Sport tijdens het Pinksterweekeinde ISpiegel ^Sporten Van Est derde in veertiende étappe Ronde van Italië Pretty Boy favoriet in Pinkster Stayer- prijs bij courses Duindigt Rood en Wit (Maandag) thuis tegen Haarlem in cricketcompetitie 17, 18 of 19-1? Biljartprobleem 5 CRICKET KORFBAL WIELRENNEN SOFTBALL MOTORSPORT HONKBAL AUTOMOBILISME Spaarne-roeiers o.a. tegen de Russen Zomeravondvoetbal Zó boeiend is nu PANORAMA der Een vraag Ruime opvattingen Eenheid gewenst Krachtige taal Standen in de softballcompetitie ZATERDAG 5 JUNI 1954 pE LIEFHEBBERS VAN VOETBAL zijn ook met Pinksteren niet van hun sport verstoken. In de eerste plaats worden in Eindhoven, Amsterdam en Utrecht de eerste wedstrijden gespeeld voor het landskampioenschap van Ne derland, terwijl verder op tweede Pinksterdag in het Heemsteedse Sportpark flCH een vriendschappelijke wedstrijd speelt tegen de Franse (amateur) eerste klasser F. C. Montreux. Voor degenen, die het langzamerhand beu zijn naar voetbal te kijken is er echter op sportief gebied nog keuze te over. Zij kunnen naar goede honkbalwedstrijden gaan kijken, naar de sportwagenraces op het circuit van Zandvoort, naar cricketwedstrijden en naar hoogstaande tenniswed strijden met Amerikaanse deelneming op de.banen in Noordwijk. Voor elck wat wils dus. Welke ploeg de beste kansen zal maken op de voetbaltitel zal wellicht na het Pink sterweekeinde al duidelijk zijn. Zaterdag speelt DWS tegen DOS en Eindhoven tegen pSV en Maandag komt DOS tegenover Eindhoven en PSV tegenover DWS. Wij hebben zo'n idee dat de clubs uit Eindho ven er Maandagavond het beste voor zul len staan. rCH besluit het seizoen, zoals wij reeds meldden, met een vriendschappelijke wed strijd tegen de Franse (amateur) eerste klasser F.C. Montreux, dat een goed seizoen achter de rug heeft. De wedstrijd, die wordt gespeeld in het Heemsteedse Sportpark, be gint om half drie. Voor de promotiecompetitic is er voorts voor het reserve-team van HFC nog een belangrijke wedstrijd tegen DOS 4. De win naar van deze wedstrijd (Maandagochtend om tien uur) promoveert. De aandacht van de cricketers is gecon centreerd op de plaatselijke wedstrijd Rood en WitHaarlem, die tweede Pinksterdag wordt gespeeld. De bezoekers behaalden tot nu toe betere resultaten dan de thuis club en maken de beste kansen op de over winning. Zondag speelt «Haarlem 2 thuis tegen Ajax (L) en Rood en Wit 3 tegen VW 2. Zondag vindt te Mitcham (bij Londen) voor de zesde maal de interland-korfbal- wedstrijd EngelandNederland B plaats, de ontmoeting tussen de leerlingen en de leer meesters. Want korfbal is door de K.N.K.B. in 1946 ln Engeland geïmporteerd, hetgeen mogelijk was doordat alle korfballers(sters) in Ne derland daarvoor een belangrijk bedrag bij eenbrachten Na een veertiendaagse tour met vele demonstratiewedstrijden, werd Engeland voor de korfbalsport gewonnen. Reeds in Mei 1948 vond te Sheffield de eer ste interland-ontmoeting plaats: Nederland won met 7-2. Ook de volgende 3 wedstrijden werden door Nederland gewonnen. Maar in 1952 zorgde Engeland voor een verrassing: de leerlingen wonnen met 7-3 van hun leer meesters. De keuze-commissie heeft uit deze neder laag de consequenties getrokken en dus de pioeg, die thans de Noordzee oversteekt, enkele oefenwedstrijden laten spelen. Het B-twaalftal is samengesteld uit eerste- en tweedeklasse spelers (sters). Evenals in Nederland, kampt men in En geland met terreinennood en deze factor heeft een remmende invloed op de ontwik keling van korfbal in Engeland. De „Bristol Korfbal Association" is echter op dit punt zeer actief en op den duur hoopt men het terreine'nprobleem 'te overwinnen. Nederland komt als volgt uit: Aanval: Dames: M. Veenhoven-Gudde (Swift), A. Kaspers (Rapiditas)heren: F. Veenhoven (Swift), C. Hekkers (Amster dam Zuid). Midden: Dames: A. Heebels (Noord-Oos ten), W. J. v. Dam (Het Zuiden)heren: E. Lots (Olympia), J. J. Suchart (Gymna siasten) Verdediging: Dames: C. J. Jansen, T. P. v. d. Laars: heren: W. Kes, C. Hubert, allen Blauw Wit '51. G.U.K.B.-series Aan de G.U.K.B.-series, die tweede Pink sterdag in Amersfoort worden gehouden, nemen verschillende Haarlemse twaalftal len deel. De indeling luidt: Afd. B: Haarlem, SVK, De Tovers, Velox en Westerkwartier 2. Afd. C: Blauw Zwart, Animo Ready, De Overkanters. SVK 2 en Soesterkwartier. Afd. D: SVK 3, Austerlitz, De Oosthoek, Trekvogels, 't Harde. Afd. E: Tovers 2, Riko, Animo Ready 2, De Overkanters 2. Afd. F: DKC 2, RDZ, Haarlem 2, Soester kwartier 2. Vandaag wordt op een parcours, ter lengte van zestien kilometer, in de Wijde Wormer het provinciaal wielerkampioen schap van Noordholland voor amateurs gehouden. Tot de deelnemers, die om half drie starten om elf ronden (176 km) te gaan afleggen, behoren: de tweevoudige kam pioen Post uit Nieuw Vennep, Wim Snijders, M. Snijder (beiden Halfweg), Ottenbros en Rol (beiden Alkmaar), de Amsterdammers De Groot, De Clerk, Rabe. Van Bockel etc. Uit de omstreken van Haarlem en Kenne- merland, wordt aan dit kampioenschap deel genomen door de renners: Rusman, T. Pe ters, W. Voorting, K. Koper, Kuitwaard, Hofland, De Ruiter, Eelsing, Geldermans, De Nijs etc. Vijf minuten na het vertrek der amateurs, om 14.35 uur, starten de Noordhollandse nieuwelingen voor een selectiewedstrijd over vier ronden (64 km). Ronde Midden-Nederland Op Maandag 7 Juni (Tweede Pinksterdag) houdt de Utrechtse wielervereniging „De Volharding" voor de zevende maal de Ronde van Midden-Nederland. Aan deze amateur- klassieker, die door deelname van Belgen en Fransen een internationaal karakter zal dragen, wordt ook deelgenomen door de Haarlemmers: Rusman, Steenvoorden, Piet en Tonny Peters, Koper, De Bie, v. d. Wel en Van 't Hof. De Haarlemse renners hebben al verschil lende malen met succes aan deze klassieker deelgenomen. In 1948 toen de Ronde van Midden-Nederland voor de eerste maal werd gehouden won de Haarlemmer Gerrit Voorting met zijn stadgenoot Piet Peters op de vierde plaats. Vier jaar later, in 1952, werd Adrie Voorting winnaar van deze ronde en legde Van 't Hof beslag op de tweede plaats. Verleden jaar toen de Belg Van Looy zegevierde drongen de Haarlemmers niet tot de ereplaatsen door. Bij de nieuwelingen, die een wedstijd over 85 kilometer rijden, starten de Haarlem mers Asma, Vaars en Mathot. De nieuwe lingen v. d. Hulst. Buis en de gebroeders Hcppenbrouwer zullen op de Utrechtse Sta- dionbaan in het voorprogramma uitkomen. Op tweede Pinksterdag organiseert S.C. Haarlem op haar velden aan de Kleverpark weg in Haarlem een groot softball-tournooi. Deelgenomen wordt door det eerste teams van de verenigingen V.O.D.O. (Den Haag), Forcial (Den Haag), H.H.C., H.C.K., Schoten, Gymnasion, T.Y.B.B. en S.C. Haarlem. De wedstrijden beginnen reeds om negen uur. Zondag organiseert de Motorclub „Haar lem e.o." een knobbelrit over 60 kilometer. De wedstrijd vindt niet plaats op de weg doch binnenshuis alwaar geknobbeld wordt. Men is niet aan een voorgeschreven route of snelheid gebonden. De start is om twee uur van: Café Anneta, Meervlietstraat 62, Velsen; Speeltuin De Zoete Inval, Amster damsevaart (aan de weg H'lem-Halfweg) Café De Korenschoof, Schipholweg, .hoek IJ weg, Haarlemmermeer; Café Floris, Leid- sevaart, hoek Bekslaan, Vogelenzang; De Vijverhut, Vondellaan 46, Zandvoort; Café Meijer, Ramplaan 125, Haarlem. Ook dit weekeinde wacht de honkbal lers een interessant programma. Zaterdag middag om vier uur spelen Kennemerland en Schoten in Bloemendaal tegen elkaar. Schoten moet oppassen, dat het niet ver rast wordt. R.C.H. is kansloos thuis tegen T.I.W. Maandagmorgen ontvangt H.C.K. E.D.O., hetgeen wel een overwinning voor Leuven c.s. zal worden. Blauw Wit gaat op bezoek bij HH.C. De „reds" zullen opnieuw Blauw Wit laten zien, dat laatstgenoemde nog steeds te hoog geclassificeerd staat. T.Y.B.B. gaat naar V.V.G.A. Voorlopig de laatste kans voor de geel-zwarten om van de iaat- ste plaats af te komen. AjaxO.V.V.O. geeft Urbanus c.s. de kans zich te herstellen van de nederlaag tegen Schoten. In de overgangsklasse is slechts één be langrijke wedstrijd. Zaterdagmiddag om half vier speelt H.F.C. Haarlem thuis tegen het nog ongeslagen Sparta. „Haarlem" moet winnen om met de Spartanen gelijk te ko men. Schoten 2 speelt zijn derde achtereen volgende uitwedstrijd en kan tegen R.F.C. wederom de punten mee naar huis nemen. H.H.C. 2 gaat op bezoek bij Spartaan en heeft winstkansen. S.C. Haarlem gaat naar D.O.S. en kan twee punten uit Utrecht mee nemen V.V.G.A. 2U.V.V. zal eveneens door de bezoekers gewonnen worden. S.C. Haar lem 2—The Catchers (Maandagmorgen) zal voor T.C. wel winst betekenen. D.E.C. D.W.S. en De VolewijckersHaarlem 2 zal door de ontvangende verenigingen gewon nen worden. H.C.K.-tournooi Zondag Eerste Pinksterdag houdt H.C.K. op de terreinen van het Kennemer Lyceum haar jaarlijkse junioren-tournooi. Het is te hopen voor de organisatoren en de spelers dat de regen dit jaar nu eens verstek laat gaan. Deelnemende verenigingen zijn: S.C. Haarlem, H.H.C., Schoten, Rooswijk, R.C.H. en H.C.K. Het tournooi begint om tien uur. De finale zal om ongeveer drie uur 's middags beginnen. Uiteraard zullen ook de nationale sport wagenraces, welke op 7 Juni (Tweede Pink sterdag) in Zandvoort door de Nederlandse Autorensportvereniging gehouden worden, duizenden toeschouwers naar het onlangs verbeterde circuit trekken. Om één uur zul len de eerste auto's starten en de talrijke bekende namen staan er voor in, dat men zich in ieder geval niet zal vervelen. Er hebben reeds 57 deelnemers ingeschre ven waaronder vijf Austin Healy's, vier BMW's, twee Alfa Romeo, drie Ferrari's, zeven Porsche's, vier Jaguar's, drie Dyna Panhards en vele andere interessante wa gens. Er zullen zes speciale producten van eigen constructie op het circuit verschijnen. Het bovengenoemde aantal inschrijvingen is groter dan ooit voor een nationale sport wagenwedstrijd in Nederland is inge schreven. Een foto van sportwagenraces op het circuit van Zandvoort. De deelnemers in de grote klasse liggen kort na de start vlak achter elkaar in een van de bochten. Voor de Henley Regatta, die van 30 Juni tot 3 Juli zal worden geroeid, hebben niet minder dan 10 landen ingeschreven t.w. Denemarken, België, Amerika, Joegoslavië, Ierland, Groot-Brittannië, Rusland, Italië, Nederland en Zwitserland. De ploegen die uit Rusland komen vertegenwoordigen de afde ling Moskou van de Sovjet-roeibond. De Nederlandse Laga-ploeg, die heeft in geschreven voor de Steward's Challenge Cup, heeft als tegenstanders Princeton University 'V.S.), Kopenhagen en Moskou. De Nederlandse skiffeur R. M. van Mesdag heeft de strijd aan te binden tegen A. Colomb (Zwitserland), R. George (België), P. Myer (Zwitserland), P. Vlastic (Joego slavië), Moskou en H. Steenacker (België). De Spaarneploeg twee zonder (R. Gitz en S. L. Blom) roeit o.a. tegen Moskou en de Belgische ploeg van Antwerpen (R. Baetens en R. Vandersteen) om de Silver Goblets. De combinatie Spaame/Willem III (H. van der Meer en C. H. F. Wilbrenninck), ziet als tegenstanders tegen zich Italië, Zwitserland, Moskou en België. De uitslagen in de zomeravond-voetbal competitie luidden: Vermaat 1Heeremans v. L. 4—3; Nederland—Vermaat 2 2—2; SVOW—'t Westen 9—0; MHSVHSM 9—1. Het programma voor de komende dagen luidt: Vermaat 1't Westen; SVOWHSM; MHSV—'Vermaat 2; Heeremans v. L— Ne derland. De Italiaan Annibale Brasola kwam giste, ren aan de kop van een groep van zes ren ners als eerste Brescia binnen. Hij won daarmee de veertiende étappe van de Ron de van Italië, die liep van Turijn naar Brescia een afstand van 240 km. in een tijd van 6 uur, 33 minuten en 45 se conden. Zijn gemiddelde snelheid was 36.571 km. per uur. De na hem b minenkomende vijf renners, voor wie dezelfde tijd genoteerd werd als voor de winnaar, waren: 2. Baffi Pierino (Italië), 3. Wim van Est (Nederland), 4. Luciano Pezzi (Italië), 5. Giovanni Petti- natie (Italië), 6. Serafino Biagioni (Italië). Met 49 seconden achterstand kwam als no. 7 de Italiaan Rino Benedetti binnen. Zes minuten en vijf sec endent na de étap pewinnaar kwam de Italiaan Tranquallo Scudellaro binnen. Het peleton was slechV meegekomen en had een achterstand van meer dan 8 minuten en 30 seconden. Minardi heeft pech 76 renners verschenen gisterochtend om kwart over tien aan de start. De Italiaanse renner Minardi, die in de tweede étappe van de Ronde van Italië de rose trui ver overde na een prachtige vlucht, heeft de tour moeten opgeven tengevolge van een opgelopen bronchitis Hij ligt op advies van de tour-artsen in bed Toen het kleurige peleton, dat reed als of het een vacaintieritje betrof, Novara be reikte, ging Wim van Est er van door en won daarmee de derde tussentijdse sprint bij Turbigo en tevens de premie van 100.000 lires ofwel 600 gulden Van toen af aan ging het sneller. De Italiaan Gaggero ging er vandoor en legde beslag op de drie volgende tussentijdse sprinten. Op 58 km. van Brescia werd hij echter Tijdens de beide Pinksterdagen is het hoogtij voor de paardensport, daar niet minder dan vier meetings worden gehou den. Hiervan zijn die op Eerste Pinkster dag op Duindigt en Tweede Pinksterdag op Mereveld de belangrijkste. De belangwekkendste course is op Duin digt de Pinkster Stayerprijs, waarin de cracks Roland, Pretty Boy en Quick Hol- landia G elkaar in een veld van negen paarden over een 2700 m lange afstand zullen bekampen. Eén ding staat in deze course vast, namelijk dat dit drietal onder elkaar de eindstrijd zal uitvechten, maar wie dat winnen zal blijft een open vraag.. Wij zijn geneigd aan Pretty Boy de meeste kans toe te schrijven. Na clit duel komt de Grote Sprinters-handicap voor volbloeds, een nummer dat niet minder open is. Over de korte afstand van 1350 meter speelt het geluk bij de start een grote rol. Daar Truus een specialiste over deze afstand is valt de keuze op haar, gevolgd door Bri- toly en de outsider Sunrise. Hoewel de Belgische import Pépito tot nu toe zeer teleurstellende verrichtingen heeft laten zien wordt zij toch geprefe reerd in de 2600 m lange ren voor ama teurs, temeer daar de bekwae Selens de teugels zal voeren. De stayer Noordwester zal bij haar falen als eerste de finish kun nen passeren. In de ren voor 3-jarigen wordt Grand Cliff als eerste aan de finish verwacht, gevolgd door Douce France en Samson. In het openingsnummer zal Nottelman zich niet eens behoeven in te spannen om met Reseda een nieuwe zege te boeken, hoewel haar handicap veel zwaarder is. Sunshine en Quick Fire zullen in dit num mer de plaatsen bezetten. Geersen heeft in de Jacoba-prijs de keuze uit twee uitstekende 3-jarigen, na melijk Sir Messidor en Sir Spencer, die de rest van het veld overklassen, Zijn keuze verdient dan ook de grootste on dersteuning, gevolgd door - Raleigh Har vester en Sita. In de Jay McGregor-prijs krijgen Geersen en Nottelman het opnieuw met elkaar aan de stok en wel met de zelfde paarden, waarmede zij veertien da gen geleden zulk een enerverend duel hebben geleverd. Daar nu Monsieur IIollo 20 M gunstiger staat zal Nottelman op nieuw het onderspit moeten delven met Our Bonni. Réthy Hollandia en Quaestor zullen niet ver van deze paarden eindigen. Het amateursnummer zal de derde zege brengen voor Marijke, die juist snel genoeg is om zijn handicap in te lopen en in de eindstrijd Oranje Nassau en Playsier te kloppen. Het internationale slotnummer is een aangelegenheid tussen Geersen en Nottel man. Gezien haar laatste verrichtingen valt de keuze op Niekie HB, die zonder fouten de preferé van Geersen (Pearl Spencer, Brin d'Amour IV) moet kunnen kloppen. Tweede Pinksterdag Tweede Pinksterdag zal Geersen op Mereveld niet rijden, daar hij in Gothen burg met Mac Kinley aan de start ver schijnt in de Grote Prijs van Aby, gedo teerd met 40.000 Zweedse Kronen. Dat zijn stal hierdoor in Mereveld kansloos zou zijn is uitgesloten, daar hij onder zijn assistenten bekwame rijders heeft. Zo valt een zekere zege te verwachten in de Sal- land-prijs met Spencer Hollandia, die met zijn jaargenoot Sorento de lakens wel zal uitdelen. Alle overige paarden zouden slechts bij grote verrassing in aanmerking komen. Ook in het slotnummer heeft dit grote entrainement een eerste kans met Peterhof, die slechts behoeft op te passen voor Nerva en Kondor. Het openingsnummer zal de lang ver wachte zege kunnen brengen van Rudi Williams, tenzij Royal Heny bij zijn nieuwe trainer zulke vorderingen heeft gemaakt dat hij zijn handicap op onze favoriet ge- ADVERTENT1E r 4 'v i AéjfVv OOK AL DUURT HET nog tweeën half jaar voor de zestiende Olympische Spelen worden gehouden, toch praat men al druk over dit enorme sportieve tournooi, dat de belangstelling heeft van millioenen mensen over de gehele wereld. Men praat er eigenlijk al over sinds het einde van de vorige Spelen in Helsinki. Eerst kon men het niet eens worden over de plaats, daarna kwamen allerhande moeilijkheden over de orga nisatie. Met alle consequenties van dien. Zoals men weet viel na veel dis cussiëren tóch een beslissing: de Spelen worden in December 1956, ondanks alles, toch in Melbourne gehouden. En daarmede basta. Waarna men over ging tot het verder afwerken van de uitvoerige agenda van het Internatio naal Olympisch congres. Een agenda met nóg een belangrijk punt: het bepa len van een houding ten opzichte van de zogenaamde staatsamateurs, of wel de vraag, wat is nu tegenwoordig nog eigenlijk een amateur in de sport? MET DE BEANTWOORDING van die vraag zouden de Spelen in de toekomst wel eens danig in opzet, maar vooral in eerlijkheid kunnen winnen of verliezen. Want hoe gaat dat tegenwoordig? Wie bepaalt tegenwoordig nog wie wel ama teur is en wie niet? Zijn de bepalingen daaromtrent niet verouderd, evenals de opvattingen? Een amateur is namelijk een sportbeoefenaar, die door het Olym pisch Comité van zijn eigen land als zo danig wordt beschouwd. Daar komt het op neer. In werkelijkheid wil dat zeg gen dat een belanrijk percentage van het aantal deelnemers aan de Spelen uit gelegd volgens de bepalingen, die in ons land gelden professionals of semi- professionals zijn. Want waarom komt Nederland er in veel gevallen niet meer aan te pas? omdat men in ons land een amateur ziet als een sportman of sportvrouw die zonder er gewin bij te hebben sport beoefent in eigen vrije tijd en dus zonder bemoeienissen van werkgever of Overheid. MEN WEET DAT IN ANDERE LANDEN veel ruimere opvattingen over amateurs bestaan. Als men een staatsbetrekking heeft waarin men drie of vier dagen zon der meer vrij krijgt om zich te bekwamen in de tak van sport, waarvoor men aan leg heeft, dan is dat niet in strijd met de amateursbepalingen. Als men maan den voor het beginnen van een wereld- tournooi in trainingskampen tezamen wordt gebracht met andere sportlieden om daar een intensieve training te vol gen onder leiding van speciaal daarvoor aangestelde trainers, dan zegt men dat Het Olympisch vuur hij een normale amateur is. Slechts zo gauw hij er nog een ruim salaris bij ont vangt, dan pas is men in veel gevallen de mening toegedaan dat de sportbeoefe naar professional is. Waarbij men zich af kan vragen wat bijvoorbeeld voor zo'n sportman in staatsdienst belangrijker is: zijn werk voor de staat of zijn sport. Of wel, wat is er voor de staat belangrijker. Krijgt hij die betrekking, omdat hij een goed sportman is of doet dat niet ter zake. Het antwoord laat zich gezien de belangrijkheid die de Overheid in die landen toekent aan een overwinning op het sportveld gemakkelijk raden. GENOEG ECHTER hierover. Men weet hoe de tegenstellingen zijn. Wat bij het ene land volkomen normaal is, is in het andere land volkomen taboe. Waarbij slechts de vraag rest, of er niet iets te doen valt aan het streven tot eenheid van opvatting omtrent het begrip ama teur. Jawel, zei het I.O.C., wij zullen de kwestie op de agenda van ons congres zetten, dan mogen jullie zelf beslissen. En wat deden de afgevaardigden nu om de Olympische krachtmeting een wat eerlijker gezicht te geven? Men besloot het antwoord op de vraag wat nu eigen lijk nog een amateur is uit te stellen tot 1955 en er verder geen woord meer over te praten voor het congres in dat jaar. Men omzeilde de klip en praatte verder over het uitschrijven van een prijsvraag voor een nieuwe Olympische hymne. En dus behoeven de Italianen, de Hongaren, de Russen en de Amerikanen zich voor eerst geen zorgen te maken over de kracht van hun ploeg die over tweeënhalf jaar naar Melbourne gaat. En dus kunnen ook die landen door gaan met de niet geringe voorbereiding van de sportlieden op de komende strijd. Waarbij kosten noch moeite worden ge spaard. Want steeds duidelijker wordt het dat een overwinnig op een sportveld geldt als een overwinning van het ene volk op het andere volk. Een overwinning met haat en nijd, ideologieën en politieke tegenstellingen op de achtergrond. Een achtergrond, die niet is gewild door de beoefenaren zelf, maar door degenen die de training en de opleiding van de uit te zenden sportlieden bekostigen. En juist daar schuilt het grote gevaar voor de toe komst van de Olympische Spelen. De sportlieden zullen er zich in het algemeen makkelijk kan goed maken. In de Ave- reest-prijs zal het duel gaan tussen Quaes tor en R Petrosia. Daar eerstgenoemde betrouwbaarder is en meer uithouding heeft zal Wagenaar voor de vierde maal zijn pupil ter overwinning kunnen voeren. In het nummer voor 5-jarigen staat men voor de vraag of Qui Hollandia G een handicap kan goed maken van 60 m, te meer daar de veelbelovende Quite Heny aan de kop van het veld vertrekt. Wij zijn van mening dat Quite Heny dan ook zal winnen voor Qui Hollandia G. De Masten broek-prijs brengt de Hilversumse stad Van Leeuwen als de favoriet aan de start met de paarden Oranje J en Our Volann. Our Volann heeft de meeste vorm en ver dient dan ook het meeste vertrouwen, vóór Martini Spencer en Meintje V. In de internationale heat maakt de Franse Ecureuil IX zijn debuut in Neder land. Deze hengst behoort in Frankrijk tot de grote klasse, maar het is de vraag of dit paard op deze voor hem veel te korte afstand volledig zijn capaciteit kan ont plooien. Dit valt te betwijfelen, temeer daar het puikje van de Nederlandse dra verfokkerij in dit nummer vertegenwoor digd is. Over Again een halfbroer van MacKinley zal bij een goede start zijn eerste overwinning in dit seizoen kunnen boeken. Notekraker S en Narciso van Zora zijn de plaatspaarden. De Hongaarse voetbalploeg versloeg Vrijdagavond een vertegenwoordigend elftal van Solothurn (Zwitserland), maar de meningen over de uitslag zijn verdeeld. De scheidsrechter zegt dat de Hongaren zeventien maal en Solothurn eenmaal gescoord hebben. De pers heeft negentien doelpunten geteld en de tel lingen van de grensrechters en officials variëren tussen 16 en 20. Het enige waarover men het eens was, wat dat de Hongaren sterker waren, hoewel zij opdracht hadden lichamelijk contact met hun tegenstanders te ver mijden om blessures te verhinderen. En dat deden zij ook. Voor het overige goochelden, dribbelden, maakten zij schijnbewegingen en schoten waar en wanneer het hun beliefde. De Solothurners maakten hun doelpunt in de laatste minuut van de eerste helft, toen de Hongaren al acht doelpunten voor stouwden. De Hongaarse doelman, die zijn doel op de 18-meter lijn be waakte, trapte de enige bal mis die gedurende de wedstrijd in zijn richting kwam. In de eerste helft stelden de Hongaren hun gehele Wembley-elftal op, met uitzondering van twee reserve-vleu gelspelers. Hun ploeg in de tweede helft bestond uit reservespelers, met uitzon dering van Puskas die er blijkbaar te veel plezier in had om het veld te verlaten. xx>cocx>oaxococcocc<xxDcocxxxxxxxx:<xxxxxxccooccocccoooooo De Coubertin i niets van aantrekken de Spelen van Helsinki hebben het dikwijls bewezen maar wel de massa in eigen land die het winnen of verliezen op een sportveld een landsbelang vindt van het hoogste be lang. Om dit kwaad tegen te gaan zal er krachtige taal moeten worden gesproken. Taal, die duidelijk maakt wie voor deel neming aan de Spelen in 1956 in aanmer king komt. Namelijk de beste uit één categorie. Een categorie, die voor alle deelnemende landen dezelfde is. En geen bepalingen dus meer die ieder land voor zich kan vaststellen om de uit te zenden ploeg al vast maar een streepje voor te geven bij landenploegen, die een wat eer lijker sportief geweten hebben. Zei niet de Fransman Pierre Frédy Baron de Coubertin, de grote voorvech ter van de moderne Olympische Spelen, eens: Het belangrijkste bij de Olympische Spelen ligt niet in het winnen, maar in het deelnemen. Het wezenlijke in het leven is niei te overwinnen, maar goed te hebben gestreden. Laat men dat maar eens voor ogen hou den. Ter waarborging van een serlijke Olympische wedkamp in de toekomst. E. K. Van Est ingehaald door een vastbesloten groep van. tien man, waaronder Van Est. Nu volgde de ene ontvluchtingspoging na de andere, waarbij Benedetti tot dicht bij de finish de beste kansen op een étappe-overwinning had. Het einde van de étappe was zeer teleur stellend voor de Italiaan Benedetti. Op één kilometer van de finish trapte Benedetti naar een welverdiende zege toe, toen een breuk in zijn voorwiel hem noopte om af te stappen. Hij werd ingehaald door een vast besloten groep van zes renners, waaronder Van Est, die een snelle sprint inzetten. Be nedetti kwam met zijn fiets op zijn schou ders, terwijl de tranen over zijn gezicht stroomden, over de finish lopen. Op slechts 150 m. van de finish wist Brasola met een verrassende sprint Baffi en Van Est van zich los te schudden. Hij won met een verschil van enige lengten voor zijn landgenoot en de snelle Neder lander. De uitslag luidde: 1. Brasola (It.) in 6 uur 33 min. 45 sec.; 2. Baffi (It.) z. t.; 3. Van Est (Ned.) z. t.; 4. Pezzi (It.) z. t.; 5. Petti- nati (It.) z. t.; 6. Biagioni (It.) z. t.; 7. Bene detti (It.) 6.34.34; 8. Scudellaro (It.) 6.39.51; 9. Serera (It.) 6.40.06; 10. Grosso (It.) z. t.; 11 Gaggero (It.) z. t.; 12. Nencini (It.) 6.46.25; 13. Soldani (It.); 14. Baroni (It.); 15. Ponzini (It.); 16. Bartalini (It.) allen in dezelfde tijd als Nencini; 17. Ciolli (It.) 6.46.30; 18. Magni (It.); 19. Koblet (Zwits.); 20. Wagtmans (Ned.); 21. Bartali (It.) allen in dezelfde tijd als Ciolli. En voorts een ploeg met eveneens dezelfde tijd als Ciolli met o.a. Coppi (It.), Van Steen bergen (België), Monti (It.), Hein van Bree- nen (Ned.), Clerici (Zwits.), Assirelli (It.) en Gerrit Voorting (Ned.). Het algemeen klassement luidt thans: 1. Clerici (Zwits.) 89.04.54; 2. Gerrit Voorting (Ned.) 89.17.47; 3. Assirelli (It.) 89.22.58; 4. Koblet (Zwits.) 89.33.25; 5. Defilippis (It.) 89.36.04; 6. Magni (It.) 89.36.13; 7. Scbaer (Zwits.) 89.36.46; 8. Conterno (It.) 89.37.09; 9. Astrua (It.) 89.37.23; 10. Fornara (It.) 89.38.35; 11. Nencini (It.) 89.38.45; 12. Coppi (It.) 89.40.11; 13. Albani (It.) 89.42.34; 14. Barozzi (It.) 89.42.45; 15. Impanis (België) 89.42.53; 18. Wagtmans 89.47.54; 19. Bartali (It.) 89.47.55; 22. Van Est (Ned.) 89.54.17; 61. Van Breenen (Ned.) 90.52.17. De standen in de verschillende competities van de Nederlandse Dames Softball Bond, afdeling Haarlem, Amsterdam en Beverwijk luiden als volgt: le klasse: Gymnasion 2 2 2 Gymnasion 4 6 RCH 2 2 Schoten 3 5 DEC 2 2 HHC 3 4 EDO 2 3 0 HCK 3 3 2e klasse B: VVGA 2 2 EDO 2 4 SC H'lem 3 2 HHC 2 3 4 DSB 4 0 TIW 3 4 2e klasse A: HCK 3 10 OVVO 2 4 SC H'lem 1 0 HCK 2 12 VVGA 2 2 0 OM HET EUROPESE KAMPIOENSCHAP VLIEGGEWICHT. De Britse kampioen vlieggewicht Terry Allen en de Italiaanse kampioen Nazzareno Giannelli zijn door de EBU aangewezen voor een bokswedstrijd om de vacante Europese titel in het vlieg gewicht. Deze wedstrijd moet voor 31 Augus tus gehouden zijn. PLAATS VAN AFSTOOT Het meewerkend effect heeft bij deze stoot vooral te maken met de loop van de speelbal. Indien deze stoot met tegeneffect wordt gespeeld, loopt bal B te snel en loopt dus C voorbij. De techniek is als volgt: bal B half vol links bal A harthoogte met iets links zij-effect, techniek: drijvend.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7