Davids met Jaguar onbetwist sterkste in grote klasse De wedstrijden in cijfers Wim van Est derde in zestiende étappe van Ronde van Italië Rood en Wit-Haarlem eindigt na veel spanning in draw Nederlandse tennissers kansloos tegen sterke Amerikanen: 6-0 Sportwagenraces in Zandvoort Flamingo's-S.A.C. Post kampioen van Noordholland DINSDAG 8 JUNI 1954 5 Barendregt won midden-klasse door goede stuurtechniek Haarlemse gewichtheffers op de ereplaatsen bij jeugdkampioenschappen Kern van Nederlandse ploeg samengesteld Golf H. W. Jordaan Nederlands golf-kampioen DE CRICKETCOMPETITIE Uitstekende innings van De Nijs: 72 H. Buurman derde in concours hippique VOETBAL KORFBAL HONKBAL Demonstratiematches tennis in Noordwijk Ken Rosewall bleef Rex Hartwig de baas Motorsport Weer slachtoffers op circuit van Man Wielrennen Post winnaar van Ronde van Midden-Nederland Om de provinciale titels Voor de eerste keer in de geschiedenis van de autosport in ons land heeft de Neder landse Autorensport Vereniging, welke nauwelijks een jaar bestaat, snelheidswed strijden op het circuit van Zandvoort gehouden. Wedstrijden voor sportwagens. Duizenden toeschouwers hebben kennis kunnen maken met vrijwel alle sportwagen merken, die op de Nederlandse wegen verschijnen. Daarbij hadden de organisatoren aan enkele race-enthousiasten toestemming verleend om met een verbouwde toer- wagen aan de start te verschijnen, zodat er in de diverse klassen af en toe een vreemd allegaartje in de baan kwam. Deze toerwagens moesten het in vrijwel alle gevallen afleggen tegen de specifieke sportwagens, zodat steeds het veld renners in deze beide categorieën uiteen viel. Aan de kop nestelden zich dan twee of drie geroutineerde rijders, die onderling uitmaakten, wie van hen tenslotte op de eerste prijs beslag mocht leggen en naar deze automobilisten ging in vrijwel alle gevallen de meeste belangstelling uit, zodat de andere rijders zonder op te vallen hun rondjes draaiden en al dan niet met enkele ronden achterstand afgevlagd werden. Onder deze deel nemers bevonden zich echter een aantal coureurs, die zeker over enige tijd, wanneer zij eenmaal de beschikking over een echte sportwagen hebben, naar voren zullen komen. En daar is het de N.A.V. om te doen: om jonge renners op te kweken, zodat zij binnen afzienbare tijd aan de grote races in binnen- en buitenland kunen deel nemen. De eerste race voor wagens met een inhoud tot 1000 cc over een afstand van 58.70 kilometer verliep wel bijzonder teleurstellend. Langestraat had met zijn Panhard direct van de start af een ruime voorsprong genomen op zijn naaste con current P. Bos Eyssen in een Renault Special en toen deze in de zesde ronde de macht over het stuur verloor en uit de bocht vloog leek Langestraat recht op de overwinning af te stevenen. Met gedurfd bochtenwerk vergrootte hij bij elke ronde zijn voorsprong op Flinterman en Es- schauzier (beiden met DKW) totdat hij drie ronden voor het einde tot grote te leurstelling van hemzelf en de toeschou wers in de Tarzanbocht langs de kant van het circuit kwam te staan. De versnellings kabel van zijn Panhard was gebroken en een dergelijk onderdeel van een auto mobiel kan men nu eenmaal niet met een handomdraai repareren. Nu lag voor Flin terman de weg naar de zege vrij. Constant rijden Na de start van de wagens in de B- klasse, met een inhoud van 1000 cc tot en met 1300 cc, schoten direct de specifieke sportrijders Gast (MG Special), Dooyes (Simca Special), Reys (Skoda) en Mik kers („Koopmicron") naar voren. Vooral deze laatste auto veroverde de harten van de toeschouwers, omdat het een geheel door drie Eindhovenaren zelfgebouwde wagen was, die bijzonder lawaaierig tegen de Hunzerug opkroop en zich niets aan trok van de vermaardheid van de op de eerste plaatsen liggende klasse-auto's. Constant bleef Gast aan de kop rijden, af en toe belaagd door Reys, die echter geen kans zag om voorbij zijn concurrent te komen. In de laatste ronde vergrootte Gast zijn voorsprong tot ruim tachtig meter. In de achterhoede leverden vooral Heydendahl en Van der Mortel in hun Peugeot en Porsche een verwoed gevecht dat tenslotte in het voordeel van de eerst genoemde werd beslist. De bekende rallye-rijder Martens met Fiat TV bezette met zijn toerwagen een keurige achtste plaats. De snelste ronde in deze klasse kwam op naam van Reys met 2.12,9 (113,579 kilometer per uur). Onnauwkeurig Direct na het begin van de races in de klassen D (van 1601 tot en met 2000 cc) en E (van 2001 cc tot en met 2670 cc), die tegelijkertijd aan de ruim vijfenzeventig kilometer begonnen, trokken Roosdorp met Ferrari en Barendregt met Veritas er in de lagere groepering tussen uit. Baren dregt vooral reed bijzonder hard. Te hard voor Roosdorp, die zijn concurrent in de vierde ronde langs zich moest laten gaan. In de grotere klasse bleven Hertzberger (Ferrari) en J. Martens (Aston Martin) rustig achter elkaar hun kilometers draaien. Van strijd was vrijwel geen sprake en het was dan ook niet te ver wonderen, dat Barendregt, die alles uit zijn wagen haalde, in de vijftiende ronde, deze twee renners eveneens een ronde achterstand bezorgde. In diezelfde ronde moest een van de twee vrouwelijke cou reurs, Joke Maasland, opgeven, om dat zij in haar ijver om de steeds van plaats ver wisselende Tak en J. Bos Eyssen voorbij te komen te veel van haar BMW had ge vergd. De auto vloog namelijk in brand en hoewel deze spoedig geblust was kon deze rijdster toch niet meer aan de verdere strijd deelnemen. Barendregt won tenslotte zijn klasse on bedreigd evenals Hetzberger. De snelste ronde van Barendregt werd afgelegd in precies twee minuten (125,739 kilometer per uur). Voor de gehele afstand van 75,47 kilometer had hij 37.04,1 nodig. Bewijs In de klasse F (inhoüd 2670 cc en hoger) leverde de coureur H. Davids met zijn Jaguar C Type het bewijs, dat zijn over winning in Francorchamps van 23 Mei geen toevalligheid was geweest. Geduren de tien ronden bleef hij rustig achter de leider Van Dieten, eveneens met een zelf de type Jaguar, rijden doch in de elfde ronde greep hij zijn kans. Even zette hij zijn voet nog iets steviger op het gaspedaal en Van Dieten, die kennelijk al zijn reser- ADVERTENTIE ves had verbruikt kon zelfs niet meer in de buurt van Davids komen. J. Bos Eyssen bezette, goed rijdend met zijn minder snelle Ferrari, de derde plaats. Davids legde de snelste ronde van de mid dag af in 1.56,5, hetgeen neerkomt op een snelheid van 129,568 kilometer per uur. In de kleinere klasse reed Van der Lof, de voorzitter van de NAV, met zijn MG Special onbedreigd naar de overwinning. In deze race was alleen het duel tussen de geroutineerde Piet Nortier en zijn leerling L. van Noordwijk interessant. Beiden bereden een Porsche, waarvan de wagen van Nortier beduidend sneller was. Deze races, die op zulk een voortreffe lijke wijze door de NAV werden georgani seerd zullen op 25 Juli en 15 Augustus herhaald worden, zodat nog talrijke jonge coureurs de gelegenheid krijgen om te tonen wat zij in hun mars hebben. Bij de in Utrecht gehouden jeugdkam pioenschappen van Nederland gewichthef fen plaatsten zich drie leden van de HKV ..Haarlem". In groep B verwerkten de broers A. B. van Dansik en H. van Dansik beiden 185 kg. Laatstgenoemde was echter zwaarder in lichaamsgewicht. Zij werden tenslotte respectievelijk tweede en derde prijswin naar. In groep C werd W. Scharwachter derde met een totaal van 230 kg. Tour de France Naar wij vernemen heeft Pellenaars, de leider van d'e Nederlandse ploeg wielrenners welke ons land in de Tour de France zal vertegenwoordigen, verklaard, dat de vaste kern van dit team zal bestaan uit: Gerrit Voorting, Van Est, Wagtmans, Van Breenen, Roks en Suykerbuyk. Adri Voorting en Nol ten zouden wegens onvoldoende voorberei ding niet in aanmerking komen voor een keuze. Als vermoedelijke candidaten worden voorts nog genoemd: Faanhof, Stevens, Pauw, Nico van Est en Maenen. Het Nederlands amateur golfkampioen- schap voor heren is tijdens de Pinksterda gen op de banen van de Amsterdamse golf club in Duivendrecht gespeeld. In de finale versloeg de heer H. W. Jor daan (Haaksbergen) met 2 en 1 de heer H. J. W. Swane uit Vught en behaalde daarmee de titel. In de halve finales had Jordaan gewon nen van G. A. Cox en Swane had jhr. A. Calcoen van Limmen verslagen. De vijftiende étappe van de ronde van Italië, van Gardona naar Riva del Garda, een tijdrit van 42 kilometer, is gewonnen door de Zwitser Koblet in de tijd van 55 min. en 10 sec. Gemiddelde snelheid 45-679 km. per uur. De verdere uitslag luidt: 2. Coppi (It.) 55.37. 3. Magni (It.) 57.08. 4. Fornara (It.) 57.09. 5. Defilippis (It.) 57.18. 6. Albani (It.) 57.38. 7. Clerici (Zwits.) 57.42. 8. Astrua (It.) 58-24. 9. Van Est (Ned.) 58.28. 16. Gerrit Voorting (Ned.) 59.07. 41. Wagtmans (Ned.) 1 uur 1 min. 17 sec. 72. Van Bree nen (Ned.) 1.03.25. De zestiende étappe van Riva del Garda naar Abano Terme over een afstand van 131 kilometer is in de sprint gewonnen door de Belg Van Steenbergen in 3 uur 40 min. 51 sec. voor de Italiaan Soldani en onze landgenoot Wim van Est. Op de dertiende plaats arriveerde een grote groep waarin onder meer zaten Corrieri (It.), Coppi (It.), Clerici (Zwits.), Koblet (Zwits.), Astrua (It.), Magni (It.), Voorting (Nëd.) en Wagtmans (Ned.) 50. Van Bree nen (Ned.) 3.49.32. Het algemeen klassement luidt: 1. Clerici (Zwits.) 93.49.11. 2. Voorting (Ned.) 94.03,29. 3. Assirelli (It.) 94.09.34. 4. Koblet (Zwits.) 94,15-10. 5. Magni (It.) 94-19.56. 6. Defilippis (It.) 94.19.57. 7. Fornara (It.) 94.22.19. 8. Astrua (It.) 94.22.22. 9. Coppi (It.) 94.22.23. 19. Van Est (Ned.) 94.33.36. 20. Wagtmans (Ned.) 94-35-46. 64. Van Breenen (Ned.) 95.45.14. De beide plaatselijke cricketclubs Rood en Wit en Haarlem hebben elkaar op ouderwetse wijze en geheel volgens de traditie op felle ivijze bestreden. Het was een wedstrijd waarbij Rood en Wit gedurende lange tijd de winst in handen had- Tenslotte moest het laatste paar er echter nog aan te pas komen om te trachten de benodigde 10 runs te scoren of de resterende minuten hun wicket intact te houden. Het laatste gelukte en zo eindigde deze spannende wedstrijd in een draw. Haarlem verkoos na het winnen van de toss batten en opende de innings met Pe- schar en Honnebier. De laatste werd reeds spoedig dbor een goede bal van De Wijs gebowled, waarna Boeree inkwam. Zijn nuttige innings telde 29 runs. Reeds daar voor was ook Peschar, die het bowlen geen moment kon overmeesteren, door Bij leveld voor een geduldige 12 runs gebowled. De gebroeders Maas scoorden snel enige runs, doch werden kort voor de lunch ge scheiden. Bij de pauze had Haarlem 71 runs op het bord voor het verlies van vier wickets. Staart roert zich Spoedig hierna echter veroverde Bijle veld de wickets van Voogd en Max Maas en het zag er naar uit dat de Rood en Wit- aanval de overhand zou krijgen. De laatste Haarlem-batsmen weerden zich echter ge ducht en voegden door aanvallend, hoewel enigszins gelukkig batten nog ongeveer 50 runs aan het totaal toe. Kruyt (19), Kleef- stra (19), Nagtzaam (10)-en Schlatmann (10) droegen het hunne daartoe bij. De Haarlem-score bedroeg in totaal 136 runs, waarover zij 3V2 uur had gebat. De Rood en Wit-bowlers bleken bij een stand van 77 voor zes niet voldoende door te kunnen bijten. De Wijs (2-19) en Hans Winter (0-17) bowlden te kort. Wijkhuizen (1-26 in 16 overs) bowlde niet zo vinnig als anders, doch had 's ochtends reeds een voetbalmatch gespeeld; v. d. Togt (2-6) was een nuttige change-bowler. Slechts Bijleveld verrichtte in de Rood en Wit- aanval goed werk en veroverde in 28 overs 5 wickets voor 55 runs. Slecht begin Rood en wit begon haar innings slecht en zat onmiddellijk in moeilijkheden, want voor slechts enige runs waren Wijkhuizen en De Ruig ten slachtoffer gevallen aan Paul Maas. Vervolgens bleven successen voor de Haarlem-bowlers voorlopig uit en zagen de toeschouwers het beste cricket van de dag. Na de gebroeders Maas werden Peschar, Boeree en Voogd in de aanval betrokken, doch geen van hen slaagde er in Van Ros- sem en De Nijs uit te krijgen. Vooral De Nijs had er goed het oog in en speelde een uitstekende innings. Zijn verdediging bleek onpasseerbaar en hij sloeg ballen aan de leg-kant hard voor vier. Van Rossem steunde hem daarbij uitste kend, doch werd, toen het totaal 77 be droeg. door een zachtere bal van Paul Maas gebowled voor een geduldige 15 runs. Thesen Ender en De Nijs brachten ver volgens de 100 op het bord. Keerpunt Met slechts 3 wickets neer leek Rood en Wit regelrecht op de overwinning af te gaan. Doch toen kwam het keerpunt in de strijd. De Nijs ging uit. Zijn fraaie innings van 72 runs bevatte 10 vieren. De Haar lem-aanval met Paul Maas aan het hoofd zette nog eens alles op alles; Rood en Wit trachtte het spel te forceren, doch dit mislukte en in korte tijd verloor zij de wickets van Hans Winter (door een goede vang van Voogd) v. d. Togt, Van Baasbank en Van Liemt. Nog leek het er op dat Thesen Ender de wedstrijd uit het vuur zou slepen. Hij werd echter zeer fraai door Nagtzaam gevangen en dit betekende het einde van zijn goede innings van 21 runs. Op het laatste paar De Wijs en Bijleveld rustte een moeilijke taak. De overwinning, die voor het grijpen had gelegen, leek plotseling ver af toen nog 10 runs in zes minuten geslagen moesten worden, waar bij beide batsmen uiteraard geen enkel risico konden lopen. Zij voegden 6 runs aan het totaal toe, doch meer stonden de Haarlem-bowlers niet toe en zo kwam on der grote spanning het einde aan deze aar dige wedstrijd, die echter alles bijeen ge nomen, weinig goed cricket had laten zien. Paul Maas bowlde vele overs achtereen van een goede kwaliteit en verdiende zijn 5 wickets voor 44 runs (in 28 overs) tén volle. Zijn broer Max (2-36) was wel snel doch zeer onregelmatig; Peschar (0-38) had zeker een wicket verdiend. Verder bowlden Boeree (2-5) en Voogd (0-7). Overige resultaten VRASparta: Gewonnen door Sparta met 77 runs. Sparta 163 runs, waarvan Van der Linde 32, Wenneker 12, Wilson 37, Ruiterman 30, Grondhout 14, Hoender kamp 14 not out. Smit 5 voor 39, Kummer 1 voor 6, Visser 1 voor .24, Mulder 1 voor 10. Klink 2 voor 34. VRA: 86 runs, waarvan Jansen 60. Rui terman 3 voor 34, De Bruijn 2 voor 24 en Van der Linde 5 voor 25. HCC 1PW: Gewonnen door HCC 1 met 4 wickets. PW scoorde 119 runs: Van der Most 36, Vondeling 15, Elkink 11 en Van Heek 24 n.o. Heimei 4 voor 25, De Waart 3 voor 21 en De Beus 3 voor 23. HCC 1 120 runs voor 6 wickets, waarvan: A. Schuur 47, De Villeneuve 38 en Harris 19 n.o. Leeftink 4 voor 33. L. Baak 1 voor 32 en R. Baak 1 voor 41. HCC 2—HBS: draw. HBS 220 runs,waar van: Van Dijk 35, Boelhouwer 10, Herklotz 38, Bruynesteyn 27, Richworth 15, Van Vliet 36, Kaulbach 11 en Scholten 18 n.o. Broese van Groenau 2 voor 44, Vriens 3 voor 53, A. van den Bosch 5 voor 67. HCC 2 197 runs voor 7 wickets (tijd), waarvan: M. Schuur 46, Arendsen de Wolff 17, Colthoff 29, W. van Manen 24, Vriens 40 n.o. Wischhoff 32. Bruynesteyn 1 voor 23, Hageman 2 voor 46, Richworth 3 voor 48, Van Katwijk 1 voor 25. Quick (H) PW: Gewonnen door Quick (H) met 7 wickets. PW 86 runs, waarvan: Leeftink 25, Kooy- man 23. Bosman 2 voor 23. Marseille 5 voor 31, Foortse 2 voor 8 en Pink 1 voor 9. Quick (H) 89 runs voor 3 wickets, waar van Reinders 23, Foortse 23, Poolman 22 n.o. en Clarke 12 n.o. Leeftink 1 voor 25, R. Baak 2 voor 19. KampongQuick (N): Quick (N) won met 37 runs en nog 3 wickets in handen. Kampong 46 runs, waarvan J. G. de Bruin 11. C. Fiege 3 voor 20, H. Burki 5 voor 9, J. Hagen 1 voor 10. Quick 83 runs, waarvan D. Ingelse 30, J. Helder 11. H. C. van der Bijl 1 voor 24, P. Rietveld 2 voor 34, J. G. de Bruin 1 voor 8, H. P. Hardebol 1 voor 9. ACCVRA: ACC won met 111 runs. ACC scoorde 179 voor 7 (gesloten),waar van: De Baare 18, J. W. van Weelde 12, Feldmann 30, Van Kranendonk 15, v. d. Hurk 25, P. Meijer 39, Van Soomeren 17 n.o., G. B. Meijer 13 n.o. Visser 1 voor 27, Klink 4 voor 69, Mulder 2 voor 32. VRA 68 runs, waarvan: Visser 12, Jan sen Schoonhoven 14, Kummer 13, Mulder 12. W. van Weelde 4 voor 19, v. d. Hurk 3 voor 32, Feldman 2 voor 15. ExcelsiorHDVS'. HDVS won met 3 wickets en 58 runs. Excelsior 109, waarvan A. Oosterholt 24, J. Oosterholt 41, Bakker Bij het concours hippique, dat op tweede Pinksterdag in Dordrecht werd gehouden bezette G. W. Bulk uit Nieuw Vennep met „Orlanda" de tweede plaats in het con cours eenspannen fokmerries. Dit num mer werd gewonnen door A. Stehouwer (Dubeldam) met „Korinna". H. Buurman (Heemstede) met „Olivia" legde beslag op de derde plaats. Een speciaal in de aanval sterk elftal van de Flamingo's heeft Zondag op het veld van Victoria te Rotterdam een wed strijd gespeeld tegen de Standard Athletic Club, een reeds oude, indertijd door te Parijs wonende Engelsen gestichte sport vereniging die haar zeer mooi gelegen ter rein-met-clubgebouw te Meudon, nabij Versailles, bezit. De Fransen spelen geen cricket, maar het aantal Engelsen dat tegenwoordig in hun land woont en werkt is zo groot dat verscheidene elftallen aan de cricketbeoefening in Frankrijk deelne men. Ook cricketers van andere nationali teit, die in Parijs wonen, hebben zich erbij aangesloten. Dat bleek dan ook wel uit het elftal van de S.A.C., dat nevens vier En gelsen en drie Welshmen een Hollander, een Zuid-Afrikaan, een Amerikaan en een man uit India telt. Deze laatste, lid van de ambassade van India te Parijs, heeft zich in de Zondag gespeelde wedstrijd als all- rounder bijzonder onderscheiden. De be zoekers batten eerst en de aanval der Fla mingo's die haar kracht vond in bowlers als A. Terwiel, E. Vriens, H. van der Bijl en C. W. V. Bakker had aanvankelijk snel succes: vijf wickets vielen voor slechts 33 runs. Na de lunch, in inmiddels verbeterd licht, kwam P. Sharma, die zich langdurig ingespeeld had en het bowlen in hoofd zaak aan zich wist te houden, evenwel los in een voortreffelijke snelle score die ten slotte 47 runs opleverde (zes vieren, een zes). Met 18 runs op naam van D. Thomp son werd het totaal der Parijzenaars 105. Bowlingcijfers: A. Terwiel 236, E. Vriens 1—13, H. v. d. Bijl 2—5, C. W. V. Bakker 227, van den Bosch jr. 211, J. J. Nolet 1—2. Het totaal leek geenszins onoverkomelijk voor de Flamingo's, die in Colthoff een der beste batsmen van het Nederlands Elftal in hun midden hadden, maar zij werden voor 54 aan de kant gezet. Alleen de aan voerder Ir. J. van den Berg (van Victoria) kwam met 11 in de dubbele cijfers. Colt- hoff's wicket werd voor 2 door Sharma ge nomen met een prachtige bal; de man uit India, die met een korte aanloop medium- fast bowlde in veelzijdige afwisseling nam 5 wickets voor 22 runs in 18 overs. Verder namen: aanvoerder C. Wildblood 26, E. Peereboom 120, D. Thompson 15. De Standard A.C., die de dag tevoren in Brus sel met groot verschil van daar gevestigde Engelse cricketers had gewonnen, won dus deze wedstrijd met 52 runs. Het plan is dat de Flamingo's volgend jaar een tegenbezoek aan Meudon zullen brengen. Een nieuw buitenlands cricket contact is gelegd. De wedstrijd tussen de internationale clubs van Nederland en Amerika, die op de banen van de Noordwijkse Sportvereniging werd gespeeld, is in een 60 overwinning voor de I.C. van Amerika geëindigd. In het eerste enkelspel verloor onze landge noot Krijt met 16, 26 van Burrows. Het tweede enkelspel leverde eveneens een Amerkaanse overwinning op- Onze landge noot Van Meegeren verloor met 46, 46 van Larsen. De uitslag van het dubbelspel luidde: Krijt en Dehnert verl. van Larsen en Burrows 46, 57, 62, 36. De uit slagen van de tweede en laatste dag luid den: Dehnert verliest van Burrows 36, 46, Krijt verliest van Larsen 86, 26, 57 Dehnert en Van Meegeren verliezen van Larsen en Burrows 06, 06. 10. Scheffer 1 voor 35, Van Vuren 3 voor 18, Keuzekamp 1 voor 18, Van Meurs 5 voor 25. HDVS 167 voor 7, waarvan Bailey 100, Van der Ende 15, Van der Sloot 10, Keu zekamp 13 n.o. Bruning 2 voor 36, Bakker 5 voor 52. Lagere klassen In de tweede klasse A behaalde Rood en Wit 2 een ruime overwinning op HDVS 2. Rood en Wit 192, HDVS 112. Het derde elftal van Rood en Wit won op eigen veld van VW 2. WV 105 (Le- febvre 4-20, Groeneveld 2-16, Van Eek 1-8 en Pliester 1-11); Rood en Wit 122 (Van Eek 10, Lefebvre 11, Moolenaar 12, Giltay Veth 34). Eveneens voor de tweede klasse D speel de Haarlem tegen Ajax (L) en verloor. Haarlem 102 (H. Peschar 34, Kleefstra 22, Nagtzaam 19); Ajax 104-7 (Nagtzaam 4- 21, Ton 1-34 en Kleefstra 2-5). In de derde klasse verloor voorts Rood en Wit 4 van Concordia. Concordia 179 (Steffers 111 n.o.), W. Slendebroek 2-37, Scholte 4-46, Kestens 1-34, Deinum 2-33 en Ter Haar 1-10. Rood en Wit 92 (Ter Haar 34 en Van Vliet 18). Om het kampioenschap van Nederland DWS—DOS EindhovenPSV PSV—DWS 3—3 2—1 5—2 Eindhoven PSV DOS DWS 1 1 0 0 2 2—1 2 10 12 6—4 10 10 1 3—3 2 0 111 5—8 Promotie tweede klasse: Groep A: Fluks—HVC 2—2 (HVC prom. naar 1ste kl.) HVC Fluks West Frisia 3 2 1 0 5 7—3 4 1 1 2 3 5—9 3 1 0 2 2 5—5 Groep B: HelmondiaBaronie 4—1 Helmondia DFC Baronie 2 2 0 0 4 6—2 2 10 12 3—2 2 0 0 2 0 1—6 Groep C: Zwartemeer—Veendam 35 Velocitas Veendam Zwartemeer 1 1 0 0 2 6—2 1 1 0 0 2 5—3 2 0 0 2 0 5—11 Groep D: KimbriaKerkrade 20 Kimbria 2 1 1 0 3 5—3 WVC 10 10 1 3—3 Kerkrade 1 0 0 1 0 0—2 WEST I Promotie derde klasse: BeverwijkVelsen 11 (o. prot. v. Beverwijk) Derde klasse C: beslissingswedstrijd HilversumOVV O 0—1 (OVVO kampioen) Om het kampioenschap van Nederland: PSV—ZKC 9—7 Blauw Wit 4 4 0 0 8 31—19 Het Zuiden 5 4 0 1 8 50—21 PSV 8 3 1 4 7 45—55 VKC 4 112 3 18—22 ZKC 5 0 0 5 0 26—53 Eerste klasse A: A.jax—OVVO 5—3 Kennemerland Schoten 12—11 VVGA—TYBB 3—0 Eerste klasse B: HCK—EDO 9—8 HHC—Blauw Wit 2—3 RCHTIW 4—9 Overgangsklasse A: HFC HaarlemSparta 03 SC Haarlem 2 The Catchers 8—9 RFCSchoten 2 54 De SpartaanHHC 2 1013 Overgangsklasse B: DEC—DWS 17—1 DOS—SC Haarlem 3—9 De Volewijckers HFC Haarlem 2 13—1 VVGA 2—UW 16—17 Tweede klasse A: DCC—HCK 2 2—7 DSB—SVV 12—3 SchiedamEDO 2 51 Sparta 2—Neptunus 4—9 Tweede klasse B: HEDW Kennemerland 2 106 RCH 2Rooswij k 51 Schoten 3Ajax 2 83 Rayon Haarlem 3 A: SC Haarlem 3—EHS 2 1—6 RCH 3-D SS 2—4 3 B: HHC 3—TYBB 2 10—9 THBSC Haarlem 4 134 Zandv.meeuwen RCH 4 13—4 4 A: Rooswijk 4—K'land 3 8—7 EDO 5—HCK 3 3—18 Haarlem 3 SC Haarlem 5 23—3 4 B: Terrasvogels 2-HHC 4 6—23 TYBB 3—Bl'daal 10—30 DIO 2—Schoten 4 5—20 4 C: Bloemendaal 2 Spaarnevogels 721 DSB 2Rooswijk 3 169 Burrows (links) en Seixas. De eerste dag leverde onze landgenoten een 03 achterstand op. Daarover zal wel niemand zich verwonderen. Burrows, voor Nederlandse begrippen een sterk tennis ser, maar in Amerika een speler van het tweede plan, had niet de minste moéite met Krijt, wiens controle over lengte van sla gen alles te wensen overliet. Daarbij drong Burrows Krijt een tempo op, dat hij bij lange na niet kon volgen. Slechts een enkele maal was de jagende forehand van Krijt op de backhand Burrows te mach tig. De Amerikaan beschikte over een harde service, plaatste Krijt met dropshots voor onoplosbare problemen met als ge volg tal van missers. Daarna kwamen Van Meegeren en Lar sen op de baan. Een merkwaardig speler, die Larsen: steeds komt er wat anders van zijn iacket dan men verwacht. Sterk ge camoufleerd zijn zijn slagen met een be wonderenswaardig anticipatievermogen. Maar het pleitte voor Van Meegeren, dat hij zich daardoor niet van de wijs liet brengen en Larsen goed partij gaf, al kre gen we enkele malen de indruk dat hij meer kan dan hij in deze partij liet zien, We weten het nu wel, Krijt en Dehnert vormen geen goede combinatie in het dub belspel Dat was ook Zaterdag het geval. Enkele malen liepen ze elkaar in de weg, soms liet, vooral wanneer door het midden gespeeld werd, de een de bal voor de ander gaan. Overigens was in deze dubbel niet Larsen, maar Burrows de grote man. Tweede dag Evenals Zaterdag bleven Larsen en Bur rows ook op de tweede dag van deze wed strijd zowel in de beide enkelspelen als in het dubbelspel de baas. Er was evenwel dit verschil, dat de Nederlanders een set op hun naam brachten, n.l. Krijt, die de eerste set tegen Larsen met 86 won. De verwachting leefde dat Dehnert mis schien Burrows wel een set afhandig zou kunnen maken. Maar zover is het niet ge komen al heeft onze landgenoot niet on verdienstelijk gespeeld. De jagende fore hand was Burrows wel eens te machtig, de Amerikaan lag enigszins overhoop met zijn service, maar uitstekend was zijn vol leren, ondanks de rapheid van Dehnert voor hem veelal onhaalbaar. Met alle respect voor het soms verdienste lijke spel van Krijt, hij speelde veel en veel beter dan Zaterdag tegen Burrows, maar Larsen deed het wel heel kalm aan en onderschatte Krijt kennelijk. Hij liet ballen lopen, die hii niet mocht missen. Hij raakte daardoor ook wat uit zijn spel. De service van Krijt en diens forehand deden dikwijls goed werk en met gevarieerd spel bracht hij zowaar de eerste set met 86 op zijn naam. De tweede set vatte Larsen serieuzer op, won die met 62, maar zijn vorm was toch niet vam die aard, dat hij het zo gemakkelijk had in de derde. Integendeel, Krijt bleef goed par ij geven, haalde veel meer aan we van hem gewend 4 D: EHS 3—THB 2 HCK 5—RCH 5 10—9 12—22 Op de banen van de Noordwijkse Sportvereniging zijn Zondag onder auspiciën van de internationale club van Nederland en de K.N.L.T.B. demonstratie wedstrijden gehouden, waaraan werd deel genomen door de Amerikanen Seixas, Tra- bert, Larsen en Burrows. Seixas won het eerste enkelspel met 68, 63, 63 van Burrows, terwijl Tra- bert in het tweede enkelspel zegevierde over Larsen met 26, 75, 36, 64, 63. Det dubbelspel werd gewonnen door Trabert en onze landgenoot Dehnert, die in twee sets, 75, 64, Seixas en Larsen (V.S.) versloegen. De Australiër Ken Rosewall heeft het enkelspel van de Noord Engelse tennis kampioenschappen in Manchester gehouden, gewonnen door in de finale zijn landgenoot Rex Hartwig met 6—2, 6—1 te verslaan. In de eindstrijd dames enkelspel won Maureen Conolly bet 63 62 van haar landgenote Louise Brough. Rosewall en Hartwig wonnen het herendubbelspel met een 64, 63 overwinning op de Nieuw- zeelandse combinatie Robson en Otway. Het damesdubbelspel werd een overwin ning voor het „klassieke" paar Margaret Du pont-Osborne en Louise Brough, die Doris Hart en Shirley Fry met 46, 64, 64 versloegen. zijn. Op 54 kwam Larsen op matchpoint dat door Krijt met een harde forehand- drive teniet werd gedaan, 55, waarna Larsen met 75 de set en daarmede de partij won. Wilde Larsen zich voor dit spel in de dubbel revancheren? Het leek er veel op. Alles had hij aan het net met Burrows als veilige steun achter zich. De Ameri kaanse combinatie won met 60, 60, cij fers die geen nader commentaar behoeven. De Engelsman Raymond Ashford is tij dens de training voor de Tourist Trophy op het eiland Man met zijn BSA dodelijk verongelukt. Hij reed met een snelheid van ruim 95 km. per uur tegen een stenen muur en werd op slag gedood. Een andere En gelse coureur, Anthony Russell, werd met ernstige hoofdwonden naar een ziekenhuis vervoerd. Hij kreeg in een van de snelste bochten van het parcours een ongeluk. De Engelsman Wallis moest na een val ook naar een ziekenhuis worden vervoerd. Ver moedelijk heeft hij enkele ribben gebroken. De ronde van Midden-Nederland, een der „klassieke" wegwedstrijden voor amateurs over een afstand van 214 km. is gewonnen door Post uit Nieuw Vennep. Kort voor het einde van deze zevende ronde van Midden-Nederland, sprong Post uit de kopgroep van vier man, zijn tegen standers totaal overrompelend. Verbeten ver dedigde de sterke Noordhollandse kampioen een kleine voorsprong, die hij behield. Voor de Amsterdammer De Groot werd de teleurstelling nog groter, omdat hij in de Brabander Looien uit Steenbergen zijn meer dere moest erkennen in de sprint, terwijl Piet van der Dungen uit Tilburg zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Dat was de kopgroep, die op de brug bij Schalkwijk uit het sterk geslonken peloton ontsnapte. Er was uiteraard vooraf meer gebeurd, opmerkelijke en teleurstellende dingen. Daar was bijvoorbeeld het ontbreken van de Bel gen aan de start in Utrecht, als gevolg van een te lang oponthoud aan de Belgische grens. Zij kwamen vijf minuten te laat in Utrecht aan. Na enkele kilometers was de Haarlemmer Steenvoorden uit het snel draaiende peloton van meer dan 250 renners gevlucht. Hij kwam niet ver. En, onder bezielende leiding van een andere sterke Haarlemmer Rusman en een groepje van elf man ook niet. In Hilversum zat alles weer broederlijk bijeen. Er was toen al ruim 100 kilometer afgelegd, zonder dat er grootse dingen waren gebeurd, totdat het viertal Post, De Groot, Looien en Van der Duynen ontsnapte. De uitslag luidt: 1. Post (Nieuw Vennep) 5 uur 17 min. 52 sec- 2. Looien (Steenbergen) 5 uur 18 min. 3. De Groot (Amsterdam) zelfde tijd. 4. Van den Dungen (Tilburg) 5 uur 18 min. 23 sec. 9. Van 't Hof (Sassenheim) 5-19.23. 14. Tien stra (Halfweg) zelfde tijd. Met een verbeten trek op het gezicht rijdt Krijn Post, de nieuwe Noordhollandse amateurkampioen, de baan van het Utrechtse stadion op. Voor de derde achtereenvolgende keer is De Post (Nieuw Vennep) op de in Zaandam gehouden wedstrijd om het provinciaal kam pioenschap van Noordholland voor amateurs, kampioen geworden. Het 170 kilometer lange parcours was uit gezet in de Wormer en elf maal moest de ronde worden gemaakt over de smalle polder wegen. Dat dit parcours voor een dergelijk kampioenschap totaal ongeschikt is, bleek wel uit de vele valparttijen. Reeds in de eerste ronde werden hierdoor 20 van de 86 renners uitgeschakeld. Renners als Snijders, Rusman, Peters, Hofland en Ris raakten door valpartijen uit de strijd, en toen de laatste ronde inging waren nog maar dertien renners in de course. Met twintig meter voorsprong ging Post zegevierend over de eindstreep. De uitslag was: 1. en kampioen van Noordholland: Post (Nieuw Vennep), tijd over 170 km. 4 uur 33 min. 38 sec. 2. Van Bockel (Amsterdam) op 20 meter. 3. Rijkers (Amsterdam) op 30 meter. 4. Verseveld (Aalsmeer). 9. De Ruiter (Bever wijk). In Eindhoven werden de provinciale kam pioenschappen van Noord-Brabant en Zee land verreden. Cuyten legde de 140 kilometer af in 4 uur 6 minuten 14 seconden en werd daardoor Brabants kampioen. Westdorp arri veerde als derde en legde beslag op de Zeeuwse titel. In Soest werd Pauw Utrechts kampioen door de 168 kilometer in 4 uur 28 minuten en 58 seconden af te Jeggen. Budde kwam als vijfde binnen en verwierf daarmee het kam pioenschap van Gelderland. In Zwolle bestreden renners uit vier pro vincies elkaar om de titels. Kampioen van Groningen werd de renner Zondag. Dost legde beslag op de titel van Overijssel. Talens werd Drents kampioen en Charisius verover de het kampioenschap van Friesland. ENGELAND TEGEN DUITSLAND. De eerste voetbalwedstrijd sedert 1938 tussen Engeland en Duitsland zal op 1 December aanstaande in het Wembley stadion in Lon den worden gespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7