DENICOTEA Nieuw wegdek op circuit aangebracht MAISON MARCEL Engelse meisjes zongen Wilhelmus in hal van Haarlems Stadhuis Chaos in Berlijn Clowntje Rick Bloemendaal Voor zendingen A. B. C. Wie overlegt, legt liever linoleum SLEUTEL WEG? ZATERDAG 10 APRIL 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT U met Denicotea rookt. Wacht U voor namaakF Belangrijk Nachtdienst apotheken Lezing over jeugdhonk Burgerlijke Stand van Haarlem Tramdienst Sloterdijk- Amsterdam wordt gestaakt Ds. D. Crommelin overleden Verhoging verpleegprijs in het Grote Gasthuis keml&rdW° ylr* ZIJLSTR.56 OLIESTOOKINSTALLATIES Permanent de Luxe f 11. Uitwisseling Haarle m- Uxbridge Heringa Wuthrich Voor de kinderen HFG gaat 75-jarig bestaan herdenken „DE SLEUTELSPECIALIST" Huzaren Salade Russische Eieren Hors d'oeuvre Slagroomijstaarten FEUILLETON 3) Vrijdagmiddag om kwart over vijven werd het laatste stuk van het nieuwe weg dek op het circuit van Zandvoort op de baan aangebracht. In de recordtijd van 16 dagen heeft de Kon. Ned. Wegenbouw „Utrecht" kans gezien de ruim 4 km. lange baan van een nieuw wegdek te voorzien ter dikte van 2 cm. Deskundigen van KNAC en KNMV tonen zich opgetogen over liet prachtige resultaat, dat het Zand- voortse circuit opnieuw tot één der beste racebanen van Europa maakt. Naar proefritte reeds hebben uitgemaakt kan door de fraaie stroefheid van het wegop- pervlak, zonder eén enkele oneffenheid, de snelheid nog aanzienlijker worden opge voerd. Verwacht mag worden, dat de baan in de loop van volgende week weer officieel voor toerrijders en renners zal worden opengesteld. ADVERTENTIE Een pakje sigaretten per dag betekent, dat U in 11 dagen ca 30 gram Nicotine en Teer in Uw lichaam krijgt. Deze en andere schadelijke bestand delen, in de Denicotea-speciaalfilter opgevangenbereiken Uw keel, hart en longen niet. Daarom wordt Denicotea dan ook door vele doktoren en tandartsen sterk aanbevolen. Ook bevrijdt Denicotea U van de hinderlijke rokershoest en verhoogt bovendien het rookgenot. Het degelijke, onder wetenschappelijk toe zicht staand Denicotea-fabrikaat garandceri U ten volle het gewenste resultaat Ieder origineel Denicotea-pijpje en-filter is voorzien van de naam Denicotea Let daarom speciaal op het wereldmerk Thans ook binnen ieders bereik nieuwe, aantrekkeli|ke modellen Denicotea-sigarettenpijpjes met 1 filter vanaf f2.75 met 11 filters vanaf f3.25. Verkrijgbaar in de speciale sigarenwinkels Voor dc handel DENICOTEA Imp Kloveniersburgwal 25a Amsterdam. Tel J15}6-491'5 De asphalterings-werkzaamheden aan het circuit te Zandvoort zijn beëindigd. Zand voorts burgemeester mr. HM. v. F enema en de sportcommissaris van de K.N.A.C. de heer J. v. Haaren kwamen de voltooide baan in ogenschouw nemen. Foto: burge meester Van Fenema en de heer Van Haa ren „doen" de laatste meters onder het goedkeurend oog van de heer Hugevholtz, directeur van „Touring Zandvoort". Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, telefoon 11596. Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19. telefoon 11000. Frans Hals-Apotheek, Frans Halsplein 1, telefoon 11180. Mejuffrouw Wika Timmer was verhin derd Vrijdagavond op een in het Hervormd wijkgebouw „Irene" aan de Elswoutslaan te Overveen gehouden bijeenkomst te spre ken over het werk in het Jeugdhonk. Sta tion-Centraal, uit de zogenaamde „Pijp" in Amsterdam. In haar plaats werd de met lichtbeelden verduidelijkte uiteenzetting gegeven door de heer M. Stoffels, jeugdlei der van dit honk, waar men tracht het de kinderen uit achterbuurten zo gezellig mo gelijk te maken. In de jeugdhonken kunnen zij knutselen, spelen doen, enzovoort. Daar bij wordt eveneens getracht de kinderen het Evangelie bij te brengen. Met de jon gens en meisjes is nog van alles te doen als zij tussen de zes en tien jaar oud zijn. Enige tijd geleden heeft het Centraal So ciaal Werkgeversverbond zijn leden de on dersteuning aanbevolen van het jeugd werk van de Hervormde kerk. Een der be langrijkste aspecten van dit werk zijn de Jeugdhonken in Amsterdam. Er zijn er daar meer dan tien van en die in de Pijp is geadopteerd door de Jonge Kerk van Bloemendaal. Er werd gevraagd of men het recht heeft om deze kinderen iedere avond uit het gezin te halen. Een vraag die bevestigend kon worden beantwoord, want de kinderen worden niet uit het gezin gehaald. Als zij niet in het jeugdhonk worden opgevangen, dan zwerven zij des avonds op straat. Het doel van de jeugdhonken is om van de meisjes en jongens en daarmee moet begonnen worden als ze nog klein zijn gewone rustige en harmonische mensen te maken in een normale maatschappij. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt waargenomen door de arts J. H M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, telefoon 22261; die van de Overveense huisartsen door de arts R. Holt huis, Rollandslaan 35, Haarlem, telef. 10367. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster M. G. van der Loo, Dr. D. Bakkerlaan 78, Bloemendaal, tele foon 22528. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken wordt verzorgd door de Els- wout apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Sant poort-station, telefoon K 2560 8249. HAARLEM, 9 April 1954 ONDERTROUWD: 9 April, W. Bruinen berg en M. J. Klapper; T. Güdmündsson en J. G. de Wit. BEVALLEN van een zoon: 8 April, J. M. ScheeleLorjé; H. E. M. HesselingMat- thijsen; 9 April, A. M. DroogHerzog; M. J. van MunsterGravendeel. BEVALLEN van een dochter: 7 April, A. J. Vromans—Muzerie; 9 April, H. Veldhuijs Duin: A. P. van HeemsSpoor. OVERLEDEN: 7 April. M. Tromp—van Stokken, 73 j.. Jansstraat; 8. April. A. J. Hos pes, 68 j., Hasselaersplein; W. van der Meu- len, 15 j„ Zuid Brouwersstraat; P. J. Schou ten, 75 j., Leidseplein. Met ingang van 6 October zal de exploi tatie van de locale tramdienst van de Noord Zuid Hollandse Vervoermaatschap pij Sloterdijk-Amsterdam worden geslaakt. Het op deze tramdienst dienstdoend per soneel wordt te werk gesteld op de tram lijn Zandvoort-Amsterdam (Spuistraat). Te Aerdenhout is in de ouderdom van 75 jaar overleden de heer D. Crommelin. oud- zendingsdirector van de Samenwerkende Zendingscorporaties, gevestigd te Oegst- geest. Na voltooiing van zijn theologische stu die vertrok de heer Crommelin a's zen dingsleraar naar Oost-Java met bestem ming als docent bij de opleiding van Goe roes te Modjowarno op te treden. In 1919 werd hij benoemd tot zendingsconsul in Batavia, waar hij tot 1926 werkzaam bleef. In dat jaar keerde hij naar ons land terug om zijn functie van zendingsdirector te Oegstgeest te aanvaarden. Verscheidene keren maakte hij een reis naar Indonesië, de laatste keer in 1939, in aansluiting op de conferentie te Tambaram. Enkele jaren geleden is ds. Crommelin als zendingsdirector afgetreden en werd hij daarna tweede penningmeester van het bestuur. Ds. Crommelin was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Vanmorgen is zijn stoffelijk overschot in alle stilte op de begraafplaats te Wes- terveld ter aarde besteld. ADVERTENTIE B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor te besluiten het tarief van verpieegkosten voor het Sint Elisa beth's of Grote Gasthuis met ingang van i Mei met ƒ1,per verpleegdag te ver hogen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Met aandacht en met smaak wordt Uw coiffure in onze salons verzorgd H. VV A K K E R - ex-chef kapper Stoomvaart Mij. Nederland Ged. Oude Gracht 98. Tel. 20837 ADVERTENTIE groot of klein is BESTELDIENST ABC niet te evenaren BARREVOETESTRAAT 2 HAARLEM Tel. 18428 na 6 uur 14810 14155 ben prachtige vloerbedek king, in meer dan honderd kleuren en dessins Linoleum is practisch onverslijtbaar; met kleuren door en door U hoeft er haast niets aan te doen. Een droge doek is meestal voldoende en nu en dan een vleugje Linoleum-was Krom menie. Dat is alles! Linoleum is 2 meter breed Prijzen tanaf f 6,44 per vierkante meter L i n o f e 11 vanaf f. 3,95 Nadat loco-burgemeester D. J. A. Geluk Vrijdagmiddag in de hal van het Haarlemse Stadhuis de leraren (essen) en leerlingen van de Mellow Lane Secondary Com prehensive School te Uxbridge, die gedurende veertien dagen ter gelegenheid van een uitwisseling met het Coornhertlyceum, in Haarlem zullen vertoeven, namens het gemeentebestuur welkom had geheten, zeide hij, dat de leerlingen niet zo gemakkelijk de Nederlandse taal zullen leren tijdens hun kort verblijf. De wethouder en andere gasten zullen kort daarop wel verrast zijn geweest, toen zij de meisjes van het koor, gevormd uit leerlingen, het Wilhelmus hoorden zingen. Tevoren had het koor enkele liederen laten horen, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld. Aan de dirigent, de heer Trant, werd dank gebracht. Aan de uitwisseling heeft de gemeente-°P de hoogte wor- secretaris mr. H. E. Phaff ziin medewer- 7 ,,..an e leven un Nederland. Zondag blijven de gasten bij hun gast heren en voor Maandag is een sportdag tussen 9 en 4 uur op het terrein aan de ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS king verleend. Vroeger bestond er een sportuitwisseling tussen Delft en Uxbridge en het hoofd van de Engelse school, de heer Watson vervulde daarbij een belang rijke rol. Contact tussen de Engelse school en het Haarlemse Coornhertlyceum werd gelegd, waarna de heren Watson en dr. L. M. van Dis aan de voorbereiding begon nen. In Haarlem werd ook ingeschakeld de heer S. Heyers, gemeentelijk inspecteur voor de lichamelijke opvoeding, als ver tegenwoordiger van het comité, dat vroe ger een sportuit wisse ling met Derby re gelde. Het doel van het bezoek van de Engel sen is kennis te maken met het school- en huiselijke leven in ons land. De zeven leraren (essen) en vijftig leerlingen zijn ondergebracht bij leraren (essen) en ouders van leerlingen van het Coornhertlyceum. Vrijdagmiddag hebben de gasten een ex cursie door het centrum van Haarlem ge maakt en zij werden rondgeleid door me juffrouw dT. G. H. Kurtz en dr. C. Spoel den Daarna zijn zij officieel op het stad huis ontvangen. De heer Geluk zeide, dat het een goede gedachte is in de lente naar ons land te komen, omdat dan de bloem- bollenvelden in bloei staan. Het is de moeite waard een bezoek aan Haarlem te brengen, waar historische gebouwen zijn en diverse musea. Na het doel van de gas ten geschetst te hebben, wenste hij de Engelsen prettige dagen in ons land toe. De heer S. W. B. Watson dankte de loco- burgemeester voor diens woorden van -welkom en richtte zich met woorden van dank tot dr. L. M. van Dis en mejuffrouw Niesten, die de voorbereiding van de komst der gasten hebben voorbereid. Nadat het koor onder leiding van de heer Trant zich had laten horen, bleef men nog enige tijd bijeen. Verdere programma Vandaag brengen de gasten via Den Haag en Delft een bezoek aan Rotterdam, waar het koor ook zal optreden. Zij zijn al enigs zins op de hoogte van hetgeen zij zullen zien. De heer Watson heeft een gids laten maken van het programma, waarin de leer- Nou moet je toch eens horen, wat er 'n paar dagen later gebeurde De jongens waren allang in bed en ze sliepen. Buiten stond het maantje aan de hemel, en in de stad was alles stilwant de klok had juist drie uur geslagen; en dan zijn er met veel mensen buiten. Toen werd Rick wakker. Hij had wat gedroomd, en nu deed hij even zijn ogen open. En hij zag, dat het nog nacht was, dus hij kon lekker nog weer een tijd slapen. Maar.toen hij even naast zich keek, naar de plek, waar Bunkie altijd lagtoen schrok Rick, en hij keek vreemd op. Want Bunkie was er niet.... zijn plaatsje was leeg! Daar begreep Rick niets van. „Wat zullen we nou hebben?", dacht hij verbaasd. „Waar zou Bunkie nou zijn?" Rick zat 'n poosje rechtop in bed en luisterde. Misschien was Bunkie even naar be neden. Maar eindelijk, toen hij niets hoorde, vond-ie hel toch wel raar. „Ik ga eens kijken!", dacht hij, 'n beetje ongerust. In de hal van het Stadhuis zong een koor, gevormd uit de meisjes van de Engelse school, enige liederen onder leiding van de heer Trant. Schalkwijkerweg uitgeschreven voor de leerlingen van de Engelse school en van het Coornhertlyceum. De leiding is in han den van mevrouw Van Driel en de heer D. Beets, docenten van het lyceum. Bij slecht weer brengen de gasten een bezoek aan de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. en aan de cacao fabrieken van Droste. Gaan de wedstrijden door, dan worden de bezoeken op een latere datum gebracht. Ook worden excursies ge maakt naar het Frans Halsmuseum, waar de directeur, de heer H. P. Baard, het ge zelschap zal rondleiden en aan de Grote Kerk: de tekenleraar D. Korf zal als leider optreden. Voor Dinsdag 13 April staat op het pro gramma een bezoek aan Hilversum. Het koor zal voor de radio optreden. Een dag later trekken de Engelsen naar Amster dam, waar zij onder leiding van enkele leraren kennis kunnen maken met karak teristieke punten uit de hoofdstad. Don derdag 15 April wordt het gezelschap een tocht naar de Afsluitdijk aangeboden. Ook zullen bezoeken worden gebracht aan het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen .en aan Hoorn. Het vertrek is bepaald op Woensdag 21 April. Een dag te voren wordt een af scheidsbijeenkomst in het Woodbrookers- huis te Bentveld gehouden, waaraan een gemeenschappelijke maaltijd is verbonden. HFC zal het vijfenzeventig-jarig bestaan - in de maand September van dit jaar - herdenken met een groot aantal gebeurte nissen. Zo is er op Zondag 22 Augustus een jubileumtournooi, waaraan behalve HFC de Haarlemse eersteklassers RCH, EDO en Haarlem deelnemen. Op Zondag 5 September is er weer een tournooi, dit maal met HBS, Hercules, HW en natuur lijk weer HFC als deelnemende vereni gingen. Tijdens het eerste tournooi zal een HFC-elftal tegen WH spelen en tijdens het tweede de reserves van HFC tegen die van RCH. Verder zijn er op Zaterdag 21 Augustus de Muiier bekerwedstrijden voor ouderen en jongeren, waarna in de avonduren een buitengewone algemene ledenvergadering wordt gehouden waarbij het nieuwe jubi leumboek aan het bestuur zal worden overgedragen. Verder is er nog een jeugddag (Zater dag 28 Augustus), een juniorentournooi (Zondag 29 Augustus), een jeugdavond (Woensdag 1 September), een adspiran- tentournooi (Zaterdag 4 September). Op Zaterdag 11 September volgt dan de receptie, die zal worden gehouden in de Vleeshal in Haarlem, waar de dag tevoren een HFC-tentoonstelling zal zijn geopend. De avond en nacht vah de elfde Septem ber worden verder gevuld met een caba retrevue in het Concertgebouw en een groot bal in restaurant Brinkmann aan de Grote Markt. De feestelijkheden worden op Zondag 12 September besloten met een dag, waarop de overleden ere-leden en leden van verdienste worden herdacht. Later op de dag worden een onderlinge veteranenwedstrijd en een gecostumeerde wedstrijd gespeeld. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 ADVERTENTIE STATIONSPLEIN 6 TEL. 21750 heeft voor de Paasdagen weer de bekende en onze beroemde met Paas-motief. (1 dag tevoren bestellen). ADVERTENTIE Vraagt geillustr. catalogus P. F. L DE RIDDER HARTENSTRAAT 21.. A'DAM C. door Jean Bommart (vertaald uit het Frans) „Ik denk", zei hij, „dat we als gevolg van de omstandigheden het voorgenomen plan moeten wijzigen. In de allereerste plaats moet die wachttoren met' zijn be waking, die telefonisch versterkingen zou kunnen oproepen, onschadelijk gemaakt worden. We kunnen hen niet aanvallen met de tanks". Hij keek op zijn polshorloge. „Zelfs niet te voet, zolang het nog dag is. We kunnen dus alleen maar wachten. Over twee en een half uur zal het don ker zijn. Lister, jij gaat een cordon van schildwachten opstellen in een cirkel met een straal van vijftig meter rond de tanks. Onder geen enkel voorwendsel mag iemand daar doorheen. Vanzelfsprekend mag er oók niet geschoten worden". „Okay", zei Lister. .„Als het donker is. laten we de tanks hier met drie mitrailleurs. Het is onmoge lijk hen uit het bos te laten komen zolang de kanonnen op de toren niet zijn vernield en de telefoonverbinding niet is verbro kenBrougham, met zijn bemanning, zal aan de Zuidzijde van het dorp naar de weg afdalen om telefoon en telegraaf verbindingen te verbreken. Lister, met zijn mannen, moet in alle stilte de wachtpost onder de populieren omsingelen. Snijdt ook alle draden door die jullie tegenkomen. Vooral die, welke de post met de toren ver bindt". „Goed!" zei Brougham. „En dan?" „Daarna voegen de mannen van Lister zich bij de mijne op honderd meter ten Zuiden van de toren, bij de kleine witte loods met het rode dak, die jullie daar zien, en waarin een transformator zal staan. Zo zachtjes mogelijk vallen we met ons allen de toren aan. Als we er in slagen dit zonder veel lawaai te maken ten uit voer te brengen er zullen niet meer dan twee man op de toren zijn gaan we ons voegen bij Brougham om de wachtpost on schadelijk te maken of gevangen te nemen. „En als jullie lawaai maken?" zei Brougham. „Dan verhinderen jullie dat de wacht- oost ons komt lastig vallen. Maar houdt ze alleen maar in bedwang in afwachting va»n onze komst. We weten niet hoeveel er in die post zullen zijn. Probeer het zo ver te krijgen, dat zij zich overgeven". #,Accoórd", zei Brougham. „Als we slagen, zal ik een boodschap naar de staf sturen. Onze tv/intig tanks kunnen hier morgenochtend zijn. En an deren zullen nog volgen". „Juist", zei Lister. „En de brug?" „We zullen hem ondermijnen zonder hem dadelijk in de lucht te laten vliegen. Met de tanks aan de Zuidelijke oprit zullen wij de situatie in handen hebben. Niets noodzaakt ons tot haast". „Goed", zei Brémond, die als genodigde niet aan het gesprek wilde deelnemen. „Maar als u het goed vindt, Wainwright, ga ik een kort onderzoek in het dorp in-r stellen". „In het dorp?" „Ja. We moeten er zeker van zijn, dat er geen andere wachtpost is dan die van het vliegveld. Het zou heel gevaarlijk zijn, als die te hulp schoot en or.s in de rug aanviel op het ogenblik, dat wij de eerste post omsingelen" „Ja", zei Wainwright. „Maar waar zou die post kunnen zijn?" „In het gemeentehuis bijvoorbeeld, of bij de brug. Er staan schildwachten op de brug". „En zou u daar helemaal alleen naar toe willen gaan? In burger? „Neen, in Duits uniform. Ik zal doorgaan voor een herstellende gewonde, die van uit een naburige negorij een wandeling maakt. Ik heb alles wat er nodig is". Wainwright dacht na. „Werkelijk riskant!" zei hij. „Als men u gevangen neemt, is de zaak verloren. Wé zouden dan de toren met kanonschoten moeten vernielen. Geeft u zich daar re- Ikenschap van?" „Ja", zei Brémond „Maar wees gerust. Ik ben gewend aan dit soort opdrachten. Ik zal zelfs het dorp niet binnengaan. Ik hoef alleen maar eens te praten met een van die oudjes, die daar beneden in hun moestuin aan 't werk zijn". Wainwright aarzelde. Brémond drong aan: „Ik veroorloof me u er aan te herinneren, Wainwright, dat een van onze doelstellingen is inlichtingen te verkrijgen. En u kunt niet aanvallen zonder te weten of u te maken hebt met twintig man van de volkspolitie of met een hele compagnie van de SS". „Dat is waar", gaf Wainwright toe, maar hij zei het aarzelend. Officieren van het jonge Amerikaanse leger hadden nu eenmaal weinig vertrou wen in de doeltreffendheid van de inlich tingendiensten. De hunne ontbrak het aan ervaring en konden in de verste verte niet vergeleken worden met de Franse, Engelse of Duitse diensten. En voor Wainwright en zijn kameraden was een specialist in de spionnage, als Brémond, iets onbegrijpe lijks. Toen hij hem aan Wainwright toe vertrouwde had kolonel Markham echter gezegd: „Eenmaal gearriveerd, laat hem dan zijn gang maar gaan. Hecht geen waarde aan de schijn, dat hij een lichtzinnigê Fransman zou zijn. Hij is een kei van de Geheime Dienst, eén van de beste mannen van de kei der keien van het „Tweede Bureau", kapitein Sauvin, die men ook wel de „Chinese Vis" noemt". Het verzamelen van inlichtingen be stond in de gedachten van Wainwright en zijn kameraden uit het gevangennémen van een vijandelijke patrouille en het mee brengen van een onderofficier of zo moge lijk een officier. Die bood men dan hoffe lijk een sigaret aan. ondervroeg hem en nadat hij verteld had wat hij wilde los laten, zond men hem naar een gevangenen kamp. Niettemin was Wainwright ongerust. En Lister ook. „Wainwright", zei hij, zodra Brémond in het bos verdwenen was, „dat idee van de Fransman is een verschrikkelijke onvoor zichtigheid. Excuseer me, maar „Als hij zich voor de avond met zijn oude Duitse jas laat pakken, is de slag vol komen mislukt!" zuchtte Brougham. „En het zag er zo goed uit!" „Ik ben er ook niet gerust over", beken de Wainwright. „Maar ik heb niet kunnen weigeren. Ik heb opdracht van Markham hem zijn gang te laten gaan! En boven dien heeft hij gelijk, die Brémond. Veron derstel eens dat er honderd of tweehonderd man momenteel in de schuren van het dorp rusten?" „Dan zou men ze in'de straten moeten zien" wierp Lister tegen. „En in het café!" „Dat is niet zeker! .Hét zijn Duitsers, die zijn gedisciplineerd. In dat geval zóudeh wij móéten afzien van eèn aanval bij ver rassing te voet.... We zouden immers domweg afgeslacht worden". „Dat is waar", gaf Brougham toe. Plat op hun buik in het gras blijven zij. in het struikgewas, rustig het dorp obser veren. Maar als ze op een gegeven mo ment een geluid horen in het gebladerte, draaien zij zich snel om. Vóór hen staat een Duits soldaat in uniform, zijn linker arm in een witte doek, die aan zijn niet erg frisse jas is vastgespeld. Op zijn hoofd een oud. maar nog net petje, dat enigszins schuin staat op zorgvuldig met brillantine geplakte kastanjebruine haren. De jas scheef dichtgeknoopt. Brémond houdt in zijn vrije rechterhand een wandelstokje, gemaakt van een hazelaar. „Wal voor de duivel Wainwright zwijgt plotseling. Brougham en Lister hebben hun pistool getrokken, maar na een ogenblik van verbazing bar sten ze in lachen uit, zij het enigszins als een boer die kiespijn heeft. Zij kunnen hun ogen niet geloven! „Werkelijk schitterend", bekent Wain wright „U had dus een compleet Duits uniform meegenomen. En die lage kaplaar zen!" Brémond lacht: „Men moet nu eenmaal hebben, wat no dig kan zijn! Alles is echt, gemerkt „Wehr- macht". Met inbegrip van hemd, onder broek, sokken en zakdoek! En de draag- doek, kijk, die draagt 't merk en het mono gram van een hospitaal in Frankfort, waar ik hem eens heb gestolen!" „En hebt u papieren?" (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6