Raadsbesluit over avondverkoop niet in overeenstemming met de wet Na 44 jaar legt Spaarndams omroeper bijltje er bij neer PASFOTO'S Jubileumvoorstelling „Postaal Genoegen" Maand der verrassingen voor televisiekijkers Kleuteronderwijzeressen op lagere scholen Heemstede Amsterdamse Beurs JONGEDAME in één dag gereed Ter ruiling aangeb. 523sfe STAATSLOTERIJ 8 Middenstand over de braderie „Zang en Vriendschap" op gramofoonplaten Nieuw voorstel Motorfiets in botsing met personenauto Schuur uitgebrand in Vijfhuizen Veiling nalatenschap van wijlen G. Maarschalk Raadslid Van der Giessen zal reeds nu bedanken Verkoop grond ten behoeve van het nieuwe Mendelcollege Leerkrachtentekort noopte Rotterdam hiertoe De Koningin bezoekt Groningen Straffen tegen VVV'ers verminderd Scheepvaart fs een hondje komen Lopen is K. DEKKER NSDAG 2 5 MEI 195 4 -AlvLEMS DAGBLAD GERECHTE HAARLEMSCHE COURANl Het bestuur van de Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten heeft zich met een brief tol het college van B, en W. van Haarlem gericht naar aan leiding van het besluit van de gemeenteraad van 12 Mei. waarbij aan de winkeliers van de Generaal Cronjéstraat ontheffing der winkelsluitingswet voor de avonduren is verleend voor 14, 15 en 16 Juni ter gelegenheid van de dan te houden braderie. Het schrijft, dat algemeen de mening heeft post gevat, dat het raadsbesluit niet in overeenstemming is met de bewoordingen en de strekking van de Winkelsluitingswet 1951 en dat het niet strookt met het algemeen belang. Opgemerkt wordt, dat uitsluitend exploi tanten van winkels in de Generaal Cronjé straat van het besluit profiteren en alle andere winkels in de gemeente kunnen gebruik maken van de ontheffing. Naar het gevoelen van de Middenstandseentrale is dit in strijd met diverse bepalingen in de Winkelsluitingswet, die er zeer duide lijk van uitgaat, dat regelingen en veror deningen de winkelsluiting en de ont heffing daarvan betreffende, worden ge troffen en uitgevaardigd voor de gehele gemeente en niet voor bepaalde wijken, of voor bepaalde straten of slechts één straat, gelijk in casu. afzonderlijk. Volgens de brief brengt het algemeen belang mee. dat alle winkeliers in Haarlem, wat de sluitingsuren van hun zaken betreft, in een gelijke positie verkeren en niet worden gehandicapt door de omstandig heid, dat de plaatselijke overheid' een be paalde straat in een uitzonderingspositie plaatst. Het bestuur der Middenstandscen trale merkt op. dat een direct naburige winkeliersvereniging, die voor dezelfde data eveneens ontheffing van de sluitings bepalingen heeft gevraagd, deze (nog) niet heeft verkregen. Naar de mening der centrale is er geen enkele reden, ontleend aan het algemeen belang, aan te wijzen, die een ontheffing, welke beperkt blijft tot de Generaal Cron jéstraat, motiveert. Er is noch in Haarlem, noch in dat stadsgedeelte, waarin de Cron jéstraat is gelegen, enige bijzondere plaat selijke omstandigheid aan te wijzen, die de uitzonderingsregel wettigt. Willekeur „Van practische betekenis is nog. dat het raadsbesluit tot de grootste willekeur zai moeen leiden, daar dan de gemeente- Wanneer men de bijval .uit de zaal als criterium neemt dan had regisseur Krane- eld van „Postaal Genoegen" geen betere keuze voor de jubileumopvoering van zijn zilveren vereniging kunnen doen dan met de klucht van Philip King „Zo begon het" (See how they run). Klucht, zeg ik, maar feitelijk is dat een verkeerde benaming voor wat men eigenlijk een nonsensikaal blijspel zou moeten noemen met de nadruk cp blijspel. Ik tenminste zie het zo en de opvoeringen, die ik van „Zo begon het" zag in deze opvatting toonden duidelijk hoe fijigeestig het stuk gespeeld kan worden. Regisseur Kraneveld zocht het gister avond in een andere richting. De door „Postaal Genoegen" verzorgde voorstelling ging de kant uit van de klucht. Er kwamen potsen en grollen,, die de zaal dikwijls tot daverende vrolijkheid brachten. Het was aanvaardbaar, maar in feite deed men de auteur ermee tekort. De ondertoon van de scherts verdween. En de spelers kregen meer moeite met hun figuren, die op de cngelegde kolder niet zijn afgestemd. Het is vooral het lichte, een tikje aangezette toontje, dat de figuren als vanzelf het rijk van de comedie doet binnenwippen. Zet men de dingen te zwaar aan dan wordt alles Hollands reëel en gaat de fijne humor verloren. Het duurt veel langer voor men de blijspeltoon te pakken heeft, die en dat is van doorslaggevende betekenis tenslotte toch de klucht overheerst. De voorstelling van Postaal Genoegen was een merkwaardig voorbeeld van de wankele situatie, die door de tegenstrijdig heid klucht en blijspel ontstond. Het eerste bedrijf bleef vooral beneden de maat. Het was te zwaar. Het ging niet hups, niet tin telend genoeg. In het tweede bedrijf kreeg men ineens de comedie te pakken en met een veerde alles op. De sfeer werd dadelijk die, welke door de auteur is beoogd, vol luim en spitsvondigheid. En ook het derde bedrijf vertoonde die trekken. Het was jammer dat slordigheidsfoutjes de presta ties der spelers handicapten. Waar bleef bijvoorbeeld op het eind van II de huisbel, die maar aanhoudend door moet galmen? Waarom was oom procureur bij de recht bank en ook niet dominee, zodat men op een gegeven ogenblik vijf dominees naast elkaar heeft zitten? Er staat tegenover dat de regie ook voor ware vondsten zorgde, maar ik kreeg toch de indruk, dat de voor stelling niet die zorg en voorbereiding had genoten, welke haar toekwam. Alsof men de innerlijke waarde van het stuk onder- schatt, terwijl aan de mise en scene alle aandacht bleek besteed. Wat nu het spel aangaat. Hetty Ciral spande voor mij als jufrouw Skillon de kroon. Een prachtige oude vrijster was ze, even natuurlijk getroffen als de oom door Henk Donkelaar. Bij hen sluit zich Theo de Hilster aan, die de hulpdominee net zo hul peloos maakte als men maar mocht ver langen. Voor Cily Captijn geldt, dat ze met kennelijk plezier haar taak vervulde, iets te kennelijk, wat de geloofwaardigheid af zwakte. maar haar optreden verdient toch veel waardering. Frans Lansheer kon mij als dominee Toop niet geheel overtuigen. Het was in zijn spel erg en traag, ik had hem graag verstrooider gezien. De inzet van Tiny van Koningshoven als zijn vrouw, een vroegere actrice, vertoonde dezelfde tekor ten. Ze kwam er echter steeds beter in en haar vrijmoedigheid van optreden deed deugd. Jan Serné werd te vrij. Hij deelde mij te veel slagen uit aan de arme Hum phrey, daarmee zichzelf tekort doende, om dat hij zeer vaak de toon zo goed trof. Henk van Musscher speelde de Duitse in dringer natuurgetrouw en aannemelijk. Piet Wassink vervulde de kleine komische rol van sergeant, maar speelde hem niet uit. Een voorstelling dus met veel voor en veel tegen. Het publiek heeft er zich uitstekend mee geamuseerd. Uw recensent zag er nog wat meer in en kon het enthousiasme niet helemaal delen. Waarvan hier x-ekenschap. P. W. FRANSE De Koninklijke zangvereniging „Zang en -wiendschap" geeft Vrijdagavond in de Bakenessei'kerk te Haarlem een uitvoering onder leiding van Jack P. Loorij van vier liederen uit Valerius' Gedenckclanck, die op Columbia-gramofoonplaten zullen wor den vastgelegd. o-occctxxooooco zozocoaxtyzoxox JOOOOOOOOOOOOOOQ In de Woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om het raadsbesluit van 12 Mei. inzake het openstellen van winkels op 14.15 en 16 Juni in de Generaal Cronjéstraat. te wij- zigen. In plaats van ..de braderie in de Generaal Cronjéstraat" wordt gelezen 'i- ..de braderie in.de Generaal Cronjé- 8 straat en het Julianapark en voor de. braderie in de Paul krug er straat, als- 5 mede voor de humoristische, verkoop op de Schoterweg". 8 Dit voorstel hebben B. en W. aan de raad. aangeboden naar aanleiding van een verzoek van de Paid Krugerstraat- vereniging en de Schoterwegvereniging. Over het verzoek van de Middenstands centrale hebben zij nog geen prae-ad- vies uitgebracht. oóccccorocooocooccco •vvxooooeoooocococooooóccoccooooecc raad elk verzoek van een iets apart orga niserende winkeliersvereniging zal moeten inwilligen. De chaos, die juist door de Win kelsluitingswet moet worden voorkomen, zal pas dan recht kans hebben de kop op te steken." Tenslotte verzoekt het bestuur voor alle winkeliers ontheffing te verlenen op 14. 15 en 16 Juni. Aangezien de tijd van voorbe reiding voor diverse winkeliersverenigingen die actie willen ontplooien, kort genoemd moet worden, wordt een behandeling van de aangelegenheid in de raadsvergadering van Woensdagmiddag prijs gesteld. Zoals gemeld is heeft de Middenstands centrale in de Vrijdag gehouden vergade ring besloten het verzoek tot openstellen van alle winkels op 14, 15 en 16 Juni tot de gemeenteraad te richten. Maandagmiddag omstreeks twee uur heeft een bestuurder van een personenauto op de hoek Gedempte Raamgracht-Korte Doel- straat verzuimd voorrang te verlenen aan een voor hem van rechts komende motor fiets, bestuurd door de twintigjarige A. C. H.. een instrumentmaker uit Haarlem, waar door een botsing ontstond. H. liep een schouderfractuur en schaafwonden aan de handen op. De 22-jarige duo-passagiere E. V. uit Haarlem kreeg een hersenschudding en een gekneusde enkel. Beiden zijn naar de Mariastichting vervoerd en daar behandeld, waarna zij naar hun woningen zijn gebracht. Vanmorgen om acht uur heeft een brand gewoed in een schuur achter een woonhuis aan de Vijfhuizerdijk 13 te Vijfhuizen. De dochter van de familie Gladpootjes, die in een naast gelegen huis woont, deed in de schuur van haarouders de was. Daar was een fornuis opgesteld. Het wasgoed is waar schijnlijk in brand geraakt en het vuur breidde zich in korte tijd uit. De dochter riep om hulp en omwonenden en voorbij gangers hebben emmers water uit de Ring vaart gehaald en daarmee het vuur geblust. De brandweer van Hoofddorp werd gewaar schuwd. die het nablussingswerk verrichtte. De schuur brandde uit en het wasgoed van twee families en voorwerpen gingen in de vlammen op. Het woonhuis van de familie Gladpootjes liep geen schade op. Tussen 6 Juni er, 4 Juli zullen acht Europese landen een gezamenlijk televisie programma verzorgen. Het. zijn Engeland, Frankrijk,Zwitser land, Italië, België, Nederland, Denemarken en Duitsland. Op deze wijze hoopt men een internationaal toeschouwers-aantal van vier millioen te bereiken, waarvan er drie millioen Engelse kijkers zijn. Als belangrijkste programmapunten val len de reportages uit Zwitserland van het wereldkampioenschap voetballen op het programma, waarvan Dick van Rijn voor enige wedstrijden de commentator voor Nederland zal zijn. Het Nederlands aandeel bestaat uit een sneeltuinfeest voor ontheemde kinderen in de speeltuin Oud-Naarden, waarbij ook Koningin Juliana aanwezig zal zijn. Verder werken aan dat programma het kinderbal- let van Sonia Gaskell, het kindercircus „Elleboog" en de jeugdharmonie „Na lang streven" uit Klaaswaal mee. Het Nederlandse programma is het enige in het internationale schema dat voor de jeugd (maar ook voor ouderen) bestemd is en dat tevens het werk van Nederland ten behoeve van de vluchtelingen in het licht stelt. Overigens zijn er voor het programma nog heel wat haken en ogen te overwinnen, zowel in technisch opzicht als wat de pro- gTammasamenstelling betreft. Zo heeft de internationale artistenorga- nisatie het optreden van haar leden voor deze programma's verboden, omdat de in ternationale televisie-organisatie geweigerd heeft voor gereias'eerde uitzendingen extra te betalen. Nederland heeft daarover een afwijkend standpunt: dat wilde wel extra honoreren. Hierdoor komen enige variétéprogram ma's uit Londen en Parijs te vervallen. Daar er nog wel meer uitzendingen kans lopen geheel of gedeeltelijk niet tot de Ne derlandse kijkers door te dringen, duidt men in televisiekringen die ..Eurovisie- maand" liever als de „Maand der verras singen" aan. 4000,voor een servies Van morgen is om tien uur in het vei linggebouw aan de Nieuwe Gracht een be gin gemaakt met de veiling van een deel van de nalatenschap van wijlen de heer C. Maarschalk, oud-burgemeester van Haarlem, welke twee dagen zal duren. Dc catalogus vermeldt bijna zeshonderd num mers die onder de hamer zullen worden gebracht, variërende van miniatuur-ser viesjes tot keukengerei, bidets, antiek meu bilair en een hondenmand. Voor de veiling, die onder leiding van de heer P. Hooge- veen wordt gehouden, bestond grote be langstelling. Niet alleen waren er uit het hele land talrijke antiquairs overgekomen, maar ook huismoeders, die haar in de loop der jaren gehavende servies eens wat wil den completeren, of op voordelige wijze een lang begeerd kristallen roomstelletje wilden bemachtigen, zaten in de zaal. Het pièce de résistance van deze eerste dag was wel het 293-delige met de hanci beschilderde Saksisch porceleinén eet- en ontbijtsex-vies, dat op 1500 gulden weixl ingezet, en dat tenslotte na felle biedingen, waarin de expex-ts elkaar maar weinig toe gaven, voor 4025 het eigendom werd van de antiquair J. Stodel te Amsterdam. De zeer uitgebreide collectie kristal vond ock veel belangstelling, en hier konden heel wat huismoeders hun slagje slaan. Soms gingen voor zachte prijsjes een aantal gla zen of karaffen weg. die binnenkort in een of ander huisgezin hun diensten wel zul len bewijzen. Morgen zullen voornamelijk huishoude lijke attributen onder de hamer komen. In een klein huisje aan de Kerkweg, on der de schaduw van het Spaaimdamse kerkje, woont Bernhax'd Wagenaar. En wie in Spaarndam Wagenaar zegt, denkt daarbij tegelijkei-tijd aan een pet en een hoorn, want dat zijn de attributen van het dorpsomroeperschap dat Wagenaar nu sinds 1910 dus 44 jaar heeft bekleed. „Ome Ben", zoals deze 84-jai'ige ge meenlijk wordt genoemd, vindt het zo langzamerhand welletjes. „Ik kan het niet meer zo goed", zegt hij. „Wil de stem niet méér zo?" vragen we. „Hü", zegt Wage naar verontwaardigd, „dat wel, maar m'n benen willen niet". Nu, als je 84 bent, is dat geen schande. Ben Wagenaar werd in 1870 te Gorkum geboren. Zijn vader was. militair en zijn moeder marketentster. En het is dus niet verbazingwekkend dat hun zoon een sol dateske carrière tegemoet ging. Op twaalf jarige leeftijd kwam hij op de „Pupillen school" te Nieuwsluis en via het instruc tiebataljon in Arnhem, kwam hij op 17- jarige leeftijd bij de Gele Rijders als kor poraal. Zeven jaar later verliet hij de dienst als wachtmeester en vestigde zich in Spaarndam. Aangezien Wagenaar niet om een praatje verlegen zit en hij in zijn kordate soldaten taal nog steeds een gewaardeerde monoloog kan voeren, duufde het niet lang of de Spaarndammers begrepen dat ze „een goeie" aan hem hadden. En hij heeft hen niet teleurgesteld. 31 jaar zit Wage naar nu al in het bestuur van de Oranje commissie en bovendien is hij een van de oprichters van de harmonie „Kunstkring". Hij is 25 jaar lang bij rle genie geweest in Spaarndam en hij is er trots op dat dat werk nog steeds cfoor een Wagenaar wordt gedaan, want dat heeft zijn zoon van hem overgenomen. En alsof dat nog niet ge noeg is, kan hij ook nog terugzien op een 30-jarige periode waarin hij doodgraver was. In deze functie heeft hij nog ge zorgd voor de her begraving van de water bouwkundige Cruquius. De meeste populariteit verwierf Wage naar wei met zijn omroeperschap. Als hij in actie kwam, liep de jeugd uit, want „Ome Ben" had voor hen altijd een onver wachte grol in petto, maar als het op het omroepen aankwam, dan waren ze zo stil als een muis. „En ik hield met op met rommelen, voordat het publiek luisterde", zegt Wage naar en dan wat vertoornd: „Oh, soms had je van die vrouwen, die maar wat over de deurtjes heen met de buren kwebbelden, maar ik had de wind eronder hoor, daar kan ik u de morele verzekering van geven!" Als we de opvolging aan de orde bren gen, belanden we ineens in een tere kwes tie, want Wagenaar had graag gehad dat zijn zoon een van de zes nog levende kinderen hem ook hierin was opge volgd. „Maar hij sukkelt een beetje met z'n keel", merkt hij spijtig op. „Niet iedereen is er geschikt voor", zegt Wagenaar deskundig. „Je moet je bekje op de goeie plaats hebben. Je moet uitdruk king aan de tekst weten te geven, de klemtoon goed leggen en af en toe een beetje liegen", aldus Wagenaar over de vereisten voor dit oude vak. Wie het zal worden is dus nog een open vraag, maar Wagenaar hoopt wel dat hij zijn opvolger nog zelf kan aankondigen. In December verleden jaar overleed zijn echtgenote en sinds die tijd is Bernhard Wagenaar wat uit zijn doen. „Als je zo oud bent, kan je elkaar niet meer missen", zegt hij wat verdrietig. Het kleine huisje is niet meer op orde en op tafel ligt een klein papiertje waarop „Pak opbergen" geschreven staat. Dat deed zijn vrouw altijd, maar nu moet hij er immers zelf aan denken. „Wat zou u nu nog het liefste willen?" vragen we. En zonder aarzelen zegt Wagenaar, met een vage, maar veel zeggende glimlach: „Ik wou dat ik mijn oudje terughad". En daar werden we er gens binnen in even erg stil van. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling, dat de heer H. W. van der Giessen, die per 1 Augustus benoemd is tot leider van de plattelandsbibliotheken in Drente, reeds thans zal bedanken als lid van de 'Haarlemse gemeenteraad. Daardoor krijgt zijn opvolger op de lijst van de Partij van de Arbeid, de 33-jarige heer E. F. A. Sap. de gelegenheid zich da delijk in'te werken in het raadswerk. Uiteraard zullen ook enige veranderingen in de samenstelling der raadscommissies hiervan het gevolg zijn, daar de heer Sap, die. werkzaam is bij de provinciale planolo gische dienst, als specialist op het gebied van volkshuisvesting en stedebouw is te beschouwen. Voor het overnemen van het werk van de heer Van der Giessen op het terrein van de jeugdzorg schijnt mevrouw M. van der WallDuyvendak de meest aangewezen persoon. Het voorstel van B. en W. aan de ge meenteraad van Haarlem over verkoop van grond aan de Sint Thomas a Villanova- stichting en het verrichten van openbare werken ten behoeve van de bouw van een Mendelcollege nabij de Orionweg in Ilaar- lem-Noord is veertien dagen geleden aange houden. Het staat voor Woensdagmiddag weer op de agenda en B. en W. hebben en kele wijzigingen aangebracht, die mondeling zullen worden toegelicht. In het ontwerp is een nieuwe voorwaarde opgenomen, waarin staat, dat de voorlopige grondprijs door de gemeente kan worden herzien, indien het definitieve uitbreidings plan „Omgeving station Bloemendaal", ge deelte A, afwijkt van het ter berekening van de voorlopige grondprijs aangehouden ont- werp-uitbreidingsplan: de koopster, of haar opvolger in eigendom, zal de nieuw bepaal de prijs alsdan ook zonder enig voorbehoud accepteren en betalen. De gemeente Rotterdam heeft reeds sinds enige jaren maatregelen getroffen om in het tekort aan leerkrachten bij het lager onderwijs te voorzien. Ofschoon de ze hebben geleid tot een betekenende ver mindering van het tekort aan leerkrach ten, is de toestand zorglijk gebleven. Voor elke klasse is, althans op papier, welis waar een leerkracht beschikbaar, doch het gebrek aan personeel voor de vervulling van door ziekte of anderszins open geval len plaatsen levert voortdurend nog ern stige moeilijkheden op en het laat zich aanzien, 'dat binnen afzienbare tijd een afdoende verbetering niet is te verwach ten. Voor de naaste toekomst achten B. en W. van Rotterdam het noodzakelijk onver wijld een noodmaatregel te treffen, in de ze zin, dat op grondslag van vrijwillige aanmelding aan onderwijzeressen bij het voorbereidend onderwijs, die haar oplei ding aan een dagschool hebben ontvangen en in het bezit zijn van de akte B (hoofd akte), het onderwijs in de eerste klasse en bij uitzondering ook in de tweede klasse van de scholen voor gewoon lager onder wijs wordt toevertrouwd. B. en W. nemen daarbij in aanmerking, dat het onderwijs in de eerste en gedeeltelijk ook nog in de tweede klassen van de lagere scholen naar vrijwel algemeen door deskundigen aanvaard oordeel nog in de kleutersfeer ligt en ook in die sfeer behoort te worden gegeven. Bij de dagopleiding van V.O.- onderwijzeressen zowel voor de akte A als voor de akte B wordt in voldoende mate rekening gehouden met de paedago- gische en psychologische problemen van kinderen van vier tot acht jaar. Slechts op één punt zal in een leemte moeten worden voorzien, namelijk in het gemis bij deze leerkrachten aan kennis van de methodiek voor het onderwijs in de vakken lezen, schrijven en rekenen. Hieraan kan even wel op bevredigende wijze tegemoet wor den gekomen door een applicatie-cursus voor methodiek van ongeveer een half jaar. Koningin Juliana brengt vandaag een werkbezoek aan de provincie Groningen. De vorstin arriveerde om negen uur per vliegtuig op de luchthaven Eelde. Zij be gaf zich per auto naar het dorpje Haren, om een bezoek te brengen aan de Theda Mansholtschool, een landbouwhuishoud- school met internaat, welke weru opgericht op initiatief van de Vereniging van Platte landsvrouwen, de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen en de Groninger Maat schappij voor de Landbouw. Na het bezoek reed de Koningin door do stad Groningen en door de dorpen Adorp en Sauwerd, Win- sum, Obergen, Mensingaweer, Den Hoorn, Wehe en Leens naar de landaanwinnings- werken langs de Groninger zeedijk, waar de hoofdingenieur van rijkswaterstaat, ir. W. Kooper, de vorstin rondleidde. De commissie van beroep van de KNVB heeft zich op grond van de verhoren en de stukken genoodzaakt gezien de straffen, op gelegd door het bondsbestuur aan 'de be stuursleden en oud-bestuursleden van VVV alsmede aan een speler van Heracles, aan merkelijk te wijzigen. Aldus lezen wij in de Sportkroniek betreffende het beroep van genoemde leden van de bond na de over tredingen van de amateurs-bepalingen, waarvoor strenge straffen werden opgelegd. De schorsingen zijn aanzienlijk verminderd. Het ligt haar verre, aldus de commissie van beroep, hiermede te kennen te geven, dat het standpunt, destijds ingenomen door de commissie voor amateurisme en het bondsbestuur. onjuist is geweest, integen deel. Evenwel, de commissie van beroep had in deze ingewikkelde aangelegenheid nog des te onduidelijker doordat een be langrijk deel der boekhouding weggeraakt was van een ander standpunt uit te gaan dan het bondsbestuur. De heer Van Daalen is thans geschorst tot November 1955 en mag geen functie meer bekleden in de KNVB, de afdelingen of de verenigingen. De heer Driessen is geschorst tot November 1954 en ook hij kan geen func ties meer bekleden. De heer Jacobs is ge schorst voor een jaar, terwijl de heren Hol la en Broekmans nooit meer een functie in de bond kunnen bekleden. De heer Holla is uitgesloten van officiële functies voor de tijd van twee jaar. De voetballer Frans v. d. Veen, oud VV-er en thans Heracles-speler, is, in aansluiting op een lopende straf, geschorst voor een jaar. De aan de heer Haenen opgelegde straf is opgeheven. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Nederl.'47 99% 99% A.K.U 215% 212% Unilever 342% 340 Philips Gloeil. 325% 324% Kon. Petroleum 509 503% A'dam Rubber 95 94% Holl- Amer. Lijn 142 143 N. Scheepv. Unie 136% 136% H.V.A 124% 122% Deli Mij 118 121 Amsterd. Bank 193% 193% Ned. Handel Mij. 186% 186% Rotterd. Bank 183% 183% Twentsehe Bank 187 187 Anaconda Copper 35»/» 37% Bethlehem Steel 67s/i(i 68 Republic Steel 57% 57% Shell Union 95% 96% 21% 21% 47% 48 SUCCES VOOR ZANGKOOR Het Katholiek gemengd koor „Heemste de" behaalde, onder leiding van Evert Haak, met 337 punten een eerste prijs op het Zondag te Wognum gehouden concours van de R.K. Bond voor Zangverenigingen in Noord- en Zuidholland. Artemis, 22 v. Amsterdam n. La Guaira. Aardijk, 23 v. Rotterdam te Hamburg. Abbekerk, 24 v. Hamburg te Rotterdam. ALgenib, pass. 23 Viissingen n. Antwerpen. ALhena, pass. 22 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Ariadne, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Alkaid, 23 110 m. Z.ZW. Rio Grande. Almdijk, 23 470 m. W. ten Z. Fayal. Aludra, pass. 24 Kp. F rio n. St. Vincent. Amstelpark, 24 te Tjilatjap. Arendsdijk, 340 m. Z. ten W. Kp. Race. Almkerk, 24 te Melbourne. Altair, 24 te Victoria. Alnati, 24 100 m. Z.ZW. Finisterre. Amsteibrug. 25 te Noriolk. Appimgedijk, 24 v. Boston n. Philadelphia. Abbedijk, 24 v, Los Angeles n. Cristobal. Alblasseidijk, 24 v. Tampa n. Le Havre. Axeldijk, 25 v. Santos te Montevideo. Alcyone, 3 Juni v. St. Vincent te R'dam verw. Alnati, 27 v. Las Palmas te Antw. verw. Altair, 24 v. Vitona n. Ilheos. Boskoop, 22 v. Antweipen te Amsterdam. Bacchus, 23 70 m. Kp. San Antonio. Billiton, 24 v. Balboa n. Los Angeles. Boissevain. 25 v. Hongkong te Singapore. Bonaire, 24 v. Plymouth 26 te A'dam verw. Bloemfontein, 22 te Hamburg. Bonaire, 26 Amsterdam verwacht. Britsum, 22 te Philadelphia. Ceronia, 23 190 m. O. Trinidad. Clavella, 23 760 m. Z.ZW. Fayal. Coryda, 23 990 m. NO. Barbados. Caltex Leiden, pass. 25 Ouessant n. Sidon. Castor, 24 v. New York n. .Port au Prince. Cham a, 25 v. Liverpool te Curasao. Charts, 24 v. Baltimore 11. New York. Callisto, 23 to Montreal. Caltex The Hague, 24 160 m. O. Malta. Delft, pass. 23 Kp. San Francisco. Duivendrecht, pass. 23 Takoradi n. Koko. Delfland, pass. 24 Recife n. St. Vincent. Enggano, 25 v. -Aden te Bombay. Esso Rotterdam, 23 240 m. NO. Sombrero Edam. 26 v. Hamburg te Port Said verw. Esso Den Haag. 24 v. Antwerpen n. Sidon. Friesland (SSM) 22 v. Methil n. Kopenhagen. Fai-msum, 24 v. Bona n. IJmuiden. Friesland (KRL), vertr. 27 v. Hamburg naar Bremen. Gooiland, 23 v. Hamburg te Amsterdam. Graveland, 25 v. Rio de Janeiro te Santos. Groote Beer, 24 560 m. O. ten N. Kp. Race. Gaasterland 24 te Paranagua. Garoet, 22 v. Baltimore te New York. Gaasterland, 24 v. Itajai n. Paranagua. Gordias, 24 te Antwerpen. Helicon, 24 te Maracaibo. Hera, 23 480 m. Z. Kp. Hatteras. Hersilia, 23 990 m. ZW. Fayei. IIos, pass. 24 Gibraltar n. Amsterdam. Indrapoera, pass. 24 Kreta n. Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt. 24 650 m. ZO. Ceylon. Japara (KRL), pass. 24 Kp. St. Vincent naar Port Said. Karimata, 25 te Suez. Kota Inten. 25 v. Port Said n. Rotterdam. Karsik, 25 te Mombasa. Katelysia, pass. 24 Ouessant n. Curagao. Lissekerk, pass. 23 Perim n. Suez. Loosdrecht. 23 v. Genua n. Port Said. Lekhaven. 23 250 m. Z.ZW. Rio de Janeiro. Luna. 23 80 m. O. ten N. Algiers. Laertes, 24 v. T.1. Priok n. Singapore. Lombok. 25 v. San Francisco te Los Angeles. Laureriskerk, 24 te Barcelona. Lekhaven, pas. 24 Kp. Frio n. Las Palmas. Liseta, pass. 24 Str. Soenda 11. Pladju. Leerdam, 17 v. Koewait n. Damman. Modjokerto, pass. 24 Ouessant n. Indonesië. Meerkerk, 24 v. Le Havre te Antwerpen. Maasland, 23 240 m. Z. ten O. St. Vincent. Markelo, 23 50 m. N. Ameland. Mitra. 24 te Curagao. Mariekerk. 24 v. Singapore n. Port Swettenham. Malvina, 22 v. Miri te Singapore. Mariekerk, 25 v. Singaporè te Port Swettenham. Modjokerto. pass. 25 Finisterre n. Indonesië. Molenkei k, 25 v. Rotterdam n. Genua. Myonia, 26 v. Adelaide te Fremantle verw. Marken, 24 v. Dakar n. Takoradi. Meliskerk, pass. 24 Gibraltar n. Antwerpen. Noordwijk pass. 23 Kp. Hatteras n. Carteret. Nieuw Amsterdam. 24 490 m. O.ZO. Kp. Race. Noordam, 24 420 m. Z. Kp. Race n. R'dam. Oranje, pass. 25 Aden n. Colombo. Orestes, 23 v. Curacao n. Santa Cruz del Surcuba Ovula. 23 700 m. NW. Fort Aleza. Omala, 24 v. Trinidad te Curagao. Orion, 24 v. Ceuta n. Amsterdam. Ouwerkerk, 25 v. Bremen te Antwerpen. Ootmarsum, 24 v. Betmuda n. Houston. Ornaje, 24 140 m. N.NO. Massawa. Orion, 24 te Ceuta. Poseidon, 23 v. New York n. Curagao. Prins Maurits, 23 v. Toronto n.. Montreal. Pieter S, 24 v. Amsterdam ti Swansea. Prins Alexander, 25 v. R'dam te Antwerpen. Prins Willem IV, 21 v. Le Havre te Quebec. Peperkust, 23 te Antwerpen. Pieter S, verm. 24 v. Amsterdam n. Swansea. Prins Fred. Hendrik, pass. 24 Fatherpoint n. Le Havre. Prins Willem v. Oranje. 24 850 m. O. Kp. Race. Roebiah, 22 v.- Alexandrië n. Halifax. Rotti, pass. 23 Kp. Hatteras n. Santiago. Raki, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Rijndam, 24 v. Rotterdam te New York. Roggeveen, pass. 24 Perim n. Rangoon. Rijnkerk, 24 v. Casablanca 11. Antwerpen. Hondo, pass. 24 Perim n. Rastanura. Samannda, 23 320 m. NO- Fort Aleza. Sarpedon, 23 v. Port au Prince n. Cp. Haitien. Schie, 23 1020 m. N.NO. Sombrero. Sellicdijk. 23 590 m. NO. Bermuda. Sirrah, 23 150 m. N.NO. Tahiti. Sloterdijk, 23 460 m. ZO. Kp. Race. Straat Makassar, 23 v. Penang n. Port Swetten ham. Salawati, 24 v. Hamburg te Rotterdam. Sliedrecht, 25 v. Port Said n. Lands End. Start Leiden, 24 v. IJmuiden te Narvik. Stad Maassluis vertr. 25 v. Emden n. Narvik. Samarinda, 24 160 m. O.NO. Fernando Noronhi. Schei'peridreeht, 24 v. Curagao n. Rio de Janeiro Ternate, pass. 23 Lissabon n. Rotterdam. Trompenberg, 24 v. Le Havre te Antwerpen. Tiberius, 23 300 m. ZO. Jamaica. Tamo. 24 v. Necochea te R'dam. Tarakan, pas. 24 Algiers n. Le Havre. Tabian, 25 te Bahrein. Ternate, 27 v. Port Said te Rotterdam verw. Tomini, 25 v. Damman 11. Kocwait. Waterman, 24 240 m. W. ten Z. Kp. Palmas. Wonosari. 27 v. Singapore te Manilla verw. Willem Ruys, 25 v. Port Said n. Napels. Wonogiri, 25 v. Napels te Famagusta. IJsel, 26 Amsterdam verwacht. Zijpenberg, 24 v. Narvik n. Bagnoli. Zaan, vertr. 25 v. Mantyluoto n. Delfzijl. KLEINE VAART Arnoudspolder, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Algarve, 24 to Terneuzen. Annie, 23 v. Cardif te Rouen. Arrteas, 23 v. Kopenhagen te Amsterdam. Batavier I. 23 v. Casablanca n. Agadir. Batavier III, 23 v. Bordeaux n. Port Lyautey. Birmingham, 24 v. Delfzijl op de Tyne. Betty Anne S. 24 v. Bilbao te Leixoes. Bill S, vertr. 24 v. Londen n. Korsor. Bergsingel, 23 v. Rotterdam n. Middlesbro. Bree Helle, 23 v. Londen te Rotterdam. Caribia, 23 v. Par te Amsterdam. Cateli, 24 v. Londen te Oslo. Crescendo. 24 v. Hamburg te Rotterdam. Deo Favente, 24 v. Amsterdam te Kopenhagen. Daje Bohmer, 23 v. Dakar te Libourne. Duiveland, 23 op de Tyne. Eibergen,- 23 v. Rotterdam n. Rouaan. Falco. 23 150 m. Z. Kp. Race. Friblo, 23 v. Antwerpen te R dam. Glory, pass. 23 Viissingen n. Hamburg. Gaasterland, 23 te Goole. Grebbestroom, 23 te Amsterdam. OetTie S, verm. 26 v Guernsey n. Nantes. Hoogezand, 23 v. Rotterdam n. Calais. Henrica b. 23 te Gothenburg. Helvetia, 23 v. Great Yarmouth n. Newcastle. Ingeborg, pass. 23 Texel n. Gdynia. Jutland, 23 te Amsterdam. Jonex I, pass. 23 Viissingen n. Antwerpen. Joost, pass 23 Viissingen n. Gent. Lukas M. 23 v. Skagen te Rotterdam. Marwit. 23 v. Glasgow te Rotterdam. Margriet, 23 v. Londen te Amsterdam. Marietje Bohmer, 23 v. Dakar n. Fecamp. Marjan, 24 v. Garson n. Ellesmereport. Meuse, pass. 23 Holtenau n. Stockholm. Midsland, 24 v. Rotterdam te Grangemouth. Missouri, 23 v. Par te Amsterdam. Mulan, pass. 23 Brunsbüttel n. Rotterdam. May Mere, 24 te Invergordon verw. May Star, vertr. 24 v. Barry n. Swansea. Megrez N, 23 v Bremen te Hamburg. Michigan, 23 v. Rotterdam n. Antw. Noordzee, 23 v. Londen te Rotterdam. Nettie, 23 v. Rotterdam te Rostock. Nyenburgh. pass. 23 Holtenau n. Stockholm. Oosterbupgh, pass. 24 Brünsbüttel n. R'dam. Oranje, 24 v. Dundee te Rotterdam. Rio. 23 v. Londen te Rotterdam. Rijnstroom. 23 v. Amsterdam n. Londen. Rapid, 23 v. Rouen te Le Havre. Senior. 23 v. Gefle te Rotterdam. Servus. pass. 23 Viissingen n. Gent. Stella Maris. 23 v. Delfzijl te Rotterdam. Swift. 23 v. Parijs te Rotterdam. Theodora. 23 v. Londen te Rotterdam. Theano, 24 v. Rotterdam te Dublin. Triton, 24 te I.Tmuiden verwacht. Tvro. 23 v. Malmö te Trondheim. Venenburgh, 24 v. Rotterdam te Middlesbro. Veritas, pass. 23 Viissingen n. Antweipen. Vrouwepolder, 23 v. Antw. te Maassluis. Westkust, 23 v. Las Palmas te Cardiff. Wickenburgh, 24 v. Casablanca te Duinkerken verwacht. I.Ts.troom. 23 v. Fowey te Amsterdam. Zaanstroom. 23 v. Hull te Amsterdam. BIJ U AAN PLAATS EEN GROËNT3E Gevraagd: (15—16 jaar) voor inpak- werk. Hoog loon. Aantrek kelijk en afwisselend werk. Zelfbedieningszaak „TAST-TOE" Klever parkweg 11, Haarlem P.:S.: Ook 's avonds kunt U solliciteren. Gé BOSCH, Breestraat 6. Het oudste en vertrouwd ste adres van de Markt voor Horloge, Klok of Wekker Horlogerie Dekker, DE KEYSTRAAT 5, Hrl. Zaterdags Botermarkt, Maandag Ged. O. Gracht t/o. Garage Roozekrans. vrij huis met grote tuin, mooi gel. aan bosrand 5 pl. w. en k. str. water, douche, mooiste ged. v. Drente. Voor huis zo dicht mogelijk aan zee of Haarlem en omg. Evt. te huui', beide van 25-7/22-8 voor f 60 p. w. Br. no. 6350. 4e Klas 10e lijst HOGE PRIJZEN 15(10 3842 .11965 15922 20280 1000 3372 0809 8705 10940 14750 17016 13617 21304 21991 400 3577 4865 5934 7335 11823 11884 13527 15519 16630 19213 20809 21696 200 3745 5211 5294 5664 9003 9100 9219 9625 10003 10035 10319 10903 11009 12229 12463 12668 12979 13908 14145 15019 15751 16115 16998 17260 18338 18377 19359 19959 20562 PREZEN VAN 80.— 1020 051 610 653 2047 141 679 726 8051 071 559 576 4014 067 812 941 5315 391 959 970 6038 165 7047 203 959 8002 269 974 996 9006 059 6S0 707 10137 211 986 232 343 391 415 417 520 776 221 223 263 408 428 433 916 938 131 219 338 412 449 463 580 640 862 875 961 997 073 253 279 433 524 558 997 408 540 593 696 724 739 186 187 252 312 349 454 344 545 631 767 732 847 552 585 554 630 470 496 596 707 808 824 812 891 924 272 277 378 388 603 669 806 812 469 484 867 963 092 168 726 799 326 357 212 301 849 905 553 766 339 437 954 773 787 11148 328 12016 111 621 624 13083 089 672 925 14065 085 860 984 15010 052 995 1(1094 160 17096 164 876 949 18014 163 535 614 19029 055 752 831 20050 052 471 552 21216 220 419 647 692 865 881 126 193 201 204 242 671 719 731 733 S60 134 176 234 314 435 928 246 321 423 483 334 991 065 172 184 296 508 205 221 398 449 974 210 23.3 813 918 142 320 833 985 121 133 579 611 453 657 655 739 770 458 502 682 3,30 400 409 966 366 440 441 177 197 251 684 720 808 873 986 357 425 496 894 907 976 461 560 632 592 662 743 582 815 831 819 919 921 695 698 854 410 510 533 529 567 676 338 412 458 962 NIETEN 1004 247 802 2006 244 459 713 3006 428 5f!(i 4040 297 607 771 946 5099 441 762 6005 277 514 641 8.31 7022 299 582 967 8014 .35,3 563 929 9017 205 412 676 984 30O7K 293 acn 659 848 11010 259 474 005 295 812 015 276 540 717 021 458 661 104 312 612 776 974 11.3 448 809 015 300 5.32 647 851 026 .301 587 978 019 359 571 023 211 551 757 073 257 526 659 871 070 271 509 023 .327 823 045 284 553 793 086 47.3 680 128 .348 687 789 272 487 S.32 309 541 649 883 051 341 627 041 .368 587 055 252 557 759 105 310 5-16 «85 953 115 278 530 031 052 367 42.3 827 852 050 053 288 303 563 564 796 924 091 097 491 493 790 792 140 142 42.9 448 694 720 807 820 275 285 51.9 524 912 954 042 057 .342 388 542 553 654 694 899 972 062 089 377 379 666 692 091 124 497 596 881 932 07.3 113 346 366 610 633 928 935 145 216 499 541 805 88.3 174 210 501 522 730 741 831 863 .318 .358 532 550 972 109 219 429 455 555 557 703 715 995 165 229 404 472 750 781 100 121 220 241 4.38 457 4«9 500 601 664 675 690 083 091 093 123 265 277 286 336 56.3 564 587 594 781 808 889 907 112 117 .327 363 559 584 688 706 968 139 158 282 295 577 578 155 160 382 .396 «09 «16 724 758 176 195 317 326 586 672 195 624 165 379 641 218 55.3 247 529 75.3 876 405 689 2.33 456 564 740 242 531 863 256 516 708 145 356 611 917 184 401 675 790 220 327 676 225 651 176 418 706 222 274 540 762 885 410 710 256 477 609 761 245 555 871 265 557 749 159 385 622 949 198 410 «91 825 231 377 716 240 745 185 435 710 310 593 295 600 769 886 424 754 268 488 635 781 292 567 938 308 561 844 185 388 633 961 210 46.3 «47 828 258 453 726 767 807 809 819 845 947 973 993 12022 029 037 082 106 280 303 314 334 349 484 511 1,86 616 632 686 709 710 760 731 983 13060 062 113 133 152 233 240 251 256 299 422 423 440 452 482 644 657 671 675 688 S29 857 858 871 914 992 14001 06.3 110 124 134 225 249 334 375 400 461 473 547 550 620 747 770 781 859 890 15047 075 161 210 215 333 355 414 471 486 619 624 641 673 790 16031 034 089 104 114 219 234 244 254 257 535 547 612 663 666 900 911 925 929 936 1704.3 048 105 126 146 489 494 495 557 657 761 774 802 811 832 997 18008 041 061 142 169 380 381 385 511 521 709 728 743 761 803 880 896 941 953 971 19009 015 071 090 131 276 293 316 318 393 539 547 570 585 597 715 787 807 835 844 969 982 992 20902 006 062 073 146 296 .32.3 3.32 349 389 582 606 642 662 675 882 928 932 937 940 21048 074 091 140 175 264 271 309 314 393 505 564 633 639 641 748 777 779 817 898 866 870 879 924 940 151 169 175 259 274 365 368 392 394 478 646 649 664 680 6S5 770 816 934 942 960 1.62 165 166 168 204 329 .336 340 373 403 495 584 590 621 630 715 743 777 794 795 915 924 945 960 990 166 178 411 412 628 639 924 947 2.35 251 496 512 954 994 120 131 285 378 670 678 964 967 188 281 664 669 857 8S0 171 187 5.34 613 804 823 978 996 178 222 401 403 619 629 885 887 198 214 217 414 432 452 650 661 732 995 265 275 313 514 571 614 155 384 211 397 434 482 725 809 822 987 992 304 460 462 692 702 740 906 926 936 224 228 255 672 696 705 854 855 999 230 2,32 263 428 443 489 645 660 674 890 900 934 153 189 200 232 238 431 47.3 5,30 543 563 690 713 769 775 854 990 194 209 211 240 251 399 432 486 489 496 649 664 688 692 719 905 937 971 973

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10