De op Franse regering bereidt het ergste, doch hoopt zich voor op vrede Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Naundorff's nageslacht niet als kroonpretendent erkend Duitsers vrezen nauw contact tussen Frankrijk en Rusland Mendès-France heeft nog twaalf dagen De moeilijkheden komen nu uit Washington Aanval op Hanoi afgeslagen Praag en Washington op gespannen voet Ambassades overvol in Guatemala-Stad Het woord is aan Tour de France-renners door Haarlem Enorme drukte bij de Tour-passage Russisch protest tegen H-bom proeven 68e JAARGANG No 304 DONDERDAG 8 JULI 1954 298e JAARGANG No 152 Wederzijdse beschuldigingen Voorzichtig vertoog van Perzië tegen Pravda Politieke vluchtelingen eten en slapen bij toerbeurt Manoeuvres van de NAV O-strijdkrachten A mersfoortse kei naar nieuw voetstuk Franse justitie geeft Bourbon-Parma gelijk Pers gewaagt weer van omsingelingspolitiek Mandement trok ook aandacht in Indonesië Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman Van onze correspondent in Parijs) De Franse regering wil zich voorbereiden op het ergste, om zich aldus de stevigste basis te scheppen voor liaar verdere diplomatieke overleg met de vijand. Dat is de zin geweest van de verklaring, die gisteren voor het parlement werd afgelegd door premier Mendès-France, die bovendien heeft medegedeeld een verzoek bij de Kamer te zullen indienen om dienstplichtigen naar Indochina te mogen sturen in geval on verhoopt de besprekingen, die nu te Genève zullen worden hervat, niet met succes zouden worden bekroond. Een dergelijk verzoek zou dan de laatste daad van het kabinet betekenen, want de premier heeft nogmaals herhaald af te zullen treden indien de vredes-onderhandelingen mochten mislukken. Mendès-France, wiens gezicht strak stond van de vermoeidheid, maakte ove rigens zeker geen pessimistische indruk. Zijn verklaring, die met overtuiging werd uitgesproken, en door de meerderheid van de Kamer met instemming is ontvangen, heeft geen aanleiding geboden tot een debat. Alleen op de katholieke banken heerste een ijselijke stilte toen de premier er op zinspeelde dat zij, die in Indochina de oor log hadden gevoerd zonder kansen op een overwinning, door het Franse volk waar schijnlijk eens ter verantwoording zouden worden geroepen. De premier verklaarde persoonlijk ver trouwen te hebben in de goede afloop van zijn besprekingen, maar als minister president moest hij zich op alle eventuali teiten voorbereiden en daarom zou het misdadig zijn een vurig verlangen voor zekerheid te nemen. Om die reden is Frankrijk verplicht reeds nu alle maatregelen onder ogen te zien, waardoor te allen tijde het exneditie- leger beveiligd zal kunnen worden. Indi vidueel zullen van nu af al zekere reserve officieren en specialisten worden opge roepen. Troepen van dienstplichtigen zullen echter eventueel pas worden inge zet indien, zoals opgemerkt, op 20 Juli geen bestand zou zijn gesloten. Het optimisme van Mendès-France wordt in diplomatieke kringen verklaard Hit de medewerking die Tsjoe-En-Lai hem Zou hebben toegezegd om Ho-Chi-Minh tot een meer soepele houding jegens Frank- HANOI, Indochina (United Press) Hanoi werd Woensdag opgeschrikt door het gedreun van zware Franse artillerie die werd ingezet tegen aanvallende Vietminh- eenheden. Na een strijd van twee uren wer den de aanvallers op alle punten langs de pas verkorte Franse linie teruggedreven. De Franse kanonnen staan in een halve cirkel om de stad opgesteld. De troepen der Vietminh zijn begonnen met het beschieten van Hoeng Yen, de laat ste stad die zich nog ten Zuiden van de corridor HanoiHai Phong in het door de Fransen bezette deel van het deltagebied bevindt. Hoeng Yen ligt ongeveer 45 kilo meter ten Zuiden van Hanoi. In militaire kringen te Hanoi gelooft men dat Hoeng Yen het eerstvolgend doel is in de campagne van de Vietminh, om zich stukje bij beetje van de gehele delta van de Rode Rivier meester te maken. Hoeng Yen is reeds voor de helft omsin geld. Naar Genève Men verwacht dat Mendès-France vrij wel de gehele periode tot 20 Juli de da tum waarop hij de Nationale Vergadering een regeling van het Indochinese conflict heeft beloofd in Genève zal blijven. Het is nog niet bekend of hij Zondag of Maandag zal vertrekken, aldus United Press. Mendès-France zei dat het „droeve be sluit" om dienstplichtigen naar Indochina te zenden nodig was om de expeditionnaire macht de vereiste omvang te geven en ook „om onze vijanden duidelijk te maken dat Frankrijk niet zal capituleren". Door een wet die in November 1949 werd aangenomen is het verboden Franse dienst plichtigen naar de gevechtszones te zenden zonder parlementaire goedkeuring. De ge hele Indochinese oorlog is gedurende acht jaar bevochten door beroepssoldaten en ko loniale troepen. In totaal hebben de verlie zen van dit leger 175.000 bedragen. Of, zelfs indien Genève mocht mislukken, de oorlogsmoede Assemblée de drastische stap zou willen nemen blijft echter de vraag. De socialisten, communisten, vele radicalen en leden van andere politieke partijen zijn tegen. De Franse en Vietminhese onderhande laars hebben hun besprekingen over een wapenstilstand in het dorp Troeng Giai voortgezet. Over de vergadering van gisteren ver klaarde een Franse woordvoerder dat „voortgang" was gemaakt. Radio Vietminh heeft medegedeeld dat de communisten op 14 Juli 200 zieke en ge wonde krijgsgevangenen aan de Fransen in Indochina zullen overdragen. Het zal de eerste groep zijn die wordt gerepatrieerd volgens de overeenkomst die werd bereikt bij de besprekingen in Troeng Giai. Ook de Fransen zullen op hun beurt een aantal zieke en gewonde Vietminh-re- bellen overdragen De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, is met enige vertraging vanwege het slechte weer in Genève terug gekeerd van zijn verblijf in Moskou. De laatste phase van het gesprek over Indo china, die beslissend zal zijn voor de moge lijkheid van vrede daar èn voor het lot der Franse regering, zal Maandag beginnen. rijk te brengen. In dat verband kan wor den gewezen op de ontmoeting, die beide communistische leiders begin deze week aan de Chinese grens hebben gehad. Verdeling De moeilijkheden komen voor Parijs op he moment, naar het schijnt, eerder uit Washington dan uit Peking. Een overeen komst met Ho-Chi-Minh op basis van een verdeling van Indochina op de 18de of 16de breedtegraad zou ook in de ogen van de meeste Fransen pas enige waarde heb ben, indien Amerika dat accoord militair zou garanderen. Tot dusverre heeft Washington echter nog niet de minste te kenen van instemming gegeven met deze WASHINGTON (United Pres) De Verenigde Staten hebben „in de sterkst mogelijke bewoordingen" bij Tsjechoslowa- kije geprotesteerd tegen de ontvoering van zeven Amerikaanse soldaten en hebben hun onmiddellijke invrijheidstelling ge- eist. Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken verlkaarde dat de be schuldigingen dat de Amerikaanse mili tairen zich naar Tsjechoslowakije hadden begeven op een „spionnage-missie" vals waren. Het departement zeide dat de mili tairen zich „op onschuldige manier" langs de grens tussen Beieren en Tsjechoslowa kije hadden bewogen en door Tsjechische grenswachten waren ontvoerd. Een woordvoerder van het Amerikaanse leger te Heidelberg in Duitsland ant woordde: „geen commentaar" op vragen over het Tsjechische protest dat de zeven Amerikaanse militairen die thans in Tsje choslowakije worden vastgehouden op een .spionnage missie" waren. De woordvoer der wees erop dat de zaak in handen was van Buitenlandse Zaken en dat hij niet ge rechtigd was commentaar te leveren. De Verenigde Staten zullen ieder Tsje- choslowaaks aanbod om zeven gevangen gehouden Amerikaanse militairen uit te wisselen tegen drie gevluchte Tsjechen van de hand wijzen, zo is officieel te Washing ton verlkaard. Het departement van Bui tenlandse Zaken heeft nog niet kunnen ontdekken of dit „ongehoorde" aanbod het werk van de regering te Praag is, of slechts een actie van de Tsjechische grens wacht. De Verenigde Staten kunnen op generlei wijze onderhandelen over een uit wisseling van Amerikaanse militairen tegen personen die naar het Westen zijn gevlucht om veiligheid te zoeken. Frans-Chinese onderhandelingen en het ziet er niet naar uit dat de Amerikanen er spoedig in zullen berusten dat er in het Verre Oosten een nieuwe communistische staat geboren wordt. Het zal Mendès-France dan ook stellig nog heel wat moeite kosten Amerika tot een realistischer beschouwingswijze te brengen na alle onvervulbare beloften en illusies, waarmede vroeger Franse minis ters, en Bidault in het bijzonder, Washing ton hebben gevoed. TEHERAN. (Reuter). Een vertegen woordiger van het Perzische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op „vriendschap pelijke" wijze de Russische ambassadeur in Teheran op de hoogte gebracht van de „teleurstelling" van de Perzische rege ring over een artikel in het Russische par tijblad „Pravda", waarin werd verklaard dat de voorgestelde regeling van het olie geschil met het Westen aantasting van de Perzische souvereiniteit betekent. In het artikel werden de Verenigde Staten er van beschuldigd, dat zij druk uitoefenen om Perzië te bewegen tot aansluiting aan het Turks-Pakistaanse bondgenootschap en het afstaan van militaire bases. (AFP). Door een plotselinge verstijving van de houding der Perzische regering lo pen de onderhandelingen te Teheran over de afzet van Perzische olie het gevaar nog enige maanden te moeten duren, aldus wordt in belanghebbende kringen te Lon den verklaard. Op grond van de wet inzake de nationalisatie zou Perzië een meerder heidsvertegenwoordiging in de raad van bestuur wensen en Perzië zou voorts wen sen, dat de zetel der maatschappij op haar grondgebied zal worden gevestigd. Voorts zou Perzië de duur van de nieuwe over eenkomst tot 20 jaar willen beperken, ter wijl het consortium een periode van 40 jaar zou wensen. GUATEMALA STAD (United Press). De Guatemalaanse communisten en pro- communistische politici, met inbegrip van ex-president Arbenz, die in de Mexicaan se ambassade een toevlucht hebben ge zocht, moeten daar in ploegen eten en slapen, zo overbevolkt is het gebouw ge worden. In de Mexicaanse ambassade zijn 560 vluchtelingen ondergebracht. Onge veer 500 anderen verblijven in andere am bassades in de Guatemalaanse hoofdstad. Deze vluchtelingen bezorgen de nieuwe militaire regering haar eerste grote poli tieke probleem. Op grond van de Latijns- Amerikaanse tradities zullen de vluchte lingen een vrijgeleide uit het land vragen. De Junta wil echter een beslissing daar over uitstellen uit vrees dat op deze wijze ook diegenen die beschuldigd worden van wreedheden tegen anti-communisten het land zouden verlaten. In regeringskringen verwacht men dat het lang zal duren voordat een beslissing over de vrijgeleides kan worden genomen, omdat de informaties, die nog steeds over beweerde wreedheden binnenkomen, zorg vuldig onderzocht moeten worden. Een weigering van Guatemala om voorlopig vrijgeleides te verschaffen, kan leiden tot politieke complicaties met nabuurstaten zoals Mexico en El Salvador, die, op grond van de Zuid-Amerikaanse asylrecht-code, de vluchtelingen in rechten vertegenwoor digen. In enkele gevallen zal de kwestie van criminele aanklachten gemakkelijk kun nen worden opgelost, maar zij die er al leen van beschuldigd worden communist te zijn, vormen een groter probleem. De Junta zal moeilijk kunnen bewijzen dat de betrokkenen inderdaad lid van de com munistische partij zijn geweest en som mige buitenlandse ambassadeurs zullen bovendien aanvoeren, dat lidmaatschap van een partij geen voldoende grond is voor het onthouden van een vrijgeleide. De Junta heeft beslag gelegd op de drukkerij van het communistische dagblad Tribuna Popular en heeft een onderzoek gelast naar de vraag waar de communisti sche partij het geld vandaan haalde om die drukkerij te kopen. Het Amerikaanse ministerie van Defen sie heeft bekend gemaakt, dat geallieerde vloot- en luchtmachteenheden, welke deel uitmaken van de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie, van 10 Juli tot 25 Augus tus grote manoeuvres zullen houden. Aan deze manoeuvres zal worden deelgenomen door oorlogsbodems en vliegtuigen van Nederland, België, Engeland en de Ver enigde Staten. Ongeveer 20 torpedoboot- jagers en andere bodems, waaronder mij nenvegers, zullen aan deze „Exercise Haul" deelnemen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Seneca: Gij hebt mij overstelpt met zo veel goede gaven en eerbewijzen dat niets meer aan mijn geluk ontbreken kan, behalve de mati ging. (Woorden gericht tot zijn Keizer). Tweehonderd inwo ners van Amersfoort allen gestoken in middeleeuwse kledij hebben Woensdag met vereende krach- ten„de kei"in triomf tocht door de stad ge trokken om hem te brengen naar het nieuwe voetstuk dat door het Amersfoort- se Kei-Comitéis opgericht. We zien de kleurige stoet, hier door de Langestraat trekken. Op de ach tergrond de Kamper binnenpoort. (Van onze correspondent in Parijs) Het proces, dat een tweetal nakomelin gen van Naundorff, de horlogemaker van Delft, in Mei te Parijs aanhangig heeft ge maakt om hun rechten op de Franse troon ook in Frankrijk erkend te krijgen, is voor hen op een mislukking uitgelopen. Presi dent Rousselet, die ook in kringen van historici een gevestigde reputatie geniet, heeft zijn negatieve uitspraak bekend ge maakt tijdens een zitting, die zo mogelijk nog meer belangstelling trok dan het twaalftal, dat er aan vooraf was gegaan. Ruim honderd jaar geleden had de Naun- dorff-familie te Parijs een gelijksoortige poging ondernomen, nadat haar rechten in Nederland erkend waren. Tot een conclusie is men toen niet gekomen, omdat het Fran se staatsbelang zich in die tijd tegen een diepgaande behandeling van de zaak ver zette. Dat motief werd nu afwezig geacht Onder enorme belangstelling van de zijde der Haarlemmers en omstrekelingen is vandaag omstreeks 12 uur de équipes-stoet van de Tour de France door de Spaarne- stad gepasseerd. Reeds vroeger in de och tend was de route door de stad omzoomd door dichte hagen toeschouwers, van wie velen blijkbaar werk en school in de steek hadden gelaten om dit evenement niet te missen. Toch zuilen grote aantallen kijkers het evenement nochtans hebben gemist, doordat er geen „doorkomen aan was". Bij de Dreef, hoek Hertenkamplaan, stonden de belangstellenden vier tot vijf rijen dik in de warme zon te wachten op de rumoe rige doortocht van alles, wat de Tour om vat, en dat is teveel om op te noemen. De politie had handenvol werk om de afzetting te handhaven, doch slaagde er keurig in de Om precies acht minuten voor twaalf, in overeenstemming met het reeds maanden van tevoren opgestelde tijdschema, arri veerden de renners in Haarlem. Tiendui zenden Haarlemmers waren daar getuige van en een groot gedeelte van deze toe schouwers had een plaatsje gezocht bij de Buitenrustbrugwaar de Tour-karavaan de bebouwde kom van de Spaarnestad binnentrok. weg vrij te houden. Minder perfect was de verkeersorde bij de aftocht van de menigte, toen de stoet was gepasseerd. Intussen is alles blijkbaar zonder ongelukken afgelo pen en waarschijnlijk heeft de politie geen rekening gehouden met een zo overstel pende drukte, die trouwens slechts een tamelijk kortstondig hoogtepunt had. Bo vendien heeft de afzetting van de door- tochtroute waarschijnlijk zoveel agenten en hoofdbrekens gekost, dat er geen mogelijk heid meer overbleef om ook de afvoer vol ledig te regelen. en daarom hebben nu voor- en tegenstan ders alle gelegenheid gevonden hun stel lingen voor de rechters toe te lichten. Die stellingen zijn, zo zei de president, beide even boeiend als tegenstrijdig en voor een historicus, die erin gelooft, zijn ze misschien beide ook wel te verdedigen, maar juridisch zijn de bewijzen van de Naundorff-partij te vaag om de officiële opvatting, zoals die in de Franse school boekjes wordt beschreven, te herzien. Geen absoluut bewijs De advocaten van de Naundorff-partij hebben voor het gerecht niet aannemelijk kunnen maken, dat de kleine Lodewijk uit de Temple-gevangenis zou zijn ontvlucht, noch dat de Delftse horlogemaker Naun dorff in werkelijkheid de vroegere Dauphin zou zijn geweest. Er zijn uit de talrijke publicaties over dit mysterie wel aanwij zingen te putten, maar de Franse justitie kent geen van alle absolute bewijskracht toe. Tijdgenoten zouden getroffen zijn door de trekken van gelijkenis, die Naundorff met de Bourbons vertoonde. Maar onder de ruim veertig andere pretendenten op de Franse troon zijn er meer, zo merkte de president op, die zich daar op beroepen. Voor de Naundorffisten, die weer in grote getale waren opgekomen, is de dag van gisteren geen feestdag geworden. Zij zullen ook de kosten van het proces moeten be talen. Verslagen achten ze zich natuurlijk niet. De Bourbon-Parma-tak had daaren tegen wel redenen de koninklijke standaard in volle glorie uit te steken. Voor hen is het nu een uitgemaakte zaak dat Naun dorff een oplichter is geweest. Deze partij schijnt zelfs ernstig te overwegen op haar beurt een tweede proces in Nederland te beginnen. Met een beroep op de Franse uitspraak hopen de Parma's te bereiken, dat het de Naundorff-afstammelingen ook in ons land verboden zal worden nog lan ger de omstreden naam Bourbon op hun visitekaartjes te laten drukken. Gemeente New York verbiedt wel het afsteken van voetzoekers NEW YORK (Reuter/A.F.P.) De Sov jet-Unie heeft de Verenigde Staten ver zocht geen waterstof- en atoombommen te beproeven in gebied dat onder toezicht staat van de beheersraad van de U.N.O. De nota, die door het hoofdkwartier van de U.N.O. is gepubliceerd verwijst naar protesten van bewoners van de Marshall eilanden tegen proeven in het gebied van de Stille Oceaan. Rusland vraagt de Ame rikaanse regering de bewoners van be heersgebieden die schade hebben geleden, schadeloos te stellen, het gebied aan de be volking terug te geven en hen ongehinderd te laten terugkeren. De proeven, aldus de nota, hebben on herstelbare schade toegebracht aan de ge zondheid van een deel der inheemse bevol king en ook veel materiële schade veroor zaakt. Voorts wordt de beheersraad ver zocht er nota van te nemen, dat door de proeven een deel van het beheersgebied is vernietigd. De Amerikaanse afgevaardigde heeft in de beheerschapsraad in antwoord op vra gen verklaard, dat zijn regering geen an dere geschikte plaats had kunnen vinden om de proeven te verrichten. Een der indieners van een verzoekschrift van de bewoners van de Marshall-eilanden aan de beheersraad, waarin om het staken van atoomproeven in het gebied verzocht wordt, verklaarde opgemerkt te hebben, dat volgens een verordening van de ge meente New York het afsteken van voet zoekers op vier Juli de Amerikaanse on afhankelijkheidsdag verboden was. De H- bom was een „super-voetzoeker" en daar om zouden de veiligheidsverordeningen nog strenger in acht genomen moeten worden aldus de requestrant. Sneeuwval in de Alpen WENEN. (Reuter). In vele delen van Oostenrijk woeden sneeuwstormen. In de bergen is de temperatuur gedaald tot twee graden onder nul. De bergpassen tussen Oostenrijk en Zwitserland zijn inge sneeuwd. In de dalen valt veel regen. Ook in de Beierse Alpen is sneeuw gevallen. Op de Zugspitze, de hoogste berg in Duits land, viel Woensdag een laag van 20 centi meter. (Van onze correspondent in Bonn) Men hoort hier in politieke en in diplo matieke kringen veel over een voor de deur staande souvereiniteit spreken. De Duitsers zeggen niet zonder enige trots, dat men die allang heeft verdiend. Maar hoe zal deze er in werkelijkheid uitzien? En zal West-Duitsland zijn souvereiniteit voor lopig alleen in de Britse en Amerikaanse zóne van de bondsrepubliek terugkrijgen? Veel hangt van de houding van Frank rijk af. Men rekent er niet op, dat mannen als Bidault en Schuman, met wie Adenauer goed overweg kon, in de naaste toekomst in Frankrijk weer aan het roer zullen ko men. West-Duitsland stelt prijs op zo har telijk mogelijke vriendschappelijke be trekkingen met Groot-Brittannië, maar men vreest aan de andere kant dat Frank rijk en de Sovjet-Unie nauwere betrekkin gen kunnen aanknopen. Voor het eerst sedert de Hitler-tijd komt men in de West- Duitse pers weer het woord „einkreisen", of omsingelen tegen. De Duitsers zijn onder keizer Wilhelm en onder Hitier altijd al doodsbenauwd ge weest voor omsingelingspolitiek. Men is beducht in een niet al te plezierige positie te komen, wanneer West-Duitsland als het ware in een tang zou komen tussen de communisten vlak achter het ijzeren gor dijn en met de hen samengaande Fransen aan de Westelijke grens. LONDEN (Reuter) De Brits-Ameri kaanse studiecommissie, die zich te Lon den bezig houdt met het vraagstuk van het verlenen van souvereiniteit aan West- Duitsland, zal naar men verwacht haar werkzaamheden beëindigen. Minister Eden deelde in het Lagerhuis mee, dat de Britse en de Amerikaanse re gering op grond van de conclusies der com missie met Frankrijk zullen samenwerken, dat niet aan het overleg deelneemt. Eden heeft gisteren een onderhoud gehad met de Franse ambassadeur René Massigli. De voornaamste aanbeveling van de studiegroep zal, naar men verwacht, een ontwerp zijn voor de machtiging, welke de regeringen Groot-Brittannië en de Ver enigde Staten van haar volksvertegen woordigers zullen vragen, als er in de ko mende weken geen vorderingen ten aan zien van de Europese Verdedigingsgemeen schap worden gemaakt. Voorzitter „Partai Kristen gewetensvrijheid beknot DJAKARTA (Aneta). Enkele Indone sische politici hebben hun mening te ken nen gegeven over het bisschoppelijk man dement in Nederland. Zij deden dit na de persberichten uit Nederland, dat daar de mogelijkheid van een kabinetscrisis bestond als gevolg van de politieke weerslag van dit mandement. De voorzitter van de katholieke fractie in het parlement, de heer Kasimo zeide, dat het bisschopelijk mandement een eigen aangelegenheid van Nederland is. Of dit mandement de gang der Unie-besprekingen in Den Haag zal beïnvloeden door de mo gelijkheid van een kabinetscrisis, hangt naar de mening van de heer Kasimo voor namelijk af van de katholieken, die lid zijn van niet-katholieke partijen in Nederland. De voorzitter van de Partai Kristen In donesia, de heer Tambunan, verklaarde te menen, dat het mandement de gewetens vrijheid van de Christenen, en speciaal van de katholieken, beknot. Men dient, aldus de heer Tambunan, tegen organisaties op socialistische grondslag geen standpunt in te nemen zoals tegen de communisten. De P.v.d.A. achtte hij een „socialistisch ge tinte" organisatie, die onder haar leden talrijke katholieken en protestanten, en aanstaande dominees telt. (van hedenochtend 7 uur) weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt geheel bew. onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt mist nevel licht bew. regen half bew. regen regen regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt eo IS ?f ic 15 ZZO 1 NO 2 O 2 ZW 2 ZZW 2 windstil windstil windstil O 12 NW 3 windstil W 1 WNW 3 NNW 3 WNW 4 WNW 5 W 11 O 2 windstil ONO 3 ONO 3 u. cc J§f§ c CC to i) ER ZS 23 0 19 2 17 0 16 3 20 0,5 15 1 18 0,1 20 0 17 4 30 0 14 7 12 9 19 15 20 0,1 18 0,2 12 Od 34 33 26 0 0 30 0 Neerslag laatste 24 uux MINDER KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met hier en daar wat lichte regen of motregen Minder koude nacht. Morgen overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere Zwakke tot matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid-West. 9 Juli Zon op 4.30 uur. onder 20.59 uur. Maan op 15.06 uur. onder Maanstanden 16 Juli 1.29 uur: Volle maan 23 Juli 1.14 uur: Laatste kwartier 29 Juli 23-20 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 8 Juli Hoog water: 9.03 en 21..28 uur. Laag water: 4 21 en 16.44 uur. Vrijdag 9 Juli Hoog water: 9.59 en 22.30 uur. Laag water: 5.15 en 17.46 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1