Feesten op Bevrijdingsdag in Haarlem en omgeving Uitreiking diploma's aan 69 leerlingen bij gemeentelijk nijverheidsonderwijs MAiSON MARCEL <*jBrieven aan de redactie Heemsteedse kinderboerderij morgen weer open Kort en bondig AUTO'S zonder chauffeur Jos Mullens LOCOMOTIEF Circus Jos Mullens Zaterdag in Haarlem Trio van N. Visser op huisconcert Bennebroek Bloemendaal Fa C. van Maren DINSDAG 4 MEI 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 PALACEfl|\ lm l( ^11 j\ JiMISC AISA1 Uitgebreid programma in drie maneges Jeugdgroepen uit Haarlem-Oost bijeen Ds. A. B. C. Hofland preekt 20 Mei afscheid Ongeluk op kruising van Herenweg Nationaal Reuze-Circus 812 Mei te HAARLEM „Operatie Ping Ping" van de Nutsspaarbank Van der Kuil in het voorlopig Oranje-team Gouden jubileum van twee R.K. scholen Internationaal Orgelconcours CENTRUM NOORD OOST KLEVERPARK OUD-SCHOTEN BLOEMENDAAL Permanent de Luxe f 11. Engeland beveiligt zich tegen overstromingen Herdenkingsdienst in Ned. Hervormde kerk Om de mr. F. P. Th. Rohlingbeker vanaf ƒ141. Burgerlijke Stand De vorige week vond als bekroning van een vier-jarige avondopleiding de uit reiking plaats van het einddiploma aan 69 leerlingen van de Gemeentelijke Avond school voor Nijverheidsonderwijs. Hierbij wa ren tegenwoordig de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Haarlem ir. J. D. Berdenis van Berlekom, chef van de Centrale werkplaatsen der N. S. te Haarlem, de ouders van de leerlingen en het lerarencorps. Ir. Berdenis van Berlekom sprak de leer lingen toe en zeide dal het hem ten zeerste verheugde, dat het gemeentebestuur een vertegenwoordiger uit het bedrijfsleven bij deze examens benoemde. Het contact tussen de school en het bedrijfsleven is van groot belang. School en bedrijf hebben elkaar no dig, volgens ir. Berdenis, die hoopte dat de leerlingen een zin voor bcdrijfsbeschaving was bijgebracht. Spreker maakte een vergelijking lussen de vakman van vroeger en die van thans en wees op de veranderde sociale verhoudingen en drong er op aan orde en netheid in het bedrijf te betrachten. „Naast vakmanschap is een gezonde zin voor orde en netheid en niet te vergeten, kameraadschap, noodza kelijk." Spreker besloot met een woord van waardering aan het adres van de leraren. Hierna nam de directeur van de school, de heer J. G. Rijkeboer, het woord en wees er op, dat het diploma van de school niet laag aangeslagen wordt. Tot slot zegde de directeur alle hulp bij de keuze voor ver dere studie toe. ADVERTENTIE MARLON BRANDO JAMES MASON 10HN GIEIGUD LOUIS CALHERN EDMOND O'BRIEN GREER GARSON DEBORAH KERR Hierna werd overgegaan tot uitreiking van de diploma's met vermelding van de best geslaagde leerlingen. Metaalbewerkers: 37 geslaagden; hoogste cijfers: M. Ausma, J. Krul en P. Verkerk. Eleclriciens: 14 geslaag den, hoogste cijfers: L. Dinkelberg en C- Scheenaard. Bouwkundigen: 12 geslaagden, hoogste cijfers: J. v. dv Glas. Bijzondere be roepen (graveurs, reclametekenaars, e.d.) 6 geslaagden, hoogste cijfers: A. Zoon. Tot slot werden de ouders van de leer lingen in de gelegenheid gesteld een expo sitie van het gemaakte werk te bezichtigen. Met medewerking van de pianist Ludwig Otten gaven de violisten Cara oliën van der Heide en haar echtgenoot Norbert Visser een concert in Het Huis met de Sleutels te Heemstede. Voor het welslagen van een duo is aller eerst een muzikale gelijkgerichtheid nood zakelijk. Deze is hier zeker aanwezig, want beider spel is eerder ingesteld op een ge degen musiceren dan op virtuoze glans. De voordracht baseert zich voornamelijk op de bouw van het werk en houdt zich pas in de tweede plaats met instrumentale ef fecten bezig. Bovendien hebben zij precies dezelfde opleiding gehad, namelijk bij Joa chim Röntgen, Oskar Back en de in Den Haag gevestigde Rus Jewssey Wulff, zodat ook technisch hun spel veel gelijkenis ver toont. De grondslag voor een succesrijk duo is dus gelegd. Nu wacht nog de taak in de speeltrant een grotere plaats in te ruimen aan spontaniteit en charme, want deze eigenschappen zijn nodig om een groter 'publiek een gehele avond te kunnen boeien. Ht programma bestond in hoofdtaak uit barokmuziek (Purcell en Bach) en moderne werken (Bartók, Hindemith en Honegger). Hiervan klonk de voordracht van 't heden daagse deel het overtuigendst, zodat de toekomst van het duo mij in deze richting lijkt te liggen. Norbert Visser leerde men ook kennen als componist en wel in een Trio voor twee violen en piano. Hij bleek hierin een ver rassend persoonlijke taal te kunnen spre ken en een duidelijke aanleg te hebben voor een logische opbouw. Hij verdient, dat de aandacht als componist op hem wordt gevestigd. Aan de piano zat een markante figuur: Ludwig Otten. Hoewel hij zich in hoofd zaak had te bepalen tot een bescheiden steunen der duet.tisten, was alleen al zijn voordracht van de pianopartij in het Trio van Norbert Visser voldoende om ons te doen beseffen,dat we deze pur-sang-kamer- musicus veel vaker moesten horen. PIERRE VERDONCK. De gemengde groep van de C. J. M. V. en meisjesclub „Haarlem-Oost" hielden Zater dag haar jaarfeest in het gebouw van de H. J. M. V. in de Lange Margarethaslraat. Het programma vermeldde de opvoering van het toneelstuk „Een weg allerwegen". Dit stuk werd ter gelegenheid van het hon derd-jarig bestaan van het C. J. M. V. ge schreven door de onlangs naar Canada ge- emigreerde predikant ds. Zegerius. Tevens werd de actie „Meimaand - Jeugd- honkmaand" ingeluid. Deze guldensactie dient om tot de bouw van een jeugdhonk in Haarlem-Oost te komen. Ds. A. B. C. Hofland, predikant van de Gereformeerde kerk van Haarlem-Noord, die een beroep naar Sarnia (Canada) heeft aangenomen, zal op Donderdagavond 20 Mei in de Kloppersingelkerk afscheid ne men van zijn Haarlemse gemeente. Voordat ds. Hofland naar Canada ver trekt, zal hij gedurende 2'/2 week in Naald wijk verblijven. Op Dinsdag 8 Juni zal ds. Hofland met zijn gezin met het m.s. „Rijn dam" uit Rotterdam naar Canada vertrek ken, waar hij eind Juni of begin Juli zijn intrede zal doen bij de Christian Reformed Church te Sarnia. Gisteravond omstreeks kwart voor zes heeft een 42-jarige Haarlemse bromfietser een ongeluk gehad op het kruispunt Zaud- voortselaan-Lanckhorstlaan op de Heren weg. De bromfietser wilde van de Herenweg linksaf de Zand voortset aan inslaan toen de verkeersagent het naar Haarlem gaande verkeer had vrijgegeven. Er moet een mis verstand in het spel geweest zijn, want de agent waarschuwde de bromfietser nog dat hij even moest wachten voor een achterop komende personenauto. De bromfietser hield i,n, maar juist te laat want hij kreeg nog een duw van de auto, waardoor hij tegen het wegdek werd geworpen. Hij moest met een hoofdwonde, een shock en een hersenschudding naar het St. Elizabethsgasthuis te Haarlem worden overgebracht. ADVERTENTIE Voorverkoop vanaf Woensdag 5 Mei bij Siga renmagazijn A. C. SCHIPPER, Kruisweg 17. Haarlem. Tel. 12888. Reeds in 1947 hebben de spaarbanken, die lid zijn van de Nederlandse Spaarbankbond een campagne gevoerd voor het begroten van de gezins-uitgaven en nu het gezins- begrotingsinstituut met groot succes in sa menwerking met de officiële en semi- officiële voorlichtingsorganen voorlichting geeft omtrent de doelmatige besteding van het gezinsinkomen, heeft de Nutsspaarbank dit instituut verzocht de budget-staten een geheel nieuwe bewerking te geven. Mevrouw E. J. WilzenBruins heeft deze bewerking op zich genomen en het resultaat is de „Operatie Ping Ping", uitgegeven in twee edities: een voor week- en een voor maandinkomens. Op overzichtelijke wijze kunnen diegenen, die in een huisgezin het geld beheren, waarbij uitgegaan wordt van het standpunt, dat begroten weloverwogen verdelen van het inkomen is, hun budiget opstellen. De uitgaven zijn tegen een geringe vergoeding bij de Nutsspaarbank verkrijg baar. Gedurende de maand April werd bij de Nutsspaarbank een bedrag van 1.350.446- ingelegd en terugbetaald 988.539.zodat het inleggerstegoed is gestegen met 361.907 (vorig jaar 129.4061. Het totale tegoed be draagt thans 30.925.470.—. Het aantal inleggers steeg met 452 tot een totaal van 69.765, zodat in Mei naar ralle waarschijnlijkheid de 70.000ste inlegger' zal worden ingeschreven. Naar wij vernemen zijn in het voorlopig Nederlands elftal, dat Woensdagavond 5 Mei in het Feijenoord-stadion in Rotterdam tegen Bolton Wanderers speelt, drie wijzi gingen gekomen. Tebak (Eindhoven) kan wegens een bles sure niet spelen en 'wordt door Boskamp (Ajax) vervangen. Terlouw (Sparta) en Bennaars (Dosko) hebben beiden last van een knieblessure en zullen respectievelijk worden vervangen door Van der Hoek (Feijenoord) en Van der Kuil (VSV). Een van de nummers van het nieuwe Mul lens-programma. Richard Hardner met zijn wonderkogel. Wanneer de laatste klanken van de ker mis op het Phoenixterrein verstomd zul len zijn, dan zal. een nieuw evenement de aandacht van vele Haarlemmers komen opeisen. Op 8 Mei zal Jos Mullens name lijk op dit terrein zijn dirie-manège-clrcus opslaan, dat onlangs nog met twaalf meter is vergroot, zodat cr, volgens het persbe richt, thans met recht gesproken kan wor den van het grootste circus van Europa. Uiteraard nemen de paarden ook in dit circus een bijzonder belangrijke plaats in, tezamen met een vermaard hogeschool- rij der spaar zorgt een gedeelte van de fami lie Mullens voor een uitermate boeiend programma. Naast het optreden van de paarden wordt er ook een groot aantal sen sationele circusnummers vertoond. In de eerste plaats is daar Richard Hardner, een man in een mysterieuze \wnderkogel. De vijf Vigano's voeren hun spriingplanknum mer op en natuurlijk ontbreken ook de clowns niet in dit uitgebreide programma: de Spanjaarden Siki and son en de muzi kale clown Barraceta, die met zijn tenen zichzelf op de piano begeleidt, zullen het publiek ongetwijfeld amuseren. Voorts is er nog onder meer, wij doen slechts een losse greep, een Amerikaans luchtballet, een groep komische rek-acrobaten, een aantal leeuwen en miss Karina, die enkele gedurfde toeren aan het vliegende koord verricht. Het circus blijft tot 12 Mei in Haarlem. In het jaar 1904 werd op 15 Maart de R.K. kleuterschool en op 10 Mei de Lagere School voor meisjes aan de Klarenbeek- straat plechtig ingewijd en in bezit geno men door respectievelijk 188 en 255 kinde ren. De scholen werden, aangezien er nog geen Zustershuis aan verbonden was, door de Zusters vanuit de Koningstraat bediend. Pas enkele jaren later werd het Zusters huis gebouwd. De 260 kinderen, die thans op school zijn, hebben Zaterdag en Zondag in de Leonar- duszaal van de jongensschool aan de Wes tergracht feest gevierd. Zij hebben op de hun eigen spontane en kinderlijke manier aan hun ouders laten zien, wat zij zoal leren. Aan het begin van het feest heeft Plebaan N. J. Agterof namens de ouders medegedeeld, dat deze met de kleintjes gespaard hebben voor een glas-in-lood- raam, dat boven de ingang van de kleuterschool geplaatst zal worden. Het ontwerp is van glazenier Frans Balendong. Op 10 Mei zal de Lagere School feest vieren. Het begint met een H. Mis van dankbaarheid, opgedragen in de Kathedrale Basiliek St. Bavo. 's Middags zullen de leer lingen voor genodigden de operette „Sneeuwwitje" opvoeren in de St. Leonar- duszaal. Voor hun ouders zullen zij deze operette heropvoeren op Woensdag 12 en Donderdag 13 Mei. Ter gelegenheid van het Internationaal Orgelconcours, dat in Juli in Haarlem ge houden zal worden, is een prijsvraag uit geschreven. Gevraagd werd een orgelwerk te componeren, dat na bekroning op 12 Juli in het Concertgebouw ten gehore zal worden gebracht door Albert de Klerk. Er zijn 45 composities binnengekomen, waarvan 23 uit Nederland, 12 uit Oosten rijk, 5 uit Duitsland en 5 uit België. De jury, bestaande uit ir. H. Badings, M. Gee- rink Bakker en Albert de Klerk, zal drie werken bekronen. De bekroonde componis ten ontvangen een geldprijs. acccxxxoQecooccooaaoeocóonooQot 7.30 uur: réveille op de Grote Markt door „De Spaarne Bazuin". 8.00 uur: wandeling door de Haarlemse Politiekapel. 9.00 uur: oecumenische herdenkingsdienst in de Grote Kerk. 10.00 uur: kinder zangconcours op de Kattenberg, Kenaupark, afgewisseld door kinderballet. 10.30 uur: zeepkistenrace op de Grote Markt. 15.00 uur: variété- en cabaretrevue op de Kattenberg, Kenaupark.^ 20.00 uur: opvoering van „Grote Stadslucht" door de Letterl. Vereniging „J. J. Cremer" in de Stadsschouwburg. 20.30 uur: massale zang- en muziekuitvoering op de Grote Markt. 22.30 uur: vuurwerk aan de Kloppersingel. Kermisvermakelijkheden op het Phoenixterrein. 9.00 uur: marionettentheater in Frans Halstheater. 10.00 uur: kermisvermakelijkheden op de Zaanenlaan. 10.30 uur: tweede voorstelling marionettentheater in Frans Halstheater. 15.00 uur: brandweerdemonstratie voor het Junoplantsoen. 20.00 uur: bal-champêtre op het Julianapark. 21.00 uur: taptoe door het Tamboer- en Pijpercorps „Haarlem" Julianapark. 7.30 uur: réveille door tamboercorps „Het Oosterkwartier". 9.15 uur: opmars van de kinderen van de Oranjebond „Prinses Juliana" van het Teylerplein naar het Rembrandttheater. 10.00 uur: feestochtend in het Rembrandttheater. 12.00 uur: carillonmuziek van de toren van de kerk „St. Jan", Amsterdamstr. 15.00 uur: kleppermars, te beginnen bij de Zomervaart. 20.00 uur: slotfeest op het Nagtzaamplein. Kermisvermakelijkheden op de Zomervaart. 8.30 uur: kranslegging op de Erebegraafplaats aan de Zeeweg door leer lingen van alle scholen uit het kleverpark. 20.00 uur: bevrijdingsbal in Nieuw Haarlem-Noord. 20.00 uur: concert in de muziektent in het Bloemendaalse Bos door Chr. Mu ziekvereniging „Sursum". oooooccooco De waarnemende Commissaris der Ko ningin, in de provincie Zeeland, de heer A. Schout, heeft in Scharendijke op Schouwen- Duiveland de eerste noodschoot op dit eiland na de ramp officieel geopend. ADVERTENTIE Met aandacht en met smaak wordt Uw coiffure in onze salons verzorgd n, WAKKER ex-chef kapper Stoomvaart My. Nederland Ged. Oude Gracht 98. Tel. 20837 KINGS LYNN (Reuter) In het laag gelegen gebied om de Washbay aan de Britse Oostkust zal een kanaal van zestig kilometer worden gegraven om het land tegen overstromingen te beveiligen .Bij hoge waterstand in de rivieren in dit ge bied zal door het kanaal water naar zee worden afgevoerd. Over het kanaal zullen vijftig verkeersbruggen en vier spoorbrug gen worden gebouwd. De kosten van het plan, dat in zeven jaar voltooid moet zijn, zullen zeventig millioen gulden bedragen. In de komende twee maanden zal een aan vang met de uitvoering van het project worden gemaakt. Ook vanmorgen is namens het personeel van het Marinehospitaal te Overveen een krans gelegd op de Erebegraafplaats te Overveen. De kranslegging geschiedde door de kapitein ter zee arts E. W. Creyghton en een deputatie van ongeveer tien man van het hospitaal. Tezelfder tijd legden majoor W. J. van Westerhoven, de Haarlemse garnizoenscommandant, en deputaties van onderduikers en illegale werkers een krans bij het monument voor de aan de Haarlemse Dreef gefusilleerden. Foto: de plechtigheid op de Erebegraafplaats. Militaire Parade. Dat protest tegen mili taire manifestaties op feestdagen was vol komen gerechtvaardigd, geachte inwoon ster van Heemstede. Ik had eveneens het twijfelachtig voorrecht, die droeve stoet te zien voorbij trekken, op die zonnige feest dag, de 30e April j.l. D. KONING Dzn Herenweg 179, Heemstede Militaire Parade Iï. Het ingezonden stuk van „een inwoonster van Heemstede" Verkort weergegeven is mijn vrouw en mij uit het hart gegrepen. In 's-Hertogenbosch waren wij getuige van een dergelijke optocht. Is dit niet een symptoom van de steeds verder voort schrijdende verm ilita irisering van het openbare leven? Ik kan mij niet herinneren ooit een Koninginnedag te hebben meege maakt waarop massale machtsvertoningen als deze werden ten beste gegeven. B. SCHIJF, 's Hertogenbosch De kinderboerderij in het wandelbos Groe- nendaal gaat weer open. De dieren wer den uit hun warme winterverblijven te voorschijn gehaald en lopen nu nog wat on wennig in het heldere lentelicht rondhier en daar wat smullend van het jonge groen dat nu zo scheutig uit de grond schiet. De konijnen, de kippen en de eendjes ver wachten hun kleine kameraadjes met on geduld. Zij stellen zich voor om tot .30- Mei alleen Woens dag-, Zaterdag- en Zondagmiddag tussen half twee en vijf uur bezoek te ontvangen. Tenslotte moeten ze nog aan zoveel weer wennen, dat ze nog niet dagelijks de drukte kunnen ver werken. Pas na I Juni zullen hun kleine vriendjes iedere dag een kijkje kunnen gaa.n nemen, 's mor gens van tien tol twaalf en 's middags van half twee tot vijf. Er is sprake van ge weest dat er ook twee aapjes zouden komen, maar de gemeente heeft gemeend dat deze dieren niet vol doende vrijheid kon worden geboden en kocht daarvoor in de plaats twee struis vogels aan, die nu met statige stappen en met een klein beetje arrogantie dagelijks hun nieuwe omgeving in ogenschouw ne men. Wij twijfelen er niet. aan, of een en ander is voor hen naar genoegen geregeld. Militaire Parade III. Ik sluit mij ook gaarne aan bij de protesten tegen de wa penschouwingen. Wat zal een dergelijke vertoning een geld kosten. Dezer dagen kwam men weer bij ons aan de deur voor de Stichting 40-45. Kan het geld niet beter voor dit zo goede doel besteed worden? Overigens begrijp ik niet, dat, terwijl er zo naar de vrede verlangd wordt, er nog mensen zijn die er genoegen in vinden naar deze wapenschouwingen te gaan kijken. Ik zou mij alleen maar ergeren. Tenslotte wil ik .hieraan nog het volgen de toevoegen: Ik luister altijd met genoe gen naar de reportages door de radio van het défilé voor H. M. de Koningin. Dit ge noegen was er voor mij en ik denk voor vele anderen spoedig af door de onder brekingen van de reportages van de wa penschouw. Ik hoop dat dit in de toekomst niet meer voorkomt. Mevr. S.—C. Herdenking. Waar de 5e Mei beteke nis heeft voor onze Nationale Bevrijding, zo is het op de voorafgaande avond, dat wij in onze gedachten teruggaan naar het gebeuren in de Meidagen van het jaar 1940.... Toen stonden er in het midden des volks mannen en vrouwen op, die tegen het geweld van de vijand hun over tuiging en geloof stelden en tegenover het Germaanse heidendom het getuigenis van Christendom en Humanisme, tegenover de georganiseerde millioenen de onvervang bare waarde van de mens. Bovenstaande regelen vinden we voor een groot deel terug op de herdenkings platen, die 31 October van het vorig jaar op de Erebegraafplaats te Bloemendaal onthuld werden. Laat Nederland nooit vergeten wat het de gevallenen- schuldig is: hel verzet heeft de geestelijke waarden van ons volk hoog gehouden. In Haarlem aan de Dreef staat een Ver- zetsmonument. Het zal velen opvallen, dat dit monument er zo goed verzorgd uit ziet met bloemen aan de voet. Dinsdag gaan velen weer in eerbiedige gang naar de plaatsen, waar verschillen de van de verzetsmakkers hun laatste ademtocht hebben uitgeblazen. Op deze avond zullen wij in grote massa's onze tochten houden, niet om te demonstreren, Woensdagmiddag 5 Mei zal in de Her vormde Kerk aam de Binnenweg in Ben nebroek een herdenkingsdienst gehouden worden, waarin dr. H. S. J. Kalf voor zal gaan. De dienst begint om 2 uur. De resultaten van de zwemwedstrijden voor Bloemendaalse scholieren om de mr. F. P. Th Rohlingbeker waren als volgt: 1. BSV 2. Bornwaterschool 3. Christelijke 1. s. Bl'd 4. Julianaschool 5. KWS 6. School Aerd.-Bentv. 7. St. Adelbertusschool 8. St. Aloysiusschool 9. St. Antoniusschool 10. Tyo v. Eegheninst. 11. Vondelschool Een herinneringsmédaille voor 't zwem men ging bij de meisjes naar de Juliana school en bij de jongens naar de Bornwater school. Woensdag 5 Mei wordt het tournooi voort gezet met handhallen voor de meisjes 's morgens van 8.30—12.30 en voetballen voor de jongens van 's middags 15 uur. Alle wedstrijden worden gespeeld op het terrein aan de Vrijburglaan achter de Julianaschool in Overveen. Om 5 uur heeft de uitreiking van de beker plaats. ADVERTENTIE het lichter lopende rijwiel OVERVEEN 5 514 1014 514 6 1124 314 2 524 6 4 10 4'4 8 214 3 524 - 1 1 5 5 3 2'4 514 2 1'4 324 4 414 814 maar om in stille eerbiediging hen te ge denken, die voor ons alles hebben gegeven, wat zij te geven hadden. Ik doe een beroep op allen om niet als toeschouwers en toeschouwsters langs de kant te blijven staan, als ware het een kijkspelletje, een corso, en niet, als het vorig jaar gebeurde, op het moment van klokke acht deze rust met hun geloop en met hun „geklets" te bezoedelen. Indein gij niet deelneemt aan stille toch ten, en geen behoefte hebt u af te zon deren, blijf dan ook weg als toeschouwer. Het zou anders de eer en nagedachtenis van onze overledenen ontheiligen. H. C. VAN OORT Jr. BINNENLAND Ir. S. Henveyer is benoemd tot directeur van de Cultuurtechnische Dienst van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening. Ir. Herweyer volgt dr. ir. F. P. Mesu op, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie als directeur heeft neergelegd. Minister-president dr. W. Drees zal op Dinsdagavond 11 Mei om 20.05 uur voor de radio een korte toespraak houden ter inlei ding van de nationale actie voor de oprich ting van een monument voor dr. Albert Plesman. Dr. W. Beyerman heeft Maandag af scheid genomen als geneesheer-directeur van het St. Jorisgasthuis te Delft. De Koningin heeft dr. Beyerman benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Tot burgemeester van Dinxperk» is be noemd de heer J. W. Stam, ambtenaar ter secretarie van de gemeente Kesteren. HAARLEM EN OMGEVING Dinsdag 11 Mei hoopt de heer F. W. Godefi-ooij, wagenmaker bij de Nederland se Spoorwegen de dag te vieren dat hij 40 jaar bij de N. S. in dienst is. De Heemsteedse toneelvereniging „Nut en Genoegen" besluit haar seizoen op Zater dag 8 en Zaterdag 15 Mei in hotel „Het Wa pen van Heemstede" aan het Wilhelmina- plein. Opgevoerd wordt „Storing in het Lunapark", een vrolijk spel in drie bedrij ven door Tom Dekker. Zoals bij deze vereni ging gebruikelijk, worden beide avonden met een bal besloten. Het programma der orgelbespeling in de Grote of St. Bavo Kerk op Donderdag 6 Mei van 3 tot 4 uur, door George Robert luidt: 1. Toccata DuOdezima (uit „Appara tus musico-organisticus 1690") Georg Muf- fat; 2. Choral: Maria zart von edler Art, Arnolt Schlick; 3. Pastorale, J. S. Bach; 4. Courante met Variaties. Peter Cornet; 5. Ricercare over de melodie van Ps. 100, A. de Braai; 6. Concert F gr. t„ G. F. Handel. Bij K. B. is aan de beer J. Verbeek te Haarlem, conducteur van de N.Z.H., wegens trouwe plichtsbetrachting verleend de ere- médaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer Verbeek is we gens ziekte sinds enige tijd niet meer actief. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het semi-arts examen de heer A. Führi Snethlage te Haarlem. De burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, zal deze week niet Vrijdag, maar Zaterdag spreekuur houden. De wet houder van Sociale Zaken, de heer A. J. M. Angenent. houdt Donderdag geen spreekuur. In ons blad van gisteren werd in een verslag van de communistische één Mei- viering op de Botermarkt het woord „sten torstem" gebruikt. Ter verduidelijking voor hen, die blijkbaar verband zochten tussen deze stem en een gelijknamig bedrijf te Haarlem dat geluidsinstallaties verhuurt, diene de mededeling dat beide stemmen niets met elkaar uitstaande hebben. ADVERTENTIE OPEL REKORD - CHEVROLET - H1LLMAN AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. N.V. HAARLEM, 3 Mei 1954 ONDERTROUWD: 14 April, P. W. Hart en J. Hidding; 3 Mei, R. Hagebout en A. Leonhardt; P. Roozen en M. E. A. van der Meulen. GEHUWD: 3 Mei, J. L. K. de Ridder en A. T. Mink; W. O. Boekwijt en W. van der Boon. BEVALLEN van een zoon: 29 April, A. H. van der WalleKrouwels; 30 April, J. C. HeijdanusGeurtsen; 1 Mei, C. de Regt vxan Roosenbeek; A. M. C. H. van Aubel van Roosmalen; E. C. van ZeggerenStui; K. Schraa—Blaauwbroek; H. S. Hakken bergvan Zanden: A. M. Schultevan Raap horst; 2 Mei, J. G. LevijSnijders; E. van RossumZwart; 3 Mei. J. C. M. Beerthui- zenvan der Heijden; G. P. KreugerGroot; M. Bakker—van Tilburg; S. Chr. S trod ijk— Olifiers, 2 z. BEVALLEN van een dochter: 29 April, J. G. van de KlashorstJanse; 30 April, M. NijholtBosman; M. A. DraijerKooijman; 1 Mei. H. M. de Vries— Freijsen; 2 Mei, J. M. Ph. KuiperHuijsmans; C. Th. M. Groen—Hulsebosch. OVERLEDEN: 30 April, P. Reijnvan der Waarden, 64 j., Schalkwijkerweg; N. J. Boer- horstArnaud de Callavon, 84 j., Schoter singel; W. van der Beeke, 62 j., Gedempte Oude Gracht; B. Boelens, 62 j„ Brouwers straat; J. van der Hulst—van Noord, 78 j., Zaanenstraat; 1 Mei, H. G. de Langen, 47 j., Gasthuisvest; Th. J. Leis, 49 j., van 't Hoff- straat; G Bos, 80 j., Brouwersstraat; H. A. Vromans, 74 j., Hazepaterslaan: W. Heijnen, 68 j.. Hazepaterslaan: D. Theijsmeijer—van der Gronden. 73 j„ Ramplaan; 2 Mei. A. Zwart, 68 j„ Spaansevaartstraat; J. de Vos- As, 72 j., van Kinsbergenstraat.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9