EXCELSIOR COUPONS STOFZUIGERS Operaconcert voor Raad van Overleg „Gruno" viert jubileumfeest H. DE GRAAFF FAl. IDE HANDSCHOENEN 490 I 975 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Gen. maj. b.d. Dürst-Britt spreekt in Haarlem Leerlingen-uitvoering van Gor Teves Voor bedreiging met mes twee maanden Scheepvaart ruim 500.000 scooter-rijders verkiezen Dealer: Fa. J.J. VAN KOOTEN, Grote Houtstraat 140, Haarlem, Tel. 12000 Gemeente Haarlemmermeer In Gasfornuizen en Comforen T. Waterbolk ACCORDEON TEST CURSUS Accordeonschool Uw ADRES voor DINSDAG en WOENSDAG EXCELSIOR EXPOSITIE v. d. ALLERNIEUWSTE MODELLEN IMPERIAL TENTEN met 20% KORTING Nieuwste Alaska KOELKAST inh. 55 L. 335.— VAN ZANTEN HAAQLEM TEL 11757 HANDELSHUIS DE DOELEN 12? 'wV Het elfde concert voor de Raad van Overleg, dat Vrijdagavond, onder leiding van Marinus Adam, door het Noordhol lands Philharmonisch Orkest gegeven werd, genoot een vrij grote belangstelling. Er was een operaprogramma aangekon digd en daar gaat doorgaans nogal veel aantrekkingskracht van uit. Vooraf gaf de bekende programma-inleider Wouter Paap een toelichting op de nummers die ten gehore zouden worden gebracht. Hij wees daarbij op het verband tussen de in strumentale inleiding van een opera de ouverture en de karakteristieke motie ven en thema's die in het gezongen drama verwerkt zijn. Hij kon daarbij op een zeer geschikt voorbeeld wijzen, namelijk op de ouverture tot „Der Freischtitz", van Von Weber, die eigenlijk de synthese van het werk weergeeft, met intensieve wisselwer king van de demonische en de verheffende motieven, die in deze opera zo scherp tegenover elkaar gesteld zijn. En daar deze avond, na deze ouverture ook de grote aria van Agatha zou worden verklankt, had men gelegenheid de samenhang tussen een en ander te ervaren. Het Italiaanse operarépertoire was ver tegenwoordigd met de overtures „De macht van het noodlot" van Verdi en „Willem Tell" van Rossini, alsmede met de sopraan-aria „Visi d'arte" uit „Tosca" van Puccini, die door Marijke van der Lugt wat scherp, maar overigens overtui gend gezongen werd. Voor de Duitse opera kunst getuigde alleen de onvergankelijke Freischütz-muziek. Bovengenoemde zan geres wist de genoemde aria voldoende reliëf te geven. Uit het Franse répertoire volstond men met een orchestrale suite uit „Carmen" van Bizet, twee lyrische fragmenten uit „Mignon" van Ambroise Thomas voor te nor en de terecht beroemde Cavatine uit „Faust" van Gounod, waarmee de tenor Johan van Haagen zijn hoge c uit volle borst vermocht te demonstreren. De vocale middelen van deze zanger zijn niet gering, maar ze zijn nog weinig gecultiveerd. Met uitspraak en muzikaal begrip staat hij bo vendien nog op gespannen voet. Gelukkig was Adam op zijn „qui vive" om ontspo ringen te voorkomen. Met Marijke van der Lugt was het voor dirigent en orkest prettiger musiceren. Tenslotte werden ook uit het Russische opera-répertoire een paar bx-illante or chestrale stukken ten beste gegeven, na melijk de ouverture en de befaamde Polo- wetzerdansen uit „Prins Igor" van Alexan der Borodine, bewerkt door Rimsky Kor- sakov en Glazoknov. Onder Adams besproefde leiding werd door ons orkest vlot muziek gemaakt. Een treffend moment was vooral de fraaie in leiding van de celli in de ouverture „Wil lem Teil". JOS. DE KLERK. De „Grunnegers" in en om Haarlem zijn Vrijdagavond begonnen met de twee daagse feestviering ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van hun bloeiende vereniging „Gruno". Velen van hen waren naar de Stadsschouwburg gekomen, niet alleen om de prestaties van de cabaret- club'van de Utrechtse Zustervereniging te aanschouwen, maar ook om tevoren in de foyer het bestuur van hun vereniging te feliciteren. Dat laatste deden trouwens ook vele niet-Groningers, want afgevaar digden van de Friese en de Drentse ver eniging in Haarlem kwamen Gruno's be stuur eveneens in de bloemetjes zetten. En natuurlijk werden daarbij veel harte lijke woorden gesproken, onder meer door een vertegenwoordiger van het hoofdbe stuur van „Gruno". En na deze gezellige receptie ging men naar de schouwburgzaal, waar „De Oak- sters" (De Eksters) voor het voetlicht ver schenen met de cabaretrevue „Van Lau-* werzee tot Dollar tou". De Utrechtse ver eniging van Groningers mag terecht trots zijn op zo'n cabaretclub, waaraan niet min der dan dertig dames en heren medewerken onder de gedegen leiding van mevrouw M. Riddering-Scheres. Zij brachten een alleraardigste revue ten tonele, die in bonte verscheidenheid allerlei specifiek Groningse toestanden belichtte in solo- en samenzang. Een bijzonder en welverdiend succes hadden de pantoffelheld Jan Rot tinghuis met „Ik snie moar sienels" en de heer I. Koster met het kostelijk nummer tje over een praatziek boertje in de auto bus. Er viel heel veel te genieten in deze revue, want ook het oog ging te fast bij de fraaie costuums van de „Grunni- ger wichter", niet het minst toen zij tenslotte als Hongaarse, Franse, Rus sische en Spaanse schonen in een reis bureau ten tonele verschenen, om de reis lustige leden van een rederijkerskamer te bewijzen dat men overal in die landen het droeve lied over het verscheiden van ,,'t peerd van ome Loeks" pok wel kent. Voordat de revue begon' had Gruno's voorzitter, de heer A. M. Joustra, een nieuwe Groningse vlag voor de vereniging in ontvangst te nemen, hem namens de ereleden en leden van verdienste door dr. J. F. Steenhuis in een geestig toespraakje aangeboden. Zaterdag is de feestviering besloten met een diner en een bal. De generaal-majoor b.d. H. J. J. W. Dürst Britt, voormalig commandant van de Zeven December Divisie en lid van de Raad van Advies van de vereniging Vete ranen Legioen Nederland, zal op Woens dagavond onder auspiciën van deze ver eniging in Haarlem spreken. Op een open bare vergadering in hotel „de Leeuwerik" zal de gepensionneerde generaal-majoor zijn standpunt ten opzichte van de gang van zaken in Indonesië nader toelichten. Deze vroegere bevelhebber heeft op een bijeenkomst voor het genoemde legioen in Amsterdam opzien gebaard, door te ver klaren, dat er met de order om de eerste politionele actie in Indonesië te staken een moment was aangebroken, waarop de strijdkrachten niet hadden moeten ge hoorzamen maar naar eigen inzicht had den moeten handelen welk standpunt hij door aanvoering van een paragraaf uit het Reglement op de Krijgstucht trachtte te wettigen. De verklaring heeft nogal stof doen opwaaien: er zijn vragen over gesteld in de Tweede Kamer en de chefs van sta ven hebben er aanleiding in gezien hun opvatting over de betreffende krijgstucht- regel officieel tegenover die van generaal- majoor Dürst Britt te stellen. In de toneelzaal van hotel „De Leeuwe rik" hebben de talrijke leerlingen van Cor Teves deze week een bijzonder aantrek kelijk programma voor het voetlicht ge bracht, bestaande uit een aantal ballet- en volksdansjes, benevens enige liederen welke gezamenlijk een charmante demon stratie vormden van de resultaten der aan deze clugjes gegeven lessen. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de meeste leer lingen de hoogte van drie turven nauwe lijks zijn ontgroeid, kan niet anders dan met het nodige respect van deze verrich tingen worden getuigd. Het is een lust voor het oog de execulantjes gade te slaan bij de vertederende pogingen de moeilijkheden van de danskunst te overwinnen. Vandaar dat het grootste succes van het Bloemen- walsje, waarmee het programma door de leerlingen geopend werd, wellicht v/as ge legen in de totale mislukking daarvan. Maar met het vorderen van de leeftijd werden ook de prestaties beter, zodat Hennv Meijers steeds meer in de gelegen heid werd gesteld als geschoolde danse res haar verworvenheden aan de leer lingen door te geven. Zo moet de kleine solo-danseres in de Elfendans worden ge noemd. En niet mag worden vergeten het sierlijke menuet op de muziek van Beet hoven, welke er als het ware om smeekte gebisseerd te worden. Ook de costuumpje waren voorbeeldig verzorgd en vormden een fleurige aan kleding die in de meeste gevallen met open doekjes werd begroet. Dit was ook het geval bij de volksdansjes, ingestudeerd onder leiding van A. Broman, die steeds een fris bewegingsspel opleverden. Niet minder geslaagd wai-en de door een zang clubje uitgevoerde liederen, waarbij de handeling steeds met levendige gebaren door de zangeresjes vicueel werd gemaakt. Dit programma had in Cor Teves een vaar dig begeleidster aan de vleugel, die door handig ingrijpen menig dreigend déraille ment wist te voorkomen. Het welwillend gestemde publiek werd niet moe de enthou siaste leerlingen bij iedere gelgenheid toe te juichen en vooral aan bet slot van de avond gaf men van grote tevredenheid blijk door het aanbieden van bloemen aan de leidsters van langdurig applaus verge zeld te doen gaan. Haarlemse politierechter Maandagmorgen heeft voor de Haar lemse politierechter mr. J. P. Petersen te rechtgestaan de 36-jarige betonwerker G. O. uit Haarlem. Verdachte, die in Haarlem op kamers woonde, gaf op zekere dag zijn verhuurder, G. B. uit Haarlem, te kennen, dat hij ging verhuizen en begon daarna zijn boeltje van de bovenverdieping naar een op straat staande auto te brengen. Deze verhuurder bracht hem, terecht, onder ogen, dat hij de opzeggingstermijn van een week niet in acht had genomen en wilde hem dus niet zonder meer laten gaan. Ver dachte verklaarde, dat hij door B. van de trap was geduwd, toen hij zich juist hal verwege bevond met een doos in de han den. Toen hij bij de auto stond, had B. hem bovendien nog een klap in het gezicht ,gegeven. Aangezien hij steeds door B. werd lastiggevallen, had hij op het laatst een mes in zijn handen genomen en was daarmee op B. afgestapt, waarbij hij hem in krasse bewoordingen duidelijk maakte, dat hij heel spoedig uit de weg moest gaan, omdat hij „anders overhoop gestoken zou worden". Dat laatste heeft de politie er maar bijverzonnen", was de mening van verdachte voor de rechtbank. G. B„ als getuige gehoord, zei. dat O. die uitdrukking wel degelijk had gebruikt. Hij was met schuim op zijn mond op hem afgekomen en als hij niet achteruit gevlo gen was, dan had O. hem zeker geraakt. Hij ontkende O. van de trap te hebben ge duwd en hem bij de auto te hebben ge slagen. O. had namelijk zelf geslagen en daarna waren beiden over de straat aan het rollen gegaan. De echtgenote van B. verklaarde, dat zij O. maaiend met het mes op haar man had zien afkomen. Zij wist pertinent zeker, dat haar man O. op dat ogenblik niet had ge hinderd. Doordat zij evenwel bij het zien van het mes was gaan gillen, had zij niet kunnen horen, wat O. op dat moment zei. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman was in zijn requisi toir van mening, dat de bedreiging is ko men vast te staan. Rekening houdende met het feit, dat O. twee jaar geleden voor een soortgelijk feit terecht heeft gestaan er volgde toen een voorwaardelijke ver oordeling vorderde hij een gevangenis straf voor de tijd van drie maanden. De politierechter maakte er twee maanden van. Aalsdijk, 30 te Antwerpen. A'bbedijk, 1 Juni te Balboa verwacht. Adinda, 30 te Pladju. Akkrumdijk, 30 te Bremen. Alamak, 30 te Marseille. Alchiba, 30 v. St. Vincent n. Santos. Alderamin, 30 te Antwerpen. Alhena, 30 te Rio de Janeiro. Alkaid, 29 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Alnati, 30 te Rotterdam. Alphard, 31 te San Francisco do Sul. Altair, pass. 30 Recife n. Las Palmas. Ampenan, 31 te Suez. Amsteldiep, 29 v. Norfolk n. Amsterdam. Amstelveen, 30 v. Bombay n. Colombo. Annenkerk, 29 v. Brisbane n. Cairns. Appingedljk, 30 te Norfolk. Aagtekerk, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldabi, 30 v. Montevideo n. Santos. Almdijk, 31 te Havana. Amstelpark, 31 te Tj. Priok. Arendskerk, 30 v. Baltimore n. Houston. Arkeldijk, 31 te New Orleans. Arundo, 31 te Wabana Argos, 30 te Cavalla. Ariadne, 30 te Rotterdam. Armilla, 31 te Soerabaja. Aardij'k, pass. 31 Vlissingen n. New York. Adonis, 31 v. Krimpen te Rotterdam. Alioth, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Bantam, 30 v. Tj. Priok n. Cheribon. Borneo, 29 v. Penang n. Belawan. Boschfontein, 30 te Tanga. Boskoop, 31 te Amsterdam. Billiton, 31 te Los Angeles verw. Blommersdijk, 31 Rotterdam verwacht. Breda, 29 v. Amsterdam n. Chili. Callisto, 29 Anti Costi eil. gepass. n. Belfast. Caltex Pernis, 30 te Rotterdam. Caltex The Hague, 30 Malta gepass. n. R'dam. Caltex Utrecht, pass. 30 Ouessant n. Sidon. Caltex Nederland, 31 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 31 Kreta n. Sidon. Coryda, 29 Madeira gepass. n. Bombay. Cottica, 30 te Paramaribo. Ghama, 31 te Pta Cardon. Delfshaven, 30 te Rotterdam. Duivendijk, 29 v. Londen o» Curasao. Dongedijk, 30 v. Cristobal n. Antwerpen. Dalerdijik, 29 te Tacoma. Delfland, 30 v. St. Vincent n. Amsterdam. Eos, 30 te Amsterdam. Eemdijk, 29 te Houston. Eendracht pass. 31 Malta n. Haifa. Esso Den Haag, pass. 31 Malta n. Sidon. Etrema, 31 v. Larnaca n. Port Said. Felipes, 30 v. Pladju n. Tjilatjap. Friesland (KRL), 31 Hoek v. Holland verw. n. Rotterdam. Gaastorland, 29 v. Paranagua n. Santos. Gaioet, 29 v. New York n. Casabianca. Gooiland, 29 v. Rotteidam Amsterdam. Gaastei kerk, 29 te Amsterdam. Gordias, 30 te Amsterdam. Haarlem, 30 v. Kamouig n. Antw. Indrapoera. pass. 3ü Baiea.en n. Cowes. Ittersum, 29 v. Iiheos n. Rio de Janeiro. Jageisiontein, 31 te Durban verw. Joh. v. Oidenbarnevelt. pass. 30 Socotra n. Aden- .Jupiter, 31 Le Amsterdam. Karimata. 30 te Genua Keitoscno, 30 te Beira Kieid.eent, 29 v. Shanghai o. Takubar. Kota Agoeng, 30 te Soerabaja. Kota Baroe, 30 te Moimugao. Kanmun, 30 v. Amsterdam n. Indonesië. Laertes, 30 te Beiawan. Lai enberg, 30 v. Suez n. Djeddah. Lekkerkerk, 30 v. Rangoon n. Calcutta. Liseta, 30 te Telokanson. Loosdrecht, 30 v. Suez. Loppersum, 30 v. Bone n. Port Talbot. Laurenskerk, pass. 31 Gibraltar n. Rotterdam. Lawak, 30 v. Singapore n. Zamboanga. Lieve vrouwekerk, 30 v. Amsterdam Marseille Limburg, 2 te Napels verwacht. Macuba, 30 v. Fao n. Balikpapan. Matin, pass. 30 Viissir.gen n. Antwerpen. Marken, 29 v. Takoradi n. Warri. Mataram, 29 v. Penang n. Belawan. Meliskerk, 30 te Rotterdam. Mentor, 30 v. Piraeus n. Alexandrië. Mei wede, pass. 29 Key West n. Savanna. Metula, 29 te Geeiong. Molenkerk, 31 te Genua. Mapia, 30 v. Port SwtUenham n. Dabo. Meerkerk, 23 v. Amsterdam n. Bremen. Murena, 31 v. Soerabaja n. Balikpapan. Nestor, 31 te Funehali. Moordam, 31 te Rotterdam. Notos, 30 v. Livorno n. Napets. Omala, 30 te Punta Cardon. Ondina, 30 v. Balikpapan n. Colombo. Oranje, 30 270 m. O. Ceylon. Oranjelontein, 30 180 m. Z- Dakar. Orion, 30 te Amsterdam. Overijsel, 30 te Belawan. Oranjestad, 31 te Amsterdam. Pendrecht. pass. 80 Finisterre. Peperkust, 30 v. Bordeaux n. Dakar. Prins Alexander, 30 op de Elbe. Prins Fred. Willem, 30 v. Le Havre n. Bremen. Prins Joh. W. Friso, pass. 29 Anti Costi eil r.aar Quebec. Pieter S. 30 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Maurits, pass. 30 Kp. Race n. Le Havre. Prins Willem III, 31 te Rotterdam. Prins Willem IV. 27 te Toronto. Prins Willem George Fred. pass. 31 Kp. Race naar Montreal. Prins Willem v. Oranje. 31 te Rotterdam. Phrontis, 30 v. Amsterdam n. Indonesië. Pygmalion, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Radja, pass. 30 Aden n TJ. Priok. Rita, 31 te Bangkok. Rijokerk, 30 te Rotterdam. Rotti, 30 v. Santiago de Cuba n. Havana. Raki, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Riouw, 31 v. Suez n. Port Said. Rijndam, 2 Juni Cobh verwacht. Rijnland, 31 te Amsterdam. Saroena, 29 v. Soerabaja n. Singapore. Schiedijk, 30 te Le Havre. Sirrah, Si Los Angeles verw. Sloterdijk. 30 te Antwerpen. Sommelsdijk, 31 te Singapore verw. Stad Arnhem, 31 te Bahrein. Straat Bali, 30 te Diego Suarez. Sumatra, 30 te Alexandrië. Sunetta, 30 te Miri. 1 Sarpedor., 31 te New York. Stad Alkmaar, 31 te Wabana. Stad Maastricht, 30 v Rotterdam n. Barcelona. Sarangan, 27 v. Honolulu n. Los Angeles. Stad Vlaardiugen, 30 v Schiedarh n. Wabana Tawali, 30 v. Las Palmas n. Le Havre. Teiresias, pass. 30 Kp. Bon n. Halifax. Tjipanas, 29 v. Port Louis n. Lorenzo Marquez. Torn-ni, 30 nog te Dandarshapur. Tomini, 30 nog te Bandarshapur. Tarakan, 31 te Amsterdam. Trompenberg, 30 v. Amsterdam n. Bremen. Utrecht, 29 v. New Oi leans n. Charleston. Waterman, 30 110 m. W. Lissabon. Weitevieden, 29 te New York. Westerdam. 1 Juni New York verwacht. Willem Ruys, 2 Juni Hoek v. Holland verw. Zuiderkruis, 30 720 m. O.t.Z. Kp. Race. KLEINE VAART Advent, 28 v. Yxpilla n. Harlmgen. Aigarve, pass 23 Vlissingen n. Halmstad. Anna b, 28 v. Nemours te Liverpool. Antilope, pass. 28 Viissingen n. Antwerpen. Appir.gedam, 29 v. Oporto te Antwerpen. Ardeas. 28 v. Amsterdam n. Gothenburg. Arnoudspolder, 30 v. Rotteidam te Lissabon vei wacht. Astaa, pass. 29 Vlisiingen n. Antwerpen. Bergsingel 28 v. d. Tyne te Tpswich. Bernisse. 29 v. Safi te Garston. Bab-T, 28 te Tunadal Bestevaer, 29 v. Uddevalla n. Arendal. Binnenhaven, 29 v. Rotterdam n. Casablanca. Boreas, 28 v. Mersin n. Kuluk. Bornrif, 28 v. Vlissingen n. Whittehaven. Joost, 27 Kiel gepass. n. Stockholm. Casablanca, 23 v. Casabianca n. Rouaan. Casana, 23 v. Kopenhagen te Halmstad. Citadel, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Continental. 28 v. Dundee te Rotterdam. Coolsingel, 29 v. Gothenburg te Grimsby. Cornelia b 1. 29 v. Ceuta n. Rouaan. Daje Bohmer. verin. 29 v. La Pallice n. Lissabon Draco, 28 v. Bordeaux n. La Pallice. Deni. 29 v. Goole n. Leith. Deo Duce. 29 te Aarhus. Deo Favente, 29 v. Aarhus te Amsterdam. Diana V. pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Diiigentia, 30 v. Birkenhead te Gonvrevllle verw. Eibergen, 28 v. Rouaan n. Casabianca. Eljo, pass. 29 Holtenau n. TJmuiden. Ferocia, 28 v. Rouaan te Ipswieh. Fiducia. 23 v. Boston te Maassluis. Frans, 28 v. Kopenhagen n .Rotterdam. Geziena Hendrika. 29 v. Amsterdam te Le Havre Gramsbergen, 28 v. Newcastle n. Rotterdam. Harold, 28 v. Gdynia n. Frederikstad. Hartel, begin Juni Vlaardingen verw. Helvetia. 28 v. Rotterdam. Henriëtte. 29 v. Hamburg te Stockton, lloflaan. 29 v. Grangemouth te Middlesbro. Ingeborg. 23 v. Gdynia n. Rotterdam. Jacoba Catharina, pass. 29 Vlissingen n. Casa bianca. Tan Kreumer, 29 v. Vlaardingen n. Garston. Java. 29 v. Newcastle te Hamburg. Jo. 29 v. Rotterdam te Kalmar Kaap St. Vincent, 29 v. Cristineham te Zaandam Koningshaven, 28 v. Port Lyautey te Duinkerken Leendert b, 29 v. Southamnrnn te Esbjerg. Larix, 26 v. Munksund n. Huil Lucas Bols I, pass. 28 Holtmau n. Kopenhagen. Lytiia, 31 v. R'dam te Newross verw. Manto. 29 v. Malaga t Amsterdam. Markab, 29 v. Fur te Colchester. Markab N, pass. 28 Klelerkan. n. Esbjerg. Wij zorgen er bij directe bestelling voor, dat U nog vóór Pinksteren rijdt. Op 2 wie ChJ> ««id 11392,-. Anbtliling I 2 70,-. rest (vialseel li 24 minde* Uitbreidingsplan „Wijziging 1953 A Bennebroekerwcg". Het Hoofd van het gemeen tebestuur van Haarlemmer meer maakt bekend, dat ge deputeerde staten van Noord holland bij hun beschikking van 12 Mei 1954, no. 99, heb ben goedgekeurd de door de raad in zijn vergadering van 14 Januari 1954 vastge stelde wijziging van het uit breidingsplan in hoofdzaak voor die gemeente, genaamd „Wijziging 1953 A Benne- broekerweg". Het goedgekeurde plan ligt voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie (afde ling 5) te Hoofddorp. Hoofddorp, 26 Mei 1954. Het hoofd voornoemd, Mr. J. F. JANSONIUS hebben wij een enorme keuze. Gen. Cronjéstr. 94, tel. 17845 Schotersingel 21, tel. 13207. Haarlem. VELLEMAN koopt alles!!!!! inboedels, meubilair, antieke ouderwetse en Empire meu belen. Emp pendule stellen porcelein, kristal, zilverwer ken, zolderopr etc Zijlstraai 62. tel. 14637. 3 maanden accordeon gratis in bruikleen. Heden inschrijving. RIJKSSTRAATWEG 59 OCCOOOOOrxXXXXXXXKX- OGOOOCCCOOCOCOCOj Zuinigheid, die de wijsheid bedriegt Wie minder eet dan goed is. merkt pas later de schadelijke gevolgen Maakt I' le weinig recla me dan komt U (later) bedrogen uit Adverteren in dagbladen maakt Uw zaak sterk, ook voor de toekomst. Bedenk, wat dagbladre clame vermag Dit blad brengt de naam er IN VELSERSTRAAT 1 Tel. 12324. Haarlem. Leuke lapjes Tweed, couponnetjes voor blouses, en coupons wasstoffen nOtJTSTPAAT «50 »tu 262® HAADLEM 9 uur gehaald C uur weer thuis UW MATR&&SEN BIJVULLEN (JAVAKAPOK) 1 vertrokken vóór de schoonmaak in orde. Maakloon: 1-pers. ƒ12.50; 2-pers. ƒ15.—. Belt U even 1-1-4-8-5. Prijsopgaaf aan huis. HAARLEMS MATRASSENHUIS Gr. Houtstraat 103 - Tel. 11485 - Haarlem De enige stofzuiger met het geheel nieuwe, practische COMBINATIE-MONDSTUK. Uitsluitend verkrijgbaar bij erkende handelaren, desgewenst in huurkoop, vanaf 7.80 p. mnd. Verkoopk. Haarlem: Leeghwaterstraat 16 - Tel. 15617 Reparatie Service Onderdelen. BEZOEKT ONS TENTENKAMP te ROTTERDAM. Mathenesserl. 30, voorm. C A-gebouw „THE INDIANA WORKS" Tenten- en Parasolfabrieken. Hoofdk. v Ned.: Haarlem, Zijlweg 111. Geïll. cat. gr. op aanvr. Morgen aanvang verkoop v. d. in Mei geëxposeerde originele 5 jaar garantie, autom. binnenverlichting, kras- vrije en temp. bestendige bovenplaat. GIERSTRAAT 31 Tel. 15558 Betaling desgewenst in overleg. KLEVE RPARK 1) 'n sportieve handschoen van In wit -n écru 2) transparante nylon handschoen in wit en -.wart nopdessin, t 390 Vijf verschillende ZOW 3) lange elegante nylon handschoen in fantasie dessin, in wit, zwart en grijs 4) 'n waslederen handschoen, gemak kelijk slip-on model, in naturel 5) nappa handschoen, geper foreerd pied de poule dessin, in diverse modekleuren f 1350 - handschoenen, sportief, elegant en gekleed Hoe is 't mogelijk IN ZO GOEDKOOP Pracht kleuren zomer- jumpertjes voor f 2.25, partij gestreepte jum- pertjes iets heel moois voor f 2.75, witte da- mesblousjes everglaze voor f 5.75, partij ge streepte kindertruitjes pracht dessins voor f 1.35 en f 1.55, nog nooit zo goedkoop ge weest, heren zwem broeken voor 1 1.75, charmeuse dameson derjurken voor f 1.95 en f 2.25, vraag niet hoe dat kan maar pro fiteert er van, hele grote maten dameson derjurken met kant voor f 2.75, pracht kwaliteit damesdirec toires, maat 48 en 50, spotprijs f 1.75, partij wollen kindersokjes voor 49 en 69 ct., hoe bestaat 't hè? Witte damessokjes, wol voor f 125, witte damessok jes katoen in alle ma ten voor 98 ct., effen en geruite jongens- blousjes voor f 3.25, damesslips voor 89 ct., effen herensweaters voor f 4.95, partij ef fen herenoverhemden voor f 4.25, witte wol len herensokken voor f 1.95, witte gespen voor 20 ct., heren in terlock broekjes en hemden voor f 1.25. Wij hebben de aller modernste soorten en kleuren knopen voor 2, 4 en 6 ct., ritssluitin gen alle kleuren en maten 2 ct, deelbare ritssluitingen tot 80 cm. 3 ct., pijpjes zijde 10 ct., keper band, zwart en wit 5 meter 25 ct., grote klos rijg- garen 25 ct., handga ren 12 ct., machinega ren 24 ct., niet goed Wij heb- veel te op te noemen. Overtuigt U zelf al leen in de DOELSTRAAT 28 bij de Gr. Houtstraat. Wij zijn kopers van ongeregelde partijen. U komt U kijkt en U koopt! ren zt cc., m< veel om op te

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3