Zomerdienst NZH bevat vele verbeteringen Oude Tongenaren komen Haarlem bedanken Kort én bondig Raadsleden achten kosten voor gemeentereiniging te hoog Meer bussen Haarlem—Leiden, seizoenlijn Heemstede-Zandvoort Adoptie eindigt 23 Februari Onthulling van gedenkraam en feestavond in Concertgebouw Wijkcomité Spaarndam F. van Egmond geridderd Begroting Bloemendaal DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Latere tram naar Amsterdam Haarlem stadsnet Geen algemene tariefsverhoging Paraat voor het seizoen Gabaretavond ten bate van de Mytylstichting Wijkcomité Haarlem-Oost Interessante lezing voor Ghristeliike Vrouwengroep „Vriendschap Zij Ons Doel" speelt voor bejaarden H. P. Ulsamer benoemd tot wnd. chef eerste afdeling Burgerlijke Stand van Haarlem De directie van de N.Z.H. heeft voor de aanstaande zomerdienst, welke op 23 Mei begint, een flink aantal verbeteringen in petto. De belangrijkste betreffen een opvoering van de frequentie op de buslim Haarlem- Leiden en de opening van de seizoen-bus dienst Heemstede (Valkenburgerplein)- Zandvoort. Aan de andere kant heeft de directie zich genoodzaakt gezien het ministerie van Verkeer en Waterstaat verlof te vragen voor een herziening der tarieven. Inzonderheid ligt het in de bedoeling de tarieven der tramlijnen dezelfde kilome- terprijs tot grondslag te geven als de bus lijnen. "Wat nu de verbeteringen in de dienst regeling betreft bet volgende: Buiten de spitsuren zal op de lijn Haar lem-Leiden via de bollenstreek de twin- tigminutendienst vervangen worden door een kwartierdie-nst. Deze wijziging is vooral van belang voor de „gesplitste." trajecten Haarlem (Tempe liersstraat) -Bennebroek (viersprong;) en Warmonderdam-Leiden. Op het ogenblik worden de daaraan gelegen buurtschappen (Heemstede Rivierenbuurt resp. De Glip en Oegstgeest resp. Warmond) buiten de spitsuren om de veertig minuten bediend: met ingang van 23 Mei wordt dat een half- uurdienst, hetgeen niet alleen meer ver- voergelegenheid betekent, maar ook ge makkelijker te onthouden is. Op de spitsuren blijft de tienminuten- dienst bestaan, uiteraard aangevuld met tal van extra-diensten. Om de laatste aansluiting uit de rich ting Utrecht (per trein aan in Leiden 0.06) te verbeteren zal de laatste bus naar Haar lem om kwart over twaalf vertrekken. De onderlinge rijtijden tussen de dorpen in de bollenstreek zijn in de dienstregeling aangepast aan de werkelijkheid. Dit bete kent, dat voor die plaatsen de dienstrege ling niet geheel „star" meer zal zijn, doch dat er afwijkingen van enkele minuten op het schema van 15 resp. 10 minuten zullen voorkomen. Heemstede krijgt dus zijn seizoenverbin- ding met Zandvoort. Vertrokken wordt van de Dreef vlak bij het Valkenburgerplein, de route gaat verder via Heemsteedse Dreef, Lanckhorstlaan, Zandvoortselaan, Zandvoorterweg. In Zandvoort wordt het eindpunt op de Grote Krocht via de Oran jestraat bereikt. De Heemsteedse gezinnen behoeven dus niet langer van de lange omweg via de Tempeliersstraat gebruik te maken. Ook het avondbezoek van Heemstede- narén aan Zandvoort zal door deze verbin ding worden gestimuleerd. Voorts is nu de verbinding naar Zand voort voor de Haarlemmermeerbewoners aanzienlijk beter geworden. Gereden wordt op Zon- en feestdagen 23 en 30 Mei, 27 Mei (Hemelvaartsdag), 6, 7, 13, 20, 27 Juni en 12 September. Dagelijks van 1 Juli tot en met 5 September. Voor de bollenstreek is nog een andere zomerlijn van belang: SassenheimVoor houtNoordwijk aan Zee. In Juli en Augustus wordt dagelijks een uurdienst ge reden. Het zal de laatste keer zijn, dat deze dienst bij wijze van proef wordt gereden. Van de belangstelling van het publiek zal het afhangen of deze zomerlijn in 1955 terugkeert. Noordwijkerhout krijgt een heel wat betere verbinding met Leiden: een half uurdienst, waarbij om de andere dienst wordt doorgereden naar Leiderdorp respec tievelijk Katwijk aan Zee (Boulevard bij Vuurtoren) via Haagse Schouw en Valken burg (vliegveld). De halfuurdienst HaarlemNoordwijk KatwijkDen Haag wordt overdag tussen Katwijk en Den Haag tot een kwartier- dienst verdicht. Er komen weer directe tramdiensten NoordwijkLeiden —Den Haag. Er komt een latere verbinding naar en van Amsterdam. Vertrek Zandvoort om 23,35 en Haarlem 23,55. Terug uit Amster dam tot Haarlem om 0,40 uur. In de morgenuren wordt een tramtrein ingelast van Halfweg (7,32) naar Amster dam. Dit jaar komen er (gelukkig!) maar wei nig veranderingen op het Haarlemse stads net. Lijn 5 gaat in Oost door naar het Van Zeggelenplein, zoals we al hebben aange kondigd. N.Z.IJ.-directie en Wijkcomité Oud- Schoten trekken nog een beetje touw over het eindpunt in Noord. Het beste zou zijn lijn 5 over de Vondel- weg door te trekken tot het eindpunt van lijn 1 en 2 bij de Vergierdeweg, te meer daar met de winterdienst de laatstgenoem de lijnen iets Westelijker zullen worden verlegd ten gerieven van de bewoners van de nieuwe complexen aan de kop van de Rijksstraatweg (Delftplein). Lijn 6 krijgt er ook op Zon- en feest dagen een vierde bus bij om de vertragin gen, door de spoorwegovergang in de Pijls laan veroorzaakt, op te vangen. Op lijn 4 zal de frequentie 's morgens en 's avonds weer tot een twaalfminutendienst worden teruggebracht. Op lijn 8 vervalt de tegenwoordige laat ste dienst naar en van Santpoort (Haarlem Station V. 0.00 en Santpoort V. 0.30). In plaats daarvan zal de laatste bus van lijn 3 (0.05 van Haarlem-Station) tot Sant poort doorrijden. De kostenstijgingen zijn in het laatste jaar natuurlijk niet aan de N.Z.H. voorbij gegaan. De op 1 Augustus ingegane loonsverho ging van 6,7% en ook de looaaronde van 5% van 1 Januari j.l. kosten het bedrijf jaarlijks 650.000. Toch zal dit niet in een algemene tariefs verhoging resulteren. Echter zullen cle tramlarieven, na ver- Ook in het komende seizoen zal de N.Z.H. paraat zijn. Voor de bollentijd staan niet alleen rechtstreekse ritten Haarlem- en Leiden-Keukenhof op het programma, mrrr.r ook een lijndienst Den Haag-Wassenaar-Katwijk-N oord- wijk-Ruigenhoek-Kcukenhof (terug via Sassenheim-Noord en Soldaatje naar Noordwijk). Verder komen ook weer de rondritten van Haarlem en Zandvoort uit door Zuid-Kennemerland. Het is te hopen, dat de Rijkswaterstaat geen roet in het eten gooit met de aanstaande werk zaamheden aan de Rijksweg in Benne broek en de Tolbrug in Warmond. In Bennebroek zullen de van Leiden ko mende bussen via Kennemerbeekweg en Schoollaan moeten omrijden, onge veer anderhalve kilometer langer dan normaal. Gedurende de zes tot zeven weken dat het werk zal duren kunnen dus vertragingen worden verwacht. De N.Z.H.-mensen hopen vurig dat alles voor de bollendrukle in orde is. De Hillegommers hebben gedaan gekre gen, dat de halte Vossenlaan voortaan Treslong zal heten. Naar de demonstra- tietuin, zoals men ons verzekerde. kregen toestemming, op het niveau der bustarieven worden gebracht. Het kilometertarief bedraagt voor de tram 3 cent, voor de bus 3,65 cent voor de eerste tien kilometers, 2,65 cent voor de volgende kilometers. Om een voorbeeld te geven: Een enkele rit AmsterdamZandvoort blijft 85 cent, een retour wordt 1,45 (nu 1,35). Een weekkaart op hetzelfde traject komt van 4,70 op 5,55, een jeugdweekkaart van 3,60 op 4,25; een abonnement van 17.— op 20,50. Ook de week- en maandkaarten op de lijn HaarlemLeiden, waarvoor tot nu toe een uitzonderingstarief gold, worden aan gepast. Een maandkaart Hillegom-Haarlem komt van elf gulden op 12,50. Tenslotte worden de prijzen van de weekkaarten en abonnementen voor éér, der stadslijnen in Haarlem met zegge en schrijve één dubbeltje verhoogd (van 1,20 tot 1,30 en van 7,50 tot 7,60). Wij schreven onlangs reeds over de plannen van de Mytylstichting, de Neder landse Stichting voor het Gebrekkige Kind, in Eykenrode te Heemstede een in ternaat voor gebrekkige kinderen in te richten. Dat deze plannen doorgaan staat nu wel vast, zoals Maandagavond werd medegedeeld op een in de gemeentelijke concertzaal gehouden cabaretavond, waar van de opbrengst ten goede komt aan het belangrijke werk van de Stichting. De kinderarts dir. W. M. Naessens heeft er in een woord vooraf nog eens op gewezen hoe noodzakelijk het is, ddt werk te steu nen, opdat de talloze slachtoffertjes van de kinderverlamming door een doeltref fende nazorg de gevolgen van deze ziek te zo veel als mogelijk is te boven kunnen komen. Dr. Naessens vertelde ook, dat men vorderingen maakt bij het zoeken naar bestrijdingsmethoden en vaccins te gen kinderverlamming, al zal het nog wel even duren voordat afdoende middelen gevonden zijn. En na dit min of meer officiële gedeelte van de avond was het woord aan Willy Vervoort en de zijnen, die onder de ver zamelnaam „Met hartelijke groeten" een voortreffelijk kleiwkunstprogramma voor het voetlicht brachten, waarnaar men met zeer veel genoegen heeft geluisterd en ge keken. Er was ook een loterij, waarvoor talrijke firma's prijzen beschikbaar had den gesteld, die heus de moeite waard waren, zoals een fraai tapijt en een ont bijtservies, om maar een paar van de vele honderden te noemen. Zeer velen gingen na deze genoe gelijke avond niet met lege handen naar "huis. Maar de hoofdzaak is dat de middelen van de My tylstichting met een kleine duizend .gul den zijn versterkt. Een succes dat mede te danken is aan het personeel van het zie kenfonds „Ziekenzorg" te Haarlem, dat in de organisatie van de avond een groot aandeel heeft gehad. Installatie in Maart Onder voorzitterschap van burgemeester Cremers heeft gisteravond een zeer bevre digende bespreking plaats gevonden van het aanstaande wijkcomité voor Haarlem- Oost. Te verwachten valt dat in Maart de eer ste openbare vergadering van het comité, dat de belangen van de ten Oosten van het Spaarne wonende bevolking zal behar tigen, kan worden gehouden. Reeds gisteravond kwam de veelheid van problemen welke zich in dat gevarieer de stadsdeel, dat niet minder dan vijf ver schillende wijken en buurten omvat, voor doen goed tot uiting. Mr. J. C. C. W. Hijszeler, wethouder van Bloemendaal, is weer hersteld en zal volgende week, Dinsdagavond van 20 tot 21 uur weer spreekuur houden. Als ruim een jaar na de Februari-ramp van 1953 de Adoptie van Oude Tonge door Haarlem eindigt, en wel op Dinsdag 23 Februari, zal een gezelschap van 180 Oude Tongenaren overkomen om de dank van zijn gemeente te vertolken. Het wordt desmiddags om vijf uur op het Stadhuis door het college van B. en W. ontvangen. Ook de hele Haarlemse raad is uitgenodigd bij deze gelegenheid tegen woordig te zijn. Daarbij zal een gedenkraam onthuld worden, vervaardigd door de glazenier K. T. Trautwein, waarin de adoptiehulp is gesymboliseerd. Het wordt aangebracht in het trappenhuis van het Stadhuis, naast het gedenkraam van Henri Schoonvrood, dat Haarlem als dank voor zijn adoptie van Venray ontving. Behalve het college van B. en W. van Oude Tonge onder leiding van de waarnemend burgemeester, de heer J. Hordijk - tevens burgemeester van Oolt- gensplaat - zal ook de oud-burgemeester, de heer A. J. van Dijk - thans burgemees ter van Poortugaal - aanwezig zijn. Feestprogramma Des avonds is er een feestavond in het Concertgebouw, waarop de Oude Tongenaren een zaal vol Haarlemmers een programma van muziek, zang, voordracht, toneel, gymnastiek en spel zullen voorzetten, dat naar zij zelf reeds verzekerd hebben, ongeveer twee uur in beslag zal nemen. Het programma is ingestudeerd door de verenigingen van Oude Tonge. Op deze avond zijn zoveel mogelijk Haarlemmers uitgenodigd, die op een of De Christelijk Historische Vrouwengroep te Haarlem hield Maandagavond een bij eenkomst waarop mr. dr. J. van Bruggen uit Heemstede sprak over: „De Eenwor ding van Europa". Het integratieproces, dat wij thans waar nemen in Europa heeft, aldus spreker, sterke overeenkomst met hetgeen wij reeds eerder in de geschiedenis zagen bij het vormen van de nationale staten. Het sneller worden van het verkeer, zo dat er bijna geen afstanden meer zijn, en de sterker wordende economische afhan kelijkheid doen de integratie een noodza kelijkheid worden. Daarbij komt, dat een verdeeld Europa bekneld dreigt te raken tussen Amerika en Rusland. Daarom dient de Europese integratie met kracht te worden nagestreefd. Op Dinsdag 23 en Woensdag 24 Februari houdt de afdeling Haarlem van de Alge mene Bond voor Ouden van Dagen in het gebouw St. Bavo te Haarlem een ontspan ningsavond, waarbij de toneelvereniging „Vriendschap Zij Ons Doel", onder regie van Theo Damiaans het bekende toneel stuk van Herman Hei.iermans, „Op Hoop van Zegen" zal opvoeren. andere wijze iets gepresteerd hebben bij de hulp aan Oude Tonge een lang niet eenvoudige zaak omdat zovelen op zoveel verschillende manieren de adoptie-actie hebben ondersteund. Onder de genodigden zijn onder meer de 240 gezinnen, die in de afgelopen zomer Oude Tongese kinderen in hun midden een onvergetelijke vacantie hebben laten doorbrengen, de 150 vrouwen en meisjes van de modderploegen, de 250 mannen, die aan het opruimingswerk in Oude Tonge hebben deelgenomen, de Haarlemse Poh- tiekapel. Ook het gemeentebestuur is op deze avond uitgenodigd. Een groepje gemeente-ambtenaren on der leiding van Frans Pennaerts zal aan het programma medewerking verlenen. In het Frans Halsmuseum te Haarlem vervaardigt Polygoon een filmstrip in kleuren over de schuttersstukken van Frans Hals. Tijdens de opnamen in het museum. Zittend op de voorgrond de heer H. P. Baard, directeur van het museum, die het scenario en de tekst voor deze filmstrip schreef. In de Maandagavond gehouden vergade ring van het Wijkcomité Spaarndam heeft de voorzitter, de heer C. Stapel, verslag uitgebracht van een onderhoud, dat hij met wethouder W. F. Happé heeft gehad over diverse punten, die in de vorige vergade ring zijn besproken. Daarbij is de voorzitter tot de conclusie gekomen, dat het gemeen tebestuur medewerking zal verlenen, als opmerkingen worden gemaakt, die van be lang zijn. Met de wethouder is gesproken over de slechte bestrating van het straatje bij het Vissersend. Het is een particulier straatje en de eigenaar dient de bestrating te onderhouden. De heer K. R ij e n a a m bracht het jaar verslag over 1953 uit,, waarin wordt mee gedeeld, dat de straatverlichting in het dorp verbeterd is; gehoopt wordt dat spoe dig de verlichting in het gehele dorp ver anderd zal worden. De verkeerspolitie is actief opgetreden, aldus wordt opgemerkt, en het comité hoopt, dat de pogingen om een telefooncel in Spaarndam te plaatsen succes zullen hebben. Vragen van raadsleden Het lid van het wijkcomité, de heer C. M e ij e r s, had de memorie van antwoord op de gemeentebegroting 1954 bestudeerd en besprak de vragen, die raadsleden over Spaarndam hadden gesteld, alsmede de antwoorden van B. en W. Daarbij is spre ker gebleken, dat een ambtenaar, die een onderzoek naar de woontoestanden in Haarlem zal instellen, ook aandacht zal be steden aan Spaarndam. Er zijn plannen in de omgeving van de Vergierdeweg een douche-badhuis te stich ten. Het wijkcomité besloot B. en W. te be richten, dat het met het plan instemt en dat het hoopt, dat spoedig tot de bouw zal worden overgegaan. Het is niet mogelijk in Spaarndam een douche-badhuis te exploi teren en de plaats bij de Vergierdeweg wordt gunstig genoemd. Verbreding van de sluis i Naar aanleiding van vragen over al cl niej. verbreding van de sluis, was de heer Meijers van mening, dat het „onzin" is grote bedragen uit te geven voor verbre ding. Slechts twee bedrijven, die vermoe delijk af en toe een groot schip kunnen leveren, zijn er mee gebaat. Wel achtte de heer Meijers het noodzakelijk B. en W. te verzoeken enkele punten in de omgeving van de sluis uit te baggeren. De vergade ring was het met deze zienswijze eens. Gevaar door steeds drukker wordend verkeer Bij de rondvraag vestigde de heer Stapel de aandacht op het steeds drukker- wordend verkeer van en naar Buitenhuizen. De toe stand wordt er gevaarlijk door. Het is noodzakelijk maatregelen te treffen, dat het verkeer omgelegd wordt. Daarbij kan niet gewacht worden tot de tunnel bij Vel- sen gereed is, want het gevaar neemt toe, als een tweede pont bij Buitenhuizen in de vaart komt. De vergadering besloot B. en W. te verzoeken deze aangelegenheid onder ogen te zien. Veertig jaar in gemeentedienst De heer F. van Egmond, chef van de achtste afdeling van de Haarlemse gemeen tesecretarie, is gisteren ter gelegenheid van zijn veertigjarige werkzaamheid in dienst der gemeente Koninklijk onderscheiden. Burgemeester Cremers^vergezeld van mr. H. E. Phaff, heeft hem thuis mededeling gedaan van zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Van Egmond herdacht zijn ju bileum in intieme kring, omdat zijn ge zondheidstoestand een huldiging ten stad- huize niet toelaat. Maar zijn afdeling heeft hem al evenmin vergeten als de wethou ders en nog vele anderen. De jubilaris kan niet alleen bogen op een mooie ambtelijke loopbaan, maar ook op een eervolle staat van dienst in het gods dienstige en sociale leven. Hij bekleedt en bekleedde verscheidene aimbten in de Gereformeerde Kerk, was bestuurslid van de Dreef school gedurende vijftien jaar, is secretaris van het sociaal voorzieningsfonds voor het gemeentepersoneel en van het on dersteuningsfonds van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel. Verder heeft hij een grote muzikale be langstelling, welke onder meer blijkt uit zijn geregeld optreden als organist bij de kerkdiensten in het sanatorium „Eyken- gaerde". Een vriend kenschetste hem als „uiterlijk een weinig opvallend man, op een belang rijk centrum van de gemeentesecretarie, een, die ook het liefst onopvallend zijn weg gaat, begiftigd met een scherp waarne mingsvermogen en in staat bovendien tot objectieve beoordelingen; een man voorts van aanpakken en afmaken en bereid te vens om zijn vrije tijd te besteden in veler lei humane besognes een vriend en raadsman voor velen, zoals vooral ook in de bezettingsjaren is gebleken". Veertig jaar bij Griffie C Gisteren herdacht de heer H. P. Ulsamer het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de Provinciale Griffie van Noordholland. Des morgens om 10 uur verzamelde zich het personeel van de eerste afdeling der griffie, op welke afdeling de heer Ulsamer werkzaam is, in de commissiekamer, ten einde de jubilaris, die bij deze gelegenheid vergezeld was van zijn familie, in besloten kring hulde te brengen. De chef van de eerste afdeling, mr. M. van Manen, kenschetste de heer Ulsamer ais een persoon, die altijd bescheiden en op- Bij de behandeling van de gemeentebe groting van Bloemendaal in de financiële commissie uit de gemeenteraad heeft een lid opgemerkt, dat hij zich niet kan ver enigen met de suggestie over heffen van opcenten, hetgeen volgens hem zou neer komen op het heffen van nieuwe belastin gen, .terwijl de belastingen reeds bijzonder zwaar op de ingezetenen drukt. B. en W. merken op, dat het ook de be doeling van hen is, dat, indien op de Rijks inkomsten- en Vermogensbelasting, opcen ten worden geheven, het tarief van deze belastingen in dezelfde mate wordt ver laagd, opdat uiteindelijk geen verzwaring van belasting plaats vindt. Subsidies Enkele leden gaven in overweging een subsidie toe te kennen aan het hospitaal kerkschip „De Hoop" en aan de afdeling Bloemendaal-Santpoort van de Nederlandse Vereniging tot afschaffing van alcoholhou dende dranken. Volgens B. en W. is „De Hoop" bedoeld om hulp te bieden aan zeevarenden, meer speciaal aan vissers. Aangezien Bloemen daal geen vissersbevolking heeft, is het ge meentebelang van Bloemendaal hierbij niet betrokken. Wat de afdeling Bloemendaal- Santpoort van de Nederlandse Vereniging tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken betreft, wordt opgemerkt, dat het voor stel om aan deze vereniging geen subsidie te verlenen verband houdt met het voor stel tot toekenning van een subsidie aan het Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme te Haarlem. Gemeentereiniging Het wil enige leden van de financiële commissie voorkomen, dat de kosten van de gemeentereiniging langzamerhand veel te hoog worden, daar deze kosten thans op ongeveer 10 per ingezetene neerkomen. Waarom wordt het bedrag van 15.000, voor inrichting van een stortplaats nabij de Kop van de Zeeweg ten laste van de ge wone dienst gebracht? Het bedrag van 4.200, uitgetrokken voor inrichting van een schaftlokaaltje te Vogelenzang, wordt te hoog geacht. Het is een der leden opge vallen, dat op de suppletoire begroting een bedrag van 35.000 is uitgetrokken voor aanschaffing van een nieuwe roltrommel- auto. Waarom is deze derde auto nodig? B. en W. antwoorden, dat de kosten van de gemeentereiniging in de gemeente inder daad vrij hoog zijn. Uitgedrukt per inwoner zijn de kosten i79,344 19.700 ongeveer ƒ9. Oorzaak hiervan is onder andere de uitgestrektheid van de gemeente met een geringe bebouwingsdichtheid en grote af stand van de stortplaats. Op verschillende plaatsen zijn belten, waar tuin- en bedrijfs afval door particulieren gedeponeerd kun nen worden. Dit vuil wordt van gemeente wege verwerkt en afgevoerd, waaraan hoge kosten verbonden zijn. Bovendien is 15.000 geraamd voor de inrichting van een stortplaats nabij de „Kop Zeeweg". Dit be drag is ten laste van de gewone dienst ge bracht, omdat de kosten van de werkzaam heden die moéten worden verricht, na een eventueel verbod om daar verder te mogen storten, geen waarde-object voor de ge meente meer vertegenwoordigt, waardoor de kosten verloren zouden gaan. De bouw van een schaftgelegenheid met bergruimte, afrastering en toegangsweg te Vogelenzang is noodzakelijk geworden dooi de amovering van de oude belt en de daar aanwezige zeer primitieve schaftgelegen heid ter plaatse wegens de voorgenomen woningbouw. Bij de nieuwbouw moet wor den voldaan aan de vanwege de Arbeids inspectie gestelde eisen. Voor de goede functionnering van de vuilnisophaaldienst is het van groot belang, dat de roltrommelauto's bedrijfszeker zijn, waarvoor een goed onderhoud een eerste vereiste is. Door het intensieve gebruik van de wagens ontbreekt hiervoor thans de tijd, wat funeste gevolgen kan hebben. Boven dien kan de gemeente Haarlem geen zeker heid geven, dat aan een verzoek van B. en W. van Bloemendaal om een roltrommel- auto, wanneer één der ahto's onbruikbaar is, gevolg kan worden gegeven. Daarom is een derde roltrommelauto noodzakelijk. gewekt zijn werk verricht. Het zijn deze eigenschappen, aldus spreker, die hem vele vrienden hebben doen verwerven. Zowel voor de chef als voor zijn collega's is hij steeds een grote steun geweest en met zijn vlotte manier van werken en grote ijver heeft de heer Ulsamer zich verdienstelijk gemaakt in het belang van de provincie. Mr. Van Manen bood daarna namens de af deling aan de jubilaris een vulpen aan. Vervolgens kwamen de Commissaris dei- Koningin, dr. J. E. baron de Vos van Steeïi- wijk en de Griffier der Staten, mr. M. A. Stufkens, hun gelukwensen aanbieden, waarbij laatstgenoemde de heer Ulsamer een geschenk onder enveloppe overhandig de en daarbij mededeelde, dat de heer Ul samer tot waarnemend chef van de eerste afdeling was benoemd. In hartelijke bewoordingen dankte de heer Ulsamer daarop voor de hulde, die hem was bereid. In deze dank betrok de heer Ulsamer gaarne zijn echtgenote, die hem in staat heeft gesteld zich volledig aan zijn werk te wijden en een goed humeur te bewaren. Door de heren IT. Vis en H. J. Verkouw werd daarna respectievelijk namens de Vereniging van Provinciaal Personeel van Noordholland en het bestuur van de afde lingen Provinciale Griffie en Provinciale Accountantsdienst het woord gevoerd. De heer Vis gewaagde daarbij met dankbaar heid van de grote verdienste, welke de heer Ulsamer reeds zo vele jaren heeft gehad als secretaris van de vereniging. Deze dankbaarheid tot uitdrukking bren gende, overhandigde spreker namens de genoemde vereniging en afdelingen een woordenboek. Een groot aantal personen, waaronder de leden van Gedeputeerde Staten de heren A. B. J. Prakken, L. v. d. Donk en J. Rus tige, afvaardigingen van de Provinciale Waterstaat van Noordholland, de Provin ciale Planologische dienst, de Provinciale BINNENLAND De rechtbank te Amsterdam heeft de 39-jarige Amsterdamse gewezen variété- artist J. J. V. die in een tijdsbestek van zes jaar een thans 70-jarige oud-dcurwaarder te Amsterdam voor f 60.000 heeft opgelicht, ver oordeeld tot tweeëneenhalf jaar gevangenis straf. In September zal het Friesch Rundvee Stamboek zijn 75-jarig bestaan vieren. De leden hebben besloten het bestuur ter ge legenheid van dit feit een in brons vervaar digd levensgroot beeld van een koe aan te bieden. Het beeld zal in het plantsoen voor de bureaux van het stamboek een plaats krijgen. De Commissaris voor dc emigratie, mr. ir. B, W. Haveman gaat begin Mei naar Zuid-Amerika. De heer Haveman zal tevoren de emigratie-conferentie te Genève bij wonen, welke wordt gehouden van 20 tot en met 30 April. Onder het motto „Wenn das Wasser im Rhein goldner Wein war...." zal dit jaar in het bij de grenscorrectie in 1949 aan Ne derland toegevoegde Elten wederom carna val worden gevierd. De winkelvereniging „Lijnbaan Rot terdam" heeft medegedeeld, dat de Ameri kaanse filmster Ginger Rogers en haar echtgenoot, de Franse filmacteur-jurist Jacques Bergerac, eind Februari of begin Maart voor een dag naar Rotterdam zullen komen. Het echtpaar BergeracRogers zal de gast zijn van de winkelvereniging „Lijn baan" te Rotterdam. Ginger Rogers en haar echtgenoot werken thans in Engeland aan een film. De Schouwense dijk, die van Zierikzee naar Brouwershaven loopt en die de schei ding vormt tussen het laaggelegen water schap Schouwen en de polders en water schappen ten Oosten daarvan, is thans zo goed als geheel verhoogd tot vijf meter -i- N.A.P. De verhoging en verzwaring van de dijk waren reeds, nadat het werk na de ramp kon worden hervat, door de dienst dijk herstel ter hand genomen. De dijk werd. toen verhoogd tot 3.50 m. N.A.P. In Nieuwe Pekela is gistermiddag de aldaar door ZagorskiLandau N.V. uit Am sterdam gestichte fabriek voor heren- en jongensconfectie in bedrijf gesteld. De fabriek, die is ondergebracht in een oude school voor dit doel verbouwd is nu nog bescheiden van opzet, maar men hoopt de personeelsbezetting, die nu ongeveer dertig bedraagt, binnenkort te kunnen uit breiden en in de toekomst een nieuw ge bouw te kunnen stichten. Een tachtigtal arbeiders van het Rub ber- en Isolatiebedrijf Hertel en Co. aan de Grasweg in Amsterdam-Noord heeft Maan dag om een loongesehil het werk neergelegd. Doordat niet kan worden geïsoleerd, onder vinden de reparatiewerkzaamheden aan verscheidene in de Amsterdamse haven liggende schepen, enige stagnatie. Post voor de militairen van het Aan vullingsdetachement N.D.V.N. die op 16 Februari naar Korea vertrekken, moet op 16, 21 en 28 Februari en op 7 en 12 Maart in Nederland ter post worden bezorgd. De gemeenteraad van Den Haag heeft besloten de naam „Plesmanweg" te geven aen het gedeelte van de Raamweg tussen de Waalsdorperweg qn de Wittebrug en het gedeelte van de Badhuisweg, dat voor het gebouw van de K.L.M. is glegen. Nu de organisaties Woltersom zijn op geheven in de bevoegdheid tot het benoemen van leden van de Sociaal-Economische Raad, die sommige dier organisaties hadden, over gegaan op combinaties van vrije organisa ties. In de Staatscourant van Maandag is een lijst van deze organisaties opgenomen. Uit het bestuur van een stichitng, een zich tot doel stelt te Hoorn een algemeen Protestants streekziekenhuis te bouwen, hebben zich de afgevaardigde van het C.N.V., de heer W. J. Boudestein en het individuele lid G. Ruiter van Andijk, teruggetrokken, omdat zij „een goede samenwerking in een zo politiek en religieus geschakeerd bestuur niet mogelijk achten". De afgevaardigde van het N.V.V. heeft nu nog in het bestuur zit ting met vertegenwoordigers van allerlei Protestantse groeperingen. Aan de heer J. J. van der Maas is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als bur gemeester van Wissekerke; aan de heer B. Groeneveld Kater is met ingang van 1 Juni op ?ijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Maasdam. HAARLEM EN OMGEVING Dc mogelijkheid bestaat, dat winkeliers, in het bezit van voor herijken in aanmer king komende maten en gewichten, geen op roep hebben ontvangen, dit te laten doen. op 23 en 24 Februari kunnen zij dit van 911.30 en van 1315.30 uur in het school lokaal aan de Botermarkt alsnog laten doen. Hedenmorgen omstreeks half elf brak brand uit in perceel Amsterdamstraat 49. Het bleek, dat een doek, die over de schoor steen hing, had vlam gevat. De bewoners hebben-zelf de vlammen gedoofd. De brand weer behoefde niet op te treden. Op Dinsdagavond 23 Februari zal in het Heemsteedse raadhuis de laatste bijeen komst van de adoptie-commissie voor Put- tershoek worden gehouden. In deze bijeen komst zal de dank van de gemeente voor hetgeen deze commissie heeft verricht, worden vertolkt. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, is Donderdag verhin derd spreekuur te houden. Ds. B. Richters, directeur van het Ge reformeerde Zendingscentrum te Baam, zal op Dinsdagavond 23 Februari in de Klop persingelkerk zijn zelfvervaardigde films „Kleurenspel der tropen" en „Frontlinie- Oost" vertonen. HAARLEM, 15 Februari 1954 ONDERTROUWD: 15 Febr., K. Bosma en I. C. de Wilde; C. Weber en J. H. Kort- houwer. BEVALLEN van een zoon: 13 Febr.. P. G. Suweijn—Beljaards: 14 Febr., A. W. Honhof Weeber; M. P. KerssenRuurda; S. Chr. Hentenaar—Landwier; N. P. van de Giessen —Verveer; G. M. Peters—Koppies; 15 Febr., M. C. Dijt—van Zon; A. Koster—van Duijn. BEVALLEN van een dochter: 11 Febr., H. TusveldManuel; G. StrikkersKarei; 13 Febr., W. H. SlootwegBaan; C. C. Draijer Seijsener: G. AarsenSchild: B. M. Buijs Viveen; 14 Febr., L. StathiBrandenburg; J. van Schievan Roode; J. M. BontKok; 15 Febr., G. W. Houssart—Cijs; G. A. Dijk man—Comajta. OVERLEDEN: 12 Febr., J. de Rooijvan Leeuwen, 77 j.. Eendrachtstraat; A. J. Cramer —Tit. 86 i.. Kleine Houtweg; A. H. Ph. J. Eikhout, 69 j., Houtmarkt; 13 Febr., P. A. B. van Berendonk. 2 d., Vondelweg; C. H. Rog geveen, 30 j.. Kamperlaan; J. C. van Tol, 83 j., Haitsma Mulierstraat; 14 Febr., J. M. F. LueskenAdriaansz, 53 j., Gasthuisvest; J. W. L. Korsten, 67 j., Kamperlaan; C. IJff, 70 j., Crayenesterlaan. Directie van de Wederopbouw en de Volks huisvesting en collega's van de Griffie, als mede personen van buiten de ambtelijke kringen, kwamen daarna nog de jubilaris en zijn familie de hand drukken. Bij de lange reeks van gelukwensen waren ook die van het gemengd koor „Polyhym nia", van welke vereniging de jubilaris reeds langdurig bestuurslid is.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7