VLOOIEN VARA r PASFOTO'S i J I TYPEN PONT CIRCUS STRASSBURGER flinke meisjes Kantoorbediende Plastic flessen Kampartikelen NETTE WINKELJUFFROUW Uermaqeteri SECRETARESSE GLASPLATEN Fa W. F. CLAUS Verkoopsters Leerling-verkoopsters Bedienden kerko KNIPSTERS „Gezamelijke kaalhoofdigheid schept band voor het leven" J. C. v. d. Wal KAMPEER- TENTEN DsS. Zijlstra GROTE KERK I M. Ph. O.l Groentijd en corps lidmaatschap door zeven senaten aanbevolen Klaas Wijker" dreef tussen pieren Het M otorisch Wonder JONGSTE BEDIENDE (VRL.) 1 4 voor5ct- VR. KRACHT wr 6 Belgische hoogovenarbeiders vonden kostbaar kistje Scheepvaart BEN JOH. v. d. BERG HERZIENING UITBREIDINGSPLAN Dr A. Behrendt GEBR. V E E N I N G A TAAK of HEREXAMEN?? KLIPP's TALENSCHOOL GEM. ZIT-SLAAPKAMER een BAKKER en een BEZORGER VERLOREN Aank. Kantoorbediende (Vrl.) Vrouwelijke Kantoorbediende EEN AMBITIEUS PERSOON s, bfOLINE y Neo* Photo G0^irJi d'e ".jern^ J hart icorn r' INST DS. R. H. OLDEMAN, Zandvoort HEEMSTEDE SPORTPARK SLECHTS 3 DAGEN Gala - Openingsvoorstelling C U LTU R A Platte kranten 7 ct. Boeken etc7 ct. Carton7 ct. Bont papier6 ct. Orlg. Huish. lompen 35 t.m. 40 ct. BOEKHOUDEN MIDDENSTANDSEXAMEN MOD. BEDRIJFSADMINISTRATIE N.V. DINSDAG 13 JULI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Algemene Senatenvergadering, waar in de 7 erkende studentencorpora aan de Nederlandse universiteiten en hogescholen vertegenwoordigd zijn, heeft in de sociëteit van het Amsterdamse Studenten Corps haar gebruikelijke jaarlijkse persconferen tie, handelende over het nut van de „groen tijd" der nieuwe studenten, gehouden. De rector-magnificus van de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, prof. dr. M. W. Woerdeman, hield een pleidooi voor het lid maatschap der coi'pora. Om lid te worden van een „corps" moet de aankomende student eerst een groentijd doormaken. Bij alle corpora begint de nieu we groentijd in September. „De groentijd heeft een opvoedende waar de", zo zeide de hoogleraar. „De jonge aan komende student wordt plotseling gecon fronteerd met een heel ander leven. Zijn karaktereigenschappen worden op de proef gesteld. Hij wordt in betrekkelijk korte tijd van een schooljongen tot een volwassen mens omgevormd en hij krijgt gelegenheid om zijn persoonlijkheid tot uitdrukking te brengen. Hij wordt eens goed door elkaar geschud en dat is in het begin van zijn uni versitaire studie van het grootste belang". Dat er wel eens déraillementen bij de groentijd voorkomen, mag geen reden zijn om de groentijd, die zoveel positieve waar den heeft, af te schaffen. Er komen im mers ook treinongelukken voor. Niemand denkt er daarom aan, om het vervoer per spoor op te heffen. Tevoren had prof. Woerdeman in zijn in leiding opgemerkt, dat het tegenwoordige „nihilisme" onder studenten, het verschijn sel, dat er zoveel studenten zijn, die geen lid zijn van de een of andere studentenver eniging, een groot gevaar oplevert, want daarmede missen zij volgens prof. Woerde man een heel groot deel van de algemene vorming. „In de Angelsaksische landen is de alge mene vorming een belangrijk onderdeel van de universiteiten. Men laat daar de studen ten samen wonen in de colleges, vrij ver taald „kostscholen". In ons land hebben wij andere tradities. Hier bestaat ook wel de neiging om de samenwoning te bevor deren, maar men wil de studenten niet he lemaal aan het gezinsverband onttrekken". Toetreding tot de verenigingen achtte hij echter zeer wenselijk. Hij vermeldde nog. dat hij voorzitter is van de rijkscommissie studietoelage en voerde aan, dat deze com missie bij het toekennen van rijkstoelage voor de studenten de „beurzen" vaak iets verhoogt, opdat de betrokken studenten geld overhouden om lid van een vereniging te worden. De praeses van de Algemene Senaten Vergadering, de heer J. J. Boreel, student aan de Leidse Universiteit, zeide daarna onder meer: „Het is geenszins de bedoeling de aankomende studenten tijdens de groen tijd in de buitenwereld voor het oog van het publiek in een vernederende positie te bren gen. Het ontgroenen gebeurt tegenwoordig binnenskamers. Laat men niet denken, dat daar de drink-dwang nog bestaat. Die is Toen enige tijd geleden arbeiders van een hoogoven te La Croyère (Henegouwen) bezig waren schroot te smelten, merkten zij temidden van het ijzerafval een geheel verroest ijzeren kistje op, dat hermetisch gesloten bleek. Nadat het kistje met een snijbrander was geopend, bleken er juwe len, aandelen, een testament en een trouw boekje in te zitten. De arbeiders besloten de inhoud van het kistje, waarvan de waarde op ten minste een millioen Belgische francs werd ge schat, te verdelen en, teneinde het spoor naar de herkomst hiervan uit te wissen, de identiteitspapieren te verbranden. Zij had den hierbij echter buiten de waard gere kend in de vorm van een vijfde arbeider, die niet was opgenomen in de club van vier vinders. Deze bracht alles aan de di rectie van het hoogovenbedrijf over en uit het hierop ingestelde politie-onderzoek bleek al spoedig dat het kistje had toebe hoord aan de vroegere senator Albert Francois en zijn vrouw, die, na tezamen in Duitse concentratiekampen gevangen gezeten te hebben, kort na de bevrijding overleden. Aangenomen wordt dat het kistje ver borgen werd in een muur om onttrokken te worden aan huiszoekingen en dat het betreffende huis later werd gebombardeerd of afgebroken. Het is de politie echter een raadsel hoe het kistje pas ontdekt werd enkele secon den voordat het in de smeltoven terecht zou komen. Voor de arbeiders heeft de vondst on aangename gevolgen gehad, want zij wer den door de directie der hoogovens ontsla gen wegens oneerlijkheid. bijvoorbeeld in Leiden in 1904 al afge schaft. Het verplichte kaalknippen van de hoofden der „groentjes" wordt door hen niet als vernederend beschouwd. Integen deel. Het schept een band voor het leven tussen deze jongens. Zij zijn er eerder trots op". De bemanning van de IJmuidense stoom trawler IJM 85, de „Klaas Wijker", welk schip van 6 Maart af voor de jaarlijkse onderhoudsbeurt heeft binnengelegen en Maandagmiddag weer naar zee ging, heeft bij het verlaten van de IJmuidense haven even buiten de pieren een hachelijk, maar gelukkig klein avontuur beleefd. Juist ,toen de trawler onder bevel van schipper C. Zwart om 1 uur in de middag de neus buiten de pieren had gestoken en de be manning benedendeks vertoefde, staakte de machine het werk. Er stond een felle bries pal op de kust windkracht zeven meldde het K.N.M.I. zodat het er voor de „Klaas Wijker" en haar bemanning even slecht uitzag. Het schip kwam dwars op de gol ven te liggen en langs dezelfde route als de trawler naar buiten was gestoomd, dreef hij terug tussen de pieren. Vele 'IJmuidenaren hebben op dat mo ment de stoomfluit van de „Klaas Wijker" hevig tekeer horen gaan. Dit was ook het teken voor de sleepboot „Cyclop" Van Bu reau Wijsmuller om de trawler op te zoe ken. Ook de „Triton" kwam er aan te pas en het was deze sleper die vastmaakte en de „Klaas Wijker" via het Noordertoelei- dingskanaal terugsleepte naar de Vissers haven. „Het had niet vijf minuten later moeten gebeuren", zei een van de beman ningsleden ons, „dan hadden we of op de pier of op het strand gezeten". Naar wij vernamen is het uitvallen van de machine het gevolg van het breken van de excen- triekringen. De trawler lag om 2 uur ge meerd langszij de „Tzonne". Aldabi, 12 v. Hamburg te Antwerpen. Algenib, 10 v. Rio de Janeiro te Santos. Alhena, 17 v. Las Palmas te Antw. verw. Alamak, 12 v. Bombay te Colombo. Alkaid, pass. 12 Ouessant n. Recife. Annenkeric, 12 v. Adelaide te Aden. Antonia, 13 v. Pladju te Haiphong. Argos, passs. 12 Ouessant n. Sevilla. Agamemnon, 13 v. Philadelphia te New Yoik. Akkrumdijk, 13 v. Tampico te Mobile. Alchiba, 13 v. Rio Grande te San Francisco do Sul. Aludra, pass. 12 Fernando Noronha n. Bahia. Ariadne, pass. 12 Algiers n. Ceuta. Artemis, 12 v. Guanta te Philadelphia. Averdijk, 13 v. Newport News te New York. Amstelaijk, 12 v. Antwerpen te New York. Amstelkroon, 13 v. Bombay n. Priok. Bawean, 9 v. Manilla te San Francisco. Bonaire, 12 790 m. Z.ZW. Fayal. Borneo, 13 v. Marseille n. Le Havre. Bosko, pass. 13 v. Puerto Cabello te Curasao. Caltex Nederland. 12 v. Sidon te Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 12 Ouessant n. Sidon. Celebes. pass. 12 Kreta n: Fiume. Caltex Delft, 13 v. Sicon n. Rotterdam. Cumulus, 13 te Rotterdam verwacht. Diemerdijk, 12 v. Los Angeles n. San Francisco Eendracht, vertr. 12 v. Bremen n. Haifa. Eemland, 12 v. Bahia n. Victoria. Gaasterkerk, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Groote Beer, 14 v. New York te Southampton verwacht. Gooiland, 12 v. Pto Alegre n. Rio Grande. Gaasterkerk, 13 v. Amsterdam te Hamburg. Gadilla, 13 v. Stanlow te Curacao. Groote Kerk. 13 v. Colombo te Aden. Hilversum, pass. 12 Kp. St. Vincent n. Port Said. Hoogkerk, li v. Manilla te Cebu. Heemskerk:, 13 v. Hamburg n. Amsterdam. Hersilia, 12 v. Pta Cardon te Aruba. Hestia, 13 v. Cuba te Rotterdam. Joh. v. Oidenbarnevelt. 12 170 m. ZW. Kp. Race Kieldrecht, 12 v. Colombo n. Djibouti. Kota Inten, 13 v. Genua n. Napels. Laagkerk, pass. 12 Gibraltar n. Boulogne. Lindekerk. 11 v. Ceuta te Bremen. Lieve Vrouwekerk, 13 v. Damman te Bahrein. Lissekerk, 12 v. Bremen n. Londen. Linge, 13 v. Dakar te Rotterdam. Loenerkerk. pass. 13 Beachyhead n. Antw. Marken, pass. 11 Finisterre n. Duinkerken. Madoera, pass. 12 Penm n. Colombo. Meliskerk, pass. 12 Straat Messina n. Port Said Mentor, pass. 12 Ouessant n. Lissibon. Maashaven, pass. 12 Fernando Noronha naar Rotterdam. Manoeran, 12 v. Djeddah n. Djibouti. Merwede, pass. 12 Azcren n. Houston. Maasdam. IS v. New York te Southampton verwacht. Nestor, 11 v. Grenada te Amsterdam. Notos, 11 v. Livorno te Palermo. Nieuw Holland, 14 v. Sydney te Melbourne verwacht. Nigerstroom, 12 v. Dakar n. Freetown. Noordam, 12 v. Rotterdam te New York. Oranje, pass. 12 Gibraltar n. Port Said. Pieter S, 13 v. Swansea n. Amsterdam. Poelau La ut, 10 v. Antwerpen n. Londen. Prins Fred. Hendrik, 12 v. Detroit te Chicago. Poseidon, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Rotti, pass. 11 Pantellaria n. Beyrouth. Roepat, 12 v. Port Soedan n. Suez. Rijnland, 11 v. Montevideo te Buenos Aires. Samarinda, pass. 12 Perim n. Suez. Stad Schiedam, 12 v. Amsterdam te Narvik. Sailand, 14 IJmuiden verw. Sibajak, 12 590 m. Z.ZO. Kp. York. Sumatra, 12 v. Priok n. Cherlbon. Salawati, pass 12 Kreta n. Port Said. Slamat, 13 v. New Orleans te New York. Sliedreeht, 13 v. Rotterdam te Mena el Ahmadi Sioterdijk, 12 v. New York n. Antw. Stad Leiden, 12 v. Antwerpen n. Amsterdam. Salatiga. 14 v. Cebu te Semarang verw. Schiedijk, 13 v. Galveston te Tampa. Schouten, 12 v. Amsterdam n. Kaapstad. Stad Dordrecht, vertr. 13 v. Port Aguilas naar Rotterdam. Stad Leiden, pass. 13 Vlissingen n. Amsterdam Stad Rotterdam, 14 Hoek v. Holland verw. naar Vlaardingen. Stad Vlaardingen, 15 Hoek v. Holland verw. n. Vlaardingen. Tamo, li v. Paranagua te Montevideo. Tawaü. 12 v. Amsterdam te Marseille. Tiba. 11 v. St. Vir.cent n. Antwerpen. Teucer, 14 Amsterdam verwacht. Tabinta, 13 v. Port Said n. Amsterdam. Tarakan, 12 v. Southampton n. Marseille. Ternate. 12 v. Rotterdam te Antwerpen. Themisto, 14 te Rotterdam verw. Trajanus, pass. 12 Azoren n. Amsterdam. Tara, 14 v. St. Vincent te Rotterdam verw. OFFICIëLE PUBLICATIE BEKENDMAKING Het Ministerie van Buitenlandse Zaken te 's-Gravenhage maakt het volgende bekend. In de oorlogsjaren heeft Japan in het be zette gebied van Birma en Thailand een spoorlijn aangelegd die beide landen ver bond; hiervoor werd gebruik gemaakt van vele tienduizenden geallieerde krijksgevan- genen. Na de wapenstilstand is de spoorlijn opgebroken en werd het daarbij vrijkomende materiaal door het geallieerde oppercom mando verkocht. De ontvangsten hiervan zijn thans, nadat tussen de betrokken ge allieerde landen hiertoe overeenstemming was bereikt, verdeeld over de landen waar van onderdanen aan de spoorlijn hebben ge werkt, met de bedoeling dat deze gelden aan de betrokken ex-krijgsgevangenen zul len worden uitgekeerd. De onderhandelingen terzake hebben ge ruime tijd geduurd, doch onlangs zijn de gelden ter beschikking van de Nederlandse Regering gesteld ter verdeling onder dege nen. die, behoord hebbend tot de Neder landse (Nederlandsindische) Zee-, Land- en Luchtstrijdkrachten, als krijgsgevangenen van Japan, gedwongen aan de Birma-Thai- land spoorweg hebben gewerkt. Hieruit zal naar verwachting aan rechthebbenden een uitkering ter grootte van enige tientallen guldens per persoon kunnen worden gedaan, nadat de termijn van inzending van de ge vraagde gegevens zal zijn gesloten. Mitsdien worden alle vorenbedoelde per sonen, danwel hun nabestaanden (erfgerech- tigden) uitgenodigd zich ten spoedigste, doch in elk geval vóór 1 November 1954 liefst per briefkaart te wenden: a. voor wat betreft ex-K.N.I.L.-militairen: tot het Ministerie van Buitenlandse Za ken, D.O.I./A.A./I, Grote Markt 22, 's-Gravenhage; b. voor wat betreft het personeel der Ko ninklijke Marine: tot het Ministerie van Marine, Lange Voorhout 26, 's-Graven- hage: Daarbij behoren de volgende gegevens te worden vermeld: Naam en voornamen van de ex-krijgsgevan gene voluit, huidig adres, geboorteplaats, geboortedatum, nationaliteit, dienstonder deel op 1 Maart 1942, rang, algemeen stam boek- of legernummer, alsmede voor zoveel mogelijk de kampen of plaatsen, waar de krijgsgevangenschap werd doorgebracht. De namen der kampen, c.q. plaatsen, in Birma- Thailand moeten worden onderstreept. Ten aanzien van de overledenen dient zo enigszins mogelijk eveneens te worden ver meld de datum van overlijden en, indien het overlijden plaats had in krijgsgevangen schap, ook de naam van de plaats, het kamp of schip waar betrokkene om het leven kwam. De nabestaanden (erfgerechtigden) van de ex-krijgsgevangenen dienen bovendien hun familieverhouding ten opzichte van de over ledene te vermelden (b.v. weduwe, vader, broer, e.a.) zomede hun eigen naam en adres. Aanmeldingen ontvangen na 1 November 1954 zullen niet meer in behandeling kun nen worden genomen. Bovendien verzoekt het Ministerie van Buitenlandse Zaken aan alle andere Neder landers, die buiten Birma en Thailand als militair in Japanse krijgsgevangenschap zijn geweest, c.q. aan hun nabestaanden (erf gerechtigden), dezelf'.e gegevens als boven- I bedoeld te willen inzenden. Waterland, 12 v. Hamburg te Amsterdam. Westerdam, 12 v. New York te Rotterdam. Willem Ruys, 12 v. Colombo n. Port Said. Willemstad, 13 v. Amsterdam te Madeira verw. Wonorato, 11 v. Bremen te Rotterdam. W. Alton Jones, 14 v. Suez te Mena el Ahmadi verwacht. Waterman. 12 v. Hallfax n. New York. Weltevreden, 12 v. New York n. Casablanca. Woensdreeht, 13 v. Fao te Bahrein. Waal, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Wieldrecht, 13 te Rastanura. Zeeland (KRL), 12 v. Cherlbon n. Ti. Priok. KLEINE VAART Atlas, 11 te Amsterdam. Alida, 12 v. Amersfoort te Rotterdam. Antares, 12 v. Halmstad te Rotterdam. Adm. Courbet, 12 v. Swansea n. R'dam. Amstelstroom, 11 v. Fowey te Amsterdam. Arbon, vertr. 13 v. Trinidad n. Antigua. Amasus Fluvius, 11 v. Amsterdam n. Halden. Afiena, pass. 11 Gothenburg n. Gordsbynn. Badzo. 11 v. Londen te Rotterdam. Bree Helle. 11 v. Londen te Rotterdam. Bernisse, 12 Hammerfest verwacht. Bestevaer. 11 v. Limerick te Fowey. Bab T. 10 Kiel gepass n. Malmö. Binnenhaven, pass. 11 Gibraltar n. Dublin. Batavier I, 11 ItiO m. NW. Casablanca. Bill S, 12 v. Boston n. Ipswich. Blue Boy, 12 v. Boston te Maassluis verw. Boreas, pass. 12 Wight n. Amsterdam. Brouwersgracht, pass. 12 Holtenau n. A'dam. Capricorn, 11 v. Hamburg te Rotterdam. Carpo, 11 v. Swansea te Rotterdam. Casana, 11 v. Aarhus te Rotterdam. Crescendo 12 v. Hamburg te Rotterdam. Coolhaven, pass. 11 Gibraltar n. Palermo. Claes Compaen, 11 v. Bordeaux te Libourne. Draco! U te Rotterdam n. Amsterdam. Da Capo, 11 v. Oporto te Antwerpen. Deo Favente, 11 v. Odense te Amsterdam. Depa, 11 v. Roterdam te Aarhus. Daniel, 11 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Dina, 11 v. Duinkerken te Isigny. Eljo, 10 te Rotterdam Eemstroom, 11 v. Huil te Amsterdam. Eibergen, 11 v. Huil te Nantes. Erkalin, 11 v. Penryn n. Par. Frans, 11 v. Goole n Drammen. Frejo, 11 v. Kemi te Berwick. Ferocia, 12 v. Brest n. Gent. Frans Bohmer, 12 v. Dakar te Bordeaux. Gramsbergen, 11 v. Kjoge te Wasklot. Grebhestroom, 11 v. Londen te Amsterdam. Gerrie S, verm. 12 v. Leixoes n. Guernsey. Heiloo, 11 v. Terneuzen te Rotterdam. Hoe Vinces, 11 v. Wisbech te Rotterdam. Hast V, 12 v. Guernsey te Londen. Hartel. li v. Ebjerg n. Rostock. Haskerland, 12 v. Harlingen te Goole. Helvetia, vertr. 12 v. Rotterdam. Henrica, 14 v. Manchester te Lissabon verw. Henry Denny, pass. 12 East Goodwin n. A'dam. Ilias, 11 te kopenhagen n. Gothenburg. Joost, 10 v. Zaandam n. Gent. Kattegat, 12 v. Rotterdam n. Svendborg. Lucas Bols-I 11 v. Flensburg n. Abo. Lucas Bols II 12 v. Sornaes te Garston. Lydia (1), 12 v. Nantes n. Kopenhagen. Larlx, 10 te Skutskaer. Leo S, 11 v. Karlshamn te Kalmar. Lijnbaansgracht, pass. 11 Kiel Holtenau naar Mantvluoto. Midas, 10 v. Lissabon n. Rotterdam. Metrans, Id v. Rotterdam n. Shoreham. Mirfak-N, 11 v. Montevideo te Rotterdam. Manto, 12 v. Malaga te Amsterdam. Margriet L, 11 v. Londen te Amsterdam. Markab N. 12 v. Rotterdam n Warnemunde. Merwehaven, pass. 11 Ouessant n. Casablanca. Moby Dick, pass. 11 Vlissingen n. Gent. Muphrid N, 12 v. Otterbacken n. Galway. Marcella, 12 v. Vlaardingen te Kircaldy verw. Mariseal Lopez, pass. 11 Casquets n. Ascunsion. Marne, 12 v. Le Havre n. Parijs. Maureen, 12 v. Ambes te Antwerpen. May Mere, 13 v. Propriano te Zeebrugge verw. May Star, vertr. 13 v. Hamburg n. Avonmouth Meiise, apss. 12 Brunsbiittel n. Rotterdam. Myfem, 13 te Rouaan verw. Mypuck, 11 v. Gothenburg te Rouaan. Nero, 11 te Izmir n. Samos. Nieuwehaven. 12 v. Kopenhagen te Rotterdam. Nieuwland, 11 v. Leith te Rotterdam. Noord, 11 v. Rotterdam n. Woolwich. Nassauhaven, 12 v. Rotterdam te Karlshamn. Neeltje b, vertr. 12 v. Rotterdam n. La Rochelle Niobe, 11 v. Rotterdam te Amsterdam. Noord. 12 v. Rotterdam te Woolwich. Noorderlicht, 12 v. Rotterdam te Tyne verw. Olwe, 11 v. Londen te Rotterdam. Prior, 12 v. Amsterdam n. Stettin. Pavo, 10 te Zaandam. Ponto, 10 Kiel gepass. n. Malmö. Ponza. 8 te Soernaes. Phidias, 11 v. Malaga n. Amsterdam. Phoenix. 12 v. Newross te Swansea. Rema, 11 te Invernes. Rose Marie, pass. 12 Kiel n. Bandholm. Rijnstroom, 11 v. Amsterdam n. Dagenham. Saba, 11 v. Irvine n. Swansea. Servus. 11 v. IJmuiden n. Londen. Soemba, 12 v. Esbjerg te St. Valery Sur Somme Spes, 12 v. Rotterdam te Bohus verw. Stella Maris, 13 v. Holmsund te Dublin verw. Swift, 11 v. Rouen n. Malmö. Silvaplana, pass. 12 Kiel n. Kopenhagen. Spolanda, 11 v. Stettin te Hull. Statensingel, 12 60 m. ZW. Hanstholm. Surte. 11 v. Kopenhagen te Karlshamn. Taormina, 12 v. Poole le Gent. Tim, 12 v. Swansea te Brussel. Ton S. 11 v. Kalmar te Vlaardingen. Twee Gezusters, 11 v. Rijeka te Hamburg. Trompenburgh, 11 v. Kingslynn te Rotterdam. Uranus, 11 v. Swansea te Rotterdam. Unitas. 11 v. Swansea te Rouaan. Venus, 11 v. Middlesbro n. Great -Yarmouth. Vesta, 12 v. Fowey te Amsterdam. Vindicat Atque Polit, 11 te Manchester. Vlieland, 11 v. Rotterdam te Malmö. Volharding. 11 v. Dublin te Fowey. Westersingel, 12 v. Kirkcaldy n. Methll. Walenburgh, pass. 12 Kiel n. Stockholm. Westerdok (k), 10 v. Amsterdam n. Londer.. Westermarkt, pass. 11 Brunsbiittel n. Warringtor Zaanstroom, 12 v. Grangemouth te Amsterdam. cooooocooococccooocoocooooooocoooooo Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij ken nis van de geboorte van onze dochter en zusje SUZANNA JANNETJE JOHANNA ELISABETH J. D. van Bonzei E. C. L. van Bonzel-Krak Jannetje Johanna Haarlem, 11 Juli 1954. Duindoornlaan 32. OOOOCOC<X>XXXX>»XXXXOCOKXXXfflCOOOK Hoera wjj zijn er! We vormen met Robbie een trio. Papa en Mama noemen ons RUDI en REINA GEERTRUIDA W. van Vliet G. van Vliet-Bronsema Haarlem. 12 Juli 1954. Ged. Oude Gracht 54 rd.. Heden overleed plotse ling tot onze diepe droef heid, mijn geliefde echt genote na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sa cramenten der Sterven den JOHANNA GERARDA TUIN-VAN AVEZAATH in de leeftijd van 59 jaar. H. Tuin. Haarlem, 11 Juli 1954 Byzantiumstraat 28 rood. De overledene is opge baard in de Rouwkamer Parklaan 36 te Haarlem. De begrafenis zal plaats vinden Donderdag 15 Juli 1954 te 12 uur op de Noor derbegraafplaats a. d. Vergierdeweg te Haarlem Bezoektijd rouwkamer van 23 uur en van 7.30— 3 uur n.m. Vertrek vanaf Rouwka mer 11.30 uur. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onze trouwe medewerker, de heer Zijn nagedachtenis zal steeds bij ons in hoge ere blijven. Haarlem, 11 Juli '54 J. M. DE VRIES c.v. Gen. Cronjéstraat 136 Het Hoofd van het gemeentebestuur van Heemstede brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie, afdeling Algemene Zaken, van 14 Juli 1954 af. gedurende 4 weken, op iedere werkdag van 912 uur voor een ieder ter inzage ligt, het ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan voor het deel der gemeente, begrensd door de Bronsteeweg, de Crayenestsrvaart, het Spaarne en de Bronsteevaart, dat is begrepen in herziening XVIIa, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 Juli 1934 no. 65. waarbij de bestemming van het perceel, kadastraal bekend in sectie A no. 4368 wordt ge wijzigd. zal worden voorbereid. HEEMSTEDE, 13 Juli 1954. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. A. G. A. VAN RAPPARD. Hoofdagent voor Haarlem en omgeving LEIDSE VAART 342 HAARLEM Zeer soepele betalingsvoorwaarden. H M W modellen in zwart, rood en grijs Luxe model met tele scoop voorvork 550.- Dubbelzitmode! 625.: Uit voorraad leverbaar TEL. 20719 Met grote diepe droef heid geven wij U kennis van het nog plotseling overlijden van onze innig geliefde en zorgzame va der, behuwd- en grootva der, zoon en aanstaande echtgenoot PETRUS CORNELIS VAN DER MEER in de leeftijd van 56 jaar. Uit aller naam: Th. W. J. v. d. Meer Haarlem, 12 Juli 1954. Condoleance-adres: Kloosterstraat 42 rd. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 15 Juli a.s. te 10.30 u. op de Noorder Begraaf- olaats te Haarlem. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming on dervonden bij het overlij den van onze geliefde dochter en zuster MARIANNE AMALIE VISSER zeggen wij hartelijk dank. P. Visser E. M. Visser-Jeltsch Haarlem, Juli 1954. Rozemarijnsteeg 4. Door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is het faillissement van H. W. Alssema, gehandeld hebben de onder de naam of Firma C. van der Laan, thans wo nende in A.ustralië, geëin digd. De curator, Mr. F. A. Bijvoet, H'lem Arts PRAKTIJK HERVAT Bij hond of kat A. L. 63, on schadelijk en beslist afdoend Naturalisten Jacobynestr. 10-18, Haarlem I Speciale vacantiecursus Ook voor de wisk. vakken Kleverparkw. 142, Tel. 13269 Waterd. tenten te huur, nog enkele stuks. Schreveliusstr. 12, Tel. 14947. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15 Donderdag 15 Juli 8 uur: Maranatha-prediking. Gevr. in BI. of Overveen op g. stand m. kookgel. Echtp. z. k. Aug, en Sept. Brieven no. 6720. GEBR. SCHIPHOLT, Nijver- heidsweg Haarlem vraagt v. spoedige indiensttreding een (leeft. 17 tot 20 j.) voor lich te kantoorwerkzaamheden. Aanm. Gebr. Schipholt, Nij- verheidsweg Haarlem. Gevraagd: Aanm. Bakkerij Bruijn, Oude Groenmarkt 22, tel. 10765. Na 6 uur bovenhuis bellen. Butagastoestel brandt min. 16 uren 45.compl. Grote sortering UJaomofssTsaer2i t#i. /o««5 gouden speld (bloemmotief) gaande Vrijd. v. Binnenweg n. H. Dreef. Eerl. vind. wordt bel. Volkers, Herenweg 152, Heemstede. J. H. HENKES Grafische Be drijven N.V., Lithografie, Boek- en Offsetdrukkerij, Ged. Oude Gracht 88, H'lem, vraagt voor haar afdeling Calculatie een Gelieve schriftelijke sollici taties, onder opgave van lft., opleiding etc., te richten aan bovenstaand adres. Per 1 September of eerder vragen wij een In bezit van MULO en Typediploma. Brieven aan Tebo, Agentuur en Commissie, Zijlweg 299 Haarlem. GEVRAAGD Hoog loon. Maandags vrij. Slagerij Van 't Hoff, Gen. Cronjéstraat 92. en Fabriekskantoor vraagt voor spoedige indiensttreding Vereisten: Mulo-diploma, kantoorervaring vlot accuraat kunnende werken. Leeftijd 20-24 jaar. Brieven met opgave van verlangd salaris onder no. 6724. Een snel groeiende zaak zoekt om zich gedurende de opbouw in te werken en in een leidende positie in te groeien. Inzicht en kennis van administratie en personeelzaken gewenst. Brieven onder opgave van inlichtingen en referenties (dis cretie verzekerd) onder no. 6727. door hef Biologische Slankheidsmiddcl J «uctes vorxekerd Mi JO drag,.. 1,21 PERFECTE SCHOTERWEG 92 t/o. de Ripperda- kazerne. |'A\amrnie,ik wil lo^tjroaq een held worden Alle helden Kauwen 5,ed Band Kauwaor en dus maakt Red Band] Kauwgom je tot'n held M O zo! Of Red Band kauwgom ookgoedis.Het houdt niet ai- leen de mond fris(en detanderi schoon), maar ook het hoofd koe! in moei lijke gevallen - Red Band kauw gom is een voorbeeld van kwaliteit, in één woord: prima! - an een voor beeld van voor deel. *L Concertgebouw Vrijdag 16 Juli 8 uur 3e ZOMERCONCERT Dirigent: MARINUS ADAM Solist: BRAM BOELEE piano Programma: Concerto grosso No. 16 - Handel; Krönungskonzert - Mozart; Pianoconcert e moll - Chopin; Ouverture Saul en David - Wagenaar. Entrée: 0.90 (alles inbegrepen) Kaartverkoop en plaatsbespreken van heden af bij Concertbureau ALPHENAAR. Kruisweg 49, Tel. 11532 tiêh DIRECTIE, of BUREAU SECRETARESSE Dag- of avondopl. Aanv Sept. Inschr. geopend. Prosp. op aanvr. Oude Gracht 71 Haarlem, Tel. 14517 ZOMER-SPOEDCURSUS duur 2 maanden. Aanvang direct. AVONDSTILTE WOENSDAGAVOND 8 uur Organist: Klaas Bolt Na een tweejarige triomftocht door het buitenland wederom op tournée door Nederland op MAANDAG 19 JULI te 20 uur Verder Dinsdag 20 Juli te 20 uur Woensdag 21 Juli 2 voorstellingen te 14 cn 20 uur. Voorverkoop steeds 2 dagen tevoren van Vrijdag 16 Juli af bij sigarenmagazijn A. C. Schipper, Kruisweg 17 ie Haarlem, tel. 12888 en van Maan dag 19 Juli des morgens 10 uur af aan de circus kassa. GEBOUW JANSSTR.83 Tel. 21108 VERHUUR v. ZALEN In alle maten SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. Tel. 11898. per kg. Wederom stellen wü een surprise beschikbaar Archieven worden vernietigd!! HAARLEM Bakenessergr. 45 - Tel. 11436 De nieuwe lessen beginnen in September a.s. Prospectus, inlichtingen en inschrijving bij: N. J. TH. SCHMIDT, leraar boekhouden M.O., accountant, Jansweg 42. Telef. 20820 Wilhelminalaan 4, Telef. 14506 Gevraagd per 1 September a.s. op kantoor te Haarlem voor de verkoopafdeling Vereisten: Mulo-opleiding, vlot typen, eenvoudige correspondentie, accuratesse. Leeftijd 1820 jaar. Salaris naar bekwaamheid. Brieven onder no. 6722. Groot filiaalbedrijf vraagt voor spoedige indiensttreding om te worden opgeleid als verkoopster. Leeftijd 1419 jaar. Bij gebleken geschiktheid is moge lijkheid aanwezig voor zelfstandige functie. Aanmelden: Grote Houtstraat 17. Haarlem. Kom werken in het meest groeiende kruideniersbe- drijf van Amsterdam. Kom bij de Wij kunnen plaatsen: met vakken 18 jaar. met vakkennis. Leeft, boven 18 jaar. Ook zij, die dit jaar de school verlaten, kunnen zich nu reeds aanmelden. VERSNAPERINGEN Adverteert in dit blad 1520 jaar. Aanmelden bij de heer F. J. KNOL, Middenweg 29. Haarlem tel. 24463, Woensdag 14 Juli van 25 uur en Donderdag 15 Juli 's avonds na 8 uur. Ateliers voor overhemden en pyama's vraagt voor indiensttreding na 1 Augustus as kunnen ook meisjes in aanmerking komen, die hier voor willen worden opgeleid. I5SL!? t«t 35u Jaar. Direct volledig CAO-loon. Vergoeding van reiskosten voor hen. die buiten Haarlem wonen. Aanmelden: Dagelijks tot 17 00 uur en 's Zaterdags tot 13.00 uur aan ons heHriif

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8