Verdiende nederlaag van Nederlands elftal tegen matige Zwitsers: 3-1 M L. Verdiende zege van België op falend Nederlands twaalftal (7-6) Fa B. ENGELENBERG Goed debuterende Dillen scoorde de enige tegengoal De wedstrijd Meningen Sterk Haarlems elftal tegen Admira üee nUKKlö tefmi/mouii! Hoofddorpse Boys naar de eerste klasse Klaas sens in vorm Conditie ontbrak Bres Voorsprong Geen herstel Brazilianen willen in Nederland voetballen België en Frankrijk speelden gelijk: 3-3 BelgiëNederland EHS scoorde tegen WSV zesmaal ETO besloot competitie met zege op DVAV Nieuw Flora won laatste competitiewedstrijd Vaardig Admira versloeg Westelijk elftal: 6-3 HVB Overwinning Nederlandse judoërs tegen België MA ANP AG 31 MEI 1954 Het kleine, maar gezellige Zürichse Hardturm-stadion, met op de zonnige tribunes 25.000 in fleurige zomerkleding ge stoken toeschouwers, vormde gistermiddag op de prachtige lentedag een décor, dat waarlijk meer beloofde dan de matige wedstrijd, die zich later na een kwartier van geest driftig spel op de fraaie grasmat ontwikkelde. Nog afgezien van de toch al verwachte nederlaag, heeft deze laatste inter land van het Nederlands voetbalelftal in dit seizoen maar zelden het spel gebracht, dat op de kwalificatie „internatio naal" aanspraak mocht maken. Bijna zo teleurstellend als het voor de weinige Nederlanders buiten de lijnen was, was het voor de Zwitsers, voor wie deze wedstrijd toch als laatste oefening voor het eindtournooi om het wereldkampioenschap gold. Het Zwitsers elftal heeft namelijk een zwakke indruk gemaakt, met doorzichtig samenspel, zonder tempo uitge voerd en met een weinig overtuigende defensie. Wie dit team zag opereren vroeg zich opnieuw en met verbazing af, hoe het een week geleden mogelijk was geweest, het tegen Uruguay niet verder dan tot een gelijk spel was gekomen. Meer verwondering dan teleurstelling was op de ge zichten van de officials van het zich reeds in Zwitserland bevindende Braziliaanse elftal te lezen. Men volgde de wed strijd hoofdschuddend en met een blik van: onze spelers zouden deze twee elftallen tezamen inmaken. Zoals gezegd, de nederlaag was geen verrassing. Na de debacle van Stockholm, was een overwinning op de Helveten vrij wel uitgesloten, zelfs met de debutanten Dillen en Wim van der Gijp in de aanval, met vervangers voor Van Melis, Van Schijndel en Tebak. Wat een grote tegen valler was in deze ontmoeting, was het niet aan de verwachtingen beantwoorden van Van der Gijp. De Emma-speler, die enkele weken te voren met Dillen zo'n gevaarlijke vleugel had gevormd in een Zwaluwenploeg en van wie dan ook veel werd verwacht, bleek zelfs in dit Oranjeteam nog niet thuis te behoren. Dat Dillen desondanks een goed debuut had, een debuut waarin hij zelfs voor het enige Nederlandse doelpunt zorg de, is voor de Eindhovenaar een extra compliment waard. Boskamp, na een botsing in de wedstrijd op Hemelvaartsdag tc-gen DWS niet geheel fit, startte ondanks een duidelijk gebleken zelfvertrouwen goed, doch zakte vooral na rust tot een gemakkelijk passeerbare ach terspeler af. Het spel van Bleyenberg, die evenals Boskamp weer een rentree maak te, bleef evenzeer onder de maat. Hij werkte hard maar hij slaagde er maar een heel enkele keer in zich van zijn bewaker Frosio los te maken. Meestal zelfs zaten hem twee man tegelijk op de huid en voor het voldoende verdelen van het spel, are ders toch een sterk punt bij Bleyenberg, kwam zodoende niets, laat staan van een gevaarlijk schot of kopbal. Maar genoeg over de teleurstellingen. Gelukkig waren er in het Nederlands elf tal en dat is vergeleken bij de ontmoe ting, die in de Zweedse hoofdstad werd ge speeld reeds een vooruitgang te noe men ook enkele spelers die op een werkelijk goede wed strijd konden terug zien. In de eerste plaats was dat Klaas- sens, die zonder enige twijfel de beste Oranje-man genoemd mocht worden. Ook Odenthal en Terlouw weerden zich uit stekend en op een trapje lager volgen dan Biesbrouck en Louer. Michels was uiter mate zwak, zander conditie, zonder tempo en met een zeer middelmatige balbehan deling. Steiger, naast vele goede en moe dige daden was onzeker en stijlloos met het tweede doelpunt als gevolg van een regelrechte blunder van de PSV-doelman. De Zwitsers speelden dus geen beste wedstrijd, maar wat in het elftal der gast heren aanwezig was, meer althans dan in de Nederlandse ploeg, was het verband. Hun spel was doorzichtig ook vaak on zuiver van constructie door slecht plaat senen bij de afwerking der aanvallen ontbrak, met een paar uitzonderingen, het goede schot. Maar met al deze gebreken demonstreerden de Zwitsers toch een grotere homogeniteit. Vooral ook dat laat ste was een factor van belang in de Zwit serse zege. Steeds was het elftal in be weging, steeds zochten twee, drie man een vrij en bespeelbare ruimte op en wanneer de Zwitsers bij dit alles wat meer tempo in hun spel gelegd hadden, dan was de Nederlandse nederlaag zeker veel groter geweest. Ook individueel kwam de achterstand in lichaSmsbeheersing en (daardoor) bal- contróle bij de Nederlanders wederom tot uiting. De conditie, de basis van alle sport, ontbreekt nu eenmaal en op een zomerse dag als deze is dat extra duidelijk merk baar. Daardoor ook ging ondanks het zwoegen van Klaassen, en het verdienste lijk werk van zijn collega Biesbrouck langzaam maar zeker het middenveld voor de onzen verloren. Niet door de schuld van de kanthalves, maar door het falen van de beide binnenspelers en het in de tweede helft met de minuut zwakker wor dende spel van Boskamp. Klaas sens Steeds meer trokken Klaassens en Bies brouck zich terug en tenslotte ontstond er een zo grote fatale gaping tussen verdedi ging en aanval, dat het werk van de voor hoede goed beschouwd geen succes kón hebben. Dat gat rond de middenlijn werd na zijn ontstaan vrijwel nooit gedicht door op bouw en stuwen, doch ten hoogste over brugd met lange trappen, die voor de helft nooit een Nederlandse voet bereikten en voor de andere helft geen grondstof kon den vormen voor een gevaarlijke aanval, omdat de daarvoor noodzakelijke steun in de rug ontbrak. Mankeerde het dus aan verband tussen de delen van de ploeg, ook in de linies zelf was de juiste samenhang meestal ver te zoeken. Door goede voorzetten van Dil len en soms ook van linksbuiten Louer ontstond er af en toe een kans voor Stu- ber's doel, maar door het telkens opnieuw mislukken van de combinaties was het al tijd een plotselinge en nooit een voorbe reide kans. Door het zwakke spel van Boskamp ont stond een bres in de verdediging, die door de teruggetrokken Biesbrouck niet kon worden gedicht. En in die bres stuurden de Zwitsers steeds hun rechtervleugel in de strijd met de slagvaardige schutter Vonlanthen als gevaarlijke man en de 37- jarige Bickei, die reeds na een minuut spelen de geblesseerde rechtsbuiten An tenen was komen vervangen, als de slim me vleugelman, wiens gebrek aan snelheid nauwelijks opviel en die met handige prik jes en iage voorzetten keer op keer ver warring voor Steiger's doel kwam stich ten. Terlouw had midvoor Hagen zo vast in zijn greep als Frosio Bleyerfberg en Oden thal, die wél snelheid had, maakte de ge vaarlijke Fatton tot een middelmatig bui tenspeler, maar in het rechter deel van hun aanvalslinie konden de Zwitsers met recht vertrouwen stellen. Roger Vonlanthen, als Grasshopper op eigen terrein spelend, be schaamde het vertrouwen niet. Hij maakte alle drie de doelpunten. In de eerste minuut al van de wedstrijd moest één der gevaarlijkste Zwitserse spe lers het veld verlaten. Antenen kwam met de bal naar binnen, ging langs Boskamp en wilde ook Terlouw passeren. Maar Ter louw voelde hiervoor begrijpelijk niet veel en op volkomen eerlijke wijze zette hij Antenen de voet dwars. Wat precies ge beurde weet niemand, maar een feit was, dat Antenen bij dit eerste contact met een tegenstander zijn linker knie zo ernstig kwetste, dat hij het veld moest verlaten. Hij werd vervangen door Bickei. Nederland had na vijf minuten van evenwicht een tijdlang het beste van het spel. Op een pass van Louer leek Bleyen berg zich na een minuut of zeven met aanvoerder Bocquet op zijn hielen vast te lopen, maar tot Schrik der Zwitsers schoot hij, midden in die gehinderde rush swit chend, op doel. Jammer genoeg recht in de handen van Stuber. In de elfde minuut nam Nederland zo waar de leiding. Een hoekschop, goed door Van der Gijp genomen, werd door Michels zacht in geschoten. Stuber, die nerveus naar de bal stompte doordat hem zijn uit zicht door eigen spelers ontnomen werd. raakte de bal half en midden voor het doel stond toen de van ongeduld trappelende debutant Dillen gereed voor een droog en beheerst schot tussen twee verdedigers door en langs de kansloze Stuber. Het was ongekende weelde, dit doel punt, dat niet eens onverdiend genoemd mocht worden. De vreugde was echter van korte duur. De opzet van de Zwitserse aanvallen was misschien minder verras send, maar toch zeker meer gedegen dan de Nederlandse. Bickei en Vonlanthen mis ten echter beiden een paar opgelegde kan sen. Zo handhaafde Steiger zich een tijd lang, maar in zijn optreden was weer het onzekere dat aan zijn spel in Stockholm deed denken. Hij bleef veel te veel in het doel en verzuimde enkele malen een scherpe voorzet ^e onderscheppen. Met behulp van Michels werd soms kunst en vliegwerk geleverd in de achter hoede en naar mate de eerste helft vor derde drong zich meer en meer het voor gevoel op dat het Nederlandse elftal zich onder de voet zou laten lopen. Klaassens en Biesbrouck bleven vooralsnog de baas op het middenveld en Odenthal en Ter louw en in het eerste half uur ook Bos kamp slaagden er toch steeds weer in zich voldoende te herstellen. Met angst en beven hadden wij al een paar maal toegekeken hoe de verdediging de buitenspel tactiek begon toe te passen. De Duitse arbiter had er gelukkig goed het oog op en lang ging alles goed, maar toen het valletje in de 35ste minuut niet dicht wilde slaan, was het meteen mis ook. Von lanthen kreeg volkomen vrij staande de bal tussen Odenthal en Terlouw te pak ken en zijn start was zo snel, dat alleen Steiger nog een kans maakte. Steiger greep die kans, maar zij ontglipte hem weer. Het schot van Vonlanthen werd door de Nederlandse doelman uitlopend tegen de grond geslagen, maar toen de bal hoog tegen de lat sprong en weer naar beneden kaatste kwam de bal zo luidde althans de verklaring van de in de buurt van de hoekvlag staande Zwitserse grensrechter achter de doellijn neer. Odenthal trapte het leer wel weg, maar de grensrechter had reeds voor doelpunt gevlagd en daar op afgaande wees Schmetzer naar het midden. Twee minuten later hadden de Zwitsers de leiding genomen. Steiger stopte een hard en laag schot van Ballaman vallende, maar hij liet de bal weer uit zijn armen rollen en de toelopende Vonlanthen had toen geen moeite met de bal en al over de verslagen doelman heen het doel in te wandelen. De laatste minuten van de eerste helft brachten geen Nederlands herstel. In tegendeel, het leek wel of het verzet reeds slapper werd, of de fut er al uit was en met het oog op de warmte zagen wij de tweede helft met vrees opnieuw een grote nederlaag tegemoet. Het heeft niet zo'n vaart gelopen, wel bleef het spelpeil in de Nederlandse ge lederen zich in constant dalende lijn be wegen, maar hetgeen de Zwitsers pres teerden werd er nu bepaald ook niet beter op en zo bleef de verhouding, zoals die in de laatste tien minuten van de eerste helft was, bestendigd. Toen Vonlanthen na drie minuten de hattrick verrichtte en de stand daarmee op drie-één bracht, waren alle angstige voorgevoelens niet alleen nog aan wezig, maar zelfs versterkt geworden. De Zwitser glipte op een pass uit het middenveld ineens tussen Terlouw en Bos kamp door en toen het van dichtbij geloste schot nog door Terlouw van richting werd veranderd, was Steiger kansloos. Gelukkig hielden Odenthal en Terlouw hun positieven bij elkaar, want toen Bos kamp bij een botsing op de Zwitserse helft OMOOCOO<X>OOCXX3000C»OOOCOOOOOOOO»DOOODC*X)OOOOOCXXX>C>OCOOD Doelman Steiger maakt met een fraaie uitval een aanval van Fatton onschadelijk. Odenthal kijkt angstig toe. (Telefoto) oocx30ococo!xx»oo<x»dooocooooooocooooooocooocococcococcooo zijn pijnlijke voet opnieuw blesseerde, kon Bickei met de Amsterdammer doen wat hij wilde. Met behulp van de ijvèrige Klaassens werd dan weer opruiming ge houden en met lange hoge trappen naar de vleugels kon de voorhoede in actie ko men. De uitvallen waren echter schaars en ongevaarlijk. Dillen was dus de enige man, van wie het moest komen. Maar het zat niet mee, de Zwitserse verdediging sloot zich op tijd, al was er van een grendel nauwelijks sprake. Zo verstreken de mi nuten van een wedstrijd, die het aanzien steeds minder waard werd, en waarin de interlandsfeer door het gemis aan felheid ontbrak. Met behulp van politie-agenten, die bij de hoekvlaggen ruimte moesten maken, konden Louer en Dillen in het laatste deel van de wedstrijd de achterstand in corners tot twaalf-zeven terugbrengen, maar een doelrijpe kans on&tond uit deze hoek schoppen niet. De Zwitsers waren het er over eens dat de voetbalwedstrijd Zwitserland-Neder land niet tot grote hoogte is gekomen en dat de 35.000 toeschouwers zich soms erg verveeld hebben. Nederlandse officials gaven als hun me ning dat het eerste Zwitserse doelpunt niet toegekend had mogen worden. „Het was geen doelpunt", verklaarde aanvoerder Biesbrouck, „de bal trof de lat, viel op de grond en kaatste weg. Hij is niet over de doellijn gekomen". „We zijn sportief genoeg om. een doel- punt te kunnen verdragen", merkte g back Joop Odenthal op, „maar dit was geen doelpunt". De Zwitserse coach van de nationale ploeg, Karl Rappan was het er mee eens dat het eerste Zwitserse doelpunt niet toegekend had moeten worden. „Naar mijn mening geen doelpunt", verklaar de hij. Vonlanthen, die het dubieuze doelpunt scoorde verklaarde, dat hij de bal niet de doellijn heeft zien passeren, omdat 8 hij met zijn rug naar het doel stond toen het 'leder de lat trof. Nederlandse ploegleiders verklaarden j dat hun elftal tegen Zweden beter had x 8 gespeeld hoewel de nederlaag toen p zwaarder was uitgevallen. 8 i)0C0000000CXXi00CCX500000000CO0CXXXXX)0CO000CXXXX>0CO0CCCCOD Het eerste en enige Nederlandse doelpunt: van links naar rechts Neury, Boquet, Stuber, Bleijenberg, Frosio en Michels. (Telefoto). Na afloop van de wedstrijd Zwitserland- Nederland in Zürich gehouden, stelden Braziliaanse officials zich in verbinding met de secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer L. Brunt, met de bedoeling in de loop van de volgende week in Ne derland een wedstrijd te komen spelen te gen een Nederlands elftal, bedoeld als een oefening voor Brazilië voor het eindtour nooi om het wereldkampioenschap. Naar wij vernamen zal het bondsbestuur zich over dit voorstel beraden, doch de kans dat men op deze uitnodiging zal in gaan is niet groot, aangezien in het bonds bestuur en de technische commissie van de KNVB de mening heerst, dat het interland seizoen druk genoeg is geweest en boven dien nog wedstrijden in West-Indië te wachten staan. Tegeil de Oostenrijkse club Admira uit Wenen zal Donderdagavond drie Juni aan staande een zeer sterk Haarlems elftal uit komen. De opstelling is als volgt: doel: Kraak (Stormvogels); achter: Odenthal en Kuys (beiden Haarlem); mid den: Kruijer (R.C.H.), De Voogd (Haar lem) en Biesbrouck (R.C.H.); voor: Lup- pens (Stormvogels), Mul (E.D.O.) Gallis (R.C.H.), Van der Kuil (V.S.V.) en De Graaf (V.S.V.) Reserves zijn: Van der Wint (V.S.V.), Tol jr. (Stormvogels), Jacob (Haarlem) en Snoeks (Stormvogels). Zoals bekend begint de wedstrijd, die op het Haarlem terrein wordt gespeeld, om acht uur des avonds. Op een uitermate zwaar bespeelbaar veld heeft België na een zeer enerverende wed strijd een verdiende zeven-zes zege op Ne derland behaald. De Nederlandse ploeg stelde, vooral wat het eerste aanvalsvak Woudstra c.s. betrof, zeer teleur. Daaren tegen waren de Belgen in alle vakken vooral dank zij hun uitmuntend dames zestal in mentaal opzicht de Nederlan ders de baas. De Nederlandse ploeg, die als invalster voor mevrouw Helder-Vl ietman de Wester kwartier-speelster Tr. Heespelink had op gesteld, verloor de toss, en reeds dadelijk zetten de Belgen een fel offensief in. Ge lukkig was de Nederlandse verdediging uitstekend op dreef, zodat het tot 25 minu ten in de eerste helft duurde, voordat Co- remans aan België de leiding bezorgde. Onmiddellijk antwoordde Nederland door Munnikes (één-één). En reeds in de vol gende minuut gaf debutant Bos aan Neder land een twee-één voorsprong. Een blunder in de Nederlandse verdedi ging stelde Roth in staat om de rust met twee-twee te doen ingaan. Reeds een minuut na de rust gaven de dames Merk en Heespelink prachtig com binatiespel te zien, waaruit eerstgenoemde doelpuntte (twee-drie). België vocht voor de overwinning: het werd door mevrouw Adriaenssens gelijk. Debutante Van der Berg scoorde daarop in volle vaart, waar door Nederland' weer op winst stond (drie- vier). Heel kort duurde deze vreugde: Scheepens schoot zuiver in de korf (vier- vier). België, dat nu de gevaarlijke Roth in de aanval had, kwam spoedig op winst. Eerst uit een strafworp en daarna van verre af stand doelpuntte Roth tweemaal (zes-vier). Daarop miste Van Lunteren een strafworp. Toch werd het nog zes-vijf, toen Dé Voos zijn verdediger verschalkte. Doch toen daarop wederom België door mevrouw Adriaenssens scoorde, was de nederlaag niet meer te ontkomen (zeven-vijf). In de allerlaatste minuut bracht Woudstra de eindstand op zeven-zes. Uitblinkers Uitblinkers voor België waren de heren Verdonk en Roth. De dames speelden allen uitstekend. Van Nederlandse zijde waren ADVERTENTIE Dofclstraat ,39, - Haarlem - Tel. 13233 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN EMAILLE LAKVERVEN in moderne kleuren Na zes minuten spelen stonden Belgen met 3-1 voor In het Heysel-stadion in Brussel, waar 55.000 voetbal toeschouwers waren samen gestroomd, hebben België en Frankrijk Zondagmiddag gelijk gespeeld. Bij rust stonden de Belgen met drie-twee voor. Maar 25 minuten na de hervatting zorgde de Franse rechtsbuiten Kopa uit een pass van de midvoor Strappe voor de gelijk maker. De Belgen openden de score in de twee de minuut toen de rechtsbuiten Van Steen een scherpe voorzet gaf en de linksbuiten Mermans met een kopbal keeper Ru- minski passeerde. Een doorbraak van Anoul leidde daarna tot een corner, geno men door Van Steen. Ruminski ving de bal, maar raakte deze weer kwijt, waarop Anoul opdook en de bal in het net schoot. Er was toen vier minuten gespeeld. Even later zond Vincent van twintig meter af stand een boogschot in dat over de uitge lopen Gernaye heen doel trof. Maar hier mee was de doelpuntenreeks nog niet af gesloten, want één minuut later bracht Anoul, die de bal in buitenspel positie kreeg, na een listige dribbel de stand op drie-één. In de 40ste minuut kwamen de Fransen op fortuinlijke wijze aan een doelpunt toen de Belgische rechtshalf Huysmans terug wilde spelen op Gernaye. Hij trapte echter over zijn keeper heen en de bal rolde langzaam in het net. In de tweede helft zetten de Fransen alles op alles om hun achterstand in te lopen. Twintig minuten lang was er slechts één ploeg op het veld. De wedstrijd werd een duel tussen de Franse voorwaartsen en de Belgische verdediging die zich dapper weerde. De druk op het Belgische doel nam steeds toe, en nadat Gernaye tal van fraaie saves had verricht bezweek hij ten slotte voor een van vlakbij afgevuuruc kogel van Kopa. De wedstrijd tussen de Zaterdagelftallen van België en van Nederland is in een twee-een overwinning voor onze landge noten geëindigd. Bij rust leidden zij met een-nul. In het eindklassement van het landen- tournooi om de Canelle-beker bezet Ne derland de eerste plaats met 4 punten, voor België 2 en Frankrijk 0 pnt. De beide Nederlandse doelpunten werden gescoord door Van de Oever. Twee minuten voor het einde maakte Rompaeije er twee een van. E.H.S. heeft deze Zondag het voetbal seizoen besloten met een wedstrijd tegen W.S.V. De Haarlemmers, die in deze ont moeting tevens afscheid namen van de derde klasse, waren in een bijzonder pro ductieve vorm. Met niet minder dan zes nul bleven de rood-witten in de meerder heid. Twee doelpunten werden door Es- veld gescoord. Stoute, Bark, Dautzenberg en Kruyer scoorden elk eenmaal. Vierdeklassers Het seizoen voor de Haarlemse vierde klassers is ten einde. ETO behaalde tegen DVAV een twee-één overwinning. Over het algemeen hebben de Haarlemse vierde klassers zich behoorlijk geweerd. In 4 E luidt de eindstand: de drie debutanten Bos, B. van der Berg en Van Lunteren zeer goed. Verder hebben mevrouw Menk en KL Mulder een prima wedstrijd gespeeld. Th. Woudstra en R. Munnikes stelden zeer teleur. De Nederlandse nederlaag is dan ook te wijten aan het falen van dat vak. De wedstrijd was dikwijls vrij hard en arbiter Schimmel had een zeer moeilijke taak. Kwalitatief stond de strijd op hoger peil dan in Den Haag. ADVERTENTIE BARÏÈUORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 F£RD. B0LSTR. 48 A DAM"- TEL, 717162 DAMES - HEREN BADKLEDING De korfbalcompetitie Nieuw Flora behaalde een fraai succes door de laatste competitiewedstrijd tegen ZKC met zes-vier te vannen. Vooral K. v. d. Eykhof was goed op schot: hij nam drie doelpunten voor zijn rekening; de overige werden gescoord door de dames Roose en Boxman-Wesseling en H. Thuis. De eindstand is: Aurora Hespa W atervliet Meo Z. K. C. 19 33 K. C. N. 19 17 12 31 Nieuw Flora 18 11 18 28 Sp. Vereent 18 11 17 19 K. V. H. 18 9 18 16 B. E. P. 18 8 Seriewedstrijden HKC „Haarlem" De resultaten waren: Afdeling A: 1. Haarlem I: 2. Fluks 2 (Leiden); afdeling B: 1. DAV (Amsterdam): 2. Sport Vereent (Santpoort); afdeling C: 1. Fortuna 3 (Am sterdam): 2. Allen Weerbaarcombinatie (Amsterdam); afdeling D: 1. DDV-combi- natie (Amsterdam): 2. Fluks 4 (Leiden). Jeugdtournooi „Watervliet" De eindstanden waren: Afdeling A: 1. Rohda a (Amsterdam); 2. Roda a (Westzaan). Afdeling B: 1. Rohda b; 2. Sport Ver cent a. In het Sparta-stadion in Rotterdam heeft Zaterdagavond een Westelijk elftal, be staande uit jonge spelers met zes-drie van Admira (Wenen) verloren. Vele toeschouwers waren getuige van een interessante strijd, die tenslotte op geheel onverwachte wijze nog zo'n grote nederlaag van de Nederlanders bracht. Drie minuten voor het einde was de stand nog drie-drie. En gezien het te ver door voeren door de gasten van de vaak inder daad zeer mooie combinaties lag dit teleur stellende einde niet in de lijn der verwach ting. De drie treffers binnen twee minuten door Soldatich, Cehka en Höfer waren er evenwel evenzovele bewijzen van dat de Oostenrijkers ook het schieten wel beheer sen. Admira is in de gehele wedstrijd in techniek en lichaamsbeheersing zeker de beste ploeg geweest. De Westelijke aan vallen waren evenwel gevaarlijker en dat in hoofdzaak door voortreffelijk spel van Cor van der Gijp (Emma). Deze speler was de ster van het veld. Hij won de meeste duels van spil Fichtel en schiep zoveel fraaie kansen, dat, indien de binnenspelers Confurius (EBOH) en Huis (Ajax) hem beter hadden begrepen, er stellig meer doelpunten waren gekomen Keeper Van der Wint (VSV) die enkele zwakke met vaak uitstekende momenten afwisselde, had aan de zes doelpunten geen schuld. De overwinning van Admira was, hoewel iets te groot, volkomen verdiend. Er is wederom een belangrijke beslissing gevallen in de HVB. Door een twee-één overwinning op DEM 3 is Hoofddorpse Boys naar de eerste klasse gepromoveerd. Het was practisch de laatste competitie zondag in de HVB. De Hoofddorpers moes ten tegen DEM 3 eerst tegen een achter stand optornen, maar Jansen scoorde voor rust de gelijkmaker en dezelfde speler kon drie minuten voor het einde ook het beslis sende doelpunt scoren. Met TYBB 2 gaan de Hoofddorpers dus over naar de eerste klasse. Ripperda 2 deed weliswaar nog een krachtige poging te promoveren. Het won van TYBB 2 met niet minder dan zeven twee maar het baatte de mannen van Rip perda niet meer. Hoofdd: Boys 3-4 Ripperda 2 3-3 TYBB 2 3-4 DEM 3 3-1 Ook in de vierde klasse promotie kwam het einde. Bloemendaal 6 is de enige in groep A die niet promoveert. De eindstand luidt: Beverwijk 4-6, Hillegom 7 4-6, HFC 9 4-3, VVB 5 4-3, Bloemendaal 6 4-2. De beide laatste wedstrijden in de eerste klasse A zijn nu ook gespeeld. Spaarndam won op Hemelvaartsdag met vier-één van RCH 4 maar werd gisteren door DSK met twee-één verslagen de eindstand is: NAS 22-36 T'vogels 2 22-19 BSM 22-2.8 VI. Vogels 22-19 WH 22-28 Wijk a. Zee 22-19 DSK IEV Sp.dam 22-27 22-22 22-22 VVD RCH 4 EDO 5 22-16 22-14 22-11 VVB 22-37 JHK 22-20 Meteoor 22-36 DIO 22-19 DVAV 22-25 Energia 22-17 ETO 22-25 DCO 22-15 NFC 22-25 SEMO 22-13 Waterloo 22-21 BDK 22-11 Om de Kennemerland Beker werd een wedstrijd in de demi-finale gespeeld tussen VVRA en VEW. Laatstgenoemde won met negen-één. De uitslagen waren: Competitie IA: Spaarndam-RCH 4 4-1, Spaarndam-DSK 1-2. Promotie competitie tweede klase: TYBB 2 -Ripperda 2 2-7, DEM 3-Hoofdd. Boys 1-2; vierde klassa groep A: Hillegom 7-Bloe- mendaal 6 4-2, Beverwijk 5-HFC 9 5-1. Kennemerland beker: VVRA-VEW 1-9. De Nederlandse judoploeg heeft de ont moeting tegen België, die in Krasnapolsky in Amsterdam werd gehouden, met 2-1 gewonnen. De gedétailleerde uitslagen luiden: Rap- mundOutelet 1-0, EssinkLe Rouck 0-1, Konings—Begaux 0-0, De Waal—Beckers 0-0, GeesinkCallier 1-0.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5