Wat de Haarlemse schaakclubs het afgelopen seizoen presteerden <3 Ds. W. J. van Elden ten grave gedragen gNEtspaart tlw handen! SNEispaartflgeld rtevett aan de redactie Viering Koninginnedag in Heemstede DONDERDAG 22 APRIL 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT X PRODUCTEN Protest tegen voorgenomen parade in Rotterdam Verkoop van huizen Woodbrookers gaan praten over „hogerop willen" Schoolvoetbal in Haarlem Chauffeur tot twee weken veroordeeld Twee Haarlemmers zouden groot aantal fietsen gestolen hebben Burgerlijke Stand van Haarlem Heemsteedse Redding brigade vergaderde Het schoolhandbal- tournooi voor meisjes Hockey Jubileum-jeugdtournooi van BDHG Honkbal HHC en OVVO spelen demonstratie-partij Elke competitie krijgt vreugde en teleur stelling. Van beide kregen de Haarlemse schaakclubs in de thans vrijwel geheel af sluiter van de 3e klasse A, hetgeen degrada tie betekent. De schaakvereniging „Het Oosten" zal wel gelopen competitie hun deel. Bij HSG werd tevreden zijn. Het le tiental zorgde voor een van beide geproefd. Vreugde vanwege de fraaie prestatie van het le tiental, dat on geslagen kampioen werd van de le klasse A van de KNSB. Daarmede promoveerde dit kranige tiental naar de hoogste afdeling in de Nederlandse schaakwereld: de hoofd klasse van de KNSB. Teleurstelling evenwel bracht het 2e tien tal. Vorig jaar nog één der toonaangevende teams, eindigde het dit jaar op de onderste plaats in de le klasse B na het verliezen van alle wedstrijden. Het degradeert daardoor naar de 2e klasse. Het 3e tiental kon zich in de 2e klasse C ternauwernood handhaven. Met 2 pnt. uit 5 wedstrijden eindigde het op de voorlaatste plaats. Het 4e tiental deed het beter. Met Bloe- mendaal III en Weenink II eindigde het op de 2e plaats in de 4e klasse D. Het kwam evenwel niet tot promotie, want van Bloe- mendaal II werd met 7'i2'en van Wee nink II met 3'i6'a verloren in de nood zakelijk geworden beslissingswedstrijden. De Schaakclub Haarlem kan met tevreden heid op het gepresteerde terugzien. Het le tiental bevocht het begeerde kampioen schap van de 2e klasse B van de KNSB en promoveert nu naar de le klasse. Het 2e tiental speelde in de le klasse B van de NHSB een voorname rol, doch moest in VAS III z'n sterkere erkennen. Met 7 pnt werd de 2e plaats tenslotte bezet. Ook het 3e tiental deed het. na een slechte start, heel goed. Verder dan de 3e plaats in de 2e klasse C kwam het met 6 punten evenwel niet. Het 4e tiental had ook al de concurrentie van een VAS-tiental te duchten, en ook dit maal bleven de Amsterdammers de baas. Met 6 pnt. uit 4 wedstrijden eindigde Haar lem IV op de 2e plaats in de 3e klasse F. Een groot succes was ook weggelegd voor de Heemsteedse Schaakclub. Het le tiental won alle wedstrijden, ook die tegen Zaandam I, zij het, dat daarvoor eerst beroep aan getekend moest worden tegen de arbitrage van een afgebroken partij. Heemstede I werd, dankzij deze prestaties, kampioen van de Noordhollandse Schaak Bond. Op 24 April a.s. spelen de Heemstedenaren hun le pro motiewedstrijd om een plaats in de 2e klasse van de KNSB. Ook het 2e tiental had blijkbaar kam pioensaspiraties. Het finishte gelijk met Kijk Uit I op de le plaats van de 2e klasse C. De beslissingswedstrijd evenwel ging met 64 verloren. Het 3e tiental handhaafde zich met 3 pnt. uit 5 wedstrijden in de 2e klasse D. Het 4e tiental was minder succesvol. Met 1 punt uit 4 wedstrijden werd het hekke- ADVERTENTIE •tl Geen voordeliger wasmiddel dan SNEL! Want SNEL is extra geconcentreerd. Enkele druppels zijn vol doende voor een stèpel af was. SNEL maakt alles glanzend schoon en is ook voor wol en tere zijde het ideale wasmiddel. Bovendien bevat SNEL het beroemde Sapobiel voor gave. zachte handen APLASTIC WASKNIJPER GRATIS bij elke fles voor afwas, wol en z\jde. Slechts 36 cent. EMKA GLORINE FABRIEKEN APELDOORN (Verkort weergegeven) «lerinnering I. Met het ingezonden stuk van B. E. kan steller dezes het niet eens zijn. Volgens hem zouden de Duitsers in de bollenstreek tekeer zijn gegaan alsof zij opnieuw bezetters waren. Waarom direct een politiek aspect te verlenen aan Duitsers die er echt ook eens een dagje tussen uit zijn? Die pamfletten in Eltenlaten we ons daar niet druk over maken, enkele verongelijkte mensen op de massa zijn al voldoende om te trachten herrie te schoppen.. Neen, de Paasdagen heeft steller dezes zelf de bollenstreek bezocht, inderdaad leek het wel een Duitse invasie, maar van be zetting, neen, volgens mij meer dan sterk overdreven. Laten wij ons vooral niet zelf tot super-mensen gaan uitroepen en een zeker vooroordeel blijven handhaven, want zulks leidt slechts tot verbittering en geen vergeving. EEN OUD POLITIEK GEVANGENE Herinnering n. Wat het schrijven van B. E. over het gedrag der Duitse touristen betreft, moet het mij van het hart dat we deze misère aan onszelf te wijten hebben. We hebben enorme reclame gemaakt in het buitenland en moeten nu de naar hier gelokte vreemdelingen, wie het ook zijn en hoe ze ook zijn, verdragen. Ik heb gehoord van caféhouders die een plaat met „Duit sers ongewenst" aan hun gevel willen han gen, maar dat zou een verkeerde indruk maken. Want als wij ons land ter wille van de eeuwigzaligmakende deviezen on bewoonbaar willen maken gedurende de vacantieseizoenen, dan moeten we de ge volgen ervan dragen. Als de Duitsers zich misdragen kan men alleen maar zeggen: Zij hebben ervoor betaald. We moeten eerst maar eens bij onszelf te rade gaan, voordat wij klagen over onheil, dat we over onszelf hebben uitgeroepen. A. S. S.—W. behoorlijk debuut in de overgangsklasse door daarin met 6 punten op de 3e plaats beslag te leggen. Het 2e tiental werd met 7 punten uit 4 wedstrijden kampioen van de 3e klasse A en bevocht aldus z'n terugkeer naar de 2e klasse. Het 3c tiental viel tegen en had grote moeite zich in de 3e klasse D te handhaven. Dit lukte tenslotte met 2 pnt. uit 5 wedstrijden. Het 4e tiental deed het in de 4e klasse A al weinig beter en kwam eveneens tot 2 pnt. uit 5. Het degradatiespook hield de Schaakclub „Rolland" wel in spanning dit seizoen. Het le tiental ontliep het gevaar maar net en eindigde in de overgangsklasse met 2 pnt. uit 5 op de voorlaatste plaats. Het 2e tiental loopt nog steeds ernstig gevaar. Tegen Het Oude Slot I staat het voorlopig met. 4—5 voor, en juist deze wedstrijd is beslissend ten aanzien van de degradatie. Alleen winst kan Rolland II redden. HWP heeft zeker reden tot tevredenheid. Het le tiental voor het eerst uitkomende in de le klasse deed het daar zeker niet slecht. Met 3 pnt. uit 4 wedstrijden hand haafde het zich in de 3e klasse F. Enkele wedstrijden gingen met het kleinst mogelijke verschil verloren. Ook het 2e tiental had aan 3 pnt uit 4 wedstrijden genoeg om zijn ver blijf in de 3e klasse F te verlengen. Het 3e tiental bracht het tot de 2e plaats in de 4e klasse F met 5 pnt. uit 4 wedstrijden. Dit houdt promotie naar de 3e klasse in. Kennemerland hield het op de gulden mid denweg. Zowel het le als het 2e tiental ein digde op de 4e plaats. Het eerste met 5 pnt. uit 5 in de 2e klasse C, het 2e met 4 pnt uit 5 in de 3e klasse D. Succesvol was ook Bloemendaal. Het le tiental keerde terug naar de le klasse, door op fraaie wijze beslag te leggen op het kam pioenschap van de 2e klasse D. Het bleef on geslagen en scoorde uit 5 wedstrijden 9 punten. Het 2e tiental had dit resultaat bijna geëvenaard. Het moest de le plaats van de 3e klasse D delen met Kijk Uit I, doch ver loor de beslissingswedstrijd met 4145'L\ Het 3e tiental heeft nog kans op promotie. Met HSG IV en Weenink II deelt het de 2e plaats in de 4e klasse D; één van deze teams zal promoveren. De le beslissingswedstrijd tegen Weenink II bleef voorlopig staan bij een 2'jlVs achterstand voor de Bloemen dalers: de 2e tegen HSG IV werd met 7H>2'j gewonnen. Het Oude Slot kan op weinig successen bogen. Het le tiental moet tegen Rolland II gelijk spelen voorlopige achterstand 45 om zich in de 2e klasse D te handhaven. Het 2e tiental in de 4e klasse E en het 3e tiental in de 4e klasse F verloren alle wed strijden. Ook SSCH maakte een slecht seizoen door. Het le tiental sluit de rij in de 3e klasse D met 1 punt uit 5 en degradeert derhalve. Het 2e tiental eindigde op de 4e plaats in de 4e klasse E met 4 pnt uit 5. Slechts door een slechte start kwam De Torens I in de 3e klasse D niet tot promotie. Het eindigde met 7 pnt. uit 5 op de 3e plaats. 't Schouwtje I tenslotte degradeert. In de 3e klasse E eindigde het met 2 pnt. uit 4 onderaan. ADVERTENTIE nog steeds onovertroffen in smaak en kwaliteit De Rotterdamse afdelingen van „Kerk en Vrede", de Doopsgezinde Vredesgroep, de Vredesgroep „De Derde Weg" en de Algemene Nederlandse Vredesactie (A.N. V.A.) hebben zich in een gemeenschappe lijk schrijven tot de gemeenteraad van Rot terdam gewend. Zij delen mee, het ten zeerste te betreuren, dat de militaire pa rade op 30 April 1954 ditmaal zal worden gehouden in Rotterdam. Zij zijn ervan overtuigd, dat ook in dien de bewapening ails noodzakelijk kwaad geaccepteerd wordt met werktuigen, die dienen tot massale vernietiging vain men sen, nooit of te nimmer op feestelijke wijze mag worden geparadeerd. „Wij kenden het leven van ds. Van Elden niet anders dan nog steeds fris en bloeiend, hemzelf nog vol energie en vitaliteit en wij begrijpen niet, dat dit opeens een einde heeft genomen. Het is alsof wij hem nog voortdurend zien en horen, deze man die het leven zo lief had en zoveel levensblij heid in zich omdroeg, die zo'n behoefte had om zich te uiten naar alle kanten", aldus sprak ds. G. J. Waardenburg Woens dagmiddag in de Grote Kerk tijdens de rouwdienst voor ds. W. J. van Elden, eme ritus-predikant van de Nederlands Her vormde gemeente. Ds. Waardenburg ver- vervolgde: „Hoe verschillend kan het toch wezen: na lang lijden kan de dood een ver lossing zijn, na lange voorbereiding kan hij een vervulling zijn, maar als hij plotseling nadert, als zijn werking snel is en hevig, als hij in korte tijd een leven breekt, dan is het voor ons een slag, die ons geheel verbijstert". Spreker herinnerde er aan, dat ds. Van Elden een jaar geleden op dezelfde plaats afscheid van zijn gemeente en zijn ambt genomen heeft, en wie had toen kunnen vermoeden dat wij thans bijeen zouden zijn om van hem afscheid te nemen. Sprekend over het pastoraal van de overledene zei ds. Waardenburg, dat hij de vrijmoedigheid en gave had de mens te benaderen door persoonlijke omgang en gesprek. Voor de mens en al het menselijke had hij volop oog, aandacht, begrip en belangstelling. Hij verzuimde niet te wijzen op Hem, die de ware Herder is, die zijn schapen weidt en de tegelijk het lam is, dat de zonde der wereld wegneemt. Het is niet zo moeilijk het beeld van ds. Van Elden voor ogen te hebben, aldus spre ker. Er zijn daarin trekken, die ons steeds zullen bij blijven. Ds. Waardenburg dacht daarbij aan zijn levendigheid en levende belangstelling, aan zijn gemakkelijke om gang, aan zijn soepelheid en buigzaamheid van geest, aan zijn vriendschap, gastvrij heid en collegialiteit, aan zijn vrijmoedig heid in zijn optreden en aan zijn hartelijk respect. Toegerust met dit alles heeft hij zich gegeven aan vele belangen der ge meente en in het bijzonder voor de wijk Leidsebuurt en verder in die van de Her vormde scholen en van het Militair Tehuis. Ds. Waardenburg vervolgde, dat wij ds. Van Elden naar de mens gesproken niet konden missen en zeker niet nu. de ge meente slag op slag te dragen krijgt. Er zijn geldelijke zorgen en er zijn te weinig voorgangers en hulpkrachten. De gemeente profiteerde nog zeer van zijn werkkracht en ervaring, de collega's hadden in hem een warm vriend en raadgever en in zijn gezin en familiekring straalde veel warmte en liefde van hem uit. De uitslag van de dezer dagen gehouden verkoping in het Notarishuis luidt: Schag- chelstraat 28 f7000. A. Vo_lkers qq.; Schag- chelstraat 42 zw. en rd f "200. makelaar S. c[oor mr jj. C. van Geer en „Waarom L. Mok qq.; Tetterodestraat 12 f 5500. G. J. van Lit; Westergracht 54. f8650. makelaar F. H. v. Emmerik qq.; Uit den Bosstraat 15 f 10.000. makelaar S. L. Mok qq.; Padang- straat 25, 27, 29, en 31. Haarlem f 12.800, F. A. Groen qq.; Preangerstraat 46 f5200, W. J. A.. Lieshout; Preangerstraat 44 f3700, A. Boon; Preangerstraat 42 f3500, A. Stevens; Soendastraal 56 f5100, A. A. P. Tijssen; Paul- Krugerkad.e 5 zw. en rd f 5000, makelaar D. J. vgp Rijn qq.; Zandvoortselaan 110, Heem stede f4300. makelaar G. J. Smit qq.; Gast huislaan 172 en 174 f2450, J. W. Heuperman qq.'; A. L. Dyserinckstraat 80 f2905, N. N.; Vergierdeweg 146, f6700. N. N.; Vluchthoven- straat 11, Santpoort f 1850. N. N.; Lieven de Keylaan 22, Heemstede f 10.900, A. Ouds hoorn; Koediefslaan 41. Heemstede f 10.790. J. M. Strijbis q_q.; Van Marumstraat 8 f3775. C. Keur qq.: Semarangstraat 18, 20. 22, 24 en 26 f 19.575, L. Bos; Schoterbosplein 2 f 12.500, opgehouden. Ziende op wat voorbij ging zijn we met droefheid en weemoed vervuld, aldus spre ker. We hebben weer ervaren de broos heid van het menselijk bestaan en denken aan wat Psalm 103 daarover zegt. God zegt: uwe gedachte zijn niet mijn gedachte en uw wegen niet mijn wegen. Wij hebben te buigen voor Gods raad. Bij God zijn on eindige mogelijkheden en doeleinden die wij niet overzien. Ds. Van Elden stierf op stille Zaterdag, de dag tuseri Goede Vrijdag en Pasen, het grote offer en de opstanding. Daar ligt ons heil ook verankerd. Laat ons, aldus besloot ds. Waardenburg, Gods be stel aanvaarden, dankbaar zijn voor zijn zegeningen, ja laat ons alles aan Hem toe vertrouwen. Nadat op het orgel gespeeld was „Bist du bei mir" van J. S. Bach, ging ds. Waar denburg in gebed voor. Met het zingen van Gezang 53 vers 3; In uw hoede zijn wij wel geborgen, werd de dienst besloten. Hierna werd de kist met het stoffelijk overschot onder orgelspel en klokgelui uit gedragen. Op de begraafplaats Om twee uur geschiedde de begrafenis op de Noorderbegraafplaats. De heer J. Klinkhamer speelde, toen de kist in de aula werd gedragen, Gezang 230: „Leid vriend'lijk licht, mij als een trouwe wacht". Ds. B. ter Haar Romeny, predikant te Heemskerk, las enkele gedeelten uit de Bijbel voor. De organist speelde nog Gezang 242 „Zalig, die in Christus sterven" en bij het dragen door leden van de Wijkgemeen- te II (Leidsebuurt) van de baar naar de groeve Gezang 180 „Beveel gerust uw we gen". Een broer van de overledene dankte voor de blijken van deelneming, waarna ds. Ter Haar Romeny de plechtigheid sloot met het bidden van het Onze Vader. De Arbeidersgemeenschap der Wood brookers in Bentveld houdt op 15 en 16 Mei een weekendcursus voor hen. die werkzaam ziim in- of betrokken zijn bij het bedrijfsleven. Het thema, waarover gecon fereerd zal worden is „De promotiekansen in het moderne bedrijf". Het is duidelijk dat het begrip „hogerop" een belangrijke plaats heeft in het leven. En daarmee doen zich enkele vragen voor: is het noodzake lijk voor het menselijk zelfrespect om pro motie te maken? Is het mogelijk om in 'het moderne be drijf promotie te maken? Zijn de hinder nissen zo talrijk, dat er in de praktijk wei nig van terecht komt? De Wood brook ersgemeenschap heeft het noodzakelijk geacht aan deze vragen van sociale, economische en zedelijke aard een weekend-conferentie te wijden. Er zullen drie voordrachten worden ge houden: „Waarom wil de mens hoger-op- komen?", door dr. A. van Biemen, „Prac- tische mogelijkheden en moeilijkheden", is een goed en duidelijk promotiestelsel no dig? Zedelijke en sociale aspecten van het streven „hoger op t.e komen", door dir. A. van Biemen. Na afloop zal een gemeen schappelijk gesprek worden gevoerd met als thema: „Hoe krijgen we een goed en duidelijk stelsel van promotie!ijnen?" De uitslagen van de schoolvoetbalwedstrij- den van gisteren luiden: Afdeling A: Lorentz LyceumJ. P. Thijsse Montessori Lyceum 37. Afdeling B: MTS 2Pr. Ireneschool 1 32; A. H. Gerhardschool 1Hartenlust- school 1 0—1; Ketelaarschool Ambachts school 1 3—0; KL de Vriesschool 1—HBS B 2 0—y Voor de viering van Koninginnedag op Vrijdag 30 April is in Pleemstede het vol gende programma samengesteld: 88.30 uur: Jeugdappèl op het Raadhuis plein, met medewerking van alle sport verenigingen, jeugdorganisaties en de putaties van alle Heemsteedse scholen. Vlag hijsen - Vlaggeliederen - Toe spraak van de burgemeester .- Wilhel mus (twee coupletten) - Défilé. 10 uur: Kinderfeest in het Heemsteedse Sportpark, te verzorgen met twee voor stellingen door het „Kinder-Circus Elleboog". 25 uur: Volksspelen in het Heemsteedse Sportpark. 1. Touwtrekken voor mannen boven 23 jaar in ploegverband van 4 personen, die een in Heemstede gevestigde firma, vereniging "of instelling vertegenwoor digen. 2. Hinderniswedstrijd voor jongens van 15 tot en met 20 jaar. 3. Ringsteken op lorries voor meisjes van 15 tot en met 20 jaar. 4. Kat kneopelen voor mannen boven 21 jaar. 5. Carna val-race voor dairies boven 21 jaar. Aanmelden voor deelname aan de volksspelen kan tot Dinsdag 27 April schieden bij: O. A. Brink, Zandvoortse laan 115: C. van Empelen, Binnenweg 18; L. Kortekaas, Prinsenlaan 24; J. Neeskens, Cruquiusweg 116; Jac. Roest, Raadhuisstraat 18 en A. v. d. Weiden, Jan van Goyenstraat 7. De hiervoor ter beschikking gestelde prijzen zijn te be zichtigen in de etalage van de firma Jac. Roest en Zn., Raadhuisstraat. 8 uur: Feestavond in het Heemsteedse Sportpark. 1. Opvoering van het kin derspel „Het Geschenk", geschreven en geregisseerd door Bob Jansen. 2. Toe spraak van de burgemeester. 3. Voor stelling door de balletgroep „Scapino". Voor deze feestavond wordt aan alle Heemsteedse ingezetenen boven 18 jaar vrij toegang verleend. 10.30 uur: Oranjebal op het Raadhuisplein, onder leiding van de heer H. van der Moolen, met medewerking van het en- semble „Musióorda" uit Haarlem. De dansmuziek wordt verzorgd door „The Four Black Syncopaters" onder lei ding van Bert van Poelgeest. Voor deze dag werden verder de Heem steedse muziekcorpsen „Eensgezindheid". „Excelsior" en „St. Michaël" ingeschakeld, terwijl op het Wilhelminaplein nog een kermis zal worden ingericht, die Donder dag 29 April, Vrijdag 30 April en Zater dag 1 Mei zal zijn opengesteld. De Nederlandse Bromfictsbond heeft de minister van Financiën verzocht te over wegen de betaling van de motorrijtuigen belasting voor bromfietsen maandelijks te laten geschieden op eenzelfde wijze als deze voor de radioluistervergunning wordt vol daan. Dan zouden de bromfietsers maande lijks zegels van f 1,25 kunnen plakken op hun belastingkaart. De bond meent, dat de betaling van de belasting per jaar of per drie maanden zoals thans gebeurt voor vele bromfietsers bezwaarlijk is. Uitspraken rechtbank De Haarlemse rechtbank heeft Donder dagmorgen uitspraak gedaan in de zaak legen de 27-jarige buschauffeur van de NZHVM H. I. uit Haarlem, die op 24 Fe bruari op de Haarlemse Dreef ter hoogte van de Paviljoenslaan de 47-jarige land arbeider J. Kloek dusdanig had aangereden, dat deze vrijwel direct overleed. De rechtbank veroordeelde de chauffeur tot een hechtenisstraf van twee weken en één jaar ontzegging van de bevoegdheid om een motorvoertuig te besturen. De officier van Justitie had een jaar ontzegging en drie weken hechtenisstraf geëist. De negentienjarige student P. J. de J. uit Heiloo werd Donderdagmorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie jaar. De verdachte zou een geldkistje inhou dende ongeveer vierhonderd gulden en een dames-polshorloge ten nadele van zijn pen sionhoudster gestolen hebben. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had een gevangenisstraf van zes maanden geëist, waarvan drie maanden onvoorwaardelijk en terbeschik kingstelling van de regering. Haarlemse Rechtbank De Haarlemse rechtbank behandelde Donderdagmorgen de zaken tegen de twin tigjarige betonwerker B. K. uit Haarlem en de vierentwintigjarige pakhuisknecht J. IJ., eveneens uit Haarlem. De beide ver dachten was tenlaste gelegd, dat zij teza men een aantal fietsen in Haarlem hadden gestolen en zij gaven dit op de zitting grif toe. K. zou bij deze diefstallen overgehaald zijn door zijn vriend, die reeds diverse vonnissen achter de rug had. IJ. bekende eveneens, dat hij zich aan het ontvreemden van de rijwielen, al dan niet met hulp motor, schuldig had gemaakt. Op een vraag van de president van de rechtbank, hoeveel fietsen er nu eigenlijk gestolen waren kon hij echter geen ant woord geven. Het zouden er, volgens hem, twintig, maar ook dertig geweest kunnen zijn. De officier van Justitie was echter van oordeel, dat er „slechts" achttien rijwielen door IJ. toegeëigend waren. In zijn requisitoir wilde de officier van Justitie er rekening mee houden, dat K. door zijn vriend zou zijn overgehaald en hij eiste daarom tegen IJ. een gevangenis straf voor de tijd van anderhalf jaar met aftrek van het voorarrest en tegen K. twaalf maanden, waarvan acht maanden onvoorwaardelijk met aftrek. De verdediger van beide vex'dachten, mr. R. K. P. Kalbfleisch, meende in zijn plei dooi, dat er voor zijn cliënten zeer zeker reclasseringskansen aanwezig waren. Hij verzocht de rechtbank bij de uitspraak daarmee rekening te willen houden. De uitspraak werd ten slotte bepaald op 6 Mei. Haarlem, 21 April 1954 ONDERTROUWD: 21 April: J. G. van den Nieuwenhof en A. H. P. Jansen. M. de Vries en A. M. Th. Kenter. R. Bult en C. Rijnhart. E. Broekman en L. H. Fluitsma. R. A. Knegt en K. J. van der Zwan. C. Bakker en G. Kras. J. Visscher en G. Maaskant. J. A. van der Mierden en C. M. Aarts. H. Kuijer en A-. M. Dekker. A. P. Zwart en G. van Norden. J. W. Hessels en J. G- M. Merckelbagh. J. M. van der Horst en C. M. F. van Horick. W. Schokker en J. G. B. Ockers. F. J. Koks en M. E. Tool. E. Hubert en A. C. F. Götte. A- H. van der Putten en M. E. Verheijen. F. Fomm en C. H. M. Th. Hoefnagel. W. van Geens »n A. Medenblik. G- H. M. Hageman en H. J. M. Turkenburg. W. J. van der Brugge en M. J. Krijntjes. S. Steggink en A. C. Boer- rigter. H. M. Schere Jansen en A. Lagerveld. GEHUWD: 21 April: W. Strieker en A. Th. Eichhorn. J. G. A. M-. Knölschke en J. M. A. Hilterman. C. J. Visser en F. Waal. C. J. Bank en E. C. M. van Schie. J. Kol en M. A. Bakker. J. Burrij en H. A. Levering. J. H- ■Prinsen en C. M- Kloppenburg. A. Jansen en E. van der Maat. A. Winter en M. J. Houthuijzen. J. Heeren en H. de Wit. G. Koe- jemans en J. Th. Huijsmans. P. J. Schouwer en J. C. C- M. Schiphorst. C. B. Helminck en G. de Vlaming. B. C- Nobels en N. Twigt. O. Graf en J. C. Brakel. BEVALLEN van een zoon: 13 April: J. W. Sindorf—Faas. 19 April: L. A. Barendsen— Cleveringa. 20 April: M. G. Bok—VanTonge- ren. F. J. Groen—Bosscher. 21 April: J. H- LaanLouwen. BEVALLEN van een dochter: 18 April: A. Dingerdis—Sminia. 20 April: M- C- van Ha ren—Snel. M. P. Bunnik—Smits. W. Goos- senBoeser. J. U. van der GroepVan Stei.in. E. A. WassenaarDuwel. 21 April: A. Koek—Lauer. M- P. Post—Van Leeuwen. G- BangmaHeemskerk, OVERLEDEN: 17 April: H. Blumink, 74 jaar, Westerhoutpark. 19 April: R. Doets. 80 jaar, Crayenesterlaan. 20 April: E. Rappard—Oppe- dijk, 59 jaar, Z. B. Spaarne. Het Lectuurdepót van het Nederlandsche Roode Kruis zendt niet alleen boeken en tijdschriften aan langdurige zieken; ook Nederlanders, die ver buiten onze grenzen vertoeven worden niet vergeten. Het Marine-detachement in Hollandia op Nieuw Guinea heeft hier een zending van het lectuurdepót welkom geheten. Onder voorzitterschap van de heer H. Hessels is de Heemsteedse Reddingbrigade Woensdagavond in jaarvergadering bijeen geweest. De vergadering werd gehouden in de zaal van dansschool H. van der Moo len aan de Raadhuisstraat. Het eerste ge deelte van de avond was gewijd aan d'e overzichten van secretaris en penningmees ter en het verslag van de kas-commissie. Het agendapunt bestuursverkiezing bracht evenmin verandering, daar de periodiek aftredende voorzitter en secretaris,de heren H. Hessels en R. Abraham, beiden bij ac clamatie in hun functie werden herkozen. Alleen de penningmeester, de heer C. Roest gaf er de voorkeur aan zich door de heer K. de Vries te laten vervangen, hetgeen eveneens de goedkeuring van de vergade ring verwierf, nadat de heer Hessels hem voor zijn vele aan de brigade bewezen diensten de toekomende hulde niet onthou den had. Vervolgens maakte de voorzitter bekend, dat de activiteit der brigade zich binnen kort niet alleen tot het reddend zwemmen zal beperken, doch ook met wedstrijdzwem- men zal worden uitgebreid. Tenslotte werden enige plannen bespro ken voor het vieren van het aanstaande zilveren jubileum der brigade, welke even wel nog geen vaste vorm hebben aange nomen. De gisteren gespeelde halve finale voor jongste meisjes in het schoolhandbaltournooi heeft een bijzonder spannend verloop gehad. In poule I speelden Beverwijk 1, Ketelaar- school en Klaas de Vriesschool, waarbij de eerste en laatste elkaar geen duimbreed hebben toegegeven. Zij versloegen beiden de Ketelaarschool met resp. viereen en vijf een. Daarbij is Beverwijk iets in het na deel geweest, omdat dit team het eerst in het veld moest treden. Want om wat krach ten te sparen voor de strijd tegen de Klaas de Vriesschool, lieten de voorhoedespeel sters het bij vier doelpunten vóór, wat na het gelijke spel, eeneen, betekende, dat de Klaas de Vriesschool met slechts een doelpunt meer naar de finale door mocht. In poule II waren de krachten nog beter verdeeld, want niet dan na zeer veel in spanning is het team van het Coornhert- lyceum gelukt zich de finaleplaats te ver zekeren. De oudste meisjes startten voor de poule wedstrijden en daarbij heeft de Klaas de Vriesschool het wel het makkelijkst gehad. Dit team was veruit de meerdere van de Bronsteeschool en Chr. Lyceum Haz. In poule C eindigde HBS A. de Gerten- baclischool en de Gerhardschool met een gelijk aantal punten. Bij het nemen van straf- worpen werd HBS A reeds door de Gerten- bachschool uitgeschakeld, zodat men nog strafworpen tussen dc Gertenbachschool en Gerhardschool te zien krijgt. In A en D wonnen de Ketelaarschool en het Kenne- mer Lyceum. De eerste kreeg veel tegen stand van de Willem de Zwijgerschool, ter wijl de meisjes HBS het het Kennemer Lyceum verbazend lastig maakte. De uitslagen waren: Halve finale jongste meisjes: Poule I: Beverwijk 1—Ketelaarschool 4—1; Beverwijk 1Klaas de Vriesschool 11; Ketelaar Klaas de Vriesschool 1—5. Winnaar: Klaas de Vriesschool. Poule I: Bronsteeschool—Beverwijk 2 4—2; BronsteeschoolCoornhert Lyc. 23; Be verwijk 2—Coornhertlyc. 2—3. Winnaar: Coornhertlyeeum. Poulewedstrijden oudste meisjes. Poule A: Ketelaarschool—Chr. Lyc. Emmak. 3—1; Ketelaarschool—W. de Zwijgerschool 4—3; Emmak.—W. de Zwijgerschool 3—1. Win naar: Ketelaarschool. Poule B: Klaas de Vriesschool—Bron steeschool 9—4: KI. de Vriesschool—Chr. Lvc. Haz. 5—2; Chr. Lyc— Haz.—Bronstee school 5—1. Winnaar: Klaas de Vriesschool. Poule C: GerhardschoolHBS A 31; Gerhardschool—Gertenbachschool 1—3; HBS A—Gertenbachschool 2—0; beslissing door strafworpen: HBS A uitgeschakeld: nog te nemen tussen Gertenbachschool en Ger hardschool. TT„ Poule D: Kennemer Lyc—Meisjes HBS 21; Kennemer Lyc.Coornhertlyeeum 52; M. HBS—Coornhertlyeeum 5—2; winnaar: Kennemer Lyceum. Halve finale oudste meisjes: Donderdag: Kennemer Lyceum—Rijkskweekschool; Ke telaarschool—Klaas de Vriesschool; winnaar strafw. Gertenbasch/Gerhard winnaar Kenn./Rijkskw. Op de velden van BDHC in Bloemendaal is Woensdag een jeugdtournooi gehouden voor meisjes waaraan het Oost-Engels jeugdelftal deelnam en elftallen van de ver enigingen Kieviten, BDHC. Amsterdam, Laren, TOGO, Rood Wit, HBS en HGC. In totaal dertien elftallen. De gehele dag heeft de jeugd elkaar in felle maar sportieve strijd bestreden. Na afloop reikte mej. M. Wijnstroom de prijzen uit. In de finale sloeg BDHC het Oost Engels Jeugdelftal met 10. waardoor BDHC de eerste prijs won. bestaande uit badges, beschikbaar gesteld door de Koninklijke Nederlandse Hockey- bond en die uitgereikt werden aan de aan voerster van BDHC mej. Heering. Aan de aanvoerster van het Oost-Engels jexigd- elftaL mej. Shilar Tilley werd de tweede prijs uitgereikt, elf badges van BDHC. Laren kreeg als troostprijs het boekje „Ziet uw Spel". Aan mej. Wijnstroom werd door de Engelse leidster miss D. E. Higgins een schilderij aangeboden van Dedhem Mill, naar een originele foto van John Constable. Excursie Vanmorgen zijn de speelsters van het Oost-Engels Jeugdelftal en enige leden van BDHC op excursie gegaan naar de Keuken hof, Madurodam en Delft. In de Keukenhof was door de directeur, de heer Van Wave- ren, een officiële ontvangst bereid en wer den bloemen aangeboden aan de beide leid sters van het Engelse Jeugdteam. Miss Hig gins en Miss Collins. Het hoofdbestuurslid van de KNHB. mej. S. K. Josselin de Jongh, had er in Delft voor gezorgd dat de meisjes daar een aardige ontvangst genoten door de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingen- Ter gelegenheid van het feit, dat ook Feijenoord dit jaar de honkbalsport gaat beoefenen, wordt er Zaterdag 24 April een demonstratiewedstrijd in het Feijenoord- stadion gespeeld tussen O WO en HHC, mo menteel de twee sterkste clubnegentallen van Nederland. OWO en HHC komen met hun sterkste ploeg'/n in het veld en wel: OVVO: Hannie Urbanus. v. d. Walle, Re geling, Rozendaal. Ch. Urbanus, Altink, De Lugt, Weij en Meijer. HHC: Hofstra, Vrenegoor, Hoogenbos, Jongeling, Jole, Romeyn, Maat, Hopman en Duinker. HHC's werper Jan Smidt vertoeft op uit nodiging van de New York Giants nog steeds in Amerika, zodat hij niet van de partij kan zijn. Tijdens de wedstrijd zal voor deskun dige voorlichting van het publiek worden zorggedragen.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7