Kerkdiensten Kort en bondig Heemstede Bloemendaal ZATERDAG 27 FEBRUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 „De Spaarnespatters" Haarlems schaatsencomité dankt bevolking Ouderavond Christelijke Dreefschool Kamerlid Jac. de Kadt over Verenigde Naties Hervormde vrouwendienst in Bloemendaal opgericht Huisvrouwen hielden jaarvergadering Scholier omgekomen op onbewaakte overweg „Open Deur"-kerkdiensten op vaste tijden Beuken in Bloemendaal worden gesnoeid Zendingsweek Scheepvaart Amateurtoneel Er is de laatste dagen niet veel nieuws onder de zon op het terrein van het ama teurtoneel. De beproefde succesnummers komen gedurig uw resencent onder de ogen. Vrijdagavond werd „Het witte schaap van de familie" weer eens aan den volke vertoond, ditmaal door de vereni ging die luistert naar de naam „De Spaar nespatters". Ik heb het stuk ook gezien in een opvoering van „Alberdingk Thym", waarbij Jan Icas van Dijk de rol van de eeuwig verstrooide dominee vervulde, een rol, die hem op het lijf is geschreven. Vrij dagavond zag ik hem bij „De Spaarne spatters" de dominee in een kostelijke ver tolking aan het hooggeacht publiek pre senteren en opnieuw kon ik vaststellen welk een eminent speler hij is. Hij was d e rol van de avond. Daarmee zij niemand '♦e. kort gedaan: zo'n figuur als hier ten tonele wordt gevoerd is nu eenmaal een kolfje naar de hand van ieder met talent begiftigd acteur. Al gauw overspeelt hij de rest van de troep. Of alle aandacht der lach lie vend e toeschouwers gaat sipeciaal naar hem uit. ,Jan Icas van Dijk dus behaalde het leeuwendeel van het succes. Van zijn me despelers zou ik niet veel kwaad kunnen vertellen als zij t.iet één zaak hadden ver waarloosd: het te.npo. Er viel te veel wit tussen de dialogen en dat maakte de voor stelling, die toch lang niet slecht werd ge speeld, minder aantrekkelijk dan ze had kunnen zijn. Want verdienstelijk weerden zich Leo Fabel als de gentleman-dief, Ti ny Sm ink met een zeer goed geaccentueer de bezorgde moeder, Gonny Jonker als de dochter des huizes, die heel bij en niet op haar mondje gevallen is. De manier waar op Sam Jackson door Her van Dijk op de planken werd gezet kon mij niet bevredi gen. Hij was in uiterlijke verschijning al lerminst de „poen-goser" (zo noemt men dat in Amsterdam) die hij heette te zijn. De Jiddische uitgave, welke regisseur Willem van der Veer van hem bezorgde, behoefde nog geen aanstoot te geven, maar omdat de figuur alleen daartoe bleef beperkt, miste hij de aansluiting on ons gevoel voor humor en was hij goedkoop, meer niet. Daarmee was de voorstelling niet gediend. In de andere rollen zag ik nog een be heerste en sympathiek gewone commissa ris van Scotland Yard van Arie Mulder en een innemende dievegge van Truus .Woelinga-Kroese. De verrassende uitwer king, die het stuk heeft, wanneer het met zorg voor de nuances wordt gespeeld, mis te i'k. Het tempo heeft daarmee meer te maken dan men wellicht gmeiwd is te -veronderstellen. P. W. FRANSE Het Haarlems Schaatsencomité brengt langs deze weg de gevers van schaatsen voor de schooljeugd hartelijk dank voor hun gaven. Ook is men erkentelijk voor de financiële giften, waardoor het mogelijk was kapotte schaatsen te rèpareren. Ongeveer tweehonderd paar schaatsen zijn er binnengekomen. Een even groot aantal kinderen hebben er deze winter van kunnen profiteren. Donderdagavond werd in het restaurant Dreefzicht een ouderavond gehouden met de ouders van de Ulo-leerlingen. De voorzitter van het bestuur, de heer P. Kooij, memoreerde onder meer de gun stige uitslag van het jongste Mulo-examen hetgeen hij in verband bracht met het feit, dat sedert enkele jaren aan de school naast de driejarige ook een vierjarige opleiding ter verkrijging van het Mulo-diploma be staat. De heer L. v. d. Zweep, inspecteur van het lager onderwijs te Amsterdam hield een referaat over het onderwerp: „Het onderwijs in Amerika tot waarschu wing en voorbeeld". Op deze interessante inleiding volgde een bespreking. Het.lid van de Tweede Kamer de heer Jac. de Kadt heeft deel uitgemaakt van de Nederlandse delegatie naar de achtste al gemene vergadering van de Verenigde Naties. Over zijn ervaringen en inzichten terzake sprak hij gisteravond op een ver gadering van de Heemsteedse afdeling van de Partij van de Arbeid. Spreker achtte het van groot belang dat op de algemene vergaderingen van de V.N. de delegaties uit andere vertegenwoordi gers bestaan dan de vaste leden van het permanente apparaat. Dat is noodzake lijk omdat en zolang in de wereld geen internationale doch slechts nationale poli tiek wordt gevoerd. Men kan slechts ho pen dat uit al deze nationale „politieken" tenslotte een waarlijk internationale poli tiek zal opgroeien. Na een exposé te heb ben gegeven van het charter der V.N. en van de organisatorische verhoudingen in de algemene vergadering, de veiligheids raad, enz., behandelde spreker het veto recht en het gebruik of misbruik dat daar van kan worden gemaakt. Eisenhowers sensationele rede over het vreedzame gebruik van de atoomenergie deed de betekenis van de V.N. in de wereld beter zien. Het was voor wat Amerika be treft tevens een geheel loslaten van het isolationisme. Grote aandacht verdient het dat de debatten over bewapening en ont wapening zonder tegenstemmen zijn ge ëindigd. Weliswaar hebben vijf landen van het Russische blok zich van Stemming ont houden, maar India, Indonesië en andere Aziatische landen gingen met de resoluties accoord. Buiten de politieke commissies acht spre ker goede resultaten bereikbaar, bijvoor beeld over economische en sociale kwes ties, de ontwikkeling van achtergebleven gebieden, de hulp aan vluchtelingen en krijgsgevangenen, enz. In 1956 komt een herziening van het charter automatisch aan de orde. Door Nederland tijdig aan de orde gestelde wensen zijn bij voorbaat reeds door het Russische blek bestreden omdat Rusland bii een afschaffing van het vetorecht overstemming door anderen mo gelijk acht. De krachtsverhoudingen in de wereld worden nog niet door de V.N. be paald, maar de verhoudingen die er in de wereld zijn, klinken wel in de V.N. na. De algemene vergaderingen kan men zien als een jaarlijks forum, voor de uitspraken waarvan zelfs het Russische blok niet on gevoelig is zoals spreker met enkele voor beelden aantoonde. Tenslotte gaf spreker als zijn conclusie dat het voor de wereld noodzakelijk is dat de V.N. voortbestaan al blijft verdere uitgroei geboden. Op een Vrijdagavond in gebouw „Mara- natha" aan de Donkerelaan in Bloemendaal gehouden bijeenkomst heeft jonkvrouwe C. M. van Asch van Wijck, landelijk voorzit ster van de Hervormde Vrouwendienst (H.V.D.) gesproken over het werk van deze vereniging. Zij was bovendien jaren lang voorzitster van de wereldbond van Christen Jonge Vrouwen. De bedoeling van de bijeenkomst was om in Bloemendaal te komen tot de oprichting van een plaatse lijke Hervormde Vrouwendienst, waartoe v/erd besloten, nadat de spreekster had verteld wat het betekent als vrouw lidmaat van de Kerk te zijn. De Kerkeraad van de Hervormde gemeente Bloemendaal had reeds een commissie benoemd, die door de plaatselijke predikant, dr. J. H. Stelma werd geïnstalleerd. Deze commissie be staat uit de dames: C. J. E. StelmaLoos- jes, voorzitster; T. Tonkens, secretaresse; J. J. Bruin, W. Bruynes, J. E. van de Bunt Boer, J. P. ten DoesschateVan Doorn; N. Hoogenbirk; zuster M. G. van der Loo en S. J. PelDen Haan. Het secretariaat is gevestigd Oranje Nassaulaan 45 te Over- veen. Gistermiddag heeft in gebouw Zang en Vriendschap de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen haar jaarvergadering gehouden, waarop onder meer aanwezig waren ere-presidente mevrouw C. G. E. M. CremersÓe Bruyn en mevrouw M. A. de BruinVan Scher- penberg, erelid. De rechtskundig adviseuse van de Haar lemse afdeling, mevrouw mr. A. J. H. Gaas- terlandBraaksma, heeft uiteengezet wat het zeggen wil, wanneer de afdeling rechts persoonlijkheid aanvraagt. Wanneer zij dit doet, zijn de bestuursledën niet langer per soonlijk aansprakelijk voor verbintenissen, die ten behoeve van de vereniging worden aangegaan. De aanwezigen stemden er mee in, een dergelijke aanvraag in te dienen. In het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw C. FonteynVonk, werd onder meer gewag gemaakt van de enorme hulp vaardigheid, die de leden van de afdeling hebben betoond tegenover de slachtoffers van de ramp. Het ledental bleek per 1 Januari 1614 te bedragen. Ook de vele excursies, lezingen en het schouwburgbe zoek werden onder de loupe genomen. In het financieel verslag van de penning- meesteresse, mevrouw C. M. Vermeulen— Van Egmond, werd meegedeeld, dat het jaar 1953 een nadelig saldo heeft opge leverd, dat echter vrijwel gedekt wordt door het batig saldo van het jaar daarvoor. De bestuursleden de dames J. A. F. Gla- zenburgSchilstra, A. E. Neurdenburg Burgersdijk en B. VermaatOnderwater, die aan de beurt van aftreden waren, wer den allen herkozen. Hedenmorgen is de 16-jarige scholier J. j J. van de Zanden uit Esch op een onbe waakte overweg te Boxtel door de express- trein Amsterdam-Maastricht aangereden. De jongen was terstond "dood.Met een vriend was hij op de fiets op weg naar de technische school te Boxtel. De vriend zag de trein aankomen en riep Van de Z. te stoppen. Waarschijnlijk heeft de jongen deze waarschuwing niet gehoord. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor. Zondag worden te Heemstede waargenomen door dr. P. M. van der Gugten. Heemst. Dreef 37, tel'. 39905 en dr. W. van der Linde, Heemst. Dreef 253, tel. 34606—16850. Wijkverpleegster: Zr. Van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, tel. 27805. Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772; Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197. Het comité ter voorbereiding van de „Open Deuri'-kerkdiensten in Bloemen daal, speciaal bestemd voor buitenkerkelij ken, heeft na de laatst gehouden dienst be sproken, dat het goed zou zijn voor deze bijeenkomsten een vaste dag te bestemmen. Hiervoor werd de laatste Zondag van elke maand gekozen. Zondag 28 Februari zal ds. J. Wiersma uit Wijk aan Zee de dienst leiden in het gebouw „Maranatha" aan de Donkerelaan te Bloemendaal. Het verkeer op de Bloemendaalseweg in Bloemendaal wordt ter hoogte van de land goederen De Rijp- en de Ignatius Bispinck- laan al enige dagen tot voorzichtigheid ge maand. Persoheel van de dienst plantsoe nen van Publieke Werken is bezig de top pen van de vijf ongeveer honderdenveertig jaar oude beukenbomen te snoeien en het dode hout weg te nemen, zodat dit geen gevaar meer voor het verkeer kan opleve ren. Geruchten, dat de bomen zouden wor den geslecht, bleken bij onze informatie bij de gemeentelijke dienst onjuist te zijn. Wel wordt verwacht, dat de bomen over enkele jaren ten gevolge van de ouderdom het veld zullen moeten ruimen, maar nu pro beert men dit stukje natuurschoon nog te behouden. In de week van 28 Februari tot en met 7 Maart wordt in Bloemendaal de Voor jaarscollecte voor de Zending gehouden. De zakjes worden door vrijwilligsters bij de gemeenteleden bezorgd en later terugge haald. Daar voor het werk der Zending een zeer groot bedrag nodig is, hoopt de gem. Zendingscommissie op een gunstig resul taat van de collecte. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mcndaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, telefoon 22261; die van de Overveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts C. G. J. Bos, Zijl weg 17, Overveen, telefoon 11431. ïn hetzelfde tijdvak als de doktoren is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10, Bloemendaal, telefoon 25769, b.g.g. 10920. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 6 Maart in spoedgevallen ver zorgd door de Elswout apotheek (drs. A. P. W v. d. Ham), Bloemendaalseweg 341, Over veen telefoon 16760. Ook is geopend de Santpoortse apotheek (drs. K. Zijp), Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. ZONDAG 28 FEBRUARI 1954. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Geen dienst. 7: Zie Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. S. H. J. Voors. 7: Ds. L. Brink, van Velsen. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Ds. W. J. van Elden. Oosterkerk. Zo- merkade. 10: Ds. E. Pot. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Johs. Brons geest. 10.30: Jeugddienst. Wika J. J. Timmer Gebouw Ver. Vrijz. Hervormden, Jacobstr. 10.30: Prof. Dr. W. Banning, van Driebergen Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kin derkerk. Mevr. M. S. de Milde-Kapteijn. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. J. Möhrin- ger. Jeugdkapel: Noord, Molenaerstr. 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. P. van Eijsden Jr. West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, 10.30- Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Alle-Dag-Kerk, Maandag 7.30: en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evan gelisatie, Parklaan 34. 10 en 4.30: Eerw. Heer K. Asmus. Woensdag, Parklaan 21, 7.30: Ds. Cirkel. Stads Evangelisatie, Lange Heren straat 6. 10: H. Avondmaal. J. F. Snoeks, Haarlem. 7: A. de Waal Malefijt, Amster dam. Woensdag 8: Gemeenschapsavond. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. 10: Dhr. A. Vries, den Helder. 5: Dezelfde. Evangelisa tiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst. o.l.v. Theo Stringer en Joop v. d. Wal. Dinsdag 7.45: Bijbelklas o.l.v. Rev. C. Vanderbreggen Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstr. 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. Maranatha-lezing. Broedergemeente, Park laan 34. Zaterdag 27 Febr. 7.30: Liturgische Zangdienst. Waarna familieavond in de pas torie. Zondag 12: Zondagsschool. 7: Ds. H. Schutz. Vrije Evangelische Gemeente, geb. bouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. Evang. Luth. Ge meente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. 10.30: Ds. W. Spliethoff, Jeugdgebouw Schoterweg hoek Pijnboom straat. Dinsdag 8: Jeugdclub (1518 j.) aan de kerk. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, Jeugddienst. Peuzelaarsteeg 3. Remonstr. Gcreform. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. D. J. Roos, Zuid-Sleen. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Lyceum- Aula, ingang van Merlestraat. 9: Ds. P. Klap wijk, Bennebröek. 5: Ds. D. J. Roos. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Ger. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Ger. Gemeente, L. Margarethastraat 13. 10 en 4: Leesdienst. Oud-Ger. Gemeente in Nederland. Parklaan 21. 9 en 4.30: Lees dienst. Donderdag 7.30: Dhr. Gebraad van Capelle a. d. JJssel. Oud-Kath. Kerk, Kin derhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag (Assewoensdag) 19.30: H. Mis. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Tempelierstr. 55 rd. 3: Samenkomst. Pastor C.J. H. Theys, den Haag. le en 3e Zondag H. Avondmaal. Don derdag 3: Bidstond. Baptiste Gemeente, Be gijnhofkapel. 10.30: Ds. J. W. Weenink. Ge meentekoor. 7: Dhr. F. Oosterwijk. 8.15: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. Zaterdag 7.30: Straatzang. Zon dag 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsamen komst Ged. Oude Gracht. 8: Verlossings samenkomst. 12 en 4.30: Kindersamenkom- sten. Dinsdag 2.30: Vrouwenbond. Donder dag 8: Openbare samenkomst, o.l.v. Majoors M en W. Souverein. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samen komsten. Voorg. E. Schuurman. 10: Zon dagsschool. Donderdag 7.45: Gebedskring. Vrijdag 8: Jeugdavond. Vergadering van Gelovigen. Parklaan 21. 10.30: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschaps hond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samenkomst Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. Ge meente Gods, 10: Cultureel geb. IJmuiden. 7.30: Parklaan 21. J. Jeeninga. De Christen gemeenschap. Westerhoutpark 1 A. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensen- wijdingsdienst. 'Volle Evangeliegemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagschool. 7: Opwek kingssamenkomst. Versch. sprekers. Dins dag 8: Bijbelklas voor Jong bekeerden. Don derdag 8: Bidstond. Zevende-DagsAdventis- ten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5- Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zending kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15.. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefibeweging, Nassauplein 8. 11: Universele eredienst. Ned. Ver. v. Spi ritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. M. J. v. Saane- Korsten, Heelsum. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9. 10.15: Aanbiddingsdienst met H. Avondm. en Preek. 15.30: Engelse dienst (met preek) Hobbemakade 29, Amsterdam. 19.30: Evan gelisatiesamenkomst. Dinsdag 20: Damesbij- beklklas. Woensdag 16.30: Kinderbijbelklas sen. 20: Evangelisatiesamenkomst (in Wor- merveer, Warmoesstraat 39). Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. Vrijdag 20: Evange lisatie in Noorderkapel (Indischestr. 190). HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk. 10: Ds. G. Koch Immanuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Dr. M. v. d. Voet. Bijzondere dienst. Zang van Tiny van Raalte. Ned. Prot. Bond, Berken straat 10. 10.30: Dr. P. Jonges. Stichting „Petra", Kapel (einde Mjnahassastraat). Woensdag 8: L. J. Pasman. Evangelist te Haarlem. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Dr P. J. Richel. Heemstede. Sionskerk, Ek sterstraat. 8.45: Ds. A. M. Boeijinga. 3.30: Ds. J A. v. Arke] Noord-Schoterkerk,, Spaarn- rijkstraat. 10.30: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Leger des Heils, Ceramstraat 4. Zaterdag 7: Bidstond. 7.30: Straatzang Haarlem-Nrd. Zondag 10: Heiligingssamenkomst. 7: Open luchtsamenkomst Soendaplein. 8: Verlos singssamenkomst. 12 en 5: Jeugdsamenkom- sten. Maandag 7: Straatzang Bloemendaal. Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woensdag 2 en 4: Jeugdontspanningssamenkomsten. Donder dag 8: Openbare heiligingssamenkomst. Ka piteins Joh. C. van Huizen. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. R. H. Oldeman, Zandvoort. 19: Prof. M. J. A. de Vrijer Ka pel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. 19: Dhr. R. van 't Lindenhout. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. J. W. v, Nieu- wenhuijzen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. P. v. d Veer, Vrije Gem. Em., Am- sterdam.Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J' A. de Klerk. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Camp- laan. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Dr. A. Don- dorp Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. G. Hagens, H.A. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Dr. Mr. J. A. Oosterbaan, Dg., H'lem. BENNEBRÖEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. G. Koch, H.;N. Geref. Kerk. 10: Dr. A. Dondorp. te Heemstede. Openb. geloofsbelijdenis. 5: Ds. C. Klapwijk BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Ds. R. van der Mast. 10.15: Jeugdkerk 16—20 jaar in Maranatha. Dhr. J. de Smaalen, te Heemstede. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan. 7-12 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mevr. Dr. A. Manken 7ernike. Dg., Rotter dam, Geref. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. L. Koole. 15.30: Ds. A. B. C. Hofland, van Haar lem. 19.30: Ds. D. K. Wielinga, te Wassenaar Vrye Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag en Donderdag geen dienst. „Blauwbaard" (Rembrandt) Een kostelijke parodie op het bekende sprookje, ontsproten aan een speelse Franse geest. Er zijn van dit scenario een Franse en een Duitse versie gemaakt en de laatste kunt u deze week in Rembrandt gaan zien. Wel licht is zij wat nadrukkelijker dan de Franse, vermoeden wij, want als wij in deze Duitse versie de Franse actrice Cecile Aubrey zien ronddartelen temidden van haar Duitse collega's, dan veronderstellen wij, dat de Fransen dit vrolijke verhaal nog wel wat luchthartiger en minder zwaarwichtig gerealiseerd zullen hebben. Maar daarmee wil niet gezegd zijn dat men geen plezier zal beleven met dit sprookje voor-grote mensen, met een vervaarlijke Hans Albers in de hoofdrol en de char mante en geraffineerde Cecile als zijn tegenspeelster èn als zijn zevende vrouw, die als een alleraardigste verrassing het geheim van haar zes verdwenen voor gangsters onthult. Men mag bij het aanschouwen van dit kleurige schouwspel geen ogenblik ver geten dat het maar een sprookje is en dat de Duitse acteurs en actrices de woorden spreken die hun door de Franse scenario schrijver in de mond gelegd worden. Een paar ondeugende opmerkingen van Blauw baard over de soms nauwelijks verhulde bekoorlijkheden van Cecile Aubrey her inneren u daar trouwens wel aan. Opmerkelijk zijn de waarlijk sprookjes achtige Gevacolour-kleuren in deze film. De Hollywoodse Technicolour-specialisten kunnen er nog wat van leren. S. K. „Een Koningin reist om de wereld" (Li do) Dit verslag van Koningin Eliza beth's reis naar de Fidzji-eilanden, Tonga en Nieuw-Zeeland geeft een weinig geva rieerd, maar wel kleurrijk beeld van ko ninklijk tourisme. De aaneenschakeling van ontvangsten, premières en folkloris tische gebeurtenissen worden af en toe onderbroken door sprekende episodes als de hartelijke ontvangst die Koningin Salote van Tonga het vorstelijk paar bereidde en de krijgshaftige dansen der Maori's. Aan de eigenlijke reis gaan enkele fragmenten vooraf, hoogtepunten uit het kroningsjaar, waaronder natuurlijk het steeds weer boeiende „Trooping the Colour". De kleu ren zijn bijzonder gaaf en de muziek van het eerste deel, die onder leiding van Sir Malcolm Sargent wordt uitgevoerd, zorgt voor een stemmig accent. Vooral de dames kunnen veel plezier beleven aan de talrijke mooie toiletten die Koningin Elizabeth draagt. H. L. L. „De sirene van Bagdad" (FransHals) Deze film vol zotternij voert naar de ein deloze woestijnvlakte rond het Oosterse Bagdad. Vele, in schaarse textiel geklede haremdames en slavinnen dartelen onbe zorgd door het verhaal en als men weet, dat Patricia Medina en Pal Henreid in deze film de hoofdrollen kregen, respectievelijk als dochter van de sultan en rondreizend goochelaar, zal het niemand verbazen, dat dit vergulde product de „Oscar" niet ver diende, maar w.el goed is voor een paar zorgeloze uren. „Zolang je bij mij bent" (Cinema P a 1 a c e). Opnieuw geprolongeerd, het geen ons, de kwaliteit der film in aanmer king genomen, niet verbaast. „Ivanhoe (Mi n e r v a). Een romantische en zeker rfiet onverdienstelijk verfilmde episode uit de Engelse geschiedenis met kletterende zwaarden, spannende twee gevechten en veel lieftalligheid in de per sonen van Elisabeth Taylor en Joan Fon taine. „Laatste dagen van Warschau" (Roxy). Een film, die vooral steunt op de mon tage en de soberheid, die men er in heeft betracht. De ellende der oorlogsdagen komt er navrant in tot uiting met de bestialiteit der Duitse bezetters op de eerste plaats. De film zou perfect zijn als ze niet te veel in herhalingen verviel, waardoor ze minder aangrijpt dan voorzat bij haar maker. Als historisch document heeft ze nog de meeste waarde. Fr. „99 River Street" (L u x o r). Als de Ne derlandse bioscoopbezoekers alles zouden geloven wat hun in de Amerikaanse thril lers wordt voorgezet dan moeten zij wel een raar idee krijgen van het leven in de grote steden in de Verenigde Staten. De filmproducers doen al hun best om het zo voor te stellen dat nagenoeg iedereen met grote revolvers in heup- of beenholsters rond loopt, geen zin kan zeggen zonder ruwe taal uit te stoten en geen weder - OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 15: Bijeenkomst ter gelegenheid van het ambtsjubileum van Dr. de Beus. 19.15: Samenzang. 19.4520.15: Oecumeni sche Avondstilte. Ds. R. van der Mast. 10: Jeugdkapel. Da Costakweekschool, Koepel laan 8. Bloemendaal. Dhr. L. Kin. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier. Kon. Wil- helminaschool, Dompvloedslaan. De Zon dagsschool Ramplaankwartier van 12-13 u. in Irene kan geen doorgang vinden in ver band met het ambtsjubileum van Dr. de Beus Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. F. Callenbach, Oegstgeest. 19: Ds. J. v. d. Blink, Amsterdam, Jeugddienst. Chr. Geref. Kerk geen opgaaf ontvangen. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Vic. L. C. Baljé. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Da. N. Mesdag. Geref. Kerk 930 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. A. de Jonge v an Zaandam. 3: Ds. J. A. van Boven. Abbenes 9.30: Ds. J. A. van Bo ven. 3: Ds. M. C. Don. Bethelkapel. 10: Ds. M. C. Don. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Jeugddienst Geref. Kera. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. Mr. G. A. Alma, Amster dam-West. 7: Ds. D. Ter Steege, H. Av. „De Toorts". 9: Ds. H. F. Winterwerp. Nijmegen. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon, Gezinsdienst. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein 9.30: Jeugdkapel. C. J. A. Antonides. 10.30: Ds. C. de Ru. H. Doop. 7: Ds. R. H. Ol deman. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga. van Haarlem. 7: Ds. J. B. Assendorp. van IJmuiden. Jeugddienst. Ge- reform. Kerk. Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. Voorber. H. Avondmaal. 5: Dezelfde. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in „Ons Huis" Dinsdag 8: Dhr. M. C. Draijer, van Haarlem LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. S. Knottnerus, Hillegom. 5: Ds. C. Jongeboer Ned. Prot. Bond 10.15: Ds. J. B. Schouwink, Schiedam. Geref. Kerk. 10: Ds. J. Maaskant, Leiden. H. Avondmaal. 5: Dezelfde. H. Av. en Nabetrachting. Geref. Kerk (Art. 3D 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref Gem. 10 en 4: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. wuord duldt of er moeten klappen worden uitgedeeld. Maar och, dat nemen wij hier wel voor lief. En er zijn zelfs mensen die al bij het zien van een middelmatige thril ler de grootst mogelijke opwinding bele ven. Voor die'laatste categorie is „99 River Street" een film om te gaan zien. Hij zal dan kennis maken met een wat goedge lovige, maar hard slaande taxichauffeur die midden in de misère komt als zijn vrouw te kennen geeft genoeg van hem te hebben. Van wat voor aard die moeilijk heden zijn behoeft men niet meer te raden indien wij verder nog vertellen dat er naar hartelust geslagen, geschoten en ge moord wordt en de chauffeur voor alles dreigt op te draaien. Wat uiteindelijk na tuurlijk niet gebeurt, omdat ook in deze thriller boontje om zijn loontje komt. Waarna de verdrukte onschuld (John Payne) natuurlijk zijn verdiende beloning (Evelyn Keyes) aan het van alle zorgen bevrijde hart mag drukken. E. K. „Laatste der Comanches" (City). De Comanches zijn een wilde Indianenstam, die in het begin van de film een dorp uit moordt, dat vergeefs verdedigd wordt door een afdeling huzaren. Een zestal over levenden ontvlucht de Comanches, de woestijn in. Daar ontmoeten zij enige rei zigers, die, zich van geen kwaad bewust, per postkoets op weg zijn naar het (ver woeste) d.orp. Tezamen vluchten zij ver der, gekweld door dorst en voortdurend in felle strijd gewikkeld met voorposten van het Indianenleger. Tenslotte bereiken zij een ruïne van een fort, waar zij enigszins hun dorst kunnen lessen. Een bode wordt uitgestuurd om hulp te halen bij een na burig fort en aan het eind van deze film wordt dan ook weer eens duidelijk bewe zen dat wanneer de nood het hoogst is, de redding niet lang op zich laat wachten. Van Maandag af speelt Louis Hayward de hoofdrol in „De zoon van dr. Jekyll". N. K. Ardijk, 25 te Bocagrande. Aardijk, 25 teBocagrande. Adinda, 25 ten anker Satahib. Alchiba, 25 120 m. ZW. Finisterre. Alelta, 25 120 m. Z.ZW. Anamba eil. Almkerk, 25 v. Rotterdam te Bremen. Aluara, 25 600 m. ZW. S. Vincent. Amerskerk, 25 430 m. NW- Fremantle. Appiugedijk. 25 800 m. W. Bishoproek. Armilia, pass. 25 Kp. Padaran n. Pladju. Aagtekerk, 27 te Nagoya. Abbekerk, 26 v. Melbourne n. Sydney. Alphacca, 26 te New York. Amsteldijk, 27 v. Antwerpen n Golf v. Mexico. Axeidij-k, 26 te BalUmore. Aln-ati, 28 v. Buenos Aires te R'dam verw. Annenkerk, 27 Rotterdam verw. Argos, pass. 26 Finisterre n. Rotterdam. Arundo, 26 te Suez. Aikaid, 27 v. Montevideo te Las Palmas. Alpherat, 26 te Bahia. Amsteipark, 26 v. Rotterdam n. Amsterdam. Arendsdijk, 26 v. Rio de Janeiro te Santos. Ariadne, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Borneo, 24 v. Philadelphia n. Casablanca. Bloemfontein. 25 v. Amsterdam te Bremen. Bacchus, 24 620 m. NO. Puerto Rico. Bawean, 24 v. New Orleans n. Tampa. B-loemiontein, 25 dwars Weser monding n. Ham- burg. Bennekom, 27 v. Trinidad n. Londen. Boissevain, 27 v. Santos te Rio de Janeiro. Boskoop, 26 v. Madeira n. Dover. Banka, pass. 27 Minikoy n .Singapore. Bali, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Bonaire, 26 v. Funchal n. Barbados. Bosch fontein, 27 v. Aden te Port Soedan. Cottica, 25 790 m. N.NO. Paramaribo. Callisto, pass. 25 Key West n. Engeland. Caitex Padang, 25 350 m. O. ten Z. Guardafui. Caitex Perms, pass. 25 Oostp. Kreta n. Antw. Caitex The Hague, pass. 25 Zuidp. Sicilië n. Sidor. Coryda, 24 900 m. Z.ZW. Flores. Caitex Leiden, 26 v. Sidon te Rotterdam. Castor, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Caitex Delft, 28 v. Sidon te Rotterdam verw. Caitex Nederland, pass. 26 Oostp. Kreta n. Sidon Cistula, 27 v. Fremantle te Geraldton. Daleidijk, 26 te New Orleans. Drente, 25 le Assab. Duivendrecht, 25 165 m. W. Scilly's. Eemdijk, 25 360 m. ZW. Azoren. Eendracht, 25 v. Ackay n. Megara. Esso Amsterdam, 25 dwars Kp. Serrat n. Ham burg Esso Rotterdam, 25 640 m. NO. Sombrero. Elmina, 27 v. Antwerpen te Amsterdam. Eugigano, 26 v. Cochin te Karachi. Esso Den Haag, pass. 26 Finisierre n. Sidon. Friesland (SSM), 26 v. Sunderland te Londen. Felipes, 25 v. Telokanson n. Piadju. Faimsum, 26 v. Los Angeles n. Liverpool. Gioote Beer, 26 v. New York te Rotterdam. Gaasterkerk, 25 te Cochin. Ganymedes, 24 50 m. ZO. Jamaica. Gaasterland, pass. 26 St. Paulsrock n. Las Palmas Groote kerk, pass. 26 Dakar n. Las Palmas. Gouwe, 27 v. Rotterdam n. Port Gentil. Gordias, 26 v. Calamata n. Patras. Haarlem, 25 rede Vlissin-gen n. Rotterdam. Hathor, pass. 25 Texel n. Hamburg. Helicon, 25 v. Curasao n. Puerto Cabello. Hydra, pass- 25 Wight n Barbados. Hecuba, 26 v. Paramaribo te Georgtown. Helder, 26 v. Kingston n. Cartagena. Heemskerk, 26 v. Barcelona n. Antw. Hcrsilia, 27 v. New York te Port au Prince. Indrapoera, pass. 26 Ceylon n. Belawan. Joh. v. Oldenbarnevelt, 26 600 m. ZO. ten O. Guardafui n. Aden. Japara KRL)25 v. Amurang n. Ternate. Java, 26 v. Alexandrite te Halifax. Kaiabahia, 26 te Menado. Karsik, 25 130 m. NO. Seychellen. Kedoe, 25 v. Amsterdam te Hamburg. Kota Baroe, pass. 25 Bizerta n. Beirouth. Karimun, 27 te Makassar. Kota Agoeng. pass. 26 Dover n. Southampton. Kota Inten. 26 v. Port Said n. Djeddah. Loenerkerk, pas. 25 Gibraltar n. Marseille. Lissekerk, 25 v. Genua n. Port Said. Lemsterkerk, verm. 25 v. Damman n. Koewait. Lindekerk, verm. 25 v. Londen n. Rotterdam. Lekkerkerk, 26 te Le Havre. Lutterkerk, pass. 26 Port Soedan n. Port Said. Leuvekerk, 27 .v. Colombo n. Madras. Lekhaven, 27 v. Victoria te Rio de Janeiro. Luna, 25 v. Oran n. Tunis. Marken, verm. 28 v. Khoramshar n. Basrah. Mariekerk, verm. 26 v. Antw n. Rotterdam. Maas, 27 v. Hamburg n. Bremen. Madoera, 26 v. Beira n. Dar es Salaam. Malea, 26 te Lissabon. Marisa, 26 te Pulusambu. Marpessa, 26 v. Pulusambu n. Adelaide. Mataram, 27 v. Aden te Ummsaid. Modjokerto, 27 v. Soerabaja te Priok. Molen-kerk, 27 v. Kaapstad te Port Elisabeth. Maasdam, 26 v. New York n. Port au Prince. Meerkerk, 27 v. Port Soedan te Aden. Nieuw Amsterdam, pass. 26 Inagua eil. naar Havanna. Ovula, 21 te Curasao, daarna Recife. Ophir, 25 v. Belawan n. Singapore. Oron, 26 v. Beyrouth te Alexandrië. Ootmarsum, pas. 27 Vlissin-gen n. Antwerpen. Prins Fred. Hendrik. 25 430 m. W.NW. Flores. Prins Joh. W. Friso, 25 190 m. O. Malta. Rafaela, pass 25 Poelo Tioman n. Pladju. Rondo, 25 v. Djibouti n. Suez. Ridderkerk, pas. 26 Finisterre n. Antwerpen. Rijndam, 27 v. Co'oh te Halifax. Rijnkerk," 26 te Hongkong. Roebiah, 27 te Genua. Sanana, 25 v. Bangkok n. Singapore. Sinabang, 26 te Singapore. Sirrah, 25 330 m. NW Cocos eil. n. Melbourne. Stad Rotterdam, 25 dwars Kristiansund n. Tyne- dock. Stad Vlaardingen, 25 70 m. W. Noordkaap. Stanvac Bcnakat 26 te Sebarok. Stanvac Djirak, 25 90 m. W. Anamba eil. Straat Malakka, 26 te Makassar. Sumatra, 25 v. Singapore n. Port Swettenham. Sunetta, 25 55 m. NW. Kp. Leeuwin. Sarangan, pas. 26 Ceylon n. Bombay. Stngkep, 26 v. Colombo n. Port Soedan. Soestdijk, 26 v. Djakarta n. New York. Saparoea, 27 v. Hamburg te Bremen. Schie, 26 v. Beyrouth te Latakia. Stad Lelden, verm. 27 v. Charleston n. Savanna. Sibajak, 26? Cocos eil. gepass. 3 Mrt Fremantle verwacht Scherpendrecht 28 v. Santos te Rio Grande do Sul verwacht. Stad Alkmaar 27 v. Glasgow te Narvik. Tabinta, 24 230 m. NW. Cartagena. Tankhaven I, 26 te Sungeigerong. Tankhaven II, 26 te Saigon. Tankhaven III, 25 220 m N.NW. Anamba ell. HAARLEM EN OMGEVING Donderdagnacht is men door forcering van een raatnpje het kantoor van een brand- stoffenhandel aan de Kinderhuissingel binnengekomen. De laden van de scfirijf- bureaux werden opengebroken;er wordt een bedrag van f 262 vermist benevens een aantal speciale kolenzegels ter waarde van f 1 per stuk. Gistermorgen omstreeks acht uur js de 39-jarige timmerman J. A. de W. die: zich bevond op het dak van een in aanbouw zijnd gebouw op het terrein van de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij, van zéven meter hoogte gevallen. Hij kwam mèt zijn 'hoofd op een ijzeren plaat en is met een schedelbasis- fractuur in het Sint Joannes-do Deö-ziéken- huis opgenomen. Zij toestand is sinds giste ren nog niet verbeterd. Omstreeks twee uur gistermiddag is brand uitgebroken op een zolderkamer in de Pijntorenstraat in Haarlem. Kortsluiting in een losse electrische plastic leidi-hg was de oorzaak van de brand. Een bed met matras en al ging verloren. Ook eeh houten schot en de houten zoldering gingen gedeeltelijk verloren. De brandweer heeft de brand; met een slang op de waterleiding geblust, „De garde", de vereniging van oud- leerlingen van de H.B.S.-b in Haarlem zal op Zaterdaagvond 6 Maart ter- gelegenheid van haar eerste lustrum een feestavond houden in „De Leeuwerik". Medewerking wordt verleend door het Scapino-ballöt en het dansorkest „De witte kraaien". De N.V.V. Bestuurdersbond Haarlem biedt haar leden op Donderdag 4 Maart een cabaretavond aan in hel Gemeentelijk -Con certgebouw. Medewerking ■'-wb'rcR' "-verleend door het cabaretgezelschap „Spelbrekers Showboat". - 1 Gistermorgen omstreeks zeven uur is de dertigjarige Haarlemse lös-wérkman M. V. met zijn motorfiets op de.' Amsterdamse vaart, ter hoogte van de Jan Frëderik Hel- merstraat geslipt, waardoor hij en zijn duo passagier op de weg vielen Met inwendige kneuzingen en vermoedelijk een schedel- basisfractuur is de bestuurder naar. de Mariastichting vervoerd. - Op Dinsdag 9 Maart zal er in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem!- een NCRV-steravond gehouden worden. Het: pro gramma zal worden verzorgd door „Yrij en Blij" onder leiding van Wessel 'Dekker en Anne Holtrop declamaties. In het Nederlands Hervormd wijkge- bouw aan de Zomerkade, zal Dingdag 2 Maart een Wijkavond gehouden worden voor ouderen. Mejuffrouw Rozendaal, inspectrice van de zedenpolitie te Velsen,- zal" spréken over „Gevaren die onze kinderep bedreigen". De heer W. S. Honsbeek zal -op 3 Maart een kwarteeuw in het Diaconessenhuis te Haarlem werkzaam zijn als stoffeerder-be hanger. Op die dag zal' er 's middags om 3 uur in het Diaconessenhuis gelegenheid zijn, hem met dit jubileum geluk te wensen. Aan de Leidse universiteit is geslaagd voor het arts-examen mej. O. G." Berkelbach van der Sprenkel te Haarlem. Bij de Haarlemse brandweer is met in gang van 1 Maart bevorderd tot hoofdbrand meester de heer F. W. Lichtenveldt, .thans brandmeester; hij zal tevens optreden als lid van het brandweercollege. De toneelvereniging De Kennemer Kunstkring geeft op Maandag o Maart een opvoering in' de Stadsschouwburg van het blijspel „De Privé-verpleegstër"" van A> den Hertog. Medewerking aan de,zei avond ver leent het mandoline-orkest Sempèr Melior. Tasman, 26 te Priok. - Tjikampek, 25 rede Probolinggo. Tjiluwah, 25 v Soerabaja-n. Buleleng. Tjipanas, 25 640 m. ZW. Diego Garcia. Tjiwangl, 25 te Hongkong. Tarakan, 26 v. Bahrein te Bombay. Tawalr, pass. 26 Finisterre n. Marseille. Teiresias, pas. 26 Bizerta n. Port Said. Tegelberg. 27 v. Hongkong te Singapore. Tamo, verm. 3 Mrt.. v. Antw. n. .Zuid Amerika Tero, 27 v. Rotterdam n. Antwerpen. Themisto, 26 te New York. Van Linschoten. 25 dwars lie de Yeu n. Bordeaux Van Riebeeck 26 te Makasse,- Willem Ruys, pass. 27 Sabang ft- Bedwan,' Wieldrecht, 25 100 m. O.ZÓ. JVIessina. Woensdrècht, 25 70 m. ZO. Daedalus. Wonogiri, 26 v. Port Swettenham te Penaflg. IJsel, 26 v. Constanza n. Istanboél. Zeeland (SSM), 26 te Kiel. f - Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Alaabi, 4 Mrt. te Paranagua verwacht. Alhena, 27 te Rio de Janeiro verw. Ainati, 1 Mrt. Buenos Aires te R'dam veriv. Bloemfontein, verm. 11 Mrt. v. Amsterdam n. Durban. Bonaire, 8 te Barbados verwacht. Boschfontein. 27 te Port Soedan verw. Boskoop, 2 Mrt. te Southampton." verw. Cottica, 10 Mrt. Plymouth 13 Mrt te A'dam verwacht. Groote Beer, vertr. 5 Mrt. v. Rottendam naar New York. Indrapoera, 1 Mrt. te .Belawan verwacht. Jagersfontein, 1 Mrt. te Kaapstad. Joh. v. Oldenbarneveit, 1 Mrt t-e Aden verw. Maasdam, 27. v. San Juan te Havanna vertr. 1 Mrt. v. Havanna n. New York. - Noordam. vertr. 27 v. New York via Bermuden n. Rotterdam. Oranje, 4 Mrt. te Southampton 5 -Mrt. A'dam verwacht. Oranjefontein, verm. 27 v. Kaapstad n. A-dam. Oranjestad, 5 Mrt. te La Guaira Verw. I Rijndam, 27 te Halifax 1 Mrt. te New York-verw. Sibajak, 3 Mrt. te Fremantle verwacht. Waterman, vertr. 2 Mrt. Rotterdam n. Halifax Westerdam, veitr. 27 v. R'dam n. New York. Willem Ruys, 3 Mrt. v. Rotterdam té Priok verwacht. Willemstad, 7 Mrt. 'te Londen verw. Zuiderkruis, vertr. 1 Mrt. v. A'dam n. Kaapstad KLEINE VAART Bab-T, 25 v. Avonmouth n. Partington. Joost, 24 te Bastia. Albergen, 27 te Terneuzen verw. Audacia, vertr. 26 v. Cardiff n. Rotterdam. Beekbergen, 28 te Terneuzen verw. Bernisse, 25 te Setubal. Binnenhaven. 26 te Plymquth verw. Casablanca, 25 v. Casablanca te Port Lyaütey. Diligentia, 26 te Isle of Grain verw. Driebergen, 27 v. Fowey te Genua verw. Ferocia, 25 v. Newport n. Zeebrugge. c Haskerland. 28 v. Rotterdam te Harlingeru Hondsrug, 26 v. Honfleur te Rouen. Jo. 26 v. Londen te Gothenburg. Kenitra, 24 v Nantes n. Bordeaux. Koningshaven, vertr 26 v. Antw. n. R'dam. Leendert b, 25 v. Sete te Sanlow. Marceila, 27 te Rotterdam verwacht. Marjan, 26 v. Cork te Waterford. Matthew, 26 v. Billingham te Southampton. Monica, 26 v. Londen te Goole verw. Muphrid, 26 v. R'dam te Antwerpen. Nassauhaven, 25 nog te Kopenhagen. Neeltje b, 26 te Belfast. - Nieuwehaven, 25 te Kopenhagen. Omlandia, 25 v. Marseille n. Casabïano. Phecda, 25 v. Agadir te Caronte. Poortvliet, 25 te Cardiff. Spes, 25 v. Waterford n. Swansea: Taormina, 26 te Laine verw. Trompenburgh, 25 v. Rotterdam te Kingslynn. Strijpe, 26 v. Rochefort te Requejada, Walenburgh. 24 te Bordeaux. Wiekenburgh, pas. 26 Kp. Roca n. Duinkerken. Algarve, 26 v. Garston te Swansea Verwacht. Bill, 26 v. Vlaardingen n. Terneuzen. Goote, 27 te Rouen verwacht. Henrica, verm. 26 v. Le Havre n. Caen. Jongkind, pas. 26 Noord-hinder n. Le Havre. Kemphaan, 26 nog in Kiekerkan. n. Aarhus. Marietje Bohmer, vertr. 26 v. Duinkerken naar Caen. May Mere, verm. 27 v. Portsmouth n. Legue. Wiebold Bohmer, vertr. 27 v. Kaolack n. Dakar Admiraal De Ruyter, pass. 26 Vllssingcn naar Antwerpen. Da Capo, pass. 26 VllSsingen n. Gent. Deni. 26 te Esbjerg. Eemshorn, pass. 26 VllssIngen n. Londen. Lucas Bols II, 26 v. Cardiff n- Bordeaux. Lydia, 26 te Londen Muphir, 26 Vlissin-gen n. Antwerpen. Noordzee, pas. 26 Vlissingen n. Antw. Ruby, 26 te Rouen verwacht. Silvaplana, pass. 26 Brunsbüttel n. Kopenhagen Soemba, 26 v. Barry n Zeebrugge. Timor, pass. 26 Vlissingen n. Dieppe. Vrouwepolder, 1 Mrt. te Lissabon verw. SLEEP VA A LX Hudson, 25 v. Vlissingen n. Brest. Poolzee, 25 v. Lissabon n, Spezia met bagger molen en bak.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11