Nehroe wekt op tot staken van het vuren in Indochina 1 Scelba's eerste optreden boezemt vertrouwen in i Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Toch Britse tegemoetkoming aan F ranse eisen inzake E V G Nederig beroep van India's premier Frankrijk kent aan zijn suggestie echter weinig practische waarde toe Nederlands echtpaar in Tjikapoe vermoord Minister Stevens durft McCarthy weerstaan 11 In Egypte keert het tij voor Engeland weer Het woord is aan Vrijer verkeer in Berlijn en West-Duitsland Nieuwe hoop voor verzwakte Italiaanse democratie Britten in Kenya in vele gevechten gewikkeld Persoonlijke steun van president Eisenhower Franse socialisten willen bredere coalitieregering Nieuwe obstructie voorbereid Strijd tegen kinder verlamming in Amerika Belgische kolenmijnen bij Eisden 2 dagen stilgelegd Weerrapport 6Se JAARGANG No 192 4 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 23 FEBRUARI 1954 Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 40 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW DELHI (Reuter, A.F.P., United Press) India's premier Jawaharlal Nehroe deed gisteren een „ernstig beroep" op alle mogendheden die bij de Indochinese oorlog betrokken zijn om, gezien de komende vredesbesprekingen in Genèvc in April, tot een staken van het vuren te komen. „Het is niet aan mij iets voor te stellen en'aeker heb ik geen wens tussenbeide te komen, maar ik zou de suggestie willen doen dat alle betrokken partijen en mogendheden in verband met het feit dat de kwestie-Indochina op de conferentie van Genève besproken zal worden over twee maanden, de wenselijkheid zien van een wapenstilstand, zonder dat enige partij haar eigen posities opgeeft," aldus Nehroe. ,,Zo laat ik in alle nederigheid deze ern stige opwekking horen," verklaarde Nehroe. Hij legde zijn verklaring af in een parle mentair debat in antwoord op een redevoe ring van president Rejendra Prasad. Nehroe maakte evenwel duidelijk, dat India niet de officiële wens heeft enige ver antwoordelijkheid op zich te nemen wat betreft het bewerkstelligen van een staken van het vureft. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken kan in premier Nehroe's oproep voor een staken van het vux'en in Indochina alleen maar een gebaar van goede wil zien. „De verklaring van Nehroe is slechts een gebaar van goede wil, in goed vertrouwen gemaakt. Het is slechts een suggestie, niet een voorstel," aldus een woordvoerder van de Quai d'Orsay. Er zijn aanwijzingen, dat van practisch standpunt bezien de uitvoering van het plan onmogelijk is. Franse militaire des kundigen wijzen er op dat er geen front linies in Indochina zijn, zoals die welke het Koreaanse bestand uitvoerbaar maakten. Enige stap van Frankrijk om de suggestie van Nehroe over te nemen zou gevaarlijk zijn voor het reeds zwakke moreel van Vietnam, zo merkt men in diplomatieke kringen op. Frankrijk heeft de vaste bedoeling om de oorlog in Indochina met kracht voort te zetten en zal niet alleen bouwen op een „diplomatieke oplossing" die misschien op de conferentie van grote mogendheden in Genève in April aanstaande wordt gevon den, aldus verklaarde men gisteren in In dochina. Dit standpunt werd geformuleerd gedurende besprekingen in het afgelopen weekeinde tussen het hoofd van het Ameri kaanse bureau voor buitenlandse hulpver lening, Harold E. Stassen, de Franse minis ter van Defensie, René Pleven, de Keizer van Vietnam, Bao Dai en andere hoge functionarissen. Een uitlating van de Vietnamese chef staf, generaal Nguyen van Hinh, dat het (Van onze correspondent in Djakarta) Zaterdagavond om tien uur zijn de 39- jarige Nederlander Lichtendahl, directeur van de boerderij Brenda in Tjipakoe, en zijn 42-jarige echtgenote door rampokkers vermoord. Het echtpaar was juist terugge keerd van een bioscoopbezoek in Bogor, toen het door zes gewapende bandieten met de employé's op de voorgalerij bijeen werd gebracht en moest toezien, hoe het huis werd leeggeroofd. Daarna gelastte een der rovers het per soneel om weg te gaan, richtte zijn revol ver op de heer Lichtendahl en schoot ne gen kogels op hem af. Mevrouw Lichtendahl ving haar man op, waarna de rampokker haar vijf kogels in de rug schoot. Beiden waren op slag dood. De begrafenis heeft vandaag in Djakarta plaats. Het echtpaar laat drie kinderen, in de leeftijd van drie tot één jaar, achter. machtsevenwicht naar de kant van de Franse Unie zou kunnen doorslaan wordt als bewijs beschouwd dat de Vietnamese regering heeft besloten alles te concen treren op een militair succes. Keizer Bao Dai verklaarde, dat hij met de „grootste belangstelling" de vorderingen zou gadeslaan die de Westelijke mogend heden zullen maken in hun pogingen om vrede te bereiken in Indochina. Hij waar schuwde echter dat het geen „vrede van slavernij voor het Vietnamese volk" moet worden. De Keizer heeft definitieve instructies gegeven aan premier Prins Buu Loc en de andere ministers die op het punt staan naar Parijs te vertrekken voor besprekingen met de Franse regering. Gedurende deze be sprekingen in Parijs zal ook de kwestie van de agenda van de conferentie in Genève worden aangeroerd. Buu Loc zal Frankrijk vertellen dat Vietnam weigert directe onderhandelingen te voeren met de leider van de rebellen, Ho Chi Minh. Naar wordt verwacht zullen de Frans-Vietnamese be sprekingen in Parijs beginnen na de terug keer van minister Pleven in Frankrijk, De minister zou op 1 Maart naar zijn land terugkeren. Eden over Genève De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, heeft Maandag in het Britse Lagerhuis verklaard, dat het in het slot communiqué van de Berlijnse conferentie gebruikte woord „vertegenwooi'digers" niet uitsluit, dat de eerste-ministers van de be- NAIROBI (Reuter) Volgens mede deling van het Britse hoofdkwartier te Nairobi zijn sinds 13 Februari 197 aan hangers van de Mau Mau gedood, onder wie 87 die het afgelopen weekeinde bij de slag in het district Fort Hall zijn ge sneuveld. Alle hoofdlijnen van de spoorwegen in Kenya zijn met ingang van Dinsdag tot verboden gebied verklaard tussen zonson dergang en zonsopgang. Op grond van deze nieuwe bepaling zal op een ieder, die haar overtreed zonder waarschuwing kunnen worden geschoten. De maatregel is ge nomen naar aanleiding van pogingen van de Mau Mgu om treinen tot ontsporing te brengen. Ook personen, die zich overdag in de buurt van een spoorbaan ophouden kun nen worden aangehouden en gefouilleerd. Bij een hevig gevecht op de Zuidelijke helling van Kenvaberg zijn Zondag twee leiders van de Mau Mau, onder wie een generaal, gedood. De groep, waartoe zij behoorden, had kort tevoren uit een hin derlaag een militaire vrachtauto met ma chinegeweren beschoten. In het gebied van Nanyoeki sloeg een Britse legerpatrouille een groep Kikoejoes, die een overval op een boerderij wilde doen, uiteen. Vier inheemsen werden aan gehouden. trokken landen althans in bepaalde stadia aan de in April te Genève te houden con ferentie over Oost-Aziatische vraagstukken zullen deelnemen. Indien communistisch China de betrek kingen met Groot-Brittannië wil verbete ren, moet het eerst de Britse belangen met „gebruikelijke hoffelijkheid en rechtvaar digheid,, behandelen, aldus Eden. Een Labourlid vroeg welke stappen Groot- Brittannië had genomen om een weder kerige erkenning door de Chinese regering te verzekeren, met het oog op het feit, dat Groot-Brittannië de communistische rege ring heeft erkend. Eden antwoordde, dat de kwestie „verre van bevredigend" is: de Britse zaakgelastigde wordt sïechts in be perkte mate door de Chinese regering erkend. WASHINGTON, (Reuter) De Ameri kaanse senator McCarthy heeft Maandag een verslag van de besloten zitting van de sub-commissie van onderzoek van de Se naat gepubliceerd, die leidde tot zijn open lijk geschil met de minister voor het leger, Stevens. Uit het document blijkt, dat de senator tegen generaal-majoor Zwicker had ge zegd ,.U moet eigenlijk van elk commando ontheven worden". Ook werden zijn eer lijkheid en intelligentie in twijfel getrok ken. Generaal Zwicker was vorige week voor de Deltacommissie verschenen als vroegere bevelhebber van de reserve-majoor dr. Irving Peress, die geweigerd had de com missie te vertellen of hij ooit communist was geweest. Majoor Peress was eervol uit de legredienst ontslagen, ondanks de eis van McCarthy, dat hij voor een krijgs raad gedaagd zou worden. Verbolgen over de „beschimping en de vernedering" van een van zijn generaals, maakte minister Stevens Zondagavond be kend, waarom hij generaal Zwicker en diens superieur had verboden voor de sub commissie te verschijnen. „Ik kan niet toe staan, dat de trouwe officieren van onze strijdkrachten onderworpen worden aan een dergelijke onrechtvaardige behande ling", aldus Stevens. McCarthy zeide Maandag te Philadelphia, dat minister Stevens een loyale Amerikaan is, maar dat hij verkeerd is ingelicht door wat senator McCarthy „overblijfselen van de vorige regering" noemde. Minister Stevens verschijnen voor de subcommissie van- onderzoek is uitgesteld van Dinsdag tot Donderdag. Van de zijde van de commissie werd geen reden mede gedeeld. De woordvoerder van president Eisen- j hower te Palmsprings in Californië, waar de president op het ogenblik met v.acantie verblijft, wilde niet zeggen of Stevens in zijn geschil met McCarthy de persoonlijke steun van de president heeft. (Van otize correspondent in Londen) De belangrijkste vraag, die hier te Lon den na. de Berlijnse conferentie gesteld wordt, is op welke manier Engeland met de E.V.G. dient te worden verbonden, op dat de Fransen hun vrees tegen samengaan met de Duitsers kunnen overwinnen. De Britse regering heeft een ontwerpverdrag gereed, volgens hetwelk zij één minister zal aanwijzen om als waarnemer zitting te nemen in de Europese ministerraad voor defensie, alsmede waarnemers in het Euro pese defensie-ministerie en generale staf. Volgens de Fransen zou dit nog niet ver ge noeg gaan, en zal Frankrijk pas werkelijk gerustgesteld zijn, als de Engelsen er in zouden toestemmen een zeker aantal Britse gjags ;lll& 'V In de nabijheid van Amsterdam slipte op de Rijksweg naar Utrecht een met 20 ton „kippengaas" geladen Belgische trailer. De wagen kantelde en de cabine werd door het gewicht geheel ingedrukt. Men kon de chauffeur slechts na geruime tijd uit zijn benarde positie bevrijden, doch wonder boven wonder mankeerde hij, op enige ontvellingen na, niets divisies op het continent te legeren, die onder commando zouden moeten staan van het Europese opperbevel. Dit zou er op neer komen dat Engeland vrijwel op gelijke voet als andere landen zou deelnemen aan de E.V.G., maar zonder zelfstandige strijdkrachten in eigen land op te offeren. Een dergelijke stap van En geland zou nodig zijn om de balans in de Franse Kamer ten gunste van cle E.V.G. te doen overslaan. Tijdens het debat dat het Lagerhuis Woensdag en Donderdag aan Berlijn zal wijden, zal hierover mogelijk meer aan het licht komen. Het tijdstip nadert dan ook voor Engeland dat het niet langer over de E.V.G. op academische wijze kan filo soferen, maar iets concreets moet doen. Neerbuigende welwillendheid is onvol doende. Over principe en methode der Duitse herbewapening heerst hier nog lang geen eensgezindheid. Het aaiital voorstanders van opneming van de West-Duitse bonds republiek in een al of niet gereorganiseerd N.A.V.O.-verband schijnt toe te nemen, misschien vooral om Engeland de E.V.G., waar het toch mee in zee zal moeten, te laten omzeilen. De Labourfractie is nog gebonden aan de uitspraak van de partijconferentie, dat pas tot Duitse bewapening mag besloten wor den als alle pogingen tot hereniging van Duitsland werkelijk hebben gefaald. In so cialistische kringen, sterker dan ergens anders, is men geneigd Berlijn niet als het laatste woord te beschouwen, doch veeleer als een begin van een nieuw ge sprek tussen Oost en West. Doch Morrison en Gaitskell behoren tot degenen, die het twaalf divisie-plan ook nu als een bittere pil aanvaarden. Dalton, met een aantal vol gelingen, waaronder in de eerste plaats de Bevan-groep, is tegen elke vorm van Duit se bewapening. Een ontwapend Duitsland dient de kern te vormen van een ontwa pend Europa, is hun redenering. Deze op zichzelf loffelijke gedachte negeert de Russische machtspolitiek of draait de din gen om. Hedenavond vergadert de Labour fractie over deze kwestie. Churchill is nog niet bereid om Berlijn als een mislukking af te schrijven. Zijn opzienbarende rede in Mei, toen hij een top-conferentie voorstelde, wordt thans geïnterpreteerd voornamelijk als een po ging tot herstel van het Westelijk initia- PARIJS, (Reuter) Het nationale co mité van de Franse socialistische partij heeft zich uitgesproken voor een bredere coalitie-regering, waarin de linkervleugel maar niet de communisten zou zijn opgenomen. In een resolutie werd aangedrongen op een hergroepering van de democratische krachten in het land, die zou steunen op brede lagen van het volk. De socialistische partij waarschuwde haar leden echter tegen enige vorm van samenwerking met de communistische partij. (De communis ten hebben gepleit voor een volksfront gelijk aan het volksfront van de jaren dertig). De resolutie onderschrijft ook de cam pagne van de partij om het levenspeil van fabrieks- en landarbeiders te verhogen. CAIRO, (Reuter) De Egyptische mi nister van Oorlog en Marine, de luitenant kolonel van de vliegdienst, Abdel Latif Boghadi, heeft Maandag te Cairo verklaard dat de Egyptische politiek van niet-samen- werking met Groot-Brittannië spoedig zal beginnen. Hij meende, dat dit zou leiden tot een volledige uitschakeling in militair opzicht der bases in de Suez-kanaalzóne, „vooral wanneer Groot-Brittannië het nood zakelijk zou oordelen ze voor dat doel te gebruiken". „Egypte zou in dat geval geen arbeiders of voorraden ter beschikking vaxi Groot- DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Anatole France: Fatsoenlijke mensen noemt men hen, die zoals de anderen doen In Singapore is Mansoer Adabi, de ex-„echtgenoot" van het Nederlandse meisje Bertha Hertog opnieuw in het huwelijk getreden, en wel met de 14-jarige Zaiton Binte Jahuri. Deze radiofoto van het bruidspaar werd tijdens de huwelijks ceremonie gemaakt. Brittanmië stellen, dat ook geen gebruik van Egyptische vervoersdiensten zou mogen maken", aldus Boghadi. In een gesprek met een vertegenwoordi ger van het Egyptische dagblad „Al Ahi-am" zeide minister Boghadi dat het niet in het belang van Egypte of van enig ander Arabisch land zou zijn toe te treden tot een Turks-Pakistaans bondgenoot schapsverdrag of tot enig ander bondge nootschap, „zolang wij niet onze volledige vrijheid en onafhankelijkheid hebben ver kregen". „Het -verdrag der waarborging der on derlinge veiligheid van de Arabische sta ten is voldoende voor de organisatie der Arabische verdediging", vex'klaarde hij. Boghadi besloot met te zeggen dat er „bepaalde bezwaren zijn tegen het vormen van een Arabische federale unie, als voor gesteld door de premier van Irak, dr. Ja- mali. Hij wees daarbij op de ongelijksoor tige omstandigheden - „sommige Arabische staten hebben nog te lijden van een bezet ting, andere weer niet, er zijn Arabische koninkrijken, maar ook republieken" - wel ke in de verschillende Arabische landen bestaan. Een commissie van Amerikaanse me dische deskundigen heeft bekendgemaakt, dat uit de resultaten van de eerste massa- inënting met gamma globuline tegen kin- derveidamming nog geen definitieve con clusies kunnen worden getrokken. Bij de epidemie van de afgelopen zomer, waar bij 40.000 gevallen van kinderverlamming werden geconstateerd, zijn in 23 plaatsen I tezamen ongeveer 185.000 kinderen en vol wassenen die met patiënten in contact waren geweest ingeënt. In het rapport van de deskundigen wordt gezegd, dat in de meeste gebieden de epi demie haar hoogtepunt had gehad, toen men gamma globuline ging gebruiken. Bij gevolg kon niet met zekerheid worden vastgesteld, in hoeverre het serum als pre ventief en bestrijdingsmiddel doelmatig is. Westelijke hoge commissarissen zoeken contact met Sovjet-collega BERLIJN. (AFP/Reuter). De drie Westelijke Hoge Commissarissen in Duits land hebben Maandag aan de Russische Hoge Commissaris, Vladimir Semjonov, gelijkluidende brieven doen toekomen. Hier wordt voorgesteld de maatregelen te nemen, die Eden op 18 Februari aan de Berlijnse conferentie heeft voorgelegd, om het verkeer tussen de verschillende delen van Duitsland te vergemakkelijken. Het plan omvat voor Duitsland: Afschaffing van verblijf svergunningen voor West- Duitsex-s in Oost-Duitsland, wederopenstelling van de doorgangswegen aan de zène-grenzen. die door de Sovjets afgesloten zijn, verbetering van weg- en spoorwegverbindingen tussen de zónes, opheffing van de verboden zóne en van de versperringen die in Oost-Duitsland langs de grens zijn aangebracht, afschaffing van pex-scontröle en een vrije circulatie van bladen. De drie westelijke commandanten te Berlijn hebben aan Serge Dengin, verte- genwoox-diger van de Russische Hoge Commisie in Berlijn, maatregelen voox-ge- steld, die er op zijn gericht de belemme ringen in de vrijheid van communicatie tussen de vier sectoren van Berlijn op te heffen. Deze maatregelen zijn: afschaffing van politie-contróle aan de grenzen van de sec toren, opruixning van wegversperringen, herstel van direct tramverkeer, automa tisch telefoonverkeer en van veilig en doelmatig postverkeer in geheel Berlijn. Bovendien afschaffing van iedere controle op circulatiebeperking van drukwerk, films en culturele bladen in de gehele stad. Geallieerde functionai'issen in Berlijn betwijfelen of de Sovjet-autoriteiten in Duitsland bereid zullen zijn besprekingen te voeren over alle voorgestelde punten. Mogelijk zal echter wel de Sovjet Hoge Commissaris, Semjonov, willen ondexixan- delen over kwesties die toegeven van beide partijen vereisen. BRUSSEL. (ANP). De dix-ectie der steeirkolenmijnen te Eisden heeft besloten het bedrijf op 1 en 2 Maart stil te leggen. Deze maatregel werd genomen om de toe neming der kolenvoorraden tegen te gaan. De ongeveer 6.000 arbeiders van de mijn zullen voor de twee genoemde dagen een wei-klozenuitkering ontvangen. tief, nodig wegens de nieuwe situatie na Stalin's dood. Het is niet onmogelijk dat het gerucht van destijds juist was, namelijk dat de in middels geliquideerde Bei-ia toen contact had gezocht met de Britse regering. Chur chill drong misschien daarom aan op een conferentie. Churchill's doel was in elk ge val de Russen weer aan de conferentietafel te krijgen, om langzaam maar zeker de at- mospheer te verbeteren. Vandaar dat hij, ondanks het magere resultaat van Berlijn, optimistisch blijft. In Londen acht men het mogelijk, dat ook de conferentie van Genève tot niet meer zal leiden dan tot handhaving van de status quo in Korea en in Indo-China. Hoe wel de Russen misschien toeschietelijker zullen blijken als er niet over Duitsland behoeft te worden gesproken en zij zelf in het Verre Oosten geen machtsposities be hoeven op te offeren. Singman Rhee vormt natuurlijk een complicerende factor. (Van onze correspondent in Rome) De gunstige indruk, die wij hebben ge had van het ogenblik af dat de nieuwe Italiaanse regering werd gevoimd, wordt volkomen bevestigd nu Scelba het rege ringsprogramma heeft uiteengezet voor de beide Kamers van het parlement. Sedert lange tijd hebben wij van de regeringsban- ken niet meer zulk een evenwichtig, krach tig en toch bezadigd geluid gehoord. Dit was niet het gebruikelijke eenzijdige pro gramma der Christen-democraten. Uit ieder woord proefde men dat ditmaal de sociaal-democratexi en de liberalen als ge lijkgerechtigden deel hebben gehad in het opstellen der verklaring, die veel meer een waarachtige democratische geest ademt, dan wij gewoon waren. Op het gebied der buitenlandse politiek werd met kracht de trouw aan het Atlan tische pact bevestigd en aangekondigd dat zeer binnenkoi-t de ratificatie der E.V.G. aan de orde zal worden gesteld. Een krach tige politiek tegen de belastingontduikers werd aangekondigd en de regering wekt de burgerij op haar levenswijze te versobex-en opdat deze niet een plausibele reden vonnt voor de groeiende klassenhaat. De regering kondigt aan dat zij de strijd zal beginnen tegen de monopolies in de indus trie en de handel. Dit is geheel in de lijn zowel der soc.-democraten en republikeinen als van de linkervleugel der liberalen. Het probleem van de jeugd zal meer dan tot nu toe de aandacht hebben der regering, die in de eex-ste plaats door werkverschaffing' de jonge ki'achten in het pi'oductie-appa- raat wil inschakelen en voorts de nadruk wil leggen op sportbeoefening door alle jongeren. Een speciaal ministerie is opge richt voor toneel, sport en tourisme. De Leerplichtwet zal worden herzien in dier voege dat het onderwijs tot het veertiende levensjaar regel wordt. Met grote nadruk heeft Scelba er op ge wezen dat de regering vooxmemens is de democratische beginselen met kracht in de geest van de Grondwet te verdedigen tegen elke vorm van totalitarisme. Krachteloze protesten Scelba's rede is, zoals verwacht werd, door communisten. Nenni-socialisten en neo-fascisten met gehoon en luid protest ontvangen. Juist die passages, waaruit bleek dat deze regering van zins is het extremisme te bestrijden door het gx-as voor de voeten weg te maaien, wekten het meeste px-otest. Met hoon werd bijvoorbeeld de veiklaring ontvangen dat een wet zal worden uitgevaardigd, volgens welke een aangeklaagde als onschuldig moet worden beschouwd en als zodanig behandeld zolang er geen definitieve veroordeling is uitge sproken. Tot voor kort waren het juist de linkse partijen, die steeds het heftigst pro testeerden wanneer de politie en de pers personen, die van enig misdrijf waren ver dacht, zonder meer als misdadigers behan delden. Onze indruk is dat wanneer in 1948, toen de democratie in Italië nog sterk stond, en slechts belaagd werd door een extreem linkse groep, die toen heel wat minder krachtig was dan thans, de Christen-demo craten op even eerlijke wijze aan de leken- partijen hun aandeel hadden gegeven in het regeringsbeleid, de zaken er thans heel wat beter, voor zouden staan. Maar er is nog hoop. De democratie moge dan ernstig verzwakt zijn, als de regering-Scelba op de thans ingeslagen weg voort gaat, staat het gezonde inzicht van de doorsnee Italiaanse burger er borg voor dat bij volgende ver kiezingen het getij voor de extremisten van links zowel als van rechts gekeerd zal blijken. Met dit al is het niet helemaal zeker of deze regering een meei-derheid zal krijgen. In het parlement hebben de vier partijen enige, speling, maar in de Senaat zijn zij afhankelijk van de „partijloze" Sexxatoren zonder wier stem zij er niet komen. (van hedenochtend 7 uur) c - Sé weers- .a e. u, E toestand 5$ a I 3 5'C iS t-t- 2.S Helsinki zwaar bew. OZO 2 -19 0 Oslo sneeuw z 3-5 3 Stockholm sneeuw ZZO 3-5 0 Londen zwaar bew. ZZZ12 -4 0 Kopenhagen geheel bew. Z 8 8 0 Amsterdam mist ZZO 7 3 0,6 Brussel zwaar bew. Z 4 5 0,2 Parijs zwaar bew. ZO 4 6 0 Bordeaux mist windstil 1 0 Grenoble onbewolkt windstil -3 5 Nice zwaar bew. NW 4 7 0 Warschau nevel O 2 -13 0 Berlijn onbewolkt OZO 6 -13 0 Frankfort nevel NO 3 0 0 München nevel OZO 2-5 0 Zürich nevel windstil -0 0 Genève nevel windstil -4 0 Locarno zwaar bew. windstil 1 0 Wenen (geen'opgaaf ontvangen) Innsbruck (geen opgaaf ontvangen) Rome onbewolkt NO 4 -1 0 Neerslag laatste 24 uur >OOX)OOClOOOOOOCC»<XOOOOCOaX<X>3CcaODOOOCCCOCOOOCOOOOOOOC VRIJ VEEL BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Vrij veel bewolking met enkele ver spreide buien en plaatselijk ook opkla ringen. Matige, tijdelijk krachtige Zui delijke tot Zuid-Westelijke wind In het Noorden van bet land iets hogere elders ongeveer dezelfde temperaturen 24 Februari Zon op 7.39 uur. onder 18.09 uur 'Maan op 0.58 uur onder 9 17 uur. Maanstanden 26 Febr 0 29 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 23 Februari Hoog water: 6.59 en 19.11 uur. Laag water: 2.32 en 14.53 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1