LEERT NU ENGELS! SCHILDPADDEN Knoflox r Voorgenomen verkoop van Haarlems hotel leidde tot rechtsgeding RUIT STUK? Garage v. d. Klooster V (Cbqaefco&e) fraeken Schoolvoetbaltournooi nadert einde Schoolhandbal FRY's Taleninstituut Koop bij UZELF en de winsi is voor U! CO-OP WOENSDAG 21 APRIL 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Slavenburg contra Funckler Notaris werd het te bar „Dwaling" H. Schenken 25 jaar bij de N.Z.H. Engels jeugdhockevteam te gast bij BDHC W. B. van Doorn veertig jaar bij P.T.T. Contactavond van B.B. in Haarlem-Oost Scheepvaart Amsterdamse Beurs Fa Gebr. v. BEEM Fotocopieën Foto Hilarius WASMACHINES y Van Melle's VOLKOREN AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR Huurverlaging Niet om het gewin - maar voor het gezin! schenkt U jeugd Bovendien dividend of andere uitkeringen Alles eten wat U lust... K „tuxtka KIPPENVOER *,Scalare" Opfokvoer Mevr. Thoolen GRATIS ADVIES Ofirietiea UEK1IOOG* Voor de Haarlemse rechtbank kwam vanmorgen een belangwekkende civiele pro cedure in haar laatste stadium: het geding tussen de N.V. Slavenburgs Bank te Rot terdam en de N.V. Grand Hotel Funckler te Haarlem. Slavenburg, die in het gebouw aan de Kruisstraat een nieuw bijkantoor wel vestigen, stelt dat op 17 Juli van het vorige jaar mondeling wilsovereenstemming over de verkoop van het hotel met inven taris werd bereikt. De N.V. Funckler ontkende dat. waarop Slavenburg langs juri dische weg de tegenpartij tot realisering van de verkoop trachtte te dwingen. Een nogal zeldzaam geval, getuige ook het feit dat bij het nagaan van de jurisprudentie de Hoge Raad in 1921 voor het laatst arrest in een analoge situatie had gewezen. En ook een belangrijke zaak gezien de uitlating van de pleiter voor gedaagde, mr. J. D. A. Viskil, dat toewijzing van Slavenburgs eis de doodsteek voor de N.V. Funckler zou betekenen. Voor de eiseres pleitte mr. J. P. van Loon uit Rotterdam, die eerst inging op een vijftal door hém geproduceerde bewijsstuk ken, zoals een briefje van de notaris van de N.V. Funckler, de heer G. F. M. Roozen, aan de makelaar waarbij het concept-koop contract werd toegezonden en meegedeeld werd dat de directeur van Funckler nog niet gereed was met het opmaken van de inventarislijst; voorts een brief van de Na tionale Levensverzekeringmaatschappij waarin de totale lijfrenten aan aandeel houders van Funckler als deel van de ver koopprijs gekapitaliseerd op 140.000. werden gesteld, voorts een volmacht welke de notaris voor Slavenburg heeft laten op maken, welke volmacht door twee commis sarissen is getekend en tenslotte een acte van non-comparitie welke werd opgemaakt nadat de kopers op 31 October bij de nota ris tevergeefs hebben zitten wachten op de tegenpartij voor het transport van hotel en inventaris. Mr. Van Loon bestreed de stelling van Funckler, dat aanvankelijk niet Slaven burg maar een makelaar zou hebben ge handeld. Die makelaar is door directeuren van Slavenburgs bijkantoor te Haarlem bij de directie van Funckler geïntroduceerd en de mondelinge overeenkomst is ook latei- door commissarissen van Slavenburg goed gekeurd, hetgeen een normale gang van zaken is. Mr. Van Loon deelde mede, dat hij vier getuigen ter beschikking had om te ver klaren dat er inderdaad een mondelinge koopovereenkomst zou zijn gesloten. De eerste daarvan was notaris Roozen, tot dit geschil familienotaris van de aandeelhou ders van Funckler, maar die spontaan had aangeboden voor Slavenburg te getuigen, omdat deze gang van zaken hem te bar was geworden. In zijn langdurige praktijk had hij nog nooit zoiets meegemaakt. Tot de getuigen behoren verder de can- didaat-notaris, de accountant van de ge daagde en de makelaar. De opmerking van de zijde van de N.V. Funckler, dat „nog veranderingen mogelijk waren." deed mr. Van Loon tegenwerpen dat dit ten hoogste veranderingen van redactionele, niet van principiële aard konden zijn. Voorts deelde mr. Van Loon mee, dat de aandeelhouders in Augustus 1953 unaniem met de verkoop accoord waren gegaan, te meer omdat de zaak de laatste jaren verlies opleverde en ook de notaris en de accoun tant tot de verkoop adviseerden. De ver koop van de activa behoefde trouwens niet Onder zeer goede weersomstandigheden is gistermiddag het schoolvoetbaltournooi in Haarlem voortgezet met niet minder dan 53 wedstrijden. In afdeling A was het opmer kelijk dat zowel de MTS tegen het Trini- teitslyceum als het Coornhertlyceum tegen het Christelijk Lyceum bij de rust de leiding hadden en beiden toch verloren. In afdeling D waren geen verrassingen, maar in afdeling E werd de kampioen van het vorig jaar, de Julianaschool uit Over- veen, kansloos verslagen door de mr. Bruch- school. De Doopsgezinde school doet het dit jaar zeer goed, terwijl ook dé Vondelschool uit Aerdenhout zich ditmaal geducht roert. Beschamend was dat vier elftallen, die in de verliezersronde moesten uitkomen, het niet de moeite waard vonden te verschijnen. Van één school waren dat zelfs twee elf tallen. 1 De uitslagen Afdeling A: Triniteitslyceum 1MTS 1 3—2; Chr. Lyceum 1—Coornhertlyceum 1 8—3; Mendel-College 1—HBS B 1 1—2. Afdeling b: geen wedstrijden. Afdeling C: geen wedstrijden. Afdeling D. Verliezersafdeling: Triniteits lyceum 3—RK ULO 6. RK ULO niet opge komen; Gerardus MajellaschoolSt. Jeroen- school 6, St. Jeroenschool 6 n. o.; St. Cani- siusschoolRK ULO 5, RK ULO 5 n. o.; M. v. St. Aldegondelyceum 3—Coornhertlyceum 5 4—1; 1ste Centr. Scrool 3—A. H. Gerhard- school 4 02; Lorentzlyceum 4Hartenlust- school 3 12; 1ste Centr. School 4Chr. Dreefschool 3 16; Bronsteeschool 4Coorn hertlyceum 4 60. Winnaarsafdeling: St. Henricusschool 3 St. Jeroenschool 5 60; RK ULO 4Mendel- college 3 0—5; RK VGLO 2—St. Henricus school 4 7—1; RK VGLO 3—St. Jeroenschool 4 08; Kon. Emmaschool 1HBS B 6 22, HBS B 6 wint; HBS B 5Pr. Ireneschool 3 7—2; Chr. ULO 2 (Bl'daal) St. Gymnasium 12; HBS A 3Ambachtsschool 5 14; 1ste Centr. School 2—Kon. Wilhelminasehool 3 1—0; Hildebrandschool 2—2de Centr. School 3 41; KI. de Vriesschool 3Coornhert lyceum 3 00, KL de Vriesschool wint; Th. M. Ketelaarschool 3—2de Centr. School 2 2—2. 2e Centr. School 2 wint. Afdeling e. Verliezersafdeling: St. Adel- bertusschoolKoorschool St. Bavo 31; St. JozefschoolLambertusschool 2, St. Jozef school n. o.; St. WïllebrordusscmhoolR.K. Opleidingsschool 150; St. Luciaschool R.K. Schoolvereniging 34; St. Bonaventura- schoolSt. Lambertusschool 1 08; Corn. HoutmanschoolChr. Dreefschool 4 32; Pr. Hendrikschool—Prof. Dr. Gunningschool 6—0; Prinsenschool—Aeneas Mackayschool 2 131; Dr. KuyperschoolNoorderschool 1 6—0; Tetterodeschool—Anslijnschool 04; Kon. Emmaschool 2—J. P. Coenschool 0—8; W. de ZwijgerschoolPr. Margrietschool 22, W. de Zwijgerschool wint; Dr. Bavinck- schoolNassau school 010; Noorderschool 2 Rijksleerschool 015; MarnixschoolLin- naeusschool 00. Marnixschool wint. Winnaarsafdeling: St. Petrus Canisius- schoolSt. Franciscus Xaveriusschool 32; St. Bavcschool (W. gracht)Jacobaschool 15; St. Aloiusschool (H'stede)St. An- toniusschool (H'lem) 1—2; Dorninieus Savio- school—St. Aloysiusschool (O'veen) 0—8; St. Antoniusschool (A'hout)St. Bavoschool (Eemstr.) 08; Dropsgez. schoolChr. Huy- gensschool 30; BornwaterschoolBos- en Hovenschool 2-1: FloraschoolLorentzschool 00, Floraschool wint. Crayenesterschool Juliana v. Stolbergschool 02; Mr. Bruch- schoolJulianaschool 40; P. H. v. d. Ley- schoolAenas Mackayschool 1 02; Mr. J. H. ThielschoolInst. Oranje Nassau 40: Haarlemse MontessorischoolTeylerschool 21; Frans Halsschool Nic. Beetsschool 10; VondelschoolBeatrixschool 61; WesterveldschoolFuhropschool 04. te betekenen, dat er geen hotel Funckler meer zou kunnen bestaan: de N.V. behoefde immers niet ontbonden te worden. Vandaar ook dat geen rekening behoefde te worden gehouden met de goodwill. Van zijn kant betoogde mr. Viskil, dat er slechts besprekingen gevoerd waren en dat bij het laatste onderhoud de directeur van Funckler nog uitdrukkelijk had vastgesteld, dat hij zich pas gebonden voelde wanneer hij de stukken ondertekend had. Daarop zou notaris Roozen hem er op attent gemaakt hebben, dat ook een mondelinge overeen komst bindend is, hetgeen volgens pleiter er wel duidelijk op wijst, dat die er toen in elk geval nog niet was. Ook het feit, dat de volmachten voor de verkoop en het voorlopig koopcontract door Slavenburg N.V. pas maanden later waren gedateerd en getekend wees er naar de mening van mr. Viskil duidelijk op, dat de koopovereenkomst niet op 17 Juli tot stand was gekomen. Te meer omdat de volmacht voor de koopovereenkomst uit behoqrt te gaan. Op het. onderhavige geval achtte mr. Viskil dan ook een arrest van de Hoge Raad van 24 Juni 1950 van toepassing. Bovendien verklaarde spreker, dat de aandeelhoudersvergadering van Augustus 1953 alleen aan de directeuren de princi piële goedkeuring om door te gaan met de onderhandelingen had geschonken. Tenslotte ging mr. Viskil nog uitvoerig in op een door hem subsidiair gesteld punt, namelijk dat hier sprake is van dwaling van zijn cliënt. De koopsom, zo zei pleiter, lijkt namelijk aanzienlijk gunstiger dan zij is: 140 mille gekapitaliseerde lijfrenten en ongeveer vijfenvijftig mille aan contanten. In feite, aldus mr. Viskil, betekent dit de normale huuropbrengst van het huis: ruim 13 mille per jaar, waartegenover de N.V. Funckler haar bezit prijs geeft. Waarbij nog komt, dat fiscaal de regeling zeer ongunstig is, omdat tegenover een balanswaarde van tachtig mille een lijfrente van 140 mille komt te staan, over welke „liquidatiewinst" 46 procent belasting betaald zou moeten worden Daarbij achtte mr. Viskil het niet rede lijk, dat Slavenburg heeft voorgegeven het pand voor bijkantoor te willen gebruiken, terwijl dat slechts gedeeltelijk het geval zal zijn. Slavenburg was namelijk voor het gebruik van de helft van het gebouw reeds in onderhandeling met een andere hotel houder om er weer een hotel in te vesti gen. Mr. Van Loon beantwoordde nog het ar gument van zijn confrère, dat er zoveel verschillende personen aan de transactie te pas waren gekomen, dat de waarschijn lijkheid van een koopovereenkomst daar door niet verhoogd werd met de opmer king, dat Funckler toch in elk geval altijd met één rechtspersoon heeft onderhandeld: de N.V. Slavenburg. En wat het argument der dwaling betrof verzocht hij de recht bank wel te willen bedenken, dat over de taxaties van de inventaris door de make laar van de N.V. Funckler wel te twisten viel, terwijl anderzijds aan het gebouw nog heel wat valt op te knappen. Na aftrek van de hypotheeklasten valt de huur opbrengst zeker op niet meer dan acht tot negen mille per jaar te stellen. De rechtbank zal op 1 Juli uitspraak doen. Vandaag heeft de heer H. Schenken, chauffeur II in dienst van de NZH het feit herdacht, dat hij 25 jaar by het vervoer bedrijf in dienst is. Vanmorgen heeft hij bezoek gehad van de chef van de vervoers dienst, de heer Th. Hetem, die namens de directie de jubilaris een gratificatie heeft overhandigd. De voorzitter van het jubi leumfonds, de heer M. Ockeloen, bood hem een geschenk aan. Zijn echtgenote ontving een mand met bloemen. Gisteren kwamen met de boottrein uit Hoek van Holland op hel Haarlemse station zestien Engelse hockeysters aan. die in de komende week de gast zullen zijn van de Bloemen- daalse dameshockeyclub B.D.H.C. Het team bestaat uit veertien speelsters en reserves van het Oost-Engelse jeugdhockey-elftal. on der leiding van de manager miss A. Collins. Namens de East Anglia Hockey Association maakt miss D. E. Higgins de reis mee. De Engelse gasten werden aan het station verwelkomd door mejuffrouw N. Roos, de voorzitster vap BDHC. die aan de leidster van het Engelse gezelschap bloemen aan bood. Daarna begaven de buitenlandse speel sters zich naar Bloemendaal, waar zij bij leden en oud-leden van BDHC werden inge kwartierd. Gisteren zijn de schoolhandbalwedstrijdcn voor de jongste meisjes begonnen, waarbij diverse verrassingen te noteren waren. Zo is Beverwijk met zijn twee teams zeer for tuinlijk uit het strijdperk getreden. Ze wer den winnaars van poule A en E. HBS A en het Kennemer Lyceum, die vorig jaar een zo belangrijke rol speelden, verloren ditmaal. Zo vinden we in poule B als nummer een de Ketelaarschool; in C met groot over wicht de Klaas de Vriesschool; in D de Bronsteeschool, die met gemak Ketelaar 2 en Lorentz achter zich liet, terwijl in F het Coornhertlyceum de eerste plaats voor zich opeiste. Deze winnaars spelen vanmiddag de halve finale met de volgende wedstrijden: Be verwijkKetelaarschool; Bronsteeschool Beverwijk 2; Beverwijk 1Klaas de Vries school; BronsteeschoolCoornhertlyceum; KetelaarschoolKlaas de Vriesschool; Be verwijk 2Coornhertlymeum. Verder beginnen vandaag de wedstrijden voor de oudste meisjes, die eveneens op de velden aan de Van Oosten de Bruynstraat spelen. Er zijn hier vier poules van elk drie elftallen. Poule A: Gerhard 1Beverwijk 1 25; Gerhard 1Bronstee 2 4—2; Beverwijk 1 Bronstee 2 91. Beverwijk 1 winnaar. Poule b: Ketelaar 1Gertenbach 101; KetelaarCoornhert 2 21; Gertenbach Coornhert 2 03: Ketelaarschool 1 winnaar. Poule C: Klaas de VriesDuinwijk 75; Klaas de VriesGerhart 2 135: Duinwijk Gerhard 2 72, Klaas de Vriesschool winnaar. Poule D: Bronstee 1Ketelaar 2 72: Bronstee 1Lorentz 60; LorentzKetelaar 2 12. Bronsteeschool winnaar. Poule E: HBS A—HBS B 2—1; HBS A— Beverwijk 2 26; HBS BBeverwijk 2 25, Beverwijk 2 winnaar. Poule F: CoornhertKennemer 51; CoornhertGertenbach 2 110; Kennemer Gertenbach 2 5—0, Coorhertlyceum winnaar. Gisteren was het veertig jaar geleden, dat de heer W. B. van Doorn, besteller op het bijpost- en telegraafkantoor in Heem stede, bij de PTT in dienst trad. De jubila ris is in zijn woning toegesproken door de directeur van het Haarlemse Post- en Telegraafkantoor, de heer J. W. van Schaik, die hem vervolgens een jubileumgratifi catie en een oorkonde in lijst heeft over handigd. Ook de heer J. Wrik, beheerder van het kantoor-Heemstede heeft het woord tot de jubilaris gericht, 's Avonds is in het jeugdhuis „De Haven" aan de Heemsteedse Dreef een feestelijke bijeen komst gehouden, waar een lid van het kantooi-personeel de jubilaris een gratifi catie heeft overhandigd. Namens het jubi leumfonds werden de heer Van Doorn een polshorloge en sigaren aangeboden. Zijn echtgenote kreeg bloemen. Als sluitstuk van de winteractie werd door de wijken V en VI der B. B. in Haarlem- Oost een contact-avond gehouden in het ge bouw der H. J. M. V. aan de Lange Mar- garethastraat. Voor ruim vierhonderd aan wezigen werd een programma opgevoerd, waaraan onder meer medewerkten „De Hooi- mijters" werd het woord gegeven aan het Kerkhof en de Ke-Bob-sisters. De avond werd geopend door het wijk- hoofd van wijk V, de heer M. A. Blesgraaf, waarna het wijkhoofd van wijk VI, de heer F. A. Neuman een korte toespraak hield. Na het openingsnummer van „De Hooi- mïjters" werd het woord gegeven aan de blokhoofd de heer H. Tuin. die na een gees tige speech het wijkhoofd van wijk VI, de heer Neuman namens de wijkleden een fraai uitgevoerde BB-vlag aanbood, welke door .enige leden was vervaardigd. De avond werd bijgewoond door het hoofd Bescherming Bevolking van Haarlem, de heer H. .T. de Vries en zijn plaatsvervanger de heer M. List. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3 JX NederL'47 98»/» 98 A.K.U 213 212% Unilever 297% 299 Philips Gloeil. 286 J4 289% Kon. Petroleum 454 456% A'dam Rubber 91 Vk 92% Holl. Amer. Lijn 148 148 N. Seheepv. Unie 136^ 137 H.V.A 123 122% Deli Mij 114% 115% Amsterd. Bank 189% 189% Ned. Handel Mij. 180% 181 Rotterd. Bank 174 174 Twentsche Bank 182 182 Anaconda Copper 34% 34 Bethlehem Steel 59% 60% Republic Steel 51% 50% 91% 92% Tidewater 22% 22 U. S. Steel 433/i. 45% Alchiba, pass. 19 Fernando Noronha n. St. Vin eent. Amsteldiep, 18 te R'dam. Aagtekerk, 19 v. Port Soedan n. Suez. Albireo, pass. 19 Kp. Verdische eil. n. Recife. Aletta, 18 v. Saigon n. Haiphong. Altair, 20 te Paranagua. Aluara, pass. 17 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Ariadne, pass. 18 Ouessant n. Tanger. Arkeidijk, 19 v. New York n. Antw. Almkerk. pass. 20 Socotra n. Cochin. Akkrumdijk, 19 140 m. W.ZW. Lands End. Almdijk, pass. 19 eil, Jupiter n. Le Havre. Amstelbrug, 19 150 m. ZW. Las Palmas. Amstelvaart. 19 450 m. NW. Cure eil. Aiamak, 21 v. Genua te Marseille. Alhetia, pass. 20 Vlissingen n. Antw. Anior. 21 v. Lissabon te Amsterdam. Aagtedijk, 25 te New York verw. Abbeöijk, 22 te Los Angeles verwacht. Appingedijk, 21 te Rotterdam. Arendsdijk, vertr. 21 v. New York n. Nederland. Averdijk, 21 te Rotterdam. Axeltiijk, vertr. 23 v. New York n. Z. Amerika Aalsdijk, 21 te New York. Alcyone. 21 te San Francisco do Sul verw. Aldabi, 21 310 m. N. Las Palmas. Algenib, 20 v. Rio de Janeiro n. Las Palmas. Alkaid, 21 te Santos. Amstelstsd, 18 te Nagcya. Amstelveen, 20 v. Genua n. Port Said. Amsteikroon, 27 te Beyrouth. Aiendskerk, 19 v. Norfolk 20 te New York. Abbekerk. pass. 20 Chaos eil. n. Aden. Agamemnon, 20 v. Curagao n. Aruba. Antonia, 20 te Haiphong. Boschlontein, 19 te Marseille. Blijdendijk, 19 v. New York n. Antwerpen. Biiiiton, 20 te Suez. Blommersdi.ik 17 te New York. Bali, 19 v. Port Said n. Suez. Bloemfontein, 19 te Port Elizabeth. Britsum, is v. Southampton. Breda, 19 000 m. NO. Sombrero eil. Bacchus, 18 te Pointapietre. Bantam, 23 te Port Said verwacht. Bonaire, 20 v. Madeira n. Barbados. Boskoop, 19 v. Cartagena n. Barranquilla. Bennekom, 20 v. Trinidad n. Curagao. Blitar, 21 te Genua. Bloemfontein, 21 te Kaapstad. Caltex Nederland, 18 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Pernis, 19 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Leiden, 20 te Sidon. Chama. 20 te Curagao verwacht. Charis, 18 te Amsterdam, Ceronia, 19 160 m. O.NO. Trinidad. Clavella, 19 t.h.v. Oporto n. Amsterdam. Cleodora, 19 460 m. W. Adelaide. Coryda, 19 180 m. NW. Perim. Celebes. 20 v. Penang n. Port Swettenham. Dongedijk, 19 te San Francisco. Delfshaven, 19 300 m. Z. Santos. Diemerdijk, 19 90 m. W. Kp. Corrientes. Duivendijk, 19 720 m. W.ZW.' Flores. Drente, 23 te Galveston verw. Delft, 21 te Antwerpen. Duivendrecht, 21 te R'dam. Erinna, 19 ten anker bij Liverpool. Eendracht, 19 te Ackay. Ena, pass. 19 ten N. Luzon n. Tokuyame. Eemdijk, vertr. 21 v. Rotterdam n. Havanna. Eimina, 20 v. Lagos n. Takoradi. Eemiand, 20 v. Pto Alegre n. Rio de Janeiro. Eraggano, 21 v. Antw. n. R'dam pass. Vliss. Esso Den Haag, 20 v. Sidon n. Antw. Friesland KRL)25 te Aden verwacht. Gouwe, 17 v. Dakar n. Rotterdam. Graveland, 20 te Hamburg. Garoet, vertr. 23 v. Rotterdam n. Houston. Gordias, 17 te Beyrouth. Groote Beer, 20 v. R'dam n. Quebec. Hathor, 19 te Hamburg. Hoogkerk, 18 v. R'dam 19 te Hamburg. Hilversum, 19 Perim gepass n. Suez. Hecuba, 19 v. Paramaribo n. Santiago de Cuba. Hera, 19 290 m. W.t.Z. Flores. Hydra, 20 3000 m. NW. Flores. Heimes, 21 te Rotterdam. Ilos, 19 v. A'dam te Gothenburg. Ittersum, 20 te Brake. Indrapoera, 20 v. Tj. Priok n. Singapore. Japara (KRL), 22 te Hamburg verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 250 m. O.NO. Diego Garcia. Jupiter, pass. 21 Gibraltar n. Malta. Garcia n. Fremantle. Kota Baroe, 19 te Abadan. Kota Inten. 19 te Babkpapan, Kertosono, 20 te Calcutta. Kieldrecht, 19 170 m. O.ZO. Str. Messina. Kota Gede, 23 te Casablanca verw. Karimun. 21 te Genua verwacht. Larenberg, 18 te Bremen. Loppersum, 18 te Amsterdam, l.cuvekeik. 19 v. Bombay n. Karachi. Loppersum. 17 v. Le Havre n. Amserdam. I.aagkerk, 13 v. Calcutta n. Chalna. Laurenskerk, 19 te A'.eppey. Lekkerkerk, 18 v. Aden n. Bombay, t.oosdrecht, 19 te Hamburg. Leei sum, 19 230 m. W.NW. Key West. Le Maire, 20 te Port, Louis. Lutterkerk, 20 Finisterre gepass. n. Livorno. I.eopoldskerk, 20 v. Saiala te Ummsaid. ,I,una, 20 v. Leixoes n. Lissabon. Langkoeas, vertr. 24 v R'dam n. Tj. Priok. Leerdam, pass. 20 Kreta n. Port Said. Mataram, 18 te Calcutta. Mcliskerk, 18 te Kobe. Molenkerk, 18 te Genua. Marpessa, 19 te Singapore. Maas, pass. 19 Ouessant n. Hogenaes. Mnnoeran. pass. 19 Guardal'ui n. Suez. Mapia, 19 v. Southampton n. Marseille. Meerkerk, 20 te Durban. Modjokerto, 23 Rotterdam verw. Maasland, 22 Amsterdam verwacht. Maikelo, 19 v. Bremen n, Boston. Merwede, 20 te Bremen. Marin, 19 500 m. NO. Fayal. Mentor, 20 v. Haifa n. Rotterdam. Metula, 19 280 m. NO. Marcus eil. Mirza, 19 290 m. O.NO. Okinawa. Myonia, 19 150 m. NW. Manilla baai. Maasdam, 20 870 m. O- Kp. Race. Maasland, pass. 20 Ouessant n. Amsterdam. Maashaven, pass. 20 Kp. St. Vincent n. Las Palmas. Madoera, 21 te Le Havre. Marken, 21 Hoek v. Holland verw. Modjokerto, pass. 20 Finisterre n. R dam. Nieuw Holland, 20 te Sydney. Nigerstroom, pass. 19 Las Palmas n. Dakar. Noordam. 19 te New York. Nestor, 19 1160 m. NO. Baibados. Notos. pass. 19 Kp. Vilano n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, pass. 20 Balearen n. Malaga Oranje, pass. 19 Perim n. Suez. Orestes, 18 te New York. Omaia, 19 270 m. NO. Barbados. Ondioa, pass. 19 Kp. Negrais o. Calcutta. Ootmarsum, 19 680 m. W.t.Z. Lands End. Oranjefontein, 20 640 m. N.t.O. St. Helena. Oranjestad, 20 v. Madeira n. La Guaira. Orion, 21 v. Napels te Patras. Prins Philips Willem. 15 te Montreal. Prins Joh. W. Friso, 18 v. R'dam te Quebec. Perna, 20 te Rotterdam. Prins Alexander, 20 te Hamburg. Polyphemus, 17 v. Amsterdam n. Indonesië. Peperkust, 19 v. Takoradi n. Abidjan. Prins Maurits, 19 300 m. W. Scilly's. Prins Willem V, 20 te Hamburg. Prins Willem v. Oranje, pass. 19 Anti Costi eil. n. Antwerpen. Pygmalion, pass. 19 Kp. San Antonio n. Maracaibo Phrontis, pass. 20 Finisterre n. Amsterdam. Prins Fred. Hendrik, 21 Montreal verw. Rafaela, 18 v Bangkok n. Pladju. Rondo, 18 v. New Orleans n. Baltimore. Roepat, pass. 19 Guardafui n. Priok. Rotti. pass. 17 Minikoy n. Djibouti. Rijndam, 19 v. Le Havre te Southampton. Ruys, 17 te Dux-ban. Rafaela. 19 200 m. Z.ZO. Bangkok. Rijnland, 19 380 m. NO St. Paulsrock. Rita, 21 te Bangkok. Rijnkerk, 21 te Singapore. Stad Alkmaar, vertr. 20 v. Nai-vik n. Newport (Mon). Stad Dordrecht, 19 te Civita Vecchia. Stad Maassluis, vertr. 23 v. Savona n. Sari. Stad Leiden, pass. 19 Ouessant n. Bagnoli. Schei pendi echt, 19 te Curagao. Sumatra, 18 v. Chaiieston n. Galveston. Schie, 20 Fort de France verwacht. Sommelsdijk, pass. 19 Minikoy n. Belawan. Samarinda, 15 te Poxtland (Oreg). Sailaod, 18 te Amstei'dam. Stentor, 18 te Amstei-dam. Salawati, 19 v. Bahx-ein n. Muscat. Sarpedon. 19 75 m. ZO. Jamaica. Siaoe, 20 te Nagoya. Soestdijlc, 20 te Boston. Stanvac Dj i rak, 19 280 m. Z. Saigon. Stanvac Talar.g Akar, 19 dwars eil. Bengkalis n. Belawan. Salatiga, 20 te Claveria. Sarangan, 22 Singapoi-e verwacht. Schiedijk, 26 Havanna verwacht. Sloterdijk, vertr. 24 v. Antwerpen n. New York. Straat Bali, pass. 20 Sabang h. Mauritius. Saparoea, 20 v. Colombo n. Madras. Sibajak, 21 te Rotterdam. Sirrah, 21 te Colon n. Wellington. Slamat, 21 te Djeddah Stad Arnhem, 21 v. Bremen te Londen. Trajanus, 13 v. Houston te Mobile. Triton, 19 te Curagao. Tabinta, pass. 19 Gibraltar n. Aiexandx-ië. Trompenberg, 19 te Houston. Thalatta, 21 te Dekhelia verw. Tasman, 19 v. Belawan n. Singapore. Telamon, 19 8S0 m. ZW. Flores. Tiba. 19 420 m. N. St. Paulsrock. Tiberius. 19 290 m. NO. Fayal. Tabian, 21 te Singapore verwacht. Taria, 20 v. Singapore n. Pladju. Ternate, 23 Tj. Priok vexwacht. Tomori, 20 v. Djeddah n. Aden. Tero, 20 v. Pto Alegre n. Bahia Blanca. Tibia, 21 te Aden n. Fao. Tamo, vertr. 26 v. Necochea n. R'dam. Utrecht. 19 te Djibouti Westerdam, 19 te Rotterdam. Waterland, 17 te Montevideo. Weltevreden. 18 v. Penang n. Belawan. Wieldrecht. 18 v. Napels n. Port Said. Woensdrecht, 19 dwars Kp. de Fer n. Thames- haven. Willem Bareodsz, pass. 20 Finisterre n. A'dam Willem Ruys, 21 Port Said verwacht. Westland, 20 v. Las Pairnas n. Recife, rjsel, 19 v. Palermo n. Messina. Zaan. pass. 19 Visby n. Gefle. Zuideikruis, 21 te New York. KLEINE VAART Advent, 20 nog te Bremen. Amsteiboi-g, 26 Willemstad verwacht. Admiraal de Ruyter, 20 v. Swansea te A'dam verwacht. Atlas, 18 v. Boi-deaux n. La Pallice. Admiraal Nelson, 19 v. Stralsund n. Pailsley. Albergen, 19 v. Rotterdam te Fowey. Annie 20 v. Middiesbro te Wear. Arnoudspolder, 20 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Audacia. 20 v. Grangemouth te Tonnay Charente Auriga, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Betty, 20 v. Dublin te Southampton. Birmingham, 20 v. Delfzijl n. Harlingen. Binnenhaven. 19 te Belfast. Batavier III, pass. 20 Finisterre n. Bordeaux. Berkelstroom. 20 v. Helsing'box-g te A'dam. Boreas, 20 200 m. W. Kx-eta n. Amsterdam. Bree Helle, 20 v. Rotterdam n. Londen. Corrie b, 20 v. Dordrecht n. Londen. Casablanca, 19 v. Bordeaux te Casablanca. Domburgh, pass. 19 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Draco, 17 v. Gibraltar n. Bone. Davina Goekoop, 20 v. Antwerpen te Libouine. Deni, vertr. 20 v. Hamburg. Diligentia, vertr. 20 v. Jersey n. Thamesbaven. Daje Bohirier, 20 Libourne verw. DoMard, 20 v. Rottex-dam n. Gothenburg. Driebergen, vertr. 20 v. Lissabon n. Casablanca Eliewoutsdijk, 20 v. Galway te Bayonne. Elsenburgh, 20 v. Casablanca te Duinkerken Escaut, 19 v. Rounan. Express, pass. 19 Brunsbüttel n. Rotterdam. Eibergen, vertr. 20 v. Leixoes n. Avonmouth. Fiducia, vertr. 21 v. Maassluis n. Boston. Falco, 20 nog te Philadelphia. Goote, 19 te Dakar. Ida Jacoba, 20 te Civita Vecchia. Gazelle, pass. 19 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Hebe Nobel, vex-m. 20 v. Boom. Helvetia, 20 nog te Pox-t Talbot. Ilias. 19 te Napels. Ida Pieter, vertr. 20 v. Swansea n. Boi-deaux. Jutland, 20 Londen verw. Kemphaan, 20 te Naestved. Koningshaven, 19 te Malmö. Larix, pass. 17 Vlissingen n. Stockholm. Marcella, 19 v. Manchester te R'dam. Markab N, pass. 19 Kiel n. Ventspils. Matthew, 20 20 m. ZO. Flambrohead. Maureen, 20 v. Fawley n. Preston. Meres N, 19 v. Las Palmas n. Londen. Meuse, pass. 20 Brunsbiüttel n. Stockholm. Mirzam, 20 40 m. W.ZW. Opox-to. Monica, 20 te Preston. Muphrid N, 21 v. Fowey te Genua verw. Marietje Bohmef, 19 v. Dakar n. Kaolak. Mei wehaven, 19 te Casablanca. Myfem, 22 Antwerpen verwacht. Mypuck, vertr. 20 v. Esbjerg o. Rouaan. Midsiand, 19 v. Rotterdam te Grangemouth. Midas, 17 te A'dam n. Rotterdam, Nottingham, 20 v. Grangemouth n. R'dam. Netta, 20 v. Gdanks te Rotterdam verw. Noord, 20 v. R dam n. Billingham. Noorderhaven, 20 v. Glasgow te R'dam verw. Nero, 18 te Amsterdam n. Rotterdam. Plato, 18 v. Amsterdam n. Gothenburg. Rose Marie, 19 v. Antwerpen te Malö. Perregaux, pass. 20 Kp. Vilano n. Nantes. Phecda, pass. 19 Kp. de Gata. Ruby, 19 v. Rotterdam te Waxford. Sambre, 19 v. Rouaan n. Rotterdam. Sirius, 20 nog te Parijs. Soemba, 20 v. Rouaan te Kopenhagen. Spes, 20 nog te Gothenburg. Spurt, 20 v. Antwerpen te Oporto verw. Tom v. d. Ileide, 19 100 m. O.NO. Estacapunt. Trito, 19 v. Rotterdam te Dublin. Theodora, 20 v. Selzaete te Gothenburg verw. Timor. 20 v. Rotterdam te Huil. Vlieland, pass. 19 Kiel n. Malmö. Vrede, ol9 v. Borgestad n. Frederikstad. Vrouwepolder. 22 te Rotterdam verwacht. Walenburgh. 19 v. La Pallice te St. Nazaire. Wteboid Bohmer, 20 100 m. NO. Ouessant. Westerqok, 19 v. Gent n. Halmstad. Wij herstellen Spoedig en billijk. Glas - Verf AMSTERDAMSTK. 25 Tel. 14809 beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. electr. spec, afdeling le etage „A.E.G." - „Bendix' „Bico" „Erres" - „Hoover' „Miele" - „Morley' vanaf 197.50 Desgewenst betaling in overleg Gr. Houtstr. 99 Haarlem Tel. 1392G Maandag 26 en Donderdag 29 April a.s. beginnen wederom onze bekende cursussen, zowel voor emigranten als voor hen die de Engelse taal in korte tijd willen leren spreken Duur zes maanden: Lesgeld gehele cursus met inbegrip van studie materiaal 24.— in totaal. Vlugge gemakkelijke leermethode WILHELMINASTRAAT 39, HAARLEM - TEL. lf>814 OPEL VOLKSWAGEN VAUXHALL Fr. Halsstraat 33 - ALL RISKS VERZ. Telefoon 1G45G AANG. VRIJ HUIS, Marnixstr., H'lem. huurpi*. 67.30 p.m. Beneden: suite, keuken, w.c., voor-, achter- en opzij tuin. Boven: 2 kameis. zijkamer, badkamer en w.c. Zolder be nevens 2 zolderkamers. - Te ruilen tegen groter huis met c.v. en garage te Bloemendaal. Aerdenhout of omgeving. Huurpr. 120—140. Brieven onder no. 6069 bur. v. d. blad. Huishoudzeep zwaar dubbel stuk 24 Zachte zeep io* 500 gram 33 TerrOX doet de was voor U pak 39 VivO extra schuimend strooikoker 38 Appelmoes huish. kwaliteit blik 68 Bruine bonen 500 gram vanaf 39 Tuttl-fruttl (gemengd fruit) 250 gram 68 Soepgroenten blikje 20 Tomatenpuree blikje 33 Vermicelli lijn, middel, middelgrof, grol 250 gram 1 9 Custard pak 29 Veronica biskwie met echte cocos 100 gram 23 58 150 gram 25 Kandijkoek 'n tractatie Gemengde drups In dit bros doorbakken koekje vindt U alles wat het voedzame koren biedt! Volkoren stilt de ergste honger énbederft de eetlust niet! Probeer eens zo'n ons Volkoren, een overheerlijke tractatie die alle vitaminen en calorieën van rijp koren bevat! per 100 gram 3 0 cent VOEDING EN TRACTATIE TEGELIJK GEBI&VEENINGA Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, tel. 15265 Laxeermiddelen niet meer nodig. Knoflox is geen laxeermid del, maar door de natuur lijke stimulans op de spijs vertering maakt Knoflox het gebruik van laxeermid delen overbodig. en jeugdige personen heb ben geen laxeermiddelen nodig 150 natuurgroan. reuklozs dragees f 1.M Toch die jeugdige slanke lijn! Dat doet WEX voor, U. Een heerlijk frisse sprankelende drank, dieop natuurlijke wijze alle over- tollige vet- vorming tegengaat fey en ontsie rende, benauwende dikte doet verdwijnen. Met WEX een blijvend veerkrachtig figuur, ongedwongen en soe pel en van ochtend tot avond op en top fit... 'n Goede gewoonte -'n Glas WEX, direct na het opstaan. SPARKLING GRAPE SALINE e~ Drogisten D.S.Leeflanq Voor de betere J Verlichting Lange Veerstraat ?5 yoor onze afdeling ANTIQUARIAAT kopen wij van particu lieren over Kunst Techniek, Sexualiteit, Politiek, Bio logie, Muziek, Land- en Volkenkunde. Pocket Books, Encyclopaedieën, enz. enz. Boek- en Kunsthandel Kruisweg 13 b.h. Station Haarlem Belt ons op Tel. 21677 of zendt bericht. Wij komen Geef uw kippen 't beste n.l. 10 p. f 2.10 Lf? I Kuikenzaad en benodigdheden. RIJKSSTRAATWEG 47. MARNIXSTRAAT 119 geeft elke middag omtrent huidverzorging TEL. 23138 tapijten Deze week jaarlijkse ver koop Jaarbeurs-monsters beneden grossiersprijzen aan particulieren. Prach tige Wiltons f 79.50, gr. maten f 109. Extra grote maten 275 x 375 slechts f 198. Collectie Smyrna tapijten f 98. f 125. Ook voorradig 300 x 400. TA- PI JTH AN DEL „MARO", Jansstraat 85, b(j Grote Markt, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8