HONING Concurrerende prijzen Politiemannen zouden goederen van politiek delinquent gekregen hebben „KURDISTAN" Bedrijfs ruimte I Hotel ROYAL DUIVENVOER MEUBELSTOFFEN. Facet van „Velser-affaire Verrassende zege van Haarlem-junioren Vaders en hinders met weinig geld HILARIUS - FOTO - KINO CULTURA LANDHUIS Accordeons 3975 H. DE GRAAFF A. \t. d. U/ERFF 523ste STAATSLOTERIJ 3e kios Promotie dr. A. Brandon Veertig gulden boete voor electrotechnisch bedrijf Triniteitslyceum versloeg in finale HBS-B (7-1) C. van der Molen vijftig jaar bij Droste werkzaam Beijnes keert IVz uit Scheepvaart HAARLEM en OMSTREKEN TEL. 15047 Geldbelegging ADVERTEERT IN DIT BLAD COMFORTABEL GEBR. VEENIN GA JERSEY klassiek en- modern tegelijk Modern Gobelin Wollen Epinglé Reclame Epinglé Gebloemde Epinglé Franse Patronen Gobelin Wollen Moquette Vochtechte Velours Alle Materialen speciattit 1 pond Gehakt en V2 p. Vet 0.99 HENK WISKER SKIl MAANDAG 3 MEI 1954 LÜiYiS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 99 Hedenmorgen begon de bijzondere strafkamer van de Haarlemse recht bank aan de behandeling van één der zaken, die gezamenlijk als de „Velser affaire'" aangeduid worden. De tweede zaak tegen enkele leden van hel Velser politiecorps dus, na de behandeling van de zaken tegen twee politie mannen in November van het vorig jaar. Thans stonden de opsporings ambtenaren de 47-jarige G. N. v. d. V. en de 48-jarige H. H. H., beiden uit Velsen terecht. Zij werden ervan verdacht kort na de oorlog, omstreeks Augustus 1945 van een politiek delinquent uit Velsen, de nu 41- jarige slager J. V. uit Velsen, goederen, in hoofdzaak levensmiddelen, in ontvangst genomen te hebben in ruil waarvoor zij er voor zouden zorgen dat de rechtzaak tegen V. spoedig voor zou komen omdat deze anders, gezien het grote aantal zaken dat nog behandeld moest worden, bijzonder lang zou moeten wachten. Tevens werden zij ervan verdacht tijdens het voorarrest van V. goederen in ontvangen genomen te hebben, waartegenover zij aan V. weer be paalde faciliteiten verleend zouden heb ben. Van de zijde van het publiek was voor deze behandeling van de zogenaamde Vel ser Affaire bijzonder weinig belangstel ling. In het begin van de morgen stonden er twee toeschouwers op de publieke tri bune en later groeide dit aantal tot onge veer tien. Maar daar hield de publieke in teresse dan ook mee op. Gunsten De verdachten ontkenden bij de korte ondervraging door de president van de rechtbank, mr. J. P. Petersen, pertinent, dat zij in ruil voor enkele in die tijd schaarse levens- en genotmiddelen, be paalde gunsten hadden verleend aan slager V., die wegens zijn houding in de oorlog in een kamp bij Velsen was gedetineerd. V., die hierna als getuige verscheen, beweerde echter dat dit juist wol het ge val was geweest. Dc verdachten waren als bewakers in het kamp aangesteld en aan gezien V. de beide politiemannen kende, was hij met hen in contact getreden. „Hoe kende u deze verdachten", wilde mr. Petersen weten. Waarop V verklaarde, dat H. en V. d. V. gedurende de oorlog geregeld bij hem in de zaak kwamen. „Trouwens het hele Velser politiecorps kwam. Ik had immers Wchrmachts-toe- wijzingen". Toen V. gearresteerd was, begon hij na korte tijd, aldus zijn verklaringen, de beide politiemannen te polsen over de vraag of hij niet eerder in vrijheid gesteld kon worden en of zijn zaak niet vroeg tijdig door de rechters behandeld kon worden. Volgens de verklaringen van V. gingen de verdachten daarop in en er werd be sloten dat men eens tezamen naar een re latie van V. in Den Haag zou gaan om de zaak te bespreken. De verdachten ver klaarden echter op de terchtzitting. dat de tocht naar Den Haag slechts ten doel hacf om een onderzoek naar enkele schilderijen van V in te stellen. V. zelf daarentegen be weerde weer, dat dit in het geheel niet het geval was geweest. De schilderijen zouden zich in Amsterdam bevinden. Hoe het. ook zij. Men ging naar Den Haag. waar H. en V. d. V. enkele pakjes meegekregen zouden hebben voor de echtgenote van V. en latei- voor V. zelf. Deze pakjes, die door de fa brikant M. S. sr. samengesteld werden, zou den echter, aldus de verklaringen van V., diens echtgenote en S., ook bestemd ge weest zijn voor de beide verdachten. In de paketjes bevond zich bessenjene ver, vruchten pp sap, jam, limonade, tabak en sigaretten, korom alle artikelen, die in die tijd, vlak na de oorlog, bijzonder schaars waren. „Bevoorrechten" ..Hoe kwam u eigenlijk aan al die goede ren" vroeg de president aan S. „Och", zei deze. „in en na de oorlog was er nu eenmaal een bepaalde groep bevoor rechten, die meer hadden dan een ander. En daar hoorde ik ook bij". Ook deze fabrikant was van mening, dat er op de bijeenkomsten, waarbij V. ook enkele keren tegenwoordig was geweest, over de bespoediging van de zaak van V. gesproken was. Bovendien verklaarde de eerste getuigde, de ex-NSR'er V. nog, dat er ook herhaaldelijk pakketjes voor de bei de verdachten waren klaar gemaakt en tevens voor „enkele andere hoge functio narissen", bij wie H. en V. v. V. aldus de getuige V. goede relaties hadden en waar van zij diversen bij de voornaam kenden. Tijdens het afleggen van de verklaring van de slager V. stelde de verdediger van H. H. H., aan V. de vraag of deze niet kort na de oorlog tot enkele maanden gevan genisstraf was veroordeeld, wegens mein eed. De getuige gaf dit volmondig toe. P. kon zich van deze „geschenkzendingen" ten behoeve van anderen dan de beide ver dachten niets meer herinneren, maar de slager V. vertelde desgevraagd dat er een maal ook een pakje afgeleverd aan een kampbewaker uit IJmuiden, die dit zelf in Den Haag was komen halen. De andere pakketten waren alle voor de slager be stemd, zo verklaarde S., maar hij was er Donderdagmiddag is aain de Universiteit te Amsterdam gepromoveerd tot doctor im de geneeskunde de heer A. Brandon,zenuw arts te Haarlem. Hij is in Almelo geboren, genoot onderwijs aam het Haarlems gym nasium en studeerde aam de universiteit te Amsterdam geneeskunde. Na het slagen voor zijn artsexamen was hij enkele jaren in de algemene praktijk en studeerde een jaar psychologie en philosophic. Zijm op leiding tot zenuwarts volgde na de oorlog en sedert 1948 is hij ais psychiater en neu roloog te Haarlem werkzaam. Het proefschrift van dir. Brandon luidt: „Eeri neurophysiologisch onderzoek van het shock-syndroom. Als promotor trad op prof. dr. J. ten Cate. In 1953 en 1954 werkte hij aam een on derzoek in het Physiologisch Laboratorium te Amsterdam. Dit laboratorium beschikt over een uiterst gevoelige electroëncepha- lograaf, waarmede het mogelijk is de bij zonder geringe electrische activiteit van het zenuwstelsel te registreren. De waarde van dergelijke electrische activiteit kam enkele millioenste gedeelten vam een Volt bedra gen; een verstenkimgsapparatuur die 20-30 millioen malen versterkt is hiervoor nood zakelijk. Bij het onderzoek van dr. Bran don werden enkele klinische vraagstukken experimenteel bij kleine proefdieren bestu deerd, waarbij het gelukt is, niet alleen vam de hersenen maar ook vam het ruggemerg interessante gegevens en resultaten te ver- van overtuigd dat de verdachten Van der V. en H. er ook duchtig van meegeprofi teerd hadden. „Destijds hebt u een veel minder ongun stig getuigenis afgelegd over Van der V. en H.". zei de president tot S. „Dat komt omdat ik aanvankelijk ver keerd was ingelicht," antwoordde de ge tuige. Hij wilde deze uitlating eerst niet nader verklaren, maar toen een der ver dedigers hem het vuur aan de schenen leg de, zei hij met nadruk, dat hij in den be ginne de beide beklaagden had willen sparen. Toen hem echter nadien gebleken was, dat zij met het leeuwendeel van de inhoud der pakketten waren gaan strijken, had hij besloten ditmaal klare wijn te schen ken over hun practijken. Wat hij thans ver klaarde was dan ook van AZ juist. Hij ontkende ten stelligste ook aan andere politiemannen dergelijke pakjes te hebben afgegeven. Een wachtmeester der maré chaussee te Haarlem, die de slager V. des tijds van het kamp in Velsen naar het Huis van Bewaring in Amsterdam had overge bracht, verklaarde als getuige a décharge dat hij V. tijdens die overbrenging dreige menten had horen uiten aan het adres van Van der V. en H. „Ik zal die twee wel krijgen, ze zijn nog niet van mij af," had hij zich bij die gelegenheid laten ontvallen. Een andere getuige, B., die als opsporings ambtenaar in het bewaringskamp te IJmuiden met V. gesproken had, zou deze hebben horen zeggen: „Ik heb in Den Haag wat klaargemaakt voor H. en Van der V.: als ze daarin trappen, zijn ze nog niet jarig." De president vond het zeer onwaar schijnlijk dat V. zich in die trant uitgelaten zou hebben. „Als V. inderdaad iets in zijn schild voerde tegen H. en Van der V., zou hij daarvoor stellig niet bij voorbaat een opsporingsambtenaar hebben ingelicht," zo meende de president. Getuige B. hield nochtans vast aan zijn verklaringen en zei, Van der V. en H. ook gewaarschuwd te hebben tegen de valstrik die de slager blijkbaar voor hen spannen wilde. „Dan hebt u ze zeker pas veel later ge waarschuwd?," opperde een der raads heren. „Hoogstens een paar weken, nadat ik er weet van kreeg." antwoordde S. „En desondanks zouden H. en Van der V, uw waarschuwing in de wind geslagen en pakketten geaccepteerd hebben? Het lijkt mij hoogst onwaarschijnlijk," aldus de pre sident. Gedurende het horen van deze ge tuige, interrumpeerde de slager V. op ver ontwaardigde toon met opmerkingen als: „Hoe bestaat het" en „Wat kan die man liegen", zodat hij herhaaldelijk tot de orde geroepen moest worden. De zitting duurt voort. aar1em.se politierechter Overtreding vestigingsbesluit Vanmorgen werd door de Economische Politierechter in Haarlem de zaak behandeld tegen een electrotechnisch bedrijf in Haar lem. dat overtreding van het vestigings besluit ten laste werd gelegd. Tot de artikelen, die in het bedrijf werden verkocht, behoorden onder meer electrische verwarmings- en kookapparaten. Sedert Maart in dit jaar handelde de directeur van het bedrijf ook in petroleum-radiatoren, welk aritkel bij de wet echter niet als elec trotechnisch wordt erkend. En hiervoor had de heer M. geen vergunning. Namens de N.V. verklaarde hij, dat hij niet wist voor het onderhavige artikel een spe ciale vergunning nodig te hebben, doch er zaken mee deed in de veronderstelling, dat het tot de electrotechnische artikelen wordt gerekend. De officier mr. J. Wiarda trok in twijfel of de N.V. niet had geweten een overtreding te hebben begaan en eiste een geldboete van vijftig gulden. De raadsheer mr. B. W. Stomps las hierop enkele verklaringen voor betreffende de des kundigheid van zijn cliënt op het terrein der verwarmingsartikelen. Van 1934 tot 1940 was deze aan een bedrijf voor verwarmingsarti kelen verbonden geweest en gaf in die jaren op verzoek van dat bedrijf zelfs een demonstratie met dergelijke apparaten voor een vereniging voor huisvrouwne. In dit licht bezien achtte mr. Stomps een formele eis op zijn plaats. De politierechter, mr. J. A. Bletz legde een boete op van veer tig gulden en raadde de N.V. aan zich toch van een vergunning te voorzien daar de wet dit nu eenmaal voorschrijft. Schoolvoetbalwedstrijden Zaterdagmiddag werden in Haarlem de laatste wedstrijden van het schoolvoetbal- tournooi gespeeld. In de afdeling A. was de HBS-B geen partij voor het uitstekende elf tal van het Triniteitslyceum (zeven—één). In de afdeling B. eindigden de MTS 2 en de Th. M. Ketelaarschool gelijk (één—één). De Th. M. Ketelaarschool won tenslotte na verlenging en strafschoppen. In de finale in afdeling C. nam de Harten- lustschool 2 na de verlenging in de wedstrijd tegen het Triniteitslyceum 2 (nulnul) de strafschoppen beter. Ook in de afdeling D. moest de beslissing door middel van straf schoppen verkregen worden. De St. Henricus- school was tenslotte de gelukkige. Na de wedstrijden werden door de voor zitter van de afdeling Haarlem van de KNVB de heer A. van der Aart, de prijzen uitgereikt. De uitslagen waren Afdeling A: Triniteitslyceum 1HBS-B 1 7—1. Afdeling B: MTS 2—Th. M. Ketelaar school 1 11 (Th- M. Ketelaarschool wint na verlenging en strafschoppen). Afdeling C: Hartenlustschool 2Triniteits lyceum 2 00 (Hartenlustschool 2 wint na verlenging en strafschoppen). Afdeling D. winnaarsafdeling: St. Henricus- school 3lste Centr. school 2 22 (St. Hen- ricusschool 3 wint na verlenging en straf schoppen). Verliezersafdeling: Triniteitslyceum 3—A. H. Gerhardschool 4 13. Afdeling E. winnaarsronde: Halve finale (Donderdag gespeeld): St. Bavoschool (Eem- straat).Tacobaschool 12. Eindstrijd: JacobaschoolMr. Bruchschool 32. Om de derde prijs: St. Bavoschool (Eemstraat)Vondelschool 61. Afd. E- Verliezersafdeling: St. Lambertus- scheol 1—Bijksleeieehoal 4—2. Gisteren was het vijftig jaar geleden, dat de heer C. v. d. Molen, Vinkenstraat 71 in Haarlem, in dienst trad bij Droste's cacao- en chocoladefabrieken te Haarlem. De jubi laris werd hedenmorgen ontvangen door mr. J. C. Droste, die hem namens de directie een gouden armbandhorloge aanbood, benevens de gouden penning van de Maatschappij van Nijverheid en Handel met het daarbij be horende getuigschrift. Mevrouw v. d. Molen ontving een doos bonbons. Van het jubileumfonds ontving de jubila ris een tafelkleed, hem aangeboden door het gehele personeel. Voor zijn echtgenote waren er bloemen. De jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van de Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beijnes N.V. te Beverwijk, welke heden te Haar lem werd gehouden stelde de balans per 31 December 1953 en de verlies- en winst rekening over 1953 vast. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd besloten tot het uitkeren van een dividend van 8 pet. op de preferente aandelen A en van IVz pet. op de gewone aandelen. Ir. H. J. M. Bekkers, die aan de beurt was voor periodieke aftreding, werd ais commissaris herkozen. De jeugdploeg van „Haarlem" trok Zater dagmiddag naar Den Haag, om daar de jeugciploegen van Vlug en Lenig en D. O. S- (Rotterdam) te ontmoeten. De jeugdige „Haarlem '-athleten hebben zich van de repu tatie van de V. en L.'ers, die clubkampioen Junioren van Nederland zijn. niets aange trokken en een even verrassende als ver diende overwinning behaald. Grondslag voor deze overwinning legde ongetwijfeld Bob Steenbergen, die bij de C-Junioren (14 en 15 jaar) de 60 m., het vér- springen en het kogelstoten wist te winnen. De 60 m ging in 7,6 sec., hetgeen een evenaring van het Haarlems jeugdrecord be tekende; het vèrspringen won hij met 5,82 m. en het kogelstoten met 14.11 m. De beide laatste verrichtingen waren verbeteringen van de Haarlemse jeugdrecords. Goed werk deed ook de Raay op de 300 m-, die hij voor 'de eerste maal liep, waarbij hij een tijd noteerde van 37,8 sec. De pres tatie van De Reus op hoogspringen, 1-65 m., kan eveneens van een goede aantekening voorzien worden en hetzelfde geldt ook voor de 36.44 m. en de 12.90 m. van Doornbosch op resp. discuswerpen en kogelstoten, hoe wel we van deze athleet al het een en ander gewend zijn geraakt het vorig jaar. De 4 maal 60 m. en 4 maal 80 m. estafette waren beide voor „Haarlem" in 32.6 sec. en 37.8 sec., doch op de 4 maal 100 m. was de zege voor D.O.S., ondanks een sterke laatste 100 m. van De Raay. „Haarlem" noteerde hier 46.9 sec. De einduitslag was als volgt: 1. Haarlem 124 pnt.; 2. D.O.S. 119 pnt.; 3. Vlug en Lenig 100 pnt. Aagtekerk, 2 t.e Cadiz. Aai dijk, 1 v. New Orleans n. Le Havre. Abbedijk, 1 v. San Francisco n. Vancouver. Abbekerk, pass. 1 Kreta n. Genua. Akkiumdijk, i te Boston. Anner.kerk, 30 te Adelaide. Alamak, 1 te Antwerpen. Aldabi. 2 te Rio de Janeiro. Aietta, 2 v. Pladju n. Bangkok Alhena, 1 v. R'dam 2 te Bremen Almdijk, 2 te Rotterdam. Alpherat. 2 te Biunen. Appingedijk. 2 te Hamburg. Aienasdijk, 1 te Antweipen. Aigos, pass- 2 Sandettieboei. Ariadne, 30 v. Livö'rno n. Napels/ Arkeldijk. 1 te Antwerpen. Averdijk, 2 te Antwerpen n. New York. Aalsdijk, 2 v. Baltimore n. Norfolk. Abbed'ljk, 3 v. San Francisco te Vancouver. Alphacca, 2 v. Victoria n. New York. Amsteldiep, 3 te Narvik. Artemis, 2 v. Haifa n. Rotterdam. Aalsum, 1 v. Amsterdam n. Bremen. Abbekerk, 4 te Genua verw. Alderamin, pass. 3 Gibraltar n. Gdynia. Alioth. pass. 2 Fernando Noronha n. Las Paimas Aludra, 3 te Buenos Aires verwacht. Baarn. 1 te Valparaiso Bali, pass. 2 Minikoy n. Colombo. Bantam, pass. 1 Guardafui n. Belawan. Bintang 2 te Buenos Aires. Bloemfontein, 1 300 m. Z. Monrovia. Blijden'd'ijk, 1 te Antwerpen. Bonaire, 1 v. Port of Spain n. Paramaribo. Boschfontein, pass. 2 Perim n. Aden. Bloemfontein, 2 140 m. ZW. Freetown. Bonaire, 2 330 m. NW. Paramaribo. Boskoop, 2 v. Curacao n. La Guaira. Boschfontein, 3 te Aden. Caltex Leiden, 2 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, 1 v. Sidon n. R'dam. Caltex Pemis, pass. 2 Malta n. Rotterdam. Chama, pass, l Flores n. Stanlow. Cirrus, 1 v. Rotterdam n. Station Atl. Oceaan. Corilla 3 te Shimonoseki. Cottica, 3 v. Paramaribo te Amsterdam verw. Drente, 28 v. Galveston n. New Orleans. Delfland, 30 v. Buenos Aires n. Montevideo. Delft, 1 Scilly's gepass. n. Trinidad. Delfshaven, 3 v. Baihia te St. Vincent. Dido, 2 v. La Pall-ice n. Amsterdam. Eemlsnd, 30 te Santos. Enggano, 2 te Marseille. Eos,' 2 te Tel Aviv. Esso Amsterdam 2 t? Sidon. Erinna, 3 te Rotterdam. Esso Amsterdam, 3 v. Sidon n. Antwerpen Esso Rotterdam. 3 aan de Hoek v. Holland verw. Felipes. 3 te Tjilatjap. Friesland (KRL), pass. 2 Brothers n. Suez. Gaasterkerk, 2 v. Aden n. Port Said. Ganymedes, 1 te Vlissingen. Groote Bear, 1 HO m. ZW. Kp. Race. Gooiland. 2 v. Recife te Las Paimas. Gouwe, vertr. 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Gravéïand, 1 v. Amsterdam n. Recife. Hathor, l v. Rotterdam n. Tunis. Heeisum, 28 te Houston. Hera. 2D v. Guanta n. La Guaira. Helder, 1 te Amsterdam. Hersfiia, 1 te Hamburg. Joh. v. Oldenbamevelt, 2 220 m. W.ZW. Kan- geioo eil. Joh v. Oldenbamevelt, pass. 3 Kp Nort Umber- land n. Melbourne. Kota Baroe, verm. 5 v. Damman n, Rastanura. La wak, 2 v. Bahrein n. Bombay. Lemsterkerk, 2 Finisterre gepass n. Hamburg. Liseta, 2 v. Pladju n. Port Dickson. Langkoeas, 3 v. Rotterdam te Port Said. Lekkerkerk, 3 v. Bombay te Karachi. Lombok, 2 v. San Francisco n. Portland Oreg. binge, l te Cardiff. Laurënskeik. 3 v. Bombay n. Aden. Luna, 1 v. Patras n. Piraeus. Maasland, 3 v. Hamburg n. Bremen. Muphrid N, 2 v. Beyrouth n. Bordeaux. Maasdam, 2 v. Southampton n. New York. Maasdam, 2 v. Le Havre te Southampton. Meerkerk, 3 v. Port Elizabeth te Kaapstad. Maasdam, 2 te Le Havre. Mariekerk, 2 Shanghai n. Hongkong. Meerkerk, 1 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Mentor. 1 te Rotterdam. Muiderkerk, 2 te Antwerpen. Noordam, 1 190 m. W. Lands End n. Rotterdam. Noordam, 3 te Rotterdam. Nigerstroom, 3 te Duala. Ondina, 2 v. Pladiu n. Singapore. Oran.iefontein, 3 te East London. Oranjestad. 3 v. Curacao n. Aruba. Pieter S. pass. 2 Lands End. Polyphemus, pass. 2 Guardafui n. Penang. Prins Fred. Willem. 2 te Chicago. Prins Willem IV, 1 te Rotterdam. Peperkust, pass. 3 Finisterre n. l.e Havre. Pieter S. 3 te Swansea verwacht. Raki, pass. 1 Ceylon n. Suez. Rita, 2 v. Singapore n. Bangkok. Rondo, 1 v. New York n. Casablanca. Rijndam. 1 350 m. O. New York n. Cobh. Rijnland, 2 IJmuiden verwocht. Rotti, pass. 2 Malta n. Halifax. Rijndam, 2 400 m. Z.ZW. Kp. Race. R'inkerk, pass. 1 Ceylon n. Aden. Ridderkerk, 30 te Mombasa. Rijnland. 3 v. Buenos Aires te Amsterdam. Sta.d Amsterdam. 1 v. Amsterdam n. Narvik. Scfiieddik, 1 te Houston. Stad Maastricht, 30 te Sas v. Gent. Stad. Schiedam. 4 Amsterdam verwacht. Salawati, 2 v. Port Soedan n. Suez. Schie, 3 te Georgetown Stad Breda. 3 v. Melbourne n. Sydney. Salland, 2 te St. Vincent. Sa r oen a, 2 te Pladju. Sirrah, pass. 1 Pitcairr. eil. n. Wellington. Soestdijk. 2 v. Savanna n. New Orleans. Stad Aroihem. pass. 2 Gibraltar n. Port Said. Stad Dordrecht, v. Gibraltar n. Rotterdam. Straat Soenda, 2 te Manilla. Sumatra. 1 v. New Orleans n. Savanna. Tara. pass. 2 Wight n. Rio de Janeiro. Tiberius. 2 te San Juan. Tegelberg. 2 v. Santos Rio rie Janeiro. Telamon. 2 v. Hamburg n. Amsterdam. Trompenberg. 2 v. New Orleans n. Savannah. Tamo. 2 v. Neeochea i. Rotterdam. Tiba. 2 te Buenos Aires. Tomori, I te Colombo. Tara. nass. 3 Oucssant n. Rio de Janeiro. Uitrecht, pass. 1 Azoren n. Halifax. Van Lin schoten, pass. 2 Ou°ssant i. Le Havre. van Lin-=chet,en. 3 v. nakar te Le Havre. Waterman. 2 130 m. ZW. Monrovia. We-t°rriam. 3 te New York verw. Willem Ruvs. 2 te Singapore. W°stlaan. 3 t° F.rivfprg. Weltevreden. 30 te Cochir.. Zuiderkruis. 2 te Rotterdam. Zijpenberg, pass 1 Finisterre n. Amsterdam. KLEINE VAART Appingedam, vertr. 1 v Oporto n. Antw. Att S, 1 v. Bremen te Hamburg. Albergen, I te Genua. Algarve. 1 v. Antwerpen te Vlissingen. Arbon, pass. 1 Vlissingen n. Garston. Betty Anne S. 1 v. Amble te Hamburg verw. Boreas, 1 te Buitenhuizen n. Amsterdam. Bab-T. 28 te Ramvik. Beekbergen, '1 v. R'dam n. Dordrecht. Bomrif, vertr. 1 v. R dam n. Tonnay Charente. Biil, 2 te, Buviken verw. Bree Helle, vertr. 1 -v; bonder) n. R'dam. Frans Bohmer, 1 te Antweipen. Gaasterland, 1 v. Harlingen n. Goole. Goote, 3 v. Dakar te Li bourne verw. Deo Duce, pass. 1 Kiel n. Rouaan. Dilrgentia, vertr. 1 v. Thameshaven n. Dover. Fiducia, vertr- 1 v. Maassluis n. Boston. Hartel, 4 v. Rochester te Koping verw. Harold, vertr. 1 v. Londen n. Zwijndrecht. Hera, 29 v. Guanta n. La Guaira. Holland, pass. 1 Vlissingen n. Goole. Henriea. 2 te Lissabon verw. Ingeborg, I te Sandefjoid verw. Ida Jacoba, 1 bij Bizeita n. Engeland. Larix, 28 te Vasterik. Maureen. 1 v. Norrkoping r.. Fawley. Monica, 1 v. Dublin te Workington. Midas. 30 v. Tanger n. Gibraltar. Marietje .Bobmer, 5 v. Dakar te Rouaan. Midsland. vertr. 1 v. Rorterdam r„ Grangemouth Mypuck, vertr. 1 v. Rotterdam n. Malmö. Noorderlicht, vertr. 1 v. Boston n. Delfzijl. Noord. 1 te Stanlow verw. Nottingham, 1 v. Harlingen n. Leith. Olwe. 1 te Antwerpen Oosterburgh, pass. 1 Vlissingen n. Stockholm. Pavo, 29 te Amsterdam. Ponza, 28 te Gent. Ruby, 1 v. Blyth n. Newport Wight. Saba. 1 v. Rotterdam te Antwerpen. Silvaplana, pass. 1 Vlissingen n. Kopenhagen. Theodora, 1 v. Drammen n. Middlesbro. Trompenbux-gh, 1 te Rotterdam verw. Vrede. 1 v. Kingslynn n. Aalborg. Vrouwepolder, vertr. 1 v. Rotterdam n. Lissabon Westerschelde, pass. 1 Vlissingen n. Sandefjord Westersinigei, vertr. 1 v. R'dam n. Anwt. Westlaan, pass. 1 Vlissingen n. Esbjerg. Wim, 1 v. Honfleur n. Fowey. slagen in Handelshuis de Doelen. Voor Moe derdag aangekocht een partij effen wol len shawls voor 1.10, gekleurde zijden po chets 35 ct., zakdoek jes voor 15 en 20 ct. damesslips voor 50 ct., goedkoper bestaat niet pr. partij eff. truitjes in kleuren voor 2.65 en. 2.75, Damesonder jurken 't mooiste van 't mooiste vanaf 1.95 tot 2.75, maat 40 tot 46 grote maten Damesdi- rectoirs m. 48 en 50, voor 1.75 prima kwali teit, partij georgette en zijden shawls ge kleurd en effen voor de spotprijs vanaf 1.25 tot 3.75, partij monsters broderie vesten en kragen, revers vanaf 1.10 tot 3.95, vraag niet hoe dat kan, maar profiteert ervan, pijp jes zijde alle kleuren 10 ct. ritssluitingen al le kleuren 2 ct. p. e.m., deelb. ritssluitingen 3 ct. alle kleuren, ke perband 5 meter 25 ct. elastiek tailleband in kleuren 48 ct. rok- sluitingen 5 ct., hand garen no. 10 voor 12 ct. machinegaren no. 40 en 50 voor 24 ct., goed koper bestaat niet; niet goed geld terug. Wij hebben een hele nieuwe sortering de allermodernste soorten en kleuren knopen voor 2, 4 en 6 ct. U slaagt bij ons altijd. Verder te veel om op te noemen. Alleen in DE ONGEREGELDE BEURS Doelstraat 28 bij de Gr. Houtstraat. GASREPARATIE Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep.-bedrijf „LODA". Grote Houtstraat 9. Voor selecte Perzische tapijten en vakkundige reparaties naar Het Speciale Oosterse Tapijthuis. KRUISWEG 23 VELLEMAN koopt alles!!!!! inboedels, meubilair, antieke, ouderwetse en Empire meu belen. Emp. pendule stellen, porcelein, kristal, zilverwer ken, zolderopr. etc. Zijlstraat 62, tel. 14637. Te koop ben. en bov.won. te Haarlem-N. koopsom f 7600, huur: f 755.60 p. j. Lasten f 94. Bevr. G. Henstra, make laar (N. B. M.) J. v. Walré- straat 8, Haarlem. Tel. 14368 GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. GEBOUW VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOPING Op Donderdag 20 Mei a.s. na 14 u„ in het Notarishuis Bil- derdijkstraat 1 a, te Haarlem zal Notaris J. H. Bremmers, (standplaats Beverwijk) in veiling brengen: A. Woonhuis a. d. Ceder straat 10, te Haarlem gr. 76 M2. Onverhuurd en na verkregen vestigings vergunning ontruimd te aanvaarden. Lasten f 63.85 p. j. B. Woon- en winkelhuis met afz. opgaande bovenwo ning a. d. Wagenweg 126 zw. en rd. te Haarlem, groot 195 M2. Huren f 161.80 p. mnd. Lasten f 294.01 p. j. Inmiddels uit de hand te koop. Nadere inl. bij voorn, nota ris Velserweg 1416. Bever wijk. Tel. 3701—3385 (K 2510) JANSSTR. 83 Tel. 211 08 VERHUUR v. ZALEN (nieuwe oogst) 66 ct. p. 450 gram. Australische zuivere Bloemenhoning (natuurho- ning), pracht qualiteit, fijn van smaak, uitsluitend in keurige roodgelakte drums m. schroefdop van 60 lb (54.4 pond) f 39.60, franco huis. Import: NEVOMIJ, Simon Stevijnweg 149, Hilversum. Tel. 3107-K 2950. Giro: 551434 gez., min. 100 M2. I Brieven no. 174.689 Bolrek, Kon.pl. 1, Amsterdam. STATIONSPLEIN 2 HAARLEM Vanaf 5 Mei speelt de bekende Pianist Entertainer EEF DE HILSTER ook voor Uin Hotel Royal uitgezonderd 's Maandags en Dinsdags Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. TE KOOP: in prachtige omgeving op de Veluwe, waarin gevestigd le klas zomerpension f 20.000. Gevr. huurhuis met tuin te Haarlem of omgeving. Brie ven no. 6159. 32 bas 127 32 bas 3 korig 155 Ook zonder vooruitbetaling RIJKSSTRAATWEG 59 Haarlem-N. TAPIJTEN Deze week jaarlijkse ver koop Jaarbeurs-monsters beneden grossiersprijzen aan particulieren. Prach tige Wiltons f 79.50, gr. maten t 109. Extra grote maten 275 x 375 slechts f 198. Collectie Smyrna tapijten f 98, f 125. Ook voorradig 300 x 400. TA- PIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, bü Grote Markt, Haarlem. Belgische samenstelling Kweek-samenstelling Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, tel. 13285 H -en vooiOLSld uit onze speciale aanbieding jersey deux-pièces in tal van nieuwe modetinten, alle maten Uw Modehuis 9 uur gehaald 6 uur weer thuis 1 UW MATRASSEN BIJVULLEN (JAVAKAPOK) 7 vertrokken vóór de schoonmaak in orde. Maakloon: 1-pers. ƒ12.50; 2-pers. ƒ15.—. Belt U even 1-1-4-8-5. Prijsopgaaf aan huis. HAARLEMS MATRASSENHUIS Gr. Houtstraat 103 - TeL 11485 - Haarlem door gecombineerde inkoop van meer dan 350 zaken voor de prijsverhoging. Profiteer daarvan! tegen zeer populaire prijs ƒ10.95, ƒ7.50, ƒ5.50 p.m. in fijne pasteltinten ƒ19.ƒ17.50, ƒ14.95 p.m. van solide garens vervaardigd 9.95 p.m. bijzonder geschikt voor bankstellen ƒ20.—, 15— p.m een pracht ƒ16.—, ƒ10.75, ƒ7.50. in fijne tinten en in een nieuw klein werkje. 27.50 p.m. speciaal voor clubs en huiskamers 25.—, ƒ20.—, ƒ18.— p.m. U staat verwonderd over de grote sortering, de degelijke stoffen en de lage prijzen. is een Gijsbrecht van Aemstelstraat 116 Haarlem-Nrd. - Telefoon 24325 HOGE PRIJZEN <nn42,AL50.0-0o-,1BL:f 2000 7288 f1500 2289 11306 ƒ1000 4922 5076 6178 11773 01 oc? oiq?O HL '88 50=6 6650 8663 10256 13684 16970 18655 19410 19450 19758 19862 2126:2 219'49 200 1427 1484 lol3 1549 3143 3231 3340 3673 3828 3894 4017 4465 4511 ??§?.®325 5821 6017 60o6 6372 6612 6729 6983 7375 7484 7655 7928 8799 9166 9754 10442 iSnni i2?t£ Jre™ 31986 12072 12214 12326 l20!5 12672 12921 13609 13678 isnSI 1RVW ii2g3 i6808 l0979 16183 16188 16756 16836 17733 21762 21786 21826 21113 21379 21504 21529 21669 21680 DINSDAG en WOENSDAG Gen. Cronjéstraat 32 Haarlem-Noord 1008 048 293 300 530 556 917 930 2008 028 359 469 792 794 960 966 S024 033 201 263 527 548 781 889 4013 052 164 197 393 412 626 650 916 919 6019 079 330 349 498 519 7S2 792 922 948 6027 072 235 238 468 509 739 759 968 990 7007 073 304 326 512 538 636 640 852 864 8006 038 231 233 462 464 605 614 783 803 9005 035 160 164 348 375 596 597 964 976 10001 026 354 379 661 714 879 898 11019 057 118 123 320 341 579 604 122 126 217 329 353 362 606 657 683 969 973 976 103 177 26S 604 605 622 803 827 848 967 9S2 993 043 060 103 273 278 299 556 579 615 905 946 954 063 066 071 213 231 239 426 440 470 719 728 742 939 965 980 094 204 223 375 379 385 531 587 632 799 80.1 807 973 977 096 114 174 253 258 278 566 581 593 823 833 871 992 999 093 116 168 334 355 408 542 556 558 653 693 729 877 883 907 050 080 110 239 253 263 481 492 508 642 666 691 851 885 956 040 048 054 187 228 305 376 450 465 722 804 83S 998 051 109 164 430 454 514 718 720 721 907 915 941 069 081 094 169 203 212 374 437 454 616 633 643 223 231 238 256 279 426 432 435 445 512 694 711 784 815 913 982 998 305 315 325 337 353 666 681 705 714 744 854 855 894 911 933 135 148 181 183 184 351 400 410 471 503 680 705 719 744 763 985 077 125 133 159 163 254 269 280 309 340 510 538 543 546 584 757 816 818 879 914 232 271 296 300 317 415 458 468 472 476 681 694 740 743 775 834 843 845 864 907 196 198 204 225 226 307 378 413 419 432 610 633 651 691 727 895 912 918 931 936 188 191 201 216 258 426 430 440 443 496 565 581 612 621 625 737 741 795 804 850 914 940 964 998 148 159 165 183 213 266 286 339 358 397 542 546 551 572 586 694 701 769 772 775 983 9S9 063 071 087 133 146 313 314 319 321 341 476 509 529 548 560 843 856 871 901 942 178 219 231 305 315 528 532 569 603 612 739 757 786 789 838 942 964 978 979 096 097 107 108 109 214 223 230 233 318 478 480 526 542 546 Pr(jzen van ƒ60.— 753 772 12078 083 352 356 4S0 499 753 764 971 13027 069 349 445 744 753 830 835 961 968 14077 100 342 357 674 730 91S 931 15011 013 288 2S9 434 473 812 824 952 969 16040 068 251 266 457 477 712 732 898 918 11023 041 249 256 405 409 713 737 833 845 18009 010 251 252 424 444 754 779 10012 024 208 220 664 741 902 912 20019 091 262 268 401 404 581 624 781 797 999 21015 019 207 217 450 476 601 621 794 834 890 923 948 984 093 206 213 224 247 251 296 305 371 383 389 438 440 464 470 473 502 525 595 602 605 609 613 661 765 814 S31 851 896 916 938 963 085 086 117 177 268 323 331 342 480 492 524 543 551 613 670 703 765 782 7S5 796 802 804 821 823 837 849 873 876 892 920 944 949 129 132 234 238 266 287 300 313 372 402 434 553 557 568 580 635 783 790 811 830 851 868 884 896 020 028 290 3.16 476 516 849 873 985 993 081 093 278 281 480 501 746 774 926 961 092 094 288 298 487 529 749 750 S79 8S5 032 069 253 294 486 531 798 843 026 052 228 273 747 782 913 919 103 116 273 275 409 423 640 680 838 850 074 141 186 198 330 347 393 399 667 716 719 743 886 895 898 903 095 126 200 232 310 316 359 371 531 532 574 578 782 783 791 860 971 989 17000 131 154 171 186 3.12 329 355 372 546 625 652 667 751 756 767 778 890 892 896 905 0S9 110 156 162 305 315 S37 344 536 626 629 631 894 915 945 965 057 063 378 091 S10 333 405 514 814 836 837 847 920 981 987 998 120 166 167 249 295 315 320 327 455 494 508 525 719 740 743 749 865 866 938 961 247 274 406 413 765 803 927 928 243 249 413 415 600 702 872 892 216 246 381 397 670 688 805 828 216 232 359 3S3 637 665 972 977 139 165 55S 572 872 883 252 261 355 356 528 541 760 768 969 981 027 045 050 089 108 137 149 189 261 273 303 346 359 408 410 424 552 5§? 541 548 550 556 558 625 648 651 673 676 714 767 773 923 V

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3