Tussen de middag in het park Amerikaans-Frans accoord over ingrijpen in de Indochinese strijd Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Beproeving Twee doden op Amsterdamseweg Boven welk land is het Sabena-toestel geraakt? Oost- en West-Berlijn raken weer slaags Eden wil blijven onderhandelen Londen zal vandaag beslissen over vraag, of „Genève" moet worden voortgezet Het woord is aan Zonnig, maar kans op onweer 68e JAARGANG No 277 ZATERDAG 5 JUNI 1954 298e JAARGANG No 125 Buitenrustbrug voor rijverkeer gesloten Bloemetje voor moeder harinkje voor pa Echtpaar uit IJmuiden verongelukt Joegoslavië niet, zegt Belgrado Wederzijds verbod op reizen Ontwapeningsoverleg te Londen verdaagd Schietpartij kost drie arbeiders het leven in Buenos Aires Balkan ver drag wordt toch in defensiepact omgezet Bezwaren tegen Eden als opvolger van Churchill? Nieuw overleg over Triëst in het diepste geheim Vijf communisten in de V.S. veroordeeld Vo weer in het ziekenhuis Weer rapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein37,Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman HET SEIZOEN waarin, volgens een oud woord, de ene helft van het Nederlandse volk de andere helft examineert, is weer in volle gang. Men spreekt van lente, som migen spreken van zomer als er weer eens z0'n vleug warmte van enkele dagen los komt. Maar voor velen onder ons, voor tal loze jongeren in ons midden, heet het sei zoen Examen. Wij beseffen te weinig wat dit betekent als wij er niet direct in be trokken zijn: niet als examinandi, niet als examinatoren, niet als ouders, evenmin als gecommitteerden, assessoren, deskundigen of hoe dit ambt nog meer aangeduid moge worden. En wij allen, die niet tot deze diverse belangengroepen behoren, zijn ten slotte talrijk. Dus overdrijft het oude woord, als het alle Nederlanders in de be proeving betrekt. Maar het heeft dat nodig om kernachtig genoeg zijn ironie uit te spreken. Ons medegevoel gaat vooral uit naar het lot der examinandi, naar de gekwelde can- didaten voor welk diploma dan ook. Nu weer eens een warmte-vleug is losgekomen, beha-gelijke gedachten aan vacantie voe dend en diegenen verheugend, die daar voor reeds aan de beurt zijn, dringt het tot ons door dat juist die vleug het lot der candidaten verzwaart. Getrouwelijk wor den wij ingelicht over bet aantal milli meters regen dat in verscheidene landen van Europa is gevallen. Het zou interes santer zijn te weten hoeveel millimeters zweetdroppels in deze dagen in Nederland se schoolgebouwen en andere voor examens beschikbaar gestelde percelen zijn gevallen. In de meeste gevallen leidt de beproe ving der eindexaminandi tot welslagen. Zeifs in ons land zijn exameneisen nimmer tot zulke hoogte gestegen dat de meerder heid in den lande het bij de slotbeproeving aflegde. Niettemin valt dit droevig lot aan een groot aantal ten deel en daar zijn er onder die de maatschappij moeten ingaan zonder einddiploma. Ik zou deze getroffe nen bij voorbaat willen herinneren aan het door tal van hun voorgangers bewezen feit, dat zij door dit verlies geenszins blijvend verslagen zijn. En dat zelfs, al moge dat op zulk ogenblik een overmoedige gedachte schijnen, de wereld nog steeds voor hen openstaat en bereid is hun energie, hun begrip, bun karakter te honoreren en hen te doen slagen. De practijk des levens heeft aan de mensen met deze eigenschappen altijd recht doen wedervaren, al sluit zij hen van posten uit die dat bewuste diploma als voorwaarde stellen. De practijk des levens telt veel meer posten op haar route. En altijd biedt die route de kans dat men zeer groot resultaat bereikt. Het is altijd zo geweest en het zal immer zo blijven, om dat aan mensen van energie en karakter bovenal behoefte bestaat. Ook zullen zij later, na gemankeerd einddiploma, door zelfstudie nog veel kunnen bereiken als eenmaal de scholieren-gedachte die alles op het eindexamen toespitst heeft plaats gemaakt voor het inzicht, dat het nodig is om in de wereld te slagen. Dit over de gezakten. De geslaagden zul len ervaren dat een einddiploma-alleen geen waarborg voor welslagen schenkt zelfs niet dat der volbrachte academische studie en dat de beslissende étappes in de Ronde des levens pas daarna komen. Na het welslagen voor het examen is er dat bekende gevoel van leegte, dat alle vorige generaties van geslaagde examinan di ook ervaren hebben. Wonderlijk dat die oude lui datzelfde ervaren hebben, maar het valt niet te loochenen. Die leegte is er omdat het gestelde doel ineens vervallen Is. En zij duidt de afstand van het vervolg eigenlijk wel treffend aan. Een rustdag en nu komen de zware étappes, met de zware mededinging waarin de sterke „grimpeurs", de klimmers, hun voorsprong ai dadelijk zullen pogen te nemen. En die lange route, veel langer dan de afgelegde die nu ineens veel minder belangrijk schijnt, in het vooruitzicht. Nóg woedt thans de strijd-om-de-cijfers voort. De Pinksterdagen zullen een slechts korte verademing geven. Laten wij ook jegens de andere direct-betrokkenen ons medegevoel uiten en éen categorie onder hen, de ouders, blijmoedigheid toewensen ook als welslagen is uitgebleven. Want het vervolg kan zo meevallen en zelfs zo schoon zijn. Het leven wemelt van exa mens. Maar er zijn hoger normen die de waarde van een mens en van zijn maat schappelijk welslagen tenslotte bepalen. En die worden niet in cijfers en diploma's Uitgedrukt. R. P. Met ingang van Dinsdag 8 Juni des mor gens om acht uur is de Buitenrustbrug in Haarlem voor alle rijverkeer afgesloten met het oog op de aansluiting op de Nieuwe Schipholweg. Voetgangers kunnen wel van de brug gebruik maken. Men neemt aan, dat de werkzaamheden tenminste drie weken in beslag zullen nemen. Als de zon schijnt en de bomen roerloos staan te stoven boven liet rimpelloze water dan is het net alsof de aardbol een beetje langzamer draait: het leven gaat niet zo snel, de mensen be wegen zich traag en maken zich minder vlug druk over aller lei min of meer onbe langrijke dingen. De rustpauzes worden daarbij intenser geno ten; de een gaat tus sen de middag op een terrasje zitten, de an der maakt een rustig wandelingetje door de stad en de kantoor meisjes zijn altijd in het park te vinden. Het toeval wil, dat er dan altijd wel een groepje jongens in de buurt is, die met de ietwat langzame tred van een wijkagent langs de paadjes slen teren. Zij inspecteren al dat vrouwelijk schoon, zij roepen wat, zij lachen en zij houden dit vol totdat de klok hen opnieuw naar het werk roept. In de afgelopen nacht is op de rijksweg tussen Amsterdam en Velsen, ter hoogte van de boerderij van de heer Schaap, een afschuwelijk ongeluk gebeurd, dat het echtpaar H. Eikelenstam uit IJmuiden-Oost het leven heeft gekost. De juiste toedracht is nog niet bekend doordat er vermoedelijk geen getuigen bij zijn geweest. Volgens de politie moet het 45-jarige lid van de marinebewakingsdienst H. Eikelen- stam met zijn vrouw achterop de motor tegen het middernachtelijk uur uit Amster dam zijn gekomen. Door nog onbekende oorzaak is de vrouw vermoedelijk van de duo gevallen, waarbij ook haar man viel. Toen de politie door een passerende car rosseriebouwer uit IJmuiden werd gealar meerd, leefde de heer Van E. nog; hij is later overleden, maar zijn echtgenote was reeds dood. De man had verwondingen aan arm en borst en waarschijnlijk een zware shock; de vrouw kreeg een grote hoofdwond. Hun stoffelijke resten zijn naar het po litiebureau overgebracht en daar is ook de motor naar toe vervoerd. Vreemd genoeg is de motor een licht voertuigje slechts onbetekenend aan de voorzijde beschadigd. Het echtpaar, dat in de Lorenzstraat woonde, laat vier kinderen achter. Luilakbezoeker, bos bloemen voor moeder onder de arm, heeft zijn plicht gedaan. Nu nog even een mals hapje zeebanket voor hij huiswaarts keert WENEN (United Press) Te Belgrado is officieel bekend gemaakt dat uit een onderzoek onomstotelijk is komen vast te staan, dat het vrachtvliegtuig van de Sa bena dat Donderdag aangevallen werd door een MIG-straaljager waarbij een be manningslid werd gedood en twee anderen gewond zich niet boven Joegoslavisch grondgebied had bevonden. Het Joe goslavische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ontkend dat zich twintig zak ken voor Joegoslavië bestemde diploma tieke post aan boord van het „Sabena"- vliegtuig bevonden. Een Belg, die deel uitmaakt van de uit acht man bestaande officiële delegatie, die de Sabena heeft uitgezonden om te Graz een onderzoek in te stellen heeft gezegd dat het toestel dicht bij de Oostenrijks- Joegoslavische grens moet zijn geweest, maar beslist niet boven. Hongarije vloog toen de aanval geschiedde. Vandaag keert de delegatie terug naar Brussel met het vliegtuig dat ook het lijk van de marconist Joseph Clauwaert en de drie overlevenden zal vervoeren. De Belgische .minister van Binnenlandse Zaken, Vermeylen, heeft bekend gemaakt dat geen diplomatieke stappen zullen wor den ondernomen, alvorens de nationali teit van de aanvaller definitief vastge steld is. BERLIJN (Reuter) De West-Berlijn- se poliie heeft Vrijdagavond onwettige communistische jeugddemonstraties in de Westelijke sectoren met gummiknuppels uiteengedreven. Zevenhonderd jongelieden waren uit de Sovjet-sector van de stad ge komen, aldus een mededeling van de po litie: 122 demonstranten, die geen gehoor gaven aan het bevel om de betoging te be ëindigen, werden naar het politiebureau gebracht. Volgens het Oost-Duitse persbureau A.D.N. hebben West-Berlijnse „agenten centra" uniformen van de Oost-Duitse „Vrije Duitse jeugdbeweging" (FDJ) uit gedeeld aan jeugdige bewoners van West- Berlijnse vluchtelingenkampen, met de be doeling de Pinksterbijeenkomsten in Oost- Berlijn te verstoren. Ook werd gezegd dat in West-Berlijn ronselaars rondliepen voor 't Franse Vreemdelingenlegioen, die bij wij ze van camouflage in F.D.J.-uniform wa ren gestoken en die gelagkamers hadden afgehuurd om hen dronken te kunnen voe ren. Oost-Duitse politie en jongerenpatrouil- les bewaken alle toegangswegen tot West- Berlijn, alsmede de stations van treinen en ondergrondse. De West-Duitse grenspolitie heeft maatregelen getroffen om Westelijke jongeren te beletten de rally bij te wonen Honderden jeugdige reizigers werden ver wijderd uit interzonale treinen op West- Duitse stations. LONDEN (Reuter) De geheime be sprekingen te Londen over ontwapening, waaraan vertegenwoordigers van de Ver enigde Staten, Frankrijk, de Sovjet-Unie, Canada en Groot-Brittannië deelnemen, zijn verdaagd tijdens de Pinksterdagen. Van diplomatieke zijde is verklaard, dat ze waarschijnlijk spoedig zullen worden hervat, waarbij Oost en West in belang rijke kwesties nog steeds verdeeld zullen zijn. Er is tot dusver drie weken vergaderd met het doel tegen 15 Juli een aanvaard bare" oplossing voor de ontwapenings kwestie, waaronder het vraagstuk van het toezicht op de atoomenergie, te vinden. De Sovjet-Unie staat er nog steeds op, dat de eerste stap tot een ontwapening op het gebied van atoomwapens een verbod moet zijn van waterstof- en atoombommen. De Westelijke mogendheden echter wensen doeltreffende bevoegdheden tot inspectie en toezicht om de uitvoering van een ont wapeningsplan voor atoomwapenen te ver zekeren. GENèVE (United Press) Frankrijk en de Verenigde Staten hebben overeenstem ming bereikt over voorwaarden voor een gezamenlijke verdediging van Indochina, aldus meldt United Press. De zegslieden zeiden dat „grote beslissingen" over de kwestie, hoe de Verenigde Staten in de oorlog in het Verre Oosten zouden ingrijpen, in Washington zijn genomen. Men neemt aan dat de regering van president Eisen hower Frankrijk formele verzekeringen heeft gegeven, dat de Amerikaanse lucht macht en marine onmiddellijk zullen worden ingezet indien Chinese of Russische vliegtuigen aan het front in Indochina zouden verschijnen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Roux: Eerst hopen wij teveel, en daarna niet genoeg. BUENOS AIRES (Reuter) Vrijdag is een bijeenkomst van metaalbewerkers te Buenos Aires in een schietpartij geëindigd. Daarbij werden drie personen gedood en 48 gewond, sommigen door vuurwapenen. De politie maakte een einde aan de strijd met traangas en trok een cordon om het strijdtoneel. Aanleiding tot de schietpartij was een geschil over de vraag of men het werk zou hervatten of niet. 150.000 metaalbewerkers zijn reeds twee weken in staking. Het me rendeel van hen heeft een nieuw collectief arbeidscontract dat vertegenwoordigers der arbeiders in het begin van deze week heb ben getekend, van de hand gewezen. Na het incident marcheerden arbeiders met omfloerste vlaggen naar het regerings gebouw. Zij werden echter onderweg door een sterke politiemacht tegengehouden. Wel werd hun toegestaan een delegatie naar het hoofdbureau van politie te zenden. ATHENE (Reuter) Maarschalk Papa- gos, de Griekse premier, heeft bekendge maakt, dat hij en president Tito van Joe goslavië, die op het ogenblik een officieel bezoek brengt aan Griekenland, hebben besloten het Balkanverdrag „om te zetten" in een militair bondgenootschap om de verdediging van de Balkan in geval van een aanval doelmatiger te maken. Besprekingen, waaraan de ministers van Buitenlandse Zaken van beide landen en de Turkse ambassadeur in Athene deel namen, zijn Vrijdag geëindigd. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, is Vrijdagavond per vliegtuig uit Genève in de Engelse hoofd stad gearriveerd. Het Britse kabinet is heden in een bij zondere zitting bijeen geroepen. Op deze zitting zal Eden verslag uitbrengen over de gang van zaken in Genève. Bij aankomst op het vliegveld verklaar de de minister „De conferentie maakt langzaam voortgang. Ik zal Dinsdag weer in Genève terug zijn om aan de bespre kingen deel te nemen". Volgens bronnen in Genève zal Eden het kabinet voorstellen de onderhande lingen voor het bereiken van een bestand met de communisten nog enige tijd voort te zetten. Volgens deze zegslieden gelooft Eden, dat er een kans van slagen is. Uit welingelichte kringen wordt verno men, dat het kabinet heden over deze ge wichtige kwestie een beslissing moet nemen. Aandrang op Engeland In Indochina opereren de eenheden der Vietminh reeds in de nabijheid van Hanoi, de belangrijkste plaats in de vitale delta van de Rode Rivier. De Franse generaal Ely, benoemd tot nieuwe opperbevelheb ber voor Indochina, moet trachten aldaar de situatie te redden. Volgens bronnen in Genève hebben de Echtscheiding in het geding LONDEN (Un. Press) Het weekblad „Recorder" oppert de mogelijkheid, dat de scheiding van de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Anthony Eden, een be letsel zal vormen voor het opvolgen van Sir Winston Churchill als premier van Groot-Brittannië, terwijl deze kwestie te vens een ernstig probleem zou zijn voor koningin Elizabeth II. In een artikel werd erop gezinspeeld, dat. het aftreden van de nu 79-jarige Churchill wel eens door deze omstandigheid ver traagd zou kunnen worden. Het artikel heeft veel opzien gebaard. Volgens welin gelichte kringen is deze kwestie herhaal delijk het onderwerp van gesprek geweest in de conservatieve partij. De meerderheid der conservatieven verwacht echter, dat Eden de nieuwe minister-president zal worden. Tegelijkertijd doen nieuwe ge ruchten de ronde, dat Churchill spoedig zal aftreden. Na 27 jaar gehuwd geweest te zijn, is minister Eden in 1950 van zijn eerste vrouw gescheiden. Twee jaar later trad hij in het huwelijk met Churchill's nicht Clarissa. Ondanks de scheiding bleef Sir Winston Churchill openlijk Eden zijn aangewezen opvolger noemen. Een scheiding betekent in Groot-Brittannië niet langer een on overkomelijke hinderpaal bij een carrière. De hofétiquette aangaande scheiding is echter streng. De Recorder acht het onvoorstelbaar, dat Churchill Eden als zijn opvolger zou blij ven aanbevelen, wanneer de koningin hem persoonlijk zou hebben toevertrouwd, dat het voor haar als hoofd van kerk en staat zeer netelig zou zijn aan zijn advies in deze gevolg te geven. Verenigde Staten en Frankrijk overeen stemming bereikt inzake plannen voor de verdediging van Indochina. De situatie dringt, zo zeide men van welingelichte zij de, en de Britse regering zal niet lang meer met het nemen van besluiten kun nen wachten. De nieuwe Franse minister voor de ver bonden staten van Indochina, Edouard Frederic Dupont, is Vrijdag uit Parijs in Genève aangekomen, waar hij thans deel uitmaakt van de Franse delegatie aldaar. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Georges Bidault, en diens Russi sche ambtgenoot V. M. Molotov, hebben Vrijdag tijdens een privé-ontmoeting be sloten gedurende het weekeinde een po ging te doen de kwestie van de samenstel ling van een neutrale commissie voor In dochina „informeel" te regelen. De twee staaslieden spraken Vrijdag met elkaar tijdens de pauze van de negen- mogendhedenconferer.tie, die na een zit ting van drie uur en 25 minuten tot Dins dag werd verdaagd. Op die dag zal een semi-openbare zitting worden gehouden op verzoek van de Russen. ROME. (Reuter;. Te Rome wordt melding gemaakt van onderhandelingen tussen Italië en de Westelijke mogendhe den over Westelijke voorstellen voor een oplossing voor de kwestie-Triëst. Men kon er geen bevestiging van inrijgen, dat de Westelijke mogendheden officieel voor stellen bij Italië hebben ingediend, die, naar men aannam, reeds door de Joego slavische regering zijn goedgekeurd. Een belangrijk gedeelte van de regering zou de voorstellen grotendeels aannemelijk vin den. Woordvoerders van de Italiaanse rege ring en de Britse en Amerikaanse ambas sades verklaarden, dat het noodzakelijk is in dit stadium de grootste geheimhouding te betrachten. De Italiaanse ambassadeur te Washington, Tarchiani, is uitgenodigd de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, te bezoeken. Een woord voerder van het departement van Buiten landse Zaken, te Washington zeide, dat hij berichten in de ltliaanse pers, volgens welke Dulles de ambassadeur misschien nieuwe voorstellen over Triëst ter hand zou stellen, niet kon bevestigen. NEW YORK (Reuter) Te St. Louis zijn vier communisten veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. De echtgenote van een der veroordeelden kreeg drie jaar ge vangenisstraf. Zij waren schuldig bevonden aan een samenzwering tot het propageren van gewelddadige omverwerping der regering. President Eisenhower had op zijn weke lijkse persconferentie de volgende opsom ming over de afgelopen 16 maanden ge geven: 41 communistische partijleiders ver oordeeld, 20 anderen in staat van beschul diging gesteld, zeven gearresteerd; 84 bui tenlandse subversieve elementen gedepor teerd, 268 deportatie-gevallen in onderzoek, 24 denaturalisatie-gevallen in onderzoek, aan 127 personen de toegang tot het- land ontzegd omdat zij beschouwd worden als „subversieve buitenlanders." Een telefoto van de romp van het Sabena-vliegtuig dat boven Maribor bij de Oostenrijks-Hongaarse grens beschoten werd door een Sovjet Mig-straaljager. De drie kogelgaten zijn duidelijk zichtbaar. Het K.N.M.I. deelt mede: Het zonnige en vrij warme zomerweer van de laatste da gen is toe te schrijven aan een zwakke Oostelijke luchtstroom die in stand wordt gehouden aan de Zuidflank van een ge bied met hoge luchtdruk, waarvan het cen trum boven het zeegebied tussen Noorwe gen en Groenland wordt aangetroffen. De maximumtemperaturen werden geleidelijk hoger en gisteren werd in Twente een tem- peratuurmaximum van 24 graden geme ten. De belangrijkste factor voor het weer met de Pinksterdagen is de nadering van een oceaanfront, waarvan de ermee samen hangende regenzone West-Frankrijk reeds heeft bereikt. Dit front verplaatst zich langzaam in Oostelijke richting. In onze omgeving blijft de wind aanvankelijk nog uit Oostelijke richtingen waaien. Maar ge leidelijk komt ons land in een gebied met geringe luchtdrukverschillen te liggen waarbij de kans op de vorming van warm- te-onweders groter wordt. De in West- Frankrijk reeds binnengedrongen minder warme lucht kan later ook ons land be reiken, hetgeen tot afkoeling aanleiding zal geven. Deze afkoeling zal eerst in het Zuid- Westen van het land optreden: in het Noord-Oosten van het land zal het warme en zonnige weer zich het langst kunnen handhaven. GENèVE (United Press). Vo, de Viet namese dichter die opzien baarde door 16 dagen te vasten in een tent bij wijze van protest tegen de oorlog in Indochina en daarna in een ziekenhuis moest worden op genomen, heeft zich na aanvankelijk als volkomen genezen te zijn ontslagen, weer onder doktersbehandeling moeten stellen. Hij leek weer helemaal de oude toen hij het hospitaal verliet tegen een verslag gever zei hij dat hij een fietstocht door Zwitserland wilde gaan maken maar enige uren later bij een bezoek aan het Palais des Nations voelde hij zich plotseling minder goed, waarna een doktersonderzoek uitwees dat hij te vlug uit het ziekenhuis was ontslagen en nog enige dagen rust be hoefde. De heer M. A. Reinalda, die aftreedt als Commissaris der Koningin in de provin cie Utrecht, zal op 29 Juni in het Provincie huis te Utrecht een afscheidsreceptie houden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 60 .3 CL CL SS 5. v-o 2 r, Sr Sa BM Zfi Stockholm licht bew. NW 4 23 0 Kopenhagen onbewolkt N 1 19 0 Amsterdam onbewolkt O 5 22 0 Londen onbewolkt N 1 21 0 Luxemburg zwaar bew NNO 3 21 0 Parijs onbewolkt WNW 2 22 0 Bordeaux mist windstil 23 0 Grenoble nevel windstil 18 0,6 Nice licht bew. windstil 21 0 Genève nevel windstil 16 4 Zürich geheel bew W 4 18 4 Locarno regenbui windstil 21 1 Berlijn onbewolkt ONO 4 22 0 Frankfort geheel bew. NO 6 24 0 München regen ONO 3 17 1 Wenen licht bew. NNW 4 - - Innsbruck motregen windstil - - Rome zwaar Dew windstil 22 2 Ajaccio zwaar bew ONO 2 16 10 Neerslag laatste 24 uur G GCOGCOCOCCC'COOCOODDCOCOCCOCOCOGCOCOCOCOCOCOC'CGOCOCCC WARM WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Heldere nacht. Morgen overdag zonnig, droog en warm weer. behoudens een kleine kans op enkele verspreide on weersbuien in de namiddag. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende rich tingen. 6 Juni Zon op 4,23 uur, onder 20.54 uur. Maan op 10.21 uur. onder 0.07 uur. 7 Juni Zon op 4.22 uur, onder 20.55 uur. Maan op 11.34 uur. onder 0.24 uur. 8 Juni Zon op 4.22 uur. onder 20.56 uur. Maan op 12.44 uur. onder 0.39 uur. Maanstanden 8 Juni 10 13 uur: Eerste kwartier 16 Juni 13.06 uur: Volle maan 23 Juni 20-46 uur: Laatste kwartier 30 Juni 13.26 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 6 Jnni Hoog water: 7.22 en 19.45 uur. Laag water: 2.53 en 15.15 uur. Maandag 7 Juni Hoog water: 8.08 en 20.35 uur. Laag water: 3.39 en 16.01 uur. Dinsdag 8 Juni Hoog water: 9.03 en 21.33 uur. Laag water: 4.24 en 16.50 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1