Duizenden Nederlanders namen deel aan wedstrijden en prestatieritten Proef het, STERLING is betert op STERLING m Debesie shag! .Clowntje Rick heeft all voor U Een aarzelende liefde m Van der Voort won cycle- cross van „Duinhorst Feuilleton MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 4 Molentocht trok 6500 deelnemers Verende Matrassen reparatie E. G. J. v. d. W E R F F ZN. Je rookt het allerbeste van de Virginia-oogst. Die volle, milde geur en smaak vind je alle'e'n bij STERLING. Koop die lekkerste shag van Nederland en proef het Cricket Tayfield onbespeelbaar tegen Nieuw Zeeland Bi Harten J. Emmerik kampioen tweede klasse driebanden Biljartuitslagen Motorsport Wedstrijdkalender van KNMV vastgesteld Waterpolo Haarlem en Robben eindigden gelijk: 1-1 Voor V| NYLONS Wielrennen door Dorothy Quentin Zaterdagmiddag werd op de ijsbaan aan de Kleverlaan een demonstratie kunst- en sehoonrijden gegeven, waaraan werd deelgenomen door mejuffrouw Lidy Boon en Leo Schweiger (ijsdansen) en mejuffrouw Nettie Delfoix (sehoonrijden). De rijdsters gaven na afloop van de voortreffelijke demonstratie enkele aanwijzingen aan het publiek over hun sport. Zondagmiddag speelden op deze ijsbaan twee jeugdploegen van H.H.IJ.C. uit Den Haag, „Grey Mice" en' „Red Fox" een propaganda-ijshockey- wedstrijd. Alle spelers, jongens van ongeveer elf jaar, kregen een herinnerings médaille. Het ligt in de bedoeling om ook in Haarlem de jeugd aan te moedigen de ijshockeysport te gaan beoefenen. Uiteraard werden in alle delen van het land schaatswedstrijden en prestatie tochten gehouden. Zaterdagmiddag werd in Purmerend het kortebaankampioen- schap voor vroijwen van het gewest Noordholland verreden. Er verschenen achttien deelneemsters aan de start. De uitslag luidt: 1. en kampioene: mejuffrouw Meyer (Wormer); 2. mejuffrouw Kooy (Wieringen) en 3. mejuffrouw Lont (Wie- ringen), Zuidlaarder T.T. De wielrenner Piet Kruger heeft Zater dagmiddag de Zuidlaarder IJs T.T.. een wedstrijd over 75 kilometer voor zijn re kening genomen. Hij legde deze afstand af in 2 uur 57 min., dat is één minuut langer dan Anton Verhoeven, de winnear van 1950 er destijds over deed. Bij de da mes, die een afstand van 60 km moesten afleggen, ging mejuffrouw A_ Oostingh uit Borger het eerst over de streep met een tijd van 3 uur 6 min. Kruger reed de wedstrijd nagenoeg ge heel alleen uit, bij gebrek aan tegen standers. Als eerste passeerde hij de eind streep in 2 uur 57 min. Achter hem had geruime tijd een kleine groep gereden. De Hilversummer Van der Bol maakt zich uit de groep los en arriveerde 2 min. na Kru ger aan de finish. Voor de dames bleken de 60 kilometers een zware opgave. Beoaalde uitblinksters waren er niet. Mei. Oostingh uit Borger kwam als eerste binnen in de tijd van 3 uur 6 min., gevolgd door mej. T. Evenhuis uit Sleen (3.9.5), Dorpentocht Onder gunstige weersomstandigheden en op goed ijs is Zondag de vijftiende dorpen- tocht van het gewest Noordholland en Utrecht van de K.N.S.B. gehouden. Voor de wedstrijd over 100 kilometer, waarvan de start'en de finsh in Purme rend waren gelegen, kwamen 38 hei-en en 3 dames op het ijs. Deze wedstrijd voerde de deelnemers naar Alkmaar en Hoorn. Drie heren bestreden elkaar in de sprint de zege, die met miniem verschil aan De Koning uit Purmerend ten deel viel. De uitslag werd: 1. De Koning, Purme rend, 4 uur 44 min.: 2. Hoogschagen, Alk maar, 4 uur 44 min. 0.1 sec.: 3. Hollebroek, Hilversum, 4 uur 44 min. 0.2 sec. De snelste dame was mejuffrouw Pool uit Amsterdam, die 6 uur 33 min. over de wedstrijd deed. Uit diverse plaatsen in Noordholland wer den bovendien toertochten gehouden, waar aan ruim 7100 schaatsenrijders(sters) heb ben deelgenomen. Bij hen was ook de mi nister van Landbouw. Visserij en Voed selvoorziening, de heer S. L. Mansholt. Molentocht De bekende Molentocht is ditmaal door niet minder dan 6500 deelnemers gereden, waarvan slechts vijf percent, voor het me rendeel door pech aan de schaats, de on geveer 50 kilometer lange tocht niet vol bracht. Op de eerste dag verschenen 2500 liefhebbers aan de start: 2300 in Leiden en 200 in Oude Wetering. Deze dag was het weer het beste voor de tocht, want de tweede dag kreeg men last van de scherpe Oostenwind, die het de rijders vooral op het eerste gedeelte van de tocht bijzonder moeilijk maakte. Maar op het tweede ge deelte, met de wind in de rug, ging het snel en zonder veel inspanning door de polders met de molens naar het einddoel, waar de organisatoren handen vol werk hadden met het controleren van de kaarten en het. uitreiken van de médailles (on de laatste dag waren er ruim 4000 deelne mers). De route, die gereden moest wor den. ging via Leizen-Oude Ade-Nieuwe Wetering-Oude Weterine-Roelofarends- veen-Rijpwetering-Hoogmade-Leiden. IJszeilen Op Het Zwet in de gemeente Wormer zijn ijszeilwedstrijden op de schaats ge houden. De toestand van het ijs was goed en mede door de krachtige wind werden snelheden van circa negentig kilometer per uur genoteerd. Er werd gestreden in drie manches waar uit De Waal uit Landsmeer met 80 punten als winnaar naar voren kwam, gevolgd door Kroon uit Wormer met 72 punten. De uitslag luidt: 1. De Waal (Lands meer) 80 pnt.; 2. Kroon (Wormer) 72 pnt.; 3. Keijzer (Wormer) 57 pnt. Bamestra-beker In Midden-Beemster werden nationale lange baanwedstrijden gehouden om de Bamestra-beker. Er werden drie afstanden, de 500, de 1500 en de 3000 meter gereden. De uitslagen luiden: 500 m.: 1. J. Roozendaal (Warmenhui- zen) 51 sec.: 2. Kappel, (Amsterdam) 51.9 sec.; 3. Wijnhoudt (Haarlemmermeer) 52.7 sec. 1500 m.: 1. Hoogschagen (Alkmaar) 2 min. 52 sec.; 2. Ekelschot (Amsterdam) 2 min. 56.5 sec.; 3. Laarman (Wassenaar) 2.58.6. 3000 m.: 1. De Ruit (Amsterdam) 5 min. 52.5 sec.; 2. Hoogschagen (Alkmaar) 5.55.8; 3. en 4. Laarman (Wassenaar) en Vereken (Scheveningen) 5.59.3. Klassement: 1. Kappel (Amsterdam) 172.380 pnt.; 2. J. Roozendaal (Warmen- huizen) 172.530 pr t.; 3. De Ruit (Amster dam) 172.850 pnt ;4. Hoogschagen (Alk- ADVERTENTIE voor MINIMUM aan prijs weer een nieuw bedstel, desgewenst in 1 dag retour. v. Marumstraat 18 Werkplaats no. 5 Telefoon 18900 ben zich Zaterdag-avond een tweetal on gelukjes voorgedaan welke betrek kelijk goed zijn afgelopen. De 24-jarige R. G. uit IJmuiden die speciaal naar de Kleverlaan was gekomen om een baantje te trekken, viel toen hij een vriend wilde begroeten. Een wond boven het rechter oog en een lichte hersenschudding waren er het gevolg van. Per ziekenwagen werd de IJmuidenaar naar het ziekenhuis ver voerd. Een uur later, omstreeks half tien kwam een twintigjarige steno-typiste uit de Saenredamstraat in botsing met een mili tair. Het meisje viel op haar linkerarm en brak daarbij haaf pols. Per particuliere auto werd zij naar het Joannes de Dco- ziekenhuis vervoerd. Zowel G. als het meisje konden, na behandeld te zijn, huis waarts keren. Een 25-jarige Haarlemse automonteur, die op de Leidsevaart aan het schaatsen was, kwam ook al. in botsing met een medeschaatser en kreeg door de val een groot gat in zijn rechterarm. Nadat de wond in de Maria-stichting gehecht was, kon N. weer naar huis keren. Bij alle drie gevallen verleenden leden van „Snelverband" de eerste hulp. ADVERTED IE In het waterrijke Noordholland zijn gisteren heel wat tochten gehouden. Op de foto ziet men een van de controleposten tussen Monnikendam en Edam. Het „koek en zopie" brengt hier voor velen uitkomst in de barre koude. maar) 174.700 pnt.; 5. M. Wijnhoudt (Haar lemmermeer) 175.080 pnt. Kortebaankampioenschap In Oostzaan is het kortebaankampioen schap van Waterland voor mannen ge houden. De uitslag werd: 1. Bosschieter, Den lip; 2. Van Gellekom, Badhoevedorp; 3. Van der Linden, Landsmeer; 4. De Dood, Landsmeer. Prestatietochten Zaterdag en Zondag zijn in de omgeving van Uithoorn prestatietochten over circa 50 kilometer gehouden. In totaal volbrach ten circa 1400 schaatsenrijders(sters) de tochten. R.C.H. De uitslagen van de schaatswedstrijden van de v.v. R.C.H. luiden: Welpen: 1. G. v. Tintelen; 2. H. Dieters; 3. R. Huges: 4. D. Meulenberg; 5. N. v. d. Wind; 6. J. Schoo. Adspiranten: 1. H. v. Mourik; 2. U. v. Tintelen; 3. H. Moolenaar; 4. D. Meulen berg; 5. W. Venema; 6. N. v. d. Wind. Junioren: 1. C. de Rooy; 2. R. Blankwa ter; 3. T. Warren; 4. J. Duindam. Senioren: 1. L. v. Braam; 2. R. Hoogen- doorn jr.; 3. J. Vos. Veteranen: 1. P. Verkerk; 2. D. Prevost; 3. T. Westhoff; 4. K. Hoogendoorn. „De Volharding- Voor de door de IJsvereniging „De Vol harding" op de gelijknamige baan gehou den wedstrijden, die Zaterdagmiddag heb ben plaats gehad, bestond een zeer bevre digende belangstelling;.zowel van de zijde der deelnemers als van toeschouwers. De volgende resultaten werden hier behaald: Hardrijden voor jongens van veertien jaar: 1. Tyno Voors; 2. Gerard Koenders; 3. Rudi Onstein. Dames: 1. Mevr. Kopenhagen-Dekker. Heren: 1. Dirk v. d. Souwe (tevens win naar van de beker); 2. G. Gerrits; 3. Heko Koster. Vandaag worden vanaf half twaalf on derlinge wedstrijden gehouden door de H.B.S. A uit Haarlem en Woensdagmid dag te half drie zijn er wedstrijden voor kinderen die in het bezit zijn van een kin- derkaart. De leeftijden zijn van zes tot acht en van negen tot twaalf jaar. IJs-ongelukken Op de ijsbaan aan de Kleverlaan heb- Tayfield, de Zuid-Afrikaanse spinbowler, heeft Nieuw Zeeland tot de follow on in de vierde testmaAh gedwongen. Met 32 ballen nam hij vijf Nieuw Zeelandse wickets zon der ook maar één run op zich te laten scoren. Aan het eind van de dag was Nieuw Zee land 156 runs achter met nog negen wickets in de tweede innings in handen. In de eerste innings gingen de Nieuw Zeelanders voor een totaal van 79 naar het paviljoen, een schamel antwoord op de 243 van Zuid Afrika. Het eerste wicket van de tweede innings viel vcor 1 run. Tayfield's cijfers waren 6 voor 13. De belangrijke uitslagen van de laatste ronde van de wedstrijd om het kampioen schap van Nederland tweede klasse drieban den luiden: Rood 35 83 2 0.421 Kater 27 83 3 0.325 Emmerik 35 87 4 0A02 Niessen 28 87 3 0.321 De eindstrijd van het tournooi luidde toen: 1 .J. Emmerik, Amstel BC (A'dam) 10 227 554 4 0.409 2. H. J. Scheffers, HDC (Den Haag) 8 208 501 5 0.415 3. J. C. Peters, Amstel BC (A'dam) 8 230 568 5 0.404 Tournooigemiddelde 0.412. Ph. Kater bleef met zijn algemeen ge middelde beneden het voor deze klasse gel dende minimum '0.412>. Dit b°tekent voor hem een „halve degradatie". De wedsrtijden gespeeld in de competitie van de Federatie van Biljartverenigingen voor Haarlem en Omstreken luiden: B-klasse: DWO—H. West 2—6. C-klasse: KR I—DWO 5—3; Kampervest I—Oosten II 5—3. D-klasse: DWO—KR 4—4; H. West II— Kampervest II 44; TelescoopH. West I 44; Kampervest IZandvoort 44; SEG Kennemerland 62. TT-races op 10 Juli In Utrecht werd onder leiding van de voorzitter der sportcommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders Vereni ging een bijeenkomst gehouden ter vaststel ling van de wedstrijdkalender voor het komend seizoen. Van de ongeveer 75 wed strijden en trials, waarvan de data in overleg werden vastgesteld, zijn de belangrijkste: 19 April: Langebaanraces in het sportpark in Aikmaar; 19 April: Friese elfstedentocht in Leeuwarden; 2 Mei: Terreinkampioen- schappen Noord Brabant in Nuland; 16 Mei: Internationale solo- en zijspanraces in Zand voort; 23 Mei: Internationale terreinwed- striiden in Schijndel; 7 Juni (Tweede T_ dag): Vijftig-jarig bestaan van de K. N. M. V. Jubileum-reunie in Hilversum; 13 Juni: Grand prix de motor cross in Markelo; 10 Juli: T.T.-races :n Assen; 18 Juli: Internationale terreinwedstrijden in Lichtenvoorde; 1 Aug.: Internationale langebaanraces in Alkmaar; 8 Aug.: Internationale wegraces in Tubber- gen; 8 Aug. Terreinkampioenschappen van Noordhollcnd in Egmond; 2223 Oct.: K. N. M. V. kampioensrit (piaats nog niet vast gesteld). Het programma van de waterpolocompe- titie op Zaterdagavond in het Sportfondsen- bad werd geopend met de wedstrijd HZV 1 HPC 4, vierde klasse heren. Met het in gaan van de rust hadden de Hillegommers een vier-nul voorsprong. De eindstand werd zeven-één. In de wedstrijd HPC I—VZV I was HPC overwegend in de meerderheid. In de eerste speelhelft moest de Velsense verdediging tot viermaal toe voor deze druk zwichten. Na de hervatting kwamen de Velsenaren meer opzetten en na een afgeslagen aanval redde Elzerman de eer voor VZV. HPC voegde nog een viertal doelpunten aan de voorsprong toe, zodat de eindstand acht- één werd. De ontmoeting Haarlem IRobben I werd gespeeld voor de centrale wintercompetitie. Met Robben iets in de meerderheid werden over en weer goede aanvallen ondei-nomen en nadat Bijlsma een strafworp in een doel punt voor Haarlem had omgezet, sloot Robben de eerste helft van de wedstrijd met twee-één af. Na de rust kwam de bal via IJzer bij Bijlsma, die direct de stand op gelijke voet bracht. Na het nemen van een strafworp door Bijlsma nam Haarlem we derom de leiding. Prachtig samenspelend gingen de Robben-spelers op het Haarlem- doel af en Luchs bracht de eindstand op drie-drie. Vinnig In de wedstrijd HVGB IAZ '70 I werd vrij vinnig gespeeld. Na een voorzet van Vosman bezorgde Hogeland de Haarlem mers de leiding. Van een fout in de HVGB- verdediging maakte Jonker gebruik om de Ja, daar stond Rick nu.Hij kon het zich nog niet goed indenken, maar het was zo; hij was weer in de mensenwereld terecht gekomen. Hoe kom ik hier nou ooit weer vandaan?", dacht hij treurig. „Hoe kan ik weer bij oom Tripje's gezellige huis komen?" Ja, daar was niet veel kans op. Hij wist niet, hoe ver dat wel hier vandaan was. En waarheen zou hij moeten gaan? Terneergeslagen begon Rick te lopen. Hij ging de tuin door, tussen de hoge planten, die nu wel bomen leken, zoals alles hier zo veel groter was dan in Speelgoedstad. Telkens keek hij ongerust naar het huis, dat in de tuin stond; als de mensen daar hem maar niet in het oog kregen! Sluipend en zich zoveel mogelijk tussen de planten verbergend, ging hij verder. Daar verderop was het tuinhek; als hij daar door ging, zou hij op de weg komen. En daar moest hij dan maar verder zien, waarheen hij zou gaan. Nu toas hij bij het hek. Hij keek nogeens voorzichtig achterom naar het huis. Niemand scheen hem te hebben opgemerkt, gelukkig. Hij liep door het hek en stond op de straat. Toen kreeg hij opeens een jongen in 't oog.en de jongen zag hèm. Rick zette het op een lopen, achtervolgd door de jongen! ADVERTENTIE stand in evenwicht te brengen. Nog voor het ingaan van de rust had Hogeland met een pracht van een boogbal HVGB aan een voorsprong geholpen. Na de hervatting maakten Jonker, Hogeland en Maassen er vier-twee van. Willemsen bracht met een Amsterdams doelpunt de eindstand op vier-drie. Voor de wedstrijd Haarlem 2HVGB 2, tweede klasse heren verscheen HVGB in de eerste speelhelft met zes man, maar het was voor HVGB geen beletsel om in de eerste helft een voorsprong (drie-twee) te nemen. Na de rust waren beide ploegen compleet en de HVGB-overwinning werd zeven-drie. Waterpolo-uitslagen, afdeling meisjes: VZV—DWT 1—2; Haarlem—HVGB 3—1. Afdeling jongens: HVGBHPC 150. De derde cycle-cross van „Duinhorst", die in Wassenaar werd gehouden, is op overtuigende wijze gewonnen door Van der Voort uit 's-Gravenzande. Met 42 seconden voorsprong op zijn naaste concurrenten Van der Putten en Hamelink, bracht Van der Voort deze wielerveldrit op zijn naam. De grote favorieten voor deze cycle-cross, de Haarlemmers: Van Roon, de gebroeders Voorting en Van 't Hof hadden voor deze wedstrijd ingeschreven, maar waren niet aan de start verschenen. In de wedstrijd voor nieuwelingen over achttien kilometer, had de Haarlemmer Hoppenbrouwer na amper dertig meter ge reden te hebben al pech, toen hij zijn ket ting stuk trapte en de strijd moest staken. De Hagenaars Tacx en Van Leeuwen waren de eersten die een voorsprong veroverden op de voet gevolgd door hun stadge noot Den Teuling en de Sassenheimer Mie- dema. De voor eigen publiek rijdende Van Leeuwen begon aan een solovlucht, die pas op de streep eindigde. Miedema, die zich in dit Haagse offensief dapper weerde, legde nog beslag op de tweede plaats. In de wedstrijd voor professionals en amateurs kozen J. van der Putten, Van der Voort en De Vos het hazenpad. De enige renner, die de Haarlemse kleuren met suc ces kon verdedigen, de jonge Steenvoorden, had toen al met pech te kampen. Van der Voort, die in dit gezelschap ren ners zijn kans schoon zag voor een over winning, nam na drie ronden (negen kilo meter) een kleine voorsprong. De enige die hem nog kon bedreigen, de Rotterdammer Brinkman, kreeg bandenpech. Ook Steenvoorden bleef niet van pech verschoond en moest voor de tweede maal van fiets verwisselen. Van der Voort snelde tenslotte onbedreigd over de hard bevroren bospaden naar de overwinning. Steenvoor den plaatste zich als achtste en de Haar lemmers De Bie en Schell welke laatste in onzachte aanraking met een boom was gekomen werden als tiende en tweeën twintigste geklasseerd. Uitslagen De uitslagen luidden: Profs en amateurs: 1. v. d. Voort ('s-Gravenzande) de 24 kilo meter in 56 min. en 51 sec.; 2. J. v. d. Put ten (Den Haag); 3. Hamelink (Den Haag). Nieuwelingen: 1. v. Leeuwen (Wassenaar) de 18 kilometer in 41 min. 45 sec.; 2. Mie dema (Sassenheim); 3. Den Teuling (Den Haag). De Haarlemmers v. Steyn en Buis werden in deze categorie vijfde en tiende. Veteranen: 1. Berwers (Rotterdam); 2. Jochems (Wassenaar); 3. Krijgsman (Den Haag), Zware val In de nieuwelingenwedstrijd maakte de jeugdige Haagse renner N. Nuyen een zware val, waarbij hij een hersenschudding opliep en naar het ziekenhuis Westeinde vervoerd moest worden. 57) Rosemary gebruikte nooit een poeder doos. Ze vond 't veel gemakkelijker en prettiger zo maar een doosje bij zich te hebben. Maar dat kaartje zou ze altijd be waren.... evenals de enkele gekrabbelde briefjes, die Val zo nu en dan op haar bureau legde. Er stond niets persoonlijks op die slor dige papiertjes, 't waren losse mededelin gen over zaken, 't toneel betreflende. Maar die krabbels waren geschreven door hem! Ik doe dwaas, ik verdien 't dat ik me vervelend voel, mompelde ze binnens monds, terwijl ze in het duister voor zich uit lag te staren. De trein scheen te hijgen, terwijl hij over 't smalle spoor heen en weer slinger- He, als maar hoger, naar de top van de wereld naar 't Rosemary toescheen. Onder haai sliep June al zo vast als een Vuv Tegenover hen lagen Lucy en Babs; 't waren onherkenbare figuren onder de dekens. Rosemary, die voor Val de rekeningen moest betalen, had begrip gekregen van de kosten van zo'n tournée. De huur van zalen en de algemene onkosten liepen wel niet zo erg op, daar ze vaak in danslokalen of schuren speelden en ze hun eigen men sen hadden voor alles en nog wat, maar 't reizen slokte heel wat geld op. Loge ren hier, logeeren daar, fooien, extra uit gavenzelfs de Kerst-gesohenken moesten een klein fortuin gekost hebben. De nota's had ze echter nooit te zien ge kregen. Ze kon zich het verleidelijke van de Amerikaanse aanbieding levendig inden ken: 't Betekende hoge gages, zekerheid, nog meer succes en bekendheid. Cornelia zou zek'er vrede hebben met deze volgens haar onuitstaanbare tournée, als ze wist dat ze over enkele maanden naar Amerika zou gaan. Maar toch't zou jammei zijn, erg jammer, als tenslotte Val's gezel schap uiteen zou vallen, nadat de troep jarenlang zo'n bijzondere positie had inge nomen in de toneelwereld. Rosemai-y was klaar wakker. Ze was te moe om te slapen en keek op haar hor loge: 't was twaalf uur. Ze reden dus pas een uur, maar Rose mary had 't gevoel dat 't veel langer was'. Middernacht, Nieuw Jaar! Thuis was het nog de middag van Oude jaarsdagWat was 't hier op deze om gekeerde wereld toch anders! Rosemary lachte in 't pikdonker en vroeg zich af of haar moeder het telegram met gelukwensen al ontvangen zou hebben in Thames zou er wel een telegram op haar liggen wachten, vermoedde ze. Iemand schoof erg voorzichtig 't gordijn voor haar bed opzij, scheen niet een zak lantaarn op haar en doofde toen 't licht, nog voordat zij kon protesteren, direct weer. „Gelukkig Nieuw Jaar, Rosemary!" Pierre had deze woorden lachend ge fluisterd! Hij stond op het trapie en kuste haar voorzichtig. Hij rook naar scheerzeep, wij<n en goede sigaren: het was een pret tige, helder, manlijke geur. „Gelukkig Nieuw Jaar, Pierre!" In 't zwakke lichtschijnsel, dat van het gangpad kwam, lachte ze hem toe. Ze had automatisch geantwoord, maar* direct daar op trachtte ze om haar gezonde verstand- van-alle-dag terug te winnen, om nijdig op hem te worden. „Je bent gek om hier te komen! Smeer hem in hemelsnaam voordat Gavin of iemand anders voorb'j komt". Pierre grinnikte en bleef op de rand van haar bed hangen. „Wie slaapt beneden jou?" „June". „O! zal ik haar ook een zoer. geven? Zal ik iedereen een zoen geven?" „Je kunt dat beter niet doen". Rosemary fluisterde de woorden met één sarcastische ondertoon in haar stem. „Ze zijn allemaal erg moe. Als ik overi gens niet al wakker was geweest, was ik vast en zeker gaan gillen, toen je met dat licht op me scheen!" „NeenToch niet voor dat zoentje? Toch niet omdat ik je in alle oprechtheid een gelukkig Nieuw Jaar heb gewenst?" Pierre haalde zijn schouders op. „Ben ie bang voor Gavin met zijn Pres byteriaanse moraal? Ik begin langzamer hand te geloven, dat je dat werkelijk een beetje bent!" „Ik ben voor niemand bang!", fluisterde ze woedend, Pierre weg duwend. „Maar ik vind 't een verschrikkelijk idee als ze zouden denken dat er iets tussen ons was, terwijl er helemaal niets is! Je weet best wat ze zouden zeggen, Pierre. Ga nu alsjeblieft weg". „Geloof je dat ze zouden zeggen dat ik met jou aan 't minnekozen was, schat? Maar dat zou toch niet „comme il faut" zijn in een wagen met allemaal slapende vrouwen?" En hij voegde er op een geheel andere toon aan toe: „Ik zou trouwens niet eens zozo onartistiek kunnen ziin! Ik wilde je alleen maar een nachtzoentje geven, kleine meid". Hij had waarschijnlijk teveel gedronken van zijn geliefde pastinak wijn. Rosemary's hand rustte licht op zijn schouder. Ze weerde hem zacht af. „Slaap lekker, Pierre. Ga nu alsjeblieft!" „Duw me niet, anders trap ik nog op June's hoofd!" De trein snelde door een bocht en zijn mond was plotseling op de hare. Hij kuste haar zoals ze in haar leven nog nooit ge kust was. Het leek wel alsof Pierre met een on eindige tederheid haar hele ziel uit haar weg zoog. En opeens capituleerde zij enkele seconden lang voor zijn niet te weerstre ven hartstocht. Ze dacht niet meer na. 't Leek wel alsof alle wilskracht uit haar weggevloeid was; zijn verlangend strelen in 't half donker was onweerstaanbaar. „Slaap lekker, lieve kind!", fluisterde Pierre vlak boven haar gloeiend gezicht, voordat hij zich licht als een kat op de vloer licht vallen. Hij verdween zonder gerucht te maken Rosemary bleef doodstil liggen. Haar eerste gedachte was dat ze zich schaamte loos had gedragen. Ze bad vurig dat nie mand van de anderen wakkei was. Hun ademen bleef echter even rustig en rhyth- misch als 't slingeren van de trein, zodat die angst spoedig verdween. Ze was even slecht als Cornelia. Als Pierre Cornelia net zo gezoend had als haar, dandan was hij verschrikkelijk! Alles wat June haar tijdens dé zeereis over Pierre had verteld, stond haar plotseling weer helder voor de geest. Hij was aardig gezelschap, ze begrepen elkaar goed en June verwacht te geenszins van hem dat hij 't ernstig meende.... hij beschouwde het beminnen van een vrouw als een onderdeel van haar opvoeding. Waarschijnlijk verklaarde hij zijn liefde aan iedere aantrekkelijke vrouw die hij ontmoettebah, wat een vent! Rosemary pakte de zakdoek, die onder 't hoofdkussen lag en wreef over haar mond, hard en met ingehouden woede. Ze kon Pierre niet uitstaan vanwege zijn schijnheilige tederheid, maar zichzelf baat te ze nog veel meer omdat zij zijn liefko zingen beantwoord had! Haar lichaam tin telde nog steeds van opwinding. Geen won der dat de mannen meenden dat de wereld van hun was als de vrouwen ook zo dwaas deden! Had ik hem maar om z'n oren geslagen! dacht ze, vrij kinderachtig, achteraf. Ze voelde zich ontstemd, omdat ze nog steeds trilde, half van vrees en schaamte, half van verrukking. Ze had niet geweten dat een kus zo iets kon betekenen Maar het had natuurlijk niets te bete kenen gehad! 't Was Pierre er natuurlijk slechts om te doen geweest haar een ge lukkig Nieuw Jaar toe te wensen op die eigenaardige en soms wel grappige fluis tertoon van hemals hij werkelijk het liefdespel had willen spelen, waren er in de afgelopen maanden meer dan genoeg en veel betere gelegenheden geweest. Rose mary was alleen maar nijdig op zichzelf, omdat ze zo genoten had van zijn omhel zing. Ze voelde zelfs een hevige blos opko men, toen ze er over dacht wat Gavin wel zou zeggen als hij 't geweten had. Voor zijn oordeel was ze bang, niet echter voor dat van Val. Die zou waarschijnlijk ver schrikkelijk hard zijn gaan lachen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6