Derde plaats in de vijfde etappe voor Nederlander Van Breenen Profs in aparte competitie Suykerbuyk kwam te lae.t binnen, maar mag toch starten Ir Hopster geeft zijn mening DINSDAG 13 JULI 19 54 5 Bo bet bleef in de gele trui I Honkbal Graham Pirates Zaterdag op „Haarlem"-veld G. de Wit nationaal golfkampioen Zwemmen KNZB-voorzitter De Vries naar Moskou Zuidelijke eersteklassers achter bondsbestuur Rapid '54 kreeg trainer en terrein Van der Bogert (DOS) bij BVG „Utrecht" N.V. Van der Hart naar profclub Geleen? Bedrijfsvoetbal-competitie Bridge Nederlanders naar bridge-kampioenschap Tennis Om de Davis Gup Waterpolo Haarlem-veteranen wonnen tournooi Belangrijke zege van Haarlem op Merwede Volleyball NPSB-kampioenschappen volleyball in Haarlem Uitslagen volleyball- zomercompetitie A utomobilisme Nieuwe Britse race-wagen HHG vrijwel zeker van kampioenschap A thletiek Wereldrecord op drie mijl van Green en Chataway Adspirantenwedstrijden van Kennemer Turnkring Sport in 't kort Ferdi Kvblcr heeft de vijfde étappe, van Caen naar Saint Brievegewonnen. Het was een verdiende zege, omdat de tactiek van het begin tot het einde door de Zwitsers werd bepaald. Zij waren niet slechts bij vrijwel alle uitlooppogingen betrokken, maar namen er ook meestal het initiatief toe. Niemand misgunde Kubler zijn zege, maar hierbij moet toch direct worden verteld dat eigenlijk niet hij, maar een andere Zwitser, Graf, het eerst over de streep zou zijn gegaan als het pechduiveltje er zich niet mee bemoeid had. Want Rolf Graf had 20 kilo meter voor de finish de kopgroep van 16 man, waartoe hij behoorde, vaarwel gezegd en een kleine 5 kilometer verder had hij bijna 1 minuut voorsprong op de anderen, Toen kreeg hij een lekke hand en daarmee was zijn kans verkeken, gezien het hoge tempo waarin werd gereden. Hij kwam 2 minuten later met het grote peloton binnen. Hoe zwaar deze étappe is geweest, blijkt uit het feit, dat 4 renners en niet de eerste de besten, de strijd hebben gestaakt: Bar- botin, Marinelli, Bluson en Caput. Urban- cic was bij de sluiting van de controle nog niet binnen. Zes anderen, Gelhausen, Moli- réris, Agut, Polo, Morn en Suykei'buyck konden op het nippertje gehandhaafd wor den. Voor hen werd een tijd van 6 uur 41 min. 30 sec. opgenomen, dat is bijna een minuut meer dan volgens de reglementen (tien procent meer dan de tijd van de win naar Kubler) was toegestaan. De Nederlandse volgers stonden in een groepje bij de finish hun horloges te raad plegen en berekeningen te maken. Maar hoe ze ook cijferden, ze kwamen steeds weer tot de conclusie dat het groepje van Suykei'buyck te laat was. Het parcours met talrijke venijnige hel lingen, gevolgd door even zovele lastige afdalingen voerde door de invasie-streek, een landschap vol variatie. Er kwamen weinig rechte stukken in voor; het was een traject dat geknipt was voor de Bretonse en Normandische renners, die de streek als hun broekzak kennen. Tot grote teleurstel ling van velen kon de Breton Jean Robic niet vertrekken. Hij was gisteren bij de aankomst in Caen in botsing gekomen met een onvoorzichtige fotograaf. Resultaat: een uiterst pijnlijke schouderblessure, waarschijnlijk een spierscheuring. De foto graaf werd gestraft en door de wedstrijd leiders uit de karavaan genomen. Zwitserse activiteit Al dadelijk na de start kreeg men ver moedens, die later waarheid zouden wor den. Een groep van 13 man ging aan de haal en daarbij waren niet alleen Gilles en Ruffet van de Bretons-Normandische ploeg en Gerrit Voorting, maar ook Croci- Torti en Clerici. Voorting was meegegaan in overeenstemming met de des morgens besproken tactiek. Nadat deze eerste ontsnappingspoging was verijdeld door het jagende peloton, ging een kilometer of tien verder Vitetta aan de haal. Croci-Torti fietste achter hem aan maar zonder kop te willen doen. Hij liet zich trekken, af en toe omkijkend. Blijkbaar verwachtte hij hulp van een an dere Zwitser, die kwam pas opdagen toen de voornaamste moeilijkheid van het par cours, de bijna 4 kilometer lange klim naar Pontfarcy, overwonnen was en de voorsprong tot 2 minuten aangegroeid. Toen kreeg hij steun van Schaer, spurtend als een razende en daarmee was de Zwit serse tactiek geheel duidelijk geworden. Men had te maken met een verontrustings- offensief tegen de Franse nationale ploeg, een welberekende poging om vooral Louis Bobet, de drager van de gele trui die naar hij zelf verklaard heeft nog niet zijn beste vorm te pakken heeft, tot afmattende in spanningen te noodzaken. Bobet bleef in het peloton, nauwlettend gadegeslagen door Koblet, maar het tempo moest worden opgevoerd en veel ook, daar ontkwamen de Fransen niet aan. Bij Avranches eindigde dit hoofdstuk. En toen begon een nieuwe fase, die na tal van demarrages en jachten eindigde in de vor ming van een kopgroep van 16 man. De Breton Gilles en Bouvet behoorden erbij en ook Van Breenen en niet te vergeten drie Zwitsers: Graf, Kubler en Clerici. Voorts nog Deledda, de man die van deze groep het hoogst geplaatst was in het al gemeen klassement. Over het zeer geaccidenteerde laatste stuk van het parcours stormden zij, in ge sloten gelederen, op de finish af, achterna gezet door het grote peloton, dat de ach terstand niet groter dan 3J/2 minuut liet worden en waaruit Nolten die zich tevoren ook al had geweerd bij een poging de ontsnapte Vitetta, Croci-Torti en Schaer te achterhalen zich op de laatste kilometers nog los reed. Een eigenlijk niet verantwoorde krachtsverspilling. Eindsprint Op de wielerbaan in Saint Brieuc won Kubler, zoals te verwachten was, de eind spurt voor Deledda. Maar de derde plaats viel zowaar aan Hein van Breenen ten deel, de renner die over weinig sprinters kwaliteiten beschikt maar die in de cri- tieke fase zo intelligent had gereden, dat hij, toen de sprint werd ingezet, in de voor- Van Breenen ste gelederen reed. Hijzelf was van mening, dat hij nog niet precies had gekregen wat hem toekwam: „Die Deleddda reed mij in het gras", zei hij, „anders was ik misschien nog wel tweede geworden". Zwitserland won natuurlijk het dag klassement voor de ploegstrijd en Bobet behield zijn gele trui, waarmee hij mis schien nog niet eens zo erg blij is. Vitetta kreeg de dagprijs voor de strijdlustigste renner, die hem volkomen toekwam. Wat de overige Nederlanders betreft, was Wagtmans veel beter op dreef dan de vorige dag. Wim van Est kreeg twee keer bandenpech, eerst een spijker in zijn voorband en daarna nog een in zijn achter band. Klassementen De uitslag van de vijfde étappe van de Ronde van Frankrijk luidde: 1. Kubler (Zwits.) 6 uur 4 min. 6 sec.; 2. Deledda (Frankrijk); 3. Van Breenen (Ned.); 4. Gilles (Frankrijk West); 5. De Bruyne (België); 6. Trobat (Spanje); 7. Stablinski (Frankrijk N.O.C.); 8. Quentin (lie de France); 9. Vitetta (Frankrijk Zuid Oost); 10. Dussault (Frankrijk Zuid West); 11. Gaul (Luxemb.-Oostenrijk)12. Hassenforder (Frankrijk N.O.C.); 13. Clerici (Zwitserl.); 14. Remangeon (Frankrijk Zuid West); 15. Bouvet (Frankrijk West) allen in dezelfde De Zwitser Ferdi Kubler heeft Maandag in de Tour dc France de 224 km. lange étappe van Caen naar St. Brieux gewonnen. Men ziet hier Kübler, Deledda en Hein van Breenen, die juichend zijn arm opsteekt, verheugd over zijn derde plaats. „Mijn persoonlijke mening is, dat wij straks, wanneer de bondsvergadering aecoord gaat met vergoeding aan spelers, twee aparte competities moeten organiseren. De normale voor de amateurclubs en daarnaast een com petitie voor de betalende clubs'., aldus ir. H. F. Hopster, de voorziter van de KNVB, in een gesprek met een redacteur van het A.N.P. „Dus een volledige scheiding in de geest van het Zwitserse licentiesysteem?" „Ja, en wel om deze reden, wanneer in één com petitie amateurclubs en betalende clubs zul len zijn ondergebracht, dan zullen die ama teursclubs veel erger en veel meer van hun beste spelers kwijt raken aan de beroeps clubs dan wanneer zij in aparte competities spelen. Wanneer zij regelmatig „gemengd" spe len, zullen de amateurclubs danig worden verzwakt door spelersverlies en dan is de aardigheid er gauw af. Houden wij de amateurs echter bij elkaar en formeren wij een op zichzelf staande prof-competitie, dan blijft het amateurisme voor een groot ge deelte en zo lang mogelijk intact en het is mijn doel een zo groot mogelijk deel van de Nederlandse voetbalgemeenschap in het amateurisme te handhaven. Laat dus die licentie-spelers, want zo zouden wij de be taalde spelers kunnen noemen, in een eigen competitie spelen met bijvoorbeeld een eerste, tweede en derde klasse. Ik ben echter bang, dat ik bij dit voorstel weinig mede standers zal krijgen", voegde de heer Hopster er aan toe. Andere tegenstanders „Wanneer nu de bondsvergadering het bestuursvoorstel niet aanvaardt, zal het Ne- Jean Robic uit de strijd. Na zijn botsing met de fotograaf loopt Robic, zijn gewonde arm ondersteunend, naar de eersta hulppost. tijd als Kubler; 16. Huot (Frankrijk Zuid West) 6.06.1; 17. Ruffet (Frankrijk West) 6.06.13;18. Nolten (Ned.) z. t.; 19. Forlini (lie de France) 6.06.25; 20. Schaer (Zwits.) z. t. Het klassement van de vijfde étappe luidt verder: 22 ex aequo: een grote groep, waar bij: Bobet (Frankrijk), Faanhof, Maenen, Klaas van Est, Wim van Est, Voorting, Wagtmans, Ockers (België) en Bauvin (Frankrijk N.O.C.). Na het sluiten van de controle kwamen met een tijd van 6.41.30 binnen Agut (Frankrijk Zuid West), Molinéris (Frank rijk), Pole (Frankrijk Zuid Oost). Mö'rn (Lux./Ostenr.); Gelhausen (Lux./Oostenr.) en Suykerbuyk. Vijf renners hebben de strijd tijdens de 5e étappe gestaakt, t.w. Caput (Frankrijk Zuid West), Marinelli (Frankrijk N.O.C.), Barbotin (Frankrijk West), Blusson (lie de France) en Urbanic (Lux./Oostenr..) Het algemeen klassement na de 5e étappe luidt: 1. Bobet (Frankrijk) 28.17.38; 2. Wagt mans (Ned.) 28.18.13 op 35 sec.; 3. Koblet (Zwitserland 28.18.29 op 51 sec.; 4. Bauvin (Frankrijk N.O.C.) 28.18.37 op 59 sec.; 5. Schaer (Zwits.) 28.18.39 op 1.01; 6. Wim van Est (Ned.) 28.19.25 op 1.47; 7. Deledda (Frankrijk) 28.21.57 op 4.09; 8. Kubler (Zwits.) 28.23.40 op 6.02; 9. Gaul (Lux./ Oostenr.) 28.24.38 op 7; 10. Alomar (Spanje) 28.24.52 op 7.14; 11. Ockers (België) 28.24.54; 12. Desmet (België) 28.25.14; 13. Carle (lie de France) 28.25.21; 14. Gerrit Voorting (Ned.) 28.25.35; 15. Darrigade (Frankrijk) 28.26.01; 16. Vitetta (Frankrijk Zuid West) 28.26.26; 17. Géminiani (Frankrijk) 28.27.56; 18 Forestier (Frankrijk) 28.28.08; 19. Mallé- jac (Frankrijk West) 28.28.39; 20. Ruiz (Spanje) 28.28.45; 26. Nolten (Ned.) 28.33.28; 58. Klaas van Est (Ned.) 28.42.58; 61. Van Breenen (Ned.) 28.46.34; 72. Faanhof (Ned.) 28.52.29; 90. Maenen (Ned.) 29.10.55; 95. Suykerbuyk (Ned.) 29.27.57. De suikerprijs viel voor deze étappe ten deel aan de Franse regionaal Vitetta. De premie voor de man met de meeste pech werd aan de Zwitser Graf toegekend. Het ploegenklassement van de vijfde étappe luidt: 1. Zwitserland (Kubler, Clerici, Schaer) 18.13.37; 2. Frankrijk Zuid West (Dussault, Remangeon en Huot) 18.14.13; 3. Frankrijk West (Gilles, Bouvet en Ruffet) 18.14.25; 4. Frankrijk N.O.C. (Stablinsky, Hassenforder en Bauvin) 18.14.37; 5. Frank rijk (Deledda. Bobet, Darrigade) 18.16.26; 6.' Nederland (Van Breenen, Nolten, Faan hof) 18.16.44; 7. ex aequo België (De Bruyne. De Rijcke, Brankart); He de France (Quentin, Forlini, Carle); Frankrijk Zuid Oost (Vitetta, Dotto, Kebialli); Spanje (Tro bat, Alomar, Botella) allen 18.16.56; 11. Luxemburg/Oostenrijk (Gaul, Kemp, Dier- kens) 18.18.28. Het algemeen ploegenklassement na de vijfde étappe luidt: 1. Frankrijk 84.53.30; 2. Zwitserland 84.58.29; 3. Nederland 84.59.44; 4. Frankrijk N.O.C. 85.03.56;.5. België 85.10.23; 6. Frankrijk West 85.11.32; 7. Ile de France 85.25.03; 8. Frankrijk Zuid Oost 85.28.26; 9. Frankrijk Zuid West 85.26.35; 10. Spanje 85.27.26; 11. Luxemburg/Oostenrijk 85.31.58. J. HAGENAAR VERLOOR VAN HUMEZ. De middengewicht bokser Jan Hagenaar heeft in Frankrijk in een gevecht, dat op 10 ronden was bepaald, van de Fransman Charles Humez verloren. In de laatste ronde intervenieerde de scheidsrechter. Zaterdag en Zondag zullen de Graham Pirates tegen Nederlandse teams uitkomen. Ingeval de Amerikanen wederom zouden af schrijven is er Zaterdagmiddag in ieder geval honkbal te zien op het Haarlemveld (aanvang vier uur) daar dan de wedstrijd HaarlemAmsterdam- gespeeld wordt. De diverse ploegen zijn als volgt samen gesteld: Zaterdag: Bonds negentalGraham Pirates: werper: Jongeling (HHC), vanger: Kraal (ABC), eerste honk: Hoogenbos (HHC), tweede honk: Keulemans (Schoten), korte stop Jole (HHC), derde honk: Lieshout (TIW), linksveld: Prins (Ajax), midveld: Nanne (Schoten), rechtsveld: Pieterson (TIW). Reserves: Kempen (TIW), Winter (Kennemerland), Lukkien (Schoten), Groen (HCK), Kapelle (BI. Wit). Indien HaarlemAmsterdam wordt ge speeld krijgen we het volgende Haarlemse team: Smidt (HHC), Geurts (Schoten), Ho- genbos (HHC), Keulemans (Schoten), Jole (HHC), Oosterbaan (RCH), Lukkien (Scho ten), Nanne (Schoten), Feenstra (EDO). Reserves: Jongeling (HHC), Houtkamp (RCH), Groen (HCK), Winter (Kennemer land). Voor de wedstrijd NederlandGraham Pirates is het Nederlands negental als volgt samengesteld: Urbanus (OVVO), Geurts (Schoten) Hoogenbos (HHC), Keulemans (Schoten), Jole (HHC), Smidt (HHC), Prins .Ajax), Nanne (Schoten), Kapelle (BI. Wit). Reserves: Kraal (ABC), Lieshout (TIW), H. Kok (Ajax), Pieterson (TIW). Op de golfclub „De Pan" in De Bilt is het nationaal open kampioenschap golf gehouden. Winnaar werd de professional G. de Wit met 68-69 (137), hetgeen tevens een course-record betekende. De best ge plaatste amateur werd jhr. P. J. van Swin- deren met 79-81 (160). Op uitnodiging van het sportministerie van de Sovjet-regering zal de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, de heer Jan de Vries, in de komende week een bezoek brengen aan Moskou. De heer De Vries zal een grote sport- demonstratie bijwonen. Tevens verwacht hij, dat besprekingen zullen worden gevoerd aangaande een landenwedstrijd zwemmen, waterpolo en schoonspringen tussen Neder land en Rusland, in de nabije toekomst in een Russische stad te houden. derlands elftal dan hetzelfde repertoire be houden?" „Wat mij betreft, zeer zeker niet", was het antwoord van de KNVB-voorzitter en hij vervolgde: „Wanneer de bondsvergadering het voorstel van betalen plus hoofdklasse want dat moet men als bij elkaar behorend beschouwen niet zou aanvaarden, dan acht ik het niet meer verantwoord om onze top- spelers in het Nederlands elftal te laten uit komen tegen dezelfde tegenstanders als in het verleden. Dat zou toch reeds maar weer onaangename nederlagen opleveren en dat werkt ontmoedigend op de spelers". De vereniging van Zuidelijke Eersteklas sers is in Eindhoven in vergadering bijeen geweest teneinde zich met het oog op de komende vergadering van de„VEK" (Ver eniging van Eersteklassers) te beraden over de voorstellen van het bondsbestuur. De mening van de vergadering werd tenslotte in de volgende vier punten vastgelegd: 1. De overgrote meerderheid van de Zui delijke eersteklassers staat in principe niet afwijzend tegenover het geven van vergoe dingen aan spelers onder bepaalde omstan digheden. 2a. Zij zijn vóór verruiming der over schrijvingsbepalingen in algemene zin, ech ter niet in horizontale lijn (overschrijving van eersteklasser naar eersteklasser). 3. Zij stellen voor te bevorderen het instel len van een voetbalpool waarvan de baten zoveel mogelijk aan de KNVB-clubs ten goede zullen komen, onder contröle van de KNVB. 4. De Zuidelijke eersteklassers stellen er prijs op te verklaren dat er de laatste tijd veel onrechtvaardige critiek op het bonds bestuur is uitgeoefend en zij dringen er bij alle verenigingen op aan de eenheid in de KNVB te bewaren. De Heerlense profclub Rapid '54 heeft als trainer gecontracteerd de Oostenrijker Veg die nu als zodanig bij Maurits de functie is Rapid zal kunnen beschikken over het ge meentelijk sportpark Kaalheide, dat momen teel door Juliana wordt bespeeld. Het ge meentebestuur van Kerkrade heeft in prin cipe zijn goedkeuring hieraan gehecht. Naar verluidt hebben de spelers Hanne- man en Janssen van Blyerheide zich bij Rapid '54 aangesloten. De Bleyerheide-spe- ler Rabuda zal voor de beroepsclub For- tuna '54 gaan spelen. De directie van de beroepsvoetbalclub Utrecht N.V. heeft een aantal spelers bekend gemaakt, dat een arbeidsovereenkomst als profvoetballer voor deze club heeft getekend. Het zijn: Van der Bogert (DOS), Van Beek (Elinkwijk), Van der Schilden (Elinkwijk), Van Capelle (Elinkwijk) en Heinen (Spa kenburg).. Een terrein, dat een tqeschouwerscapaci- teit van 15.000 zal krijgen, wordt aan de rand van de stad in gereedheid gebracht. Cor van der Hart. die de laatste jaren voor Rijssel uitkwam, heeft, naar men ons mee deelt, een contract met de Geleense profclub Fortuna '54 getekend. Van der Hart zal in zijn nieuwe vereniging evenals destijds bij Ajax en Rijssel de spilplaats bezetten. De uitslagen van de wedstrijden, welke gespeeld werden in de bedrijfscompetitie luiden: Vermaat 2-Vermaat 1 1-7; Neder- land-SVOW 3-3; Heermansvl.-MHSV 1-5. Het programma voor de komende week is als volgt: Maandag 12 Juli Nederland- Vermaat 1 (DSK); Maandag 12 Juli Ver- maat 2-HSM (WH); Dinsdag 13 Juli Hee- remansvl.-SVOW (Slaperdijk); Woensdag 14 Juli Vermaat 1-MHSV (Zeeweg). Van 10 tot 20 September zullen in Mon treux de Europese bridgekampioenschap pen worden gehouden, waaraan ook een Ne derlands herenteam zal deelnemen, bestaan de uit mr. E. C. Goudsmit (Amsterdam), mr F. W. Goudsmit (Amsterdam), mr. G. Kra mer (Utrecht), M. Cats Amsterdam), mr C. Kayser (Amsterdam) en ir. R. Kayser (Amsterdam). De mogelijkheid bestaat, dat ook nog een Nederlands damesteam zal wor den uitgezonden. De beslissing zal later vallen. De beide laatste enkelspelen van de halve finale van het Davis Cuptoumooi (Europese zóne) tussen Denemarken en Frankrijk, zijn door Frankrijk gewonnen. Robert Haillet (Fr.) versloeg Torben Ulrich (Den.) met 6-3, 2-6, 7-5, 6-3 en Paul Rémy (Fr.) won van Kurt Nielsen (Dén.) met 63, 97, 62 Frankrijk won deze halve finale met 4—1 en plaatste zich daardoor voor de eindstrijd van de Europese zóne van het Davis Cup toumooi waarin het tegen de winnaar van de wedstrijd ZwedenBelgië zal uitkomen. De veteranen van zwemclub Haarlem heb ben met succes deelgenomen aan een water polo tournooi, dat door De Zijl in Leiden werd georganiseerd Haarlem, DJK, LZC en de organiserende vereniging kwamen in het strijdperk. Met een drienul overwinning op De Zijl veroverde Haarlem zich meteen een plaats in de finale. De wedstrijd DJK LZC bleef onbeslist; DJK trok na het ne men van doelworpen aan het langste eind. Ook de wedstrijd De Zijl—LZC eindigde gelijk. Hier werd LZC via het nemen van strafworpen winnaar. De finale tussen Haarlen en DJK werd een tweenul over winning voor de Haarlem-veteranen. Het damestournooi met de deelname van RDZ, RZPC, Sleutelstad en De Zijl werd door de RDZ-dames gewonnen. RZPC ein digde op de tweede plaats. De waterpolocompetitie In een meer spannend dan fraaie water- polowedstrijd heeft Haarlem in de ontmoe ting tegen Merwede een achterstand van drieeen omgezet in een vierdrie over winning. Hiermede heeft Haarlem twee voor haar zeer kostbare punten in de wacht ge sleept. Haarlem nam door Frans Paanakker de leiding. Na eerst gelijk gemaakt te hebben namen de Dordrechtenaren het initiatief. Met de stand tweeeen werd gepauzeerd. Bijlsma, die reeds voor het ingaan van de rust het water was uitgezonden, kwam, toen Merwede met drieeen voor stond, weer in het water. Kort daarna scoorde hij uit een strafworp. De gelijkmaker volgde spoedig Van Doorenmaalen stelde de zege voor Haar lem veilig. HVGB won HVGB won de uitwedstrijd tegen AZ '70 met drieeen. In de eerste helft werd niec gescoord. De tweede helft zette HVGB goed in. Hogeland maakte zich in de achterhoede vrij en plaatste de bal naar Hoekstra. Via de hand van Halscma werd toen het eerste HVGB-doelpunt gemaakt. Met een omhaal- bal, aangegeven door Hogeland, bracht Rol vervolgens de HVGB-voorsprone op twee- nul. De AZ-ers kwamen hierna voor het HVGB-doel en Van Daatselaar kon de AZ- achterstand verkleinen. In de laatste secon de van de wedstrijd ontnam de HVGB-ivüd- voor Rol, de AZ-ers de illusie van een gelijk spel door uit een voorzet van Hogeland te scoren.: drieeen. DWT DWR (dames) Voor de tweede klasse dames werd in de zweminrichting aan de Houtvaart de wed strijd DWT—DWR gespeeld. Met een zes- nul overwinning bleef DWT de meerdere. Met deze overwinning begint het er naar uit te zien dat DWT wederom kampioen van deze afdeling zal worden. De gehele wedstrijd door was DWT over wegend in de aanval. Nadat mej. Van Brug gen DWT de leiding had gezorgd, bracht mej. Somers de stand op drienul, waar mede de rust inging. In de tweede helft bracht mej. Van Brug gen met drie doelpunten, kort na elkaar ge scoord, de eindstand op zesnul. De stand van de tweede klasse A is: DWT 1 4 4 0 0 8 16— 3 DWR 1 4 2 0 2 4 7—12 Haarlem 1 4 1 0 3 2 48 De Zijl 1 2 0 0 2 0 1—5 DWT 2 ontving, voor de reserve tweede klasse, dames ZIAN 2; 't resultaat werd een tWeenul overwinning. Het kampioenschap van deze afdeling kan DWT 2 nu vrijwel niet meer ontgaan: DWT 2 4 4 0 0 8 1611 ZIAN 2 5 2 1 2 5 1213 HZPC 2 411236—9 HVGB 2 3 0 0 3 0 4—15 Na de in April gehouden wandeltocht en het in Mei gevolgde voetbaltournooi heeft de Politiesportclub Bloemendaal (PSCB) als derde sportevenement ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de sport club een volleybal-tournooi op het feest programma staan. Dit tournooi zal komen de Donderdag 15 Juli in het Krelagehuis tussen 9 uur des morgens en 8 uur des avonds worden gehouden. De Politie Sport club is tevens de organisatie opgedragen van de kampioenswedstrijden van het district West (omvattende de provincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht) van de Nederlandse Politie Sportbond. De deelnemende ploegen zijn in drie poules verdeeld: er wordt op zes velden tegelijk een halve competitie gespeeld. De drie poulewinnaars zullen om het Westelijk districtskampioenschap van de N.P.S.B. eveneens een halve competitie spelen. Uitslagen van de volleyball-zomercompeti- tie senioren luidden: dames: AVCVelox 1—2: HBC—AW 0—3; AVC 2—Velox 2 0—3: De Blinkert—HBC 3—1; Vesmia—Sizo 4—0; Sizo 2—AW 2 0—3. Heren: AVC—HVS 3—0; AW—Wilson 3—1; Sizo—BWT 2 3—0; De Blinkert—HBC 3—1; BWT—CIOS 1—3; Hin Wilson 2 31. Meisjes: GiosVelox 21; TSGDHZ 20: GiosDHZ 20. Jonarens: De BlinkertHVS 30; SantpoortDe Blin kert 4—0; VCK—TSG 2—1; Die Raeckse— TSG 0—2: VCK—KWS 2—0. De seniorencompetitie is nu ten einde en Woensdagavond spelen de poule-winnaars op het ClOS-terrein te Overveen een halve competitie om de titel „kampioen Zomer competitie 1954". In de damespoule A en de heren poule D moeten echter nog enige beslissingswedstrijden gespeeld worden, aan gezien hier enkele ploegen gelijk geëindigd zijn. De eindstanden luiden: Dames: Heren: Poule A: Poule D: AVC 3 4 AVC 3 4 De Blinkert 3 4 De Blinkert 3 4 Velox 3 3 HVS 3 4 HBC 3 1 HBC 3 0 Poule B: Poule E: Vesmia 3 6 CIOS 3 5 AW Droste) 3 4 AW 3 4 HBC 2 3 1 B. en Won. T. 3 3 Sizo 3 1 Wilson (S. Z.) 3 0 Poule C: Poule F: Velox 2 3 6 Sizo 3 6 AVC 2 3 4 BWT 2 3 3 AW 2 3 2 Hin 3 3 Sizo 2 3 0 Wilson 2 3 0 In een fabriek in het dorpje Send in het graafschap Surrey wordt de laatste hand gelegd aan de nieuwste Britse race-auto voor de grand prix. Het is een twee en een halve liter Connaught met een nieuwe Alta motor, die naar men hoopt een ern stige mededinger zal blijken te zijn voor de Mercedes, Ferraris en andere tegen standers. Over enkele dagen zal de wagen naar een Britse renbaan worden overge bracht, voor proefritten die enkele weken in beslag zullen nemen. De wagen zal niet eerder worden ingeschreven voordat zij geheel voldoet. Nog vijf van deze wagens zijn in het laatste stadium van afwerking. De softballcompetitie De ongelukkige nederlaag, die Schoten tegen Gymnasion leed (2-1) en de over winning met 4-0 van HHC op SC Haarlem, namen veel weg van de spanning om de eerste plaats in de softballcompetitie. Van belang was nog slechts de wedstrijd HHC Schoten, maar de thuis spelende club won vrij gemakkelijk met flinke cijfers. HCK kreeg een grote nederlaag te slik ken op het veld van Schoten, maar her stelde zich tegen Gymnasion. Laatstge noemde club drukte DSB nog iets vaster op de onderste plaats, door met 6-3 te winnen. Toch heeft DSB van haar kort stondig verblijf in de eerste klasse iets ge leerd. De opwerpster is in de loop van het seizoen veel beter, vooral ook veel sneller gaan werpen, en ook op het eerste honk is een goede, actieve kracht opgesteld. Met deze ploeg wordt DSB zonder enige twij fel volgend jaar weer kampioen van de tweede klasse. De enige Amsterdamse eer ste klasser, WGA, speelt nogal wisselval lig. Een overwinning met 10-2 op DSB werd gevolgd door een nederlaag tegen HCK met 8-3. De situatie is nu zo dat het kampioen schap IIHC niet meer kan ontgaan, Schoten en HCK staan hoog genoteerd, direct ge volgd door Gymnasion met vijf overwin ningen en vier nederlagen. Hierop volgen WGa en SC Haarlem, die echter beide veilig staan, daar DSB nog geen punt heeft veroverd. In de beide tweede klas afdelingen is nog volop spanning. Wellicht kan EDO het kampioenschap verwerven; in de andere afdeling is RCH na een zwak begin steeds beter gaan spelen. Zij wist zowaar OVVO op eigen veld met grote cijfers te kloppen. Op 15 Augustus wordt in Amsterdam een tournooi gehouden om het clubkam pioenschap van Nederland; op dezelfde dag en hetzelfde veld maken de zes derde klasse kampioenen uit welke vier clubs volgend jaar in de tweede klasse mogen spelen. Het eerste optreden van het Nederlandse negental Wij meldden reeds dat door bemiddeling van HCK in het komende weekend bezoek kan worden verwacht van het Amerikaan se team „Maxwell". Deze club won de softballcompetitie in Duitsland, stak daar na over naar Amerika, om daar in de finale om het wereldkampioenschap als tweede te eindigen. Het spelpeil is onvergelijkbaar met het Nederlandse. Interessant zal echter zijn, met welke cijfers het nationale team klop zal krijgen. Want hoe zeer het spelpeil hier ook vooruit is gegaan, slechts de grootste optimist kan aan een of twee honkslagen denken tegen de fameuse Amerikaanse werpster. Het is vrijwel zéker, dat aan staande Zaterdag in de namiddag of avond: op het veld van het Kermemer Lyceum gespeeld zal worden. Haegg is thans al zijn records kwijt Tijdens de AAA-kampioenschappen in het White Cty stadion in Londen zijn de En gelsen Green en Chataway beiden er in ge slaagd het wereldrecord op de drie mijl te verbeteren. Zowel voor Green als voor Chataway die door de jury van aankomst tweede werd geklasseerd drukte men 13 min. 32.2 sec. af, welke tijd twee seconden onder het twaalf jaar oude wereldrecord van Gunnar Haegg ligt. De Zweed, die zich op deze dag van zijn laatste wereldrecord zag beroofd, bracht dit record met 13 min. 32.4 sec. op 20 September 1942 in Gothen burg op zijn naam. Ongeveer 150 meisjes en jongens waren op de fraaie sportvelden van Schoonenberg in Driehuis bijeengekomen om deel te nemen aan de athletiek-driekampen, uitgeschreven door de Kennemer Turnkring. Voor iedere leeftijdsgroep (11 tot en met 13 jaar en 14 tot en met 15 jaar) bestond de driekamp uit een loop- en een werp- en een springnummer, terwijl voor de oudste aspi ranten nog een estafette werd gehouden, voor de meisjes 4 x 60 meter en voor de jongens 4 x 80 meter. Teneinde de deelne ming nog te stimuleren werden de totale prestaties van de vier hoogst geplaatste deelnemers (-sters) per leeftijdsgroep sa mengesteld ter bepaling van de rangorde in de verenigingswedstrijd. Dat de kinderen zich tijdens deze wed strijden terdege hebben ingespannen blijkt uit de vele goede persoonlijke prestaties op de verschillende nummers. Wij laten hieronder de beste prestaties volgen: Meisjes 11 tot en met 13 jaar: 60 meter hardlopen: G. Reeff, Bloemendaalse G.V., 8.8 sec. Kastiebalwerpen, J. de Wit, Bato 40.65 meter. Verspringen: G. van Heijst, Vel- ser G.V. 3.57 meter. Meisjes 14 tot en met 15 jaar: 60 meter hardlopen: M. Smakman. Velsen G.V., 8.8 sec. Handbalwerpen: G. Meinema, Bloemen daalse G.V., 20.57 meter. Hoogspringen: F. Everink en M. Smakman, Velser G.V., 1.35 meter. Jongens 11 tot en met 13 jaar: 60 meter hardlopen: J. Sliggers. Bato en K. van Vee- nendaal, GIOS, 9.2 sec. Kastiebalwerpen: K. van Veenendaal 49.13 meter. Vèrspringen: J. Sliggers 3.58 meter. Jongens 14 tot en met 15 jaar: 80 meter hardlopen: K. Bakker, Velser G.V. 11.4 sec.; Kogelstoten: P. Wals, Concordia 9.22 meter; Hoogspringen: P. Wals, Concordia 1.40 meter. De uitslagen voor de driekampen luiden: Meisjes 11 tot en met 13 jaar: 1. G. Reeff, BGV, 1752 pnt.; 2. J. de Wit, Bato 1502 pnt. Meisjes 14 tot en met 15 jaar: 1. M. Smak man-, Velser GV 1585 pnt.; 2. F. Everink, Velser GV 1489 pnt. Jongens 11 tot en met 13 jaar: 1. J. Sligger, Bato 1778 pnt.; 2. K. van Veenendaal, Gios 1766 pnt. Jongens 14 tot en met 15 jaar: 1. P. Wals, Concordia 1700 pnt.; 2. T. Veenendaal, Gios 1540 pnt. De verenigingswedstrijden geven het vol gende beeld: Meisjes 11 tot en met 13 jaar: Bloemen daalse GV 5745 p.; 2. Concordia 5453 p. Meisjes 14 tot en met 15 jaar: 1. Velser GV 5532 p.; 2. Gios 4853 p. Jongens 11 tot en met 13 jaar: 1. Velser GV 5873 p.; 2. Concordia 4461 p. Bij de oudste jongens waren geen ploe gen met ten minste vier deelnemers. Aan het einde van de wedstrijden werden de estafettes gehouden. Hiervan luiden de resultaten: Meisjes: 1. VGV I 34.1 sec.; 2. BGV I 34.2 sec. Jongens: 1. Gios 2- sec.; 2. VGV 36.3 sec. BESTUUR ITALIAANSE VOETBALBOND AFGETREDEN. Het bestuur van de Ita liaanse Voetbalbond heeft eenstemmig be sloten af te treden. „Nu kunnen alle maat regelen om de Italiaanse voetbalsport weer tot erotere bloei te brengen in volledige vrij heid worden genomen", verklaarde voorzit- tei Barassi na bekendmaking van het be sluit. Het bestuur had na het échec van de Italiaanse ploeg in het tournooi om het wereldkampioenschap aan ernstige critiek bloot gestaan.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7