Regeling Heemsteed se bijdrage aan Haarlem op losse schroeven? Afdeling Schoten-Velsen van Bloembollencultuur jubileerde Knoflox a2ii10128121691239112,4213001 «si Heemstede Bloemendaal Amsterdamse Beurs Plaats een GROENTJE CO'OP ZACHTE ZEEP los 500 gram 33=, HUISHOUDZEEP dubbel stuk 24ct TERR0X zellw. wasmiddel p- pak 39 ct. VIV0 reinigingsmiddel 522ste STAATSLOTERIJ 4* kios - WOENSDAG 24 FEBRUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT H.A.T. gaf opvoering van „De Spooktrein" Opening consultatiebureau Tidewater Jaarverslag Instituut voor Arbeidersontwikkeling De kosten van het middelbaar onderwijs Gunstige saldi over 1951/1952 in het geding Goederenvervoerders werden weg wijsgemaakt in de WAG Scheepvaart K. DE VRIES ANTIDAN Wenst U SCHOENCREME per doos 26ct. MEUBELWAS per doo, 30ct. FR. MAROKKAANSE SARDINES 2 blikjes voor 59ct APPELMOES groot blik 65=, ERWTJES MET GESNEDEN WORTELEN k..i b»k 58c SOEPGROENTEN P.r biikj. 20c T0MATENPURÉE per blikje 33ct GLORIA HUISHOUDJAM Q MELBA HUISHOUDJAM HAVERMOUT 500 gram 23c ZELFRIJZEND BAKMEEL 4i.„ 37c CAKEMEEL per pak 39c KINDERMEEL p.k 45c MAÏZENA 22 en 19c GRIESMEELPUDDING 9R CH0C. TOFFEES 1 iq VAN. TOFFEES 100 9r'28 en - cL VRUCHTENSTROOISEL C0C0SBR000 100 gr. 25ct. Gisteravond vierde de afdeling: Schoten - Velsen van de Kon. Alg. Vereniging: Bloem bollencultuur haar 75-jarig jubileum met een grootse feestavond in de fleurig ver sierde zaal van café „Zomerlust" in Sant poort. De heer A. Nijssen, die het voorzit terschap van de afdeling al 34 jaar be kleedt, heette de genodigden van harte welkom. Onder hen bevonden zich namens bet gemeentebestuur burgemeester M. M. Kwint en de wethouders J. C. Aschoff en C. P. J- Maas; evenals de voorzitter van het hoofdbestuur der vereniging, jhr. Van Nis pen tot Fannerden. De afdeling Schoten-Velsen was, na Hil- legom, de tweede welke werd opgericht. Reeds in 1883 werd op initiatief van de jubilerende afdeling overgegaan tot het onderzoeken van verschillende ziektever schijnselen bij hyacinten. Ook daar, waar commerciële vraagstukken waren op te lossen stond Schoten-Velsen vooraan, even als bij het tentoonstellingswezen. Op deze feestelijke avond moest hij ook even een schaduwzijde belichten: hoewel in Velsen, anders dan in Lisse en Hillegom, niet het grootste gedeelte van de bevol king direct of indirect bij het bloembollen- bedrijf is betrokken, het is toch een be langrijk deel. Het gaat de voorzitter en met hem al degenen die bij het bloembollenvak betrokken zijn aan het hart, dat belangrijke oppervlakten goede bollengrond voor wo ningbouw en vestiging van industrie ge bruikt worden. De bloembollencultuur zou veel belangrijker kunnen zijn, zo meende hij verder, als er geen beperking was van teeltgronden. Als secretaris gaf de heer A. Tabernal vervolgens een historisch overzicht van het wel en wee der afdeling, beginnende bij de oprichting op 24 Februari 1879. Als voorzitter van het feestcomité kreeg de heer Tabernal nogmaals het woord. Niet alleen de afdeling jubileert, ook de heer Jac. P. Nijssen hoort in de bloemetjes gezet te worden. Hij is namelijk 50 jaar lid van de vereniging. Zijn broer, de heer P. Nijs sen 40 jaar, terwijl de voorzitter A. Nijssen deze functie binnenkort 35 jaar bekleedt. Als blijk van de bijzondere waardering van de afdeling voor hun buitengewone prestaties en vakkennis en als dank voor de vele waardevolle adviezen werd de jubi larissen een speciaal speldje, de zilveren tulp, aangeboden. Verdedigen Burgemeester Kwint feliciteerde hierna namens het gemeentebestuur de afdeling en de jubilarissen. De industrialisatie van Velsen, welke de Het vermaarde griezelstuk „De Spook trein" van Arnold Ridley kan ongetwijfeld als één der voorlopers worden beschouwd van de moderne thriller. Het feit in aan merking genomen, dat Arnold 'Ridley dit stuk reeds ongeveer dertig jaar gele den schreef, kan men niet anders dan een zekere bewondering opbrengen voor de- manier, waai-op hij voor die frjd nog vrij wel onbekende toneeleffecten in toepas sing wist te brengen om de beoogde be doelingen te verwezenlijken. Dat hem dit alles voortreffelijk mocht gelukken, werd overtuigend bewezen door het waarlijk formidabele succes, dat deze thriller over de gehele wereld ten deel is gevallen. Ook in ons land. want na een langdurig Verblijf op het répertoire bij het beroepstoneel, volgde een filmbewerking, waarin Jan Musch de rol van de sinistere haltechef Saul Hodgkin vervulde. Vandaar dat wij ons van de plicht ontslagen achten hier nader op de intrige in te gaan. Dat het stuk het nog steeds „doet" werd bewezen door de opvoering, die de R.K. gemengde toneelvereniging „Heemsteeds Amateurtoneel" er Dinsdagavond in het Minerva Theater van gegeven heeft. On geacht een dikwijls storend slordig taalge bruik en een verkeerde uitspraak van de Engelse namen, kwam deze onder regie van de heer J. J. Schelvis tot stand geko men voorstelling de bedoelingen van de schrijver over het algemeen vrij aardig nabij. De sfeer in de geheimzinnige wacht kamer van het afgelegen stationnetje werd dikwijls zeer behoorlijk benaderd en ook de nerveuze spanning kon door de spe lers in voldoende mate worden opgewekt. De dankbaarste rol was voor J. van der Veldt, die met zijn komische typering van het mallotige fatje, dat zich later als de meest gevreesde detective van Scotland Yard ontpopt, het succes van de avond wist te behalen. Niet minder knap werd de lugubere haltechef door J. Swinkels uit gebeeld, die eveneens in belangrijke mate tot het slagen van deze opvoering bijdroeg. Hetgeen ook gezegd mag worden van Cor- rie Meyboom, die een goed volgehouden vertolking van de geheimzinnige Julia Price levex-de. De overige rollen liepen in belangrijkheid weinig uiteen. In de Bornwaterschool aan de Ign. Bis- pincklaan te Bloemendaal zal de afdeling Bloemendaal van de Noordhollandse ver eniging „Het Witte Kruis" met ingang van Woensdag 3 Maart een consultatiebureau openen voor zuigelingen. Het bureau staat onder leiding van een kinderarts, die elke veertien dagen spreekuur zal houden. De adviezen zullen kosteloos worden verstrekt. i-3 Nederl.'47 VK.U Jnilever Philips Gloeil. Son. Petroleum A'dam Rubber Boll Amer. Lijn M. Scheepv Unie K.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Med. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union U. S. Steel Slotkoers Openings gisteren koersen 98 187 238% 228 383 138 153 138% 128% 118 186% 175 168% 179% 32 »/:a 55% 49 86% 21% 40s/iu 98% 186% 238 228 383 137% 153% 138 127 116% 187% 177% 168% 179% 32 55 48% 86% 20% 40 structuur zo sterk beïnvloedt en alleen Santpoort nog- niet een stedelijk karakter gaf, brengt logischerwijze grote moeilijk heden voor de bloembollencultuur met zich mee. De kwekers kunnen er echter op reke nen, dat spreker zich, waar mogelijk, met hand en tand hun belangen zal verdedigen. Jhr. Van Nispen tot Pannerden bracht de gelukwensen, over van het hoofdbestuur der vereniging. Hij zegde toe te zulleti be- vorderen dat de zilveren tulp een onder scheidingsteken zal worden voor hen, die een zeer bijzonder jubileum gevierd heb ben. Het feestelijk gedeelte der avond werd daarna verzorgd door het ensemble „De Witte Kraaien", de humorist en conféren cier Frans Eijkhof en de goochelaar Cakie. Op de gisteravond gehouden jaarvergade ring van het Instituut voor Arbeidersontwik keling afd. Haarlem, werd het jaarverslag ter tafel gebracht en goedgekeurd. Het finan- ciëel verslag sluit met een rekening van 7176.50. Ruim 5000 personen hebben het afgelopen jaar aan 180 bijeenkomsten deel genomen. Het ledental vertoont een kleine stijging. In het jaarverslag zijn verslagen opgeno men van de Natuurvrienden-commissie, de muziekgroep „De Gong", de fotogroep, de Scholendienst en de in 1953 opgerichte toneel groep. Het gaat goed met het instituut. Binnenkort zullen alle K.L.M.-vlieg tuigen nieuwe registratietekens ontvangen. De laatste drie cijfers van de registi-atie zullen zodanig worden gewijzigd, dat daar uit het vliegtuigtype duidelijk zal blijken. Zo krijgen de Douglasvliegtuigen alle als eerste letter van deze groep van drie de D, de Convairs de letter C, de Lockheed een L. In de laatstgehouden vergadering van de gemeenteraad van Heemstede werd op voorstel van B. en W. van de agenda afge voerd een ontwerpovereenkomst met Haar lem over de toelating van Heemsteedse leerlingen op de gemeentelijke middelbare scholen, de Lycea en het gymnasium in Haarlem. Daar het betreffende raadsvoor stel in feite het sluitstuk vormde van een affaire, die sedert Januari 1952, dus ruim twee jaar lang, in de gemeenteraden van Haarlem en de omliggende plaatsen aan de orde is geweest, was deze afvoering te elf der ure reeds opmerkelijk. Maar dit is te meer het geval nu het betreffende voorstel óók niet voorkomt op de agenda van de raadsvergadering van morgenmiddag en het dus klaarblijkelijk voor onbepaalde tijd van de baan is. Half December 1951 stelde het gemeente bestuur van Haarlem de besturen van een aantal omliggende gemeenten in kennis met de sterke stijging van de kosten van het middelbaar en gymnasiaal onderwijs. Krachtens de bestaande bepalingen komen deze kosten na aftrek van schoolgelden en rijksbijdragen voor de helft voor rekening van de schoolgemeente, i.e. Haarlem, en voor de andere helft voor rekening van de woongemeente der leerlingen, i.e. dus Heemstede, Bloemendaal, Velsen enz. Aan deze regeling ligt onder meer de over weging ten grondslag dat de schoolgemeen te de volledige zeggenschap over de scholen heeft terwijl de woongemeente elke zeg genschap mist en dientengevolge ook generlei invloed vermag uit te oefenen op de hoogte der kosten. Mede omdat het aan tal van deze zogenaamde buitenleerlingen na de oorlog sterk gestegen was, achtte Haarlem het niet langer billijk genoemde kosten te dragen weshalve het de onder scheidene woongemeenten verzocht niet de helft maar het volle bedrag der kosten voor de buitenleerlingen voor haar rekening te willen nemen. Begin Januari 1952 werd uit de meest ge ïnteresseerde gemeentebesturen een kleine commissie gevormd, die er pas na lang durige besprekingen in slaagde een door allen aanvaardbaar compromis tot stand te brengen. Voor wat Haarlem en Heemstede betreft leidde dit compromis tot een ont- werp-overeenkomst, waarbij Haarlem zich verbinden zou alle uit Heemstede afkom stige leerlingen, die overigens voor toe lating in aanmerking kwamen, op haar dag scholen voor voorbereidend hoger en mid delbaar onderwijs toe te laten en zo nodig gelegenheid tot toelating te scheppen. Alle aldus toegelaten leerlingen werden alle voordelen gewaarborgd die in Haarlem wonende leerlingen eveneens zouden ge nieten. Met andere woorden Haarlem zou nu en in de toekomst verplicht zijn te voor zien in alle Heemsteedse behoeften aan openbaar middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs. Daartegenover zou Heem stede zich verbinden om boven de reeds vermelde helft van de nettokosten per leerling nog een kwart deel van deze kos ten voor haar rekening te nemen. Volledige doorvoering van deze overeenkomst zou geschieden per 1 Januari 1955, terwijl in de jaren 1952, '53 en '54 een geleidelijke op klimming tot de beoogde drie kwart van de kosten zou plaats vinden. Bij dit alles werd de mogelijkheid voorzien, dat een wijziging van de hoger- en middelbaar-onderwijs wetten of van de daarop berustende alge mene maatregelen van bestuur de bestaan de financiële verhouding tussen school- en woongemeente zodanig zou beïnvloeden dat de regeling zou moeten worden gewijzigd, c.q. ingetrokken. Zulk een wijziging is nog niet tot stand gekomen, maar wel is kortgeleden bij de Tweede Kamer een wetsontwerp aanhan gig gemaakt tot afschaffing van de school gelden, onder andere voor de laagste twee klassen van de middelbare scholen. Ter compensatie van de dei-ving dezer school gelden zullen de gemeenten van rijkswege een uitkering verkrijgen. Het wetsontwerp laat nog volkomen onzekerheid bestaan over de vraag hoe groot deze compensatie zal zijn en hoe zij zal worden berekend. Daardoor valt thans nog niet te bepalen in welke mate de ontworpen regeling tussen Haarlem en de diverse buitengemeenten uit dezen hoofde een verandering zal moeten of kunnen ondergaan. Dat zij niet onver anderd zullen kunnen blijven, is intussen wel boven elke twijfel verheven. Daarnaast is intussen in Heemstede de vraag gerezen welke gevolgen dienen voort te vloeien uit de verwerving door Haarlem van de millioenen-meevallers uit de rijks- uitkeringen over 1951 cn 1952, waarvan wij kortgeleden melding hebben gemaakt. Want evenals het veronderstelde begro tingstekort geleid heeft tot drastische be snoeiingen op voorgenomen werken, zo is het naar Heemsteeds inzicht ook de grond slag geweest voor het verzoek van Haarlem aan de buitengemeenten om .een onverplicht deel der kosten van het middelbaar onder wijs over te nemen. Waren de millioenenovei-schotten reeds destijds bekend geweest of waren zij te voorzien geweest, dan zou Haarlem zo blijkt ons dat men thans in de buitenge meenten en vooral in Heemstede oordeelt zijn verzoek zelfs niet hebben gedaan. Het is ons echter gebleken, dat deze Heemsteedse mening onjuist is. Van Haar lemse zijde werd ons er op gewezen, dat niet de financiën de grondslag der bespre kingen hebben gevormd, maar de recht vaardigheid. Het gaat er immers om, dat Haarlem een onevenredig deel der kosten van het onder wijs aan leerlingen uit de omstreken draagt. De wetenschap die men nu van de reke- ningresultaten over 1951 en 1952 heeft, maar Haarlems onderhandelingspositie eer der sterker dan zwakker. Het zou immers denkbaar zijn, dat in Haarlem de gedachte opkomt van de rijks bijdrage af te zien. Men zou dan vrij zijn in de schoolgeldvaststelling en bijvoorbeeld het tarief voor de leerlingen van buiten op de werkelijke kosten baseren. Natuurlijk zal het zover niet komen, maar het illustreert wel dat Haai-lem niet zo afhankelijk is in dit opzicht, als men wellicht zou vermoeden. Gisteravond heeft in een voor het aantal aanwezigen veel te klein zaaltje van ge bouw Cultura de heer O. M. Bekedam, voorzitter van de R.K. bond van Beroeps- goederenvervoerders „St. Franciscus" voor de kring Haarlem van deze bond gespro ken over de nieuwe wet op het auto-goe derenvervoer, die 15 Februari van dit jaar in werking is getreden. Spreker noemde deze datum een zeer belangrijke dag voor de beroepsvervoerders, daar nu het tijd perk definitief voorbij is, waarin er als het ware voor slechts enkele guldens een nieuwe concurrent bijkwam. Van dit ogen blik af gr-f.t men aan de slag voor de op bouw van een bedrijfschap in de P.B.O. Het is eigenaardig, dat de vergunningen slechts voor tien jaar worden verleend, doch wanneer na die tijd blijkt, dat een bedrijf waardevol is gebleven, zal automa tisch een verlenging intreden. Verder besprak hij de werkzaamheden van de adviescommissie, waarin vertegen woordigers van het weg-, water- en rail- transport zitting hebben en van de Com missie vergurïhingen goederend ervoer. Ook sprak hij onder meer over de bedrijfs administratie, het tuchtcollege bij buiten lands vervoer en de eisen van credietwaar- digheid. Volgens de heer Bekedam zijn drie zeer belangrijke punten tamelijk bevredigend in de wet vastgelegd en wel de verhouding particulier vervoer-overheidsvervoer, de verhouding eigen vervoer-beroepsvervoer en de kwestie van de tarieven. Hij was dan ook van mening, dat in deze wet voor allen een betere toekomst besloten ligt. Het is alleen noodzakelijk, dat de beroeps- goederenvervoerders zich collega's zullen gaan voelen en niet langer concurrenten. De wet wijst ook in die richting, want zij spreekt herhaaldelijk van samenwerking. Tenslotte waarschuwde spreker de aanwezigen voor opdrachten van bevrach- tingsbureaux, die weliswaar zeer nuttig kunnen zijn, als men zich maar niet door hen laat overvleugelen. De bijeenkomst stond onder leiding van mr. dr. E. P. Verkerk, voorzitter van de Protestant Christelijke Bond van Ver voerders. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Aludri, pass. 22 Fernando Noronha n. St. Vin cent. Arendskerk, 23 te Rio de Janeiro. Aalsdijk. pass. 23 Vlissingen n. New York. Aagtedijk, 20 v. Philadelphia te Baltimore. Ampenan, 22 v. Genua n. Port Said. Aigos, 23 v. Valencia n. Rotterdam. Arnedijk, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Alwaki, 22 te Paranagua. Amsteldiep, 22 v. Abadan te Basrah. Alkaid. pass. 24 St. Vincent n. Las Palmas. Almkerk, 23 v. Rotterdam n. Bremen. Alnati, 26 v. Las Palmas te Antw. verwacht. Altair, 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Aagtekerk, 22 v. .Kobe n. Yokohama. Amerskerk, 24 v. Fremantle n. Aden. Amstelstad, 21 v. Yokohama n. Otaru. Axeldijk, 23 te Boston. Adinda, pass. 22 Polut-enggol n. Bangkok. Agatha, 23 te Tj. Uban. Alcyone, 22 te Hamburg. Aletta, 23 te Pladju. Aiioth, pass. 22 Weser n. Bremen. Amstelvaart, 21 760 m. W. ten N. Honolulu. Abbedijk, 23 te New York. Alchiba, pass. 23 Ouessant n. St. Vincent. Almdijk, 23 v. Rotterdam te Antwerpen. Alphacca, 28 te New York verw. Air.or, 23 te Rotterdam. Ampenan, 26 te Port Said verwacht. Amsteldijk, verm. 24 v. R'dam n. Golf v. Mexico And ijk, 22 v. Havanna n. Vera Cruz. Antonia, 23 v. Pladju n. Haiphong. Algenib, 23 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Alpherat, 23 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Altair, 23 v. Antwerpen n. Rotterdam. Amstelpark. 23 te Rotterdam. Bacchus, 21"*v. San Juan n. Antwerpen. Blommersdijk 29 v. Antwerpen te New York verwacht. Bonaire, 22 190 m. N.NO. Finisterre. Billiton, 22 330 m. N. Fort Aleza. Baarn, 24 v. Bremen te Hamburg. Banka, pass. 23 Aden n. Singapore. Bennekom, 22 v. Curacao n. Antwerpen. Bonaire, 23 Finisterre gepass. n. Madeira. Billiton, pass. 23 Fernar.do Noronha n. Kaapstad Boschfontein, pass. 24 Guardafui n. Aden. Bali, 24 v. Gibraltar te Amsterdam. Blitar, 25 v. Brisbane te Sydney verw. Boskoop, 24 400 m. W.ZW. Madeira. Caltex Nederland, pass. 22 Algiers n. Sidon. Caltex Padang pass. 22 Aden n. Singapore. Charts, 23 v. R'dam te Amsterdam. Caltex Pernis, 24 v. Sidon n. Antwerpen. Caltex The Hague, 22 70 m. W. Gibraltar. Caltex Utrecht 22 150 m. O.ZO. Gavdo eil. Caltex Delft, pas. 23 Kp. de Gata n. R'dam. Caltex Leiden, pass. 23 Kp. St. Vincent n. R'dam Castor, 23 te Antwerpen. Ceronla, 22 780 m. W. Adelaide. Cleodora, 23 te Singapore. Cottica, 23 3300 m. N.NO. Paramaribo. Clavella, 24 v. Piraeus n. Malta. Congostroom 24 v. Freetown n. Amsterdam. Callisto, 23 v. New Orleans n. Engeland. Duivendijk, 25 te Los Angeles verwacht. uivendrecht, 22 950 m. W. Valentia. Dalerdijk, 22 v. Houston n. Mobile. Drente 24 te Djibouti. Eos, 22 te Izmir. Esso Den Haag, 23 te Rotterdam verw.. K.SSO Amsterdam, 22 80 m. NW. Alexandrië. Ecggano, 22 v. Cochin n. Karachi. Eemdijk, pass. 24 Azoren n. New Orleans Elmina, 23 v. Hamburg n. Amsterdam. Farmsum, 22 v. San Francisco n. Los Angeles. Felipes, 24 te Telokanson. Gooiland, 22 te Rio de Janeiro. Gad-ilia, 21 1170 m. NO. Guam n. Yokohama. Garoet, 27 v. Belawan te Colombo verwacht. Gaasterland 23 v. Bahia n. Las Palmas. Groote Beer, 23 660 m. W. ten Z. Lands End. Gordias, 23 v. Cavalla n. Candia. Groote Beer, 24 v. New York te Southampton verwacht. Hersilia, 21 v. New York n. Port au Prince. Helicon, pass. 22 Jamaica. Curasao. Haarlem? 23 v. Bremen te Antwerpen. Heelsum, 22 te Brownsville. Hestia, pass. 23 Lands End n. Willemstad. Hoogkerk, 23 v. Hongkong n. Djibouti. Hathor, 23 v. Antw. n. -Hamburg. Heemskerk, 23 v. Marseille n. Barcelona. Hector. 23 v. Rotterdam n. Sevilla. Hydra, 24 v. Amsterdam n. West Afrika. Hilversum, pass. 23 Finisterre n. Mena el Ahmadi Ilos, 21 te Rotterdam. Ivoorkust 23 v. Antwerpen te Amsterdam. Indrapoera, 23 620 m. W. ten N. Minikoy. Japara (KRL), pass. 22 Donggala n. Annurang. Jagersfontein, 23 500 m. Z. Kp. Palmas. Java, 26 te Halifax verwacht. Jupiter, 23 v. Rotterdam n. Lissabon. Kieldrecht, 24 v. Alexandrië te Genua. Kertosor.o, 23 te Vancouver verwacht. Karimata, 22 320 m. O. ten Z. Guardafui Kota Baroe, pass. 23 Gibratar n. Beyrouth. Kota Inten, 24 te Alexandrië. Kedoe, 23 v. IJmuiden.n. Hamburg. Kota Agoeng. 22 v. Hamburg n. Antwerpen. Lekkerkerk, pass. 22 Kp. Vincent n. Le Havre. Leuvekerk, 23 te Colombo. Loosdrecht, 23 te Visa Khapatnam. Lintiekerk, 22 te Londen. Larenbarg, 22 60 m. Z.ZW. Kp. Blanco. Le Maire, 23 v. Djakarta te Palembang. Lucita, 22 v Heysham n Ardrossan Liseta, 22 v Pladju n Bangkok Lieve Vrouwekerk, 24 te Colombo. Lissekerk, 23 te Genua. Luna, pass. 23 Finisterre n. Oran. Laurenskerk, 24 te Aden. Loenerkerk, pass. 23 Finisterre n. Marseille. Lutterkerk, 24 v. Aden n. Port Said. Linge, verm. 24 v. Hamburg n. Rotterdam. Meiiskerk, 22 te Port Said. - Modjokerto, 22 te Soerabaja. Molenkerk. 23 te Kaapstad. Muiderkerk, 23 v. Kohsichang te Singapore. Myonia, pass. 22 Kp. Leeuwin n. Balikpapan. Maashaven, 22 v. Lagos n. Freetown. Maasland, 24 Montevideo verwacht. Maiea, 22 v. Rotterdam n. Lissabon. Mariekerk, 23 v. Hamburg te Antwerpen. Markelo, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Malvina, 22 140 m. N. Luzon. Mataram, 22 v. Aden n. Ummsaid. Merwede, 22 1000 m. O. Bermuda. Mirza. 22 80 m. N. La Buan. Maasdam, 23 v. Havanna te New York. Maas, 24 v. Rotterdam te Amsterdam. Marisa, pass. 24 Sabang n. Singapore. Nieuw Amsterdam, 2! v. Martinique te San Th.omas. Noordam 22 v. Rotterdam te New York. Oranjestad, 22 530 m. NO. Flores. Ondina, 24 te Madras. Oranje, 23 60 m. ZW. Djeddah n. Suez. Oranjefontein, 24 te Kaapstad. Orion, 23 Famagusta te Beyrouth. Poelau Laut. 22 v. Koewait te Khoralmufatta. Prins Joh. Willem Friso, 22 v. Haifa n. Antw. Peperkust, 23 v. W. Afrika te Amsterdam. Polydorus, pass. 22 Bizerta n. Amsterdam. Prins Willem v. Oranje, 22 600 m. W. Valentia. Prins Fred. Hendrik, pass. 23 Kp. Race. Prins Philips Willem 23 te Nantes. Prins Alexander, pass. 23 Vlissingen n. Bremen. Perna, 20 te Wellington. Rafaela, 22 v. Bangkok n. Pladju. Rondo, 24 Djibouti verwacht. Rijn kerk. 22 v. Singapore n. Hongkong. Ridderkerk, 22 v. Marseille n. Antwerpen. Rijnland, 22 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Roebiah, 22 120 m. Z.ZW. Ouessant. Rotti, 23 te Priok. Rijndam. 23 540 m. W. Valentia. Roepat, 24 Napels verwacht. Rempang, 24 v. Manilla n. San Francisco. Salawati, 22 v. Aden n Bahrein. Ringkep, pass. 22 Sabane n. Colombo. Soes td ijk, verm. 25 v. Djakarta n. New York. Sibajak. z2 v. Colombo n. Fremantle. ■"Sioterdijk. 21 te Vera Cruz. Stad Arnhem, 23 v. Khorramshar n. Bahrein, stad Dordrecht, pass.- 23*Ouessant 25 A'dam verw Stad Rotterdam. 22 Narvik n. Tynedock. Sumatra, 20 te Singapore. Sanana, 23 te Bangkok. Sigli, 22 dwars Banka n. Priok. Sirrah, 22 100 m. Z- Ceylon. Siiedrecht, 22 85 m. NW. Alexandrië. Stad Maassluis, 22 60 m. N.NO. Tromso. Stad Vlaardingen. 22 28 m. W. Utvaer. Stanvac Benakat, 22 te Singapore. 3 tan vac Talang Akar, pass. 22 Anamba eil. n. Suntgcigerong. Straat Bali, 21 v. Durban n. Singapore. Scherpend recht, 24 te Santos. Schie, 24 te Beyrouth. Sarpedon, 22 v. Curagao n. Aruba. Stad Leiden, 23 te Charleston. Sarangan, 1 Mrt. v. Singapore te Bombay verw. Sarpedon, 23 v. Aruba n. Maracaibo. Stad Alkmaar. 23 v. Glasgow n. Narvik. Stad Amsterdam, 23 v. Narvik te Middlesbro Stad Maastricht, 23 v. Gibraltar te Vlaardingen Sommelsdijk, 22 te Beaumont. Thajatta, pass. 22 Perim n. Mena el Ahmadi. Themisto, 26 te New York verwacht. Triton, 21 v. Plymouth n. Philadelphia. Tarakan, 22 v. Bahrein n. Bombay. Tero, 23 te Rotterdam. Trajanus, 22 v. Amsterdam n. West Indië. f ankhaven II, 22 v. Sungeigerong n. Saigon. Taria. 23 te Sambu. Tasman. 22 v. Belawan n. Singapore. Tibia. 22 v. Fulusambu n. Mena el Ahmadi. Tjiwangi, 22 420 m. Z.ZW. Kp. Padaran. Tabian, 23 te Vancouver. Telamon, 24 te Willemstad. Thalatta, 28 te Mena el Ahmadi verw. Titus pass. 23 Ouessant n. Alexandrië. Teiresias, pass. 23 Finisterre n. Port Said. Tomini, 25 te Suez verwacht. Tawali, 23 v. Amsterdam n. Marseille. Tomori, pas. 23 Ouessant 25 Hoek v. Holland verwacht. Utrecht. 23 v. Cheribon n. Soerabaja. Van Linschoten, pass. 24 Casquets n. Bordeaux Westland, 23 te Rio de Janeiro. Wor.osari, 23 v. Londen te Rotterdam. Waal, 21 te Haifa. Wonogiri, 21 te Singapore. Waterland, pass. 23 Kaap Verdische eil. n. Las Palmas. Willem Ruys, 23 520 m. W. ten N. Minikoy. Willemstad 22 v. Barbados n. Antwerpen. Wcensdrecht, 22 70 m. NW. Port Said. Waterman, 23 te Rotterdam. Zeeland (KRL). 23 te Suez. Zonnewijk, 23 dwars Gibraltar n. Izmir. KLEINE VAART Atlas. 21 v. Algiers n. Tunis. Annie, 22 v. Gen te Londen. Audacia, 23 v. Ma rans te Birkenhead. Albergen, 23 nog te Requejada. Arnoudspolder, 24 te Antwerpen verw. Boreas, 20 v. Messina n. Palma de Mallorca. Bab-T, 21 te Avonmouth. Betty, 21 teFiddown. Blue Boy, 22 .v. Par n. Rouaan. Brinda, pass. 23 Vlissingen n. Kopenhagen. Batavier III, pass. 23 Finisterre n. Bordeaux. Birmingham, 21 v. Rotterdam te Kingslynn. Coolsingel, 22 v. Londen te Malta. Carpo, pass. 23 Lizard n. Belfast. Claes Compaen, verm. 23 v. Dublin n. Tyne. Casana, 22 nog te Randers. Coolhaven, vertr. 23 v. Duinkerken n. Rouen. Doilard, 23 v. R'dam te Gothenburg verw. Diligentia, 23 v. Guernsey te Isle of Grain. Draco. 21 te Hamburg. Daje Bohmer, 23 te Kaolack. Escaut, 22 v. Rouen te Parijs. Erebus, 21 te Aveiro. Evertsen, 23 v. Immingham te Dundee. Ferocia, 23 nog te Port Talbot. Fiducia, 23 v. Terneuzen te.Londen. Friblo, 22 v. West Hartlepool n. Sunderland. Frejo, 22 v. Hamburg te Ipswieh. Gaasterland, 21 v. Harlingen te Goole. Hebe Nobel, 22 te Antwerpen. Hartel, 23 te Barrow daarna IJmuiden. Haskerland. 22 v. Harlingen te Grangemouth. Hondsrug. 22 v. Swansea n. Honfleur. Hasewint. 22 v. Terneuzen te Vlissingen. Hast V, 22 te Rouaan. Import, verm. 23 v. Lissabon n. Antwerpen. Ilias, 21 v. Gibraltar n. Piraeus. Tda Piet-er, 22 v. Londen te Sete. Ibis, 22 nog te Kiel. Jan Kreumer, 22 te Nevvross. Java 22 v. Portellen n Mulray. Jo, pass. 23 Tuberon n. Gothenburg. Joost, 20 te Marseille. Keyser, 22 v. Rotterdam te Rostok. Kemphaan, 23 te Rostock. Leendert b. 24 te Sanlow verwacht. Leny. 22 v. Glasgow n Sligo. Lucas Bols II, 21 v. Dublin te Drogheda. Lydia, 23 v. Londen te Rotterdam. Larix, 21 Oran gepass. n. Berwick. Manto, 21 te Malta. Maartje pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. MarceUa, 22 dwars Den Helder n. Hamburg. Matthew, vertr. 23 v. Billingiham. Merak N, 22 40 m. ZW. Finisterre n. R'dam. Mirfak N, 21 te Montevideo. Monica, verm. 23 v. Beckton n. Billingham. Marietje Bohmer, 23 Duinkerken verwacht. Myfem. 23 nog te Stockholm. Mypuck, 23 10 m. v. Helsingobrg. Markab, 22 v. Leith n. Newburgh. Merwehaven, pass. 23 Kp. Vilano n. Casablanca Narwal, pass. 22 Vlissingen n. Terneuzen. Nero, 21 te Esbjerg n. Odense. Nettie, 22 v. Kingslynn n. Goole. Nyenburgn, 22 v. Rotterdam te Aberdeen. Nassauhaven. 21 te Kopenhagen. Neeltje b, 22 te Silloth. Nieuwehaven. 23 te Kopenhagen verw. Nieuwland, 22 v. Rotterdam teGrangemouth. Poortvliet, 23 v. Belfast n. Cardiff. Pavonis, 22 v. Vlissingen n. Antwerpen. Ponto, 22 Ushant gepass. n. Sete. Ponza, 21 te Santander. Ruby, 22 v. Swansea n. Honfleur. Rose Marie. 22 v. Kopenhagen n. R'dam. Rijnhaven, 23 nog te Casablanca. Sirius, 22 v. Londen n. Duinkerken. Servus, 22 v. Bilbao o. Demersey. Silvaplana, 22 te Antwerpen daarna Kopenhagen Spes, 23 te Waterford verwacht. Timor, verm. 23 v. Wormerveev n. Antw. Taormina, 22 v. Dublin n. Ardrossan. Trito, 22 v. Rotterdam te Dublin. Van Brakel, 22 v. Huil te Goole. Viking, 22 v. Great Yarmouth n. Vlaardingen Venus, verm. 23 v. Gr. Yarmouth n. Middlesbro. Vrijburgh, 22 v. Duinkerken n. Londen. Vrouwepolder, vertr. 23 v. Antwerpen n. Lissabon Westerdok, 21 v. A'dam te Londen. Westlaan, vertr. 23 v. Rotterdam n. d. Humber. Westerscheide, 22 v. Belfast te Cardiff. Westropa, 21 v. Lelegue te Liverpool. Walenburgh, 22 v. Le Havre n. Bordeaux. Wiebold Bohmer, 23 te Dakar. De originele natuurgroene pastilles zijn sterk geconcen treerd daardoor klein - dus gemakkelijk door te slikken. Knoflox voor hernieuw de jeugd. 150 reukloze pastilles (voldoende voor een maand) I 1.80 ROTAN MEUBELEN Alb. Cuypstr. 132, Amsterdam Tel. 716390 Vraagt geill. prospectus TEGEN PUNEN WERKT 2 X ZÓ SNEL EEN 7INDELUKE POES SCHITTERENDE TAPIJTEN Koopt bü ons op magazijn Wij leveren aan particu lieren tegen engros-prg- zen b.v.: Wiltons, waarde f 109 v. f 79.50, M. Smyr na's van f 185 voor t 125, Ook leveren wy excep tioneel grote maten 275 x 375 voor slechts f 198 en nog grotere. Verkoop deze week in onze toonkamer. TAPIJTHANDEL „MA- RO", Jansstraat 85, by Grote Markt, Haarlem. grote strooikoker O Oct. p. pot 78. 76. 73 en Uvct, p. pot 58, 54. 50 en 4öct. met Amandelsmaak 250 gr. bUct PUDDING vanllle-rpomsmaak Ap 2 zakjes voor fcUet. 200 gr. 25 ct. Niei om het gewin maar voor het gezin 7e lijst HOGE PRIJZEN ƒ2000 17102 ƒ1500 4386 5446 16621 X000 5800 8405 9577 13255 16452 14165 ƒ400 1419 2891 3669 4328 4805 5226 5250 6105 6126 6847 8794 12347 17224 18311 19684 200 1082 Prijzen van 80.— 1067 084 846 903 2106 298 8017 133 4157 183 5046 104 560 690 6001 084 933 7292 327 951 957 8034 045 586 752 9007 123 10033 057 862 918 11007 028 154 241 482 580 686 695 808 832 379 525 140 235 417 565 270 280 716 748 118 185 528 534 426 571 628 638 308 388 774 809 251 303 631 662 676 993 576 699 916 977 669 721 798 447 527 528 558 864 906 931 409 570 629 720 354 358 440 491 539 695 728 926 990 069 094 149 272 779 816 913 948 259 342 492 759 421 429 465 534 929 969 040 102 125 193 353 382 451 477 362 534 549 576 908 551 708 788 859 479 565 12328 331 778 782 13006 182 14063 112 15021 071 16009 011 768 904 17152 172 992 18029 045 561 581 19055 121 20031 070 21091 257 643 731 634 715 814 818 393 425 484 494 518 549 561 776 882 925 991 9dR *X}1 «d9 372 374 410 640 860 953 108 186 369 389 506 948 094 123 211 300 323 418 544 566 291 483 517 674 736 811 844 957 061 074 143 213 392 474 497 500 790 791 848 892 992 191 617 670 762 778 791 172 277 503 589 602 911 317 319 340 344 445 468 514 532 777 909 960 970 NIETEN 1026 028 032 035 045 049 080 113 125 129 185 219 259 296 301 313 335 365 395 416 457 499 502 508 517 520 530 545 575 594 629 687 770 771 783 816 818 841 859 86U 890 924 929 930 949 979 981 2002 055 056 057 093 098 107 125 129 174 191 279 284 289 355 377 405 410 413 506 552 560 594 601 718 719 722 749 830 831 853 901 918 931 946 990 3025 026 0S0 130 221 270 285 290 298 305 319 372 419 438 479 553 562 611 623 632 656 719 726 729 781 882 901 902 915 982 4007 020 081 098 186 197 198 239 245 248 314 317 344 357 369 385 405 438 445 452 462 478 491 496 535 591 642 684 690 698 730 738 740 773 787 807 808 824 851 862 880 8S6 915 934 968 972 6010 057 071 093 113 132 139 151 169 172 181 275 283 284 312 328 330 334 359 369 384 393 457 459 547 565 597 602 659 704 719 744 759 768 824 825 846 859 896 901 924 939 952 956 975 6022 087 098 102 157 161 173 177 226 235 340 353 356 383 458 548 609 625 646 687 717 773 843 890 903 994 7004 005 023 042 054 076 173 177 189 236 293 302 336 337 363 374 394 408 495 510 532 545 570 573 609 644 657 660 711 720 735 744 761 774 815 854 907 910 943 948 968 8022 030 077 142 148 178 183 208 225 267 226 343 368 3S9 418 431 440 442 480 498 526 560 602 645 646 656 676 678 691 806 830 835 896 916 952 973 985 9056 067 068 077 086 203 274 292 304 316 335 353 381 430 432 437 439 496 507 551 646 666 673 676 6S2 710 716 725 764 779 788 799 888 898 901 903 929 934 935 946 964 969 973 976 988 10O04 027 139 188 196 237 287 295 354 392 445 463 505 512 526 548 552 562 566 575 E88 595 610 637 668 680 681 710 746 803 865 874 879 890 935 950 966 974 11011 026 032 051 052 128 176 249 273 481 515 521 569 582 611 620 635 644 657 688 693 999 12055 380 564 771 18003 285 560 777 14020 235 450 773 15042 597 824 18(132 281 643 844 17007 277 432 781 894 18009 279 535 782 19015 116 358 615 934 708 709 741 795 826 847 860 874 980 260 447 669 838 21103 310 597 827 097 145 151 388 408 429 620 637 677 772 810 811 057 074 099 309 311 316 584 604 631 820 881 882 022 036 091 263 295 333 473 522 626 819 834 914 102 150 206 626 647 682 826 875 877 043 046 052 293 330 347 651 686 697 863 867 874 016 025 054 288 322 324 442 454 502 799 818 837 905 943 978 034 080 098 365 420 444 555 571 575 875 878 904 027 045 062 119 120 362 382 416 626 633 637 957 988 019 045 073 265 272 307 457 479 547 676 695 698 878 883 919 130 168 169 355 368 401 649 676 687 831 840 872 213 216 218 435 436 445 686 716 728 823 870 895 105 186 235 342 357 404 670 697 711 892 907 911 096 100 150 346 356 375 646 649 682 916 924 9S1 3X3 339 397 686 719 741 886 995 056 057 105 376 438 469 698 777 790 955 068 075 174 340 353 360 505 652 690 848 877 878 993 147 160.196 453 483'498 586 597 636 932 935 072 075 080 202 207 223 485 488 556 663 767 774 081 147 164 328 335 382 561 587 624 701 729 737 939 181 185 207 412 485 494 700 728 783 880 894 936 244 293 296 447 478 486 759 762 769 936 971 995 261 264 274 450 518 550 715 720 773 927 980 981 184 185 233 376 386 438 732 751 759 426 447 476 759 799 814 136 208 254 475 56S 58-1 795 806 80S 180 249 261 375 403 409 720 753 762 881 889 893 243 266 271 504 519 520 703 753 759 083 101 109 232 287 293 566 582 603 775 844 857 230 239 245 385 395 443 631 641 663 738 811 830 224 234 254 512 540 548 785 810 817 946 947 951

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3