Ruiten Zes HOOVER kemLLaecdon-° TAXI bestellen Scholieren kweekt en hyacinten Een betaalt .Clowntje Riek Kerkdiensten Bloemendaal Heemstede Beethovenavond van het N.Ph.O. Grond voor Prinses Marijkeschool Expositie-Baljon Geen misbruik van 4 Dreef school dit jaar de wissel beker KALK? Neem voort. Gronden aan de Bovenweg in Aerdenhout Bloembollencultuur Met de „Eroïca" als een hoogtepunt Confectiefabriek op Phoenixterrein thé dansant WIENER GRINZING Voor de kinderen FEUILLETON Verhuur Volkswagens Zaterdag 20 maart 1954 Evenals de zwaluwen ieder jaar de komst van de met verlangen verbeide lente aan kondigen, zo verwittigt ook de traditionele hulsbroei-wedstrijd voor kinderen van de hoogste klassen der Heemsteedse lagere scholen ons steeds, dat de winter geluk kig weer „vergangen" is en de tijd van de bloeiende bollenvelden niet ver meer ver wijderd kan zijn. Het voorvleugje van de hyacintcngeur vulde Vrijdagmiddag de zaal van het sportpark-restaurant, want hier werden de resultaten van de kweek- kunst der Heemsteedse jeugd aan de des kundige blikken van de jury prijs gegeven. Natuurlijk waren ook de vele honderden deelnemers aan deze wedstrijd aanwezig, die in grote spanning het ogenblik der prijsuitreiking afwachtten. Wethouder H. Disselkoen, die deze bij eenkomst in zijn kwaliteit als voorzitter van de Heemsteedse vereniging voor Schooi- en Werktuinen opende, noemde het voor volwassenen altijd een bijzonder pret tige aanblik, ionge mensen in de lente van hun leven met bloemen tezamen te zien. Spreker achtte het van groot belang dat de kinderen de metamorfose van een on ooglijke bol tot een fraaie bloem van zeer nabij hebben kunnen gadeslaan, waardoor zij wellicht een open oog verkregen voor de schoonheid der natuur; ongetwijfeld een goede stimulans om alles wat groeit en bloeit met diep ontzag te beschouwen en te ontzien. Hij verklaarde het buitenge woon op prijs te stellen, dat de burge meester zich weer met de prijsuitreiking had willen belasten, terwijl hij zich niet minder erkentelijk betoonde ten opzichte van de jury de heren J. F. C. H. en J. K. C. Dix en H. Walet die opnieuw bereid waren "vele uren aan hun omvang rijke taak te besteden. Burgemeester mr. A. G. A ridder van Rappard gaf te kennen deze middagen al tijd als een blijde aankondiging van het ontwaken der natuur te beschouwen. Deze periode grijpt de mens immers altijd weer aan en schenkt hem een wonderlijke vreugde. De burgemeester hoopte dat de kinderen hun bol met eenzelfde vreugde opkweekten, ofschoon hij zich teleurge steld voelde over het gebrek aan eerbied voor de natuur, dat de laatste tijd weer in ADVERTENTIE ¥ff:l aanAgréCALVlT.De lekkere kalktabletten met vitamine D3 (drie)! Ook aanbevolen voor oudere mensen tegen ontkalking van het beender- stelsel, bij winternanden. wintervoeten, en zgn. „kloven" ln de vingers. Voorts vooral voor a.s. en jonge moeders, kleu ters en kinderen. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, telefoon 25589; die van de Overveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Over- veen, telefoon 22834. In hetzelfde tijdvak als de doktoren is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10, Bloemendaal, telefoon 25769, b.g.g. 10920. De Zondags- avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 27 Maart in spoedgevallen ver zorgd door de Bloemendaalse apotheek, (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal. telefoon 22181 en apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort dorp, telefoon K 2560 8234. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN De artsen diensten voor Zondag 21 Maart worden te Heemstede waargenomen door A. L. C. van Lier, Pieter Aertzlaan 6, tel. 39875 en A. J. van Ravenswaay, Zandvoortselaan 70. telef. 27913. Wijkverpleegster: zr. L. van der Hoek, Laan v. Rozenburg 33, tel. 27805. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, telef. 38320. „Groenendaal" geconstateerd moest wor den. Wamt niet alleen de gecultiveerde flora dient te worden ontzien, maar ook hft eenvoudige bloempje langs berm en bos, omdat zij alle getuigen van God's schone schepping. Vervolgens ging de burgemeester over tot 't bekend maken van de uitslag, waar bij hij onder luid gejuich van de winnaars mededeelde, dat de grote wisselbeker, voorheen in het bezit van de St. Aloysius school, thans voor een jaar in eigendom van de Dreefsóhool zou overgaan. Een ware ovatie viel Cor Breure van de St. Aloys' usschool ten deel, die de mooiste hyacinth van de gehele tentoonstelling had ingezonden en daarvoor uit handen van de burgemeester een fraaie medaille in ontvangst mocht nemen. De volgende prijswinnaars mochten een boek in ont vangst nemen: Wisselbeker: Dreef school; eervolle vermeldingen: St. Aloysiusschool en Jacobaschool; ereprijs: Cor Breure (St. Aloysiusschool). Verdere bekroningen: Jacobaschool: 1. Hans de Hartog, 2. Ton Beuger; St. Aloy siusschool: 1. Jan van der Meer, 2. Jam Kramer; St. Jozefschool: 1. Henk Ben age, 2. Rob van Empelen; Dreef school: Carla du Bois, 2. Adelie Roozemond; Crayenester- school: 1. M. Plooy, 2. K. Groeneveld; Bos en Hovenschool: 1. Piet Kortleve, 2. Bert van Wijk; Voorwegschool: 1. Jaap Wijt- vliet, 2. Bart Quakernaat; Nicolaas Beets- school' 1. Lo Brunt, 2. Kees van der Steeg; St. Augustinusschool: 1. Roosje Zomer, 2. Bep Voorderhaak; St. Antorniusschooi1. Gee Muller, 2. Joke Ree. De overigen ont vingen bovendien nog een tractatie, het geen de attractie van deze vrije middag niet weimig verhoogde. Besloten werd om het komend jaar niet alleen de leerlingen maar ook hun do- eenten in deze „natuurlijke" wedstrijd te betrekken. In ons blad van gisteren deelden wij mee, dat de gemeenteraad vam Bloemen daal besloten heeft tot aankoop vam grond tussen de Bovenweg, de Van Haemstede- laan en de Zijweg. De oppervlakte is on geveer 160.000 m2 en de prijs 0.80 per m2. De grond is gekocht vam de Erven Van der Vliet en bestemd voor bouwter rein en/of sportterrein. Daar tijdens het vooroverleg niet bekend was in hoeverre rekening moest worden gehouden met de mogelijkheid d at door de provincie (Streek plancommissie) of door de Rijksdienst van het Nationale Plan aan de uiteindelijke bestemming en het gebruik der gromden belemmeringen in de weg kunnen worden gelegd, is de voorwaarde gesteld, dat de overeenkomst ontbonden zal worden, in dien niet binnen een jaar, behoudens ver lenging, de vereiste goedkeuringen voor het plan verkregen zullen zijn. De ver kopers hebben het tot standkomen van de gehele transactie afhankelijk gesteld van het verkrijgen van een vergunning om in de hoek Zijweg-Van Haemstedelaam een villa te bouwen. B. en W. is gebleken, dat op het ontwerp- streekplam Zuid-Kennemerland de bestem ming van de gronden overeenkomt met de plannen der gemeente, ook wat betreft de bouw van een villa op de hoek Zijweg-Van Haemstedelaan. Voorts heeft de Rijksdienst voor het Na tionale Plan aan B. en W. van Bloemendaal meegedeeld dat de gronden niet als be schermd natuurgebied worden beschouwd, zodat van die zijde tegen bebouwing van het terrein geen bezwaren kunnen worden gemaakt. Onder deze omstandigheden is het college tot de overtuiging gekomen dat zich geen belemmeringen aan de beoogde bestemming zullen voordoen. De Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur houdt op Maan dag 12 April een vergadering in het Con certgebouw. Op de agenda staat een voor stel om de rekening en verantwoording over de Flora 1953 vast te stellen; in de vergadering van December is zij reeds voorlopig goedgekeurd. Het saldo is 162.872. De reorganisatie-commissie heeft de hoofdlijnen voor een reorganisatie reeds vastgesteld. Het overleg met de groepen is in een vergevorderd stadium. Daarna zul len de plannen met de afdelingsbesturen worden behandeld. De commissie wil echter niet overhaast te werk gaan, zodat het ver zoek om de plannen nog niet in de verga dering van 12 April aan de orde te stellen moest worden ingewilligd. Het hoofdbestuur van Bloembollencul tuur heeft van de Royal Horticultural So ciety te Londen een uitnodiging ontvangen voor de officiële plechtigheden ter gelegen heid van het 150-jarig bestaan. Besloten is de voorzitter af te vaardigen. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Dir W N WOLTERINK Bilderdijkstraat bi.i de Zijlweg Haarlem - Tel (K 2500i 11928 INBOEDELVEILING 6/7 APRIL '54 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen Eigen afhaaldiens! Een Beethovenprogramma met de Derde Symphonie de „Eroïca" tot besluit, is een verzekerd succes. Men ontkomt niet aan de uitwerking van de geniale schep pingsdrang, die de meester bezield moet hebben, toen hij de staatsman Bonaparte in muziek wilde verheerlijken en op zijn manier een epos schiep, waarin, zoals Ro- main Rolland zegt, de geest van de tijd herleeft met de intensiteit en de zuiver heid die grote gebeurtenissen hebben op eenzame grote geesten, wier indrukken door de aanraking met de werkelijkheid niet worden verflauwd. De figuur van Beethoven openbaart zich in zijn helden- symphonie als een scherp getinte weer spiegeling van de epische oorlogen, die het democratische tijdperk inleidden. Veel meer dan een aanleiding moeten wij er echter niet achter zoeken. De pogingen om er een program voor op te stellen zijn trou wens allemaal in het belachelijke uitgeval len. Wij ervaren het werk weliswaar als een revolutionnaire daad maar dan vol komen op muzikale grondslag. De politieke aanleiding verleende haar een spankracht, die haar als muzikaal epos, als tijdsbeeld deed slagen. En men kan zich zelfs afvra gen of Beethoven zich ooit nog in zijn verdere symphonische werk overtroffen heeft wat die spankracht betreft. Men kon er Verhey dankbaar om wezen, •dat hij met dit meesterwerk zijn program ma besloot en wel op een wijze, die het tot een levendige en bezielde herschepping maakte, waaruit de Promotheus-Beethoven stralend als lichtbrenger te voorschijn trad. Want Bonaparte moge dan al de aan leiding geweest zijn, tenslotte werd het dan toch de muzikale Promotheus, dat is te zeggen de componist zelve, die de kroon der overwinning verwierf. Tot die con clusie komt men althans, wanneer men de muzikale logica van het werk naspeurt. Gerard Hengeveld kwam deze avond het Derde Pianoconcert vertolken. Hij deed het met stoere kracht in het eerste hoofd deel, met ingetogenheid in het Largo en met opgewekte 'speelsheid in de finale. Al met al was er veel in te waarderen, even als in de Derde Leonore-ouverture waar mee Verhey het concert geopend had. Maar de vonk van het bezielde musiceren hebben wij toch alleen maar waargeno men in de „Eroïca": van de drie Derde's de geladenste, ik durf zeggen: de absoluut volmaakte. JOS. DE KLERK. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor aan de heer J. J. Hensen te Haarlem tegen de prijs van 20 per vierkante meter in koop af te staan onge veer 696 vierkante meter grond, gelegen aan de Westzijde van de Phoenixstraat, op voorwaarde, dat de grond uitsluitend wordt bestemd om te worden bebouwd met een fabrieksgebouw confectie-atelier ADVERTENTIE Een Hoover moge in aan schaffingsprijs iets duurder zijn, maar let eens op wat hij U bespaart aan onder houdskosten, aan veiligheid voor Uw goed, aan levens duur. In slechts enkele jaren tijd hebt U dat verschil er ruimschoots uit. Dan zult U dubbel blij zijn, dat U een Hoover hebt gekocht. Op de (niet eens zo lange) duur verreweg de goedkoopste van alle wasmachines. Vraag Uw handelaar demonstratie. HOOVER wast schoner, vlugger en voorzichtiger Model 307 Wasr 8 kg droog wasgoed in een hall uur. I. 376 inclusief wringer. Model 319 - Wast 15 kg droog wasgoed in een hall uur Mei automa tische pomp I 485.in clusief wringer ADVERTENTIE ADVERTENTIE ZONDAGMIDDAG 21 MAART met DIXIE HEROLDI bekend van Radio Wien. Liège er Bruxelles en de Notenkrakers in RAAKS 1 - TEL. 13147 Entrée vrij. ylr* ZIJLSTR.5 GELUIDSINSTALLATIES B. en W. stellen de gemeenteraad voor aan de Vereniging tot stichting en in standhouding van een Christelijke school voor buitengewoon lager onderwijs tegen de prijs van f 22.40 per m2 in koop'af te staan een strook grond ter grootte van ongeveer 3570 m2 aan de Dinkelstraat. Op deze grond zal de Prinses Marijkeschool gebouwd worden, die thans in de Sophia- straat gevestigd is. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een bedrag van f 1.015 beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van drie trapnaaimachines voor de Th. M. Kete- laarschool voor MULO. In het museum Het Huis van Looy te Haarlem is gisteravond de tentoonstelling geopend van werken van de schilder Frans Baljon die verleden jaar in Engeland is overleden. De opening geschiedde in tegen woordigheid van de ouders en de weduwe van de kunstenaar door dr M. Lietaert Peerbolte, die verleden week in de kolom men van deze courant het thans geëxpo seerde werk en de persoonlijkheid van de maker uitvoerig heeft toegelicht. Baljon, die 52 jaar oud is geworden, heeft voornamelijk in Nederland (hij was lange tijd in De Stompe Toren te Spaarn- dam werkzaam), in Italië, Suriname en En geland geschilderd. Aanvankelijk was zijn instelling naturalistisch, de laatste zes jaar van zijn leven volkomen „abstract". Dr Lietaert Peerbolte kenschetste Baljon als een man van grote expansiezucht, die zich aan geen enkele conventionele band heeft gehouden. Hij was een warm en har telijk, spontaan levend mens en een ver woed schilder, die werkte uit innerlijke noodzaak. Hoewel hij sinds 1934 in Enge land woonde is hij altijd Nederlander ge bleven. Het was een van zijn laatste wen sen een grote tentoonstelling in Haarlem te houden, hetgeen hem reeds door de heer H. P. Baard was toegezegd. Zijn vrienden hebben gemeend deze in vervulling te moe ten laten gaan en spreker dankte uit aller naam voor de hierbij ondervonden mede werking. Ook wethouder D. J. A. Geluk gaf bij de opening van zijn belangstelling blijk. Tante Liezebertha had het erg druk. Ze stond in de keuken en was met allerlei geheimzinnige dingen bezig. En het rook er zo lekker! Op die lucht kwam Bunkie af. Hij liep de keuken binnen en keek nieuwsgierig naar de schotels en pannen. „Hm.wat ruikt het hier lekker, tante Liezebertha!", zei hij. „Wat gaat u bakken?" Tante Liezebertha keek hem aan en lachte maar eens. „Wat 'n nieuwsgierig jongetje!", zei ze. „Hoe kom je er bij, dat ik iets aan 't bakken ben?" „Ik ruik ■het", lachte Bunkie. „En ik zie het ook! Dat wordt vast iets bijzonders!" Tante Liezebertha zette haar handen in haar zij, „Wel allemoppen!", zei ze. Hoor me zo'n wijsneus eens aan! Wil je wel eens gauw maken, dat je de keuken uit komt? Pottekijkers heb ik niet nodig!" „Als u eerst vertelt, wat we krijgen, tante Liezebertha!", lachte Bunkie. Tante Liezebertha pakte een houten paplepel, en daar dreigde ze hem mee. „De keuken uit, en vlug!", lachte ze, en ze zette Bunkie buiten de deur door Mevr. I. C. M. BijleveldGelinck 23) Ondertussen zat Benjamini als een rat in de val. Hoewel Minah onafgebroken dóór was blijven gillen had hij zijn dreige ment, haar de nek om te draaien, natuur lijk niet ten uitvoer gebracht, omdat het nekomdraaien hem in figuurlijke zin nu eenmaal beter afging dan in letterlijke zin. Maar desondanks bleef dat gillen toch hin derlijk en belette hem zijn verdere ge- dachtenconcentratie: hoe hier uit te komen. Hij retireerde naar het venster. Hij sloeg een aanval van Minah, die hem met haar nagels te lijf wilde, succesvol af. En hij opende het badkamerraam en zag naar buiten naar de enige uitweg, die hem nu nog openstond: een brandladder die onge veer twee meter lager onder-het-raampje- langs naar beneden doorliep. De slagen, die op de badkamerdeur dreunden, werden talrijker en intenser, zij overstemden nu zelfs de kreten van mevrouw Donders. Hij kon, hier van bin nen uit, de kolonel ai horen tieren. De toestsnd werd precair. Men zegt, dat de nood vleugelen verleent en zo was het ze ker in dit geval. In normale omstandig heden zou het bridgewonder zeker nooit gedaan hebben wat hij nu deed: zijn jas uittrekken en met zijn hoed aan de vijand achterlaten en zichzelf met een sprong door het raampje naar buiten werken, eerst zijn benen, dan hangend op zijn buik in het kozijn, zijn gelaat nu onbeschermd prijsgevend aan een hernieuwde nagelaan- val van Minah. Maar dat was dan toch maar even, want nu hing hij al aan zijn handen, liet zich met een plof, vallen op de brandladder en greep zich dan kramp achtig vast aan de ijzeren leuning. Wéér was de bridge-professor, zij het ietwat gehavend, gered. Maar wéér was het zijn boze gesternte die hem ook deze, zo korte verademing, niet gunde. Want Minah, nu teruggesneld tot achter de bad kamerdeur, had haar man er van op de hoogte gesteld, dat de schurk door het raampje op de brandladder ontsnapte en de kolonel was hierop, nog steeds ziedend van drift, naar zijn slaapkamer geijld en had de glazen deuren naar 't balkon open gegooid. Vanaf dit balkon was de brand ladder officieel te bereiken en zonder zich een ogenblik te bedenken stapte hij over de st.enen balustrade om de belager van zijn vrouw persoonlijk te grijpen. De ellen deling, snel op weg naar beneden, was juist een verdieping onder hem. Nu hebben brandladders dikwijls, even als sommige feuilletons, de onaangename eigenschap om op een ongelegen ogenblik in eens op te houden en dan in de lucht te blijven hangen. Tot zijn ontzetting be merkte Benjamini dat deze brandladder er zo één was. Halverwege de laatste verdie ping, als veiligheidsmaatregel tegen inbre kers van beneden waren de laatste tien sporten op een ingenieuze wijze naar bo ven opgeklapt en konden slechts naar be neden geslagen worden door een klamp los te maken. De bridge-professor, in zijn uiterst be narde positie, kon die klamp niet vinden. De tijd ontbrak hem ten enen male. Want daar kwam, als een lawine van volbloedig heid en woede, de kolonel al op hem af stormen, greep hem bij de keel en bulderde hem in het gezicht. Hij verdedigde zich met de moed der wanhoop. En ze stonden op een treetje van twintig bij vijftig cen timeter, drie meter boven de begane grond. Het was op dit ogenblik dat inspecteur Renikevoort terugkwam en, niemand vin dend in de benedengang en in het kamertje van de concierge, langzaam naar het ach terhuis doorliep. Er klonken in het tuintje vele stemmen en ongearticuleerde kreten, die een plotseling vermoeden in hem de den opkomen. Hij snelde toe. Maar wat hij zag overtrof toch stellig zijn stoutste ver wachtingen. Hij trof ten eerste alle flatbewoners aan, in een halve kring staande om een groep agenten, die het middelpunt vormden. Alle fiatbewoners, in kennelijk inderhaast aangeschoten jassen en mantels en meteen uitdrukking van hevige spanning op het gelaat. Zij keken allen naar boven .Daar, op de onderste trede van de brandladder, die hier in de lucht eindigde, stond kolo nel Donders die zijn naam nog nimmer zóveel eer had aangedaan. Machtig, breed uit stond hij, purper nog, maar met een intense voldoening op zijn gezicht. En aan zijn uitgestrekte arm, vastgeklonken in de ijzeren vuist des overwinnaars hing de on gelukkige Louis Benjamins, flessentrekker, oplichter, vals speler. Hij leek, zo van be neder. gezien, op een geplukte kip. Klaar mannen? daverde de stem des kolonels van boven. Ja meneer! was het antwoord van de vier agenten, die een zwaar talelkleed tus sen zich in gespannen hielden. Vooruit dan maar! De ijzeren vuist slaakte zijn greep, het bridge-wonder kwam naar beneden en plofte neer in het tafelkleed. De agenten vielen bijna over hem heen door de plotselinge gewichtsverplaatsing, dan werd hij met vierdubbele kracht ge grepen. En boven, met haar hoofd uit het badkamerraam, gilde mevrouw Donders: Lillekerrd! Lillekerrd! Lekkerrr. Ja! Hel was de meest originele arrestatie die inspecteur Renkevoort ooit aanschouwd had! HOOFDSTUK VII De ongelukkige Benjamini was slechts zeer korte tijd door inspecteur Renkevoort aan de tand gevoeld; daarna had deze hem overgelaten aan rechercheur Smit. Een ZONDAG 21 MAART 1954. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Geen dienst. 3.30: Consis toriekamer. Liturgische dienst voor Slecht horenden. 7: Zie Nieuwe Kerk 7 uur. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. E. Pot. 7: Ds. I. P. van der Waal. van 's Gravenhage. Dienst uitgaande van Bijzonder Kerkewerk. Zangdienst van 6.457. Noorderkerk, Vel- serstraat. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerf- kamer. Zondag 10.30: Ds. J. A. van Selms, van Nijmegen. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. C. Spaans. 10.30: Jeugddienst. Ds. M. Groenen- berg, van A'dam. Gebouw Vr(jz. Hervormden Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dr. A. J. Rasker. 10.45: Dr. J. H. Stelma, van Bloemendaal. Diaconessenliuis, Hazepaters laan. 4.30: Ds. W. J. van Elden. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. H. Kreijenbroek. West, Leidsestraat 10: Dhr. J. P. van Eijsden Jr. Centrum, O. Groen markt 10: Dhr. J. P. Arnold. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeen komsten met Gerepatrieerden in de Pas torie der Broederkerk, Parklaan 32. Dins dag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk Parklaan 34. Eglise Wallonne, 10.30: Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kinderhuissingel, 3 p. m. Even song, Rev. Mossman. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Is. Kuijper, Amers foort. 7: J, F. Snoeks, Haarlem. Woensdag 8: A. Th. Besselaar, Amsterdam. Zuiderkapcl Zuiderstraat 15. 10: Rev. G. Bracks, Doorn. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. 8: Jeugdsamen- komst o.l.v. G. Abbink. Dinsdag 7.45: Bij belklas o.l.v. C. Vanderbreggen, Rijnsater- woude. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Rev. P. J. Smith, directeur van „Youth-for-Christ", Londen met Ds. J. Visser, Amsterdam. Ned. Herv. Evangelisatie. Parklaan 34. 10 en 4.30: Dhr. K. Asmus. Woensdag 7.30: Parklaan 21. Ds. v. Dijk, Garderen. Broedergem., Parklaan 34 Zaterd. 7.30: Liturgische Zangdienst, waar na familie-avond in de pastorie. Zondag 12: Zondagsschool. 7: Ds. H. Schutz. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10: Ds. J. Enter Sr. 4.30: Bed. H. Avondmaal. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. D. So- linger. 10.30: Ds. G. Kroes, Jeugdgebouw Schoterweg hoek Pijnboomstraat. Dinsdag 8: Jeugdclub 12—15 jaar, aan de kerk. Donder dag 8: Gemeente-avond voor beide wijken. Vrijdag 8: Jongerenkring aan de kerk. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Dr. Mr. J. A. Oosterbaan: Peuzelaarsteeg 3. 10.30: Jeugd dienst. Dhr. J. A. Schreuder. Haarlem-Nrd. N. P. B., Berkenstr. 10. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Haarlem-O. Wijkgebouw Ned. Herv. Kerk. 19.30: Ds. C. P. Hoekema. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Mcj. Dr. J. W. Herfst Geref. Kerk. Wilhelminakcrk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. A. Pos. 5: Ds. J. A. van Arkel. Lyceum-Aula, ingang van Mer- lenstraat. 9: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. A. Pos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Dr. A. Dondorp. Ger. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Dhr. Wijting. Woensdag 2.30 en 7.30: Ds. de Gier, uit den Haag. Biddag. Ger. Gemeente, L. Margarethastraat 13. 10 en 4.30: Leesdienst Oud-Ger. Gem. in Ned. Parklaan 21. 9 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. De Jong, van Kralingseveer. Bidstond. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Verper met Meditatie. Woensdag 9.30: H. Mis Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamenkomst Dinsdag 8: Bidstond. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 7: Openluchtsamenkomst, Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamenkomst. 12 en 4.30: Kin dersamenkomsten. Dinsdag 2.15: Vrouwen bond. o.l.v. Majoors M. W. Souverein. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Tempeliers straat 55 rd. 3: Evangelisatiedienst, le en 3e Zondag H. Avondmaal. Donderdag 3: Bid stond. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Opwekkingssamenkomst. Spr. Zen deling P, Klaver Jr. Belgische Congo. 7.30: Belangrijke Zendingsavond. Zendelingen P. Klaver en H. Klaver-Janse, Belgische Congo Donderdag 7.45: Gebedskring. Vrijdag 8: Jeugdavond. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10.30: Samenkomst (Broodbre- ken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gcmeenschaps- bond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Sa menkomsten. Gemeente van Christus, Sprui- tenbosstraat 9. 10.15: Aanbiddingsdienst (met H. Avondmaal en Preek) Kinderbijbelklas sen tegelijkertijd. 15.30: Devotional service in English (Hobbeniakade 29, A'dam). 19.30: Samenkomst met Evangelie Preek. Dinsdag 20: Damesbijbelklas. Woensdag 16.30: Kin derbijbelklassen. 20.15: Evangelisatie (in Wormerveer). Vrijdag 20: Bijbellezing (Noor derkapel, Indischestr. 190, H.N.) Volle Evangelicgemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dhr. J. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: ADVERTENTIE Laxeermiddelen, maar als U een laxans nodig heeft, neem dan Mijnhardt's Laxeertabletten. Veroorzaken geen gewenning en werken zacht en zeker. Doos 65 ct. Opwekkingssamenkomst. Versch. sprekers. Dinsdag 8: Bijbelklas voor jongebekeerden. Donderdag 8: Bidstond. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkcrk Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Apostolische Gemeente, Jacobijne- straat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soe fibeweging. Nassauplein 8. 11: Universele eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmo- nia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. L. de Jong-Harmeyer, Haarlem. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk. 10: Dr. M. v. d. Voet, m. m. v. het Kerkkoor. 7: Dezelfde. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. cl. Loos. Ver. Doopsgez. Gem., geb. N.P.B Berkenstr. 10. 10.30: Ds. Hoekema. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: H. v. d. Brink, van het Herm. Zaiss comité. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gideon", Kastanjestraat (ing. onder de poort)Donder- dag 7: Evangelisatie v. d. Meisjes. Vrijdag 7: Idem v. d. jongens v. 7 t/m. 10 j. 8: Idem v. d. jongens v. 10 t/m. 12 jaar o.l.v. Dhr. I. E. Ketellapper, uit Haarlem. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. S. Boersma, Oude- horne. H. Avondmaal en Dankz. Sionskerk, Eksterstraat. 9.45: Ds. S. Boersma. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijk- straat. 10.30: Ds. S. Boersma. 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat. Zaterdag geen straatzang. Zondag. 10: Sr. kapitein A. Bouwens. 7: Openluchtsamenkomst Soenda- plein, 8: Verlossingssamenkomst. Kapiteins J. en A. van Huizen-van Ede. 12: Jeugdsa menkomst. 5: Geen jeugdsamenkomst. Dins dag 2.15: Gezinsbond-samenkomst. Woens dag 2 en 4: Jeugdontsnanningssamenk. HEEMSTEDE. Ned. Ilerv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp, Jeugd dienst. 19: Ds. Henkels. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. 19: Ds. G. Koch, Haarlem-N. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. W. van Limburgh. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, Rem., Den Haag. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. P .de Ruig. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. L. Horweg Jr. Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Dienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel 12-15 jaar Wijkgebouw „De Stal". Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Dr. G. J. Hoenderdaal, Rem., Amsterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel 12-15 jaar in Maranatha. 11.45: Zondagsschool 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan. 7-12 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Ds. C. Soutendijk, Dg., Haarlem. Geref. Kerk 9 en 10.30: Dr. J. L. Koole. 15.30: Ds. A. de Ruiter, van Zandvoort. 19.30: Dr. D. K. Wie- linga, te Wassenaar Vrije Kath. Kerk, Po- dellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag en Donderdag geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier. Kon. Wilhelminaschool, Dompvloeds- laan. 12-13: Zondagsschool Rahiplaankwar- tier Irene, Elswoutslaan 1. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. D. Ter Steege. „De Kapel" 7: Ds. G. Wassenaar, IJmuiden-Oost. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. H. J. Kater, A'dam. Jeugddienst. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. ADVERTENTIE Dan 18000 bellen I GAI3AGPS Twünderslaan w K,»» Molenaerstr. (Kleverpark) zonder chauffeur uiterlijk gehavende en innerlijk geschokte Benjamini, die zijn gehele zelfverzekerde en gewichtige houding had laten varen. Wat de delicten betreft, waarvoor de poli tie hem reeds lang gezocht had, viel hij spoedig door de mand, iets dat hij in ge wone omstandigheden zeker nooit gedaan zou hebben. Lieden als Benjamini beken nen niet. Maar over het punt professor Van Raesfeldt en het verdwijnen van de ruiten zessen bleef hij hardnekkig, ja hartstoch telijk ontkennen: hij had nog nooit van zijn leven professor Van Raesfeldt gezien, ja zelfs over hem gehoord en die ruiten zessen had hij ook niet weggenomen. Dat had Daalmans gedaan, die aan zag komen dat hij toch ging verliezen en die zijn geld lie ver in zijn zak wilde houden. Hij kende ze, die mooie meneren! En inspecteur Renke voort, die geen oog af had van het vossen gezicht tegenover zich, kreeg toch wèl de indruk dat de man in deze te goeder trouw was. Voorzover een dergelijk type ten minste te goeder trouw kon zijn! Zo liet hij de bridge-professor dan ver der over aan de goede zorgen van recher cheur Smit en belde meteen aan aan de flat van Hugo Daalmans, die hem zelf opendeed. Met de hem eigene vlotte hoffe lijkheid noodde hij de politieman binnen, bood hem een zitplaats aan in zijn beste fauteuil en zette de sigaretten binnen zijn bereik. Dan voorzag hij zijn gast en zich zelf van vuur, zij leunden beiden achteruit in hun stoel en rookten zwijgend. Dan be gon de ander: Het spijt me, dat ik u moet lastig val len, meneer Daalmans. Dat doet er toch niets toe, inspec teur! Ik schiet niet op met deze zaak. Het is vervelend! Hij tipte nadenkend de as van zijn sigaret, zweeg even en vervolgde dan: Die meneer Wiehersma blijft weg. Professor Van Raesfeldt blijft weg. En ik ben nog steeds op zoek naar de persoon, die professor Van Raesfeldt gisteravond in zijn laboratorium heeft bezocht en hem er toe gebracht heeft om weg te gaan. U moet die Wiehersma door de poli- tie-radio laten omroepen. Misschien is het zelfs al te laat en is hij over de grens ge vlucht. Hij kan die uitvinding best in het buitenland verkocht hebben. Ja, dat is zeer goed mogelijk. Maar, om op professor Van Raesfeldt terug te ko men, er zijn geen tekenen die er op wijzen dat hij met geweid is ontvoerd. Hij is uit vrije wil vertrokken. En er móet iemand boven geweest zijn, gisteravond om elf uur ongeveer, met eer. boodschap waarop hij vertrokken is. Een belangrijke boodschap natuurlijk Er is geen telefoon. Het is een ellendige historie! Ja. Ellendig. Nu kom ik uw hulp in roepen, meneer Daalmans. Kunt u mij geen aanwijzingen geven, mij misschien namen noemen van personen uit het gezelschap van gisteravond. Personen, die mogelijk boven geweest kunnen zijn? (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6