R!a en Elias Een jeugdige Vrl. kracht 1e: één aankomend typiste 2e: één loopjongen CENTRIFUGIST i Kort en bondig Jongen gevraagd flinke jongelui, H. W. DAMES PASFOTO'S KAASENBROOD helft v. dubb. Villa ƒ79 DRANGER Bloemendaal Heemstede „Zang en Vriendschap" op de plaat Marketenster werd in bloemetjes gezet in één dag gereed J ZOEKT EEN HEM PASSENDE BETREKKING SWAGGERS WOONHUIS HAARLEM te koop gevraagd Nieuwe verlichting op de Iepenlaan Burgerlijke Stand van Haarlem Nachtdienst apotheken W. N. Schornagel 25 jaar bij het G.E.B. Eerste Colorado-kever Mr. Proper wil weten wat er nu gedaan is Scheepvaart OCCASION SIERADEN KOELKASTEN VENTILATOREN 1 grote of 2 kleine kamers WONINGRUIL Chr. Opleidingsschool voor Ond.essen bij het Kleuteronderwijs CENTRALE VERWARMING OLIESTOOK-INSTALLATIES Markiezen Zonneschermen Venetian Blinds Rolluiken .75 S. BRAND ZATERDAG 29 MEI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 „De trots van de zeemacht". (City). De' Engelse schrijver C. S. Forester, die binnenkort aan de Leidse Universiteit een ere-doctoraat ontvangt, heeft voor deze fihri over de oorlog ter zee het gegeven gele verd, Drie Engelse oorlogsschepen patrouil leren M de Stille Oceaan. Tussen een van hen, de „Amesbury", en de Duitse kruiser Essen" komt het tot een treffen. De "Amesbury" legt het loodje, twee overle venden worden gevangen genomen. De „Essen", die schade heeft opgelopen, wijkt liit naar een afgelegen baai, waai- repara ties zullen worden uitgevoerd. Een der drenkelingen weet echter te ontsnappen en met beschietingen vanaf het eiland de her stellingswerkzaamheden achttien uur te vertragen. Hierdoor lopen de twee overige Engelse schepen de achterstand in, waarna de „Essen" de grond wordt ingeboord. De film vangt aan met een zich in '14 '18 afspelende romance tussen de comman dant van het convooi en een lieftallige, maar gedecideerde juffrouw. Aan het einde van de film wordt dan de suggestie open gelaten of de held, die het Victoriakruis ontvangt, iets met die verhouding te ma ken heeft. Door deze vaagheden en een vaak inadequate dialoog is deze rolprent wat topzwaar geworden. Dat is jammer, want de potentie van een goede film was zeker aanwezig. H.L.L. Statione Termini (Li do). Geruime tijd geleden wijdden wij een uitvoerige be schouwing aan deze film van De Sica in „Erbij". Ofschoon ze qua gegeven aan „Brief encounter" doet denken is zij veel gereserveerder en bondiger van vorm met als eigenlijke hoofdrolspeler het station, waar twee gelieven voor altijd afscheid van elkaar nemen. Deze „documentaire" inslag komt de film alleen maar ten goede. Ze ontroert niet zelden en demonstreert het filmtalent van De Sica ten volle. „Het jolige weeuwtje" (Rembrandt) is een nieuwe uitzonderlijk geslaagde film versie van Franz Léhars befaamde operette, die er ditmaal in tegenstelling tot het gros van haar voorgangsters in hetzelfde genre vrijwel zonder kleerscheuren van afkomt. Hollywood heeft namelijk voor eenmaal weerstand kunnen bieden aan zijn passie tot stroomlijnen en „glamoriseren" en het resultaat daarvan is een vrolijke pittige operettefilm, waarin het libretto, noch de muziek tekort gedaan worden. Fernando Lamas is een romantische graaf en zingt met veel bravour zijn Vilja-lied en de Maxim-aria; Lana Turner is een aan biddelijke weeuwtje, die zoveel bekoorlijk heden ten toon spreidt, dat men haar tekort aan vocale talenten gaarne vergeet en voorts is er een hele reeks van voortreffe lijke bijrollen, van wie vooral de laconieke Parijse „flic", de koddige potentaat van Marshovia en diens twee onbenullige am bassadeurs u zullen doen schudden van het lachen. Ook de sfeer van het denkbeeldige Balkan-rijkje met zijn potsierlijke mu seumtreintjes, en die van het wufte Parijs in fin-de-siècletrant zijn met veel gevoel De bewoners van de Iepenlaan kregen op de vooravond van Hemelvaartsdag een verrassing van de dienst van Publieke Werken. Bij de ontsteking der straatver lichting bleek, dat voor de Iepenlaan de periode van een zeer matige straatverlich ting tot het verleden behoorde. Door in de ongeveer dertig verlichtingsarmen (waar van vijf op het plein voor het Bloem en- daalse stationsgebouw en de overige van de Zuider Stationsweg tot even voorbij de Platanenlaan) een verlichting met kwik damplampen aan te brengen, behoort nu ook de Iepenlaan tot de hoofdwegen in Bloemendaal, die een heldere verlichting hebben gekregen. Op het programma van de dienst van Publieke Werken ten op zichte van de straatverlichting staat hierna de Kleverlaan tussen de spoorwegovergang Bloemendaal-Haarlem en de Busken Huet- laan. Er zullen T.L.-buizen worden aan gebracht. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL GEBOORTEN: A. Wiersma-Clayton, zn., C. M. van der Meer-Van Bentem, d. ONDERTROUWD: G. van der Wal en Chr. Wolf; W. A. Boonacker en Th. G. van der Heil. GEHUWD; W. van Heemskerk en A. C. Barneveld: N. Seijffert en J. C. Lahnemann. OVERLEDEN: A. A. van Schelven, 73 jr., Chr. Herden-van Kolm, 51 jaar; J. Hilge- man-Huisman, 63 jaar. ZONDAGSDIENSTEN De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, telefoon 22261; die van de Overveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts P. M. Wijk- mans, Julianalaan 130, Overveen, telefoon 10071. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Dijk, Bloe- mendaalseweg 307, Overveen, telefoon 12698 b. g. g. 14424. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 5 Juni in spoedgevallen ver zorgd door de Bloemendaalse apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181 en door apo theek de Wilde, Broekbergenlaan 42, Sant poort-dorp, telefoon K 2560-8284. voor humor en proporties uitgébeeld. De onvermijdelijke pompeuze balletten en massa-scènes passen voor een keer wonder wel in de vrolijke intrige en tenslotte is er een weldadig-bescheiden gebruik gemaakt van de mogelijkheden der technicolor. Zon der twijfel een film, waaraan jong en oud volop plezier beleven zullen. H. C. „De vrouw zonder ziel" (Pal ace) Erich von Stroheim keert nog eens terug in de rol van een boosaardige zonderling in deze filmversie van de Duitse roman „Alraune", die vroeger nogal opgang heeft gemaakt. Alraune (Alruin is de Neder landse naam) is een plantje, dat door de merkwaardige vorm van zijn wortel een min of meer menselijke gestalte door het bijgeloof behekst geacht werd. Men meende bovendien, dat het onder de galg goed gedijde. Een door zijn onprettige erfelijkheidstheorieën afgezette hoogleraar heeft deze naam gegeven aan een meisje, dat hij door kunstmatige inseminatie in het leven heeft geroepen, waarbij hij wel zorg heeft gedragen voor een zo ongunstig mogelijke kruising. Het opgegroeide meisje (Kildegard Knef) wordt een soort „fatale" vrouw, waarin de kwade eigenschappen de goede bedenkelijk overheersen de dood van drie minnaars wordt dan ook gretig aan haar kwade genius toegeschre ven en de professor vindt daarin een bevestiging van zijn weinig bemoedigende theorie, totdat zij werkelijk verliefd wordt op zijn neef. Dat is zo'n slag voor de ge leerde dat hij haar doodschiet in de armen van haar geliefde. Het is een knap ge speelde film met de nodige huivering wekkende scènes. Wij vermogen overigens niet te begrijpen, welke zin het vervaardi gen van romans en rolprenten als deze toch wel mag hebben. H. B. „The boy from Oklahoma" (Roxy) Een eenvoudige boerenjongen (Will Ro gers Jr.) wordt in een nogal rumoerig stad je tot sheriff gebombardeerd en krijgt het direct al met een groep veedieven en moor denaars te kwaad. Deze bandieten worden aangevoerd door de burgemeester van het dorp, maar dit belet de nieuwe sheriff niet het raadsel van de moord op de vroegere sheriff op te lossen. Hij gaat daarbij echter uit van het principe, dat men de medemens nooit enig letsel moet toebrengen en de bij cowboys zo geliefde revolver laat hij dan ook in zijn bureaulade liggen. Toch worden de boosdoeners gepakt en de boerenzoon wordt door het herademende stadje be jubeld en geprezen. Het lieve meisje is ditmaal de kordate dochter van de ex-sheriff, Nancy Olson, en zij mag zich aan het einde van deze met felle kleuren opgetooide film, de aanstaan de echtgenote van de held van het dorp noemen. H. d. G. Aan reprises beleven we deze week „Ber lijn Oostzöne" in L u x o r van welke film niets dan goeds. In Frans Hals kan men George Forbi zijn malle fratsen weer zien vertonen als „Kamnioen op sokken". In „Minerv a" tenslotte komt „The African Queen" een niet onverdienstelijke maar wel wat opzettelijke geschiedenis uit de oorlog in Afrika. HAARLEM, 28 Mei 1954 ONDERTROUWD: 28 Mei. J. E. H. Visser en B. W. M. van Maris. BEVALLEN van een Zoon: 25 Mei, J. M. Abel—Parinussa; 26 Mei. J. C. Leijenaar— Foppen; A. Th. H. de VriesKleijntjenS; P. GoossenBoeser; A. MöringBiesbrouck; 27 Mei. C. S. BoulonoisKuipers; A. Harde- smeetsRietveld; Chr. C. van BerkelMetze- laar; H. M. DoevenJak. BEVALLEN van een Dochter: 26 Mei. A. A.. M. GrobMeijer; C. H. van Overzee Vroom; N. van den BrinkBeenhakker; 27 Mei. E. H. NieuwenburgSpeer; B. Th. J. Hubbersde Zwager, 2 d.; 28 Mei, C. de Groot Drijver; E. M. MauritsStolvoort; P. Nooij —Jong. OVERLEDEN: 25 Mei. P. Duits, 73 j., Crayenesterlaan; 26 Mei. J. N. Sikkink, 59 j., Thorbeckestraat; M. Dalmeijer, 82 j.. Wester houtstraat; G. C. Serné—Sernee, 68 j., Van Dortstraat; J. Th. van NobelenFranck, 93 j., Kamperlaan; H. C. Leeuwenkamp—Roemers, 74 j„ Wijde Geldelozepad; J. E. Schotanus van Daalen, 72 j., Waalstraat; L. Smits, 49 j„ Bellamystraat; C. Molenaar, 54 j., Rijksstraat weg; D. M. AbspoelSenf, 78 j.. Jansstraat; 27 Mei. M. J. Ravesde Boer, 80 j.. Zuidpol derstraat; J. C. H. Dornbach, 81 j„ Jansstraat; P. de Heer, 27 j„ Ripperdapark. B(j de Stichting Klinisch Hoger On derwijs te Rotterdam is geslaagd voor het artsexamen de heer Th. J. J. van Baar uit Haarlem. De Haarlemse recherche verzoekt die gene, die in de loop van de laatste zes we ken een polshorloge heeft verloren in de binnenstad, zich met haar in verbinding te willen stellen (Smedestraat, Haarlem). Tot burgemeester van Maurik (Old.) is benoemd de heer C. S. A. Albarda, commies ter secretarie der gemeente Lienden (Gld.) In het Diaconessenhuis te Haarlem slaagden voor het diploma ziekenverpleging de dames A. J. Bareman, N. Breedijk, E. Broekhuys, M. J. Kalse, G. Kamp, H. van Kleef, T. J. Koppenaal, C. Lohuis, A. A- Torenbeek,, J. M. de Voogd en N. Wilten- burg. Aan de gemeente universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het artsexamen (lste gedeelte) de heer P. G. A. B. Wijdeveld te Haarlem. Bos en Vaart-apotheek, Bos en Vaart straat 26, tel. 13290. Centrale Apotheek v.h. Florijn, Grote Houtstraat 78, tel. 10500. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat' 6, tel. 10354. Noorder-apotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 30 Mei worden te Heemstede waargenomen door dr. J. L. Tombrock, Burgemeester van Len- nepweg 1, tel. 38032 en dr. L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, tel. 35734. Wijkverpleeg ster: zr. L. Dudok van Heel, Jac. ae Wit- straat 9. tel. 34673-17662. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, tel. 38320. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: C. Kat en Ch. R. Crolla; P- J. Neeskens en J. M. Heeremans; J. A. van den Brink en J. H. Dieperink. GETROUWD: N B. J Rooijakkers en I. Th. Bisschop; A. Balk en W. Schaap; A. Stolk en N. Luiting; A. Eveleens en A. W. Kloos, GEBOREN: José Catharina. dr. van A. Zwart en G. J. Scheffer; Catharina Elisabeth, dr. van B. J. Knuijt en E. H. Menke; Jean Ma rie Vianney. zn. van: N. H. Dubelaar en J. Zegwaart; Elizabeth Wilhelmina Mathea, dr. van W. G, G. Thoolen en E. A van der Eng; Hendrika Theodora, dr. van A. J. Hageman en A. Kampkes. OVERLEDEN: J. Brokke—Verkerk. 72 j.; mej. M. G. Eskes, 32 jr.; wed. A. Porre—Prins. 80 jr.; wed. A. Bunc.k—Herfst, 65 jr. Vrijdag was de heer W. N. Schornagel, administratief ambtenaar A tweede Masse, 25 jaar werkzaam bij het Gemeentelijk Energie Bedrijf. Hij werd gistermorgen eerst met echtgenote en kinderen op het stadhuis ontvangen door loco-burgemees ter A. J. M. Angenent, die hem de oorkon de van de gemeente Haarlem voor 25 jaar trouwe dienst overhandigde. Daarna is de jubilaris in het bedrijf toegesproken, eerst door de directeur, de heer J. H. Stein- kamp, die hem bloemen en de oorkonde van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel aanbood. Vervolgens trad naar vo ren administrateur J. A. Sunter, die na mens alle ambtenaren een diplomatentas, een geschenk in couvert, bloemen en een mand fruit aanbood. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer Van Houten, overhandigde de heer Schornagel een armband voor een polshorloge. Namens de afdeling voetbal sprak de heer P. van Be- zu, die een rijwiellamp aanbood. De laat ste spreker was de heer J. Wildschut na mens de Algemene Bond van Ambtenaren. Gisteravond zijn in de Bakenesserkerk te Haarlem vier opnamen gemaakt van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap". Dit mannenkoor, het oudste in Nederland, zong onder leiding van de diri gent Jack P. Loorij het Wilhelmus en drie andere liederen uit Valerius' „Gedenek- Clanck", welke door Columbia op de plaat werden vastgelegd. Deze gramofoonplaten, die binnenkort in ons land in omloop zul len komen, zijn voornamelijk bestemd voor de Nederlandse emigranten overzee. Het initiatief hiertoe is uitgegaag van de heer J. L. U. Reiziger, chef van de répertoire afdeling van de N.V. Bovema. Het was de heer Reiziger opgevallen dat de radio- omroepverenigingen talrijke brieven ont vingen van geëmigreerde Nederlanders met het verzoek hen aan platen van gezongen Nederlandse liederen te helpen. Het bleek echter dat dergelijke platen van recente datum niet bestonden, bovendien kwam men tot de ontdekking dat er geen opna men bestonden van het Wilhelmus, gezon gen door een koor. Het is de tweede maal dat het koor „Zang en Vriendschap", dat in Februari van het volgend jaar 125 jaar zal bestaan en dat uit 125 leden bestaat, op de plaat wordt vastgelegd. De eerste maal vond dit plaats in 1926 in Londen, toen men met de toen malige techniek vijf dagen nodig had om zes liederen op te nemen, waaronder het betrekkelijk omvangrijke werk „De rots in zee" van Richard Hol. Het koor telt nog steeds leden, die dat evenement in Londen hebben meegemaakt en die ook gisteravond weer present waren. Een Zandvoortse jongeman vond op het Dorpsplein een verdacht uitziend kever tje. Hij deponeerde zijn vangst op het po litiebureau, waar bleek, dat men hier met een Colorado-kever te doen had. Vanmorgen was er feest in het woninkje van mevrouw de we duwe L. Stoof-Wilten- burg aan de President Steijnstraat 101 in Haarlem-Noord. Opoe Stoof vierde namelijk haar éénennegentigste verjaardag en dit was voor de kinderen en kleinkinderen, vrien den en buren een ge legenheid om de jarige' eens in de bloemetjes te zetten. Het hoogte punt van de dag was echter ongetwijfeld de komst van de garni zoenscommandant, ma joor der artillerie, J. W. van Westerhoven, die in gezelschap van eerste luitenant, plaat selijk adjudant A. van Deutekom, namens de soldaten van de Kou- denhorn-kazerne een bloemstukje en een zelfgebakken taart kwamen aanbieden. Midden op die taart stond een afbeelding van een oude marke tentster en dat was de reden, waarom deze militairen opoe Stoof kwamen gelukwensen. Jaren geleden was de echtgenoot van mevrouw Stoof namelijk beroepsmilitair en van die tijd af ver zorgde zij een groot aantal soldaten. Ook toen zij weer naar Haarlem verhuisde. Zij waste de kleding van de militairen en voorzag „haar jongens" van versnaperingen en nü nog weten de jongens van de kazerne te vertellen wie opoe Stoof was. Hoe wel zij haar taak al geruime tijd geleden heeft neergelegd, blijft zij toch met haar hart bij de soldaten en het was voor haar ongetwijfeld een bijzonder prettige ge waarwording, dat ook de militairen haar niet hebben vergeten. Foto: de marke tentster ontvangt uit handen van de garnizoenscommandant een taart. Op de ach tergrond een van de kinderen van de jarige, mevrouw Z. J. van Veen-Stoof. De huurverhoging hij sommige bouwverenigingen Het Haarlemse raadslid mr. M. D. Proper heeft zich met de volgende brief met vra gen tot B. en W. gewend: „Op 17 Februari 1954 werden in de ge meenteraad van Haarlem een tweetal in terpellaties behandeld over de huurver hoging door uw college gevorderd voor complexen van de woningbouwverenigin gen „Onze Woning", „Zorgvlied", „Ons Belang" en „Vooruitgang", die waren ge bouwd met toepassing van de financierings regeling Beschikking Bijdrage Woningwet- bouw 1950. De wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting zegde toen toe voor deze vier complexen een herziening van de rijksbijdrage te zullen aanvragen bij de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting ter opvanging van het exploitatie tekort en dus tot ongedaanmaking van de huurverhoging. Ondergetekende ontving gaarne antwoord op de volgende vragen: 1. Wanneer is de bovenbedoelde sub sidie-aanvrage door uw college of door bedoelde woningbouwverenigingen inge diend? 2. Welke stappen zijn vervolgens ge daan om tot de gewenste subsidie-ver lening te geraken? 3. Hebben de aangewende pogingen reeds tot enig resultaat geleid? 4. Is uw college bereid de gevoerde en eventueel nog te voeren correspondentie voor de raad ter inzage te leggen? Alamak, 27 140 m. W. Gibraltar. Alchiba, 27 700 m. N.NO. St. Vincent. Aiwaki, 27 460 m. NW. Fernando Noronha. Aletta, 28 v. Bangkok n. Pladju. Amor, 29 te Heraklion. Antonia, 28 v. Pulubukom n. Haiphong. Alkaid, 29 v. Santos te Rio de Janeiro. Aphacca, 28 v. New York n. Trinidad. Alpherat, 29 v. Bahia te Rio de Janeiro. Aludra, pass. 27 Fem. Noronha n. St. Vincent Amstelbrug, 28 v. Newport News n. Japan. Amsteidljk, 26 v. Tampa n. New Orleans. Amstelkroon, 29 v. Mena el Ahmadi n. Koewait Andijk, 25 v. Havana, n. Coatza Coalcos. Arendsdijk, 28 v. Newport n. Philadelphia. Arnedijk, 28 v. Antwerpen n. New Orleans. Baud, 27 te Soerabaja. Barito, 29 te Manokwari. Banka, 28 v. Chochin n. Suez. Boskoop, 28 v. Hamburg n. Bremen. Caltex Beiden, 27 65 m. O.ZO. Kp. Vincent. Caltex Nederland, 27 320 m. W. Kreta. Cadtex Pernis, 27 70 m. Z. Burlings. Cistula, pass. 27 Natuna eil. n. Miri. Gorilla, pass. 28 Okinawa n. Miri. Caltex Leiden, pass. 28 Algiers n. Sidon. Clavella, pass. 23 Guadeloupe n. Curagao. Drente, 29 v. New York te Beyrouth. Etrema, pass. 27 Str. Messina n. Larnaca. Eemland, pass. 28 Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Eendracht, pass. 28 Algiers n. Haifa. Esso Den Haag, pass. 28 Gibraltar n. Sidon. Felipes, 29 te Pladju. Friesland (SSM), 28 te Newcastle. Gordias, 28 v. Antw. 29 te Rotterdam. Groote Beer, 28 v. Southampton te Le Havre. Gaasterkei-k, 28 v. Hamburg n. Amsterdam. Hilversum, 27 130 m. NW. Sardinië. Holland, 27 te Zanzibar. I-lector, 28 te Carthagena. Hoogkerk, 30 Penang verw. Hecuba, 28 v. Santa de Cuba te R'dam. Indrapoera, 28 v. Genua n .Marseille. Joh. v. Oldenbamevelt. 28 440 m. W. ten N. Minikoy. Japara (KRL), 28 v. Suez n. Penang. Kota Baroe, 28 v. Bombay n. Mormugao. Kota Inten, pass. 28 Pantellaria n. R'dam. Karimata, 29 v. Port Said te Napels. Lekhaven, 27 120 m. Z. Recife. Larenberg, 29 v. Triest te Port Said. Lemsterkerk, 29 v. Antwerpen n. Hamburg. Lissekerk, 28 v. Port Said n. Rotterdam. Macuba, 27 100 m. ZO. Fao 28 Fao verw. Marken, 27 70 m. ZO. Monrovia. Marpessa, 27 te Pulu Sambu. Mentor, pass. 27 Kp. Spartlvento n. Piraeus. Mataram, 28 v. Port Swettenham n. Penang. Molenkerk, pas. 28 Kp. Vincent n. Genua. Maasdam, 29 v. New York te Rotterdam. Madoera, pass. 28 Miami n. Houston. Modjokerto, 28 v. Rotterdam te Genua. Nieuw Holland, 27 200 m. O. Oostp. Timor. Nieuw Amsterdam, 29 te Rotterdam. Noordam, 28 570 m. W. ten Z. Lands End. Ondina, 27 70 m. Z. Buton. Opbir, 27 v. Tj. Priok. Oranje, pass. 28 Minikoy n. Colombo. Oranjestad, pass. 28 Lands End n. Dover. Orion, pass. 28 Ouessant n. Amsterdam. Poelau Laut, 27 360 m. W. ten N. Anderhalf Graadskanaal. Prins Fred. Hendrik, 27 300 m. O. Kp. Race. Prins Philips Willem, pass. 27 Noordhinder n. Bremen. Prins Willem Geoi-ge, Fred. 27 300 m. O.NO. Kp. Race. Prins Willem III, 28 te Antwerpen. Prins Maurits, 25 v. Toronto te Montreal. Prins Willem IV, 23 te Montreal. Radja, pass. 27 Port Soedan n. Tj. Priok. Riouw, 27 100 m. NO. Massawa. Rotula, 27 500 m. W. ten Z. Fayal. Rondo, 29 te Rastanura. Rijnkerk, 28 te Antwerpen. Rijndam, 28 410 m. Z. ten W. Kp. Race. Saidja, 27 te Pladju. Scherpendrecht, 27 270 m. N. ten W. Paramaribo. Slledrecht, 27 280 m. O.ZO. Malta. Stad Alkmaar, 27 540 m. ZO. Kp. Farewell. Stad Leiden, 27 140 m. Z.ZO. Tranoy. Stad Rotterdam, 320 m. W. Malinhead. Stanvac Djirak, 27 te Sungeigerong. Stanvac Alang Akar, 27 te Singapore. Stentor, 27 470 m. N.NO. Paramaribo. Straat Malakka, pass. 27 Natuna eil n. Tj. Priok Sarpedon. 29 v. Fort Liberte te Philadelphia. Talisse, 27 470 m. W. ten N. Minikoy. Tankhaven I, pass. 27 eil. Roepat. Tankhaven II, 28 te Bangkok. Tankhaven III, 27 te Telokanson. Tjimenteng, 27 te Adelaide. Tomini, 27 v. Koewait n. Bandarshapur. Trajanus, 28 te Houston. Teiresias, pass. 28 Westpunt Kreta n. Halifax. Titus, 28 te Bari. Tara, 28 v. Santos te Montevideo. Tarakan, pass. 28 Ouessant n. Le Havre. Utrecht, 28 v. Baytown te New Orleans. Zijpenberg, 27 80 m. NW. Hardangerfjord. Wonosari, 28 v. Manilla n. Honolulu. Wieldrecht, 29 v. Mena el Ahmadi te Paulsboro Willemstad, 29 v. La Gualra te Curagao. Woensdrecht, 28 v. Curagao n. Lissabon. Wonogiri, 28 v. Port Said n. Djeddah. Zuiderkruis, 28 690 m. W. Lands End. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 24 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alhena, 2 Juni Santos verw. Alnati, 31 Rotterdam verwacht. Bloemfontein, vertr. 3 Juni v. Amsterdam n. Durban. Bonaire, vertr. 4 Juni v. Amsterdam n. George town. Boschfontein, vertr. 31 v. Dar es Salaam naar Zanzibar. Boskoop, vertr. 17 Juni v. Amsterdam n. Pto Limon. Cottlca, 31 Paramaribo 3 Georgetown verw. Groote Beer, 29 te Rotterdam verw. Armlé 27 v._Rouaan n- Engeland. Appingedam, pass. 28 Béachyh'ead n. Antw. Aries, 28 te Londen. Bab-T, 25 te Tunadai. Boreas, 27 v. Famagusta n. Mersin. Barracuda, 28 te Harilngen. Batavier I, 27 v. Agadir n. Bordeaux. Batavier III, pass. 26 Burlings n. Port Lyautey. Berkelstroom, 28 v. Fowey te Amsterdam. Bestevaer, 28 te Uddevalla verw. Betty, 27 te Londen. Bill S, 28 te Korsor. Bree Helle, vertr. 29 v. Londen n. Rotterdam. Capricorn, 27 te Delfzijl. Crescendo, 28 v. Rotterdam te Hamburg. Elsenburgh, pass. 28 Kp. Roca n. Duinkerken. Friblo, 27 v. Duinkerken te Nijmegen. Gaasterland, 27 v. Wear te Delfzijl. Gerrie S, 23 te Nantes. Gramsbergen 27 te Newcastle. Hartel, 28 Frederikshaven verw. I-ïeririca, vertr: 23' v. Opórt'o n. Casablanca. H'enriea b, 28 v. Heroen n. Norrkoping. Hermes,-28 v. Fowey h. Genua Ilias, 26 v.'Vigo n. Amsterdam. Jan Kreumer, 28 v. Zwolle n. Vlaardlngen. Joost, 25 v. Gent n. Stockholm. Jo, pas. 27 Kiel n. Kaïmar. Lucas Bols I, pass. 28 Brunsbiittel n. Kopenhagen Larix, 26 v. Munksund n. Huil- Maasym N, 23 v. Cardiff n. Antwerpen. Manto, pass. 28 Royal Sov n. Amsterdam. Marjan, 27 v. Ellesmereport n. Umea. Markab N, 29 Esbjerg verw. May Mere, 28 te Arbroath. Merwehaven, pas. 28 Kp. Vincent n. Limerick Meuse, 27 v. Kopenhagen. Nero, 27 te Buitenhuizen n. Amsterdam. Plato, 27 te Isstanboel n. Constanza. Pavo, 24 Kiel gepass n. Ronnskar Ponto, 25 te Ala. Ponza, 25 v. Skutskar n. Zaandam. Metaalbedrijf H. Houwink, Frans Halsstraat 44, H'lem. Indrapoera, 29 Marseille 3 Juni Cowes 4 Juni Rotterdam verwacht. Jagersfontein, 31 East London 2 Juni Durban verwacht. loh. v. Oldenbamevelt, 1 Juni Aden 5 Juni Suez verwacht. Maasdam, 29 v. New York te Rotterdam verw. Nieuw Amsterdam, 29 v. New York te R'dam Noordam, 31 v. New York te Rotterdam verw. Dranje, 29 Colombo 1 Juni Belawan, 2 Juni Sin gapore 4 Juni Priok verwacht. Oranjefontein, 3 Juni Las Palmas verw. Oranjestad, 1 Juni Dover 2 Juni Antw. 3 Juni Amsterdam verwacht. Rijndam, 2 Juni Cobh, 3 Juni Southampton en Le Havre 4 Juni Rotterdam verwacht. Sibajak, vertr. 1 Juni v. Rotterdam n. Sydney. Waterman, 2 Juni Southampton 3 Juni Rotter dam verwacht. Westerdam, 31 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, 29 Gibraltar, 1 Juni Southampton 2 Juni Rotterdam verwacht. Willemstad. 29 Curagao, 1 Juni Aruba 4 Juni Pto Limon. 6 Juni Cristobal verw. Zuiderkruis. 2 Quebec verw. vertr. 4 Juni naar Rotterdam. KLEINE VAART Algarve, 28 v. Gen n, Halmstad. Atlas, 27 v. Malta n. Patras. Anna b, 28 Liverpool verwacht. Gevraagd voor spoedige in diensttreding pl.m. 18 jaar oud. Industriële Handelsonderneming K. P. M., Oranje Nassaustraat 11, Halfweg. Pracht brillanten ring ca. 4 krt. f 4500.— Juwelen armband met 9 brillanten f 1350. Brillanten speld f 850. Dames polshorloge met brillant f 450.— 2 brillanten oorbellen m. 22 brillanten f 850. 2 Dito oorbellen met pa rels f 695.— Juwelen ring met 1 bril lant f 400. Markies ring met diamant bezet f 650.— Zilveren servies, 4 dig. f 750.— Dito servies met blad f 550.— 12 Zilveren couverts f 295.— KRUISSTRAAT 19 (b. d. Ridderstraat) Haarlem. Tel. 16910. brengen Maandag op de markt: Onderjurken schouderband m. 40 t/m. 46 f 2.85 Nylon-onderjurken m. 40 t/m. 46 f 6.90 Nachthemden prima pope- line 135 cm. lang m. 44 t/m. 54 f 5.40 Nachthemden katoen 3 kleuren f 3.90 Dames-pyjama's katoen m. 38 t/m. 48 f 5.40 Heren Interlock m. 4, 5, 6, 7, f 1.29 per stuk f 2.50 per stol. Het kan niet missen, de naam staat op de kraam. Gé POSCH, Breestraat 6. TE KOOP: Solide gebouwd ruim droog HERENHUIS (hoekhuis) bev. 6 kamers, 2 W.C.'s, douche, bale, en rui me afgesl. zolder. In de mor gen voor, in de middag zij en de namiddag achter de zon, 3 min. v.a. Kerk en school, leeg te aanvaarden te Santpoort. Te bevr. J. Hart man, Alb. Thijml. 54, Bl'daal Tel. K 2560—8574. en Grote sortering GR. HOUTSTRAAT 131 Tel. 10271 Te huur gevraagd voor kl. atelier Brieven no. 6383. TE KOOP: Paulus Buysl. 6 Heemstede f 25.000. Vest. verg. vereist. Mak. A. Volkers. H'stede. Tel. 38495 en tijdelijk 22882. Wegens aansch. v. auto te koop prima ZüNDAP MOTOR 250 c.c. m. nation, bew. prijs f 450 Te bevr. J. Hartman, Alb. Thijmlaan 54, Bloemendaal. Tel. K 2560—8574. Vlaardingen-Heemstede of omg. Aangeb. Vlaar- dingen: ééngezinswoning, 4 kam., keuk., kelder, badk., tuin en schuur. Gevr. soortgelijke woning Br. onder no .N 45 Adv. Bur. Moussault, N.Z. Voorburgwal 316, A'dam. Nummer brieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Bij een middelgrote verwerkende industrie te Haarlem kan geplaatst worden om opgeleid te worden tot assistente v. d. boekhouder. Vereisten: Mulo- of daaraan gelijkw. opleiding, goede cijfers v boekh.. resp rekenen: activiteit en accura tesse. Aanvangssal. tussen ƒ100.— en f 140—. Soli, vergez. van pasfoto worden gaarne ingewacht onder no. 6377 aan het bureau van dit blad. N.V. Filmfabriek „POLYGOON", Koudcnhorn 8-10 Haarlem, vraagt: welke eveneens in staat is de telefooncentrale te bedienen Sollicitaties schriftelijk te richten aan bovenstaand adres met vermelding van opleiding, diploma's en verlangd salaris. WASSERIJ BEELEN vraagt een of iemand die hiervoor opgeleid wenst te worden. Aanmelden: Bleekersvaartweg 2021, Heemstede. Ex-Ond. Off. Kon. Marine. 44 jaar, Concierge, magazijn of iets derg. Brieven onder no. 6385. De nieuwe cursus begint 1 Sept. Leerl. met M.U.L.O.- dipl. kunnen in de 2e klas geplaatst worden. Inschrijving van nieuwe leerlingen Donderdags van 4—5 uur bij de Directeur. F. VAN WOERDEN Dreef 20 - Haarlem - Tel. 12267 Telefoon: 13658 - 17638 vV01E WU/of/f MARKIEZEN FABRIFh (Aluminium Jaloezieën) Vraagt vrijblijvend bemon sterde offerte. Grote keuze moderne dessins Tel. na 6 u.: K2550-5559 SPECIALE PINKSTER-AANBIEDING! Wij verkopen van heden af waarvan de normale prijzen zijn: 98.—, 118.—, 129.— en 135— vooi Het betreft hier uitsluitend modellen van dit seizoen van de nieuwste stoffen. Waarom doen wij dit? Wel, om nieuwe relaties te maken KONINGINNEWEG 71 HAARLEM •ge Nieuwe GROOTS IN PRESTATIES SPORTIEF IN MODEL LAAG IN PRIJS Tijdens de betrouwbaarheldsrit 1954 behaalde Rob Selling uit Amsterdam op Ranger de GOUDEN MEDAILLE VANAF .^ÖTu- N.V. INTERNATIONALE MOTOREN-* EN RIJWIELENFABRIEK- HAARLEM !^°9WOM\QUAKER STATE DUPLEX aanCle„ TWO STROKE MOTOR OIL DEALERS TE HAARLEM: J. DE GRAAF, Kleverparkweg 2 A N. VAN AALST, Doelstraat 8 G. VAN VELZEN, Kennemerplein 14 M. VAN DER WALLE, Westergracht 47 HEEMSTEDE: C. G. VOORHAM, Camplaan 4 Ontruimd te aanvaarden. Koopsom pl.m. 10 12.000 Vestigingsverg. verzekerd. Aanb. met voll. gegevens onder no. 6392 bur. v. d. bl.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11