Brits initiatief ter controle op atoomwapens 9 STOMEN Steunzolen Slotconcert van het N.Ph.O. Vrijstaande Villa H. W. DAMES BELANGRIJK (—NOG VOOR PASEN Onder-commissie van vijf uit de ontwapeningscommissie voorgesteld Wijzigingen in het televisie-programma ZATERDAG 10 APRIL 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 Minder opdrachten uit V.S. aan Europese scheepswerven Nieuwe nota aan Indonesische regering Scheepvaart Jan Hesmerg en Eduard Bieïe als solisten Kennemer Vrouwenkoor PLAATS EEN „GROENTJE"! MARKIEZEN FABRIEK Markiezen Zonneschermen Venetian Blinds Rolluiken Tel. na 6 u.: K2550-5559 gemeubileerd huis OCCASION SIERADEN Reclame is de motor voor uw bedrijf Adverteren is de beste vorm van reclame beter kunt lopen en langer staan NEW YORK (Reuter) Groot-Brittan- iiië heeft in de ontwapeningscommissie van de U.N.O., die Vrijdag op verzoek van de drie Westelijke grote mogendheden is bij eengekomen, de vorming van een onder commissie voorgesteld, welke zou moeten bestaan uit vertegenwoordigers van Canada, Groot-Brittannië, Frankrijk, de Sovjet- Unie en de Verenigde Staten en opnieuw zou moeten trachten een regeling te be reiken over controle op atoomwapens en beperking der bewapening. De onder-com missie zou te New York vergaderen en om streeks vijftien Juli a.s. rapport moeten uit brengen aan de ontwapeningscommissie. De Sovjet-vertegenwoordiger Wysjinski protesteerde tegen het voorzitterschap van de nationalistisch-Chinese afgevaardigde dr. Tsiang (er is elke maand een andere voorzitter; in April was het de beurt van de vertegenwoordiger van nationalistiseh- China). Volgens Wysjinski nam dr. Tsiang zijn plaats „onwettig" in, daar hij „China niet vertegenwoordigt." Dr. Tsiang ant woordde dat hij deze maand voorzitter was volgens de procedureregels der ontwape ningscommissie. De Amerikaanse afgevaar digde Cabot Lodge noemde Wysjinski's op merkingen „bedriegelijk". Wysjinski ver klaarde dat hij, alhoewel hij het een ver keerde toestand bleef vinden, niet verder over dit punt in debat zou treden. Lodge verklaarde dat Nehroe's beroep, om op te houden met het nemen van nog meer proeven met de waterstofbom, „zeker opmerkzame aandacht verdient." Lodge bracht de verklaring in herinne ring, die de Indiase premier Nehroe op 1 April in de Indiase volksvertegenwoordi ging heeft afgelegd. „De tekst hiervan is ter beschikking van de ontwapeningscommissie gesteld. Ik stel voor dat de behandeling van dit document in handen der voorgestelde onder-commissie wordt gesteld," aldus Lodge, Wysjinski vroeg, hem de tijd te laten het Britse voorstel tot instelling ener onder-commissie „grondig te bestuderen." De Franse afgevaardigde, Henri Hoppe- not, zeide van meniug te zijn, dat de rol van de ontwapeningscommissie voor het ogen blik beperkt moet zijn tot de instelling van de onder-commissie. Nieuw-Zeeland, Cana da, Brazilië en Turkije schaarden zich allen achter het Britse voorstel. De ontwapeningscommissie besloot ver volgens haar zitting te verdagen. Zij komt Woensdagavond a.s. weer bijeen. De permanente Indiase vertegenwoordi ger bij de U.N.O., Rajeshwar Dayal, heeft er Donderdag bij secretaris-generaal, Dag Hammarskjoeld, op aangedrongen, dat de ontwapeningscommissie het voorstel van Nehroe inzake de waterstofbom in ernstige overweging zal nemen. De Japanse waarnemer bij de U.N.O., Benzo Sawada, heeft Vrijdag aan Ham-» marskjoeld een onlangs door het Japanse parlement aanvaarde resolutie aangeboden, waarin de U.N.O. wordt verzocht er voor te zorgen, dat schade door experimenten met atoomwapens wordt voorkomen. Sa wada vroeg Hammarskjoeld afschriften van de resolutie aan alle leden der U.N.O. te willen zenden. CANBERRA (A.F.P.) De Australische premier, Menzies, heeft in het parlement verklaard, dat zijn regering de Amerikaan se proeven met de waterstofbom volledig goedkeurt. Hij voegde hieraan toe, dat de regering hoopt, dat'dit wapen nooit in een oorlog zal worden gebruikt. De leider van de socialistische oppositie, Evatt, zeide, dat het mogelijk is thans tot een overeenkomst inzake de internationale contröle op atoomwapens te komen. De Amerikaanse republikeinse senator John Marshall Butler heeft medegedeeld dat het ministerie van Defensie heeft be sloten tot herziening van het plan Euro pese scheepswerven opdrachten te geven voor het bouwen van mijnenvegers en andere kleine schepen ter waarde van in totaal 58 millioen dollar. Butler zei dat hij van het ministerie van Defensie had ver nomen dat slechts de helft van die bouw opdrachten in het buitenland zal worden geplaatst. Butler heeft indertijd scherpe critiek geoefend op bedoeld plan omdat dat volgens hem neerkwam op een nege ring van de in een moeilijke positie ver kerende Amerikaanse scheepswerven. (UP). De Hoge Commissaris der Nederlanden te Djakarta heeft op 13 Februari bij de Indo nesische regering protest aangetekend tegen het feit, dat aan de Nederlandse arrestan ten, die bij de zogenaamde zaak-Schmidt betrokken zijn, belet wordt, dat zij gedu rende het vooronderzoek de normale con sulaire en rechtskundige bijstand ver krijgen. De Indonesische regering heeft echter op 3 Maart in een antwoordnota dit protest verworpen. Aangezien sindsdien nog steeds geen recht is verkregen in de consulaire en rechtskundige bijstand der arrestanten heeft de Nederlandse Hoge Commissaris thans wederom een nota bij de Indonesische regering ingediend. Daar in wordt gesteld, dat aan de Nederlandse consulaire vertegenwoordigers door deze gang van zaken in strijd met het in demo cratische landen aanvaarde internationale gebruik, belet wordt hun essentiële taak uit te voeren. HECHT WINT EUROPESE HALF- ZWAARGEWICHT. In Hamburg werd een bokswedstrijd- gehouden tussen de Duitser Hecht en de Fransman Hairabedian (titelhouder) om de Europese titel in het halfzwaargewicht. Hecht won de wedstrijd over 15 ronden op punten. Van de zijde der Nederlandse Televisie stichting wordt medegedeeld, dat de door de P.T.T. te nemen voorbereidende tech nische maatregelen onder meer het in stalleren en beproeven der benodigde tech nische apparatuur voor de Europese te levisieuitwisseling in de maand Juni, het helaas noodzakelijk maken, belangrijke wijzigingen aan te brengen in de voor genomen uitzendingen van de N.T.S. Daardoor is het onmogelijk gebleken, op 30 April een reportage te verzorgen van de feestelijkheden op het paleis Soestdijk ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin. Een 1 Mei herdenking van de V.A.R.A. uit de Ahoyhallen in Rotterdam, alsmede een reportage van de dodenher denking op de Waalsdorpervlakte op 4 Mei zijn eveneens technisch niet uitvoerbaar. Op 30 April zal thans een ander pro gramma worden uitgezonden, waarin een filmreportage van het bezoek van het Deense vorstenpaar en van de feestelijk heden in den lande op Koninginnedag is opgenomen. De V.A.R.A. zal op 1 Mei des avonds een extra studioprogramma uit zenden. Op 4 Mei zal geen programma wor den uitgezonden. In plaats daarvan zal op 5 Mei 's avonds ter gelegenheid van de bevrijdingsdag een uitzending uit de studie worden gegeven. Op f.1 April zullen in een extra uitzen ding de verkiezingsuitslagen bekend wor den gemaakt, terwijl het verder in de be doeling ligt op 24 April een reportage van het bloemencorso in de bollenstreek uit te zenden. Op het negende Vrijdagavond-concert, waarmee het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest zijn winterseizoen onder lei ding van Toon Verhey besloot, waren de aanvoerders der strijkersgroepen, Jan Hes merg en Eduard Biele, de solisten in het Dubbelconcert voor viool en violoncel met orkest van Brahms. Deze concertante sym- phonie heeft moeilijk terrein kunnen ver- Zesentwintig jaar was Giovanni Battista Pergolesi toen hij 16 Maart 1736 in hét Franciscaner klooster bij Napels, waar hij een toevluchtsoord gevonden had, stierf. Zoals Mozart later met het Requiem zijn zwanezaoiig schreef, zo beschouwen velen het Stabat Mater als Pergolesi's laatste compositie; Het werk is bepaald geen kerk muziek in de engere zin van het woord; subjectief bezien is het muziek voor Goede Vrijdag, geschreven voor een uitvoering in kleine, „huiselijke" kring. Dit houdt in, dat er voor een koor in dit geval sopranen en alten maar heel weinig in te doen is; eerder is het muziek voor twee solostem men. Dit is met de uitvoering, die het Ken- nemer Vrouwenkoor er Donderdagavond in de Hervormde kapel vain gaf, weer eens te meer bewezen. De leidster van genoem de vereniging had zich veel moeite gege ven deze klaagzang op de Moeder Gods ter dege in te studeren met haar zange ressen. De aard van het werk bracht ech ter bepaalde tekortkomingen zowel als prijzenswaardige kenmerken van de ver tolking aan het licht. Het koor zong, wel licht door de langzame tempi, de partijen vrij mat, alsof er maar weinig animo voor bestond. De hoge bes in „O quarn tristis" bleef een waagstuk, hoewel men dit deel heel mooi ten gehore bracht. De triolen- figuren in het eerste deel waren, wat rhythme betrof, niet juist. Het begeleidend kwartet had het niet gemakkelijk, daar de stemming der strijkinstrumenten niet altijd ideaal was. Er was echter veel te waarderen: be wonderend geluisterd heb ik naar de door Lida Langerveld prachtig gestreken viool partij. Niet minder subliem was Annie Schoen's voortreffelijke vertolking van het „Cuju-s andmam", waarin haar fraaie so praangeluid kleur aan Pergolesi's werk wist te geven. Bep van Leuven, die op het laatste ogenblik als invalster de altpartij te zingen had, kweet zich van haar taolc op een loffelijke manier. Met het Trio Opus 18 van Saint Saëns bewezen de voliste, de cellist Bob van Marken,en Annie Schoen als pianiste, dat zij uitmuntend op elkander waren inge speeld. Vooral het Andante kreeg een ont roerende schoonheid, dank zij een brillant musiceren onder aanvoering van het op vallend sterke spel van mevrouw Langer veld. Het meisjeskoor had een aantal kinder liederen voor te dragen, waarvan de Dal- eroze-werkjes het 't beste deden, al zongen de jongelui alles wat plichtmatig en waren de inzetten het zwakke punt. De Franse componist Chabrier ging ge heel op in de idealen van het impression- nisme, dat zo sterk de kunstuitingen van het Frankrijk van het laatst der vorige eeuw beheerste. Dit weerhield hem niet om een echt gezellig koorwerk te schrij ven, dat een lofzang op de muziek inhoudt. Geestige vondsten, wat de compositie er van betreft en een originele stijl van schrij ven, laten „A la musique" vlot zingen. Dé zangeressen zullen aan 't instuderen zeker plezier hebben beleefd en hetgeen Annie Schoen de dames aan muzikale waardering heeft bijgebracht, hebben zij zeer zeker in de vertolking van deze pittige ode tot uiting gebracht. De leidster heeft door haar artistieke eruditie de zangeressen de waar de van de muziek als middel tot ontspan ning ongetwijfeld leren begrijpen. Albert de Groot heeft de uitvoering met een orgel-improvisatie ingeleid. „Jeugd in gevaar" (Frans Hals) Ofschoon de wat al te schrijnende emotio naliteit van vele Italiaanse films hier moei lijk gewaardeerd kan worden, zijn er altijd wel onder, die dcor opmerkelijke kwali teiten de aandacht vragen. Deze film, ge regisseerd door Lionello de Félice, is daar ongetwijfeld één van. Zij behandelt het lot van twee kinderen, die weinig anders heb ben dan slechte voorbeelden. Eén (Pierre Michel Beck) is het zoontje van de presi dent van een rechtbank, die in een voort durende onmin leeft met zijn vrouw, en het andere kind (Marina Vlady Versois) is het dochtertje van een maatschappelijk ontspoorde, die in diefstal zijn broodwin ning heeft gevonden. De aaneenkoppeling van deze beide milieu's in deze film door de omgang tussen de jongen en het meisje is op zichzelf een verdienste. Wanneer het meisje aan haar lot wordt overgelaten, om dat haar vader zijn zoveelste straf moet gaan uitzitten, ontstaat een des te intiemer relatie met haar vriendje, die leidt tot het zwaar gechargeerde einde van de film, waarin zij sterft na een bevalling op 15- jarige leeftijd. De inkeer van de ouders, die er prompt op vólgt, doet bijzonder gekun steld aan na de felle zwart-wit tekening, die de film tevoren ten aanzien van hen en hun kind heeft gegeven. Zonder het zoeken naar aandoenlijke dieptepunten zou de film als geheel die overredingskracht gekregen hebben, die men bijvoorbeeld gewaar wordt in de waarlijk indrukwekkende scène, waarin de beide vaders de president van de rechtbank en de delinquent een toe vallig gesprek met elkaar hebben. H. B. „De strijd om het heelal" (Rembrandt) is een technicolor-filimversie van de grie zelroman „De oorlog der werelden", waarin de Engelse auteur H. G. Wells op suggestie ve wijze een invasie der Marsbewoners op aarde beschrijft. Men zal zich herinneren hoe dit verhaal eens door Orson Welles als radio-hoorspel is bewerkt en toen zo'n indruk op de Ame rikaanse luisteraars maakte, dat duizenden van hen in paniek de vlucht namen voor de veronderstelde nadering der moordende Marsmannen. De film is van dat allés een tamelijk slap en doorzichtig aftreksel, hoewel producer George Pal welbekend van de knappe poppenfilms die hij jaren geleden voor Philips maakte kosten noch moeite ge spaard heeft om de Marsianen en hun oor logsmachines zo huiveringwekkend moge lijk uit te beelden. De eerste confrontatie met de Marsmonsters heeft nog wel iets beklemmends, vooral door de inderdaad fantastische kleureffecten, die Pal met hun „dodende stralen" bereikt. Maar voor de rest verliest de film zich in herhalingen van overbekende camératrucjes, dubbel opnamen, het werken met maquettes en dergelijke, die de echte spanning vrijwel om hals brengen. Knan gefotografeerd als het is, doet het ons dan ook allemaal wei nig meer: de hopeloze strijd van leger en luchtmacht, noch de evacuatie en verwoes ting van Los Angeles, noch zelfs de ter meerdere attractie ingevoerde atoombom ontploffing, waarvan zelfs Wells vijftig jaar geleden niet had durven dromen. Wat de deur helemaal dichtdoet is de onbevre digende happy ending, waarin de Mars mannen tenslotte, op gezag van één regel filmtekst, aan de bacteriën ten prooi val len. Dit slot is zo slecht voorbereid, dat het als een ontnuchterende anti-climax werkt. H. C. „Zij was zeventien jaar" (City) In deze film, die geruime tijd geleden In Haarlem reeds werd vertoond, wordt een jongeman er door de officier van justitie van beschuldigd een moord op een meisje van zeventien jaar te hebben gepleegd. De verdediger van de verdachte meent echter de gegevens uit het dossier anders te moe ten uitleggen. Volgens de raadsman van de verdachte kan er van moord geen sprake zijn. Er volgt echter geen vonnis van de rechter, want de jongen sterft tijdens de terechtzitting. Een boeiende film, waarin Michel Simon, Anna Maria Ferrero en Michel Auclair de hoofdrollen snelen. In de middagvoorstellingen draait in deze bioscoop „In donker Afrika", waarbij de gevierde grapjassen Abott en Costello gichelend en struikelend ergens in de Con go verzeild raken tussen een stam mensen eters. Vooral de kleine dikke van het twee tal is op dreef en in het bijzonder bij een scène in een leeuwenkooi laat hij diegenen die van zulke grapjes houden, gieren van het lachen. Het loopt uiteraard allemaal best af en het tweetal staat direct klaar om aan een volgende film te beginnen. Want in feite verschillen dergelijke lach-verhaaltjes toch bitter weinig van elkaar. H. de G. „ZU die van de zonde leven" (L u x o r) opnieuw geprolongeerd en derhalve nog een week ter aanschouwing aanwezig. „Anna" (Roxy). Men kent de film al van de vorige vertoningen in Haarlem. Een Italiaans melodrama dat blijkbaar sterk spreekt tot de verbeelding van het publiek. „Het vonnis der kinderen (L i d o) Fraaie Franse film die in haar opzet doet denken aan „Le diable au corps" met de voortdu rende flash backs. Een man in zijn tweede jeugd wordt verliefd op een verarmde gravin.- De dame in kwestie buit die ver liefdheid uit om zich te verrijken. De man verliest meer en meer het contact met zijn gezin waarvan hij maar een slecht vader is. Dat wordt hem dan ook tegen het eind der geschiedenis in ondubbelzinnige ter men verweten. De film is niet zo sterk ge componeerd als „Le diable au corps", en vervalt wel eens in middelmatigheid, maar vertoont daarnaast prachtige scènes van een spanning en zuiverheid, die u aangrij pen. De filmliefhebber van harte aanbe- bevolen. Fr. „Storm over Malakka" (Minerva) Dat het momenteel niet overmatig plezie rig is om in de binnenlanden van Malakka rubber te planten is een bekend feit, maar als het zo zou zijn als deze film laat zien, dan zou men even goed in de frontlijn van de Koreaanse oorlog kunnen toeven. In ieder geval komt men bij het zien van deze film wel in de sfeer van de tropen, die vrij aardig is getroffen, al had men het met minder slangen en olifanten ook wel afge kund. Behalve Claudette Colbert, treedt de inmiddels in ons land ook bekend ge worden Ram Gopal in deze uit 1952 date rende film op. H. L. L. „Tarzan en de duivelin" (Cinema Pa lace) In de serie Tarzan-films een nieuwe variant op het bekende thema, we zullen de intrige niet onthullen. Alle attri buten van de jungle komen er aan te pas. •Voor de liefhebbers om hun hart aan op te halen. overen en het ziet er niet naar uit dat zij ooit de populariteit zal verwerven, die het vioolconcert en de piano-concerten van de componist genieten. Wat grotendeels te verklaren is uit de gedrongenheid van zijn romantische polyphonie, die de noodzake lijke klaarheid van een werk, dat tenslotte toch het virtuoze concerteren van viool en cello beoogt, in de weg staat. Brahms heeft kennelijk willen aankno pen bij het klassieke Concerto grosso uit de Baroktijd de oervorm van het concert met zijn „concertino" van solisten, zijn becheiden begeleiding en zijn afwisselend tutti van het orkest, waarin de onderschei dene elementen elkaar zo weinig mogelijk hinderden en rekening gehouden werd met wat de toehoorder normaal kan verwer ken. Stel daar Brahms' veelheid van ge dachten en verwikkelingen tegenover, dan ervaart men wel verdieping en rijkdom van de muzikale inhoud, met meestal zeer mooie thematiek, maar dit alles ten koste van de concertante idee, welke uiteraard de virtuositeit van de solisten vrijelijk de kans tot ontplooiing behoort te geven. En hoewel die kansen in Brahms' Dubbel concert uiterst gering zijn, stelt het aan de beide executanten zeer hoge technische en zuiver muzikale eisen. Maar het is een virtuositeit a la Brahms, meer gericht op de intimiteit van kamermuziek, dan op die van de demonstratie van technische vaar digheid op het grote podium. Ik kan nooit de gedachte van mij afzetten dat dit het laatste concert van Brahms een uit de kluiten gewassen kamermuziektrio is, dat wellicht beter tot zijn recht zou zijn geko men indien de componist het met piano in plaats van met orkest zou hebben ge schreven. Met dat al is het een echte „Brahms" met zijn uitersten van norsheid en vertedering en moeilijk voor zichzelf en voor anderen. De uitvoering door de beide solisten stond beslist op een hoog plan. Zelden, misschien nog nooit, hebben wij de cello van Eduard Biele zo sonoor en zo bezield horen klinken en aldus zijn gave techniek met absolute trefzekerheid zo oprecht kun nen waarderen. En niet minder overtui gend was de vertolking die Jan Hesmerg van de lastige vioolpartij ten beste gaf. Het samenspel van het tweetal liet duide lijk blijken, dat het de vrucht was van zeer ernstige voorbereiding. Het had geen schijn van routinewerk. Wij kunnen er onze concertmeesters van harte mee ge luk wensen. Toon Verhey kon na de pauze zijn hart ophalen met de Derde Symphonie van de zelfde componist, waarvan het romanti sche coloriet een bijzondere charme heeft. De uitvoering, gekenmerkt door fraaie passages van klarinet, hoorn en cello en dito effecten van het trombonetrio, be reikte een hoge graad van expressie en kende de gezonde stuwing van een begrij pend en meevoelend musiceren. Het was een mooi besluit van het win terseizoen. En nu staat de gebruikelijke Beethovencyclus weer voor de deur. JOS. DE KLERK. Averdijk, 7 v. Newport News n. Antwerpen. Abbedijk, 8 v. Londen te Bermuda. Akkrumdijk, 8 v. New York te Rotterdam. Arnedijk, 7 te Vera Cruz. Axeldijk, 8 v. Halifax n. New York. Aagtedijk, 8 te Santos. Arendskerk, 9 v. Lorenzo Marquez te Beira. Alchiba, 9 te Rio de Janeiro. Alkaid, 9 v. Rotterdam te Recife. Amstelkroon, 8 v. New York n. Casablanca. Amstelbrug, 9 v. Bahia n. Recife. Albireo, 9 te Antwerpen. Adinda, 8 140 m. ZO. Banka. Agatha, 10 v. Pladju te Manggar verw. Aldegonda, 8 240 m. ten O. Bangkok. Alwaki, 8 285 m. W.ZW. Bermuda. Amerskerk, 8 v. Bremen te Hamburg. Andijk, 8 570 m. Z.ZW. Kp. Race. Armilia, 8 00 m. N. Natuna eil. Aalsdijk, 10 te Antweipen. Arkeldijk, 8 te Galveston. Aiiblasserdijk, 10 te Lissabon. Abbekerk, 9 v. Betboume n. Aden. Alderaimin, 9 v. Colombo n. Aden. Aiihena, 9 70 m. Z.ZW. St. Paulsrock. Altair, 9 v. Bahia te Rio de Janeiro. Amor, 10 te Algiers. Amstelland. 8 v. Buenos n. Montevideo. Amstelveen, pass. 9 Ouessant n. Genua. Argos, 9 v. istanboel te Tunis. Artemis, 9 te Algiers Banka, pass. 8 Staa Balabak n. Bangkok. Boissevain, 8 v. Manilla n. Hongkong. Breda, pass. 9 Panamakanaal n. Cristobal. Boschfontein, 9 te Amsterdam. Baarn, 8 v. Balboa te Pimentel. Bagan,,8 rede Dolong in Golf Tomini. Bennekom, pass. 8 Beachyhead n. Trinidad. Blommersdijk, 8 950 m. W. Bishoprock. Borneo, 8 te Damman. Baii, 10 v. Amsterdam n. Sorong. Bintang, 9 Amsterdam te St. Vincent. Celebes, pass. 9 Perim n. Penang. Cistula, 10 te Adelaide verw. Ceronia, 9 v. Port Lincoln te Curagao verw. Charts, 9 v. Limasol te Hamburg. Caltex Leiden, 8 85 m. N. Kp. Vilano. Caltex Nederland, pass. 8 Kp. Bougaroni. Caltex The Hague, 8 75 m. O. Kp. de Gata. Camphuys, 8 v. Belawan n. Singapore. Chama, 8 600 m. ZW. Madeira. Congostroom, 8 210 m. O. Madeira. Caltex Utrecht, pass. 9 Malta n. Rotterdam. Dalerdijk, 9 te Antwerpen. Delft, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Diemerdijk, 7 te Los Angeles. Delfland, 9 te Montevideo. Esso Den Haag, 9 v. Rastanura n. Port Said. Esso Amsterdam, 8 30 m. Z. Kreta. Esso Rotterdam, 8 250 m. ZW. Lands End. Ena, 8 v. Singapore te Pladju. Enggano, 8 dwars Vlieland n. Hamburg. Etrema, pass. 8 Jebel Zukur n. Curacao. Felipes, pass. 8 Straat Soenda n. Pladju. Gadila, 8 v. Cristobal n. Aruba. Gaasterland, pass. 8 Kaap Verdlsche eil n. Bahia Garoet, 8 v. Hamburg te Rotterdam. Groote Kerk. 8 v. Genua n. Port Said. Graveland, 10 te Amsterdam. Heelsum, 8 v. Hamburg n. Houston. Helder, 9 v. Cristobal te Curagao. Helicon, 8 v. New York n. Baltimore. Hera, 8 te Amsterdam Hector, pass. 8 Kp. de Gata n. Rotterdam. Hecuba, 9 v. Pto Cabello n. Maracaibo. Ittersum, 8 v. Bordeaux n. Le Havre. Indrapoera, 8 v. Soerabaja n. Tjilatjap. Ivoorkust, 8 120 m. O. St. Thomas. Java, pass. 7 Key West n. Charleston. Joh. v. Oldenbsrnevelt, 8 90 m. O. Malta. Jupiter, 8 te Amsterdam. Jagersfontein, 9 160 m. W.NW. Kp. St. Vincent Japara (KRL), pass. 10 Gibraltar n. R'dam. Kleldrecht, 8 v. Rotterdam n. Kobe. Kertosor.o, 8 100 m. N. Miri. Kota Baroe, 8 rede Koewait. Kertosono, 10 te Singapore. Lissekerk, 8 v. Koewait te Bgndarshapur. Laertes, pass. 8 Minikoy n. Penang. Limburg, 9 v. Kaapstad te Port Elizabeth. Loosdrecht, pass. 9 Oporto n. Antwerpen. Lombok, 9 v. Norfolk te Baltimore. Laurens'kerk, 8 te Chalna. Lawak, 8 te Damman. Leersum, 8 v Galveston n. Corpus Christi. Lueita, 8 v. Heyshamn te Oldktrkpatrick. Leuvekerk, pass. 10 Ceylon n. Bombay. Lemsterkerk, 9 v. Bahrein n. Port Said. Loenerkerk, 9 v. Colombo n. Madras. Lutterkerk, 9 v. Bremen te Londen. Laagkerk, 10 te Calcutta. Luna, 8 v. Hamburg n. Bremen. Mariekerk. 9 v. Singapore te Hongkong. Meliskerk, 8 v. Takubar n. Dairen. Marken, 8 v. Port Said n. Ceuta. Maasdam, 8 80 m. O ten N. Kp. Race. Markelo, 8 v. Rotterdam n. Hobro. Mitra. 8 v. New York n Curagao. Macuba, 8 500 m. ZO. Okinawa. Malea, 8 70 m. Z. ten O. Mogdishu. Manoeran, 8 250 m. Z.ZW. Padang. Metunla, 8 350 m. ZW. Hawai. Minjak, 8 140 m. ZO. Balikpapan. Mirza, 8 90 m. ZW. v. Diemenstraat. Modjokerto, 8 210 m. zo. Port Soedan. Molenkerk, 8 120 m. NW. Perim. Musi, 8 v. Prtok te Sampit. Myonia, 9 te Kobe verw. Macoma, 9 v. Avondmouth n. Rotterdam. Merwede, pass. 9 Lizard n. Le Havre. Nieuw Amsterdam, 9 te Athene. Notos, 8 te Lipari. Nestor, 10 v. Amsterdam n. W. ïndië. Nigerstroom, 10 v. Antwerpen n. Bordeaux. Ovula, 8 v. Recife n. Bahia. Overijsel, 9 v. Singapore te Djakarta. Ophir. 8 v. Priok n. Pangkalpinang. Oranje. 11 v. Tj. Priok te Singapore verw. Oranjestad 8 v. Hamburg n. Bremen. Oranjefontein, 9 v. A'dam n. Southampton. Omala, pass. 9 Gibraltar n. Punta Cardon. Orion. 8 v. Lissabon n. Sevilla. Pema, 13 v. Curagao te Gothenburg verw. Prins Alexander, 8 v. St. John te Le Havre. Prins Maurits, pass. 8 Vlissingen n. Hamburg. Polydorus, 8 100 m. W. Algiers. Pieter S, pas. 9 Goeree n. Swansea. Poelau Laut, 10 te Singapore. Ridderkerk, 8 v. Suez n. Port Soedan. Rijnikerk, 9 v. Hongkong te Manilla. Rafaela, pass. 8 Pto Tenggol n. Singapore. Riouw, 8 rede Semarang n. Soerabaja. Radja, 9 v. Marseille n. Amsterdam. Rita. 9 te Bangkok. Roebiah, 9 v. Soerabaja n. Probolingigo. Sarangan, 8 v. Tutieorin n. Colombo. Sumatra. 9 te Boston. Silindoeng, 7 v. Singapore n. Mahe. Slamat, pass. 8 Sabang n. Colombo. Sommelsdijk, 8 v. Suez n. Djeddah. Schiedijk, 8 v Hamburg te Rotterdam. Sirrah, 9 v. Melbourne te Curagao. Stad Maastricht, 8 v. Gibraltar n. Savona. Stad Schiedam, 8 v. Gibraltar n. Civita Vecchia Salatiga, 9 te Soerabaja. Schie, 8 230 m. N. Finisterre. Sitiabang, 8 v. Zanzibar n. Madagascar. Soestdijk, pass. 8 ten W. Kp. Vincent. Stad Dordrecht. 8 190 m. NO. Ouessant. Stad Rotterdam, 8 140 m O. Shetland eil. Stanvac Benakat, 9 te Sungeigerong. Stanvac pendopo, 9 te Penang. Straat Bali, 8 v. Sagay n. Singapore. Straat Makassar, pass. 8 Mauritius n. Lorenzo Marquez. Straat Malakka, 8 v. Bintang n. Soerabaja. Sliedrecht, 9 te Mena el Ahmadi. Salland, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Sibajak, 10 te Suez. Stad Alkmaar, 9 v. IJmuiden n. Narvik. Stad Vlaai-dingen, 9 v. Vlaardingen n. Narvik. Sta«j Breda, pas. 10 Guardafui n. Melbourne. Tiberius, 8 v. Hamburg te Antwerpen. Triton, 6 te New York. Tomini, pass. 8 Finisterre n. Marseille. Tomori, 8 v. Marseille te Genua. Talisse, pass. 8 Beachyhead n. Amsterdam. Tankhaven I, pass. 8 Kp. Varella n. Haiphong. Tankhaven II, 8 v. Sungeigerong n. Puluscebaro Tara, 110 m. ZW. Ouessant. Taria, 8 3O0 m. W.ZW. Manilla. Teucer, 8 v. Padang te Belawan. Tjibadak, 8 v. Soerabaja n. Semarang. Tjibodas, 8 70 m. O. Billfton. Tjikampek, 9 v. Moji te Hongkong. Tjiluwah. 8 v. Singapore n. Hongkong. Tabian, 9 te Cebu. Tablnta, 9 te Halifax. Themisto, 19 te Swansea. Utrecht, pass. 8 Sabang n. Colombo. Waal, 8 v. Rotterdam te San Juan. Wonogiri, 9 v. Rotterdam n. Southampton. Waingapoe, 9 v. Djakarta te Soerabaja. Wieldrecht, 8 50 m. W. Kp. Bougaroni. Waterman, 9 390 m. ZO. Kp. Race. Wonosari, 10 te Soerabaja. Zaan, pass. 8 Terschelling n. Akrhus. Zijpenberg, 8 170 m. N.NO. Finisterre. Zuiderkruis, 9 v. Southampton te Rotterdam. KLEINE VAART Anna b, 9 v. Genua te Sete. Att S, 9 v. Goole te Sunderland. Admiraal Courbet, 9 v. Sunderland n. St. Malo. Admiraal De Ruyter, 8 v. Le Guildo n. Silloth. Algarve, pass 9 Vlissingen n. Avonmouth. Annie, 8 v. Rotterdam te Londen. Arnoudspolder, 10 v. Oporto te Antw. verw. Auriga G. pass. 8 Vlissingen n. Cork. Beekbergen-, 8 v. Requejada n. Gent. Bernina, 8 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Betty Anna S, 8 v. Viar.na n. Londen. Bill S 9 v. Antwerpen n. Dublin. Bergsingel, vertr. 9 v. Kopenhagen n. Helsinki. Bernisse, verm. 8 v. Boness n. Goole. Bornrif, 8 v. Rotterdam te Middlesboro. Claes Compaen, 8 v. Southampton n. Nantes. Corrie b, 10 v. VentSpils te Rotterdam verw. Catharina, 8 v. Marans te Stettin. Coolhaven, 8 v Mogador n. Duinkerken. Coolsingel, 9 v. Londen n. Malta. Depa, 8 v. Montrose n. Antwerpen. Driebergen, 10 v. Casablanca te Belfast venv. Duiveland, 8 v. d. Tyne n. R'dam. Eibergen, 9 v. Manchester n. Lissabon. Elsenburgh, pass. 8 Finisterre n. Casablanca. Frans. 8 te Kopenhagen. Fiducia. 9 te Maassluis. Frejo, 8 v Kingslynn n. Goole. Gerrie S, 8 v. Partington n. Sevilla. Goote. 8 v. Rouaan te Les Sables d'Olonne. Hebe Nobel, 8 v. Peterhead. Helvetia, 8 v. St. Valery te Hamburg. Henrica, 8 v. Lissabon n. Leixoes. Hartel, vertr. 9 v. Rostock n. Vlaardingen. Hofiaan, 8 v. Savona n. Manchester. Jan Kreumer, 8 v. Oslo te Hniden. Jo, vertr. 9 v. Groningen n. Westhartlepool. Jongkind, 10 v. Cadiz te Amsterdam verw. Koningshaven, 13 v. Kopenhagen te R'dam verw, Kortenaer, 8 v. Portsmouth te Roscoff. Lucas Bols II, 8 v. Cork te Cardiff verw. Lies, 8 v. Bayonne n. Great Yarmouth. Limfjord, pass. 8 Vlissingen n. Alblasserdam. Larix, 8 v. Manchester n. Port Talbot. Marjan, 9 v. Poole te Brest. Muphrid N, 8 v. Caen te Fowey. Myfem, 8 v. Parijs te Stockholm. Mypuck, 8 v. Rouen n. Malmft. Marcella, 9 v. Aberdeen te IJsland verw. Markab N. 8 Hoek v. Holland gepass. naar Bordeaux. Matthew. 9 v. Shoreham te Billingham verw. Megrez N. pass 8 Dover n. Casablanca. Menkar N, 8 100 m. Z. Madeira. Mulan, 8 v. Par n. Rotterdam. Neeltie b. 0 v Honfleur n. Wismar. Noorderlicht, vertr. 9 v. Boston n. Delfzijl. Nyenburgh, pass. 9 Brunsbüttel n. Rotterdam. Nieuwehaven, vertr. 10 v. R'dam n. Kopenhagen Nieuw',and, 8 v. R'dam te Leith. Noordkaap. pass. 9 Vlissingen n. Gdynia. Oosterburgh, 8 v. Stockholm n. Koping. Oleander, 5 v. d. Bermuda n. New York. Pavo, pass. 8 Vlissingen n. Gent. Prior, 8 v. Esbjerg n. Dieppe. Pavo, 8 v. Rotterdam n. Gent. Ponza, 7 Kiel gepass. n. Sundsvall. Rapid, 8 v. R'dam te Stockholm. Rosemarie 8 v. Malmö te Gothenburg. Soemba, verm 8 v. Ayr m. Le Havre. Strijpe, vertr. 9 v. Garston n! Liverpool. Theodora, 8 v. Kopenhagen n. Krimpen. Ton S. 9 v. Belfast n. Swansea. Toos, pass. 9 Vlissingen n. Garston. Trio I, 9 v. Antwerpen te Vlissingen. Trito, 9 v. Drogheda n Dublin. Venus. 9 v. Great Yarmouth n. Middlesbro. Vlieland. 8 v. Rouen n. Parijs. Viking, 8 v. Arklow n. Newport. Vindicat Atque Polit, 9 v. Kopenhagen te Lysekol. Vrouwepolder, 11 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Westlaan, 9 v. R'dam te Hamburg verw. Westerdok, 9 v. Gothenburg "te Esbjerg. Zoekt U een JbOOtjG TE KOOP in Heemstede, omg. Bi-Brug, voor- en vrije ach tertuin. Parterre, 2 gr. kamers, vest-, w.c., hall, keuk., Eerste verd, 2 mooie slaapk., badk., w.c. Zolderverd. 2 kl. kam. Parterre alles parket. Centr. verw. TE HUUR GEVR.: vri,je kl. woonruimte te Heemst., goede stand. Br. no. 5063. TE KOOP een HERENHUIS aan de Stolberg straat 1 te HAARLEM, bev.: beg. gr. 2 kamers en suite met serre, tuinkamer, keuken, bijkeuken, kelder. Voor- en achtertuin, le verd. 5 kamers en badkamer. 2e verd. 1 kamer, 2 zolderkamers, zol der en vliering. Centrale verwarming. Groot 3 A. 55 ca. Lasten plm. 260,Vraagprijs 40.000, SPOEDIG TE AANVAARDEN. Te bevragen bij Makelaar J. GEEL, Elandsgracht 8. Amsterdam, tel. 33610. K.vanVEElEIY IJMUIDE N M iddenhavonstr. 41 Tolcf 4108 (Aluminium Jaloezieën) Vraagt vrijblijvend bemon sterde offerte. Grote keuze moderne dessins TE HUUR TE HEEMSTEDE vanaf 1 Juni tot 15 September of korter flinke tuin. modern comfort, tel., 5 bedden. Event, garage. Nabij station, bussen en tram. Brieven no. 6002. JUWEEL RING met brillant 400— BRILLANTEN SPELD 395— DIAMANTEN SPELD225— GOUDEN BROCHE met camée50. HEREN SIGARETTENKOKER 14 krt goud 695— Dito DAMESKOKER350— GOUDEN ARMBAND 150. GRANATEN HALSSNOER 125— Dito BROCHE 50— HORLOGE met brillant 450 BLOEDKORAAL HALSSNOER met gouden slot 140— DIAMANTEN HANGER 100. GOUDEN HERENRINGEN vanaf20— DAMESRINGEN met steen vanaf 15.— 2 PLEET KANDELAARS95— ZILVEREN KOEKTROMMEL 150— BONBONBAKJES35— SIER LEPELS, COUVERTS etc. KRUISSTRAAT 19 (bij de Ridderstraat) HAARLEM TEL. 16910 voor Hotels, Pensions en Rusthuizen GEMENGD WOLLEN DEKENS Heldere medaillon dessins mooie kleuren 150/200 16.35 GEM. WOLLEN DEKENS effen zalm en groen 150/200 14.95 GEWATTEERDE DEKENS 1-pers'. 14.90 en 17.90 MOLTON DEKENS 110/160 2.89 en 3-29 125/180 4.30 en 5.45 Grijs met rand3.85 „ZAALBERG" DEKENS 100 wol 1 pers. 31 75 KERNMATRAS Stevige vulling, geen vlokken, met damast overtrokken 1 persoons 29.50 BINNEN VERING MATRAS prima vering56.75 DIVANBEDDEN Stalen netmatras 1 pers 27.95 en 28.95 „CLEOPATRA" Het divanbed in verras- send nieuwe vorm 39.50 KINDERDEKENS gem. wol. effen ert ge bloemd voor de wieg 4.15 en 5.15 Bij enig aantal speciale korting Haarlems Bedden specialist JANSWEG 17 t/o het station HAARLEM Ook üw kleding voor de a.s. feestdagen kunnen wij nog vóór Pasen (desgewenst in 2 dagen gereed) TT^T STOMEN VERVEN - TAPIJTREINIGEN Fabriek en kantoren: Haarlem. Brouwersvaart 74 - 88, tel. 11046 en 14466 Filialen: HAARLEM: Gr. Houtstraat 77. tel. 10426; Gen. Cronjéstr. 57, tel. 11971. IJMUIDEN: Houtmanstraat 37 z, tel. 6115. gemaakt naar gipsmodel uit licht materiaal maken dat U weer DUINOORDSTRAAT 22 Tel. 25467 Inrichting voor Algehele Voetverzorging Ziekenfondsleden reductie.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10