W apenstilstands overeenkomst voor Indochina ondertekend Amsterdam bereidde president en mevrouw Coty groots welkom I Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het is gelukt Vietnam doormidden gedeeld langs zeventiende breedtegraad Engelse minister van Landbouw afgetreden Na drie maanden moeizame onderhandelingen Het woord is aan Dezelfde gulle hartelijkheid, die Parijs ons Koninklijk Paar bewees j Aankomst op Schiphol Het blijft koel fg IE Ontknoping van het schandaal van „Crichel Down" Een gewone inktpot I Kort voor de aankomst van het vliegtuig j Weerrapport C 6ue JAARGANG No 9 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 21 JULI 1954 Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 163 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal ƒ.6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A l1 Huijsman zo IS DAN inderdaad de wapenstilstand in Indochina te Genève ondertekend; het geen vanmiddag verder nog geschieden moest in een bijeenkomst van de negen betrokken mogendheden, zou het karakter van een formaliteit dragen en overigens de publicatie meebrengen van de bepalingen en voorwaard on, die nog niet volledig be kend zijn. Officieus is de wapenstilstand a! ingetreden, officieel zal dit binnen drie dagen bet geval zijn. De wereld kan zich in dit welslagen der Geneefse conferentie na drie maanden onderhandelen ver blijden. Een oorlog die acht jaar geduurd heeft is ten einde. Laat ons niet twijfelen aan de definitieve bekrachtiging van dit einde door een vredesverdrag. En nu het geschut eindelijk zwijgt is tevens een brandhaard gedoofd, die voortdurend, soms acuut dre'«"»nd gevaar voor uitbreiding op leverde. Uitbreiding.hoever? Men kon aan vlammen die verder zouden gaan woe keren.met de herinnering aan twee wereld oorlogen. niet anders dan met somber ver meden denken. Voor Frankrijk is deze waoenstilstand zonder twijfel een uitkomst, die het dankt aan het doorzettende, bekwame beleid van ziin nieuwe minister-president Pierre Men- dès-France. Pas een maand geleden heeft hij, daartoe uitverkoren door president Coty die vanmorgen in ons land is aange komen, zich voor het narlement gepresen teerd en is onmiddellijk als premier aan vaard. Pas een maand geleden heeft hij de moediee verklaring afgelegd dat hij od 20 Juli zijn ontslag zou aanbieden als hij er niet in geslaagd zou zijn, on die datum een wapenstilstand in Indochina te berei ken. Het is hem gelukt, al heeft hij tot het laatste uur van die voor hem beslissende datum al zijn overredingskracht en alle invloed van zijn ongetwijfeld buitenge- gewone persoonlijkheid moeten doen gelden. Het falende, onzekere beleid van verscheidene voorgangers had hem voor esn uitermate zware taak geplaatst. Bii de grote Westelijke bondgenoten moest hij een vertrouwen en een medewerking verwerven die op zo korte termijn nauwe lijks denkbaar schenen. Hij bleek niet te twijfelen cn slaagde. Met verbazing heeft men aanschouwd hoe deze nieuwe rege ringsleider, voor het eerst minister-nresi- dent, reeds na een eerste onderhoud met de ervaren oude Engelse diplomaat Eden diens geloof en steun in zijn taak en daar mee die van de Britse regering verwierf, met toenemende verbazing heeft men hem de Amerikanen tot steun aan zijn beleid zien overhalen. Ook de grimmige Foster Dulles bleek voor deze nieuw opgetreden figuur geheel toegankelijk te zijn en met hem tot de overeenstemming te kunnen komen die hij tegenover de Vietminh, de Chinese regering en de Sovjet-Russische regering nodig had om hen te kunnen over tuigen. En die tenslotte bleek te kunnen bestaan in het feit dat de Amerikaanse regering, niet mede-ondertekenaar van het verdrag, dit wel openlijk heeft goedge keurd. Zelden heeft, in welk land dan ook, een nieuwe regeringsleider een zo indruk wekkend begin gemaakt als Pierre Men- dès-France, die het zo critisch gestemde Franse volk en zelfs het hyper-critische en spottende Parijs reeds voor dit welslagen van respect voor zijn persoon en optreden heeft vervuld. Het is nog vroeg: er wach ten hem andere problemen, zoals hier al eerder gezegd is vormen die een ware berg van moeilijkheden. Maar men is al geneigd te gaan denken dat zich opnieuw het won der aan Frankrijk voltrekt, dat het in nij pende nood de grote persoonlijkheid heeft gevonden die redding zal brengen. En die, in dit geval, in deze tijd, meteen getoond heeft zich bewust te zijn van een grote ver antwoordelijkheid die niet alleen Frankrijk maar ook de wereld geldt. Want zijn beleid heeft de vrede gediend. Na de grote, uit puttende verliezen die Frankrijk heeft ge leden brengt hij zijn volk het vurig ver langde einde van een rampzalige strijd, al zal het daarbij offers in zijn koloniale posi tie moeten brengen offers die niet meer te vermijden waren. Zijn onderhandelingen met Amerika zouden leerrijk kunnen blijken voor andere Europese regeringen. Zijn houding heeft ook overzees respect gewekt. R. P. (Van onze correspondent in Londen) Het zogenaamde „schandaal van Crichel Down" is gisteren toto een dramatische ont knoping gekomen toen de Engelse minister van Landbouw, >sir Thomas Dugdale, in het Lagerhuis mededeelde dat hij zijn ontslag had ingediend. Hij moet boeten voor de fouten van zijn ambtenaren, waarvoor hij tenslotte de verantwoordelijkheid draagt. Crichel Down is de naam van een landgoed in het graafschap Dorset dat reeds voor de oorlog door de-regering onteigend is om te dienen als oefenterrein voor bommenwer pers. Toen het sedert enige jaren niet meer voor dit doel werd gebruikt, weigerde de re gering het terrein aan de oorspronkelijke eigenaar te verkopen. Het luchtvaart-mi nisterie droeg het over aan het de partement van Landbouw, dat er een experimenteel modelbedrijf begon, dat overi gens zijn geld dubbel en dwars heeft opge bracht, hetgeen belangrijk was wegens de toen nog heersende voedsel-schaarste. Dat kwam eigenlijk neer op land-natio nalisatie, nota bene tot stand gebracht door de conservatieven. Uit het debat bleek dat de socialisten zelf zijn geschrokken voor de consequenties van hun landbouwwetgeving van 1947. Het bleek mogelijk dat ingrijpen de maatregelen konden worden genomen achter de rug van het parlement om. Bo vendien waren ambtenaren buiten hun boekje gegaan. Het wekte verontwaardiging dat minister Dugdale een gunstiger kijk op de feiten had, al had hij zijn ambtenaren een terechtwijzing gegeven. Het voornaam ste verwijt tot de minister was dat hij na gelaten had tijdig richtlijnen te geven voor toekomstige bestemming van tijdelijke ont eigeningen. Sir Thomas Dugdale was sinds 1951 minis ter van Landbouw en maakt sind'S 1929 deel uit van het Lagerhuis. Van onze correspondenten) In het holst van de nacht, om 10 voor 4, na een avond vol van gespannen verwachtingen, hebben de vertegenwoordigers van de beide opperbevel hebbers in Indochina de bestandsovereenkomsten ondertekend, welke ofii- cieel binnen drie dagen een einde zullen moeten maken aan de gevechts- handelingeri in Vietnam en Laos, die intussen echter reeds zijn stopgezet. Generaal Deltheil heeft uit naam van generaal Ely, de opperbevelhebber van de Frans-Vietnamese troepen, en generaal Ta Quang Bu, de vertegen woordiger van generaal Giap, de opperbevelhebber van de Vietminh- troepen, deze documenten getekend. Een overeenkomstig stuk betreffende Cambodja zal in de loop van vanochtend ondertekend worden, waarna van middag in de plenaire zitting de ministers van de negen, vergezeld van hun staven, in het Paleis der Naties de nodige handtekeningen zullen zetten, verklaringen zullen afleggen en alles doen wat verder nog nodig is om deze overeenkomsten effectief te doen zijn. De laatste loodjes hebban wel zeer zwaar gewogen en de plenaire slotzitting werd van uur tot uur uitgesteld. De ministers zijn tot ruim twee uur in de nacht bijeen geweest in Edens villa. De vertraging ontstond doordat de Cambodjaanse vertegen woordiger niet tevreden bleek met de Franse tekst van de overeenkomst en een eigen versie ter tafel bracht, waarover uren is gediscussieerd. Toen eindelijk overeenstemming mogelijk bleek, was het te laat geworden voor de plenaire zitting, die toen maar werd uitgesteld tot vanmiddag. Pierre Mendès-France heeft zijn belofte gehouden en zijn weddenschap gewonnen. Van vandaag af zal er in Indochina niet gevochten worden en daarmee heeft de Franse premier de laatste kanonnen, die er op de wereld nog in actie waren, het zwij gen opgelegd. Vanmiddag komt Mèndes- France terug in Parijs en morgen zullen in het parlement de debatten beginnen waar in deze overeenkomst aan een nader on derzoek zal worden onderworpen. Critiek zal er zeker worden uitgeoefend, maar het is duidelijk dat Mendès-France zijn land een onschatbare dienst heeft bewezen en dat hij de bijna volslagen onbekende zich een staatsman heeft betoond, die door de hele wereld nu met het grootste ontzag bejegend wordt. Van een Franse overwinning zal men ze ker niet mogen spreken, want de invloed van Frankrijk en indirect dus van het Westen werd in het Verre Oosten op nieuw een stevig stuk terug gedrongen. Maar Mendès -France heeft bereikt dat de communistische landen zich voor het eerst op een internationale conferentie naar zijn wil hebben geschikt en voor het eerst ook 1V.PELT|S4320 Lr heeft de beruchte communistische uitput- tingspolitiek, waaraan zovele anderen ten onder zijn gegaan, ditmaal schipbreuk ge ledenAan zijn standvastigheid én energie, en aan zijn loyaliteit is het onbe twist te danken geweest dat deze confe rentie nu eens niet de lengte van een lint worm heeft gekregen.- Nog belangrijker is echter dat dit resul taat niet werd gekocht met concessies, die men onder de huidige omstandigheden on eervol of zelfs ongerechtvaardigd had mo gen noemen. Indochina zal, zoals te verwachten was, nu in twee delen worden gesplitst, die on geveer door de zeventiende breedtegraad zullen worden gescheiden. Hanoi komt aan de Vietminh. Haiphong blijft nog acht maanden Frans voor de evacuatie van troepen en burgers. De communisten had den oorspronkelijk op een demarcatielijn bij de dertiende breedtegraad aangestuurd. Zuid-Indoohina zal, althans voorlopig, in handen van de Fransgezinde regering van Bao Dai blijven. Het tegenwoordige kabi net zal zeker aftreden, want tot het laatste ogenblik hebben Bao Dai's vertegenwoor- GENèVE (AFP) De inktpot van ivoor en goud, die eigenlijk had moeten dienen bij de ondertekening van het bestand in Vietnam en Laos en die destijds door kei zer Haile Selassie aan de Volkenbond is geschonken, is toch niet aan de plechtigheid te pas gekomen. Het kostbare stuk is in het museum van de UNO ondergebracht. Men vreesde, dat het bij de onderteke naars minder prettige herinneringen zou wekken. De documenten werden onder tekend met gewone pennehouders uit een doodgewone glazen inktpot. digers in Genève getracht de overeenkomst te doorkruisen. Het is mogelijk dat er op de duur een coalitie-regering tot stand zal komen, waarin beide partijen dan zitting zullen krijgen. Eerst zullen er echter ver kiezingen plaats moeten hebben waarover echter minstens twee jaar zal heengaan. De communisten hebben die verkiezingen veel eerder gewild omdat zij, na hun militaire en politieke overwinningen, niet ten on rechte vermoedelijk, op de steun van de grote meerderheid van het volk meenden te kunnen rekenen. Het is een van de be langrijkste successen van Mendès-France geweest dat hij de datum vrij ver naar de toekomst heeft kunnen verschuiven. Intus sen kan een representatiever bewind op democratische grondslag trachten te red den wat er van de Westerse invloed te red den valt. De Fransen zullen trouwens ook om andere redenen bij de communistische Vietnam-staat op tegemoetkomendheid wil len aansturen. Een groot deel van de Franse investeringen bevindt zich im mers in het Noorden van het land en het Franse belang is gediend met een zo goed mogelijke verstandhouding met de regering van Ho Tsji Minh. In beide delen van het land zijn nog ge wapende vijandige groepen aanwezig en voor elk is een tijdslimiet van maximaal tien maanden gesteld, binnen welke zij die gebieden moeten ontruimen. Twee com missies zullen toezicht houden op de na koming van deze overeenkomst: een ge mengd Indochinese en een internationale. In de internationale commissie hebben In dia, Polen en Canada zitting. Men ver wacht dat India, dat in Genève al een voorname rol heeft gespeeld, ook in de con trole-commissie de eerste viool zal spe len. Dat ook een communistische natie in de commissie werd opgenomen, is een con cessie aan Molotov, welke Washington nog altijd moeilijk verkroppen kan. Men vermoedt dat dit een der voornaamste re denen is waarom de Verenigde Staten de overeenkomsten niet hebben willen mede ondertekenen. Maar Bedell Smith, de Amerikaanse afgevaardigde, heeft zich evenmin van het accoord gedisiancieerd en er in een afzonderlijke verklaring zijn fiat aan gegeven. Nogmaals: reden tot juichen is er van daag voor de vrije wereld zeker niet. De communisten hebben hun gewassen invloed opnieuw erkend gekregen en communistisch China heeft in feite zijn entree in de inter nationale diplomatie gemaakt. Voor Frankrijk kan men daarentegen ze ker van een historische gebeurtenis spre ken. De oorlog in Indochina heeft het expe- ditieleger tot nu toe 92.000 doden en ver misten gekost en de schatkist, bijna drie duizend milliard francs, of wel 33 milliard gulden. Reeds jaren was 't voor iedere ob jectieve waarnemer zonneklaar dat Frank- rijk's rol in dit gebied was uitgespeeld. Een militaire overwinning was ten enen male uitgesloten. Het drama van de oorlog in Indochina, die acht jaren heeft geduurd, was dat de indrukwekkende dosis moed van de soldaten daar, weinig weerklank of begrip in Frankrijk vond en vooral door de regering niet werd beantwoord. De regeer ders in Parijs durfden het land de offers niet te vragen, die in Indochina nodig wa ren voor een overwinning, evenmin vonden zij de moed hun nederlaag te erkennen. Zo heeft de strijd zich jaren voortgesleept, terwijl de kansen op een Franse overwin ning steeds geringer werden. Aan deze eerloze nachtmerrie, dit nutteloze en kost bare bloedbad, dat er bovendien oorzaak van was dat Frankrijk in Europa en in Noord-Afrika zijn verplichtingen moest verzaken, is een einde gekomen. Mendès-France, die dit niet te over schatten resultaat in één maand bereikte, heeft bewezen wat persoonlijke moed en DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Frederik van Eeden: De zon wil ook wel door kleine raampjes schijnen. daadkracht vermogen en met eenzelfde dynamisme zal hij zich nu aan andere, niet minder urgente, taken kunnen gaan wijden: de economische sanering des lands, Noord-Afrika en het Europese leger. GENèVE (Reuter) De wapenstilstand in Cambodja is even over half een in het Paleis der Naties te Genève getekend. Ook deze overeenkomst is gedateerd 20 Juli 24 uur. Een goed overzicht van het gezelschap na aankomst van het Franse presidentiële paar op Schiphol. Met geestdriftig gejuich heeft het feestelijk versierde Amsterdam vanmorgen namens het Nederlandse volk de president van Frankrijk en mevrouw Coty "bij hun komst voor een bezoek van enkele dagen aan Koningin Juliana en Prins Bern- hard een hartelijk welkom bereid. Het enthousiasme van de duizenden die zich langs de route geschaard hadden, bevestigde eens te meer - zoals dat ook het geval was met het bezoek van het Deense koningspaar in April van dit jaar, dat ons volk zich oprecht verheugt in deze bezoeken van bevriende staatshoofden aan zijn vorstenpaar. De aanhankelijkheid aan ons Oranjehuis uit zich mede in de ongeveinsde vreugde, waarmede zijn hoge gasten worden begroet - een vreugde die op deze morgen nauwelijks minder was dan die, waarmee de Parijse bevolking op 23 Mei 1950 ons Koninklijk paar heeft ontvangen toen het zijn offi ciële bezoek bracht aan de toenmalige president Vincent Aureol. Geëscorteerd door een formatie van zes tien Meteor-straaljagers van het 322ste escadrille der Koninklijke Luchtmacht, die het vliegtuig van de Franse gasten van de Nederlandse grens af als een lijfwacht had omringd, verscheen de tweemotorige „France" om iets na elf uur boven Schip hol. Om 11.21 uur was de machine uitge- taxied voor de I.C.A.-hal waarboven fier de Franse Tricolore wapperde. Op het ogenblik dat de president de trap afdaalde, traden Koningin Juliana en Prins Bernhard uit de hal hun gasten tegemoet, om hen hartelijk te verwelkomen. President Coty was onder meer verge zeld door mr. J. Guérin de Beaumont, staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, de heer Ch. Merveilleux du Vignaux, se cretaris-generaal van het kabinet van de president, generaal J. Ganeval, secretaris generaal van het militaire huis van de president en M. E. Pezet, vice-president van de Franse Senaat. Koningin Juliana was gekleed in een blauwgebloemde zijden robe en een wit hoedje met een rose roos. Zij droeg witte handschoenen en een witte handtas. Over haar schouders had zij een bruine bont stola. Prins Bernhard was in het donkerblauwe generaalsuniform van de huzaren. Hij droeg de lange brede rode sjerp met het Grand Cordon de la Légion d'Honneur de hoogste Franse onderscheiding. De president was gekleed in jacquet met hoge hoed. Mevrouw Coty droeg een bruin met groene deux-pièces en een hoed in dezelfde kleuren. Bij de begroeting van het gezelschap wa ren eveneens aanwezig de Franse ambas sadeur, de heer Jean-Paul Garnier en vice- admiraal N. A. Rost van Tonningen. De erewacht werd gevormd door een detachement luchtmachttroepen. Terstond na de begroeting speelde de luchtmachtkapel de Marseillaise. De bij het Amsterdamse Bos opgestelde batterij van de 41ste afdeling Veldartillerie begon op datzelfde ogenblik met het lossen van de gebruikelijke saluutschoten. Begeleid door Koningin Juliana en ge volgd door generaal Ganeval en vice-ad- miraal Rost van Tonningen inspecteerde president Coty vervolgens de erewacht, waarna het hoge gezelschap zich naar de I.C.A.hal Jpegaf. Mevrouw Coty, Prins Bernhard en de Franse ambassadeur, die zijn staf aan de president had voorgesteld, waren inmiddels de hal binnen getreden. In deze met tapijten, groen en bloemen fraai versierde hal maakten onder meer hun opwachting: de voorzitters van de Eer ste en Tweede Kamer, mr. J. A. Jonkman en mr. L. G. Kortenhorst, alle leden van de ministerraad, de ministers van staat, de staatssecretarissen, de vice-president van de Raad van State jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, de voorzitter van de chefs van staven, tevens chef van de Generale Staf, generaal B. R. P. F. Hasselman, de chef van de marinestaf vice-admiraal A. de Booy, de chef van de luchtmachtstaf luitenant-generaal waarnemer A. Baretta, de Nederlandse ambassadeur te Parijs, mr. C. G. W. H. baron van Boetselaer van Oosterhout, de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland dr. M. J. Prinsen, de directeur van het Kabinet der Koningin mej. mr. M. A. Teilegen, de chef der directie kabinet en protocol van het departement van Buitenlandse Zaken mr. VV. van Tets, en de burgemeester van Haar- dat de Franse president en mevrouw Coty met hun gevolg naar Schiphol bracht, voerde een twintigtal Meteor- i straaljagers boven onze nationale lucht- j vaarthaven een demonstratievlucht uit, i waarbij zij tezamen de letters R. F. (Republique Frangaise) vormden. Dit prachtige staaltje van formatievliegen werd door de honderden genodigden en j nieuwsgierigen op en om Schiphol met bewonderende „oh's" verwelkomd. lemmermeer (in wiens gemeente Schiphol ligt) mr. J. F. Jansonius. Zij allen werden aan de hoge gasten voorgesteld. Intussen was op het platform de stoet gevormd, die het hoge gezelschap, onder een groot escorte van wit gehelmde mo torrijders der Koninklijke Marechaussee, naar de hoofdstad zou brengen. Deze stoet werd geopend door een hofauto, waarin de president der Franse republiek en de Koningin plaats namen, gevolgd door een tweede koninklijke auto waarin mevrouw Coty en Prins Bernhard de tocht naar de hoofdstad maakten. Via het Amsterdamse Bos en de Amstelveenseweg, waar de pre sident de toejuichingen van grote groepen der bevolking in ontvangst nam, bereikte de stoet het Stadionplein. Het ruime plein was omzoomd door dichte hagen Amsterdammers en vreemde lingen. waarvan er zovelen thans in de hoofdstad verblijven. (Vervolg op pag. 7) Het K.N.M.I. deelt mede: In de luchtver- deling boven Europa is de laatste dagen heel wat veranderd. Nadat de depressie, die tijdens het weekeinde zoveel regen heeft gebracht, naar Finland was getrok ken, is de barometer in West- en Midden- Europa sterk gaan stijgen. Er kwam een gebied van hoge druk tot ontwikkeling, dat zich uitstrekt van de Azoren tot in de Balkan. Deze wijziging had tot gevolg, dat Oceaandepressies op grotere afstand van ons land bleven. Vandaag bevindt zich een in betekenis afnemende depressie bij IJs land. Het bijbehorende koufront passeerde gisteren Engeland, maar bereikte ons land nog niet. Als gevolg hiervan had het weer toen, vooral in het Zuiden en midden van het land, een overwegend zonnig karakter met maximumtemperaturen van 22 graden in Noord-Brabant Wanneer het front zal zijn gepasseerd dringt bij overwegend Westelijke winden koelere oceaanlucht Nederland binnen. Hierin komen opklaringen voor. De kans op regen moet de eerstkomende dagen klein geacht worden. De temperatuur bljjft echter aan de lage kant. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand CO ?i Sc 5£ *2 K O-, CU F Fr T.S Stockholm zwaar bew. WZW 6 21 0 Oslo zwaar bew. O 1 21 0 Kopenhagen regen ZW 4 18 1 Amsterdam regen WNW 3 20 1 Londen licht bew. W 2 24 0 Luxemburg onbewolkt windstil 20 0 Parijs licht bew. windstil 24 0 Bordeaux mist windstil 26 0 Grenoble onbewolkt windstil 25 0 Nice onbewolkt NNW 3 25 0 Genève regen windstil Zürich nevel windstil Locarno half bew. windstil Berlijn zwaar bew. WZW 1 18 0 Frankfort nevel windstil 21 0 München onbewolkt ZZO 2 19 0 Wenen onbewolkt WNW 2 19 5 Innsbruck nevel W 1 23 0 Rome onbewolkt NNO 4 31 0 Ajaccio onbewolkt ONO 4 25 0 Mallorca onbewolkt windstil Neerslag laatste 24 uur De aankomst op Schiphol. Koningin Juliana begroet president Coty. KOEL Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.MJ. in De Bilt. geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond opgemaakt te 10 uur: Over het algemeen veel bewolking, maar slechts enkele verspreide buien. Matige tot krachtige, in het Zuiden van het land tijdelijke zwakke wind tussen West en Noord-West. Dezelfde tempe- turen als vandaag of iets lagere. 22 Juli Zon op 4.46 uur, onder 20.46 uur. Maan op 22.55 uur. onder 13.08 uur. Maanstanden 23 Juli 1.14 uur: Laatste kwartier 29 Juli 23.20 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water In IJmniden Woensdag 21 Juli Hoog water: 7.01 en 19.27 uur. Laag water: 2.49 en 15 04 uu. Donderdag 22 Juli Hoog water: 7.47 en 20.13 uur. Laag water: 3.28 en 15.45 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1