<V cle^Ü Er op uit met tafel, bed en zaklantaarn D EEL EN Rok met bolero KORTING 10 /o en «,-/• OP DIVERSE MERKEN MOTOROLIE LANGE HERENVEST 34 - HAARLEM Er zijn nu weer aardbeien Kerkdiensten VOOR OMA EN OPA WANDELING LANGS DE WINKELRAMEN Zelf inmaken DIT MAKEN WE ZELF Examens ZATERDAG 26 JUNI 19>4 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSGHE COURAN1 oer rouw Gaat u in uw vacantie naar zee? Misschien hebt u dan bij üw wandeling langs de winkelramen rondgekeken behalve naar bad- en zonnepakjes naar een doelmatige badtas? De meeste zaken voor dergelijke artikelen verkopen een nieuw soort. Zij de badtas is gemaakt van een doorschijnend materiaal, heeft een gewoon zakmodel en ziet er eigenlijk niet erg aantrekkelijk uit. Evenwel: het materiaal is hier alles. Dat is namelijk saraneen soort piastic dat oersterk is en water afstotend. Saran laat geen dropje water door, vandaar dat het onder andere voor badtassen gebruikt wordt. De plastic-badtassen zien er aantrekkelijker uit (al zal deze saran-tas binnenkort wel in meer modellen gemaakt worden) maar hebben altijd kans van scheuren. Dat is bij zo'n doorzichtige saran badtas uitgesloten. Er is ook een saran-bed. Wie in zijn vacantie gaat kamperen en liever op een bed ligt dan in een slaapzak op de koude grond, kan het beste een opvouwbaar saran-bed meenemen. Het bestaat uit: stalen buizen met aluminium bespoten en een dek van saran. Dit dek veert enigszins, doordat het met stevig touw of saran band aan het bedstel is vast gebonden. Ge kunt dit bed rustig ver geten in de regen laten staan zonder er later nattigheid heid van te krij gen; het is im mers waterafsto tend. Het meubel kan op verschil lende manieren worden gebruikt: als bed, als lig stoel of als ge wone stoel. Het hoofdeinde kan hoog en laag ge zet. Gestrekt is het bed 190 bij 60 bij 34 centimeter. Opgevouwen: 60 bij 60 bij 15 centime ter. Het gewicht is ze-en-halve kilo. Voor autokampeerders dus ideaal; èn voor kleinbehuisden, laten wij die niet vergeten. Jeugdige kampeerders liggen meestal liever in hun tent op de grond. Dat is alles goed en wel, maar soms kan die grond afschuwelijk koud en vochtig zijn. Om dat een hele nacht aan den lijve te ondervinden is niet alleen onplezie rig maar ook ietwat ongezond. Schuim rubber van één centimeter dikte isoleert de koude volkomen. Er zijn platen in de handel van 1 cm. dikte van 50 bij 100, van 60 bij 100, 100 bij 100 en 200 bij 100. De prijs wordt per vierkante meter berekend. Dit lijkt wel dè op lossing tegen het ongemak dat ons koude en vochtige klimaat aan kampeerders kan opleveren. Wie, zelfs bij het kam peren, van een heerlijk zacht bedje houdt, stapele enige schuimrubber pla ten op elkaar en hij voelt zich in zijn slaap gelukzalig, als wiegend op een wolk (slechts de harp ontbreekt nog). Een ander ideaal dat autokampeer ders ongetwijfeld mee zullen willen ne>- men is een koffèr-tafel. Geen doodge- wone-dlkke-brede-huis-tuin-en-keuken_ fiber-koffer. Neen. een koffer van beu kenhout, die gesloten de minimale omvang heeft van 40 bij 60 bij 10 cm. Dat is dus niet bepaald plaatsrovend te noemen. „Is dat een schilderskist?", vroeg een klant. En inderdaad heeft hij daar veel van weg. De koffer bevat: vier stoelen en een tafel. Dat wil zeggen, de koffer is zelf tafel, de stoelen zijn bui- zenstoelen met een dek van katoenen ligstoelloper. De koffertafel wordt dus opengeslagen en plat neergelegd. Ter versterking worden in het midden twee moeren gedraaid om de beide helften stevig aan elkaar te klemmen. De vier poten worden in de hoeken met schroe ven vastgezet, men keert de koffer om en heeft een keurig beukenhouten ta feltje van 58 cm. hoog met een blad van 60 bij 80. Van de vier buizen-stoelen is er één met een leuning. De hoogte van de stoeltjes is zo berekend dat men de benen zonder moeite onder tafel kan steken. Dit ideaal is een meesterlijke uitvinding voor iedereen die zonder moeite en zonder plaatsruimte toch een stoel onder zich verlangt en zijn maal tijd graag op tafel ziet staan. Als u met vacantie gaat vergeet u toch niet uw zaklantaarn mee te nemen? Dat is een onmisbaar gereedschap, zo wel bij het kamperen als in hotel, pen sion of jeugdherberg. Wie er van houdt letterlijk zo weinig mogelijk „gewich tigs" mee te nemen kan ik een voor treffelijk toestel aanraden, dat uit Frankrijk geïmporteerd is. Deze zak lantaarn weegt namelijk inclusief bat terij en lampje niet meer dan... zevenen veertig gram! Ongelooflijk. Dit zaklan taarntje heet: wonder-micro. Het is ge maakt van aluminium dat geanodyseerd is, waardoor het niet zal afgeven. Het is zelfs bestand tegen lichte zuren, zei de verkoper, al begrijp ik niet helemaal waarom dat voor een zaklantaran zo'n voordeel is. Met veel genoegen en belangstelling heb ik alle boven beschreven voorwer pen gezien, bekeken en mij laten uitleg gen in een zaak voor touw, dekzeilen en staaldraad! Dat men ook in zo'n zaak bijzondere aandacht aan de vacantie be steedt, is thans wel duidelijk. ANNEKE. In de feeks „Weten en kunnen" ver scheen bij de N.V. Uitgevers Mij. „Kos mos" (A.dam-Antwerpen) de 9e druk van het boekje „Zelf inmaken". De schrijfster van dit boekje ziet meer voordelen in het zelf inmaken dan in het kopen van de in de fabriek geconserveer de levensmiddelen. Theoretisch is dit zeker waar, maar vooral in de steden zal hier helaas niet zoveel van terecht ko men als misschien wenselijk is. Voor de huisvrouw die grote hoeveelheden groen ten en fruit uit eigen tuin beschikt kan dit boekje een goede handleiding zijn. Jammer is echter dat het onderwerp: „in maak in het zout" niet beperkt is geble- en tot zuurkool, daar alle andere zoute inmaak volkomen zonder voedingswaarde is en dus zoveel mogelijk geweerd moet worden. Het boekje is verder prettig en overzichtelijk ingedeeld. HAKEN Beyer's Haakmodellen. Uitgave: Vrouwenwereld, Leidsegracht 35, Amsterdam: 31 modellen van fraaie kleedjes en kantmotie ven, met handleiding. In het hierboven genoemde boekje zijn de foto's zo prachtig scherp en zo duide lijk, dat van de foto alleen al het patroon van het model is af te lezen. Aan de beginners wordt eveneens per foto ver klaard wat een losse, een vaste is, een stokje en een kruisstokje. En achter in het boek staan de verklaringen van de tekens en de afkortingen die in de hand leiding worden gebruikt. De beschrijving van de modellen lijkt overigens voor be ginnelingen niet altijd even gemakkelijk. De voorbeelden zien er zo aantrekkelijk uit dat zij noden tot maken. Wie van haken houdt zal, als zij dit boekje in handen krijgt, het direct willen proberen en uit ervaring kan ik zeggen: het lukt en het lukt goed. A.G.P.S. Opa Groen is vijfenzeventig, maar hij voelt zich nog jong. Elke Woensdag morgen kunt u hem gebogen over zijn tekening vinden in het lokaal, dat de culturele afdeling van Sociale Zaken in Amsterdam voor zijn bejaarden be schikbaar heeft gesteld. Hij komt er al anderhalf jaar met de regelmaat van de klok en is een der enthousiaste leerlingen van de kunst schilder Klinkenberg, die als leidsman en adviseur van dit werk al heel wat heeft bereikt. Als ik er op bezoek ben, brengt opa Groen een sprookje van An nie Schmidt in beeld: een stadsbeeld van huizen en daken met op één dak een slaapwandelende koning. Hij heft zijn hoofd met de schamele witte haren en de gezellige rode wangen even naar me op en zegt „Wie zich verveelt, kan niet lezen." Deze oud-handelsreiziger heeft een eigen filosofie ontwikkeld. „Ik heb altijd veel gelezen en nu ik ook ben gaan tekenen, heb ik een heel nieuwe wereld ontdekt." Aan een houten tafeltje werkt een kleine grijze vrouw. Ze vertelt me, dat ze haar hele leven in een strijkerij heeft doorgebracht. Ze is van al dat jachten een beetje nerveus geworden en heeft geen geduld meer voor naai- of bor duurwerk. ,,Ik ben net een motor, die stop staat en nu kruip ik maar het liefst als een spinnetje in een hoek. Ik word graag zoveel mogelijk met rust gelaten. Maar het tekenen hier vind ik fijn ik kan mijn eigen gang gaan." Ze heeft een bruidspaar geschilderd, dat in gebogen houding op stoelen zit. Op de achtergrond is een glas-in-lood- raam in prachtige kleuren en een vage voorstelling, die merkwaardig artistiek is. Vlak bij haar zit een vrouw met een spits gezicht en kort steil haar. Ze is Van 3.60 meter stof van 80 cm breed maken we deze week deze gezellige rok met bijpassende bolero. Allerlei soorten stof zijn hiervoor geschikt, poplin, zij delinnen, effen of bedrukte stof, dit al les komt in aanmerking. Het is natuur lijk erg prettig als we een kreukherstel- lende stof uitkiezen, die tegenwoordig in iedere zaak te verkrijgen is. De maten voor de rok zijn: taillewijd te 74, heupwijdte 102, lengte 80 cm. Als we de patronen getekend hebben, leggen we ze op de stof zoals de tekening dit aangeeft. De gearceerde gedeeltes lus sen we op de stof door, dit worden de plooien. Heeft u meer dan 74 cm taille wijdte, dan leggen we de plooien na tuurlijk iets dieper. We kunnen dus het zelfde patroon voor verschillende maten gebruiken. Midden voor- en midden ach ter in de rok komt een naad, deze stik ken we eerst aan elkaar, dan stikken we de voorbaan en de zijbanen aan el kaar, daarna volgen de zijnaden, maar we laten de linker zijnaad 20 cm open voor het split. Nu leggen we de plooien erin, zodat de taille goed van maat woi-dt en werken de bovenkant van de rok af met een band die we uit de res ten van de stof scheuren. De band wordt 6 cm langer dan de taillewijdte is, en sluit dan met knoop en knoopsgat. We verstevigen de band met inlatex, een product dat u zeker allen wel kent. Uit de resten van de stof maken we de volgende week de bolero, en wij wen sen u alvast veel succes met de rok. D. S. Vow w. min of meer experimenteel bezig met plakkaatverf en ze kan niet zeggen wat ze met haar schilderstuk bedoelt. Maar het doet aangenaam aan en ze gaat he lemaal in haar werk op. Er is zelfs een Amsterdamse Grand ma Moses aan deze culturele afdeling ontsproten: een tweeënzestigjarige werkster. Het gemeentemuseum van Amsterdam heeft onlangs twee van haar doeken aangekocht. Wat mij hier vooral trappeert is de sfeer van rustige vertrouwdheid en stil le bedrijvigheid. De ruimte is oud en vervallen, de tafeltjes en stoelen zijn verveloos, maar de wanden hangen vol kleurige tekeningen, door de mensen zelf gemaakt. Dat maakt het lokaal toch gezellig. Een zevenenzestigjarige oud-brood bezorger met grote culturele belangstel ling maakt fijne pentekeningen. Zou zijn naam niet in heel Nederland bekend zijn, als hij op veel jongere leeftijd aan deze liefhebberij was begonnen? Het is helemaal niet onwaarschijnlijk. Nu gaat het er niet om talenten te ontdekken, maar de oudjes een nieuw levensdoel én daardoor meer levens vreugde te geven. Zij ondervinden hier bovendien wat het betekent in een ze kere gebondenheid aan elkaar te wer ken. Dit is een vorm van vrijetijdsbe steding en zelfwerkzaamheid, die de geest actief houdt. Hoe dikwijls komt het niet voor, dat een oudere, die het productieproces heeft verlaten, binnen een verbijsterend korte tijd kwaaltjes krijgt, ook al is hij zijn leven lang ge zond geweest. De moderne wetenschap heeft zich intens met dit verschijnsel beziggehouden en men is tot de conclu sie gekomen, dat de mens ook na zijn pensionnering zo actief mogelijk moet blijven, anders komt hij in de greep van de ouderdom. Het zich nog nuttig voe len, een doel hebben, plezier hebben in het maken van mooie dingen, dat zijn zo van die geneesmiddelen, die de dood beter op een afstand houden dan de beste en duurste medicijnen. Het voorbeeld van Amsterdam zou in alle steden en dorpen van ons land moeten worden nagevolgd. Het is nog slechts een aarzelend begin en de orga nisatoren vaii dit w.erk leren er nog el ke dag van. Welwillende lieden en ver enigingen hebben zich overal tot taak gesteld de oxideren in onze maatschappij een gelukkiger en gezelliger levens avond te bezorgenmaar met alle res pect voor hun goede bedoelingen moet mij toch van het hart, dat dit doel niet kan worden bereikt door ze te laten kaarten of sjoelbakken. Door dergelijke spelletjes blijft de geest niet actief en dat is het kernpunt van dit probleem. Even een intermezzo: de vrouw met het spitse gezicht is jarig geweest en gaat rond met een trommeltje zand koekjes. Ik hoor er bij en dat doet me merkwaardig goed. Dan raak ik in gesprek met een Hon gaarse zangeres, die vroeger door heel Europa op tournée is geweest. Het is te zien aan haar werk: een exotisch land schap met palmen. Soms tekenen de oudjes elkaar en vaak bedenken ze zelf technieken. Een nieuwtje is 't opplakken van gekleurde stukjes watten er worden alleraar digste effecten mee bereikt. Het blijkt, dat het inventief vermogen van deze oudjes wonderbaarlyk groot is, zoals al- tyd het geval is, wanneer men werk verricht, waardoor men zich gegrepen voelt. Het is werkelijk frappant wat er onder de handen van deze ongeschoolde kunstminnaars te voorschijn komt. Wat er geproduceerd wordt, is echter in feite slechts bijzaak. Er is al veel be reikt, als de maker van een werkstuk voldoening heeft van wat hij heeft ge presteerd. Hoe deze vrijetijdsbesteding inslaat, getuigen de volledige concen tratie van de deelnemers en het zeer ge ringe verloop. De meesten kijken elke week weer reikhalzend naar de Woens dagmorgen uit. Als ik wegga stopt de vrouw met het spitse gezicht mij het laatste koekje uit de trommel in mijn hand. „Dat is voor u," fluistert ze hartelijk. TINEKE RAAT De aardbeientijd staat weer voor de deur. In het begin blijft het meestal bij een enkele beschxiit met aardbeien, maar als ze er volop zijn en de prijs dus daalt, dan kunnen er allerlei heer lijke gerechtjes van gemaakt worden. Meestal komt het er op neer dat ze als nagerecht op tafel komen, wat voor nie mand een bezwaar zal zijn, want er zijn vele mogelijkheden, zodat u heus niet tweemaal hetzelfde hoeft te geven. Een paar mogelijkheden volgen hieronder. Denkt u eraan aardbeien altijd eerst te wassen voor u de groene steeltjes er af haalt? Anders gaat er teveel smaak en sap verloren. Vooral als ze erg zanderig zijn en een paar keer gewassen moeten worden. Aardbeienlimonade 1 kg aardbeien, 25 gr. citroenzuur, 1 kg suiker. De schoongemaakte aardbeien zachtjes verwarmen tot ze helemaal zacht zijn. De massa op een zeef gieten en uit la ten lekken. Niet drukken, daar het sap dan troebel wordt. Het sap aanvullen met water (eventueel wat citroensap) tot 6'/, dl. en de suiker even mee laten koken. Het citroenzuur apart in wat heet water oplossen, af laten koelen en bij het koude vruchtensap gieten. De li monade in een schone fles gieten. Aardbeien met rabarber en banaan 500 gr. rabarber, 250 gr. aardbeien, 1 banaan, 100 gr. basterdsuiker. De rabarber op de gewone wijze koken. De aardbeien enige tijd wegzetten met een deel van de suiker. De rest van de suiker gaat door de rabarber. Aardbeien en schijfjes banaan door de afgekoelde rabarber mengen, de massa in een gla zen schaal doen en bedekken met va- nillevla. Aardbeiengruel 100 gr. parelgort, 1^1. water, 300 gr. aardbeien, 1 citroen, 100 gr. suiker. De gort wassen, een nacht weken en met het weekwater en citroenschil gaar koken 1 uur). De citroenschil er uit halen en de aard beien even meeverwarmen. De gruel af maken met de suiker en wat citroensap. Eventueel een deel van de aardbeien als puree toevoegen. ADVERTENTIE Bij afname van 10x1 L. busje of 10 L. los 10 Bij 25 x 1 L. busje of 25 L. los 20 Prima Literbusjes vanaf 90 ct. Losse Olie vanaf 70 ct. Verversen wordt apart in rekening gebracht. Op verzoek van de grote oliemaatschappijen laten wij diverse merken en namen achterwege ZONDAG 27 JUNI 1954. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Joh. Bronsgeest. 7: Ds. A. J. van Rhijn. Woensdag 8: Avondstilte (Zang- dienst). Ds. D. ter Steege, van Santpoort. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. Koch, van Haarlem-N. Noorderkerk, Velser- straat. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerf- kamer. Zondag. 10.30: Ds. S. H. J. Voors. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds, G. J. Waar denburg. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. D. Vogel, van A'dam. 10.30: Jeugddienst. Wika J. J. Leopold-Timmer. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Prof. Dr. W .Banning, van Driebergen Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder kerk. Dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat. 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade. 10: Dhr. J. P. van Eijsden Jr. West, Leidse- straat. 10: Dhr. A. Verhoeff. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: Dhr. W. C. de Groot. Eglise Wallonne. 10.30: Service présidé par le pas teur J. F. Baudraz.Confirmation et Saint Cêne. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafel- bespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evang., Parklaan 21. Woensdag 7.30: Ds. Harkema. Stads-Evangelisatie, L. Herenstraat 6. 10: Br. H. van Doorn. Heiloo. 7: Ds. J. v. d. Schors, Amsterdam. Woensdag 8: Ds. Jac. Buiten, Haarlem. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. L. J. Pasman, Evan gelist te Haarlem. 5: Dezelfde. Evangelisatie samenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. L. J. Pasman. Zaterdag 7.30: Openluchtsamen komst aan de Dreef bij het Houtplein. Op- wekkingssamenkomsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Kits. directeur van 't Brandpunt te Doorn. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. V. Miiller, be roepen praeses zending Suriname. 12: Zon dagsschool en jeugddienst. Deutse evange lische Gemeinde, Kapel v. d. Waalse Kerk, Begijnhof. 20: Pfarrer D. Stein. Vrije Evan gelische Gemeente, geb. Bethel, Voorhelm straat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff, II. Doop. Dinsdag 7.30: Jeugdclub 1215 jaar aan de kerk. Vrijdag 8: Jongerenkring aan de kerk. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, van 's Gravenhage. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10 en 5: Ds. P. de Ruig, H .Avondm. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9 Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. M .Boeyinga. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. N. Korenhoff, van Tweede Exlöermond. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. Z. G. van Oene, Sliedrecht. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Dhr. Elshout. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned., Parkl. 21. 9 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Dhr. Gebraad, van Capelle a. d. IJssel. Chr. Ger. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Oud- Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoog mis. Woensdag 9.30: H. Mis. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Tempeliersstraat 55 rd.. 3: Samenkomst. Pastor C. J. H. Theys, den Haag. le en 3e Zondag H. Avondmaal Woensdag 7: Bidstond. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Dhr. F. Oosterwijk. 7: Dhr. J. Baartse. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bidstond. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: E. Schuurman. ADVERTENTIE Wagenweg 29 Tel. 20518 Haarlem INSTITUT DE BEAUTé HAUTE COIFFURE PERMANENT-WAVE volgens nieuwe verbeterde methode - Zachtglanzend Natuurlijk golvend Triniteitslyceum Aan het Triniteitslyceum zijn geslaagd voor het eindexamen afdeling HBS A de heren: P. Bekker, A. Borst, F. Broekhof, J. Degenhart, B. de Graaf, A. van Leuven, F. Roeland, W. de Rooij, J. Visser, P. van der Vooren, W. van der Voorn, allen te Haar lem, J. van den Broek te Bloemendaal, M. van Buuren en N Peeperkorn te Heemste de, N. Groen te Beverwijk, Th. Lommerse te Hillegom, J. Pas te Amsterdam en J. van Kemenade te Zandvoort Afgewezen 2. Coornhertlyceum Geslaagd voor het eindexamen HBS-B de dames S. van der Burg, R. W. C. Holst, A. Th. Lindeman. A. E. Meyer, E. W. M. Landsmeer. A. M. Leffelaar en E. Reinalda en de heren E. Schepers, A. Voogel. R. Voo- gel, D. H. van der Zouwe, P. B. Domhoff, L. H. Gouw. C. J. de Groot, D. Noteboom, E. Philips, W. J. de Regt, G. J. Thomassen, R. van der Velden en M Vrij. Afgewezen: vier candidaten. 3.30: Openlucht Dreef. 7.30: Zangdienst. Donderdag 7.45: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10.30: Samen komst (Broodbreken). Bijbellezing, Parklaan 21, Donderdag 8: H. F. M. Meijer. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Ge meente des Heeren. Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Gemeente Gods, 10: Cultureel geb. IJmuiden. 7.30: Parklaan 21. Haarlem. J. Jeeninga. Volle Evangelie gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst. Dhr. J. Maasbach, van Beth. Kerk, Gouda. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwek kingssamenkomst. Versch. spi-ekers of bij goed weer. Openluchtsamenkomst op de Dreef bij Houtplein. Donderdag 8: Bid stond. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zeven- dedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Da eren, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Christian Science, Kerkdienst Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdagavondbijeenkomst Lange Veerstr. 16. 8 u. Hersteld Apost. Zending- kerk. Wilhelminastr. 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Apost. Gemeente, Jacobijnestr. 15 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefibeweging. Nassauplein 8, 11: Universele Eredienst. Ned. ADVERTENTIE Vraagt geïllustr. catalogus P. F. L DE RIDDER HARTENSTRAAT 21, A'DAM C. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Dir. W N WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem Tel. (K 2500) 11928 INBOEDELVEILING 15/14 JULI 1954 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. J. P. Smits, Haarlem. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Prof. Dr. A. J. Rasker. 7: Ds. G. Koch. ïmmanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos Jeugdkapel Schoterweg 10: Dhr. K. A. Oos terhagen (voor jongelieden van 1216 jaar) Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Mr. Ds. G. D. Boerlage. Stichting „Petra" Kapel (einde Mïnahassastraat) Woensdag 30 Juni 8: P. D. Bardelmeyer, van Noordwijk aan Zee. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557 8.30, 10-30 en 5: Ds. J. A. van Arkel, H. Avondmaal, en Dankzegg. Sionskerk, Eksterstraat 8.45: Ds. C. Goeman. 3.30: Ds. N. Korenhoff. Tweede Exloërmond. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10.30: Ds. C. Goeman. 5: Ds. N. Korenhoff. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils. Ceramstr. 4 10: Kapitein A. Bouwens. 20: Kapitein J. van Huizen. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. H. A. C. Hilde- ring (Oegstgeest). Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. H. Avondm. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Irene, Meer en Bosch, 10: Dhr. J. de Vries. Gereform. Kerk, Koediefslaan 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. C. Goeman. Camplaan. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10: Leesdienst. 5: Ds. D. Los, van Breukelen. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool. Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. A. Vis, Dg. Beverwijk. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 5 en 7: H. Avondmaal. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel. 12-15 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugdkerk 16-20 jaar in Maranatha. Dhr. D. C. L. van Dijk. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 jaar Kleuter school Boslaan: 7 en 12 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. Mr. H. H. Riepma, Hv„ Edam. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. H. U. Buitink, van Amsterdam. 15.30 en 19.30: Dr. J. L. Koole. van Bloemendaal. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Ge sproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 19.15: Samenzang. 19.45-20.15: Oecu menische Avondstilte. Mej. Ds. C. Souten- dijk, Doopsgez. Pred. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier. Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 1213: Zondagsschool Ramplaankwai-tier „Irene". Elswoutslaan. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. T. v. Nieuwpoort, uit Oegstgeest. 17: Ds. J. Zandee, uit Warmond. Chr. Geref. Kerk. 10: Leesdienst 18: Ds. Eerland, uit Lisse. HOOFDDORP. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. A. J. Flink, van Den Haag 6.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel. 10: Cand. H. van An- del. van Rijk 7: Ds. H. P. Swits, van Rijk. Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don 6.30: Ds. van Leeuwen van Den Haag. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. van der Zee. Voorbereiding H. Avondmaal. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. R. van der Mast, van Bloe mendaal. 19: Oecumenische Jeugddienst. Kapelaan P. Thieme. Ds. D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. J. H. Klein Wassink, Alkmaar SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. v. d. Woord. 7: Dezelfde Dankzegging. West. Sionskerk. 10.30: Ds. Kroon. H. Avondmaal. 7: Dezelfde. Dank zegging. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 9.30: Jeugdkapel. Dhr. W. C. de Groot 10.30: Ds. W. Th. Hoek, pred.-directeur van het Hervormd Opleidingscentrum te Doorn. 7: Geen dienst. Ned. Prot. Bond, Brugstr. 15 10.30: Ds. J. Heidinga. van Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter, Voorber. H. Avondm. 5: Dezelfde. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 8: in de nieuwe consistorie der Herv. Kerk. Joh. H. van Oostveen, evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. H. W. Walvaart, van Sassenheim. 5: Ds. C. Jongeboer. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Spoel- stra, van Capinga. Geref. Kerk, Art. 31, 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom, Oud Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9