Bloemen in étalages van Haarlemse winkels IM'lilil Kort en bondig Verlichting van historische gebouwen in de komende maanden Groot kinderspel in het concertgebouw SLOT DEFECT? 10 meubelen Burgerlijke Stand van Haarlem „Een dag uit het leven van onze kleuters" Alblasserdamse molen binnenkort naar Haarlem Nachtdienst apotheken Studenten uit Cambridge naar Velsen en Haarlem Dr. J. Th. de Visserscholen op het Theemsplein Scheepvaart LOEMPIA'S CASSATA IJS Wat Bakker bakt bakt Bakker best ZATERDAG 2 0 MAART 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT HET SEIZOEN VOOR DE VREEMDELINGEN staat weer voor de deur eu het bestuur van de Stichting: Haarlems Bloei heeft plannen gemaakt om het de grasten zo aan genaam mogelijk te maken. Samenwerking is gezocht met het gemeentebestuur, dat bij de raad een voorstel heeft ingediend om verlichting van historische gebouwen mogelijk te maken, met middenstanders, wie verzocht is bolbloemen in hun étalages te plaatsen en met de directie van het Frans Halsmuseum, die er voor zal zorgen, dat het museum in de „bollentijd" des avonds geopend zal zijn. Het is niet uitgesloten, dat men met een helicopter boven Haarlem en omgeving zal kunnen vliegen, indien daarvoor toestemming wordt verkregen van de desbetreffende autoriteiten. Vorig jaar stond Haarlem in het mid delpunt der belangstelling, toen ter ge legenheid van de Flora feestelijkheden wei-den gehouden onder de titel „Haarlem- Lichtstad". Het is niet mogelijk om opnieuw een uitgebreid programma samen te stellen, maar daar het te verwachten is, dat velen, die naar de Keukenhof te Lisse en de bol lenstreek gaan, een bezoek aan Haarlem zullen brengen, heeft Haarlems Bloei di verse plannen gemaakt. Helicopter dienst Hoewel de definitieve toestemming van de Rijksluchtvaartdienst over het laten vliegen van helicopters naar de bollen streek, met landingen in Lisse, Haarlem en Zandvoort nogt niet is verleend, houdt men wel rekening met de mogelijkheid, dat de vluchten ondernomen kunnen worden. In Brussel zal men kunnen instappen voor een. vlucht naar Nederland. Na een landing in Rotterdam kan men doorgaan naar Lisse, om een bezoek te brengen aan de Keukenhof. Het toestel maakt daar voor belangstellenden vluchten boven Lisse en vliegt dan (eventueel met de passagiers uit Brussel) naar Haarlem. Terwijl de passagiers de stad bezichtigen worden tussen een en drie uur rondvluch ten boven de stad en naaste omgeving ge maakt. Zoals bekend is als landingsplaats aangewezen het terrein aan Van Olde- barneveldtlaan, Wagenweg en Emauslaan. De kosten voor een rondvlucht worden op f 12 begroot. Om drie uur gaat de helicop ter naar Zandvoort, waar passagiers enige tijd kunnen vertoeven alvorens de terug reis naar Brussel wordt aanvaard. De kos ten van een dagtocht bedragen f 100. Verlichting van historische gebouwen Als de gemeenteraad van Haarlem Woensdagmiddag aan B. en W. een crediet verleent van f 23.000 zal van eind Maart tot begin September een aantal gebouwen (Stadhuis, Vleeshal, Bilderdijkhuis, Hoofd wacht, gevels Groot Heiligland) verlicht worden, evenals de toren van de Grote Kerk. Dit kerkgebouw zal van binnen uit verlicht worden. Met succes zijn hiermee dezer dagen proeven genomen. Op het Houtplein en het Stationsplein zullen weer vlaggen wapperen, die des avonds verlicht worden. Ook zullen de Waag, de Grave- stenenbrug en de gevels aan het Korte Spaarne in het verlichtingsprogramma worden opgenomen De hal van het Stadhuis zal weer met kaarsen verlicht worden en op bepaalde avonden zullen toeristen en Haarlemmers in de gelegenheid zijn een bezoek aan het Stadhuis te brengen. In het voorstel wordt ook genoemd het aanbrengen van bloembakken aan de via ducten van de Kruis- en Jansweg, aan een muur van het hofje van Oorschot aan de Kruisstraat en aan de muur aan de Ko ningstraat, nabij de halte van de autobus. De aankoop van schijnwerpers en an der materiaal zijn in het bedrag van f 23.000 begrepen. Het ligt in de bedoeling de gebouwen in de komende jaren ook te verlichten, wanneer vele vreemdelingen een bezoek aan Haarlem brengen. Frans Halsmuseum des avonds geopend Het openstellen van het Frans Halsmu seum in de avonduren is vorig jaar een groot succes geworden. Het aantal bezoe- ADVERTENTIE me! schriftelijke garantie De nieuwste ont werpen vindt U op onze 120 modelkamers In elk genre in elke prijsklasse een grote keuze kers was in de periode van de Flora bijna 25.000. Gebleken is, dat vele Haarlemmers, die nog nooit het museum bezocht hadden, de weg naar het Groot Heiligland hebben gevonden. De tuin zal weer verlicht wor den en in het gebouw zullen vele meester stukken te zien zijn. Het museum is van 2 April tot 17 Mei (de duur van de ten toonstelling Keukenhof) des avonds ge opend. Op 2 April komen genodigden bijeen en dan zal voor het eerst de door Polygoon vervaardigde filmstrip over meesterwer ken van Frans Hals worden vertoond. De gastheer van het museum, de heer H. P. Baard heeft een toelichting op de strips, die bestemd zijn voor scholen en parti culieren, geschreven en ook is zijn toelich ting op een geluidsband opgenomen. On derzocht wordt of de strips op een of meer avonden in de week voor belangstellenden vertoond zal worden. Behalve wérken van bekende meesters zullen ook illuminatie glazen te zien zijn. Bloemen in étalages Het bestuur van Keukenhof heeft zich met Haarlems Bloei in verbinding gesteld over de mogelijkheid om een aantal Haar lemse winkeliers in de gelegenheid te stellen in de periode van 6 tot 23 April bloemen te kopen. Eenheden van 50 nar cissen of 25 tulpen worden aangeboden en die zijn gedurende drie weken zes maal te koop. De distributie geschiedt met mede werking van de Vereniging van Bloemist winkeliers en gehoopt wordt, dat speciaal de Haarlemmers uit de winkelstraten aan de actie zullen deelnemen. Als de versie ring een succes wordt dan is het niet uit gesloten, dat de winkeliers op eigen initia tief doorgaan hun étalages van bloemen te voorzien, waardoor vreemdelingen nog meer dan anders de indruk krijgen, dat Haarlem met recht de naam van bloemen stad draagt. Een koopavond Er zijn stemmen opgegaan, om geduren de het bollenseizoen op Vrijdag een koop avond in te stellen. Deze zaak is in studie en het is nog niet te zeggen, of B. en W. binnenkort met een voorstel bij de gemeen teraad komen. Voorstanders menen, dat het kan gebeuren, dat er op Vrijdagavond vele toeristen in de stad zijn: zij vermoe den voorts, dat stadgenoten het op prijs zullen stellen hun boodschappen op Vrij dagavond te doen, waardoor zij Zaterdag middag in de gelegenheid zijn een tocht te maken naar de bollenstreek; dan is het minder druk op de weg dan op Zondag. Hotelruimte De heer D. J. A. Geluk, voorzitter der stichting, die ons bovenstaande inlichtingen verschafte, deelde ons mee, dat hij dezer dagen een bezoek heeft gebracht aan West-Duitsland om daar namens de Ge westelijke bond van verenigingen voor Vreemdelingenverkeer uit Zuid-Kennemer- land besprekingen te voeren met buson dernemingen en reisbureaux. Hem is gebleken, dat er grote belang stelling bestaat voor het brengen van be zoeken aan de bollenstreek en in de zo mer aan de kustplaatsen. In de komende maanden verwacht men daarom vele toe risten. Het is natuurlijk niet zeker of alle vreemdelingen in hotels ondergebracht kunnen worden. Haarlems Bloei beschikt echter over een lijst met Haarlemmers, die bereid zijn tegen een daarvoor geldend tarief onderdak te verlenen. Om te voor komen, dat de lijst uitgeput is op topdagen verzoekt Haarlems Bloei Haarlemmers, die medewerking aan huisvesting kunnen ver lenen, zich met het bureau in verbinding te stellen. Ook voor begin Augustus, als in Haarlem het internationaal Esperanto- congres wordt gehouden, heeft men nog vele adressen nodig. HAARLEM, 19 Maart 3954 BEVALLEN van een zoon: 13 Mrt, J. Hoe velakenvan Scherpenzeel; C. M. Rijers Hoogestijn; 19 Mrt, M. Heerenvan der Horst, 2 z. BEVALLEN van een dochter: 18 Mrt. Th. H. FeijenSeignette; L. M. BroekhuisDres; A. van WettenWalraven; L. C. Duijker— Kant. OVERLEDEN: 17 Mrt, M. C. bij de Vaate, 81 j., Tetterodestraat; J. C. de Zaaijer, 69 j., Jansstraat; C. G. JansenHoenderdos, 67 j., Potgieterstraat; K. Visscher, 80 j., Madioen- straat; J. Q. van Regteren Altena, 77 j., Nieuwe Gracht; 18 Mrt, A. H. StamBrante, 62 j., Wagenweg; C. van der Linden—Vos, 76 j., President Steijnstraat; J. Verberne, 75 jPieter Maritzstraat. „Mensenjacht" (City) is een nogal ge brekkige verhandeling van de wijze waarop het stugge, onkneedbare Ierse volk zich in de vorige eeuw verzette tegen het En gelse gezag. Men ziet een verzetsgroep, die sabotage aanwendt om te trachten het land te bevrijden van het Engelse juk. Voor namelijk wordt het licht geworpen op twee broers, die door hun verschil in op vatting ten opzichte van het verzet uit el kaar raken. De oudste wordt niet zoals de helè verzetsgroep, waartoe ook de andere broer behoort, gedreven door fanatisme. Hij staat een geweldloze strijd voor met woorden als wapens. Zijn opvatting vindt geen ondersteuning en hij wordt geroyeerd. Zijn doel is daardoor niet meer in de eerste plaats zich in te zetten voor de vrijheids strijd, maar voor een strijd, die hem nog persoonlijker aangaat, namelijk, om zich herenigd te zien met zijn broer. Het is een moeilijk lopend verhaal.' De makers heb ben het moeten verfilmen met onvoldoende krachten, zodat het resultaat maar betrek kelijk weet te boeien. J. V. „Een circus vluchtte" (Minerva). Spannende, op historische gegevens berus tende film over de vlucht van een circus naar de vrijheid. Door haar soberheid en psychologische waarachtigheid geeft zij u de volle maat. Een film om aan te be velen. „Revue-girl" (Frans Hals) In een der donkere achterbuurten van Londen wordt een moord gepleegd op een knap revue-meisje. De dader ontsnapt en een aan dit feit onschuldige huisvader (Rex Harrison) wordt verdacht van moord ge arresteerd. Het verdere gedeelte van deze Engelse film speelt zich hoofdzakelijk af in de rechtszaal, waar de verdachte, ondanks alle bezwarende verklaringen van de ge tuigen zijn onschuld moet bewijzen. Dat lukt hem niet en de jury verklaart hem dan ook schuldig aan het misdrijf, waarop in Engeland nog steeds de doodstraf staat. Het slot van deze overigens voortreffe lijke rolprent is geenszins onbevredigend: de verdachte raakt weer op vrije voeten en kan weer naar zijn huisgezin terugkeren, terwijl de werkelijke moordenaar tot levenslange gevangenisstraf wordt veroor deeld. Dit alles doet echter niets af aan het feit, dat deze film vooral gedurende het optreden van de werkelijke moordenaar bijzonder beklemmend is en zeker niet zal nalaten de toeschouwer te boeien. In de middagvoorstellingen komen de twee beroeps-komieken Stan Laurel en Oliver Hardy via een groot aantal beroepen tenslotte als ,,Twee sukkels in Oxford" terecht. H. d. G. „Sangaree" (Rembrandt). Als een grootgrondbezitter in Georgië aan Ame- rika's Oostkust aan zijn sterfbed het beheer over zijn enorme bezittingen en kapitaal opdraagt aan de zoon van een knecht die hij op zijn kosten heeft laten studeren, is de lont in het kruitvat gegooid van de aristocratie, die strikte voorstander is van feodale toestanden. Men zal reeds begrepen hebben dat er hevige ruzies komen rond de plantages van goed- en kwaadwillenden als de nieuwe heer, nieuwe wetten wil doorvoeren. Dat uiteindelijk leugen en be drog het toch afleggen tegen rechtschapen heid en oprechte trouw het zou ons tegengevallen zijn indien het niet het geval was geweest in dit in technicolor opgeno men drie-dimensionale film. Fernando Lamas, Arlene Dahl en Patricia Medina spelen de hoofdrollen. E. K. „De zoon van d'Artagnan" (L u x o r) Deze film speelt omstreeks 1640, wanneer Frankrijk, waar kardinaal Richelieu het schip van staat bestuurt, zich moet ver dedigen tegen grote groepen vijanden. Daarbij is de hoop gevestigd op maarschalk d'Artagnan, wiens zoon de monnikenpij heeft verwisseld voor de wapenrok, om de dood te wreken van een door 's vijands hand omgekomen prior. Hij blijkt een goede vechtersbaas te zijn en zijn vader heeft zoveel vertrouwen in hem, dat hij hem de rang van luitenant verleent. Op een nacht wordt een aanvalsplan, ter wijl de zoon van d'Artagnan de wacht houdt, gestolen. Het komt in handen van de vijand en de jonge luitenant, voor de krijgsraad gedaagd, wordt veroordeeld tot de strop. Aangezien hij in feite onschuldig is, verkiest hij een heldendood boven zulk een smadelijk levenseinde. Hij dringt door tot de vijandelijke linies en weet de citadel te bereiken, waar hij de kruitkamer op blaast. De Franse troepen, gereed voor de aanval, bestormen de citadel: de vijand is verslagen. De jonge d'Artagnan heeft het er levend afgebracht en herkrijgt zijn vrij heid. Wie houdt van de sfeer van enkele eeuwen terug, van cavaleriegevechten en romantiek, zal zich in Luxor best amuseren. N. K. „Onsterfelijke melodie" (L i d o) is een zeldzaam gave, gevoelige filmbiografie van de opera-componist Pietro Mascagni en zijn verbeten strijd tegen de ontbering en de miskenning. Voor Mascagni op 21-jarige leeftijd voor een prijsvraag de Cavalleria Rusticana schiep, die hem wereldberoemd maakte, heeft hij jarenlang in de bitterste geestelijke en materiële nood verkeerd, die de film ons op aangrijpende wijze doet mee-beleven, zonder ergens tot melodra matische effecten haar toevlucht te zoe ken. Mascagni's wanhopige worsteling met de honger en de scheppingsdrang, zijn ver foeide bijbaantje als operettedirigent en zijn gelukkige huwelijk met het naamloze weeskind Lina leiden tenslotte tot een be staan, waarin hij redelijk tevreden is: dat van leider van een dorpssymphonie in Cerignola, waar de dorpelingen hem aan bidden als een soort locaal genie. Ten slotte de opera Ratcliff wil maar niet vorderen besluit hij mee te doen aan de opera-prijsvraag en in nauwelijks twee maanden tijds schrijft hij zijn Cavalleria. Juist als hij de laatste noten op het papier gezet heeft, treft hem een nieuwe slag: het sterven van zijn zoontje. Gebroken en wan hopig verliest hij dan zelfs het geloof in zijn eigen kunnen en besluit hij de opera niet in te zenden. Gelukkig weet Lina het manuscript te bemachtigen en dank zij haar komt het werk nog juist op tijd om mee te dingen naar de opera-prijs. In een prachtige climax zien wij dan hoe de be kroonde Cavalleria in de Scala di Milano zijn triomfale première beleeft in het bij zijn van de verraste en gelukkige compo nist. De film is wij zeiden het reeds met veel goede smaak en gevoel voor proporties gemaakt, de fotografie is subliem vooral de soft focus-opnamen in het eerste deel en Pierre Cressoy als Mascagni is weinig minder dan een openbaring. H. C. „Sombrero" (Cinema P a 1 a c e) Drie liefdesgeschiedenissen, waarvan één op een tragische manier eindigt, stierenge vechten, een vete tussen de bewoners van twee dorpjes, die door twee kemphanen wordt beslecht en nog veel meer kan men mee-beleven in deze film, waarvan het scenario ontleend is aan een soort Mexi caanse stuiversroman. Met het verhaaltje moet men het maar niet te nauw nemen; het dient als achtergrond voor een aardig Technicolor-kijkspel, met mooie meisjes als Pier Angeli en Yvonne de Carlo, en mooie mannen als Ricardo Montalban en Vittorio Gassmann. Zowel Yvonne als Ricardo laten u genieten van hun opmerkelijke dans talenten. S. K. „Vermist op weg naar Manilla" (R o x y) Van een der kleine eilandjes in de Paci fic stijgt een vliegtuig op, met bestemming Manilla. Aan boord bevindt zich een ge mêleerd gezelschap, onder wie een Japan ner die terecht zal staan voor oorlogsmis daden en twee sergeanten die hem moeten bewaken. Maar dat doen ze niet erg best en de oorlogsmisdadiger overweldigt de be manning. Het vliegtuig stort in zee. Zes dagen dobbert er dan een reddingboot op rie Oceaan, waarin allerlei spectaculaire dingen gebeuren, vooral als het voedsel schaars begint te worden en er een stem opgaat om de Japanner maar overboord te zetten. Maar de Marine Reddingsdienst zit ondertussen ook niet stil. Er wordt dag en nacht gezocht naar de vermisten. Het meest door de vlieger die een prille herinnering met huwelijksmogelijkheden verloren ziet gaan. Men maakt zich echter (of uiteraard) nodeloos ongerust, want het komt na veel vijven en zessen best in orde. Van Maandag tot en. met Donderdag wor- De heer L. van Sambeek, directeur van een grote zaak in onder meer kinderkle ding en speelgoed aan de Oude Groen markt in Haarlem, houdt van kinderen èn van zijn zaak. Hij gaat daarom trachten dit alles te combineren door op Maan dagmiddag 29 Maart met behulp van en kele andere zakenlieden in het Concert gebouw een kinderspel te houden, waar bij, hoe kan het ook anders, een twintigtal kinderen de kleren uit zijn zaak zullen dragen. Reeds lang liep de heer Van Sambeek met het plan rond om eens een modeshow voor kinderkleren te houden, maar het idee van de stijf-trippelende kinderen, die zich haast niet durven bewegen, schrikte hem af. Hij zocht naar iets an ders, naar iets nieuws en langzamerhand vormde zich in zijn gedachte een kinder spel, dat hij „Een dag uit het leven van onze kleuters" noemde. Hij ging daarbij van het standpunt uit, dat het kind niet als reclame-object geëxploiteerd mag worden en de leidster van het radio- kleuterklasje, mevrouw Lily Petersen, was het volkomen met hem eens. Twin tig Amsterdamse kinderen zullen op Maandag 29 Maart met Lily Petërsen naar het Concertgebouw trekken om er in de grote zaal, waarin naast het grote po dium een „bij-podium" zal worden ge bouwd, de veertien toneelstukjes op te voeren, die het kinderleven op een ge wone dag in de week moeten uitbeelden. De kleuters staan op, gaan naar school, dansen, musiceren, spelen thuis en in de (namaak-)tuin, gaan de stad in, gaan naar Artis en naar het strand, vieren een kinderverjaardag en houden tenslotte een bloemencorso. Tijdens het spel wordt er geen ogenblik over de kleding van de kinderen gerept en de kleuters zullen zich tussen de bloemen en planten op het to neel, in de „echte" zandbak en met het prachtige speelgoed bijzonder op hun ge mak voelen. Intermezzo Als intermezzo houdt een Haarlemse kapper, die evenals een andere Haarlemse firma zijn medewerking aan het pro gramma verleent, een korte kinderhaar show en aan het slot van dit twee uur du rende programma zullen 24 kinderen met versierde fietsjes, autopeds, poppenwa gens, kruiwagens, trekwagentjes en rij dende speelgoeddieren een groot bloemen corso houden, dat in het teken zal staan van „Haarlem Bloemenstad". De heer Van Sambeek, die bijzonder enthousiast over zijn plan vertelt, deelde ons mee, dat dit spel geheel nieuw voor Nederland is. Van alle kanten ontving hij medewerking e:i ook de burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, toonde zich bijzonder ingenomen met het initiatief van deze Haarlemse zakenman. Temeer waarschijnlijk, omdat de op brengst bestemd zal zijn voor het sociale jeugdwerk voor alle gezindten. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL 11493 De uitwerking der plannen om in Haar lem een molen op te richten op de plaats, waar vroeger De Adriaan heeft gestaan, vordert langzaam. Voor het doel is een be drag van 60.000 nodig. Dat het emst is, dat Haarlem een molen krijgt blijkt echter uit het feit, dat binnenkort de afgebroken molen uit Alblasserdam naar Haarlem zal worden overgebracht. Op het ogenblik ligt het materiaal op een werf te Kinderdijk, maar het kan daar niet blijven liggen. Daarom zal het materiaal naar Haarlem worden overgebracht, omdat er serieuze plannen bestaan de vroegere molen uit Al blasserdam aan het Spaarne op te bouwen. Zoals bekend heeft de vroegere eigenaar de molen afgestaan aan de Vereniging De Hollandse Molen, die hem aan Haarlem heeft aangeboden. In Alblasserdam stond een houtzaagmolen en het is de bedoeling die in Haarlem te veranderen in een ko renmolen. Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539. Firma C. G. Loomeijer en Zn., Zijlweg 34, telefoon 12495. Schoterbos-apotheek, Rijksstraatweg 19, telefoon 25711. Nolfs apotheek, Kruisstraat 26, tel. 11174. Vijfentwintig juridische studenten uit Cambridge brengen een bezoek aan de Leidse universiteit. Op 24 Maart maken zij een excursie naar de N.V. Breedband te Velsen, het Frans Halsmuseum en de filmfabriek van Poly goon te Haarlem. Voor het stichten van een Christelijke school voor lager onderwijs en een kleuter school, zijn in een daarvoor gehouden ledenvergadering van de raad van beheer, de statuten vastgesteld. Het voornemen bestaat deze scholen zo mogelijk te openen met de aanvang van de nieuwe cursus, op 1 September a.s. Het bestuur bestaat uit vier Gerefor meerden en vier Hervormden. Tot voor zitter is benoemd de heer A. Ph. Romeijn. De stichting zal de naam dragen: „Stichting voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs Dr. J. Th. de Visser". ADVERTENTIE MOTECHTHEID blijft, óók na herhaald wasse en chemisch reinigen den de avonturen van Hopalong Cassidy, de afgod van de Amerikaanse jeugd, vertoond in „Vallei der Verraders," met als tweede hoofdfilm „Hawaii Calls." Zondag- en Woensdagmiddag wordt het „Hoe langer hoe gekker," want dan buitelen Laurel en Hardy het doek weer op en af. Abbedijk, 18 v. Middiesbro te Antwerpen. Alamak, 19 te Bombay. Aletta, dokken te Singapore tot ca. 27 Maart. Ampenan, 18 v. Penang n. Port Swettenham. Antonla, 16 te Soerabaja. Armilla, 18 v. Makassar n. Pladju. Albireo, pass. 18 Finisterre n. Antwerpen. Alpherat, 18 te Rotterdam. Arendsdijk, 19 te Santos. Amsteldijk, 17 te Houston. Amstelpark, 19 v. Genua n. Bona. Adinda, pass. 18 Tourane n. Balikpapan. Alderamm, verm. 18 v. Chittagcng n. Kakinada Amsteldiep, 18 230 ui. NW. Ras Alhadd. Almkerk, 19 v. Hamburg n. Bremen. Abbekerk, 19 v. Brisbane te Cairns. Aldegonda, 19 v. Pladju n. Penang. Alphacca, 19 v. Baltimore n. Trinidad. Amor, 19 te Barcelona. Amstelkroon, 19 v. Philadelphia n. New York. Argos, 19 v. Tunis n. Patras. Aalsdijk, 20 te Norfolk. Aardijk, 19 v. Le Havre n. Antwerpen. Aldabi, 20 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alloth, 19 Recife gepass. n. Rio de Janeiro. Aiphard, 19 v. Bahia n. Antwerpen. Alwaki, 19 v New York n. Norfolk. Amstelland, 20 v. St. Vincent te Montevideo. Averdijk, 20 v. Antwerpen te Baltimore. Aardijk, pass. 20 Vlissi ragen n. Antwerpen. Akkrumdijk, 19 te Baltimore. Aradijk, 19 te Houston. Arur.do, 20 v. Londen n. Rotterdam. Axeldijk, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Amerskerk, 16 te Odessa. Ariadne, 19 te Taragona. Bonaire, 18 te Paramaribo. Boschfontein, 18 v. Antwerpen te Amsterdam. Bantam, 118 v. Hamburg te Rotterdam. Baarn, 18 103 m. W.ZW. Flores. Barito, 20 te Holland ia Benmekom, 18 v. Amsterdam te Delfzijl. Boemfontein, 19 70 m. NW. Kp. Blanco. Britsum, 19 v. Loragbeaeh n. Panamakanaal. Callisto, 19 v- Avonmouth te Leith. Rotterdam verwacht. Clavella, 21 te Spezia verw. daarna Berre, Pi raeus, Volos. Beirouth. Coryda, 23 te Bombay verwacht daarna Calcutta Cronenfaurgh, 18 v. Bordeaux n. Port Talbot. Caltex Pemis, 18 v. Sidon n. Rotterdam. Chama, pass. 18 Bone en 23 te Port Said verw. Caltex Padan, 16 v. Singapore n. Sungeipakning Caltex Delft, 18 80 m. O.ZO. Kp Vincent 22 te Caltex The Hague, pass. 18 Bizerta n. Sidon. Corilla, 18 110 m. N. Christrqas eil. Cistula, pass. 19 Straat Soenda n. Melbourne. Cottica. 19 v. Amsterdam n. West Indië. Caltex Nederland, 19 v. Roterdam n. Sidon. Caltex Leiden. 19 v. Sidon te Rotterdam. Delfland, 19 te Las Palmas. Dongediik, 18 v. Londen n. Curasao. Dico, 19 te Amsterdam. Delft, 19 v. Curacao n. Antwerpen. Diemerdijk, 18 v. Portland te Seattle. Erinna, 25 v. Stanlow te Curasao verwacht. Esso Amsterdam, 19 v. Sidon n. Rotterdam. Engigano, 18 68 m. ZW. Napels. Etrema, 19 v. Singapore n. Calcutta. Eendracht, 19 v. Bremen te Rotterdam. Esso Den Haag, 20 v. Antwerpen n. Sidon. Eemland, 19 te Bahia. Friesland KRL)19 v. Semarang n. Soerabaja Friesland (SSM), 20 v. Rotterdam n. Huelva. Gaasterland, 18 te Melbourne. Garoet, vertr. 20 v. Barcelona n. Rotterdam. Groote Kerk. verm. 18 v. Hamburg n. Bremen. Gaasterkerk, 18 v. Fremantle te Melbourne. Groote Beer, 19 510 m. ten W. Kp. Race. Gordias, 19 v. Hamburg n. Bremen. Hector, 18 v. Piraeus te Izmir. Hydra. 18 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Helicon. 19 v. New York te Curasao. Heemskerk, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Hathor, 19 v. Malta te Alexandrië. Indrapoera 19 te Soerabaja. ivoorkust, 18 t.h.v. Wight n. Bordeaux. Ittersum, 19 v. Recife n. Las Palmas. Ilos, 19 te Genua. Jupiter, 18 v. Livomo n. Napels. Japara (KRL). 19 te Belawan. Kaimana, 19 te Soerabaja. Karimun, 20 te Djakarta. Kota Inten, 20 v. Safaga te Belawan. Kota Agoeng, 19 v. Suez n. Aden. Lindekerk, 19 v. Suez n. Muscat. Langkoeas, 18 150 m. ZO. Kreta. Laurenskerk, verm. 20 v. Colombo n. Madras Leersum. 18 410 m. NO. Flores n. Houston. Leopoldskerk, verm. 18 v. R'dam n. A dam. Lieve Vrouwekerk, 19 te Valencia verw. Lutterkerk, 19 v Antwerpen te Hamburg. Larenberg, 18 v. Hamburg te Amsterdam. Liscta, 18 v. Pladju n. Djakarta. Laagkerk, 20 te Ticorn. Lawak, 19 v. Tj. Priok n. Singapore. Lemsterkerk, 19 v. Khorramshar n. Basrah. Lombok, 19 v. Assab te Suez. Loosdrecht, 20 v. Bombay te Aden. Loppersum, 19 v. Lagos n. Takoradi. I-eknaven,. 19 v. Montevideo n. Puerto Alegre. Lekkerkerk, 19 v. Hamburg te Antwerpen. Limburg. 19 v Trinidad n. Kaapstad. Leopoldskerk,-19 v. Rotterdam n. Perzische Golf 20 te Amsterdam. Loenerkerk, 20 v. Aden n. Karachi. Luna. 21 te Malta verwacht. Lemsterkerk, 20 te Basrah. Macoma, 17 te Heysham, daarna Belfast, Avon- mouth, Rotterdam Macuba, 16 te Geelong, daarna Sorojig. Marisa, 18 te Kobe. Markelo, 18 dwars v. d. Theems n. Londonderry Meliskerk, 19 te Hongkong. Marpessa, pass. 18 Kangaroo eil. n. Tarakan. Maasland, 23 te Santos verwacht. Metula, 19 v. Curasao n. Japan. Mureraa, 20 te Port Said. Madoera, 20 v. Tanger n. Livornd. Mentor, 20 v. Rotterdam n. Lissabon. Muiderkerk, 20 te Genua. Nieuw Holland, 18 v. Djakarta n. Singapore. Nieuw Amsterdam, 20 v. Cristobal te Havana. Noordam, 19 320 m. Z.ZO. Kp. Race. Nigerstroom, 20 v. Le Havre n. Amsterdam. Omala, vertr. 19 v. Bombay n. Suez. Ondina, 17 te Singapore. Ophir, 19 te Soerabaja. Oranje, 19 130 m. Z.ZW. Kreta. Oberon, pass. 19 Kp. Hatteras n. Baltimore. Ootmarsum, pas. 19 Bahamas n. Houston. Oranjestad, 19 te Trinidad. Oranjefontein, 20 v. Antwerpen te Amsterdam. Orion. 20 te Rotterdam. Overijsel, pass. 19 Malta n. Port Said. Peperkust, 18 115 m. N.NO. Las Palmas. Phrontis, 18 v. Makassar n. Cheribon. Prins Philips Willem, pass. 18 Vlieland n. Antw. Prins Willem v. Oranje, 18 t.h.v. Vlieland naar Hamburg. Prins Willem IV, pas. 18 Casquets n. Stavangei Papendrecht, 19 v. Freetown n. R'dam. Prins Alexander, 19 v. Halifax 20 te St. John. Prins Maurits, pass. 19 Wight n. Hamburg. Rafaela, 18 v Pladju n Bangkok. Ror.do, 17 v. Halifax n. Boston. Rijnland, 19 v- Amsterdam te Buenos Aires. Ridderkerk, 19 te Amsterdam. Reael, 13 v. Soerabaja n. Semarang. Reyniersz, 18 v. Menado n. Toli Toll. Riouw, 18 520 m. W. ten N. Mlnikoy. Rijnkerk, 19 te Shanghai verwacht. Radja, pass. 19 Sabang n. Colombo. Roebiah, 19 v. Colombo n. Belawan. Rotti, 19 v. Makassar n. Balikpapan. Rijndam, 20 v. Rotterdam te Le Havre. Salawati, 18 v. Koewait n. Bandarshapur. Sunetta, 18 v. Yokohama n. Niagata. Sarangan, 18 v. Koewait n. Basrah. Stentor, 20 v. Amsterdam te Trinidad verw. Stanvac Djirak, 18 90 m. W. Anamba eil. Sabang, 19 v. Berau te Balikpapan. Saparoea, pass. 18 Balearen n. Genua. Schie, 18 100 m. Z. Finisterre. Siaoe, 18 350 m. ZO. Ceylon. Sigli, 18 130 m. Z. Amboina. Sinabang, 18 v. Mauritius n. Durban. Stad Schiedam. 18 45 m. N.NW. Philipevllle. Stad Vlaardingen, 18 90 m. W. Trondheim. Stad Rotterdam, 18 v. Middiesbro n. Kirkenaes. Stad Amsterdam, 18 v. Vlaardingen n. Safi. Samarinda. 18 v. Honolulu n. Los Angeles. Sararoea, 20 te Genua. Sarpedon. 18 v. New York n. Maracaibo. S'bajak, 19 ten N. Timor n. Surabaja. Slamat, 19 v. Cheribon n. Djakarta. Sliedrecht, pass. 19 Finisterre n. Aden. Soestdijk. 19 v. Colombo n. Djibouti. Scherpendrecht, 19 v. Puerto La Cruz n. Santos. Sinekep. 19 v. Genua n. Marseille. Sloterdtjk. 19 v. Galveston n. Le Havre. Siba.jak, 21 te Soerabaja verwacht. Paria, 16 te Balikpapan. daarna Singapore. Tibia. 19 te Suez verwacht Titus. 18 te Thessaloniki. Tabinta, 17 v. New Orleans n. Jacksonville. Thalatta, pass. 18 Finisterre n. Liverpool. Tiba, 19 v. Necoehea te Rotterdam. Tji?adane, 18 v. Santos te Buenos Aires. Teiresias, 17 v. Belawan n. Penang. Themisto. 18 590 m. W. ten Z. Ouessant. Tiiluwah. 18 80 m. Z. Kp. Padaran. Tfipondok. 18 v. Makassar n. Soerabaja. Tjitjalengka, 13 v. Hongkong n. Moji! Tiiwangi, 18 200 m. O ten N. Priok. Tawali, 18 v. Djibouti n. Adien. Trompenberg. 19 v. Le Havre te Amsterdam. Ta ra. 20 te Rio de Janeiro. Tawali, 19 v. Aden n. Mombasa. Tero, 19 v. St. Vincent n. Vitoria. Tominl, pas. 19 Vlissingen n. Hamrbug. Van Linschoten, 18 v. Douala n Matadl. Van Spilbergen. 18 50 m. W.ZW. Monrovia. Wonogiri 18 v Djeddah n. Suez. Waterman, 19 te Rotterdam. Waal, 19 te Amsterdam. Westland, 18 te Amsterdam. Wield recht, 18 135 m. NW. Perim. Willem Ruys, pass. 19 Perim n. Port Said. Westerdam, 19 480 m. N. ten O. Flores. Wonosari, pass.'19 Ceylon n. Belawan. IJsel, 19 v, Lissabon n. Rotterdam. Zonnewijk, 18 130 m. NO. Benghazi. Zeeland, 18 v. New York n. Norfolk. Zijpenberg, 19 te Huelva. HAARLEM EN OMGEVING Evenals verleden jaar organiseert ook nu de Studieclub Schilders Haarlem E. 0 wederom een ontspanningsavond op 24 Maart in Brinkmann. Vertoond zullen worden mu. ziek-, teken- en wetenschappelijke films met muzikale afwisseling. Een en ander zal verzorgd worden door de United States Information Service. Gistermorgen om elf uur is een 26- jarige vrouw uit een raam van de eerste verdieping van een huis in de Stuyvesant- straat gevallen. Zij viel via de luifel boven de voordeur op straat. Voor zover kan wor den nagegaan heeft haar val geen nadelige gevolgen gehad. De voorjaarszendingscollecte in de Hervormde wükgemeente Bloemendaal heeft f1315 opgebracht. Hiervan werd f321,76 in de kerk ingezameld en f993,24 door een huis aan huis collecte. De eerstvolgende „Open-deur"-dienst in het gebouw „Maranatha" aan de Donke. relaan te Bloemendaal zal op Zondagmiddag 28 Maart om vijf uur worden gehouden. De heer Wika L. A. C. van Ginkel zal spreken over het onderwerp „Op de drempel". In Utrecht werden dezer dagen examens afgenomen voor de diploma's van de ENSAID. De dames T. Dielemans en J. Zuu. rendonk behaalden het diploma lingerie, coupeuse. Mevrouw F. Jansende Jager slaagde voor het diploma Moderne Sierkunst en mejuffrouw I. de Haan voor costumière, De geslaagden werden opgeleid door me. vrouw A. H. Smit—Broekhuizen te Haarlem. Uitgaande van de commissie van samen, werking der Reclasseringsverenigingen (Re. classeringsraad) wordt op Dinsdag 30 Maart in hotel De Leeuwerik een bijeenkomst gehouden, waarop de heer J. E. Verwoerd, secretaris van de reclasseringscommissie bi] de Bijzondere gevangenis voor jonge mannen te Zutphen zal spreken over „Reclassering der jeugdige delinquenten uit de inrichting te Zutphen". Na de pauze zal de film „Hallo, hallo hier R.P. 10" vertoond worden. Op 27 en 28 Maart wordt de elfde open tafelronde gehouden, georganiseerd door de Open Religieuse Gemeenschap. Het onder werp is: „Quo Vadimus?" Waar gaan wij heen? Als inleiders zullen het woord voeren: dr. P. J. Meertens uit Amsterdam, arts A, G. Degenaar uit Hilversum, ir. J. van Wet- tum uit Den Haag en ds. G. J. Waardenburg uit Haarlem. Het onderwerp zal belicht wor. den respectievelijk van maatschappelijk, na tuurwetenschappelijk. paedagogisch en religieus-philosophisch standpunt. ADVERTENTIE om van te watertanden 50 ct. per stuk. Dikke schijf met rum. Zuidvruchten en slagroom (een droom) 50 ct. per stuk Rijksstraatweg 238 t.o. Haarlem-terrein Telefoon 24730. Zeeland (SSM), 19 te Kopenhagen. Zaan, pas. 18 Öuessant n. Lissabon. Zeeland, (KRL), 19 te Norfolk. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, 26 te Antw. 28 te R'dam verw. Al'hena, vertr. 23 v. Buenos Aires n. R'dam. Alnati, 5 Apr. te Rio ae Janeiro verw. Bloemfontein, 30 v. A'dam te Kaapstad verw. Bonaire, verm. 21 v. Paramaribo 5 Apr. te Ply mouth of Dover verwacht. Boschfontein, verm. 11 v. Amsterdam n. Oost Afrika. Cottica, 19 v. Amsterdam n. Georgetown 9 Apr. Paramaribo verwacht. Groote Beer, 27 v. New York te Rotterdam verw. Indrapoera, 28 te Timordllly 30 te Makassar verwacht. Jagersfontein, verm. 21 v. Durban n. A'dam. Joh. v. Oldenibarnevelt. vertr. 1 Apr. v. A dam naar Sydney. Maasdam, 25 te Southampton n. Le Havre te Rotterdam verwacht. Nieuw Amsterdam, 20 te Havanna 23 te New York verwacht. Noordam, 21 v. Rotterdam te New York verw. Oranje. 21 te Suez 28 te Colombo verw. Oranjefontein, verm. 8 Apr. v. A'dam n. Durban Oranjestad, 21 te Trinidad 22 te Barbados verw. Rijndam. 20 te Le Havre n. Southampton 21 te Cobh 27 te Halifax verw. Sibajak, 22 te Soerabaja 27 te Priok verw. Waterman, vertr. 24 v. Rotterdam n. New York. Westerdam, 22 v. New York te Rotterdam verw. Willem Ruys, 22 te Port Said 25 te Napels verw. Willemstad. 14 te Amsterdam. Zuiderkruis, vertr. 21 v. Kaapstad n. R'dam via Walvisbaai, Las Palmas en Southampton. KLEINE VAART Advent, 18 v. Hamburg te Plymouth. Appingedam, 18 v. R'dam te Lissabon. Admiraal Courbet, veim. 19 v. St. Brieuc naar Granville. Admiraal De Ruyter, 19 v. Goole te Hamburg. Admiraal Nelson, 19 v. Antw. te Londen verw. Albergen, 19 v. Antwerpen n. Bilbao. Anna Henny, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Arienoldus G, 18 te Bordeaux. Arr.oudspolder, 20 Antwerpen verw. Audacia, 19 v. Bordeaux te Liverpool. Algarve, 21 v. Swansea te R'dam verwacht. Arbon, 18 v. Cork te Swansea. Arcturus, 19 v. Fecamp te Nykoping verw. Att S. 19 v. Hamburg te Bremen. Bernina, 18 v. Aarhus n. Gothenburg. Binnenhaven. 18 v. Port Lyautey n. Antw. Birmingham, 19 v. Grangemouth n. R'dam. Betty Anne S, 19 te Leixoes. Boreas, 18 te Fredericia n. Amsterdam. Beekbergen, 19 v. Antw. te Dublin. Coolsin.gel, 18 v. Bordeaux n. Londen. Coolhaven, 19 te Duinkerken. Cornelia b II, 18 te Nantes. Deni, 18 v. Portland n. Brugge. Diligentia, 19 v. Stanlow te Thameshaven. Doklaan, 18 v. Dublin te Fowey. Driebergen, 18 v. Savona te Manchester. Da Capo, 22 v. Oporto te Vlaardingen verw. Daviena Goekoop, 19 te Roscoff. LI da, pass. 19 Vlissingen n. Antw. t Ellewoutsdijk 18 v. Roscoff n. Portsmouth. Erebus, 18 v. Aveiro n. Antwerpen. Frans Bohmer, 18 v. Kaolack n. Dakar. Frejo, 18 te Le Treport. Ferocia, 18 v. Bordeaux n. Liverpool. Fiducia, 19 v. Maassluis te Boston. Frans, 18 v. d. Tyne n. Christiansand Sud. Goote, 19 v. Lissabon te Dakar verw. Gerrie, S, vertr. 20 v. Galway n. Cardiff. Harold, 19 v. Gdynia te Frederikstad verw. Hartel, verm. 18 v. Bandiholm n. Cork. Hast III, pass. 19 Vlissingen n. Southampton. Hebe Nobel, 18 v. Immingham te Newcastle. Hoflaan, pas. 19 Vlissingen n. Terneuzen. Henrica, 18 te Leixoes. Hoflaan, 19 v. Port St. Louis te Terneuzen. Haskerland, 19 te Harlingen. Henrica b, 19 te Swansea verw. Ilias, 18 te Genua n. Buitenhulzen. Ida Pieter, vertr. 19 v. Fiddown n. Swansea Import, pas. 19 Vlissingen n. Ant wei-pén. Joost, 17 te Goole. Jorina. verm. 20 v. R'dam n. Londen. Kenitra, 18 te Rouen. Leemans. 18 v. Londen n. Amble. Lucas Bols I, 18 v. Helsingborg n. TJstad. Leendert b, 20 v. Sete te Runcorn verwacht Maartie, 19 te. Fecamp. Maasym N, 21 v. Swansea te Amsterdam verw. Marcella, vertr. 19 v. Rotterdam n. Sandejord. Ma rietje Bohmer, 18 v. Dakar n. Antw.' Marjan verm. 19 v. Garston n. Arklow. Markab N, 20 v. Ventspils te Esbjerg verw. Megrez N, 20 v. Las Palmas te Londen verw. ADVERTENTIE MOTOR-BROMFIETSKLEDING

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10