Zie Boven Annie Loots ABC Mèndes-Franee kan Frankrijk nieuw leven inblazen Vuurrood licht aan nachthemel onze buurplaneet Mars Kerkdiensten TEKOOP PRACHTHUIS GEMEUB. WONING ROHYP Bouwspaarkas polis Zijn carrière is een aansporing voor de jeugd die vooruit wil komen Washington ingenomen met Brits bezoek Wereldeconomie heeft een goed jaar gehad ZATERDAG 19 JUNI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Begaafdheid vervangt middelmatigheid Stormschade wordt opgenomen Curator verduisterde faillissementsgelden Scheepvaart MIDDENSTANDSWONINGEN BESTELDIENST Winkelhuis te huur gevraagd Met Pierre Mendès-France als minister president van Frankrijk kan er voor dit oude, vermoeide land een periode van ver nieuwing: aanbreken. En zo goed als het ongeluk en de verzwakking van Frankrijk op bijna ieder gebied, allen in het Westen met grote zorg hebben vervuld uit medeleven, doch zeker ook met het oog op de eigen toekomst en het eigen behoud zo kan nu de hele vrije wereld zich ver heugen over deze eerste stap naar moge lijk herstel. Dat is, ruim gezien, de moei lijk te overschatten betekenis van de be slissing van het Franse parlement om Men- dès-Fra-nce zijn vertrouwen te schenken, toen het, anders gezegd, een contract met hem afsloot voor de voorlopige termijn van 32 dagen. Met Mendès-France volgt een der begaafdste staatslieden een van de middelmatigste figuren op, te weten Joseph Laniel. Mendès-France behoort tot de figuren van wie men al vroeg voorspellen kon dat hij het ver zou brengen. Zijn intelligentie spreekt onmiskenbaar uit de schittering van de donkere ogen in het scherp be sneden gezicht. Men merkt die intelligen tie ook als men een paar woorden met hem gewisseld heeft. Het is een intelligentie van Franse huize: gemengd met een sterke dosis ironie. Men heeft hem sceptisch en zelfs pessimistisch genoemd. Op die be schuldiging heeft Mendès-France vanaf de Kamertribune nog deze week geantwoord. „Ik ben géén pessimist.maar een optimist", zo riep hij toen uit. „Maar mijn optimisme is niet op waanvoorstellingen gegrond. Ik heb alle illusies van de Franse regeringen sinds meer dan zeven jaar, toen ik vrijwil lig aftrad, aan de kaak gesteld. Helaas heeft de ontwikkeling mij in het gelijk ge steld, ofschoon ik graag anders had gezien. Frankrijk onwaardis! Ik vertrouw onvoorwaardelijk in ons grote vaderland, in Frankrijk. Wij moeten onze ogen richten op de werkelijkheid en ons niet op ons roemrijk verleden instel len, maar op de verhoudingen, zoals die nu in de wereld bestaan. Wij moeten ons zelf vertrouwen herstellen om daarna het ver trouwen van onze bongenoten te herwin nen. Wij moeten ophouden onze grote ge allieerden een rad voor de ogen te draaien in de hoop zo weer wat dollars los te krij gen. Dat is een gedrag, een land als Frank rijk onwaardig. Wij zullen misschien min der beloven, maar al onze beloften zullen ons heilig zijn en zij zullen stipt worden vervuld." Ziedaar taal, waar moed uitspreekt en werkelijkheidszin, die Frankrijk lang niet vernomen had. Mendès-France is de man, die vooral de Franse jeugd weer vertrou wen in de toekomst kan geven. Zelf nog jong, hij is 47 jaar, kent hii uit ervaring de krachten, die in de jeugd verankerd liggen en op die krachten tot vernieuwing doet hij nu een beroep. Zijn hele leven is een aaneenschakeling geweest van opzien barende successen, die hij dank zij, en ook wel eens ten spijt van zijn jeugd heeft geboekt. Hij was eens de jongste advocaat van Frankrijk. In het kabinet van Léon Blum was hij, nog geen dertig jaar oud, de jongste Franse minister, die ooit was op getreden. Nauwelijks meerderjarig versloeg hij in het kiesdistrict van Eure, dat hij sedert dien trouw is gebleven, een der oude rot ten van de Franse politiek, wiens positie ieder als onaantastbaar beschouwde. En zo was hij eens ook de jongste afgevaardigde, die ooit zijn opwachting in het Palais Bourbon maakte. Kracht in isolement De Franse politiek heeft meer wonder kinderen gekend en bijzonder intelligente mensen telt de Franse Kamer ook nu in vrij grote getale. De kracht van Mendès- France is echter dat hij zijn grote verstand en zijn helder inzicht nooit heeft misbruikt om zijn weg naar zijn persoonlijke ambi ties met de grootst mogelijke snelheid te kunnen afleggen. Hij wist te wachten en geduld uit te oefenen, hoe onrustbarend snel Frankrijk ook naar de afgrond afzakte. Nooit heeft hij zich laten verleiden tot concessies of tot verbintenissen, die zijn vrijheid konden beperken. Hij kende de kracht, die in de eenzaamheid gelegen kan zijn. Ofschoon ingeschreven bij de radica len, is hij in feite een politicus zonder par tij: de leider van een oppositie, waar ach ter geen enkele georganiseerde macht stond. Onmiddellijk na de oorlog leek het alsof het uur van Mendès-France geslagen had. De Gaulle vertrouwde hem toen de porte feuille toe van nationale economie, een materie, waarvan de generaal zelf geen kaas gegeten had. Mendès-France stelde toen een groot saneringsplan op dat door dezelfde denkbeelden was ingegeven als ELK HALFROND van onze planeet heeft dit jaar zijn eigen grote ge beurtenis: het grootste deel van het gebied be noorden de evenaar be leeft Woensdag 30 Juni een zonsverduistering, die o.a. in Zuid-Scandi- navië als een totale ec lips zichtbaar zal zijn op het Zuidelijke half rond richt men de aan dacht op Mars. En niet alleen de aandacht, maar ook de spectroscopen: Mars komt dit jaar erg ..laag over". Misschen is Mars u al opgevallen: het is die vuurrode „ster" die op het ogenblik 's nachts aan de Zuidelijke hemel staat. Hij staat erg laag, maar hoe verder we Zuidwaarts reizen, hoe hoger we hem zien. Zou den we doorgaan tot Bloemfontein in Zuid- Afrika, dan zouden we daar Mars elke nacht loodrecht boven ons zien. Bloemfontein is dan ook een van de plaatsen (er zijn daar twee sterren wachten) waar men Mars vakkundig gaat bespie den, want misschien zijn er onze buurplaneet dit jaar weer een paar ge heimen te ontfutselen. Op 24 Juni is Mars na melijk in oppositie met de zon, dat betekent dat de zon, de aarde en Mars (in deze volgordeop één lijn in de wereld ruimte staan en dat wij op aarde Mars juist „te genover" (in oppositie met) de zon zien, d.w.z. aan de nachthemel op de plaats waar de zon over dag staat. Zo'n oppositie komt om de ongeveer twee jaar voor. Teken twee cirkels, een met een middellijn van tien centimeter en een met een middellijn van vijftien centimeter daaromheen (concentri sche cirkels dus) en ge ziet hoe de banen van de aarde en van Mars ten opzichte van elkaar lig gen. In het midden staat de zon, de binnenste baan is die van de aar de, de buitenste die van Mars. Onze aarde (snel heid 30 km. per seconde) doorloopt haar baan in 365 dagen, Mars (snel heid 24 km. per seconde) heeft 687 dagen nodig voor één omloop. Op ge zette tijden haalt de snel le aarde de trage Mars dus in, want beiden be wegen in dezelfde rich ting om de zon. Dat in halen staat nu te gebeu ren en het spreekt van zelf dat juist dan de af stand tussen de aarde en Mars het kleinst is. Deze minimum-afstand be draagt dit jaar 64 mil- lioen kilometer. Bij de Mars-oppositie van 1956 zal hij nog kleiner zijn: 56 mililoen kilometer. In werkelijkheid zijn n.l. de banen van Mars en de aarde noch zuivere cirkels, noch geheel con centrisch, vandaar het verschil in afstand tij dens de twee opposities. Mars is een kleine pla neet: zijn middellijn meet maar iets meer dan de helft van die der aarde, n.l. 6800 km. Hij heeft twee manen, Phobos en Deimos („Vrees' en „Schrik") die tegen el kaar in rondom de moe derplaneet lopen. Wat deze buurplaneet voor ons zo interessant maakt is haar uiterst ijle, door zichtige dampkring, die ons toestaat, het planeet- oppervak te bestuderen. Met de telescoop onder scheidt men er witte kappen aan de polen, een blauwig-groene be groeiing op lagere breed ten en verder uitge strekte woestijnen, van een steensoort die sterk lijkt op wat wij op aar de kennen als felsiet, een bruinachtig stol lingsgesteente. (Die brui ne kleur, door fel zon licht beschenen, scherp afstekend tegen de don kere nachthemel, ver leent Mars zijn „vurige" gloed en daaraan dankt deze planeet vermoede lijk dat de volken der oudheid hem de naam van hun oorlogsgod ga ven: Mars bij de Romei nen, Ares bij de Grie ken!). Toch komt de temperatuur op deze „vurige" planeet niet hoger dan tien graden Celsius!). Over de eertijds zo be faamde kwestie der Mars -kanalen hoort men in sterrenkundige kringen tegenwoordig maar wei nig meer zeggen: onze verbeterde en sterkere telescopen hebben van die zogenaamd keurig- rechte lijnen, uitgelegd als blijk van de aanwe zigheid van intelligente wezens op Mars, niets heel gelaten. Interessan ter zijn op het ogenblik de kleurveranderingen van de begroeiing: de (primitieve) vegetatie op onze buurplaneet lage soorten korstmos waarschijnlijk; intussen toch een teken dat er ook buiten onze aarde leven voorkomt in het heelal! verliezen na de zomer hun blauw groene kleur en vertonen in de Mars-herfst een roodbruine tint. (De jaargetijden op Mars du ren bijna twee keer zo lang als de onze). Naar Mars kijken valt niet mee. Een bol met een middellijn van maar 6800 kilometer op 64 mil- lioen kilometer afstand vertoont zich zelfs in een telescoop als een schijfje, niet groter dan dat van een dubbeltje op een paar meter afstand. Daarop détails te onder scheiden vergt veel van de waarnemersroutine. Een belangrijk waarne mingsinstrument is ver der de spectroscoop, waarvan het essentiële onderdeel het prisma is. Dat prisma spreidt de erin vallende lichtstralen uiteen tot een spectrum en in de zeven kleuren van die spectrumband vindt de astronoom een bron van inlichtingen. Reeds meermalen in de geschiedenis van de ster renkunde heeft zo'n spectrale analyse gege vens verraden omtrent de natuurkundige toe stand van de lichtbron, dus van het bestudeerde hemellichaam. Foto- en filmcamera's maken op namen van het door de kijker waargenomene en op het Zuidelijke half rond bereidt men zich op het ogenblik in een gor del van sterrenwachten, die de gehele aardom trek omspant, voor op de Mars-studie: op die ma nier kan men onze buur planeet 24 uur per et maal observeren zo dra het op een gegeven plaats dag wordt, neemt een Westelijker gelegen observatorium de waar neming over. Tussen 24 Juni (de op positiedatum) en 2 Juli (de dag waarop de af stand aarde-Mars het kleinst is) zal de helder heid van de planeet het grootst zijn. In die week is een blik naar de Zui delijke nachthemel de moeite waard. Mars komt op omstreeks zonsonder gang en gaat onder om streeks zonsopkomst. Zijn rossige schijnsel is een van de opvallendste dingen aan de nachthe mel van deze maand. G. v. W. de plannen van de Belg Gutt en minister Lieftinck. Pleven die toen minister van Financiën was, durfde het Franse volk de offers niet te vragen, welke het plan van Mendès-France vereisen zou. De Gaulle sprak zich uit vóór Pleven en tegen Men dès-France en toen trad deze vrijwillig af. Sedertdien zijn beiden, Pleven en Mendès- France, politieke tegenstanders gebleven, zo geen vijanden. De overwinning van Mendès-France betekent zo ook een per soonlijke nederlaag van Pleven op wiens rekening bovendien de val van Dien Bien Phoe kan worden geschreven. Uit de geseten burgerij Mendès-France is geboren uit de gezeten burgerij. Zijn vader drijft nog altijd een winkel in dameskleren. Hij is getrouwd met een Egyptische vrouw, die veel belang stelt in zijn carrière, zonder op de voor grond te willen treden. Hij heeft drie zo nen, waarvan er een het vorige jaar de nationale onderscheiding verwierf bij hë' „Concours Général", een wedstrijd voof middelbare scholieren. Een weekblad bood toen een hoge som om zijn „proefschrift", een scriptie over een psychologisch onder werp, te publiceren, maar de vader ver zette zich omdat hij niet wilde dat zijn begaafde zoon over het paard zou worden getild. Met Mendès-France kan voor Frankrijk een nieuw tijdperk aanbreken. Hervorming is voor hem niet slechts een woord om kiezers mee te lokken. „La vérité est en marche, rien ne peut plus 1' arrêter." (De waarheid is in opmars en niets kan haar meer tegenhouden.) Dat is de brandende volzin, waarmede Zola in 1897 zijn artikel besloot in de vermaarde Dreyfuss-affaire. Het woord heeft, naar wij hopen, ten aan zien van Mendès-France nog niets van haar betekenis verloren. (Van onze correspondent in Washington) De Amerikaanse regering is zeer inge nomen met het aanstaande bezoek van Sir Winston Churchill en Anthony Eden. De laatste weken heeft het Anglo-Amerikaan- se huis aan ernstige stormen blootgestaan, alhoewel niemand te Washington er ooit aan getwijfeld heeft of de fundamenten het wel houden zouden. Men kan de bij eenkomst van het weekeinde van de 26ste Juni dan ook zien als een ontmoeting van huiseigenaren, die na de storm de schade opnemen en met het herstel beginnen om een ernstiger situatie in de toekomst te voorkomen. Er valt niets sensationeels op korte ter mijn te verwachten. De Amerikanen tonen zich de laatste weken weinig geneigd tot ingrijpen in Indochina en tenzij de com munisten aldaar voor een verrassing zou den zorgen, is er weinig reden aan te ne men dat de Amerikaanse koers zich zal wijzigen, vooral nu Mendès-France ver klaard heeft gedurende een periode van niet langer dan vier weken tot 20 Juli te pogen een accoord te bereiken. Sir Winston en Eden zullen op het Witte Huis logeren. Eisenhower zal aldaar John Foster Dulles, zijn minister van Buiten landse Zaken, en andere experts van tijd tot tijd uitnodigen, doch er zijn geen offi ciële vergaderingen. Ook is er geen agenda voor de besprekingen opgesteld. Ongetwijfeld zullen de Amerikanen met de Engelse gasten spreken over een defen sie-organisatie voor Zuid-Oost Azië, als mede over een alternatief voor de Duitse herbewapening, indien de E.V.G. inderdaad zou mislukken. Het is van het grootste belang, dat Groot- Brittannië en de Verenigde Staten het over deze beide punten eens worden. Besluiten behoeft men echter niet te verwachten, daar deze slechts na overleg met de an dere betrokken staten genomen kunnen worden. Twee jaar gevangenisstraf eiste de offi cier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen de ex-advocaat mr. J. W. M. R. uit Den Haag wegens verduistering van ruim vijftigduizend gulden uit faillissementsgel- den, die aan de verdachte als curator waren toevertrouwd. Dat mr. R. de hem toevertrouwde be dragen met eigen vermogen zou hebben vermengd, wilde de officier niet aannemen, omdat er geen vermogen was blijkens be lastingaangiften. Mr. R. gaf de verduistering toe, maar ontkende enig opzet daartoe. Het is in elk geval zo geweest, dat hij faillissementsgel- den gebruikte om uitgaven voor kantoor en huishouding te dekken. Daardoor ontstond een tekort van 53.000, waartegenover hij zijn activa, enige huizen, zijn kantoor en zijn bibliotheek stelde, alsmede lopende vorderingen of nog te vorderen bedragen. „U trachtte dus het ene gat met het an dere te stoppen", zei de president. „Laat ons hopen, dat het nadeel civielrechtelijk zo klein mogelijk zal worden door het be staande bezit zo voordelig mogelijk te ver kopen." In een psychiatrisch rapport werd mr. R. naief, onlogisch, excentriek en zelfingeno men genoemd. De rechtbank zal op 2 Juli vonnis wijzen. Volgens een UNO-rapport was het jaar 1953 in verscheidene opzichten een der meest bevredigende jaren voor de wereld economie sedert de oorlog. De totale pro ductie en het totale verbruik waren groter dan ooit tevoren. De wereldhandel bereik te een ongekend grote omvang. In de meeste landen was de werkloosheid be trekkelijk gering. De inflatoire druk had geheel opgehouden of verminderde in de loop van het jaar. De schommelingen in de prijzen, de productie en het internationale betalingsverkeer, die een begeleidend ver schijnsel van de Koreaanse oorlog waren, hadden kennelijk hun kracht verloren. Het internationale handelsverkeer gaf een beter evenwicht te zien en de beperkingen van de internationale handel en het betalings verkeer werden verzacht. In het rapport wortd er echter de aan dacht op gevestigd, dat het zeer goed mo gelijk is, dat een groot gedeelte van de in 1953 bereikte vooruitgang slechts van tij delijke aard zal blijken te zijn, daar de voornaamste economische problemen nog steeds niet zijn opgelost. Het evenwicht tussen de inflatoire en de deflatoire krach ten blijft wankelbaar en er bestaat geen enkele zekerheid, dat de volledige werk gelegenheid in de grote geïndustrialiseerde landen zal kunnen worden gehandhaafd. ZONDAG 20 JUNI 1954. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Prof. Dr. A. J. Rasker. 7: Ds. J. Godthelp, van Rotterdam. Dienst uitg. v. Bijz. Kerkewerk. Zangdienst van 6.457. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. H. van de Woord, van Spaarndam. Noorder- kerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, van Amsterdam. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk Dhr. F. H. Geursen. 10.30: Jeugddienst. Ds. H. A. C. Hildering, van Oegstgeest. Gebouw Ver. Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga, H, Doop. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. G. J. Waardenburg. 10.45: Ds. J. E. Drost, van Aer- denhout. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. E. Drost, van Aerdenhout. Rust huis, Jansstraat. 10.30: Ds. M. G. Blauw, van Overveen. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstr. 10.30: Dhr. D. Boer. Oost. Zomerkade, 10: Dhr. H. Schipper. West, Leidsestraat, 10: Dhr. ,T. Jongkind. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. D. Selling. Eglise Walonne, 10.30: Ser vice présidé par le pasteur J. Arnal, d'Am- sterdam. Church of England, Kinderhuis singel 8.30 p. m. Evening Service. Rev. Moss man. Ale-Dag-Kerk. Maand. 7.30 en Woensd. 3: Contactbijeenk. m. Gereptr. in de Pasto rie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Park laan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. 10 en 4.30: Eerw. Heer C. v. d. Sluys, van Alphen a. d. Rijn. Woensdag 7.30: (Parklaan 21) Ds. Boer. Stads Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10 en 7: Br. Adr. Bakker, Rot terdam. Woensdag 8: Br. J. F. Snoeks, Hrl. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Gerrit Abbink. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef bij het Houtplein. Opwekkingssa menkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. Ed. W. Pèra. den Haag. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Daarna familie-avond. Zon dag 12: Zondagsschool. 7: Ds. H. Schutz. Vrije Evangelische Gemeente, gebouw Be thel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Ds. J. En ter Sr. Vrije Gemeente, Rest. Brinkmann, Grote Markt. 10.30: Dr. H. Jansen. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. 10.30: Ds. W. Spliethoff, Jeugdgebouw Scho- terweg hoek Pijnboomstraat. Dinsdag 7.30: Jeugdclub 1518 j. aan de kerk. Woensdag Kerkedag op Hoekelum. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille Geref Kerk. Wilhelminakerk. Ged. O. Gracht 5759. 10: Ds. W. G. Scheeres, van Eefde- Gorssel. Voorber. H. Avondmaal. 5: Ds. P. de Ruig. Lyceum-Aula, ingang van Merlen- straat. 9 en 5: Ds. A. M. Boeyinga, H. Av. Zuid-Oosterkerk, Richard Hoikade 125. 10 en 5: Ds. J. A. van Arkel, H. Av. Geref. Kerk Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29 10 en 5: Lees- dienst. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gemeente in Ned. Parklaan 21. 9 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Toes, van Kinderdijk. Chr. Geref. Kerk. Raaks^ 10 en 5: Ds. J. P. Geels Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: II. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. W. Weenink. 7: Dezelfde. Zangdienst. Gemeente koor. 8.15: Jeugdsamenkomst. Le ger des Heils, Schagchelstraat 26. Zaterdag 7,30: Straatzang. Zondag 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst (Ged. Oude Gr.) 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. Majoor M. en W. Souverein. 12: Kindersamenkomst. Dinsdag 2.30: Vrouwenbond. Woensdag Veld- dag Baarn Pinkstergemeente, Nieuwe Kruis straat 14. 10 en 7.30: Opwekkingssamen komsten. Sprekers W. v. Beek, Vroomshoop, J. Versteeg en E. Schuurman. 3.30: Open lucht Samenkomst Dreef. Donderdag 7.45: Samenkomst. Vrijdag 7.30: Jeugdsamen komst. Vergadering van Gelovigen. Park laan 21. 10.30: Samenkomst (Broodbreken) Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v Ruys- daellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samen komst. Gemeente des Heeren, Lange Molen straat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangeliegemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst. Spr. dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamenkomst of bij goed weer openluchtdienst op de Dreef bij Houtplein. Donderdag 8: Bidstond. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Ban- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Za terdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cor- nelissteee 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Christian Science, Kerkdienst Jans straat 74. 10: Ned. Taal, 11.15: Engelse Taal. Woensdagavondbijeenkomst Lange Veerstr. 16. 8 u. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhel- minastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefibeweging, Nassauolein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", .Tans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. G. de Jong Hzn., Warmond. Psycho-Synthese, Rest. Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: „Jezus en Judas". Gemeente Gods, 10: Cultureel geb. IJmui- den. 7.30: Parklaan 21, Hrl. Samenkomsten. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. .Tulianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. van der Loos. ïmmanuël- kerk. 10: Dr. M. van de Voet en Dr. E. Jan sen Schoonhoven. Bevestiging van Dr. J. E. C. Geissler tot Zendingspredikant en Hoog leraar a. d. Theologische Hogeschool te Djakarta. 7: Ds. B. van Ginkel. van A'dam, Jeugddienst. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de Poort). Zaterdag 7: Bidstond. 7.30: Straatzang. Zondag 10: Heiligingssamen komst. 7: Openluchts. Soendaplein. 8: Verlos singssamenkomst. 12: Zondagsschool. 4.30: Kindersamenkomst Zaanenbos. Maandag 7: .Straatzang Bloemendaal Spoorweg. Dins dag 2.15: Gezinsbond. Donderdag geen sa menkomst. Leiders: Kapiteins Joh. C. en A. van Huizen v. Ede. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Stichting „Petra", Ka pel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: J. Sevensma, Evangelist te A'dam. Geref. Kerk Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. A. Pos. Voorber. H. Av. 5: Ds. W. G. Scheeres. Eefde-Gorssel Sionskerk, Ekster straat. 8.45: Ds. P. de Ruig, H. Av. 3.30: Ds. A. Pos. H. Av. en Dankz. Noord-Schoter- kerk. Spaarnrijkstraat. 10.30: Ds. P. de Ruig H. Av. 5: Ds. A. Pos. H. Av. en Dankz. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Ned. Herv. Kapel (Santpoort). 3.30: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het "Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Ka pel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lvceum. 10.45: Dr. J. van Dorp. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Prof. M. A. Beek, Hoogl., Amsterdam. Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Geref. Kerk Koediefslaan. 10 en 5: Dr. P. J. Richel, H. Av. Camplaan. 10 en 5: Dr. A. Dondorp, H. Av. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. J. Bos van Daarlerveen. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. J. J. Louet Feisser. 10.30: Jeugdkapel 12—15 jaar, Wijkgebouw „De Stal". 10.30: Zondagsschool, Tyo II. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Prof. G. J. Sirks, Rem., Leiden. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. G. J. Waardenburg, Hrl. Avondstilte. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel 12—15 jaar in Maranatha. 11.45: Zondagsschool: 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan. 712 j. Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. W. J. H. Hubeek, Rem. Leiden. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. I,. Koole, van Bloemendaal. 15.30 en 19.30: Ds. G. Toornvliet, van Leiden. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel 12—15 jaar in Irene 10.15: Zondagsschool Julianakwartier. Kon. Wilhelminaschool. Dompvloedslaan 1213: Zondagsschool Ramplaankwartier. Wijkge bouw Irene, Elswoutslaan. Geref. Kerk. 10 Meerkerk, pass. 17_ Fin^sterra n-^Genua en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eerhard. 17: Ds. Heymans, van Aalsmeer. Ned. Prot. Bond geen dienst. Chr. Geref. Kerk. 10: Leesdienst. 19: Ds. de Boer, van 's Gravenhage. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda, bevestiging lidmaten. 7: Dienst. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Koole van Den Haag 6.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel. 10: Ds. J. A. van Boven. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. v. d. Schee van Willigen-Langerak. 7: Vic. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10: Ds. L. Kuiper, van Amsterdam-Z. 3.30: Ds. A. M. Boeijinga, van Haarlem. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. D. Ter Steege. „De Kapel" 7: Ds. G. Wassenaar. IJmuiden-O. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. v. d. Vlugt, Bl'daal. Voorber. H. Av. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon. Voorber. H. Av. 7: Ds. J. C. Dijk stra, van R'dam. Jeugddienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 9.30: Jeugdkapel. Dhr. C. J. A. Antoni- des. 10.30: Ds. C. de Ru. 7: Ds. G. Lans. van Amsterdam Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. P. M. Luca, van Amsterdam. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschaps bond, Dinsd. geen bijeenkomst. (Doopdienst) LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. M. N. Schrale, van Delfs- haven. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond 10.15: Mej. A. L. J. Boumeester, Gereform. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Goeman, van Haarlem. Geref. Kerk Art. 31. 10 en 4: Ds. J. J. Verleur. Ger. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Alphacca, 17 te Pto Alegre. Annenkerk, 17 v. Melbourne n. Adelaide. Aalsum, 17 v. Damman te Koewait. Algenib, 17 v. Las Palmas te Recife. Altair, 17 v. Rotterdam n. Bremen. Aludra, 17 v. Rotterdam n. Bremen. Amstelland, pass. 17 Madeira n. Rio de Janeiro. Agos, 17 v. Soeda te Lissabon. Arkeldijk, 18 v. New Orleans te Savanna. Axeldijk. pass. 17 Recife n. New York. Amsteldiep, 17 v. Amsterdam n. Narvik. Alaegonda, 17 180 m. KW. Kp. Cambodia. Aletta, 17 140 m. ZO. Kp. Cambodia. Alkaid, 17 165 m. ZO. Madeira. Alwaki, 18 te New York. Amor, pass. 18 Kp. St. Vincent n. Hamburg. Averdijk, 18 te Antwerpen. Aardijk, 18 v. Philadelphia n. Bartimore. Adonis, 18 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Agamemnon, 17 v. New York n. Curagao. Aldabi, pass. 18 Finisterre n. Antwerpen. Alnati, 18 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Arendsdijk, 18 v. Havana n. Le Havre. Abbedijk, 19 v. Antwerpen n. Rotterdam. Albireo, 17 v. Ilheos n. Bahia. Alblasserdijk, 19 v. Londen te Bremen. Alderamin, 19 v. Genua n. Port Said. Almkerk, 19 v. Brisbane n. Sydney. Amstelpark, pass. 19 Sabang n. Colombo. Annenkerk, 19 v. Melbourne te Adelaide. Ariadne, 18 te Izmir. Borneo, 17 v. Tj. Priok n. Aden. Boschfontein, 17 100 m. NO. Masavva. Baarn, 17 v. Rotterdam n. Bremen. Bonaire, 17 1260 m. NO. Barbados. Bali, 17 v. Makassar n Kidjang. Baud, 17 rede Cheribon. Bintang, 19 Amsterdam verwacht. Bonaire, 18 1000 m. NO. Barbados. Blitar, 18 v. East London 19 te Durban. Bloemfontein, 18 400 m. O. St. Helena. Blommersdijk, 18 v. Suez n. Dubai. Caltex The Hague, 17 v. Sidon n. Rotterdam. Cistula, 17 Geeiong verwacht. Chama, 17 v. Curagao te Stanlow. Cistula, 18 v. Miri te Geeiong. Cottica, pass. 17 Azorer. 21 Plymouth verw. Caltex Nederland, 17 150 m. N.NO. Kp. Finisterre Caltex Pernis, 17 75 m. NO. Kp. Kp. Finisterre. Camphuys, 17 v. Makassar n. Leok. Caltex Delft, pas. 18 Kp. Bon n. Sidon. Caltex Utrecht. 19 v. Sidon te Rotterdam. Congostroom, pass. 19 Lissabon n. Amsterdam. Cronenburgh. pas. 19 Ouessant n. IJmuiden. Delft, 17 v. San Antcnio n. Antofagasta. Dalerdijk, 18 v. San Francisco n. Los Angeles. Etrema, 18 Istanboel verwacht. Edam, 18 te Damman. Eemdijk, 17 v. Antweipen te Rotterdam. Esso Den Haag, pass. 18 Gibraltar n. Sidon. Elmina, 18 v. Amsteidam te Dakar. Esso Rotterdam, 18 v. Aruba n. Rotterdam Eendracht, pass. 19 Kreta n. Rotterdam. Farmsum, pass. 17 Beachyhead n. Curagao. Felipes, 17 v. Pladju n. Padang. Friesland (KRL), 18 Perim n. Belawan. Friesland (SSM), pass. 19 Finisterre n. R'dam. Gouwe, 17 v. Zaandam n. Port Talbot. Groote Beer, 17 510 m. W. ten Z. Valentia 2i Rotterdam verwacht. Graveland, 18 te Santos. Groote Kerk, 17 v. Zamboanga n. Singapore. Gaasterland, pass. 18 St. Paulsrock n. Las Pal mas. Garoet, 19 v. Beiroet n. Port Said.. Gooiland, 18 v. Victoria n. Rio de Janeiro. Harderwijk, 17 600 m. O.NO. Tokio. Holland, 17 v. Beira n. Macuse. Heemskerk, 17 te Suez. Heemskerk, 18 v. Port Said n. Genua. Hoogkerk, 18 v. Naha n. Yokohama. Hecuba, pass. 18 Flores n. Barbados. Helder, 19 v. Port au Prince n. Santiago de Cuba Ivoorkust, pass. 17 Kanarische eil. n. Dakar. Ilos, 17 te Genua. Indrapoera, vertr. 19 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Jupiter, 17 v. Piraeus n. Alexandrië. Japara (KPM), v. Pnompenh naar Cape St. Jacques. Katelysia, 18 v. Pta Cardon te New York. Kota Baroe, 18 te Belawan. Kota Agoeng, 17 780 m. ZO. Kp. Guardafui. Kieldrecht, 17 v. Honkong n. Manilla. Kertosono, pass. 19 Guardafui n. Djibouti. Larenberg. pass. 17 Aden n. Dubai. Lekkerkerk, 17 v. Chittagong n. Madras. Li seta, 18 te Pladju. Limburg. 17 te Baltimore. Laagkerk, 17 630 m. ZO. ten O. Kp. Guardafm. Lawak, 17 600 m. N. ten O. eil. Wake. Lindekerk, 19 Djibouti verwacht. Laertes, pass. 18 Guardafui n. Aden. Lieve Vrouwekerk, 19 v. Port Said te Port Soedan. Loppersum, 18 v. Cardiff n. Ceuta. Loënerkerk, pass. 19 Perim n. Suez. Maasdam, 17 330 m. Z.ZO. Kp. Race. Macoma, 21 Stanlow verwacht. Macuba, 19 Balikpapan verwacht. Malea, pass. 17 Palawan n. Niigata. Mataram, pass. 17 Penm n. Suez. Madoera, 17 v. New York n. Halifax. Mariekerk, 17 v. Port Said n. Genua. 'j' Marken, 17 v. Port Harcourt n. Takoradi. Mirza, pass. 18 Christmas eil. n. Geeiong. Meliskerk, 17 te Hamburg. Myonia, pass. 17 Belawan n. Madras. Maasdam, 22 Southampton verwacht. Modjokerto, pass. 19 Sabang n. Belawan. Myonia, pass. 18 Sabang n. Madras. Maasland, 20 te Rio Grande verwacht. Marisa, 18 v. Le Havre n. Las Palmas. Mitra, 19 v. Malta te Piraeus. Merwede, 19 v. Le Havre n. Antwerpen. Nestor, 17 te Nickerie. Nieuw Holland, 17 v. Belawan n. Singapore. Notos, pass. 17 Dover n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 19 v. New York te R'dam. Nigerstroom, 19 v. Antw. te Amsterdam. Onddna, 22 Massawah verw. Ophir, 18 Singapore verwacht. Ouwerkerk, 17 v. Suez n. Aden. Ovula, pass. 17 Bonaire n. Lands End. Oranle, 18 480 m. O. Socotra n. Suez. Orion. 18 v. Rotterdam n. Tanger. Orestes, pass 18 Lands End n. Amsterdam. Ootmarsum, pass. 18 Key West n. Jacksonville Omala, 18 v. Recife te Belem. Oraniefontein, 19 v. Bremen te Hamburg. Oranjestad, 18 900 m. W.ZW. Madeira. Overijsel, 19 v. Colombo te Djibouti. Papendrecht, 18 v Huil te Rotterdam. Pendrecht, 18 v. Mena el Ahmadi n. Paulsboro, Prins Alexander, 15 te Montreal. Prins Willem III. 15 te Montreal. Polyphemus, 17 v. Tjilatjap n. Banjuwangi. Prins Maurits, 18 te Hamburg. Raki, pass. 17 Gibraltar n. Genua. Rijndam, 18 te Montreal. Phrontis, pass. 18 Socotra n. Belawan. Pieter S, 18 te Amsterdam. Prins Willem V, pass. 18 Lands End. n. Le Havre Perna, pass. 18 Guadeloupe n. Curagao. Rafaela. pass. 17 Str. Riouw n. Singapore. Reyniersz, 17 v. Ambon. Ridderkerk, pass. 17 Kp. Frio n. West Afrika n. Las Palmas. Roepat, 19 te Belawan. Roggeveen, 20 Tj. Priok verwacht. Rotula, 18 v. Curagao n. Lamaca. Raki, 19 v. Southampton te Genua. Rijnkerk, 18 v. Amsterdam n. Zuid-Afnka. Straat Bali, 17 v. Singapore n. Tj. Priok. Sheratan, pass. 17 Algiers n. Port Said. Slamat, pass. 17 Ouessant n. Houston. SoestdUk, pass. 17 Gibraltar n. Alexandrie. Stad Maassluis, 17 v. Narvik n. Middlesbro. Sunetta, 19 v. Miri te Geeiong verw. Schie, 17 v. Bremen n Kingston. Schiedijk pass. 18 Vlissingen n. New Orleans. Stad Schiedam, 18 v. Vlaardingen n. Safi. Schie, 17 te Bremen. Stanvac Djirak, 18 Sungeigerong verw. Stad Alkmaar. 17 55 m. ZW. Shetlands. Singkep, 17 te Damman. Sommelsdijk, 19 Colombo verw. Stad Breda. 19 v. Sydney n. Adelaide. Stad Leiden, 19 v. Emden te Narvik. Salland, 18 v. Montevideo n. Las Palmas. Stad Dordrecht, 19 v. Rotterdam n. Palermo. Stentor, 19 v. Amsterdam n. West Indie. Talisse, 18 te Pladju Tiipanas, 18 te Durban. Tibia. 16 v. Sydney n. Miri. Tankhaven I, 18 Sungeigerong verw. Tankhaven II, 17 170 m. ZW. Kp. Pad|™n- Tankhaven III, pass. 17 eil. Linga n. Bangkok, Tjisadane. 17 390 m. N.NO Okinawa. Tomini, 17 nog te Khorramshar. Trompenberg 17 500 m. NO. Azoren. Tabinta, 18 v. Soerabaja n. Semarang. Titus, 19 te Hamburg. Tji bant jet, 18 v. Montevideo n. Santos. Tero. 19 v. Bahia Blanca te St. Vincent. Themisto. pass. 18 Kp. Race n. Montreal. Tabian. 19 v. Bahrein te Cochin. Tara, 18 v. Montevideo te Santos. Telamon, 19 v. Hamburg te Bremen. Waterman. 18 te New York. Willem Ruys, 17 v. Suez n. Colombo. Woensdrecht, 17 v. Marseille n. Port Said. Wieldreeht. 17 90 m. NW. Madeira. Wonogiri, 18 v. Penang n. Port Swetenham. Willemstad, 18 880 m. NO Barbados. Waal, 19 v. Amsterdam n. Aalborg. Waterland. 18 v. Hamburg n. Riga. IJsel, 17 150 m. O. Malta. Zaan. 18 te Zaandam Zijpenberg, 17 50 m. NO. Algiers. Zuiderkruis, 18 520 m. W. Lands End. Zeeland (SSM), 20 v. Gdynia n. Grangemouth. KLEINE VAART Atlas, 17 te Tunis naar Ceuta. Aeneas, 17 v. Barcelona n. Valencia. Barracuda, vertr. 18 v. Rochester n. Oslo. Bab-T. 17 te Domslo. Batavier I, 17. v. Bordeaux n. Casablanca. Bestevaer, vertr. 18 v. Antwerpen n. Urk. Bill S. 17 v. Hull n. Holding. Boreas, 17 v. Amsterdam n. Le Havre pass. 18 Goeree. Crescendo, 18 v. Rotterdam te Hamburg. Cateli, 17 v. Cardiff te Bayonne. Corsica. 17 v Harlingen te Amsterdam. Deo Favente 18 v. Harlingen te Amsterdam. Diana, 18 te Amsterdam. Dollard, 17 v. Rouaan n. Malmö. Draco. 17 v. Amsterdam n. Genua. Dollard, 18 Dieppe n. Malmö. Daniel, 17 v. Newport te Gent. Elisa. 17 te Grangemouth. Ebenhaëzer, 17 v. Amsterdam n. Zaandam. Ellewoutsdijk. 17 v. Newhaven n. Jersey. Elsenburgh, pass. 17 Kp. St. Vincent n. Duin kerken. Flevo. 17 v. Aarhus n. Odense. Gaasterland, 18 v. Rotterdam n. Harlingen. Haskerland, 17 v. Tyne te Delfzijl. Henrica, vertr. 18 v. Blumehtal n. Bremen. Hoflaan, 17 te Bastia. Hartel, pass. 17 Brunsbtittel n. Vlaardingen. Ilias, 17 v. Tal Aviv n. Famagusta. Joost, 17 v. Amsterdam n. Ostrand. Jakob Oorburg, 18 v. Swansea te Amsterdam, Jaba, 17 te Limfjord. Jan Kreumer, 17 v. Lulea n. Torre. Kemphaan, 18 v. Rotterdam te Stettin. Larix, 16 v. Domsjo te Haparauda. Lingestroom, 17 v. Amsterdam n. Manchester. Koningshaven, 18 v. Casablanca te Agadir. Leo S, 17 te Malmö. Lunlabori, verm. 18 v. Rotterdam n. Antw. Muphrid N. 17 v. Hamina te Cork. Markab, vertr. 17 v. Wormerveer n. Odense. May Mere, pass. 17 Gibraltar n. Napels. Marcella, 17 v. Stockholm n. Rotterdam. Maureen, 18 v. Detroit verw. Merwehaven, 19 te Casablanca verw. Meuse, 18 te Antwerpen. Monica, pass. 17 Liverpool n. Dublin. Mypuek, 17 v. Gothenburg n. Parijs. Nieuwland. 17 v. Rotterdam te Leith. Noorderlicht, 18 v. Ronskar n. Pateniemi. Nero. 17 v. Amsterdam n. Rotterdam. Nassauhaven, 18 te Antwerpen. Nieuwehaven, 18 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Rika, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Rijnstroom, 17 v. Londen te Amsterdam. Schippersgracht, 17 v. R'dam te Helsinki. Spaarnestroom, 17 v. A'dam n. Manchester. Taormina. 18 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Taurus, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Tyro, 19 v. Wasa te Delfzijl verw. Ton S, 17 v. Norsbron n. Karlstad. Vechtstroom, 17 v. Hull te Amsterdam. Viod. 17 v. Amsterdam n. Capelle. Veenenburg'h 17 v. Middlesbro n. Rotterdam. Wianda, 18 te Rotterdam verw. Walenburgh, 17 v. Stockholm n. Koping. Zwerver, 17 v. Blyth te Newport Wight. Landzichtlaan, Heemstede, bev. 6 kam. 2 W.C.'s, badk., keuken, zolder, war., waar van bovenhuis direct te aan vaarden. Brieven lett. S 43 Boekh. v. Mourik, H'stede. Te koop aangeboden omg. Leidseplein een VRIJ BENEDEN- en BOVENHUIS hoekhuis m. zij-ing. waarvan ben.huis dir. leeg te aanv. Br. no. 6564 of Tel. 15181. HUIS te koop of te huur gevraagd in Centrum, ge schikt te maken voor verga derzaal. Brieven no. 6557. Te huur gevraagd per 1 Sep tember voor verlofg. (minstens 4 slaapk.) c. v., Haarlem of omg. liefst Bloe mendaal. Brieven no. 6561. Te koop gevraagd van parti culier voor geldbelegging 2 a 3 goed onderhouden (maandhuren). Brieven met opgave van prijs, lasten en huur no. 6562. Aantrekkelijk zijn kost moeite en zelfdiscipline Goede huidverzorging is daarbij noodzakelijk. Behan delingen en advies ook voor uw haar bij uw schoonheidsspecialiste en haarkundige le Emmastraat 1? Telefoon 21826 Haarlem voor al uw transporten, klein en groot. Ook naar en van alle plaatsen Barrevoetestraat 2 - Telefoon 18428 Ter overname aangeboden: groot 20 000.—, waarop reeds gestort pl.m. 5.000.—, Telefoon 35341. Brieven onder no. 6553 bur. v. d. blad. f GEVRAAGD per 1 September of eerder 3 of 4 gestoffeerde of gemeub. kamers met keuken en badkamer of douche. Br. onder no. F 149 Adv. Bur. v. d. Biggelaar. Kal- verstraat 35 Amsterdam Grote Houtstraat tussen Grote Markt en Palace Theater. Br. no. 2252 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstraat 32.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8