Olympische Dag in Amsterdam porten Coppi won de voorlaatste étappe; Clerici vrijwel zeker van eindzege Sport op Zondag Strijd om voetbal titel voortgezet in Utrecht en Eindhoven Biljartprobleem Voorting zakte af naar 5e plaats in klassement HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 CRICKET SPORTWEEK Paardensport Nottelman kan Zondag zijn successenreeks in Alkmaar voortzetten De ronde van Italië HONKBAL ZWEMMEN Faas Wilkes op de Olympische Dag? Om de Jules Rimet-beker Eindelijk Systeem Twee helften Gevaar „Kampioen"-renners in Ronde van Limburg Overwinningen van DWT en HVGB Het Engels elftal tegen België Cricket Nog steeds regen bij eerste testmatch zATERDAG 12 JUNI 1954 0 VOETBALCOMPETITIE om het j0pioenschap van Nederland wordt 0gen voortgezet met een tweetal wedstrijden, die van groot belang zijn 0r de uiteindelijke beslissing. En wel co oral wat betreft de positie die Eind den zal gaan innemen. Het lijkt ons namelijk toe dat DWS het niet zal lunnen bolwerken tegen de Eindho ve naren en dus zal verliezen. Waarbij de (raoa rijst wat of het residtaat zal zijn :in de wedstrijd. DOS—PSV. Bij een Jijk spel toch tussen deze rivalen zal ie voorsprong van Eindhoven twee )Unten gaan bedragen. En in een kleine ■ompetitie als die om het landskam pioenschap kan dat wel eens beslissend ilijken te zijn. Komt de wedstrijd, in Utrecht wél tot een beslissingwel dan >al de winnaar voorlomg de enige con current zijn van Eindhoven. De stand jj op het ogenblik: Eindhoven 2-3, p$V 2-2, DOS 2-2, DWS 2-1. De voet- jalliefhebbers uit Haarlem en om- ceoing zullen in Amsterdam Zondag lok voetbal kunnen zien. En wel tijdens ie Olympische Dag in het stadion. Een Nederlands Bondselftal speelt daar na melijk tegen cle Spaanse club Atletico ie Madrid. Verder is er uiteraard athle- tiek, gymnastiek, wielrennen en paar densport. In de eerste klasse van de cricketcompeti- ié speelt Haarlem op haar terrein aan de Donkerelaan in Bloemendaal tegen HCC 2. Een zware ongave voor de Haarlemmers om uit deze wedstrijd winst te behalen. Vooral het batten van de Hagenaars is bijzonder sterk. Ook Rood en Wit krijgt het niet gemakke- ijk. Hermes DVS is vooral op eigen veld een geduchte tegenstander. De reserves van Rood en Wit (tweede klasse Al spelen aan de Spanjaardslaan tegen SCHC en in Heemstede komen CVHW en Haarlem 2 (tweede klasse D) tegen elkaar in het veld. In Haarlem gaat alle aandacht naar de elfde Haarlemse Sportweek. Nadat Zater dagmiddag reeds autosprints zijn geweest op het circuit van Zandvoort onder leiding van de RAC-West, wordt de sportweek des avonds om half acht officieel geooend met een defile op de Grote Markt in Haarlem. Dit nadat om zeven uur ook op de Grote Markt een Haarlems A en een B team een volleyballwedstrijd hebben gespeeld. Om half tien is er dan verder een groot sportvarieté (gymnastiek, schermen, boksen en Judo), dat bij kunstlicht zal worden ver werkt. Des Zondags zijn er in het programma van de sportweek om elf uur kaatswedstrijden op het terrein aan de Kleverlaan en om half twee een motorbetronwbaarheidsrit. waar van de start en de finish bij restaurant Dreefzicht zijn. Om twee uur begint vervolgens op het EDO-terrein een sportmiddag, waaraan onder andere de Katholieke Turnkring met een uitgebreid programma zal meewerken. Verder is er een korfbalwedstrijd Haarlem Leiden, een koppelwedstrijd hardlopen, een demonstratie speerwerpen en hardlopen op korte afstanden. Het Haarlems korfbaltwaalftal komt als volgt in het veld: Aanval. Dames: W. SterkCompiet en B. TuinderMoerman (Animo Ready). Heren: G. Schoon (Animo R.) en W. v. Maren (Aurora). Midden. Dames: A. Schomagel (Oosterkw.) en T. Waagmeester (Watervliet). Heren: W. Klasen en L Reyns (beiden Haarlem). Verdediging. Dames: R. Tjeertjes en T. Jonker (beiden Aurora). Heren: K. v. Dijk en G. Deen (beiden Aurora). Reserves. Dames: L. v. Dai.tsik (Ooster kwart.). Heren: T. Zwier (Animo Ready). De jachtvereniging Watervrienden en de Haarlemse Zeilvereniging organiseren Zon dag 13 Juni in het kader van de elfde Haar lemse Sportweek zeilwedstrijden en demonstraties op het Noorder Buiten Spaarne. Om elf uur beginnen de zeilwedstrijden en middags om drie uur is ér Admiraal zeilen. De startplaats, de Rietpol in Spaarn- óam, is toegankelijk voor het publiek. PLAATS VAN AFSTOOT Een zeer lastige stoot. Indien bal B iets te dik geraakt wordt, is klotsen onvermij delijk en indien met rechts zij-effect wordt gespeeld komt bal B te liggen op de plaats, die de tekening aangeeft. Houdr daarom het volgende stootbeeld aan: bal B 25/100 vol rechts, bal A één centimeter boven het midden met één centimeter liaks zij-effect, techniek: drijvend. Tijdens de demonstratie van de Deense gymnasten op de Olympische Dag 1953. In het Krelagehuis aan de Leidsevaart zijn er dan des avonds nog tafeltenniswedstrijden met als deelnemers Hogendoorn, Van der Spek, Scheffer en Weel. De competitie zal mede door het feit, dat ook Zaterdag de Mildenhall Ramblers tegen een Bondsteam zo.uden uitkomen (zoals ge meld komen de Amerikanen niet naar Ne derland) enige vertraging ondervinden. In de eerste klasse vinden slechts twee wed strijden doorgang. Zondagmorgen 10 uur speelt EDO thuis tegen Blauw Wit. Wij vrezen voor de ge havende EDO-ploeg een nieuwe nederlaag. Een overwinning van Van Leuven c.s. zou echter de spanning in I B tot grote hoogte brengen. De tweede wedstrijd is Zondagmiddag om twee uur: TYBB—EHS, een fraaie gelegen heid voor de EHS'ers om alleen aan de kop te komen in I A. Wij zijn benieuwd of ook Schuitemaker tegen TYBB een no run, over winning weet ta behalen. In de overgangsklasse vindt het volledige programma doorgang. HFC Haarlem ont vangt Spartaan Zondagmorgen om tien uur en kan winnen. HHC 2 gaat op bezoek bij Sparta en zal wel niet tot een verrassing in slaat zijn. Catchers—RFC en Schoten 2— SC Haarlem 2 zullen wel overwinningen voor de ontvangende verenigingen opleveren. In de B-afdeling gaat „Haarlem" 2 naar DOS. Voorlopig de laatste kans voor de reserves van de roodbroeken om van de laatste plaats af te komen. SC Haarlem gaat naar DWS en zal twee punten aan haar totaal toevoegen. DEC—UW is van belang voor de bovenste plaats. Een overwinning van DEC zal SC Haarlem van harte welkom zijn. De Volewijckers tenslotte zal van WGA 2 winnen. slagzwemster Jos Rubens tweede van Ne derland op dit nummer de vrijeslag zwemsters Loes Zandvliet, Lenie van Rooy en vele anderen. Na de persoonlijke num mers volgen er een zestal estafettes met de 4 x 100 m. vrije slag heren als zwaarste num mer. Tot slot een tweetal waterpolo-wed- strijden: DWT 1 dames tegen LAC 1 uit Rotterdam en DWT 1 heren tegen PSV uit Eindhoven. De wedstrijden worden gehouden in het bad Houtvaart en beginnen om half twee reeds. Naar wij van de K.N.V.B. vernemen is de kans groot dat Faas Wilkes op de Olym pische Dag van Zondag in het elftal van Atletico Madrid tegen het Bondselftal zal meespelen. De vroegere Nederlandse international heeft verklaard graag voor Atletico in Amsterdam uit te komen en ook de Madri- lenen zouden zijn meespelen zeer op prijs stellen. Het wachten is op toestemming van de club van Wilkes, Valencia. Zondag worden in het Alkmaarse Sport park de traditionele aardbeieneourses ge houden, die als altijd een groot aantal paar den ruim 100 aan de start zullen brengen. De bekwame Noordhollandse trainer en rijder Nottelman zal zijn suc cessenreeks kunnen voortzetten en vrij zeker met drie overwinningen zijn enorme aanhang tevreden kunnen stellen. In de Elephant-prijs heeft hij de beschik king over Quita Norma, een paard, dat vorig jaar enorme vorderingen heeft ge maakt en in de afgelopen maanden in de hoge school nog wel meer snelheid zal zijn bijgebracht. Dit is ook nodig, daar haar naaste concurrenten Rose Marie en Rosa B op een beter record kunnen bogen, doch nu o.i. het onderspit moeten delven tegen Quita Norma. De tweede overwinning voor Nottelman ligt voor hem klaar met Pretty Boy in de Moulin Rouge-prijs. Deze uitzonderlijke klasse-draver heeft echter een kennelijke tegenzin in de Alkmaarse baan, hetgeen hij vorig jaar nog als groot favoriet demon streerde door uit te breken. De vos is ech ter rustiger geworden en doet nu trouw zijn Dlicht, zodat de in grote vorm zijnde Mr Fried en Nemetor B hem niet zullen kunnen houden. Het hoofdnummer over 2740 m belooft weer een interessante krachtmeting te wor den. daar het onderlinge verschil in kwa liteit zeer gering is. Nottelman heeft ech ter het voordeel aan de kop te kunnen vertrekken met Queen Mary en op de van hem zo bekende wijze zal hij dan aan het hoofd van het veld het tempo regelen en in de laatste 200 m alle oogespaarde re serves uitspelen. Prince Maire zal deze slotrush niet kunnen volgen en met de tweede plaats genoegen moeten nemen. Al leen Querie zou kunnen verrassen, indien zij geen fouten maakt. In het openingsnummer kunnen de Alk- maarders eveneens een plaatselijke favoriet zien winnen, n.l. Spencer Gav's Zoon, die qua snelheid en betrouwbaarheid ver bo ven de andere uitsteekt en zijn handicap ongetwijfeld binnen enige honderden me ters zal inlopen. Speedy Lady en Shadow zijn de plaatsoaarden. 'De Dutch Evern-prijs zal de verwachte zege kunnen brengen van Rita Bond, die reeds drie maal achtereen op bet laatste moment werd gekloot. Rosa Signal en Ramses zullen hun achterstand niet geheel kunnen inlopen. Het amateursnummer is door de ver schijning van Quite Heny geen open aan gelegenheid meer, daar hij zijn huidige vorm gemakkelijk moet kunnen winnen, tenzii de amateurriider dit snelle paard niet 'juist aanvoelt. Zou dit het ?eval ziin, dan gaat de voorkeur uit naar Pikette, die met. Odd'tv de grootste rivalen zijn. Een volle broer van Quite Heny Roval Heny verschijnt in de Amazonen-oriis aan de start. Hoewel dit naard de laatste keer iuist werd geklopt doet d>t niets af aan zijn kwaliteiten. Op hem valt dan ook onze keuze, gevolgd door Rudi Trothan en Quick Hanover. Tn de Roem van Kennemerland-priis ziin het Opveger en Pensi Cola. die de lakens zullen uitdelen. Daar Opveter zich op de kleine banen het beste thuis voelt veronderstellen wij. da4 hij dit nummer voor zich zal oneisen vóór Pëosï Cola. Pe- tronella, die ruim een half jaar niet in de baan is geweest, zou kunnen verrassen. Een aardige attentie voor de eigenaren en rijders is, dat iedere winnende combi natie een slof aardbeien krijgt. In Groningen worden Zondag de Sweep stakes voor 3-jarige dravers gehouden, waarvoor ruim 7000 aan prijzen is uit- De Nederlander Gerrit Voorting heeft het gisteren in de zware berg-étappe van de Ronde van Italië niet kunnen bolwerken legen de klimmers van faam. Hij zakte van de tweede naar de vijfde plaats In de alge mene rangschikking. Beter deed de jonge Zwitserse drager van de rose trui, Carlo Clerici het. Clerici arriveerde als vierde, met minder dan 2 minuten achterstand op de winnaar van de étappe, de Italiaan Coppi. Clerici is nu practisch zeker van de over winning in deze ronde. Vandaag wordt de laatste étappe gereden, die over de 2330 meter hoge Bemina-pas van Bolzano naar St. Moritz voert. De Italiaan Astrua was de eerste die de Rolle pas overstak, het eerste grote obstakel, gevolgd door een groep van 34, onder wie Coppi en Clerici. Een kilometer voor de pas kreeg Koblet een lekke band, maar spoedig had hij de groep leiders weer ingehaald. Coppi trok er tussen uit op enkele kilo meters van de Pordoi-pas, met Clerici aan zijn wiel. De Zwitser moest echter lossen en Coppi bereikte' de top met 20 seconden voor sprong op Astrua en Clerici. Na de pas kreeg Coppi een lekke band, maar Clerici kon hiervan door een val niet profiteren. Opnieuw was Coppi eerste op de Gardena- pas, op 150 gevolgd door Astrua, op 2 minu ten door Clerici, en op drie minuten door Koblet, Bartali en enige anderen. Lekke band Bij de afdaling raar Bolzano moest Coppi opnieuw afstappen door een lekke band. Koblet, Clerici en Astrua profiteerden dooi de marge van de leider terug te brengen tot 2 minuten 30 seconden, in Ortisei, 35 km. van Bolzano. Maar Coppi voerde het tempo weer op en in Ponte Gardena, 24 km. van de finish, bedroeg zijn voorsprong op Koblet en Clerici 3 minuten 8 seconden. Toen wist Coppi kennelijk dat hij zeker van de winst was en ging hij het wat kalmer aan doen. Op enkele kilometers van de finish gooide hij er nog een eindsprint uit. In de sprint van zijn achtervolgers versloeg Astrua Koblet en Clerici. Clerici was zeer vermoeid, maar hij was dol van vreugde omdat hij practisch zeker was van de eind zege. Klassementen Het klassement van de 20e étappe van de Ronde van tlalië, van San Martino di Castrozza naar Golzano over 152 km., luidde: 1 Coppi 152 km. 4.44.56 (gem. 32.007 km/uur) 2. Astrua (Italië) 4.46.48; 3. Koblet (Zw.) z. t.; 4. Clerici (Zw.) z. t.; 5. Magni (It.) 4.49.49; 6. Fornara (It.) z. t.; 7. Coletto (It.) z. t.; 8. Albani (It.) 4.52.38; 9. Barozzi (It.) z. t.; 10. Monti (It.) z. t.; 11. Zampmi (It.) z. t.; 12. Rossello (It.) z. t.; 13. Metzger (Zw.) z. t.; 14. Schaer (Zw.) z. t.; 15. Conterno (It.) z. t.; 16. Lorono (It.) z. t.; 17. Wagt- mans (Ned.) z. t.; 18. Volpi (It.) z. t.; 19. Assirelli (It.) z. t.: 20. Huber (Zw.) z. t.; 21. Bartali (It.) z. t.; 22. Soldani (It.) 4.55.28; 23. Martini (It.) z. t.; 24. Van Est (Ned.) z. t.; 47. Gerrit Voorting 5.05.42; 61. Van Breenen (Ned.) 5.08.09. ADVERTENTIE SUCCES voor de rakenman een kwartaal op proef voor f 2,- op giro 13.63.00 geloofd. In de afdeling hengsten zal Geer- sen met Spencer Hollandia niet te kloppen zijn, tenzij zijn stalgenoot Sunny Boy in de afgelopen weken grote vorderingen ge maakt mocht hebben. In de afdeling mer- riën is de keuze niet zo eenvoudig, doch wij vertrouwen op Sonja Zora en Sunshine. Geersen is met Sunshine Hollandia de out sider. ADVERTENTIE Voor haar eigen zwemfeest op Zondagmid dag 13 Juni a.s. heeft de R.K. Zwemver. De Watertrappers zeer sterke tegenstanders uitgenodigd. Het zijn naast de eigen DWT- ploeg de ploegen van PSV uit Eindhoven, De Leidse Golfbrekers en LAC uit Rotter dam. Vele bekende zwemmers en zwem sters komen hier aan de start, o.a. de vlinder- NU IN VRIJWEL ALLE LANDEN in de wereld Nederland is een van cle weinige uitzonderingen de com petitie-voetballers hun plunje hebben opgeborgen tot het volgende seizoen, begint in Zwitserland het eindtour- nooi om het wereldkampioenschap. Een tournooi, waarvan de winnaar voor vier jaar in het bezit komt van de Jules Rimet-beker en er zich dus op mag beroemen het sterkste natio- tionale voetbalteam te hebben dat er op dit ondermaanse te vinden is. Bra zilië, Mexico, Frankrijk, Joegoslavië, Hongarije, Korea, Turkije, Duitsland, Oostenrijk, Schotland, Uruguay, Bel gië, Tsjechoslowakije, Zwitserland en Italië zullen elkaar de komende weken van zestien Juni tot vier Juli die eer betwisten in de stadions van zes Zwitserse steden. Welke van de zestien landen uiteindelijk op vier Juli in Bern in de finale zullen komen? Het hangt niet alleen af van voethalcapa- citeiten, doch ook van het lot Hetgeen wij u in het volgende duidelijk willen maken. DOCH EERST IETS OVER het we reldkampioenschap zelf. Het plan voor een dergelijk tournooi is reeds zeer oud. Aan het einde van de vorige eeuw reeds opperden sportjournalisten in Duitsland het denkbeeld om alle landen waar toen voetbal werd gespeeld in een groot tour nooi bijeen te brengen en om de eer van de sterkste te laten strijden. Daar kwam toen niets van, want zo bleek spoedig in veel landen ontbrak nog vrijwel alles dat op een juiste en verantwoorde organisatie moest duiden Zo gingen de Duitse plannen niet door, doch het denk beeld voor een wereldkampioenschap bleef wel leven en aan de verwezenlij king ervan werd vele malen gewerkt. Zonder succes echter. Aanvankelijk beschouwde men toen maar de winnaar van het Olympisch voetbaltournooi als de officieuze wereld kampioen. Maar toen men in verschil lende landen overging tot het profes sionalisme en het Internationaal Olym pisch Comité bleef vasthouden aan het strikte amateurisme, kon ook dat niet meer. De proflanden konden namelijk veel sterkere ploegen samenstellen dan die werden afgevaardigd naar de Olym pische Spelen. En dus werden de oude denkbeelden toch weer actueel. IN 1928 kwam toen Frankrijk met een voorstel voor éen wereldkampioenschap op het congres van de F.I.F.A. Een tour nooi, waaraan zowel amateurs als pro fessionals zouden kunnen deelnemen. Het voorstel kwam er door. En een jaar later was de trofee er ook al. Zij werd geschonken door de voorzitter van de F.I.F.A.de Fransman Jules Rimet. Zij stelde een vrouwenfiguur voor, die een achtkantige schaal op het hoofd draagt. Het geheel werd uitgevoerd in massief goud en vertegenwoordigt een niet on aanzienlijke waarde. In 1930 traden de landen voor de eer ste maal aan. Dit ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de onaf hankelijkheid van Uruguay. Uruguay won de beker na een vier-twee over wining in de finale op Argentinië, dat bij rust nog met twee-een had voorge staan. Vier jaar later was Rome het to neel van de strijd. Toen had zelfs Ne derland grote plannen Uit die tijd stamt het schone lied „We gaan naar Rome", waarin de niet geringe voetbaleapaci- teiten van Mijnders, Wels, Vente en Smit worden bezongen. In dat jaar bleek echter Italië al weer het organiseren de land dus over de sterkste landen ploeg te beschikken. Het won de finale met twee-een van Tsjechoslowakije in de verlenging. In 1938 in Parijs mocht Italië de Coupe weer mee terug nemen. Ook toen waren de Italianen heer en meester en wonnen in de finale met vier-twee van Hongarije. Pas in 1950 werd weer een tournooi om het wereldkampioenschap gespeeld. Toen ging de finale tussen Uruguay en Brazilië. Bij rust was het nog nul-nul. Toen kwam Brazilië met een-nul voor, maar Uruguay won toch nog met twee een. HET GEVOLGDE SYSTEEM voor het tournooi was telkens anders: de ene keer huldigde men het competitiesysteem, de andere keer het bekersysteem. En dit jaar is het een mixture daarvan, nadat in 1950 voor de eerste maal ook voorron den waren gespeeld. Dit jaar hebben drieëndertig landen uitgezonderd Hongarije, dat door het te rugtrekken van Polen direct overging, en Zwitserland, dat als organiserend land direct in het eindtournooi komt in zevenenvijftig wedstrijden uitgemaakt (er waren ruim tweeënhalf millioen toe Eerste ronde (16 Juni20 Juni) Kwart-finale (26—27 Juni) Halve-finale (30 Juni) Finale (4 Juli) a BraziliëMexico (16) g BraziliëJoegoslavië (19) j- 1-1 FrankrijkJoegoslavië (16) 1 Frankrijk—Mexico (19) f a Genève a HongarijeKorea (17) Bern g HongarijeDuitsland (20) •s TurkijeKorea (20) u TurkijeDuitsland (17) a. Bazel Bern a OostenrijkSchotland (16) g Oostenrij kTs j echoslo wakij e 19 .'j UruguaySchotland (19) UruguayTsjechoslowakije (16) a EngelandBelgië (17) I g EngelandZwitserland (20) S Italië—België (20) ItaliëZwitserland (17) a. Lausanne b. Bazel b. Lausanne i schouwers in totaal) welke elftallen in de eerste ronde van het eindtournooi mochten uitkomen. En in Zwitserland nu wordt weer gedeeltelijk volgens com- petitiestelsel, gedeeltelijk volgens afval- systeem door zestien landen uitge maakt wie uiteindelijk wereldkampioen is. Een systeem overigens, waarin ook het geluk een duchtig woordje mee spreekt. OP HET NEVENSTAANDE SCHEMA kan men zien dat het eindtournooi in twee helften is verdeeld en iedere helft weer in twee groepen. In iedere groep nu gaan de twee sterkste landenploegen aangewezen volgens de behaalde wed- strijdpunten over naar de kwartfina les. Om een voorbeeld te noemen: in groep A Brazilië en Frankrijk, in groep B Hongarije en Duitsland, in groep C Oostenrijk en Uruguay en in groep D En geland en Italië. Door loting hier gaat dus Vrouwe Fortuna een woordje meespreken wordt bepaald welke ploegen nu tegen elkaar gaan spelen. Er wordt geloot tus sen de vier sterkste elftallen uit de groe pen 1 en 2 en die uit de groepen 3 en 4. De twee helften blijven dus nog geschei den. Daarna niet meer. Want de overblij vende twee teams uit de bovenste helft spelen in de halve finale tegen de over blijvende uit de onderste helft. De win naars van die wedstrijden ontmoeten el kaar tenslotte in de finale. ER SCHUILT UITERAARD by een dergelijke gang van zaken een gevaar. En wel het gevaar dat een ploeg uit de bovenste helft niet in de halve finale komt en toch veel sterker is dan de ploeg uit de onderste helft, die wel in de halve finale uitkomt. Om maar een voorbeeld te noemen. Bij de loting voor de kwart finales komen de sterksten (Hongarije en Brazilië) en de zwaksten (Frankrijk en Duitsland) tegenover elkaar. Brazilië zou dus kunnen afvallen, terwijl het toeh veel sterker is dan bijvoorbeeld Duitsland, indien dat van Frankrijk zou winnen. Doch hoe dan ook, degenen die tussen 16 Juni en 4 Juli in Zwitserland zijn, kunnen een keuze doen uit vierentwintig wedstrijden, waarin de beste voetballers van de wereld om de eer van de sterkste zullen strijden. Hoé het allemaal afloopt zullen we in de komende weken wel merken. E. K. Fausto Coppi Het algemeen klassement na de 20e étappe luidt: 1. Clerici (Zw.) 113.33.28; 2. Koblet (Zw.) 113.59.32; 3. Assirelli (It.) 113.59.46; 4. Coppi (It.) 114.04 45; 5. Gerrit Voorting 114.06.20; 6. Astrua (It.) 114.06.37; 7. Magni (It.) 114.07.19; 8. Fornara (It.) 114.09.39; 9. Schaer (Zw.) 114.12.58; 10. Conterno (It.) 114.14.35; 11. Coletto (It.) 114.17.05; 12. Al bani (It.) 114.18.04; 13. De Filippis (It.) 114.20.19; 14. Wagtmans 114.22; 15. Impanis (B.) 114.23.29; 16. Bartali (It.) 114.23.41; 17. Barozzi (It.) 114.24.07; 18. Van Est (Ned.) 114.26.21; 19. Nencini (It.) 114.26.47; 20. Monti (It.) 114.27.41; 61. Van Breenen (Ned.) 115.55.17. Nog 68 renners rijden mee. Op Zondag 13 Juni houdt de Toer en Wielerclub „Maastricht" voor de vijfde maal haar Ronde van Limburg. Aan deze klassieke wegwedstrijd voor amateurs, die over een afstand van 200 kilometer gaat, wordt deelgenomen door de sterkste Ne derlanders, enkele Duitsers, Zweden, Bel gen, vier Joegoslaven en vijf renners van de Haarlemse wielervereniging H.S.V. „De Kampioen". De renners die in deze ronde „De Kampioen" zullen vertegenwoordigen, zijn: W. Rusman, A. van 't Hof, P. Steen voorden en de gebr. Peters. De waterpolocompetitie Voor de tweede klasse heren trok DWT gisteren naar Zaandam om tegen Neptunus te spelen. De Haarlemmers wonnen de wedstrijd met viif-een. DWT was de Zaan dammers verre de baas. Kort na het begin kwam een vrije worp van Molenaar voor Fons Roozekrans, die raak schoot. Na een omhaal van Molenaar stond DWT reeds met nul-twee voor. Hardnekkig begonnen de Zaandammers hierop weerstand te bieden. Fons Rooze krans bracht de stand echter op nul-drie. Wederom probeerde Neptunus op krachtige wijze de DWT-defensie te doorbreken, maar het liep anders. Van Driel scoorde nog voor de rust. Direct na de hervatting boekte dezelfde speler met een ver schot succes. Bij de stand nul-vijf laaide het enthousiasme van Neptunus nogmaals op. Toen de DWT-keeper met bal en al in ziin eigen doel bedrukt werd. werd het eëh-viif. Door Vrijdagavond in Stoon's bad AZ '70 mét zes-drie te verslaan, heeft HVGB thans uit de drie voor de eerste klasse gespeelde wedstrijden vier punten binnengehaald. De ontmoeting HVGBAZ '70 was een aardige striid. waarin soms alleen wat té fel werd se=neeld. Uit n^n voorzet van Ho- geland liet Ro' voor HVGB het eerste doel punt nnforen Van Daa'selaar maakte daar op gelijk. Na een AZ-aanval gekeerd te hebben, zorgde Rol er voor dat met het ingaan van de rust de stand twee-een was. Na de pauze verkregen de Amsterdam mers een spelersmeerderheid. Diepeveen maakte hiervan gebruik om de stand we derom ge'iik te mab°n. Een vriie worp van Rol werd daarop door Homeland in een doelpunt omgezet. Vervolgens bracht Rol de stand on vier-twee. Rmifshuvsen (AZ), Hogeland CHVGB) en Rol (HVGB) brach- ten^de stand op zes-drie. Voor reserve hoofdklasse ontvingen de HVGB-reserves Robben 2. Met zeven drie gingen de gastheren ten onder. Zian 2 kwam voor de reserve tweede klasse dames bii HVGR 2 op bezoek Ook in deze wed strijd trokken de HVGB-reserves aan het kortste eind- vier-twee. Haarlem 3 ging voor de reserve tweede klasse heren oo bezoek bij DAW 2 in Alk maar en nam de punten mee naar Haarlem: drie-twee. In het Engels elftal, dat Donderdag 17 Juni in Bazel in de achtste finales van het tournooi om het wereldkampioenschap voet bal tegen België soeelt. ziin. vergeleken bij het team dat enkele weken geleden in Boe dapest van Hongarije verloor, wijzigingen aar gebracht. Stanley Matthews zal de rechtsbuiten plaats bezetten, terwijl de aanval zal worden geleid door Nat Lofthouse. De opstelling is: doel: Merrick (Birming ham); achter: Staniforth (Huddersfield) en Byrne (Manchester United): midden: Wright (Wolverhampton Wanderers) aanvoerder, Owen (Luton Town) en Dickinson (Portsmouth); voor: Matthews (Blackpool), Broadis (Newcastle United), Lofthouse (Bolton Wanderers), Taylor (Manchester United) en Finney' (Preston North End). Evenals Donderdag heeft ook gisteren de regen verhinderd dat op Lords in Londen een begin kon worden gemaakt met de eerste van de serie testmatches, die deze zomer Engeland tegen Pakistan speel*

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7