Spiegel Ziekelijke belangstelling voor Ladislao Kubala Sporten Zowel Antilopen 2 als Harlem Tigers verloren in tweede klasse Zelfs zijn handtekening heeft waarde Benauwde zege van Antilopen op SC Haarlem Courses in Hilversum ZATERDAG 13 FEBRUARI 1954 5 Athletiek Grote belangstelling voor Eur. kampioenschappen Voetbal Hongarije versloeg Egypte met 3-0 Nieuwe sportvereniging: „De Blinkert" der De Milo van Grosseto DE BASKETBALLCOMPETITIE ,Leven is sport" Sport in 't kort Stojaspal voor 25.000 dollar Zwemmen Nieuw wereldrecord 220 yards vrije slag Cricket Engeland verloor ook tweede testmatch Schoolvoetbal Van de Pol vervangen door De Ruyter Wielrennen Voorstellen voor Geen hockey IJshockey HHIJC tegen Mora congres U.G.I. INBOEDELVEILING 25/24 FEBR. 1954 Biljarten ADVERTENTIE Het voetbalelftal van Barcelona, dat ver leden jaar September in Amsterdam zo'n goede wedstrijd gespeeld heeft tegen het 'flFA-elftal, drijft op de capaciteiten van Kubala. Daar is iedereen in Barcelona het over eens en ik kan iedereen verzekeren Hat er veel waarheid in deze bewering schuilt. Ik heb nu al vele wedstrijden van Barcelona gezien en het is inderdaad won derbaarlijk wat deze tot Spanjaard genatu raliseerde Tsjéch met de bal uit kan halen, j{jj is voetballer nummer één in Spanje en de populariteit van deze Ladislao Kubala grenstbijna aan het ongelofelijke. Heel verstandig is hij in een voorstad van Barcelona gaan wonen - ver buiten de woelige drukte van deze millioenenstad van Barcelona gaan wonen ver buiten de waar hij verschijnt, worden hem namelijk de b'ocnotes onder de neus geduwd om een handtekening van de. geweldenaar te be machtigen. Zonder enige twijfel heeft Ku- bala's handtekening op de handtekeningen- markt een hoge koers. Handig Kubala is een handige jongen. Hij buit zijn populariteit meesterlijk uit en heeft onlangs in het centrum van Barcelona een modezaak geopend, die waarschijnlijk wel een goudmijntje voor hem zal worden. Op geld behoeft deze ziekelijk vereerde „voet baltovenaar", zoals hij hier genoemd wordt, overigens toch niet te kijken, want zijn vijfjarig contract met Barcelona zal onge twijfeld enorm veel opleveren. De nu 26-jarige Kubala is echter nog niet tevreden met zijn op het groene veld ver worven roem. Nog dit jaar namelijk zal in de Spaanse bioscopen een film gaan •draaien met als onderwerp: „Het leven van Kubala". En de beroemde Kubala zal de hoofdrol vervullen. Ik ben een praatje met Kubala gaan ma ken en vanzelfsprekend kwam het gesprek ook op de komende film. „Hoe ben je er toe gekomen om straks als filmster op te gaan treden?" Huiverig „Ik ben een groot liefhebber van een goede film, maar eerlijk gezegd heb ik nooit de bedoeling of het idee gehad om zelf in een film op te gaan treden. Ik was dan ook in het begin wel een beetje huive rig voor dit plan, maar toen ik hoorde, dat er tal van uitstekende acteurs en actrices mee zullen doen en dat de leiding in han den is van Arturo Ruiz Castillo, een regis seur, die hier zeer bekend is en veel be kroonde films heeft gemaakt, ben ik maar over mijn aarzeling heengestapt". „Wat hoorde ik, speelt je zoontje ook mee?" „Ja, Branco, mijn oudste van vijf jaar krijgt een dubbelrol. Hij speelt in het eer ste deel van de film „mijn jeugd" en later is hij natuurlijk normaal mijn zoontje. Het zal niet gemakke'ijk voor hem zijn, maar het is een handig joch en ik heb wel hoop, dat hij zich er goed door zal slaan". „Wanneer beginnen de opnamen en hoe denk je je training en je wedstrijden te combineren met het maken van deze film?" „Pas als het seizoen afgelopen is, dus in Juli en Augustus, wordt het gedeelte op genomen, waarin ik optreed. Mijn voetbal- Hand- en volleybal Op de jongste vergadering van de Bloe- mendaalse Gymnastiek Vereniging is het besluit genomen om de afdelingen hand en volleybal voortaan zelfstandig te doen voortbestaan. Naar aanleiding hiervan heeft thans de oprichting plaatsgevonden van een nieuwe vereniging: „De Bloemendaalse Sport Ver eniging „De Blinkert". Er is inmiddels een bestuur gevormd met als secretariaats-adres: Vijverweg 33 te Bloemendaal. Hoevel de B.S.V. „De Blin kert" zich voorlopig zal blijven bepalen tot hand- en volleybal, zijn plannen in voorbereiding om in de toekomst ook basketball te gaan beoefenen. T?en geliefde vraag bij het spel van leepheid en parate kennis, dat men hersengymnastiek pleegt te noemen, is de volgende: „kent u een zekere heer Milo en zo ja, vertelt u dan eens iets van hem." Een vraag waarbij men dan speculeert op het feit dat de onder vraagde zonder na te denken zal ant woorden dat hij inderdaad van een heer Milo gehoord heeft en wel de Milo, die lwt beroemde Venus-beeld zou hebben gemaakt. Als het hoon gelach verstomd is deelt de vragenstel ler dan mee dat Milo geen beeldhou wer was, maar dat een eilandengroep in de Egeische Zee die naam draagt en dat men op één van die eilanden het Venus-beeld gevonden heeft, dat uit eindelijk een plaats vond in het Louvre in Parijs. Sinds kort behoeft dit grapje niet meer op te gaan, ook al weet men niet dat Milo geen beeldhouwer was. Want kort geleden heeft inderdaad een heer Milo van zich doen spreken. IN Italië namelijk heeft men een man ontdekt van wie men hoopt dat hij binnen niet al te lange tijd de aanhangers van de bokssport in dat land weer reden tot juichen zal geven. In de mijnen bij Grosseto werkte een man, die behalve door zijn enorme lengte ook de aandacht trok door zijn kolossale omvang. En in Italië denkt men al ras dat in zo'n figuur al bij voorbaat een succesvol bokser moet steken. Er kwam een ma nager bij en die nam Milo mee naar de stad, waar direct een reclame-campagne werd ingezet. Daar zit geld in, dacht die manager, want hij wist blijkbaar ook iets af van het feit dat de publieke massa vooral in een land als Italië er heel wat geld voor over heeft om een man als Milo in de ring aan het werk te zien. En hoe indrukwekkender de détails over zo'n zwaargewicht zijn, des te hoger kan straks de toegangsprijs zijn bij de eerste en misschien wel de laatste, maar dat doet er weinig toe wedstrijd van de dan al roemruchte figuur. Iv.pelt 1 CS PLAATS VAN AFSTOOT Deze één-bandstoot ook wel één bal- stoot genoemd lijkt eenvoudig, maar is clat zeker niet. De kunst is om bal B zo aan te spelen dat hij zo vroeg mogelijk de lange band aandoet, hetgeen volgens bovenstaan de tekening mogelijk is. Men moet eens opletten hoe vaak men moet oefenen voor dat bal B inderdaad dicht in de buurt van bal C komt te liggen. Het stootbeeld is als volgt: bal B vol rechts; bal A één centi meter boven het midden geen zijeffect; techniek gematigd. Twee tot het einde toe spannende wed strijden hebben er toe bijgedragen dat de spanning in de tweede klasse heren van de Haarlemse basketballcompetitie aanmerke lijk is gestegen. Het door de nederlaag van Harlem Tigers in de vorige week pas ver worven leiderschap in deze klasse van An tilopen 2 hing aan een zijden draad door een nederlaag tegen PSVH, dat nu uitstekend naar voren komt. Bij deze verrassing bleef het echter niet, want ook Harlem Tigers verloor weer, de derde achtereenvolgende maal. Vrijwel de gehele wedstrijd heeft PSVH de leiding gehad tegen Antilopen. Het ty pische spel van Antilopen werd goed be dwongen door uitschakeling van Kwakke- steijn. En daar Feenstra en Bruins goed op schot waren, leek PSVH na de eerste helft op een grote overwinning af te gaan. Dit gevaar wendden de Antilopen echter af en zij kwamen zelfs nog gevaarlijk dicht in de buurt (27—25). Het was dit keer Rapiditas dat Harlem Tigers de baas bleef. Deze wedstrijd was vooral spannend doordat beide partijen beurtelings een voorsprong hadden. De laatste minuten deden echter de balans in het voordeel van Rapiditas doorslaan. De situatie in deze klasse is thans zo, dat naast Antilopen 2 en Harlem Tigers, ook Oosterkwartier 2 en PSVH weer volop mee doen. SchotenHGA Ook de hoog geplaatste le klassers hebben het weer zeer moeilijk gehad. Bij Schoten— HGA bleef tot zes minuten voor het einde onzeker welke ploeg winnen zou. De stand is. Van het totaal aantal neemt namelijk 65.4 perecent aan het tournooi deel. Op de tweede plaats staan de handelsdag scholen met 62.5 perecent en de derde plaats wordt ingenomen door de lycea met 49.5 oercent. Verder is „de rang lijst": Scholen voor U.L.O (38.1 kweekscholen voor onderwijzer (33.7 scholen voor vakonderwijs, met inbegrip van de M.T.S. (27.5 gymnasia (22 gewone lagere scholen (20.97 en scholen voor voortgezet lager onderwijs (14.8 Met andere woorden, 2187 van de 9083 scholen in Nederland nemen deel aan de schoolwedstrijden. hetgeen nagenoeg 25 percent is. En dat is naar onze mening toch wel de moeite van het werken waard. DE Duitse Sportbond heeft dezer dagen in Dusseldorf de bondsdagen gehouden. Een gebeurtenis, die niet d,e moeite van het vermelden waard zou zijm geweest, indien niet de beroemde Spaanse cultuurphilosoof Ortega y Gas set een referaat had gehouden over „de sportief-feestelijke zin van het leven". De philosoof betoogde onder meer dat sport geen grap is, maar een inspanning en derhalve een broeder van de arbeid. Er zijn twee mogelijkheden, zo zei Orte ga y Gasset verder, de een om baars Zi de volste zin is altijd een vrijwillige in spanning, en leven is sport ais wij het als opgaaf vrijwillig aanvaarden. Zo beschouwd is de sport de eigenlijke zin van het leven, al het andere is slechts mechanisch en bloot fuinctionneren.Bij de sport begon ook pas de ontwikkeling, want pas toen de mens na de noodzake lijke inspanning, de arbeid, tijd kreeg voor wat beters, toen hij tot het spel, tot de sport kwam, begon zijn vooruitgang. Een essentieel moment in het leven is de prikkel, aldus de Spaanse philosoof, een woord dat de natuurkunde ver vangen heeft door oorzaak. Honderden en duizenden jaren lang is de prikkel de motor van de mens geweest en juist in de sport sipee't de pittig-vitale prikkel tot bewegen een hoofdrol. Sportieve be zigheid is een directe uiting van een feestelijk leven, dat aan zelf gewilde in spanningen gewijd wordt. Ortega betoogde verder dat de sport de jeugd gedisciplineerd heeft. En disci plinering van de jeugd dient ten grond slag te liggen aan wat in Duitsland, dat in de laatste dertig jaar „naakt" is ko men te staan, geschieden moet. Duits land heeft machtige motoren, zei Gasset, maar de remmen ontbreken. En een van die remmen moet de jeugdsport rijn. Wij bevelen deze belangwekkende uitspraken van Ortega y Gasset gaarne in de belangstelling aan van degenen die rer- K. winnen. Op de foto ziet men de Zweedse gymnasten tijdens zo'n demonstratie. On der het critisch oog van oefenmeester Erik Linden maken vier gymnasten een achter waartse salto. Het zijn: Nils Sjoborg, Wil liam Thoresson, Arne Lindt en Arne Carlson, was toen 2020. De Schotenaar Meenhorst viel toen ten offer aan het foutenlimiet en moest het veld verlaten. Dit verzwakte Schoten te veel en gaf HGA gelegenheid nog vrij makkelijk met 3221 te zegevieren. Leider Antilopen had het zo mogelijk nog moeilijker tegen SC Haarlem. Deze ploeg is namelijk het grootste gedeelte van de wed strijd aan de winnende hand geweest. De eerste helft stond op hoog peil, doch door het missen van de kansen bij Antilopen werd de rust bereikt met de lage score 10-10. Door een te hoog tempo zakte het spelpeil daarna, doch dit gaf een veel spannender verloop aan de wedstrijd. Pas na 1818 slaagde Antilopen er in voor het eerst een voorsprong te nemen, die Haarlem even later echter weer overnam. Opnieuw kwam Anti lopen echter gelijk en toen eenmaal een voorsprong was verkregen, gaf het de Sport club geen kans meer. Bij de dames liet Antilopen er geen twij fel aan bestaan, dat zij nog steeds serieuze plannen heeft en liet PSVH met een 5018 nederlaag achter. Uitslagen De volledige uitslagen waren: Meisjes: ZBVS—IHJ 16—10. Junioren: ExcercitiaO'kwartier 1265; Antilopen B—Oosterkwartier B 1013. Dames: Excercitia—HHC 2 23—8; PSVH— Antilopen 1850; Antilopen 3—HOC 3 12-14; ZBVS—Schoten 2 12—7: HGA 2—SC Haar lem 2 14—5; ZBVS 2—HGA 3 47—13; Schoten Antilopen 2 188. Heren: HOC 2—IHJ 3 10—17; HGA 3— Rapiditas 2 17—14; SchotenHGA 21—32; PSVH—Antilopen 2 27—25; SC Haarlem- Antilopen 2328; RapiditasHarlem Tigers 23—21. De ingetreden dooi en de daardoor ge wijzigde baanomstandigheden zullen Zon dag in Hilversum ongetwijfeld enige ver rassingen brengen en degenen, die een kansje op de toto willen wagen voor moei lijke dilemma's plaatsen. Het internatio nale hoofdnummer met de cracks Olga Pluto, Olivier B, Morning Star en Junosch- ka belooft het glanspunt te worden, daar de onderlinge krachtsverschillen miniem zijn. De sterke Olivier B treft echter de juiste afstand en daar deze moeilijke ruin een abonnement schijnt te hebben op de duizend gulden prijzen wordt hij onze fa voriet, gevolgd door Junoschka en Olga Pluto. In oude vorm is Oscar Major een mogelijk outsider. Niet minder moeilijk is h.et amateurs nummer, waarin de winnaar in de kop groep gezocht moet worden, daar niet ver ondersteld mag worden dat de zwaarder belaste paarden een doorgang kunnen vin den. De mogelijkheid is, dat Nelson dit nog zou kunnen doen, maar of de Haarlemse amateur Ruiter Nora Spencer kan berei ken wordt ten sterkste betwijfeld. Achter haar worden op de plaatsen verwacht Mr. Fried en Overste van Fresena. In de serie-draverij steekt Quick P door zijn grote snelheid bij zijn concurren ten zeer gunstig af, dóch zijn onbetrouw baarheid is zo groot dat hem slechts de outsiders-kans kan werden toebedeeld. Meer vertrouwen wordt gesteld in Stal Geersen met Querida Donum en Quant a Moi, die met de veel verbetei%eQuita Scott in de finale het gevecht om de prijzen zul len laten ontbranden, waarbij aan Stal Geersen de voorkeur wordt gegeven. Ook in het openingsnummer heeft Geersen de beste kansen met zijn keuze uit Rudi Trothan en Rodney Hollandia G, gevolgd door de eeuwige tweede Quaestor. In de Gomostai-prijs zullen zijn -verte genwoordigers echter wel worden geklopt door Paul B, die buiten Qui Gagne A ook nog iets te vrezen heeft van Peter Karnac. Met de klasse-merrie Queen Bess wil het nog maar niet vlotten, doch nu in de Kob ben-prijs de concurrentie niet zo zwaar is zal zij kunnen winnen, vóór Parel Holland C en Odylie Spencer. Een monté-draverij besluit het program ma. Daar Meeske S in dit nummer niet mag lopen krijgen een aantal nieuwelingen in deze specialiteit een goede kans, doch zij zullen toch Olga Axworthy niet kunnen houden. Van de debutanten kan altijd een verrassing komen, vooral van Overste van Fresena en Ostrogatta K. GERSCHLER ZAL MOENS TRAINEN. De Belgische athleet Roger Moens heeft de Duitsche coach Gerschler verzocht hem aan wijzingen voor het trainen te geven, ten einde zijn vorm te verbeteren. BELGIë—NEDERLAND Dinsdag 23 Fe bruari zal een ijshockeywedstrijd worden gespeeld tussen België en Nederland. Aan gezien het hier een officiële landenwedstrijd betreft, zullen geen Canadezen in de teams worden opgesteld. TSJECHOSLOWAKIJE WON VAN RUS LAND. In het Dynamo-stadion in Moskou is een ijshockeywedstrijd gespeeld tussen de ploegen van Tsjechoslowakije en Rusland. Het Tsjechische team won met vijf—drie. In Cairo werd een voetbalwedstrijd ge speeld tussen Egypte en Hongarije. De Hongaren wonnen met drie-nul, ruststand een-nul. De Hongaarse doelpunten wer den gescoord door Puskas (2x) en Hildeg- kuti. Een Zuid-Amerikaanse club heeft de Weense vereniging Austria een transfer bedrag van 25.000 dollar aangeboden voor de bekende voorhoedespeler Stojaspal. In dien de Oostenrijkse voetbalbond toestem ming geeft voor de transactie zou Stojaspal, die een zaak in sportartikelen heèft, reeds in Maart naar Zuid-Amerika vertrekken. Tijdens inter-universitaire wedstrijden in Columbus is de Amerikaan Ford Konno van de universiteit Ohio er in geslaagd het we reldrecord 220 yards vrije slag te verbete ren. Hij liet 2 min. 4.8 sec. voor zich af drukken. Het oude record stond sedert 17 Februari 1951 op naam van de Australiër John Marshall met een tijd van 2 min. 5.5 sec., in Newhaven gemaakt. Milo De berichten over Milo zijn reeds groot in aantal. Eerst werd de lengte van Milo (2.10 meter) met veel rumoer bekend gemaakt en daarna volgde een hele serie berichten over heldendaden van de reus. Toen dat afgelopen was prikkelde men de nieuwsgierigheid van het publiek door het te laten gissen naar het gewicht van de oud-mijnwerker Milo. Een gewicht dat men niet bekend maakte. Wel publi ceerde men het plaatje dat u hierbij ziet, waarbij vermeld werd dat Milo zó zwaar was dat hij de capaciteit van de weeg schaal overtroefde en dat de dokter zelfs op een bankje moest staan om de juiste lengte van de toekomstige bokser af te lezen. Toekomstige bokser, want de man op wie zo vele fanatieke Italianen hun hoop hebben gevestigd heeft zelfs nog nooit een bokswedstrijd gezien en moet nog de meest elementaire beginselen van de noble art of selfdefence worden bijge bracht! Dit over Milo, in het geval dat u nog eens een vraag gesteld krijgt tijdens een spel waar het op uw parate kennis aan komt. NU de organisatoren van de school- voetbalcompetitie al weer aan het werk getogen zijn om de schoolgaande jeugd een aangename verpozing te be zorgen tijdens de Paasvacantie, willen wij er bij deze gelegenheid wel eens op wijzen hoe veel belangstelling er wel bestaat over geheel Nederland voor dit jaarlijks terugkerende evenement. Zo kunnen wij meedelen dat de animo onder de leerlingen van de H.B.S. het grootst Enige lenige leden van het „Svenska Gym- nastikforbundent" zijn reeds geruime tijd in Amerika, waar zij uitkomen tegen de beste gymnasten van Amerikaanse gym- nastiekbonden. Ook geven de Zweden veel demonstraties in plaatsen, waar men nog velen voor het turnen hoopt te kunnen Kubala spel zal dus zeker niet onder deze nieuwe „business" leiden. Voor goed doel Nu Piet van de Pol in verband met de uitspraak van de straf- en beroepscom missie in de kwestie-Amersfoort tot 1 Sep tember aanstaande niet in officiële wed strijden van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond kan uitkomen is een wijziging gebracht in de bezetting van de - hoofd klasse bandstoten dat van 18 t/m 21 Fe bruari in de sociëteit Kras op de Heren gracht in Amsterdam wordt gehouden. Van de Pol zal in dit tournooi vervangen wor den door Kees de Ruyter. „Je noemt zelf het woord „business". Is het financieel erg interessant voor je, deze film?" „Nee, helemaal niet. Ik sta al het geld, dat ik verdien met het maken van deze film, af aan liefdadigheidsinstellingen. Ik zie deze film meer als eerbetoon aan het Spaanse voetbal en aan het land, dat mij, politieke vluchteling, zo gastvrij opge nomen heeft". Het Spaanse sportpubliek wacht vol spanning op de komende film. Alles is in kannen en kruiken. De contracten zijn ge tekend, de spelers en speelsters zijn aan gewezen en gezien de belangstelling, die er hier nu al heerst voor dit experiment van Kubala. twijfel ik er niet aan, of „De Ster ren zoeken de vrede" zal een succes wor den. COR BRAASEM De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond heeft eveneens alle voor vandaag en Zondag vastgestelde wedstrijden wegens de slechte conditie, waarin de terreinen verkeren, afgelast. Geen veldhandbal Alle veld wedstrijden vastgesteld door het Nederlands Handbal Verbond voor vandaag en morgen, zijn afgelast wegens de gesteldheid van de terreinen. Zondag 21 Februari zal H.H.Y.C. als laatste wedstrijd voor het internationaal tournooi, dat 16, 17 en 18 Maart in Den Haag zal worden gehouden, tegen de sterke Zweedse eerste divisie club Mora uitko men. In 1948 en 1949 kwam deze club even eens op de H.O.K.IJ. in Den Haag tegen H.H.Y.C. uit. Beide ontmoetingen werden toen door de Haagse club verloren. Gezien de sterkte van de Zweedse ploeg zal in het team van H.H.Y.C. waarschijnlijk de Canadees Don Mann uit België worden op gesteld. Op de agenda van het 95e congres van de U.C.I.,, de internationale wielerorgani satie, dat 6 Maart a.s. in de Franse hoofd stad wordt gehouden, staan o.m. aanvragen om toelating tot het lidmaatschap van Ethiopië. Ecuador, Tripoli, de Dominicaanse republiek, de Chinese Volksrepubliek en Oost-Duitsland. Voorts zal het congres zich moeten uitspreken over de kwestie van de beide Britse bonden: de N.C.U. en de B.L.R.C. De N.C.U., de oudste van de twee bon den, eist schrapping van het lidmaatschap van de B.L.R.C., die in Maart in San Se bastian voorlopig als lid werd toegelaten. De Zweedse Wielerbond heeft een voor stel ingediend om een nieuw nummer aan de wereldkampioenschappen toe te voegen, en wel een rit over 100 kilometer tegen het uurwerk, terwijl Roemenië de instelling van een wereldkampioenschap voor dames wenst. Dan is er een voorstel van de technische commissie om geen wereldrecords te er kennen die op banen van minder dan zhü meter lengte zijn gemaakt en te bepalen dat voor wereldrecords met vliegende start de afstanden 200, 500 en 1000 meter zullen gelden. Voor de organisatie van de wereldkam pioenschappen hebben zich de volgende landen candidaat gesteld: 1955 Frankrijk en Italië, 1956 Denemarken, Nederland en Spanje, 1957 België en eventueel Spanje. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Dir. W N WOLTER INK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem - Tel (K 2500) 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen Eieen afhaaldienst Op de zesde e: !wH&---;||||p-- laatste dag gistcrcr fiLjg stond Engeland voo: *$3% de opgave om 28' f 13.. ..Jg, runs te maken me «ga nog acht wickets ir U 1^%: - handen. Na een ver V J Oj laat begin het re- J* pi gende bijna een uu voerden Comptoi W0%- '%gfÉÉË *::j en Graveney de stan ËL 'X WÊ - -%\ op tot 251 bij d M V- lunchpauze. Na d< 1||^ g :ss^v^i lunch, die weer eens the best bowling- Denis Compton change bleek, pres teerden de Engelse batsmen niets meer en was de tweede West-Indische zege spoe dig een feit. Engeland tweede innings: Watson c. McWatt b. King 0 May e. Wallcott b. Gomez 62 Hutton c. Worrell b. Ramadhin 77 Coippton lbw. b. Stollmeyer 93 Graveney not out 64 Palrher c. Gomez b. Atkinson 0 Bailey c. and b. Stollmeyer 4 Evans b. Ramadhin 5 Laker lbw. b. Ramadhin 0 Lock b. King 0 Statham b. Gomez 0 Extra's Totaal 313 Bowlingcijfers: King 2 voor 56, Atkinson 1 voor 35, Ramadhin 3 voor 71, Gomez 2 vcor 28, Stollmeyer 2 voor 14. Voor de Europese athletiekkampioenschap- pen, die van 25—29 Augustus in Bern zullen worden gehouden, is de belangstelling nu reeas zeer groot. Enkele dagen na de opening van de voorverkoop was in Zwitser land en in het buitenland reeds voor een bedrag van 100.000 Zwitserse franken aan toegangskaarten verkocht en men houdt er rekening mee dat er op korte termijn geen zitplaatsen meer beschikbaar zullen zijn. Uit Frankrijk, Engeland, de Scandinavische landen en vooral uit Duitsland zijn grote bestellingen binnengekomen. Hoofdklasse bandstoten West-Indië heeft ook de tweede testmatch tegen Engeland me' 181 runs gewonnen De Engelsen gingen in de tweede innings all out voor 313. De scores waren: West- Indië 383 en 292 voo? 2, Engeland 181 er 313.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7