Haarlem zal van Heracles moeten winnen om bovenaan te blijven tSplec/ei De opstellingen WRIGLEY Sport op Zondag RCH tegen DWS weer voor zware strijd Smyslov neemt de leiding Courses te Duindigt 5 KORFBAL HOCKEY HANDBAL Om de wereldtitel HONKBAL Dammen Laros remise met Van der Berg Oosterkwartier versloeg Antilopen na fel duel Tob niet langer en Verfrltt Twee standpunten Bepalingen verouderd Geen probleem Wikken en wegen Beroepsvoetbalclub Utrecht opgericht Honderd Russische athleten naar Bern Nieuw record 100 m. vlinderslag Euwe remise met Van den Bosch Biljartuitslagen Volleybalprogramma ZATERDAG 10 APRIL 1954 DE RANGLIJST EN IN DE EERSTE KLASSE van de K.N.V.B. wijzen wel uit dat het slot van de voetbalcompetitie zeer spannend gaat worden. Spanning, waarbij ook verenigingen uit het district Haarlem betrokken zijn. In de eerste klasse A zijn dat Haarlem, dat thans bovenaan de lijst gaat, en RCH, dat met inspanning van alle krachten van de onderste plaats moet zien ie komen. In af deling B is VSV evenals EDO dat reeds enige tijd geleden deed aan het afzakken, maar heeft nog altijd kans de opgelopen achtersland in ie halen. En in de tweede klasse bestaat voor HFC nog altijd de kans op de bovenste plaats, omdat West-Frisia de laatste weken kostbare punten verspeelde. Haarlem heeft morgen een fraaie kans om de bovenste plaats ie behouden. Het komt met goede winstkansen thuis tegenover Hera cles. Die kansen moeten de roodbroeken anders ook waar maken, want concurrent Ajax komt in Groningen uit tegen Ooster- parkers en zal dus vrijwel zeker de over winning behalen. NEC ook al een gega digde voor de ereplaats zal tegen Be Quick ook wel twee punten behalen. Stormvogels krijgt in Wageningen een gelijkwaardige tegenstander. Het zal onge twijfeld veel moeite kosten de overwinning te behalen. RCH gaat voorts op bezoek by DWS, dat veel schotvaardiger zal blyken. Haarlem Ajax NEC DWS Stormvogels Wageningen Ensch. Boys Elinkwijk Heracles Leeuwarden Zwolse Boys Be Quick Oosterparkers RCH 18 19 18 13 19 19 19 18 19 18 19 19 18 19 12 11 9 9 8 6 5 6 6 7 5 4 3 1 2 2 1 4 6 5 6 7 8 9 10 10 11 11 28 28 26 23 21 20 18 17 17 16 14 13 10 40—14 47—21 39—18 36—21 29—24 35—26 31—25 22—30 26—28 30—29 18—39 24—56 13—35 14—37 Na Zondag heeft Haarlem nog het volgen de programma voor de boeg: thuis: Ajax, DWS, Oosterparkers en Stormvogels; uit: Enschedese Boys, Leeuwarden, NEC. Stormvogels krijgt nog thuis: Be Quick, DWS, Enschedese Boys en uit: Haarlem, Oosterparkers en Zwolse Boys. RCH ontmoet nog: thuis: Ajax, Heracles en Zwolse Boys, uit: Elinkwijk, NEC en Wageningen. Afdeling B In afdeling B spelen zowel VSV als EDO uit. Eerstgenoemde tegen Rigtersbleek, dat zeker wel overwonnen kan worden. Doch dan zullen de Velsenaren weer in de oude vorm moeten spelen. Go Ahead—EDO is een wedstrijd van gelijkwaardige elfLallen, waar van het resultaat ook wel een gelijkspel zal zijn. DOS 19 12 3 4 27 57—29 VSV 19 12 2 5 26 37—16 Blauw Wit 19 9 5 5 23 42—31 Volewijckers 19 8 7 4 23 45—44 EDO 19 7 6 6 20 25—27 Go Ahead 19 7 6 6 20 34—36 Rigtersbleek. 18 8 2 8 18 43—43 AGOW 18 7 3 8 17 33—30 Vitesse 17 4 8 5 16 21—33 Heerenveen 19 5 5 9 15 42—51 GVAV 18 4 6 8 14 22—29 Sneek 13 5 4 9 14 25—39 Enschedé 19 4 6 9 14 28—35 't Gooi 19 4 5 10 13 24—35 Plet wedstrijdprogran ma voor VSV rs na morgén: uit: GVAV, I ïeerenveen én Vole- wijekers; thuis: EDO, Enschedé en 't Gooi. EDO krijgt nog thuis: Rigtersbleek, Sneek en Vitesse en uit: AGOVV, Blauw Wit en VSV. Tweede klasse In de tweede klasse gaat HFC naar ZW en zal moeten winnen wil het de kleine kans blijven behouden. Te meer daar de kans bestaat dat West Frisia, dat al enige kost bare punten verspeelde de laatste weken, morgen een veer laat tegen Hollandia. In de andere afdeling zal Schoten wel weer kans loos blijken tegen Watergraafsmeer. West II A: West II B: West Frisia 15 23 HFC 16 21 IIVC 15 26 ZFC 16 19 Volendam 14 21 DWV 16 18 Spartaan 15 15 Hollandia 16 16 Wat.gr.m. 13 14 EaDiditas 14 15 Kennemers 13 14 WA 16 15 Helder 15 13 HRC 17 15 KFC 14 12 Zeeburgia 15 13 AFC 16 12 Holland 16 10 UW 13 11 ZVV 15 7 Schoten 14 4 tot dusver niet veel pleizier van zijn wed strijden in Haarlem gehad, want het verloor van Aurora en Watervliet. Ditmaal staat er zeer veel op het spel voor Hespa, want door een zege zou het met Aurora in puntenaantal gelijk komen, waar door Hespa en Aurora nog een beslissings wedstrijd om de titel moeten spelen. Verliest Hespa één winstpunt, dat is Aurora kam pioen. Of Sport Vereent de prestaties van Aurora en Watervliet zal evenaren dient te worden afgewacht. De wedstrijd MeoWatervliet, waarin laatstgenoemde als favoriet start, heeft geen invloed op de bovenste of onderste plaats. Haarlem gaat één van zijn moeilijkste wedstrijden tegemoet. Het speelt om twee uur op De Park in Amsterdam tegen Holver, dat theoretisch ook nog kans op de titel heeft. In Haarlem won Holver. Het is een geluk voor Haarlem, dat het bij een eventuele nederlaag of gelijkspel, zijn kans nog in eigen hand houdt, maar dan moet het de laatste thuiswedstrijd tegen De Tovers winnen. Ongetwijfeld zal Haarlem trachten het niet zover te laten komen, maar dan zal er zeer goed gespeeld moeten worden. Tenslotte gaat Oosterkwartier 2 op bezoek bij allen Weerbaar 3 om half drie in Am sterdam en speelt Nieuw Flora de eerste bekerwedstrijd tegen Archipel 2. Voor Wa tervliet 2 is reeds de tweede bekerwedstrijd vastgesteld. Is de thuisclub in even goede vorm als Zondag j.l. tegen Victoria, dan kan wellicht een gelijkspel tegen Oosterpark worden bereikt. In de komende week zal in de westelijke eerste klasse heren de kampioen van deze afdeling bekend worden. Het is te betwij felen of de beslissing reeds Zondag zal vallen als BMHC in Utrecht bij de reeds ge degradeerde ploeg van Kampong op bezoek gaat en TOGO op eigen terrein de strijd tegen Groen Geel moet aanbinden. Men zal geen fraai hockey kunnen verwachten van de koplopers nu voor beide ploegen de ont moetingen van zeer veel belang zijn. Wan neer zowel de Bloemendaalse hockeyers a's de spelers van TOGO uit hun wedstrijd de volle winst behalen dan zal de beslissings wedstrijd tussen BMHC en TOGO naar alle waarschijnlijkheid op Goede Vrijdag worden gespeeld. Ook bij de dames eersteklassers wordt Zon dag een volledig programma afgewerkt. De resultaten van deze ontmoetingen zullen van groot belang zijn voor het bezetten van de onderste plaats op de ranglijst, hetgeen dus degradatie betekent. In dit verband vragen deze week vooral de ontmoetingen Laren HHI.JC en Hilversum—BDHC de aandacht. Het zijn voor deze elftallen, HHIJC niet mee gerekend, de laatste wedstrijden van dit seizoen. OVerige wedstrijden In de overgangsklasse A héren is de ont moeting tussen Laren en Alliance vastge steld, die de meeste perspectieven voor de thuisclub biedt. In de promotieklasse heren ziin geen wedstrijden meer voor de ploegen uit Kennemerland. Bij de dames krijgt BDHC n om twaalf uur de sDeelsters van Groen Geel op bezoek, waarbij het voordeel van eigen terrein wel de doorslag zal geven. Er ziin tevens weer een aantal wedstn'den voor dames- en herenelftallen voor het Ken- nemerlandbekertournooi vastgesteld, doch het valt te betwijfelen of men on deze wijze de competitie om deze beker bijtijds gereed heeft. Zandvoort neemt deel aan een veteranen- tournooi van Hurley in Amstelveen en op De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem komen Zondag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM Doel Snijders achter Odeniihal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd' en Barends; Voor: Jacob, Doets, Roozen, Brussee en Groeneveld. R. C. H.: Doel: Kooistra; achter: Van Rheenen en De Jong; midden: Kruyer, De Vos en Biesbrouck: voor: De Boer, Gallis, v. d. Brink, Honout en Cou- wenhoven. E. D. O.: Doel: Van der Berg; achter: Walther en Bax; midden. Klooster, Dweelaard en Snijders; voor: Soiers, Mul, Roodselaar, Koning en L. Kops. V. S. V.: Doel: Van der Wint; achter: Kunst en Wey; midden: Tielrooy, Haze- veld, Stijger; voor: Belfroid, Spaans, Verswijveren, v. d. Kuil, De Graaf. STORMOGELS Doel Kraak; achter: Van den Oever en Ponte; midden: Ve nus, H. Snoeks en Tol; voor: Luitjes, J. Snoeks, Luppens, Wester en Stelling. H. F. C.: doel: Van der Lee; achter: Dekker en Cêrbeth- midden Bijle- veld, Molijn. He Winter; voor: Ha Winter, De Nijs, Ort, Jochemus en Oud. DE KENNEMERS: Doel: Wilkes; achter: Lejeune en Schaap; midden Droog, Schaaper, Van der Plas; voor: He Jan sen. Ha Jansen, Peggemans, Mosk en Michel. SCHOTEN: Doel: Kessens; achter: Geurts en Hogendijk; midden: Dinkelberg, Veen en Pelser; voor: Kleyn, Keule- mans, Van Oosten, Berendrecht en Tanis. ocooocnooocoocooocxxoooocoacKxxoccooDcoooooooocceooooccc •de velden van Eechtrop in Beverwijk gaan zeven meisjesaspirant.enelftallen om de eer van de beste ploeg strijden. Het is in jaren niet zo spannend geweest in de korfbalcompetitie voor vele Haarlemse twaalftallen. Daarom zijn alle wedstrijden tot de laatste competitiedag van veel belang. Het begint reeds in de tweede klasse met Animo Ready—Swift, die om twaalf uur op het sportterrein aan de Kleverlaan in Haar lem wordt gespeeld. Immers, de thuisclub zou zich door een gelijkspel definitief in de tweede klasse handhaven. Maar dat zal niet eenvoudig zijn. Verliest Animo Ready, dan volgt een beslissingswedstrijd tegen Ooste*- park. De wedstrijd ZKV—Oostckwartier in deze afdeling is van ondergeschikt belang. Toch moeten de gasten kunnen winnen. In de derde klasse B ontvangt Sport Ver eent bezoek van Hespa. Deze vereniging heeft Zondag trekken drie van de Haarlemse districtsklassers naar Utrecht en wel de Rapiditas-heren en de Concordia-dames en heren. Eerstgenoemde heeft de beste kan sen op winst tegen Achilles. De dames van Concordia lijken ons ook niet geheel kans loos tegen Attila maar twijfelachtig is het resultaat van de heren tegen Attila. Deze Utrechtse eersteklasser is immers mede kanshebber en een geduchte concurrent van de rood-witten in de strijd om de titel. In 2 A zijn er thuiswedstrijden voor OSS en HOC tegen respectievelijk Turno en SSVU. Hierbij zal een Zandvoortse zege wel haast zeker zijn. Dit in tegenstelling tot de kans van HOC, die minimaal geacht moet worden. IJmond gaat in 2 B de strijd aan met Tonido, welke Amsterdamse gast zowel bij de dames als bij de heren geduchte tegen stand beloven. In de afdeling worden door een omzetting in het programma toch de beslissende wed strijden dames le klas gespeeld. Rapiditas •vindt duS voor de laatste competitiewed strijd Concordia 2 tegenover zich en Foresters krijgt IJmond 2 op bezoek. Een uitgebreid bekerprogramma voor de 2e klas dames en de heren geeft voorts de gelegenheid goede wedstrijden te zien. Zondag 11 April organiseert de SC Haar lem haar jaarlijkse oefentournooi als officieuze opening van het honkbalseizoen. Het programma is: 9.30 uur: SchotenSC Haarlem; 11.00 uur: HCKHHC. De wed strijden worden gespeeld in het Noorder sportpark en duren 6 innings of 1 uur en 20 minuten. De tweede ronde wordt gehouden op Maandagochtend 2e Paasdag. Voor het eerst sinds vele jaren bevat het programma voor Zondagmiddag op Duindigt een draverij onder de man, waarin een 12-tal paarden aan de start zullen verschijnen. Hieronder zijn de gerenommeerde cracks van stal Roodenburg uit Halfweg en stal Post uit Nootdorp. Deze paarden krijgen het echter op te nemen tegen Ostrogatta K, die voor de eerste maal uitkomt onder de kleuren van de reneigenaar Graaf van Bylandt, die zijn merrie door de bekende jockey G. J. Riem zal laten berijden. Ostrogatta K won reeds twee maal achter een en indien zij haar vorm niet kwijt is zal zij Zondag opnieuw als eerste aan de finish kunnen zijn. Haar grootste rivalen zijn Lex V, Olga Axworthy en Meeske S, die op de lange rechte einden van Duindigt haar handicap van 120 m. wel gauw zal inlopen. De internationale draverij telt zoveel deel nemers, dat splitsing vermoedelijk onver mijdelijk zal zijn. In beide afdelingen heeft Geersen dan de beste troeven in Pearl Spencer en Qui Hollandia G, die aan hun voorsprong van 40 m. op Narciso van Zora en Nellie Gregor net voldoende zullen heb ben om hun zege veilig te stellen. Een zekerder overwinning wacht Geersen in het nummer voor 3-jarigen, waarin zijn keuze flit Spencer Hollandia en Sunny Boy niet te kloppen zal zijn. Sonja Zora wordt achter dit duo op de derde plaats verwacht. Hoewel Padua het in Mereveld weer juist niet tot een overwinning kon brengen, om dat de zeer zware baan haar parten speelde, valt in de Freddy Scott niettemin de keuze op haar, temeer daar Romeo Spencer zijn seizoendebuut maakt en na de 5 maanden van rust moet worden afgewacht. De in vorm zijnde Playsier en Quicksilver S zijn goed voor de plaatsen. Een zeer open num mer is de Fryske Lee-prijs. waarin het spe lend publiek de kanspaarden voor het op scheppen heeft. In dit ongetwijfeld fel be vochten nummer valt de keuze op Renijo, Quaestor en Quelle Veine, doch dat de ver tegenwoordigers van stal Geersen en Promo tor O hier nog een stokje voor steken is niet uitgesloten. Hoewel het debuut van Rose Bond zeer goed was zal zij het bij haar 2e optreden weer niet tot een overwinning kunnen bren gen, omdat de concurrentie veel groter is. Rosa Dear is de favoriet, die met Roi de Cinq Mille en Rudi Trothan de lakens in dit nummer wel zullen uitdelen. Het openings nummer telt geen enkele grootheid, zodat Rita Rosa haar eerste overwinning moet kunnen boeken, tenzij de veelbelovende Queenly Bertha plotseling vleugels heeft ge kregen en komt verrassen. In de ren om de Are en Ciel-prijs heeft Princcsse Martha het voordeel reeds een ren te hebben gelopen, waarbij zij blijk gaf vorm te hebben. De beide vertegenwoordi gers van stal Minimus zijn ongeveer haar gelijke, maar zullen o.i. Princesse Martha juist niet kunnen kloppen. De Belgische voelbloed Pépito maakt in de 2e ren zijn debuut in ons land en aangezien in het land der blinden éénoog koning is mag worden verondersteld, dat hij onder de mount van Henk v. d. Kraats zijn eerste zege zal behalen en wel vóór Karioka en Frédérique. In Utrecht werden drie partijen uit de elfde ronde van het tournooi om het per soonlijk kampioenschap van Nederland ge speeld. De uitslagen luiden: Van Dijk—Hartgers 11; JurgReers 20; Van der Berg Laros 1—1. ADVERTENTIE De basketballcompetitie Wederom een kampioenschap meisjes) voor Z.B.V.S. Evenmin als de dames, zijn ook de heren van Antilopen er nog niet in geslaagd het kampioenschap te bereiken. Oosterkwartier won de derby met 3635. Beide ploegen hadden bij het beginsignaal de zenuwen goed onder controle en zodoen de zag men aan beide kanten goed overwo gen spel, waarbij goed geschoten werd. Goede combinaties gaven beide ploegen beurtelings de leiding, doch even voor - de rust nam Oosterkwartier een 2521 voor sprong, waarmede gerust werd. De gewijzigde opstelling deed Antilopen na de rust geen goed en daar vooral Hooi veld weer uitstekend op schot was, bracht Oosterkwartier de score op 31—23. Toch bleef Antilopen verbeten doorvechten en verkleinde de achterstand tot 3126. De wedstrijd werd nu sensationeel. Lang zaam maar zeker kwam Oosterkwartier in de verdrpkking en onder grote spanning maakte Antilopen zowaar gelijk. Te fel ver dedigen van Antilopen leverde Oosterkwar tier in de laatste seconden nog twee.straf- worpen op. De eerste werd gemist, de tweede zakte echter in de basket en gaf Ooster kwartier een fel bevochten 3635 over winning. Beide ploegen zijn thans gelijk geëindigd en er is dus een beslissingswedstrijd nodig, die op Vrijdag 16 April gespeeld zal worden. ADVERTENTIE verhoogt Uw werklust Smyslov De afgebroken elfde party van de twee kamp tussen Botwinnik en Smyslov om het wereldkampioenschap is zonder verder spelen door Botwinnik gewonnen gegeven. De stand is nu zesvyf in het voordeel van Smyslov. 1-SpórteH NAUWELIJKS heeft het Nederlands voetbalelftal een nederlaag geleden tegen de Belgen of overal hoort men weer vragen en suggesties betreffende een probleem, dat geen probleem is. Vragen en suggesties namelijk over het verzachten van de amateurbepalingen in Nederland, over het verzachten van de overschrijvingsbepalingen en over de voor- en nadelen van beroepsspel. Zo is het de laatste jaren steeds gegaan na teleurstellende resultaten van het sterkste vertegenwoordigend voetbal elftal, ook al is in de tussenliggende perioden wel duidelijk geworden hoe of het standpunt aangaande de ge noemde vragen in het bestuur van de K.N.V.B. is. Niettemin wil men het als een probleem blijven zien. HOE dat standpunt van de Bond pre cies is heeft de voorzitter ervan, ir. H. F. Hopster. deze week nogmaals uit de doeken gedaan in een debat voor de radio-microfoon met ir. A. van Emmenes. Sport en in het bijzonder het voetbal len, zo zei de heer Hopster, verschaft tienduizenden een gezonde liefhebberij en goede ontspanning. De belangen van die sportbeoefenaren en van hen die er naar komen kijken kunnen echter wel eens in botsing komen. Het is nu zo ge worden dat het publiek dat meehelpt de clubs in stand te houden, beter voetbal gaat eisen en bereid is daarvoor te be talen. En nu moeten we oppassen. Nu komen we vervaarlijk dicht in de buurt van sportverdwazing. Nu dreigt de eigen lijke ontspanning zoek te raken. Nu wordt de waarde van de sport overschat, zei ir. Hopster met nadruk. Nu wordt het zo dat men beter de namen van de spe lers van het Nederlands elftal gaat ken nen dan die van onze ministers. Het be talen van spelers zou dan ook betekenen dat de weg van de minste weerstand wordt gekozen. In plaats van een nog intensievere training om het spelpeil op te voeren gaat men de spelers lokken met geld. Het behalen van successen wordt dan een harde noodzaak en de ware clubliefde zal spoedig geheel ver dwijnen. Bij beroepsvoetbal namelijk zul len de spelers verplicht zijn onherroe pelijk te gehoorzamen aan de eisen van directie en bestuur. Waarbij het dan nog een groot vraagpunt is hoe de soci ale voorzieningen zullen zijn van de be roepsvoetballers. Karei Lotsy, de vroegere voorzitter van de K.N.V.B., die zich altijd een strikte voorstander heeft getoond van het vol ledig amateurisme van de Nederlandse voetballers. Verder zullen de lagere verenigingen op de achtergrond worden gedrukt en hun beste spelers weggekocht zien. Het geen vèrd ragende gevolgen zal kunnen hebben. Waarbij ir. Hopster nog zeide dat hij in het feit dat de spelers ook nu verre reizen moeten maken en op kosten van hun clubs in hotels moeten verblijven geen reden zag om iets aan de bestaande bepalingen te veranderen. Amateurisme, zo stelde ir. van Emmenes daar tegenover, bestaat al lang niet meer in Nederland. Waarbij de debater een geval aanhaalde van een kleine vereniging uit de vierde klasse in het Zuiden van het land die reeds lang vergoedingen uitkeerde aan de spelers. Door verraad in eigen kring was de overtreding van de amateurbepalingen aan het licht gekomen. Is dit niet een teken? De amateurbepalingen zijn verouderd. De geest bij de voetballers is niet zuiver amateuristisch meer en het wordt tijd dat deze betalingen aan spelers door de Bond worden gesanctioneerd, zodat het achterbakse achterwege kan blijven. De amateurbepalingen, zoals die thans be staan, leiden slechts tot een kunstmatige, oneerlijke en onzuivere toestand. Beta ling zal voorts een stimulans zijn voor beter spel. Volledig beroepsspel, zo zei ir. Van Emmenes, zal in Nederland niet mogelijk zijn, maar er zou een premie stelsel ingevoerd kunnen worden of er zouden vaste bedragen kunnen worden vastgesteld voor wedstrijden. Zoals bij voorbeeld in Zweden het geval is, waai de spelers zich echter als amateurs blij ven beschouwen. Of zoals in België, waar in 1936 het premiestelsel werd ingevoerd. Daar zijn tienduizend betaalde voetballers. De sta tistieken uit België leren voorts dat de jeugd geenszins verkommert. Naar ver houding heeft men in België zelfs 24.000 voetballers meer dan in Nederland het geval is. ZIEHIER dus twee meningen zonder meer.. Geen meningen over een probleem. Want de woorden van ir. Hopster wijzen er onomstotelijk op dat het Bondsbestuur er niet aan denkt de losse teugel te laten aan degenen die voor wat betreft de amateurbepalingen veranderingen (verzachtingen) willen. Trouwens, indien de clubs in Nederland veranderingen wensen let wel, niet het publiek dan zal daar in de Bonds vergadering wel het één en ander van blijken. En zolang het zover nog niet is, behoeft niemand zich benauwd te ge voelen. Ir. H. F. Hopster, de tegenwoordige prae- ses van de Voetbalbond, die ook geens zins van plan is de bestaande amateur- bepalingen te wijzigen of te verzachten. Wij hebben bovenstaande meningen pro en contra semi-beroepsspel dan ook alleen gememoreerd om de meningen zelf. Omdat men tegenwoordig zo veel niet terzake doende dingen hoort ver tellen door lieden die alleen maar hun eigen financiële belangen voor ogen heb ben die alleen maar de voetbalsport willen gebruiken om eigen zak te spek ken en wie voetbal zowel als beoefenaren volkomen koud laten. Lieden, die ge nieten indien het Nederlands elftal weer eens verloren heeft, omdat ze dan weer kunnen stoken en voor eigen parochie preken. Is alles nu wel zo beroerd als het dik wijls afgeschilderd wordt? Heeft niet ieder land wel eens met een sportieve inzinking bij wat voor tak van sport dan ook te kampen? Ons dunkt dat er de laatste jaren heel wat werk verzet is door de mensen die daartoe bereid wa ren om het spelpeil weer wat omhoog te brengen. Werk, dat ongetwijfeld op den duur zijn vruchten zal afwerpen. EEN geheel andere zaak is echter dat premiestelsel bij voetbal, indien men dat stelsel los denkt van die eisen van een premie b.v. het bijwonen van mensen buiten de sport. Er steekt on getwijfeld weinig gevaar in het uitkeren van voor bij voorbeeld het bijwonen van een trainingsavond en het spelen van een wedstrijd. Het kan als volkomen bil lijk gelden dat een elftal spelers, dat om de twee weken zorgt voor een behoor lijke recette, ook eens iets in eigen zak kan steken. Wat zou er tegen zijn? Niets, indien de clubs in Neder land toch al niet in grote financiële moei lijkheden zouden verkeren. Tenminste ais wij de jammerkreten moeten geloven van degenen, die op de Bondsvergade ring altijd pleiten voor handhaving van de oude sterkte van de eerste klasse en dus zo veel mogelijk wedstrijden willen laten spelen om de clubkas te spekken. En ook niets indien de lagere vereni gingen geen bezwaar maken tegen het weggaan van hun beste spelers naar clubs, die premies betalen. Hetgeen de verenigingen uiteraard voor een moei lijke keuze stelt. Waarbij dan nog het argument in aan merking kan worden genomen betref fende de thans ongetwijfeld bestaande onzuivere toestanden. Waar dit blijkt zal ongetwijfeld hard worden ingegrepen.. Daar twijfelen wij geen ogenblik aan. Maar hoeveel overtredingen worden ge constateerd? En met hoeveel kracht wordt het onderzoek ter hand genomen? Het is een kwestie van wikken en we gen: de bestaande toestand met voor- en nadelen of premiestelsel met voor- en nadelen. En dit alles dus wij herhalen niet omdat het publiek wil, niet om dat het Nederlands elftal per se moet winnen voor het herstel van het natio naal prestige of andere volkomen onder geschikte argumenten, maar alleen om dat de beoefenaren van de meest popu laire sport in Nederland plezier en ont spanning moeten kunnen vinden bij de beoefening ervan en omdat knoeierijen alleen maar het sportief belang kunnen schaden. E. K. In de tweede klasse heren zorgde Antilo pen 2 er voor door een 3524 overwinning op HGA 2 gelijk te komen met Harlem Tigers en Oosterkwratier 2. ZBVS is dit seizoen wel bijzonder succes vol en sleepte het derde kampioenschap in de wacht. Nu waren het de meisjes, die door een kleine doch waardevolle 1110 over winning op HOC, dit feit bewerkstelligden. De uitslagen waren: Meisjes: HOC A—ZBVS 10—11. Junioren: SchotenExcercitia B 3810. Dames: Antilopen 3—Oosterkwartier 2 25—6; Schoten 2—HOC 3 12—26; HOC 2— SC Haarlem 2 23—6. Heren: HOC 2—IHJ 3 19—21; HGA 2— Antilopen 2 2435; AntilopenOosterkwar tier 35—36. De beroepsvoetbalclub „Utrecht" is nu officieel opgericht. De training begint reeds in Augustus op het voormalig terrein van R.U.C., een vereniging uit de afdeling Utrecht van de KNVB., even buiten de ge meente Utrecht op het gebied van Jutphaas. Volledige medewerking werd verkregen van de burgemeester van Jutphaas, zodat ook de accommodatie van het veld belang rijk zal worden verbeterd. Er zullen over dekte tribunes worden geplaatst, die ruig te bieden aan 10.000 toeschouwers. Bij de Europese athletiek kampioenschap pen, die eind Augustus" in Bern worden ge houden, zal Rusland vertegenwoordigd worden door een ploeg van 100 athleten. In totaal zijn thans 28 landen voor deze kam pioenschappen ingeschreven. Tijdens internationale zwemwedstrijden in Den Haag heeft Buyze van HZ en PC het Nederlands record op de 100 meter vlin derslag heren verbeterd en gebracht op 1 min. 9,9 sec. Het oude record stond op naam van Van Rooy (Aegir) met 1 min. 10,8 sec. sedert 9 Januari van dit jaar. Om de nationale schaaktitel In Amsterdam werd het tournooi om het kampioenschap van Nederland schaken (heren) voortgezet met het spelen van de partijen uit de vijfde ronde. De uitslagen luiden: SpanjaardCort- lever remise, Van ScheltingaKramer re mise, DonnerDe Jong 10, Barendregt Muhring remise, Van den BoschEuwe remise. OrbaanVan den Berg 10. De partij SpanjaardKramer (derde ronde) is in remise geëindigd. De stand luidt thans: 1. Donner 31/2 pnt en 1 afgebr. partij, 2. Euwe 3>/2 pnt., 3. Kramer 3 pnt., 4., 5. en 6. Spanjaard, Van den Berg en Cortlever 2l/2 pnt en 1 afgebr. partij, 7. Barendregt 2'/2 pnt., 8. Orban 2 pnt., 9. Muhring l'/2 pnt en 1 afgebr. partij. 10. en 11. Van Scheltinga en Van den Bosch 1/2 pnt en 2 afgebr. partijen, 12. De Jong 1/2 pnt en 1 afgebr. partij. Maandag 12 April wordt de zesde ronde gespeeld. De uitslagen van de competitie-wedstrij den van het district „Haarlem" van de K. N. B. B. luiden: Afdeling A: DES 1—Suisse 1 0—8; SVV 1— Vriendenkring 1 44; 't Noorden 1Cen trum 1 4—4; Park Soc. 2—Hof van Holland 2 6—2; Park Soc. 1—Hof van Holland 3 6—2. Afdeling B: IVO 1—TOP 1 4—4; Vrienden kring 2—ADO 1 8—0; SVV 2—O VS 1 8—0; Noorden 2Park Soc. 3 62; Centrum 2 Hof van Holland 4 44; 1939-Bl.daalDES 2 4—4. Afdeling C: OVS 2—SVV 3 6—2; Vrienden kring 3Frans Hals 44; Park Soc. 4 ADO 2 5—3; Suisse 2—OVS 3 4—4; TOP 2— Rood-Wit 2—6; DES 3—'Insulinde 1 2—6. Afdeling D: De Vaart 1—Spaarndam 6—2; Centrum 3—IVO 2 2—6; DES 4—Vrienden kring 4 35; ADO 4—Suisse 3 6—2; TOP 3— ADO 3 2—6; Insulinde 2—Centrum-Hst. 1 26. Afdeling E: Haarlem-N. 2—De Vaart 2 6—2; ADO 5—Noorden 3 2—6; ADO 6—Suisse 4 6—2; IVO 3—Centrum Hst. 2 4—4; Vrienden kring 5—Haarlem-N. 1 6—2; DES 5ADO 7 4—4. Afdeling Beverwijk: Excelsior 1—Schei- wijck 3 6—2; Vosje 2—Scheivijck 1 44; Meerenstein 1—Scheiwijck 2 62; Hof van Heemslede—Vosje 1 44; Excelsior 2—Mee renstein 2 44. Maandagavond wordt in het Krelagehuis in Haarlem voor de volleybalcompetitie ge speeld. Die Raeckse ontmoet HVS 2 en de dames van de rood-witten komen eveneens tegen HVS in het veld. Voor OSS staat een ontmoeting tegen HBC op het programma. Het volledige programma luidt: dames, 7 uur: Rap. 2Stampers, Die Raeckse 3 VCR, PWN—Velox 2, 8 uur: OG—HVS 3, OSSHBC, HBC 3Die Raeckse 4, 9 uur: AVC—Gios 2, HVS—Die Raeckse, HVS 2— Santpoort. Heren, 7 uur: HVS 3—De Blinkert, PSVH 2Rap. 2, PWN 2De Blinkert 2, 8 uur. HVS 2Dii1 Raeckse, Stampers—Rap. 3, Dje Raeckse 2—Leonidas 2, 9 uur: VCR 2—Sport- tief, OVRASantpoort, GiosDie Raeckse 4.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7