DE TWENTSCHE BANK N.V. Maarschalk Juin zou Noord- Indochina willen prijsgeven Eindexamen-candidaten 1954 Guatemala koopt elders wat Amerika vasthoudt Amsteriiamse Beurs „Naundorff en Lodewijk XVII niet dezelfden" Plannen voor nieuw toneelgezelschap Haarlem of Amsterdam HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 10 „Meditatie" in Genève Pakistaanse-Amerikaanse overeenkomst getekend Hongerstaking van Vietnamees gaat door Opgeknapte kleuterschool aan Burgwal overgedragen 'T ,^4' - - v - Met 165 aan de haal Proefschrift van Arnhemse promovendus aan Sorbonne Ontslagen van rechtsvervolging Met regionale taak Chauffeur reed op agent in Ook Nederlands huis in Pestalozzidorp? Negen maanden voor verraad van Joodse onderduiker Scheepvaart H.B.S. 5 j. c. en Handelsscholen H.B.S. 5 c. en Muloscholen 523ste STAATSLOTERIJ 4e Klas 8e lijst DONDERDAG 2 0 MEI 1954 GENèVE, 20 Mei. Vandaag: is er geen reünie van de negen, geen plenaire en geen beperkte bijeenkomst in het „Paleis der Volken". Edens voorstel om vandaag eens te „mediteren" is gisteravond door Oost en West gretig aanvaard. Intussen blijft de delta van de Rode Ri vier bedreigd door Giaps divis:es, die naar de Fransen menen na de val van Dien Bien Phoe zijn vrijgekomen. Sommige Franse militairen achten deze bedreiging zo gevaarlijk, dat ze met kracht pleiten voor de concentratie van Frans- Vietnamese troepen in het Zuiden. Het ge zaghebbende Franse blad „Le Monde" heeft voor deze stelling een lans gebroken. Het is voor de ingewijden heel duidelijk, dat dit gisteravond verschenen artikel de opvatting weergeeft van niemand minder dan maarschalk Juin, die nog altijd bevel hebber van de centralè sector van de NAVO in Europa is. Juin's opvatting zou neerkomen cp het vrijwel geheel prijsge ven van Noordelijk Tonkin met de hoofd stad Hanoi en de haven Haiphong. Andere Franse militairen, wier woordvoerder de Gaullistische generaal Koenig is, schijnen thans het ogenblik gekomen te achten om behalve reservisten ook de dienstplichtigen onder de wapenen te roepen en in aller ijl naar Indochina te sturen. Het is echter zeer de vraag of de politieke constellatie in Frankrijk een oproepen van dienstplichti gen voor dienst overzee zal toestaan. Eerst zullen generaal Ely en de beide andere Franse generaals, door de regering voor WASHINGTON (Reuter) Te Karatsj"? is de Pakistaans-Amerikaanse overeen komst getekend, volgens welke de Ver enigde Staten aan Pakistan militaire uit rustingen zullen leveren en het land zullen bijstaan bij de training. Te Washington wordt verklaard, dat de overeenkomst het mogelijk zal maken, dat de Pakistaanse strijdkrachten gemoderni seerd zullen worden. Beide landen hebben ook nota's uitgewisseld, waarin zij weder zijds overeenkomen, dat het verdrag de Verenigde Staten geen militaire bases op Pakistaans grondgebied toezegt. Volgens deze nota's betekent de overeenkomst evenmin, dat een militair verbond tussen de Verenigde Staten en Pakistan gesloten is. Een Amerikaanse adviesgroep zal zich naar Pakistan mogen begeven en voorts is van Pakistan de verzekering verkregen, dat Pakistan de Amerikaanse hulp niet voor aggressieve doeleinden zal gebruiken. Kort geleden heeft Pakistan een vriend schapsverdrag gesloten met Turkije. Deze twee landen komen volgens dit verdrag overeen samen te werken op politiek, eco nomisch en cultureeel gebied alsmede op het terrein der beveiliging. Brandbommen op Frans schip CASABLANCA (United Press) Op het Franse vrachtschip „Yang-Tse", dat met een lading militair materieel naar Indochina zou vertrekken, zijn brandbom men ontdekt. Volgens de autoriteiten vond een zeeman op de kade dicht bij het schip een dergelijke bom. Onmiddellijk werd aan boord van het schip een grondig on derzoek ingesteld, waarbij nog twee brandbommen tevoorschijn kwamen. NEW YORK. (AFP/Reuter). Kolonel Julian, de Amerikaanse neger die zich in de Italiaans-Abessijnse oorlog als oorlogs vlieger de bijnaam „Zwarte Adelaar" ver wierf en d'ie zegt inkoper van wapens voor de regering van Guatemala te zijn, heeft in New York verklaard, dat Guatemala door het verbod van het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken om in de Verenigde Staten wapens „voor nor maal gebruik" te kopen, genoodzaakt was zich deze wapens elders, zelfs in commu nistische landen, aan te schaffen. Als het Amerikaanse verbod van wapen leveranties aan Guatemala zou worden opgeheven zou Guatemala de aankoop in communistische landen stopzetten. Julian deelde voorts mede, dat de wa penzending waartegen de Verenigde Staten hadden geprotesteerd, geen Russisch ge schenk was. Zn was door Guatemala ge kocht via een Zwitserse firma, die ook een Amerikaanse directeur heeft. Onlangs had hij getracht enige oude jachtvliegtuigen in Zweden te kopen, doch dat de Zweedse re gering hem had meegedeeld, van de Ameri kaanse ambassade in Stockholm de mede deling ontvangen te hebben, dat „de Ame rikaanse regering zeer ontstemd zou zijn" als Zweden vliegtuigen aan Guatemala zou leveren. (U.P.). De Guatemalaanse haven Puerto Barrios staat onder strenge bewaking van legereenheden, terwijl 2000 ton munitie en wapens uit Polen, die met het Zweedse schip „de „Alfhem", dat door een Britse Maatschappij is gecharterd, aangevoerd zijn, worden uitgeladen. De Verenigde Staten hebben de andere Amerikaanse republieken het feit onder ogen gebracht, dat „een belangrijke zen ding wapens van een onder communistische controle staand gebied" naar Guatemala gezonden was. een ondei-zoek naar Indochina gezonden, wel rapport moeten uitbrengen, voor men zal weten welke „draconische maatregelen" Parijs zal treffen. Een militaire of politieke oplossing van het Indochinese geschil is derhalve nog niet in het zicht. Ook met de 'evacuatie van de ernstigste gewonden van Dien Bien Phoe is men ook nog niet veel opgeschoten. De Fransen en de Vietminh hebben daarover voor het eerst in Genève een onderonsje gehad. Dat is tenminste iets. Maar na af loop van dit overleg heeft men niet ge hoord dat een oplossing gevonden was. In tussen gaat de evacuatie der gewonden door, zoals nieuwsbureaux uit Indochino melden. -^330C0C000CO^3DCO00C»003OCXX»C00ODC>^D00COXC000CXXXX0CC 8 GENèVE (United Press). De 45-jarige 3 Vietnamese dichter Vo Tanh Minh, die nu reeds 15 dagen in hongerstaking is g uit protest tegen de nog altijd voort- durende strijd in zijn land, is er volgens 8 de doktoren zo slecht aan toe. dat wan- 5 neer hij blijft weigeren voedsel tot zich j te nemen, hij het eind van deze week j? niet meer zal halen. De Vietnamese pacifist ligt uitgemer- geld en ziek op zijn veldbed in de kleine 8 tent, die hij dicht bij het „Palais des 8 Nations" heeft opgeslagen. De glanzen- §1 de limousines van de delegatieleiders o suizen dicht langs het tentje van de 8 man, die bereid is op deze geweldloze wijze voor zijn land te sterven. Hoewel 8 de meeste gedelegeerden zich waar- c schijnlijk niet bewust zijn vctn de men- 3 selijke tragedie, die zich hier in stilte 5 afspeelt, heeft Vo met zijn protest toch de aandacht getrokken van de gedele- 8 geerden van Vietnam, waarvoor hij zich P opoffert. 8 Doan Thpean, de secretaris-generaal van de Vietnamese delegatie in Genève, 8 heeft zich gisteren naar de tent van Vo g begeven en daar met hem gesproken. 8 Doan vertelde Vo, dat de delegatie van Vietnam boven alles vrede voor haar 8 land wenstmaar dan niet een vrede 8 tot elke prijs. Het moet een vrede zijn, ivaarbij de vrijheid van het volk ge- 8 waarborgd wordt. 8 Gisteravond werd door de heer F. Don- kerlo, namens de Oudercommissie, op een plechtige samenkomst de vernieuwde kleuterschool „Ons Kleuterhoekje" aan de Burgwal overgedragen aan het bestuur van de Kleuterscholen van de Nederlands Hervormde gemeente. Aan daze oif'cië^e overdracht ei na een feestrede van ds. A. J. van Rhijn vooraf, die deze bijeenkomst had geopend met een gebed. Dominé Van Rhijn gaf in zijn rede een kort overzicht van de geschiedenis van de «chcni. vys>«nn -hij af en toe werd bijgevallen door bejaarde aanwezigen, die heel lang geleden aan school waren ver bonden. De heer Donkerlo vestigde er nog eens de aandacht op dat het bereikte re sultaat niet zonder inspanning werd ver kregen. Hij bracht dan ook dank aan alle ouders die aan zijn oproep om steun ge hoor gaven. Voor het bestuur van de Kleu terscholen van de Hervormde gemeente aanvaardde de heer A. P. Romein het ge schenk, met dank aan hen die een en an der tot stand brachten. Hij bood vervol gens de leden van de Oudercommissie, het hoofd van de school en de onderwijzeres sen een geschenk aan. Ds. G. J. Waarden burg bood het bestuur de gelukwensen aan van de Centrale Kerkeraad. Ook namens de Bond van Onderwijzeressen voor Chris telijk kleuteronderwijs en het bestuur van de Kerkvoogdij werden felicitaties over- j handigd. Onder de talrijke aanwezigen, die hoofd zakelijk bestonden uit ouders, oud-leer lingen en -onderwijzeressen, waren velen die nog herinneringen uit vroeger jaren ophaalden. Voor enkelen was het een min of mepr n-ntroer^c-le h"l «vernis. de kleuter- onderwijzeres van dertig jaar of langer geleden weer te ontmoeten. Na het officiële gedeelte werden de aan wezigen in de gelegenheid gesteld om het fris in de nieuwe verf staande gebouw te bezichtigen, terwijl er verversingen wer den rondgediend. Het tentoonstellinkje van werkstukjes en foto's de school be treffende, trok uiteraard de aandacht van vele trotse ouders. Haarlemse rechtbank De rechtbank van Traunstein heeft kort geleden pastoor Johannes Schwertfirm van de Chiemgauer gemeente Oberteisendorf wegens „vernieling van een bouwwerk" veroordeeld tot twee maanden gevangenis- straf voorwaardelijk. Dit vonnis vestigde eigenlijk voor het eerst de aandacht op het zonderlinge geval, dat de pastoor in Maart van het afgelopen jaar zijn eigen kerk in de lucht heeft laten vliegen. De aanleiding hiertoe was het voortdurend afgewezen verzoek van de pastoor, die een nieuwe kerk wilde laten bouwen voor zijn ge meente, welke uit het oude kleine kerkje was „gegroeid". Het oude kerkje was in 1429 gebouwd en hoorde aan Monumenten zorg. Boven pastoor Schwertfirm. Bezieden de kerk van Oberteisendorf na de ontploffing. x*'v i - 'va/- Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 993/w 99% A.K.U 221 219% Unilever 344% 339 Philips Gloeil. 323 322% Kon. Petroleum 509% 502% A'dam Rubber 96 95 Höll. Amer. Lijn 154 150 N. Scbeepv. Unie 146 138 H.V.A 127% 125% Deli Mij 117% 113 Amsterd. Bank 195 195 Ned. Handel Mij. 185% 185% Rotterd. Bank 184% 184% Twentsche Bank 185 185 Anaconda Copper 36% 34% Bethlehem Steel 66% 66 Republic Steel 1 57'/., 57% Shell Union 93 96% Tidewater 1 21% 21% U. S. Steel 48% 48 Voor de Haarlemse rechtbank had zich Donderdag te verantwoorden d>e drieën twintigjarige Hillegommer J. N. A. H., van beroep machinebankwerker, verdacht van diefstal van f 165. Op de avond van 12 April had hij in een café te Haarlem een jongeman ontmoet en beiden bleven bij elkaar totdat zij om drie uur verplicht werden huiswaarts te keren. Zij wandelden gearmd naar het Stationsplein en waren onder invloed van drank. Daar aangeko men wilde de jongeman per auto huis waarts keren en de Hillegommer was be reid een garagebedrijf op te bellen. „Heb je wel genoeg geld bij je?" infor meerde H., waarna de vriend zijn porte feuille liet zien, waarin een bedrag aan bankbiljetten van f 165 zat. De Hillegom mer pakte het geld en liep hard weg. Er was op dat ogenblik een agent van politie op het Stationsplein, die op het geroep ..houdt de dief" een achtervolging inzette. Na enige tijd hield de politiemamn de vluchteling aan en op het bureau van po litie vond de recherche in de sok een be drag van f 165. Voor de rechtbank gaf de Hillegommer de ten laste gelegde diefstal van bank biljetten'toe, waarna de officier van justi tie opmerkte, dat verdachte „schunnig" is opgetreden. Hij eiste een gevangenisstraf van zeven maanden, waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar; het toezicht zou dan uitge oefend worden door het Medisch Maat schappelijk Consultatiebureau voor Alco holisme. De verdediger mr. Mulder verzocht het onvoorwaardelijke deel van de straf op een kortere tijd te bepalen dan de offi cier van justitie had geëist. De rechtbank zal op 3 Juni uitspraak doen. De Arnhemse chirurg dr. J. C. L. M. Stuyt zal Zaterdagmorgen 22 Mei aan de Sorbonne te Parijs promoveren tot doctor in de letteren op een geschiedkundig proef schrift, waarin hij beweert dat Naundorff en Lodewijk de Zeventiende twee verschil lende personen zijn. De promotie zou aanvankelijk eind Juni geschieden, doch het is waarschijnlijk op grond van deze bewering, die een einde wil maken aan alle pretenties van de af stammelingen van Naundorff, dat het tijd stip is vervroegd. De advocaat in het pro ces, over deze zaak, dat thans in de publie ke belangstelling staat, heeft dr. Stuyt n.l. gevraagd, of hij zijn „geheim" wilde ver tellen. Dit kon hij uiteraard niet doen voor de promotie. Dr. Stuyt werd in Purmerend geboren en is thans 63 jaar. In 1915 werd hij arts en in 1922 promoveerde hij aan de ge meente-universiteit te Amsterdam op een chirurgisch proefschrift. Sedert 1923 is hij chirurg te Arnhem. Ik heb altijd veel van geschiedenis gehouden", vertelde hij te genover een correspondent van het ANP, doch ben er me intensief mee gaan bezig houden, toen ik mij in Arnhem vestigde om ook aan iets anders te kunnen denken dan alleen aan de zorgen van mijn praktijk. Reeds dertig jaar heeft dr. Stuyt zich aldus zeer intensief bezig gehouden met de Franse historie. Hij gaat jaarlijks naar Frankrijk. Hij bezit een uitermate omvangrijke col lectie boeken (ongeveer vierduizend delen) benevens duizenden pamfletten, documen ten, enzovoort. Tijdens „Parijs in Arnhem", enkele jaren geleden, is een klein gedeelte er van tentoongesteld geweest. Naar dr. Stuyt zeide, heeft hij voor het aantonen van zijn „geheim" slechts twee en een halve bladzijde nodig gehad in zijn proefschrift, dat overigens drie thema's tot onderwerp heeft. Vrouw uit Weespercarspel sloeg buurman neer De Amsterdamse rechtbank heeft de 37- jarige mevrouw E. J. van H.S. uit Wees- percarspel, die op 3 Juli van het vorig jaar in de keuken van haar woning haar 63- jarige buurman G. van der R. met een rooster van een petroleumstel op het hoofd sloeg, ten gevolge waarvan de man over leed, op grond van noodweer-exces ont slagen van alle rechtsvervolging. De rechtbank achtte de vrouw schuldig aan mishandeling, de dood tengevolge heb bende, maar was van mening, dat zij ge handeld heeft om zich te verdedigen tegen aanranding. Wel- heeft zij de grenzen van de noodzakelijke zelfverdediging overschre den, doch de wet voorziet hierin in één be paald geval: de overschrijding wordt niet strafbaar geacht wanneer zij het onmid dellijke gevolg is geweest van een hevige gemoedsbeweging, door de aanranding ver oorzaakt. De rechtbank achtte dit artikel van toepassing in dit geval. In deze zaak had de Officier van Justitie wegens doodslag drie jaar gevangenisstraf geëist. De rechtbank heeft echter de mening ge deeld van de verdediger, mr. R. Hermans, die op grond van noodweer-exces ontslag van rechtsvervolging had gevraagd. De slichting Toneelcoördinatie, gevestigd te 's-Gravenhage, acht het wenselijk dat er een klein nieuw toneelgezelschap wordt gesticht. Hoewel het aantal door de ge coördineerde gezelschappen voor het sei zoen 1954-1955 geëngageerde toneelkunste naars gelijk is aan dat, hetwelk in het lopende seizoen werkzaam is, heeft de stichting met grote bezorgdheid geconsta teerd, dat enige ervaren beroepskrachten voor het volgende seizoen nog geen enga gement hebben gevonden. Bovendien heeft zij vastgesteld, dat met de alleszins ver heugende groei van de belangstelling voor het toneel in het bijzonder in de klei nere plaatsen in de provincie de zich ook nog steeds uitbreidende activiteit van het volwaardig beroepstoneel geen gelijke tred kan houden. Gelet op deze beide verschijnselen is de stichting tot de conclusie gekomen, dat het ten zeerste wenselijk is een klein toneel gezelschap te stichten, dat enerzijds werk kan bieden aan een groep van de hierbo- venbedoelde kunstenaars en anderzijds op meer verantwoorde wijze dan thans ge schiedt, tegemoet komt aan de behoefte aan goed toneel in de kleine gemeenten, welke thans over het algemeen zijn aan gewezen op voorstellingen van mindere kwaliteit, gegeven door semi-professionele toneelgroepen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft verklaard welwil lend te staan tegenover het in deze door de stichting Toneelcoördinatie ontwikkel de plan en te zullen doen onderzoeken of het mogelijk zal zijn hieraan van rijkswege financiële steun te verlenen. Met de provinciale en gemeentelijke overheden in enkele provincies buiten het gebied van de toneelgroep Theater is con tact opgenomen teneinde ng te gaan of (en zo ja, inwelke mate) morele en financiële steun van regionale zijde voor dit project mag worden verwacht. Het is de bedoeling, dat dit plan reeds voor het seizoen 1954- 1955 zal worden verwezenlijkt. Tegen de 27-jarige koopman J. S. uit Amsterdam, die terecht stond wegens het onder invloed van sterke drank besturen van een auto en wegens poging tot dood slag, heeft de Officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank acht maanden ge vangenisstraf geëist, benevens het verbod om voor de tijd van drie jaar een motorrij tuig te besturen. Ook eiste de Officier ver beurdverklaring van de auto van de ver dachte. In de nacht van 16 op 17 Maart heeft S. na een bezoek aan Haarlem, waar hij sterke drank had gebruikt, nog een café op de Nieuwendijk in Amsterdam bezocht. Tegen het middernachtelijk uur verliet hij deze gelegenheid, nadat hij acht glazen bier had gedronken. Het wat vreemde wegrijden met de auto trok de aandacht van twee agenten, waarvan een de chauffeur een teken gaf te stoppen. S. reed evenwel door omdat hij, naar later bleek, niet in het be zit was van een rijbewijs. Een der agenten moest ijlings op zij springen om niet over reden te worden. De agenten hielden de man later aan in de Spuistraat. Daar had hij de auto ver laten. De Officier achtte zowel het dronken chaufferen als de poging tot doodslag be wezen. De verdachte is reeds vijf keer ver oordeeld. De raadsman mr. E. L. Bakhuys, zei ..sprakeloos te staan" van de hoge eis. Hij achtte de poging tot doodslag niet bewezen en vi-oeg clementie. De rechtbank zal op 2 Juni vonnis wijzen. A3n de oever van het Bodenmeer in Zwitserland ligt bij het plaatsje Trogen het Pestalozzidorp, zo genoemd naar de Zwitserse paedagoog Pestalozzi, die zich vooral ook het lot van de wezen heeft aan getrokken. In dit dorp, ontstaan uit een Zwitsers plan iets te doen voor de wezen uit de laatste wereldoorlog, worden groe pen weeskinderen van verschillende natio naliteiten opgevoed in „eigen" huizen. Aangezien in het Pestalozzidorp nog geen Nederlands huis staat, is hier te lande thans een comité gevormd voor de stichting en de instandhouding van een Nederlands huis in dit wezendorp, waar Nederlandse we zen onder de hoede van een eigen „vader en moeder" zullen worden verzorgd en op gevoed. Met het secretariaat van de actie heeft zich belast dr. A. de Vletter, redacteur van „Wij, Ouders en Opvoeders", Kleverlaan 47 te Bloemendaal. Het ligt in de bedoeling te geraken tot de vorming van een comité. Hedenmorgen heeft de bijzondere straf kamer van de Haarlemse rechtbank uit spraak gedaan in de zaak tegen de 49-ja- rige Amsterdamse huisvrouw C. van N.- Van E., die er van verdacht werd in Maart 1943 een Joodse Nederlander in haar huis gelokt en aan de Duitsers overgeleverd te hebben. De bijzondere strafkamer hand haafde het vonnis van de bijzondere straf kamer van de Amsterdamse rechtbank en veroordeelde de verdachte tot een gevan genisstraf voor de tijd van negen maanden onvoorwaardelijk. De officier van justitie mr. L. W. M. M. Drabbe had een gevange nisstraf voor de tijd van één jaar voor waardelijk geëist. Adinda, 18 70 m. N. Tourane. Aldegonda, 19 te Makassar. Aletta^ 18 v. Telokanson n. Pladju. Alpherat, 13 335 m. W.NW. Dakar. Armilla. 18 te Pladju. Almkerk, 19 v. Fremar.tle n. Melbourne. Amstelvaart, 20 te Singapore. Abbekerk, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Ariadne, 19 v. Tanger te Rotterdam. Artemis, 19 v. Antwerpen n. Amsterdam. Averdijk, 19 v. Boston le Philadelphia. Aalsum, 20 te Port Said. Alblasserdijk, 19 te Galveston. Alhena, 20 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alnati, 19 280 m. ZW. Kp. Blanco. Alphacca, 19 te Boston. Aludra, 1!) v. Montevideo n. Antw. Amerskerk. 21 Cochin verwacht. Ampenan, verm. 20 v. Colombo n. Aden. Artemis, pass. 20 Vlissingen n. Amsterdam. Barumun, 19 te Fak Fak. Biduk, 18 te Tarakan. Breda, 18 v. Bremen n. Antwerpen. Bloemfontein. 19 v. A'dam n. Hamburg. Bonaire, 19 80 m. ZW. Fayal n. Plymouth. Ball, 20 v. La Buan te Sorong. i Bawean, 21 Calcutta verw. Blommersdijk pass. 19 viissingen n. Hamburg Boschfontein, 19 te Tanga. Boskoop. 20 v. Plymouth n. Antwerpen. Caltex Delft, 18 30 m. O. Kp. Sidero. Caltex The Hague, pass. 18 Casquets n. Sldon. Camphuys, 19 te Belawan. Castor, 19 v. Maracaibo te Philadelphia. Cleodora, 20 v. Melbourne n. Ballkpapan. Cottica, 19 480 m. W. ten Z. Madeira. Caltex Pemis. 20 v. Sidon n. Rotterdam. Etrema, 19 v. Piraeus n. Berre. Gaasterkerk, 20 v. Duinkerken te Antwerpen. Gadilla, i9 v. Ardrossan te Rotterdam. Garoet, pass. 19 Charleston n. Baltimore. Hathor, 18 40 m. O. Kreta. Hector, 20 v. Amsterdam n. Rotterdam. Hoogkerk. 21 te Aden verwacht. (los, pass. 18 Str. Bonifacio n. San Feliu. Tvoorkust, 19 te Amsterdam. Japara (KPM), 18 v. Bintauna n. Palele. Jagersfontein. 19 315 m. NO. St. Helena. Joh. v. Oklenbarnevelt, 19 v. Semarang n. Tj. Prlok. Jupiter, pass. 19 Finisterre n. Le Havre. Japara KRL)19 v. Southampton n. Port Said. Kalabahi, 18 v. Makassar n. Ambon. Karaton, 18 140 m. ZO Kp. Cambodja. Kasimbar, 19 te Singapore. Kertosono, 20 te Durban. Larenberg, pass. 18 Kp. Spartivento n. Triest. Lawak, 18 150 m. O Ceylon. Leuvekerk. pass. 18 Kp. Roca n. R dam. Loenerkerk. 19 te Calicut. Lutterkerk, 18 te Dubai. Langkoeas, 19 v. Belawan n. Singapore. Lekhaven, 19 v. Bahla Blanca n. Las Palmas. Maas, 18 540 m. NO Fayal. Macuba, 18 120 m. O. Trincomale. Metula ,18 220 m. Z. Bali. Murena, 18 420 m. Z. Soerabaja. Musi, 19 te Cocos eilanden. Myonia, 20 te Adelaide. Maasdam, 19 v. Madeira n. Casablanca. Maasland, 19 v. Las Palmas n. Rlo de Janeiro. Malvina, 19 v. Miri n. Singapore. Molenkerk, 19 v. Antw 20 te Rotterdam. Oran.iefontein. 20 te Kaapstad. Overijsel, 20 te Singapore. Oranje, pass. 19 Malta n. Port Said. Oranjestad 19 620 m. NO. Barbados. Phrontis, 18 te Bremen Prins Willem TH. 18 750 m. W. ten N. Scilly s Peperkust. 19 te Amsterdam. Poelau Laut, 20 te Belawan. Polydorus, 19 v. Soerabaja n. Ballkpapan. Polyphemus. 18 te Singapore. Prins Fred. Willem, 18 v. Montreal n. Le Havre Prins Joh. W. Friso, 19 v. Hamburg n. Quebec. Prins Maurits. 20 v. Greenbay te Detroit. Rafaela. 18 390 m. Z.ZO Bangkok. Rempang. 18 te Chittagong. Radja, pass. 19 Gibraltar n. Port Said. Rlouw, 19 te Colombo Rita, 1.9 te Bangkok Raki, pass. 19 Ouessant n. Amsterdam. Stad Schiedam. 18 200 m. W. Lands End. Salawati, 18 150 m. ZW. Ouessant. Sarangan, pass. 18 Agrihan n. Hololulu. Sheratan. 18 175 m. O. Kreta. Stanvac Benekat, pass. 18 ten NW. Anamba oil. Saroena, 19 te Pladiu. Stad Dordrecht, 19 v. Gibraltar n. Port Em- pedocle. Sibaiak, 19 490 m. ZW. Kp. Race. Singkep. 20 v. Amsterdam te Gibraltar. Sloterdiik. 19 v. New York n. Antwerpen. Soestdijk, 19 v. Charleston te Newport News. Stad Breda. 20 te Brisbane. Si led recht, pass. 20 Aden n. Lands End. Stad Alkmaar, verm. 23 v. Glasgow n. Wabana. Teucer, 19 te Semarang. Themisto. 18 200 m. W. Lands End. Tibia. 19 te Ballkpapan. Tjipcndo. pass. 18 Sulu Archipel n. Kobe. Tamo, pass. 19 Madeira n. Rotterdam. Tabinta. 20 te Priok. Talisse, 19 v. Suez n. Belawan. Tarakan, 19 v. Port Said n. Le Havre. Utrecht 20 v. Baltimore te Mobile. Van Linschoten, 20 v. Amsterdam n. W. Afrika Wonosari, 18 120 m. W. Kp. Negrais. Waterman. 19 v. Walvisbaai n. Las Palmas. Willem Ruys. 19 720 m O.t.Z. Guardafui. Waal. 20 v. Barranquilla te Kingston. IJsel. pass. 19 Gibraltar n. Lissabon. Zeeland (KRL), verm. 19 v. Alexandrië n. Port Said Zijpenberg. 18 25 m. W. Sognefjord. Zuiderkruis, 19 540 m. W. Lands End. KLEINE VAAR' Arran. 18 v. Rotterdam n. Grangemouth. Anna b, 19 v. Alicante te Mostaganem. Arnoudspolder, 19 v. Oporto te Antw. verw. Advent, 18 v. Malmö n Simrishamn. Algarve, 18 v. Antweipen te Avonmouth. Appingedam, 18 v. R'dam te Lissabon. Audacia, 19 v. Liverpool te Cardiff verw. Atlantis, 18 v. Amsterdam n. Londen. Ary Schei'fer, 18 v. Rotlerdam n Wisbech. Brinio 18 v. Amsterdam n. Heroen Beekbergen, 19 v. Requejada te Gent verw. Bornrif, 19 v. Londen te Ipswich verw. Bab-T, 18 v. Hull naar Amsterdam. Barracuda, 18 v. Sauda n. Gothenburg. Batavier I, 18 dwars Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Batavier III, pass. 18 Finisterre n. Bordeaux. Betty, 18 v. Bremen n. Gothenburg. Binnenhaven, 19 te Londen. Birmingham, verm. 20 v. Sunderland n. Delfzijl Baltic, verm. 18 v. Lor.den n. Rouaan. Bab-T, 18 van Hull naar Amsterdam. Confiance, 18 v. Methil n. Tlsted- Cornelia b II. 18 v. Casablanca n. Nantes. Caland, 18 v. Gothenburg te Rotterdam. Capricorn, 18 v. R'dam te Great Yarmouth. Coolhaven, 20 v» Hamburg te Rotterdam verw. Delta, verm. 18 v. Londen n. Le Treport. Leo Gratias, 18 v. Rotterdam n. Rouaan. Deo Duce, 19 te Vlissingen. Domburgh, 18 v. Rotterdam n. Londen. Drie Gebroeders, 19 v. Amsterdam n. Boh us. Duivel and, verm. 19 v. Newcastle n. Rotterdam Doklaan. 18 v. Grangemouth te Rotterdam. Delfzijl, pass. 19 Vlissingen n. Lomma. Diligentia, 20 v. Londen te Klrckloyd verw. Dinkel, pass. 19 Vlissingen n. Terneuzen. Drie Gebroeders, verm. 18 v. Londen n. A'dam. Elsenburgh. pass 18 Dungeness n. Casablanca. Escaut. 19 v. Parijs te Rotterdam. Evertsen, 18 v. Hull n. Newcastle. Express, 18 v. Rouaan n Londen. Fraternité, 18 v. Gdansk te Ipswich. Frem, 13 v. A dam n. Leiden. Fen, 18 v. Londen te Rotterdam. Ferocia, vertr. 19 v. Irvine n. Bristolkanaal. Fiducia, 19 v. Maassluis n. Boston. Frans, 18 v. Gothenburg n. Middlesboro. Fiat, verm. 18 v Londen n. Rotterdam. Fortuna, 18 v. Amsterdam n. Zweden. Gerrie S, 18 v. Leixoes n. Guernsey. Grebbestroom, 19 v. Amsterdam n. Londen. Martel, 18 v. Lerwick n. Kirkwall. Haskerland, 18 v. Kingslynn n. Rotterdam. Hast I, 18 v. Ellesmereport te Amsterdam. Henrica. veitr. 20 v. Manchester n. Lissabon. Henrica b. 19 v. R dam n. Scheveningen. Havik, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Ida Pieter, 18 v. Malga te Bastia. rmport, verm. 19 v. Antwerpen n. Lissabon. Jan Kreuftier. 18 v. Yxpila n. Zwolle. Jo. 18 v. Kopenhagen te Fur. Jutland. 18 te Kopenhagen n. Aarhus. .Tacoba, 19 v. Mistley te Rotterdam. Joost. 15 v. Kramfors naar Zaandam. Jason. 18 v. Cardiff t" Rotterdam. Kitty, verm 18 v. Londen n. Rotterdam. Lydia. 18 v. Antwerpen te Vlissingen. Larix, 18 te Stockholm Larix. 18 v. Gent te Stockholm. Liberte, 18 v. Zaandam n. Boston. Lucas Bols I, 19 nog te Newport. Matthew, 18 v Workington te Irvine. Maureen, 18 v. Kopenhagen te Hull. Midas, 18 te Malta n. Tunis. Martha, 18 v. Amsterdam n. Cork. Maasym N, 18 te Bridgewater. Madzy, 19 v. Shoreham te Zaandam. Manto. 18 v. Barcelona n. Alicante. Margriet L. 18 v. Amsterdam n Londen. N'rnrod. 18 rede Vlissingen Noord. 18 v Londen te Rotterdam. Neelt je b. pass. 19 Vlissingen n. Garston. Nimrod. 19 v. Vlissingen n. Malmö. Noord, 18 v. Rotterdam n. Stanlow. Noordstad. 18 v. Rotterdam n. Amsterdam. Odile. 18 v. Londen te Rotterdam. Olwe. 18 v. Antwerpen te Vlissingen. Plato. 18 v. Gibraltar n. Piraeus. Pavonis, pass. 18 Vlissingen n. Denemarken. Prior, vertr. 19 v. Amsterdam. Pavo, 17 te Zaandam. Ponto, 17 v. Rotterdam n. Domsjo. Roelf. 18 v Kopenhagen te Amsterdam. Servus. 18 v. St. Malo n. Par. Spurt 19 v. Antwerpen te Oporto verw. Sambre, 18 v. Rouaan te Rotterdam. Theodora, 18 v. Oskarshamn n. Kopenhagen. Timor. 18 v Korsor n. Kalmar. Tinda, verm. 18 v. Londen n. Rotterdam. Trio. 18 v. Rotterdam n. Londen. Vrouwepolder. 20 v. Oporto te Antw. verw. Westerdok. 19 v. Antwerpen n. Stockholm. Westpolder, 19 v. Lissabon te Antw verw. OFFICIëLE PUBLICATIE REHABILITATIEREGELING In aansluiting op de in couranten en via radio reeds gedane mededelingen omtrent de verdere uitvoering van de Indische rehabili tatieregeling door de Nederlandse regering kan thans worden bericht, dat van 24 Mei a.s. af ten behoeve van Indische oorlogs slachtoffers bij de postkantoren aanmel- dingskaarten, vergezeld van een toelichting, verkrijgbaar zullen zijn tegen betaling van 5 cents. kunnen nu reeds solliciteren voor plaatsing bij onze kan toren te De datum van indiensttreding wordt in overleg met de sollicitant vastgesteld. Brieven met opgave van leeftijd te zenden aan ons kantoor te Haarlem, Zijl straat 76 resp. ons kantoor te Amsterdam, Spuistraat 138—150. Persoonlijk bezoek tussen 1012 en 24 uur. Zaterdags 1012 uur. HOGE PRIJZEN 5000 11372 2000 6424 9675 1500 11307 20890 1000 5718 9845 12500 12695 15421 18861 21016 400 2709 3064 6930 9565 12992 13080 14004 14090 19449 20223 20789 21265 I 200 1119 1328 1671 1844 2296 2669 3562 3964 4599 4695 5443 6977 7061 7716 7836 9531 10496 12207 12663 13617 14226 14560 15592 16613 16975 18634 18660 19757 20099 20755 21570 21887 1073 2120 3034 879 4211 944 6163 6031 536 7120 840 8276 594 9206 895 10141 943 11074 800 216 270 461 152 178 370 260 282 353 922 926 959 237 275 327 177 363 727 045 077 266 682 726 745 172 277 349 888 926 943 085 097 317 906 917 283 378 396 910 940 987 166 284 387 996 999 150 182 379 848 950 985 548 601 599 632 388 405 990 369 444 846 303 314 779 793 372 392 955 333 335 PRIJZEN 612 664 645 821 968 994 448 511 699 803 467 489 663 800 366 458 502 535 834 916 410 529 634 685 VAN 1 80.— 343 427 525 554 417 584 671 786 794 853 449 457 465 576 628 933 432 485 589 738 752 776 12043 054 067 084 173 177 281 376 391 459 644 683 791 825 848 975 991 13090 105 157 237 243 249 310 328 363 397 413 499 5S1 586 681 731. 781 810 14111 135 146 317 520 705 864 916 930 15076 285 353 417 551 707 784 799 838 975 986 16066 111 125 255 346 354 461 533 750 777 831 17059 132 221 235 252 327 345 392 418 592 601 603 618 736 66 786 816 881 966 983 18040 113 150 246 401 620 738 783 923 942 956 19154 192 205 248 299 346 371 518 599 731 988 991 20025 028 069 094 248 303 336 453 474 840 976 21021 022 062 199 247 349 482 495 519 531 1055 057 066 069 098 104 141 169 213 257 260 336 348 364 385 393 410 430 433 588 652 712 740 742 846 868 890 894 910 2039 056 094 115 124 126 207 245 267 277 380 385 404 41.0 450 456 545 566 594 595 621 636 651 652 686 699 727 763 804 805 863 922 952 974 998 3000 3007 050 120 126 167 212 240 247 255 264 284 294 309 312 317 320 339 362 371 385 396 421 427 437 457 494 504 513 566 567 581 590 601 620 632 650 663 667 701 749 757 793 802 814 815 823 837 860 870 880 882 920 987 4'93 252 266 302 343 353 383 398 479 481 493 525 556 579 581 656 666 668 723 838 851 864 902 993 994 6013 027 034 139 146 167 191 220 264 269 304 351 383 386 392 398 411 427 459 463 477 479 533 572 605 60S 623 625 663 686 714 719 796 797 811 838 839 872 944 945 992 6065 103 122 148 162 209 239 265 308 313 364 370 394 4?5 452 485 494 580 659 721 738 747 778 835 882 958 7006 027 058 064 071 110 137 186 195 197 237 238 259 268 280 359 376 387 412 421 457 462 483 490 497 501 507 521 576 577 578 611 622 637 677 700 745 746 801 841 849 851 853 884 890 894 899 912 917 954 961 969 977 983 988 8970 101 131 138 146 171 247 249 350 400 466 514 536 553 585 689 704 748 764 774 788 793 802 804 866 870 925 998 8' '12 104 142 355 157 173 184 193 203 235 331 363 426 490 528 537 545 553 571 582 617 626 636 646 652 697 710 719 721 723 732 739 741 745 760 787 831 861 872 897 925 956 10030 033 093 130 193 220 277 307 321 335 353 358 406 444 461 474 519 523 531 567 643 684 694 698 737 743 745 763 774 797 831 837 951 967 981 1103O 058 087 102 106 122 '33 '43 210 242 285 316 329 354 358 383 400 435 551 556 NIETEN 627 693 764 027 049 309 409 656 658 880 887 106 108 352 389 700 705 910 929 009 012 286 304 573 636 742 745 009 023 217 228 483 485 637 657 852 S93 046 224 555 672 902 903 085 091 326 366 613 617 954 044 064 270 293 484 485 597 610 857 860 046 096 415 442 650 727 901 910 054 055 278 305 625 637 903 959 040 053 12006 307 652 876 13042 351 618 856 14003 232 571 741 13003 176 477 634 754 16002 478 893 17003 324 563 951 18003 240 448 591 846 191143 395 541 867 20010 203 616 895 21033 282 284 288 338 454 510 515 725 744 75U 958 974 990 765 777 068 096 509 513 707 789 981 989 178 212 401 410 711 723 935 137 152 350 374 642 643 756 763 045 077 242 268 489 491 691 705 897 923 312 353 673 683 820 830 831 978 121 139 168 236 293 532 569 576 641 648 824 827 857 861 864 215 223 248 293 319 418 456 478 580 607 729 746 751 761 768 153 164 390 460 653 671 769 999 091 101 307 372 511 520 725 730 955 963 362 382 711 715 182 202 211 531 540 542 697 700 709 102 153 157 403 409 475 536 567 601 735 742 746 981 391 460 476 771 813 839 145 167 230 278 290 302 313 423 464 484 513 534 539 555 717 770 817 842 866 882 943 068 090 135 328 343 351 517 522 527 687 690 701 878 883 910 129 133 238 456 469 471 734 748 773 938 949 960 095 108 127 362 396 426 715 716 727 966 992 095 107 127 145 198 373 375 543 548 720 764 935 947 261 301 476 482 781 834 235 236 416 422 554 562 784 812 957 993 308 373 522 540 840 855 161 169 191 202 437 514 533 559 753 777 827 856 173 190 214 254 343 371 407 411 421 438 440 524 534 535 605 628 629 652 799 8U0 839 854 809 879 881 994 VERBETERING. Categorie prijzen van 80.—: 8085 moet zijn 8285; 8097 moet zijn 8297.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 12