Op bezoek in een leeszaal voor kinderen Staart en stola J Kerkdiensten De laatste loodjes wegen zwaai; Moeder Bickerdyke ZATERDAG 1 MEI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Blouses uit de Franse ateliers WANDELING LANGS DE WINKELRAMEN Audrey Hepburn Goede Kerkelijk Nieuws Kort nieuws Verkooplokaal NOTARISHUIS INBOEDELVEILING 11/12 MEI 1954 oor d^V rouw De Franse mode-ontwerpers zijn niet achtergebleven met het creë ren van de nieuwste modellen blouses. Het fotomodel hierboven toont u een blouse, uit het atelier van Hubert de Givenchy, van wit te organdie eindigend in een boog aan de voorzijde. De foto hier naast een blouse, die ook gedragen kan worden aan een ..dinner-par ty", ontworpen door Vivian Laure. De sieraden zijn uit de ateliers van Van Cleef en Arpels. In het gebouw Generaal van Merlen hoek Schouwtjeslaan te Haarlem zijn de droge knallen van pistoolschoten verstomd. Al sinds lange jaren trou wens. Nil zitten er blonde en donkere kinderkopjes vol aandacht over hun boeken gebogen. In deze dépendance van de Stadsbibliotheek kun je ze elke Woensdag- en Zaterdagmiddag treffen. Vroeger was deze ruimte de socië teit van de Bond van Oud-Onderofficie ren en het voormalige schietlokaal is thans de uitleen", zegt het hoofd van dit culturele bedrijfje. „Helaas is het ons nog niet gelukt een gebouw in hei cen trum van de stad te vinden. Daarom zitten we nog steeds tijdelijk in dit filiaal". Ik kijk eens rond en vind, dat het er best is uit te houden, al zal de afstand voor veel kinderen wel wat bezwaarlijk zijn. Het is er zonnig en gezellig, met lichte gordijnen en fleurige plantjes op de vensterbank. Blank eiken tafeltjes met dito stoeltjes staan in groepjes bij elkaar. Enkele aardige kindertekeningen sieren de wanden. Deze gaan overigens schuil achter kasten met boeken. Daar boven zijn verschillende opschriften aangebracht, zoals: Ontwikkeling, ont spanning, in gebruik. Mijn blik volgend zegt de leidster: „Ieder kind heeft zijn eigen bladwijzer met zijn naam en adres er op. Zo blijft het boek voor hem be waard tot het uit is." „Zijn er nog bepaalde leeftijdsgren zen?" „In principe wel. De kinderen moeten kunnen lezen, dus in de regel krijgen we ze hier niet beneden zes jaar. Soms maken we wel eens een uitzondering: ons jongste klantje is een hummel van twee, die prentenboeken komt kijken. Tot achttien jaar kunnen ze terecht; er is voor elk wat wils, waarmee ik niet wil zeggen, dat we nu wel voldoende boeken bezitten. Er kunnen er nooit ge noeg zijn." Vooral grotere kinderen, die de mid delbare scholen bezoeken en wel eens een spreekbeurt over een opgegeven onderwerp moeten vervullen, zitten er nogal eens in naslagwerken te snuffelen. De jeugdencyclopaedie heeft bijvoor beeld grote aftrek. Ook de atlassen en woordenboeken zijn dikwijls in gebruik bij het maken van huiswerk. „Op de vrije middagen zitten de kin deren het liefst te lezen," vervolgt mejuffrouw Eisen. „Het huiswerk wox-dt het meest op Dinsdagavond, de enige avond waarop de leeszaal van zeven tot negen uur open is, gemaakt." Het vreemde bezoek heeft de aan dacht van de lezende kinderen flechts een ogenblik afgeleid. Nu bestaat er nog alleen maar het boek, dat voor hen ligt. Ik kijk over de hoofdjes heen en sta in gedachten te tellen. „Het is nu een beetje stil," glimlacht de leidster, „maar we hebben er wel eens vijftig tegelijk gehad, met regen weer bijvoorbeeld. Dan is er eigenlijk een beetje te weinig plaats." „U zult dan uw handen wel vol heb ben, veronderstel ik." „Er is altijd genoeg te doen, maar het maakt ons niet uit of er tien of vijftig zitten te lezen. Een kind, dat ge boeid is, is niet lastig." Drie jaar geleden werd op initiatief van de directeur van de Stadsbibliotheek de kinderleeszaal opgericht. In welke behoefte deze voorziet, blijkt al uit een nuchter cijfer: met de „uitleenkinderen" er bij bedraagt het aantal leden drieën twintighonderd. Het doel is het ver spreiden van goede lectuur onder jon geren. „Bij de uitleen wordt dit doel zoveel mogelijk gepropageerd, maar beter gaat dit nog in de leeszaal waar im mers het persoonlijk contact inniger is. Af en toe praten we eens met deze of gene over het boek, dat ze onder handen hebben en daaruit kunnen we opmaken hoe ze het lezen en of ze alles hebben begrepen of gedeelten er van hebben ver waarloosd. Zo proberen we de kin deren bij te brengen minder opper vlakkig te lezen. Bovendien leren ze zich op een boek concentreren. In een groot gezin, dat klein be huisd is, terwijl er vaak nog een radio staat te gillen, is dat niet zo eenvoudig." De kleintjes tot zes jaar, die nog niet kunnen lezen, krijgen bij de uitleen prentenboeken mee naar huis. Voor deze kleuters is er elke Woensdagmiddag van twee uur af een verteluurtje. De groten kunnen twee boeken per week lenen een lees- en een ontwikkelend boek. En dit alles kost maar een schijntje: dertig cent voor een knipkaart, waarop tien boeken kunnen worden verkregen. Het bezoek aan de leeszaal is gratis. Ik loop wat tussen de tafeltjes door. Groot en klein zitten er naast elkaar. Een krullebol, die nauwelijks boven het tafelblad uitsteekt, is verdiept in. de ge heimen van aap-noot-mies. Een jog uit de vierde klas zit tot over zijn oren in Pinokkio en vindt het maar half prettig, als ik hem wat vraag. Maar een oudere jongen laat me enthousiast de omslag van zijn boek zien: Tijl Uilenspiegel. „Wat lees je het liefst?", vraag ik hem. „Spannende boeken," antwoordt hij, „waarin een heleboel gebeurt." Op het wat kattige gezicht van een Honker meisje komt een enigszins spottende uit- Zoet en st.il stond achter een winkel raam een meisje dromerig voor zich uit te staren. Alleen haar kopje was zicht baar, de rest moest er bij gedacht worden. Om haar raffiahals droeg zij glinsterende kralen, in haar raffia- oren hingen lange oorbellen, op haar schoudertje had zij een zijden pochette gespeld en aan haar achterhoofd bun gelde een gele raffia-paardenstaart. Nu doen al die lelijke paardenstaarten aan al die lieve meisjeshoofdjes mij toch altijd denken aan de verdrietige blik van het paard van de melkboer, dat in de natte regen berustend op zijn baas staat te wachten, maar deze lelijke raffia-paardenstaart maakte zelfs het vooraanzicht van het meisjeskopje tot een misplaatst grapje. Iets anders van raffia was wel aan trekkelijk en practisch bovendien. Dat zag ik toen ik een week of wat geleden in Enschedé winkelde. In nagenoeg ieder huishouden is tegenwoordig een blikje Nes café te vinden. Deze koffie-ex- tract in poeder- vfirm is dan ook zeer gemakkelijk: bij onverwacht bezoek, voor het kopje koffie na de maaltijd, voor iedereen die op de dag buitens huis werkt en voor iedereen die tegen koffiezetten opziet. Speciaal voor de Nescaféliefheb- bcrs stond er achter een winkelraam een alleraardigst raffia-hoesje dat pre cies om het Nescafé-blikje past. Een mandje is het eigenlijk, met een raffia- deksel plus raffiaknop. V/ie handig is zou het best zelf kunnen maken, van raffia, van plasticdraad of desnoods van kunstzijde. Overigens heb ik dit keer eens rond gesnuffeld in een modemagazijn. Het eerste wat opviel was een plastic tasje. In het tasje bleek een ventiel te zitten. Als men hierdoor een hoeveelheid lucht heeft geblazen doet het tasje dienst als luchtkussen. Het is misschien iets voor mensen met pijnlijke ruggen, die niet meer zonder hun kussentje-in-de-rug uit gaan. Opgevouwen heeft het lucht kussen dezelfde omvang als de bekende gummi-tasjes: ngeveer 15 bij 7 centi meter. Het is verkrijgbaar in rood, blauw of groen en in twee maten. Er zijn weekeindkoffertjes geheel van linnen. Ze wegen nagenoeg niets. Het slappe deksel sluit met een rits langs drie zijden. Het voordeel van dit slappe deksel is dat er altijd nóg iets in de koffer kan worden gepropt. Er zijn Italiaanse rieten tassen in overvloed, boodschappentassen, hand- Audrey Hepburn, wier ster opging met „Roman Holiday", is een enthou siast beoefenaarster van zeilen. We zien haar hier voor de mast in een ogenschijnlijk ongedwongen pose. drukking, maar als ze zelf aan het woord is, vertelt ze geestdriftig van Abeltje uit het boek van Annie Schmidt, waar ze zo verrukt van is. „Jongens hebben over het algemeen het meest belangstelling voor avontu renboeken met veel handeling, zoals die van A. D. Hildebrandt en Dick Laan. De ontwikkeling van de techniek en de vliegwereld interesseert ze ook bijzon der," vertelt mejuffrouw Eisen. „Een enkel meisje leest ook wel eens een jongensboek, maar zij wippen al gauw op de bakvisboeken over." Ja, denk ik en vlak ook de moeders niet uit, die bijna uitsluitend lectuur voor teenagers lezen. Uit een oogpunt van cultuurverbreiding beschouwd is dit nu niet bepaald een verheugend ver schijnsel. Opmerkelijk is het verband tussen het boek enerzijds en film en radio ander zijds. Toen de film „Heidi" werd ge draaid, werd de uitleen bestormd met vragen om het boek. Hetzelfde was het geval gedurende de uitzendingen van de kinderstrip „Monus". Mag ik dan tot slot nog bekennen zelf buitengewoon gecharmeerd te zijn geweest van de collectie Franse pren tenboeken? Ze zijn verlucht met prach tige artistieke prenten. In ons land met zijn kleine taalgebied kunnen dergelijke boeken helaas niet xvorden gedrukt. Zelfs een volwassene raakt er niet op uitgekeken en dat pleit toch wel voor de kunstzinnige uitvoering. TINEKE RAAT. tassen en tasjes in alle maten en prij zen. De zwarte tas die het midden hield tussen een handtas en een boodschap pentas lokte mij het meeste aan. De tas is gemaakt van een fijn soort riet, een gestyleerd zusje van de raffia, terwijl voor het borduurwerk raffia werd ge bruikt. De tas is gevoerd, loopt naar boven wat nauwer toe en sluit met een klep. Eigenlijk heeft de sluiting meer weg van een vierkant deksel met een rand en een raffia knoop in het midden. In datzelfde modehuis zijn verder schattige badschoentjes te krijgen van riet met een platte rieten zool en een inlegzooltje van badstof, of strand schoentjes met rubberzooi en door lopende rubber hak terwijl het boven werk van gevlochten raffia is. De bad- stola is natuurlijk ook verrukkelijk straks aan het strand. Het is een flinke lange lap van dubbele badstof, waar men zich met gemak na het baden vol slagen in kan wikkelen. Wat het ondergoed betreft gaan wij blijkbaar weer terug naar onze voor ouders. Wij dragen weer stijve wit katoenen onderjurken met broderie bovenstuk,de rok is afgewerkt met mooie kant van dezelfde stof. Helemaal precies hetzelfde als die van groot moeder is de stof niet. Het katoen van nu lijkt wel batist. Van dit wit batist kunnen wij desgewenst een onderjurk in twee delen nemen: een jupon en een taille. Onder een doorschijnend blousje staat zo'n taille van broderiekatoen keurig en de stijve jupon doet de dunne ruimklokkende zomerjurk wijd uit staan. Ook voor kinderen zijn er schat tige onderjurkjes van wit katoen. Als practische reiskleding is een deux-pièces van orlon aan te bevelen. Orion is poreuzer dan nylon en heeft overigens dezelfde practische voor delen: het wast gemakkelijk, droogt snel en behoeft niet te worden ge streken. Deze orlon deux-pièces heb ik evenwel alleen in deze éne modezaak gezien. Waarschijnlijk weet nog niet ieder een dat veel regenkleding gevoerd is met een stof die bij koud weer warm en bij warm weer koel houdt. Het wordt milium of alumium genoemd. In deze namen zit iets van het woord alu minium. Dat is ook juist, want deze changeant-voering is bespoten mei aluminium. Al heeft de voering aan de zichtbare kant de kleur van de regen jas, de andere kant is altijd grijs, alu- mjnium-grijs. In Amerika heeft deze bijzondere stof grote opgang gemaakt en wordt zij voor verscheidene andere kledingstukken gebruikt. ANNEKE Zolang de lente nog op zich laat wachten, verlangen we naar stevige kost, die onze lichaamsbrandstof kan aanvullen. We raken in de kou n.l. veel warmte kwijt. En daar zetmeel een uit stekende brandstof is, doen we eens een extra schep aardappelen in de pan of binden de pap wat dikker met haver mout, grutten of gort. Naast al deze meelspijzen mag een flinke portie groente niet ontbreken, terwijl ook fruit geregeld op tafel be hoort te verschijnen ter vergroting van onze weerstand en voor een goede spijs vertering. MENU Tomatensoep - Varkenslapjes, aardappelen, witlof, jus - Appelcake. Aardappelenpuree, groene erwten met winterpeen - Pap van boekweitgrutten. Balkenbrij of zure zult, aardap pelen, rode kool, jus - Griesmeelpudding. Gebakken lever, aardappelen, schor seneren - Yoghurt met beschuit. Gestoofde makreel, aardappelen, sla van veldsla, rode kool en appel - Havermoutpap met stroop. Gebakken ei, rijst, gebakken uien, mosterdsaus - Fruitsla. Stamppot van aardappelen en kool raap, rookworst - Rijst in bessensapsaus. 1. Varkenslapjes zijn in ongeveer 20 minuten gaar. Zij kunnen het best eerst vlug aan weerszijden bruin gebakken worden en daarna zacht nagestoofd. Witlof smaakt minder bitter, wanneer uit het ondereinde van de stronkjes het pitje wordt geboord. Wordt het lof klein gesneden gekookt, dan kan het gehele pitje worden verwijderd, nadat de stronkjes in de lengte zijn doorgesneden. Van lof kooknat, met water en een scheut melk verdund, kan een lekkere soep worden gemaakt. 2. Wie aan een heelblijvende erwten soort de voorkeur geeft, kan b.v. wor telerwten kiezen. 3. Balkenbrij wordt in dikke plakken gesneden, door bloem gewenteld en vlug bruin gebakken, zult wordt eveneens in dikke plakken, koud opgedaan, des gewenst met slasaus en een garnering van peterselie of sla. Houd een stuk kool achter voor een slaatje. 4. Bak plakken lever slechts kort, on geveer 10 minuten. Het verkleuren van schorseneren kan voorkomen worden door de stengels bij stukjes tegelijk te schrappen en deze onmiddelijk in ruim water met een scheutje melk te leggen. 5. Makreel, een vette vissoort, wint aan smaak wanneer aan het stoofnat een weinig citroensap, azijn of toma tenpuree wordt toegevoegd. Voor de sla worden de kool en appel fijngesneden, de veldsla alleen goed ge wassen en uitgeslagen. 6. Kook wat meer rijst dan nodig is voor de warme maaltijd en houd een deel ervan achter voor de toespijs van de volgende dag. Reken per kopje rijst circa 2 kopjes water. ADVERTENTIE In het jaar waarin de wereld het vertrek herdenkt van Florence Nightingale naar het strijdtoneel op de Krim, in October een eeuw geleden, brengt Libelle het ware verhaal van een andere heldhaftige vrouw, de „Heldin der Amerikaanse slagvelden": Een onbekende weduwe redde duizenden soldaten het leven door als een moeder voor hen te zorgen. De beroemde generaal Ulysses Grant zei van haar: „Zij staat in rang boven mij!" Het dankbare Amerikaanse volk richtte een standbeeld voor haar op. In Libelle van 8 Mei begint dit ontroerende levensverhaal, een late hulde aan een ten onrechte vergeten, grootse vrouwenfiguur. EXTRAWekelijks het aardige kinderblad TOMBOLA of maandelijks een COMPLETF ROMANBIJLAGE. ZONDAG 2 MEI 1954 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg, H. Doop. 2.30 p. m.: American Community Church. Pastor: Ree. John Möhringer. 7: Ds. Kr. Strijd, van 's Hertogenbosch. Jeugddienst Woensdag v.m. 9: Oecumenische dienst. Sprekers: Ds. Joh. Bronsgeest en Ds. C. P. Hoekema, Doopsgezind predikant te Haar lem. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Noorderkerk, Velser- •straat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerf- kamer. Zondag 10.30: Dr. A. J. Rasker. Oos- terkerk, Zomerkade. 10: Ds. S. H. J. Voors. Rakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kin- derkerk. Ds. E. Pot. Jeugddienst: Zie Grote Kerk 7 uur. Gebouw Vrijz. Hervormden, Ja- cobstraat. 10.30: Prof. Dr. P. A. H. de Boer, van Leiden. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Mevr. M S.. de Milde- Kapteijn. 10.45: Ds. J. A. de Klerk. Diacones- senhuis. Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Gcursen. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstr. 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. P. van Eijsden Jr. West, Leidse- straat 10: Dhr. A. Verhoeff. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. P. Arnold. Eglise Wallonne, 10.30: Service présidé par le pas teur J. F. Baudraz. Church of England: Kin derhuissingel 3 p. m. Evensong. Rev. E. C. Elton. Alle-Dag-Iverk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbe- spreking. Broederkerk, Parklaan 34. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: G. Nieuwenhuijsen. den Haag. 7: Ds. J. v. d. Schors, Amsterdam. Woensdag geen samen komst. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag, met medewerking van het mannenkoor „Friedsamen" uit Wuppertal. 5: Dezelfde. H. Avondmaal; vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Joop van der Wal. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Zen dingsavond van de Wereldwijde Evangeli satie Kruistocht met vertoning van de kleu renfilm over Japan „De zon zal opgaan". Sprekers zendelingen Schaffer, Pethybridge en Bathelor. Ned. Herv. Evang., Parklaan 21. Woensdag 7.30: Ds. Tukker. Vrije. Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstr. 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. Ver. Doopsgez Gem. 10.30: Ds. Dj. E. W. Siccama, v. R'dam. Rem. Ger.. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. v Hille. Ger. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. A. Dondorp. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. H. W. Wierda. van 's Gravenhage-Loos- duinen. 5: Ds. J. A. van Arkel. Zuid-Ooster- kerk, Richard Holkade 125. 10: Dr. P. J. Ri chel. 5: Ds. H. W. Wierda. Geref. Kerk, Be gijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Ger. Gem. Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Dins dag 7.30: Ds. Honkoop, uit Goes. Ger. Gem., L. Margarethastraat 10. 10 en 4.30: Leesdienst Vrijdag 7.30: Dr. Steenblok. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woens dag 9.30: H. Mis. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Samenkomst. 7.30: Bij zondere samenkomst. Donderdag 7.45: Sa menkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10,30: Samenkomst (Broodbre- ken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samen komst. Gemeente des Heeren, Lange Molen straat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangeliegemeente, Ged. Oude Gracht 47, 10: Samenkomst. 12-13: Zondagsschool. 7.30: Openluchtsamenkomst op de Dreef (bij Houtplein). Zang en muziek. Bij geen goed weer 7: Samenkomst Ged. Oude Gracht 47. Woensdag 7.30: Openluchtsamenkomst op de Dreef bij Houtplein. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Za terdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstu die. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Chris tian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Tgal. 11.15: Engelse Taal. Woensdagavondbijeen komst Lange Veerstr. 16. 8 u. Hersteld Apost. Zendingkerk., Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, ADVERTENTIE Vraagt geïllustr. catalogus P. F. L. DE RIDDER HARTENSTRAAT 21, A'DAM C. Ned. Herv. kerk Beroepen te Schoonhoven M. Ottevanger te Leiden. Benoemd tot hulppred. te Sirjansland W. J, Sijthoff thans hulppred, te Echten (Dr.). Geref. kerken Beroepen te Hoogstede (Graafschap Bentheim) M. Tien te Bunde (Oostfries land). BINNENLAND Bij de veehouder H. Knukkel te Hoog- karspel is een geitenvierling geboren. Aan de veiling te Zwaag zijn de eerste bloemkool en de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd. De bloemkool bracht 64 cent per stuk op, de aardappelen f 1,12 per kg. Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Soefi-beweging, Nassauplein 3. 11: Universele eredienst. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag- 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Zendeling Krüger, van Suriname. 12: Zon dagsschool. Baptiste Gemeente, Be gijnhofkapel. 10.30: Ds. J. W. Weenink. 7: Dezelfde. H. Avondmaal. Dinsdag 8: Bid stond. Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: P. van Binsbergen. Gemeente Gods. 10: Cultureel Gebouw IJmuiden. 7.30: Parklaan 21, Haarlem. J. Jeeninga. Oud-Ger. Gemeen te in Nederland, Pai-klaan 21. 9 en 4.30: Lees dienst. Maandag 7.30: Ds. Toes, van Kinder dijk. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. H. Avondmaal en Dankzegging. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. Ir. H, Bouman. den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. Immanuël- kerk. 10: Ds. G. Koch. H. Doop. 7: Dr. H. v. d. Loos. Bijzondere dienst m.m.v. het Man- nenkartet ..Orpheus". Dinsdag 7: Ds. G. Koch Jeugdkapel Schoterweg (12—16 jaar). 10: DHr. A. W. Aschof. Chr. Geref. Kerk. Flo- resstraat 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Dr. A. v. Biemen.. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: Mara- natha-lezing. Spreker: P. D. Bardelmeyer, van Noordwijk a. Zee. Geref. Kerk. Kiop- persingelkerk, Kloppersingel 55-57. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. A. B. C. Hofland. 8.30: Ds. P. de Ruig.. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10.30: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn Haarlem. Dinsdag 19.45: Ds, F. R. A. Hen- kels. Herdenking gevallenen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Jeugddienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. H. J. Kater, Pr. Amsterdam. Geref. Kerk. Koe- diefslaan 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Camplaan. 10: Ds. J. A. van Arkel 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. Roukema. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Br C. J. Oostenrijk. Dinsdag 7: Br. C. J. Oostenrijk. Bevrijdingsdienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel 1215 jaar Wijkgebouw „De Stal". Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Ds. W. Muilwijk, Rem. Hil versum. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. S. L. Knottnerus, Hille- gom. Woensdag 2: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkanel 12-15 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugdkerk 16—20 jaar in Maranatha. Mevr. G. A. J. C. Dor- land-Meerburg. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan. 7—12 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek. Herv., Amsterdam. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Prof. Dr. G. Ch. Aalders. van Heemstede. 15.30 en 19.30: Dr. J. L. Koole van Bl'daal. Vrije Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Don derdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier. Kon. Wilhelminaschool. Dompvloeds- laan. 1213: Zondagsschool Ramplaankwar- tier Wijkgebouw Irene, Eiswoutslaan. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, H. Doop. 17: Ds. Kalkman, van Voorhout. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9 30: Ds. J. C. Salverda. 7: Vicaris L. C, Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP, Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. H. Doop. 6.30: Ds. van Leeuwen, van De Kaag. Bethelkapel. 10: Ds. J. F. van Duyne. 7: Ds. H .P. Swets. Abbenes 9,30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. van der Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vica ris L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Ter Steege, H. Doop. 18.45: Bijzondere Kerkdienst. Prof. Dr. M. A. Beek, Amsterdam. Van 18.4519: Zangdienst. Jeugdhuis 10.30: Jonge Jeugd Kerk. Dhr. G. J.. Kwakkel, Santpoort-station. „De Toorts" 9: Ds. D. Ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Sionskerk. 10.30: Ds. de Ru. Zandvoort. Jeugddienst. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Dinsdag 8.45: Ds. Croese, Evang. Luth. Pred. en Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 9.30: Jeugddienst. Mevr. H. H. Visser- Fransen. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 7: Geen dienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. A. Snethlage, van Rotterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. Voorber. H. Avondmaal. 5: Dr. G. E. Meule man, van Vijfhuizen. Ned. Chr. Gemeen schapsbond, in „Ons Huis". Dinsdag: Joh. H. van Oostveen, evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. B. van Gelder. Jeugdpred. te Haarlem. 5: de Eerw. Heer S. de Blaauwen. Ned. Prot. Bond. 10.15: Mej. Bouwmeester. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. S. de Vries, van Sellingen. Ger. Kerk (Art. 31) 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10: Ds. K. de Gier, van Den Haag. H A.vondrnaal. 4: Dezelfde. Oud-Ger. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. Joh. v. d. Poel, van Giessendam. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eer- land. H. Avondmaal en Nabetrachting. ADVERTENTIE Dir. W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg WB&Z? Haarlem - Tel (K 2500) 11928 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eisen afhaaldienst

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9