Piet Nortier tevreden, maar niet voldaan over zesde Tulpen-rallye LOCOMOTIEF .Clowntje Rick Chaos in Berlijn WRICLEY NWB verwacht voor eigen vierdaagse niet meer dan 500 deelnemers TOG en GTTC staan er goed voor Grote wegwedstrijd in de Haarlemmermeer •8 Voor LOCOMOTIEF N. v. SCHAGEN en Zn. Boksen Turpin zou aan lever aandoening lijden Hockey Saxenburgers promoveren naar vierde klasse KNHB Voetbal Snijders in Zwaluwenteam tegen Haags XI-tal De Rode Duivels Volleyball Nederlandse volleybal- ploegen samengesteld Wordt U gekweld Nederland als tweede geplaatst voor Brussel Fenny ten Bosch in halve finale uitgeschakeld Voor de kinderen FEUILLETON t Loopt gesmeerd Pro m o ti e-degrada tie Damuitslagen Honkbal Competitie-indeling in rayon Haarlem Veteranen van Stormvogels, RCH en Haarlem naar Amsterdam Neemn AKKERTJE Sport in 't kort DINSDAG 4 MEI 1954 Piet Nortier, de voorzitter van het Orga nisatie Comité van de Tulpen Rallye, heeft ons zijn mening gegeven over de vorige week gereden zesde rallye. De heer Nor tier merkte op, dat de buitenlandse deel nemer-s geen crtisch woord hebben laten horen: dit r.aar verhouding grote contin gent automobilisten vond het traject vol komen fair. Men was zonder uitzondering enthousiast. Cracks als Stasse en Gende- bien waren opgetogen en waren van oor deel, dat deze Tulpen Rallye ver uitstak boven die van alle andere Europese sterrit- ten der laatste jaren. De Duitser Engel, die geruime tijd uitstekende kansen heeft ge had op de eerste plaats in het algemeen klassement, had slechts woorden van lof over organisatie en vorm van de rallye, een oordeel, dat volkomen gedeeld werd door zijn landgenoten Kraus, Loof en Meier, de motorcracks, die in de Tulpen Rallye nu eens vier wielen onder zich had den in plaats van twee. Engelse inschrij vers als Banks, Reece en Shelila van Damm, vonden de Tulpen Rallye een le vendige rit, vol afwisseling en spanning en niet zo „vervelend" als de Rallye De Monte Carlo en andere evenementen. Bewezen is, aldus de heer Nortier, dat de Tulpen Rallye zonder fouten gereden kan worden door iedere goede rijder met een goede wagen. Meer dan 40 équipes zijn zonder strafpunten in Noordwijk aan Zee aangekomen en vele van deze deelnemers behoren niet tot de erkende uitblinkers in dit genre en zo iets zegt toch wel iets. Ik ben absoluut tevreden over het verloop, dank zij ook de voortreffelijke hulp van de tientallen Nederlandse officials, die op eenzame en moeilijke posten in het bui tenland hebben medegewerkt om de rallye te doen slagen. Niet voldaan Toch ben ik allerminst voldaan, zo ver volgde de heer Nortier. De bijzondere étappe 12 over de Grand Ballon was zwaar en in die étappe zijn te veel straf punten gevallen. Elke étappe heb ik vlak voor de aanvang van de rallye nog eens gecontroleerd, in verband met de toestand van de wegen. Wat mij verder gehinderd heeft is de racestemming, waarin enkele deelnemers hebben verkeerd. Dat is begrijpelijk, in dien men bedenkt, dat door de groepsinde ling de wagens van hetzelfde type en cy- linderinhoud bij eikaar reden en dat de in zittenden toen gingen proberen om hun concurrenten in dezelfde groep de loef af te steken. Op deze wijze zijn enkele wa gens in het ongerede geraakt, wat hele maal niet nodig zou zijn geweest, indien ADVERTENTIE •OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO t. EST Een fel betwiste zege op Neerlands vlakke wegen Natuurlijk weer op een lichter lopende Locomotief loopt altijd lichterI RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN VOOR DAGELIJKS GEBRUIK OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO' Gierstraat 40-42 - Haarlem Tel. 17768 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO' Randolph Turpin, de Britse middengewicht kampioen, die in 65 seconden door de Italiaan Tiberio Mitri voor het Europees kampioenschap buiten gevecht werd gesteld, zou aan een leveraandoennig lijden, volgens de Londense bokspromotor Jack Solomons. Het verschijnsel van de leveraandoening werd even vóór de weging door een arts vastgesteld. Gedurende de minuten, dat Tur pin in zijn hoek zat en wachtte op de gong voor de aanvang van de wedstrijd, had hij geklaagd niet erg goed te kunnen zien. Turpin zal een dag of twee in Rome rust nemen om vervolgens per vliegtuig naar Londen terug te keren en aldaar consult in te roepen van een specialist. men maar steeds de gedachte zou hebben gehad: de rallye uitrijden zonder strafpun ten, dat is hoofdzaak. Betrouwbaarheid, veiligheid, sportief genoegen, dat gaat vóór iin elke ralilye. Er is nog een fout gemaakt. Wij hebben de groep der speciale serie toerwagens met een cvlinderirxthoud tot en met 1300 cc overschat, zodat de deelnemers in deze groep geforceerd aan de gevraagde gemid delde snelheden hebben moeten voldoen. Een toerklasse? Indien men mii nu vraagt en de vraag is van groot belang voor de toekomst in welke richting de Tulpen Rallye zich verder dien: te ontwikkelen, dan kan ik met klem antwoorden, zo besloot de heer Nortier, dat het mijn absolute voornemen is om de rallye te laten blijven zoals zij is: elke amateurrijder moet de Tulpen Rallye kunnen rijden zonder gevaar voor ongeluk ken of materiële schade. Reeds drie jaar spelen wij met de gedachte om een toer klasse in te stellen naast een klasse voor de Europese cracks. Maar ik ben er van over tuigd, dat als wij dat doen, de belangstel ling voor de klasse der cracks zeer groot zal zijn en voor die van de zogenaamde toeristen vrijwel nihil. Maar in ieder geval zal het organisatiecomité zeer spoedig te zamen komen om ervaringen uit te wis selen en eventuele conclusies te trekken. De Haarlemse Mixed Hockeyclub Saxen burg is een vereniging, die kort geleden het veertigjarig bestaan heeft gevierd. De leden zijn dames en heren, die zich volledig aan de roeisport geven, doch in de wintermaanden het hockeyspel beoefenen. Twee jaar gele den werd besloten deel te gaan nemen aan de wedstrijden in competitieverband van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond. Het herenelftal werd ingedeeld in de Onderbond Noordholland en behaalde aan het einde van dit seizoen na twee jaar reeds het afdelings kampioenschap, nadat het daarvoor een nek- aan-nek race had gehouden met het verte- ranenelftal van de Kennemer Hockeyclub Strawberries. Daarna moesten de Saxenburgers met drie andere afdelingskampioenen om twee plaat sen in de vierde klasse van de K.N.H.B. een halve competitiewedstrijd spelen. Hoorn eindigde op de bovenste plaats en promo veerde. Saxenburgers eindigde met drie punten gelijk met HIC V, waartegen in Am stelveen een zeer sportieve beslissingswed strijd is gespeeld. De Haarlemse hockeyers wonnen de ontmoeting met tweenul. Het elftal promoveert daardoor naar de hoofd afdeling van de Hockeybond. HBS won veteranentournooi Een veteranenelftal van de hockey-vereni- ging HBS heeft Zondag met elftallen van HGC, Tempo '34 en van de organiserende vereniging deelgenomen aan een in Rijswijk bij Clubhuis te Werve gehouden veteranen tournooi. HBS won met tweenul van HGC en speelde achtereenvolgens gelijk tegen Clubhuis te Werve (nul-nul) en tegen Tempo '34 (eeneen). De Bloemendaalse spelers behaalden vier punten en werden daardoor winnaar van het tournooi. Op een door de Nederlandse Wandel sport Bond belegde persbijeenkomst zijn door de voorzitter van het uitvoerend comité, de heen Deenekamp, enige mede delingen gedaan over de vierdaagse wan deltochten, die van 27 tot en met 30 Juli in Apeldoorn door de N.W.B. worden ge houden. Gezegd werd dat het definitief doorgaan van deze Vierdaagse éen gevolg is van de aandrang der leden van de bond op het hoofdbestuur. Als eerste doel wordt gesteld, de deelnemers te laten genieten van de wandelsport, reden waarom dan ook gesproken wordt van Vierdaagse wandel tochten en niet van marsen. Er is meer keus in de afstanden, die, zo werd medegedeeld, in het algemeen korter zijn dan tot nu toe bij Vierdaagsen het ge val was. Voorts is er gelegenheid, wanneer men niet gebonden wenst te zijn aan een volgens leeftijd voorgeschreven zogenaam de „prestatie afstand" in te schrijven voor een toeristische klasse. De dagelijks te wandelen afstand, voor personen van 14 tot en met 75 jaar, is in deze klasse gesteld op 30 kilometer. De bij de Nijmeegse Vierdaagse behaalde herinneringskruisen tellen niet mee voor de Apeldoornse wandeltochten. De Apeldoorn- se kruisen dienen beschouwd te worden als een herinnering aan de tochten en niet, naar de heer Deenekamp verklaarde, als een beloning voor een prestatie. De V.V.V. in Apeldoorn heeft vijfduizend bedden be schikbaar, doch de N.W.B. verwacht voor deze eerste Vierdaagse niet meer dan vijf honderd deelnemers. De parcoursen zijn als volgt vastgesteld: 27 Juli: WedumTeugeOosterhuizen BeekbergenApeldoorn 28 Juli: UddelKootwijkAssélHoog BuurloUgchelenApeldoorn. Voor de wedstrijd tegen het Haagse elf tal Woensdagavond 5 Mei op het terrein van ADO is de ploeg van d'e Zwaluwen als volgt samengesteld: Doel: Snijders (Haarlem); achter: Hege- mans (EBÓH) en Van de Lee (Xerxes); midden: Van Rooyen (Eindhoven), Wink (SW) en Dörr (Excelsior); voor: Dillen (PSV), W. van der Gyp (Emma), Köne- man (SW), Vonhoff (DWS) en Vergou wen (PSV). Reserves: Feith (Woerden), Peggeman (Ken nemers), Broeders (Feyenoord) en Waterman (PSV). Voor de wedstrijd tegen de Zwaluwen, Woensdag 12 Mei in Amsterdam, is de ploeg van de Rode Duivels als volgt sa mengesteld: Doel: Delhasse (F. C. Luik); aohter: Vaillant (Anderlecht) en TheMin (Standard Luik); midden: Dodet (F. C. Luik), Van Ginderen (Antwerp FC) en Culot (Charle roi SC); voor: Vliers (Patria Tongeren), Longdott (F.C. Luik), Dechamps (FC Luik), Longfils (Daring Brussel) en Wou ters (Antwerp FC). Reserves: Paleinck (Lyra), De Coster (La Gantoise), Van Biessem (Union St.- Gilloise) en Willem (La Gantoise). 29 Juli: HoenderloLoenenBeekbergen Apeldoorn. 30 Juli: Het Oude VeenHet Nieuwe VeenDe KampLoenermarkDroefak kersApeldoorn. Voor de op Zaterdag 15 Mei in de Stads gehoorzaal in Leiden te houden landenont- moetingen tussen de dames- en heren- volleybalploegen van Nederland en België zullen de Nederlandse zestallen uit de vol gende spelers (-sters) worden samenge steld: Heren: Kapteyr., De Vries, Tuinman, De Ruiter (allen R.V.C.), Bakker (O.V.C.), Zimmerman (D.E.S.), Liefaart (R.L.S.), Groenman (U.S.), De Kroon (V. C. Den Bosch). Dames: Janny Beintema (S.O.S.), Nel Barzilay (Celebes), Annie Wichgers (SW), Miep de Vries (Boemerang), Corrie Blij- leven (R.V.C.), Riet van den Heuvel (Ons Genoegen), Nel Stuy van den Herik (A.M.V.J.), Tine Boer (Boemerang), Han- nie Boomsma (O.V.C.). ADVERTENTIE door rheumatiek. spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat baat. waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert door de nie* ren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. Onder voorzitterschap van jhr. Quarles van Ufford heeft het bestuur van de Inter nationale Hockeyfederatie in Brussel ver gaderd. Het voornaamste punt van be spreking vormde de regeling van het landentournooi, dat van 28 October tot en met 1 November ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Belgische Hockeybond in Brussel wordt gehouden. Besloten werd, dat van de 14 landen die voor het toumooi hadden ingeschreven, er sléchts tien zullen kunnen deelnemen. De vier overige landen zullen, in volgorde van hun plaatsing, kunnen deelnemen wanneer een land zijn inschrijving ailsnog zou intrekken. De 14 landen werden als volgt geplaatst: 1. Groot Brittannië, 2. Nederland, 3. België, 4. Duitsland, 5. Polen, 6. Spanje, 7. Denemarken, 8. Oostenrijk, 9. Zwitser land, 10. Frankrijk, 11. Finland, 12. Tsjeohoslowakije, 13. Joegoslavië, 14. Por tugal. Aan de hand van een tevoren opgesteld schema werden de poules daarna als volgt ingedeeld: Poule A: Groot Brittannië, Zwitserland en Frankrijk. Poule B: Nederland, Dene marken en Oostenrijk. Poule C: België, Duitsland, Polen en Spanje. In de poules zal een halve competitie worden gespeeld, zodat de landen in poule A en B dus elk twee en die in poule C elk drie wed strijden zullen spelen. Tennistournooi in Wiesbaden In de enkelspel finales van het Inter nationaal tennistournooi in Wiesbaden zijn de overwinningen behaald door de Zweed Bergelin en Maureen Connolly uit de Ver enigde Staten. Bergelin versloeg de Duit ser Buchholz met 6-2, 6-1, 6-3. Maureen Connolly won van de Duitse Inge Pohmann met 6-0, 6-3. De verdere uitslagen van de finales lui den: Dames dubbelspel: Joan Curry (Groot- Brittannië) en Inge Pohmann (Duitsland) versloegen Maureen Connolly (Verenigde Staten) en mevrouw Hopman (Australië) 6-3, 6-1. De voornaamste uitslagen luiden: Heren enkelspel, halve finales: Bergelin (Zweden) versloeg Koch (Duits land) 6-3, 6-4. Buchholz (Duitsland) ver sloeg Branovic (Statenloos) 6-4, 6-2. Dames enkelspel, halve finales: Inge Pohman (Duitsland) versloeg Joan Curry (Groot-Brittannië) 7-5, 0-6, 6-3. Maureen Connolly (Verenigde Staten) ver sloeg Violette Alvensleben-Rigollet (Zwit- terland) 6-0, 6-2. Heren dubbelspel, halve finales: Berge lin Schmidt (Zweden) versloegen Helmrich- Katz (Duitsland-Rhodesia) 0-6, 7-5, 6-1. Branovic-Göpfert (Statenloos-Duitsland versloegen Buchholz-Gulcz Duitsland) 6-1, 1-6. 10-8. Gemengd dubbelspel, kwart finale: Fen ny ten Bosch-Schmidt (Nederland-Zwe den) versloegen Lehmann-Huber (Argenti- nië-Duitsland) 6-3, 3-6, 6-4. Halve finales: Maureen Connolly-Koch (Verenigde Staten-Duitsland) versloegen Fenny ten Bosch-Schmidt 6-2, 6-1. BRONKHORST LEIDT VOORLOPIG NE DERLANDS ELFTALBOLTON WANDE RERS. De wedstrijd tussen het voorlopig Nederlands elftal en Bolton Wanderers, op 5 Mei in Rotterdam te spelen, zal door scheidsrechter Bronkhorst (Velp) worden geleid. Oeidie is raak!", lachte Rick. Bunkie lachte ook en veegde de sneeuw uit zijn gezicht. „Wie deed dat?", vroeg hij, terwijl hij rond keek. „Ik zie niemand", antwoordde Rick, die ook om zich heen keek, maar niemand kon ontdekken, wie de dader zou kunnen zijn. Wacht maar als ik de jongen vind, die me die sneeuwbal op m'n kop gooide, dan zal ik m es even flink inzepen!" Maar ja. dat kon hij nou wel zeggen, maar als ze er niet achter konden komen wie net deed, kon hij met veel doen. „Ik begrijp er niks van", zei Bunkie. „Waar zit die snuiter nou?" „Ik zie ook niemand", zei Rick. Ze bleven staan en keken overal rond, maar er liep niemand in hun buurt. „Snap jij daar nou wat van?", zei Bunkie. „Die bal kan toch zo maar niet uit de lucht komen.... er moet iemand zijn, die 'm gegooid heeft!" „Dat zou ik ook denken", zei Rick. „Hij zal zich wel ergens schuilhouden, denk ik". Hahanaklonk het toen opeens. stal?aar ZaQen 26 'n j0ngeU VaU kUn klüS' diB lachend ziJn h0°fd achter ^n boom uit „Odeed jij het?", riep Bunkie. „Wacht, mannetje, nou zal ik je even helpen!" door Jean Bommart (vertaald uit het Frans) 21) „Ik zie niet hoe men iets kan bereiken als Iiimmler zelf niet vastbesloten is iets te doen". „U hebt de vinger op de wonde plek ge legd! Himmler zélf! Goedbeschouwd geloof ik, dat hij wacht". „Maar waarop?" „Op de oplossing, die de horoscopen voor de eerste dagen van Mei voorzien". „Wat voor oplossing!?" „Ik heb u al verteld, dat de Führer erg ziek is", mompelde Carlo. Hij zweeg enkele ogenblikken, voordat hij fluisterend verder sprak: „Als de Führer zou overlijden zou de toe stand anders zijn! Himmler zou tot het ein de toe de „trouwe Heinrich" gebleven zijn. Hij zou dan een proclamatie uitvaar digen, die de Amerikanen zou bevallen; opheffing van het éénpartijstelsel, ontbin ding van de SS, vrije, echte verkiezingen, vrijlating van de geallieerde gevangenen, enzHij zou een wapenstilstand aan het Westen vragen en de dan beschikbaar gekomen troepen in hun geheel tegen de Russen inzettenhè? Dat zou kunnen slagen!" „Dat zou kunnen! Maar wat wil de Baas dat ik intussen met Fegelein doe?" „Met Fegelein?" „Ja. Hij heeft tegen mij gezegd„ik er voor zorgen, dat u weer in contact komt met hem". Carlo keek hem met een verbaasde blik aan. Hij aarzelde zichtbaar. Hij stond op, maar aarzelde nog altijd. „Datdat is een nog delicatere kwes tie dan de besprekingen van Gchallenberg en Bernadotte", zei hij. „Ik heb liever, dat hij daar zelf met u over praat". „Goed", zei Sauvin. „Maar ik zou toch graag willen weten wat u er zelf van denkt". „Mijn persoonlijke mening? We], mer. moet verschrikkelijk voorzichtig zijn. U kent hem, hè, Fegelein? U komt uit het zelfde dorp, geloof ik?" „Fisheim", zei Sauvin vlug. Juist, Fisheim, bij München. En u was nogal intiem met elkaar in de tijd dat hij nog niet onbehoorlijk was geweest tegen Himmler?" „Och, intiem! Kameraden, hoogstens". „Goed. U kent hem in ieder geval beter dan ik. Hij mag dan wel de zuster van Eva Braun getrouwd hebben en zo de zwager van Adolf Hitler zijn geworden, maar hij is toch de staljongen gebleven, die hij was, praatziek, een grote mond en brutaal. Daarenboven ontzettend eerzuchtig. Hij speelt momenteel een spelletje, waarbij hij zijn nek wel eens kon breken. Dat is, wat ik er van denk.Kom, tot ziens, mijnheer Hickmann". „Een ogenblikje, mijnheer Kersten," zei Sauvin. „Dank zij u heb ik nu een tamelijk duidelijk idee van de toestand. Maar Speer? Wat voor spelletje speelt die? Ik heb me nen te moeten begrijpen, dat Himmler zich ongerust maakt over hem". „Ja en neen. Hij zal geliquideerd wor den als de Baas het wil". „Dan vraag ik me af waarop hij wacht". „Voor het ogenblik vormt de invloed van Speer in de bunker van de Kanselarij een tegenwicht voor die van Kaltenbrun- ner. En, zoals ik u al heb verteld, bevindt Himmler zich tussen de slappen die de strijd domweg, onvoorwaardelijk zouden willen staken, en de harden, die alleen maar aan zelfmoord denken". „Maar als Speer het eens won?" „We hebben bewijzen die in staat zijn om de ogen van de Führer te openen over zijn gedragHij heeft niets anders ge daan dan hem verraden en saboteren". „De geschiedenis van de bruggen?" „En nog zoveel andere dingen! Hij is vanmorgen tegelijk met u op Tempelhof geland Weet u waar hij vandaan kwam?" „Uit Hamburg". „Juist. Uit Hamburg, waarvan de bur gemeester, Kaufmann, zijn vriend is. En weet u wat hij daar is gaan doen? Ik geef het u te raden. Hij heeft er op een gramo- foonplaat een rede bij wijze van testament laten opnemen, die Kaufmann voor de ra dio zal afdraaien, als hij zou overlijden. ADVERTENTIE houdt U frl» en monter. y ed v-oor Uw Uw ^nden. Speer heeft haar in de kelder van de stu die uitgesproken in het bijzijn van twee vertrouwde en discrete vrienden. Hij be vestigt daarin het Duitse volk, dat de oor log verloren is en dat men de geallieerden de fabrieken en de grondstoffenvoorraden, de dokken en arsenalen onbeschadigd ter beschikking moet stellen, zelfs indien de Führer bevel geeft alles te vernielen. Daar na is onze vreemde minister van Bewape ning in Berlijn teruggekeerd om Hitier te verzekeren van zijn gehoorzaamheid en zijn toewijding!" „Ongelooflijk!" zei Sauvin. „Ja. Zonder te vermoeden, dat op het zelfde ogenblik, dat hij op Tempelhof land de, Himmler op zijn gramofoon de betrok ken gramofoonplaat beluisterde. Die was vóór hem aangekomen!" „Mooi", zei Sauvin. „Nu begrijp ik het. Nog een vraag. Waarom voor de duivel heeft Zijne Excellentie Himmler aan mij gedacht voor die geschiedenis Fegelein?" Kersten keek hem zo verbaasd aan, dat Sauvin zich lichtelijk zenuwachtig voelde. „Kom, mijnheer Hickmann", zei de masseur, „dat ligt voor de hand! Vroeger bent u goede vrienden met elkaar geweest! Dat kunt u weer warden, en des te gemak kelijker, omdat het een politieke kwestie is, die u uit elkaar gedreven heeft.En bovendien heeft u een goede positie om hem weer met Himmler te verzoenen". „Ik wilde zeggen", zei Sauvin glim lachend, „dat een uitstekende diplomaat zoals u meer geschikt zou zijn". De Haarlemse tafeltennisteams, die in de promotie-degradatie competitie van de over gangsklasse uitkomen, hebben zich dit week einde goed geweerd. GTTC boekte een bijzonder fraaie achttwee zege op Disnie I, terwijl TOG het Amsterdamse Bempa met zesvier klopte. Het lijkt er dus veel op, dat TOG zijn plaats in de overgangsklasse zal weten te behouden en GTTC tot deze klasse zal weten door te dringen. De promotie-degradatie competitie wordt dit jaar op een geheel andere dan de ge bruikelijke wijze afgewerkt, maar wij kun nen dit nieuwe systeem niet bewonderen. Gebruikelijk was, dat vier teams een halve competitie om twee plaatsen speelden. Nu komen er slechts twee teams twee maal tegen elkaar uit, van welke er één promo veert. Een dergelijke krachtmeting kan uiteraard slechts zeer weinig bewijzen van de kracht van de teams. De Haarlemse teams hebben het echter uitstekend gedaan en hebben beide de volle winst behaald, waardoor de komende wedstrijden met een gerust hart tegemoet kunnen gezien worden. GTTC heeft het tegen de Disnie-rèserves uit Hoorn goed gedaan door met maar liefst werd het toen de bijzonder aggressi-ve Blom zorgden al dadelijk voor een tweenul voor sprong, door resp. Kooy en Wevers in twee games te kloppen, waarna R. v. Eyk echter op ongelukkige wijze van Lamex-s verloor met twee maal de uitslag 21—23. Drie—een werd het toen de bijzonder argressieve Blom in de zwaar verdedigende Kooy zijn juiste tegenstander vond. en zijn fore- en backhand aanval naar hartelust kon gebruiken. Sleper maakte er tégen Lamers viertwee van, waarna v. Eyk echter tegen Wevers zijn tweede nederlaag kreeg te slikken. Daarna werd het voor de thuisploeg even benauwd, want Blom had met Lamers de grootste moeite. Het werd tenslotte een moeizame drie games zege. R. v. Eyk deed het goed tegen Kooy, (zes—twee), waarna Sleper, die deze dag bijzonder goed op dreef was. nog van Wevers won. Ook het dubbelspel werd een Haarlemse zege. Spanning Heel wat spannender ging het er in Am sterdam toe tussen Bempa en TOG. Na een tweenul voorsprong door overwinningen van Duits en Klabou keek TOG plotseling tegen een drietwee achterstand- op, die zeer lastig weg te werken bleek. Vester kon namelijk bij de gasten in het geheel niet winnen, terwijl B. Duits van Hendriks ook klop ki-eeg. P. Klabou maakte hierna gelijk tegen Slenters, waarna het echter opnieuw een achterstand wei-d, doordat J. Vester ook zijn laatste partij tegen Hendriks verloor. Daarmede was het echter uit met de gast heren. Duits klopte Slenters ruim in twee games, Klabou. die deze avond dus onge slagen bleef, deed het zelfde met Roubos, waai-na het dubbelspel de Haarlemmers de volle winst bracht. Deze week ontvangt TOG Bempa, terwijl GTTC de reis naar Hoorn gaat ondernemen. Daar in geval van gelijk eindigen het wed strijd-gemiddelde geldt, heeft TOG aan een gelijk spel voldoende, terwijl GTTC zelfs met zevendrie kan verliezen. Er is echter alle reden aan te nemen, dat de uitslagen niet zo benauwd zullen worden. De Halfwegse wielervereniging H.S.V. „De Bataaf", houdt op Woensdag 5 Mei (Be vrijdingsdag) een grote wielerwedstrijd voor amateurs in de Haarlemmermeer. Vele be kende renners waaronder enkele Bra bantse favorieten zullen aan deze 168 kilometer lange wedstrijd deelnemen. Het parcours, dat grotendeels over de Ringdijk ioopt, heeft een lengte van 56 kilo meter en moet drie maal door de renners afgelegd worden. De start vindt om één uur plaats op de Dennenlaan, waar de renners volgens het tijdschema om vijf uur weer ver wacht worden. Tot de voornaamste deelnemers behoren: de Brabantse kampioen, Piet de Bruin, en zijn provinciegenoten Sonnemans en v. Dungen, de kampioen van Ovexdjsel, M. v. d. Heuvel, uit Hengelo, Braat en Verseveld uit Aalsmeer en voox-ts Stolker, Van Sas, Lute etc. De organiserende vereniging komt in de strijd met haar x-enners: M. Snijder, W. Snij ders, Luikx, Tienstra, Coi-nelissen etc. On danks de gi'ote afstand, mogen de renners geen gebruik maken van hun dei-ailleur (versnelling). Voor de persoonlijke damkampioenschap pen van Kennemerland 1954 werden de vol gende partijen gespeeld: Hoofdklasse: H. van Berk—H. Swier 20. Eerste klasse: W. Verheijde—H. van Nieu- wenhuizen 20. De eindstand in deze klasse luidt thans: 1. en kampioen W. Verheijde 7 pnt.; 2. J. ter Haak 6 pnt.; 3. W. Roest 5 pnt.; 4. H. van Nieuwenhuizen 2 pnt.; 5. W. Persoon O pnt. De eindstand in de tweede klasse luidt: 1. en kampioen L. Visser; 2. J. Visser; 3. en 4. C. Vrolijk en PI. Leeuw, met resp. 5, 3, 2 en 2 punten. De indeling van de honkbalcompetitie van het rayon Haarlem van de Koninklijke Ne derlandse Honkbal Bond is als volgt: 3 A: DIO, DSS, GHS2, SC Haarlem 3, EDO 3, RCH 3. 3 B: SC Haarlem 4, HHC 3, RCH 4, THB, TYBB 2, Zandvoortmeeuwen. 4 A: DCO 2, Kennemerland 3, HFC Haar lem 3, HCK 3, Rooswijk 4. 4 B: Bloemendaal, HHC 4, Schoten 4, DSS 2, TYBB 3. 4 C: Spaarnevogels, HCK 4, Bloemendaal 2, DSB 2, Rooswijk 3. 4 D: THB 2, EHS 3, RCH 5, Rooswijk 2, Terrasvogels, HCK 5. Junioren Afd. A: EDO a. HFC Haarlem a, SC Haar lem a, HHC a, RCH a. Schoten a. Afd. B: DSS a, DCO a. HCK a, Kennemer land a, Rooswijk a, TYBB a. Afd. C: HFC Haarlem b, RCH b, RCH c, TYBB b. Afd. D: DCO b, DSS b, EHS a, HCK b, HHC b. De Amsterdamse voetbalvereniging Wax't- burgia houdt op 8, 15 en 22 Mei op haar terreinen in het JOS-sportpark in Amster dam een groot veteranen-tournooi, waarin vele oud-internationals zullen uitkomen. De deelnemende verenigingen zijn: Ajax, APGS, DWS, DWV, Haarlem, JOS. RCH, Storm vogels, Wartburgia, Watergx-aafsmeer, Zee- burgia en ZFC. ADVERTENTIE WARSCHAU—BERLIJN—PRAAG. De Pool Wilozewski heeft ook de tweede étappe Warschau—Lodz gewonnen van de wedstrijd Wax-schauBerlijnPraag. Hij reed de af stand van 130 kilometer in 3 uur 9 min. 10 sec. Na hem gingen in volgorde Grabowski (Polen), Werschinin (Rusland), Krolak (Polen), Oostergaard (Denemarken) on Van Meenen (België) over de eindstreep. BRADFORD CITY NAAR NEDERLAND. In de laatste week van Mei zal Bradford City, een Engelse ploeg uit de Noordelijke afdeling van de derde divisie, een drietal wedstrijden in Nederland spelen. Volgens het voorlopige wedstrijdrooster komen de Engelsen op 22 Mei in Rotterdam togen Excelsior uit en op 23 Mei, vermoedelijk op het terrein van HBS in Den Haag, tegen een Zwaluwen-elftal. Op 29 of 30 Mei besluiten zij hun tournée met een wedstrijd tegen Wageningen. FARINA. Farina, die bij een ongeluk tijdens de Mille Miglia een arm heeft ge broken, heeft het ziekenhuis verlaten. Vol gens de doktoren zal zijn herstel ongeveer een maand vorderen. LÜTGEHETMAN EUROPEES KAMPIOEN BANDSTOTEN. Het Europees biljartkam pioenschap bandstoten, in Saax-brücken is gewonnen door de Duitser Lütgehetman. Hij won alle partijen. Op de tweede plaats eindigde zijn landgenoot Tiedtke, die slechts zijn partij tegen de nieuwe kampioen ver loren zag gaan. De titelhouder Domingo (Spanje) eindigde op de vierde plaats achter de Belg Vingerhoedt. SPARTA NAAR INNSBRUCK. Zondag 30 Mei zal in Innsbruck een wedstrijd wor den gespeeld tussen een vertegenwoox'digen- de ploeg van de Arlberg Liga en Sparta uit Rotterdam. NIEUWE WERELDTIJD OP DE 100 ME TER SCHOOLSLAG (HEREN). De Poolse zwemmer Marek Petrusewicz legde tijdens zwemwedstrijden in Wx-oclaw de 100 meter vrije slag af in de tijd van 1 min. 9,5 sec., de beste tijd ooit op deze afstand gemaakt. Niettemin zal deze prestatie niet als wereld record kunnen worden erkend, omdat niet was aangekondigd, dat hij een aanval zou doen op het erkende wereldrecord, dat met 1 min. 11,2 sec. op naam staat van de Rus Minaschkin op 22 Februari 1953 in Moskou gemaakt. ANTONISSE MILITAIR KAMPIOEN. De Haarlemse bokser J. C. Antonisse, lid van de boksvereniging De Kampioen, is door een overwinning op Benjamin militair kam pioen geworden van Nederland. De masseur leek werkelijk gevleid te zijn. „Neen, neen", zei hij. „Ik ben ook veel te bekend in Berlijn, ziet u. Men weet, dat ik als secretaris van de Baas dienst doe. Men zou kletsen. U daarentegen heeft men lange tijd niet meer hier gezien. Ontslagen van uw functie in Beieren, komt u snel naar Berlijn om een ander baantje te ver werven. Het is nox-maal, dat u tal van men sen van allerlei opvattingen ontmoet. U kunt dus persoonlijke contacten hebben mbt Fegelein bijvoorbeeld zonder Himmler te compromitteren. Snapt u? Het is niet nodig, denk ik, er aan toe te voe gen, dat men op uw volkomen discretie en op voorzichtigheid rekent?" „Afgesproken", zei Sauvin. „Wees maar gerust. Niemand zal vermoeden, dat ik in zekere zin een geheime agent ben". HOOFDSTUK X Nauwelijks was het geluid van de voet stappen van Himmler's vertrouweling in de gangen weggestorven, of Sauvin wierp zich weer op zijn bed, ten prooi aan een stil, onderdrukt lachen. „Schitterend", dacht hij, „zoals de Waar heid in dwaasheid de meest zinneloze praat kan overtreffen. Vóórdat de historici haar ordenen om er een „historische Waarheid" van te maken, dat wil zeggen iets, dat enigszins logisch, enigszins behoorlijk is, zodat men haar aan de kinderen kan on derwijzen! Het complot van 20 Juli 1944 al, waar bij Hitier bijna het leven liet, was een voorbeeld van idiotisme. En het waren de beste generaals van het Rijk die het had den voorbereid: Stauffenberg schudt de Führer de hand, legt naast zijn stoel de tijdbom, verpakt in zijn actentas, en ver laat dan het vertrek onder voorwendsel naar het toilet te gaan. Terwijl hij de gang doorloopt, hoort hij de ontploffing. Zonder zelfs te gaan kijken naar het resultaat, rent hij dan naar zijn vliegtuig, vliegt weg, landt in Berlijn en verkondigt: „Hitier is dood, we zijn geslaagd!" De generaals fe liciteren elkaar en beginnen daarna met hun eigen kleine persoonlijke afrekeningen. In Pax-ijs zien de mensen uit de buurt van de Opéi-a stomverbaasd hoe Duitse troepen het gebouw van de Gestapo omsingelen en het personeel arresteren. De volgende da gen bemei-kt men echter dat er een ver gissing heeft plaats gevorxden. De meest briljante generaals van de Wehrmacht worden gewurgd met een ijzerdraad of op gehangen, behalve Rommel, aan wie Hitier zo vriendelijk is een capsule cyaan te zen den, met de mededeling dat hij op staats kosten zal worden begraven! (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6