JONGELUI ALLROUND MACHINEPERSER MACHINESTIKSTERS, AANK. MACHINESTIKSTERS, LEERLINGEN en HANDWERKSTERS „ECOBE" magazijn en expeditiebediende gevr. AGENTEN Brand verwoest loods aan Rhijnspoorplein in hoofdstad 522ste STAATSLOTERIJ Balletstudio, instrumentenfabriek en auto's werden prooi der vlammen Deel van gasfabriek in de lucht gevlogen Watersnood in Italië Amsterdamse Beurs Veel geld 2e winkeljuffrouw Confectiebedrijf Jové Zoekt U GROENTJE naaisters persers bijpersers handwerkster oplegger-uitsnijder bekwaam bouwkundig tekenaar Loodgieter en halfwas CORRESPONDENT gevr. Automobielverkoper MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Blussingswerk veranderde gebouw in ijspaleis Ravage in Veenendaal Kerk te Echtenerbrug in de nacht afgebrand In wakken gereden en verdronken Vietminh-divisie trekt Laos binnen Staking bij de K.P.M. in Indonesië Leraar niet als raadslid toegelaten Gevaarlijk ijs in het Noorder Spaarne Cursusgeld terug voor nieuwe E.H.B.O.'ers Brandjes Luchtgevecht bij Koreaanse kust Scheepvaart NAGEKOMEN OPRUIMINGS AANBIEDING FLANELLEN LAKENS MOLTON DEKENS WASSENAAR Plaats een NETTE MELKBEZORGER van 2027 jaar, Flinke 2e Klas S'S,« In het voormalige goederenmagazijn ,van het Weesperpoortstation aan het Rhijn spoorplein te Amsterdam is vanmorgen door nog onbekende oorzaak brand uitge broken. In dit gebouw, dat de vorm van een station heeft, een één verdieping hoog middenstuk en twee kleine zijvleugels, zijn een garage van het touringcarbedrijf J. C. van Nood, de studio van de Balletgroep voor de Jeugd „Seapino", en de medische instrumenten- en apparatenfabriek „Ami- na" gevestigd. Van de garage bleven alleen de beide zijvleugels grotendeels voor het vuur ge spaard. De op de eerste verdieping ge vestigde studio, waar costumes, muziek en enkele décors van het ballet waren op geslagen en de instrumentenfabriek gingen in vlammen op. Tegen tien uur scheen het, dat de brandweer het vuur meester was, doch plotseling sloegen metershoge vlam men door het dak heen. Tegen elf uur kon het sein „brand meester" worden gegeven. Een touringcar brandde geheel uit, twee werden zwaarbeschsdigd en twee per sonenauto's kregen eveneens ernstige brandschade. Het bluswater bevroor terstond waar het neerkwam. Na het alarm van een voorbijganger was binnen drie minuten de eerste wagen van de brandweer ter plaatse. Men slaagde er in twee personenauto's en twee tou ringcars naar buiten te rijden. Ook ge lukte het met veel moeite een derde tou ringcar, die reeds in brand stond naar buiten te brengen. Staande op de bumper bediende een man door de stuk gespron gen voorruit het stuurwiel. Toen dan ook de vlammen door het dak sloegen werden twee straahvaterkanonen voor het gebouw in stelling gebracht en weldra spoten de dikke brede stralen, met een capaciteit van 800 a 900 liter per mi nuut, in de vlammenzee, die zich door het dak een uitweg baande en vliering en dak panten als lucifers deed afknappen. De snijdende Oostenwind en de felle vorst vormden een belemmering bij het blussen. De omgeving, die weldra in een dansvloer van ijs was veranderd werd ijlings met zand en pekel enigszins begaanbaar gemaakt door mannen van de stadsreiniging. De uniformen van de brandwachts wa ren in een oogwenk door het bevriezende bluswater in ijspakken veranderd. Grote dikke ijspegels hingen aan het koperen be- Hedenochtend om zeven uur is het oude gedeelte van de gasfabriek te Veenendaal in de lucht gevlogen. De bewoners van de Kerkewijk, een villawijk te Veenendaal, waar de gasfabriek is gelegen, hoorden een geweldige ontploffing. Een groot gedeelte van de Kerkewijk lag bezaaid met brok stukken hout, stukken pannen en glas. Het dak van de grote oude fabriek was er fi naal afgerukt en van binnen is het een grote ravage. Ook van de verschillende huizen en villa's in de omgeving werden ruiten vernield. De arbeider Defelee was juist bij de gaskamer aan het werk. Hij werd echter slechts licht gewond. De brandweer was juist even van tevoren voor een schoorsteenbrandje uitgerukt en was dus snel op het terrein van de fabriek. De vuurhaard werd spoedig bedwongen, zodat gevaar voor uitbreiding was geweken. In de nacht van Zaterdag op Zondag om 4 uur is brand ontstaan in de nog nieuwe Gereformeerde Kerk te Echtenerbrug, on geveer 10 kilometer van Lemmer. De brandweren uit Heerenveen, Lemmer en Echten konden de kerk niet behouden, maar wel de naastgelegen woningen. Vijf uur zijn de brandweren in actie ge weest. De kerk brandde geheel af. De brand ontstond door de kachel. Als gevolg van de brand kon ook het afscheid van ds. J. M. Vlaming aldaar niet worden gehouden, die een beroep naar de Gereformeerde Kerk van Gouda heeft aan genomen. Zondag is in Echten geen enkele godsdienstoefening gehouden, aangezien de Nederlands Hervormde Kerk in verband met de resauratie van het eigen bedehuis in de Gereformeerde Kerk gastvrijheid ge noot. Zowel het afscheid van ds. Vlaming van Echten als zijn intrede te Gouda zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld. Zaterdagochtend is het driejarig zoontje Frits van de familie Veenstra te Gouda met een slede in een wak gereden. Hoewel hulp zeer spoedig ter plaatse was, en met be hulp van een zuustofkoffer nog is getracht de levensgeesten op te wekken, mocht dit niet meer baten. Het wak, dat zich onder een brug bevond, was met takken afgezet. Zaterdagmiddag is het zesjarige pleeg kind van de familie S. te Driebergen in een wak van de Oranjevijver gegleden. De jongen schoot onder het ijs. Omwonenden kwamen op het hulpgeroep van kinderen, die het ongeluk zagen gebeuren, te hulp. Zij hakten het ijs stuk en brachten het kind op het droge. Hoewel vier artsen urenlang kunstmatige ademhaling op de jongen heb ben toegepast, baatte dit niet meer. De 22-jarige van E. is Zaterdagmid dag in de Binnenmaas te Maasdam in een wak gereden en verdronken. De groeps commandant van de rijkspolitie te 's-Gra- vendeel heeft schaatsliefhebbers gewaar schuwd geen gebruik te maken van de Bin nenmaas, daar zich in het ijs van dit water vele wakken bevinden. Loeang Pr a bang (Reuter). De voor hoede van een 12.000 man sterke divisie van' de opstandige Vietminh is in het Noor den de grens van Laos overgestoken en be weegt zich thans door de beboste bergen in Zuidelijke richting naar Loeang Prabang, de hoofdstad van Laos. Dit is te voet een vaaa ongeveer twee weken. slag van de helmen. Telkens moesten de mannen elkaar aan de straalpijpen af lossen. Zij waren zelfs niet meer in staat hun handschoenen uit te trekken om de koppen koffie, die omwonenden aandroe gen aan te pakken. Het gebouw zelf veranderde al spoedig in een fraai ijspaleis met lange ijspegels langs de ramen en daklijsten en een op poedersuiker gelijkende aanslag op de muren. Tegen elf uur begon die nablus sing. ROME (Reuter) Meer dan honderd Italiaanse boeren en vissers zijn vandaag dakloos geraakt, doordat twee dorpjes in de delta van de Po zijn overstroomd. De woest opgezweepte golven van de Adria- tische zee hebben een groot gat geslagen in de dijk van het delta-eilandje Camerini. Verscheidene honderden hectaren land staan blank. De gehele bevolking kon in veiligheid worden gebracht. In Puglia, Z.O. Italië, is de door regens gezwollen rivier de Ofanto buiten de oevers getreden. Ook daar staat land onder water. In centraal-Italië hebben Zondag hevige sneeuwstormen gewoed. In de Abruzzen zijn dorpjes van de buitenwereld afge sloten. Zware sneeuwval wordt ook ge meld van de Italiaanse alpen en de Ri- vièra. DJAKARTA (Aneta). Een gedeelte van het administratieve personeel van de Koninklijke Paketvaartmaatschappij, voor zover aangesloten bij een der vakbonden van het personeel van de K.P.M., heeft Maandagochtend het werk neergelegd, ten einde kracht bij te zetten aan de eisen in zake duurtetoeslag, gezinstoelagen en ver betering van de sociale voorzieningen. Deze vakbond, de Serikat Buruh K.P.M., heeft al haar afdelingen in Indonesië de instruc tie gegeven gedurende drie dagen te sta ken. Blijkens binnenkomende berichten wordt in een twaalftal plaatsen gestaakt, waaronder Djakarta, Priok, Medan en Djambi. Volgens de berichten van Maan dagochtend werd in Makassar doorgewerkt. Op het hoofdkantoor van de K.P.M. in Djakarta staakten 175 personen, hetgeen ongeveer driekwart deel is van het totaal. In Priok is het stakersaantal minder, aan gezien daar minder administratief perso neel is. Het technische personeel en de havenarbeiders staken niet. Voorlopig heeft de staking geen invloed op de lijndiensten, doch op de duur bestaat de mogelijkheid, dat de scheepsbewegingen beïnvloed zul len worden. Maandagmiddag zullen de werkgevers in de havenbedrijven in Indo nesië de kwestie bespreken en hun stand punt bepalen. Zij zullen dan tevens de aanbevelingen bespreken, welke de Cen trale Commissie ter beslechting van Ar beidsgeschillen heeft gedaan ten aanzien van de looneisen van de werknemers, die lid zijn van de Serikat Buruh K.P.M. De commissie adviseerde 10 procent opslag voor een. aantal kantoren, met ingang van 1 Januari j.l. Volgens de voorzitter van de vakbond nemen vijf- tot zevenduizend werknemers deel aan de staking. Door de raad der gemeente Dongen is indertijd de leraar der R.K. H.B.S. te Dongen drs. A. P. J. Brouwers niet als raadslid toegelaten. De heer Brouwers ging in beroep bij Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Dit college handhaafde het raadsbesluit en verklaarde het beroep on gegrond. Ook tegen dit besluit heeft de heer Brou wers beroep aangetekend. De Kroon heeft thans zijn beroep ongegrond verklaard. Af en toe vaart er een boot door het Noorder Buiten Spaarne. Het is daardoor hoogst gevaarlijk zich op het ijs te begeven en in ieder geval het Spaarne over te steken. Zaterdagavond is een tankboot, vooraf gegaan door een ijsbreker, door het Spaar ne naar het terrein van het Gemeentelijk Energiebedrijf gevaren. Later is ze terug gekeerd. Zondagmorgen heeft de schipper, van een houtboot getracht in Noordelijke richting te varen. Hij kwam van het in dustrieterrein en de boot kon het ijs in de vaargeul stuk maken. Ter hoogte van de Shell aan de Spaarndammerweg moest de schipper zijn pogingen staken en hij voer naar de kant. Daardoor is het ijs over grote afstanden stuk gegaan. De pont tussen de Spaarndamseweg en de Veerpold.erstraat vaart nog regelmatig. Het water wordt ter plaatse open gehouden. De politie verzoekt het publiek om niet te trachten het Noorder Buiten Spaarne over te steken. Ongevallen op het ijs In het afgelopen weekeinde zijn leden van de Ongevallendienst druk in de weer geweest doordat er zich ongevallen op het ijs hebben voorgedaan. Schaatsenrijders- (sters) liepen lichte hersenschuddingen op, wonden aan knieën of bloeduitstortingen. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3 Nederl.'47 99»/, 99% A.K.U 187 187% Unilever 237% 242 Philips Gloeil. 211% 213% Kon. Petroleum 361% 370 A'dam Rubber 113% 116 Holl. Amer. Lijn 148% 148% N. Scheepv. Unie 138% 139 H.V.A 127% 126% Deli Mij 108 109 Amsterd. Bank 188% 188% Ned. Handel Mij. 172% 172% Rotterd. Bank 175% 175% Twentsche Bank 178% 178% Anaconda Copper 31% 32 Bethlehem Steel 57% 57% Republic Steel 50% 50% Shell Union 80% 80% Tidewater 21»/, s 21% U. S. Steel 41% 41% Als zij zich melden bij de B.B. Zaterdagavond heeft, in „Het Wapen van Heemstede" aan het Wilhekninaplein de feestelijke uitreiking van het eenheids- diploma E.H.B.O. plaats gehad, dat door een groot aantal dames en heren tijdens de cursus was behaald, welke door de afdeling Heemstede van de Koninklijke Nederland se Vereniging voor E.H.B.O. onlangs werd georganiseerd. Onder de aanwezigen be vonden zich weihouder H. Disselfcoen, hoofdinspecteur van politie A. Berentsen, vertegenwoordigers van de R.K. vereniging voor E.H.B.O. „De barmhartige Samari taan" en vele leden van deze organisaties. De heer A. Rühl verontschuldigde de afwe zigheid van de voorzitter, de heer A. G. Degenaar die verhinderd was. Verder ver heugde spreker zich over de grote belang stelling, die van de zijde der politie en het gemeentebestuur werd betoond, waarna hij zich vervolgens tot de geslaagden wendde. Hij wees hen er op, dat met het behalen van een eenheidsdiploma pas de eerste schrede op het pad der E.H.B.O. was afge legd, omdat slechts een onafgebroken oefe nen de hiervoor benodigde kennis kan bij brengen. Vandaar dat hij de geslaagden opwekte geen enkele oefenavond te ver zuimen. Wethouder H. Disselkoen verklaarde de uitnodiging voor deze avond, met genoe gen te hebben aanvaard, omdat de EHBO niet alleen hem, maar ook het gemeente bestuur bijzonder na aan het hart ligt. Het betreft hier immers een organisatie, die zich er geheel op heeft ingesteld de medemens in nood en ongeluk ter zijde te staan. Juist in deze tijd van materialisme en egoïsme is het een prettige ervaring een vereniging aan te treffen, waarvan de le den uitsluitend ideële doelen nastreven en daarom heeft het bestuur deze avond zeer terecht een feestelijk tintje willen ge ven. Hierop reikte de wethouder de di ploma's aan de geslaagden uit, voor zover zij hier aanwezig zijn geweest. Hierna kwam hoofdinspecteur A. Be rentsen nog even aan het woord, om hulde te brengen can het bestuur van de vereni ging, dat er voor heeft gezorgd dat nu vrij wel iedere politieman het eenheidsdiploma E.H.B.O. bezit. Hij kondigde verder nog een verrassing aan voor die geslaagden, welke nog geen lid zijn van de B.B. Wan neer zij zich namelijk als lid voor deze organisatie willen opgeven, ontvangen zij van de gemeente het cursusgeld terug. Na dit officiële gedeelte werd de avond met kienen en dansen besloten. Volledig heidshalve volgen hieronder de namen der geslaagden: Dit zijn de dames J. Spek, E. B. Stijbos, M. C. Tijl, G. Bruin-Plat, C. Meijer, F. H. Klaassen, E. Bilderdijk-De Vos. F. W. Dijserink en E. Th. Strous, als mede de heren J. J. Stoop, S. Salomons, C. D. v. Leeuwen, W. Brouwer A. Boesveld, M. v. Wouw, Chr. Visschor, C. Mohlman, A. v. Zwol, C. Waalewijn, H. Th. v. Lo- huizen, P. Fraay, G. Tielróoy, Ph. v. d. Kruit, J. Brik, J. Bouwman, P. Bruinen berg, A. G. Raap, P. J. v. Iersel en J. L. H. Kok. Het herhaald diploma werd verworven door de dames De Bon te-Hobbel, Jansen- Smidt, Jansen-Sala en mej. B. C. Donke laar alsmede door de heren L. C. Band, J. Galjaard, M. Gesink en G. Re-kort Jr., wel ke laatste nog eens heel bijzonder werd toegesproken in verband met zijn grote activiteit als secretaris van de vereniging. Een dame, wonende op de eerste étage van een huis aan hel Ripperdapark, had Zaterdagmiddag in haar slaapkamer keuken op een kist voor het raam een drie- pits oliestel geplaatst met daarop een ketel water. Hierna was zij boodschappen gaan doen. Toen zij omstreeks vijf uur thuis kwam, stond haar kamer in brand. Ver moedelijk is het oliestel te hoog gaan bran den, waardoor de gordijntjes, die in de buurt van het oliestel hingen, vlam hebben gevat. De brandweer heeft de brand met een straal op de waterleiding geblust, doch kon niet verhinderen, dat de kamer geheel uitbrandde. Om kwart voor elf 's avonds is brand ontstaan op de bovenverdieping van een huis in de Berkenrodestraat. In een der kamers stond eén potkacheltje, met een pijp verbonden aan de schoorsteen, die ge heel met behang was beplakt. Door over verhitting van de kachelpijp is dit behang van onder tot boven in brand gevlogen. Ook de lamp raakte in brand, waardoor kortsluiting ontstond, zodat de bewoners van de tweede en derde verdieping zonder licht kwamen te zitten. De bewoner van de bovenste verdieping heeft zelf de brand ge blust. In de kelder van Vroom Dreesmann in de Korte Veerstraat heeft Zondagmorgen omstreeks half zes een brand gewoed. Waarschijnlijk heeft men een brandend sigarettenpeukje door het kelderraam naar binnen gegooid, waardoor een grote hoe veelheid brandhout, die in de kelder lag opgestapeld, in brand is geraakt. Het vuur bereikte ook een in de kelder geplaatste gasmeter, waarvan de afsluiter doorbrand de, zodat het gas kon ontsnappen, gelukkig zonder verdere gevolgen. De brandweer heeft het vuur met twee stralen bestreden. Slechts een gedeelte van de kelder werd beschadigd. WASHINGTON (Reuter) Op 22 Januari heeft een gevecht tussen Ameri kaanse vliegtuigen en Mig-straaljagers voor de Koreaanse kust plaats gehad, zo is heden door de Amerikaanse luchtmacht bekendgemaakt. Een Mig werd neerge schoten. Amerikaanse toestellen gingen niet verloren. De luchtmacht meldt, dat een van haar verkenningsbommenwerpers werd aange vallen door een grote formatie straaljagers van het type Mig-15. Er ontwikkelde zich een luchtgevecht toen de straaljagers die de bommenwerper begeleidden, terug schoten. De identiteit van de Migs is niet bekendgemaakt. Volgens de Amerikaanse luchtmacht had het gevecht plaats boven de internationale wateren ten N.W. van het eiland Sok-To, voor de Koreaanse Westkust. Abbedijk, pass. 31 Wight. Aündijk, 30 v. Galveston te Antwerpen. Amsteldijk, 30 te New Orleans. Arnedijk, 30 v. Galveston n. Le Havre. Aalsdtjk, 31 v. New York n. Antw. Averdijk, 1 Febr. v. New York te Boston. Axelöijk, 31 te Hamburg. Arkeldijk, 1 v. New Orleans te Houston. Amstelpark, 29 te Philadelphia. Alblasserdijk, 30 te New Orleans. Amerskerk, 28 v. Port Kembla te Sydney. Arendskerk, 31 te Kopenhagen. Anneokerk, 31 te Genua. Almkerk, 30 v. Port Said n. Genua. Abbekerk, 1 Febr. te Colombo. Aagtekelk, 30 v. Aden te Singapore. Alamak, 31 v. Madras n. Calcutta. Albireo, 30 v. Recife n. Bahia. Algenib, 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Aihena. 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Alphacca, 30 v. Montevideo n. Paranagua. Altair, 30 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Amor, 31 te Izmir. Amstelvaart, 30 v. Balboa n. Honolulu. Albireo, 1 Febr. v. Recife te Bahia. Aldabi, 1 te Rio de Janeiro. Aihena, 31 te Bremen. Alnati, 30 v. Montevideo n. Santos. Argos, pass. 21 Ouessant n. Lissabon. Arundo, 29 te Fremantle. Bawean, 30 te Tampa. Baain, 30 v. Port of Spain n. Londen. Bloemfontein, 30 375 m NW. Kaapstad. Bali, pas. 30 Minikoy n. Suez. Bloemfontein, 31 310 m. W.ZW Walvisbaai. Banka, 31 v. Antwerpen te Amsterdam. Breda, 30 v. Amsterdam n. Trinidad. Caltex Pernis, 30 v. Rotterdam te Sidon. Caltex Utrecht, pass. 31 Finistérre n. R'dam. Claveila, 30 v. Oran te Marseille. Celebes, 31 v. Marseille n. Barcelona. Castor, 30 v. Paramaribo te Amsterdam. Duivendreeht 3 Febr. te Houston verw. Delfland, 31 v. Bahia n. Amsterdam. Diemerdijk 31 v. Rotterdam te Londen. Esso Amsterdam, 31 v. Suez n. Rastanura. Esso Den Haag, pass. 31 Vlissingen n. Sidon. Eemland, pass. 31 Fernando Noronha n. Las Palmas. Eendracht, 1 Febr. v. Rotterdam te Tel Aviv. Eos, pass. 31 Wight n. Rotterdam. Friesland (SSM), 29 te Methil. Farmsum, 30 te Vancouver. Gordias, 31 v. Piraeus n. Tel Aviv. Gooiland, 31 v. Hamburg te Amsterdam. Gaastei-kerk, 31 te Le Havre. Groote Kerk, 31 te Mozambique. Hecuba, 31 te Baltimore. Helicon, 30 v. New York n. Haiti. Hestia, pass. 30 Azoren n. Brunsbüttelkoog; Helder, 31 v. Amsterdam n. West Indië. Heemskerk, 31 te Mombasa. Ivoorkust, 31 lv. Pto Amboin n. Matadi. Ilos, 1 Febr. Savona verwacht. Indrapoera. 31 v. Southampton n. Djakarta. Jagersfontein, 30 v. Bremen te Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1 Febr. v. Aden te Fremantle. Jupiter, 31 v. Venetië n. Amsterdam. Kota Baroe, 30 v. New Orleans te Baltimore. Karimata, 31 lv. Londen te Amsterdam. Kieidrecht, 29 te Port Swettenham n. Hamburg Kota Gede, 1 Febr. v. Port Said n. Halifax. Lekhaven, 31 v. Hamburg te Antwerpen. Lemsterkerk, 1 Febr. v. Rotterdam te Port Said Lissekerk. 30 v. Bremen te Rotterdam. Lutterkerk, 1 Febr. v. Basrah te Bahrein. Linge, 30 v. Monrovia n. Dakar. Loppersum, te Antweipen. Luna, 31 v. Lissabon n. Rotterdam. Maasdam, 30 v. La Guaira n. Ciudad Trujillo. Macoma, 30 v. Liveipool te Rotterdam. Macuba, 30 v. Singapore n. Miri. Markelo, 29 v. Kopenhagen n. Stettin. Maipessa, 30 v. Eingapore n. Hongking. Mitra, 1 Febr. te Suez v. Ummsaid. Molenkerk, 31 v. Antweipen te Amstei-dam Mentor, 31 te Tunis. Mapia, 31 pass. Elbe n. Hamburg. Meerkerk, 31 v. Amsterdam n. Marseille. Nieuw Holland, 31 v. Djakarta te Sydney. Noordam, 31 220 m. ZW. Kp. Sable. Nieuw Amsterdam 1 Febr. te Trinidad. Notos, 30 v. Savona te Genua. Oranje, 31 v. Colombo n. Belawan. Oranjefonteio, 31 240 m. ZW. Walvisbaai. Peperkust, 30 v. Lagos n. Takarodai. Polydorus, 29 v. Singapore te Port Swettenham Poelau Laut, pass. 31 Algiers n. Beyrouth. Prins Alexander. 1 Febr. te St. John. Prins Fred. Hendrik, 30 v. Hamburg n. Halifax. Prins Philips Willem, 31 v. Le Havre n. Dakar. Prins Willem II, pass. 30 Casquets n. Gibraltar. Raki. 30 v. Southampton te Gibraltar. Ruys, 30 v. Belawan n. Singapore. Rotti. 1 Febr. v. Djeddah te Djibouti. Ridderkerk, apss. 31 Guardafui n. Port Said. Salatiga, 31 v. Bombay te Karachi. Salland. 1 Febr. te Montevideo. Sloterdijk, 1 Febr. v. Antwerpen te Lissabon. Sarangan, apss. 30 Wake n. Manilla. Schie. 12 te Bremen. Schiedijk, 1 Febr. v. Vlissingen n. Antw. Slamat. 1 v. Bandarshapur n. Abadan. Stad Arnhem, 1 Febr. v. Koewait te Khorrams- har. Stad Maassluis, 31 te Vlaardingen. Tabinta, pass. 31 Ouessant n. La Guaira. Teiresias, 30 v. A'dam n. Birkenhead. Teucer, 30 v. Belawan te Rotterdam. Tomori, 31 te Djibouti. Tosari, 31 v. Genua n. Marseille. Tabian, 30 v. Honolulu n. San Francisco. Tara. pass. 31 Ouessant n. Rio de Janeiro. Taria, 31. v. Kaapstad n. Singapore. Ternate, pass. 31 Kp. Guardafui n. Singapore. Thalatta, pass. 31 Kp. St. Vincent n. Liverpool Titus, 31 v. Leixoes n. Amsterdam. Tero, 30 v. Necoehea n. Rotterdam. Tjipanas, 29 v. Kaapstad te Durban. Utrecht, pass. 31 Ceylon n. Belawan. Van Linschoten, 31 v. Dakar n. Amsterdam. Waal, pas. 31 Gibraltar n. Patras. Waterman, 31 360 m. NO. St. Helena. Westerdam, 30 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys, pass. 31 Lissabon n. Southampton Weltevreden, 30 v. Suez n. Belawan. Westerdam, 31 v. Rotterdam n. New York. IJsel. 31 v. Malta te Piraeus. Zeeland (KRL), 31 v. Penang te Belawan. KLEINE VAART Albergen, vertr. 30 v. Bordeaux n. Requejada. Arnoudspolder, 30 60 m. ZW. Ouessant. A returns, verm. 30 v. Rotterdam n. a. Tees. Bree Helle, 31 v. Londen te Rotterdam verw. Bhmingham, 30 v. a. Tyne te Harlingen ve'w. Brem, 1 Febr. v. Vlissingen te Oporto verw. Bab-T, 29 v. Preston n. Sete, Boreas, 29 v. Rotterdam n. Oran. Binnenhaven, 29 50 m. NO. Kp. Vilano. Condor, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Ciaes, Compaen, 31 v. La Roehelle te Manchester Cornelia b I, 30 v. Antwerpen n. Malmö. Cooihaven, vertr. 30 v. Rouaan n. Casablanca. Crescendo. 30 v. Vlissingen n. Roscoff. Daje Boh me ivertr. 30 v. Rouaan n. Duinkerken De Ruyler, 30 v. Nantes n. Bayonne. Dollard, vertr. 30 v. Gothenburg n. Londen. Deneb, 29 v. Fuilharn te Antweipen. Deni. 30 v. Karshamn te Nakskov verw. Domburg, pass. 30 Finisterre n. Duinkerken. Diligentia, 29 v. Hamble n. Jersey. Fiducia, verm. 30 v. d. Washbay n. Maassluis. Franka II, vertr. 30 v. St. Malo n. Southampton Frans Bohmcr, vertr. 31 v. R'dam n. Bordeaux Five], pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Genie, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Harold, vertr. 30 v. Manchester n. Bergen. Hartel, vertr. 1 Febr. v. Rotterdam n. Exmouth. Henrica b, 30 v. Horsens n. Grenada. Hast 1, 29 v. Liverpool n. Preston. Hast V, 30 v. Londen n. Guernsey. Ilias, 29 v. Alicante n. Malaga. Ibis, verm. 30 v. IJmuitien n. Kopenhagen. Ida Pieter, 31 te Antweipen verwacht. Ingeborg, 29 v. Bergen n. Frederikstadt. Jutland, 30 v. Noirlcoping n. Amsterdam. Jonia, pass. 29 Holtenau n. Horsens. Jorina, 29 v. Londen te Dublin verw. Koningshaven, 30 v. Rotterdam n. Kopenhagen Leendert b, 30 v. Londen te Stanlow verw. Leo, 30 v. Nordenham te Emden verw. Leuvehaven, 29 v. Gothenburg n. Rotterdam. Lies, 30 v. Belfast te Newport. Lydia, 30 v. Hamina n. Londen. Merwehaven, vertr. 30 v. Port Lyautey naar Londen. Mado II. pass. 30 Vlissingen n. Fremington. Mr. Linthorst Homan, pass. 29 Vlissingen naar Antwerpen. Marcella, 31 te Kiel verwacht. Monica, 30 Silvetown verw. Muphrid, vertr. 30 v. Drogheda n. Dundalk. Myfem, 30 v. Vlaardingen n. Parijs. Nassauhaven, pass. 30 Vlissingen n. Kopenhagen Neeit.ie b, 29 v. Liverpool te Swansea. Nieuwland, 30 v. Rotterdam n. Grangemouth. Noord, 30 te Kopenhagen verw. Nottingham, 30 v. Goole n. Rotterdam. Nero, 29 v. Aarhus n. Odense. Nieuwehaven, 29 v. Malmö te Ahus. Noorderlicht, 30 te Amsterdam. Oosterhurgh, 29 v. Stockholm n. Paskalavik. Pieter Hubert, verm. 30 v. Hull n. A dam. Ponza, 29 te Rotterdam. Plato. 29 v. Gothenburgh n. Amsterdam. Ponto, 29 te Sete. Prior, 30 v. Manchester n. Londen. Rema, 30 v. Portsmouth te Roscoff verw. Sandettie, pass. 30 Vlissingen n. Hansweert. Soemba, 29 35 m. W. Dungeness. Servus, 30 v. Gent n. Wicklow. Spurt. 30 v. Lissabon n. Antwerpen. Strijpe 29 nog bij Boness. Theodora, vertr. 30 v. Goole n. Bergen. Taormina, 30 v. Rotterdam n. Cork. Timor, 30 v. Grangemouth n. Sunderland er. Rotterdam. Ton, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Trio, 30 v. Vlissingen n. Teimonde. Tyro, 30 v. Dublin te R'dam verw. Vrede, 30 te Plymouth. Venus, 27 v. Middlesbro n. Hull. Virgo, 30 te Roscoff verw. Vivo, 29 v. Vlissingen te Middlesbro. Vlier. 1 Febr. v. Lissabon te Antw. verw. Vrouwepoirler 30 v. Rotterdam n. Antw. Wiekenburgh, pass. 30 Kp. St. Vincent naar Casablanca. Westersingrl, 29 nog rede Leith. Westlaan. 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Wiebold Bohmer, 30 te Li bourne verw. VOOR JUWELEN - SIERADEN GOUD - PLATINA ENZ. H. W. DAMES Kruisstraat 19 Haarlem bij de Ridderstraat. Telefoon 16910 met kleine foutjes effen ecru met zoom 150/230 5.90 170/230 6.90 extra groot 160/210 7.45 180/220 8.85 Janswcg t/o. Station lste Winterfiliaal: Grote Houtstraat 179 2de Winterfiliaal: Gen. Cronjéstraat 121 Tel. 14329 - 18626 - 13277 LUXE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ vraagt Leeftijd niet boven 25 jaar. Brieven met opgave leeftijd, laatste bëtr. en verlangd Iooq onder no. 4470 aan het bureau van dit blad. vraagt voor direct een Tevens kunnen direct geplaatst worden: Aanmelden: Spaarne 13, van 85 uur; na 7 u.: Mej. Henneke, M- v. Heemskerkstraat 52zw. EEN PAk.4ui^ Ruimte f CONFECTIE.ATF, LIER vraagt voor coupe, prima Aanmelden dagelijks v. 95 u.: Gasthuisstr. 3, Haarl Na 6 uur: Mevr. Sala. Gruttostraat 32. Haarlem-N.f de heer De Hartog. Leidsevaart 252. Haarlem. Architect in de naaste omge ving van Haarlem zoekt Brieven no. 4463. Gevraagd: Firma A. v. Eyk, Ridderstr. 12. Haarlem Gevraagd: ecu NET JONGMENS voor loop en magazijnwerk. Hoesbergen en Kockmann, Kruisstraat 34. Wij vragen Voor prima kracht hoog loon Haarlemse Melkinrichting Fa. A. J. Tromp en Zonen. Aanmelden Sparrenstraat 21 Tel. 24998. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. KOUSENF ABRI EKEN H I N N.V. te Haarlem vragen wegens enorme uitbreiding van het bedrijf om opgeleid te worden tot cottonbreier en standardbreier. Enig technisch inzicht vereist. Aan de selectie is een medische keuring, een ogenkeuring en een psycho technische test verbonden. Zeer goede vooruitzichten. Sollicitanten kunnen zich persoonlijk aanmelden op de Personeelsafdeling, Zijlweg 138 a. te Haarlem, dagelijks van 9—12 en van 13—17 uur. moderne talen, v. direct of zo spoedig mogelijk. Br. m. recente foto en opg. v. voll. inl. onder no. 4464. Bij een groot automobielbedrijf te Haarlem is plaats voor een geroutineerde verkoper, ter plaatse goed ingevoerd, voor de verkoop van enige zeer bekende merken personen- en be drijfsautomobielen. Geheimhouding verzekerd. Sollicitaties worden gaarne ingewacht onder no. 4466 a.h. bur. v. d. blad. pl.m. 21 jaar, goede getuigschriften. AMSTERDAMSCII ETALAGE BEDRIJF. AMSTERDAM. Aanm. 6.309 uur. Prins Hendriklaan 72. Overveen. Handelsonderneming vraagt voor Haarlem en Leiden en omgeving enkele voor het bezoeken van particulieren. Geen colportage, alleen bezoeken van aanvragers. Vereisten: represen tatief. goede verkoopkracht en prima refer. Geboden: ruime provisiebasis. Brieven onder letters SHA aan Nijgh Van Ditmar, Advertentiebureau. Rotterdam HOUL PKIJZEN 4n0°2259752273 30Al 6237 1000 3210 4002 13333 19521 21148 Prijznn van ƒ40 320 157 166 167 173 178 346 349 361 383 389 479 547 552 568 583 591 597 708 713 733 751 769 798 909 928 934 946 947 963 209 215 217 283 300 322 462 512 524 529 540 583 812 855 893 949 968 183 184 214 244 248 269 453 478 545 548 557 558 618 676 694 70S 753 775 857 868 897 912 992 995 140 178 294 310 327 425 469 490 532 560 579 629 630 692 705 735 818 1005 030 191 199 513 519 599 664 806 847 2020 082 363 414 612 668 3009 112 366 407 561 577 794 801 4022 037 383 387 601 613 821 882 5002 003 327 461 651 731 970 971 6002 006 214 239 392 402 674 729 997 7014 030 313 321 504 523 714 723 823 867 8028 058 155 159 397 460 648 671 812 855 9046 073 217 223 393 411 547 553 708 792 974 983 10009 012 171 193 369 391 586 622 725 730 855 915 11029 044 269 276 426 456 689 727 033 079 270 337 521 527 673 684 867 900 122 187 460 461 674 758 162 172 409 425 607 60S 824 848 083 115 396 419 614 616 907 102 147 469 487 792 807 053 059 246 255 416 443 743 778 036 043 335 339 561 568 775 778 903 919 059 065 228 275 502 504 702 721 901 966 080 132 255 276 462 478 568 570 803 813 985 032 051 201 216 420 422 625 629 744 754 936 937 053 057 286 292 460 480 735 743 156 160 536 538 812 843 072 138 338 341 519 565 820 821 055 063 367 391 571 587 784 798 929 932 080 082 289 298 510 530 735 748 969 979 149 165 314 339 488 505 594 610 814 855 309 113 274 283 424 442 634 635 770 791 968 970 061 069 315 380 524 540 750 763 186 632 871 152 354 603 849 115 404 610 805 950 087 315 557 751 176 345 506 619 866 146 309 488 63S 795 153 389 562 771 235 241 277 635 636 641 898 942 962 194 205 207 357 375 385 642 649 666 866 934 960 159 184 260 443 447 492 621 647 687 808 810 811 096 098 125 330 370 377 616 621 637 760 780 797 183 194 216 352 369 380 510 527 540 664 677 694 871 931 955 148 169 170 317 360 362 507 545 5.31 650 684 723 796 806 835 162 214 241 391 407 419 596 601 618 785 833 918 922 12017 301 531 862 13047 205 477 633 768 983 14008 180 565 862 15016 184 408 623 836 998 1G030 192 401 602 864 17040 320 509 725 996 18113 269 477 699 973 19006 269 543 831 20005 290 553 753 968 21010 150 538 715 996 923 938 950 031 048 057 311 335 342 538 571 598 913 920 933 061 091 164 225 300 322 539 545 547 650 658 666 819 863 866 994 995 047 066 106 260 279 298 608 629 642 885 899 913 034 056 085 205 224 243 452 466 534 628 640 696 837 870 S80 999 16000 038 040 080 214 227 231 410 417 427 609 684 710 891 914 917 043 056 058 328 342 373 542 547 574 727 730 735 986 078 083 375 397 600 614 993 170 176 373 378 548 563 672 690 886 919 195 209 240 257 405 46'7 487 500 661 680 701 841 180 188 202 '204 4U7 432 461 464 605 610 625 630 693 705 744 765 951 952 972 974 128 152 322 350 647 709 915 918 086 126 248 307 546 558 729 738 888 892 153 164 366 432 727 795 922 969 137 151 312 328 561 564 754 783 915 96& .169 174 486 549 810 828 979 998 158 172 350 354 568 616 797 813 974 985 115 117 128 242 262 275 451 460 478 723 727 758 940 947 952 070 090 145 380 413 425 601 632 682 744 790 835 135 140 153 317 344 375 497 509 570 772 774 801 964 985 992 208 248 282 480 481 499 685 711 717 920 983 985 117 127 137 159 163 176 177 206 263 274 289 309 310 322 344 373 394 423 506 553 594 600 604 620 625 688 691 730 754 803 810 830 865 867 949 950 091 104 276 359 560 565 900 037 050 316 325 576 586 755 786 981 995 025 034 251 262 561 571 766 807 151 184 188 190 233 250 252 397 415 500 507 522 528 537 571 574 593 595 665 708 711 098 105 130 141 219 246 267 338 380 417 489 501 519 516 596 648 727 740 749 7151 752 800 805 836 855 868 945 032 049 070 078 088 106 1.16 12/ 263 297 299 354 439 453 .-.26 576 583 610 628 633 67" 097 854 858 915 988 S90 99ü 3^5

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8