Haarlemse M.T.S.'ers voldaan terug van buitenlandse excursie Dertigjarige brandweer geeft grote demonstratie Kort en bondig J Koninginnedag in Bloemendaal DONDERDAG 2 2 APRIL 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 9 Practicanten kunnen naar Zwitserland gaan Alcohol verdreef „radio* actieve,y ziekte verschijnselen Harmonie St. Michaël in nieuwe uniformen Meisje verdronken in woonschepenhaven Padvinders zwommen in Stoopsbad Eerste Beneluxcongres wordt in Haarlem gehouden Fagerholm belast met Finse regeringsformatie Amsterdamse Beurs Oproep leverde geen resultaat op Tweetal Gereformeerde kerk van Haarlem-Zuid Zaak tegen arts uit Berkel tot 6 Mei uitgesteld Nieuwe regering in Perzië Putjes en gaatjes In Overveen Zeepkistenraces Kinderfeesten Het carillon speelt Scheepvaart Vlotte sportieve sportcolberts Pantalons In P ogelenzang Dezer dagen zijn van hun achtdaagse reis naar Duitsland en Zwitserland de 32 M.T.S.-ers uit de vierde klas van de Haarlemse Middelbaar Technische School teiug- gekeerd, die op initiatief van één hunner, de heer J. G. C. Geerts, een aantal electro- technische bedrijven in het buitenland bezochten. De resultaten van deze onderneming hebben de verwachtingen overtroffen. Niet alleen bleek dat het van nabij aan schouwen van de fabricage van technische apparaten en hulpmiddelen, die men tot voor kort alleen van illustraties kende, zeer veel heeft bijgedragen tot een leven diger voorstelling van zaken zodat de ken nis hieromtrent voortaan minder moeizaam wordt verworven, maar ook is men er in geslaagd in het buitenland belangstelling te wekken voor leerlingen die hun prac- tisch jaar moeten doen. Contacten werden gelegd, waardoor mettertijd een aantal practicanten, zelfs tegen een redelijke ver goeding, in een aantal van de bezochte bedrijven tewerkgesteld kunnen worden. Ook heeft men er plaatsen gevonden voor afgestudeerden. Het viel de leerlingen op dat men in Zwitserland zeer economisch te werk gaat bij de productie. In de fabrieken werd vrijwel geen afvalmateriaal gezien, ter wijl in de bedrijven de uiterste zindelijk heid wordt betracht. De Zwitsers toonden veel belangstelling voor het initiatief dat deze reis tot stand bracht, waarbij bleek dat zij de vorm waarop deze tocht financieel mogelijk werd gemaakt, namelijk"door de steun van verscheidene bedrijven, niet kenden. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst ook Zwitserse studenten hierheen te doen komen, zodat er een soort uitwisseling gaat ontstaan. De M.T.S.-ers bezochten in het geheel zes bedrijven, waar hen steeds een grootse ontvangst werd bereid, terwijl geen moeite te veel was om hen tot in détails over di verse snufjes in te lichten. Bij het vertrek van de leerlingen meld den wij dat er, om kosten te besparen, Dr. Jamamoto. assistent-professor in de radiologie aan de universiteit van Okajama in Zuid-Japan, heeft medege deeld dat. alcohol blijkbaar een goed be strijdingsmiddel is van door radio actieve besmetting teweeg gebrachte ziekteverschijnselen. Dit is in eerste aanleg gebleken bij drie mannelijke inwoners van Hirosjima. die ernstig ziek waren geworden na de atoombom-explosie boven de stad en die uit wanhoop zwaar aan de drank waren geraakt. Zij bevonden dat de door radio actieve besmetting veroorzaakte ziekte verschijnselen als haaruitval het los raken van het gebit en vlekken op de huid. na hun overmatig alcoholgebruik volledig waren verdwenen. Dr. Jamamoto heeft nu reeds uit geheel Japan verzoeken om nadere inlichtin gen ontvangen. ■OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXX ooooooooooooooooooooooooooooocoo De R.K. Harmonie „St. Michaël" te Heemstede gaf Woensdagavond in Minerva Theater voor een talrijk publiek het eerste van de twee feestconcerten, ter gelegenheid van het feit, dat de lang gekoesterde droom „een muziekkorps in uniform" werkelijk heid geworden is. Uiteraard kon dit voor het publiek verschijnen in de keurige nieuwe blauwe jassen en beige broek niet zo maar met de stille trom geschieden. En zo gebeurde het dan ook, dat reeds vóór het doek opging, waarachter het geünifor meerde korps gereed zat, de kleine staf van het slagwerk het publiek met gerhyth- meerd geroffel voorbereidde op de kennis making van „St. Michaël" in zijn uiterlijk nieuwe gedaante. Met het spelen van de mars Semper Fidel is van Sousa begon de eigenlijke voorstelling. Pastoor Van Mierlo, aan wie de taak op gedragen was de uniformen aan te bieden, hield daarna een geestige toepraak, die de dank inhield aan beschermheer en vrien den van de „Harmonie" voor de costu- rnering van het korps en hulde aan de mu ziekvereniging die zich deze onderschei ding waardig getoond heeft. De heer Luy- ken, voorzitter van St. Michaël, dankte na mens het korps en sprak de hoop uit, dat het groter aantal begunstigers bestendigd zal mogen blijven. Tevens bracht de heer Luvken hulde aan de tweede voorzitter, de heer Westerhoven, wiens grote activiteit met. succes bekroond werd. Directeur S. A. Noom liet verder een programma uitvoeren waarvan Mendels- sohns ouverture „Terugkeer uit de vreem de" en de eerste Arlésienne-suite van Rizet de hoofdschotel vormden en de Dolle Streken-polka van Waldteufel, de wals Rozen uit het Zuiden van Strauss het best dat wil zeggen: heel goed slaagden. De solo-pistonist toonde met de genoemde polka een zeer voldoende bedrevenheid in dit genre. En in de ouverture van Men delssohn troffen ons de mooie toon en het. juiste evenwicht in de muzikale expressie van de tenor-partij, alsmede een klank- schone afsluiting door klarinetten en saxo foons. Het. tweede gedeelte van de avond was toevertrouwd aan Sempre Avanti's „Jong en Jolig" uit Leiden, dat een amusements programma uitvoerde. JOS. DE KLERK. Gistermiddag omstreeks hall drie ging de vijfeneenhalfjarige Arja Bosman spelen vlakbij het woonschip van haar ouders, dat in de Haarlemse woonschepenhaven in de Waarderpolder ligt Toen kort daarop haar moeder het kind miste, begon deze, spoedig bijgestaan door bewoners van naburige schepen, overal te zoeken. Tegen drie uur werd het kind gevonden; het lag in het wa ter, vlakbij het ouderlijk schip Leden van de Ongevallendienst en de Radioautodienst. die beide spoedig ter plaatse waren, hebben nog getracht, met behulp van een zuur stofapparaat en kunstmatige ademhaling, de levensgeesten weer op te wekken, doch tevergeefs. brood voor acht dagen werd meegenomen, dat door een Haarlemse bakkerij speciaal werd bereid. Het is gebleken dat deze proef uitstekend heeft voldaan: men heeft tot op de laatste dag vers brood gegeten, zo werd ons verzekerd. De terugreis, die in één ruk vanaf Frei burg werd ondernomen, bracht nog enige sensatie met zich mee. Op een autobaan in Duitsland zagen de M.T.S.-ers namelijk binnen één uur vijf ernstige auto-onge lukken gebeuren. Zij zelf kwamen des avonds om half twaalf behouden in Haar lem aan. Ook de twee leraren die de tocht mee maakten, waren zeer over deze reis te spreken. Het ziet er dus naar uit, dat deze uitgebreide excursie die voor het eerst op een dergelijke schaal werd ondernomen, in de toekomst herhaald zal worden. In navolging van het district Haarlem van de vereniging De Nederlandse Padvin ders is ook het plaatselijk district van de verkenners van de Katholieke Jeugdbewe ging er toe overgegaan om voor de padvin ders in hun district zwemwedstrijden te houden. De proef werd Dinsdagavond on der grote belangstelling van de zijde der ouders gehouden in Stoops bad te Over- veen en zijn zo goed geslaagd, dat de dis trictsleiding van de V.K.J.B. overweegt van dit zwemfestijn een jaarlijks terugkerende gebeurtenis te maken. De technische lei ding was in handen van de R.K. zwem vereniging „De Watertrappers" en de orga nisatie werd verzorgd door det voortrek kers van de II Poverellostam van de St. Paulusgroep in samenwerking met de dis trictsleiding van de K.N.J.B. Voor de aan vang sprak de districtscommissaris, oubaas B. Nooy de aanwezigen toe onder wie zich eveneens rector De Wit bevond. Daarna startten de eerste welpen voor het afleggen van hun baantjes en vervol gens kwamen verkenners en voortrekkers. Er werd over 25 meter en 50 meter school slag, rugslag en vrije slag gezwommen en bovendien waren er nog enige estafette nummers. De inzet van het geheel vormde een wisselschild, doch de berekening van de klassementen gaven door een nek-aan- nek strijd nogal moeilijkheden waardoor de definitieve kampioen onder de Haar lemse groepen pas later bekend kan wor den. Geschiedenis der IVetenschafipen Onder auspiciën van de Union Interna tionale d'Histoire des Sciences zal op Vrij dag 23, Zaterdag 24 en Zondag 25 April in Haarlem worden gehouden het eerste Be nelux Congres voor de Geschiedenis der Wetenschappen. President van het congres is prof. ir. R. J. Forbes. Een groot aantal geleerden zal tijdens dit congres een gamma van wetenschap pelijke onderwerpen behandelen, varië rend van de uitvinding van de schaar tot bezwaren tegen de teleologische natuur beschouwing van Aristoteles bij Theo- phrastus en de nawerking daarvan. Zaterdagmiddag wordt het gezelschap ten Stadhuize ontvangen door burgemees ter en wethouders van Haarlem. De Zondagmorgen is gereserveerd voor kerkbezoek of voor excursie per autobus naar Keukenhof en bezoeken aan het Frans Halsmuseum en Teylers Museum. Het vermiste jongetje De sociaal-democratische voorzitter van het Finse parlement, Karl August Fager- holm heeft van president Paasikivi op dracht gekregen een nieuw kabinet te vor men nadat de agrarische leider Kekkonen er niet in geslaagd was een coalitie van de agrariërs, de conservatieven en de volks partijen tot stand te brengen. De oproep in de plaatselijke pers van de Haarlemse politie aan de onbekende man, die naar werd verondersteld moge lijk inlichtingen zou kunnen verschaffen omtrent de vermissing van de 4V2-jarige Jacob Klerk, heeft wel succes, maar geen resultaat opgeleverd. Wel heeft de man zich bij de politie gemeld, doch er is ge bleken, dat hij met het geval niets uit staande heeft. De kerkeraad van de Gereformeerde kerk van Haarlem-Zuid heeft voor de aan staande vacature-ds. A. M. Boeyinga het volgend tweetal samengesteld: ds. H. M. Kuitert te Scharendijke en ds. D. J. Roos te Sleen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 98 99% A..K.TJ 210 210 296 J'* 299 Philips Gloeil. 288 286 Kon. Petroleum 45514 45634 A'riain Rubber 92% 92% Holl. Amer. Lijn 147 Vu 147 N. Scheepv. Unie 13714 137 H.V.A 124 124,'4 115% 116 Amsterd. Bank 188 188 Ned. Handel Mij. 18134 182 Rottera. Bank 175 175 Twenlsche Bank 181 181 Anaconda Copper 34% 34% Bethlehem Steel 60% 60% Republic Steel 50"/,o 50% Shell Union 92 92% 22 22% U. S Steel 43% 73 X Heden verscheen voor de Haagse recht bank de arts J. F. M. O. uit Berkel, die er van verdacht wordt zijh vrouw met vergif om het leven te hebben gebracht. De verdedigers hadden bij de rechtbank een verzoek ingediend de behandeling van deze zaak nog enige tijd te willen uitstel len. Dit uitstel werd verleend tot 6 Mei. Premier Zahedi heeft Donderdagochtend aan de Sjah zijn nieuwe regering voorge steld, die geheel gelijk is aan de oude. Don derdagmiddag zal Zahedi in het parlement verschijnen. yycoooooxoooooM Na. het mysterie van de putjes in de voorruiten van auto's in de Amerikaanse staat Washington vertonen thans ook winkelruiten in de staat Maine puncties, die op onverklaarbare wijze tot stand zijn gekomen. Het verschijnsel doet zich vooral in Gardiner voor. Een kapper zeidc, dal hij op zijn ruit „zomaar" kleine, putjes had zien verschijnen. Hier en daar ontstonden gaatjes in de ruit, groot genoeg om er een lucifer door te kunnen steken. Men weet voor het ver schijnsel nog geen enkele verklaring. coooofyaooooryy^oooooooQOcooooooocooooooocoooofy De plannen voor de feestviering op Ko ninginnedag in de wijken van de gemeente Bloemendaal hebben thans vaste vorm ge kregen. In Aerdenhout ontbreekt dit jaar de aubade voor de burgemeester of zijn plaatsvervanger door de leerlingen van enkele klassen der lagere scholen. In plaats daarvan wordt om tien uur een gecostu- meerde optocht begonnen, waarvoor de deelnemers zich om half tien zullen op stellen op het Goudsbloemplein (Zuidzijde Zandvoortselaan). Van dit plein gaan de kinderen langs de Verbcnalaan, Dahlialaan, Zonnebloemlaan en Boekenrodeweg^ over de viersprong naar de Tramweg, Eiken laan, Tollenslaan en Catslaan. Hier wordt de stoet op het speelterrein ontbondfen na de prijsuitreiking. Van half drie tot vijf uur zullen er voor de oudere kinderen spelen worden gehou den op de Spiegelenburghlaan. In dit tijds verloop zullen de kleuters van Aerdenhout tussen drie uur en half vijf worden bezig gehouden op het terrein van de Vondel school aan de Juliana van Stolberglaan. Van de Tramweg af vertrekt des avonds om acht uur een lampionoptocht, die langs verschillende lanen ten Noorden van de tramlijn zal gaan en door het Wethouder Laanpark. Na afloop daarvan hoopt men een vuurwerk te kunnen ontsteken op het terrein aan de Catslaan. Dit zal om kwart over negen geschieden, doch het bestuur van het Oranje Comité AerdenhoutBent veld heeft het al dan niet doorgaan van dit vuurwerk afhankelijk gesteld van de bij dragen, die de inwoners tijdens de te hou den huis aan huis collecte zullen offeren. Verder is er gelegenheid tot dansen op de Spiegelenburghlaan. De Oranjevereniging Overveen wil door een afwisselend programma in de avond uren de feestviering bij het dorpsplein op een hoog plan brengen. De schoolkinderen iu Overveen zullen des morgens omstreeks negen uur van hun school naar het sport terrein aan de Vrijburglaan wandelen. Daar zullen kinderspelen worden gehouden en cursisten van het Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleiders zullen hun lenigheid in enkele oefeningen laten zien. De tocht, die vooraf gegaan zal worden door het volledige muziekkorps van de Haarlemse vereniging ..De Spaarnebazuin" met fluitisten en tamboers, begint op de Willem de Zwijgerlaan en gaat langs de Dompvloedslaan, Bloemendaalseweg en Julianalaan naar het gemeentelijk sport terrein aan de Vrijburglaan waarbij onder weg leerlingen van andere lagere scholen in Overveen zich zullen aansluiten. Om tien uur vertrekt van het Joan Mau- ritsplein af de kleuteroplocht. Eveneens voorafgegaan door de Spaarnebazuin zullen de gecostumeerde kleuters (dit keer zonder versierde fietsjes enz.) een rondgang maken door de Zuidamerikaanse buurt en zich begeven naar de Koningin Wilhel- minaschool voor Christelijk lager onderwijs aan de Dompvloedslaan, waar een poppen kastvoorstelling gegeven wordt. Het middagprogramma komt dit jaar ge heel voor rekening van de vrijwillige brandweer Bloemendaal. Het brandweer korps viert juist op deze dag het zesde lus trum. Dit jubileum zal niet met feestelijk heden gepaard gaan, doch wel wilde de brandweer een groots opgezette demon stratie geven. De brandwachten uit alle rayons van de Drie monteurs van Nederlandse klokkengieterijen zijn momenteel bezig met het monteren van het carillon waarvoor de gelden door het Nederlandse volk werden bijeengebracht. dat in het begin van de maand Mei door een delegatie met. aan hel hoofd dr. L. G. Kortenhorst. aan het volk van de V.S. zal worden aangeboden. Het carillon te Washington. Een groot bord brengt onder de aandacht, dat dit klokkenspel zal worden aangeboden door het Nederlandse volk. gemeente zullen daartoe bij het Overveense politiebureau verzamelen en van twee uur af na elkaar op de Willem de Zwijgerlaan samenkomen en daar verschillende demon straties uitvoeren met werken op open water, op de waterleiding en met schuim, het bestrijden van wedstrijdobjecten, het werken met de Magirusladder en een demonstratie van een waterscherm met twaalf stralen. Door middel van een ge luidsinstallatie zullen de demonstraties voor het publiek worden toegelicht opdat men een goede indruk kan krijgen van het werk van een bi'andweerkorps. Voor de spuitdemonstratie „Hoe het vroeger was", een deel van het in de mid dag te brengen programma, heeft het brandweerkorps van de V.B.B. van de Y.B.B. van de familie Van der Vliet een brandspuit in bruikleen gekregen anno 1837. Na afloop hiervan zal de burgemeester van Bloemendaal jhr. mr. C. J. A. den Tex, op het sportveld aan de Vrijburglaan waar eerst de sportschool van de heer J. Nauwelaarts d'Agé nog een demonstratie geeft onderscheidingen uitreiken aan de brandwachten, die de Vrijwillige Brand weer Bloemendaal dertig jaar hebben ge diend of er hun zilveren of koperen jubi leum vieren. Dertig jaar aan de brandweer verbonden zijn de heren P. Houtgraaf te Bloemendaal, H. van Oorschot te Aerden- .hout, J. W. Buschman en T. Heystek, bei den Vogelenzang; de heer T. G. van Wijk is een kwart eeuw bij de ploeg van Over veen. Voor twaalfeneenhalf jaar trouwe dienst zullen de heren A. J. Rotteveel, A. G. Post, J. J. Baggen, J. Heyning, G. Vader, C. A. Schrijvers, W. Dekker en J. P. Hout zager gehuldigd worden. Na de huldiging is er een kledinginspectie in hótel Roozen- daal. Een uitgebreid avondprogramma zal tus sen acht en twaalf uur worden uitgevoerd. Om te beginnen zijn er de zeepkistenraces met levende motor. De wedstrijd speelt zich af tussen het dorpsplein bij hotel Roozendaal en de spoorbomen op de Bloemendaalseweg van de lijn HaarlemZandvoort. Halverwege de race zullen de bestuurder en de voort- cluwers van plaats moeten wisselen- Van negen uur tot half tien zal er op het dorpsplein een openlucht-filmvoorstelling zijn. Daarna concerteert een boerenhand uit Zutphen, „De Stroodorpers", welk orkest eerder op de dag in Haarlem deel neemt aan het muziekfestival van het Cen trum-comité „Koninginnedag". Ditzelfde orkest zal om half zes op de binnenplaats van het Marinehospitaal te Overveen voor de patiënten en bemanning van het hos pitaal een concert geven. Na het optreden van dit blaasorkest kan men zich van half éli af tot middernacht nog verpozen op een bal-champètre. Het Oranjecomité Bloemendaal, waarin behalve enkele ingezetenen, eveneens de hoofden der scholen voor lager onderwijs zijn vertegenwoordigd, beeft op een Dins dagavond in de Hartenlustschool aan de Viiverweg gehouden bijeenkomst, het pro gramma samengesteld voor de Koninginne dagviering in dit deel der gemeente Bloe mendaal. De leerlingen van de derde en hogere klassen der lagere school komen bijeen op het gemeentelijk sportterrein aan de Donkerelaan, waar zij zullen trachten in volks- en schoolspelen de beste prestaties te leveren. Deze wedstrijden staan onder leiding van de Overveense leraar lichame lijke opvoeding, de heer Ch. de Bock. Na afloop hiervan omstreeks half twaalf zal een rolschaatswedstrijd worden gehouden. Het Oranjecomité hoopt op de medewer king van de politie om de rolschaatsstrijd te laten verspelen op de Donkerelaan tus sen de Brederodelaan en de Sterreboslaan. Voor de kleintjes uit de eerste en tweede klassen der Bloemen daal se lagere scholen zullen om half tien en half elf filmvoor stellingen in het Jeugdhuis aan de Donke relaan worden gegeven. Bovendien kunnen zij deelnemen aan een gecostumeerde op tocht, waarbij de kinderen zelf aardig ver kleed mogen zijn, maar bovendien nog hun autoped, fietsje of ander vervoermiddel kunnen versieren. Er zijn twee tochten, voor elke klas afzonderlijk, die door het dorp Bloemendaal zullen gaan, voorafge gaan door het korps van de Christelijke muziekvereniging „Sursum". De eerste stoet heeft als begin en eindpunt de Chris telijke school aan de Bos en Duinlaan en maakt een wandeling door het Bos en Duinkwartier, de Noorder- en Zuider stationsweg, de Hartenlustlaan en de dorpsstraat. De andere kinderen vertrek ken bij de Hartenlustschool aan de Vijver- weg en gaan langs het Kinheimpark en Korte Kleverlaan naar het Jeugdhuis. Na afloop van filmvoorstellingen en volks spelen zal er aan elk deelnemend kind een tractatie worden uitgereikt. In Bloemendaal wordt dus het accent ge- Het programma van de beiaardbespeling in de Grote Kerk door de stadsbeiaardier Arie Peters op Vrijdag 23 April van half twaalf tot half een vermeldt de volgende werkjes: Improvisatie, preludium (Denijn), Paasliederen, Duitse dansen (Beethoven), Drie walsen (Brahms), Allegro (Schepers), Passepied (Pijpers), Gavotte (Glück), Dansje (Roelofs), -Padvindersmars (Ru bens), Oud-Nederlandse liederen: Den Uil, lek hoorde deze dagen, en Daar was a wuf die spon, Menuet uit de symphonie in Es (Mozart). Aagtedijk, 25 te New York verw. Abbedijk, 22 te Los Angeles verwacht. Appingedijk. 21 te Rotterdam. Axeldijk, vertr. 23 v. New York n. Z. Amerika Aalsdijk, 21 te New York. Alcyone, 21 te San Francisco do Sul verw. Algenib, 20 v. Rio de Janeiro n. Las Palmas. Alkaid, 21 tc Santos. Amstelstad, lil te Nagcya. Amstelveen, 20 v. Genua n. Port Said. Arendskerk, 10 v. Norfolk 20 te New York. Abbekerk, pass. 20 Chaos eil. n. Aden. Antonia, 20 te Haiphong. Agamemnon. 20 v. Curagao n. Aruba. Aagtekerk, pass Daedalus Rif n. Suez. Agata, 21 te Pladju verwacht. Aldegonda, 20 v. Bangkok n. Satahib. Alderamin, 20 165 m. ZO. Port Soedan. Aletta, 20 240 m. Z.ZO. Haiphong. Alwaki. 20 145 m. ZO. Bahia. Amor, pass. 20 Beachyhead n. Amsterdam. Ampenan, 20 v. Balikpapan n. Probolingo. Amstelbrug. 20 v. Las Palmas n. Antw. Amstelvaart, 20 620 m. W.NW. Cure eil. Annenkerk, 20 nog Frcmantle. Armilla, 20 v. Balikpapan n. Plad.ju. Artemis, 20 v. Beyrouth n. Latakia. Alwaki, 22 te Rio de Janeiro. Amstelpark, 22 te Penang. Aagtekerk, 21 v. Suez n. Port Said. Alioth, 21 v. Rio Grande n. Santos. Amstelkroon, pass. 21 Gibraltar n. Beyrouth. A.ndijk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Arendskerk, 22 te Dar es Salaam. Aalsum, pass. 22 Vlissingen n. Hamburg. Alphard, pass. 22 Vlissingen n. Antw. Amerskerk, 21 te Antwerpen. Amsteldiep, 21 v. Rotterdam n. Horsens. Andijk, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Alamak. 22 v. Marseille n. Le Havre. Alblasserdijk. 21 v. Lissabon te Havanna. Aldabi, 22 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Aiendsdijk. 20 v. New York n. Rotterdam. Axeldijk, 21 te Baltimore. Blitar. 21 te Genua. Bloemfontein, 21 te Kaapstad. Baain, 20 v. Antofagasta n. Coquimbo. Banka. 20 v. Naradhivas n. Soerabaja. Batoela, 20 60 m. NO. Bali. Bali 21 v. Suez n. Djeddah. Bantam, 21 v. Genua n. Port Said. Billiton, 21 v. Port Said n. Casablanca. Boschfontein. 21 te Genua. Bonaire, 21 340 m. W.ZW Madeira. Bennekom. 21 te Curaqao. Boskoop, 21 v. Carthagf.na n. Pto Limon. Bacchus, 21 v. Fort de France te Grenada. Blommersdi.ik, 20 v. New York te Baltimore Celebes. 20 v. Penang n. Port Swettenham. Caltex Delft. pass. 20 Bone n. Sidon. Caltex Peinis. pass. 20 Casquets n. Sidon. Caltex The Hague, 20 100 m. O. Algiers. Caltex Utrecht, pass. 20 Kp. Espichel n. Sidon. Cieodora, 20 te Adelaide. Congostroom, 21 te Takoradi. Corilla, 20 250 m. O. Kp. Varella. Coryda, 20 110 m. Z. Djeddah. Caltex Nederland, pass. 21 Finisterre n. Sidon. Cottica, 27 te Madeira verwacht. Chama, 21 v. Curagao n. Stanlow. Callisto. 21 v. Houston n. Nederland. Clavella. 21 Ouessant Amsterdam. Croneoburgh, pass. 22 Ouessant n. Rotterdam. Delft, 21 te Antwerpen. Duivendrecht. pass. 20 Cuxhaven n. K dam. Elmina, 20 v. Lagos n. Takoradi. Eemland, 20 v. Pto Alegre n. Rio cle Janeiro. Es'só Den Haag. 20 v Sidon n. Antw. Ena. 20 230 m NO. Luzon. Eos. 20 40 m. W.ZW. Kp. Nao n. Genua. Esso Amsterdam. 21 te Antwerpen Esso Den Haag. pass. 21 Cyprus n. Antw. Eemaijk, 21 v. Rotterdam n. Havanna. Enggano. 21 te Rotterdam. Esso Rotterdam. 21 v. Aruba n. Rotterdam. Friesland KRL)pass. 21 Ceylon n. Ader.. Garoet, vertr. 23 v. Rotterdam n. Houston. Gordias, 17 te Beyrouth. Groote Beer. 20 v. R'dam n. Quebec. Groote Kerk, pass. 21 Minikoy n. Penane. Gouwe, pass. 21 Las Palmas n. Rotterdam Hersilia, 20 60 m. W.ZW. Scilly's. Hilversum. 22 Suez verwacht. Heemskerk, 22 te Port Elizabeth. Hermes, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Tndrapoern, 22 te Singapore. Jupiter, pass 21 Gibraltar n. Malta. Garcia n. Fremantle. Japara (KRL), 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Java, 19 te New York. Jagersfontein. 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt. 22 520 m. O- ten Z. Diego Garcia. Kota Gede. 23 te Casablanca verw. Karimun, 21 te Genua verwacht. Kaimana, 20 te Ogotua. Kota Agoeng. 22 te Manokvvari verw. Kota Baroe, 24 te Mena el Abmadi verw. Kota loten, 20 v. Balikpapan n. Banuwanc. Kieldreeht, 2i te-Port Said. Kertosono. vertr. 24 v. Calcutta n. Madras. Leopoldskerk 20 v. Salala te Ummsaid. Luna. 20 v. Leixoes n. Lissabon. Langkoeas. vertr. 24 v R'datn n. Ti. Priok. Leerdam, pass. 20 Kreta n. Port Said. Lissekerk. 20 nog te Basrah. Lemsterkerk, 21 te Suez. Leuvekerk, 21 te Karachi. Loenerkerk, 21 v. Chitagong n. Calcutta. Lutterkerk. pass. 21 Lissabon n. Marseille. Maasland, pass. 20 Ouessant n. Amsterdam. Madoera. 21 te Le Havre. Maas, pas-. 20 Portland Bill n. Hoegenass. Malvina. 20 85 m. W Sharksbay. Markelo. 20 dwars Vlieland r.. Boston. Mendut, 20 v. Tj. Priok n. Ti. Pandan. Mentor. 20 90 m. ZW. Cyprus. Metula, 20 290 m. NO. Marcus eil. Mirza. 20 650 m. Z. Shimonozeki. Murena, 20 270 m. NW. Fremantle Mvonia. 20 320 m. O. Kp. Varella. Maasland, 22 voor I.Tmuiden verwacht. Mapia, pass. 21 Finisterre n. Marseille. Meliskerk. 22 te Yokohama. Maashaven. 22 te Las Palmas. Manoeran. pass. 21 Perim n. Suez. Mariekerk, 22 Kobe verwacht. Marisa, 21 in Suezkanaal n. Port Said. Marken. 21 te Rotterdam. Maasdam. 23 v. New York t.e Southampton verw Moöiokerto. 22 Hoek v. Holland verw. n. R'dam Molenkerk. 22 te Marseille. Nieuw Amsterdam. 21 v. Villefrance te Malaga. Nigerstroom, 21 te Dakar. Notos. pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Oraniefontein. 20 640 m. N.t.O. St. Helena. Orion. 21 v. Napel* te Patras. Ondina. 20 230 m. ZO. Calcutta. Overiisel, 70 te Semarar.g verw Oranjestad. 71 260 m. W.t.Z. Madeira Omala, 23 Pta Cardon verwacht. Oranje, 22 v. Suez n. Port Said. ADVERTENTIE 39.00 44.00 - 19.00 en hoger in prima kamgaren en gabardine kwaliteiten 24.00 - 29.75 - 35.00 en hoger Gen. Cronjcstraat lalb Telefoon 16045 legd op het kinderfeest. Na afloop daarvan zullen de inwoners van de wijk Bloemen daal elders de Koninginnedagfeestviering moeten gaan voortzetten, want een middag en avondprogramma is door het Oranje comité Bloemendaal niet vastgesteld. Het programma van de feestviering op Koninginnedag in het Zuidelijkste deel van de gemeente Bloemendaal, de wijk Voge lenzang zal bestaan uit volksspelen voor kinderen van de lagere scholen. Over het volledige programma zal het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging zich nog beraden op een heden (Donderdag) avond te houden bijeenkomst. BINNENLAND De soldaat H. Z. hoorde voor de krijgs raad te velde-West acht maanden met af trek tegen zich eisen. Hij zou tussen Sep tember 1953 en Januari 1954 kans hebben gezien honderd brandblusapparaten van het terrein van de D.L.M.-magazijnen bij Am sterdam weg te nemen. De Geneeskundige Hoofdinspectie voor de Volksgezondheid heeft een cursus voor schoolartsen georganiseerd, welke thans ge houden wordt in het voormalige Paleis Noordeinde. Het eerste deel van deze cur sus duurt tot 15 Mei. Ruim 50 schoolartsen, mannelijke en vrouwelijke, uit alle delen van het land nemen eraan deel. De eerste druiven zijn gisteren door de heer P. van Dort van Kwekerij Madoka in hel Betuwse stadje Huissen aan de prinses sen Margriet en Marijke aangeboden. De aanbieding geschiedde te Diepcnheini, waar de beide prinsessen in verband met de bui tenlandse vacantie van hun ouders tijdelijk verblijven. te Delft is Woensdagmiddag het zes tiende congres van de organisatie van na tuurliefhebbers en technologische facultei ten in Nederland geopend, dat aldaar tot en met Vrijdag wordt gehouden en door ruim vierhonderd personen van verschillende universiteiten wordt bijgewoond. Bij een boertlerijbrand in Kalteren bij Diever zijn gisteren een paard, oen pink, vijf koeien en tien varkens in de vlammen om gekomen. Ook de gehele inboedel en inven taris gingen verloren. Het vuur sloeg door de harde wind over op de nabij gelegen woning van J. A. Udinga, die ook geheel afbrandde. De vermoedelijke oorzaak acht men een oververhitte electrische kunstmoeder. In een woning aan de Amsteldijk te Amsterdam heeft de recherche gistermiddag ccn inval gedaan omdat het vermoeden be stond, dat. daar gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. In een kamer werden negen personen aangetroffen, de bankhouder en de bewoonster (kamerverhuurster), en zeven spelers. De bankhouder cn de kamerver huurster. die nog nimmer met de politie in aanraking zijn geweest, bevinden zich nog in hechtenis. Tegen de zeven spelers is proces-verbaal opgemaakt. HAARLEM EN OMGEVING Op het terreingedeelte aan de Willem de Zwijgerlaan te Overveen waar op Konin ginnedag brandweerdemonstraties gehouden zullen worden, heeft het rayon Overveen van de Vrijwillige Brandweer Bloemendaal Woensdagmiddag omstreeks kwart over vier al een voorproefje van dit festijn gekregen toen uitgerukt moest worden voor het blus sen van een grasbrand. Met een slang op de waterleiding konden de brandwachten het vuur localiscren en binnen korte tijd be dwingen. De afdeling Haarlem-Centrum van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt Maandag 26 April een vergadering in het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104. Na de pauze zal zuster H. Sondorp te 's Graven- hage spreken over het onderwerp: ..Onze Christelijke Inrichtingen, waar geestes- en zenuwzieken worden verzorgd". Het wijkenmité Oud-Schoten houdt Vrijdagavond spreekuur in de kleuterschool Tesselschadestraat 4, Haarlem-Noord. Poelau Laut, 21 te Soerabaja. Phrontis. 23 te Amsterdam verw. Polydorus, 22 te Aden. Prins Fred. Hendrik. 21 te Montreal. Prins Fred. Willem. 17 te Montreal. Prins Philips Willem. 19 v Montreal n. Chicago. Prins Willem III,19 v. Montreal n. Chicago. Prins Willem V, 21 te Rotterdam. Penorecht. 20 v. Beaumont n. Bremen. Prins Willem 111 22 te Toronto. Pieter-S. 23 v. Swansea te Rotterdam verw. Rita, 21 te Bangkok. Rijnkerk. 21 te Singapore. Rafaela. 20 290 m. N.NW. Anamba eil. Roepat. 20 350 m. ZO. Socotra. Rondo, 21 Baltimore verw. Radja 21 v. Amsterdam n. Bremen. Ruys, 21 v. Durban n East London. Rotti. 22 te Djibouti. Sarangan. 22 Singapore verwacht. Sehieaiik, 26 Havanna verwacht. Sloterdiik, vertr. 24 v. Antwerpen n. New York. Straat Bali, pa»s. 20 Sabang n. Mauritius. Saparoea. 20 v. Colombo n. Madras. Sibajak, 21 te Rotterdam. Sirrah, 21 te Colon n. Wellington. Slamat, 21 te Djeddah Stad Breda, 20 540 m. ZW. Cocos eil. Stanvac Djirak. 21 te Sungeigerong verw. Salatiga, 21 v. Claveria n. Honolulu. Sarangan, 21 te Belawan. Sliedrecht, te Port Said. Soestdijk, 22 te New York. Stad Maastricht. 22 te Casablanca. Straat Soenda, 22 te Singapore. Saparoea, 22 te Madras Samarinda. 15 v. Tacoma n. Kaapstad. Straat Makassar, 21 v. Port Elizabeth n. Kaap stad Slamat, 22 v. Suez n. Djeddah n. Port Said. Sliedrecht. 21 v. Port Said n. Malta. Stad Arnhem. 24 Rotterdam verw. Stad Leiden, pass. 22 Kp. St. Vincent n. EagnuU Tabian, 21 te Singapore verwacht. Taria, 20 v. Singapore n. Pladju. Tern-ate, 23 TJ. Priok verwacht. Tomori, 20 v. Djeddah n. Aden. Teio, 20 v. Pto Alegre n. Bahia Blanca. Tamo, vertr. 26 v. Nceoehea n. R'dam. Tabinta, 20 80 m. Algiers. Tasman, 21 te Singapore. Thedens, 21 te Soerabaja. Tibia, pass. 20 Jebel Zukur n. Fao. Tjiluwah, 20 v. Singapore n. TJ. Priok. Tomini, 22 Port Said verwacht. Tjisadane 19 v. Durban n. Mauritius. Utrecht. 20 130 m. NO Massawa. Willem Barendsz, pass. 20 Finisterre n. A'dam West-land. 20 v. Las Palmas n. Recife. Wonosari, vertr. 23 v. Musirivier n. Calcutta. Willem Ruys 22 v. Port Said n. Suez. Wieldrecht, 21 te Port Said. Weltevreden. 21 v. Belawan n. Colombo. Woensd recht 21 Gibraltar gepass n. Thames- haven. Zuiderkruis, 21 te New York. KLEINE VAART Atlas, 20 v. La Pallice n. Amsterdam. Algarve, 21 v. Amsterdam te Antw. Att S. vertr. 21 v. Avonmouth n. Cardiff. Albergen, 20 op Foweyrivier. Algarve, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Arnoudspolder 21 v. R'dam te Lissabon. Auriga, pass. 21 Vlissingen n. Londen. Bab T. 20 Kiel gepass n. Norrkoping. Betty Anne S, 20 v. Swansea n. Rotterdam. Bernina. 20 v. Rouen te Parijs. Bernisse, verm'. 21 v. Sevilla n. Casablanca. Birmingham, 20 v. Delfzijl te Harlingen. Claes Compaen. 20 nog te Bayonne. Catharina. 20 v. Gothenburg n. Risoer. Confiance, 20 v. St. Nazaire n. Brest. Cornelia b 1. 22 v. Ajaccio te R'dam verw. Draco, 20 v. Bone n. Venetië. Da Capo. 22 v. Rotterdam te Lissabon verw. Deneb, 21 v. Londen te Rotterdam verw. Domburgh. 20 v. Bordeaux te Casablanca. Driebergen. 20 v. Lissabon n. Casablanca. Eibergen. 20 v Leixoes n. Avonmouth. Elsenburgh, 20 v. Duinkerken n. Londen. Fen, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Escaut, 20 v. Rotterdam te Parijs. Falco, 20 v. Philadelphia n. Novascotia. Frans, 21 v. Rotterdam te Middlesbro. Hast 1. 21 v. Irvine n. Preston. I-fast III, 21 v Plymouth te Nanterre verw. Hast IV, 21 v. Manchester te Parijs verw. Hoogezand, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Ilias. 20 v. Napels n. Malta. Ingeborg, 24 v. Brake te Helsinki verw. Jan Kreunier, 21 Garston verwacht. Jo. verm. 20 v. Saeby n. Fur. .lorna, 21 v. Rouen n. Vejle. Jonex 1, pass. 21 Vlissingen n. Londen. Jutland, 21 v. Bayonne te Londen. Kemphaan. 21 v. Naestved n. Denemarken. Koningshaven, 20 v. Malmö te Landskrona. Laiix. 19 Kiel gepass n. Stockholm. Marcella. 21 v R dam n. Londen. Matthew. 21 v. Newcastle te Southampton verw. Maureen, 20 18 m. O. Lizard. May Mere, 21 te Torreveja. Monica, vertr. 21 v. Preston n. Dublin. Myfem 21 v. Stockholm te Antwerpen. Noord 21 v. Rotterdam te Billingham. Poortvliet, 21 15 m. O. Gibraltar n. Aren. Pavo. 19 te Vastervik. PonTo. 10 v. Ajaccio n. Rotterdam. Plato. 20 te Hamburg n. Gothenburg. Rijnhaven, 21 v. R'dam te Duinkerken. Swift. 20 v. Gothenburg n. Parijs. Taormlna. 21 v. Denemarken n. Oslo. Wiekenburgh. pass. 21 Guernsey n. Duinkerken. Pieter S. vertr. 21 v. Swansea n. Rotterdam. Woensdrecht, 25 Thameshaven verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11