Krijgt U gasten EXPOSITIE VAN PERZISCHE TAPIJTEN Eden deelt Amerikaanse visie op Zuid-Oost-Azië niet PEN'Congres Ruim twee millioen gulden voor uitbreidingen op Schiphol OPZEELAND Dulles is beducht voor Franse capitulatie Spaak is ongerust over het lot van de E.V.G. Amerikaanse protesten tegen olie-monopolie Amsterdamse Beurs Amsterdamse raad trotseert bezwaar van minister, die het te duur vindt Bloemendaal Lisse Zandvoort Blinde standwerker bouwde zeilboot HOTEL DUIN EN DAAL DONDERDAG 24 JUNI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 Labour steunt zijn plan voor „Locarno"-verdrag Bedell Smith brengt verslag uit Brussel is bezorgd over de internationale toestand Rechtstreekse handel Indonesië-Rusland? en om „We moeten kunnen blijven concurreren" Expositie Poppe Damave in Eindhoven Zilveren jubileum van S. I. Kluyskens Scheepvaart Hel publiek wil weten wat ge hebt aan te bieden. Laat dus niet na het dit geregeld te vertellen. Adverteer In dit blad V* Verlengd tot en met Zondag, 27 Juni (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering streeft voor de veilig heid in het Verre Oosten naar een soort Locarno-verdrag, gebaseerd op wederzijdse garanties, eventueel gecombineerd met een verdrag van het NAVO-type. Dit verklaar de Eden bij de opening vatn het debat in het Lagerhuis over de buitenlandse poli tiek, waarin hij verslag uitbracht over Genève. Dit standpunt staat in scherpe te genstelling tot de Amerikaansehe opvattin gen, want de Verenigde Staten willen in de Aziatische randgebieden een uitgesproken anti-communistisch blok opbouwen. Een dergelijk verdedigingsverdrag, zo waar schuwde Eden, is echter geen middel tegen alle kwalen. Zijn met vaart en overtuiging uitgespro ken rede klonk allerminst somber. Elk lichtpuntje deed hij recht wederwaren. Groot-Brittannië houdt vast aan de ma gere concessies van communistische zijde te elfder ure inzake Laos en Cambodja ge daan, doch of deze meer zullen zijn dan een strohalm, dient te worden afgewacht. Volgens Eden is er, als men voortgaat ge duld te betrachten, nog steeds kans op overeenstemming. Eden kwam niet helemaal met lege handen thuis, want als positief resultaat beschouwt hij de opmerkelijke verbete ring in de Engelse-Chinese betrekkingen, waarvan wij aldus Eden reeds profijt getrokken hebben. Toen hij ging zitten, klonken er van alle kanten langdurige toejuichingen. Van La- bourzijde kwamen verscheidene leden Eden de hand drukken. Attlee, die de eerste spreker- van de op positie was, beschouwde het werkelijke struikelblok voor een regeling inzake Korea het feit dat men nagelaten heeft China de plaats te geven die het toekomt in de UNO. Hij hoopte dat te Washington de kwestie van een ontmoeting met Ma- lenkov zou worden aangeroerd. Attlee stelde voor dat Malenkov naar Londen zou komen. Onder toejuichingen zeide hij dat Sir Winston er alle recht op heeft om als gastheer van Malenkov op te treden. Een pikante noot in het debat vormde de eerste speech van het nieuwe Lagerhuislid John Eden, een neef van Anthony Eden, die zich fel uitliet over aanpappen met de communisten. On de volle diplomatentribune zat ook de Russische ambassadeur Malik, onbewo gen als steeds. Alleen kon ook hij een glimlach niet bedwingen toen Attlee de hoop uitsprak dat China niet imperialis tisch zou zijn omdat de Chinese regering tenslotte voor meer dan 600 millioen men sen moest zorgen, en dat, zo zeide Attlee droogweg, is geen kleinigheid. Eden waarschuwde dat verhogingvan de militaire activiteit van de communisten in Indochina een regeling alleen maar kan bemoeilijken. Frankrijk, zo zeide hij veel betekenend, had Groot-Brittannië niet ver weten dat het afwijzend stond tegenover de door de Verenigde Staten gewilde in terventie bij de verdediging van Dien Bien WASHINGTON (United Press, AFP) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft leiders van het Amerikaanse Congres de indruk gegeven dat de Verenigde Staten vrezen dat Frankrijk een „vrede tot iedere prijs" in Indochina zal accepteren. Tevens had hij gezegd dat de huidige Franse regering „meer rekening houdt met wat het Franse volk wil" dan de vorige. De onderminister van Buitenlandse Zaken Bedell Smith bracht op het Witte Huis in tegenwoordig heid van president Eisenhower aan dertig vooraanstaande democraten en republikei nen, verslag uit over de resultaten van de conferentie van Genève. Alle belangrijke figuren van het Huis van Afgevaardigden en de Senaat waren aanwezig. De leider van de democraten in de Senaat, Johnson, zeide dat de bijeenkomst hem ervan had overtuigd dat het „hoog tijd is dat wij en onze geallieerden ons nauwer aaneenslui ten." De nationale veiligheidsraad is kort na het vertrek der parlementsleden in het Witte Huis bijeengekomen. GENèVE (United Press). De Britse regering heeft de leider van de Britse dele gatie in Genève naar Londen teruggeroe pen. Zijn functie als leider van de Britse delegatie zal worden overgenomen door de Britse ambassadeur in Zwitserland, Sir Lionel Lamb. Deze beslissing van de Britse regering is in overeenstemming met de beslissingen van de regeringen van de meeste grote mogendheden om hun belangrijkste diplo maten terug te trekken. (Van onze correspondent in Brussel) Enkele Belgische parlementsleden, zowel tegen- als voorstanders van de EVG, heb ben de suggestie gedaan dat België een constructief voorstel zal doen om een andere oplossing te vinden in geval Frank rijk de EVG definitief zou verwerpen. De minister van Buitenlandse Zaken Spaak zou verschillende oplossingen binnen het kader van de NAVO overwegen. Intussen heeft Spaak in de commissie voor buitenlandse zaken van de Belgische Tweede Kamer een zeer somber beeld op gehangen van de internationale toestand. Hij is ontmoedigd uit Genève teruggekeerd. De nieuwe Franse regering is geboren onder het teken van de tegenspraak. Er zijn in deze regering voor- en tegenstanders van de EVG. Mendès-France was vóór de EVG in 1952, tegen in 1953 en in 1954 hield hij zich afzijdig. Frankrijk blijft helaas een element van wanorde in Europa, terwijl zoveel Belgische politici er op rekenen dat de Franse geest en de Franse politieke denkbeelden het werkelijke cement voor de Europese eenheid zouden vormen. Het ergste is dat ook in Duitsland de tekenen van onrust en onstabiliteit merkbaar wor- cien. De politiek van kanselier Adenauer wordt niet meer zo eensgezind gesteund als een jaar geleden, aldus Spaak. Phoe. De redenen voor de Britse weigering zijn nog steeds van kracht. Het advies van de militaire deskundigen was dat lucht actie alleen onvoldoende effect zou hebben. Interventie zou de kans op een regeling in Genève teniet hebben kunnen doen en zou Inderdaad tot een algemeen conflict hebben kunnen leiden. Aan het slot van het debat waarschuwde Eden de Amerikaanse regering dat Groot- Brittannië niet van mening is dat het zwakte is met de communistische naties te onderhandelen. Churchill en Eden, die vanavond naar Washington vertrekken, zullen op hun reis worden vergezeld door de Britse atoomdes kundige lord Cherwell en sir Edwin Plow- den. Ook Lord Moran, Churchills lijfarts, gaat mee. WASHINGTON (Reuter) De Ver enigde Staten hebben formeel geprotes teerd bij de regering van Saoedi-Arabië tegen een overeenkomst, welke deze re gering heeft gesloten met de Argentijnse reder van Griekse afkomst, Aristoteles Socrates Onassis over de verscheping van olie uit Saoedi-Arabië. De Verenigde Sta ten zeggen, dat deze overeenkomst, welke naar men zegt aan Onassis een monopolie zou geven voor de verscheping van de olie van Saoedi-Arabië, in strijd zou zijn met de overeenkomst, waarbij de concessie voor de ontwikkeling van de olie van Saoedi- Arabië aan de Arabian American Oil Company (Aramco) wordt gegeven. De Aramco is eigendom van vier grote Ame rikaanse oliemaatschappijen. Ook zij heeft bij de regering van Saoedi-Arabië gepro testeerd. (Van onze correspondent te Djakarta) Bij het streven van Indonesië om de rechtstreekse handelsbetrekkingen uit te breiden, wordt thans, naar wij vernemen, in Djakarta onderzocht in hoeverre het mogelijk is nauwere handelsrelaties met Rusland aan te gaan. Ter vervanging van de transito-handel via Nederland, wenst men het goederenverkeer met Rusland langs directe weg te doen geschieden. Rusland heeft zoals reeds eerder is gemeld destijds aangeboden om van In donesië 100.000 ton rubber af te nemen. Wij vernemen voorts dat Rusland aan In donesië een crediet op lange termijn, heeft aangeboden voor de aankoop van kapitaals goederen uit dat land. Verder zou Rusland vijf beurzen voor Indonesische studenten beschikbaar stellen om volgens de regeling van de ECAFE, de Economie Commission for Asia and the Far East, de industrie in Rusland te bestuderen. Slotkoers Openings bisteren koersen giüaVS vii 3-3)4 Nederl.'47 lOO'/l# 100% A.K.U 226% 226% Unilever 348 348% Philips Gloeil. 248 249 Kon. Petroleum 510 511 A'dam Rubber 84 83'/2 Holl. Amer. Lijn 148 148 N. Scheepv. Unie 138% 138% H.V.A 121 115% exd. Deli Mij 1141/s 112 Amsterd. Bank 195% 196 Ned. Handel Mij. 182% 181% Rotterd. Bank 184 185 Twentsche Bank 191 191 Anaconda Copper 37% 37% Bethlehem Steel 68 68% Republic Steel 5813 58% Shell Union 94 96 Tidewater 2D/i« 21 U. S. Steel 47% 48 Gisteren is het een bijzondere dag ge weest zowel van, als voor het PEN-congres. Eerst de bijeenkomst in de Ridderzaal, waar twee der beste uit het internationale gilde der PEN, de Fransman André Chamson en onze landgenoot prof. dr. N. A. Donkersloot elk naar hun trant, hun gehoor op onvergetelijke wijze een geeste lijk genot hebben verschaft. Welk een gloed ging er niet uit van het voor de vuist weg uil gesproken betoog van Chamson over het thema van „Vorm en Inhoud". Van het begin tot het eind muntte deze toespraak zelf uit door vonn en inhoud. Groot, zeer groot was dan ook de bekoring die er van dit alles uitging en diep onder de indruk geraakte men opnieuw van wat de Franse geest vermag en van de heerlijke helder heid van het Franse denken. Na afloop had Chamson heel .wat handen van dankbare toehoorders te drukken. Voor deze belang stelling dankte hij met de woorden: „En dan te weten dat dit alles „gefabriceerd" is hier, in Den Haag." Op de verwonderde vraag wat hij daarmee bedoelde, heette het, zinspelend op het langdurig verblijf hier te lande van de zeventiende eeuwse grote Franse wijsgeer: „Wel, Descartes". Na Chamson scheen de voor professor Donkersloot weggelegde taak om het con gres-onderwerp, dat van de vonn en de inhoud, met betrekking tot de dichtkunst te belichten, uitermate zwaar te zullen zijn. Met een zeldzame sierlijkheid en tevens met de hem aangeboren gave om tol zijn gehoor te brengen, datgene wat hij denkt en uiteen wil zetten, slaagde Don kersloot er ten volle in om en dat met een beheersing van de Franse taal, die uit zonderlijk was een college te geven wat tot het allerbeste behoorde van de vele goede colleges, die men in de loop der jaren van Donkersloot heeft kunnen genieten. Na het geestelijk genot, het materiële. Dit tijdens de ontvangst te Scheveningen door de Haagse gemeente. Deze nam zoete wraak, de congressisten hebben nu immers kunnen bemerken dat men in Nederland behoorlijk weet te ontvangen, iets waaraan misschien wel even enige twijfel kon zijn ontstaan, bij de minder geslaagde rege ringsontvangst in het Rijksmuseum, waar wat al te weinig met het materiële reke ning was gehouden. Vervolgens trok men op naar een heilige plaats van de Nederlandse wetenschap, naar Leiden, waar in de Pieterskerk de pro motie van Jean Schlumberger, E. M. For- ster en Victor van Vriesland plaats vond. Na een genoegelijke ontvangst na afloop van de plechtigheid op het Leidse stadhuis, trok men tenslotte op naar sociëteit Mi nerva, het brandpunt van de studentenge zelligheid, waar het promotiediner plaats vond. Een aardig moment was toen een aantal der aanwezigen het gebruikelijke „Lang leve de jonge doctor als een vuist zo groot" aanhieven, dat ook de jonge doc toren bepaald goed gedaan moet hebben. En het ogenblik waarop een hoogge leerde spreker, die op de tafel staande naar Leids gebruik het een en ander wilde zeggen, tot zwijgen gebracht moest worden omdat hij dit Keer jammer genoeg niet zozeer wijsheid of geest wist te ver kondigen, maar alleen een aantal woorden naar voren bracht die kennelijk te zeer onder de invloed van zeer zoete wijn ston den, waaraan een blij einde werd ge maakt, toen na een zachte wenk van de rector-magnificus, de aanwezigen het mu zikale nummer ten gehore brachten van „De tentcommandant is dronken....". Tenslotte werden met uitstekende toasten dror de president van de sociëteit en de praeses Collegii in het Frans de promotie taarten overhandigd aan dr. Schlumberger en dr. Forster. Hulde in niet mindere mate aan de praeses van de Vereniging van Vrouwelijke Studenten voor de geestige woorden door haar gericht tot de jonge doctor Van Vriesland, toen zij hem de promotietaart overhandigde. De studen- tenjeugd kwam hier wel op uitermate ge slaagde wijze naar voren en toonde zich ten volle te zijn de hope des vaderlands. Dr. Forster bracht in een geestige toespraak dank voor de ontvangst en de voortreffe lijke sfeer, waarin een en ander zich af speelde. E. v. R. Een der eerste voordrachten, waarmee de Amsterdamse gemeenteraad zich in zijn hedenmiddag voortgezette vergadering ac- coord verklaarde, was die tot het voteren van f 2.270.000 voor het uitvoeren van uit breidingswerkzaamheden on de luchthaven Schiphol, ondanks dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat bezwaar heeft ge maakt tegen een te dure uitvoering van en kele onderdelen. De burgemeester deelde vooraf mee, dat een brief over dit laatste pas kort geleden was ontvangen. Van het stationsgebouw zullen de afde ling Intercontinentaal (f 1.700.000), de ver trekhal Europa (f90.000), de keuken van de wachtkamer (f80.000), het restaurant „Aviorama" (f 183.000), het dakcaié „De Wijde Blik" (f40.000) en de aankomsthal (f 17.000) worden uitgebreid. Voorts wordt een slechtzicht-naderingsverlichting op baan 19 aangebracht, hetgeen een bedrag van f 100.000 vordert. Burgemeester d'Ailly, die zelf de porte feuille van de gemeentelijke luchthaven beheert, antwoordde op vragen van spre kers van alle fracties, dat men steeds dich ter komt bij de definitieve beheersvorm van de luchthaven. In principe heeft men met het rijk overeenstemming bereikt over de vorm van een naamloze vennootschap. In afwachting der statuten voor deze N.V. heeft men onlangs een college van advi seurs samengesteld, bestaande uit vertegen woordigers van rijk, gemeente en zaken leven. Dit college heeft zich in meerder heid uitgesproken voor de totstandkoming der werken, zoals in de voordracht om schreven. Nu schrijft de minister dat met name de verbetering der vertrekhal, het bouwen van een nieuwe wachtkamer, het bouwen van een „afscheidshal" enzovoorts tegen „beduidend lagere kosten" zal kunnen ge schieden. De constante groei van de lucht haven en ook de stijging van het passa giers- en vrachtvervoer maken de voorzie ningen op de wijze zoals voorgesteld, drin gend noodzakelijk, zo zei de burgemeester. Natuurlijk kan het minder en dus goedko per, doch Amsterdam dient de voorsprong te behouden op het buitenland, waar steeds betere luchthavens verrijzen. Aan de con currentie op dit gebied dient Amsterdam het hoofd te bieden. De - werken dienen zo spoedig mogelijk te worden uitgevoerd zo drongen enkale leden aan. De voor dracht, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Trams en bussen Voor het aanschaffen van zes autobus sen, met elk een capaciteit van 80 perso nen, ten behoeve van het gemeentevervoer bedrijf, stelde de raad een crediet van f 420.000 beschikbaar. Ten aanzien van hei^ adres van de KNAC over de vervanging van de tram in de binnenstad door autobussen, dat door enkele sprekers te berde werd gebracht, antwoordde de wethouder, dat eerst over deze materie beslist kan worden, indien het resultaat van de proeven der deskun digen bekend-zijn. De meningen zijn onder de experts nog verdeeld. Het eertijds verleende crediet van ruim 7.5 millioen gulden voor de uitvoering van werken ten behoeve van de watervoorzie ning in de hoofdstad onder meer het leggen van een transportleiding van Haar lem-Oost naar Halfweg werd verhoogd met f700.000. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: J. Kooistra—Beyers, d.; A. M. BerseeHurkens, z.; A. M. Th. Kessels Castricum, d.; A. Poelgeest—Posma, z.; C. M. ClementKooijman, d. ONDERTROUWD: J. N. Stoppelsteen en S van Noppen; A. W. Wolswijk en H. A. Hermens; E. J. Vogels en H. A. Pasker; C. C. Canta en H. M. G. Spek. GETROUWD: W. H. Tibboel en E. H. Woerlee; A. G. J. M. Stam en H. M. Mudde; J. J. M. Bogaers en M. Th. Smit; A. van Steenis en A. Flameling; R. J. H. Post en H. M. van der Niet; J. Roode en S. Veenstra; A. Postema en C. Kremer. OVERLEDEN: H. G. van der Veldt, 64 j.; J. H. Hellema, 66 j.; A. M. Koelemeijervan der Erf, 88 j.; M. H. Chr. BosmanSchre derhof, 45 j., A. Corver, 20 j.; Wed. H. C. M. Beckeringh LankhorstJanssen, 84 j.; Wed. J. R. S. Potvan den Arend, 72 j. De Haarlemse beeldende kunstenaar Poppe Damave lioudt een tentoonstelling van ongeveer honderdvijftig werken, voor namelijk schilderijen en tekeningen, in de nieuwe kunsthandel A. H. Bies te Eind hoven. De tot 17 Juli durende expositie wordt op 26 Juni door de Brabantse dichter Frans Babyion geopend. GESLAAGD VOOR EXAMEN BOUWKUNDE Ko Smink slaagde te Leiden aan de Ma thesis Scientiarum Genetrix voor het eind examen vijfjarige cursus bouwkunde. GESLAAGD VOOR ONDERWIJZERES Mej. L. v. d. Spek slaagde te Leiden aan de Christelijke Kweekschool voor het examen Onderwijzeres. Zij werd benoemd aan de school der Geref. Gemeente te Nunspeet. Niet in het minst ontmoedigd door de tegenslag, het vorig jaar ondervonden bij de in gebruikstelling van „Het ding", het door schoepen voortbewogen amphi- bievaartuig, gebouwd op pontons, waar voor ledige olievaten dienden, heeft de blinde standwerker Klaas de Voogd, wo nende in de Spoorbuurtstraat te Zand voort, thans in zijn vrije uren, na en pas sant diverse tweede en derde prijzen op landelijke standwerkers-concoursen te hebben bemachtigd, een zeilboot ge bouwd die, naar experts ons verzekerden, in alle opzichten zal blijken te voldoen en niet alleen in de binnenvaart, doch ook op zee zeer bruikbaar zal zijn. Het amphibievaajtuig, dat hij vorig jaar bouwde, bezorgde hem veel teleur stelling, doordat bij het rijden naar het strand een wiel brak en later de krukas, waardoor de maker van verder experi menteren met „het ding", zoals het werd genoemd, afzag. Thans heeft hij in de afgelopen winter maanden op hetzelfde ponton een ruime zeilboot gebouwd en over enkele weken zal deze nieuwe boot gereed zijn. Op nieuw hebben wij ons verbaasd over de handigheid en zekerheid, waarmede deze blinde zijn werk verricht. In een nacht zal De Voogd met enkele kennissen zijn boot naar het strand bren gen en pas wanneer deze in alle opzich ten zal blijken te voldoen, zal hij zijn nadere plannen ermee bekend maken. Klaas de Voogd's nieuwe boot is van hout, biedt plaats aan ongeveer twaalf personen, bezit een grootzeil en een fok, terwijl als bijzonderheid kan worden ver meld, dat bij de constructie in het geheel geen pek werd gebruikt voor het dichten van de naden. Met een koppige vasthoudendheid heeft Klaas de Voogd aan zijn nieuwe boot ge werkt, dag in dag uit, al zijn beschikbare geld heeft hij erin gestoken, omdat hij wil tonen dat ook een blinde tot dezelfde prestaties in staat is als de ziende mens. Zijn enige zorg momenteel nog is het grootzeil, dat hem 250 kost, welke hij op het ogenblik niet meer bezit, zeil, dat kant en klaar gereed ligt en er toch moet komen, indien deze nieuwe boot moet uitvaren. „Maar ook daar komt een oplos sing voor" zegt hij. En er zal ook een oplossing voor worden gevonden, d'aaraan twijfelt geen mens. Reeds kreeg hij van een fabrikant een spontane toezegging voor een vijfde deel van dit bedrag. Een wonderlijk mens, deze blinde Klaas de Voogd, nu reeds «neer dan tien jaar volslagen blind. Zijn geleidehond, een prachtige Duitse herder van negen jaar oud, die hem thans gedurende ruim vier jaar naar alle markten van betekenis in ons land brengt, is thans aan één oog blind geworden, zodat hij niet geheel en al meer betrouwbaar is, omdat hij het van links komende verkeer niet kan zien. Maar De Voogd laat zijn trouwe geleider niet gaan. Hij blijft bij hem, tot het hele maal niet meer kan. Maar tegen die tijd hoop ik geen hond meer nodig te hebben. De wetenschap gaat zó hard vooruit en men heeft mij verteld, dat binnen afzien bare tijd de mogelijkheid er zal zijn, dat niet alleen het hoornvlies, dat mij geen baat meer geeft, maar het gehele oog van een overledene direct na het overlijden met succes op een blinde kan worden overgeplant. Dat is de optimist Klaas de Voogd, de blinde standwerker, die in zijn vrije tijd een nieuwe zeilboot bouwde. Een man, die ondanks de duisternis om hem heen. gelukkig leeft en slechts één wens heeft: het eenmaal te mogen beleven weer zien de te worden, dank zij de wetenschap, die ook op dit gebied steeds grotere suc cessen boekt. Woensdag herdacht de heer S. I. Kluys kens het feit, dat hij een kwarteeuw in dienst was als bakker bij de heer W. v. d. Werff aan het Gasthuisplein. Onder degenen, die de jubilaris tijdens de receptie in Zopierlust geluk wensten be vonden zich afgevaardigden van de plaat selijke afdeling der Katholieke arbeiders beweging en van het Kennemer Sportpark, waarvan hij bestuurslid is. De Zandvoortse kapelaan bood namens het R.K. kerkbe stuur, waarvan de heer Kluyskens deel uit maakt gelukwensen aan. Zijn patroon, de heer W. v. d. Werff sprak de jubilaris op sympathieke wijze toe en overhandigde een schilderij, waarna de jubilaris zijn dank betuigde aan allen, dtie deze dag voor hem en zijn gezin onver getelijk hadden gemaakt. Aldabi, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Amerskerk, 22 te Sydney. Amor, 23 te Hamburg. Akkrumdijk, 23 270 m. O. Bahamas. Altair, 22 v. Bremen n. Hamburg. Arendsdijk, 23 150 m. O.t.N. Bermuda. Artemis, 23 v. Houston n. New Orleans. Averdijk, 22 540 m. W. Lands End. Axeldijk, 22 550 m. NO. Barbados. Alnati. 23 180 m. N.NO. Las Palmas. Amsteldiep, 23 v. Navik n. Baltimore. Albireo, 23 240 m. NO St. Paulsrock. Aaisdijk, 24 te Galveston. Akkrumdijk, 24 te Havana. Algenib, 24 te Rio de Janeiro. Aiphacca, 24 te Buenos Aires. Aludra, 23 te Antwerpen. Arundo, 23 v. Wabena n. Rotterdam. Aagtedijk, 23 v. Paranagua te Santos. Aardijk, 22 te New York. Alblasserdljk, 24 v. Hamburg te Rotterdam. Alioth, 23 v. Rlo de Janeiro te Santos. Alpherat, 24 v. Pto Alegre n. Buenos Aires. Alwaki, 23 v. New York te Curasao. Ampenan. vertr. 24 v. Bremen n. Hamburg. Argos, 24 v. Lissabon te Rotterdam. Arkeldijk, 22 te Newport News. Bacchus, 22 v. Barranqullla n. Carthagena. Barendrecht, 22 720 m. NO.t.O. Sombrero ell. Bennekom, 22 280 m. ZW. Sombrero ell. Blij de nid ijk, 22 550 m. O.ZO. Kp. Race. Breda, 22 v. Golfito n. Pimentel. Barito, 24 te Steenkool. Bawean, 22 te Manilla. Blommersdijk, pass, 23 Perlm n. Dubai. Bosohfontein, pass. 23 Str. Messina n. Genua. Baarn, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Boissevain, 24 te Kaapstad. Boskoop. 23 150 m. W.NW. Lissabon. Bloemfontein, 23 v. Las Palmas te Kaapstad. Castor, 23 te Cap. Haitien. Clavella, 22 540 m. NW. Galapagos ell. Caltex Pernis, pass. 23 Lissabon n. Sldon. Caltex The Hague, pas. 23 Gibraltar n. R'dam. Celebes, 23 v. Penang n. Colombo. Delf shaven, pass. 22 Rlo de Janeiro n. Santos. Delft, 23 Plsco verwacht. Duivendijk, 24 te Los Angeles. Elmina, 22 dwars Monrovia n. Takoradi. Esso Den Haag, 23 te Sidon. Eos, 22 v. Tunis n. Catania. Falco, pass. 22 Fatherpoint n. Liverpool. Gordias, 21 v. Pointe a Pitre n. Fort de France Gouwe, pass. 22 Lands End n. Las Palmas. Graveland, 23 tt Rio de Janeiro. Gaasterland. 24 te Las Palmas. Groote Beer, 23 v. Rotterdam n. Hallfax. Hecuba, 22 1200 m. NO. Barbados. Helder, 23 Kingston verwacht. Helena, 23 te Guanta. Heelsum, pass. 23 Dover n. Houston. Hoogkerk, 23 te Nagoya. Hilversum, 23 te Suez. Hathor, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Ilos, 22 te Palamas. Jagersfontein, 23 340 m. NO. St. Helena. Japara (KRL)24 te Sorong verwacht. Jupiter. 22 te Tripoli. Karimun, pass. 23 Guardafui n. Colombo. Kertosono, 24 te Suez. Kota Agoeng 23 v. Djeddah n. Suez. Katelysia, 24 te Curacao. Kota Inten, pass. 24 Vlissingen n. Londen. Limburg, 23 New Orleans verwacht. Linge, 22 v. Monrovia n. Dakar. Langkoeas, 23 v. Semarang n. Padang. Leerdam, 24 te Aden. Luna, 23 te Palermo. Laertes, 24 te Suez. Leersum, 24 te Houston. Laurenskerk, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Maas, 22 120 m. ZW. Guayaquil. Marisa, 22 150 m. W.t.Z. Lissabon. Maetsuycker, 22 v. Singapore n. Tj. Priok. Macuba, 24 v. Balikpapan n. Fremantle. Mitra, 23 v. Suez n. Mena el Ahrnadi. Noordwijk, 23 Carteret verwacht. Notos, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 23 te Southampton. Nigerstroom, 23 te Bremen. Noordam, 23 610 m. O.ZO. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 23 v. Southampton naar New York. Ootmarsum, 22 120 m. O.ZO. Savannah. Orion, 23 te Tanger verwacht. Ondina, 24 v. Massawa n. Port Soedan. Oranje, 23 v. Port Said n. Napels. Oranjefontein, 23 v. Hamburg r. Antwerpen. Oranjestad, 24 tt Trinidad. Orestes, 24 v. Rotterdam te Amsterdam. Overijsel, 23 v. Port Soedan n. tljeddah. Prins Fred. Hendrik, 23 445 m. W. Valentia. Prins Willem v. Oranje, 22 440 m. O. Belle Isle. Pieter S, 23 v. Barry n. Rotterdam. Poelau Laut, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Pygmalion, 23 v. La Guaira n. Pto Cabello. Prins Fred. Willem. 24 te Montreal. Prins Philips Willem, 26 Montreal verw. Prins Willem George Fred., 19 v. Chicago naar Rotterdam. Prins Willem III, 19 v. Toronto n. Hamilton. Rotula, 22 430 m. O.NO. Sombrero ell. Rafaela, 23 v. Singapore n. Bangkok. Rita, 24 te Bangkok. Roggeveen, 23 v. Tj. Priok n. Makassar. Rijndam, 23 600 m. O. Kp. Race. Rijn.kerk, 23 v. Las Palmas n. Kaapstad. Riouw, 24 v. Bremen te Hamburg. Rijnland, 23 v. Recife n. Bahia. Schiedijk, 22 370 m. W.NW. Fayal. Siberoet, 22 700 m. O. Seychellen. Slamat, 22 620 m. W. Fayal. Sunetta, pass. 24 Sydney n. Sorong. Sumatra, 24 te Penang. Schouten, 23 v. Rotterdam op proeftocht. Salawati, 24 v. Rotterdam te Amsterdam. Sarangan, 21 v. Seattle n. Kaapstad. Sibajak, 24 170 m. W.NW. Cocos ell. Soestdijk, 23 v. Alexandria te Port Said. Teiresias, 22 te Baltimore. Tjitjalengka, 23 te Santos. Trompenberg, 22 850 m. O.NO. Bermuda. Tara, 23 te Ilheos. Tero, pass. 23 Madeira n. Rotterdam. Thalatta. 25 te Spezia verwacht. Tomori, 23 v. Port Swettenham n. Belawan. Van Linsehoten, 23 te Duala. Van Spilbtrgen, 23 te Rotterdam. Willem Ruys, pass. 23 Minikoy n. Colombo. Woensdreoht, 23 v. Suez n- Aden. Waterman, 23 360 m. ZO. Halifax n. Rotterdam Westerdam, 23 780 m. O. Kp. Race. West-land, 23 v. Bahia n. Las Palmas. Zeeland (KRL), 23 v. Tj. Priok n. Cheribon. Zuiderkruis, 23 te Halifax. Zijpenberg, pass. 23 Kp. St. Vineent n. Degen- Ham. Zuiderkruis, 23 v. Halifax n. New York. KLEINE VAART Advent, 22 v. Harlingen te Antwerpen. Algarve, 22 v. Grangemouth te Dundee. Arak, 23 v. Londen n. Teigmmouth. Atlas, 22 v. Ceuta naar Amsterdam. Att S, 23 nog te Avonmouth. Barracuda, 22 v. Rochester te Slimmestad. Bergsingel, pass. 23 Vlissingen n. Goole. Bestevaer, 23 v. Urk n. Hamburg. Binnenhaven, verm. 23 v. R'dam n. Duinkerken Birmingham, 22 v. Harlingen n. Goole. Borelli, 22 v. Gefle te Rotterdam. Betty Anne S, 22 v. Lissabon te Vianna. Boreas, 22 v. Bilbao n. Bordeaux. Brouwersgraoht, 22 v. Hamina te Amsterdam Caland, 22 v. Sables d'Olonne te Korsor. Capricorn,, 22 v. Livei-pool n. Charlestown. Casana, 22 v. Rotterdam te Ahus. Coolsingel, 22 v. Garston n. Trevor. Crescendo, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Cinderella, 22 v. Rotterdam n. Duinkerken. Cormoran, 23 v. Louden te Rotterdam. Continental, 22 v. Helsingborg n. Goole. Dollard, 22 v. Gothenburg n. Kopenhagen. Duiveland, 22 op Tyne. Domburgh, 22 v. Rotterdam n. Londen. Deo Favente, 22 v. Kopenhagen n. Aarhus. Dolfijn, 23 v. Karlshamn te Rotterdam. Dora, 23 v. Rauma te Amsterdam. Erkalin, 23 v. Whitstable te Rotterdam. EJlewoutsdijk, 23 v. Jersey te Newhaven. Elsenburgh, 22 v. Duinkerken n. Londen. Frans, 22 v. Nyland n. Selzaete. Frejo, 22 v. Kopenhagen n- Kemi. Franka II, 22 v. Lissabon n. Vigo. Gaasterland, 22 v. Goole n. Tyne. Gazelle, 22 v. Rotterdam n. Londen. Gefle, 22 v. Gefle n. Stockholm. Grebbestroom, 23 v. Amsterdam n. Londen. Haskerland, 22 v. Leith n. Amsterdam. Hoc Vinces, 22 v. Rotterdam n. Wisbech. Ida Pieter, vertr. 23 v. Hammerfest n. Vadso. Import, 22 v. Oporto n. Antwerpen. Ingeborg, 24 v. Londen te Zwijdrecht verw. Ilias, 22 te Izmir n. Heraklion. Ida Jacoba, 23 v. Aarhus n.. Halmstad. Jaba, 23 v. Colchester n. Rotterdam. Jo, 22 v. Fur n. Colchester. Jokurma, 22 v. Huil te Seaham. Jonex I, pass. 22 Vlissingen n. Londen. Jacoba Catharina, 23 v. Port Lyautey te Rot terdam. Julia Mary, 23 v. Casablanca te Rotterdam. Joost, 22 v. Amsterdam te Ostrand. Jura, 22 v. Amsterdam n. Utrecht. Kaap St. Vincent, pass. 22 Vlissingen n. Mid delburg. Koningshaven, pass. 22 Lissabon n. Limerick. Lucas Bols I, pass. 22 Brunsbüttel n. Portsmouth Lydia i, verm. 22 v. Swansea n. Antw. Leonard T, 23 v. Koping te Amsterdam. Maasym N, pass. 23 Brunsbüttel n. Southampton Marcella, pass. 22 Smithiknoll n. Kirkcaldy. Markab, 23 v. Odense n. Fur. Matthew, 22 v. Irvine te Belfast. Megrez N, 22 te San Francisco do Sul. Merwehaven, verm. 23 v. Casablanca n. Boness Midsland, 22 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mintaka N, 22 v. Bordeaux n. Fedala. Metrans, 22 v. Rotterdam n. Londen. Metropole, 22 v. Rotterdam n. Glasgow. Marjan, 23 te Bridgewater. Martien, pass. 22 Brunsbüttel n. Liverpool. Marva, 22 v. Raumo te Garston. May Mere, 23 v. Esbjerg te Napels verw. May Star, 22 v. Belfast n. Swansea. Midas, 22 te Genua n. Livomo. Myfem, vertr. 23 v. Parijs n. Stockholm. Mypuck, 22 v. Rouaan te Parijs. Margriet L, 22 v. Amsterdam n. Londen. Meuse, 22 v. Antwerpen te Stockholm. Nassauhaven, 23 v. Kopenhagen te Gothenburg Noord, pass. 22 Lands End n. Rotterdam. Nieuwland, 22 v. Rotterdam n. Leith. Noorderlicht, vertr. 23 v. Pt. Aniemi n. Bristol. Nyenburgh, 22 v. Rotterdam te Stockholm. Olwe, 22 v. Rotterdam n. Londen. Paschol, 22 v. Garston n. Dordrecht. Perregaux, 22 v. Casablanca n. Nantes. Phecda, 22 v. Rotterdam n. Casablanca Phoenix, 22 v. Dungarvan te Cork. Poortvliet, 23 Brunsbüttel verwacht. Plato, 23 te Amsterdam. Ponto, 22 v. Walkom n. Hamina. Rika, pass. 22 Vlissingen n. Goole. Ruby, verm. 22 v. Newburg n. Theems. Rapid, 23 v. Rouaan te Rotterdam. Spes, pass. 22 Holtenau n. Garston. Spurt, 24 v. Rotterdam te Lissabon verw. Stella Maris, 23 v. Selzete te Stugsund. Swift, 22 v. Dordrecht n. Parijs. Taurus, pass. 22 Vlissingen n. Tees. Tromp, 23 v. Raumo te Amsterdam. Taormina, 22 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Ton S, vertr. 23 v. Zaandam n. Gent. Van Brakel, 22 v. Bremen n. Leith. Vindicat Atque Polit, 24 v. Harstad te Mesane verwacht. Venus, 23 v. Norwich n. Middlesbro. Walcheren, 23 v. St. Malo te Belfast. Westpolder, 25 v. Oporto te Antwerpen verw. Walenburgh, 23 v. Roping te Rotterdam. Westermarkt, 22 v. Londen n. Aarhus. Whitsun, 22 v. Duinkerken n. Cork. Wiebold Bohmer, 22 v. Duinkerken te Dakar. Wickenburgh, 23 bij Ouessant n. Casablanca. Zeevaart. 22 v. West Hartlepool te R'dam. Zijpe, 23 v. Londen te Norwich. Zaanstroom, 22 v. Amsterdam n. Hull. Voor verhuur van servies goed, glaswerk, couvertarti kelen, enz. ZIJLSTRAAT 24—30. Geef Uw haar de schittering van een hrillant! GEL verspreidt zich over het haar in Ontelbare microscopisch kleine deeltjes, welke een groot straalbrekend vermogen bezit ten. Tussen deze deeltjes speelt het licht als tussen de vele facetten van een brillont. Uw haar schittert de ganse dag. En de ganse dag zit het correct en luchtig. Imp. N.V. Vanderlaaken'sHandel-Mij Verzorg Uw haar mef een kleine hoeveelheid GEL en binnen twee minuten heeft het de rijke schittering yan een brillont. GEL bevordert de natuurlijke gol ving en ondulatie. G E L geeft het zelfde schitterende resultaat voor het haar van dames en van heren I Lage Duin en Daalseweg 8, Bloemendaal Geopend van 9.30 's morgens tot 9 uur 's avonds Gedurende de laatste verkoopdagen speciale aanbieding o.a.: Afghanistan 3.60 X 2.45 m f 893.- Herlz 3.35 X 2.30 m 975.- Hamadan halkleed 2.00 X 1.35 m f 240.- Shlraz tafelkleden 1.50 X 1.10 m f 165.- Vierkante Shlraz tafelkleedjes 0.65 X 0.75 m f 45.- Zadeltassen vanaf f 25.- AMSTERDAM LEIDSF.STRAAT 74-76 TEL. 3 62 35 ROTTERDAM LIJNBAAN 55 TEL 1 l 69 20

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 12