Ruiten Zes Zwaluwen-team leed zware nederlaag tegen Rode Duivels .Clowntje Rick ALBERT HEIJN ODO weer kampioen kegelcompetitie HLTC „Westrust" 25 jaar DAVITAMON (Q 4 Nederlandse verdediging geheel uit vorm Haarlem vriendschappelijk tegen De Volewijckers Gebroeders Winter met AFC tegen Queen's Park Rangers Nederlands-Engelse sportuitwisseling Schaken Om de schaak-titel Cricket Engeland verslaat West Indië met negen wickets FEUILLETON Zzvemmen Om de Hauser-beker Waterpolo Grote nederlaag van Haarlem tegen Nereus Chocohagel Grote Snijkoek Daisy Biscuits A.H. Beschuit Choc. Repen Fijne Snijworst Geld. Ham Damesclub EVA promoveert naar hoogste afdeling Om wereldtitel ijshockey Voor de kinderen Basketballprogramma Schaatsen rijden Broekman tweede in Bergen Tennis Sport in 't kort Faillissementen Een voor gezondheid! Neem geregeld Uw Weekstaat Nederlandsche Bank Kerkelijk Nieuws René Laporte overleden 'n TIP VAN BOOTZ WOENSDAG 3 MAART 1954 Weer heeft een vertegenwoordigend Ne derlands voetbalteam een ne.-erlaag geleden door onvoldoende lichamelijke conditie. Want dat dit de oorazak was van de vijf een nederlaag, die de Zwaluwen in de jaar lijkse wedstrijd op „Mardi Gras" in Gent tegen de Rode Duivels leden, stond vast. De Nederlanders konden zich niet aanpassen aan het erbarmelijk slechte veld, waar men slechts in het strafschopgebied voor beide doelen de sneeuw had verwijderd. Het grote stuk tussen de 16-meter lijnen was bedekt met een dikke laag natte, papperige sneeuw. De bal werd op dit gedeelte van het ter rein soms twee maal zo groot door de klui ten modderige sneeuw, die zich op het leer vastzetten en het spelen van de bal vergde op dit gedeelte van het veld extra inspanning en techniek. Bovendien leverde het snel star ten en wenden veel moeilijkheden op. Naarmate het spel vorderde en de sneeuw steeds dichter ging vallen werd het er voor de spelers niet gemakkelijker op. Hier wer den zware eisen gesteld aan het uithou dingsvermogen en de lichaamsbeheersing en het waren de Belgen, die zich in de loop van de wedstrijd op deze onderdelen supe rieur toonden. Niet het gehele Zwaluwen team was uit vorm, want de voorhoede speelde althans in de eerste helft toen de Nederlandse aan vallers nog de gelegenheid kregen een bal uit het achterveld te verwerken een be hoorlijke partij. De rechtervleugel Van dei- KuilVan Rooy brak meermalen goed dooi en ook Bleyenberg kon toen op de midden voorplaats goede dingen doen, al had hij het tegen spil Oversteyns niet gemakkelijk. Linksbinnen Van Pelt speelde eveneens een redelijk goede partij. Bovendien werd toen nog steun ontvangen van de kanthalfs Hen driks en Dutrieux. Toen na de rust de kleine Belgische inter national Huysmans een overheersende rol ging spelen op het middenveld, werd het gat tussen verdediging en aanval steeds groter met het gevolg, dat het aantal Nederlandse aanvallen zich tot een minimum beperkte. Falende defensie In de verdediging was het vanaf de eerste minuut mis. Doelman Van der Wint trof geen blaam. Hij maakte geen grote fouten bij de vijf maal dat hij werd gepasseerd, doch de backs Cools en Kuys en spil Krist brachten er niet veel van terecht. Het eerste presentje aan de Rode Duivels werd na 12 minuten door Kuys gegeven. Een ongevaarlijke voorzet van de naar links gelopen Belgische middenvoor Van Hoy- weghen werd rustig door de uitgelopen Van der Wint opgewacht. Maar Kuys zette er een voet tussen en in het volgende ogenblik lag de bal in het net. Dat de Belgen het zonder Nederlandse hulp ook konden, bleek nadien meer dan eens. De linkervleugel OrlansCorbeel wandelde met het grootste gemak langs Cools en wanneer Corbeel niet zo slecht op schot was geweest, hadden de Belgen reeds bij de rust een grote voorsprong gehad. Nadat Bleyenberg een goed schot juist naast had zien gaan, kregen de Belgen hun vierde hoekschop te nemen. Even werd de bal weggewerkt, toen loste rechtsbinnen Houf een schot, dat doel trof. Enkele minu ten voor het einde van de eerste helft kon de op een combinatie van Vin Pelt en Bleyenberg toegelopen Schmidt de bal met de punt van zijn schoen in een gaatje tussen de paal en doelman Seghers prikken, waar mee de stand tweeeen werd. Nog meer goals A! in de derde minuut van de tweede helft werd het drie—een en wel op dezelfde wijze als de eerste Belgische goal tot stand was gekomen. Weer kwam van de voet van Van Hoywegen een voorzet, Krist wilde de bal onderscheppen, maar miste half en Van der Wint lag voor de derde maal vergeefs in de modder. ADVERTENTIE Aanval op het doel van de Rodè Duivels: v.l.n.r. Van Ginderen, Seghers, De Vries (R.D.), Dörr en Schmidt (Zw.). Toen Cools korte tijd later zo volkomen over een bal trapte, dat linksbuiten Orlans alleen maar met een been behoefde te zwaaien om de vier op het scoringbord te brengen, was de nederlaag een feit. De Ne derlanders zwoegden tot het einde, maar het bleef bij een enkel goed schot van Van Rooy en Van der Kuil. Het Belgische overwicht groeide bij de minuut en slechts het slechte schieten der Belgen en het goede werk van Van dei- Wint voorkwamen, nadat Corbeel eindelijk doel had getroffen, een nog grotere neder laag. Donderdagavond speelt Haarlem bij kunstlicht een oefenwedstrijd tegen De Vole wijckers. Deze wedstrijd begint om acht uur. De gebroeders Winter van HFC links half en rechtsbuiten hebben .van het AFC- bestuur de uitnodiging ontvangen met de Amsterdamse tweedeklasser op 15 Maart een voetbalwedstrijd te spelen in Londen tegen de profclub Queen's Park Rangers, die uit komt in de derde divisie van de Engelse League. Beide spelers hebben van de bond toestemming gekregen voor AFC uit te komen. In Utrecht is een bijeenkomst gehouden van Engelse en Nederlandse afgevaardigden van bij de „Al Nations Sports and Cultural Association" aangesloten comité's, onder lei ding van de heer A. Milhado uit Londen. Het bleek dat er nog steeds tussen ver scheidene Engelse en Nederlandse steden een intensief contact bestaat. Weliswaar is het aantal steden van 40 kort na de oorlog teruggelopen tot iets meer dan de helft. Er zijn verschillende oorzaken voor deze vermindering aan te wijzen, doch de voornaaamste is wel dat er in Nederland geen overkoepelende organisatie bestaat; in tegenstelling tot Engeland, waar een bestuur de uitwisseling regelt. Er werd een voor lopig bestuur gekozen, dat de bestaande mo gelijkheden nader zal onderzoeken. Als deze Nederlandse organisatie op bre dere basis kan werken, acht men de kans van voortzetting van bestaande relaties en een uitbreiding met nieuwe contacten zeer wel mogelijk. Het tournooi om het Nederlands kam pioenschap schaken azl van 5 tot en met 9 en van 12 tot en met 17 April in de cantine van het hoofdbureau van politie in Amster dam worden gehouden. Twaalf deelnemers zijn hiervoor aangewe zen. De loting voor dit tournooi had het volgende resultaat: 1. Kramer; 2. Prins; 3. Spanjaard; 4. Barendregt; Van Scheltinga; 6. Donner; 7. Orbaan; 8. Bouwmeester; 9. Euwe; 10. Van der Berg; 11. De Jong; 12. Cortlever. Engeland heeft gisteren in Georgetown de derde testmatch van een serie van vijf tegen West-Indië gewonnen met negen wickets. De totaalstand is nu: West-Indië twee gewonnen wedstrijden en Engeland een. West-Indië ontsnapte gisteren aan een inningsnederlaag door in totaal 256 runs in de tweede innings te scoren waardoor Enge land drieëneenhalf uur werd gelaten om 73 runs te scoren die voor de overwinning nodig waren. De Engelsen kwamen tot 75 runs voor het verlies van één wicket. door Mevr. I. C. M. BijleveldGelinck 8) Hij legde ziln hand op haar arm. Ik wou je iets anders voorstellen, als je het tenminste goed vindt. Dat ik dat flesje meeneem, met het schrift en de andere losse aantekeningen; ik kan ze in mijn kof fertje doen. Ik laat je liever niet zo ach ter, hier alleen op de flat met die kost bare dingen. Je kunt tenslotte nooit we tenMaar het is alwéér een bewijs van vertrouwen dat ik je vraag; misschien wil je het liever niet. Zeg het maar eerlijk, Suzanne. Jawel, Hein, ik vind het best. Ik zal morgenochtend, of liever ge zegd vanochtend, alles weer meebrengen, vervolgde hij, de papieren op het bureau bijeenzoekend. Is je vader er dan nóg niet, dan brengen we alles meteen naar de recherche. En dan ligt hier ook nog al tijd die kaart, die ruiten zes. Wil je die hier laten liggen? Ze gaf niet dadelijk antwoord, maar zag twain nadenkend aan. Dan zei ze langzaam: Nee, die kaart wil ik hier ook niet laten liggen. Ik zal hem bij mij steken. Dank je v/el. En ze borg de ruiten zes zorgvuldig in haar tasje. Ze sloten nu het laboratorium en bene den in de hal borg hij alles voorzichtig in zijn koffertje: het kostbare buisje gewik keld in een laag watten. Hij knipte de slo ten dicht en trok zijn dikke ulster weer aan. En dan greep hij haar hand tussen zijn beide handen: Nacht, Suzanne. Slaap wél! En ik dank je voor alles. Kom je dan vanochtend vroeg, Hein? Vèst? Vast, Suzanne! Ze was zó moe, dat ze zich na zijn ver trek werktuigelijk uitkleedde en meteen in een diepe slaap viel. Een diepe, droomloze slaap. En ze sliep zó vast, dat er al een hele tijd geklopt en gebeld was aan de voordeur-, vóór ze ontwaakte. Haastig schoot ze haar slofjes aan en opende de deur op een kier. Het was de vrouw van de concierge. Ze had een telegram in de hand en lachte: Wat sliep u vast, juffrouw! Ja. Hoe laat is het? Kwart over acht. Hier is een telegram voor u. Zij scheurde het, klaarwakker nu, haas tig open. Het was afgezonden uit Amers foort en luidde: I Ben verhinderd vanmorgen te komen. Ga, als het nodig is, alleen naar de politie. Hein. Het bestuur van de Dolfijn heeft in ver band met de langdurige programma's in vorige jaren bepaald, dat aan de wedstrij den om de J. P. Hauserbeker, die op 6 Maart in het Sportfondsenbad-Oost in Amsterdam worden gehouden, per vereniging op elk nummer niet meer dan twee deelnemers mogen uitkomen. Bovendien zijn vrij scher pe limiettijden gesteld. Diverse sterke Nederlandse zwemmers komen Zaterdagavond aan de start. Op de 400 meter vrije slag heren onder meer De Vreng (AZ '70). Ten Thije (LZO) en Boxem (DAW), Op de 200 meter schoolslag starten onder andere Van Feggelen (Meeuwen) en Van Daatselaar (Robben). Omdat er volgens het bestuur van Dolfijn nog steeds niet vol doende krachten in Nederland aanwezig zijn om de 200 meter vlinderslag te zwem men. heeft men een nummer over 150 meter ingelast met onder meer Wiering (IJ), Van Rooy (Aegir), De Vries (HPC) en Muller (Dolfijn). Bij de dames die niet meetellen voor het klassement van de Hauserbeker starten op de 100 meter vrije slag Jopie van Alphen (RDZ), Ria Vonk (HDZ), Tine Tenkink (DAW) en Hettie van Balkenende (ZAR). Op de 100 meter rugslag komen uit Joke de Korte (ODZ), Eefje de Boer en Ali Segaar (beiden ADZ). Een waterpolowedstrijd tussen de „Kik vorsen" en het Nederlands militair zevental completeert het programma. De eerste zeventallen van Haarlem zijn Dinsdagavond naar Zaandam geweest om daar voor de winter-waterpolocompetitie de strijd aan te binden tegen de teams van Nereus. In de dameswedsrtijd Nereus I Haarlem I bleef de strijd onbselist; de Haar lem-heren moesten in Nereus I de meerdere erkennen. In de eerste helft van de dameswedstrijd kreeg Haarlem door doelpunten van Nanny Franke een tweenul voorsprong, welke voorsprong na de rust door de zelfde speel ster werd vérgroot tot drienul. De Nereus- dames kwamen daarna meer in de aanval waarna T. van Nieuwenhuizen en T. van Ent en mej. Stöckel voor Nereus gelijk maakten. Een zwaar gehavend Haarlem I, waarin slechts twee spelers van het eerste zevental waren opgesteld, had het zwaar te verduren tegen Nereus I. Het werd achteen. In het Sportfondsenbad Haarlem is voor de vierde klasse heren nog gespeeld HVGB 6 VZV 2 1—1 en HPC 4DWR 3 1—2. ADVERTENTIE 250 gram 39 per stuk 39 250 gram 25 GROTE ROL O C 14 ituli tJ EXTRA O O Zware R«tp Cm Cm DEZE WEEKi 100 gram 36 100 gram 45 MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! De winterkegeleompetitie 19531954 van de Haarlemse Kegelbond is afgelopen. We derom is de kegelcluh ODO kampioen ge worden. Dit keer werd voor het eerst het kampioenschap ongeslagen behaald. Wel een bijzondere prestatie in de hoogste afdeling. Ook in afdeling B was de strijd om de bovenste plaats interessant. Hier ging de damesclub EVA aan de kop. Het is nog niet voorgekomen dat een damesclub uitkomt in de hoogste afdeling, deze eer valt nu ten deel aan de dames van EVA in de competitie 1954—1955. De damesclub PAX werd kampioen van de C-afdeling. Beide damecclubs hebben dus wel een lesje gegeven aan de herenclubs in hun afdelingen. De kegelsport in Haarlem wordt druk beoefend en nu zijn bij de HKB al 29 clubs aangesloten waaronder 6 damesclubs en een gemengde club. Hier volgen de eindstanden in de klassen A, B en C. Afdeling A: ODO (kampioen) 5851 houten 32 punten De Prins 5405 22 Pax 5544 21 De Volharding 5345 18 Zet 'h op 5267 15 Richten Rollen 5190 12 LVMG 5166 10 HBS 5215 9 HVK 4987 5 Afdeling B: EVA (kampioen) 5321 houten 28 punten HFC H'lem 5012 20 Haarlem 4740 18 N. de Plank 5012 17 NRV 4882 16 BI. Sportief 4979 14 Tigatroes 4769 14 DVV 4680 10 Com-post-14 4581 7 Afdeling C: PAX (kampioen) 6096 38 Fr. Hals 5723 24 IVO 5533 20 HHC 1945 5657 14 Aan de Rol 5562 14 Enthousiast 5651 10 Het persoonlijk kampioenschap dames werd behaald door mevrouw N. Sepp van EVA; bij de heren door de heer B. Boeltjes, lid van ODO. In de feestzaal van de HKB zijn de kampioenen tijdens het vastenavond bal gehuldigd. Mevrouw Venema gaf voorts met haar dansgroep een demonstratie. De wedstrijd Rusland—Tsjecho Slowakije, de belangrijkste ontmoeting van de vijfde dag van het tournooi om het wereld- en Europees kampioenschap ijshockey, trok tienduizend toeschouwers. In dit duel heb ben de Russen zich van de beste zijde laten zien. Vooral wat snelheid betreft waren zij hun tegenstanders verre de baas. De 52 overwinning was dan ook volkomen ver diend (1—1, 21, 20). De ontmoeting Finland—Noorwegen, die aan bovengenoemde wedstrijd vooraf ging, leverde een 2—0 (0—0, 1—0, 1—0) overwin ning voor de Finnen op. Tijdens de match werden twee Finnen en vijf Noren naar het strafbankje verwezen. Een van hen, de Noor Bakke, voor vijf minuten, de zwaarste straf, die tot nu toe in het tournooi is opgelegd. Douglas Schapman, de Canadese speler, die zijn kaak op twee plaatsen heeft gebro ken, mag in de wedstrijd tegen Rusland, die Zondag wordt gespeeld, uitkomen. Indien Chapman zich in staat voelt mee te spelen, zal hij om zijn gezicht te beschermen een masker dragen. Ondanks het feit, dat Zweed se doktoren het advies gaven om enkele weken te rusten, hoopt Chapman toch Zon dag te kunnen deelnemen. De wedstrijd Zweden—Zwitserland ein digde in een 63 overwinning voor Zwe den. De tussenstanden waren: 31. 33, I 0—0. Rusland Canada Tsj. Slowakije Zweden Finland Duitsland Zwitserland Noorwegen 4 4 0 0 8 25— 5 3 3 0 0 6 24— 1 4 3 0 1 6 30—11 4 3 0 1 6 21—15 4 1 0 3 2 7—24 3 0 1 2 1 9—18 4 0 1 3 1 8—24 4 0 0 4 0 1—27 De jongens beloofden, dat ze goed zouden uitkijken, en toen gingen ze verder het bos in, op weg naar de plek, waar ze hun hut gebouwd hadden. „Ik ben erg benieuwd, hoe het eruit zal zien", zei Rick. „Ik ook", gaf Bunkie toe. „Ik hoop maar, dat-ie zich goed houdt, aan Kunnen we er 't volgend jaar ook weer plezier van hebben!" Het was nog een eindje lopen het bos in. Maar eindelijk waren ze er. „Kijkhij staat nog!", zei Bunkie. „Ja", zei Rick „En het dakzeil heeft het ook goed uitgehouden!" Ze wilden juist op de hut toelopen, toen ze opeens allebei bleven staan.... „Hé!", zei Rick verbaasd. Zie je dat.de deur staat open!" Ja, Bunkie had dat ook juist al opgemerkt. „Wat raar!", zei Bunkie, ongerust. „Ik weet toch zeker, dat wij die deur dicht gedaan hebben, toen we weggingen!" En dat herinnerde Rick zich ook heel duidelijk. Maar dan moet er iemand in ons huisje geweest zijn!", zei Bunkie. HOOFDSTUK III Ze kleedde zich haastig aan. Ze keek eerst of haar vader soms toch nog thuis was gekomen, dan ging ze nog even naar het laboratorium. Hij was er niet. Toen trok ze meteen haar mantel aan, deed het telegram en de speelkaart in haar tas en deed de deur achter zich dicht. Ze liep snel de trappen af. Maar beneden werd er juist een deur opengedaan en bonsde ze bijna op tegen Huug. Wat is dat Suzanne! Jij? Moest je niet uitslapen? Nee, zei ze. Is er iets? Je kijkt zo vreemd! Ze aarzelde. Zou ze hem in vertrouwen nemen? Huug? Maar ze had niemand an ders. Naar tante Ida ging ze toch óók lie ver niet. En ze vertelde: Vader is weg. Wég? Wat zeg je nou? Ja, heus. Hij is gisteravond wegge gaan en nu is hij nog niet terug. En hij werkte aan zo'n belangrijke proef! Ja. En heeft hij die proef dan ook in de steek gelaten? Ja. Wanneer heb je het gemerkt? Vannacht al. En waarom heb je mij dan niet ge roepen? Omdat hij een briefje had achtergela ten dat hij over een paar uur zou terugko men. Ik dacht.... ik heb op hem ge wacht Heb je dat briefje? Kan ik het soms even zien? Nee Huug, dat kan niet. Maar waar is dat briefje dan? Dat is óók weg. O Huug' Ze snikte ineens, hield meteen weer op en staarde met grote ogen voor zich uit. Hij sloeg een arm om haar heen. Ga nu even mee naar binnen, kindje, dan kun je me alles vertellen. Toe Su zanne! Ze schudde het hoofd. Liever niet, Huug. Ik wil nu meteen naar de politie gaan. Naar het hulpbureau hier öp het plein? Nee. Naar de Centrale Recherche. Da ga ik met je mee! Dit was nu de situatie, waarnaar hij hei melijk zo dikwijls verlangd had: Suzanne, klein, afhankelijk en hulpeloos en hij haar verdediger en beschermer. Hij kwam in eens in actie. Luister eens, ik heb een goed plan. Ik schiet mijn jas aan en haal mijn wagen tje op uit de garage en kom hier voorrij den. Over een paar minuten ben ilk er. Wij rijden dan naar de stad, jij komt naast me zitten en onderweg vertel je me zo kort mogelijk precies wat er allemaal ge beurd is. Is dat goed? Graag Huug. Wil je eerst nog even wat drinken? Een glas water? Evenals verleden jaar zullen de basket ballers hun activiteit in Maart weer moeten beperken daar het Krelagehuis twee weken lang voor andere doeleinden gebruikt wordt. Helemaal is men in deze periode niet van basketball verstoken, daar de competitie leider een groot aantal jeugdwedstrijden heeft vastgesteld die gespeeld worden op het buitenveld van de Stadsdoelen. Het volledige programma voor deze week is: Donderdag 4 Maart Dames: SC HaarlemHGA, SchotenSC Haarlem 2, ZBVS 2—HHC 2, Antilopen 4— HOC 3. Heren: HGA 3—Schoten 2, IHJ 2—PSVH, HHCOosterkwartier, SC Haarlem 2Ra- pi di tas. Vrijdag 5 Maart Junioren: HHCOosterkwartier, Antilo pen BSchoten. Dames: Antilopen 3—HGA 3, IHJ—HHC (9.30 uur), OosterkwartierRapiditas (7.50 uur), PSVH 2—ZBVS. Heren: HHC 2—BBC, Schoten—IHJ. In Bergen (Noorwegen) werden ae ïmta- nationale schaatswedstrijden voortgezet. Verschillende rijders, bij wie ook Hjalmar Andersen, waren echter reeds vertrokken. De 1500 meter werd door Kees Broekman gewonnen in 2 min. 24.7 sec. voor Soefteland die 2.25.5 noteerde en Haugli met 2.26.6. Op de 5000 meter werd Broekman tweede met 0,7 sec. verschil achter Haugli, die de eerste plaats innam met 8 min. 4.1.1 sec. De Austra liër Hickey werd derde met 9 min. 3.4 sec, In het eindklassement bezette Sverre Haugli de eerste plaats met 198.757 punten, tweede werd Broekman met 199.880 punten. Op 6 Maart aanstaande is het 25 jaar ge leden, dat de Haarlemse Lawn Tennis Club „Westrust" werd opgericht. Van een klein clubje bestaande uit 12 leden, is deze ver eniging uitgegroeid tot een middel-grote club van meer dan 100 leden, waaronder een enthousiaste jeugd-afdeling van ruim 40 jongelui. Op 1 baan begonnen aan de Meester Joostenlaan, bespeelt Westruis thans in totaal 25 banen van het Kennemer Lyceum. Van de oprichters is nog slechts de heer C. Bor- gerding actief lid, die thans weder deel uit maakt van het bestuur, dat onder voorzitter schap staat van de heer S. H, Okker. Westrust kan terugzien op een succesvol verleden en behoort tot de weinige ver enigingen die omstreeks 1930 opgericht alle tegenslag in de afgelopen 25 jaar heeft weten te doorstaan. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum werd een zeer goed verzorgd jubileumblad uitgegeven, waarin de gehele geschiedenis van Westrust werd opgetekend. Op 6 Maart zal in Brink- mann een feestavond worden gehouden, waar het bestuur van 56 uur gelegenheid biedt tot gelukwensen. TONI NETT HAD EEN MOTORONGELUK. De Duitse athletiekdeskundige Toni Nett, die Vrijdag naar Nederland zou komen, heeft een motorongeluk gehad, waarbij hij ernstige blessures aan de knie opliep. Men hoopt nu. dat Honi Nett over enkele weken geheel zal zijn hersteld en dat hij dan de voorgenomen tournée door Nederland zal kunnen maken. NEDERLAND NIET NAAR BIRMING HAM. Vertegenwoordigers van zeven lan den zullen deelnemen aan het internationale cross country kampioenschap, dat dit seizoen op 27 Maart in Birmingham wordt gehou den. Joegoslavië en Nederland zullen niet aan het kampioenschap deelnemen. Volgens de organisatoren is dit te wijten aan gebrek aan geld. BELGRADO CANDIDA AT VOOR 1964. Het Joegoslavisch Olympisch Comité maakt bekend, dat Belgrado zich candidaat zal stel len voor de organisatie van de Olympische Spelen in 1964. Uitnodigingen zullen wor den gezonden aan Avery Brundage, presi dent van het I.O.C., Erik von Frenckell (Finland) en kanselier Mayer (Zwitserland) om na de zittingen van het comité in Mei in Athene, een bezoek aan Belgrado te brengen teneinde een onderzoek in te stel len naar de mogelijkheden, die Belgrado in dit opzicht biedt. De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag in staat van faillissement verklaard: J. de Koekkoek-Krijtenberg, Valkenburger laan 38. Heemstede, handelende onder de naam Heemsteeds Steenhouwerij. Rechter commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. O. H. van Wijk, advocaat en procureur te Heemstede. Stilchting Wonnbezit, waarvan de zetel is gevestigd te Bloemendaal. aldaar kantoor- houdende aan de Zuider Stationsweg 23 Rechter-commissaris mr. C- E. Muller. Cura tor mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procu reur te Haarlem. L. Rhijnsburger, koopman, laatst gewoond hebbende te Lisse, Kanaalstraat, hoek Gla- diolenstraat, thans wonende te Amsterdam, ■T. P. Heijestraat 119 b/I. Rechter-commissaris mr. C. E. Muller. Curatrice mej. mr. S. Boek man, advocate en procureur te Haarlem. H. van Dijk, Leeuwerikstraat 79, Haarlem, sigarenwinkelier. Rechter-commissaris mr. C. E. Muller. Curator mr. H. Jonker, advocaat en procureur te Haarlem. De nalatenschap van wijlen H. Krijnen, in leven veehouder en -koopman te Assendelft, Bus en Dam no. 10. Rechter-commissaris mr. C. E. Muller. Curator mr. W. Boers, advocaat en procureur te Overveen. ADVERTENTIE het ideale vitamine-preparaat ^1) 0RGAN0N-0SS Sterke daling tegoed handelsbanken Uit de weekstaat van de Nedeiiamdsche Baink, opgemaakt per 1 Maart, blijkt dat dê bankbil.iettencirculatie met f113 mil- lioen gestegen is tot f 3.305 millioen. Aan genomen mag worden, dat vooral de han delsbanken in de geldbehoefte hebben voorzien. Zij zagen haar tegoed met f 176 millioen achteruitlopen tot f 140 millioen. Het rijk daarentegen versterkte zijn po sitie met f85 millioen tot f 1045 millioen. De goudvoorraad is onveranderd geble ven van f 2.923,7 millioen. De netto de viezenreserve vertoont een lichte achter uitgang met f 5 millioen. Beide posten te zamen belopen thans f 4.406,7 millioen te gen f4.411,7 millioen de vorige week. De bijzondere rekening van het rijk heeft een vermeerdering met f 12 millioen onder gaan tot f 1.027 millioen. Ned. Herv. kerk Beroepen te Tweede Exloërmond L. de Wit te Kloosterhaar. Beroepen te Stad aan 't Haringvliet W. v. Herpen, cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Oldebroek (2e prei- pi.) Joh. Verwelius te Bodegraven, die be dankte voor Dirksland (toez.). Bedankt voor Haarlem (vac. W. J. v. Elden) dr. G. Huls te Gouda; voor Huizen (N.H.) (4e pred.pl.), C. A. Korevaar te Rotterdam; voor Schoonhoven J. Batelaan, zendingsdirector te Utrecht. Beroepen te Krabbendijke J. van Leeuwen, Evang. Luth. pred. te Schiedam, die dit beroep ook aannam. Bedankt voor Kampen (toez.) G. Kaa stra te Sexbierum; voor Onstwedde (toez.) C. J. van den Broek te Est-Meteren. Geref. kerken Beroepen te Buenos Aires (Argentinië) G. K. Geerds te Gent (België); te Wemel- dinge (2e pred.pl.) (als evang. pred. onder de schippers) en te Woubrugge H. J. v. Duinen, cand. te Wassenaar. Aangenomen naar Koudekerk a. d. Rijn H. R. Zijlstra te Wilnis. Aangenomen naar Achlum G. Rikkers, cand. te Hillegom; naar Doorn R. D. Beu- kema te IJmuiden. Beroepen te Ooltgensplaat R. Zijlstra te Grouw-Irnsum (Fr.). Bedankt voor Boskoop C. H. Appelo te Nijkerk; voor Onstwedde J. A. v. d. Peppel te Hijken (Dr.). Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Middelburg J. J. Arnold te IJmuiden. Vrije Evang. gemeenten. Bedankt voor Musselkanaal I. J. Vasseur. te Kampen. Chr. Geref. kerken Aangenomen naar 's-Gravenhage-C. H. Toorman te Deventer. Beroepen te Hamilton (Ontario) (Cana da) (Free Ref. Church) M. v. d. Klis te Zierikzee; te Harderwijk M. Baan te Dor drecht. Geref. gemeenten Bedankt voor Elspeet F. J. Dieleman te Yerseke. De Franse dichter en romanschrijver René Laporte die in 1952 de Ambassa- deursprijs verwierf voor zijn boek „Les membres de la familie" heeft Maandag avond de dood gevonden bij een auto ongeluk. Laporte, die in 1905 in Toulouse we'd geboren, publiceerde in 1927 zijn eerste gedichten onder de titel „La corde au cou". Hij nam met André Breton en Paul Elouard deel aan de surrealistische beweging. Hij werkte geruime tijd samen met Jean Gi- raudoux. ADVERTENTIE Een maagpatiënt uit s-Gravenihage, Kon géén enkel soort drank meer verdragen. Toen zei z'n geneesheer, Probeer TIP eens een keer". Door deze tip, drinkt hij TIP alle dagen. Inz. Heer A. J. B., Voorst ontv. l n. Tip en l Lfi. Bootz' Oude Genever. Nee, dank ie wel. Ze had het gevoel, dat ze zelfs geen slokje water dóór zou kunnen slikken. Huug verdween met een vaart naar de voordeur, zij volgde langzaam. Er was een vage gedachte ergens in haar hoofd, dat het niet prettig was dat hij meeging naar de politie. Buiten op de stoep was de concierge aan het sneeuwscheppen. Morgen Timmermans. Morgen juffrouw. Wat een wintertje, hè? Iiij was een goedige, dikke man en nu zó warm geworden van het sneeuwschep pen, dat hij het zweet met de rug van zijn hand van zijn voorhoofd wiste. Hij zag, dat zij er naar keek. Ik heb het nog niet koud, juffrouw! Een goed middel om warm te blijven! En wat een sneeuw. Gaat u nog naar buiten vanmiddag? Ja.... ik denk het wel. Nu, u liever dan ik! Ik blijf liever in de stad met zulk weer. Timmermans had, als goed Amsterdam mer, het stellige idee, dat het midden in de winter „buiten" niets gedaan was. Al leen in Augustus was het aardig in 't Gooi, als er overal ijskarretjes stonden! Ze glimlachte. En ineens viel haar een gedachte in. Timmermans, begon ze, heb je gister avond laat nog iemand binnengelaten? Ja, juffrouw, nog héél laat; ik lag al een poos in mijn bed. Een reuzen-grote kerel was het met een koffertje. Hij vroeg naar de professor en dat hij verwacht werd en ik liet hem binnen. Een aardige man! Dat was toch in orde, juffrouw? Ja, dat was in orde. Maai heb je ver der nóg iemand binnengelaten? Nou, es kijken. Om negen uur onge veer een piekfijne meneer en een juffrouw met van die rood-gelakte nagels. Die kwa men voor het feestje van uw tante. juist. Dat komt uit. Maar na negen uur, is er toen nog iemand geweest? Nee, juffrouw, niet vóór die lange meneer. En de deur stond niet aan? Ik be doel er kam niemand zó binnen geko men zijn? Nee, de hoofddeur doe ik altijd na donker dicht. Wat je gelijk hebt, Timmermans. Ze trachtte zo onbevangen mogelijk te praten. En dan kwam het wagentje van Huug de hoek omstuiven en hield hij het portier al voor haar open. En nu vertellen' Het was moeilijk, alles te vertellen van het vermissen van haar vader, en nog moeilijker te spreken over Hein Wichers- ma. En wat ze al vaag gevreesd had, ge beurde: Hugo barstte los in een stroom van verwijten. Dus je hebt die vreemde kerel bin nengelaten? Zó maar? Een vent, waar je niets van wist? Midden in de nacht. Ze staarde door de voorruit, zonder iets te zien. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6