Deel van het kabinet „haakte inop het Waagplein 700 jaar in drie weken feestvreugde gecomprimeerd Agenda voor Haarlem Compromis over soda-project in Brussel bevochten ALKMAAR IN DE STEMMING Ereburger Geen loonsverhoging in Nederland? Devaluatiegeruchten in Frankrijk Zo nodig hervatting van de oude strijd Hoge onderscheidingen ter gelegenheid van president Coty's bezoek WOENSDAG 21 JULI 1954 3 Vrije omwisselbaarheid blijkt niet meer tegen te houden Faillissementen 'n TIP VAN BOOTZ KAB antwoordt NVV Nederlands kerkhof in Lübeck geopend Korte onteigenings procedure over drinkwater voorziening Heringa Wuthrich BLIKSEMAFLEIDERS Met een knipoogje naar de hemel en het tweede naar haar roemruchte historie is de stad Alkmaar gisteren begonnen aan een verjaardagsfeest, dat de eerste dag de beste al een voortreffelijk oord van deze oude stede maakte. Het oogje naar Pluvius had heel goed geholpen: de eregasten, waaronder minister president dr. W. Drees konden ontvangen worden in droge en zonnige straten, die hun uitbundige feesttooi monter droegen en tegen het eind van de massale „burgermaaltijd" op het Waagplein was de stemming er zo in, dat een Westfries trio dat hele grote en deftige gezelschap van dertienhonderd koppen sterk aan het inhaken kreeg dr. Drees, minister Beel en zijn ambtgenoot Kernkamp en al die burgemeesters, van Amsterdam tot Zierikzee, hadden hun bestuurszorgen een zonnig moment opzij gezet om zich te verheugen met de verheugden. Alkmaar heeft de afgelopen weken in bar weer en boze regen de binnenstad op gesierd en menig hart heeft ongerust ge klopt by het naderen van de twintigste Juli, waar een open lucht maal tjjd voor der tienhonderd eters aan vast zou zitten geen zaal zou hen allen tot herberg kun nen dienen, als er een depressie over de openingsdag zou leeglopen. Maar het is goed gegaan het werd zelfs voortreffelijk, al moest er af en toe een beetje geschipperd worden met het protocol. De snorren van de leden van het snorrencomité, dat zich tot taak had ge steld van heel mannelijk Alkmaar snorren- dragers te maken (en daar naar beste we ten in geslaagd is ook, want zelfs de vele politiemannen, die deze dagen op de been worden gehouden, zijn voorzien van smalle en martiale aangroeisels onder de neus) de snorren van de comitéleden dan, zijn steeds plezieriger gaan krullen naarmate het gezelliger werd. Deze eerste dag sloot met een feeërieke verlichting van singels, wallen en monumenten, waaraan Alkmaar zulke hechte herinneringen bewaart, een illuminatie, waarmee de kaasstad zich de komende drie weken elke avond zal pre senteren. Stemmig begin Het is hooggestemd begonnen in de grij ze St. Laurens, die tegen elven volstroomde met volk en magistratuur. Met de minis ter-president als een voortreffelijk vertel ler uit Alkmaars veelbewogen verleden op de kansel en twee vertegenwoordigers van de Hervormde en Rooms-Katholieke gees telijkheid is dit een bijeenkomst geworden aan het begin van drie weken feest, waar aan goede herinneringen bewaard zullen worden. Dr. Drees memoreerde, hoe deze stad zich historisch, economisch en stede bouwkundig ontwikkelde tot een voornaam centrum in 'de kop van Noordholland, ge grondvest als een nederzetting op de uiter ste punt van geestgrond in de moerassen van het Noorderkwartier, uitdijend tot een plaats, die in het jaar 1254 haar stadsrech ten verkreeg met slechts luttele inwoners in de smalle straatjes rond de eerste basiliek, maar snel groeiend tot het knoop punt van nu. Hij haalde de van bloed doordrenkte herinneringen op aan de Spaanse tijd, die Don Frédérique op Alva's comman do voor de wallen bracht met zestien duizend lansknechten en een macht aan zwaar geschut, maar de achthon derd gewapenden van het stadje als mede de totale burgerij tegenover zich vond, tot op de achtste October de Spanjaarden afdeinsden. „Deze mensen zijn van de duivel bezeten" vertelden zij thuis, Bewondering Nu is het niet de bedoeling, dat de be zoekers van Alkmaar deze zelfde gedachte aan een bezoek aan de feestende stad over houden, maar niettemin zal het, in vrolij ker bewoordingen er iets op lijken. Zelfs burgemeester A. d'Ailly van Amsterdam, die op het punt van stedelijke herdenkings feesten wel het één en ander gewend moet zijn, stak tijdens de burgermaaltijd zijn be wondering niet onder de stoelen. Alkmaar heeft de zaken groot aangepakt en de leut een ruime plaats gegeven in het programma van de komende drie weken. Daar is allereerst het miniatuurstadje „Snorrendam", dat weinig historische ach tergronden bezit, al willen de geveltjes der etablissementen het wel doen geloven, maar des te meer aanleiding tot vermaak. Er is een „rovershol" en een Weense uit spanning, er is een Place Pigalle en een lange rist gelegenheden tot goede maag vulling. Al lijken de prijzen ons schrikkelijk hoog. Maar het mooist is toch de stad zelf. De Langestraat, vanouds de hoofdstraat van Alcmaer (tussen haakjes: die naam schqnt te komen van een oude tempel aan de meeroever), heeft zich getransformeerd in een uitbundig feestslop, de smalle straatjes rond de Waag en het samenspel van grachtjes aan haar grijze voet, zijn stuk voor stuk van aanzien veranderd en vaak hoogst-origineel versierd over het hele stadje hangt de wasem van de vreugde. Inkeer tot het verleden Waar echter ook inkeer tot het verleden mogelijk is. „Zeven eeuwen Alkmaar" heet de tentoonstelling, die onder toezicht van vele hoogwaardige kenners van Noordhol lands verleden werd samengesteld in het Murmellius-gymnasium, dat voor dit doel uitermate geschikt bleek. Er is maar weinig overgebleven van de oudste historie der stad: wat perkamenten met hun zware zegelen herinneren aan die oerjaren, dat vissers hun vangsten uit de meren marktten in „Alcmaer" en de kleine boerenhoeven uit de zompige omge ving de producten afleverden op de markt van het plaatsje. Maar dan kunt ge uit de vitrines de loop der historie en dé snelheid der ontwikkeling aflezen: de rela tie, die de stad eeuwen lang onderhield met de Egmonden, zowel materieel met de he ren van Egmond als geestelijk met de ab dij. De minister-president der Nederlanden, dr. W. Drees, die bij zijn bezoek aan het 700-jarige Alkmaar een \oarme waar- dering van vele kanten uit de burgerij in ontvangst mocht nemen, is gisteren onder aller hartelijke instemming plech- j tig geïnstalleerd tot ereburger van Snorrendam. Met do opmerking er bij, dat het daarbij behorende harige attri- buut voor hem geen probleem oplever- l de dr. Drees' bovenlip is immers al sinds jaar en dag in het bezit van een knevel, die menig Alkmaarder jaloers j zou maken. De kunst, eens zulk een belangrijk uit hangbord van de groeiende stad, heeft haar plaats ruimschoots op deze expositie ge kregen Cornelis Buys, die de voorgan ger der Alkmaarse school was en wiens be zonken schilderstukken te pronk hangen aan de wand, Van Everdingen, Doomer en de musici De Fesch en Havinga, wier na men met de cultuur van Alkmaar werden verweven: zij allen drukten mede hun stem pel op het hier zorgzaam vergaarde mate riaal. Veel en veelsoortig Een Joegoslavische dansgroep uit Zagreb heeft gisteren de feesten luister bijgezet met een kleurige demonstratie, de Grote Kerk zal Donderdag de negende van Beet hoven tegen haar spitsbogen horen ruisen, er is een Twentse dag, een dag van Vlaar- dingen en een grootse modeshow, die de Haute Couture van Alkmaar op het Cana daplein bijeen zal brengen. Alkmaar heeft met een voortreffelijke kokshand de ingre- diëten bijeengebracht voor een onafgebro ken stoet van gebeurtenissen, waarin de luim en de ernst naast elkaar staan, om samen een klinkende viering van Alkmaar 700 jaar stad op te leveren. (Van onze correspondent in Brussel De ministeriële Benelux-conferentie is Dinsdagavond besloten met een uitvoerig communiqué. De ochtend- en namiddag zittingen verliepen vlot en in een harte lijke sfeer, maar toen de kwestie van de sodafabriek te Delfzijl en de invoer van Nederlandse condens-melk in België ter sprake kwam, werd het debat heftig. Twee en een half uur is er gedebatteerd over Delfzijl en de invoer van melk in blik, welke de Belgen een half jaar geleden hadden stop gezet, maar die thans zal worden hervat. Dat Delfzijl een twistpunt zou worden was reeds sinds weken te voorzien. Giste ren kwam het onweer los, maar men heeft de indruk, dat deze kwestie uiteindelijk zal worden geregeld. De Belgische mi nisters, aldus het communiqué, hebben de Nederlandse minister gevraagd het parlementaire werk van Nederland inzake het soda-project gedurende een korte periode op te schorten, teneinde hun op merkingen naar voren te kunnen brengen. De Nederlandse ministers hebben niet met dit voorstel kunnen instemmen. Zij leg den er echter de nadruk op, dat zij bereid waren in onderhandeling te treden, ten einde de soda-productie in België veilig te stellen en een procedure van overleg vast te stellen met het oog op de eventuele ontwikkeling van de streek van Delfzijl. Er zullen dus waarschijnlijk binnen kort nieuwe onderhandelingen komen. Het is nog niet uitgesloten, dat de Belgische soda-trust een aandeel krijgt in Delfzijl. Minister Zijlstra zeide. dat de opschor ting van de parlementaire procedure in Nederland zou kunnen leiden tot een re geringscrisis. Toen de Belgische socialis tische minister ongelovig het hoofd schud de, zeide ook minister Mansholt dat de gevolgen van een opschorting ernstig zou den zijn. Men is verder overeengekomen, dat de invoer van Nederlandse condens-melk in België onmiddellijk wordt hervat. In het algemeen economisch overzicht van de situatie der drie landen kwam de loonkwestie ter sprake. Minister Zijl stra zeide, dat de Nederlandse economie sinds een jaar een loonsverhoging van 10 procent (wanneer men de verhoogde so ciale lasten meerekent) heeft moeten ver werken en dat zulks te veel is. Hij zag niet in, hoe Nederland nogmaals zulk een stap zou kunnen doen. Waarnemers vroegen zich onmiddellijk af, of zulks betekende dat de Nederlandse regering of de fractie van prof. Zijlstra (A.R.) zich tegen eventuele voorstellen tot loonsverhoging der Stichting van de Ar beid zullen verzetten.- De Belgische en Luxemburgse ministers betreuren, dat Nederland niet opnieuw een loonsverho ging kan doorvoeren, terwijl de econo mische situatie in Nederland zo gunstig is geworden. Over de unificatie der accijnzen is geen definitief resultaat bereikt, toch zullen binnenkort de accijns van bier, mineraal water en tabak worden geünificeerd. Maar de automobilisten zullen in België hun benzine 30 procent duurder moeten be talen dan in Nederland. Het comité van ministers richtte tot de internationale organisatie der douane tarieven en handel te Genève een verkla ring, warin de Benelux-regeringen mede deelden hun plan tot verlaging der douane tarieven te aanvaarden. Het betekent, dat de Benelux-landen nogmaals bereid zijn hun lage gemeenschappelijke douane-ta rieven te verlagen, wanneer de landen met een hoog tarief, onder meer de Ver enigde Staten, bereid gevonden worden iets te doen. Dit is waarschijnlijk de be langrijkste beslissing van deze bewogen conferentie. Zn de Grote Kerk te Alkmaar werd Dinsdag een samenkomst gehouden ter inleiding van de viering van het 700-jarig bestaan van de stad. Foto: Een overzicht van de Grote Kerk tijdens een van de toespraken. (Van onze correspondent in Parijs) De conferentie in Londen, waar onder auspiciën van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking (OEES) over de vrije inwisselbaarheid van de Europese geldsoorten wordt gesproken, trekt in Pa rijs de ietwat bevreesde belangstel ling van regeringskringen en industriëlen. Tot dusver heeft Frankrijk zich altijd met succes verzet tegen het streven van Duitsland, en vooral van Groot-Brittannië, naar een spoedige afkondiging van de vrije convertabiliteit. Daarbij ondervond Parijs de stilzwijgende steun van Washington, waar de toestand evenmin rijp werd ge acht. Het ziet er nu naar uit, dat Parijs overstag zal moeten gaan door te berusten in deze maatregel, die voor aanstaande herfst schijnt te worden voorbereid. Voorwaarde voor de vrije convertabili teit is niet alleen een gezonde economie, doch vooral ook een munt, die op haar werkelijke waarde wordt gewaardeerd. In de eerste voorwaarde zal het plan van de Franse minister van Financiën en Econo mie, Edgar Faure, moeten voorzien, dat op last van Mendès-France aanzienlijk wordt uitgebreid met negen jonge economen. Het is wel zeker, dat de overige landen van de OEES er niets voor voelen eerst de resul taten daarvan af te waditen. Onder die omstandigheden wordt in Parijs verwacht, dat men binnenkort, onder de een of andere dekmantel, zal moeten overgaan tot een devaluatie van de franc, die dan zeker 10 a 15 procent van zijn officiële waarde zou verliezen. Met dit vooruitzicht is het voor Frankrijk van belang zijn buitenlandse schulden zo veel mogelijk af te lossen en daarmee is men nu dan ook bezig. Een andere aanwij zing van een naderende devaluatie kan zijn, dat leningen, die grote Franse onder nemingen in het buitenland, en speciaal in Zwitserland, zouden plaatsen, voorlopig op de lange baan zijn geschoven. Als een laat ste symptoom wordt tenslotte nog be schouwd, dat de Franse banken hun fond sen in het buitenland trachten te vergroten en zo veel mogelijk vermijden kapitalen naar Frankrijk te repatriëren. ADVERTENTIE TOUR DE GENEVE. Tovvy boos, dat hij de Parijse étappe is misgelopen. Hoor ik bij de kopgroep of niet, zegt hij met een dreun. En waar is mijn slof Lexington, van America's Best Tobaccos die jullie mij beloofd hebt De Arrondissements-rechtbank te Haar lem heeft op Dinsdag 20 Juli 1954 in staat van faillissement verklaard: J. A. Vernout, handelend onder de naam J. A. Vernout's Betonbedrijf, wonende te Beverwijk aan de Dekkerstraat no. 14. Rech- ter-commissaris: mr. J. A. Bletz, Curator: mr. J. Baron, advocaat en procureur te Beverwijk, Breestraat 95 A. ADVERTENTIE We zaten drie weken in de bossen met regen, (van de koude en wind nog gezwegen j Maar in ons pension Kwam tóch elke dag zon: Ons glas TIP, dat wij dagelijks kregen! Inz. H. A. N. A'dam ontv. 1 fl. TIP 1 Lil. Bootz' Oude Genever. Namens de Franse kolonie in Den Haag, welke morgen door president Coty in de Franse ambassade van de residentie zal worden ontvangen, zal de heer Olivier Souiet, Membre du Conseil Supérieur des Frangais de VEtranger, aan de president een zilveren sigarendoos met inscriptie overhandigen. Aan mevrouw Coty zal een vaas in Delfts blauw met Nederlandse bloemen worden aangeboden. Links de sigarendoos, rechts de vaas voor mevrouw Coty. 9? 1 9 De voorzitter van de KAB, de heer J. A. Middelhuis, heeft gisteren voor de micro foon van de KRO een verklaring afgelegd met betrekking tot het besluit van het NYV om de samenwerking in de raad van vakcentralen en in de bedrijfsunies te be ëindigen. Hij zei daarin onder meer: Hoe in 1945 en daarna het reglement van samenwerking werd verstaan door de sa menstellers daarvan, onder wie ook de heren Kupers en Vermeulen van het NVV, blijkt duidelijk uit de korte toelichting op dat reglement. Daarin staat onder meer: „Was de verhouding tussen de vier cen- tralen, vooral in sommige tijdvakken der ontwikkeling, niet altijd ideaal, de laatste tien jaren met name is de verhouding be langrijk beter geworden, met handhaving van eigen overtuiging, aanvaardde men de' feiten, zoals zij nu eenmaal waren. Men leerde elkaar waarderen: men werkte vruchtbaar samen, zowel op het gebied der zogenaamde vakactie, als op dat dei" so ciaal-economische actie. De KAB die zich uitsluitend richt tot de Katholieke arbeiders is de samenwerking in de Raad 'van Vakcentralen aangegaan in de wetenschap, dat het NVV zich ook richt tot de Katholieke arbeiders. Dat was voor de KAB de letterlijke toepassing van de zin uit de toelichting: „met handhaving van eigen overtuiging, aanvaardde men de feiten, zoals zij nu eenmaal waren". In het licht van deze feiten is de verkla ring van het NVV om thans de samenwer king te verbreken wel zeer ver gezocht. Als de opgegeven redenen de werkelijke motieven zijn, dan had het NVV nimmer aan deze samenwerking moeten beginnen, want in de feiten heeft zich geen verande ring voorgedaan. Ook niet in het feit, dat de KAB steeds achter de bisschoppen stond, zo goed als de bisschoppen in be wogen tijden voor de KAB opkwamen. Het verbondsbestuur van de KAB con stateert bovendien dat het NVV van de ware strekking en inhoud van het man dement weinig heeft begrepen en daarvan een mistekende voorstelling geeft. De KAB wil zich zelf blijven, ook iin trouw aan de bisschoppen, doch blijft te vens open staan voor samenwerking met allen, d'ie werken voor het welzijn van de menselijke gemeenschap. Wil betreuren daarom het uittreden van het N.V.V. uit de raad. van vakcentralen, doch ook, om dat naar onze mening nóch het bisschop pelijk mandement, nóch de houding van de KAB daarvoor de „hoogst gewichtige re denen" kunnen vormen, welke het regle ment van samenwerking bedoelt". Moch onverhoopt de oude onvrucht bare strijd op het terrein van de arbeid buiten onze wil herleven, dan zullen we strijden volgens Schaepman's devies, „met scherpe doch blanke wapens, een ieder wete zijn plaats". Dinsdag is in Lübeck (Duitsland) een begraafplaats voor Nederlandse slacht offers uit de afgelopen oorlog ingewijd door de Nederlandse consul-generaal in Duitsland, mr. D. de Roo van Alderwelt. Op deze begraafplaats hebben 137 Neder landers die tijdens de oorlog als dwang arbeiders in de concentratiekampen of de ziekenhuizen van Sleeswijk-Holstein zijn gestorven hun laatste rustplaats gevonden. Een gedenksteen herinnert aan nog 80 Ne derlanders die of in massagraven werden aangetroffen en niet konden worden ge ïdentificeerd, of waarschijnlijk elders in Sleeswijk-Holstein zijn omgekomen. Het aantal Nederlanders dat tijdens de tweede wereldoorlog in Duitsland is ge storven wordt op 140.000 geschat waarvan er tot dusver slechts 8000 konden worden gevonden. 1 De consul-generaal gewaagde van zijn erkentelijkheid jegens Sleeswijk-Holstein 1 voor de verleende hulp bij het overbren gen van de stoffelijke resten en de stad Lübeck voor de waardige aanleg van de begraafplaats. Bij de plechtigheid voerden voorts een protestantse en een katholieke geestelijke het woord. EERSTE KAMER Ter gelegenheid van het bezoek van de Franse president en mevrouw Coty aan Nederland zijn onder meer de volgende Franse onderscheidingen verleend: Benoemd tot grootkruis in de orde van het Legioen van Eer: dr. W. Drees, minis ter-president; mr. J. W. Beyen, minister van Buitenlandse Zaken; mr. J. M. A. H. Luns, minister zonder portefeuille; G. C. D. baron van Hardenbroek, grootmeester van het huis van Hare Majesteit de Ko ningin. Benoemd tot grootofficier in de orde van het Legioen van Eer: J. van de Kieft, mi nister van Financiën; J. G. Suurhoff, mi nister van Sociale Zaken; S. L. Mansholt, minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening; ir. H. B. J. Witte, minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting; mr. F. J. Kranenbui'g, staatssecretaris van het ministerie van Oorlog; dr. G. M. J. Veldkamp, staatssecretaris van het minis terie van Economische Zaken. Benoemd tot grootkruis in de orde van de Zwarte Ster: mej. dr. A. de Waal, staats secretaris van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. Nederlandse onderscheidingen Ter gelegenheid van het bezoek van de president zijn de navolgende Nederlandse onderscheidingen verleend: Benoemd tot grootkruis in de orde van de Nederlandse Leeuw: de heer René Coty, president van de Franse Republiek. Tot grootkruis in de orde van Oranje- Nassau: De heer Guérin du Bosq de Beaumont, staatssecretaris van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Parijs. De heer Francois Seydoux Fornier de Clausonne, gevolmachtigd minister, direc teur van Europese Zaken aan het ministe rie van Buitenlandse Zaken te Parijs. Tot grootkruis in de huisorde -van Oranje: De heer Charles Merveilleux du Vig- naux, „secrétaire général de la présidence de la République", te Parijs; de generaal Ganeval, „secrétaire général militaire de la présidence de la République"; de heer Edouard Dufresne de la Chauvinière, ge volmachtigd minister, chef van de dienst van het protocol aan het ministerie van Buitenlandse Zaken te Parijs. ADVERTENTIE De Eerste Kamer keurde Dinsdag onder andere zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp tot verlenging van de wer kingsduur van de belemmeringswet lands verdediging goed, die op 8 Augustus 1954 zou zijn vervallen. De verlenging beoogt de Nederlandse defensie-opbouw niet door talloze langdurige procedures te vertragen. De twee CPN-leden kregen de aanteke ning geacht te worden, te hebben tegen gestemd. Voorts behandelde de Kamer het wets ontwerp „grondwaterwet waterleidingbe drijven". Door dit ontwerp komt een einde aan de bestaande toestand. Zo werd destijds in de Memorie van Toelichting gezegd, dat ten behoeve van de woningbouw wei een verkorte onteigeningsprocedure kan worden toegepast, doch dat voor de met deze bouw zo nauw samenhangende drinkwatervoor ziening de lange weg moet worden gevolgd, die in het algemeen voor onteigening is voor geschreven. De onderhavige regeling heeft alleen betrekking op nieuwe water onttrekkingen ten behoeve van de open bare drinkwatervoorziening en op uitbrei ding van reeds bestaande. Ook dit wetsontwerp werd z.h.s. aange nomen. WOENSDAG 21 Juli Sportpark Heemstede: Circus Strassbur ger, 8 uur. Vleeshal: Marionettentheater van Feike Boschma, 8.15 uur. Minerva: „The beggar's Opera", 14 jaar, 8.15 uur. Frans Hals: „De schat van de gouden Condor", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Het oerwoud roept", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Weekend in Parijs", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Quo Vadis", 14 jaar, 8 uur. Roxy: „De ver boden vrucht", 18 jaar, 8 uur. City: „De dui vel van Diablo", 14 jaar, 7 en 9,15 uur. Lido: „Ontvoerd uit de harem", 14 jaar, 7 en 9.15 u. DONDERDAG 22 JULI Zuiderkapel, Zuiderstraat: W. Hoekendijk, 8 uur. Vleeshal: Marionettentheater van Feike Boschma. 2,- 3.15 en 3.15 uur. Minerva: „Lassie komt thuis", alle leeft., 2.30 uur. „The beggar's Opera", 14 jaar, 8.15 uur. Frans Hals: „De schat van de gouden Con dor", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Bongo de beer", alle leeft., 10.30 uur. „Het oerwoud roept", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mantagne's jeugdvariété, 10.30 uur. „Weekend in Parijs", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Quo Vadis", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Roxy: „IJsco-toeristen", alle leeft.. 2.30 uur. „De verboden vrucht", 18 jaar, 8 uur. City: „De slimme streken van Donald Duck", alle leeft., 10.30 uur. „De dui vel van Diablo", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Ontvoerd uit de harem", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Spruitenbosstraat 9: De gemeente van Christus, 8 uur. ADVER'I E«JTIE Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5