Uitgaan in Haarlem KLEURECHT BEHANG IS DÈ WARE KING SIZE Werkgever wegens omvangrijke steunfraude voor het hof NlWtf- MJTHRftClET Agenda voor Haarlem „In rapport-Waterwegen niets over Amsterdam" U geniet langer en intenser voor '"Hoe is het ontstaan?^ J In beroep hogere straf geëist N. VAN BREEMEN Co. TEL. 10070 Het Hooglied" van Bertus van Lier EEN EEUW GELEDEN Hoofdstedelijke K. v. K. bezorgd Dit woord: OP DE FLES Kobaltbom zou zelfmoord der mensheid betekenen Stroper ging in appèl; zelfde straf geëist Herdenkings-expositie Johan Limpers Kunstmaand Amsterdam Amsterdams hotel voor buitenlandse studenten wlISi In beslaggenomen schat van 50 millioen zoek? Deel van weekend-verloven gaat Vrijdagavond in BAKKER5 BEHANG Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 10 Junij 1854 VRIJDAG 11 JUNI 1954 In een openbare vergadering van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam hebben de leden besloten een brief te zenden aan Burgemeester en Wet houders van Ams.terdam, waarin de Kamer behalve aan haar voldoening over de ver betering van het weggedeelte Muiden Naarden van Rijksweg no. 1 (die Amster dam met het Gooi verbindt) uitdrukking geeft aan haar vrees, dat de slechte aan sluiting op deze weg tussen het Amstel- station en Diemen en in het bijzonder tus sen Amstelstation en Diemerbrug, een be lemmering zal vormen voor het snelver keer. De heer W. Rehbock stelde naar aanlei ding van het rapport Van Cauwelaert Steenberghe over de Nederlands-Belgische waterwegen, de vraag of uit het feit, dat het rapport uitsluitend gewag maakt van „afleiding van verkeer ten nadele van Rot terdam", mag worden geconcludeerd, dat Amsterdamse belangen hierbij niet op het spel staan. De voorzitter, mr. D. A. Delprat, antwoordde hierop, dat de Kamer de laat ste 30 jaar herhaalde malen uitdrukkelijk haar standpunt met betrekking tot de ver betering van de Schelde-Rijnverbinding heeft bepaald. Nu echter de definitieve be slissing over het derde interimadvies van de Deltacommissie inzake de afdamming van de zee-armen nog niet is genomen en dus nog niet vast staat, welk aspect na eventuele uitvoering van deze werken, de verbindingswateren tussen Antwerpen en de Rijn zullen krijgen, dient te worden af gewacht, wat ten aanzien van de Zeeuwse wateren zalVgebeüren, zo zei de voorzitter. Pas dan kan een nauwgezet onderzoek naar de voorstellen van het rapport Van CauwelaertSteenberghe worden inge steld. Tenslotte gaf de voorzitter uitdrukking aan zijn verwondering, dat „dit rapport ternauwernood gewag maakt van de Am sterdamse haven, die toch een zeer groot belang bij het Rijnverkeer heeft en met welker belangen zeker rekening dient te worden gehouden". ADVERTENTIE Door de originele Amerikaanse fabrica ge volgens recept van de wallbrook Tobacco Co. Inc., Goldsboro, North Carolina, U.S.A. Door de originele Amerikaanse vulling en melange van de fijnste en rijpste tabakken Door de échte Ame rikaanse King Size lengte - 84 mm. - U geniet langer en intenser De zaak is op de fles betekent: de zaak is bankroet, failliet. In eigenlijke zin wordt een vat bier op flessen ge trokken, dat wil zeggen dat men het laatste deel van de inhoud, dat weinig kracht meer bezit, in flessen aftapt en door bijvoeging van gerst weer drink baar maakt. Wordt het vat op flessen getrokken, dan betekent dit dus dat er niet veel meer in zit, dat er niet veel meer zegt men ook van personen of onderne mingen die zich financieel niet meer kunnen staande houden, dat zij op fles sen getrokken zijn. In die zin komt de uitdrukking in de vorige eeuw in Vlaan deren voor. Dan wordt ze verkort tot: op de fles zijn. Een schertsende variant ^is: op de flacon zijn. LONDEN (United Press) Een voor aanstaande Britse atoomgeleerde heeft gewaarschuwd dat het tot ontploffing bren gen van een kobaltbom de „zelfmoord van het menselijk ras" zou betekenen. Sir George Thomson, van het Corpus Christi- college in Cambridge en lid van de Britse delegatie naar de commissie voor atoomenergie van de UNO in 1946, zeide dit in een uitzending over de B.B.C. Hij zeide: „onverwachte gevolgen van het tot ontploffing brengen van waterstof bommen zijn zeer onwaarschijnlijk. Ge leerden kunnen nauwkeurig berekenen hoeveel energie mogelijkerwijs kan vrij komen. Maar de kobalt bom als wapen is onzinnig. Het is zelfmoord van het menselijk ras, geen oorlog, want er is geen controle meer. Vee. van het vrijkomende materiaal zou verscheidene malen rond de aarde worden gedragen, voordat het op de aarde terecht zou komen en niemand zou met enige mogelijkheid kunnen zeggen waar dat zou zijn". Wegens het clandestien in dienst nemen van steuntrekkers, het doen plegen van fal sificaties met formulieren en het gelegen heid geven tot steunfraude is in appèl tegen de 60-jarige J. Th. B., directeur-eigenaar van een huidenoverslagbedrijf in de Am sterdamse haven tien maanden gevangenis straf (waarvan vier voorwaardelijk) plus 4000 gulden boete geëist. Bij de politie rechter was B. enige maanden geleden tot zes maanden veroordeeld. Een onderzoek, dat al in 1952 door de gemeentelijke dienst van Sociale Zaken was ingesteld, had uitgewezen, dat van de 250 losse arbeiders, die bij het bewuste be drijf in een jaar in dienst waren geweest, meer dan de helft „onder de schim" had gewerkt, dat is onder een valse naam. Met zekerheid kon worden vastgesteld, dat op ten minste 25 werknemersverklaringen vele namen en adressen waren ingevuld. Aldus werd 10.000 gulden loon alleen al door 17 werknemers verzwegen. Dezen zijn inmiddels veroordeeld tot een totaal van ruim twee jaren gevangenisstraf. De bazen, zo ontdekte Sociale Zaken, werkten aan de fraude mee. Een reeks van wetten werd overtreden, zowel de Onge vallen-, de Ziekte-, de Arbeids-, de Werk loosheidswet als de Noodwet Ouderdoms voorziening en bovendien werden de belas tingen misleid. De werkgever bespaarde de toeslagen van „vuil werk", doordat zijn werknemers toch al steun trokken. Dit geval heeft vooral de aandacht getrokken, doordat de gemeente ieder jaar voor één millioen schade door steunfraude lijdt en onder de 250 ge vallen van steunfraude, die jaarlijks worden berecht, sinds twaalf jaren geen geding tegen een werkgever is geweest. ADVERTENTIE VRIJDAG 11 JUNI Concertgebouw: Muziekschooluitvoering Haarlems Muziek-Instituut, 7.30 u. Wilhel- minastraat 22: Ver. v. Spir. „Het Licht", 8.15 uur. Rembrandt: „De grote Caruso", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Minerva: „De bar dei- begoocheling", 18 jaar, 8.15 uur. Palace: „De drift in het bloed", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Handlangers der duisternis", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Fort Algiers", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zondige Ruby", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „De on- genaalwM^-en", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „George verovert de vloot", alle leeft., 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 12 JUNI Rembrandt: „De grote Caruso", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „De drift in het bloed", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Handlangers der duisternis", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Fort Algiers", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zondige Ruby", 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „De ongenaakbaren", 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, „The third man", 18 jaar, 23.30 uur. City: „George verovert de vloot", alle leeft., 2 15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Movie Crazy", alle leeft., 2.30. „De bar der begoo cheling", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. De procureur-generaal was van oordeel, dat verdachte op alle mogelijke manieren had geknoeid niet alleen om de afdeling Sociale Zaken maar ook om vele andere overheidsorganen te bedriegen. In gevallen van ziekte-uitkeringen werden de echte namen gebruikt. De premies werden eigen lijk door sociale zaken betaald. De procureur-generaal zeide verdachte mede verantwoordelijk te achten voor de gevangenisstraf, die aan de arbeiders is opgelegd. Hij beschouwde verdachte als het prototype van een onsociaal werkgever, die zich zoekt te bevoordelen ten koste van zijn arbeiders van de gemeenschap. De verdediger mr. J. A. van Waarden verklaarde zich er van overtuigd, dat zijn 60-jarige cliënt inderdaad onkundig is ge weest van veel wat hem ten laste is gelegd. Hij kende zijn mensen van gezicht niet van naam. Er zijn zóveel mensen beti'ok- ken in deze zaak, die nooit zijn verhoord, zei de verdediger. „Verwijs de zaak tejug naar de instructie, meneer de president, opdat zij van de grond af kan worden on derzocht." Hij concludeerde overigens tot vrijspraak, subsidiair ontslag van rechts vervolging, meer subsidiair een geldboete. Het hof zal op 24 Juni arrest wijzen. Haarlemse rechtbank Donderdagmiddag heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. B. van der Burg, bevestiging gevraagd van een vonnis van acht dagen hechtenis, dooi de kantonrechter gewezen in een zaak te gen de 42-jarige P. J. D. uit Haarlem, die op een ochtend in Maart van dit jaar door een jachtopziener en drie assistenten was aangehouden in de Herenduinen in de buurt van Velsen, waar hij naast zes opge trokken strikken stond, met zes konijnen in de hand. Voor de rechtbank verklaarde D., die, naar hij zelf verklaarde, reed-s meer dan 300 maal voor stroperij is veroordeeld, dat hij „ten sterkste" moest ontkennen, dat hij die zes konijnen uit die strikken had ge haald. Hij had ze tevoren reeds in de Ken- nemerduinen gevangen. Wat hij dan nu in de Herenduinen uitvoerde? Wel, hij was op weg naar IJmuiden, waar zijn motor stond. Aan het eind van de rechtszitting ver klaarde hij, dat de jachtopziener en zijn drie assistenten volgens het proces-ver baal, dat zij alle vier hadden getekend hadden gezien, dat hij zag-zag door de dui nen liep. Daar uit het getuigenverhoor was gebleken, dat slechts twee dit hadden ge zien, was het proces-verbaal volgens zijn inzicht vals. Tenslotte zei hij, dat men niet moet geloven, dat hij voor zes konijnen op pad zou gaan. Als hij op stropen uitgaat, dan is dat niet voor zes, maar eerder voor zestig konijnen. Op 24 Juni zal de rechtbank uitspraak doen. Ter nagedachtenis van de heden tien jaar geleden gefusilleerde verzetstrijder- beeldhouwer Johan Limpers uit Haarlem, heeft zijn collega Leo Braat gisteren in een der bovenzaaltjes van het Stedelijk Mu seum te Amsterdam een kleine expositie van diens nagelaten werk geopend. De 29- jarige Johan Limpers werd gelijk met een der leidende figuren uit het kunstenaars verzet, de Amsterdamse beeldhouwer Ger- rit van der Veen en enkele anderen op 10 Juni 1944 door de Duitsers gefusilleerd. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de weduwe van Limpers, zijn moeder en zuster, alsmede de vrienden uit het verzet en kunstenaars, woonden de opening van de expositie bij. Deze duurt tot 5 Juli en is reeds eerder in „Het Huis Van Looy" te zien geweest. De adjunct-directeur van de stedelijke musea, de heer H. L. C. Jaffé, zeide in zijn openingswoord onder meer, dat het werk van Limpers een belofte voor de toekomst inhield: „Door zijn dood heelt de Neder landse beeldhouwkunst een groot verlies geleden". De heer Braat schetste de figuur van Limpers als verzetsman en als beeld houwer. Ook hij verklaarde: „Limpers is een ongewoon begaafde beeldhouwer ge weest.". 99 De componist Bertus van Lier kreeg in dertijd van de Arnhemse Kunstkring „Voor Allen" de opdracht voor een om vangrijk vocaal werk met orkest. Naar een onderwerp hoefde hij niet te zoeken, want reeds lang boeide hem het Bijbelse gege ven van het Hooglied, en meende hij be treffende de problemen, die deze wonder lijke lyriek opleveren, tot klaar inzicht gekomen te zijn. Zodat hij, naar zijn op vatting vertrouwd met de tekst die hem fascineerde, direct aan het werk toog en „Het Hooglied" componeerde voor drie so lostemmen, koor (voornamelijk vrouwen koor) en kamerorkest van veertien solo partijen. Van Lier gebruikte de Neder landse tekst van de Statenbijbel, maar^ paste zijn compositie tevens toe op een' Engelse Bijbelvertaling. En het. was dan ook in deze laatste versie dat het werk in 1949 tijdens het Holland Festival (in de Oude Kerk te Amsterdam) voor het eerst werd uitgevoerd. Ik heb het toen niet ge hoord, maar ik vernam van verschillende zijden dat de galmende acoustiek van het gebouw deze première niet begunstigd had. De stichting „Amsterdamse Kunst maand schiep nu, vijf jaar later, de moge lijkheid voor een tweede vertolking. Deze had Donderdagavond plaats in de Bach- zaal, onder leiding van de componist, die er nu de voorkeur aan gegeven had het werk in het Nederlands te laten vertolken. Solisten waren Dora van Doorn-Lindeman (de Sjoelamitische), Wiebe Drayer (de Herder) en Carel Willink (de Koning). Het koor was gevormd uit het Neder lands Vocalisten Ensemble" (directeur Max van Doorn) en „Collegium Musicum Amstërdamiensis" (directeur Toon Vran- ken Het instrumentale gedeelte was toever trouwd aan het Amsterdams Kamermu ziekgezelschap, bestaande uit musici van het Concertgebouw-Orkest. De voorwaarden voor een bevredigende weergeving waren nu wel gunstig en het is dan ook een uitvoering geworden die op klare wijze een interessante kijk gaf op de visie die Bertus van Lier zich omtrent „Plet Hooglied" gevormd heeft. Zijn grote eerbied voor het onderwerp heeft hem weerhouden om de tekst in bepaalde mu zikale vormen te wringen en met vooraf berekende climaxen een toonkundig com plex op te bouwen, waarin de tekst de ge hoorzame dienaar van de muziek zou zijn. De vormen die hij gebruikte zijn direct voortgevloeid uit de tekst: de muziek is De burgemeester van Amsterdam mr. Arn. J. d'Ailly heeft een speciaal voor bui tenlandse studenten ingericht hotel ge opend, dat aan zestig personen verblijf s- accomodatie zal verschaffen. Dit studenten- hótel is voorlopig ondergebracht in de sociëteit van de R.K. Studentenvereniging „Sanctus Thomas Aquinas" aan de Von delstraat te Amsterdam en is vooral be doeld voor die buitenlandse studenten, die Nederland tijdens de zomermaanden ko men bezoeken. De burgemeester verrichtte de opening met het invullen van een for mulier voor een Canadese student, die hier als een der eerste gasten een onderdak zal vinden. De burgemeester heeft het initiatief tot oprichting van dit hötel door de Algemene Studentenvereniging Amster dam zeer toegejuicht. Plij wees in zijn openingswoord op het belang van het coh- tact, dat de studenten onderling kunnen hebben. De stichting „Amsterdams Studenten Hotel", die de exploitatie ter hand zal ne men, heeft reeds circa 450 reserveringen, omvattende ongeveer 2000 overnachtingen kunnen boeken van studenten uit talrijke landen. Het plan is in de toekomst een permanent hotel in te richten, indien de exploitatie van dit object slaagt. De Foreign Student Service heeft aan de tot standkoming van dit hötel medewerking verleend. hier de volstrekt dienende partij. Een dei- consequenties daarvan is dat de baspartij wel zeer typerend, maar weinig dankbaar is en dat het koor slechts een incidentele rol vervult. De sterkste kwaliteit van de compositie acht ik haar Oosterse sfeer, die volkomen in harmonie is met het extati sche gegeven. De uitvoering voldeed aan de hoge eisen die het werk, zowel instru mentaal als vocaal, stelt. De avond was ingeluid met een „Diver timento" voor vijf instrumenten van Mi- chaël Haydn. vrij eenvoudige muziek, maar van goed gehalte. Bovendien werd het publiek vergast op het Harpseptet („Introduction et Allegro") van Ravel, met Phia Berghout als soliste, alweer zo'n werk dat men anders nooit te horen krijgt en dat nochtans een verrukking voor het gehoor is. Als concertino voor harp er komt ook een uitgebreide cadens in voor geeft het aan dit instrument de dankbaar ste kansen. Het publiek toonde zich opge togen door deze charmante Ravel-muziek en vroeg niet tevergeefs om een gedeelte lijke herhaling. JOS DE KLERK Tijdens haar werkbezoek aan de Noord-Veluwe bezichtigde Koningin Juliana gisteren ook het blindentehuis Sonneheerdtin Ermelo. De Vorstin bij een der blinde meisjesdie hier een weefgetouw bedient. TONEEL EN DANS Vrijdag 11 Juni, Openluchttheater, 20.30 uur: Openbare training van het onder artistieke leiding van Mascha ter Weeme staande Ballet der Lage Landen, dat Zaterdag en Zondag voorstellingen geeft. Zaterdag 12 Juni, Stadsschouwburg, 20 uur: Dans en ballet, uitvoering door leerlingen van Ger en Toke Herben, met eerst genoemde aan de vleugel. Gedanste schet sen en improvisaties. Zaterdag 12 Juni, Vleeshal, 20 uur: In Haar lems Cultureel Centrum worden volks dansen uitgevoerd onder leiding van Henk van de Wateren. Nadere bijzonderheden niet ontvangen. Zaterdag 12 Juni, Openluchttheater, 20.30 uur: Optreden van het Ballet der Lage Landen onder leiding van Mascha ter Weeme, onder meer met „Een Amerikaan in Parijs" op muziek van Gershwin door Pieter van der Sloot. Zondag 13 Juni, Openluchttheater, 20.30 uur: Herhaling van. de voorstelling door het Ballet der Lage Landen. Eerste solisten: Angela Bayley en Pieter van der Sloot. Verder: Ine Rietstap, Andrine de Clerq en vele anderen, in cbox-eografieën van Pieter van der Sloot en Susanne Egri. MUZIEK Vrijdag 11 Juni, Concertgebouw. 19.30 uur: Uitvoering door leerlingen van Haarlems Muziekinstituut (directeur Nico Hooger- werf). Eveneens op Dinsdag 15 Juni en Vrijdag 18 Juni, zelfde tijd. Maandag 14 Juni, Grote Markt, 15.30 uur: Bespeling van het carillon van de Grote Kerk door de stadsbeiaardier Arie Peters, die men eveneens kan beluisteren op Donderdag 17 Juni van 20 tot 21 uur en op Vrijdag 18 Juni van 11.3012.30 uur. Dinsdag 15 Juni, Grote Kerk. 20 uur: Orgel bespeling door George Robert, stadsorga- nist, die een programma van v/erken van Johann Sebastian Bach ten gehore brengt, onder meer „Kleines harmonisches Laby rinth" en „Passacaglia en dubbelfuga" in c. Donderdag 17 Juni, Grote Kerk, 15 uur: De stadsorganist George Robert speelt op het Muller-orgel werken van Bach, Handel. Purcell, Stanford. Max Reger (Melodia en Pastorale) en Paul Hindemith (Sonate II). Donderdag 17 Juni, Minerva Theater, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Ma- rinus Adam, met medewerking van de jeugdige violist Jean-Louis Stuurop, die solist is in het Vioolconcert van Brahms. Verder werken van Weber, Borodine en Rimsky-Korsakov. DIVERSEN Vrijdag 11 Juni, Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelvereniging „Samuel Falkland" geeft een voorstelling van het blijspel „Grompie" naar het Engels van Horace Hodges en Thomas Wigney onder regie van Hein Kraneveld. Zaterdag 12 Juni, Lido-Theater, 23.30 uur: Nachtvoorstelling van de film „The Third Man" van Carol Reed naar een verhaal van Graham Greene met citerspel van Anton Karas. In de hoofdrol: Orson Welles. Zaterdag 12 Juni, HKB-gebouw, 20 uur: Feestavond van de Velser HBS-vereniging met een opvoering van het blijspel „Drie is te veel". Na afloop bal met The Dixie land Wanderers. Zondag 13 Juni, Lido-Theater, 11 uur: Bij zondere voorstelling van de film „Hoff mann's Vertellingen" van Powell en Press- burger (met onder anderen Moira Shearer) naar de gelijknamige opera van Jacqffts Offenbach. Zondag 13 Juni, Groenendaal. 20 uur: Open luchtconcert in het Heemsteedse wandel bos door de Harmonie „Eensgezindheid" onder leiding van Adr. Nieman. Maandag 14 Juni, Stadsschouwbrug, 20 uur: De R.K. Toneelvereniging „Thalia" ver toont het blijspel „Fluffy neemt de lei ding" van George Batson, waarvan op Dinsdag en Woensdage herhalingen worden gegeven. Woensdag 16 Juni, Minerva-Theater, 20.15 uur: Jaarvergadering van de Heemsteedse Kunstkring. Na de pauze zingt Truus Kloes. bij de luit volksliederen en balladen uit middeleeuwen en renaissance. TENTOONSTELLINGEN Vishal: ,,'t Schilderend kind", expositie van ongeveer 200 tekeningen en pastels van leerlingen van de Kinderschilderschool van Ton de Boer. Geopend van 1316 en van 19—21 uur Tot 21 Juni. Huis Van Looy: Werken van leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel", Tot 22 Juni dagelijks geopend van 1017 uur. Des Zondags van 1317 uur. Kunsthandel Leffelaar: In de tuinzaal expo sitie van schilderijen en tekeningen van Dirk Oudes en W. Roosmalen. Tot en met 24 Juni. Woonhuis Van Looy: Het voormalig woon huis van schilder-schrijver Jacobus van Looy is te bezichtigen op Donderdagen van 10—12 en van 14—17 uur. Op Zon dagen alleen van 1417 uur. Teylers Museum: Tekeningen van Dirk Langendijk (17481805). Voorstellingen uit het militaire leven. Het museum is dagelijks geopend van 1117 uur, behal ve op Maandag, benevens op de eerste Zondag van elke maand van 1317 uur. Frans Halsmuseum: Groepsportretten van Frans Hals in nieuwe formatie, benevens permanente expositie van recente aan winsten uit de Recuperatie. Geopend van 10—17 en Zondag van 13—17 uur. Schotersingel 117 a: Palestina-diorama's (Bijbelse voorstellingen). Dagelijks ge opend van 1417 uur. Riviervismarkt 5: Curiositeitenkelder, col lectie antieke tegels en diverse kunstvoor werpen. Vragen betreffende Beheers instituut uit Tweede Kamer Het Tweede Kamerlid de heer V a n D i s (S.G.P.) heeft de minister schriftelijk naar de juistheid gevraagd van de hem ter ore gekomen gang van zaken met het huis en het vermogen van de niet-genaturali- seerde Duitser R. Liffers. Het herenhuis Prinsessegracht 3 te 's Gravenhage was sedert 16 Januari 1941 in zijn bezit. Het be heersinstituut, hetwelk geweigerd heeft hem te ontvijanden en zijn bezittingen als vijandelijk vermogen in beslag genomen, heeft niettemin geen beslag gelegd op het herenhuis, hoewel dit gewezen Duits eigen dom was. Liffers zou na de oorlog gezocht zijn. Zijn spoor leidde naar het seminarie te Rijsenburg bij Driebergen, waar men hèm niet meer aantrof, maar wèl achter een muur verborgen een grote collectie juwelen en kunstvoorwerpen ter waarde van ruw geschat 50 millioen gulden. Deze schat zou in beslag genomen, maar sedert dien spoorloos verdwenen zijn. Om N.S. te ontlasten De 50 percent van de parate onderdelen, die elk weekend niet verlof naar huis mo gen gaan, zullen voortaan in plaats van des Zaterdags om 13 uur reeds des Vrijdags om 18 uur met verlof mogen vertrekken. In plaats van 's Maandagsavonds om 24 uur zal men dan echter 's Maandags om 12 uur weer in de legeringsplaats moeten zijn te ruggekeerd. Deze maatregel is door de minister van Oorlog genomen om de Spoorwegen op Za terdagmiddag, wanneer vele duizenden militairen moesten worden vervoerd, te ontlasten. Bovendien is een voordeel er van, dat de militairen, nu drie nachten thuis kunnen overblijven. De regeling is niet louter voor de zo mermaanden getroffen. ADVERTENTIE 000300000000000000000000000Q voor zonnige kamers en étalages Gen. Cronjéstraat 135 - Haarlem-N. Telefoon 11657 Vakkundige behangers beschikbaar 0OOOOOOOOOOOOOOO0OOOOOOOOOOO LONDEN. Het te Sydenham ge bouwde „Glazen Paleis", hetwelk bestemd is voor eene blijvende verzameling van kunstwerken en natuur-voortbrengselen, zal plegtig geopend worden door H. M. Koningin Victoria. H. M. zal bij die ge legenheid door de leden van het Koninklijk Gezin, door den Koning van Portugal en diens broeder, en door een aantal andere voorname personen vergezeld worden. De Aartsbisschop van Canterbury zal een plegtig gebed uitspreken, waarna muziek stukken uitgevoerd zullen worden door een orchest van 400 toonkunstenaren en 800 zangers.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5