Van der Voort (winnaar 1 km) nu eens een keer eerste Een aarzelende liefde DEBRALINE .Clowntje Rick Laatste internationale wedstrijd van Huiskes Zweedse hardrijders wonnen in Misurina Feuilleton T KNBB straft Van de Pol Film (16 mm)van de Elfsteden toch t Afgelaste wedstrijden Een kras ol een gat? GUPA maakt 't weer glad! VRIJDAG 12 FEBRUARI 1954 4 SCHAATSWEDSTRIJDEN IN ALMELO Ericsson eerste in het individueel klassement door Dorothy Quentin Subsidie van Breda voor Tour de France? Biljarten Te hoge afbetalings- Het wetsontwerp op de Economische Mededinging Berisping gevraagd voor gezagvoerder Collecte voor Scapino Einder van Uw maag? BISSAIIC stopt de plaag! Boksen Snoek verloor op punten van Scholz Volledige kampioens competitie van KNKB Om de J. P. Hauserbeker Voetbal Onderzoek naar de „Kwestie Alberts" Tennis Borotra met Davidson in de finale Engelse batsmen herstelden zich in 2de innings Voor de kinderen prijzen berekend Het Zuiden prepareert zich op Carnaval Magdalena Kruithof 70 Geknoei bij militaire inkopen Enige duizenden schaatsliefhebbers in Twente hebben Donderdag: met groot enthou siasme meegeleefd met de vaak spannende duels, die zich tijdens de internationale schaatswedstrijden op de ijsbaan „Twenthe" in Almelo afspeelden. Niemand had dit 's morgens durven verwachten. Toen leek het er niet op dat deze wedstrijden door zouden kunnen gaan. Het regende en de ijsbaan, waar men dagenlang had gewerkt, lag vol met plassen. Na overleg met de rijders werd echter besloten de wedstrijden toch doorgang te laten vinden. Spoedig bleek toen dat de toestand van het ijs ondanks de vele goede zorgen toch niet van dien aard was dat recordtijden verwacht mochten worden. Bovendien begon het nog te motregenen. De baan werd uitermate zwaar en dit was ook de reden waarom besloten werd de 5000 meter te vervangen door 3000 meter wedstrijden. Gezien de moeilijke omstandigheden heb ben de rijders zich uitstekend geweerd, vooral op de 3000 meter. Een enorme geest drift laaide op tijdens de rit tussen Broek man en Van der Voort. Zij gingen vrijwel gelijk over het stroeve ijs, doch op de laat ste 100 meter bleek de eindspurt van Van dei- Voort opnieuw te machtig voor Broekman. Van der Voort won in 1.38.2, Broekman bleeft ongeveer 5 meter achter en noteerde 1.39.2. Afscheid Huiskes Een spannend verloop had ook het duel tussen de Twentse favoriet Anton Huiskes en de Noor Armand Karstensen. Huiskes, fel aangemoedigd, had een snelle start, doch hij kon het hoge tempo niet volhouden. Welis waar klopte hij de Noor in de eindsprint, doch zijn tijd van 1.40.5 bleef beneden ver wachting. De Noor noteerde 1.41.4. Huiskes had zich volledig gegeven om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken, ADVERTENTIE De drielandenwedstrijd op de baan van Misurina bij Cortina hebben de Zweden met ruim verschil gewonnen. In het totaal- klassement behaalde Zweden 164 punten tegen Italië 83 en Zwitserland 65 punten. De 5000 meter leverde een overwinning op voor Ericsson, die op deze afstand zijn persoon lijk record met 6.3 seconden verbeterde. Hij noteerde 8.15.5 en zijn oude record stond op 8.21.8. De uitslag van de 5000 meter luidde: 1. Ericsson (Zweden) 8.15.5; 2. Pajor (Zwe den) 8.25.5; 3. Sjoelin (Zweden) 8.28.9; 4. Stx-oem (Zweden) 8.31.1; 5. Rohrbach (Zwit serland) 8.45.3; 6. Kuil (Zwitserland) 8.47.5; 7. Citterio (Italië) 8.57.7: 8. Caroli (Italië) 9.06.7: 9. Malmsten (Zweden) 9.08.8; 10. Calza (Italië) 9.10.1. Het individuele klassement na de vier afstanden luidde: 1. Ericsson (Zweden) 188.216; 2. Stroem (Zweden) 189.250; 3. Sjoe lin (Zweden) 191.347; 4. Pajor (Zweden) 191.850; 5. Malmsten (Zweden) 195.747; 6. Citterio (Italië) 196.103; 7. Kuil (Zwitser land) 197.150; 8. Johrbach (Zwitserland) 198.047; 9. Caroli (Italië) 198.704; 10. Lici- viero (Italië) 204.350. Ericsson ook 1ste op de 1500 m. in 2.14.2, een fraaie prestatie die slechts 1.3 sec. boven het wereldrecord van de Rus Tsjaikin (2.12.9) lag. Ericsson verbeterde zijn persoonlijke record, dat hij op 7 Februari tijdens de Europese kampioenschappen in Davos op 2.15.0 had gebracht. De uitslag van de 1500 meter luidde ver der: 2. Stroem (Zweden) 2.17.8; 3. Malmsten (Zweden) 2.18.8; 4. Sjoelin (Zweden) 2.19.2; 5. Pajor (Zweden) 2.21.0; 6. Citterio (Italië) 2.21.2; 7. Caroli (Italië) 2.23.9; 8. Kuil (Zwti- serland) 2.24.5; 9. Rohrbach (Zwitserland) 2.25.2; 10. Calza (Italië) 2.28.0. 67) Hij nam de brief, die ze nog steeds vast geklemd hield, van haar over. De wereld scheen voor Rosemary even stil te staan. Cornelia kreeg een baby! En ze herinner de zich plotseling waaraan ze zelf pas een uur geleden gedacht had. Ze had een zoon willen hebben „Ik zal voor het volgende seizoen een andere actrice moeten vinden", zei Val om de pijnlijke stilte verbreken, ,,'t Zou me niets verbazen als Cornelia voorlopig een tijdje thuis zou willen blijven. Vertel haar maar niet dat ik je dit gezegd heb Dus daarom had hij vanmorgen zo vro lijk rondgelopen en als een schooljongen gefloten! De Amerikaanse geschiedenis kon hem toen natuurlijk ai niets meer sche len! Plotseling vielen Rosemary de schellen van de ogen, plotseling en pijnlijk. En de pijn was des te erger, omdat ze wist dat Anion Huiskes „want", zo deelde hij mede, „met deze inter nationale wedstrijden in Almelo wil ik mijn internationale schaatscarrière besluiten". Huiskes wil het volgend seizoen niet meer voor uitzending naar het buitenland in aan merking komen en zal zich voortaan uit sluitend bepalen tot nationale ritten. Jeen van der Berg, de Elfstedentochtwin naar, was volkom°n kansloos tegen de soepel rijdende Nederlandse kampioen Van 't Oever. Zijn achterstand bedroeg minstens 25 meter, toen Van 't Oever over de eind streep ging. De tijd van Van 't Oever was 1 min. 41.5 en van Van der Berg 1.45.6. Ook De Graaff won met groot verschil van de Noor Hansen in 1 min. 39.9 sec. Bij het opmaken van het klassement bleek Van der Voort de beste tijd te hebben gemaakt, gevolgd door Broekman en De Graaff, met resp. 1.39.2 en 1.39.9. Maarse, die in Heeren veen een beenspier had gekwetst, was nog op de 1000 meter gestart, waarvoor hij 1 min. 43.5 sec. noteerde. Hij kreeg echter steeds meer last van zijn been, zodat hij de 3000 meter niet meer reed. Duel Broekmanv. d. Voort De belangstelling tijdens de 3000 meter wedstrijden ging natuurlijk uit naar het duel tussen Broekman en Van der Voort, het werd een spannende rit, waaruit Broekman als winnaar te voorschijn kwam met een tijd van 5 min. 16.8 sec. Wim van der Voort no teerde 5.19.4. Geen van de overige rijders slaagde er in deze, gezien de toestand van het ijs, scherpe tijden te verbeteren. Broekman werd zo doende winnaar van de 3000 meter en Wim van der Voort veroverde de eerste plaats in het algemeen klassement met 102.333 punten. Broekman bezette de tweede plaats met 102.400 punten, gevolgd door De Graaff met 103.433 punten, Huiskes met 104.150 punten en Van 't Oever met 104.867 punten. De eerste Noor in het klassement, Karstensen, eindigde op de zevende plaats. Johansen en Hansen kwamen niet verder dan respectie velijk de achtste en negende plaats. Het klassement van de 1000 m. luidde: 1. Van der Voort (Ned.) 1.38.2: 2. Broekman (Ned.) 1.39.2; 3. De Graaff (Ned.) 1.39.9; 4. Johansen (Noorw.) 1.40.2; 5. Huiskes (Ned.) 1.40.5; 6. Karstensen (Noorw.) 1.41.4; 7. Van' 't Oever (Ned.) 1.41.5; 8. en 9. Olsthoorn (Ned.) en Schiiler (Ned.) 1.42.1; 10. Maarse (Ned.) 1.43.5; 11. Kansen (Noorw.) 1.43.6; 12. Wervers (Ned.) 1.44.5; 13. Van der Berg (Ned.) 1.45.6; 14. Doets (Ned.) 1.48.9; 15. Lohuis (Ned.) 1.49; 16. Schipper (Ned.) 1.51. Het klassement van de 3000 meter luidde: 1. Broekman 5.16.8; 2. Van der Voort 5.19.4; 3. De Graaff 5.20.9; 4. Huiskes 5.23.4; 5. Schüler 5.24.0; 6. Olsthoorn 5.24.4; 7. Van 't Oever 5.24.7; 8. Karstensen 5.27.9; 9. Van der Berg 5.32.1; 10. Johansen 5.35.3; 11. Han sen 5.35.5; 12. Doets 5.38.3; 13. Wervers 5.38.7; 14. Schippers 5.58.0; 15. Lohuis 6.01.1; 16. Steenbeke 6.03.9. Het eindklassement luidde: 1. Van der Voort 102.333; 2. Broekman 102.400; 3. De Graaff 103.433; 4. Huiskes 104.150; 5. Van 't Oever 104.867; 6. Schüler 105.050; 7. Karsten sen 105.350; 8. Johansen 105.983; 9. Hansen 106.033; 10. Olsthoorn 106.967' 11. Van dei- Berg 108.150; 12, Wervers 108.700; 13. Doets 110.833; 14. Lohuis 114.683; 15. Schipper 115.167. B. en W. van Breda hebben de raad voor gesteld een bedrag van f 2500 als subsidie be schikbaar te stellen van het organisatie comité in Nederland van de Tour de France. Men vindt hier aanleiding voor, omdat Breda de hoofdplaats is van Westelijk Noord- Brabant en omdat de leider van de Neder landse Tour de France-ploeg, Kees Pelle- naars, in deze stad woont. Het voorstel zal Woensdag 17 Februari in de raad worden behandeld. al 't dagdromen van haar kant was ge komen. Val had nooit iets gedaan of nooit iets gezegd, dat voor haar een aanwijzing had kunnen zijn, dat hij niet van zijn vrouw zou houden. „Maar zal 't nieteherg moeilijk zijnthuis te zitten, bedoel ik,als we op tournée zijn?" Ze trachtte haar stem een luchtige klank te geven, ze poogde het gesprek gaande te houden, omdat ze vo8lde dat ze in tra nen zou uitbarsten als ze niet bleef door praten. „Ik ben aan 't onderhandelen over het Prince Charles Theatre in Bristol", zei Val. blij, nu Rosemary zich weer wat beheer ste, „en als we di1 tegen een schappelijke huur kunnen krijgen blijven we daar voorlopig". Hij lachte plotseling jongensachtig. „Het zou wel grappig zijn ergens eens vast te spelen. Zie je me al met een kin derwagen wandelen, terwijl Cornelia aan 't koken is?" „Ja, duidelijk!", zei Rosemary een beetje venijnig, „en dan kom je natuurlijk bij je vrienden en verveelt ze met de eerste tandjes van je baby!" „Wat ben je onvriendelijk!'' Hij lachte haar uit. Ze probeerde óók te lachen, maar ze voelde er veel meer voor om hard weg te rennen, mijlen ver naar buiten, om een rustig plekje te vin den, waar ze zichzelf in slaap zou kun nen huilen. „Ik geloofik ben wérkelijk jaloers. SAO* Maar ik ben toch écht blij voor jou en Cornelia, 'èn voor de troep!" Ze kon 't niet nalaten tenslotte nog een kleine steek onder water te geverr, maar Val knikte slechts vriendelijk. „Prachtig zoals alles uiteindelijk loopt! Vind je ook niet? Neem maar een dag vrij, Rosemary, om 't te vieren ik heb je pas vanavond weer nodig. Ik stuur deze men sen wel een telegram". Hij nam de brie ven uit haar zenuwachtig trillende vingers en gaf haar een vriendschappelijk klapje op de schouder. Ze kon wel in zijn hand bijten „Ga met Pierre uit, 't is prachtig weer voor een partij tennis of om te zwem men!" Rosemary knikte automatisch en liep zo snel het trapje af, dat ze bijna struikelde. 't Zou stellig een heerlijke da.g worden! Een pracht dag!Maar Rosemary zou alsmaar heen en weer geslingerd worden tussen schaamte en woede Nadat ze bijna het trapje afgevallen was, ging ze niet direct weg. Ze hoorde Cornelia op haar hoge hakjes door een zij gang aankc-men en ze verborg zich snel achter een gordijn ergens in een hoek van 't toneel. Ze wilde wachten totdat ze weg kon slippen, zonder door Cornelia opge merkt te worden. Cornelia lachte. „Je ziet er bepaald heel erg dwaas uit, lieveling, met die afschuwelijke broek en die stapel brieven in je hand. En waarom moet je zo zwaaien met die paperassen?" „Ik kom naar beneden. Heb je Rose mary gezien?" Hij scheen helemaal niet boos t.e zijn om haar woorden maar 't was dan ook Cornelia, die hem een dwaas had ge noemd Rosemary kon zich levendig voorstel len, wat hij gezegd zou hebben, als een of ander lid van de troep hem een dwaas genoemd had. Hij zou hem een fikse veeg uit de pan gegeven hebbenZe trok zich nog meer terug achter het gordijn, omdat Cornelia op de grote tafel was gaan zitten, terwijl Val in Hamlet's stoel plaats nam. Als hij zijn hoofd een klein stukje naar opzij bewoog, had hij haar kunnen zien Ze verborg zich als een klein, gewond dier; niet om luistervinkje te spelen, maar om te ontvluchten aan onderzoekende blikken. Voor geen geld ter wereld zou Rosemary nu over het toneel hebben wil len lopen, vlak langs Val en zijn vrouw. En er was geen andere uitgang dan een nooddeur, die kraakte, of een gangetje achter de opgeslagen décors om, waar echter zoveel rommel lag, dat 't daar stel lig ook zou kraken. „Nee, ik heb niemand gezien. Heb je daar de brief van Fletschers?" „Dan moet ze al lang weg zijn ik heb haar gezegd dat ze maar een vrije dag moest nemen Val knikte verstrooid en gaf de brief aan Coi-nelia. „Ja, 't is precies wat we verwachtten. De straf- en beroepscommissie van de Ko- nuinklijke Nederlandse Biljart Bond, die onlangs een vergadering heeft besteed aan het incident, dat zich tijdens het jongste hoofdklasse kampioenschap 47/2 in Amers foort heeft afgespeeld tijdens de beslissende party Van de PolMetz, heeft haar rapport uitgebracht aan het hoofdbestuur. Het hoofd bestuur heeft nu besloten Piet van de Pol uit te sluiten bij het deel nemen aan open wedstrijden onder andere de komende kampioenswedstrijden tot 1 September aan staande. Van de Pol Zoals men weet legde Van de Pol tijdens de beslissende wedstrijd in l.ot kampioen schap 47/2 tegen de Hagenaar Metz zijn queue op tafel toen een naar zijn mening een goede carambole door de scheidsrechter niet werd toegekend, waarbij hij verklaarde dat hij bij deze arbitrage niet verder kon spelen. De partij werd even later voortgezet met Van de Pol aan stoot, onder leiding van een andere arbiter. Tijdens de vergadering van de straf- en beroepscommissie werden zowel de twee spe lers als de twee scheidsrechters gehoord. De aanbieding blijft voor ons beiden gel den, niet voor de troep, 't Is maar goed dat je er achter kwam dat je een baby verwacht, liefste". Cornelia lachte weer en wierp de brief achteloos op tafel. Ze legde haar aerm om Val's schouder. „Zou je 't aangenomen hebben, Val, voor mij?" Rosemary kon er niets aan doen, ze moest wel kijken! Hij hief zijn gezicht naar Cornelia op en er kwam een lach om zijn lippen. „Je weet best dat ik 't gedaan zou heb ben, kleine heks! Maar ik ben verduiveld blij, dat we nu de oudjes niet aan de dijk hoeven te zetten. Denk je dat de kleine Val een acteur zal worden?" „Misschien wordt 't wel een actrice! Wat ben je toch een heerlijke egoïst, Val!" „Heus niet. Dit is jouw show! Ik beloof je dat jij alle aandacht krijgt! Zullen we overigens die scène even gaan doornemen? Dadelijk komen de anderen". Ze liepen 't toneel verder op en Rose mary verborg zich achter een décorstuk. Ze zag hen nu niet meer, maar ze hoorde hen nog duidelijk. „Die scène, waarin je Polonius vertelt dat Hamlet's manier van doen op een in nerlijke verscheurdheid wijst moest je eens zo proberen Val begon Ophelia's worden te zeggen en Cornelia herhaalde ze, waarschijnlijk met enkele andere gebaren dan gewoonlijk. Critiek van K.v.K. A msterdam De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam heeft in haar vergadering van vandaag besloten in een adres aan de Tweede Kamer haar bezwaren kenbaar te maken tegen het ontwerp van Wet Econo mische Mededinging. Dit adres kant zich in het bijzonder tegen dc grote bevoegd heden, door dit wetsontwerp aan de rege ring toegekend, en het gemis van rechts zekerheid voor belanghebbenden, dat voort vloeit uit het feit, dat het ontwerp geen mogelijkheid biedt tegen beslissingen van de minister bij een hogere instantie in be roep te komen. De Kamer meent, dat in lassing in de wet van de mogelijkheid van beroep op de Kroon geboden is. Ook dringt de kamer aan op een duide lijke omschrijving in de wet van de ver tegenwoordiging van het bedrijfsleven in de Commissie Economische Mededinging, welke zal worden belast met de belangrijke taak de minister te adviseren bij de toe passing van de wet. Tenslotte meent de Kamer, dat, indien ook internationale afspraken door de wet zouden worden getroffen, daaruit voor ons bedrijfsleven bijvoorbeeld de scheep vaart en voor de industrialisatie schade kan voortvloeien. Zij zou de werkingssfeer van de wet dan ook uitdrukkelijk willen zien beperkt tot overeenkomsten en be sluiten tot regeling van de mededinging, voor zover deze betrekking hebben op de Nederlandse markt. De inspecteur-generaal voor de Scheep vaart heeft de Raad voor de Scheepvaart gevraagd de gezagvoerder van het s.s. ..Triton" (2892 b.r.t.) van de K.N.S.M., D. L. S., te straffen met het uitspreken van een berisping, omdat de kapitein naar het oordeel van de inspecteur mede schuldig is aan het vastlopen van zijn schip op het havenrif van de rede van Jacmel aan de Zuidkust van Haiti op 21 September van het vorig jaar. De kapitein heeft volgens de inspecteur enige navigatie-fouten gemaakt. Het schip heeft gedurende zes dagen op het rif ge zeten. Met behulp van bergingsvaartuigen is het vlot gekomen. Daarbij is in een der ruimen water gedrongen, waardoor de schade groter is geworden dan aanvanke lijk werd gedacht. De Raad voor de Scheepvaart zal later uitspraak doen. Toen zei ze plotseling: „Wat deed Rosemary hier zo vroeg?" „Ze bracht de post". Val was nogal kortaf. Hij kon 't niet uit staan als tijdens repetities plotseling over heel iets anders gesproken werd. Toen begon hij te lachen en er klonk een overmoedige klank in die lach. „Als je 't nu per se weten wilt, ze bood me bijna haar hand en hart aan, lieveling. Als jij ergens op Broadway had rondge hangen, was ik misschien wel voor de ver leiding bezweken". „Hè?" Cornelia's stem klonk ironisch, toen ze vervolgens langzaam zei: „Toch maar handig van mij, hè, dat ik ons beidjes met die baby bij elkaar heb gehouden tijdens deze crisis? Vind je ook niet? Je hebt haar 't nieuws toch verteld?" Rosemary verstarde. Ze zou, gelijk de vrouw van Lot, in een zoutpilaar, in een levenloos ding, willen veranderen; een décor, een standaard voor een lamp. Als 't_ maar iets was dat niet leefde, zodat ze niet hoefde te lijden door deze vernede ring. Val's milde steim deed haar huiveren. „Wat zijn jullie vrouwen toch wreed! Ik heb haar natuurlijk eens goed onderhan den genomen, liefste en haar toen wegge stuurd. Ze is nog zo jong. Ze zal me een week lang niet willen zien en dan zal ze 't allemaal vergeten...." (Wordt vervolgd Pretlig In te nemen - Ook uitstekend tegen verkoudheid en spierpijn, ALKALINIZERE ND E BRUiSTABLETTEN Nauwelijks een week na de Elfstedentocht is de 16 mm smalfilm, opgenomen door leden van de Friese smalfilmclub „Kleare Kimen', gistermiddag voor een groot aantal geno digden in het provinciehuis in Leeuwarden vertoond. Zowel van de tocht als de wed- strüd is een 8- en 16 mm smalfilm gemaakt. De eerste is nog niet gereed- Van de 16 mm film zijn twee copiecn gemaakt, waarvan er één zal worden geëxploiteerd. De film geeft een beeld van het enthousias me, waarmee de tocht- en wedstrijdrijders in heel het Friese land werden begroet en van de start in het nachtelijk uur en de aankomst in de onderscheidene steden. Onder de aanwezigen bevonden zich vele tocht- en wedstrijdrijders, waaronder de Commissaris der Koningin en Jan Charisius. Ook de heer Jongert, die de Elfstedentocht meermalen heeft gereden, was aanwezig. Tot hem sprak de Commissaris der Koningin woorden van erkentelijkheid voor het feit dat hij in Friesland door zijn training van jongelui de lange baan in dit gewest meer opgang heeft doen vinden. Ook de winnaar van 1954, Jeen van der Berg, bevond zich onder diens trainingsclubie. De smalflim zal onder meer ook worden vertoond in het revalidatiecentrum voor mili tairen in Doorn. Het bestuurslid van de Ver eniging De Friese Elf Steden, de heer H. G- van Slooten zal daarbij nog het een en ander over de wedstrijd en de tocht vertellen. In een party over tien ronden, gehouden »uur HUIK) toeschouwers in het Berlijnse Sportpaleis, heeft de Duitser Gustav Scholz op punten gewonnen van de Nederlandse kampioen in het halfzwaargewicht Wim Snoek. De Duitse middengewicht gaf vrijwel voort durend de toon aan. Toch kwam hij niet tot een topprestatie tegen de snelle Nederlander, die op gevaarlijke momenten in dubbele dek king ging en over een groot incasserings vermogen bleek te beschikken. Scholz behaalde een duidelijke zege, of schoon hij tot teleurstelling van het publiek er niet in slaagde de partij met een eindstoot te beslissen. Hij moest zich te tevreden stellen met een puntenoverwinning, nadat hij van het einde van 1952 af al zijn gevechten' door k. o. had gewonnen. In een voorpartij over acht ronden verloor Jan Hagenaar op punten van de Duitse mid dengewicht Hans Stretz. Nico Cramer ten slotte vond in de Duitse halfzwaargewicht Dietrich Hucks een ongemakkelijke tegen stander. Pij werd in de vijfde ronde twee keer neergeslagen, doch kwam telkens weer overeind om de strijd te hervatten. Hucks deed erg zijn best om een beslissing te for ceren, maar Cramer verijdelde zijn pogingen en was bij het einde van de zesde en laatste ronde nog op de been. Het werd een punten overwinning voor de Duitser. Het bestuur van de K.N.K.B. heeft besloten dit seizoen een volledige kampioenscompe titie te doen spelen. Het vorige seizoen werd deze competitie in twee poules gesplitst. In het programma van de zwemwedstrij den om de „J. P. Hauserbeker". die op 6 Maart in het Sportfondsenbad-Oost in Am sterdam worden gehouden, is een waterpolo- wedstrijd opgenomen tussen het officieuze Nederlandse zevental, dat onder de naam „Kikvorsen" uitkomt, en het Nederlands militair zevental. Tijdens een gewone algemene vergadering van de Arnhemse voetbalvereniging Vitesse is op voorstel van de voorzitter, de heer H. P. Hoolboom, besloten een speciale com missie op te dragen een onderzoek in te stellen naar de kwestie Alberts en de hier mee verband houdende schorsing van twee leden van Vitesse. Deze commissie, waarvan onder meer de beschermheer van Vitesse, M. J. baron van Pallandt, de ere-voorzitter H. W. H. Her berts en de oud-voorzitter H. Mogendorff deel uitmaken, zal haar conclusie aan een volgende algemene ledenvergadering voor leggen. De vergadering was op verzoek van een aantal leden bijeengeroepen. Zoals men weet trok Alberts zich destijds uit het eerste elftal van Vitesse terug, omdat hij niet zoals hij het noemde langer onder de druk, die het uitkomen in deze ploeg voor hem meebrach.t wenste verder te spelen en te trainen. In een halve finale van het heren dubbel spel bij de Franse kampioenschappen op overdekte banen, die in Parijs worden ge houden, heeft het Deense paar Nielsen en Ulrich gewonnen van de Fransen Lemyze en Molinari met 36, 46, 63, 64, 62. Davidson (Zweden) en Borotra (Frankrijk), wonnen in de andere halve finale van Hail- let en Pelizza (Frankrijk) met 5—7, 97, 6—3, 6—2. De tweede testmatch Op de vijfde en voor-laatste dag voor de tweede testmatch tegen Engeland sloten de Westin liërs hun tweede innings op 292 voor 2, wat Engeland voor de taak stelde 495 runs te scoren om te winnen. West-Indië had 383 gescoord in de eerste innings en Engeland 181. Aan het einde van de dag wees het score bord 214 voor 3 aan in de tweede innings der Engelsen. De batsmen hadden zich hersteld na het volkomen falen in de eerste innings. Zij speelden onmiddellijk zeer aanvallend en de West-Indische spinners Ramadhin en Valentine kregen thans geen gelegenheid een overheersende rol te spelen. May scoordoe 62 in 105 minuten en Hutton 72 in 221 minuten. Compton was met 65 not out aan het einde van de dag. Alle voor Zaterdag en Zondag vastgestel de korfbalwdestrijden zijn in verband met de toestand van de terreinen afgelast. Dit betreft dus de wedstrijden van de K.N.K.B.. de C.K.B. en de regionale bonden van de K.N.K.B. De Haarlemse Voetbalbond heeft ook reeds het gehele voor Zaterdag en. Zondag vast gestelde programma afgelast. ADVERTENTIE De jongen stapte van zijn autoped af en boog zich naar Rick. „Daar heb je 't alweer!", dacht Rick wanhopig. „Waarom laten die akelige mensen me toch niet met rust!" „Hé zeg.kom eens hier!", riep de jongen. Maar dat was Rick nou helemaal juist niet van plan. Hij keek gejaagd rond, of hij ontsnappen kon. De jongen stond al vlak naast hem en wilde zijn hand uitsteken, om Rick te pakken. Toen ontdekte Rick opeens een kleine spleet tussen de planken van de schutting. Als hij daar doorheen kon, was hij aan de andere kant en kon de jongen hem niet zo gauw te pakken krijgen. Vlug rende Rick naar de spleet en wrong zich erdoor. Gelukkig, het ging.Hij kwam er goed doorheen en stond nu aan de binnenkant van de schutting. Aan de andere kant hoorde hij de jongen roepen: maar die was natuurlijk zo groot, dat hij niet door zo'n kleine opening kon, zoals Rick, die zoveel kleiner was. „Ja, roep maar", dacht Rick. „Ik kom niet, ik kijk wel uit!" Maar al wist hij, dat de jongen hem niet ineens kon volgen, toch vond hij het maar beter, zich te verstoppen achter een oude bloempot en een schop, die daar stonden Voor de economische politierechter te Rotterdam hebben terecht gestaan twee firmanten van afbetalingsmagazijnen, ver dacht van overtreding van de Prijzenbe- schikking voor de Verkoop op Afbetaling 1948. Zij zouden voor de door hen op afbe taling verkochte goederen prijzen hebben berekend die veel hoger waren dan de voor die artikelen vastgestelde contant- prijzen. Voor dekens werden bijvoorbeeld de prijzen met f 10.verhoogd, waarbij nog extra kosten kwamen voor rente en admi nistratie. De officier van justitie eiste tegen de ene verdachte een geldboete van f 400. De economische politierechter vonniste conform. De andere verdachte was wegens een zelfde feit veroordeeld tot f 6500. boete. De officier eiste twee geldboeten, elk van f 4800.en voorwaardelijke stil legging van het bedrijf met twee jaar. De politierechter vonniste met twee geldboe ten, tezamen f 3000. Zuidelijk Nederland geeft thans weer het voorspel te zien van de Carnavalsviering, welke over enkele weken zal beginnen. Overal is men druk in de weer om de laat ste voorbereidingen te treffen, want voor het welslagen van het grote, jaarlijks te rugkerende festijn wordt niets aan het toe val overgelaten. In Den Bosch wordt door het onvermoeibare comité hard gewerkt en de Bossenaren menen dat het Bossche carnaval weer toonaangevend zal zijn. In Maastricht puilen de étalages uit van de feest- attributen, want wie zich straks zonder feestneus of masker op straat ver toont, zal zich niet thuis voelen in de tijde lijke wereld van zotternij, zoals deze Zuid- Limburgse stad steeds pleegt te zijn. In Roermond zal de optocht een van de hoog tepunten zijn. Prins Carnaval zal de fees tende bevolking regeren in hotel „In 't Paradijs" op het Munsterplein. Ook Breda en Bergen op Zoom maken grote voorbe reidingen. Aanvankelijk werd Carnaval 1954 over het algemeen wat „lauw" tegemoet gezien, maar in verscheidene plaatsen zijn de or ganisatoren van mening, dat het enthou siasme oplaait naarmate carnaval nadert. ADVERTENTIE KNEEDBAAR HOUT VAN C ETA-BEVER Van vele zijden wordt het door brand zo zwaar getroffen Scapino Ballet hulp ge boden. De directies van alle Amsterdamse bioscopen hebben toestemming verleend tijdens de voorstellingen van Zaterdag avond voor Scapino te collecteren. Zulk een toestemming wordt slechts zeer zelden gegeven. Op de rekening van de penningmeesteres van de vereniging „De Amsterdamse Pers" is ten behoeve van Scapino tot nu toe f 2172 gestort. Op 27 Februari hoopt de concertzangeres Magdalena Kruithof-Van Diggelen haar zeventigste verjaardag te vieren. Zij stu deerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag in de tijd van Henri Viotta. Tijdens haar verblijf in Indonesië heeft zij talrijke concerten gegeven. Ook hier te lande trad zij zeer dikwijls als concert zangeres op, onder andere in oratoria. Voor de vroegere S.D.A.P. gaf zij indertijd de zogenaamde „Indische ochtenden" Me vrouw Kruithof wil haar zeventigste ver jaardag onopgemerkt laten voorbijgaan. Voor de Amsterdamse rechtbank hebben vier personen terechtgestaan die volgens de tenlastelegging betrokken waren bij knoeierijen, welke bij leveranties aan de dienst van de kwartiermeester-generaal zijn gepleegd. Tegen de assistent-keur meester W. L. die ervan beschuldigd werd in begin 1951 van een assistent-inkoper 1000.te hebben geaccepteerd en een goedkeurend rapport te hebben uitgebracht over een ondeugdelijke partij unsters werd zes maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk geëist. De officier van justitie vroeg tegen de assistent-inkoper N. C. van de B., die hij „de centrale figuur van de knoeierijen, die zich bij deze dienst hebben afgespeeld" noemde, een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Onder meer was deze verdachte ten laste gelegd, dat hij een bedrag had aangenomen van de fabrikant A. de L., waarvoor Van de B. de inschrijvingsprijs van een partij schaartjes had meegedeeld aan de koopman J. van der E., waardoor deze met een hogere prijs kon inschrijven dan hij aan vankelijk van plan was, en waarna hem de leverantie toch kon worden gegund. Tegen de fabrikant A. de L. werd zes maanden geëist. Tegen de koopman Van der E. eiste de officier vier maanden. De rechtbank zal op 23 Februari uit spraak doen.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6