Europa grotendeels verstard in ijzige adem van de winter EEN NEUTRAAL, ONGEVAARLIJK DUITSLAND IS HET HOOFDDOEL Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Enig uitzicht? Niets wijst nog op een eind van de vorstperiode Ook décors van Ballet Recital verbrand Rust in Syrië keert weer Het woord is aan Russisch plan voor Duitsland Lidmaatschap -van de E.V.G. volgens Russische voorstellen onmogelijk zs 68e JAARGANG No 174 DINSDAG 2 FEBRUARI 1954 298e JAARGANG No 22 Caféhouder vrijgesproken van brandstichting Thans 27 alastrimpatiënten IJsbrekers in actie Hulp aan clochards Churchill contra Labour over Belgisch geweer Nu staakt ook technisch walpersoneel van K.P.M. Weer rapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE TWEEDE WEEK der Grote Vier te Berlijn is ingegaan en zij vergaderen nu in de Oostelijke zóne. De Russen zijn dus gastheren, hetgeen inhoudt dat de hoge vergaderaars in luxueuse omgeving zete len. Hetgeen de Westelijken in de eerste week aan te bieden hadden was maar sober, zoals dan ook op de foto's tot uiting is gekomen. Wie het omgekeerde verwacht had kan zich hiermee lichtelijk amuseren; onverwachte tegenstellingen behoren tot de humor des levens. Overigens zal men de vraag, wat het er toe doet waar de heren vergaderen nu gemakkelijker met „Niets" beantwoorden dan aan de voor avond der conferentie. Toen vonden aller lei schrijvers van commentaren dit nog belangrijk; ik weet niet waarom. Al dit soort dingen is nietig, zonder enige wezen lijke betekenis, in vergelijking met de werkelijke vraag: of de conferentie tot iets leiden zal. Is er enig uitzicht? De eer ste week heeft niet meer goeds opge leverd dan dat men in beter sfeer beraad slaagd heeft dan zwartgallige profeten hadden voorspeld. Maar er is generlei over eenstemming op enig punt van belang in bereikt. Het Russische voorstel om in de loop van dit jaar met de Grote Vijf bijeen te komen dus met de vertegenwoordi gers van de Chinese volksrepubliek erbij is niet aanvaard maar komt nog wel aan de orde in een geheime bespreking, die deze week moet plaatshebben. Het an dere Russische voorstel om een wereld conferentie over ontwapening te houden, met het eerste idéé verwant, hangt ook nog in de lucht. En nu is Molotov, de man met de hamer, die eigenlijk Skrjabin heet (of Scriabine, zoals de Fransen het wat makkelijker spellen) evenals die Russische componist, die de wereld met zulke be koorlijke muziek verrijkt heeft, met zijn voorstel voor Duitsland voor den dag ge komen. Men kan niet zeggen dat dit iets nieuws behelst. Het is eigenlijk het oude program van Potsdam, zoals dat in 1945 tot stand kwam toen Truman pas president was en de naar vertrouwen-in-de-Russen streven de geest van wijlen president Roosevelt nog rondwaarde. Het Westen deelt dit standpunt sinds lang niet meer, zoals trou wens te Berlijn tevoren alweer gebleken was uit de uiteenzetting van de Engelse minister Eden, waarin deze de Westerse opvatting van Duitslands hereniging had uiteengezet. Ik zal hier die tegenstellingen niet nog eens herhalen. De hoofdinhoud van Molotov's betoog vindt u op deze pa gina. Standpunten van Oost en West ten opzichte van Duitsland blijken ook nu lijn recht tegenover elkaar te staan. Het is de vraag of men na deze wederzijdse verkla ringen bereid zal zijn elkaar tegemoet te komen. Doet men dat niet, evenmin ten aanzien van Duitsland als ten aanzien van de spanningen in de gehele wereld, bij welker opheffing ongetwijfeld communis tisch China betrokken zou moeten wor den, dan is de conferentie mislukt en kan men naar huis gaan zonder enig resultaat. Het is misschien niet overbodig er nog maar eens aan te herinneren, dat de vier ministers in Berlijn over het maken van enige vordering niet persoonlijk te beslis sen hebben. Zij zijn, al staan zij ieder aan het hoofd van uitgebreide delegaties, ook maar vertegenwoordigers van regerings standpunten. Tot dusver heeft hun verkon diging van deze standpunten geen nieuwe oplossingen der problemen aan de hand gedaan. Molotov heeft zich enige malen op verrassende wijze geuit, maar alleen om andere conferenties voor te stellen, waarvan men de resultaten dan ook maar weer zou moeten afwachten. Verder heeft hij zich een handig debater getoond. De vraag blijft: in hoeverre zal enige werkelijke overeenstemming tussen Oost en West worden bereikt, clie de spanning in de wereld en daarmee het gevaar voor een derde wereldoorlog verminden. Mis schien zal de geheime bespreking over China, die deze week kon,en moet en die vanwege haar geheimenis ook gelegenheid zal bieden om nog wat meer te bespreken, een kans bieden. Als er werkelijk iets in reserve gehouden wordt. Maar dat zou dan moeten blijken uit een later communiqué dat zich niet tot de vage algemeenheden bepaalt, die communiqués na dergelijke conferenties in het verleden zo vaak ge kenmerkt hebben. Als men in Berlijn niet verder komt dan dat zullen de volken, de hierbij door ministers vertegenwoordigde volken maar ook de andere, die er even veel belang bij hebben, zeer wel begrijpen dat al de ophef weer tot niets gediend heeft. Diplomatieke vaagheden verbergen zoiets niet. Tegenwoordig niet meer. R.P. De brand op het Rhijnspoorplein Bij de brand op 1 Februari aan het Rhijnspoorplein te Amsterdam zijn óók alle décors van Ballet Recital verbrand, onder andere van de balletten Luctor et Emergo, Le Festin de l'Araignee, Mariage Forcé, enzovoort. De schade is niet door verzke- ring gedekt. Vooral doordat nog geen defi nitieve regeling is getroffen ter zake van de subsidie van de balletkunst, kan deze schadepost voor Ballet Recital fnuikend zijn. De Utrechtse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van de brandstichting in het houten café-restaurant „De D.jum- pol" te Loosdrecht. De 33-jarige caféhou der D. G. B. werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde uitlokking. Tegen hem was twee weken geleden een jaar en drie maanden gevangenisstraf geëist. De 26-jarige D. H. M. uit Hilversum werd ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens opzettelijke brandstichting. Tegen hem was een jaar, waarvan twee maanden voorwaardelijk, geëist. Wegens uitlokking van de brandstichting veroordeelde de rechtbank de 38-jarige betonbouwer F. V. te Loosdrecht conform de eis tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Nadat het hogedrukgebied in Scandinavië gisteren onder invloed van een aanval van een Oceaandepressie bij IJsland wat aan betekenis inboette, zijn er vanmorgen weer tekenen, die op een herstel er van wijzen, zo deelt het K.N.M.I. inede. In de Middel landse Zee is een diepe depressie ontstaan op de scheiding van de koude lucht, die via Frankrijk en Spanje naar Noord-Afrika stroomt enerzijds en warme lucht uit de Sahara anderzijds. Zuiderstormen voeren deze lucht over de Balkan naar Midden- Europa. De warme lucht slaagt er echter niet in de in deze streken aanwezige koude grondlaag te verdrijven en wordt daarom gedwongen er tegen op te stijgen. Dit gaat met sneeuwval gepaard. Ook in onze omgeving wordt het in de hogere luchtlagen iets minder koud, zodat extreem lage temperaturen niet gemakke lijk meer zullen voorkomen. In het Oosten van ons land is de vorst vannacht ongeveer even streng geweest als gisteren. In het Westen heeft het over het algemeen iets meer gevroren. Bij de huidige drukverdeling zal de Oostelijke wind aan houden. Er zijn op de weerkaarten geen aanwijzingen, die op een spoedig einde van vorst wijzen. De minimumtemperaturen van heden morgen zijn: Eelde: -13; Leeuwarden: -12; Den Helder: -11; Ypenburg: -13; Schiphoi: -12; De Bilt: -13; Twente: -14; Vlissingen: -12; Woensdrecht: -13; Eindhoven: -13, en vliegveld Zuid-Limburg: -14 graden. Het grootste deel van Europa blijft in de greep van de vorst in deze koudste periode sinds het einde van de oorlog. In Frankrijk zijn tenminste vijf personen, onder wie een kind, van de koude gestorven. In de kust streek van Noord-West-Spanje, die bekend staat om haar zachte klimaat, is voor het eerst sedert negen jaar sneeuw gevallen. In een groot deel van IJsland is het daaren tegen lente. Het meteorologische waar nemingsstation op de Pic du Midi in de Pyreneeën -heeft een temperatuur van -28 graden C. gemeten. In Marseille aan de Zuidkust is, evenals in Aix-en-Provence, veel sneeuw gevallen, waardoor het ver keer vertraging ondervindt. Het Noordelijke deel van Italië heeft te lijden onder een ijzige wind en zware sneeuwstormen. Tengevolge van een dijk doorbraak staat het eiland Camerini in de Po-delta een meter onder water. Een aan tal inwoners van de dorpen Forti en Mad- dalena moest zijn woning verlaten. In Zuid-Oost-Italië is de rivier de Ofanto, die tengevolge van zware regenval erg gezwol len is, buiten haar oevers getreden. In Bergen (België) zijn trambestuurders en conducteurs in staking gegaan, omdat zij de trams onvoldoende verwarmd vonden. Spanje beleeft zijn koudste winter sinds vele jaren. In de Noord-Oostelijke provin- In hgt gemeentelijk ziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag worden thans 27 alastrim-patiënten verpleegd. Gisteren is namelijk iemand uit de observatie-afdeling naar de ziekenafdeling overgebracht. Drie personen zijn uit de observatie-afdeling ontslagen, zodat er thans nog acht in ob servatie zijn. Plaatsvervangend commissaris voor de Emigratie Dr. mr. H. Hoogenberk te Laren (Nh) zal met ingang van 1 Maart worden belast met de leiding van de afdeling buitenlandse emigratieaangelegenheden van het Com missariaat voor de Emigratie. Hij zal dan tevens aftreden als plaatsvervanger van de Commissaris voor de Emigratie. Dr. mr. Roogenberg is thans verbonden aan de N.V.- Stoomvaartmaatschappij Nederland te Amsterdam. cio Ierida is aan het meer van San Mauri- cio de temperatuur gedaald tot 26 graden onder nul. Over Madrid waait een ijskoude storm en zelfs in Cordoba, dat bekend staat als „de braadpan van Spanje", vriest het drie graden. Tengevolge van sneeuw zijn alle wegen naar Bilbao onberijdbaar. Uit Genève wordt zonnig weer met strenge vorst gemeld. Verwacht wordt, dat de koude nog zal toenemen. Niettegenstaande de tien of twaalf graden vorst hebben vele bewoners van Kopen hagen de nacht op straat doorgebracht voor de magazijnen, die met de uitverkoop zijn begonnen. Uit de Oostenrijkse Alpen wordt sneeuwval gemeld. Op sommige plaatsen in de Donau is het ijs meters hoog opgekruid. De hevigste koude komt in Noorwegen en Zweden voor. Een Engelse kustvaarder, vier sleep boten, een motorschip, vijf tankschepen en zeven sleepboten, die op het knooppunt van Noord-Merwede en Oude Maas vlak voor Dordrecht in het ijs waren vastgeraakt, zijn door zes ijsbrekers, die opereerden in opdracht van het ijsbestrijdingscomité te Rotterdam, uit hun benarde posities bevrijd. Gistermiddag omstreeks half zes werd het laatste schip uit het ijs getrokken. Via een smalle vaargeul kon het in open, hoewel met ijsschotsen bedekt, vaarwater komen, om de reis naar Rotterdam over de Noord te vervolgen. Drie ijsbrekers van P. Smit in Rotterdam en drie van de Dordtse rederij van T. Muller, hebben hard gewerkt om dit zware karwei tot een goed einde te brengen. Het viel niet mee, want er moes ten drie ijsdammen voor doorbroken wor den. De ijsmassa's op het knooppunt van de rivieren Noord, Oude Maas en Merwede zijn zeer compact geworden, omdat zij dooi de werking van eb en vloed op deze plaats niet zo gemakkelijk worden afgevoerd. Vorige week is op het IJselmeer het Nederlandse vrachtschip „Rival" drie kilo meter buiten Elburg in de ijsmassa's van het IJselmeer vastgevroren. Zaterdagmor gen is men begonnen een geul te hakken, reeds 's avonds gelukte het het schip los te krijgen en binnen de pieren te brengen. De „Rival" was onderweg van Elburg naar Kampen. Aan boord bevonden zich twee personen, vadei en zoon, afkomstig uit Kampen. Voor het eerst sedert de strenge winter van 1943, ligt het Maaspand tussen Eijsden en Maastricht tengevolge van de felle koude der laatste dagen thans geheel dicht. Er is geen sprake van scheepvaart. De boot van de veerdienst Zierikzee Katseveer had gisteren veel hinder van drijsijs ondervonden. Niettemin konden de voorgenomen drie vaarten worden uitge- vored. Heden werd een ijsbreker uit Vlis singen verwacht, en men hoopte, mede door deze hulp, ook vandaag weer drie vaarten te kunnen volbrengen. Doordat het veer ZijpeAnna Jacobapolder voor wat het overzetten van auto's betreft, zo goed als uitgeschakeld is, maken automobilisten, die het eiland willen verlaten, thans veel meer dan gewoonlijk gebruik van de boot naar Katseveer, welke als gevolg daarvan niet steeds alle wagens kon meenemen. De hier in de vaart zijnde „Prins Bernhard" heeft een vrij grote vervoerscapaciteit. Zij is ech ter niet berekend op dit als gevolg van de omstandigheden sterk geslegen vervoers aanbod. De Schelde is op het ogenblik van Wals oorden tot Antwerpen vol met drijfijs. Hoe wel kleine schepen hiervan wel enige moei lijkheden ondervinden, is de scheepvaart op de Schelde overdag vrijwel normaal, 's Nachts ligt zij evenwel stil, daar de gas- boeien tijdelijk zijn vervangen door ijs- boeien, die niet verlicht zijn. De schepen, die op weg zijn naar Antwerpen gaan daar om 's nachts bij Vlissingen voor anker om bij daglicht hun weg te vervolgen. Op de grote rivierenwordt het scheepvaart verkeer zo lang mogelijk in stand gehou den, echter zit op vele plaatsen het ijs muurvast: de schotsen vormen een onover komelijke barrière. Foto: de Merwede bij Gorinchem. PARIJS (Reuter). In Parijs reden Maandag politie-auto's door de stad, met de uitnodiging aan de „clochards" bedelaars en zwervers, om in de politie- bureaux te komen slapen. De politie had opdracht, om niet naar de identi teit van deze daklozen te vragen. Drie ongebruikte stations van de Métro zijn voorts voor hen ter beschikking gesteld. Er zullen er nog meer in gebruik wor den genomen voor dit doel. Voorts is tijdelijk onderdak geschapen in een aantal districtsgemeentehuizen. De bekende abbé Pierre, die in een radio-oproep om hulp voor de daklozen had gevraagd, ontving in één dag tijds reeds een grote hoeveelheid dekens en kachels. Een hotel bood hem tien ka mers voor onbeperkte tijd aan en ook transportgelegenheid werd ter beschik king gesteld. Het aantal Parijse daklo zen wordt op 2000 geraamd. DAMASCUS (A.F.P.) De Syrische regeringsvoorlichtingsdienst heeft bekend gemaakt, dat het in Djebel Druze volkomen rustig is. De bevolking heeft overeenkom stig de orders der regering haar wapens ingeleverd. In aansluiting hierop is te Soueidva en omgeving met ingang van Maandag het uitgaansverbod ingetrokken. De Israëlische radio-omroep heeft Maan dag bericht, dat volgens berichten uit Ara bische bron 18 dorpen van de Druzen door artillerie van het Syrische leger zijn be schoten. Drie dorpen werden verwoest en 15 andere beschadigd. In het Israëlische parlement is Maandag avond door twee Druzenledén een motie ingediend, die dringend aandacht vraagt voor de positie van de Druzen in Syrië. Eerder op de dag had een delegatie van Druzennotabelen een bezoek gebracht aan de Amerikaanse ambassade te Tel Aviv en om Amerikaanse tussenkomst gevraagd ten behoeve van de Druzen in Syrië, die door het bewind van president Sjisjakly ver volgd worden. Mosje Sjaret, de Israëlische eerste mi nister, gaf in het parlement uitdrukking aan zijn „sympathie voor het vrijheids lievende volk der Druzen" toen Sjeik Ka- nifez en Sjeik Jaber el Maadi hun motie indienden. Sjaret herinnerde aan de loya liteit van Israels Druzenkolonie gedurende de Palestijnse oorlog. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Blake: De man die nooit zijn mening ver andert is als stilstaand water en broedt reptielen van de geest. LONDEN (Reuter). De regering- Churchill heeft Maandagavond met 266 stemmen tegen 232 *een rnotie van afkeu ring van de Labour-oppositie verworpen, die het besluit van de regering om het Bel gische F.N.-geweer de voorkeur te geven boven het nieuwe Britse geweer, betreurt. Churchill zeide. dat sommige Labour- afgevaardigden „steeds de gelegenheid zochten om wat op de Amerikanen aan te merken, zelfs in deze kwestie van het geweer". Op een gegeven ogenblik sloeg Chur chill boos op tafel en eiste een excuus van het Labour-lid Woodrow Wyatt, die hem had beschuldigd van „verdraaiing der fei ten" met betrekking tot een Britse proef neming met het Belgische geweer in 1951. Wyatt bood Churchill zijn verontschuldi gingen aan. DJAKARTA (Aneta). Een tweede staking werd heden door personeel van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij afge kondigd, en ditmaal door de vakorganisa tie van Technisch Personeel, de Serikat Buruh Teknik dan Pelabuhan. Deze vak bond gaf aan ongeveer 250 technische ar beiders van het walpersoneel opdracht ge- durende anderhalve dag te staken zodat overmorgen, Donderdag, het werk weer zal worden hervat. De staking omvat het personeel in de werkplaatsen, chauffeurs en nachtwakers. De aanleiding is ongeveer dezelfde als bij het Maandag in staking gegaan adminis tratief personeel. De vakbond eist loons verhogingen met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1953. De Centrale Commissie tot Beslechting van Arbeidsgeschillen had beslist, dat de gevraagde loonsverhogin gen slechts terugwerkende krachten zou den hebben tot 1 Januari 1954. Thans zijn zowel de Westelijke als de Russische oogmerken ten aanzien van Duitsland bekend. Dat de plannen der vroegere geallieerden, die samen de strijd tegen Hitier aanbonden, lijnrecht tegenover elkaar zouden staan, was een veronderstelling die nauwelijks enige ruimte voor twijfel overliet. Terwijl het Westen uitgaat van de overtuiging, dat het Duitsland aan zich zal moeten binden om twee belangrijke redenen Europese beheersing van bet Duitse gevaar en beveiliging van West-Europa tegen de Sovjet- Unie baseerde Rusland zich uiteraard op een geheel andere overweging. De Russen onderkennen in de eerste plaats het gevaar, dat voor hen zon kunnen voortvloeien uit een herleefd Duits militarisme en zij voorzien de mogelijkheid dat Duitsland daarbij opnieuw zou kunnen trachten, West- Europa mee te krijgen in een campagne tegen het Oosten. Opnieuw; want de beheersing van West-Europa door nazi-Duitsland was indertijd even eens op dit hoofddoel gebaseerd. Daarom wensen de Russen Duitsland krachteloos en gevaarloos te maken onbruikbaar als bondgenoot voor de Westelijken en tegelijk gemakkelijk onder de duim te houden. Een vredesverdrag, zoals Moskou voorstelt, zou wellicht in 1945 aanvaardbaar zijn geweest. De voorwaarden, diè Molotov bekend heeft gemaakt ter oplossing van de Duitse kwestie, zonden Duitsland verhinderen deel te nemen aan de EVG. Het zou geen eigen leger mogen hebben, behalve een militaire politiemacht ter verzekering van de binnenlandse rust. Alle buitenlandse strijdkrachten zouden uit Duitsland moe ten worden teruggetrokken. Alle buiten landse bases in Duitsland zouden moeten worden geliquideerd. Voor October zou een vredesconferentie moeten worden gehou den tussen de vier geallieerden eu verte genwoordigers van Oost. en West-Duits land ter opstelling van het vredesverdrag. De opstelling van een ontwierp daartoe zou moeten worden opgedragen aan de plaats vervangende ministers van Buitenlandse Zaken. Moskou heeft tevens reeds de hoofdpunten genoemd, die in dit vredes verdrag zouden moeten worden opgeno men, namelijk: Terugtrekking der buitenlandse strijd krachten en opheffing der buitenlandse militaire bases. Duitsland mag geen bond genootschappen sluiten, die gericht zijn te gen een of meer der landen die tegen Hitier hebben gevochten. Het herenigd Duitsland zal een leger krijgen dat bin nenlandse taken kan vervullen en grens- en luchtverdediging op zich kan nemen. Geen politieke of militaire verplichtingen, die reeds van kracht zijn voor Oost- of West-Duitsland, zullen op het herenigd Duitsland mogen overgaan. De wapenpro ductie van Duitsland moet in verhouding zijn tot de behoefte van zijn eigen yolitie- leger. De grote vier moeten Duitstland als lid der UNO aanbevelen. De Duitse oor logsschulden vervallen. Het grondgebied van Duitsland strekt zich uit tot de Oder- Neisse-lijn. Herinneringen Volgens een Russische woordvoerder, zeide Molotov, dat het Sovjetvolk de grote ellende, die het tengevolge van de Duitse aanval in de jongste oorlog heeft moeten doorstaan, niet kan vergeten. In dit ver band herinnerde spreker er aan, dat toen 1710 steden en meer dan 7.000 dorpen ge- geheel of gedeeltelijk zijn verwoest, een financieel verlies van 128 milliard dollar is geleden en zeven millioen mensen om het leven ziin gekomen. De Russische mi nister noemde deze cijfers nog onvolledig. Het Sovjet-standpunt ten aanzien van Duitsland kon als volgt worden samenge vat: De grote vier moesten zich laten lei den door de voornaamste besluiten, die zij indertijd eenstemmig hebben genomen en welke er op gericht waren, een wederge boorte van een aggressief Duits militaris me te voorkomen. In deze overeenkomsten was ook neergelegd, dat de vier mogend heden Duitsland zullen helpen bij het op bouwen van een staat op democratische en vredelievende basis, zo betoogde Molotov. Toondertijd had Frankrijk deze accoorden ook gesteund, doch Bidault distancieerde er zich nu voortdurend van, in weerwil van het feit, dat Frankrijk „haar niet minder nodig heeft dan de Sovjet-Unie". De grootste voorstanders van het Euro pese leger noemde de Russische spreker „de Amerikaanse ministers, omdat de Ver- nigde Staten zelf geen poging doen om hun militairen in dit leger te doen opne men". Volgens de Russische woordvoerder ont lokte de volgende passage een glimlach aan de Westelijke ministers: „Wij weten dat sleqhts zes landen tot de EVG beho ren, waaronder een land als Luxemburg. Maar Europa telt 32 staten. Is het zo, dat al deze 32 landen zullen profiteren van de krachtsinspanningen van slechts zes? Ne men deze niet te veel hooi oo hun vork?" Geheime zitting Een Franse woordvoerder heeft ver klaard, dat Molotov critiek heeft geoefend op de Amerikaans-Spaanse militaire over eenkomst. Hij herinnerde er aan dat gene raal Franco een zeer goede vriend van Hitler is geweest in de laatste wereld oorlog. Molotov zeide verder, dat de Amerika nen 82 bases rondom de Sovjet-Unie en de volksdemocratieën hebben aangelegd. Naar AFP meldt hebben de drie Weste lijke ministers besloten hun Russische col lega, Molotov, voor te stellen Woensdag een geheime bespreking te houden, waar aan slechts een zeer beperkt aantal afge vaardigden, buiten de vier ministers, zal deelnemen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toëstand ppP u H c— Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Warschau Berlijn Frankfort München Wenen Zürich Genève Locarno Innsbruck Rome 60 5d in C 0 0 0 zwaar bew NW 1 -6 geheel bew windstil -5 geheel bew windstil -5 geheel bew ONO 6-5 0 geheel bew NO 8-4 0 onbewolkt ONO 8 -12 0 onbewolkt ONO 5 -13 0 onbewolkt N 6 -13 0 half bew. NNO 2 -13 0 geheel bew. NW 6-10 0 geheel bew. NNW 7 4 0 licht bew. ONO 2 -18 0 onbewolkt ONO 7-15 0 nevel NO 5 -15 0 sneeuw OZO 5 -13 0,1 geen opgaaf ontvangen geheel bew NO 6 -14 0 sneeuw N 6-11 0,1 geheel bew O 1-3 0 geen opgaaf ontvangen motregen NNO 4 0 15 Neerslag laatste 24 uur AANHOUDENDE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Overdrijvende wolkenvelden met in de Zuid-Oostelijke helft van het land een kans op sneeuw Matige tot krachtige en aan de kust af en toe harde Noord- Oostelijke wind. Strenge tot matige vorst. 3 Februari Zon op 8.18 uur. onder 17.30 uur- Maan op 8.04 uur. onder 17.35 uur. Maanstanden 3 Febr. 16.55 uur Nieuwe maan 10 Febr 9 29 uur Eerste kwartier 17 Febr 20 17 uur Volle maan 26 Febr 0 2!) uur Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 2 Februari Hoog water: 2.47 en 15 02 uur. Laag water: 10-45 en 23 06 uur. Woensdag 3 Februari Hoog water: 3.33 en 15.46 uur. Laag water: 11.30 en 23.52 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1