Verkeersproblemen in Haarlems binnenstad niet op te lossen zonder radicale maatregelen Golden Fiction Grote doorbraken in de toekomst onvermijdelijk, drie Spaarnebruggen moeten worden vervangen MENING VAN DESKUNDIGEN SLEUTEL WEG? Hervormd wijkgebouw nu aan Camplaan Wijkgebouw voor Oud-Schoten „Nieuw Leven" zorgde voor vrolijk besluit ZATERDAG 5 JUNI 1954 10 Toch een Sint Nicolaasbrug „Door de Eeuwen Trouw" erkent steun aan R.M.S. Preek in het Zuid-Afrikaans Melk brug verdwijnt Rustiger Grote Markt Parkeerplaatsen In toekomst stichting van twee gebouwen nodig Uitgebreid zomerprogram- ma van de Woodbrookers Nachtdienst apotheken „JOLIE DAME geniet van Fontein Frans Halsplein is nog niet in werking Orgelconcert op Dinsdag „DE SLEUTELSPECIALIST Goede vangst in Fortgracht van Penningsveer T eraardebestelling van de heer O. A. Houwen Wijkcomité vraagt suggesties Amateurtoneel ZOALS MEN WEET zal het Haarlemse stadsbeeld tussen Haaks en Botermarkt in een nabije toekomst ingrijpend worden gewijzigd. Reeds in 1959 hoopt men de eerste faze van de bouw van een nieuw politiebureau voltooid te heb ben: zoals de plannen thans zijn, zal de hoofdgevel aan de Raaks verrijzen, waarachter zich twee vleugels om een binnenplaats zullen uitstrekken, parallel aan Jacobstraat, waaraan de ingang komt voor de verkeerspolitie. Het eerste gedeelte van de bouw komt niet verder dan de Zuiderstraat, maar reeds wordt aan een uitbreiding van het politiebureau gedacht tot ongeveer de Luitesteeg. Uiteraard zal de Gasthuisstraat niet in haar huidige vorm gehandhaafd kunnen worden: achter de huizen aan de Gedempte Oudegracht zal een nieuwe bebouwing dienen te ontstaan van winkels en werkplaatsen, welke tezamen met de gevels van het nieuwe politiebureau en de oude Stads- doelen als achtergrond een marktplein zullen ontsluiten van ongeveer 130 bij 65 meter oppen-lakte. Dit marktplein, dat van Dinsdag tot en met Vrijdag tevens een voortreffelijk gelegen parkeerterrein zal zijn, is toe gankelijk van de Gedempte Voldersgracht en van de Boter markt af, maar ook maar dan alleen voor fietsers en voet gangers van de hoek van de Gedempte Oudegracht en de Raaks af. Uiteraard zal die hoekbebouwing bijzondere aan dacht van de stedebouwkundigen en architecten vragen. De grondverwerving voor de bouw van het politiebureau is reeds in volle gang. Voor het eerste gedeelte wordt op een uitgave van 1,8 millioen gulden gerekend, voor het geheel op ongeveer vier millioen. In totaal zullen de bewoners van 167 huizen en huisjes in die omgeving een ander onderdak moeten vinden, een pro bleem op zichzelf, omdat ongeveer de helft economisch aan de binnenstad gebonden is. Het is ons dan ook bekend dat het gemeentebestuur grote aandacht aan dit vraagstuk schenkt. Men zou er evenwel verkeerd aan doen te denken dat dit alles nu alleen maar gedaan wordt om de bouw van een politiebureau mogelijk te maken. De sanering van dit deel van Haarlems centrum moet veeleer gezien worden als een begin van de geleidelijke aanpassing van de stad aan de toenemende verkeersbehoeften en vormt als zodanig een voorbeeld van gezonde stadsontwikkeling. Het is ons duidelijk geworden dat in de toekomst grote aan dacht geschonken zal moeten worden aan de Oost-Westverbin dingen in de binnen stad, welke tezamen met de bijkans na tuurlijke Noord-Zuid- verbindingen langs Spaarne en Leidse- vaart (c.q. de Wilhel- minastraat), een soort ceintuurbaansysteem om en in de binnen stad vormen, die het daarvoor bestemde verkeer de mogelijk heid bieden de stads kern tot in het hart te naderen, zonder dat daarvoor gebruik be hoeft te worden ge maakt van specifieke winkelstraten, die in de toekomst op radi cale wijze van alle gemotoriseerd ver keer ontdaan zullen worden; Gier- en Ko ningstraat bijvoor beeld zullen het uit sluitende domein van fietsers en voet gangers worden. Tevens bieden deze Oost-Westverbindin gen tezamen met Noord-Zuidwegen de mogelijkheid van een rationele verdeling vain het maar en vam de interloeale toe voerwegen gaande verkeer. Zo wordt bijvoorbeeld gedacht aan een zeer snelle Noord-Zuidverbinding, begin nende bij de Rustenburgerlaan en eindi gende bij de Prinsenbrug over het Noorder Buitenspaarne via een traverse door het Rozenprieel, een verkeersplein op de plaats van de tegenwoordige drukkerij van dit blad aan het Zuider Buitenspaarne, over een nieuwe brug, die de Langebrug zal ver vangen, naar de te dempen of te overklui zen Herensingel en Oostvest. De situatie bij de Amsterdamse poort zal ingrijpend worden gewijzigd. De poort zelf zal niet minder in het water komen te staan, maar oprijzen uit een plantsoen in het midden van een ruim verkeersplein, waarop ook de weg naar de Sint Nicolaas- brug zal uitkomen. Want er wordt tegenwoordig weer aan een nieuwe Sint Nicolaasbrug gedacht De stichting „Door de Eeuwen Trouw" meldt naar aanleiding van berichten in enige dagbladen van 1 Juni inzake steunver lening door de stichting „Door de eeuwen Trouw" aan de Republiek der Zuid-Mo- lukken, waardoor het aan R.M.S. mogelijk is activiteiten te ontwikkelen, „dat inder daad en in toenemende mate dank zij de hulp en offervaardigheid van tiendui zenden Nederlanders steun kan worden verleend aan de R.M.S." Hoewel de stichting weet, dat zulks aan de Nederlandse regering niet welgevallig is, zal zij ondanks de thans weer her haalde suggestie van Djakarta „Door de Eeuwen Trouw" te verbieden met deze steunverlening doorgaan. De.stichting meent, „dat het geweten van de leden der Nederlandse regering inzake de rechten van de R.M.S. spreekt, en dat zij uit dien hoofde de steun van particulie ren in Nederland aan deze rechtsstrijd niet in de weg willen staan, maar dat slechts redenen van vermeend politiek belang de ze regering brengen tot de houding welke zij momenteel nog aanneemt jegens de rechtsstrijd van de R.M.S." Dit jaar is het honderdvijftig jaar gele den, dat het oudste Bijbelgenootschap, dat gevestigd is in Engeland, werd opgericht. Dit feit zal in de Houtrusthallen in Den Haag gevierd worden. Het Nederlands Bij belgenootschap bestaat honderdveertig jaar. De ochtenddienst van Zondag 13 Juni in de Nieuwe Kerk te Haarlem zal gewijd zijn kan het jubileum van het oudste Bij belgenootschap. In deze dienst zullen voorgaan ds. C. J. Steyn uit Zuid-Afrika, die in het Zuid-Afrikaans zal spreken en ds. Joh. Bronsgeest. De Drossestraat, die door de houw van het politiebureau gaat verdwijnen, hetgeen uit een oogpunt van volksgezondheid geen verlies zal zijn. zoals lang voor de oorlog ook het geval was. Men weet dat de gemeente indertijd voor dat doei nogal wat krotten heeft aangekocht aan en bij de Koralensteeg. Inderdaad wordt nu weer sterk gedacht het verkeer via de thans nog bestaande Koralen- en Melkboersteeg naar de recht daarop aan sluitende Sint Nicolaasbrug over het Spaarne te leiden, dat dan de Koudenhorn in één rechte lijn voor zich zal vinden. Koudenhorn, waarvan uiteraard de groen- tenmarkt verdwenen zal zijn. En de Catha- rijnebrug kan dan natuurlijk gevoegelijk verdwijnen. Natuurlijk is het niet de bedoeling dat het verkeer dan verder langs de smalle Nieuwegracht stationwaarts wordt geperst. Uiteraard ligt een doorbraak van de brug bij de kazerne over de Nieuwe gracht naar het Ripperdapark, dat ook voorbestemd schijnt om een belangrijke functie in de verkeerscirculatie te vervullen, in de lijn der verwachtingen. Van dat Ripperdapark kan men hetzij de Oostelijke randweg langs het Spaarne, het zij het Stationsplein bereiken. Uiteraard is het nodig dat de situatie in die omgeving grote veranderingen onder gaat en de aankoop van het vervallen fabriekscomplex aan het Stationsplein wordt dan ook onontkoombaar geacht om het Stationsplein eindelijk die indeling en capaciteit te geven die het nodig heeft. Ons overzicht van de maatregelen die men zich kan denken om de verbinding tussen de Oostelijk van het Spaarne ge legen stadsdelen een betere verbinding met het centrum te geven, besluiten wij met de opmerking, dat het lang niet uitgesloten is dat de Melkbrug verdwijnt om vervangen te worden door een nieuwe brug recht tegenover de Gedempte Oudegracht. Uiter aard zal dan ook aan de Oostkant de toe stand drastisch gewijzigd moeten worden. Men zou zich kunnen voorstellen, dat van die brug af zowel een goede aansluiting wordt gegeven op- de Spaarnwouderstraat als op de te overkluizen Herensingel. Tussen de tegenwoordige Hoogstraat, de Anthonie- straat en het Spaarne zou dan een belang rijk openbaar gebouw met een plein en een parkeerplaats kunnen verrijzen. De bedoeling van deze veel meer op de stadskern gerichte bruggen de Grave- stenenbrug blijft daarbij bestaan is na tuurlijk ook om het een beetje achteraf ge raakte stadsdeel ten Oosten van het Spaarne bij het centrum te betrekken, ja dit zelfs in de toekomst er een geheel mee te laten vormen. De stadskern: voor iedere rechtgeaarde Haarlemmer wordt daar in de eerste plaats de Grote Markt mee bedoeld. Men weet dat inzonderheid ook wethouder Happé grote aandacht schenkt aan het toekomstige aspect van de Grote Markt. Allerwege is men van oordeel, dat de Grote Markt niet zozeer een verkeersplein moet zijn, hetgeen juist storend werkt op de historische schoonheid ervan, maar meer een plaats waar de stadgenoot en vreemdeling heen VeZe gesprekken, welke wij gedurende de laatste maanden met tal van deskun digen op het gebied van de stadsont wikkeling en het verkeer hebben ge voerd, hebben ons een indruk gegeven van de maatregelen welke men in de loop der jaren hoopt te nemen om Haarlems centrum aan te passen aan de eisen van het verkeer. Eisen die vaak gepaard gaan met een dringende nood zaak van sanering. In het hier gepubliceerde artikel geven wij een beknopt overzicht van de ge dachten welke in de kringen der des kundigen leven. Een overzicht, dat uit de aard der zaak niet anders dan sche matisch en voorlopig kan zijn, omdat deze vraagstukken nog steeds onderwerp van bespreking in verscheidene ambte lijke en niet-ambtelijke commissies vor men. De zaak leek ons evenwel belangwek kend en belangrijk genoeg om reeds nu de aandacht van de bewoners van Haar lem en omgeving voor deze inzichten te vragen. gaat om zich te verpozen of te verstrooien. Daartoe is het nodig, dat er niet teveel ver keer, zeker geen zwaar doorgaand verkeer passeert. Een der middelen die hiertoe kunnen bij dragen is de vorming van twee Oost-West verbindingen, die als het ware met de Gedempte Oudegracht tezamen al het over bodige verkeer uit de smalle winkelstraten wegzuigen, waar-door deze voor kopers en verkopers aan aantrekkelijkheid zullen winnen. Men zou zich die Oost-Westverbindingen kunnen indenken ten Noorden van de Raam-, Gasthuis- en Kampervesten, al doorbrekende van de Doelstraat tot de Turfmarkt en ook ten Noorden van de Grote Markt van de Nassaulaan tot de Koudenhorn ter hoogte van de reeds ge noemde Sint Nicolaasbrug. Men kan zich voorstellen, dat zeker in de omgéving achter het tegenwoordige politie bureau aan de Smedestraat heel wat ge saneerd kan worden, waarbij bijvoorbeeld het vergrote Schapenplein en ook de Begijnhof ideale parkeerplaatsen zouden kunnen worden. Wij noemden als parkeerplaatsen reeds het toekomstige Doelenplein naast het politiebureau, een plein aan de Oostkant van het Spaarne ter hoogte van de Melk brug en het Schapenplein. Reeds jaren lang vormt de bloembollen- beurs in het Krelagehuis een parkeer probleem bij uitstek. Om ook daarin te voorzien is een overwelving mogelijk van het water tussen Zijlsingel en Zijlvest. Men heeft dan het bijkomende voordeel dat het uit het Noorden via de Kinderhuissingel komende verkeer uiteraard is het ook nodig dat omvangrijke voorzieningen wor den getroffen bij het viaduct bij de Schoter singel op een veiliger wijze naar de Wil- helminastraat kan worden gebracht dan thans het geval is. Dat het via de Wilhelminastraat naar en van het Zuiden gaande verkeer groot pro fijt kan trekken van een doortrekking van die route via Mecklenburgstraat en Wijde Geldelozepad naar het Florapark, waarvan een gedeelte als verkeersplein zal worden ingericht, schreven wij onlangs reeds. Natuurlijk is met het bovenstaande het gehele verkeersprobleem van Haarlems binnenstad nog niet volledig behandeld. Een aantal straten voor het Noord-Zuid- verkeer in de binnenstad zullen bijvoor beeld op den duur verbreed moeten wor den, zoals het bijvoorbeeld ook denkbaar is, dat dit natuurlijk geen projecten zijn waarvoor nu reeds een termijn van uitvoe ring of een kostenberekening kan worden gegegeven. De hier genoemde inzichten mogen echter wel gezien worden als een bewijs, dat men in Haarlem volgens een vast plan naar een toekomst wil werken, waarin niet alleen het verkeer op rationele wij zé wordt afge wikkeld, maar waarin ook de stad en vooral de „city" in haar ware functie tot haar recht komt. Het gaat hier om vraagstukken, waarbij de gehele burgerij geïnteresseerd is. Zoals bekend had de Nederlandse Her vormde Gemeente te Heemstede niet lan ger de beschikking over het wijkgebouw „De Haven" aan de Heemsteedse Dreef dat nog als postkantoor op de Flora 1935 heeft dienst gedaan waardoor op vrij korte termijn naar een ander onderkomen moest worden uitgezien. Het gebouwtje aan de Heemsteedse Dreef is inmiddels reeds geheel afgebroken. Het kerkbestuur heeft evenwel een tij delijke voorziening kunnen treffen door de aankoop van het voormalige café Mul der aan de Camplaan, waarvan de in wendige verbouwing inmiddels zover ge vorderd is, dat het zeer binnenkort als nieuw wijkgebouw kan worden geopend. Dit zal dan beneden twee vertrekken be vatten, waarvan er één als vergaderzaal voor ongeveer vijftig personen kan dienst doen, terwijl de andere kamer voor klei nere bijeenkomsten vijftien personen zal kunnen bevatten. De zolder wordt bestemd voor het jeugdwerk, waar de jongere leden verschillende vormen van huisvlijt kunnen beoefenen en diverse knutselwerkjes ver richten. Ofschoon het kerkbestuur enerzijds ver heugd is op deze wijze spoedig weer over een eigen gebouwtje te mogen beschikken, waar ondermeer catechisatie kan worden gegeven en ook de vrouwencontactgroepen gelegenheid wordt geboden haar bijeen komsten te houden, beseft men hier toch heel goed dat het nieuwe wijkhuis slechts een tijdelijke oplossing betekent. De Ne derlandse Hervormde Gemeente te Heem stede heeft reeds lang behoefte aan twee wijkcentra; namelijk één voor het cen trum en één voor Heemstede-Zuid. Het Hervormd Jeugdhuis aan de Herenweg is bijvoorbeeld danig overbelast, zodat met een zekere voortvarendheid aan een blij vende oplossing wordt gewerkt, die du uit het stichten van twee wijkgebouwen zal moeten bestaan. Uiteraard zullen met deze plannen vrij grote geldsommen zijn gemoeid, maar toch koestert men de hoop, dat een en ander over enige jaren ver wezenlijkt zal kunnen worden. Men is dan ook voornemens hiervoor te zijner tijd een beroep te doen op de financiële steun van het gemeentebestuur. De arbeidersgemeenschap der Woodbroo kers heeft voor de komende zomer een uit gebreid programma samengesteld. In Bentveld zal men zich in een zevental cur sussen bezig houden met de volgende on derwerpen: De ontmoeting met de kunste naar en zijn werk; Ontwikkelingspsycho logie en sociale psychologie in verband met opvoeding en onderwijs; de hedendaagse mens en de socialistische beweging; de mens in opstand; de Europese cultuur en de socialistische beweging; aspecten der hedendaagse kunst; omgang met mensen. Tijdens de vier vacantiecursussen, die in Kortehemmen worden gehouden, zal men spreken over: wat ons bezig houdt; platte land in de branding; Nederlandse vroom heid en levensgroei. Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6, telefoon 10378. Apotheek Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30. telefoon 10043. Marnix-apotheek, Marnixstraat 65, tele foon 23525. Teyler-apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. ADVERTENTIE Om gezondheidsredenen opheffingsuitverkoop CHAPEAUX RAAMSINGEL 36 Mijn geachte clientèle bedank ik voor het genoten vertrouwen. I. PEEREBOOM DE LAERE ADVERTENTIE Een gulden genieting voor 80 ct. De fontein op het Frans Halsplein spuit nog niet. De plechtige inwerkingstelling, die Vrijdagavond zou geschieden, moest worden uitgesteld tot nader order, omdat er een storing was in de pompinstallatie. In de loop van de middag wilde men de fontein laten werken en toen ontstond kortsluiting. Uit Den Haag kwam perso neel om te trachten de storing te herstel len, evenwel zonder succes. Om halfzes bleek, dat het nog geruime tijd zou duren voor de fontein kon werken en daarom werd besloten de officiële inwerkingstel ling uit te stellen. De genodigden konden nog gewaarschuwd worden, maar de Haar lemmers, die de plechtigheid wilden bijwo nen, begaven zich vergeefs naar het Frans Halsplein. Daar ontvingen zij het bericht van de storing. Wanneer de fontein gaat spuiten is nog niet bekend. Het programma van de Orgelbespeling in de Grote Kerk te Haarlem op Dinsdag 8 Juni 's avonds van 8 tot 9 uur door George Robert luidt: - 1. Komm, heiliger Geist, Herre Gott, Fr. W. Zachau; 2. Preludium en Fuga Es gr. t., J. S. Bach; 3. Koraalvoorspelen, a. Liebster Jesu, wir sind hier; b. Komm, Gott, Schöp- fer, heiliger Geist, J. S. Bach; 4 Suite, Ouverture; a. Maestoso energico; b. Allegro, Fuge, Sarabande, Rigaudon, Teophil Muf- fat; 5. Pastorale (op verzoek), Ch. M. Widor; 6. Toccata, H. Andriessen. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Het moeilijke kruispunt bij dc Amsterdamse Poort, dat in de toekomst door een fraai verkeersplein zal worden vervangen. Heel Penningsveer praat over de spie- gelkarper van achttien pond die de zeven tienjarige Jan Dijkstra, zoon van de fort wachter, met een oud „molentje" in de gracht van het fort gisteravond heeft ge vangen. De vangst heeft uiteraard wel enige krachtsinspanning gekost. Op de algemene begraafplaats aan de Kleverlaan is Vrijdagmiddag ter aarde be steld het stoffelijk overschot van de heer O. A. Houwen, oud-directeur van de Da Costakweekschool, die dezer dagen in de ouderdom van bijna 80 jaar te Overveen is overleden. In de aula heeft de heer De Wilde de wordingsgeschiedenis van de Da Costakweekschool verteld en de aandacht gevestigd op het grote aandeel, dat de heer Houwen heeft gehad in de ontwikke ling van de school. Hij heeft het daarbij niet gemakkelijk gehad, maar hij heeft volgehouden en met succes. In een paal kamers van een huis aan de Zijlweg op de hoek van de Duvenvoordestraat zijn de leerlingen voor het eerst bijeen gekomen; na enige verhuizingen kon men later be schikken over een gebouw aan het Nassau- plein. In de loop der jaren heeft de thans overledene zich een geloofsheld getoond. De tegenwoordige directeur van de Da Costakweekschool, de heer D. Fokkema, zeide, dat het bericht van het overlijden velen geschokt zal hebben; er was echter ook een gevoel van dankbaarheid voor hetgeen God in hem gegeven heeft om velen tot zegen te zijn. Ook nadat hém pensioen was verleend leefde hij mee met het wel en wee der school. Mevrouw Ringnalda haalde herinnerin gen op uit de tijd, dat zij leerlinge was van de Da Costakweekschool. Tenslotte las dr. Ch. de Beus, predikant bij de Hervormde gemeente van Overveen, een gedeelte uit hoofdstuk 14 van het Evangelie van Johannes, waarna hij zich met woorden van troost tot de nabestaan den richtte. Hierna werd de baar grafwaarts gedra gen. Dr. De Beus ging in gebed voor, waarna de zoon van de overledene dankte voor de blijken van deelneming. Er komt schot in de voorbereidingen voor de totstandkoming' van een Wijkge bouw in Oud-Schoten. Op Vrijdagavond 2 Juli zal Haarlems wethouder van Openbare Werken, de heer W. F. Happé, voor het wijkcomité en ver tegenwoordigers van verenigingen en in stellingen in Haarlems Noordelijkste wij ken in de kleuterschool aan de Tesselscha- destraat een uiteenzetting geven van de wi,jze waarop de gemeente zich oprichting, exploitatie en indeling van het wijkgebouw voorstelt. Vertegenwoordigers van het wijkcomité en van in de buurt werkzame organisaties zullen tezamen een kleine commissie vor men die ook zullen nagaan welke wensen er op dit punt in de wijk leven. Zo is er gesproken om het wijkgebouw te combi neren met een filiaal van de Incassodienst, een badhuis en een filiaal van de Stadsbi bliotheek en leeszaal. Om het wijkgebouw zoveel mogelijk aan zijn doel te kunnen laten beantwoorden is het noodzakelijk, dat de commissie reeds nu een goed overzicht heeft van de sug gesties die in dit opzicht gedaan worden, ook wat de toekomstige exploitatie aan gaat. Daarom spoort het wijkcomité de ver enigingsbesturen in Oud-Schoten met klem aan zich met wensen en opmerkingen voor 2 Juxi te wenden tot de secretaris van het wijkcomité, de heer J. Kampman, Reyer Anslostraat 17. De Geheelonthouders-toneelvereniging „Nieuw Leven" heeft het speelseizoen in opgewekte trant besloten met, een kluch tig kol/derverhaal van Amerikaanse ma kelij, dat niet de pretentie had van een „echt toneelstuk", doeh uitsluitend bedoeld was om de leden een zorgeloze, vrolijke avond te geven. De ledein hebben drie avonden gelegenheid gehad, hartelijk te lachen met de onmogelijke verwikkelingen van „Kettie jokt nooit", waarin de gang van zaken geen moment de realiteit bena dert, doch in plezierige bochten door een wirwar- van grappige situaties slingert om tenslotte met een ontploffing van mallig heid alle dwaze problematiek uit de we reld te helpen. De hoofdrollen vereisten in de eerste plaats zin voor het komische een eis die vooral Chris Sluiters als „Jimrnie Scott" wèlverstaan had: Hij, en ook zijn tegen speelster All Oostewaal (Kettie), hebben de geschreven kolder uitgebuit en er de kleur van hun levendige opvatting aan gegeven, die zich in vele détails ontwor stelde aan de regie een regie, die overi gens alleen de hoofdzaken blijkbaar in de hand had gehouden en dus vrijheid te over gaf aan de fantaisie der twee hoofdrol spelers. Minder komisch, doch over het algemeen wel aanvaardbaar, was Jaap Sluyters als „Willem Harrison" ingesteld, doeh hij had de ondankbaarste taak en hij wist de on mogelijke figuur van een steeds in de hoogste mate van opwinding verkerende echtgenoot aardig vol te houden. Rie Haze- voet leverde een goede bijdrage in haar korte optreden als „Miss Petickton", even als Thea Stienstra als het wasrneisje. Dolly van Aken en Lo van Weene vormden een rustige „personele" noot in het opgewon den standje; rust was ook de verdienste van Guus Abbevó ais „Maggie",' die geen gelegenheid had om de lachers op haar hand te krijgen, doch een vlotte ver'oin- dingsschakel vormde tussen de episoden van dwaasheid, door de hoofdpersonen ge produceerd. Het waren drie vrolijke avon den, die uitstekend pasten in het gevor derde jaargetijde. J.L. Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg op 1 Juni 1.899.302 tegen 1.890.853 op 1 Mei. 'Op 1 Mei waren er 494,337 aangeslotenen op het rijks radio-distributienet tegen 493.027 op 1 April.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10