Bauvin - winnaar tiende étappe - nadert Wagtmans tot op 39 sec. Eerste klassers vóór geven vergoedingen en hoofdklasse Tegenslag voor Nederlandse ploeg: nog twee uitvallers BVC „Rotterdam" kan beginnen Vandaag gaat Tour-karavaan de bergen in Zwitsers verliezen veel van voorsprong in ploegenklassement Nederlandse bondsploeg oefende in Heemstede Klassementen „Lager Voetbal": Vóór handhaven amateurisme MAANDAG 19 JULI 1954 3 Bob et favoriet BERGETAPPEN IN DE RONDE VAN FRANKRIJK Zwitsers kalm Valpartijen Naar huis toe Druk programma voor Nederlandse Tour-renners Laatste voorbereiding tournée naar de West Heringa Wuthrich Jac. Boot ontving HVB* onderscheidingsteken Tennis I.C. Nederland verloor van I.C. Cambridge Stormvogels in het Zilveren Bal tournooi Zeilen Kaagweek zette in met regen en harde wind Ook aan de voet van de Pyreneeën draagt Wagtmans nog altijd de gele leiders trui in de Ronde van Frankrijk. Maar op het nippertje. Slechts 39 seconden scheiden hem in de algemene rangschikking van de gevaarlijke Bauvin, die gis teren een vastberaden en met grote verwoedheid uitgevoerde aanval op de eerste plaats deed, nadat hij zich in de étappe Bordeaux-Batjonne (202 km) met zes anderen uit het peloton, dat toch waarlijk niet luierde, had losgereden, een kleine 80 kilometer voor de finish. Het behoud van de trui was het belangrijkste feit voor de Nederlanders na een rit vol spanning en incidenten, Daarnaast stond, de grote tegenslag, waardoor Klaas van Est en Maenen werden getroffen. Zij kwamen acht minuten na de sluiting der controle in Batjonne aan, na 150 km alleen achter het peloton aan gezwoegd te hebben, dat een gemiddelde snelheid van 40.842 km haalde, inplaats van de 38 kilometer, waarop het tijdschema was berekend, Zij zullen de trein naar huis moeten nemen. De beslissende fase van de strijd begon op het vlakke gedeelte van het parcours, 95 kilometer voor Batjonne. De strijdlustige Breton Guérinel liep het eerst weg, spoedig gevolgd door Nolten, Quentin en De Mulder. Wat later voegden Bauvin en Mahé zich bij hen, zodat een voorhoede van zeven man werd gevormd: twee renners van de N.0.C.-ploeg, Bauvin en Stablinsky, twee van de Westploeg, Guérinel en Mahé, een Nederlander, Nolten, één Belg, De Mulder en Quentin van de ploeg van de lie de France. Van hen was Bauvin, met slechts 9 min. 32 sec. achter stand in het persoonlijk klassement, de gevaarlijkste man voor Wagtmans. Langzaam liep het zevental verder uit, alhoewel de hoofdgroep constant een vaart van rond 40 kilometer ontwikkelde. Vier kilometer voor Peyrehorade, een plaatsje waar het laatste geaccidenteerde gedeelte van het parcours begon, lagen de leiders 2>/o minuut voor op het grote peloton. En tussen de voorhoede en het hoofdpeloton reden Klaas van Est, en Maenen, De Zwit ser maakte een lichte beweging en om het achterwiel van Kubler niet te raken week ook Voorting even uit. Maar Klaas van Est bemerkte dit te laat en voordat hij het wist lag hij op de weg met Maenen over hem heen. Voor- en achterwiel waren be schadigd, het stuur was krom, een pedaal afgebroken, de remblokjes verbogen, de dé- ra illeur stuk, de banden waren van het wiel gevlogen en zelfs de reservebanden van Klaas van Est lagen aan flarden langs de kant van de weg. Maenen was er wat beter afgekomen, maar ook zijn fiets moest gerepareerd worden. Jacques Goddet heelt aan 51 buitenland se journalisten die de Tour volgen ver zocht een gissing te wagen voor wat betreft het eindklassement in Parijs en vijf namen op een briefje te schrijven. Toen de telling was verricht bleek Bobet het meest te zijn genoemd. Zijn naam kwam op 40 briefjes voor, tegen die van Koblet op 38 en van Kubler op 36. Daarna volgde Wagtmans met 25, Schaer met 23 en Ockers met 21 ver meldingen. Vervolgens ex aequo Gaul en De Smedt wier namen 9 maal wer den neergeschreven, Forestier 5, Ruiz 4, Bauvin en Le Guilly 3, en Forlini en Wim van Est ieder twee stemmen. Mahé, Nolten, Alomar, De Bruyne en Brankart werden ieder een maal vermeld. Jac ques Goddet zelf had op zijn briefje de namen van Kubler, Bobet, Schaer, De Smet en Le Guilly geschreven. 58.44.09 en 9.55; 11. Wim van Est 58.44.20 op 10.06; 12. Forestier (Frankrijk) 58.45.51; 13. Deledda (Frankrijk) 58.46.42; 14. Alomar (Spanje) 58.47.18; 15. Ockers (België) 58.48.00; 16. Darrigade (Frankrijk) 58.48.27; 17. Meunier (Frankrijk N. O. C.) 58.48.41; 18. Branchart (België) 58.49.15; 19. Gaul (Lux./Oostenrijk) 58.49.51; 20. Carle (lie de Fiance) 58.50.16; 22. Nolten 58.51.17; 32. Voorting 58.57.11; 43. Van Breenen 59.01.20; 60. Faanhof 59.17.31; 83. Suykerbuyk 60.02.02. Het ploegenklassement luidde: 1. Frank rijk -N. O. C. (Bauvin, Stablinski, Dacquay) 14.54.49; 2. Frankrijk West (Guérinel, Mahé, Varnajo) 14.57.18; 3. Nederland (Nolten, Voorting, Faanhof) 15.04.26; 4. Ile de France (Quentin, Forlini. Surbatis) 15.04.31; 5. Bel gië (De Mulder, Ockers, Branckart) 15.08.51; 6. ex aequo Frankrijk (Darrigade, Bobet, Deledda) 15.11.25; Spanje (Aloma, Bahamon- tes, Botella) z. t.; 8. ex aequo Zwitserland (Kübler, Schaer, Koblet) 15.13.54; Frankrijk Zuid West (Bergaud, Dussault, Guitard) z. t.; Frankrijk Zuid Oost (Dotto, A. Lazari- reed een kwartet be staande uit Darriga de van de Franse Na tionale ploeg, die zich voorgenomen had om in zijn geboortestreek een topprestatie te leveren, Gerrit Voor ting, de Spanjaard Alomar en Dacquay N.O.C.-ploeg. Op de kleine col werd er door de lei ders, met nu eens Nolten en dan weer Bauvin, Mahé of De Mulder aan de kop, zo hard aangetrok ken dat het verschil steeds groter werd. De Nederlandse vol gers sloegen dit verloop van de strijd eerst met vreugde, omdat Nolten immers bij de vluchtelingen zat, doch al gauw met zeer gemengde gevoelens ga.de. Toen de achterstand van het peloton meer dan 6 minuten bedroeg,, werden de klassementen en de routekaarten er bij gehaald en ging men aan het rekenen hoe groot de kans van Wagtmans was om zijn gele trui te behouden. En die kans werd steeds kleiner Het peloton reed hard, maar van een ge organiseerde tegenaanval was geen spra ke. Voor het eerst in deze ronde contro leerden de Zwitsers de strijd niet, omdat zij slechts drie man in de hoofdgroep hadden, aangezien Koblet na een valpartij in het begin van de étappe bljj was dat hij mee kon komen. De Franse Nationalen keken de kat uit de boom en Pellenaars durfde Wagtmans niet in de steek te laten om Nolten een seintje te geven dat hjj zich tot afstoppen van de aanval moest beperken. Tijdens de lange afdaling naar Bayonne raakte De Mulder los, waarna hij tot over maat van ramp een lekke band kreeg. Toen kwamen Mahé en Guérinel ten val, waar door zij meteen contact verloren. Er zat een kansje in voor Nolten, maar een kilo meter voor de wielerbaan, waar de finish was, kreeg ook hij een lekke band. Een nieuwe band omleggen zou zeker 2 minu ten kosten en dat deed hij dan ook niet. Hij gebruikte zijn pomp. Maar Bauvin was meteen weggesprongen toen de Limburger afstapte, sprak zijn laatste reserves aan en ging met 10 seconden voorsprong op Quen tin, Stablinski, Guérinel en Mahé als eerste door de finish. Nolten kwam een kleine mi nuut later binnen, als zesde. Daarna arri veerden De Mluder, het groepje Darrigade, Voorting, Dacquay en Alomar, vervolgens Varnajo en Forlini en met 7 minuten 53 seconden achterstand op de winnaar het grote peloton met Kubler, Bobet Wagt mans, Koblet, Schaer, Van Breenen, Wim van Est, Faanhof en Suykerbuyk. Bauvin kreeg een minuut bonificatie, zodat hij 8 min. 53 sec. op Wagtmans inliep van de 9 min. 32 sec., welke hij achter stond. Wagt mans behield dus de gele trui, maar op het nippertje. Vier kilometer voorbij de plek, waar Ko blet was gevallen, tuimelden plotseling twee Nederlanders over de weg. Kubler reed op dat ogenblik aan de kop met een vaart van 50 kilometer in het uur, met Gerrit Voorting aan het wiel, Daarachter Toen de twee debutanten weer in het zadel zaten hadden zij een achterstand van bijna een kwartier op de kopgroep, die met een tempo van tegen de 45 kilometer in het. uur op weg was naar de ravitaillering. Dit zeer hoge tempo was de oorzaak geweest dat Maenen en Van Est geen kans hebben gekregen om ook maar één minuut van de achterstand goed te maken. Het is jammer dat Klaas van Est en Maenen het slachtoffer zijn geworden van deze ongelukkige valpartij Nog voor zij in de gelegenheid zijn geweest om te laten zien wat zij in de aanval waard zijn, moe ten zij de trein naar huis nemen. Klaas van Est, nog ongeroutineerd en met te klein verzet rijdend, stuurt slecht, zelfs op de brede vlakke wegen. Zo slecht zelfs, dat de eigen ploeggenoten bang voor hem zijn. Als er gejaagd wordt om een achterstand in te halen en dat gebeur de met Kubler en Voorting op kop dan lag Van Est nog als een onervarene tussen de wielen. Een kleine foutieve beweging, een geringe onoplettendheid kan de oor zaak zijn van een valpartij. Zo is ook die valpartij van Klaas van Est in de étappe van Bordeaux naar Bayonne ontstaan, Maenen in zijn val meesleurend. Na afloop van dc Ronde van Frankrijk zullen de Nederlandse renners, die in de Tour de France hebben meegereden, in diverse steden van ons land aan wielerwed strijden deelnemen. Het programma luidt: 2 Augustus: Amsterdam. 3 Augustus: Utrecht. 4 Augustus: Chaam, wegwedstrijd. 5 Augustus: Leiden. 6 Augustus: Geleen. 7 Augustus: Nieuwenhagen. 8 Augustus: Maastricht (wegwedstrijd). 9 Augustus: wegwedstrijd over 200 kilo meter in België. 12 Augustus: Amsterdam. 13 Augustus: Kerkrade. 14 Augustus: Scheveningen. 15 Augustus: 's Hertogenboscb dés, L. Lazarides) z. t.; Xuxemburg/Oosten- rijk (Dierkens, Gaul. Kemp) z. t. Het algemeen ploegenklassement luidt nu: 1. Zwitserland 175.22.11; 2. Nederland 175.30.55; 3. Frankrijk N. O. C. 175.32.32; 4. België 175.39.18; 5. Frankrijk 175.44.38; 6. Frankrijk West 175.45.40; 7. Ile de France 176.05.12; 8. Frankrijk Zuid West 176.14.41; 9. Frankrijk Zuid Oost 176.27.34; 10. Spanje 176.27.42; 11. Luxemburg/Oostenrijk 176.38.51. Het puntenklassement na de tiende étappe luidt: 1. Kübler (Zwitserland) 94 punten; 2. Schaer (Zwitserland) 123 punten; 3. For lini (Ile de France) 134 punten; 4. Ockers (België) 147 punten: 5. Wim van Est 215,5 pnt.; 6. Wagtmans 229 pnt.; 7. Koblet (Zwit serland) 229,5 pnt. Het Nederlands bondselftal, dat 22 Juli voor het spelen van een vijftal wedstrijden naar de West vertrekt, is gedurende het weekeinde op het CIOS in Overveen met reserves en officials bijeen geweest. Ook de dames van de spelers hebben bet „ge zellige gedeelte" van de bijeenkomst bij gewoond. Van de officials, die de tournée zullen meemaken, ontbrak alleen de voor zitter van de KNVB, ir. H. F. Hopster. Nadat des Zaterdags een lichte training werd gehouden, die door een tactische be spreking werd gevolgd, werd Zondag onder leiding van Van der Meer een oefenpartij gespeeld. Om zoveel mogelijk de West- Indische terreinsomstandigheden te bena deren had men naar een kaal en hard ter rein gezocht, maar het veld bij de Cru- quius in Heemstede, waarop men het oog had laten vallen, was door de hevige re genval wel slecht, maar verre van hard. Om tot twee elftallen te komen waren aan de 19 spelers, die voor de tournée zijn aangewezen, de spelers Luppens en Snoeks van Stormvogels en Van Tielrooy van VSV toegevoegd. De B-ploeg won met drie-een. De elftallen kwamen als volgt in het veld: A-elftal doel: Stijger (PSV); achter: Wiersma (Donar) en Tebak (Eindhoven); midden: Klaassens (VW); Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH); voor: Dil len (PSV), Brooymans (RAC), Van Melis (Eindhoven), Wim van der Gijp (Emma) en Van der Kuil (VSV). B-elftal: doel: Van der Wind (VSV); achter: Odenthal en Kuys (beiden Haar lem); midden: Van Tielrooy (VSV), Van der Hoek (Feijenoord) en Bennaars (Dos- ko); voor: Luppens (Stormvogels), Van Beurden (BW), Bleijenberg (Rigters- bleek), Snoeks (Stormvogels) en Luiten (DOS). ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES ADVERTENTIE Nadat een bijeenkomst is gehouden van bestuur, spelers en trainer heeft de be roepsvoetbalvereniging „Rotterdam" be kend gemaakt, dat de club met elf spelers plus vijf reserves start, onder wie Land man (Sparta), Brandsma (CVV), Everse en De Koning (beiden van Xerxes), De Jong (DFC), Bak (Excelsior), Hoogenboom (Feyenoord), Veldhuis (Emma), Jacques en Joop Heyster en Van der Tuyn (allen Hermes DVS). Bij de reserves zijn Ver- sprillen (Neptunus) en Zuijlenkom (Spar ta). De namen van de overige spelers wor den „om bijzondere redenen" nog geheim gehouden. Als trainer heeft men een con tract afgesloten met de Oostenrijker Fuchs, de vroegere trainer var. ADO. Op twee velden heeft men inmiddels be slag Kunnen legger., zij zijn gelegen op het sportterrein Duyvestein. Eén hiervan zal als oefenveld worden gebruikt. Op het an dere zal een accomodatie voor 15 a 20.000 mensen worden aangelegd. De spelers, die Vrijdag hun eerste vaste salaris hebben ontvangen (het juiste bedrag werd niet ge noemd), zullen Woensdag met de training beginnen. Buiten hun vaste salaris ontvangen zij f 40 voor elke gewonnen wedstrijd, f 20 bij een gelijkspel en f 10 voor een verloren maten. De reserves ontvangen de helft van deze bedragen. Ook de kleuren van „Rot- Maenen Klaas van Est De uitslag van det tiende étappe, van Bor deaux naar Bayonne (202 km.) luidde: 1. Bauvin (Frankrijk N. O. C.) 4 uur 56 min. 45 sec.; 2. Quentin (Ile de France) 4.56.55; 3. Stablinski (Frankrijk N. O. C.) z. t.; 4. Gué rinel (Frankrijk West) z. t.; 5. Mahé (Frank rijk West) z. t.; 6. Nolten 4.57.39; 7. De Mulder (België) 4.59.35; 8. Darrigade (Frank rijk) 5.02.09; 9. Voorting z. t.; 10. Dacquay (Frankrijk N. O. C.) z. t.; 11. Alomar (Span je) z. t.; 12, Varnajo (Frankrijk West) 5.03.28; 13. Forlini (Ile de France) z. t.; 14. Kübler (Zwitserland) 5.04.38; 15. Ockers (België) z. t.; 16. Surbatis (Ile de France) z. t.; 17. Schaer (Zwitserland) z. t.; 18. Faan hof z. t.; 19. Cieleska (Frankrijk N. O. C.) z. t.; 20. Tonello (Ile de France) z. t.; 21. ex aequo een groot aantal renners, waarbij Bobet (Frankrijk). Deledda (Frankrijk), Forestier (Frankrijk), Suykerbuyk, Van Breenen, Wim van Est, Wagtmans, Koblet (Zwitserland), allen dezelfde tijd als Küb ler 5.04.38. Jules Maenen en Klaas van Est kwamen beiden na sluiting van de controle in Bayonne aan. Het algemeen klassement luidt: 1. Wagt mans 58.34.14; 2. Bauvin (Frankrijk N. O. C.) 58.34.53 op 39 sec.; 3. Bobet (Frankrijk) 58.35.16 op 1 min. 0,2 sec.; 4. Koblet (Zwit serland) 58.35.33 op 1.19; 5. Schaer (Zwit serland) 58.36.15 op 2.01; 6. De Bruyne (België) 58.39.41 op 5.27; 7. Forlini (Ile de I France) 58.40.52 op 6.38; 8. Kübler (Zwitser- land) 58.41.14 op 7.00; 9. De Smet (België) 58.42.52 op 8.38; 10. Mahé (Frankrijk West) In een langdurige vergadering, die on der leiding stond van voorzitter H. Erbé (Amsterdam), heeft de Vereniging van Eersteklassers zich Zondag in Utrecht be raden over de besluiten van het bestuur van de KNVB om een hoofdklasse in te stellen en de aanslaande bondsvergadering het voorstel te doen het geven van vergoe dingen aan spelers toe te staan. Tenslotte werd de mening van de ver gadering in de volgende twee punten vast gelegd: 1. De grote meerderheid van de eerste klassers verklaart zich vóór het geven van vergoedingen in enigerlei vorm. 2. De grote meerderheid van de eerste klassers verklaart zich vóór het instellen van een hoofdklasse. Van' de 50 vertegenwoordigde eerste klasse clubs spraken zich 39 vóór en 11 te gen het geven van vergoedingen en het in stellen van een hoofdklasse uit. Naar aanleiding van de bespreking door enkele afgevaardigden van eerste klasse clubs enkele weken geleden met be stuursleden van de KNVB gevoerd waarin het VEK-bestuur niet was gekend, hetgeen als een organisatorische onjuist heid werd aangemerkt, hebben zes be stuursleden het besluit genomen af te tre den. Het zijn de voorzitter H. Erbé (Am sterdam), de secretaris A. van der Ven (Tilburg) en de leden: J. P. van Balen Blanken (Haarlem), J. R. Hemmes (Gro ningen), J. W. J. Panis (Tilburg) en J. M. Salters (Rotterdam). Zij zullen aanblijven tot 7 Augustus, op dóe dag zal opnieuw een buitengewone al gemene vergadering worden gehouden. „Vóór handhaven van amateurisme" Na een eveneens in Utrecht gehouden vergadering heeft het bestuur van de fede ratie van tweede-, derde- en vierde klas sers de volgende verklaring afgelegd: „Het bestuur van de Federatie van twee de-, derde, en vierde klassers is in over- groote meerderheid in principe voorstander van handhaving van het amateurisme en ziet met belangstelling de verdere voorstel len van het bestuur van de KNVB tege moet. Deze voorstellen zullen dan voorge legd worden aan de bij onze afdelingen aangesloten verenigingen". Aan de besprekingen werd deelgenomen door het bestuur van de federatie en de voorzitters en secretarissen der vijf afde lingen. Ten einde de mening van de verenigin gen te vernemen aangaande de koerswijzi ging van hét KNVB-bestuur, werd besloten een enquête onder de aangesloten vereni gingen te houden. Een vragenlijst zal daar toe worden opgesteld en binnenkort naar de verenigingen wórden gezonden. Tevens zullen in de districten ze spoedig mogelijk vergaderingen worden belegd. Het ligt in de bedoeling hel KNVB-be stuur te verzoeken de heer Hekman, de oud-voorzitter van de VEK, gelegenheid te geven zijn hoofdklasse-plan nader in het bondsbestuur uiteen te zetten. Tegen het voorstel waren: Haarlem, Eindhoven, Heerenveen, Heracles, Veen- dam, Zwolse Boys, DWS, GVAV, DFC, Leeuwarden en Volewijckers. terdam" zijn reeds vastgesteld. De spelers zullen worden gestoken in groene shirts met het wapen van Rotterdam, witte broek en groen/wit geblokte kousen. De leiding van de vereniging berust bij de heren Damen (manager), Van den Ende (secre taris), Burky (penningmeester), Hoek en Jacobs (gedelegeerden). Geen succes in Nijmegen In Nijmegen en omgeving is de beroeps- voetbalbond er tot nu toe niet in geslaagd vaste grond onder de voeten te krijgen. Het gemeentebestuur '■an Nijmegen denkt er niet aan het Goffertstadion aan een andere huurder dan NEC ai te staan en ook de po gingen tot het aanwerven van spelersma teriaal hebben in Nijmegen nog geen suc ces gehad. Het besluit van NEC om het voorstel van het bondsbestuur inzake de vergoeding voor spelei's te steunen heeft de beroepsvoetbalbond in het land van Maas en Waal kennelijk veel wind uit de zeilen genomen. De heer Jac. Boot, bestuurslid van de afdeling Haarlem van de KNVB heeft Za terdagavond tijdens het diner, dat volgde op de receptie ter gelegenheid van het zil veren jubileum van de heren A. van der Aart en Ch. Boeree, het Bondsonderschei- dingsteken ontvangen van de afdeling Haarlem van de KNVB. De heer Boet verdiende deze onderschei ding wegens zijn ruim 25-jarig lidmaat schap van het bestuur der Haarlemse af deling Aan het diner zaten ook de dames van de bestuursleden aan, alsmede ir. H. F. Hopster, de voorzitter van de KNVB die des middags verhinderd was de receptie bij te wonen. Door de slechte weersomstandigheden is de tenniswedstrijd tussen de I.C. van Ne derland en de I.C. van Cambridge op een overdekte baan in Arnhem gespeeld. Cam bridge won deze ontmoeting met 8-2. De uitslagen luiden: Enkelspel: Karamoy verl. van Warrick 6-4, 1-6, 4-6; Reidt won van Coghill 6-0, 5-7, 6-3; Karamoy verl. van Barrett 3-6, 6-1, 1-6; Holst verl. van Warrick 2-6. 1-6; Wiegers won van Coghill 3-6, 6-4, 7-5; Reidt verl. van Claythen 3-6, 2-6. Dubbelspel: Horst en Wiegers verl. van Clayten en Kidwell 4-6, 6-1. 7-9: Van de Graaff en Karamoy verl. van Barrett en Macdonald 1-6, 5-7; Rinkel en Van Swol verl. van Coghill en Warrick 6-3. 3-6. 5-7; Rinkel en Van Swol verl. van Barrett en Macdonald 6-4, 11-13. 1-6; Holst en Kara moy verl. van Claythen en Kidwell 6-3, 2-2 gestaakt. Zaterdag 17 Juli is de Kaagweek begonnen. Ook ditmaal trok dit zeilfestijn tal van toeschouwers en zeer vele deelnemers. Foto: De regenbogen in actie: van links naar rechts de „Home" van F. A. D. Theunissen (90), de Beneventumvan J. Hofland (74) en de „Tjerk" (82). Aan de wedstrijden om de Zilveren Bal, die op 15, 22 en 29 Augustus op het Sparta- terrein in Rotterdam worden gehouden, nemen de volgende verenigingen deel: ADO (Den Haag), De Baronie (Breda). DOS (Utrecht), Elinkwijk (Utrecht), En schedé, Feijenoord (Rotterdam), 't Gooi (Hilversum), Heracles (Almelo), HW (Den Haag), Sparta (Rotterdam), Stormvo gels (IJmuiden), VVV (Venlo), Wagenin- gen en Xerxes (Rotterdam). In afwijking met vorige jaren is de 34ste Kaagweek niet op Vrijdag maar op Zater dag begonnen. Deze Kaagweek is wel bij zonder slecht ingezet. Bijna de gehele dag viel de regen bij stromen neer en de harde Zuidwesterwind maakte het Kagermeer tot een woelige en ruwe watermassa. Het ge volg hiervan was, dat vele wedstrijden niet doorgingen en in de klassen waar toch gestart werd, vele zeilers verstek lieten gaan, om brokken te voorkomen. Een te leurstellend begin dus voor de 621 inschrij vers (vorig jaar 528). Het weer was Zondag veel beter. Het ideale weer dat een zeiler nu eenmaal verlangt, zon en wind, was het wel niet, maar er kon gezeild worden, hetgeen Za terdag voor velen onmogelijk was. De uitslagen waren als volgt: Zaterdag Teamwedstrijden 12 voetsjollenklasse: 1. W. V. Aegir met de zeilers Koopmans en Van Geyn 26.1 punten; 2. R.Z.V. met F. J. en H. J. Daniels, 19 punten. 12 m2 klasse: 1. „Mustang", H. Kraan; 2. „Meteor", B. Kraan. Drakenklasse: 1. „Ran", P. Keegstra; 2. „Chimere", A. J. Duijkers. Regenboogklasse: 1. ..Beneventum", J. Hofland; 2. „Duke", J. C. v. d. Velde. Pampusklasse: 1. Boreas", G. Aten; 2. „Windekind". Mejuffrouw E. Sieverts. Jeugdklasse: 1. „Allegro", J. R. Meye- ringh; 2. „Bliksem". J. R. de Vries. Ringsteken voor motorboten: 1. „Me- diastinus", H. Walenkamp; 2. „De Drie hoek", V. W. Crommelin. Behendigheidswedstrijd voor motorboten 1. „Turmoil", W. van Asten; 2. „Blaauw Baard", J. W. Visch. Zondag Vliegende Hollanderklasse: 1. „Komtio- lim", De Vries, Den Haag. 12 m? klasse A: 1. ..Mustang", Jac. Kraan Oude Wetering; 2. „Aeolus III". A. Visser, Amsterdam. 12 m? klasse B: 1. „Crijnssen". Memelink, Hilversum: 2. ..Whirl-Wind", V. Erven Do rens. Laren. OlympiajollenkJasse A: 1. „Zomerweelde" De Jong, Rotterdam: 2. „Pinguin II". Mar kus. Aalsmeer. Olympiajollenklasse B: 1. „Güpper", Haaksma. Oegstgeest; 2. „Moira", Bast, Assen. Vrijheidsklasse A: 1. „Duysz ter Ghast", Schooneveldt. Amsterdam: 2. „Duveltje", Frech. Vrijheidsklasse B: 1. „Ahoy", Schalk, Leiden: 2. „Andreia". Bronsing, Bussum. 16 m2 streenkiasse A: 1. „Ali", Jansma, Grouw; 2. „Watergeus". Verhoeven, Rot terdam. 16 m2 strcepklasse B: 1. „John William". Siebrands, Kampen; 2. „Hogerop", Van Dam. Oecstgeest. Valkenklasse A 1: 1. ,,'t Spul", Kirkenier, Alkmaar: 2. „Orca", Doorschodt, Den Haag. Valkenklasse A 2: 1. „Annie". Both. Gou da; 2. „Watergeus", Goudriaan, Voorscho ten. Valkenklasse BI: 1. Wiekei". Voors, Hamburg-Nienstedten; 2. „Samalona". Hoevenaar, Delft. Valkenklasse B2: 1. „Orkaan", Engel hard. Den Haag: 2. „Wouf". mevrouw v. d. Steur-Oudshoorn, Heemstede. 16 m2 puntklasse A: 1. „Akidi", v. d. Horst." Amsterdam; 2. „Tigger", v. d. Ho- nert, Leiden. 16 m2 puntklasse B: 1. „Buizerd", Mei huizen. Delft; 2. „Magdrieja". Spaargaren, Aalsmeer. Drakenklasse A: 1. „Chimere". Duijkers. Aalsmeer: 2. „Noorman", v. d. Steen. Lei den. Drakenklasse B: 1. „Sirocco II". Hoek, Lisse; 2. „Flying Cloud". Buvs. Amstelveen. Regenboogklasse A: 1. „Annemarie", De Wit, Oude Wetering; 2. „Tjerk". De Jong, Joure. Regenboogklasse B: 1. „Toreadoor", Van Triet, Den Haag: 2. „Loettv II". Sap. Rot terdam. Pampusklasse A: 1. „Delta" Kost, Am sterdam: 2. Westeinder". Kat. Amsterdam 12 voetsjollenklasse A: 1. „Van Kinsber- gen", Herfst, Delft; 2. „Cedo Nulli". Pels, Gouda; 4. „Waterbaby", Reygers, Sassen- heim.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5