ACCORDEONS Bondsdag van C.J in Haarlem •M.V. en C.J.V.F. gehouden Kort en bondig PASFOTO'S Bloemendaal Amsterdamse Beurs Geen expositie der praalwagens in één dag gereed KOHLER DINSDAG 20 APRIL 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRÉCHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Artsengezin emigreert in Mei naar Amerika Het Bloemencorso Mozaiekwedstrijd een week later Weer politie te paard te Haarlem Vermiste auto in Amsterdam gevonden Jubilerend Alle-dag- kerkkoor verzorgt bijzondere dienst Muzikale hulde voor platina echtpaar Auto over de kop op Overveense Zeeweg P. Breeuwer 25 jaar bij firma Perquin Twee maal over de kop Duitse tafeltennissers speelden in Haarlem Weinig verrassingen in schoolvoetbalcompetitie Dorr) op Ceylon vernield bij politieke twist Paus Pi us XII waarschuwt tegen atoomwapens Boze bromfietser bracht oude man ten val Scheepvaart GASREPARATIE ADVERTEERT IN DIT BLAD HILARIUS - FOTO - KINO naaimachines HOLSATIA R0C0 CARD0Z0 N.V. 523ste STAATSLOTERIJ f De op Maandag Tweede Paasdag voor het eerst sinds 1948 weer in Haarlem ge houden provinciale bondsdag van het meisjesverbond Christelijke Jonge Vrou wen Federatie en het Christelijk Jonge Mannen Verbond in de provincie Noord- holland heeft zich gekenmerkt door een massale opkomst van jonge mensen. Het begin van deze bondsdag was de kerkdienst in de Grote Kerk, waar de dienst werd geleid door dr. H. van der Loos, Hervormd predikant in Haarlem- Noord. De schriftlezing uit Hebreeën 10, vers 1925, girug vooraf aan de prediking van dr. Van der Loos over bet onderwerp „Standvastigheid". Na afloop va.n de kerkdienst stelden de deelnemers aan deze bondsdag van CJMV en meisjesverbond CJVF met een inter kerkelijk karakter zich op achter het CJMV tamboers en pijperkorps „Haarlem". Er werd een mars gemaakt door de bin nenstad en daarna verdeelden de jonge vrouwen en mannen zioh om deel te nemen aan een der excursies naar het Frans Halsmuseum, het Teylermuseum, het Haarlemse stadhuis, de bezichtiging van het kerkgebouw waarin zij kort tevoren de dienst hadden meegemaakt en een ex cursie naar het Bloemendaals Openlucht theater, Middagbijeenkomst Om precies kwart over twee, de vast gestelde tijd, begon in het Concertgebouw de tot zes uur durende middagbijeenkomst met een welkomstwoord door de heer H. Vis uit Santpoort, voorzitter van de CJMV in de afdeling Bloemendaal, tevens voorzit ter van de regeringscommissie. Hij sprak de wens uit cj*.t de geest van samenwerking, die in provinciaal verband merkbaar be gint te borden, door deze bondsdag ver sterkt 'zou mogen worden. Vervolgens sprak/mevrouw C. S. A. van Boven-Meijer, preMdente vam de provinciale commissie Noördholland van het meisjesverbond OJVF het openingswoord. Zij noemde de komst van autoriteiten en afgevaardigden van kerkelijke gemeenten. In de met vlaggen van verschillende af delingen van de beide organisaties versier de zaal, waar leuzen als „sterker door strijd" en „honderd jaar CJMV-werk, maakt vriendenhanden sterk" op eendracht wezen, ging de samenzang onder leiding van mejuffrouw G. Tip en de heer H. van den Bergh met muzikale begeleiding van de organist P. Halsema, aan de bondsrede vooraf. Deze werd uitgesproken door me juffrouw ds. W. H. Buijs, doopsgezind pre dikante in Bentveld. Zij belichtte uitvoe rig de zaken, die leidden naar 't onderwerp „Christus, de Hoop der wereld". Zij vroeg de bijna duizend toehoorders of zij niet bang waren om het leven en de wereld, waar zo weinig mee schijnt te beginnen, lief te hebben Men is zorgeloos met ge deelten van de door God geschonken aarde en er worden millioenen guldens besteed om te proberen hoe men zo goed mogelijk de vernietiging oo een gedeelte van deze aarde kan laten uitwerken. De spreekster vervolgde: „Met de aarde, die ons mensen door God is toevertrouwd, dienen we beter om te gaan. Dit betekent ook, dat je er De Overveense arts P. A. M. Krijger heeft de vorige week op drukbezochte recepties afscheid genomen van het Provinciaal Wa-1 terleidingbedrijf en het Provinciaal Electri- citeitsbedrijf van Noordholland (P.W.N. en P.E.N.), van welke provinciale bedrijven hij bedrijfsarts was. Hij is daarbij op door hon derden personeelsleden bezochte afzonder lijke bijeenkomsten van deze bedrijven toe gesproken door de directeur van het P.W.N., ir. S. Kramer, en de directeur van het P.E.N., ir. J. den Boesterd. Verder werd nog het woord gevoerd door de heren A. J. Bakker, chef van de afdeling personele zaken van het P.E.N, en C. van den Broek namens het P.E.N.-persnoeel, waarna namens het P.W.N-. personeel door de heer B. Smal, inspecteur der pompstations werd gesproken. Uiteraard werden de hartelijke afscheidswoorden ver gezeld van enige waardevolle persoonlijke geschenken. Geschenken, die voor dokter Krijger de prettige tijd in Nederland in her innering zullen brengen, als hij van de maand Mei af in Amerika verblijft. Dokter P. A. M. Krijger en zijn echt genote. dokter A. E. Krijger—Yntema, ver laten hun werk in Overveen om in Denver, de hoofdstad van de staat Colorado (V. S.) in de medische staf van een particulier zie kenhuis te worden opgenomen. Als het doktersgezin op Zaterdag 1 Mei aan boord van het motorschip Maasdam uit Rotterdam vertrekt, zal daarmede de laatste étappe vervuld worden van sedert een jaar gekoes terde plannen om te gaan emigreren. De beweegredenen voor dit vertrek hebben vooral betrekking op het verzekeren van een goede toekomst voor de negen kinde ren vnn het echtpaar Krijger. Dokter Krijger is eerst als arts verbonden geweest aan de Militaire Geneeskundige Dienst te Breda. In 1946 kwam hij als chef M.G.D. bij hel garnizoen in Haarlem. Een jaar later begon bij ziin particuliere prak tijk in de gemeente Bloemendaal, eerst in de villa aan de Krullenlaan en enige jaren geleden verhuisde hij naar de villa aan de Militairenwe'g op de hoek van de Bloemen- daalseweg in Overveen. In dit perceel zal art D. K. Heeringa, voorheen te Slikkerveer, de particuliere- en ziekenfondsnraktijk van de beide artsen Krijger voortzetten. Als opvolger van dokter Krijger als be drijfsarts van de provinciale bedrijven van Noordholland zijn twee artsen benoemd. Dokter ,T. van Hoolwerff uit Bennebroek volgt dokter Krijger op bii het waterleiding bedrijf en bij het elektriciteitsbedrijf wordt zijn plaats ingenomen door de Haarlemse arts J. W. Wildschut. Slotkoers Openings Donderdag koersen 3-3 Neder 1.'47 983/xa 98»/u A.K.U 214 214% Unilever 299 >2 299% Philips Gloeil. 285% 287% Kon. Petroleum 457% 454% A'dam Rubber 92% 92% Holl. Amer. Lijn 149% 148 N. Scheepv. Unie 137% 137 H.V.A 122% 123 DeU Mij 115% 115 Amsterd. Bank 188 188 Ned. Handel Mij. 180 180 Rotterd. Bank 175% 175% Twentsche Bank 182 182 Anaconda Copper 35% 34% Bethlehem Steel 60 60 Republic Steel 51% 51% Shell Union 91% 91% 227/io 22% U. S. Steal 44 niét slordig op bent, geen paipieren op pa den in pauken gooit en geen takken van bomen langs hekafscheirikigen trekt." Ten slotte deed mejuffrouw ds. Buijs een op roep tot de jonge mensen om alle krachten in te spannen om volgens de Bijbel te le ven, opdat men door de daad bewijst, dat men het ernstig meent met het woord, dat Christus de Hoop der wereld is. In net hierna volgende programma kon men luisteren naar negro-spiritua.ls, kij ken naar door Yvette en Yves le Comte uitgevoerde culturele dansen en perplex staan over wat de heer H. Planting van de CJMV Bloemendaal met zijn goocheltoeren presteerde. Het sluitingswoord werd ge sproken d'oor de Hervormd predikant in al gemene dienst, ds. S. Kranenburg, voor zitter van de provinciale commissie Noord holland vam het CJMV. Hierbij zorgde het al eerder genoemde tamboers- en pijper korps voor een omlijsting door een muzi kale taptoe. Voor hen, die tot later op de avond ble ven. was nog een avondprogramma samen gesteld. Het werd geopend door de heer H. J. van de Wateren met zijn radiovolks dansgroep „De Boanopstekkers". Er was verder nog samenzang en tenslotte de ver toning van twee films. International Ice Patrol en Sheep Trails in Arizona. Het comité, dat het bloemencorso in de bollenstreek op Zaterdag 24 April voorbe reidt, heeft hedenmorgen besloten de aan gekondigde tentoonstelling van wagens in het gebouw van het Hollands Bloembollen genootschap te Lisse op Vrijdag 23 April niét te laten doorgaan. Er zijn op het ogen blik al wel voldoende bloemen, doch nog niet voldoende kleuren. Verwacht wordt echter, dat die Zaterdag wel voorhanden zullen zijn. Voorts hebben de verenigingen voor vreemdelingenverkeer in de bollen streek besloten de mozaïek wedstrijd een week uit te stellen. Voor de mozaïeken worden gestroopte bloemen gebruikt, die op het ogenblik nog niet in voldoende mate aanwezig zijn. Volgende week verwacht men voldoende gestroopte bloemen. De rijkspolitie neemt uitgebreide voor zorgsmaatregelen om de orde tijdens het Corso te handsaven. Het korps zal vierhon derd man sterk zijn om een goede gang van zaken te waarborgen. Naar wij vernemen zal de Haarlemse po litie in de toekomst weer over een bereden afdeling beschikken. Nadat in 1946 de toen nog bestaande „politie te paard", die over vier eigen rij dieren beschikte, werd afgeschaft is bij herhaling de behoefte aan politiële cavalle- rie gebleken, vooral bij feestelijke gelegen heden. Het ligt in de bedoeling thans een over eenkomst te treffen met de heer Wallage te Heemstede. In diens manége zullen zeven leden van de Haarlemse politie gaan oefenen om bij bijzondere gelegenheden te paard dienst te doen. Ook de paarden zullen door de heer Wallage ter beschikking worden gesteld. Zondag werd bij de Haarlemse politie aangifte gedaan van de vermissing van een personenauto, die door de eigenaar voor zijn woning aan de Leidse Vaart was ge parkeerd. Op de tweede Paasdag werd de politie des middags opgebeld door de radio-autodienst met de mededeling dat in Amsterdam twee minderjarigen waren aangehouden, die aan een auto in de Pieter Aertzstraat aldaar hadden zitten morrelen. Het bleek dat dit de gezochte auto was. De twee negentien-jarigen ontkenden ech ter dat zij de wagen hadden ontvreemd, doch stelden dat zij van plan waren ge weest een plezierritje te gaan maken. Bij nader onderzoek kwam vast te staan dat de benzinetank leeg was en niet gevuld kon worden omdat deze zich in de afge sloten kofferruimte bevond. Men vermoedt dat de dader daardoor niet verder is ge komen dan Amsterdam. De twee jongens worden door de politie nog aan de tand gevoeld. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van het Alle-dag-kerkkoor zal op Vrijdag 23 April, van kwart voor één tot kwart over één, een bijzondere dienst plaats hebben in de Evangelisch Lutherse Kerk aan het Spui in Amsterdam. Tijdens deze dienst, die zal worden in geleid met gemeenschappelijk zingen, zal het jubilerende koor met medewerking van het kinderkoor „Een vaste burg", onder leiding van Henk Berkhout, een cantate van Albert Becker (18341899) uitvoeren. De sopraan Annette de la Bije uit Heem stede en de organist van de Evangelisch Lutherse Kerk, Cor Kee, zullen eveneens hun medewerking verlenen. De dirigent is Henk Jens, voor wie het in dit voorjaar vijftig jaar geleden is, dat hij voor het eerst de directie van een koor op zich nam. Een inleidend woord zal worden gespro ken door ds. H. A. Visser. Ter gelegenheid van een bijzonder feestelijke gebeurtenis in Haarlem, name lijk het zeventig-jarig huwelijksfeest van het echtpaar H. van der Westen-Zuider duin, wonende in de Ursulastraat, zal de Haarlemse bond van muziekverenigingen dit platina echtpaar op Donderdag 22 April tussen zeven en acht uur een muzi kale hulde brengen. Alle bij de bond aan gesloten muziekverenigingen zullen indien enigszins mogelijk aan dit concert deel nemen. De verenigingen verzamelen zich bij het gebouw van de GGD aan de Nieuwe Gracht. Verder gaat de tocht langs de Kruisstraat, Smedestraat, Grote Markt, Zijlstraat, Nieuwe Groenmarkt naar de Krocht, waar enkele marsen zullen worden uitgevoerd. Zaterdag omstreeks het middaguur reed een inwoner van Overveen met de per sonenauto van een kennis op de Zeeweg. De auto kwam uit de richting van het Bloe- mendaalse strand en is bij de zo langzamer hand beruchte kop 90, waar de weg in de richting Overveen een scherpe bocht naar rechts maakt uit de bocht gereden. De wagen sloeg enkele malen over de lengte-as om en kwam op de wielen terecht op het rechts van de weg gelegen rijwielpad. De auto kon op eigen kracht verder rijden, hoewel aanzienlijke materiële schade werd opgelopen. De bestuurder werd naar het Marine Hospitaal gebracht, doch kon later huiswaarts keren. Zijn mede-inzittende kreeg geen letsel. Zaterdagmorgen was het vijfentwintig jaar geleden, dat de heer P. Breeuwer in dienst trad bij de brandstoffenhandel Fr. Perquin in de Grote Houtstraat. Ter ge legenheid hiervan is hij toegesproken door de directeur van de firma, de heer J. Per quin. die hem 'n geschenk onder enveloppe overhandigde. Later werd hij nog gehuldigd door zijn collega's in bijzijn van vele oud-collega's in het magazijn. Daarna werd de jubilaris toegesproken door de heer W. Huyboom, procuratiehouder bij de firma Perquin. waarna hem namens zijn collega's een theeservies werd overhandigd en aan zijn echtgenote bloemen werden aangeboden. Zaterdagavond omstreeks zeven uur reed een personenauto met een snelheid van ongeveer zeventig kilometer op de Delftlaan in de richting van de Rijksstraat weg. Toen de jeugdherberg gepasseerd was, brak een der velgen van het voertuig, zodat de bestuurder de macht over hel stuur verloor, tegen het troittoir opreed en vervolgens twee maal over de kop sloeg. De auto werd zwaar beschadigd en moest met een vrachtauto naar de garage van de Rijkspolitie worden vervoerd. De 22-jarige bestuurder, W. F. K. uit Santpoort, kwam er gelukkigerwijs met enige ontvellingen van af. Te gast bij Togido De Duitse tafeltennis-jeugdploegen het Paas-weekend gast van de vereniging Togido hebben hun Haarlemse tegen standers twee stevige nederlagen bezorgd. De heren werden met de wel zeer spreken de cijfers tien-vier geklopt, terwijl het resultaat vam de dames zeven-drie weinig eervoller was. Toch waren de Duitsers zeker niet belangrijk sterker; uitslagen van 23-21 in de derde games kwamen ver schillende malen voor. Jammer was alleen dat deze partijen dan als regel in het voor deel van de gasten eindigden. P. van Weel, de van Rapid naar Ned. Lloyd verhuisde Amsterdammer die Ne derlands jeugdkampioen B. Onnes móest vervangen, weerde zich uitstekend. Hij versloeg Hoiezijk in drie games, terwi. Ohnesorge in twee games ruim geklopt werd. E. vam A'bbevé won voorts vam .Kro.il, terwijl R. Voogt een moeizame drie games overwinning op Bartels bevocht. P. van Eijk, Th. Blom en B. van Eijk bleven zon der winst. Bij de dames had Haarlems kampioene C. Sehuyt ongetwijfeld het beste deel van de strijd. Zij versloeg zowel Kammerer als Lachmund, van welke laatste speelster A. Hogeslag juist in de derde game met 22-20 verloor. A. Lahey weerde zich voorts goed door De'ters in twee games ruim te klop- oen. A. Hogeslag en T. van Zadel verloren haar wedstrijden, terwijl hier, evenals bij de heren, de beide dubbels voor de Duitse jeugd waren. Het was Zaterdag vrij guur op de velden, waar de Haarlemse schoolvoetbalwedstrij- den gespeeld werden, maar het enthousiasme van de spelers was daarentegen niet te temperen. In afdeling A boekte Jac. P. Thijsse Mon tessorilyceum een monsterzege op het Mar- nix van St. Aldegondelyceum (zestien nul). In de volgende ronde zal wel blijken of dit een bewijs is van eigen kracht of van de zwakte van de tegenstander. In afdeling B leed de St. Jeroenschool een onverwachte nederlaag tegen de HBS-B 2 (tweeeen). In afdeling C stevent de A. H. Gerhard- school 3 voor de derde achtereenvolgende maal op het kampioenschap af. Het elftal van deze school heeft in twee wedstrijden reeds negenentwintig doelpunten gescoord. In afdelnig D benaderde de Jacobaschool het doelpunten-aantal van de A. H. Ger- hardschool 3. Afdeling A: HBS A 1Lorentzlyceum 1 0—2; Marnix v. St. Aldegondelyceum—J. P. Thijsse Montessorilyceum 016. Afdeling B: Chr. Dreefschool 1Ambachts school 1 04; KI. de Vriesschool 1R.K. ULO 1 5—0; St. Jeroenschool 1—HBS B 2 1—2. Afdeling C: Kon. Wilhelminaschool 2 Ambachtsschool 2 13; Bronsteeschool 3 Th. M. Ketelaarschool 2 2—5; Ambachts school 3-—Lorentzlyceum 2 1—4; 2de Centr. School 1Ambachtsschool 4 2—0; St. Hen- ricusschool 1St. Bernardusschool (Hille- gom) 40; Mendelcollege 2St. Jeroenschool 3 10; St. Henricusschool 2Trioiteitsly- ceum 2 09; St. Jeroenschool 2—RK ULO 2 5—1. Tussenronde: Lorentzlyceum 3A. H. Ger- hardschool 3 013; W. Gertenbachschool (Zandvoort)—J. P. Thijsse Montessorily ceum 2 16; Coornhertlyceum 2Pr. Irene- school 2 30. Afdeling D. Tussenronde (verliezersafde ling): Marnix v. St. Aldegondelyceum 3 J. P. Thijsse Montessorilyceum 3 50. Afdeling E. Tussenronde (verliezersafde ling): Corn. HoutmanschoolSchoolver. A'hout-Bentveld 30. Tussenronde (winnaarsafdeling): Jacoba schoolFr. Xaveriusschool 2 150; Doops gezinde schoolLinschotenschool 10; Voor wegschoolChr. Huygensschool 02. De politieke hartstochten laaiden Vrij dagavond in het dorp Samantoerai op Cey lon zo hoog op dat tengevolge daarvan het plaatsje vrijwel van de aardbodem weg gevaagd werd. Aanhangers van een bepaalde politieke partij, die gewapend waren met pistolen en knuppels doodden eerst de vice-voorzit- ter van de gemeenteraad, verwondden daarna 30 inwoners en staken vervolgens met fakkels 50 huizen van het dorp in brand. Alle huizen brandden tot de grond toe af. BINNENLAND Het Koninklijk bezoek aan Leiden en de Rijnstreek, dat aanvankelijk bepaald was op Vrijdag 21 en Zaterdag 22 Mei is thans nader vastgesteld op Donderdag 20 en Vrij dag 21 Mei. De eerste dag wordt een bezoek aan deRijnstreek gebracht, de tweede aan Leiden. Prins Bernhard zal de Koningin bij dit bezoek vergezellen. Het college van B. en W. te Delft heeft besloten de leerlingen van de openbare scholen en het gemeentepersoneel op 5 Mei geen vrij te geven. Aan de besturen der bij zondere scholen zal worden verzocht de zelfde gedragslijn te volgen. Een 49-jarige hofmeester-bediende van Franse nationaliteit van het Liberiaanse schip „Saxon-Hill", dat ligplaats had geko zen aan het stenen hoofd te Amsterdam, heeft Zaterdagmiddag zijn badpak aangetrokken om een duik te nemen in het koude water van het IJ. Na even te hebben rondgezwom men is hij vermoedelijk door de koude be vangen en in de diepte verdwenen. Zijn lichaam heeft men nog niet gevonden. De heer J. Stapel, directeur van het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie en voorzitter van de „World Association for Public Opinion Research" zal het jaarlijkse internationale congres van genoemde asso ciatie, dat ditmaal in Asbury Park, New Jersey (V. S.) wordt gehouden, presideren en op een der congresdagen een voordracht houden over een door hem ontwikkelde nieuwe methode. Een 46-jarige boerenarbeider uit Lithauen heeft zich Vrijdag bij de Amster damse politie gemeld. Hij verzocht om poli tiek asyl en beweert, dat hij uit Siberië is ontvlucht. De vreemdelingendienst zal het verhaal van de man, die zegt via Luxemburg en België in. ons land te zijn gekomen, controleren. De Utrechtse rechtbank heeft een 23- jarige transportarbeider uit Amersfoort tot een gevangenisstraf van acht maanden waarvan vier voorwaardelijk veroordeeld, omdat hij bij de burgerlijke stand te Amers foort aangifte had gedaan van de geboorte van een kind. Deze aangifte bleek later vals te zijn. De verdachte had van het van zijn werkgever ontvangen kraamgeld goede sier gemaakt. Tot Directeur-generaal van het Ver keer is met ingang van 1 Mei benoemd mr G, H. Dijkmans van Gunst. Na eerst werk zaam te zijn geweest bij het hoofdbestuur der P.T.T. trad mr. Dijkmans van Gunst op 1 Januari 1947 in dienst van het Directoraat- generaal van het Verkeer, waar hij in op- dracht van de toenmalige minister van Ver keer en Waterstaat de grondslag legde voor de op 15 Februari in werking getreden ver- voefwetten. Hij werd in 1951 Directeur van Bij het rangeren op het emplacement van het station Nunspeet der Nederlandse Spoorwegen zijn Zaterdag omstreeks half vier. twee lege goederenwagons op een wis sel ontspoord. Een van de hoofdsporen van het baanvak legerplaats Oldebrock—Harder wijk werd tengevolge daarvan versperd. Om tien voor zeven des avonds was het hoofd spoor weer vrij. Op een overweg met knipperlichten tussen Velp en Arnhem is Zaterdag een motorrijder aangereden door een diesel- electrische sneltrein, die uit de richting Zutphen kwam. De motorrijder, de heer J. K. uit Oosterbeek werd zo zwaar gewond, dat hij tijdens het vervoer naar een zieken huis is overleden. De heer K. wilde onmid dellijk achter een uit de richting Arnhem komende trein de overweg oversteken, ondanks het feit dat de knipperlichtinstal latie rood licht bleef tonen. Serge Caudron cn Bernard Vandcr- zande, twee Franse jongens van respectieve- Jijk 16 en 13 jaar, winnaars van een UNESCO-prijsvraag over het .onderwerp Europese samenwerking, zijn ipet de trein uit Parijs te Amsterdam aangekomen voor een zevendaags verfyjjï aldaar, dè beloiiirig die hun en hun mededingers in het voor uitzicht was gesteld. Het Britse Rijneskader 26 schepen zal een officieel bezoek van enkele dagen aan Amsterdam brengen. Op 22 April zal het eskader ligplaats kiezen in het Ooster dok bij de marinewerf. HAARLEM EN OMGEVING Mejuffrouw M. C. J. Th. Koot in Am stelveen zal op 1 Mei bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland i,n dienst treden in de functie van maatschap pelijk werkster. Dr. A. Mèlchior zal Woensdagavond in het gebouw van de Nederlandse Protestan tenbond te Heemstede een lezing met licht beelden houden over „Tweeduizend jaar wonen". Op Dinsdagavond 27 April zal de slot vergadering van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de, afdeling Bloemendaal en omstreken, worden gehouden. De heer J. de Groot zal spreken over ,.De rol van de plant bij het ontslaan en voortbestaan van het leven op aarde". De 18-jarige II. P. van Setcrs uit Heem stede, die boven het zweefvliegcentrum Teriet oefen vluchten maakte voor het be halen van het C-brevet, geraakte daarbij in een zware hagelbui met het gevolg dat zijn toestel boomtoppen raakte en ernstig be schadigd werd. De piloot kreeg geen letsel en heeft kort daarna met een ander toe stel zijn oefenvlucht voortgezet. De Haarlemse wethouders D. J. A. Ge luk en W. F. Happé zullen deze week geen spreekuur houden. In het Wijkgebouw van de Hervormde Gemeente aan de Gedempte Oude Gracht 104 zal op Woensdagmiddag 28 Aoril ds. T. T. Spoelstra, voorzitter van de Gereformeerde Immigratie Vereniging van Zuid-Afrika, spreken over „Zuid-Afrika als immigratie land". Aan de Academie voor voortgezet economisch onderwijs slaagde voor volle dig getuigschrift de heer J. Spoorenberg te Haarlem. Aan de Leidse universiteit is geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde de heer R. J. de Koek te Haarlem. Paus Pius XII heeft on Eerste Paasdag een radio-boodschap uitgesproken waar in hij waarschuwt tegen „nieuwe vernieti gingswapens van. schrikwekkende kracht". De Paus drong aan op een verbod van biologische, chemische en atoomwapens. Hij vroeg zich af, wanneer de staats lieden zullen beseffen, dat vrede niet kan bestaan in een wereld van verbitterende angst, doch dat hij moet zijn gebaseerd op het Christelijke axioma van universele liefde en in het bijzonder op vrijwillig verleend in plaats van op afgedwongen recht. In zijn rede wees de Paus voorts op de jaarlijks groeiende angst van de mens heid voor de verschrikkingen van een derde wereldoorlog en de vreselijke ver nielingskracht van de nieuwe wapens, die in steeds grotere gebieden al het dierlijk en plantaardig leven kunnen uitroeien en de aarde, de zee en de atmosfeer langdurig kunnen besmetten met radio-activiteit. De rede, die de Paus met heldere, vaste stem uitsprak, duurde acht minuten. Zij werd uitgezonden door Radio-Vaticaan en overgenomen door negen Europese na tionale radio-omroepen. Ook de Britse aartsbisschoppen hebben Zondag gewaarschuwd tegen de water stofbom. Toen Zaterdagavond een wielrijder, die op de bagagedrager zijn 71-jarige invalide vader vervoerde, op de Schoterweg een bromfietser passeerde en daarbij een te kleine bocht nam, zodat de bromfietser min of meer de pas werd afgesneden, moest hij ervaren dat dit niet goedschiks kon plaats vinden De bromfietser verhoogde zijn snel heid en gaf bij het passeren de 71-jarige een duw, zodat deze kwam te vallen en daarbij enkele bloedende wonden opliep. De politie speurt nog steeds naar de weg- piraat. Axeidijk, 13 te Philadelphia. Alchiiba, pass. 19 Fernando Noronha n. St. Vin cent. Aldabi, pass. 19 Finisterre n. Rio de Janeiro. Al-hena, pass. 19 Ouessant n. Antw. Almkerk, 19 v. Aden n. Cochin. Amsteldiep, 18 te R'dam. Amstelkroon, 19 Casablanca. Arkeldijk, 17 te Havanna. Aagtekerk, 19 v. Port Soedan n. Suez. Alibireo, pass. 19 Kp. Verdische ell. n. Recife. Aletta, 18 v. Saigon n. Haiphong. Altair, 20 te Paranagua. Aludra, pass. 17 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Arendskeik, 19 te Rotterdam. Ariadne, pass. 18 Ouessant n. Tanger. Arkeldijk, 19 v. New York u. Antw. Aldabi, pass. 20 Kp. St. Vincent. Almkerk, pass. 20 Socotra n. Cochin. Appingedijk, 20 te Antwerpen. Algenib, 19 te Rio de Janeiro. Amstellaeid, 13 te Santos. Amstelpark, 19 te Belawan. Arendsdijk, 18 te New York. Amedijk, 13 te New Orleans. Artemis, 18 v. Alexandria n. Beyrouth. Arundo, 19 te Savana. Averdijk, 18 te Antwerpen. Bantam, 18 v. Rotterdam te Genua. Barito, 19 v. Sorong te Steenkool. Bennekom, 13 v. Trinidad n. Amsterdam. Bintang, 19 v. Recife te Santos. Bonaire, 19 v. Dover te Madeira. Boskoop. 13 nog te Cartagena. Bali. 19 te Port Said. Boschfontein, 19 te Marseille. Blijdendijk, 19 v. New York n. Antwerpen. Biiliton, 29 to Suez. Blommersdi.ik 17 te New York. Bali,.19 v. Port Said n. Suez. Bloemfontein, 19 te Poit Elizabeth. Britsum, 19 v. Southampton. Caitex Nederland, 18 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Perms, 19 v. Rotterdam n. Sidon. Caitex Delft, pass. 18 Gibraltar n. Sidon. Caltex Leiden, 20 te Sidon. Celebes, 19 v Suez te Penan#: Cottica, 17 v. Paramaribo n. Madeira. Chama. 20 te Curasao verwacht. Charis, 18 te Amsterdam, Duivendrecht, 18 te Hamburg. Domgedijk, 19 te San Francisco. Eemdijk, 18 v Bremen te Rotterdam. Enggano, 17 te Antwerpen. Eos, pass. 13 Kp. St. Vincent n. Genua. Esso Rotterdam. 18 te Aruba. Enema. 19 te Spezia. Erinns, 19 ten anker bi.i Liverpool. Esso Den Haag, 20 Sidcn verwacht. Friesland (KRL), pass. 19 Sabang n. Aden. Gaasterland, 18 te Rio de Janeiro. Gadila, 18 v. Curasao n. Lands End. Ganymedes. 18 te Louden. Gooiland, 19 te Recife Groote Kerk, pass. 18 Sokotra n. Penang. Gouwe, 17 v. Dakar n. Rotterdam. Haulerwijk, 17 v. Narvik n. Baltimore. Hecuba, 19 te Paramaribo. Hera, pass. 18 Azoren n. Guanta. Hermes, 19 te Antwerpen. Hathor, 19 te Hamburg. Hoogkerk. 18 v. R'dam 19 te Hamburg. Hilversum, 19 Perim gepass n. Suez. Ilos, 19 v. A'dam te Gothenburg. Ittersum, pass. 18 V'.issingen n. Bremen. Joh. v. Oldenbarnevelt, 19 460 m. W. Anderhalf- graadskanaal. Kota Baroe, 19 te Abadan. Kota Inten. 19 te Bahkpapan. Karimun, 20 te Napels. Kertosono, 20 te Calcutta. Kieldrecht, 17 v. Genua n. Port Said. Karimum, 20 te Napels, harenberg, 18 te Bremen. Loppersum, 18 te Amsterdam. Luna, pass. 19 Finisterre n. Leixoes. Langkoeas, 18 te Rotterdam. Leuvekerk, 19 v. Bombay n. Karachi. Loppersum, 17 v. Le Havre n. Amserdam. Laagkerk. 18 v. Calcutta n. Ohalna. Laurenskerk, 19 te Aleppey. Leersum, 18 v. Mobile n. Fernandina. Lekkerkerk, 18 v. Aden n. Bombay. Loosdrecht, 19 te Hamburg. Lutterkerk, pass, 19 Ouessant n. Livorno. Maashaven, pass. 19 Finisterre n. Las Palmas. Marken, pass. 18 Finisterre n. Rotterdam. Mataram, 18 te Calcutta. Meliskerk, IS te Kobe. Molenkerk, 18 te Genua. Marpessa, 19 te Singapore. Maas, pass. 19 Ouessant n. Hogenaes. Maasdam. 23 te Southampton verwacht. Maasland, 19 Finisterre gepass n. A'dam. Manoeran. pass. 19 Guardafui n. Suez. Mapia. 19 v. Southampton n. Marseille. Meerkerk. 20 te Durban. Modjokerto, pas. 19 Kp. St. Vincent n. R'dam. Modjokerto, 23 Rotterdam verw. .Maasland, 22 Amsterdam verwacht. Markelo. 19 v. Bremen n, Boston. Merwede, 20 te Bremen. Nieuw Holland, 20 te Sydney. Nigerstroom, pass. 19 Las Palmas n. Dakar. Nieuw Amsterdam, 19 v. Ville France n. Malaga Noordam, 19 te New York. Oranje, pass. 19 Perim n. Suez. Oranjefontein, 19 270 m. Z. Kp. Palmas. Oranjestad, 17 170 m. ZW. Ouessant. Ofidlna, 18 v. Rangoon n. Calcutta Orestes, 18 te New York. Orion, 19 v. Tunis te Napels. Phrontis. pass. 18 Gibraltar n. Amsterdam. Prins Philips Willem. 15 te Montreal. Prins Fred. Hendrik, pass. 13 Kp. Race n. Mon treal. Prins Joh. W. Friso. 18 v. R'dam te Quebec. Prins Willem v. Oranje 13 v. Montreal n. Antw. Perna, 20 te Rotterdam. Prins Alexander, 20 te Hamburg. Polyphemus, 17 v. Amsterdam n. Indonesië. Rafaela, 18 v Bangkok n. Pladju. Rondo, 18 v. New Orleans n. Baltimore. Roepat. pass. 19 Guardafui n. Priok. Rotti, pass. 17 Minikoy n. Djibouti. Rijndam, 19 v. Le Havre te Southampton. Ruys, 17 te Durban. Stad Alkmaar, vertr. 20 v. Narvik n. Newport (Mori). Stad Dordrecht, 19 te Civita Vecchia. Stad Maassluis, vertr. 23 v. Savona n. Sari. Stad Leiden, pass. 19 Ouessant n. Bagnoli. Saparoea. 19 v Bombay te Colombo. Sc'nerpendre'cht, 19 te Curasao. Slamat. 18 v. Aden n. Dieddah. Soestdijk, 19 v. Halifax n. Boston. Sumatra, 18 v. Charleston n. Galveston. Schie. 20 Fort de France verwacht. Sibaiak. 21 voor Hoek v. Holland verw. Sommel-dijk. pass. 19 Mmikoy n. Belawan. Samarinda, 15 te Portland (Oreg). Salland, 18 te Amsterdam. Stentor, 18 te Amsterdam. Trajanus, 18 v. Houston te Mobile. Triton. 19 te Curacao. Tablnta, pass. 19 Gibraltar n. Alexandrië. Ti ba, 17 v. St. Vincent n. Buenos Aires. Trompenberg. 19 te Houstdn. Thalatta, 21 te Dekhelia verw. Utrecht. 19 te Djibouti Westerdam, 19 te Rotterdam. Waterland, 17 te Montevideo. Weltevreden, 18 v. Penang n. Belawan. Wieidreeht. 18 v. Napels n. Port Said. Willem Ruys. pass. 18 Algiers n. Port Said. I.Tsel. 20 te Messina Zuiderkruis 19 v. Halifax n. New York. Zonnewfik. 20 te Tocopilla. Zeeland (KRL). 19 te Jacksonville. Zijpenberg, 18 te Savona. KLEINE VAART Algarve, 17 v. Swansea te Amsterdam verw. Appingedam. vertr. 17 v. Antw n. R'dam. Admlralengracht, pass. 17 Vlissingen n. Helsinki Aegir, 17 v. Londen te Vlissingen. Albergen, 17 v. Rotterdam n. Fowey. Annie, 17 v. Middlesbro n. Wear. Betty, 17 te Dublin. Boreas. 16 v. Haifa n. Amsterdam. Bab T. 15 v. R'dam te Antwerpen. Bree Helle, vertr. 17 v. Londen n. R dam. Corrie b, 17 te Rotterdam. Daie Bohmer, 19 v. Dakar te Libourne verw. Domhurgh, 17 v. Bordeaux n. Casablanca. Deo Duce, 17 v Goth-burg te Rouen. Davina Goekoop. pass. 17 Vlissingen n. Libourne El sen burgh. 19 te Duinkerken verw. Falco. 17 nog te Philadelphia. Frans .Bohmer, vertr. 18 v. Kaolak n. Dakar. Frans, vertr. 19 v. Krimpen a. d. IJsel naar Middlesbro Goote. 19 te Dakar verw. Gaasterland, 17 v. Harlingen n. Goole. Casablanca. 17 v. Gothenburg n. R'dam. Gerrie-S. vertr. 17 v. Sevilla n. Gibraltar. Hebe Nobel, 17 v. Hansweert n. Antwerpen. Henriea, 17 te Guernsey Hast V, 17 v. Londen te Guernsey. Hermes, pass. 17 Vlissingen n. Gothenburg. Ilias. 16 v. Genua n. Liverpool. Jan Kreumer, vertr. 17 v. R'dam n. Garston. Joost. 14 v. Cardiff n. Rotterdam. Jutland, vertr 17 v. Bayonne n. Londen. Kemphaan, V te Ventspils verw. Koningshaven, vertr. 17 v. R'dam n. Kopenhagen Lacra, 17 v. Kiel t-e Rotterdam. Larix, 15 te Gent. Lijnbaansgracht. pass. 17 Vlissingen n. Antw. Maasym N, vertr. 17 v. Kingslynn n. IJm. Marjan, 17 v. Rouen te Dordrecht verw. Maureen, vertr. 17 v. Sunderland n. Fawley. Myfem, vertr. 17 v. Stockholm n. Parijs. Meike, pass. 17 Vlissingen n. Dublin. Meres N, 18 Las Palmas verwacht. Mies, 17 v. Nantes n. Marans.- Nassauhaven, vertr. 17 v. Gotenburg n. R'dam. Nieuw.ehaven vertr- 17 v. Kopenhagen n- R'dam Pieter Hubert, pass. 17 Vlissingen n. Gent. Pavo. 15 te Vasteras. Ponto, 14 te Bastia. Ponza, 14 te Gefle. Rose Marie, pass. 17 Vlissingen n. Malmö. Rijnhaven, 18 v. Liverpool te R'dam verw. Theano. 18 v. Drogheda te Amsterdam verw. Ton-S, 19 v. Antwerpen te Avonmouth verw. Ton-S, pass. Vlissingen n. Avonmouth. Vrouwepolder, vertr. 17 v. Viana de Castello n. Rotterdam. Wiebold Bohmer, 22 v. Dakar te Antw. verw. Westerschelde, 17 v. Kopenhagen n. Orno. Westropa, 18 te Maassluis verw. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931 Gas- rep.-bedrijf „LODA", Grote Houtstraat 9. 80 bass, met registers f 220. Ook zonder vooruitbetaling. RIJKSSTK AAT WE G Haarlem-Noord. Gé I'OSCH, Breestraat 6. GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. al meer dan 80 jaar bekend 240.» 275.- 360.- 545- snelbreiapparaai breit automatisch recht en averecht 375.- 475.- 540.. Vraag uitgebreid prospectus.' Keizersgracht 649-651 - A'dam-C. Tel. 37810-43106 le Klas HOGE PRIJZEN 20.000 17741 5000 18323 2000 10498 1500 2508 18725 1000 8591 11762 16623 17839 20225 ƒ400 1142 1783 1972 4803 6073 6203 66(1 7025 9291 10162 10719 12510 15565 16803 18434 200 1324 1680 '2538 27U4 3078 3407 3524 3850 4185 4399 4938 5467 6011 6352 6605 6655 6960 6997 7284 7498 7530 7792 7S26 7905 (951 8011 8413 e422 e'459 8729 8862 8918 8936 9497 10153 10225 10626 10864 10908 10950 11373 11873 12102 12255 12645 13065 13740 13808 13883 13943 14072 15658 15678 15931 15982 16199 16260 16262 16264 164SS 16543 16748 16861 17088 17616 18464 18557 19524 19738 19853 20106 20414 21459 21749 21966 PRIJZEN VAN ƒ20.— 1003 006 013 035 050 061 063 065 095 106 174 178 236 261 276 319 363 394 409 414 418 439 451 469 471 4S7 488 503 519 528 538 543 544 554 572 579 615 628 630 639 663 679 702 703 705 706 734 767 773 795 Si 14 834 836 848 874 SS0 898 901 920 926 935 954 963 966 968 977 993 2010 052 065 072 080 086 139 140 160 174 191 194 197 200 204 227 235 '239 255 258 273 299 313 320 372 3S7 399 462 472 474 486 505 511 702 719 731 748 760 787 789 790 807 820 878 S98 900 925 929 971 996 3U09 027 073 164 172 177 243 244 293 361 366 369 373 397 425 435 441 472 480 481 482 50(1 539 547 563 575 588 622 637 678 696 697 729 73S 769 785 787 788 S18 829 858 876 915 935 943 974 9S2 4026 039 110 122 144 158 165 170 243 261 271 2S4 303 359 3S1 392 446 459 483 537 544 578 5S5 587 589 642 674 701 715 727 743 773 792 795 806 894 947 955 956 5016 029-030 124 239 241 251 265 280 307 324 366 425 429 449 490 496 511 512 521 585 595 649 653 683 6S8 697 711 712 715 716 729 730 781 789 794 844 876 881 896 920 957 961 966 6004 010 030 034 106 175 179 188 1S9 232 301 315 345 408 444 499 501 525 537 539 549 604 628 656 658 695 701 704 725 751 752 757 811 837 838 80S 879 905 921 7015 098 151 158 232 240 241 269 2S5 294 297 339 383 406 438 439 452 460 464 469 493 543 548 591 592 610 670 76S 791 803 862 868 900 909 915 950 963 980 995 8055 064 067 105 147 172 184 1S5 222 228 238 246 327 340 363 371 403 470 472 511 544 560 623 624 755 815 817 831 853 892 914 927 928 948 975 9013 016 027 036 046 077 114 135 144 202 273 322 368 370 418 461 479 488 516 604 607 650 659 714 715 749 770 774 792 813 837 904 920 921 950 955 957 963 10031 0S2 0S3 101 119 127 132 135 143 191 237 245 250 278 290 291 331 341 373 389 390 397 420 460 472 505 536 541 545 556 557 572 581 607 618 636 670 679 682 705 752 771 785 791 823 873 878 892 894 895 j 906 911 925 929 937 955 11017 045 112 142 133 228 243 301 314 359 375 402 417 423 442 449 461 465 466 470 476 516 566 596 617 618 626 667 698 705 709 734 742 744 746 760 770 785 804 838 885 945 960 964 970 976 12002 004 052 058 061 077 112 119 159 163 188 191 211 245 246 297 312 329 331 341 350 372 450 455 457 477 482 508 515 561 567 578 633 638 662 698 715 901 902 911 946 954 993 13019 048 082 087 112 114 115 120 12S 140 150 160 208 225 266 2S7 369 375 387 396 450 451 493 507 648 654 66S 679 790 801 836 869 8S6 891 893 958 977 14017 022 048 053 071 078 081 091 104 109 184 197 203 205 247 337 340 373 403 433 465 538 576 602 610 612 634 658 672 703 704 715 760 836 850 917 929 15014 024 035 036 US7 135 173 201 240 241 267 273 324 365 3S5 410 437 447 461 494 505 523 546 550 561 612 618 648 659 697 699 701 711 715 717 721 723 731 749 7SS 798 806 821 822 858 883 901 924 939 946 960 996 16015 080 087 137 140 202 207 213 261 267 273 2S3 287 297 305 347 401 435 450 470 537 576 603 634 648 676 691 692 704 755 764 766 S33 857 869 871 884 999 17015 037 060 080 142 194 237 241 261 266 275 316 323 347 349 375 430 450 456 476 497 516 593 628 633 663 680 716 726 742 765 788 797 810 813 8S6 962 972 9S4 18U49 070 081 091 127 176 223 265 276 297 309 312 324 362 364 429 442 445 467 472 479 569 583 587 590 716 731 741 768 834 858 897 943 19000 10058 073 144 159 184 185 189 236 247 259 266 300 337 387 392 458 4S7 493 501 612 615 638 655 672 681 689 694 723 739 754 799 824 832 839 870 931 950 95S 20020 049 057 086 128 136 204 216 250 258 279 286 299 306 331 342 347 348 366 418 481 483 503 544 607 647 648 674 721 733 734 762 798 912 964 982 ti005 013 034 052 060 086 087 129 139 152 156 178 182 203 224 229 313 333 3S5 387 418 420 423 439 445 466 522 569 612 637 660 670 690 710 746 774 7S1 798 808 S5S 8S9 897 902 843 970 9S4

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3