Let op VITAMINE VLOKKEN Zaterdagmiddag landt eerste helicopter op Haarlems helihaven wat er uit de bus komt! Proeven met muziekprojectie in het Frans Halsmuseum MAISON MARCEL Kort en bondig Meer horen door zien Partijdige advocaat vroeg ontslag „Fools rush in", een kostelijk blijspel Amsterdamse Beurs Amerikaanse soldaten door Russen losgelaten Vertoning filmstrip op Zaterdagavonden Burgerlijke Stand van Haarlem Kloek(e) hond „Van lingerie tot confectie' Permanent de Luxe f 11.— Rijksdienst voor de gasvoorziening Internationale honden tentoonstelling in Amsterdam Een dode, drie gewonden McCarthy contra leger J. P. Pollé gehuldigd Faillissementen Pechvogel bleek oplichter te zijn Ondanks slechte radio ontvangst toch zegels plakken Belgische onderscheiding voor minister Algera Ex-kapitein Westerling spreekt in Heemstede WOENSDAG 7 APRIL 19ö* HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zaterdagmiddag om 1.08 uur zullen de Haarlemmers met trots kunnen zeggen: „Bij ons landen hélicopters", want op dat tijdstip zal op het driehoekige, geïmproviseerde vliegveld tussen de Herenweg, de Johan van Oldebarneveidtlaan en de Emmauslaan een piloot van de Sabena zijn hefschroefvliegtuig aan de grond zetten. En mochten er niet genoeg kijkers op de been zijn, waaraan wij niet twijfelen, dan zal de Haar lemse politiekapel daar wel voor zorgen, want die zal vanuit de stad naar het lan dingsterrein opmarcheren om deze gebeurtenis muzikale luister bij te zetten. En dat niet alleen, want wellicht zullen haar montere klanken, de wankelmoedigen onder de leden va het college van Burgemeester en Wethouders bijstaan, ais zij uitgenodigd worden een der eerste rondvluchten boven hun ambtsgebied te maken. Tevens zullen deze middag de Commis saris der Koningin in Noordholland dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de voor zitter en secretaris van de Kamer van Koophandel, enkele industriëlen en de perschef van het A.N.V.V., de heer Roor- da, het luchtruim kiezen, om Haarlem van verheven standpunt te inspecteren. De eerste passagiers, die op Haarlemse bodem voet aan grond zullen zetten en die van de Keukenhof komen, zullen een klein souvenir ontvangen. Intussen is een en ander niet vanzelf tot stand gekomen. De Stichting „Haarlems Bloei" heeft vele voorbereidingen moeten treffen om aan de eisen van de Rijkslucht vaartdienst en de Sabena te voldoen. Zo moest op het terrein, dat afgezet zal zijn, een grote witte H in het midden van het grasvlak worden aangebracht, om de pi loot tot richtlijn te dienen, zoals de wind zak dat is op echte vliegvelden. Verder staan er zes schuimblussers gereed om, wanneer dat onverhoopt nodig is, hander lend te kunnen optreden. Bovendien zul len voortdurend twee leden van de E.H. B.O. aanwezig zijn om een eventuele hel pende hand te bieden. Om het landings terrein een ietwat echt allure te geven werden er aan de Emmauslaan enkele lo ketten geplaatst, waarin een speciale te lefoonverbinding werd aangebracht. Op die wijze zal contact kunnen worden on derhouden met de centrale Keukenhof, waar wordt uitgemaakt of er bijvoorbeeld nog plaatsbewijzen verkocht kunnen wor den, of Zandvoort voldoende passagiers heeft, of Haarlem de tijd voor rondvluch ten kan verlengen. Voor twaalf gulden zal men iedere Za- ADVERTENT1E Rokers in Haarlem U ontvangt één dezer dagen de folder met ant woordcoupon van hetlBIS Opinie Onderzoek naar rookgewoonten. Vul die coupon meteen in en win een verrassing! Steek er een sigaret bij op van IBIS EXPORT 100o/0 Engelse shag; milde, zongerijpte Virginia! - puurblond! Of neem eens KING WILLIAM, de zuivere Virginia sigaret. DOBBELMANN LEKKER MAN Medeshow terdag- cn Zondagmiddag rondvluchten kunnen maken van 13.08 tot 15.05 uur, be halve a.s. Zondag, want dan zijn deze tij den, in verband met de verkiezingen in België 14.08 tot 15.35 uur. In de dienst Brussel-Rotterdam-Keukenhof-Haarlem landden de hefschroefvliegtuigen tussen 10 en 28 April bovendien op weekdagen om 14.09. Drie minuten later wordt weer opgestegen in de richting Rotterdam. Er zal dan geen gelegenheid zijn tot het ma ken van rondvluchten, maar als er plaats is kan eeri plaatsbewijs worden gekocht voor Rotterdam of Brussel. De vliegtuigen kunnen totaal acht passagiers vervoeren. Zoals men weet is het vermoedelijk tot opluchting van de omwonenden niet de bedoeling om dit terrein definitief als landingsplaats te bestemmen. Die zal met tertijd aan de Schiphol weg gevestigd wor den. Naar aanleiding van het geslaagde expe riment van de vertoning van de gekleur de filmstrip, vervaardigd door Polygoon, van de schutterstukken van Frans Hals, is besloten deze strip gedurende de bij zondere avondopenstelling (tot 17 Mei) van het Frans Halsmuseum iedere avond te vertonen, met het gesproken commen taar van de directeur van het museum, de heer H. P. Baard. Deze vertoning zal plaats hebben des avonds om half negen en bij voldoende belangstelling een uur later herhaald worden. HAARLEM. 6 April 1954 ONDERTROUWD: 6 April, W. L. Boer en S. Talens; Th. H. Essers en J. Nijssen; J. Kellenbach en E. Pieters; H. J. Bakker en J. Kalf. GEHUWD: 6 April, J. N. Waterbolk en A. C. van Beelen; J. W. Hekkert en J. E. de Ridder. BEVALLEN van een zoon: 4 April. H. B. Fortuyn—Teilegen; J. M. P. Silvis—Nijssen; 5 April, G. MaertenOverdam. BEVALLEN van een dochter: 4 April, M. J. de LeeuwRis; E. M. E. van Pampus Lagerwaard; 5 April, C. J. LeversStammes; C. de Moor't Hoen; G. KlingerBruins- ma; M. G. S.. van der SpekStrengers; A. M. L. Jonkervan der Huure. OVERLEDEN: 4 April, F. J. Middelkoop, Brakenburghstraat; J. P. H. Bergman, 68 j., Kerkstraat; 5 April, M. C. von Huntein, 84 j,. Prinsessestraat; J. Wiedijk, 85 j., Schoter singel. opoooaoooa»coooccococccooDoec«xxx>oocoorxoccccococococc Dezer dagen kwamen de kinderen van de familie Van de Ham te Nijkerk thuis met twee eendagskuikens. Ter verzor ging van dit tweetal werd een doosje gemaakt met een lampje erinom de diertjes warm te houden. Toen het hondje van de familie het piepen van de kuikens hoorde, kroop hij ook in de doos, vleide zich neer bij de kuikens en nam van dat ogenblik de zorg voor de diertjes op zich. Het lampje werd verwijderd en de hond verwarmt de kuikens thans even goed als de beste kunstmoeder. Hoewel de hond altijd zeer lief is voor de kinderen begint hij nu te brommen als ze bij de doos komen. Hij is zeer trouw en verlaat zijn pleegkinderen geen ogenblik. ADVERTENTIE Voor kracht en levensvreugde Goed voor het gehele gezin KONINKLIJK!: NEDERLANDSCHE GIST- EN SPIRITUSFABRIEK N.V. DELFT Het filiaal in Haarlem van Gebrs. Ger- zon's Modemagazijnen houdt op de tweede étage van zijn gebouw in de Grote Hout straat van vijf tot en met negen April ie dere middag voor een klein publiek een show „van lingerie tot confectie". De shows worden genoemd: „Shows-intime", dit vanwege het beperkt aantal mensen dat wordt uitgenodigd. De naam is een mengeling van Engels en Frans. De model len, zijn overigens van eigen fabrikaat of uit Amerika, Zwitserland of Frankrijk af komstig. Behalve de mannequins, waar onder de bekende Ankie van der Kooy, loopt ook een meisje van het eigen per soneel mee, hetgeen zij heel aardig en vriendelijk doet. Op de show die wij Maandagmiddag hebben bijgewoond was geen explicatrice. Dit bevordert wel de rustige sfeer, maar laat het publiek in onkunde over het ma teriaal en bijzonderheidjes van het ge toonde toilet, waarop het gaarne gewezen wordt. Er waren verscheidene dingen waar wij met plezier naar hebben gekeken. Het be gint met een snoezige blauwe pyama. Dan komen er housecoats van zijde, katoen en everglaze, waaronder een zijden of nylon nachtjapon wordt gedragen. Onder de badjassen van badstof en chenille dragen de mannequins keurig zittende badpakjes. Er komt een leuk groen Amerikaans drie delig geval binnenwandelen, dat een brede zwarte ceintuur heeft. Als de rok wordt afgedaan ziet men van dezelfde stof een driekwart broek met ruches langs de pij pen. Er is een beeldig nylon toiletje dat helemaal niet doorschijnend is. Bij nadere beschouwing blijkt er een onderjapon in genaaid te zijn. Het toiletje is mouwloos en heeft een jasje van dezelfde met grote zachtkleurende bloemen bedrukte nylon. Het is uit Zwitserland afkomstig. Er zijn modellen van glanzend geappreteerde ka toen, van zijden popeline of van een rayon met linneneffect. Óp een leuk japonnetje van Amerikaans katoen bloeien de rode tulpen in overvloed. Keukenhof zou er een voorbeeld in kunnen vinden. De grote hoeden van Italiaans Floren tine stro en de kleine van Sisalstro, de Franse hoedjes van Madame Paulette en van de Soeurs Legroux zijn over het al gemeen op zichzelf al eer show waard en passen uitnemend bij de japonnen waar zij bij gekozen zijn. Het is mij opgevallen dat aan de goede combinatie grote aandacht is besteed op deze show. De hoedjes, schoenen, hand schoenen en de overige accessoires zijn met veel zorg bij het toilet uitgezocht. Dit maakt een beschaafde indruk. Wat getoond wordt biedt mogelijkheden voor de mo derne huisvrouw, de jonge werkende vrouw, voor de vrouw die de luxe bemint en voor haar die recepties moet bijwonen of vergaderingen moet voorzitten. Voor elgk wat wils. A.S. Onder auspiciën van de Haarlemse Mu ziekbibliotheek werd Dinsdagmiddag in het Frans Halsmuseum een demonstratie gegeven van projectie v^n muziekparti turen op het witte doek, waarbij de werken per gramofoon ten gehore werden gebracht. Dit paedagogische middel dat zich, zoals wij konden ervaren, nog in een primitief stadium bevindt, wordt in omloop ge bracht. door de stichting „Muziekprojectie" te 's-Gravenhage. Doel is het horen van muziek bij de muzikale leek intensiever te maken door het te combineren met visuele waarneming van het notenbeeld, zoals de beroeps luisteraar zich bij het luisteren van de par tituur bedient om dieper door te dringen in de structuur van de compositie en om de functies van oor en oog gelijk te scha kelen, wat bij ernstige toepassing moet leiden tot het horen met het oog, hetgeen uiteraard een voorafgaande grondige stu die vereist van muzieklozen, van sleutel kennis, transpositie, begrip van instru mentale kleuren en wat er zoal meer bij te pas komt. Hier gaat het er echter hoofd zakelijk om de muzikale leek van dienst te zijn. Is die leek al enigszins ervaren in de geheimen van de muzieknotatie, dan kan het systeem, aan de hand van niet al te ingewikkelde partituren, ongetwijfeld zijn nut hebben, al moet men er zich niet te veel van voorstellen. Veel hangt er van af hoe de muziek in haar projectie door de inleider gecommentarieerd wordt en of men geen dwaze dingen uithaalt,' zoals deze middag het geval was door op het witte doek de originele orgelpartij van Bachs Passacaglia te tonen, maar gramo- foonplaten af te draaien van Respighi's bewerking voor orkest van dit meester werk van de orgellitteratuur, welke er een stijl vreemd klankbeeld van geeft en dan bovendien het oorspronkelijke stuk als „klavieruittreksel" te betitelen. Zelfs het projecteren van muziek in een andere toonsoort dan de ten gehore gebrachte (wat gebeux-de met Schuberts lied „Dje Forelle") zou niet mogen voorkomen. Gelukkig was de analyse ervan, alsmede die van het Forellenkwintet, volledig aanvaardbaar. Goed achten wij het systeem om de partituur te laten zien met hier en daar wat aanduidingen betreffende thematiek, vorm en instrumenten: het hangt er maar van af hoe het gehanteerd wordt door de paedagoog, die voor de moeilijke taak staat zijn auditorium te onder- noch te over schatten. Tenslotte zijn wij het vrijwel eens met het deze middag geuite betoog, ADVERTENTIE Met aandacht en met smaak wordt Uw coiffure in onze salons verzorgd H. VV A K K E R ex-chef kapper Stoomvaart Mij. Nederland Ged. Oude Gracht 98. Tel. 20837 dat men de inhoud van een compositie niet leert kennen door studie over leven en karakter van de componist al is dit om meer dan één reden niet te versmaden maar hoofdzakelijk door kennis te ne men van de muziek en dit zo intensief mo gelijk. Dat betekent in het onderhavige geval: horen en zien tegelijk. Wellicht leidt deze verhoogde activiteit dan tot het be sef dat leren zien niet zo heel eenvoudig is. Wie daar de consequentie van aan vaardt is op de goede weg om tot de kern van de zaak door te dringen,. JOS. DE KLERK De minister van Economische Zaken heeft besloten de werkzaamheden, die tot nu toe door het Directoraat-generaal voor de Industrialisatie en Energievoorziening werden verricht met betrekking tot de aanleg en exploitatie van gastransportlei- dingen en de in- en verkoop van gas, onder te brengen in een afzonderlijke dienst, ge naamd Rijksdienst Gasvoorziening. Met de leiding van deze dienst zal wor den belast ir. J. J. Derksen, tot dusverre directeur gasvoorziening van het Directo raat-generaal voor de Industrialisatie en Energievoorziening. Op 10 en 11 April houdt de Koninklijke Nederlandse Kennelclub „Cynophilia" in het RAI-gebouw in Amsterdam de jaar lijkse internationale tentoontselling voor honden van alle rassen, de „winner 1954". Op deze tentoonstelling, die Zaterdag ochtend door de burgemeester van Amster dam, mr. A. C. N. J. D'ailly, wordt ge opend, zullen ruim achthonderd honden uit Nederland, België, Frankrijk en Zwit serland voor de keurmeester verschijnen. Voor de beste hond heeft Koningin Ju liana een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Prins Bernhard heeft een zilveren medaille geschonken voor de beste zelf- gefokte hond van de tentoonstelling. Als bijzondere attractie zal Zondag middag in het RAI-gebouw een demon stratie worden gehouden met de meute van Prins Bernhard door de jager-meester Jos Gielissen. Auto tegen paal ADVERTENTIE Pokon.goed voor alle kamerplanten, cactussen, blad- en bloeiende planten lel op hel „morh" Polon Een personenauto uit Amsterdam is hedenochtend omstreeks half vijf in de Alexanderstx-aat te 's-Gravenhage tegen een trammast gereden. Een der inzittenden, de 25-jarige beeldhouwer L. van der B. uit Den Haag overleed ter plaatse. De 28- jarige J. B. C. en de 29-iarige P. van L., beiden eveneens uit Den Haag, liepen een hersenschudding op. De bestuurder, de 29- jarige T. G. uit Amsterdam, kreeg een hoofdwond. De auto werd totaal vernield. Volgens de politie vex-keerde de bestuurder van de auto onder invloed van sterke drank. WASHINGTON (Reuter) De jurist Samuel P. Sears heeft Dinsdag ontslag ge vraagd als advocaat van de subcommissie van onderzoek van de Amerikaanse Senaat in het onderzoek van de commissie in het geschil tussen senator McCarthy en Ame rikaanse legerfunctionai-issen. De ontslag aanvrage werd met eenstemmigheid door de subcommissie aanvaard, aldus senator Potter, lid van de subcommissie. Nadat Sear's benoeming vorige week be kend was gemaakt, kwam zijn onpartijdig heid in het geding. Volgens krantenberich ten uit 1952 heeft hij toegejuicht, dat McCarthy werd herkozen en heeft hij de actie van de senator tot het verdrijven van communisten uit de regeringsfuncties ge prezen. Sears beweex-de dat de meeste be schuldigingen ongegrond wax-en. Door het ontslag van Sears is het niet mogelijk, dat de openbare behandeling van de kwestie Maandag begint, zoals de be doeling was. Dinsdagmorgen installeerde de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid J. G. Suurhof in het Haagse Gemeentemuseum het Nederlaiidse Florence Nightingale Herdenkingscomité. Dit voorjaar is het 100 jaar geleden, dat het Engelse leger zich inscheepte voor de Krim-oorlog en nog in October van dat jaar ging Florence Nightingale scheep om haar zegenrijk werk in dienst van de geioondcn op de Krim te beginnen. Foto: Minister Suurhof in gesprek met Baronesse van Hogendorp, van de Internationale Florence Nightingale Stichting en (midden) mevrouw De Vries Bruins, oud Tweede Kamer-lid. Hedenmoi-gen is in zijn huis de heer J. P. Pollé, onder-commandant van de Haar lemse brandweer, door de brandmeesters en de H.V.B.V. „De Tien" ge'.iildigd voor het feit, dat hij thans veertig jaar bij de brand weer werkzaam is. Vele bloemstukken, waaronder een van het gemeentebestuur van Haarlem, waren een bewijs van de grote waardering, die men voor de jubilaris heeft. De Haarlemse rechtbank heeft op Dinsdag in staat van faillissement verklaard: de Commanditaire Vennootschap „Goemans Visser", gevestigd en kantoorhoudende te Hillegom, Weei-esteynstraat 68 en Gerhard Lübba. enig beherend vennoot dezer ven nootschap, Ambachtstraat 15, Hillegom. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. v. d. Hoeven, advocaat en procureur te Haai-lem. Door het verbindend worden van de uit- delingslijst is het faillissement van J. F. B. Rings, timmerman, wonende te Santpoort, gem, Velsen, Wüstelaan 4, geëindigd op 3 April 1954. Rechter-commissaris: mr. J. A. Bletz. Curator: mr. W. Glastra, advocaat en procureur te Haax-lem. De 29-jarige classificeerder B. B. uit Rotterdam is door de politie aldaar gear resteerd. Hij placht te liften aan de rijks wegen naar Den Haag en Utrecht en de automobilisten dan in het Vlaams te ver tellen, dat hii met zijn vrachtauto op weg naar Brussel pech had gekregen. Hij ver telde dan geld te kort te komen voor x-epa- ratie en het vain een familielid in Bolnes te gaan lenen. Zogenaamd omdat hij hon ger had vroeg B. dan enkele guldens te leen. Verder sprak hij ook 's avonds laat bij bushaltes in Rotterdam wachtenden, voox-al dames, aan. Hij vertelde dan in het Duits of Engels leider te zijn van een oi-kest dat in Brussel een engagement had. De „vrachtauto" werd voor die gelegenheden omgetovexrt in een „Amerikaanse slee", maar het verhaaltje van de reparatie bleef hetzelfde. Nu vertelde hij het benodigde geld in Brussel te moeten halen en leende dan van de dames geld om in een hötel te kunnen overnachten. Reeds vier slacht- offex-s van B. zijn opgespoord doch de re- recherche vermoedt dat er nog meer be nadeelden zijn, ook buiten de stad. Overeenkomstig het vonnis van de Leeu warder kantonrechter heeft de rechtbank te Leeuwarden een inwoner van Goutum bij Leeuwarden veroordeeld tot 25 boete, omdat hij weigerde zegels te plakken op zijn radio-luistervergunniftg. Hij grondde deze weigering op het feit dat hij de uit zendingen van de regionale omroep Noord niet of slechts ten dele kan ontvangen. De rechtbank verwierp het verweer van ver dachte dat zijn radiotoestel daardoor geen toestel in de zin van de wet zou zijn. Ook zijn verweer dat hij niet behoefde te be talen voor iets wat hij niet ontvangt, gaat volgens de rechtbank niet op omdat de radiobelasting een publiekrechtelijke ver plichting is. VERBETERING In mijn verslag over het orgelconcert van Hendrik Lasschuit in de krant van Maandag, kon men lezen over een clave- cimbel-effect op het orgel. Ik had echter bewust een cymbel-effect bedoeld, wat heel wat anders is. J. de KI. Amateurtoneel De „dramatic club" van de British So ciety of Amsterdam heeft gisteravond in het Heemsteedse Minerva-theater een al leraardigste opvoering gegeven van Ken neth Home's blijspel „Fools rush iin", dat op genoegelijke wijze de draak steekt met de luchthartigheid, waarmee de moderne mens zich eerst in, en vervolgens weer uit het huwelijk pleegt te storten. Die mens wordt hier gepersonifieerd door een zekere Angela Dickson, een gescheiden vrouw van middelbare leeftijd uit de „betere standen", wier huwelijk lang ge leden schipbreuk heeft geleden op de be weerde maar niet bewezen ontrouw van haar man en die nu opnieuw de sprong wil wagen met een bejaarde huisvriend, wiens enige kwaliteiten als huwelijkspart ner bestaan uit een adellijke titel en een speciaal talent voor bordenwassen. In schril contrast tot deze berekenende dame staat haar dochter Pam, die ook al op het punt staat om naar het altaar te schrijden en daartoe dan ook in een „droom" van een bruidstoilet ten tonele verschijnt, maar daar op het laatste ogen blik, terwijl de kerkklokken reeds beieren, van afziet. Pam heeft zich namelijk het wachten op de bruiloftsgasten gekort met de bestudering van het huwelijksformulier, waarvan de onherroepelijke bewoordingen haar een hevige schrik bezorgd hebben. Wat tenslotte de deur dicht doet zijn de confidenties van de huishoudster over het mislukte huwelijk van haar moeder, waar uit Pam de indruk krijgt, dat alle mannen doorgefourneerde echtbrekers zijn. Onder invloed van al die verwarrende mededelin gen laat zij weten dat het „all off" is en dat de plechtigheid nog maar wat uitgesteld moet worden. In een aantal kostelijke scènes zien wij dan hoe de gezamenlijke bruiloftsgasten daarbij inbegrepen de onverwacht opduikende gescheiden echt genoot-en-vader (die helemaal niet zo ver dorven blijkt te zijn als hij afgeschilderd is) wanhopige pogingen doen om het bruidje tot andere gedachten te brengen, waarin zij tenslotte, na een stortvloed van complicaties en conspiraties, slagen. Au fond is het geval niet meer dan een ge- noegelijk niemendalletje, dat echter om zijn verrassende verwikkelingen, zijn frisse dialoog en zijn spitsvondige grapjes zonder twijfel als „beautiful nonsense" geki ssi- ficeerd mag worden. Met dat al was het stellig geen eenvoudige opgave om dit rappe stukje Engelse humor gaaf en met behoud van de vereiste „spleen" over het voetlicht te brengen, maar dit groepje En gelse en Nederlandse amateurs slaagde daar boven verwachting in. Da>t was in eerste en laatste instantie te danken aan de vaardige regie van Daphne Tromp, wier bekwame leiding vooral uit talloze détails naar voren kwam. Haar groepering van de spelers in dialoog en „stil" spel, de uitbui ting van alle mogelijkheid van het zeer fraaie décor en soms alleen het manipu leren met een kussen, een telefoonhoorn, of een bruidstaart, dat alles verried ondub belzinnig een meesterhand. Jammer dat niet meer amateurensembles in onze con treien van de vakkennis en het inzicht van deze Heemsteedse profiteren kunnen! Over de spelers en speelsters zelf niets dan lof. Weinig dilettanten van onze ken nis zijn als groep en individueel tot zulke gave typeringen bij machte en dait geldt voor allen, die wij gisteravond aan het werk zagen. Mona Leonhardt gaf in haar uitgebalanceerde vertolking van Angela Dickson blijk van onmiskenbare komische talenten, maar wist bij tijd en wijle ook diepere accenten te treffen; Isabel Ooster- huis was een verrukkelijke tussen koddige ernst en meisjesachtige zorgeloosheid aar zelende Pam. Haar vriendin en bruids meisje Miillicent (Zara van Wichen) be leefde haar grootste triomf in het tweede bedrijf, als zij met haar onbeholpen ver leidingskunsten de gescheiden echtgenoot probeert te ontmaskeren. Oliver Baudet zette een laconiek-wanhopige bruidegom op de planken en Frederick Wearing zorg de voor een geestig pendant als de hoog adellijke klusjesman-en-verloof de van An gela. Andrew (Brighton's vader-van-de- bruid, Vera Roos' huishoudster en Elsa Hoetink's kleine rolletjes als de Cockney werkster, muntten vooral in mimisch op zicht uit. Het helaas niet zeer talrijke pu bliek uitte zijn waardering in een ovatio neel slotapplaus. Het was in elk opzicht verdiend. H. C. De Belgische minister van Verkeerswezen, de heer P. W. Segers, heeft in het minis terie van Verkeer en Waterstaat in Den Haag aan zijn Nederlandse collega, mr. J. Algera, het Grootkruis in de Kroonorde van België overhandigd, welke onderscheiding de Belgische Koning aan mr. Algera heeft verleend. Onder auspiciën van de stichting .Steunt Ontredderde Staten" wordt Maandagavond 12 April in het Minervatheater een open bare vergadering gehouden, waarin ex- kapitein Westerling van het voormalige Koninklijk Nederlands Indische Leger zal spreken over: „Wat Nedex-land weten moet". Na afloop van deze redevoering be staat gelegenheid tot het stellen van vx-a- gen. 3-3 X Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dain Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie fl.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 97*/,, 213 289X 271 447X 93X 148 X 133X 12\% 117 X 190 177 178X 183 34 X 56% 50*/,, 93 21l3/i8 42 Vu Openings koersen 97X 209 X 285 269 440 92 147 132 120 116X 190 177 178X 183 34 X 56 49 X 90 X 21% 42 BINNENLAND Het scheepsbouwbedrijf Apol te Wirdum (gemeente Loppersum) zal worden ver plaatst naar een geheel nieuwe werf aan het kanaal De Groeve bij Appingedam. De ge ringe doorvaartbreedte van bruggen werkte de laatste jaren remrrtend op de ontwikke ling van dit bedx-ijf. De nieuwe werf te Appingedam zal het mogelijk maken coasters te bouwen van omsti-eeks duizend ton. Voor kort waren in Baarle-Hertog niet minder dan vier speelclubs gevestigd. Dit aantal is tot de helft gereduceerd sinds de „Kleine Sociëteit" Baarle Hertog verlaten heeft, wat Zondag is geschied. De speclclub Arcadia had Baarle Hertog reeds eerder verlaten. Nog twee clubs zijn nu in Baarle Hertog ondergebracht. Het zijn „Entre Nous" en „Seaside". De Koninklijke Marine zal tijdens de volgende week in Leeuwarden te houden Watersporttentoonstelling „Brio" in de Beurs aldaar een bezoek aan de stad bren gen. Een squadron mijnvegers, onder com mando van de luitenant ter zee le klasse K. J. Gooszen, zal Donderdag Harlingen bin nenvallen. Het zijn de Marsdiep, Vliestroom, Hollandsch Diep, Texelstroom, Westerschel- de en Volkerak. De schepen worden voor het publiek opengesteld. De 46-jarige zetschipper J. J. H. C. is te Rotterdam in verzekerde bewaring ge steld, nadat hij zich zelf aan het hoofdbureau van politie was komen aanmelden. Hij had met een scheepvaartmaatschappij f 1070 aan vrachten moeten afrekenen, doch had het geld opgemaakt. De burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, heeft vanochtend in het ge bouw „De Harmonie" te Groningen een schoenmakerij-tentoonstelling geopend. De expositie is georganiseerd door de Federa tie van de Schoenmakerspatroonsbonden in stad en provincie Groningen onder auspiciën van het Bureau voor In- en Externe Voor lichting voor de Schoenmakerij te 'sGra- venhage. Doel is het p xbliek vertrouwd te maken met betere schoenx-eparatie, waar door de levensduur van het schoeisel met behoud van het oorspronkelijke model wordt verdubbeld. Het Nederlandse hof zal wegens het overlijden van de Kroonprinses van Noor wegen een week halve rouw aannemen, in gaande 7 April. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft een jaar met aftrek en ter beschikkingstelling der regering geëist tegen de vertegenwoordiger H. Chr. K. Hem was ten laste gelegd, dat hij in het najaar 1953 bij verscheidene winkeliers radiotoe stellen had gekocht, wetende dat hij deze niet betalen kon. De radiotoestellen deed hij dan weer van de hand. Ook was hem ten laste gelegd zich in November 1953 te Rijs wijk een auto wederrechtelijk te hebben toegeëigend. De verdachte bleek reeds meermalen veroordeeld te zijn. De Haagse rechtbank heeft vanmorgen de belastingconsulent M. S. veroordeeld tot negen maandne met aftrek van preventieve hechtenis. S. was ten laste gelegd in het tijdvak Augustus 1952 tot September 1953 ten nadele van het administratiekantoor M. B. een bedrag van f2222, te hebben verduis terd. De officier had een jaar met aftrek geëist. De bouw van een sportfondsenbad te Wassenaar met binnen- en buitenbad is voor f 521.000 gegund aan het bouwbedrijf P. Riinierse te Overveen. De staatssecretaris van Economische Zaken heeft een commissie ingesteld welke hem van advies zal dienen omtrent de vra gen of een wettelijke regeling van het accountants wezen gewenst is, welke inhoud aan een zodanige regeling gegeven zou moe- ten worden. Tot voorzitter der commissie is benoemd prof. mr. W. N. C. L. van der Grinten, hoogleraar aan de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg. Tengevolge van een ongeluk tijdens een bergtocht in de Ardennen is vannacht in het hospitaal in Dinant overleden de heer G. J. L. Bruinier, secretaris-penningmeester van de Stichting Bevordering Bescherming Bevolking. HAARLEM EN OMGEVING Aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen Engels de heer G. Smit te Haarlem en voor het candidaatsexamen psychologie mevrouw H. S. Fijn van Draat—Roos te Santpoort. Hedenavond zal ds. A. B. C. Hofland, op verzoek van de Chr. Emigratie Centralé, in de Wilhelminakerk spreken over „Gaat u ook naar Canada?" Wegens het bezoek, dat ds. Hofland aan dit land gebracht heer, waar hij binnenkort weer heen zal gaan, zal dit een leerzame, avond zijn. De Katholieke Nationale Party houdt vanavond in de Stadsschouwburg een vti- kiezingsvergadering, waarop de heren Ch. J. I. M. Welter en mr H. J. F. M. Hiiffer het woord zullen voeren. Tijdens werkzaamheden op het dak van een loods aan de Spaarndamseweg is gister morgen omstreeks elf uur de zeventigjai'ige bouwvakai-beider P. Traksel uit Haax-lem van drie meter hoogte op de binnenplaats gevallen. Hij is met gekneusde ribben, ver moedelijk een hersenschudding en een hoofdwond naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht. De nieuwe Nederlandse kruiser „De Zeven Provinciën" is vandaag te Portsmouth aangekomen waar hij tot Zaterdag zal blij ven. Aan boord van het schip waren de minister van Ooi-log en Marine, ir. C. Staf, en de bevelhebber der zeestrijdkrachten, vice-admiraal A. de Booy. HEIDELBERG 6 April (United Press) Twee Amerikaanse soldaten die Maandag bij het patrouilleren aan de grens door de Russen waren gevangen genomen zijn Dinsdag te Gernhausen aan Amerikaanse officieren overgedragen. De twee soldaten wax-en aan de West- Duitse zijde van de zone-grens nabij Fla- dungen door twintig Russische soldaten en een officier omsingeld. Voor hulp kon arriveren werden zij naar Oogt-Duitsland meegenomen. Dinsdagavond wei-den zij door de Rus sen teruggestuurd. Ook hun jeep en hun gehele uitrusting wei-den teruggegeven. Nadat vernomen was dat de twee solda ten zich in Russische handen bevonden, heeft de Amerikaanse verbindingsmissie op het Russisch hoofdkwartier in Potsdam de onmiddelijke vrijlating der mannen en hun materiaal geëist. Twee man van de Duitse grenspolitie, die gearriveerd waren om het incident te onderzoeken, werden ook door de Russen gegrepen, maar zij werden na een verhoor van vier uur losgelaten. Waarnemex-s aan de grens hebben ge meld dat op grote schaal manoeuvi-es wor den gehouden in de Russische zóne, dicht bij het grensgebied waar het incident heeft plaatsgevonden.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7