Sovjet-protest in Den Haag tegen Amerikaanse bases Turkije eist terugroeping van prof. mr. P. Lieftinck Ministerszoon beschuldigd van moord op 23-jarig meisje Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT McCarthy annonceert rapport over pers, radio en televisie Russen stellen dat Nederland niet door aanval wordt bedreigd Nenni uitgewezen en weer binnen gelaten Wegens een ongunstig commentaar op Turks economisch regeringsrapport Het woord is aan De narcotica-affaire in Italië Kroesjtsjev vaart uit tegen landbouwleiders Koning Saoud in woelig Cairo aangekomen Franse maatregel Tsjang Kai-Tsjek weer president op Formosa Hoge Autoriteit van KSG besliste over kolenprijzen Amerikaans middel tegen radio-activiteit Belegeraars van Dien Bien Phoe graven zich in Londen onderhandelt over EVG Overal bomexplosies, zelfs een in klokketoren Missie voor M-acArthur Weerrapport 68 JAARGANG No 215 MAANDAG 22 MAART 1954 298 JAARGANG No 63 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur; Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct.', p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (Reuter). De Sovjet-Unie heeft bij Nederland geprotesteerd tegen het vestigen van Amerikaanse bases op Neder lands grondgebied in vredestijd, aldus heeft Tass bericht. Het protest is door de Russische ambas sadeur in Nederland, S. P. Kirsanov, over handigd. In de Russische verklaring wordt ge zegd: „Kortelings heeft de Nederlandse pers verklaringen van de Nederlandse mi nister van Oorlog en Marine. C. Staf, ge publiceerd, waaruit blijkt, dat de Neder landse regering heeft ingestemd met de legering van personeel van de Amerikaanse luchtmacht op Nederlands grondgebied". „Het is geheel duidelijk, dat het vestigen van Amerikaanse bases op Nederlands grondgebied in vredestijd niets gemeen heeft met welk defensie-oogmerk dan ook, aangezien het goed bekend is, dat Neder land niet door een aanval wordt bedreigd". „In het huidige tijdsgewricht, nu maat regelen worden genomen om de interna tionale spanning te verminderen en de vrede te versterken, moeten dergelijke ac ties van de Nederlandse regering als des te ongerechtvaardigder worden beschouwd", zo zegt de nota. „De Sovjetregering, die groot belang hecht aan de zaak van het versterken van de vrede en het verzekeren van de collec tieve veiligheid in Europa, acht hét nood zakelijk de aandacht van de Nederlandse regering te vestigen op het feit, dat het ter beschikking stellen van bases aan buiten landse strijdkrachten en het legeren van vreemde strijdkrachten op Nederlands grondgebied op geen enkele wijze tot de verbetering van de internationale toestand en van de betrekkingen tussen de landen kan bijdragen", aldus de Piussische ver klaring. Volgens Tass heeft minister Luns de Russische ambassadeur meegedeeld, dat de Nederlandse regering de nota van de Sovjet-regering zal bestuderen en beant woorden. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ver- Zenuwverlammend oorlogsgas De plaatsvervangende bevelhebber van het Rocky Mountain Arsenaal bij Denver, kolonel Efnor, heeft Vrijdag bevestigd, dat in het arsenaal het zenuwverlammende oorlogsgas dat wordt aangeduid met de letter „G" wordt vervaardigd. Hij wilde niet zeggen, hoe lang de productie reeds gaande is en voor welk doel het gas, dat het meest dodelijke ter wereld zou zijn, wordt gemaakt. klaarde, dat het Russische protest „weer een poging is om onze dappere bondge noten schrik aan te jagen." Er was geen andere onmiddellijke reactie noch van de kant van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken noch van het ministerie van Defensie. Ook bij Griekenland De Sovjet-Unie heeft bij Griekenland geprotesteerd tegen het geven van militaire bases aan de Verenigde Staten, zo meldt het officiële Russische persbureau Tass. Dit is het derde protest van deze soort in vier dagen tijds. Vrijdag protesteerde de Sovjet-Unie bij Turkije over stappen in de richting van een „pro-Westelijk mili tair blok" en Zaterdag bij Nederland tegen het vestigen van Amerikaanse bases. PARIJS (Reuter) De Franse politie heeft Zaterdag de leider der linkse Itali aanse socialisten Pietro Nenni uit Frankrijk gewezen. Nenni was naar Frankrijk ge komen ter bijwoning van een internationale conferentie van tegenstanders van het Europese leger. Nadat enige deelnemers aan de conferentie tegen deze maatregel hadden geprotesteerd, werd echter des mid dags het uitwijzingsbevel ingetrokken door tussenkomst van de Franse premier, Joseph Laniel. Nenni kreeg het bericht, toen hij de Frans-Italiaanse grens bereikte. Hij keerde onmiddellijk naar Parijs terug. De conferentie was georganiseerd door een aantal Franse parlementsleden, die tegen hel E.V.G.-verdrag zijn, onder wie de radicaal Herriot en ex-premier Daladier. Nenni was Vrijdag, vergezeld van de secretaris-generaal van zijn partij, Lom- bardi, in Frankrijk aangekomen. Tegen Lombardi werd géén uitzettingsbevel uit gevaardigd. Tijdens het fascistisch bewind in Italië heeft Nenni twintig jaar als balling geleefd. Volgens de order van 1951, waarop het uitwijzingsbevel was gebaseerd, worden alle buitenlanders uit Frankrijk geweerd, die deelnemen aan protestacties van Franse of andere politici tegen de oprich ting van de N.A.V.O. Het congres werd echter bijgewoond door afgevaardigden uit de zes landen van de E.V.G. en daar waar nemers uit Engeland. TAIPEH, Formosa (A.F.P.) Genera lissimus Tsjang Kai-Tsjek, leider der Chi nese nationalisten, is met 1.507 stemmen hei-kozen tot president van nationalistisch China. Op zijn democratische medecandi- daat Hsoe Foe-Lin zijn 48 stemmen uit gebracht. In totaal werden 1.576 stemmen uitge bracht. Er waren 21 onthoudingen en on geldige stemmen. Tsjang Kai-Tsjek is bij tweede stemming gekozen. Bij eerste waren 1.387 stemmen op hem en 172 op Hsoe Foe-Lin uitge bracht. LUXEMBURG (A.N.P.) De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal heeft gisteren meege deeld, dat haar beslissingen met betrekking tot de kolenmarkt binnen de gemeenschap Zaterdag zijn genomen. Volgens betrouwbare inlichtingen zou de Hoge Autoriteit met betrekking tot de steenkoolprijzen in de ruimste mate reke ning hebben gehouden met de adviezen van het Raadgevend comité en de Raad van ministers. Inderdaad zijn maximum-prij zen vastgesteld voor de Ruhrkolen en die van Noord-Frankrijk met een lagere prijs voor bepaalde soorten. Voor de overige kolen zouden de vrije prijzen beslissend zijn, doch de berekening daarvan dient bij de Hoge Autoriteit te worden ingediend. Men legt er in bevoegde kringen de na druk op, dat het voor de Hoge Autoriteit uitermate moeilijk was deze beslissingen te nemen, gezien het verschil tussen de ad viezen zowel van het Raadgevend Comité als van de Raad van Ministers. Het wordt toegepast op getroffen Japanse vissers TOKIO (Reuter) Een Amerikaans ge neesmiddel, vera-cal genaamd, is Zondag per vliegtuig uit Californië in Tokio aan gekomen voor de behandeling van de 23 Japanse vissers, die onlangs in een zieken huis zijn opgenomen met brandwonden ten gevolge van radio-activiteit, veroorzaakt door de ontploffing op Bikini op 1 Maart. Het geneesmiddel zou radio-actieve deel tjes van het lichaam kunnen losmaken. In Washington is Zaterdag medegedeeld, dat de Verenigde Staten de gevaarlijke zóne voor atoomproeven in de Stille Oceaan drie maal zo groot als tot dusver hebben gemaakt. Een punt ongeveer tussen Eniwetok en Bikini is als middelpunt ge nomen van een cirkei met een straal van 720 km die het gevaarlijke gebied be strijkt. ISTANBOEL (United I'ress) De ver tegenwoordiger van de Wereldbank prof. mr. P. Lieftinck is uit Turkije naar Syrië vertrokken, nadat de Turkse regering ver zocht had om zijn terugroeping. De voormalige Nederlandse minister van Financiën had gezegd dat het Turkse re geringsrapport over het economische her stel niet gebaseerd was op hechte economi sche maatregelen en dat er voor de We reldbank onmogelijk zou zijn een nieuw credict voor Turkije te openen. De Turkse regering was van oordeel dat hier sprake was van inmenging in de in terne aangelegenheden des lands en vroeg de Wereldbank om vervanging van prof. Lieftinck. Officials van de Wereldbank gaven ten antwoord dat het onmogelijk was Lieftinck in de naaste toekomst te vervangen, aange zien de autoriteiten der oi'ganisatie zich op het ogenblik op een inspectietocht door Zuid-Amerika bevinden. Functionarissen van de Wereldbank heb ben verklaard dat hun missie in Turkije wordt gesloten doch zij voegden hieraan toe dat deze maatregel niets te maken, heeft met „persoonlijkheden" Een woordvoerder van de Wereldbank verklaarde dat het feit dat Turkije poogt zijn economie „te snel" uit te breiden tot deze maatregel heeft geleid. Dit fundamentele geschil over de beta lingsbalans, aldus de woordvoerder, da- Alle sporen van de winter waren nog niet verdwenen toen deze foto werd gemaakt op Zondag 21 Maart 1964 aan het einde van de twaalf kilometer lange dijk, welke bij Harderwijk in de richting van Lelystad in het IJselmeer steekt. Blokken ijs liggen er nog over een afstand van vele kilometers. SAIGON (Reuter). Een woordvoerder van het Franse leger in Hanoi heeft Zon dag verklaard, dat Vietminh-trocpen zich ingraven op 200 tot 500 meter van het be legerde Franse bolwerk Dien Bien Phoe. De hoofdmacht van de belegeraars, die officieel op ongeveer 40.000 man wordt ge schat, bevindt zich echter nog steeds naar schatting drie kilometer van de bergvesting in het Noorden van Indochina. Volgens inlichtingen ontvangen de Viet- minh-troepen dagelijks nieuwe voorraden en versterken zij zich voor een nieuw of fensief. Voortdurend worden artillerie opstellingen van de Vietminh rondom Dien Bien Phoe en aanvoerwegen uit de lucht bestookt. Volgens uit Hanoi te Parijs ontvangen berichten zijn vliegtuigen van de maat schappij van de Amerikaanse generaal Chennault leider in de tweede wereld oorlog van de „Vliegende Tijgers" in China ingeschakeld bij het overbrengen van munitie naar Dien Bien Phoe. A.F.P. verneemt uit Washington, dat pre sident Eisenhower Zaterdag ruim een uur met de minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, de toestand in Indo china heeft besproken. WASHINGTON (United Press). Op een persconferentie in Oklahoma City heeft senator McCarthy medegedeeld dat hij be zig is met een privé-rapport over de com munistische elementen in de Amerikaanse pers, radio en televisie. Dit rapport, zo deelde hij mede, „zal zui ver iets van mijzelf zijn. Ik werk er al anderhalf jaar aan, maar ik weet nog niet wanneer het klaar zal zijn. Eén communist in een belangrijke positie bij een belang rijk blad vormt een gevaar. Meen niet, dat ik bedoel dat er maar één communist zou zijn dat in de verste verte niét". McCarthy onthulde dat in het rapport materiaal verwerkt zal zijn ,van de com missie uit het Huis van Afgevaardigden, van mijn eigen commissie, van de com- missie-Jenner en van een groot aantal vroegere communisten die bij bladen werkzaam zijn geweest". Het was volgens hem.van groot belang dat het publiek van een dergelijk rapport kennis zou kunnen nemen. Politieke waatiemers hebben als hun opvatting kenbaar gemaakt dat de senator er op moet rekenen voor de grootste con troverse uit zijn carrière te worden ge plaatst, indien hij zijn plannen inderdaad voortzet. Pers en godsdienst zijn twee ter reinen, die door de meeste enqueteurs van het Congres steeds zorgvuldig zijn ver meden, aangezien het Amerikaanse volk ten aanzien van deze dingen steeds hyper gevoelig is geweest. De „Sauk City Star", een weekblad dat in het stadje Sauk in Wisconsin verschijnt, heeft met betrekking tot de campagne die dit ijdschrift voert voor een herziening van de verkiezing van McCarthy medegedeeld dat uit alle delen van de staal verzoeken binnen komen van couranten en particu lieren om de circulatie van de door de „Star" afgedrukte petitie verder voort te zetten. Indien 400.000 handtekeningen van bonafide kiezers binnen zestig dagen bij eengebracht kunnen worden, kan de staat een speciale verkiezing laten houden. McCarthy zou in dat geval automatisch op de stemlijst komen, tezamen met elk ander die minstens 3000 namen voor zijn candi- daatstelling kan vergaren. Er zal dan geen voorverkiezing gehouden wordeir, met andere woorden: elk aantal republikeinen of democraten zou tegen de senator in het strijdperk kunnen treden. teert al van enige tijd geleden cn de rege- i-ing der Verenigde Staten is op deze wijze tot de overtuiging gekomen dat. een schei ding der wegen onvermijdelijk was. Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken was eerder in kennis ge steld van het feit dat de Turkse regering •weinig gesticht was over de rapporten van de bank volgens welke de Turkse regering zich „inflationistische maatregelen" per mitteerde. Deze zaak is hier echter achter wege gelaten totdat de Amerikanen zeker waren van de Turks-Pakistanse overeen komst over een defensiepact, die onlangs tot stand is gekomen. De gehele kwestie der Turkse financiële situatie wordt als zeer gecompliceerd be schouwd, speciaal daar zij gekoppeld is aan de financiën van Europa in het alge meen. Leden van de Europese betalingsunie hebben reeds geruime tijd geklaagd over het opnemen van gelden door Turkije voor wat zij beschouwen als ongerecht vaardigde uitgaven voor investeringsgoe deren. De Verenigde Staten hebben deze Euro pese pressie tot voor kort in toom gehou den, omdat zij niet wilden dat de onder handelingen tussen Turkije en Pakistan verstoord zouden worden. LONDEN (United Press) Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat Groot-Brittannië met dé vrije landen van Europa onderhande lingen is begonnen voor het nemen van een groter aandeel in het voorgenomen Europese leger. Een regeringswoordvoerder verklaarde, dat nieuwe onderhandelingen aan de gang zijn met Frankrijk. Nederland en andere leden van de Europese verdedigingsge meenschap over de vorm waarin de Brit ten zich bij een Europees leger zouden kunnen aansluiten. Groot-Brittannië is wel lid van de NAVO maar niet van de EVG, die ge vormd wordt door zes landen van het con tinentale Europa. De betrekkingen tussen Groot-Brittannië en de EVG zijn een be langrijke factor in de kwestie van de rati ficatie van het EVG-verdrag door Frank rijk. Nederlander in Indonesië vrijgelaten D.JAKARTA (Aneta). De heer J. Knuit,employé van de Unilever.die Woens dag te Soekaboemi in het hotel Merdeka werd aangehouden, is Zaterdagmorgen in Bandoeng weder op vrije voeten gesteld. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Mark Twain: Adam en Eva hadden veel voor rechten, maar het voornaamste was dat zij aan het tandjes krij gen ontsnapten. ROME (AFP-Reuter-Un. Press). In het proces tegen de Romeinse journalist Silvano Muto, die er van wordt beschul digd „valse en tendentieuze" berichten over de dood van de 23-jarige Wilma Mon- tesi te hebben verspreid, is een rapport van de economische recherche voorgelezen, waarin gezegd wordt dat de centrale figuur in deze zaak, markies Ugo Montagna, wel iswaar „een avonturier is die snel fortuin heeft gemaakt", maar geen handelaar in verdovende middelen, zoals zijn vroegere vriendin Anna Maria Moneta Caglio had verklaard. Op verzoek van de verdediger van Muto werd een vroegere hospita van Anna Caglio gehoord over een „geestelijk testament", dat Anna Caglio haar had gegeven „voor het geval, dat zij zou sterven, vóórdat zij had kunnen getuigen". Volgens Muto's verdediger bevatte dit testament aanwijzingen omtrent „de moor denaar van Wilma Montesi". In één van de stukken, behorend tot dit „testament", wond't Piero Piccioni, een zoon van de minister van Buiten landse Zaken, door Anna Maria Caglio als moordenaar van Wilma Montesi aangewezen. Toen deze brief werd voorgelezen, ontstond er opschudding in de rechtzaal. Voorts schreef mejuffrouw Caglio dat zij te weten was gekomen dat Ugo Mon tagna de leider was van een smokkelbende in verdovende middelen, die tevens de verdwijning van vele vrouwen zou hebben bewerkstelligd. Zij was zelf meegegaan met Montagna en Piero Piccioni naar Pa- vone, waarbij de laatste door die twee man nen verzocht was, de zaak van het onder zoek naar de dood van Wilma Montesi in de doofpot te stoppen. Mejuffrouw Caglio schreef ook dat „zij té zeer Christen" was 1 om zelfmoord te plegen, maar „dat zij, Montagna en Piccioni kennende, vreesde te kunnen verdwijnen zonder een spoor na te laten". Zij noemde Montagna „het meesterbrein" van die smokkelbende cn Piero Piccioni „de moordenaar". „Ik hoop," aludus besloot het meisje, „dat het recht zal zegevieren over deze misdadigers." Wat van deze door mejuffrouw Caglio geuite beschuldigingen waar moge zijn, het staat wel vast dat door liet onmiddellijk betrekken van de jonge Piccioni een dansorkestleider. die jazz-programma's verzorgt voor een plaatselijk radio-station bij de dood van Wilma, aan de geweld dadigheid waarvan thans vrijwel niemand in Italië meer twijfelt, de positie van pre mier Scelba weer aanmerkelijk is verzwakt. Ook voor de Italiaanse regering zal bij zonder veel afhangen van wat Piero mor gen heeft te zeggen. Uit verklaringen door het ri-rieta! tegenover de pers afgelegd, heeft men zich reeds een indruk kunnen votfpsjv. over welke boeg ze het waar schijnlijk zullen gooien. Verwacht wordt dat ze het onderhoud met Pavone, waarbij mejuffrouw Caglio aanwezig was, zullen toegeven, maar dat instede van de zaak in de doofpot te trach ten te krijgen, zij de mogelijkheid wilden gaan bespreken om gerechtelijke actie te gaan ondernemen tegen kranten, die de naam van Piccioni in verband met de mysterieuze dood hadden gebracht. Ook zou de jonge Piccioni een alibi heb ben: op de avond dat Wilma Montesi was gestorven, zou hij in Ama-lfi, ten Zuiden van Napels, hebben gedineerd met film vrienden van hem. Montagna zai het zeer moeilijk hebben om te bewijzen dat hij vrijuit is gegaan, want zijn strafregister dateert al van het begin van de dertiger jaren. Voorts heeft de politie vorige week zijn paspoort inge houden in afwachting naar een onderzoek naar belastingfraude die hij zou hebben gepleegd. LONDEN Reuter/A.F.P.) Nikita Kroesjtsjev, leider van alle ministeries, die te maken hebben met landbouw en de voedselproductie, heeft in een Zondag ge publiceerd verslag bepaalde voormalige functionarissen aansprakelijk gesteld voor de „bedroevende stand van zaken" in de landbouw. Het verslag is 23 Februari uitgebracht op een bijeenkomst van de communistische partij, doch nu pas door de „Prawda", het partij-orgaan, bekend gemaakt. Volgens radio-Moskou, welke de „Praw da" aanhaalt, noemde Kroesjtsjev, die levens de belangrijke functie van eerste secretaris der communistische partij heeft, een aantal voormalige hoge functionarissen op landbouwgebied, onder meer vice- voorzitter van de staatsraad voor Econo mische Plannen, Demidov, en het hoofd van de afdeling voor landbouwproblemen van de raad, Dmitriev. Deze twee droegen de verantwoordelijkheid voor fouten, die bij het opstellen van plannen waren ge maakt. Hij leverde tevens critiek op het voormalige hoofd van het beheer der staatsboerderijen, Skvortsov. Deze had zich een slecht organisator betoond, aldus Kroesjtsjev. Hij noemde verder het „onjuiste gedrag van kameraad Benediktov, minister van Landbouw, die zich naar het scheen had laten verslinden door bureaucratie". De overdreven centralisatie en de bureau cratische methoden van het Russische regeringssysteem waren aansprakelijk voor de tekortkomingen in de landbouw. De grootste fout, die de staatsboerderijen had den gemaakt, was de vergroting van de productie van veevoeder ten koste van granen. Hierdoor waren een millioen hec taren voor de verbouw van granen ver loren gegaan. CAIRO (Reuter, A.F.P. en U.P.) Ko ning Saoed van Saoedi-Arabië is Zaterdag voor een officieel bezoek van een week in Cairo aangekomen. De Mohammedaanse Broederschap heeft de koning telegrafisch verzocht bij de Egyptische regering aan te dringen op opheffing van het verbod van de organisatie. De koning werd op het vliegveld van Cairo verwelkomd door president Naguib, leden van de Egyptische Revolutionnaire Raad, de Egyptische regering en vele bur gerlijke en religieuze autoriteiten. Explosies Het Egyptische ministerie van Binnen landse Zaken is een grote razzia begonnen op figuren, verdacht van terrorisme, nadat binnen een etmaal vijf bommen geëxplo deerd waren. Onder de verdachten zijn leden van de fanatieke Mohammedaanse Broederschap. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Het tijdstip voor de explosie van twee der bommen zou zó gekozen zijn, dat het moest samenvallen met het moment waar op koning lbn Saoed van Saoedi Arabië vlakbij passeerde. Later explodeerden bommen in het tele graafkantoor in het centraalstation van Cairo, in het gebouw van de faculteit voor schone kunsten van de universiteit en in het station van de voorstad Maadi, waar de meeste Britse en Amerikaanse bewoners van Cairo wonen. De autoriteiten delen mede dat een bom in de klokketoren had moeten afgaaa op het ogenblik dat het gelui van 5 uur 's mid dags op de radio wordt uitgezonden. De bom ging echter eerder af en werd niet op de radio gehoord als gevolg van een fout in de klok van de ontsteking. WASHINGTON (United Press) Naar United Press verneemt bestaat de moge lijkheid dat aan generaal Douglas McArthur de opdracht zal worden gegeven zich als speciaal afgezant van het Witte Pluis op tournée door het Verre Oosten te begeven. Hiertoe zou besloten zijn tijdens een lunch die McArthur in de afgelopen week met president Eisenhower heeft gehad. Invloedrijke vrienden van de voormalige opperbevelhebber in het Verre Oosten uit het Congres menen, dat McArthur belast zal worden met een missie gelijk die welke verleden jaar in Zuid-Amerika onder nomen werd door de broer van de president Milton S. Eisenhower. Evenals Milton Eisenhower zou de generaal in dat geval vermoedelijk als speciale vertegenwoor diger van de president met de rang van ambassadeur worden uitgezonden. Verscheidene republikeinen, speciaal die van de „Taft-vleugel" van de partij, heb ben reeds lang gedacht aan de wenselijk heid de uitgebreide kennis van McArthur van het Verre Oosten te gebruiken voor een studie van dit deel van Azië. (van hedenmorgen 7 uur) toestand weers- •è'f «O c3 r£ if i- t L. Pc- D Oslo mist windstil 1 5 Stockholm geheel bew WZW 2 3 1 Kopenhagen mist ZZW 6 4 0 Londen geheel bew Z 8 8 1 Helsinki (geen opgaat ó'öt\ n gen Amsterdam zwaar bew Z 6 7 0 Brussel zwaar bew Z 6 7 0 Parijs zwaar bew ZZO 3 6 0 Bordeaux zwaar bew ZZO 4 7 0 Grenoble onbewolkt windstil 2 0 Nice onbewolkt NW 5 9 0 Warschau onbewolkt ZZO 2 -1 0 Berlijn mist winddstil 2 0 Frankfort mist winstil 1 0 München nevel Z 1 2 0 Zürich mist W 2 0 0 Genève onbewolkt windstil 1 0 Locarno licht bew. windstil 7 0 Wenen nevel windstil 4 0 Innsbruck mist O 2 4 0,3 Rome onbewolkt ON O 4 8 0 Neerslag laatste 24 uur "yva*i*vrm»«Y^rm/ AANHOUDEND ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking en overwe gend droog weer. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Oost. Aanhoudend zacht. 23 Maart Zon op 6.38 uur. onder 18 57 uur. Maan op 23.54 uur. onder 7.22 uur. Maanstanden 27 Maart 17.14 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 22 Maart Hoog water: 5.24 en 17 37 uur Laag water: 1.10 en 13.31 uur. Dinsdag 23 Maart Hoog water. 5.54 en 18.07 uur. Laag water: 1.39 en 14.00 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1