HERENHUIS Risico BOARDS Damclub Haarlem bestaat 50 jaar VAN MEEUWEN Vijf inbraken in één nacht Atoombommen voor de R.A.F. Amsterdamse Beurs Bloemendaal Afdeling opgericht van Verbond Veilig Verkeer Haarlemmermeer Heemstede Zandvoort HUIS Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Seriice WERKPLAATS N.V. HOUTHANDEL Sj. DE VRIES - HAARLEM DINSDAG 2 3 FEBRUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECI ITE HAARLEMSCHE COURANT 7 In Haarlem-Noord: Haarlem-Excelsior Donderdagavond Burgemeester Den Tex hield inleiding Verbetering beschoeiing bij „Het Spaarne" Feestavond Katholieke Vrouwenbeweging Geen spreekuur burgemeester Scheepvaart Adverteert In dit blad „Covelux" plasticlak „COVELINE" WOENSDAG GEHAKTDAG!! 0.98 p.p. Belt U dan éénzeven-nul-xeven-zeven WONINGRUIL - DEN HAAG HOUT DEUREN TRIPLEX P. HÖOGEVEEN ZOON INBOEDELVEILING 522ste STAATSLOTERIJ 4e kics - 6e nis» Zaterdag 27 Februari aanstaande is het een halve eeuw geleden dat de Haarlemse dam liefhebbers hun spel in verenigingsverband gingen beoefenen. Voordien werd er ln de huiskamers wel menige partij dam gespeeld, maar van georganiseerd dammen in club verband was toen althans in Haarlem nog geen sprake. Wel hebben nasporingen in notaris-archieven bewezen dat het damspel in Nederland reeds omstreeks het begin der zestiende eeuw werd beoefend, want in vele boedelbeschrijvingen komen damborden en damschijven voor. Doch de eerste damclub werd in Nederland pas aan het einde van de vorige eeuw opgericht. Ook in Haarlem werd pionierswerk verricht toen op 27 Februari 1904 wijlen Jack de Haas, toenmalig kampioen van Nederland, in het gebouw „Weten en Werken" aan de Ge dempte Oudegracht een simultaanséance gaf, naar aanleiding waarvan na afloop van deze séance Damclub „Haarlem" werd opgericht en een bestuur werd geïnstalleerd, bestaande uit de heren P. C. Kalbfleisch, voorzitter; J. Fortgens, secretaris en W. van Daalen, pen ningmeester. De ledenlijst telde toen vijftien namen, waaronder de in latere jaren beken de spelers R. C. Broekmeijer, G. P. Heek, Chr. F. Visse, E- Strietman en J. C. van Tilburg. De jonge vereniging koos haar domicili in het gebouw „Weten en Werken". De eerste drie jaren waren zeer voorspoe dig door gestadige groei van het ledental. Sterke spelers uit die tijd van Damclub „Haarlem" waren o.m. H. E. Lantinga, W. van Daalen (die zich later deed kennen als een der beste Nederlandse probleem-compo nisten), Chr. F. Visse, J. Fortgens en W. B. J. Pippijn. Deze laaste kwam in 1908 uit in het tournooi om het kampioenschap van Neder land. Splitsing In 1907 kwam er helaas onenigheid in de vereniging. De aanleiding was, dat een dame zich als lid bij Damclub „Haarlem" aanmeld de. Een aantal heren-leden wenste geen dames als lid der vereniging opgenomen te zien en het gevolg was, dat op 1 Juli 1907 de tweede vereniging in Haarlem werd opge richt, namelijk de Haarlemse Damclub. Dat de emancipatie van de vrouw nu na 50 jaren verder is doorgewerkt, blijkt wel uit het feit dat de Kon. Ned. Dambond dit jaar voor 't eerst een persoonlijk kampioenschap van Ne derland voor dames gaat organiseren. Nadat de gemoederen weer tot rust waren Zondagnacht heeft men drie maal in de bomenbuurt in Haarlem-Noord ingebroken en in de Saenredamstraat en de Jan Ha- ringslraat. Aangezien vrijwel steeds op dezelfde wijze werd ingebroken en de in braken kort na elkaar zijn gepleegd, heeft de Haarlemse recherche een sterk vermoe den, dat een en dezelfde persoon hier aan het werk is geweest. Zo werd ingebroken in een huis in de Wilgenstraat. Laden en kasten in de suite zijn doorzocht. Vermist- worden drie pols horloges, drie portemonnaies met inhoud, een zaklantaarn, een herenfiets en een schoorsteenklokje, met een totale waarde van ongeveer 225. Het gezin, dat op de bovenverdieping slaapt, heeft van de in braak niets gemerkt. Ook in de Plataanstraat werd ingebroken. Weer werden de gelijkvloersgelegen kamers aan een onderzoek onderworpen, waarbij men een draagbaar radiotoestel, een bood schappentas en een bedrag van ongeveer 65 heeft gevonden. Toen de bewoonster van een huis in dè Saenredamstraat omstreeks drie uur wak ker werd, hoorde zij enig rumoer in de gang van haar woning. Zij heeft toen ge roepen, doch kreeg geen antwoord, 's Mor gens werd geconstateerd, dat de voordeur, die 's avonds was afgesloten, open stond. Er wordt in het huis evenwel niets vermist. Omstreeks half vijf werd de bewoonster van een huis in de Acaciastraat wakker door het miauwen van haar kat, die zich in de voorkamer bevond. Toen zij op de gang een kijkje nam, zag zij, dat de voordeur openstond en dat enige jassen onder de kapstok op de grond lagen. Denkende, dat haar zoon de voordeur had vergeten te sluiten, heeft de vrouw aan het voorval geen verdere aandacht geschonken. Toen 's morgens bleek, dat de zoon wel degelijk de deur had gesloten, heeft deze onmiddel lijk de jassen nagekeken. Hij constateerde toen, dat daaruit een vulpen was ver dwenen. Ook de bewoonster van een bovenhuis in de Jan Haringstraat ontdekte bij het ont waken, dat in die nacht bij haar was inge broken. Zij vermist een regenjas van onge veer 300, De wedstrijd, die Haarlem Woensdag avond zou spelen tegen Excelsior, is uitge steld tot Donderdagavond aanstaande. Dit in verband met het feit dat Odenthal speelt en Kuys reserve is voor het voorlopig Ne derlands elftal Woensdagmiddag tegen F. C. Köln in Den Bosch. De wedstrijd bij kunstlicht van Haarlem begint Donderdagavond 8 uur. (A.F.P. en Reuter) In een rapport bij de begroting van de Britse luchtmacht is medegedeeld, dat de R.A.F. zal worden uit gerust met „enige atoombommen". Later werd vernomen, dat tenminste zes opslagplaatsen voor atoombommen in Groot-Brittannië zijn ingericht. In de afge lopen weken zouden bommen naar deze op slagplaatsen zijn vervoerd. De militaire medewerker van de „Daily Herald" meent te weten, dat binnenkort tientallen atoombommen zullen zijn opge slagen. Slotkoers Openings gisteren koersen !-3lA Nederl.'47 98 "/,4 98% AK.U 187 187 239 34 239 Philips Gloeil. 231 230 Kon. Petroleum 381K 383 k'dam Rubber 140 138 Holl. Amer. Lijn 153 153 N. Scheepv. Unie 13914 13934 H.V.A 130 127 Deli Mij 12014 116?4 Amsterd. Bank 186X> 18634 Ned. Handel Mij. 174 174 Rotterd. Bank 168 168 Twentsche Bank 179K 17954 Anaconda Copper 32 3254 Bethlehem Steel 5514 5534 Republic Steel 48% 49 Shell Union 86)4 86 r, 21*/is 2134 U. S. Steel 4034 40>4 gekomen, bleek de jonge Damclub „Haarlem" voldoende levensvatbaarheid te hebben, want vele nieuwe leden kwamen de plaatsen in nemen van hen, die de club verlaten hadden. Hieronder was ook de heer H. A. van Abs, die op 1 die op 1 November 1908 lid der ver eniging werd. De heer Van Abs zou later in Damclub „Haarlem" een grote rol gaan spe len. Hij werd in de jaarvergadering in Fe bruari 1909 tot voorzittter gekozen en hij bleef deze functie tot op heden vervullen, dus reeds 45 jaren lang. Een prachtige staat van dienst achter hem. In verband waar mede de vereniging hem vele jaren geleden reeds tot ere-lid benoemde. Omstreeks 1920 meldde zich ook als lid aan de heer D. A. van Abs, een broer van de voorzitter. Ook de heer D. A. van Abs be kleedde spoedig een bestuursfunctie, name lijk die van secretaris. Helaas moest de ver eniging deze figuur te vroeg door de dood zien ontvallen. De vereniging speelde ononderbroken, met wisselend succes, in de hoogste afdeling van de Kon. Nederl. Dambond. Op de voorgrond tredende spelers omstreeks 1930 waren W. Stroo (tevens een zeer kundig problemist). F. A. Berkemeijer, H. W. Zitmait (die eenmaal het kampioenschap van Haarlem in de hoofd klasse veroverde), de gebroeders P. en Th. van Wamel. Tot aan de tweede wereldoorlog werd aan vele wedstrijden en tournooien mét succes deelgenomen. De tweede wereldoorlog bracht weer een moeilijke periode. Toen de bevrij ding een feit was geworden, meldden zich echter weer vele oud-leden aan. In 1947, na een reorganisatie in de klassen-indeling van de Kon. Nederl. Dambond, werd Damclub „Haarlem" naar de eerste klasse verwezen. Sinds .die tijd doet de vereniging energieke pogingen de hoofdklasse weer te bereiken. Een kampioenschap eerste klasse en enkele malen de tweede plaats wezen wel uit, dat Damclub „Haarlem" tot de sterkste eerste klasse verenigingen in district Kennemer- land behoort. Receptie Zaterdag 27 Februari zal Damclub „Haar lem" van drie uur tot half zes recipiëren in het. H. J. M. V.-gebouw, Lange Margaretha- straat in Haarlem. Als slot van de herdenking van het gouden jubileum zal Damclub „Haarlem" met mede werking van de Provinciale Noordhollandse Dambond op 2de Paasdag, 19 April a.s., een damdag organiseren in het Hï J. M. V.- gebouw in Haarlem. Door iedere damspeler, al of niet aangesloten bij een damvereniging, kan hieraan worden cjpelgenomen. Gespeeld wordt in hoofdklasse, eerste, tweede en derde klasse. Er wordt gespeeld in groepen van vier spelers. In Bloemendaal zal binnenkort worden begonnen met een verkeerscursus voor volwassenen gedurende een zestal avonden. De noodzakelijkheid van zo'n verkeers cursus werd Maandagavond op een in ge bouw „Domi" aan het Zandvoorterpad te Overveen gehouden bijeenkomst nog eens bepleit door de initiatiefnemer van da cursus, burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex. In zijn openingswoord, waarin hij op deze noodzakelijkheid nader inging, betoogde hij, dat hij eigenlijk geen rust meer had gehad sinds het politierapport van zomer 1953 af schier dagelijks een verkeersongeluk vermeldde. De burgers moeten zich ervan bewust worden, dat er mensenlevens verloren gaan door ver keersongevallen welke voorkomen hadden kunnen worden. Hij vergeleek het aantal doden met de leeftijdsgroepen en conclu deerde, dat van elke vier doden ten ge volge van verkeersongevallen er twee een leeftijd hebben tussen de acht en de zestig jaar, dat één slachtoffer jonger dan acht jaar is en één ouder dan zestig jaar. Als oorzaak van de verkeersveiligheid noemde burgemeester Den Tex drie feiten: onwil, onmacht en onwetendheid. Als voorbeeld van het eerste gaf hij het constateren in de beginperiode van de autoraces in Zand- voort, dat na afloop daarvan de auto's op de Zandvoortselaan in vier rijen naast elkaar reden en dat sommige automobilis ten desnoods van het voetpad gebruik maakten, als zij naar hun mening niet hard genoeg konden opschieden. De onmacht heeft psychologische oorzaken: men is dik wijls niet opgewassen tegen zich som» plotseling opdoende situaties. Als aardig voorbeeld vertelde de burgemeester hoe op een kruispunt in Rotterdam kort na elkaar vele ongelukken gebeurden. Toen men een onderzoek instelde bleken de slachtoffers allen vrouwen te zijn en ontdekte men dat een modezaak op de hoek een nieuwe éta lage had ingericht. De onwetendheid achtte de spreker van zo'n groot belang, dat hij geneigd was een autobestuurder, die zich aan de alcohol te buiten was gegaan, niet zo gevaarlijk te vinden als degenen, die de regels van de weg niet kenden. Het is bij het rijden, aldus spreker, eigenlijk niets anders dan een snel achter elkaar oplossen van elkaar opvolgende situaties. De burgemeester kondigde daarna een cursus aan, die in de eerste plaats bestemd zal zijn voor bromfietsers, maar die ook voor berijders van normale fietsen zeer nuttig zal zijn. Er zal voor deze gehele cursus één gulden worden gevraagd. De lessen worden op Maandagavond gegeven op een nog nader te bepalen nlaats door de onlangs gepensionneerde adjudant van politie, de heer O. de Vries. Men kan zich nog opgeven ten Raadhuize te Overveen op de afdeling onderwijs bij de heer J. Th. van Steenwijk. Praatje bij plaatje Gedurende meer dan vijf kwartier heeft vervolgens de verkeersdeskundige-propa- gandist van het Verbond voor Veilig Ver keer te Utrecht, de adjudant van politie de heer R. Edges, aan de hand van wel en niet gekleurde lichtbeelden een en ander over de verkeersonveiligheid verteld. Het praatje werd besloten met een aanmoediging om lid van het Verbond voor Veilig Verkeer te worden. Staande de ver gadering werd een plaatselijke afdeling van dit verbond in het leven geroepen, die zal werken onder voorzitterschap van de heer H. Paulus, Pernambucolaan 5 te Overveen. Een bestuur zal later nog wor den gekozen en zal de taak van de ge meente, die nu de gangmaker van de veilig verkeersactie is geweest, over nemen. Van de bijna honderd aanwezigen gaven zich al dadelijk dertig personen op als lid van de nieuwe vereniging. Voor de verkeerscursus meldden zich reeds twaalf candidaten aan. Na de oauze werden nog twee Ameri kaanse films vertoond. VARKENSMARKT LEIDEN LEIDEN, 23 Februari. Aanvoer 463 vette varkens. Notering zware 188—192, slagers varkens 191—193, zouters 180188, zeugen 170178. Handel vlot. Bovendien 15 nuchtere kalveren van 3545, traag. Donderdagmiddag 25 Februari komt de gemeenteraad van Heemstede in openbare vergadering bijeen ter behandeling van twaalf punten. B. en W. delen de raad mee, dal de be schoeiing van het terrein van de Ko ninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" langs het Spaarne, ten gevolge van het drukke scheepvaartverkeer op dat water in een zodanige toestand verkeert, dat een grondig herstel er van dringend nodig is. De kosten daarvan worden geschat op ongeveer 2000. De vereniging kan deze kosten niet uit haar normale inkomsten financieren. Evenmin blijkt zij op andere wijze over de vereiste middelen te kunnen beschikken. B. en W. achten het van groot belang de vereniging in staat te stellen de beschoeiing in orde te doen brengen, omdat door middel van haar een grote groep jon geren, tegen betaling van een matige con tributie, een lichamelijk zeer heïlzamé sport beoefent. Ongeveer 300 a 400 van haar leden zijn jongeren, waarvan ongeveer 50 procent in Heemstede woont. Daarom zijn B. en W. van mening, dat alle aanleiding aanwezig is, medewerking te verlenen tot het oplossen van de financiële moeilijk heden der vereniging door het onder, door B. en W. nader vast te stellen, voorwaarden beschikbaar stellen van een renteloos voor schot van 2000, dat zal moeten worden terugbetaald in tien jaar, waartoe de ver eniging zeker in staat is te achten. Het col lege steldt de raad vopr het besluit te nemen 2000 beschikbaar te stellen. Nieuwe Christelijke kleuterschool Het bestuur der vereniging „Bijzondere Protestantse Kleuterschool" te Heemstede is voornemens op een terrein aan de Koe- diefslaan een kleuterschool te bouwen, met de bedoeling daarin onder te brengen de kleuterklassen, welke thans gehuisvest zijn in de gehuurde percelen Laan van Bloe- menhove 5 en Binnenweg 160. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gaf reeds een urgentieverklaring af. De vereniging heeft, nadat pogingen in andere richting niet konden slagen, een effecten firma bereid gevonden om een obligatie lening uit te geven voor bestrijding van de stichtingskosten. Die uitgifte brengt ver schillende kosten mee, zoals drukwerk, registratierecht, provisie e.d. Volgens de verordening, subsidiëring bijzondere kleu terscholen, kunnen de kosten, verbonden aan het sluiten van een geldlening voor het stichten van bijzondere scholen, niet in aan merking komen voor gemeentelijke sub sidie; de verordening spreekt immers over rente en afschrijving van de bouwkosten en niet van de lening. Het bestuur der vereni ging heeft de gemeenteraad verzocht de verordening zodanig te wijzigen, dat de leningskosten mede in de exploitatiekosten worden toegelaten voor subsidie-verlening. B. en W. delen de raad mee, dat zij het bil lijk achten, dat de kosten, die gemaakt moeten worden voor het verkrijgen van geldmiddelen om de schoolstichting moge lijk te maken, in aanmerking komen voor gemeentelijke subsidie. De vereniging toch moet in feite door de te maken kosten een hoger bedrag lenen dan nodig is om ae bouwkosten te kunnen betalen. Daarom meent het college, dat er termen aanwezig zijn om de bouwkosten met een evenredige percentage te verhogen en dit verhoogde bedrag als basis te nemen voor de bereke ning der bijdrage- B. en W. stellen de raaci voor een wijziging in de verordening aan te brengen, waardoor aan het.verzoek kan worden voldaan. De afdeling Heemstede van dè Katho lieke Vrouwenbeweging heeft Zondag haar jaarlijkse feestavond gegeven. Het aantrek kelijke programma had talrijke leden met haar echtgenoten naar het parochiehuis „Anno Santo" gelokt. De presidente, me vrouw M. Kubatz-Brugman, kon tot hahr genoegen ook een aantal afgevaardigden van de afdeling Schoorl welkom heten, de vorige standplaats van de geestelijke advi seur, pastoor Drost. Het belangrijkste nummer vormde onge twijfeld het optreden van Blanche Holz- haus, die hier met haar voordrachten zo langzamerhand een graag geziene gast is geworden. Wij zijn daardoor al meermalen in de gelegenheid geweest haar dictie en stijl te bewonderen; ook Zondag gaf zij weer op een overtuigende wijze van haar talenten blijk. Mevrouw Van der Velde, die zich door haar dochter aan de piano liet begeleiden, bracht enige zangnummers ten gehore, waarvan vooral „Droomland" een enthousiast onthaal gevonden heeft. Niet minder succes verwierven Cornelia van dei- Velde en Antonia Jansen met een aantal vrolijke schetsjes en voordrachten, waar voor zij als dank ieder een.dops bonbons in ontvangst mochten nemen. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, zal morgen, Woensdag, geen spreekuur houden. Overplaatsing bureau huisvesting Met ingang van Maandag 1 Maai-t zal het bureau huisvesting worden overge plaatst van het raadhuis naar het gebouw van Publieke Werken, Raadhuisplein 4, het voormalige ontvangerskantoor. Vanaf die datum zal dit bui-eau telefo nisch uitsluitend bereikbaar zijn onder nummer K 2507-2638. In verband met deze overplaatsing- zal het bureau op Vrijdag 26 Februari en Za terdag 27 Februari voor het publiek geslo ten zijn. Plannen van „Kindervreugd" De Zandvoortse speeltuinvereniging „Kindervreugd" bereidt voor de leden dei- vereniging de viering van „Palmpasen" voor. Men wil een optocht organiseren en prijzen beschikbaar stellen voor de mooist versierde takken. Men stelt zich voor, deze „Palmpasen" eind Maart of begin April te houden. De eerstvolgende filmmiddag zal gehou den worden op Zondag 7 Maart; er zullen twee voorstellingen gegeven worden met als hoofdfilm „De geheimzinnige tunnel". De laatste filmmiddag in dit seizoen, welke was vastgesteld op 4 April, zal een week vroeger plaats hebben, dus op Zondag 28 Maart. Tenslotte zal op Woensdag 24 Februari in hotel Keur de voorzitter van de Haar lemse Korfbal Bond, de heer J. Kion, voor de leden der korfbalafdeling een causerie komen houden over het onderwerp: „Wat is bij korfbal geoorloofd en wat niet?". Alchiba, 21 v. Rotterdam n. Montevideo. Algenib, 22 te Bahia. Altoth, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Averdijk, pass. 21 Vlissingen n. Rotterdam. Alamak, te Calcutta. Alcyone, 22 v. Bremen n. Hamburg. Alhena, pass. 21 St. Vincent ell. n. Rio de Janeiro Altair, 24 R'dam verwacht. Amstelland, 22 te Amsterdam. A verdijk, 22 te Rotterdam. Amor, 20 60 m. Z.ZW. Finisterre. Amsteivaart 20 750 m. W.NW. Hawaii. Annenkerk, 21 v. Hamburg n. Bremen. Alnati, 22 250 in. ZW. Kp. Vincent n. Antw. ALpherat, 22 v. Santos 23 te Rio de Janeiro. Aludra, pass. 22 Fernando Noronha n. St. Vin cent. Arendskerk, 23 te Rio de Janeiro. Aal-sd'ijk, pass. 23 Vlissingen n. New York. Aagtedijk, 20 v. Philadelphia te Baltimore. Ampenan, 22 v. Genua n. Port Said. Amstelpark, 23 v. Newport News te R'dam verw. Aigos, 23 v. Valencia n. Rotterdam. Arnedijk, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Alphacca, 28 te New York verwacht. Alwaki, 22 te Paranagua. Amsteldiep, 22 v. Abadan te Basrah. Banka, 21 v. Djeddah n. Singapore. Bintang, 22 te Amsterdam. Bloemtontein, 20 te Amsterdam. Boschfontein, 22 180 m. ZW. Mogdishu. Baarn, 21 v. Rotterdam n. Bremen. Boskoop, 21 1250 m. w.zw. Madeira. Barumun, 21 te Steenkool. Batoela, 2? te Hollandia. Baud, 20 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Billiton, 20 210 m. NO. Cayenne. Baarn, 22 v. Rotterdam te Bremen. Bacchus, 21 v. San Juan n. Antwerpen. Bali, pass. 22 Ouessant n. Amsterdam. Blommersdijk. 29 v. Antwerpen te New York verwacht. Bonaire, 22 190 m. N-NO. Finisterre. Celebes, 21 te Amsterdam. Caltex Leiden, 21 90 m. O. Algiers. Caltex Pemis, 21 180 m. W. Kreta. Caitex The Hague, 31 80 m. N. Burlings. Camphuys, 21 v. Buleleng n. Makassar. Castor, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Ceronda, 20 120 m. W. Kp. Leeuwin. Callisto, 20 te New Orleans. Caitex Nederland, pass. 22 Algiers n. Sidon. Caltex Padang pass. 22 Aden n. Singapore. Cottica, 22 v. Paramaribo n. Plymouth. Gharis, 23 v. R'dam te Amsterdam. Duivendrecht, 21 600 m. O.ZO. Kp. Race. Diemerdijk, 21 v. Balboa n. Los Angeles. Dui vendijk, 25 te Los Angeles verwacht. Dalerdijk, 20 te Huston. Drente, pass. 23 Kp. Guardafui n. Djibouti. Bern dijk, 21 90 m. W. Ouessant. Esso Amsterdam, pass. 20 Bothers n. Antw. Esso Rotterdam, 21 v. Aruba n. Rotterdam. Eendracht, 22 nog te Ackay. Eos, 22 te Izmir. Esso Den Haag, 23 te Rotterdam verw,. Felipes, 20 v. Pladju n. Port Dickson. Groote Beer, 20 280 m. ZO. Kp. Race. Garoet, 22 v. Belawan n. Colombo. Gordias, 20 te Thessaloniki. Gooiland, 22 te Rio ce Janeiro. Helena,. 22 te Amsterdam. Hestia, 20 v. Amsterdam n. est Indië. Heemskerk, 23 v. Genua te Marseille. Hersilia, 21 v. New York n. Port au Prince. Hector, 23 v. Hamburg te Rotterdam. Heelsum, 20 v. Houston n. Galveston. Ilos, 21 te Rotterdam. In/drapoera, 22 340 m. O- ten Z. Guardafui. Ivoorkust 23 v. Antwerpen te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 20 950 m. O.ZO. Diego Garcia n. Aden. Jupiter, 21 v. Amsterda/n te Rotterdam. Jagersfontein, 22 230 m. W.ZW. Kp. Palmas. Kedoe, 21 te Amsterdam. Kota Agoeng 22 v. Rotterdam te Hamburg. Kota Gedeh, 21 v. Boston n. New York. Kalabahl, 21 v. Batjan te Ternate. Kertosono, 21 v. San Francisco n. Vancouver. Kota Baroe, 22 v. Casablanca n. Beirouth. Lawak. 20 1100 m. W.ZW. San Francisco. Le Maire, 21 v. Tj. Priok n. Palembang. Liseta, pass. 20 Str. Banka n. Pladju. Lucita, pass. 20 Greenock n. Old Kilpatrtck. L^kkerkerk, pass. 22 Kp. Vincent n. Le Havre. Leuvekerk, 23 te Colombo. Loenerkerk, pass. 22 Ouessant n. Marseille. Loosdrecht, 23 te visa Khapatnam. Linbekerk, 22 te Londen. Maas 22 v. Antwerpen te Rotterdam. Macuba, 21 200 m. O. Formosa. Murena, 20 te Thameshaven. Maasdam, 23 v. Havanna te New York verw. Meiiskerk, 22 te Port Said. Modjokerto, 22 te Soerabaja. Molenkerk. 23 te Kaapstad. Mulder-kerk, 23 v. Kohsdchang te Singapore. Myonia, pass. 22 Kp. Leeuwin n. Balikpapan. Maashaven, 22 v. Lagos n. Freetown. Maasland, 24 Montevideo verwacht. Malea, 22 v. Rotterdam n. Lissabon. Mariekei'k. 23 v. Hamburg te Antwerpen. Markelo, 23 v. Amsteidam te Rotterdam. Notos. 20 v. A'dam n. Kopenhagen. Noordwijk, 21 68 m. ZO. Kp. Henry. Moordam, 22 v. R'dam te New York verw. Nieuw Amsterdam, 22 v. Barbados n. Fort de France. Oranje. 21 100 m. NO. Guardafui n. Sue z. Ouwerkerk, 20 te Amsterdam Oranjestad, 22 530 m. NO. Flores. Prins Alexander, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Pygmalion, 21 v. Mobile n. Houston. Prins Willem III, 21 200 m. ZO- Madeira. Poelau L-aut, 22 v. Koewait te Khoralmufatta. Prins Joh. Willem Friso. 22 v. Haifa n. Antw. Peperkust, 23 v. W. Afrika te Amsterdam. Roebiah. pass. 21 Dungeness n. Marseille. Roepat, pass. 22 Kreta n. Napels. Ruys, 18 v. Osaka n. Yokkaichi. Reael, 21 te Tj. Priok. Rempang, 20 3000 m. W.NW. Palawan. Rodas, 20 v. Port au Prince n. Trinidad. Rafaela, 22 v. Bangkok n. Pladju. Rondo, 24 Djibouti verwacht. Rijndam, 22 200 m. W. Valencia n. Halifax. Rijn-kerk, 22 v. Singapore n. Hongkong. Ridderkerk, 22 v. Marseille n. Antweipen. Rijnland. 22 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Sirrah, 21 115 m. W. Colombo. Stad Leiden, 20 75 m. NW- Bermuda. Stad Vlaardingen, 21 70 m. Z.ZW. Lindesnaes. Stad Maassluis. 20 v. Kirkenaess n. Vlaardr.gen Stsd Maastricht. 22 voor Hoek v. Holl. verw. Stanvac Benakat, 21 v. Belawan n. Singapore. Stanvac Djirak, 21 v. Tj. Priok n. Sungeigerong Stentor. 21 500 m. W.ZW. Lands End. Straat Makassar, 18 te Nagoya. Salland. 21 v. Buenos Aires n. Amsterdam. Salawati, 22 v. Aden n. Bahrein. Saransga-n, 22 v. Singapore n. Bombay. JS igkep. pass. 22 Sa bang n. Colombo, f >estdi.j'k. verm. 25 v. Djakarta n. New York. Schie, 22 v. Alexandria n. Beyrouth. Sibajak. 22 v. Colombo n. Fremantle. Sloterdijk, 21 te Vera Cruz. Stad Arnhem, 23 v. Khorramshar n. Bahrein. Stad Dordrecht, pass. 23 Ouessant 25 A'dam verw Stad Rotterdam. 22 Narvik n. Tynedock. Sumatra, 20 te Singapore. Tankhaven I, 21 v. Singapore n. Sungeigerong. Tankhaven II. 21 te Sungeigerong. Tankhaven III, 22 te Bangkok. Teiresias, pass. 21 Dungeness n. Port Said. Thedens. 22 te Tj. Priok. Tjikampek, 20 v. Priok 11. Soerabaja. Tjiluwah, 21 te Tj. Priok. Tiba, 21 t-h.v. Rio Grande n. Rotterdam. Thalatta, pass. 22 Perim n- Mena el Ahmadi. The-misto. 26 te New York verwacht. Triton, 21 v. Plymouth n. Philadelphia. Tarakan, 22 v. Bahrein n. Bombay. Tomini, pass. 22 Port Soedan n. Port Said. Tero, 23 te Rotterdam. Tomori, pass. 22 Finisterre n. Rotterdam. Trajanus, 22 v. Amsterdam n. West Indië. Van Outshoorn, 22 te Balikpapan. Van Riebeeck, 20 v. Makassar n. Ambon. Van Riemsdijk, 22 te Tj. Priok. Van Linschoten, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Woensdrecht, 21 400 m. NW. Port Said. Westerdam, 22 v. New York te Rotterdam. Waterman 22 v. Southampton n. Rotterdam. Westland, 23 te Rio de Janeiro. Wor.osari, 23 v. Londeri te Rotterdam. Wonoglri. 20 te Singapore. Waal, 21 te Haifa. Willem Ruys, 22 260 m. O. ten Z. Guardafui. Willemstad. 22 v. Trinidad n. Barbados. Zuiderkrkuis, 22 te Amsterdam. Zonnewijk, 21 370 m. W. Madeira. Zeeland (KRL), 23 te Suez. KLEINE VAART Algarve, 22 te Garston verwacht. Arcturus, 21 v. Dieppe te Antwerpen. Ary Seheffer, 23 v. Wisbeck te Rotterdam verw. Anna b. 20 v. Swansea n. Rouaan. Arienoldus G. 21 v. Swansea te Nantes. Arnoudspoider, 25 v. Lissabon te Antw. verw. Audacia, 23 v. Marans te Birkenhead verw. Beekbergen, 22 v. Gent te Tonnay Charente. Bernina 20 terug n. Gothenburg. Betty, 20 v. Garston n. Wexford. Betty Anne S, 22 v. Leixoes te Guernsey verw Binnenhaven, 21 v. Mogador n. Plymouth. Bab-T, 20 Scilly's Islands gepass. n. Avonmouth. Batavier III, pass. 22 Kp. Sines n. Bordeaux. Bernisse, 25 v. Emden te Setubal verw. Bree Helle. 23 v. R'dam n. Londen. Ciaes Compaen, 21 te Antwerpen. Cornelia b, 20 v. Norrkoping te Huil. Cornelia b II, 21 v. Agadir n. Nantes. Catharina, 21 v. Haugesund n. Rostock. Coolsingel, 22 Malta verwacht. Deni, 22 v. Brussel n. Antwerpen. De Ruyter, 20 v. Hamburg n. Avonmouth. Düigentia 20 te Guernsey. Da Capo. 20 v. Stranrear te Port Talbot. Domburgh, 21 v. Bordeaux n. Casablanca. Duiveland, 21 te S.underland. Erebus, 20 v. Lissabon n. Antwerpen. Evertsen, 21 v. Immingham n. Dundee. Ferocia, 20 te Port Talbot. Fidbda, 22 v. Temeuzen n. Londen. Frans, 233 v. Gent te Gothenburg verw. Friblo, 20 v. Londen te West Hartlepool. Follonica, 22 v. Rotterdam n. Selzaete. Gerrie S, 25 v. Antwerpen te Glasgow verw. Henrica, 24 v. Tunis te Le Havre verw Henrica b, 20 v. Wicklow n. Avonmouth. Hondsrug, 20 v. Newross te Swansea. Hartel, verm. 22 te Westonpoint. Harold, 22 v. Aalesund te Sandefjord. Hast I, 20 te Boston. Hast IV, 20 v. Londen n. Parijs. Ida Pieter, 22-23 Sete verwacht. Ingeborg, 20 v Bergen n. Kristiansund. Ibis, pass. 21 Kiel n. Kopenhagen. Import, 20 te Lissabon. Jutland, 21 v. Windau n. Rotterdam. Joost, 19 v. Sete n. Calvi, Kemphaan, 22 v. Ventspils te Wamemutide. Koningshaven, 21 v. Gothenburg n. Rotterdam. Larix, 17 v. Sfax n. Berwick. Lucas Bols II, 21 V. Dublin n. Drogheda. Lydia, verm. 22 v. Londen n. Rotterdam. Maartje, 21 v. Wisbech n. Antwerpen. Marcella, 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Matthew, 22 Billingham verwacht. Menkar N, 21 360 m. NO. Montevideo. Merak N, 21 100 m. W Lissabon. Mies, 20 v. Caen te Rouaan. Monica, 22 Londen verwacht. Maasym N, 21 v. R'dam te Kiel. Markab N. 20 v. Esbjerg te Warnemuende. Meuse, 21 v. Oscarshamn n. Antwerpen. Marietje Bohmer, 24 v. Dakar te Duinkerken verwacht. Merwehaven, 21 Ouessant gepass. n. Casablanca Myfem, 21 v. Rouen te Stockholm. Mypuck, 20 v. Stockholm n. Helsingborg. Nieuwehaven, 23 v. Rotterdam te Kopenhagen. Noorderhaven, 22 nog te Gothenburg. Nottingham, 20 te Goole. Ooslerburgh, pass. 22 Kiel n. Stockholm. Peter, 22 v. Caen te Londen. Prior, 22 te Plymouth. Phecda, 21 v Agadir n. Caronte. Poortvliet, 22 v. Rotterdam te Belfast verw. Pavo, 18 v. Middlesbrough n. Sete. Ponto, 18 v. Grangemouth ri. Sete. Ponza, 16 v. Goole n. Santander. Rijnhaven, 21 v. Rouen te Casablanca. Ruby, verm. 22 v. Swansea n. Honfleur. Saba, 20 v. Hamburg te Londen. Sirlus, 20 te Londen. Soemba 22 v. Fecamp te Barry. Spurt, 23 Oporto verwacht. Sambre, 21 v. Rouaan n. Parijs. Strijpe, 22 v. Barry n. Rochefort. Theodora. 22 v. R'dam te Oscarshamn verw. Timor. 21 te Wormeiweer. Tyro, 21 v. Dublin te Cardiff. Taormina 20 v Milfordhaven n. tJublln. Ton S, 21 v. Korsoer te Antwerpen. Voolhaven, 22 nog te Duinkerken te Dublin. Vrijburgh, 22 Duinkerken verwacht. Vindicat Atque Polit, 23 v. Teignmouth te Genua verwacht. Vrouwepolder 21 v. R'dam te Antwerpen. Westersingel 20 v. Nantes te Manchester. Westpolder, verm. 22 v. Bordeaux te Kirckaldy. Wim. v. Burtonport n Hamburg. Walcheren, 20 te Preston. Wickenburgh, 20 te Casablanca. Te koop gevr. te Zandvoort (bouw na 1945), vrij te aanv. Koopsom tot f 22.000. Brie ven no. 4662. Tel. 21769. Dekt direct elk object en is snel droog. Vlakglans. de Oue Saeck v. d. Ouegracht 95 (alleen Woensdag) KRUISSTRAAT 20 bij de Nassaustraat LEESNjPECIALIST en geen geluid meer wil geven GROTE HOUTSTRAAT 94 - t.o. Haarlems Dagblad TE HUUR OF TE KOOP GEVRAAGD met of zonder woning, liefst in het centrum. Br. met uiterste prijs en ligging onder no. 557 Wensing's Adv. Bur'.. Haarlem. Aangeb.: Riant gelegen woning, le stand, bevatt. o.g. 4 grote kamers, logeerk., kabinet, badk., boven en beneden w.c. Be halve trap binnendoor ook via portiek aparte opgang naar boven. Huur 94.— p.m. Gevr.: Liefst omg. Den Hout. beneden-etage, bevatt. o.a. 2 grote kamers en suite en sl.k. Laatste desnoods le etage. Huur pl. 45.p.m. Br. no. 4658. Fabrikanten van binnen- veringmatrassen rijzen als paddenstoelen uit de grond, geven op hun pro duct 15 jaar garantie, en bestaan b.w.v.s. morgen niet meer. Het regent bij ons klachten op „naam loze merkbedden". En neemt U nu het risico een 2-pers. 3-delig bed (een 2-pers. bed moet 1- of 2-delig zijn) te kopen op een plaatje uit een tijdschrift? Een z.g.n. „merkbed" van f 169. voor f 129.Bent U werkelijk zo goedgelo vig? Wij weten beter en adviseren: Koopt liever op prettige wijze een Olympiabed voor f 119. 'n Epeda-product, en U verdient 'n tientje. Koopt een bed in 'n beddenzaak. Koopt een bed bij: Beddenspeciaalzaak. Rijbsstr.w. 71 Tel. 23809. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. hard- en zachtboard Grote verscheidenheid, voordelige prijzen. Pres. Steynstraat 7 D - Telefoon 11747 te Heemstede te koop, Oudemanslaan 9, met c.v., leeg te aanv. Inl. J. v. Gelderen, Makelaar Zijlweg 67, tel. 12818 - 20542 en N.V. Kwak. H'steedsedreef 276, tel. 34035 SINDS 1909 Makelaars - Veiling meesters - Beëdigde Taxateurs Nieuwe Gracht 74 - Parklaan 22 - Haarlem VRIJDAG a.s. aan vangende te 10 uur. waarin o.m. opgeno men: Slaapkamer-, Eetkamer- en Salon- ameublementen; afz. fauteuils en Salonta fels; Boekenkasteiï; mahoniehouten Tafels en Kasten; Schilde rijen w.o. Rom. School.)Vloerkle den; Kristal- en Glaswerk; Boekwer ken: stalen Kantoor kastjes etc. etc. KIJKDAG: DON DERDAG a.s. van 10 tot 15 uur. Bijvoegingen kunnen DAGELIJKS worden ingebracht of door onze expeditie worden afgehaald. Telefoon Expeditie 13845. I Geeft Uw haarden, kachels en kachelpijpen een blijvende diepzwarte glans! HOGE PRIJZEN UI000 200(1 9649 f 1500 1931 21410 1000 4978 6075 8033 10162 15982 f 400 137R 4949 10427 12556 13321 13599 14232 ƒ200 2053 2439 2958 3649 4">3i 6615 6~fip 6006 701 19lL9^8 1975Ï l'êö1!484 13824 14774 14978 16525 1703817156 19060 19347 Prijzen van ƒ80 3149 175 197 971 8112 156 207 766 952 3001 095 097 663 691 709 4001 161 174 6028 048 173 814 821 832 6019 471 545 7057 249 375 896 8093 221 223 572 661 664 8061 156 208 918 954 10049 055 112 499 582 712 215 247 284 305 370 897 945 271 295 398 474 490 669 745 443 460 552 128 302 314 364 854 926 940 214 223 333 406 309 428 436 496 880 887 895 593 826 841 868 386 463 679 779 278 288 293 304 692 749 209 320 394 444 174 248 271 303 993 418 699 940 524 773 799 991 838 839 888 359 443 487 532 834 886 316 365 470 11039 083 845 852 12040 103 643 748 1S196 256 14151 306 789 973 15007 058 10176 278 761 887 17001 244 639 945 18073 111 960 19034 272 20068 113 21002 111 895 966 NIETEN 109 130 878 892 210 214 753 859 371 475 371 438 298 529 352 357 953 326 356 289 355 579 651 681 836 215 248 286 411 471 503 917 5S0 749 829 465 525 587 687 755 787 551 627 662 384 413 483 374 455 472 190 389 456 479 523 396 424 176 202 212 421 492 813 832 367 445 541 423 541 557 726 786 805 567 580 645 504 585 607 745 845 894 851 942 951 647 771 892 639 737 890 1006 025 039 046 222 252 268 272 463 471 490 506 663 693 707 714 955 957 964 968 2011 024 027 028 307 360 368 411 652 666 667 670 858 865 906 961 S039 085 092 143 464 521 542 703 754 805 834 945 957 969 991 4003 024 062 0S8 340 341 348 354 483 487 494 513 756 768 771 809 976 981 992 997 5053 145 161 187 422 463 477 506 601 605 611 623 914 949 985 994 6021 038 154 163 311 339 349 406 525 591 612 678 904 936 955 968 7035 075 078 105 191 241 242 246 429 503 594 616 821 830 837 841 8025 050 106 117 237 256 258 259 411 416 459 471 578 587 662 6S0 9004 032 081 126 279 302 355 367 589 592 603 660 858 860 879 880 997 10050 103 140 155 268 276 318 336 449 489 494 524 669 677 690 722 916 992 11025 131 159 197 051 135 155 330 347 363 523 526 540 726 742 762 975 986 029 069 157 517 520 536 702 703 799 963 3000 147 165 166 547 572 578 836 838 839 181 183 206 401 456 458 558 598 648 779 917 935 166 176 256 537 549 610 838 843 852 215 343 390 579 606 680 861 865 942 142 144 205 256 292 305 393 423 442 454 466 473 522 536 552 566 625 693 815 841 866 905 906 925 273 294 319 353 370 400 513 521 522 529 574 576 648 663 674 777 778 863 168 203 215 268 287 300 412 414 427 474 478 504 694 703 711 741 827 900 128 132 151 277 279 298 651 654 701 861 883 886 164 165 181 286 294 312 491 494 556 709 710 763 225 238 243 387 391 443 755 778 798 909 911 922 156 165 175 320 342 396 813 816 817 938 974 998 193 194 216 332 361 392 571 573 574 814 902 914 261 262 269 467 477 583 822 839 853 933 943 965 165 211 221 244 263 264 352 384 402 408 446 448 528 538 584 603 643 647 731 745 779 816 827 885 210 263 307 316 330 331 378 394 399 404 420 424 439 472 513 517 527 553 555 567 587 600 607 628 648 675 740 802 811 831 834 839 871 941 943 952 12033 089 100 128 150 161 182 197 202 221 231 302 305 313 364 368 3S5 414 448 453 493 513 514 530 535 543 547 581 604 635 657 693 737 754 822 850 852 864 888 899 931 961 979 130.17 021 049 062 063 129 143 190 208 210 212 242 345 370 382 395 402 433 486 498 515 5o0 554 570 611 614 622 665 683 724 785 813 827 913 964 970 14107 115 117 132 161 214 261 275 284 315 340 355 358 378 405 414 419 533 557 563 567 569 593 605 673 699 700 739 781 804 824 897 927 933 948 974 988 15004 009 070 098 129 177 181 196 228 280 305 310 314 351 &53 394 410 487 489 495 514 533 603 610 617 629 659 676 684 698 723 734 848 899 904 910 937 10025 081 0S7 096 111 159 169 177 190 215 221 267 284 348 395 428 464 468 481 542 560 578 587 583 60S 634 65.3 669 733 739 757 773 823 881 882 905 993 996 17018 022 027 089 097 110 119 182 185 205 242 245 306 341 361 S99 430 440 477 511 520 528 545 554 637 649 658 669 673 680 684 739 755 756 765 771 804 821 838 841 879 903 916 922 18001 007 054 063 120 135 151 162 171 200 227 233 247 248 270 329 336 317 374 399 425 454 490 502 508 511 519 572 591 645 667 632 736 810 850 883 885 888 923 997 19003 087 090 117 132 177 181 183 199 220 264 297 310 320 333 340 355 371 409 434 435 481 584 594 620 651 671 726 775 801 812 836 849 877 883 903 910 972 980 Ï0009 030 054 159 184 256 269 274 279 302 314 321 330 346 381 389 427 488 4f'5 518 537 543 612 618 622 656 686 711 7(1 768 773 903 959 966 982 994 21031 046 161 293 295 330 341 3.V 1119 424 440 492 513 549 574 601 651 669 691 739 760 790 82S 876 VERBETERING. - Bijvoegen nieten: 21000

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3