JONGENS gevr. 15- VAN DER MEER BESCHAAFDE MEISJES pientere, uiterst accurate kracht Meel wordt schaars op Ameland „maar er zijn schapen en koeien" Derde dag isolement LAATSTE NIEUWS Bus met kinderen in botsing met trein Goeree-Overflakkee geheel onbereikbaar Snelverkeer moet drankvrij zijn", meent jubilerende V.A.S. verpleegsters leerling-verpleegsters leerling-verplegers flinke zelfstandige VERKOOPSTERS NETTE VERKOOPSTER een ervaren kracht NETTE BEDIENDE jongens en mannen tot 23 jaar VRIJDAG 12 FEBRUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Nieuwe opdrachten voor Kunstmaand Amsterdam Zuid-Korea wil divisie naar Indo-China sturen Dr. ir. F. P. Mesu met pensioen Nieuwe pier in Scheveningen? Dr. Visser 't Hooft in Boedapest Volgende week congres in Den Haag Scheepvaart Bustehouder Zijsluiting- corset Corselet 50 ts een hondje Plaats een Groentje SPECIALE AANBIEDING Schagchelstr. [Tj TYPISTE AANK. TYPISTE JONGEN Van een verslaggever) De Friese hoofdstad ligt slechts dertig kilometer van Ameland. Als het helder weer is, ziet men van de vuurtoren van Hollum af de Oldenhove in de verte. Van Leeuwaren uit ligt de hele wereld open, is alles bereikbaar. Maar nooit hebben de drie enige vreemdelingen, die zich momen teel op dit eiland bevinden, sterker ge voeld hoe weinig de mens zijn technisch kunnen baat als een doodgewoon natuur verschijnsel het gevecht van een koude en een warme luchtstroom benevens wat vocht in de lucht juist zijn front heeft gelegd over het ijzige gordijn, dat Wadden zee heet. Dan hangt er doodgewoon mist. En deze mist houdt ons, de enige drie vreemdelingen op het eilandnamelijk de radioreporter Goos Kamphuis, de radio technicus Henk Versteeg en uw verslag gever, nu al voor de derde dag op 't eiland gevangen. Geen boot die door het ijs kan komen, geen vliegtuig, dat door de mist hier kan landen, geen Wadloper, die het in zijn hoofd zal halen ons over het ijs naar de Friese wal te lood&en. Het is te gevaar lijk. Dertig kilometers scheiden ons van het Europese vasteland, waar alle verkeer mo gelijk is, auto en trein tot ieders dienst slaat. Het is van hier dertien minuten vlie gen naar Europa met de trage Austers en Pipers, maar van alle kanten grijnst ons de grijze muur van ijs en mist aan. We zitten in de val. We kunnen over de enige weg, die Oost-West loopt over het gehele eiland, maar veertien kilometer weg komen. In Buren en in Nes, ook in Ballum en in Hollum, leeft men nog onbekommerd en nuchter verder. Vrijwel alles is nog te koop. Meel wordt schaars, maar daarvan trekt niemand zich schijnbaar iets aan. Als de nood aan de man komt, zijn er nog heel wat schapen en runderen, boter en kaas zijn in grote voorraden aanwezig door de zuivelfabriek, die hier is en die niets kan afvoeren. Er is nog wat butagas en voor lopig voldoende brandstof. Aan kleine din gen begint men gebrek te krijgen, maar deze behoren niet tot de eerste levensbe hoeften. Het leven gaat door. Er waren Donderdag weer hardrijderijen op de schaats, en er was des avonds in de zaal Hofkcr in Nes de jaarlijkse uitvoering van de toneelvereniging en het zangkoor. De drie vreemdelingen waren daarvoor uitgenodigd. Er zullen onder de 2400 ster velingen op dit nu wel zeer eenzame plekje in de Noordzee weinigen zijn, die niet de namen en ook de gezichten van deze drie vreemdelingen kennen.. En elke morgen, als de ijsbloemen op de ruiten staan en door de mist de berijpte bomen nauwelijks te zien zijn, zeggen de Amelanders: „Geen vliegweer. De drie kunnen nog niet weg Het wordt vandaag weer niks". Dat dit ook betekent dat er geen kranten en brieven van de vaste wal komen, is blijkbaar minder belangrijk. De verstarde stilte in dit ondergesneeuw de en door ijs omgeven kleine wereldje wordt op sommige momenten wel eens be nauwend. Het kan te veel worden over deze verlaten, kronkelende weggetjes door de krakende sneeuw te stappen. Alleen de wind zoeft wat door de kruinen van de bo men. Zelden ontmoet men een mens. Zelfs overdag lijken de dorpjes in de serene rust van de koude winterdag verlaten te zijn. De radio en de telefoon zijn de enige ban den met de buitenwereld. En wie deze af geslotenheid wellicht onrustig maakt, vindt zijn evenwicht terug in de wetenschap dat deze verbindingen er tenminste nog zijn en dat men aan de „overkant" op de vliegbasis Leeuwarden ook onrustig wacht op de weerberichten. De vliegers willen niets liever dan starten. Hun eigen commandant, kolonel Fiedeldy, die Maandag naar Vlie land vloog en daar tot Dinsdag zou blijven, zit er nog. Dan troost men zich met de ge dachte dat het toch echt weer is waarin beslist niet kan worden gevlogen. Onzekerheid Goed, er is nog geen gebrek. Maar één van ons drieën heeft zulk een kiespijn ge kregen dat hij wel direct naar de tandarts zou willen. Hij kan het vergeten, er is op heel Ameland geen tandarts gevestigd. De dokter kan er alleen in noodgevallen iets aan doen. In zo'n toestand kan men het isolement verwensen. Het zeker weten dat hogere medische verzorging, die ieder mens wel eens plotseling nodig zou kunnen heb- De Stichting Kunstmaand Amsterdam deeit mede, in de zomer van 1953 zeer goede resultaten te hebben geboekt, ten gevolge waarvan ongeveer tachtig percent van de gelden, gestort in het garantiefonds, kon worden terugbetaald. Omtrent de voorbereidingen voor de Kunstmaand 1954 is te melden, dat reeds twee opdrachten aan componisten werden verstrekt en wel aan Bertus uan Lier voor het componeren van een symphonie voor Kamerorkest en aan Wolfgang Wijdeveld voor sonate voor twee violen en piano. Vanmiddag om half één is tussen Har derwijk en Hulshorst een sneltrein uit Zwolle op een onbewaakte overweg in botsing gekomen met een autobus, waar in voornamelijk schoolkinderen waren ge zeten. Volgens voorlopige berichten zou den er onder de inzittenden van de bus enkele doden te betreuren zijn. Het trein verkeer is gestremd. Ee-n officiële woordvoerder vam de Zuid- Korea&nse regering heeft vandaag mee gedeeld, dat president Singman Rhee bij zijn jongste besprekingen met de opper bevelhebber van de UNO, generaal Huil, heeft aangeboden een divisie naar Indo- China te zenden. De woordvoerder wei gerde te antwoorden op de vraag, ol Frankrijk van dit aanbod op de hoogte is gesteld. Officiële kringen te Washington ver wachten dat de V.S. en Frankrijk het aan bod van de hand zulilen wijzen. ben, achter het ondoordringbare ijzige gor dijn ligt, op luttele kilometers afstand, maar onbereikbaar, schijnt niemand te be nauwen. De eilanders hebben in dit op zicht geleerd zich geen zorgen voor morgen te maken. Zij laten het althans niet blijken. Er zijn heel wat, aan het tragische gren zende, voorvallen uit de jongste ge schiedenis van Amelands bevoiking te ver tellen, waardoor zij het altijd aanvaardde, betrekkelijke isolement zouden kunnen verwensen. Zo was dat bij sterfgevallen als het getij gebood acht kostbare uren ver loren te laten gaan voor de veerboot door de geultjes van de Waddenzee naar de Friese kust kon varen. Dat heeft meer malen zeer veel leed gegeven. Wie vandaag of morgen voor een laatste afscheid van een geliefde betrekking zou kunnen wor den opgeroepen, heeft redenen om ongerust te zijn. Het harde feit van de besliste on mogelijkheid Ameland te bereiken of te verlaten zolang deze nevel de Wadden in zijn greep gevangen houdt, kan op hem als een loden last drukken. „Mist op vele plaatsen" zegt een deel van het weerbericht. De vierde dag ge dwongen verblijf op een van de wereld af gesloten eiland is aangebroken en de onuit gesproken vraag is bij allen: misschien nog een vijfde of zesde? „Mist kan hier soms twee weken blijven hangen", zeggen de Amelanders. Met ingang van 1 Mei 1954 is aan de directeur van de cultuurtechnische dienst van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. ir. F. P. Mesu, wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd eervol ontslag verleend, met dankbetuiging voor de belangrijke in verschillende functies bewezen diensten. Als directeur van de cultuurtechnische ■dienst heeft de heer Mesu èen belangrijk aandeel gehad in de groei en ontwikkeling van deze instelling. Dat de ruilverkaveling hier te lande tot een grootscheeps complex is uitgegroeid, is vooral te danken aan zijn grote bekwaamheid en activiteit, die hij op dit gebied heeft ontplooid. Op internatio naal terrein had hij een aandeel in de ont wikkeling van de gemechaniseerde land bouw in Suriname. De senaat van de Land bouwhogeschool te Wageningen verleende hem begin 1953 het ere-doctoraat in de landbouwkunde, bij welke ere-promotie zijn promotor hem „grootmeester der cul tuurtechniek" noemde. Dr. ir. Mesu is ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de Orde van Oranje Nassau. De maatschappij „Wandelhoofd", te Scheveningen is houdster van een conces sie tot het exploiteren van een wandel hoofd in zee. Deze concessie loopt in 195ö af. De mij. „Wandelhoofd" heeft vorig jaar het ministerie van Verkeer en Waterstaat gevraagd tijdig een nieuwe concessie te verlenen. Dit verzoek is echter afgewezen om formele redenen. Dit houdt geenszins in, dat de minister van Verkeer en Water staat afwijzend zou staan tegenover het bouwen van een nieuw wandelhoofd te Scheveningen. Indien een nieuw plan van de mij „Wandelhoofd" ter tafel zou komen en aan bepaalde bepalingen voldaan zou zijn, waarbij ook het ministerie van Oorlog een woordje heeft mee te spreken, dan is het niet uitgesloten dat de minister zijn goedkeuring aan het plan zou hechten. Reeds zijn enige architecten bezig het oude bouwplan */an het wandelhoofd te herzien. Dit zal te zijner tijd naar de minis ter gezonden worden. WENEN, (Reuter) De secretaris-ge neraal van de wereldraad van kerken, dr. W. A. Visser 't Hooft, is te Boedapest aan gekomen. Dr. Visser 't Hooft was vergezeld van de Britse bisschop van Chichester, dr. Bell. Beiden hielden lezingen op een bijeen komst van evangelistische en Calvinistische theologen over het in Augustus in de Ver enigde Staten te houden congres van de wereldraad van kerken. Het eiland Goeree-Overflakkee is door mist en ijs geheel van de vaste wal afgeslo ten. Alles zit potdicht. Sinds "Woensdag morgen zijn geen post en couranten aange komen. Verbinding met vliegtuigen is on mogelijk daar men niét kan landen. Het bestuur van de Flakkeese Gemeen schap heeft aan Gedeputeerde Staten van Zuidhollan-d het volgende telegram gezon den: „Moeten tot onze spijt mededelen dat sedert Woensdagmiddag veerdienst Mid- delharnis-Hellevoetsluis geheel gestaakt is. Sedert Woensdagmorgen geen post of cou ranten op Fiakkee meer ontvangen. Kun nen uw college hierover niet schrijven daar post het eiland niet kan verlaten. Deze hopeloze situatie doet ons uw college thans weer met aandrang en ernst verzoe ken alle maatregelen te willen helpen sti muleren, 'welke tot een definitieve ophef fing van het isolement kunnen leiden". Nader vernemen wij nog, dat hedenoch tend bij gunstig tij een boot er met veel moeite in is geslaagd van Dintelsas uit naar Ooltgensplaat te kernen. Van IJmuiden naar de Wadden eilanden Nu tengevolge van de zwaire mist boven de Waddeneilanden de vliegtuigen vanuit Leeuwarden de geïsoleerde eilanden nog niet kunnen bereiken, zal voorlopig de verbinding met IJmuiden over de Noord zee worden onderhouden. Zaterdagochtend zal de „Vlieland" uit IJmuiden vertrekken voor een reis naar Terschelling en Vlie land. Ook dan zullen passagiers en post worden meegevoerd. De eilanden zijn sinds gisteren door een dik pak sneeuw bedekt. De temperatuur was gisteren nog niet bo ven het nulpunt gestegen. Lek en Waal Hoe zwaar het ijs op sommige plaatsen in de Lek is, blijkt uit de mededelingen van de kapitein van één van de zes ijsbre- kers, die gisteren van Schoonhoven uit zes kilometer in de richting van Vreeswijk zijn gevorderd. Er waren plaatsen waar het ijs tot op de bodem zat, hetgeen ook zijn oorzaak vindt in de lage waterstanden. De sleepboten waren gisteravond om 18 uur tot Lexmond gevorderd en hebben op hun terugweg naar Schoonhoven voor een vlotte afvoer van de schotsen gezorgd. Een moeilijkheid is, dat tijdens het breken het getij gunstig moet wezen, omdat de terug kerende stroom anders het vrijkomende ijs weer in de verkeerde richting stuwt. Het werk van de ijsbrekers op de rivier de Waal vordert slecht. Gistermorgen moesten de werkzaamheden enige tijd wor den gestaakt wegens de zware mist, die bo ven de rivier hing. Gistermiddag werd het breken van het ijs onder de gemeente Nieuwaal hervat. Het ijs is op verscheide ne plaatsen meters dik. Plet is niet onwaar schijnlijk, dat de genie explosieve stof zal moeten aanbrengen om het ijs op te rui men. De „Dr. Wagemaker" is er hedenmiddag in geslaagd de ijsbarrière voor de haven van 'Oudeschild te doorbreken en is thans op weg naar Den Heldor. De Texelse boot „Marsdiep" stoomt op naar Oudeschild. Hiermede is Texeis isolement, dat twee volle dagen heeft geduurd, opgeheven. Men wil trachten de dienst Don Kelder- Oudeschüd v.v. tweemaal daags te onder houden. (Van een verslaggever) Volgende week zal de V.A.S. - Vereni ging voor Alcoh olb estr ij d'iinig bij Snelver keer - in Den Haag haar 25-jarig bestaan herdenken met een congres, waarop ver schillende autoriteiten hun visie zuilen ge ven op de gevaren van het drankgebruik in het motorische verkeer, gevaren die volgens de V.A.S. in brede lering nog schromelijk onderschat worden. Van de ruim 6000 vonnissen, die in 1952 geveld werden wegens zondigen tegen de Wegen verkeerswet, komen er namelijk meer dan 5000 op rekening van de alcoholische ge nietingen der delinquenten en van die 5000 waren er 2000 automobilisten en 3000 andere weggebruikers (voornamelijk bromfietsers en fietsers). Daaruit blijkt volgens de directeur van het V.A.S.-bu reau - die ons deze gegevens verstrekte - dat de automobilist proportioneel de grootste schuldige is aan het veroorzaken van verkeersongelukken met een (alcoho- Lisch) luchtje. Overigens zijn de resulta ten van het werk der V.A.S. - dat ge steund en gesubsidieerd wordt door rijk, provincies, gemeenten, verkeers- en vervoersorganisaties, justitie, politie, as surantiewezen en zelfs door de Horeca - moeilijk in cijfers uit te drukken, omdat vele „licht-alcoholhoudende" chauffeurs bij verkeersongelukken door de mazen van de wet glippen, althans niet als „on der de invloed" zijnde geverbaliseerd wor den. Ook na het gebruik van slechts en kele borrels vermindert echter volgens de deskundigen de reactiesnelheid van de mens aanzienlijk, hetgeen bij het snelver keer dikwijls resulteert in ongevallen. Toch vindt de actie van de V.A.S. - die allerminst de geheelonthouding voorstaat - langzamerhand meer begrip en waar dering, hetgeen zich weerspiegelt in* het feit dat steeds meer weggebruikers het deelnemen aan het verkeer onder invloed van alcohol vermijden. Toch is het aantal brokken dat aan sterke drank toegeschre ven moet worden, nog altijd zeer groot, weshalve de V.A.S. besloten heeft in dit jubileumjaar een extra grote cam pagne op touw te zetten om haar argu menten kracht bij te zetten, o.a. door het organiseren van een groot aantal propa- gandaweken in alle delen des lands. Het ideaal van de vereniging is een verplichte „drooglegging" van alle weggebruikers, tijdens en geruime tijd vóór het deel nemen aan het verkeer, maar dit zal, zo meent het bestuur, voorlopig nog wel tot de vrome wensen blijven behoren. Daarom doet de vereniging nog maals een beroep op allen, om vrijwillig het borreltje te vengelen totdat de auto, de motorfiets of de brommer op slai staan, uit eerbied voor het leven van de mede mens, maar ook omwille van het eigen hachje. Ook de portemonnaie zal daar wel bij varen, waart er beslaan b.v. in assura deurskringen al plannen om de premie voor autoverzekeringen belangrijk te ver lagen indien de verzekerden kunnen be wijzen dat zij altijd volkomen „drankvrij" rij dén. Agatha. 12 v. Telokanson te Pladju verw. Atgeaiib, pass 10 Madeira n. Las Palmas. Alhena, pass. 10 Vlissingen n. Rotterdam. AmsteLpark, 11 200 m. Z. Nantucket. Amerskerk, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Armilla, 10 te Pladju. Aalsdijk, 10 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aalsum, 11 v. Mombasa n. Durban. Aardijk, 11 v. New Orleans te Houston. Ailiena, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Aikaid, 9 v. Montevideo n. Ilheos. Alr.ati, 10 v. ilheos n. Bahia. Amsteldiep, 10 v. Damman n. Khorralaml. Aalsdijk, 11 bij Hamsweert ten anker. Agamemnon, 9 te New York. Aicyone, 13 v. Antwerpen te R'dam verw. Almkerk, pass. 11 Gibraltar n. Duinkerken. Appingedijk, 9 te Boston. Alphard, verm. 11 v. Santos n. Rio Grande. Aipherat, veim. 14 v. Buenos Aires n. Mon tevideo. Andijk, 10 420 m. NO. Fayal. Antonia, 10 Natuna eil. gepass- Arunöo, 10 560 m. W. Cocos eil. Ariadne, 11 te Amsterdam. AJ'genib, U v. Las PaJmas n. Recife. Aagtekerk, 14 v. Hongkong n. Manilla. Abbekerk, 12 te Fremantle. Alamak, 11 v. Calcutta n. Chittagong. Alderamin, 11 te Bombay. Alwaki, 11 te Montevideo. Amor, 11 v. Palermo n. Algiers. Argos, 11 te Savona. Arkeldijk, 10 v. Brownsville n. New Orjeans. Alda.bi, 14 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alnati, 11 v. Bahia n. Las Palmas. Amstelbrug, 12 v. Recife te Bahia. Amstel'kroon, 12 te Punta Cardon. Antonia, 13 te Haiphong. Arendsdijk, 12 v. Philadelphia te Trinidad. Albireo, 11 te Santos. Alioth, pass. 12 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Alpbacca, 11 te Rio de Janeiro. Altair, pass. 12 Kp. Verdische eil. n. Las Palmas. Bacchus, 9 v. Ponce n. Barahona. Bin tang, pass. 10 Finisterre n. Amsterdam. Bonaire, 11 te Plymouth. Borneo, 10 v. Tampa n. Charleston. Barcndrecht, 9 v. Eva Perón ru Curasao. Boskoop, 11 v. Curasao te La Gualra. Breda, pass. 10 Barbados n. Trinidad. Bali, 10 170 m. ZO. Kreta n. Napels. Barito, 11 te Tj. Priok. Bank a, pass. 11 Finisterre n. Port Said. Bawean, 14 v. Penzacola te Lake Charles. Bintang, pass. 11 Ouessant n. Amsterdam. Bloemfontein, 11 145 m. O. Madeira. Boschfontein, li te Mombasa". Boskoop, 11 v. La Guaira n. Port of Spain. Caitex The Hague, pass. 10 Noordkust Tunis n. Rotterdam. Castor, 10 te Amsterdam. Caitex Utrecht, 11 v. Vlissingen n. Sidon. Celebes, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Camphuys, 10 v. Bitung n. Menado. Coriiia, 10 180 m. Z. Kobe. Cottica, 10 v. Trinidad te Paramaribo. Cistula, 8 te Pulubukom. Caitex Delft, pass. 11 Gibraltar n. Sidon. Caitex Leiden, pass. 11 Algiers n. Sidon. Caitex Padang, 11 Malta gepass n. Port Said. Ceronia, 11 v. Singapore n. Adelaide. Cleodora, 11 te Pladju. Coryda, 12 v. Cristobal te Curasao. Diemerdijk, pass. 10 Azoren n. Curagao. Delfshaven, 8 te Buenos Aires. Dongedijk, 14 v. Antwerpen n. R'dam. Dalerdijk, 11 Coatza Coalcos n. Tampico. Delfland, 11 v. Bahia te Las Palmas. Etrema, 11 te Saigon. Farmsum, 8 te Graysharbour. Friesland (SSM), 11 v. Sunderland. Eemiand, pass. 11 Ouessant 12 voor IJmuiden verwacht. Eos, 12 v. Amsterdam te Lissabon. Esso Amsterdam, 12 v. Rastanura n. Antw. Felipes, 11 v. Pladju n. Padang. Garoet, 11 te Singapore. Gooiland, 10 v. Madeira n. Recife. Gordias, 9 te Mersin. Gadila, pass. 10 Hawaii n. Yokohama. Gaasterkerk, 12 v. Genua n. Port Said. Gaasterland, 12 v. Santos te Rio de Janeiro. Heemskerk, pass. 10 Guardafui n. Suez. Hoogkerk, 11 v. Kobe n. Yokohama. Helena, 10 470 m. W.t.Z. Lands End. Hera, 10 te Pampatar. - Hestia, 12 te Hamburg. Hecuba, 11 te Port au Prince. Heemskerk, 11 aden gepass. n. Suez. Hydra, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Hathor, pass. 12 Malta n. Antwerpen. Ivoorkust, 10 v. Freetown n. Dakar. Il.os, 11 v. Napels n. Amsterdam. Indrapoera, pass. 12 Str. Messina n. Marseille. Jagersfontein, ,11 te Amsterdam. Japara (KRL), pass. 11 Str. Banka n. Makassar. Java, 12 v. Port Said n. Alexandrië. Joh. v. Olüenbarnevxelt, 12 160 m. ZO. Kangeroo eil. n. Aden. Karimata, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Port Said Karimun, 11 te Soerabaja. Kedoe, pass. 10 Ouessant n. Rotterdam. Kota Baroe, 9 v. New York n. Casablanca. Kota Gede, pass. 10 Azoren n. Halifax. Karossa, 10 v. Makassar n. Soerabaja. Lekkerkerk, 10 v. Port Said n. Genua. Liseta 11 v. Port Dickson te Telokanson. Loenerkerk, 10 te Hamburg. Loppersum, 9 Las Palmas gepass n. Dakar. Leersum, 10 v. Savanna n. 'Le Havre. Lindekerk, pass.11 Vlissingen n. Antwerpen. Langkoeas, pass. 10 Poeioe Tenggol n. Bangkok Lekhaven, 10 120 m. W. Lissabon. Lucita, pass. 10 Ailsacraig n. Oldkilpatrlck. Larenberg, 11 te Grand Bassa. Leuvekerk, 11 te Karachi v. Aden. Laurenskerk, pass. 11 Napels n. Alexandrië. Leopoldskerk, 14 v. Antwerpen n. Hamburg. Lissekerk, 10 v. Londen n. Marseille. Lutterkerk, 12 te Bombay. Loosdrecht, 11 v. Rangoon n. Calcutta. Lawak, 12 v. I.os- Angeles te San Francisco. Limburg, 9 v. Victoria n. Z. Afrika. Lur.a, 14 te Hamburg. Maas, 11 te Oran. Malea, 10 v. Hull n. Thameshaven. Manoeran, 10 v. Tj. Priok n. Semarang. Mataram, pass. 10 Westp. Kreta n. Beyrouth. Myonia, 11 te Adelaide. Mitra, pass. 10 Gibraltar n. Stanlow. Modjokerto, 11 v. Cheribon n. Soerabaja. Macuba, 10 190 m. O.ZO. Formosa. Marpessa, 10 220 m. Z.ZO. Hongkong. Mariekerk. 11 v. Antwerpen n. Rotterdam. Muiderkerk, 12 v. Manilla n. Cebu. Marisa, pass. 11 Aden n. Singapore. Marken, 11 te Basrah. Mentor, 11 te Limasol. Mifza, 10 v. Kawasaki n. Miri. Maasdam, 11 270 m. ZW. Bermuda. Maasland, pass. 14 Fernando Noronha n. Santos Merwede. 11 v. Antwerpen n. Houston. Nestor, 10 v. Amsterdam te Rotterdam. Noordwijk, pass. 11 Kp. Hatteras n. Santa Lucia Notos, pass. 12 Finisterre n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 11 v. New York n. Port au Prince. Ootmarsum, venn. 13 v. A'dam n. Houston. Orestes, 10 v. Guanta n. LaGuaira. Orion, 11 v. Oran n. Algiers. .Kerna, pass. 10 Kp. York n. Wellington. Poelau Laut, pass. 10 Djeddah n. Aden. Prins Alexander. 9 v. St. John n. Le Havre. Prins Joh. W. Frisö, pass. 10 Kp. de Gata naar Alexandrië. Prins Philips Willem 10 v. Dakar te Kaolak. Prins Willem II, 10 te Dakar. Pulyphemus, 10 v. Port Said n. Genua. Prins Fred. Willem. 11 Finisterre n. Londen. Prins Maurits, 10 MO m. W.ZW. Lissabon. Pygmalion, 11 v. Ciudad Trujillo te Port au Prince. Polydorus, pass. 11 ten Z. Socotra n. Aden. Poelau Laut, 12 te Aden verwacht- Prins Willem IV, pass. 11 Wight n. Bergen. Prins Willem v. Oranje, 11 v. R'dam n. Halifax Raki, 10 te Port Said. Rempang, 10 v. Calcutta n. Penang. Rijnkerk, pass. 10 Socotra n. Penang. Roebiah, 10 v. Amsterdam te Hamburg. Rotula, 10 v. Trinidad te Accra. Rijndam, 11 560 m. N. Flores n. Cobh. Rafaela, 10 150 m. NW. Cambodia. Rotti, 12 te Port Swetter.ham. Radja, 12 te Tj. Priok. Ridderkerk, 12 t-e Genua. Ruys, 11 v. Hongkong n. Kobe. Salatiga. 11 te Bahrein. Stad Amsterdam, 10 v. Glasgow n. Narvik. Straat Malakka, 10 v. Melbourne n. Adelaide. Salland, 11 v. Montevideo n. Buenos Aires. Stentor, 10 v. Trinidad n. Londen. Straat Banka, 9 te Durban. Samarinda, 10 300 m. O.t.N. Dar es Salaam. Siberoet, 10 v. Menado n. Logodidi. Stad Schiedam, 10 150 m. Z.ZW. Ouessant. Stad Vlaardirigen, 10 740 m. W. Scllly's. Stanvac Benakat, 10 v. Sungeigerong n. Tj. Uban Stanvac Djirak, 11 te Saigon. Sumatra, 10 rede Panarukan. Sibajak, 12 v. Suez n. Aden. Sheratan, 12 v. Las Piedras te Philadelphia. Salawati, pass. 11 Straat Messina n. Port Said. Saroena, 11 v. Soerabaja n. Pladju. Schie, pass. 11 Kp. de Gata n. Tunis. Singkep, 11 v. Semarang n. Singapore. Sliedrecht 11 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Soestdijk, 11 v. Priok n. Cheribon. Sumatra, 11 v. Panarukan n. Tj. Priok. Sommelsdijk, 11 te Baltimore. Stad Maassluis, verm. 12 v. Vlaardingen naar Kirkeness. Stad Breda, 12 v. Hull te Safi. Stad Dordrecht. 11 Algiers gepass. n. Huetva. Tarakan, 9 te Bandarshapur. Ternate, pass. 10 Sabang n. Singapore. Tjipanas, 10 te Beira. Telamon 11 v. Port au Prince te Baltimore. Thalatta, pass. 10 Gibraltar n. Port Said. Tosari, 11 v. Djakarta te Rotterdam. Tamo, vertr. 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Tegelberg, 9 te Osaka. Tiba, verm. 16 v. Necochea n. R'dam. Tankhaven II. 11 te Pulubukom. Tankhaven III. 10 te Sungeigerong. Tara, 10 170 m. ZW. St. Paulsrock. Taria, 10 220 m. O. Mauritius. Tasmas, 10 dwars eil. Bengkalis n. Tj. Priok. Tjikampek, pass. 10 Hainan n. Tj. Priok. Tjiluwah, 10 145 m. O.NO. Kp. Varella. Tjiwangi, 10 v. Soerabaja n. Buleleng. Tabian, 11 v. Los Angeles te San Francisco. Thalatta, pass. 11 Algiers n. Port Said. Trajanus, 12 v. Bremen n, Antwerpen. Trompenberg. 11 te Houston. Tero. 14 St. Vincent verwacht. Themisto, pass. 11 Scilly's n. New York, rjimenteng, 6 te Paranagua. Tomori, pass. 12 Str. Messina n. Genua. Utrecht, 10 v. Singapore n. Tj. Pandan. Van Llnschoten, 12 te Hamburg. Waterland, 11 v. Montevideo te Ilheos. Willemstad, 11 v. Aruba te Port Limon. West-erdam, 10 te New Y^rk. Waal, 11 v. Izmir n. Istanboel. Wieldrecht, pass. 11 Oostp. Kreta n. Tripoli. Waterman, 14 600 m. O. ten N. St. Helena. Willem Ruys, 11 v. Southampton n. Port Said. Wonogiri, 12 v. Semarang te Tj. Priok. Zuiderkruis, 10 280 m. Z. New York. Zonnewijk. 10 305 m. ZO. Guadelope. Zeeland (KRL), 11 v. Cochin n. Djibouti. Zijpenberg, 11 v. Beyrouth te Emden. KLEINE VAART Anna b, 11 v. Cardiff te Amsterdam verw. Angeja, 10 v. Vlissingen n. Antw. Atlas, 11 v. Amsterdam n. Rotterdam. Atlantis, 10 v. Vlissingen n. Esbjerg. Algarve, 11 v. Avonmouth te Swansea. Att, 11 v. Hamburg te Wicklow verw. Arienoldus G, 10 v. Fecamp n. Glasgow. Batavier III, pass. 11 Burlings n. Casablanca. Betty, 10 v .St. Malo te Liverpool. Blue Boy, 10 v. Plymouth n. Preston. Beekbergen, pass. 11 Kp. Ferrat n. Requejada. Boreas, 10 v. Palermo n. Trieste. Bill, vertr. 11 v. Hamburg. Binnenhaven, pass. 11 Ouessant n. Casablanca. Bab-T, 10 te Barcelona. Bornrif, 10 v. Le Havre n. Goole. Claes Compaen, 10 v. Barry n. Brugge. Gerrie, 12 v. Cardiff te Rotterdam verw. Capri, 10 v. Vlissingenhaven n. Antw. Coeta, 10 v. Vlissingen n. Lnoden. Cornelia b I, 10 rede Oland. Carpo, pass. 10 Lizard n. Cork. Coolhaven, 11 v. Casablanca n. Port Lyautey. Cornelia b II, 10 v. Nantes te Bordeaux. Douro, 10 v. Valencia n. Alicante. Draco, 10 te Rotterdam n. Amsterdam. Deo Duce, 10 v. Rotterdam te Kopenhagen. Diligent!. 10 te Purfleet. Depa, 11 v. St. Brieux te Norwich. Domburgh, pass. 10 Casquets n. Casablanca. Driebergen, pass. 10 Barfleur n. Birkenhead. Duiveland, 10 v. d. Tyne te Methil. Ellewoutsdijk, 10 v. Roscoff n. Portsmouth. Erebus, 11 v. Antwerpen n. Lssabon. Fen, 10 v. Vlissingenhaven n. Antw. Eljo, 10 v. Genua n. Propriano Evertsen, 10 v. Brieux te Hull. Follonica, 11 terug te Rotterdam. Friblo, 10 v. Leith te Gent. Fiducia, 11 v. Maassluis te Boston verw. Ilenrica, vertr. 12 v. Tunis n. Le Havre. Helvetia. 11 v. Rouaan te Londen verw. Henrica b 10 v. Antw te IJmuiden. Hartel, 10 v. Duinkerken n. Drogheda. Henrica b, pass. 10 Vlissingen n. IJmuiden. Hoogezand, 10 v. Vlissingen rede n. Antw. Hast III, 11 v. Hull te Rotterdam verwacht. Ingeborg, 10 v. Alesund te Freaerikstad. Ilias, 10 te Amsterdam n. Pemis. Jan Kreumer, 11 op de Elbe n. Rotterdam. Jorlna, 11 v. Londen te Dublin verw. Kathleen, 10 v. Par te Vlissingen. Kenitra, 10 v. Casablanca te Rouaan. Lacra, 11 te Londen. Leuvehaven, 11 v. Antwerpen te Malmö verw. Markab, 11 v. Rotterdam n. Londen. Muphrid, 10 v. Terneuzen n. Sluiskil. Marcella, 11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Midas, 10 v. Bari n. Messina. Myfem, 11 nog Parijs. Mypuck, 10 v. Parijs n. Stockholm. Mies, 10 v. Falmouth n. Londen. Monica, vertr. 11 v. Goole n. BilLingham. Noorderhaven, 10 dwars Terschelling rt. Haun- stad. Nettie, 10 v. Boston te Harburg. Nero, 10 v. Kopenhagen n. Aarhuis. Noordstal, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Nieuwehaven, 10 v. Rotterdam te Kopenhagen. Noord, 11 v. Sandefjord te Gdynia. Oosterburgh, 10 te Stockholm. Olive, 10 v. Vlissingen n. Antwerpen. Oranje, 10 v. Vlissingenhaven n. Antw. Plato, 10 te Gothenburg n. Amsterdam. Poortvliet, 12 v. Swansea te Rotterdam verw. Ponto, 10 Ushant gepass n. Dundee. Peter Swenden, 10 Sunk n. Bremen. Phecda, 10 v. Port Lyautey te Caronte. Prior, 11 op Humber ten anker. Rika, 10 v.'Londen n. d. Tees. Rian, 10 v. Vlissingen n. Londen. Ruby, 10 v. Belfast te Ardrossan. Rijnhaven, 11 v. Safi te Rouaan verw. Sirius, 10 v. Duinkerken te Londen. Soemba, vertr. 11 v. Rotterdam n. Honfleur. Strijpe, vertr. 11 v. Rouaan n. Avonmouth. Theodora, 10 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Trito, 10 v. Dublin te Drogheda. Tromp, 10 v. Rochefort te Bordeaux. Urmajo, 10 v. Port Reath n. Dean. Vlieland, v. Abenraa te Kopenhagen. Veenenburgh, 10 v. Middlesbro n. Rotterdam. Westerschelde, 10 v. St. Malo n. Manchester. Westlaan, 10 v. Rotterdam te Wormerveer. Westersingel, vertr. 11 v. Swansea n. Sables d'Olonne. Kousen - CORSETTEN - Tricotages Opgericht 1886 33 filialen witte satijn -n met maag- bandje Mht fraaie broché, brede tricot elastieken zijpanden mooie, zalmkleurige broché, elastieken zijpanden, 4 jarret., reclame-prijs Nieuwe modellen: PYAMA's, NACHTHEMDEN, TRICOT HEMDJES EN BROEKJES HAARLEM - Grote Houtstraat 71 - Telefoon 13020 BIJ U AAN KOMEN LOPEN V 60 watt bol f 1.49, Houten wandlampje m. zijden kapje f 4.95. Zijden rokkap m. glas plaat f 14.95. Moderne glas- verlichting, crème, rose, groen, f 6.48. Grote keuze plafonnier v. salon en eet kamer. Alléén Telefoon 11157 SCHITTERENDE TAPIJTEN Aangekocht gehele mon stercollectie textielbeurs Amsterdam. Een keur van pr. Wiltons en M. Smyr na's, worden aan particu lieren tegen engros-prü- zen verkocht voor slechts f 79.50, f 98, f 125, f 159. Ook exceptioneel gr. ma ten 275 x 375 voor slechts f 198. Verkoop Zaterdag aanvang 10 uur in onze toonkamer. TAPIJTHAN- DEL „MARO" Jansstraat 85 bü Gr. Markt, Haarlem Gevraagd: Leeft. 15—20 jaar. Aanb. in persoon Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen", Verspronckweg 1 Bij de Rijks Psychiatrische Inrichting Eindhoven, Bosch- dijk 771, Eindhoven, worden voor spoedige indiensttre ding gevraagd: Leeftijd leerlingen 1825 j. Sollicitaties schriftelijk te richten aan de geneesheer directeur. Pharmaceutisch' Laboratorium vraagt voor de afde lingen Injectievloeistoffen en steriele bewerking: met verantwoordelijkheidsgevoel. Voor serieuse betrouwbare krachten aantrekkelijke voorw. Ervaring op Chemisch of pharmaceutisch gebied strekt tot aanbeveling. Aanm. tussen 104 uur (Zaterd. 1012 u.) PHARMA CHEMIE, Rozenstraat 1, Haarlem. DAMESHOEDEN CAPRICE, Grote Houtstraat 69, vraagt Aanmelden: Maandag 111 uur. PARFUMERIEëN BIJOUTERIEëN GEVRAAGD Brieven onder no. 4563 aan het bureau van dit blad. De Firma W. VOET en Zonen, Anegang 15 te Haarlem, vraagt per 1 April a.s. voor de administratie. Leeftijd boven 20 jaar, tenminste diploma Mulo, vlot kun nende typen, bekend met eenvoudige correspondentie. Eigenhandig geschreven brieven, met opgaaf van opleiding, verlangd salaris en referenties worden gaarne ingewacht aan bovenstaand adres. Pharmaceutisch bedrijf vraagt: als hulp bij het reinigen van flacons. Aanm. tussen 10-4 u. (Zaterd. 10—12 u.) PHARMACHEMIE, Rozenstraat 1 Haarlem. COöP. HAARLEM, Marnixstraat 82, vraagt 2225 jaar. Goed salaris. Aanmelden aan filiaal. De KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. vragen een van 2030 jaar, voor de montage van breikettingen. Enig technisch inzicht vereist. Ambachtsschool strekt tot aanbeveling. Persoonlijk aanmelden dagelijks van 9—12 uur bij of schriftelijke sollicitaties te richten aan de Personeels afdeling, Zijlweg 138 A. Haarlem. Fa. J. SEIJFFERT, Oudeweg 121, Haarlem heeft plaats voor voor opleiding tot loodbewerker. Aanmelden: Zaterdag aan de fabriek van 8.30—12 uur, van 13 tot 15.30 uur: Herzogstraat. 2 rood. Overige dagen aan de fabriek 8.30—17 uur. v. 14-18 jaar, voor lichte fabriekswerkzaamheden. Prettige werkkring. Aanm. Zaterdagmiddag na 4 uur Jan Luykeo» straat 41, Haarlem-N.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7