De V.S. beloven Frankrijk meer steun bij strijd in Indochina Amerikaanse „New Look en Nederlands defensie Israel treedt uit UNO- bestandscommissie Churchill zwijgzaam over nieuwe strategie der V.S. Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Toezeggingen aan generaal Ely voor steun bij opleiding en bommenwerpers Straaljager nabij Eindhoven neergestort EVG-ver drag niet voor Mei in Frans parlement Het woord is aan Minister Staf over: McCarthy toont zich moeilijke getuige Na uitspraak over bus-overval Arabische landen - bevreesd voor een inval - sluiten zich aaneen Russen pakten politie chef in Tulln op Vrij koud weer Engeland moet geraadpleegd worden voorvergeldingsactiewordtuitgevoera Piloot omgekomen, boerderij door brand vernield Het onderzoek bij bet leger Koersdaling in Wallstreet Biljetten niet verwijderd Weerrapport ra 4S JAARGANG No 217 WOENSDAG 24 MAART 1954 298 JAARGANG No 65 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON, (United Press) De Amerikaanse minister van Defensie, Char les E. Wilson, heeft verklaard dat hij met generaal Paul Ely, de chef van de Franse generale staf, heeft gesproken over de mo gelijkheid van opleiding van troepen onder Amerikaanse leiding in Indochina ter bespoediging van de opleidingstijd. Wilson zeide, dat Ely dit gunstig had opgenomen. „Ik geioof dat de Franse opleidingsme thoden in Indochina versneld kunnen wor den", vervolgde Wilson, „naar mijn me ning zijn de Fransen ontvankelijk voor het idee dit op grote basis aan te pakken en te organiseren. Ik ben er zeker van dat generaal John O'Daniel, het nieuwe hoofd van de Amerikaanse militaire hulpgroep in Indochina bij deze zaak zijn medewer king zal geven. Ik geloof niet dat hij zich daarheen zou begeven als dit niet zo was". Wilson A'erklaarde dat het Amerikaanse departement van Defensie bereid is Ame rikaanse opleidings-experts naar Indo china te sturen. Deze dingen behoorden naar hij zeide, tot de vele onderwerpen die hij met betrekking tot Indochina „in een zeer goede geest aan beide kanten" met Ely had besproken. De minister liet zich zeer prijzend uit over generaal Ely, die hij schetste als „een voortreffelijk officier en een prachtige man". Hij liet er op volgen dat hij „per soonlijk op vriendschappelijke voet met hem stond". Over het zenden van nog meer bommen werpers van het type B-26 naar Indo china zeide Wilson, dat deze aangelegen heid viel onder de kwesties der militaire hulpverlening, waarover thans bespre kingen worden gevoerd als onderdeel van het voortgezette bijstandsprogram. „Als er inderdaad behoefte aan meer van deze toe stellen bestaat, zullen wij ze waarschijn lijk zenden", verklaarde Wilson. Sprekend over de strijd bij Dien Bien Phoe, zeide Wilson: „De huidige situatie in Indochina is van betrekkelijk ernstige aard en vooral de strijd op die plaats draagt een kritiek karakter. Ik verwacht dat de Fran sen deze slag zullen winnen en ik geloof dat zij alle hulde verdienen voor de moe dige strijd die zij blijven voeren. Naar mijn mening zetten de communisten daar alles op alles om een succes te behalen voor de conferentie van Genève, precies zoals zij in Korea deden voor de wapenstilstand daar". Wilson werd commentaar gevraagd op een bericht in een Parijs blad, waarin was gezegd dat de Verenigde Staten onmiddel lijk met een vergeldingsactie zouden be ginnen, mochten vijandelijke straalvlieg tuigen de Franse superioriteit in de lucht betwisten. „Ik beschik niet over inlich tingen over deze zaak en kan er derhalve geen commentaar op leveren", zeide Wilson. Volgens dit bericht van United Press, aldus France Soir, hebben de V.S. Frank rijk de verzekering gegeven dat indien straaljagers van het type Mig bestuurd door Vietminh-piloten de Franse lucht macht de heerschappij over het luchtruim boven Indochina gaan betwisten zulks in Washington zal gelden als een directe in terventie van rood China en dat Washing ton daarop zal antwoorden met maatre gelen tegen rood China. Dit bericht is in volstrekte tegenspraak met de recente verzekeringen van de Ame rikaanse regering aan het Congres. Minister Dulles zei op zijn wekelijkse persconferentie over Indochina dat, mocht Frankrijk meer hulp wensen om spoediger een eind aan de strijd in Indochina te kunnen maken, de Verenigde Staten wel willend zouden staan tegenover een desbe treffend verzoek. In antwoord op vragen maakte Dulles duidelijk dat hij niet de mogelijkheid uit sluit van een vergelijk tijdens de komende conferentie in Genève over Indochina dat wellicht zou neerkomen op een compromis. Hij zei, dat indien communistisch China zich bereid toont de hulp in militaire en andere zin aan de Vietminh-legers stop te zetten en derhalve wil tonen niet langer aggressie-gezind te zijn zulks de kansen op vrede en stabiliteit in Azië zou ver groten. Dulles zei niet te kunnen ingaan op de vraag welke materialen Frankrijk voor de strijd in Indochina uit de Verenigde Sta ten wil ontvangen en op welke Ameri kaanse leveringen voor Indochina generaal Paul Ely zal aandringen tijdens zijn be zoek aan Washington. Dulles wees er op dat hij Ely nog niet had gesproken maar na afloop van de persconferentie een ont moeting met hem en admiraal Radford, de voorzitter van de commissie van Ameri kaanse stafchefs, zou hebben. Strijd luwt Franse autoriteiten verklaarden gisteren dat de belegeraars van Dien Bien Phoe een nieuwe bevoorradingsroute naar Chi na hebben opengesteld die bijna 500 kilo- Een Thunderjet F 84 straaljager van de vliegbasis Eindhoven Is Dinsdagavond om tien minuten voor negenen tijdens een oefening in het nachtvliegen kort na de start even buiten deze basis neergestort. De vlieger kwam hierbij om het leven. De familie is gewaarschuwd. Onmiddellijk na de start is het toestel omlaag gestort en neergekomen ander halve kilometer van het vliegveld, in de buurtschap Oerle. Direct nadat het toestel de grond had geraakt ontplofte de brand stof en ontstond brand. Vermoedelijk heeft een zogenaamde tiptank een tank aan het uiteinde van de vleugel de boerderij van de landbouwer Van Roosmalen ge raakt, waarbij de boerderij vlam vatte. De landbouwer, zijn vrouw en *hun vier kin deren konden zich tijdig in veiligheid bren gen. Het vliegtuig is in de onmiddellijke nabijheid van de boerderij neergekomen. De brandweer van het vliegveld begon direct met het blussingswerk. Zij werd later geassisteerd door de brandweren van Veldhoven en Eindhoven. De boerderij is niettemin vrijwel geheel uitgebrand. Twee kalveren zijn hierbij omgekomen. Het an dere vee, aismede de inboedel kon worden gered. De vlieger, die bij het ongeluk is omge komen, was de 28-jarige eerste luitenant vlieger J B. G. Doedens uit Uden. Hij was gehuwd. meter korter is dan de oude route. De auto riteiten zeiden dat de communisten deze route beschrijven als „een belangrijke nieuwe factor in de oorlog". Franse bommenwerpers van het type B 26 hebben de route Zondag gebombar deerd en de piloten meldden dat zij twee bataljons versterkingen van de Vietminh hadden vernietigd. De Fransen zeiden dat de versterkingen „uit de richting van China" kwamen, doch konden niet meedelen of de troepen regel recht uit dat land kwamen. Het is echter bekend dat vele troepen van de Vietminh en in het bijzonder artillerie-eenheden, in China hun opleiding hebben ontvangen. De Vietminh-opstandelingen die het Franse fort Dien Bien Phoe belegeren, verminderen de hevigheid van hun ar tilleriebeschieting om munitie te sparen voor de volgende phase van de strijd, al dus heeft een Franse woordvoerder Dins dagavond te Hanoi verklaard. Zij gebrui ken nu voornamelijk mortiergranaten van 81 mm. Volgens de woordvoerder was de verminderde hevigheid van het artil lerievuur mede een gevolg van het Franse luchtbombardement op de geschutsop- stellingen van de Vietminh. PARIJS (Reuter). Het staat thans wel vast, dat de behandeling van het E.V.G.- verdrag in het Franse parlement tot Mei zal worden uitgesteld, aldus is Dinsdag avond in politieke kringen te Parijs ver nomen. Zelfs de vroegere minister van Buiten landse Zaken, Robert Schuman, een van de krachtigste voorstanders van het Euro pese legcrplan, zeide Dinsdagavond dat begin Mei „de geschiktste tijd" voor het begin van de lang uitgestelde behandeling lijkt. Eerste-minister Laniel had eerder ge zegd, dat hij niet van plan is het parlement om goedkeuring van het E.V.G.-verdrag te verzoeken zolang het Saarvraagstuk niet is opgelost en de Brits-Amerikaanse -garan ties niet zijn gegeven. Frankrijk zal de geldigheid van de West- Duitse grondwetswijziging, waardoor be wapening van West-Duitsland mogelijk wordt, slechts erkennen als de aanvullen de protocollen op het E.V.G.-verdrag zijn ondertekend, aldus is Dinsdag in diploma tieke kringen te Parijs vernomen. De Westelijke Hoge Commissarissen zijn Maandagavond te Bonn bijeengeweest zonder het eens te worden over een ge meenschappelijke houding In elk geval, aldus werd in Franse krin gen verklaard, kan de wijziging niet van kracht worden zolang het E.V.G.-verdrag nog niet door het Franse en het Italiaanse parlement is goedgekeurd. Atoomprojecten Dinsdag is bekend gemaakt dat Enge land in het aanstaande begrotingsjaar meer aan atoom projecten zal uitgeven. De ra ming van de uitgaven voor civiele projec ten is 53.675.000 ponden en de raming voor „onderzoek en ontwikkeling" van het ministerie van Bevoorrading is 140.210.000 ponden. De strijdkrachten krijgen de wa pens van dit ministerie. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Dorothy Parker: Waar is de man die een hart kan kalmeren Gelijk een gewaad van satijn? (The satin Dress) 99 In de Eerste Kamer is de minister van Oorlog, ir. Staf, hedenmorgen begonnen met de beantwoording van de gisteren over het defensle-beleid gemaakte opmer kingen. „Mijn reis naar Amerika is zeker niet gemaakt om onze defensieplannen te wij zigen", zo zeide hij. „Dit kunnen we niet eenzijdig doen en evenmin kunnen we daarom de NAVO-opperbevelhebber voor een voldongen feit stellen door bijvoor beeld een linie op te bouwen in de veenge bieden in het Noorden, zoals gesuggereerd is. Voor de verdediging van Nederland kunnen we het meeste bereiken door een loyaal aanhanger van de NAVO te zijn, aldus de minister. Komende op de Amerikaanse „New Look" en de betekenis ervan voor de Eu ropese defensie-opbouw stelde de minis ter dat de positie van Amerika en Enge land wereldomvattend is en uitgaat boven NAVO-verband. Concentratie van krachten is veelal be langrijker dan versnippering over een groot gebied vandaar de „New Look", maar van- WASHINGTON, (Reuter) Senator Joseph McCarthy heeft Dinsdag verklaard bereid te zijn zijn stem op te geven bij het i onderzoek van de ondercommissie van de j Senaat naar zijn meningsverschil met hoge i legerambtenaren, zolang hij het recht be- j houdt om getuigen een kruisverhoor af te i nemen. Gistermiddag omstreeks half drie zijn een personenauto en een bestelwagen op de hoek Spanjaardslaan-Fonteinlaan in Haarlem met elkaar in botsing gekomen, doordat de bestuurder van de personenauto verzuimde voorrang te verlenen. De botsing was zo ernstig, dat beide auto's door een kraanwagen moesten worden weggesleept. De chauffeur van de bestelwagen kwam. er met een buil op het hoofd af. De bestuurder van de personenauto klaagde over pijn in zijn borst, doch bij onderzoek in de Mariastichting bleek, dat hij geen letsel liad opgelopen. AMMAN (AFP en Un. Press). De waarnemers van de bestandscommissie der UNO, die hun onderzoek naar de overval op een Israëlische autobus hebben voltooid, zeggen in hun rapport, dat de feiten aan tonen, dat Jordanië op geen enkele wijze betrokken was bij deze aanval, zo is van officiële zijde in de Jordaanse hoofdstad Amman bekendgemaakt. In het rapport zou o.m. staan, dat men het spoor van de moordenaars op ongeveer 15 kilometer van de Jordaanse grens bijs ter is geraakt en dat „de identiteitskaarten, geld en kledingstukken van enige slacht offers zijn geroofd, hetgeen aantoont dat de aanval niet met politieke bedoelingen, maar uit roofzucht is gedaan." Israel verliet de vergaderzaal van de Israëlisch-Jordaanse wapenstilstandscom missie Dinsdagavond, toen de voorzitter De lente is er! Een fleurig regiment crocussen steekt vrolijk haar bevallige kopjes omhoog in de zoele lentezucht, die zacht over het land strijkt. Niet gedachtig aan atoomexplosies, natuurrampen en koude oorlog, kennen deze bloemen slechts één ideaal: de mens te ontwapenen met haar aanstekelijke vreugde. Het meisje op de voorgrond zal in zulk een schone omgeving geen moeite hebben met haar vers cadetje. zou worden zich van stemming onthield over een Is raëlische ontwerpresolutie, waarin Jorda nië beschuldigd wordt van de overval. „De Israëlische delegatie kan niet langer deelnemen aan de Israëlisch-Jordaanse wapenstilstandscommissie", aldus een later afgelegde Israëlische verklaring. De voor zitter van de commissie had zich van stem ming onthouden over de eerste twee arti kelen van de Israëlische ontwerpresolutie. In deze artikelen werd gezegd dat „een door Jordanië georganiseerde bende" de aanval op de bus heeft gepleegd en werd Jordanië verantwoordelijk gesteld. De voorzitter van de commissie, kapitein luitenant-ter-zee Hutchison van de Ame rikaanse marine, stelde voor. toen de Is raëlische ontwerpresolutie ingediend werd. de beraadslagingen uit te stellen tot het onderzoek voltooid zou zijn, dat volgde op de inlichtingen van de Israëlische delegatie van Maandag over de identiteit van de aanvallers. Een woordvoerder van het Israëlische leger zei, dat de aankondiging, dat Israel niet langer deel zal nemen aan de wapen stilstandscommissie, van toepassing is op het toekomstige werk van de commissie in het algemeen. Men beschouwt deze aankondiging als de ernstigste slag voor de UNO-organisatie van toezicht op de wapenstilstand in Pa lestina sinds de Joods-Arabische oorlog van 1948. Van Libanese zijde is gisteren in de UNO de vrees der Arabische staten tot uitdruk king gebracht dat „Israël misschiep ergens in de Arabische wereld zal toeslaan" om dat het „woedend" is over het feit dat de bestamdscommissie er niet toe is overge gaan een afkeurend oordeel over Jordanië uit te spreken wegens de overval op de autobus in de Negeb. De waarschuwing van Malik voor mili taire maatregelen van de kant van Israël staat niet op zichzelf. Reeds eerder hebben de Arabieren pogingen gedaan de wereld voor te bereiden op een mogelijke her nieuwing door Israel van de Palestijnse oorlog. Zaterdag hebben vier Arabische gedele geerden, tezamen zeven Arabische landen vertegenwoordigend, zich tot de secretaris generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, gewend met een rapport over Israëlische troepenbewegingen langs de grens van Syrië, Libanon en Jordanië. Zij verklaar den daarbij dat alle Arabische staten te hulp zouden schieten wanneer het een of andere land het slachtoffer van aggressie NEW YORK, (Reuter) Dinsdag heeft op de New Yorkse effectenbeurs de groot ste koersdaling sedert half-Februari plaats gevonden. Na het zeer hoge niveau van de vorige dag maakten de koersen Dinsdag aanvankelijk slechts kleine schommelingen, maar spoedig overheersten toch kleine koersverliezen, welke tijdens het verdere verloop van de beurs gestadig groter wer den. Bij slot waren de verliezen, die tot bijna 2 dollar liepen, zeer talrijk. De om zet was vrij groot, vooral tijdens de laat ste transacties, toen de verkopen hun hoog tepunt bereikten. Van de totale omzet van 2,18 millioen aandelen werd ongeveer 25 percent in het laatste half uur omgezet. McCarthy zei dit op een persconferentie. Intussen oefenen vooraanstaande repu blikeinen meer en meer druk op de sena tor uit om zich geheel en al onzijdig te houden gedurende het onderzoek door de subcommissie. De subcommissie besloot toe te staan, dat de aanstaande openbare behandeling van de onenigheid tussen McCarthy en legerfunctionarissen door de televisie zal worden uitgezonden. Een vooraanstaand republikeins senaats lid, William Knowland, zei Maandag te hopen, dat McCarthy het recht om getui gen te ondervragen zou opgeven, dat hij zich geheel afzijdig zou houden van het on derzoek en alleen als getuige zou optreden. Hij meende echter, dat de subcommissie zelf moet beslissen, in hoeverre McCarthy deel zal nemen aan de verhoren. Zwarte lijst De methodisten-predikant B. Matthews, die betrokken is geweest bij onderzoe kingen door de onder-commissie van de Amerikaanse Senaat, onder senator Mc Carthy, heeft Maandagavond te Los Ange les tegenover persvertegenwoordigers ver klaard een lijst te bezitten met de namen van 8.079 communistische predikanten in Amerika. daar ook de NAVO. Beide zijn niet te scheiden. Er is geen aanleiding te veronderstellen, dat de „New Look" de Amerikaanse steun aan Europa zal doen verminderen. „Integendeel, aldus de minister, de stra tegische luchtmacht van Amerika en Enge land kan een grote steun voor Europa zijn, zoals mij in Amerika is gebleken. Boven dien is mij daar schriftelijk verklaard, dat de verdediging van Nederland van wezen lijk belang wordt geacht. Dit blijkt ook reeds uit het stationncren van een Ameri kaans squadron bier te lande, als onder deel van onze luchtverdediging. De vlieg tuigen zijn onderscheppingsjagera en daardoor zuiver defensief. Het squadron komt op Soesterberg onder een Nederlandse commandant. Het zal bestaan uit vliegtuigen die op conventio nele basis zijn uitgerust". WENEN (Reuter) De districtscom mandant van de Oostenrijkse gendarmerie te Tulln, Josef Mayerhofer. is Dinsdag door de Russische bezettinesautoriteiten gevangen gneomen omdat hij geweigerd had. biljetten te laten verwijderen waarop de Sovjet-Russische minister van Ruiten- j landse Zaken, Molotov, voorkomt, die i „neen" zegt tegen het Oostenrijkse staats- verdrag op de Berlijnse conferentie. De biljetten waren in het dictrict Tulln I aangeplakt door de rechtse volkspartij. I Later is door een woordvoerder van het Oostenrijkse ministerie van Binnenlandse Zaken verklaard, dat Mayerhofer is vrij gelaten nadat een verzoek hiertoe door de Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken. Oskar Helmer. was ingediend. Volgens een functionaris van het Oosten rijkse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft Mayerhofer uitdrukkelijk opdracht van het ministerie om de biljetten niet te laten verwijderen. De Sovjet-Russische commandant had gezegd, dat Mayerhofer gevangen gehouden zou worden, totdat dit wel gebeurd zou zijn. Het K.N.M.I. deelt mede: Aan de periode met Zuidelijke winden en zacht voorjaars weer is een abrupt einde gekomen. De oor zaak hiervan is dat een bij Ierland gelegen depressie, die de Zuidelijke winden ver oorzaakte, snel in betekenis afnam en naar Zuid-West-Frankrijk verdween. Een met deze storing samenhangend necrslaggebied bracht vannacht en vanmorgen in het Zui den van het land lichte regen. Uit het Noord-Westen komt nu een rug van hoge druk naderbij, die Noordelijke winden ver oorzaakt. Met deze winden wordt koude lucht ons land binnengevoerd, waarin veel bewolking voorkomt. De kans op regen wordt echter onder invloed van de rug van hoge druk weer kleiner. LONDEN (United Press). Premier Sir Winston Churchill heeft verklaard, dat de Verenigde Staten eerst Engeland moeten raadplegen vóór zij overgaan tot „vergel dingsmaatregelen op grote schaal" tegen een eventuele aggressor, die een aanval zou doen op de Amerikaanse luchtmachtbases in Groot-Briltannië. De Britse premier zeide echter in het Lagerhuis, dat hij met president Eisen hower „een soepele en vriendschappelijke regeling" had voor dergelijke noodgevallen als aggressie. Hij zeide „volledig in te stemmen" met de verklaring, die de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, verleden week heeft afgelegd en waarin deze een uiteenzetting gaf van de „onmiddellijke vergelding" ingeval een oorlog uitbreekt. In zijn korte verklaring zeide Churchill, dat het gebruiken van Amerikaanse bases in Engeland „in een noodgeval een aange legenheid zou zijn, waarover door de Britse regering en de regering van de Verenigde Staten gezamenlijk een beslissing dient te worden genomen in het licht van de om standigheden, die zich op dat speciale mo ment voordoen". „De verklaring, die de heer Dulles on langs heeft afgelegd, is volkomen in over eenstemming met deze opvatting", zo zeide de Britse premier. Labour-afgevaardigden hadden er bij Churchill op aangedrongen te bevestigen, dat een dergelijke „onmiddellijke" Ameri kaanse actie Groot-Brittannië niet in een oorlog zou betrekken vóórdat de regering hier van kennis droeg. De Amerikaanse luchtmachtbases in Engeland liggen in de voorste strategische linie van de Ameri kaanse luchtmacht. Churchill zeide: „Er heeft een uitwisse ling van ideeën plaats gehad tussen de Britse regering en de Amerikaanse regering en dit zowel direct als via de NAVO". „Ik heb hierover en over vele andere kwesties een vriendschappelijke correspon dentie en besprekingen gevoerd met presi dent Eisenhower en dit contact duurt nog steeds voort". Een conservatieve afgevaardigde vroeg wat voor regeling er bestond met betrek king tot een mogelijke Amerikaanse actie met atoomwapenen in enig ander deel dei- wereld, waar de communisten een strijd zouden ontketenen. Churchill antwoordde: „Ik heb al deze aspecten zorgvuldig overwogen en ik ben van mening, dat er beslist geen voordeel in schuilt om te trachten tot in de bijzonder heden in te gaan op alle mogelijke gebeur lijkheden. Ik meen, dat het onjuist zou zijn om over deze kwestie een uitgebreid debat te voeren". De Labour.afgevaardigde Arthur Hen derson vroeg de premier, of deze instemde met het standpunt van de Canadese minis ter van Buitenlandse Zaken, Lester Pear son, dat de landen, die bij de NAVO aange sloten zijn zo snel mogelijk bijeen moeten komen om te beraadslagen over de aange kondigde Amerikaanse politiek van ver gelding. Churchill gaf hier geen direct antwoord op. Hij zeide: „De verklaring, die ik heb afgelegd, is opgesteld na ampele bespreking en gedachtenuitwisseling met mijn col lega's. Wij hadden daarbij de verklaring van de heer Dulles en eveneens die van de heer Pearson voor ons liggen en wij hebben daarmede terdege rekening gehouden". „Ik zou er op het ogenblik de voorkeur aan geven niets meer toe te voegen aan hetgeen ik alreeds gezegd heb". (van hedenmorgen 7 uur) toestand 00 1 1 *3 Q, U ■i weers- V*± V .=■5 'V 5 f-f- 2£ Helsinki onbewolkt zzw 4 2 0 Oslo mist ONO 2 2 0 Stockholm zwaar bew zw 4 4 0 Kopenhagen onbewolkt zo 4 2 0 Londen nevel NNW 2 6 0 Amsterdam regen N 2 6 0,1 Brussel regen ZO 2 8 2 Parijs zwaar bew wzw 4 8 10 Bordeaux zwaar bew. zw 6 7 10 Grenoble half bew. windstil 6 4 Nice onbewolkt w 2 5 16 Warschau onbewolkt ZO 7 1 0 Berlijn licht bew. O 4 3 0 Frankfort nevel zzw 3 5 0 München regen w 8 7 0,1 Ziirich regen w 2 6 1 Genève regenbui z 6 5 4 Locarno regen O 3 3 24 Wenen nevel zo 1 2 0 Innsbruck zwaar bew* w 4 4 0 Rome zwaar bew' zzo 4 10 0 Neerslag laatste 24 uur JWOOTRWO» OVERWEGEND DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt, later verspreide opklaringen Overwegend droog weer. Meest matige wind, aan vankelijk Noordelijk, later krimpend naar West of Zuid-West. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 25 Maart Zon op 6.33 uur. onder 19.00 uur. Maan op 1 00 uur. onder 8.24 uur. Maanstanden 27. Maart 17.14 uur: Laatste kwartier Hoog en laag waler in IJmuiden Woensdag 24 Maart Hoog water: 6.24 en 18.41 uur. Laag water: 2.06 en 14.26 uur. Donderdag 25 Maart Hoog water: 6.57 en 19.19 uur. Laag water: 2.33 en 14.56 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1