Ruiten Zes Overheid wil op de hoogte komen van wensen uit Haarlem-Oost Afbraak van enkele villa's in Park Duin en Daal te Bloemendaal Haarlems Militair T ehuis Jansweg voldoet in een behoefte HOOVER .Clowntje Rick Kerkdiensten Voor zendingen A. B.C. Heemstede HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Verbetering voorgesteld van wethouderspensioenen Ilartenlustschool Help(st)ers gevraagd voor komende inzameling Voor de kinderen FEUILLETON „Kleverpark" uitgebreid met chemische afdeling ZATERDAG 13 MAART 4-t*ó 4 Na Oud-Schoten en Spaarndam heeft Haarlem-Oost (de wijk ten Oosten van het Spaarne, dus van de Waarderpolder tot Zuid-Schalkwijk) een wijkcomité, dat Vrijdag avond in het R.K. Patronaatsgebouw aan het Teylerplein door burgemeester mr. P, O. F. M. Cremers is geïnstalleerd. Deze merkte o.a. op, dat de overheid zich door middel van het wijkcomité beter dan tot nu toe op de hoogte wil stellen van de wensen en verlangens van de bewoners van Haarlem-Oost en daardoor beter en meer vrucht baar aan deze behoefte kunnen tegemoet komen. De bijeenkomst werd bijgewoond door enige leden van de gemeenteraad en hoof den van takken van dienst. Burgemeester Cremers zeide dat de stad zich nog voortdurend uitbreidt; de samenleving wordt meer en meer gecompliceerd en de zorg van de overheid moet zich over meer en meer belangen uitstrekken. Door een en ander dreigt het gevaar, dat de mens ver vreemdt van zijn stedelijke levensgemeen schap. Men zeide vroeger wel eens: Rusland is groot en de Tsaar is ver. Zo ook voelt en ervaart de hedendaagse stadgenoot meer onbewust dan bewust dat er een afstand en vervreemding groeit. De stad van inwoning is de meesten dierbaar en vei-trouwd, maar dit gevoelen beperkt zich vaak te zeer tot buurt, wijk of stadsdeel. Het „grote" stadsbestuur is daarnaast vaak een vreemde factor. Het stadsbestuur wil deze „vervreem ding" niet en ook de burger wil dat niet. Beiden moeten en willen tot elkaar kome-n. In de historie van totstandkoming van dit Wijkcomité is dit ook gebleken. Want reeds geruime tijd zocht het gemeentebestuur naar een contaetvlak met de bewoners van Haarlem-Oost. Het is verheugend, dat in dit stadium een initiatief uit de wijk zelf is ontstaan en de weg gevonden heeft naar het Stadhuis. Dankbaar heeft het gemeen tebestuur hiervan gebruik gemaakt en hoe wel dergelijke zaken voorbereiding en tijd vergen is toch met gretigheid deze kans aangegrepen. Het stadsbestuur, dat zich in gelijke mate bekommert om al de be langen van al zijn inwoners is verheugd, dat hier een concreet aanrakingspunt ge komen is om een meer direct gesprek mo gelijk te maken. De sfeer van persoonlijk contact en vertrouwen moge in dit nieuwe Wijkcomité overheid en burgerij nader tot elkaar brengen. De leden van het nieuwe Wijkcomité kennen hun wijk. Od de avond waarop wij met elkander kennis maakten, is spreker duidelijk eebleken dat zij overvloeien van belangstelling en lust om aan de slag te gaan. Bovendien heeft hij de indruk ge kregen dat de leden nu al een sterk gevoel van saamhorigheid bezitten. De leden van het Wijkcomité zullen zich volledie openstellen voor alles wat er in hun wijk leeft en het vertrouwen bewaar heid maken, dat overheid en eigen bevol king in hen stellen. Dit stadsdeel zal in de naaste toekomst nog aanmerkelijk verder uitgroeien. Op 1 Januari 1953 woonden ten Oosten van het Rnaarne 22.222 mensen. Sindsdien zijn er tal van woningen bijgekomen en het einde van deze groei is met te zien. Uw taak zal daardoor ook breder en zwaarder worden. Het welzijn van het oude en van het nieuwe deel ligt voor een deel mede in de hand van het comité. Gezamenlijk zullen wij er voor waken, dat wij niet achter de feiten aanlopen maar voorzien naar dat gene. wat in de toekomst nodig zal blijken om in dit levensmilieu voor een ieder naar redelijke maatstaven een goed klimaat te scheppen. Moge het met overtuiging ge- ADVERTENT1E groot of klein ENST ABC nie: BARREVOETESTRAAT 2 HAARLEM Tel. 18428 - na 6 uur 14810 14155 groot of klein is BESTELDIENST ABC niet te evenaren De burgemeester van Haarlem heeft aan de raad voorgesteld de pensioenregeling voor de wethouders in zoverre te verbete ren, dat het maximum de helft der laatst genoten wedde, voor de weduwen en wezen weer de helft van het wethouderspensioen niet verkregen kan worden na een ambtsperiode van vijftien jaar, zoals thans is voorgeschreven, doch na acht jaar zoals ook in een aantal andere gemeenten ge bruikelijk is. De meerderheid van de frac tievoorzitters kan met dit voorstel mee gaan; een minderheid voelt meer voor een looptijd van tien jaar. Wegens de snelle stijging van het aantal leerlingen der Hartenlustschool te Bloe- mendaal is het gewenst tot benoeming van twee onderwijzers in vaste dienst over te gaan. Op 16 Januari waren er 255 leerlin gen en het is te verwachten, dat de school op 1 September 300 leerlingen zal tellen. Voor de benoeming van een negende en tiende leerkracht hebben B. en W. van Bloemendaal de gemeenteraad de volgende voordrachten aangeboden: A. 1. R. Abbas te Leeuwarden; 2. H. Boesveld te Baarn; 3. D. Bergsma te Doetinchem; B: 1. H. Boes veld; 2. R. Abbas; 3. D. Bergsma. zegd worden: In Haarlem Oost, ook daar is het goed leven, aldus besloot de burge meester zijn installatie-rede. De hee*- H. J. I.opoersum, voorzitter van het Wijkcomité, dankte de bureemees- ten voo'- de wijze, waarop hij de leden had tfemstaneerd en zeide, dat er voor het co- mifé e«p po-ote faak is we<",olo<*d: de led«*"> ziin 7>eh daarvan be'wst. TV is in de wijk veel te dóen en daarhh da^ht soreker a-m het. oorm'men van krotten. Tn d° om<*ev'r~ van de Soaa'-nwoudprc+'-aai en d« Burgwal hppron wnm'wfop'danden. d'e n!et verant woord 7ïin. Oeorobee'-d moet worden aan misstanden een einde te maken. Dat is niet a11een in het beland voor Oostelijk rioe1 rW stad. maar ook voor Haarlem en Mod er! and. Ho heer T.onnersiirn hoonte. dat de hiirgèrji uit. Oost hoi-,nrrsteiling vmr het werk vpn het comité ^al tonen, rp«e'dp tiiden zi'i'mi zittingen worden f10- hoildon. wnaron hmvmori; pplgrrpnheid zul len k'-iicrpn i-mn klachten en wensen ken baar te maken. He horen B. A. -T. Steentjes en O. Sta nel voerden het woord namens de wijkromité's Oud-Schoten en Spaarndam en deelden hun ervaringen mee: zii waren er van overtuigd, dat er nuttig werk te verrriehten is. Het Wiikcomité in Haarlem-Oost is als i'oi«t samengesteld: H. .J. T mnersum. .ian Craandiikstraat 14. voorzitter: D. Felix. Amsterdamstraat 55, onder-voorzitter: W. Mulder, Ams'erdamsevaart 80 rd. secreta- ris-Donm'nomeester; A. Horeman, Damast straat 31: J. C. Laan. Spaarnwouderstraat 100: A. Rood, Prins Bern^ard'aan 266: B. Reiinders. Zomervaart 134; mevrouw H. van Seggelen, Van Zeegelenplein 7; L. Sil- vis, Ted. van Berkhoutstraat 92; mevrouw Truijens, Nagtzaamstraat 22: A. Verboom, Jan Craandijkstraat 20-; S. N. Verstraten, Amsterdamstraat 66; N. J. Vos, Nagtzaam straat 16 zw. De slagzin „In Haarlem staat een huis" heeft zijn waarde wel bewezen. Of liever: hij is een duidelijke waarheid gebleken en geen holle leuze. Want hoe zou het anders te verklaren zijn, dat reeds 's Zondagsmorgens om 10 uur een groepje van tien tot vijftien militairen voor de deur van het Protestants-Christe lijk Militair Tehuis staat te wachten tot hun wordt opengedaan. Voor degenen die ver van honk hun dienstplicht vervullen is het gebouw aan de Jansweg inderdaad een tweede gastvrij tehuis geworderf De tegen woordige kazernering van de helft van het militaire effectief gedurende de week einden heeft het bestuur aanleiding ge geven het Militair Tehuis nu ook de ge hele Zondag open te stellen, opdat de ach terblijvers ook dan een vértrouwd dak bo ven het hoofd en een goede sfeer om zich heen kunnen hebben. Dat is een verdienste van de „ouders" van het Tehuis, die een gezond evenwicht hebben gevonden tussen vermaak enerzijds en beeinsel anderzijds en tevens blijk geven van een persoonlijke belangstelling voor het wel en wee van hun gasten. Daar komt nog bij, dat op gezette tijden in samenwerking met het Protestants In terkerkelijk Thuisfront culturele avonden worden gegeven, die zoveel aantrekking kracht op het garnizoen hebben dat het zaaltje dan tjokvol is met tweehonderd ge- uniformeerden die enige uren lang muis stil „zware kost" zitten te verteren. De volksdansavonden met de groep van Henk van de Wateren vormen een veer tiendaags tegenwicht, dat al evenzeer wordt gewaardeerd. Het volijverig bestuur, waarvan ds. J. Brons.geest voorzitter is, de heer L. Lam al een kwart eeuw secretaris en hoofdcom missaris J. J. Fontijne nauwcezd penning meester, kan dus met voldoening op de ganf van zaken toezien. Maar die tevredenheid is toch n!et geheel onvermengd. Eft daarmee komen we tot de kern van dit betoog. Van de schuld af Met weet, dat het Tehuis een ingrijpende en geslaagde verbouwing heeft onderpaan. Maar die heeft dan ook geld pekost en men wil van de daaruit geresulteerde schuld ook wel eens afkomen. De in de week van 29 Maart tot en met 3 April te houden P.T.T.-collecte zal ge heel aan het Militair Tehuis aan de Jans weg ten goede komen. En nu zal het aan de vrijgevigheid van de Haarlemmers niet 'iggen dat die collecte een succes wordt. Maar gulheid moet ook gelegenheid krijgen Ja.... de boef keek met grote ogen ongerust naar de deur; want hij hoorde opeens buiten een geluid, dat snel naderbij kwam.Hij hield Bunkie nog bij een arm vast, maar de klap gaf hij niet. „Wat is dat?!", bromde hij verschrikt. Bunkie had het leven ook gehoord. Zijn hart begon te kloppen, want hij begreep, dat daar misschien hulp kwam. „Blijf staan!", snauwde de man tegen hem. En hij liet Bunkie's arm los, om naar de deur te lopen en naar buiten te kijken, wat er aan de hand was. Maar voordat hij twee stappen had gedaan, bleef hij stokstijf staan. Want daar verschenen opeens de woedende gezichten van het troepje Kabouters, met Pilon vooraan. Pilon keek naar binnen en stapte toen, met de knuppel dreigend in zijn hand, de hut binnen. „Zo, lelijke boef.'", riep hij. ,JJou ben je erbij! Wou je dat jongecje kwaad doen? We hebben je!" De dief probeerde langs Pilon heen de deur uit te vluchten, maar dat lukte niet; Pilon hield hem tegen en bovendien stonden daar buiten de andere Kabouters. Hij zag wel, dat hij er nu gloeiend bij wasTegen die nijdige Kabouters kon hij niets beginnen, want dat waren geen kleine jongetjes! Hij zat als een muis in de val! cn door Mevr. I. C. M. Bijleveld—Gelinck 17) Diezelfde avond had ze, iedere keer dat er gebeld werd. een schok gekregen en ge hoopt dat hij het was. Maar hij kwam niet. En na veertien dagen had ze zijn naam ge lezen op de passagierslijst var. een mail boot naar Indië. Toen was ze een week ziek geweest en had zich daarna met Van Moorsel verloofd. En ze was de weg ge gaan, die ze zichzelf gekozen had: een heel plezierig leventje was het geweest. Tot gisteravond om even over halfnegen. Toen was Lottie binnengekomen met een brief voor Constant en ze had de naam van de afzender gelezen. Rob! Dus terug uit Indië. Rob' Ze wist niets van hem, niet of hij getrouwd was of niet. niet waar hij dokter geweest was. niets van zijn leven. En nu was hij terug! Nu kwam hij terug, bij hen; nu zou ze hem zien, nu had hij aan Constant geschreven! Wat het mogelijk dat je hart zó jong bleef, als je vier-en-veertig jaar oud was en een vrouw van de wereld? Een weduwe met een hard-geschminkte, rode mond en een opgemaakt gezicht? Dat je hart zó K.on opspringen en trillen van verwachting, dat alles om je heen je zo opeens niets meer kon schelen? Je gasten, hei souper, je mooie japon, het standje van de bridge- professor? Dat was alles immers maar aan de buitenkant, een uiterlijke schijn, klater goud' Haar hart was het, haar hart was het waar het opaan kwam, en haar hart had twintig jaar lang naar liefde gehunkerd! Suzanne, die had het begrepen! Ze zag het meisje weer naast zich staan aan het dressoir, ernstig met haar zuiver gezichtje boven de donkerrood-fluwelen jurk. Zij pro beerde haar een huwelijk met Huug aan te praten, knap, gefortuneerd, en van goede familie. Een pracht huwelijk zou het zijn! Maar haar nichtje had haar alleen maar aangezien, en haar enige antwoord was geweest: „Ik geef mezelf niet zomaar weg". Het was haar geweest, of ze een klap in haar gezicht had gekregen. Het was pre cies, wat zijzelf had gedaan; zichzelf weg gegeven. Nee, ongelukkig was ze met Van Moorsel niet geweest, zelfs daar hadden ze eigenlijk óók geen tijd voor gehad. Hij was een hoffelijk echtgenoot geweest. Maar armoede had ze geleden, armoede al de jaren van haar huwelijk te midden van haar rijkdom! En nu stond de electrische klok in de eetkamer al over twaalven en om twaalf uur zou hij komen De trillende verwach ting in haar hart was gestegen tot een dwaze hoop. Hij was nooit getrouwd, Vanmorgen is de Haarlemse wasserij „Kleverpark" met een chemische afdeling uitgebreid. In het verbouwde deel van de fabriek, waarin tal van bloemstukken blijk gaven van belangstelling voor de uitbrei ding, bevonden zich onder de vele aan wezigen onder meer de heren J. Kamer beek, secretaris van de R.K. Bond van Was- industrieën, en J. B. Beelen, voorzitter van deze bond. Beiden wensten de directeur van de wasserij „Kleverpark", de heer W. J. A. Tijssen, een voorspoedige gang van zaken bij deze belangrijke uitbreiding. De heer Tijssen dankte allen, die het mogelijk heb ben gemaakt een chemische wasserij aan zijn bedrijf te verbinden. Het klinkt misschien enigszins vreemd, dat in deze tijd van nog altijd heersende woning nood in het Bloemendaalse park „Duin en Daal" op het ogenblik een aantal villa's onder slopershand geslecht worden. Voor het aan zien van het park zal het evenwel slechts een verbetering betekenen. De nu te slopen woon huizen werden na de oorlog door militairen en gerepatrieerden bewoond en daaronder hebben de villa's veel geleden. Voor de oorlog bewoonde de familie Dunlop de villa aan de Rijperweg (tegenover het herstellingsoord Huize Zonneduin van de Corry ten Boom- stichting). ,Na de verkoop in 1939 aan de fami lie Van Hardeveld werden er twee woonhui zen van gemaakt: Rijperweg 7 en 9. In 1940 legden militairen er beslag op. Later kwam de Duitse Kriegsmarine er en weer later werd de Hartenlustschool (de openbare U.L.O.) in deze dubbele villa gehuisvest. Dit was in het tijdvak van omstreeks Mei 1944 tot „dolle" Dinsdag 6 September 1944. Ook kort na de bevrijding gaf men er nog enkele weken les. De Hartenlustschool legde hiermee misschien de grondslag voor de toe komst. want zoals bekend verondersteld mag worden zal na de nu plaats hebbende en reeds^ vergevorderde afbraak door Michel's Slopers-" bedrijf te Haarlem op dezelfde plaats een nieuw schoolgebouw worden gebouwd. Dit zal worden bestemd om er de leerlingen van de Christelijke ULO school (hoofd de heer G. d'Olivat) in te huisvesten. zich te uiten en dan kan in dit geval alleen als men de beschikking krijgt over vol doende collectanten. Tot nu toe blijft de aanmelding beneden de verwachtingen. Daarin kan nog ver andering komen, als een iegelijk die zich daartoe gedrongen voelt zich spoorslags opgeeft, hetzij bij de heer J. J. Fontijne, Duindoornlaan 10, telefoon 27382, of bij mevrouw Spek, Tweede Theemsstraat 48, telefoon 14314. De garnizoenscommandant heeft ook medewerking verleend door bij wijze van uitzondering enige militairen toe te staan mee te collecteren. Het is de bedoeling dat van Maandag 29 Maart tot en met Vrijdag 2 April een huis- aan-huis-lijstcollecte wordt gehouden, op de daarop volgende Zaterdag volgt dan de straatcollecte. stond er in de brief, zou het dan toch nog mogelijk zijn.... Onzin! schold ze zich zelf; zij was een oude vrouw geworden en hij zou na twintig Indische jaren ook geen jonge man meer zijn. Ze werd nu zenuwachtig. Ze liep heen en weer, verzette enige snuisterijen en gaf de planten water. Er werd gebeld en het gie- tertje kantelde om in haar hand; een gulp water morste op de vensterbank en drop pelde neer op de parketvloer. De deur ging open en dan was er Su zanne's stem: Hier is een heer voor u. tante. Kunt u hem ontvangen? Ze draaide zich met een ruk om, de deur werd meteen weer gesloten. En dan ston den zii daar: Rob Verhagen bij de deur en Ida van Raesfeldt met haar rug tegen de vensterbank. Ze moest zich met haar han den steunen op de radiator. Tussen hen in was de ruime kamer. Tus sen hen in was de halve wereld geweest, twintig jaar lang, maar ze waren nooit zo ver van elkaar verwijderd geweest als op dit ogenblik. Ze konden geen stap verzet ten, ze konden geen woord zeggen. En ze staarden elkaar maar aan. Het wès Rob Verhagen. Hetzelfde stille, fijne gezicht, scherper nu geworden en als een ets doorploegd met duizend lijntjes. Geelbruin door het lange verblijf in de tro pen en reeds grijs aan de slapen. Maar zijn ogen waren nog dezelfde, de ogen, die zij nooit had kunnen vergeten. Het schoolgebouw aan de Bos en Duinlaan komt dan na een verbouwing vrij voor de Christelijke lagere school. Dit heeft weer tol gevolg dat de Hartenlustschool (hoofd de heer J. Buis Jr.) het gebouw aan de Vijverweg weer volledig in gebruik krijgt. Overigens zijn dit nog toekomstplannen. Want voor het zover is zullen naar verwacht wordt op het schoolterrein aan de Vijverweg eerst nog meer houten noodlokalen moeten verrijzen om de te verwachten leerlingentoeloop op 1 September van dil jaar te kunnen opvangen Het zal zomer 1955 worden alvorens de hier boven vermelde verhuizingen een voldongen feit zijn geworden De bijna afgebroken villa's aan de Rijperweg werden na de oorlog nog door Gezagstroepen bewoond en daarna door gerepatrieerden via de dienst B.V.O. en de Dienst Maatschappelijke zorg Nog meer afbraak Een andere villa in het park Duin en Daal. die thans wordt gesloopt, is het voormalige woonhuis van de in 1934 overleden Bloemen daalse oud-wethouder J. C. Laan aan de Lage Duin en Daalseweg 27 In de villa woonden militairen en gerepatrieerden. Het was zo uitgewoond, dat de huidige eigenaar, de heer P. J. Vuyk te Overveen, het beter achtte de villa te laten slechten om er straks een meer modern huis voor in de plaats te kunnen laten bouwen. Ook met het slopen van deze villa is men thans vergevorderd. Tenslotte willen wij nog even herinneren aan het opblazen van de bunkers aan de Hoge Duin en Daalseweg die destijds door de Duit sers als commandopost zijn gebouwd. Op deze plaats voor de oorlog stond er de toen reeds afgebroken woning van de vroegere burgemeester jhr. Bas Backer verrijst thans eveneens een nieuwe villa, die in op dracht van de heer W. A. Fisher te Aerden- hout wordt gebouwd Eveneens opvallend is, dat in het park Duin en Daal in de laatste jaren enige garages en chauffeurswoningen tot aardig uitziende bun- galo's zijn verbouwd. ZONDAGSDIENST De artsendlenst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts H. D. G. A. Immink, Bloe- mendaalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449; die van de Overveer.se huisartsen tot Zondagavond elf uur door de arts P. A. M. Krijger, Militairenweg 18, Overveen, tele foon 24480. In hetzelfde tijdvak als de ahtsen is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tele foon 12698, b.g.g. 14424. De Zondags-, avond en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 20 Maart in spoedgevallen verzorgd door de Elswout apotheek, (drs. A. P. W. v d. Ham) Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalse- straatweg 145. Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Hij was de eerste die de stilte verbrak met de simpele vraag: Was dat Suzanne, dat lieve meisje dat mij binnenliet? Ja, zei ze, dat was Suzanne. Ze is nu twintig jaar. Twintig jaar! Ze stonden ineens bij elkaar en grepen eikaars handen. Ze stonden net zo als op het jaagpad langs het water en hun ogen lieten elkaar niet los. Toen zei hij: Ida Ik ben je niet waard, Rob antwoordde zij, hoewel hij haar niets gevraagd had. Ik ben weduwe, ik deed een schatrijk huwelijk. En ik reisde en ik knoopte connecties aan en ik ging uit en kleedde me en gaf diners. Anders niet. Twintig jaar lang. Ik had het vreselijk druk, maar ik deed niets. Maar Ida Ik deed ook niets voor Suzanne, ze had een eenzame jeugd. Ze is nu volwassen, ze gaat haar eigen gang. En wat deed jij? Ik werkte hard. En je deed véél goed. Natuurlijk' Je had me maar niet meer moeten opzoeken, Rob, het verschil is tè groot Waarom ben je eigenlijk hier gekomen? Omdat ik naar je verlangde. Maar ik ben oud, Rob. Ik ben niet meer het meisje waar je vroeger van hield. Ik ben vier-en-veertig jaar. En ik ben vijf-en-veertig. En opgeslo ten in de tropen Ik heb een leverkwaal Maar wat doet dat er toe? Het is nog niet te laat. Ida we houden immers van elkaar. ADVERTENTIE Inderdaad, de Hoover stof zuiger, die U nu koopt, doet in de jaren na 1970 nog zon der haperen zijn dagelijks werk: Uw tapijt beschermen tegen de vernielende werking van diep ingetrapt straatgruis. Alleen de Hoover wordt dit vuil de baas. Dank zij de unieke drievoudige werking. Vraag Uw handelaar demon stratie. Model 612: 330. Model 119: 230.inclusief hulpstukken. ZONDAG 14 MAART 1954 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Geen dienst. 7: Zie Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. A. J. Rasker. 7: Dr. H. Van der Loos, van Haarlem-N. Noorderkerk. Velserstraat. Za terdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 10.30: Ds. S. H, J. Voors. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn, H. Doop Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kin- derkerk. Dhr. F. R. Aschoff. 10.30: Jeugd dienst. Ds. Mr. G. A. Alma, van Amsterdam Geb. Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg, van 's Gravenhage. Zangdienst om 10 uur. Kapel Sarepta, Ha- zepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. de Nie. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geur- sen. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. H. A. Winkel. Oost, Zomerkade 7: Wika J. J. Timmer, Gezinsdienst. West, Leid- sestraat 10: Cand. J. W. Jongbloed. Centrum, Oude Groenmarkt 10: Dhr. G. Dorland, van Heemstede. Eglisc Walonne, 10.30: Service présidé par le pasteur C. de Watteville de La Haye. Church of England, Kinderhuis singel 8.30 a. m. Holy Communion, Rev. Mossman. AIIe-Dag-Kerk Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Ge repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondeta'fel- bespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evang., Parklaan 21. Woensdag 7.30: Ds. Wijnmalen. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Adr. Bakker, Rotter dam. Woensdag 8: Ds. Jac. Buiten, H'lem. Zuiderkanel, Zuiderstraat 15. Zaterdag 4: -Teugdconferentie o.l v. Rev. Cornie Vander- Breggen met „de Maaiers". 6: Koffietafel- getuigenisdienst. 8: Samenkomst. Zondag 10: Dhr. H. v. d. Brink, Bloemendaal. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Joop van der Wal en Theo Stringer. Dinsdag 7.45: Bijbelkas o.l.v. Rev. C. Van- derbreggen, Riinsaterwoude. Opwekkings samenkomsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Zendeling W. Hoekendijk, Amsterdam. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zanedienst. Zondag 10.30: Ds. H. M. Bielke, van Zeist. Zondag 12: Zon dagsschool. Vrije Fvang. Gemeente. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Dhr. A. A. Es- meyer Jr. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Dinsdag 8: Jeugdclub 1518 inar, aan de kerk. Donder dag 7.30: Ds. G. Kroes, Wees- en Oudelie- de'nh"is. ver. Dnopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30: Peuzelaarsteeg 3. Mr. J. A. Oosterbaan. Jeugddiehst. **emonstr. neref«rm. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. H. Avondmaal, Wilhelminakerk, Oed. Oude Gracht 57—59. 10 en 5: Ds. A. M. Boeijinga. Lyceum-Aula ingang van Merlenstraat. 9: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. P. de Ruig. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125 10 en 5: Ds. L. Hoor weg Jr. GereL Kerk, Begijnhofkapel 8.30 en 4.30: Ds. A. Bos, H. Avondmaal Gereform. <^emeer*e, Ridderstraat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Dinsdag 7.30: Ds. van Gilsi uit Dirks- land Ger. Gem, L. Mmaarethastraat 13. 10 en 4.30 Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. Steen blok (Bidstond). Oud Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 9 en 4.30: Leesdienst. Maan dag 7.30: Ds. Toes, van Kinderdiik. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Tem- neliersstraat 55 rd. 3: Evangelisatiedienst. le en 3e Zondag H. Avondmaal. Donderdag 3: Bidstond. Baptists Gemeente, Beeünhof- kapel. 10 20: Ds. J. W. Weenink. 7: Dhr. F. Oosterwijk. 82 5: Jeugdsamenkomst. Pink stergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Onwekkingsdiensten. E. Schuurman en O. R. Klumper, Rotterdam. Donderdag 7.45: Gebedskring. Vriidag 8: .Teugdavond. Ver gadering van Oelov'een, Park'aan 21. 10.30: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Ge- meensrhapsfcond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Bij bellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Ro zendal. Gemeen+e des Heeren,, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Gem. Gods, 10: Cultureel Gebouw ITmuiden 7.30: Parklaan 21. Samenkomst. „De Vrije Gemeente", Rest. P.rinkmann, Gr. Markt. 10.30: Dhr. G. J. de Nie. De Christengeroeen- schan, Westerhoutpark 1 A. 9.30: Zondags dienst voor kinderen. 10: Mensenwijdings- dienst. Volle Evangelienemmmte, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zon dagschool. 7: Zendingsavond. Afscheid van Zendeling H. Sierhuis voor zijn vertrek naar Thailand, met lichtbeelden over het Zendingswerk. Dinsdag 8: Bijbelklas voor jong bekeerden. Donderdag 8: Bidstond Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Ban- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Za terdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cor- nelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11,15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zending kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefibeweging. Nassauplein 8. 11: Universele eredienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Ilarmonia", Jansstraat 83. Zon dag 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. J. de Waal-v. d. Werf, Hilversum. Ik heb altijd naar je verlangd. Altijd. Weet je nog, dat ik je vroeger altijd raad gaf als je je weer eens in de moeilijk heden had gestoken? Laat mij nog eens één keer een goede raad geven. Laten we het geluk grijpen, dat nog voor ons is wegge legd, Ida. Laten we het nu niet wéér laten ontsnappen. Nee, herhaalde ze zacht, niet wéér. En dan nam ze zijn doorgroefde gezicht tussen haar handen en kuste hem. Klokke één was inspecteur Renkevoort weer terug in de Amstellaan en belde met een aan bij mevrouw Van Moorsel, waarde bewuste Lottie hem, nu al voor de derde maal, opendeed. Maar ditmaal, nu zij wist dat zijn bezoek haór gold, manifesteerde zij een zekere zenuwachtige gewichtigheid, die hij bij zichzelf al dadelijk als „aan stellerij" kwalificeerde. O gunst, meneer! Komt u nu heus voor mij? Ik ben er zo zenuwachtig van! Daar is anders niet de minste reden voor! kwam zijn stem, nog koeler dan an ders. Ik heb je alleen maar een paar din gen te vragen. Is de keuken hier? Ja. O gunst, maar er is niet eens plaats voor twee Zal ik effe een stoel Niet nodig. Ga jij daar maar zitten. Ik blijf wel staan. Hij leunde tegen de aanrecht, lang en oreedgeschouderd in zijn donkere uniform. Het licht, uit het keukenvenster viel juist op het meisje: een helle blondine met een Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Lof met Meditatie. Woensdag 9.30: H. Mis. Gemeente van Christus, Sprui- tenbosstraat 9. 10.15: Eredienst (met Avond maal en Preek) Kinderbijbelklassen tege lijkertijd. 19.30: Evangelisatiesamenkomst. Dinsdag 20: Damesbijbelklas. Woensdag- 16.30: Kinderbijbelklassen. 20: Evangelisa tie in Wormerveer. Donderdag 20: Bijbel studie voor allen. Vrijdag 20: Evangelisatie (in de Noorderkanel Indischestr. 190, H.-N.) IIAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk. 10: Ds. F. C. Wil- lekes van Beverwijk. Jeugddienst. Imma- nuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. J. H. Stelma, van Bloemendaal. Evangelisatie- dienst. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. Cannegieter. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: Th. Dikkes. evaneebst te Lelden. Ger. Kerk KlonpersinTe!kp*-k. Klnnoersingel 5557. 10 en 5: Ds. T. Snilker, Maassluis. Voorber. H. Avondmaal. Sicskerk. F.ksterstraat. H. Av. 8.30: Ds. P. de Ruig. 3 30: Ds. .T. A. v. Arkel, Nnord-Sc'io+erkevk. Sn"arnrijkstr. H. Av. 10.30: Ds. P. de Ruïp. 5: Ds. J. A van Arkel Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils. Ceramstraat 4. Zater dag 7: Bidstond. 7.30: Straatzang H'lem-N, Zondag 10: Heiligingssamenkomst. 7: Open luchtsamenkomst Soendaplein. 8: Verlos singssamenkomst. 12 en 5: Jeugdsamen- komsten. Maandag geen straatzang. Dinsdag 2.15 Gezinsbondsamenkomst. Woensdag 2 en 4: Jeugdontspanningssamenkomsten. Don derdag geen samenkomst. Leiders: Kapiteins Joh. C. en A. van Huizen, van Ede. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminanlein. 10: Ds. Oskamp. 19: Ds. Waardenburg, Haarlem. Kaoel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. Henkels. 19: Ds. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10 45: Ds. van Nieuwen- huijzen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Kapel Irene. Meer en Bosch 10: Br. C. J. Oostenrijk. Doopsgez. Kring, geb. van de Volksbond, Heemst. Dreef. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10 en 5: Dr. A. Dondorp. H. Avondmaal. Camplaan 10 en 5: Dr. P. J. Richel, H. Avondmaal. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Dienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. Ch. de Beus. Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. Braakman, N.H. Amersfoort. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J Kalf. 7: Ds. Joh. Bronsgeest, Haarlem Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. R. van der Mast. 10.30: Dr. J. H! Stelma. 19: Ds. R. van der Mast, H. Avondmaal. 9: Jeugdkapel 12—15 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugdk. 16-20 j. in Maranatha. Dhr. J. Jong kind. 11.45: Zondagssch. 5 en 6 j. Kleutersch. Boslaan 712 jaar Jeugdhuis en Maranatha Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. H. Faber, Hv. Wassenaar. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. L. Koole. 15.30: Ds. P. de Ruig, van Haarlem. 19.30: Dr. D. K. Wielinga, te Wassenaar. Vrye Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag en Donderdag geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. E. Drost. 19.15: Samenzang. 19.4520.15: Oecumenische Avondstilte. Ds. J. J. van Hille, Rem. pred. te Haarlem. 10: Jeugdka pel 1215 jaar in Irene. Dhr. P. Mantel, te Overveen. 10.15: Zondagsschool Juliana- kwartier. Kon. Wilhelminaschool, Domp- vloedslaan. 12-13: Zondagsschool Ramplaan- kwartier Irene, Elswoutslaan. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. L. Ringnalda, van Aardenburg. SANTPOORT, Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. H. J. Klein Wassink, Alk maar. 18.45: Bijzondere kerkdienst. Dr. K. E. H. Oppenheimer, Studentenpredikant Leiden. Van 18.45—19: Zangdienst. „De Toorts". 9: Ds. H. D. A. Smits, Rotterdam. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Kamma, uit Leiden. West. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord H. Doop. 7: Ds. J. Kroon. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Ingrid, d. van L. Rijkhoek en L. IJntema; Mathilde Henriëtte Elselina, d. van H. A. Gohres en E. B. C. Sterk, Alphon- sus Hendericus Christiaan Maria, z. van A. G. W M. Langemeijer en C. M. Stoelinga; Ingrid Astrid, d. van E. J. v. Rooijen en C. Hubert; Johannes Egidus Jozef, z. van L. J. Leuven en E. M. Meijer; Inno, z. van A. van Dam en F. Weissmann; Wendelina Ar- nolda, d van M. W. Blom en A. M. Bötellho; Elisabeth Joanna Maria, d. van H. P. v. d. Berg en M v. d. Maden; Robertus Maria, z. van J, C. Draijer en Th. H. Sanders. OVERLEDEN: Mej. A. P. van Stee, 52 j.; L. van der Meij, 76 j.; M. J. de Zwart, 72 j.; Wed. M. Hulting—Plevier, 72 j.; E. Lagas— Calkhoven, 84 j. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 14 Maart worden te Heemstede waargenomen door dr. J. Laeijendecker, Raadhuisplein 9. tel. 38103 en dr. L Wijnberg, Beethovenlaan 26, tele foon 35734 Wijkverpleegster: Zr L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673—17662. Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772 en Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. paar mooie, brutale ogen in een overigens dom gezicht. Mag ik eerst je naam weten? Lottie, meneer. Juist. Maar je moet geen meneer tegen me zeggen, maar inspecteur. En ik moet je achternaam ook weten. Gunst, dus u bent een hoge! Wat is je achternaam? Van Vliet, men.... inspecteur. En nu je leeftijd. Wanneer je geboren bent. Maar schiet een beetje op alsjeblieft. O, wanneer ik jarig ben, bedoelt u. In November, de dertigste. Niks leuk, zo vlak voor Sinterklaas. En hoe oud ben je? Schrijft u dat allemaal op? Gunst! Twee-en-twintig jaar. Ziezo. Zo ver zijn we al! Vertel me nu eens, ie was hier gisteravond ook, nietwaar? Ja, vanzelf. En hoe laat ben je naar huls gegaan? Gunst! Toen ik de bouillon had rond gediend. Ja, maar hoe laai was dat? Hoe laat? Nou, dat had mevrouw me toch gezegd. Om elf uur moest de bouillon warm zijn, maar toen war°n ze binnen nog niet klaar. Dus het was later dan elf uur. Half twaalf dan? Jeetje, wat zeurt u! Ja, nou weet ik het weer. Het was tien voor halftwaalf op het wekkertje. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6