9*£isdeiïag! sSpiegel ^Sporten Haarlem kan zich tegen DWS van een geduchte concurrent ontdoen De opstellingen D EDO op eigen veld tegen Enschedé Courses in Hilversum Biljartprobleem ZATERDAG 27 FEBRUARI 1954 Duur tournooi Wielrennen Van Est gecontracteerd voor Ronde van Nederland Cricket De derde testmatch Basketballuitslagen Cross-country in de duinen Haarlemmer Gerard Peters door Franse Wieier Unie onderscheiden tentoonstelling-personenautomobielen en onderdelen der Over Sonja Henie Hulp van vader Rijkste meisje Altijd eerste Paardensport •ijA EEN GEDW ONGEN RUSTPERIODE in de voetbalcompetitie volgen jV er steeds meer niet verwachte uitslagen dan gewoonlijk. En zo zal het morgen ook wel weer zijn. Waarbij wij ons natuurlijk allereerst de vraag stellen in hoeverre de goed geplaatste clubs uit Haarlem en omgeving blijk zullen geven op rle goede weg voort ie willen blijven gaan en in hoeverre de minder goed geplaatste verenigingen zullen tonen dat de weg naar herstel is bereikt. Ofwel 0f bij de eersteklassers Haarlem tegen D.W.S.), E.D.O. (tegen Enschedé) en V.S.V. (tegen Sneek) zullen blijven voortgaan met het boeken van goede resul taten, of dat R.C.H. (tegen Enschedese Boys) er een begin mee zal maken. Haarlem krijgt Zondagmiddag op eigen veld een geduchte concurrent op bezoek. Het is DWS, dat slechts vier punten op de roodbroeken achter staat en dus speelt voor voorlopig de laatste kans om in de kop groep te blgven. We geloven echter wel dat de thuisclub de beide punten zal behalen, ook al zal dit gebeuren na verwoede tegen stand van de Amsterdammers. De beide andere concurrenten van Haar lem Ajax en NEC hebben in de uitwed strijden tegen respectievelijk Heracles en Wageningen ook goede winstkansen, zodat in de kopgroep van afdeling A na de uit slagen van morgen niet zo heel veel zal veranderen. In dezelfde afdeling heeft de Racing een kans om van de onderste plaats te komen. Oosterparkers namelijk geven wij tegen Elinkwijk al heel weinig kans, terwijl RCH tegen Enschedese Boys een veel betere kans heeft op winst. Wij houden het op een gelijk spel. De stand in deze afdeling is als volgt: Haarlem Ajax NEC DWS Stormvogels Wageningen Elinkwijk Leeuwarden Enschedese Boys 15 Heracles Zyolse Boys Be Quick Oosterparkers RCH In afdeling B speelt VSV uit tegen Sneek, dat wel hardnekkig maar hopeloos verzet zal bieden. Wij voorzien een ruime overwinning van de Velsenaren. Een resultaat, waarmede lij de ruime voorsprong van vyf punten dus lullen behouden. Ook EDO heeft het morgen niet moeilijk. Het komt in het Noorder Sportpark in Haarlem tegenover Enschedé, dat tot dus verre nog bar weinig presteerde. Een over winning van de Haarlemmers ligt voor de hand. De stand in afdeling B luidt: VSV 15 11 2 2 24 34—11 DOS 15 8 3 4 19 39—21 EDO 15 7 5 3 19 23—20 Blauw Wit 16 7 4 .5 18 35—27 Volewijckers 15 5 7 3 17 3635 Go Ahead 15 6 5 4 17 26—26 Rigtersbleek 14 6 2 6 14 3234 Heerenveen 151 4 5 6 13 3540 AGOW 14 5 2 7 12 25—23 GVAV 14 3 5 6 11 16—22 Sneek 14 4 3 7 11 21—31 Enschedé 15 4 3 8 11 22—28 't Gooi 16 3 5 8 11 20—31 Vitesse 13 1 7 5 9 10-30 In de afdelingen C en D worden bij elkaar slechts zeven wedstrijden gespeeld. In af deling C kan VVV gelijk komen met de leider Emma, indien het van Brabantia wint. En dat zal wel niet zo veel problemen op werpen. Indien verder PSV van Sittardia wint een niet zo gemakkelijke opgave kan het de leider(s) tot oo twee punten be naderen. tezamen met SVV en Sparta. De stand luidt: 15 9 4 2 22 33—11 15 9 4 2 22 36—16 34 8 5 1 21 32—14 15 7 4 4 18 29—20 16 7 3 6 17 24—21 15 6 4 5 16 31-22 15 6 4 5 16 20—22 15 7 1 7 15 28—21 15 4 6 5 14 2.5—18 15 4 4 7 12 19—25 15 4 3 8 11 14—34 15 4 3 8 11 22—50 15 3 2 10 8 12—31 15 1 5 9 7 10—30 Emma 16 9 5 2 23 42—31 VVV 15 7 7 1 21. 32—20 SVV 16 9 3 4 21 36—23 Sparta 16 9 3 4 21 32—21 PSV 15 8 3 4 19 32—25 Bleijerheide 15 6 4 5 16 19—21 Sittardia 15 7 1 7 15 36—32 BW 16 6 .3 7 15 32—28 Xerxes 16 6 3 7 15 24—26 Longa 14 4 7 11 22—29 Brabantia 15 3 5 7 11 19—27 WH '16 14 4 2 8 10 22—38 NAC 15 3 3 9 9 25—31 HBS 16 2 3 11 7 22—43 In afdeling D zal Eindhoven weinig moeite hebben met RBC en dus aan de kop blijven, terwijl EBOH wel op een punt achterstand zal blijven na de vrij zekere overwinninig op Maurits. De stand is hier: Eindhoven 15 10 3 2 23 39—20 Willem II 15 11 0 4 22 58—22 EBOH 15 9 4 2 22 26—23 Hermes DVS 14 9 3 2 21 27—16 Excelsior 15 7 5 3 19 30—20 MVV 16 8 1 7 17 38—26 Feijenoord 16 7 2 7 16 20—18 NOAD 16 5 5 6 15 19—27 ADO 15 6 1 8 13 19—23 RBC 15 4 3 8 11 21—29 Juliana 15 4 3 8 11 20-28 Limburgia 15 3 2 10 8 22—40 DHC 16 2 4 10 8 24—49 Maurits 14 1 4 9 6 10-32 In de tweede klasse speelt HFC, Schoten noch De Kennemers voor de competitie. Schoten speelt vriendschappelijk in Be verwijk tegen DEM en De Kennemers gaat Zondagmiddag op bezoek bij Stormvogels. Korfbal Het laat zich aanzien dat de korfbalcom petitie morgen zal worden hervat. Dit geldt niet voor Animo Ready I en Aurora I, waar voor nog geen wedstrijd is vastgesteld. In de tweede klasse moet Oosterkwarticr in staat worden geacht om op eigen veld van Amsterdam-Zuid te winnen. Gemakke lijk zal dit niet gaan, want de gasten hebben een goed twaalftal. Haarlem, dat ook al thuis speelt, krijgt bezoek van De Tovers uit Zeist, dat de Haarlemmers behoorlijk partij zal geven. Ernst Thommen, de voorzitter van de Zwitserse Voetbalbond heeft verklaard, dat de organisatie van de wereldkam- pioenschappen voetbal, die van 16 Juni f tot 4 Juli in Zwitserland worden gehou- J den, 1,6 millioen Zwitserse francs zal kosten. Men neemt aan, dat de uitgaven gedekt zullen worden door de inkom sten, verkregen uit de verkoop van toe gangskaarten. Tot nu toe zijn reeds 300.000 plaatsen verkocht voor diverse wedstrijden en dit aantal heeft uitslui tend betrekking op niet-Zwitserse afne mers. De kosten van de reis van elk deelnemend land zijn voor rekening van Zwitserland. Het duurste land zal wel Japan of Korea zijn, want de passage biljetten van het vliegtuig worden op 140.000 francs geschat. Elke speler van de zestien ploegen, die aan het eind- tournooi deelnemen, ontvangt 40 francs per dag zakgeld. Toch zal Haarlem de zege wel behalen. Watervliet krijgt bezoek van Sport Ver eent en zal ongetwijfeld de zege kunnen be halen. Voor Nieuw Flora is de belangrijke wed strijd tegen BEP in Purmerend vastgesteld. Beide ploegen verkeren nog in ernstig degra datie-gevaar. Toch heeft BEP door eigen omgeving reeds een grote voorsprong, m. a. w. de gasten zullen de nederlaag niet ontlopen. Oosterkwartier 2, dat tegen Allen Weerbaar 3 speelt, moet in Amsterdam kun nen winnen. Hockey Voor de tweede keer in 1954 zullen ver moedelijk Zondag de hockeyers op de niet meer zo groene velden verschijnen. Met uit zondering van 17 Januari werden alle in dit jaar vastgestelde wedstrijden steeds af gelast. Men kan er echter wel zeker van zijn dat de terreingesteldheid het niet toe laat, dat het voor komende Zondag vast gestelde programma van districts-, beker en competitiewedstrijden volledig wordt afgewerkt. Omdat er twee districtswedstrijden op het programma staan (Noord tegen West B in Hilversum en Oost tegen Zuid in Arnhem) wordt er in de eerste klasse nog niet ge speeld. BMHC en de andere eersteklassers hebben dus de gelegenheid zich weer wat in te spelen en voor te bereiden voor de laatste wedstrijden in de strijd om het westelijk kampioenschap. Op eigen terrein speelt BMHC Zondag om half drie in de vierde ronde om de HTCC-bcker tegen de overgangsklasser Laren. Voor dezelfde beker gaat Strawberries eveneens strijd leveren tegen Amsterdam II, welke ontmoe ting om twee uur op het veld aan de Drie- huizerkerkweg te Velsen wordt gespeeld. Bij de heren wordt ook nog gespeeld om de J. D. Treslingbeker en bij de dames om de wisselprijzen de Zilveren Roos (Hilversum Strawberries en KievitenBDHC) en de Amsterdambeker. Eén wedstrijd is vast gesteld in de eerste klasse dames, namelijk tussen Laren en Togo. Promotieklassers Er valt natuurlijk weinig over de uitslagen te voorspellen nu er in zoveel weken niet is gespeeld. Zandvoort zal ongetwijfeld om twee uur op eigen terrein trachten revanche te nemen tegen het bezoekende Ijsvogels. Op hetzelfde tijdstip begint op het complex Bleek en Berg aan de Brederodelaan in Bloe- mendaal de ontmoeting tussen HBS en Am sterdam III. Om een uur speelt BMHC III op het terrein aan de Aelbertsbergweg tegen Gooi II. Eechtrop zal het uit tegen Zuidwijck wel zwaar krijgen, maar behoeft daarom niet kansloos te zijn. Het programma bij de dames promotie klassers vermeldt het bezoek van BDHC II aan Victoria in Rotterdam, de uitwedstrijd van Rood Wit tegen Hilversum met de beste kansen voor de thuisclub en tenslotte het verder op de weg naar het kampioenschap gaan van Alliance. Want men mag aanne men, dat de Heemsteedse dames op eigen terrein om twaalf uur tegen Amersfoort de beide punten wel weer zullen bemachtigen. •&.-> XOCOCOCOCOXf <*c»3occooooooco De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem komen Zondag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders; achter: Odenthal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd en Barends; voor: Jacob, Doets, Roozen, Brussee en Groeneveld. R. C. H.: Doel: Wille; achter: Van Rhee- nen en v. d. Brink; midden Lasschuit, De Vos en Biesbrouck; voor: Kruyer, Koster, De Jong, Honout en Couwen- hoven. E. D. O.: Doel Van der Berg; achter: Walther en Bax: midden: Klooster, Dwealaard en Snijders; voor: Plaisir, Spiers, Roodselaar, Koning en Mul. V. S. V.: Doel: Van der Wint, achter: Schoon, Kunst; midden: Tielrooy, Ha- seveld, Stijger; voor: Thoolen, Spaans, Verswijveren, Van der Kuil, De Graaf. VAN STEENBERGEN WINT IN ANTWER PEN. In het Sportpaleis in Antwerpen is een internationaal omnium gehouden, dat door de Belg Van Steenbergen werd ge wonnen met 4 punten voor de Zwitser Koblet (6 punten) en de Italiaan Coppi_ (8 punten). De organisatie „Ronde van Nederland" deelt mede, dat Jef van de Vijver Wim van Est voor de ronde heeft gecontracteerd. Ook Wout Wagtmans zal zo vernemen wij in de Ronde meerijden. Ook hij heeft een contract afgesloten. Op de derde dag van de derde testmatch tussen West-Indië en Engeland is het Engelse team voor 435 runs in de eerste in nings aan de kant gezet. West-Indië scoorde daarna slechts 31 runs voor het verlies van 3 wickets tot de lunch. Na de lunch kon niet verder worden ge speeld in verband met zware regenval, die gedeelten van het veld onder water zette. De pace-bowler van Lancashire, Brian Statham, nam alle drie West-Indische wickets ten koste van slechts tien runs. De uitslagen van de basketballwedstrijden, die gisteravond in het Krelagehuis te Haar lem werden gespeeld, luidden: Junioren: HHCZBVS 20—10; Excerci- tia BOosterkwartier B 369. Dames: Oosterkwartier 2ZBVS 25*—34; HHC 2—Excercitia 21—45; Oosterkwartier— PSVH 8—34; HG A 2—HHC 21—14. Heren: SC HaarlemHGA 2524; IHJ Harlem Tigers 20—30. ADVERTENTIE De zeventien beste lopers van het district West van de Neder- Iandse Politie Sport- 1 bond hebben elkaar gistermiddag de eer betwist van het cross country kampioen schap van het district. Onder lang geen pret tige weersomstandig heden liepen die ze ventien politiemensen drie maal een onge veer twee-en-halve kilometer lang par cours in de Heeren duinen in IJmuiden, waarna J. van Ginkel uit Baarn over de meeste adem en de grootste snelheid bleek te beschikken. Zijn tijd was 32 min. 16.4 sec. De Haar lemmer T. Collignon kwam 26.6 sec. later over de eindstreep. Voor de winnaar le verde de fraaie pres tatie de „zilveren py- ramide" op, voor de tweede aankomende een lauwertak. De Haarlemse wielrenner Gerard Peters is voor zijn verdiensten in de wielersport door de Franse Wieier Unie onderscheiden met de Chancellerie de Mérite Cycliste. Aan deze onderscheiding, welke slechts bij hoge uitzondering wordt verleend, zijn een di ploma en draaginsigne verbonden, welk laatste recht geeft op vrije toegang bij de wereldkampioenschappen. Ook Van Steen bergen, Coppi, Koblet, Schulte en Jef v. d. Viiver zijn reeds met deze onderschei ding begiftigd. Wielerloopbaan Gerard Peters begon zijn wielerloopbaan in 1937 met een overwinning bij de niet- licentiehouders in de Ronde van Haarlem- Noord en herhaalde deze prestatie nog twee maal bij de amateurs. In 1941 werd hij nationaal wegkampioen der amateurs en hoewel de oorlogsjaren een streep door de rekening van Peters haalden, vormde dit voor hem geen beletsel om in April 1944 te Brussel, het wereldrecord over 1 kilometer met vliegende start op 1 min. 3,2 sec. te brengen. Deze prestatie is tot nog toe door geen enkele renner ge ëvenaard. De Haarlemmer, die zich in de naoorlog se jaren specialiseerde in de achtervolging, behaalde in 1946 de wereld- en de natio nale titel in deze tak van wielersport. Voorts werd hij in 1949 nationaal kampioen over de 50 kilometer en vormt sindsdien met Gerrit Schulte een koppel dat reeds vele successen behaalde en nog steeds aan ADVERTENTIE RAl-Gebouw Amsterdam 26 Februari f/m 7 Maart Geopend van 10-17 en 19-22 uur Entree 2.- (incl belasting) E wonderlijkste, de kundigste en meest gevierde vrouw die het kunstrijden op de schaats ooit heeft gekend is ongetwijfeld de Noorse fe- nomene SONJA HENIE geweest. Een- meisje dat de dromen van ieder jong meisje tot werkelijkheid bracht een- meisje ook dat dankzij haar sportieve prestaties niet alleen de bewondering genoot- van al haar landgenoten, maar die ook zoveel profijt trok van haar zeer zeker grote gaven dat zij als vrij jonge vrouw al tot de rijkste mensen van Amerika behoorde. Sonja Henie: bewonderd en verguisd, geprezen en verfoeidmaar bovenal een vrouw die millioenen in de wereld kennen als een nndvan gratie on wie de wetten van de zwaartekracht geen invloed schijnen te hebben. SONJA, die nu tweeënveertig jaar oud is, heeft tot nu toe een alleszins be wogen leven achter de rug. Eigenlijk vanaf het moment dat de geregelde be zoekers van de Frogner-ijsbaan, die vlak bij haar huis was, gezien hadden dat in die kleine Sonja een talent schuil ging voor het kunstrijden. Van haar derde jaar af krabbelde het kleutertje Henie daar tot ieders genoegen wat op het ijs rond, maar dat krabbelen veranderde al ras in verantwoord schaa^enrijden toen Sonja op haar zevende verjaardag een paar kunstschaatsen kreeg. Sonja's ster steeg snel. Als achtjarige won zij haar eerste beker en zij had haar twaalfde verjaardag nog niet eens ge vierd toen zij voor haar land werd inge schreven voor de Olympische Winter spelen, waar zij wel'swaar als laatste eindigde, maar waar ook bleek dat zij heel veel goeds voor de toekomst be loofde. In haar eigen land wist men dat ook al gauw. In hetzelfde jaar schreef Sonja uiteraard ook in voor de nationale kam pioenschappen. Zij won de titelmaar dat alleen omdat zij geen tegenstand had. „We rijden niet met een kind als con current", zeiden de andere meisjes. En ze keurden de kleine Sonja geen blik waardig. De eerste tegenslag dus, maar Sonja zelf was nog te. jong om die te be seffen zij was alleen verheugd met het behalen van de titel en de vooruitzich ten op verre reizen en verdere training in net kunstrijden. Een training overigens, waar zij zo dol op was dat zij alle pretjes liet schieten. Vooral door het steeds maar aandringen van haar vader, die niet van haar zijde week, besteedde zij steeds meer tijd aan haar lessen, die behalve schaatsenrijden ook gymnastiek en ballet betroffen. Sonja was op weg naar de top, die voor haar zelf het Europees, Olympisch en wereld kampioenschap betekende, maar die later nog veel hoger, verder en eenzamer bleek te liggen en die voor haar onge kende en onvermoede perspectieven zou openen. Alleen vader Henie zag die mógelijk heden. DEZE Wilhelm Heme, die in zijn jeugd de eerste wereldkampioen wielren nen was voor Noorwegen, was een man die niet alleen grote verwachtingen had van zijn dochter, maar die ook mogelijk heden zag voor Sonja die nog niemand die iets op het ijs presteerde ooit had durven dromen. Om die mogelijkheden te verwezenlij ken stuurde vader Henie zijn dochter eerst naar Wenen om daar het beste on derricht te krijgen dat men zich maar denken kon. Geld speelde geen rol bij Wilhelm. Hij wist wat Sonja kon berei ken en betaalde zonder dralen. De resultaten bleven niet uit. Sonja oefende met hart en ziel en groeide uit tot een ware ijs-koningin die duizenden mensen overal in Europa liet zien tot welke verbazingwekkende prestaties zij gekomen was. Op kampioenschappen was Sonja niet meer te benaderen. De ene na de andere titel kwam op haar naam. In 1927 werd zij voor de eerste maal wereldkampioen en bleef dit tot.1936! In de tussenliggende periode verwierf zij nog zes Europese drie Olympische en acht nationale kampioenschappen. En steeds weer stond men verbaasd over wat dat zeker niet knappe meisje voor schoons aan haar toeschouwers voor kon toveren. Nauwelijks had zij haar ijs- costuum aan en de schaatsen onder of zij veranderde in een sylphide in een wonder van gratie en lichtheid. Zij danste onder andere „Les Sylphides" op muziek van Chopin, zij danste een deel van de Sheherazade-suite van Rimsky Korsa koff en zij danste de Stervende Zwaan. Zij wilde de Pavlova van het ijs worden en zij werd het. Buiten haar show pre steerde zij vooral in haar vrije fantasie figuren wat nog nooit eex-der gepresteerd was en later ook nooit weer verricht zou worden ook. Alle naijver van haar niet weinig jaloerse concurrenten uit zo vele andere landen ten spijt. Koningin van de schaats was zij, maar zeker geen koningin van sportiviteit. Nooit is er beter gereden dan door haar, maar wellicht ook nooit meer gezondigd tegen de amateurbepalingen, zowel bij de wereldkampioenschappen voor ama teurs als bij de Olympische Spelen van 1928, 1932 en 1936. Sonja baadde zich in weelde, maar trok zo heette het geen voordeel uit de beoefening van het kunstrijden. Doch ondanks al de tegen haar gerichte aanvallen wilde zij of liever gezegd wilde haar vader nooit iets van beroepssport weten. Dat het nooit tot een professional-ver- klaring kwam van de autoriteiten dankte Sonja voornamelijk aan de bestuurs leden van de Noorse organisatie, die nooit kwaad van haar wilden horen. Integen deel, men gaf haar zelfs de Orde van St. Olaf eerste klasse voor de verdiensten jegens het Noorse volk. Zo werd Sonja Henie een nationale heldin. Pavlova van hr.t ijs waarheid. Zij wordt ook dankzij haar verstandige investeringen beschouwd als een van de rijkste vrouwen. Zover het van belang is om hier te vermelden bezit zij niet alleen vijftien millioen dol lar, maar heeft zij een prachtig buiten huis bij Oslo, bezit zij een enorm groot en luxueus ingericht huis in New York, op Long Island, en in Beverly Hills. Daarbij heeft zij dan nog een enorme ranch aan haar broer gegeven en enige wolkenkrabbers in Chicago gekocht, die zij op z'n minst gezegd zeer ren dabel weet te maken. Waarbij zij dan nog directrice en manager is van haar eigen shows, die zij zelf ook zakelijk geheel behartigt. En een knappe zakenman, die een dollarcent meer aan haar verdient dan zij zelf goed vindt. En nu zonder de hulp van haar (inmiddels overleden) zakelijke vader, die haar naar de top leidde. Sonja Henie ULRICH Salchow de enige man in de wereld die ooit tien maal we reldkampioen kunstrijden werd zei eens over Sonja: wat zij doet is geen kunstrijden meer, het is geniale kunst. En die woorden brachten vader Henie weer aan het denken. Hij reisde naar Holly wood en bood Daryl Zanuck aan films te maken over kunstrijden. „Daar komt een kapitaal uit", zei Wilhelm met grote ze kerheid. En Zanuck stemde toe. Sonja vervulde de hoofdrollen (150.000 dollar salaris). De films werden ongekende (fi nanciële) successen. Toen Sonja in 1936 Noorwegen verliet beweerde zij: binnen vijf jaar ben ik het rijkste levende Noorse meisje. En deze weinig bescheiden opmerking werd SONJA Henie, een pionierster in de sport, die altijd de eerste was. Zij was het eerste kind dat naam maakte met schaatsenrijden, zij was het eerste meisje dat een short durfde dragen op het ijs, zij was het eerste elfjarige kind dat aan de Olympische Spelen meedeed, zij was het eerste meisje dat figuren ontwierp op het ijs die nu nog in trek zijn. Zij was verder het eerste meisje van vijftien jaar dat een Olympische titel won en zij was het eerste meisje dat echt op schaatsen danste, op het ijs een show gaf en tevens het eerste meisje dat filmen en kunst rijden combineerde. Kortom een vrouw met gouden schaatsen. E. K. de spits staat van de internationale kop pels. Ook reed Peters in de Ronde van Italië en de Tour de France 1951, toen van Est de val in het ravijn maakte. Ook voor zijn vereniging de H.S.V. „De Kampioen", waarvan hij erelid is, staat deze renner altijd klaar, om jonge renners bij hun training te vergezellen en hen de nodige raadgevingen te schenken. In 1953 leverde hij nog een werkzaam aandeel in het door „De Kampioen" behaalde club kampioenschap van Nederland. De gebruikelijke serie-draverij op het programma van Hilversum is voor Zondag middag tot hoofdnummer gepromoveerd, waardoor de mindere klasse onder de dra vers ook eens de kans krijgt een dikke prijs in de wacht te slepen. De mindere klasse is echter zeer onregelmatig, waardoor het uiterst moeilijk is een juiste prognose op te bouwen. De vertegenwoordigers van stal Orange (Quant a Moi en Quality Hollandia) behoren tot de regelmatigsten, waardoor in dit zeer open nummer de keuze op deze stal valt. Paul Spencer en Quick P zouden kunnen verrassen, mits zij geen fouten maken. Van de zwaar belaste paarden is Olymphia S te verkiezen. In het internationale nummer maakt Quichotte haar debuut in de grote klasse. Deze veelbelovende jonge draafster zal de ouderen gedurende het grootste deel van het parcours de baas kunnen, doch de gro tere kracht van Junoschka zal haar in de eindstrijd op de knieën brengen. Oscar Major is de outsider. Men is er deze keer ook uitstekend in ge slaagd de monté-draverij tot een spannend evenment te maken. Alle specialisten zijn present, doch de debutanten en nieuwelin gen zijn zo goed geplaatst, dat van de elf paarden wel 4 grote kanshebebrs zijn te noemen. Vooral Nelson profiteert van de gunstige handicap, zodat met een bekwame ruiter het publiek hem tot de favoriet zal maken. Gevaar komt van de zijde van Meeske S, Lex V en Overste'van Fresena. In de Leonard-prijs haeft Parel Holland C de beste vorm en dit zal doorslaggevend zijn. De drie andere favorieten Our Volann, Nora Spencer en Pearl Spencer zijn. ver scheidene weken niet in de baan geweest en zullen hierdoor over deze lange afstand de succesvolle Parel Holland C niet kunnen, houden. Ook Quatriême Poulain is in glanzende vorm en demonstreerde dit afgelopen week nog door een gemakkelijke zege. De klasse van de paarden is nu echter veel beter, zo dat hij moet vechten om hier te kunnen winnen. Daar de afstand in zijn voordeel is en zijn concurrenten een kortere afstand prefereren blijft hij toch onze keuze, ge volgd door Peter Karnac en Octavianus K. Ook Roi de Cinq Mille krijgt het zwaar te verduren na zijn laatste overwinning, maar zijn vorm is nog steeds vooruitgaande. Indien de jeugdige Heynen er opnieuw in slaagt dit paard zonder fouten rond te krij- genu, dan zal ook René M hem niet kunnen bereiken. Quaestor is het aangewezen paard voor de plaatsen. In het openingsnummer heeft Geersen de keuze uit Roi d' Or en Rudi Trothan, beide paarden, die deze course volkomen beheer sen Slechts Rejcton Marie B zou kunnen vrerassen, daar de merrie na enige maanden rust haar rentrée maakt. Deze stoot moet los van de band om de bal gemerkt B zo dicht mogelijk bij C te brengen. In dit geval beslist niet doorsto ten daar bal B dan aan de andere kant van het biljart komt, hetgeen het maken van de volgende carambole niet eenvoudig maakt, alhoewel de carambole in het bo venstaande geval met doorstoten wel tot stand komt.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7